A< PROVINCIAAL NIEUWS IVERFWAREN N.V TAI Opreis bent U in 7 bijzonder blootgesteld aan het vaar van kouvatten Reist daarom-]yy JAN DE VRIES MARKTEN s i Venhuizen ülll T UI» Mr MAANDAG 26 JUNI N.-HOLL. ATHLETIEKBOND BEEMSTER WESTER-BLOKKER EDAM ZEVENHOVEN ZAANDAM R.K. JONGENSORGAN1SATIE PURMEREND District West-Friesland ILPENDAM ASSENDELFT HOORN SCHELLINKHOUT NOORDSCHARWOUDE Weerbericht BREEZAND vo NOORD-HOLLANDSCHE ZANGERSBOND JAAP SNOR BREIT ALLES BEST!! EIGEN ELECTRISCHE VERFFABRIEK HEEMSKERK nooit zonder H~| cryv I ASPIRIN”2-;..:; ZAADMARKT TELEF. 32* ALKMAAR publiek verkoopen: DE BLOEMISTERIJ, genaamd „Vlta Nova," gelegen aan den Schorweg te Breezand, gem. Anna Paulowna, bestaande uit: bloembollenschuur met complete centrale verwarming. AVTOZEGEN1NG TE ALKMAAR Zangconcours te N.-Scharwoude De officieele ontvangst Purn werd Kerk- be- Sprt KERKBEBICHT J. Congregatie voor de hebben zal plaats eenlglngen groote of voor den hadden B. en W. NOT». PDiXÏCR TABLETTEN Adspirantendag van den N.H.V.B. te Alkmaar de veld- Reglement Een nieuw reglement van orde is door den raad dezer gemeente vastgesteld. Amsti Konii K. R. O. Voor de Katholieken van Schel- linkhout en Blokdijk wordt bericht, dat de heer Jac. Scholten te Wester Blokker, ook dit rayon voor den Kath. Radio Omroep zal vertegenwoor digen. ven, lang De Nieuwe Dag 23 en Tuin» Omatre- gaan geven Bed ons Z De LAAI voor stelli vond GE Re NAS Alk van, tocht laten; PETT hebtx 30 verzo ling I kante HEI! maar Gemeentelijke Bekendmakingen maken bekend: dat personen, die voor verstrekking van on vermengde margarine in aanmerking wenschen te komen, zich eiken Dinsdagmiddag van 2 tot 530 uur aan het bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon kun^a vervoegen tot het bekomen van bonnen tegen welke de margarine door de hierna genoemde winkeliers wordt verstrekt; in de week van 27 Juni tot 4 Juli wórd. op bon no. 4 margarine verkrijgbaar gesteld bij K. Kaan, Gouw 32 en W. K. Okx, Oravenstr. -0; dat gelegenheid bestaat tot inschrijving van leerlingen voor de met September a». aanvan gende cursussen aan de Huishoud- en Indus trieschool voor meisjes te Hoorn. Indichtingen worden verstrekt door de directrice. Spreek uren Maandagmiddags van 34 uur en Dins- dagsavonds van 70 uur aan de school, Kerk- Ie klas reparat le-lnrlehtlng. Voor nieuw werk zijn wij no. 1 Voor alle soorten wollen kleedlng. kousen en sokken (ook de aUerfUnate). DEN HELDER ZUIOSTRAAT 18 (Let op den gelen winkel) vracht voor onae rekening Opbrengst collecte De opbrengst lecte voor de blinden, te Wolfhezen, in Edam en Volendam te zamen t 65.49. GeslaagdVoor het examen bewaarschool- acte A slaagden te Den Haag de dames: Th. S. M. Bloem, H. E. M. Koning. C. J. Reyding en C. W. Visser, allen te Hoorn. de naast den weg gelegen sloot. De bestuurder wist door krachtig remmen een ernstig onge luk te voorkomen en slaagde erin op het droge te blijven. Er bleek een as afgeknapt te zijn, zoodat verder gaan onmogelijk was. Daar de wagen midden in den weg stend, ondervond het verkeer eenlge stagnatie Met een kraan- wagen werd dit euvel spoedig opgelost. Viribus Unitis" De R. K. Gemