Nog heeft O. niet volledig bekend St. Adalbertus RADIOPROGRAMMA INSTRUCTIE VOOR 99% GEREED Huiszoeking bij Dr. Held Transpireerende Voeten, Handen en Oksels behandele men met Purol- poeder Dit Is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 ct. Ued van eiken dag Zondag 25 Juni 1933 Nyenrode-zaak nadert haar oplossing De Berkemeyer-zaak Pastoor dr. E. Hamert Een stil, doch ijverig priester De Zeppelin weer naar EIERINVOER IN BELGIË Naar contingenteering? BENOEMINGEN MOORDAANSLAG TE BREDA Pater* Redemptoristen Vrouw zwaar gewond Groenten en fruit naar België Een commissie ingesteld HEVIGE ONWEERSLAG OM EEN RADIOTOESTEL TE SITTARD ORGANEN VOOR DE MARINE Dakdekker staat terecht NAAR DEN AFSLUITDIJK VAN DEN ZOLDER GEVALLEN Mej. N. in vryheid Aan de gevolgen overleden HAARLEMSCHE HANZEBANK I Nog twee schilderijen zoek Gemeenschappelijk wekeljjksch blad onmogelijk De toegangswegen eischen dringend verbetering VERKENNERS IN HET BISDOM HAARLEM Egmond bedevaarts oord DE GEHEIME ZENDER TE ALMELO Toen de deurwaarder beslag kwam leggen Maandag 26 Juni 1933 Het naderend feest van den apostel van Kennemerland Bliksem richt ernstige schade aan Jong en oud De rol van Jóhanknecht ons land ZATERDAG 24 JUNI i Reeds PARUS, Eiffel, 1446. M. 0.05 concert. Concert concert; 1 Konlng van Zooals reeds duidelyk zal zijn, wordt deze Saerkwaardige zaak doorkruist door de wezk- Sg. as. zijn zil- irochlanen had- ds maatregelen VERWIJZEN WIJ VAAR DEN RADIOGIDS HAMBVRO, 372 M. 11.50 populair concert; 1.35 gramofoonmuzlek; 230 idem; 4.20 con cert; 11.30 populair concert. iaio- een kerk Moeen 4 20 Naar wij vernemen is Pater A. Ptiilippona, directeur van het retraitehuis te Bergen (N.-H.l, overgeplaatst naar het Redemptoristenklooster te Roosendaal (N.-B.). Tot zijn opvolger is be noemd Pater H. Peters (S.S.R. uit Amsterdam. Verder werden de Paters A. Brinkman en R. van Kempen resp. benoemd tot directeur van de retraitehuizen te Seppe en Amersfoort. Z. H. Exc. de Biaschop van Haarlem heeft benoemd tot Diocesaan Verkenners-Geesteiyke den weleer w. heer J. Mol te Den Haag. de ouderdom, men men Alleen by Apoth. en Drogisten St Joseph-' ring. d van hu blük gi Veltma leereer vergadi daarna weleer-» allen agenda De v ter bloei d applau ingetre voor d contrlt Beslot* ken er treilen se. Aai aan d< bertus waterfi wandel sche g> gekoze Van goeden paroch wekkei bracht diverse zeilen KAU'XbBORO 1153 M. 12 20 strijkorkest 0.1.v Holger MeyerObel 3 10 gramofcon- rauzlek. 3 30 omroeporkest. 9.20 omroeoor- kest o.l.v. Meyer Radon; 10.35 omroeporkest. Volgens „Het Laatste Nieuws" overweegt de Belgische minister van Landbouw middelen tot- bescherming van de eiermarkt, naar aanleiding van het Instellen van een uitvoerpremie In Ne derland van ca. 6 Frs. per 100 eieren. Er zou overwogen worden om eventueel den eieren- invoer In België te contingenteeren of de dou anerechten te verhoogen. In het jongste nummer van het „Algemeen Marineweekblad" wordt mededeeling gedaan van de plannen voor de uitgifte van een nieuw publiciteltsorgaan. Het blad zegt: „Waar dit orgaan als zoodanig straks ook gaat verdwijnen, zal daarvoor In de plaats iets anders moeten komen, n.l. een publicitelts orgaan. dat niet meer uitgegeven wordt door de samen werkende tonden van korporaals der Kon. Marine en voor minder marine-personeel. doch dat onder redactie en verantwoording zal staan van de hoofdbesturen der inmiddels ge vormde militaire belangenvereenlglngen. Teneinde dit mogelijk te maken, zullen de nieuwe organisaties zich snel moeten ontwik kelen, veel leden moeten tellen en over de mid delen moeten beschikken, welke voor de uit gifte van cen orgaan noodig zijn. Intusschen staat nu reeds vast, aldus ..Het Volk", dat samengaan van deze beide belangen- De A N W B en de K.N.A.C. hebben zich met een adres gewend tot den Minister van Water staat. waariff zij mededeelen, dat zjj zich op 20 Juni 1932 tot Zijner Excellenties voorganger hebben gewend met een verzoek in het belang van het doorgaande verkeer zooveel mogelijk te willen bevorderen, dat de aanleg en verbete ring van de op den weg over den afsluitdijk van het IJselmeer aansluitende wegen van he.t Rljkswegenplan zoo spoedig mogelijk zouden worden voltooid. Op bedoeld verzoek mochten zjj nog geen antwtord ontvangen. Intusschen is gebleken, dat verschillende wer ken aan deze wegen zijn uitgevoerd of nog on derhanden zfjn (weg van Ewijcksluis-de Kooy, weg over Wieringen, een eerste begin met den nieuwen weg Amsterdam-Lambertschaag), maar dat deze werken toch van ondergeschikt belang zjjn ten opzichte van de geheele wegverbetering zoowel aan de Westelijke als aan de Oostelijke zijde van den afsluitdam, waardoor het nuttig effect van den belangrijken verkeersweg over dezen dijk vooralsnog niet tot zjjn recht kan komen. Daarom verzochten voornoemde vereenlglngen andermaal in het belang van het steeds toe- Vrljdagmlddag is in de St. Liduina-stichting te Purmerend overleden dr. E. Hamer, pastoor te Ilpendam. Tenslotte heeft de justitie aanleiding gevon den de instructie te openen inzake de nog altijd onopgehelderde inbraak bij de firma Berkemeyer op het Rokin, waarbij ook de gestolen voorwer pen van de daders op geheimzinnige wijze zijn teruggekocht. In dit geval heeft losser J. niet de hand gehad, daar hij omtrent dien tijd in het Sanatorium verbleef. Het muisje van Nefjenrode blijkt met dat ai. web een verbazend lange staart te hebben! Een van zijn slachtoffers, zjjn particulier se cretaresse mej. A N„ dia met hem werd gear resteerd, is thans op zeer bepaalde voorwaarden in vrijheid gesteld. Haar briefwisseling wordt gecontroleerd en er is haar een bepaalde ver blijfplaats aangewezen, waar zjj met verschil lende personen niet in contact mag komen. vereenlglngen in één verband niet mogelijk zal zijn en het daarom eveneens vrijwel vaststaat, dat een gemeenschappelijk orgaan niet meer zal kunnen worden uitgegeven. Behalve de economische bezwaren, welke voor elke organisatie afzonderlijk in de toe komst zullen gelden, komen daarbij nog andere moeilijkheden van administratieven aard, zoo- dat nu reeds voorspeld kan worden, dat de uit gifte van een weekblad wel tot de onmogelijk heden zal gaan beboeren. WEENEN, 517 M.: 820 .JOrel arme Teu fel”, operette in drie bedrijven. 11.05 Dansmuziek. WARSCHAU. 1411 M.: 12 35 Concert door het Omroep-orkest onder leiding van J. Ozimlnskl, 2.40 Concert door een ge mengd koor. 3.25 Gramofoonmuzlek. 8.20 Concert door het Omroeporkest onder lei ding van St Nawrot. 10 20 Dansmuziek. BEKOM! NSTEK. 460 M.l 5.20 Concert 7.30 Gramofoonmuzlek. 8 50 Orgelconcert. DAYENTRY. 1554 M. 12.20 orgelconcert: .05 concert door het Western Studio orkest il.v. Thomas; 2.05 gramofoonmuzlek. 4.05 :oncert. 10 00 concert. Voor den kantonrechter te Almelo had zich Vrijdag te verantwoorden 'n 30-jarige dakdek ker H. uit Lonneker, wegens overtreding van het radioreglement te weten het monteeren van onderdeelen op een radio-installatie bestemd voor het uitzenden zonder vergunning van den minister van Waterstaat. H. was onder verdach te omstandigheden aangehouden in 'een perceel te Lonneker toen de burgemeester van die ge meente en een veldwachter daar waren binnen gedrongen. Bij deze gelegenheid werd een bijna complete zend-lnstallatie in beslag genomen. Het O. M. eischte tegen hem zes weken hech tenis. Uitspraak 29 Juni. OLDENBURG, 23 Juni (W. B.) De Olden- burgsche minister van Binnenlandsche Zaken heeft den Tannenbergbond, den weerwolf, het zwarte front, den Bismarcktond, den Dultsch- natlonalen Kampfruf, de Dultsch-nationale Kampfstaffeln en bedrijfscellenorganisaties en den Jungdeutschen bond verboden. Het luchtschip „Graf Zeppelin" zal alvorens den geregelden dienst naar Zuid-Amerika te ondernemen in den vroegen morg n van 25 Juni te Friedrichshafen opstijgen voor een tocht bo ven het Saargebied. Tusschen 8 en 9 uur ’s morgens zal het lucht schip voor de eerste maal de Duitschers in het Saargebied begroeten. In Saarbrücken wordt een tusschenlanding uitgevoerd; daarna wordt weer opgestegen voor een tocht langs den Rijn, het Duitscbe Industriegebied en Nederland. Van Nederland keert de Zeppelin wéér terug naar Saarbrücken. waar andermaal op het vliegveld een tusschenlanding wordt gemaakt ’s Avonds keert het luchtschip naar Friedrichs hafen terug. MÜNCHEN. 23 Juni (V. D.) In verband met de huiszoekingen bjj de Beiersche Volkspartij meldt de „Bayerische Kurler”, dat ook de woningen van den vroegeren Beierschen Minister-President Dr. Held, van den mede-dlrecteur der „Regensburger Anzeiger”, Babbel en van Dr. Heijn door zocht zjjn. PARIJS. R. 1725 M. 12.20 concert door het omroeporkest; 6 50 gramoloonmuzlek: 7.40 concert door 't omroeporkest; 8.20 Pa ganini. operette van Léhar. MILAAN. 331 M. 8.00 gramofoonmuzlek. B SO Idem. 9.50 rafllotooneel 10.20 kamer- muzlekprogramma. ROME. 441 1.05 .Faust" O) ..WEENEN, 51 Bij beschikking van den Minister van Econo mische Zaken is lo. Ingesteld eene commissie voor den uitvoer naar België en Luxemburg van versche groenten en fruit, zijn 2o. tot leden dier commissie benoemd Tie heerenH. Kruide nier te Rotterdam, G. Minnaar te Kruiningen, mr. L. Niemöller te 's-Gravenhage, dr. J. M. Riemens te 's-Gravenhage, P. Slot AD.zn. te Broek op Langendijk, F. V; Valstar te 's-Gra- venhage, C. Wagenaar Kzn. te Broek op Lan gendijk; is 3o. aangewezen als voorzitter dezer commissie de heer dr. J. M. Riemens, Rijks- tuintouwconsulent te 's-Gravenhage. Vrijdagavond half zes weerklonk te Sittard plotseling een hevige onweersslag, waarop ech ter slechts een kleine regenbui volgde. 'Ver schillende radio- en telefoon-toestellen werden door den bliksem defect geslagen. In een khmer van den heer J. G. Sastra werd het toestel van den muur geslingerd, waarbi meisje brandwonden opliep. In de Patel werd de lichtleidlng stukgeslagen, waardoor een vlam ontstond, die langs het hoofdaltaar opsloeg. De vlam kon spoedig gedoofd wordftre Verschillende radio-, telefoon- en electrlsche geleidingen in Sittard zjjn door dezen hevigen bliksemslag in het ongereede geraakt. genomen landverkeer het zooveel mogelijk daar heen te lelden, dat de aan den afsluitdijk van het IJselmeer aansluitende hoofdverbindingen voor doorgaand verkeer met motorrijtuigen zoo spoedig als doenlijk zal zijn, zullen worden ver beterd ca. aangelegd. Donderdagavond omstreeks tien uur reden op de Amsterdamsche Vaart tusschen de Lie- debrug en de Vlnkenburg twee motorrijders In de richting Amsterdam. Een uit de andere richting kamende auto haalde niet voldoende uit, passeerde rakelings den eersten motorrijder, maar greep den tweeden, den heer V. uit de Fred. Hendrikstraat te Amsterdam, die onge veer 25 meter daarachter reed. Hij werd tegen den grond gesmakt en kreeg een gecompliceerde rechterbeenbreuk. Per ziekenauto werd hij naar Haarlem ver voerd en in de Marla-Stichting opgenomen. Gistermorgen is een kindje van den melkrij der Zandvliet te Zuid-Schalkwijk In een koel bak gévallen en jammerlijk om het leven ge komen. LANGENBERG. 472 M. 1220 populair Con- sert O.I.V. Erich Klosz: 130 concert o.l.v. Wolf; 4.50 vesperconcert o. 1. v. Eysoldt; 11.35 populaire- en dansmuziek. LI XEMBI RG. 1191 M. 7.00 gramofoon- muziek; 7.45 weeroverzicht; 7.50 sympho- nisch concert van gramofoonplaten; 9.30 causerie over een actueel onderwerp in het (taliaansch: 8.40 lichte gramofoonmuzlek; 9 Nieuwsberichten in het Fransch: 9.10 voort zetting lichte gramofoonmuzlek; 9.45 be richten in het Dultsch; 9.55 dansmuziek (in pauzes: Sportberichten en koersen). HUIZEN, 1875 M. 8 00 N.C R.V. Scbrittle- Ung en meditatie. 8 15 Morgenconcert. 10.30 Morgendienst door Ds. W. J. v. d. Lokh, rst. 11 00 Lezen v. Chr. Lectuur, 'b Levens gang, loor J C. Homoer 11.30 Populaire Gramo- oonmuzlek 12 00 Pol berichten. 12 15 Gram, muziek 12 20 Orgelconcert uit de Luth. Kerk. Amsterdam, door Nells Brouwer. 2 00 jramofoonmuzlek. 2.35 A. J. Herwlg ..Zo- nersnoel van vruchtboomep." 3.15 Knippen ■n naaien 3 30 Stofversleren en hoederma- ten. 3 45 Zenderverz 4.00 Bijbellezing door □s. D de Wit. J. H. Smit Duyzentkunst. tang. H. Smit Duyzentkunst orgel. 5.00 Gramofoonkwartet met N.C R.V.-orgel o.l. v. Plet v. d Hurk 6 30 Vragenuurtje. ’.00 ’olltleberichten. 7.15 Berichten van het Ned. "hr Persbureau. 7.20 Vragenuurtje. 3 00 Jurtje voor onze zang- en muzlekver. Ex celsior’, Oudewater. o.l.v. J. A. Apeldoorn. >00 Mr Dr. J. v. Bruggen ..Nieuwe Orga- len." 9.30 Het Amsterdamsch Symphonle- 3rkest o.l.v. J. Smit. 11.30 Oramofooumu- tlek. 11.30 Sluiting. KöNIGSWUSTERHAUSEN, 1635 M. 12.20 gramofoonmuzlek. 2.20 Idem; 4.20 concert. 5.25 vocaal concert; 920 Hans Pfltznercon- sert; 11.20 concert. inlichtingen kan men zich wen den tot den secretaris der commissie (J. Ver- heggen. Egmondbinnen). Voor belangstellenden zij nog medegedeeld, en gehoopt wordt, dat deze mededeeling niet vergeefsch is. dat het gironummer van de Bis schoppelijke Commissie voor den Adalbertus- Akker te Egmondbinnen is 197483. I zaamheden van verschillende politie-ambtena- I len, die yveliswaar geen actieve rol speelden, zijn gegaan. Toch mag dit verkeerde mzicht. maar toch in menig opzicht buiten hun boekje resp. gedrag, geen smet werpen op het geheele Amsterdamsche corps. De samenwerking tus schen politie en justitie is dan ook steeds nog de volle 100 pCt. Commissaris Harrebommeée heeft ten opzichte i»n Jóhanknecht in goed vertrouwen gehandeld, zoowel bij de schriftelijke aanbeveling als de keeren, dat hij hem later in verschillende aan gelegenheden zou pousseeren. Hij heeft dit alles gedaan niet uit winstbejag, maar om den ar men tobber, die J. na zijn ziekte en tegenslag was geworden, te helpen, Pas in April jj. zou blijken, hoe men zich in J. had vergist. Com missaris H„ die in elk geval de grenzen der voorzichtigheid overschreed, heeft aanvankelijk ziekteverlof gevraagd en daarop zijn ontslag In gediend. Het disciplinair onderzoek in deze aangelegen heid wordt geleld door commissaris Haarman en l.oofdlnspëcteur van Zoelen. Naast het justltio- r.eele onderzoek naar de handelwijze van agent K„ dat moet uitmaken of deze bjj de berging van het gestolen goed uit winstbejag heeft ge handeld. wordt ook nagegaan, of deze discipli nair dermate berispelijk heeft gehandeld, dat hij zeer ernstig gecorrigeerd. resp; ontslagen zou moeten worden. De eindbeslissing hierin is bij cen burgemeester als hoofd der jjolltie. Bij de beoordeeling van het gedrag van den agent wordt wel degelijk rekening gehouden, met het feit, dat J. het vertrouwen genoot van den commissaris van bureau Singel, wat dus voor den agent een aanleiding kon zijn om in de handelwijze van J. niets verdachts te zien. Het disciplinair onderzoek houdt zich verder bezig met allen, commissarissen en onderge schikten, die met J. contact smeden Bjj de huiszoeking is om. gebleken, dat J. in het bezit was van polltioneele aanvraag-formulieren van uittreksels uit het Bevolkingsregister en to- drukte envelopjoen. Hiermee houdt verder verband de huiszoeking, onlangs verricht in de fletsenzaak van Mees Gerritsen op de Elandsgracht. In de gevonden boeken wordt gezocht naar aanwijzingen, of enkele agenten met korting, fietsen, banden en onderdeelen bij Mees hebben gekocht. Sollstencon- 8.20 Halka BRUSSEL, 509 M. 12 20 gramofoonmuzlek; 1.30 concert door het kleine orkest van het N.I.R. o.l.v. P. Leemans; 8.20 concert door ’t omroeporkest ol.v Jean Kumps; 1030 con cert ol.v. André Felleman. Ze verdragen elkaar niet altijd op perbest: de jeugd en Kinderen plagen vaak oudere schen en onder ouderen vindt er wel, die knorrig zijn op de levens lustige, joelende en ravottende jeugd die er bij haar spel niet om maalt of haar lawijt niet te grof is 'voor oude ooren- De ouderen mopperen om de onge zeglijkheid van de jeugd van van daag. die naar hun meening in bni- taliteit en gebrek aan eerbied alles slaat wat de wereld tot nu toe heeft te zien gegeven en voor welker wan daden zij een bestraffing voorspellen die weinig minder is dan die des va- gevuurs. 1 Wat zijn die oudjes toch zwaar op de hand meent de jeugd, die zich af vraagt, hoe het toch wel geweest moet zijn in dien goeden ouden tijd, waarvan de bejaarden steeds met zoo veel lof gewagen. Doch zoo behoeft het niet te zijn, zoo zal het ook niet wezen als de jeugd er van overtuigd is, dat zij eerbied verschuldigd blijft aan die oud zijn en als de ouderen wat* toeschietelijker zijn in de beoordeeling van de jeugd en haar daden en niet al te zeer ver geten dat er in de jeugd een daden drang leeft, die kwalijk is te combi- neeren met zulk een kalmte en rust als de ouderen wel zouden wenschen. Eerbied ter eene, verdraagzaamheid ten andere zijde enalles sal reg kom! In de Donderdag gehouden vergadering van aandeelhouders der N.V. Hanzebank in liquida tie te 's Gravenhage is de balans en verlies- en winstrekening per 31 Dec. 1932 goedgekeurd. De liquida teur, alsmede de besturende colleges* zijn gedechargeerd voor het gevoerde beheer. In de vergadering werd mededeeling gedaan van het besluit van Commissarissen tot het ver richten van een zesde uitkeering aan crediteu ren. thans groot 2% pCt., waardoor het aan crediteuren uitbetaalde bedrag stijgt tot 52 H procent. Aan alle crediteuren zal plaatsgewijze deze uitkeering bericht worden gezonden M-> 8.25 gramofoonmuzlek. >pera van Gounod. 47 M. 7 20 Militair 1120 gramofoonmuzlek. WARSCHAU. 1411 M. 5.35 »n; 6.55 gramofoonmuzlek; ipera. BEROMÖNSTER 460 M. 5.50 gramofoon- nuzlek; 1120_»concert door het omroepor kest. De ruchtmakende zaak Onnes van Nijenrode is op het oogenblik zoover gevorderd, dat de instructie voor 99 gereed ligt. Nog steeds heeft de hoofdpersoon in dit drama, de kasteel heer O., geen volledige verklaring afgelegd. Het blijft om. nog duister, hoeveel schilderijen er in dien bewusten nacht uit het kasteel zifn gestolen. O. heeft destijdens opgegeven en ver klaart nog steeds, dat er zeven zijn geweest, de .Jongens", die den diefstal of juister ge zegd de verhuispartij verzorgden, houden vol. dat het er vyf waren. Waar de beide kostbare doeken zyn. die in de geheele afalre werkelijk „verdwenen", is nog niet uitgemaakt. Wellicht zyn zy door O. verbrand of overgeschilderd en naar het buitenland vervoerd. Een feit is het, dat O. omtrent den tyd van den „diefstal" ver onder Jan was. zyn bank rekening was geblokkeerd en over contanten beschikte hy niet meer. Thans iaat hy vanuit het Huls van Bewaring geleideiyk zyn bezit tingen aan schilderijen, kostbaarheden en antiek by de firma Ant. W. M. Mensing (Fred. Muller Co.) te Amsterdam vellen om uit de baten het lijke landgoed In Mecklenburg Schwerin te kunnen financieren, dat hy juist m de dagen vóór zyn arrestatie had aangekocht, om er zich biyvend te vestigen. Ook is tot dusver niet anders gebleken, dan dat de schllderyen en miniaturen, uit Nyen- rode gestolen, zonder uitzondering het eigen dom waren van O. en dus niet van de firma Goudstikker, welke in die dagen in het kasteel schllderyen en kostbaarheden had geëxposeerd. Donderdagmiddag wilde een deurwaarder beslag leggen op een radiotoestel, dat door een familie In de Ruisbroekstraat te Rotterdam op afbetaling was gekocht, maar niet geheel be taald. Bij zyn aankomst vond deze echter de deur gesloten. Politiehulp werd ingeroepen. De deur was al spoedig geforceerd. Dit bleek echter nog lang niet genoeg, want ook binnen waren alle deuren gebarriceerd. Het uitslaan van eenige paneelen en ruitjes had geen resultaat, zoodat de politie er tenslotte toe overging enkele waar schuwingsschoten te lossen. Toen was het ge noeg. Het radiotoestel werd in beslag genomen en publiek op den weg verkocht. Begrypeiykerwyze was veel volk op de been. Ook de figuur en de rol van den particulieren detective Jóhanknecht zyn thans duidelyk. J. dreef aanvankeluk een assurantiekantoor en was een fatsoenlijk, gezeten burgerman. La ter kreeg hy tegenspoed, in zyn huwelijk, in za ken en gezondheid. Hy werd opgenomen in een sanatorium en toen hy na verloop van tyd hier uit werd «ontslagen, was hy er beroerd aan toe, zonder middelen van bestaan, kaal als een kerk- rat. In dezen berooiden toestand wendde hy zich tot commissaris Harretommee van het bureau Singel, die hem nog van vroeger kende als een betrouwbaar assurantle-expert en hem ^helpen wilde uit louter humane overwegingen. Hy kreeg van commissaris H. een schrifteiyke aanbeve ling, die nog werd ondersteund door een aan tal andere commissarissen, die zonder uitzonde ring J. kenden als een man, waarop niets was aan te merken, Zoo begon J. zyn nieuwe beroep van parti culier detective en naar alle kanten verzekerde hy zicl\ van uitstekende relaties. In zyn goede jaren had hy zyn sporen verdiend in het as- surantlevak, waar nog altyd“zyn vrienden za ten en van den anderen kant groeide zyn kring van bekenden in de Amsterdamsche onder wereld, die hem evenzeer vertrouwde als zijn be schermer in het hoofdstedelijk politiecorps. Hoewel zijn kwaliteiten als speurder gering wa ren, kreeg hy van de politie menige opdracht en telkens wist hy den schyn te behouden, dat zyn bekwaamheid de uitkomst bracht,'terwyi 't in werkeiykheid zyn relaties met de onderwe reld waren. Toen dus Bleslng en Mees Gerritsen, de le veranciers der ^ware jongens", vergeefs wacht ten op de duizenden, die als beloonlng voor den .diefstal” via de tusschenpersonen, den bloe- menhandelaar Wltbraad en den gesjochten ta bakker Koning, van Onnes moesten afkomen, besloten zy een anderen weg te kiezen. zy klampten Jóhanknecht aan, om door zyn bemiddeling de door de Assurantie-Maatschap- py uitgeloofde premie voor het terugbezorgen der gestolen kostbaarheden In handen te kra gen. J. kon daar uitstekend In slagen, want ny was in assurantie-kringen een goede bekende. J„ die al lang lucht van de zaak had, en be lust op verdienste reeds aan het Utrechtsche parket schrifteUjk zyn diensten had aangebo den. greep deze kans met beide handen en be gon tegenover de assuradeurs zyn gewichtig «P^ met gesloten auto's, gemaskerde ontmoe tingen enz., dat aan de uitwisseling van schll deryen een premie moest vooraf gaan. Uit dat alles zou dan biyken, hoe uiterst lastig het be roep van particuller-detective wel was en met hoeveel moeite de gestolen kostbaarheden te achterhalen waren. Intusschen waren deze reeds voor een deel In J.’s huis aan de Wetering schans en voor een ander deel door J. in be waring gegeven aan den agent K. van het bu reau Singel waar hy ze voorlooplg het veiligst achtte Deze agent had vertrouwen In J., dien hy op het bureau Singel al jaren kende als kind in huis, maar voor wien het toch eenlgszlns vreemd moest zyn geweest, dat die kostbaar heden uitfluitend met gummlhandschoenen mochten worden aangepaktDezen voorzorgs maatregel had J. getroffen, omdat wanneer eenmaal de schllderyen by de assuradeurs wa ren aangekomen, het wel erg vreemd was ge weest, wanneer er de vingerafdrukken van J., de onderwereldkoningen B. en M. G. en van een agent van politie op waren gevonden! Zoo scheen alles goed te gaan tot de onver- Wachtsche huiszoeking by J. het masker van algeheele betrouwbaarheid van den particulie ren detective stuk scheurde en heel het sllnk- eche spel duidelyk werd. J„ de vertrouweling van politie en assuradeurs, bleek een hand langer van de dievenbende, een deelgenoot in het Onnes-complot. Hy werd aangehouden en sleepte zyn helpers mee. J. Is door het gebeurde diep geschokt. Hy is vermagerd en verward in zyn doen en laten en toont veel spyt over zyn gedrag en het feit, dat derden nu door zyn optreden worden ge dupeerd. Vrydag is in de fabriek van de firma Ellas en Co. te Eindhoven de 19-Jarlge werkman L. v. d. Ven terwyi hy bezig was met het uit stoffen van materiaal in de fabriekswerkplaats. en de machines plotseling werden aangezet, dusdanlg^geschrokken, dat hy van den zolder, waar hy werkzaam was, naar beneden viel en bewusteloos opgenomen. In den loop van den middag is Let slachtoffer aan de bekomen ver wondingen overleden. Alle verdere betrokkenen Onnes, de tus schenpersonen Konlng en Witbraak, Johan- knecht. de agent K., de drie zware jongens en de onderwereldkoningen Bleslng en Mees Ger ritsen bevinden zich nog in arrest. Beide laatstgenoemden zalen trouwens reeds om an dere zaken achter slot en grendel By de behandeling van de zaak voor de rechtbank, .hetgeen waarschyniyk in Amster dam zal geschieden, wordt aan O. oplichting ten laste gelegd en aan de overige verdachten medeplichtigheid. HILVERSUM. 296 M. 8 00 VARA Gra- tnofoonmuelek. 10 00 VPRO Morgenwijding. 10.15 VARA Frans Nlenhuys draagt r„or. 10.30 De Notenkrakers o.l.v. Daaf wlna. 11.45 Fr Nlenhuys draagt voor. 12 00 VARA-Kleln □rkest ol.v. Hugo de Groot. 2.00 Zbndeiver- eorglng. 2.30 Amsterdamsch-Salon-orkest ïJ.v. D. Kiekens. 3.15 Rolllen Numan draagt roor. 3.30 Amsterdamsch-Salon-Orkest. ol.v. O. Kiekens 4.30 Na schooltijd. Hetty Beck vertelt. 5.00 De Flierefluiters o.l.v, J. v. d. Horst. 6.00 Gramoloonmuzlek 6.40 Rollen Numan draagt voor 7 00 Orgelsp. d Joh. Jong. 720 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot. 7.59 Herhaling SOS-berichten. 8.00 Vaz Dlas. 8 15 Opera-Concert door het VARA-Orkest o.l.v. Plet Tlggers. Mevr. Llesbeth Poolman- Melssner. hooge dram, sopraan. Mevr. So- ohle Haase-Pleneman. lyrische sopraan. Ju les Moes, tenor. Anton Dirks, bariton. Henri Bloemgarten. bas. 9 00 ANWB-jubileum. P. E. Peaux ..Het werk v. d. ANWB als toe-ls- /■nbond." 9.15 Vervolg Opera-concert. 10 00 VARA-Tooneel o 1 v. w v Canellen Tele foon. Hoorspel van Fr v. Duin. 10.00 Ver volg Opera Concert 11.15 Gramofoonmuzlek. 12 00 sliyting. Vrydagmiddag omstreeks half één heeft de 70-jarige wafelbakker W. M. in een café aan de Bergenstraat te Breda een moordaanslag ge pleegd op de 26-jarige vrouw van den café houder de H. De oude man bracht, vermoedeiyk uit wraak over een geschil van finandeelen aard, de vrouw onverwacht met een zwaren hamer een slag op het achterhoofd toe. Hevig bloedend uit een zware wonde aan het hoofd liep de vrouw, ge volgd door den man, de straat op. Op haar gegil nam de man de vlucht. Door eenige voorbijgangers werd hy gegrepen en aan de politie overgeleverd. De vrouw werd door den G. D. verbonden; haar toestand is niet le- vensgevaariyk. De man is in verzekerde bewaring gesteld. De commissie, die van Haarlems bisschop opdracht heeft op den alom bekenden St. Adal- bertus-Akker te Egmond een kapel te stichten ter eere van den heilige, die als gezel van Wil- librordus zyn leven wydde aan de bekeering van Kennemerland. zag zich tot haar teleur stelling niet in staat deze schoone taak reeds vóór het 25 Juni te vieren feest te vervul len. Dankbaar voor de bydragen. die zy uit alle oorden van ons land mocht ontvangen een mooi voorbeeld gaf wel een openbare school In Gelderland moet zy blyven vragen om giften, die het haar mogeiyk zullen'maken nu toch spoedig met den touw, waarvoor de plannen geheel gereed liggen, te kunnen begin nen. De commlssie^heeft. gelet op den nood der tyden, niet met al te veel aandrang een beroep op de milddadigheid van Neérlands Katholie ken durven doen. Nu echter het feest van onzen vaderlandschen heilige aanstaande is. meent zy toch wel eens te mogen aankloppen, overtuigd als zy is, dat er nog vele Katholieken In den lande gevonden zullen worden, die voor dit heeriyke werk iets willen offeren. Het naderend feest is zoo n geschikte gelegenheid om mee te werken tot de grootere vereerlng van den apostel van Kennemerland, en tevens om de bisschoppeiyke commissie met een bydrage te verbinden. Waar onze voorvaderen een kerkje op zyn graf touwden en het herhaaldeiyk her bouwden, als woeste benden het hun dierbare bedehuis vernielden, zouden wü daar dan moe ten achterstaan in mildheid en devotie jegens St. Adalbert? Inmiddels maakt Egmond zich op om zyn patroon weer te viereh als voorgaande jaren. Weer zal nu het overhuifde idtaar In den volksmond noodkapelletje worden opgesla gen. waarin as. Zondag om 10 uur een plech tige H. Mis wordt opgedragen door den Bene- dietyner pater Joës Aug. Caron van de Abdy van Oosterhout. Onder deze H. Mis predicatie door den bekenden pastoor van Langendyk. den zeereerw. heer Th. J. van Noord, 's Mid dags om twee uur is er Lof met processie ter eere van St. Adalbertus. zyn er verscheidene aanvragen van pelgrims, die in den loop der octaafweek dlt bedevaartsoord willen bezoeken en daar een H. Mis zullen opdragen. Zoo komen de Amster damsche pelgrims op 2 Juli, op welken dag prof. Henneman in het vroege morgenuur een H. Mis zal celebreeren. Verleden jaar woonden honderden geloovlgen deze verheven plechtig heid by. Omtrent Vorig jaar Maart deed Dr. Hamer zyn in trede als pastoor te Ilpendam. Niettegenstaan de zyn minder goeden gezondhe.dstoestand was hy voor de parochie een yverig en voorbeeldig priester. Vooral In het vereenlgingsleven was Z. E. een geziene leider. De thans overledene heeft zich In korten tyd by de parochianen dan ook zeer bemind gemaakt. De than; overledene zou 15 veren priesterfeest vieren. De den in verband hiermede r getroffen. C Geboren den 22en Febr. 1881 te Amsterdam, werd de ttans ontslapene op 16 Augustus 1908 priester gewyd. Daarna was hy assistent te Delft (H. Hippolytus), kapelaan te Hoorn en 's-Gravenhage tH. Jacobus) en werd tot rector van de Marla-Stichting te Haarlem benoemd op 30 Augustus 1924. In Februari 1932 volgde zijn benoeming tot pastoor te Ilpendam. zyn philisophlsche studies deed hy aan de Unlversiteit te Leuven, waar hy cum laude pro moveerde tot doctor in de philosophic. Ruim zeven jaren heeft rector Hamer al zyn krachten geschonken aan de Maria- Stichtlng, waarover hy als geesteiyk leidsman door zyn kerkelyke Overheid werd aangesteljl. Zyn arbeid ging niet naar buiten uit. Deze bleef beperkt binnen de muren van het zie kenhuis. Maar daar heeft men ook dé krach tige persooniykheid van rector Hamer terdege leeren kennen. Nooit was hem iets te veel. Hy leefde geheel mede, met alles wat de Marla- Stichting betrof. ZIJ, die hem in zyn werk in de Stichting hebben medegemaakt, gedenken hem in groote waardeering. Voor de zieken was hy als een vader, die met hun pynen en nooden meevoelde, die steeds vol vertroostin gen was voor de lydenden, hen dikwyis be zocht en zich inspande om verzachting voor hun smarten te kunnen vinden. En in de uren des doods was rector Hamer te vinden aan de stervenssponde, om hen. die uit het leven moes ten. scheiden, het laatste uur behulpzaam te zyn. Op waariyk-prlesteriyke wyze heeft dr. garner zien van zyn taak gekweten. HUIZEN, 1875 M. 8.30 NCRV. Moreen- wijding door Ds. J. Louw KRO 9.30 Ora_ mofoonmurlek. 11.Pontificale Hoogmis uit de Kathedrale Basiliek van St. Jan te ’s Hertogenbosch, opgedragen door Z H Exc. Mgr A. F. Diepen. 12.30 Midden- standskwartiertje. Spreker G. C. SchoJ- tea. voorzitter van den Ned R K. Hanze- bond van Slagerspatroons. 12 45 De Kro- boy» onder leiding van Piet Lustenhouwer. RefrMnzang Jack Memel. 2 10 Henk Kui tenbrouwer bespreekt „Ze zinken” en „Cirkelgang” van J Rouselaar. 2.30 Gra- mofoonmuziek. 4.30 Ziekenhalfuurtje door Pater H Rothoff. 5— NCRV: Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk (Groote Kerk) te Vlaardlngen, 6.40 Gramofoonplaat. 6 45 Zondaftnilddag-Evangelfsatle door J. Valk. KRO a45 ..Religieus Socialisme” door Pa ter Dr J. van Gestel. 8.10 Voetbal uitslagen R. K F., 8 10 Het KRO-orkest onder leiding van Johan Gerritsen, KRO- koor onder leiding van Gerard Vermeulen. 10 40 EpiloQg door klein koor, onder lei ding van Jas. H. Plekkers. 11.Sluiting. HILVERSl’M. -M.: VARA: 9.Tuln- bou whalfuurtje. S. S Lantinga: ..De frulttuin In den zomer”. 9*30 Orgelspel door Joh. Jong. VPRO: Kerkdienst uit de Doopsgezinde Kerk te Hilversum. AVRO: 12.Tijdsein AVRO-klok. 12.01 Lunch concert door bet omroeporkest onder lei ding van Nico Treep. 1.Radio-rede uit të spreken door Rechter J. F. Rutherford van New York, over het thema „D© sta- biliseering der wereld.’’ 2.Boekenhalf uur Dr P H. Ritter bespreekt: ..Koning Lea op klompen” van I. Anker -Larsen. 2.30 De Tielsche maiNierizangvereeniging „Zang en Vriendschap” onder leiding van Lieven Duvosel. 3.Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen. Concert door het Resldentle-orkest onder leiding van Ignaz Neumark Solist Cornells van Mun ster. tenor. 4 30 Gramofoonmuzlek. 4.45 Sportuitslagen Vaz Dlas. 5.VARA; Di lettanten-uitzending. Arbeldersmandollne- orkest ..Kunst aan het Volk”. Hengelo; Ar- beldersmandolme-orkest .J*. A. V. U.”. En schede onder leiding van A Vorpahl. 6. VARA-kinderkoor „De Krekeltjes” onder leiding van Leida Hulscher, 6.40 Uitzen ding voor den Alg Ned. Bond van Han dels- en Kantoorbedienden„De weder waardigheden van Wakker en Tropendtut”, 7.De Flierefluiters onder leiding van Jan van der Horst, met zang van Esther Fhillpse, 8— AVRO Tijdsein. 8 15 Aan sluiting met het Kurhaus te Schevenin gen. Concert door het Resldentle-orkest onder leiding van Albert van Raalte. So list Jo Vincent, sopraan. 9.15 RadiQtooneel. Studio-opvoering van Mondscheln Sona te” spel Jn een bedrijf van Joh W. Broe- cielet, spelleiding Kommer KleUn. 9.45 Kovacs La Jos en zijn orkest, (refrelnzang Bob Scholtë). Intermezzo: Hermann Ernst zingt Zwitserse he liederen, a. d. vleugel Egbert Veen. J1.10 Gramofoonmuzlek. 12. Tijdsein en sluiting. LI XE.MBOI Kfl, 1191 M.< 7.Lichte gramofoonfnuzlek. 7.45 Weeroverzicht, 7.50 Symphonisch concert van gramofoonpla ten. 8.30 Causerie over een actueel onder werp ui het Engelsch. 8 40 lichte gramo- focnmuzlek, 9.Nieuwsberichten in het Fransch. 9.10 Voortzetting concert lichte Gramofoonrfiuziek. 9.45 Nieuwsberichten in het Dultsch, 9.55 Dansmuziek (In dlv. pauzes: koersen en sportberichten). BRUSSEL. 509 M.: 10 20 Concert door het kleinorkest van het N.I.R. onder lei ding van P. Leemans, 11.20 gramofoon- muziek. 1.30 Concert door het radio-orkest onder ’elding van Karei Walpot. 2.Ver volg concert, 5.20 Dansmuziek, 6.20 Pi anorecital. 7.20 Gramofoonmuzlek. 8.20 Concert door het radio-orkest onder lei ding van Karei Walpot. KALI NDBORG. 1153 M.: 12.20 Hansen's orkest. 3.50 Koorconcert, Parkconcert, 11.Dansmuziek. BERLIJN. 419 M.: 12.20 Populair con cert, 1.50 idem. 2.20 gevarieerd program ma. 3.50 mandolinemuzlek. 9.05 Populair concert door het omroeporkest. HAMBURG. 372 M.: 12.20 Populair con cert door het omroeporkest van Breslau, 2 20 Vocaal concert. 7.20 Cellorecital. 8.20 Operaconcert door het Norag-orkest onder leiding van Adolf Seeker. 10.55 Concert. KöMGSWl STERII \l SEN. 163.5 M.: 11.20 Concert onder leiding van Laber. 2.50 0ra- mofoonmuziek. 4 45 Cembalorecital, 6. Clther-muziek. 11.20 Dansmuziek. LANGENBERG, 472 M.: 1.20 Concert onder leiding van Eysoldt. 9.35 Heroï sche muziek. 10.40 Reportage van bokswed strijden. DAVENTRY. 1554 M.: 12 50 Vioolrecltal. 1 20 Concert door het Schotsche Studio- erkest onder leiding van Guv Daines, 2.20 Gramofoonmuzlek. 3.20 Concert door het Radio Milltalr-orkest. 4.35 Concert door 't B B C.-theater.orkest onder leiding van Stanford Robinson. PAKIJS EIFEL. 1446 M.: ftó 8.50 Gramofoonmuzlek. PARIJS K.. 1725 M.: 8 05 Gramofoon- muziek. 12 40 Gewijde muziek. 120 Gra- mofoonmuzlek. 5.50 Idem. 8.20 Music Hall- programma. orkest onder leiding van André, 10.50 Gramofoonmuzlek. MILAAN, 331 M.: 7.30 Gramofoonmuzlek. 8.50 „Dafni”. opera van Mule. ROME, 441 M.: 9.05 Gevarieerd concert. 10 05 „La vie del Signoro”, blijspel In een bedrijf. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN KATHOLIEKEN BERLIJN, 419 M. 4.50 populair concert Xl.v. Richard Knoch; 6.20 pianorecital; 8.30 Berltynsche Phil harmonieorkest; 10.20 be richten en dansmuziek

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 6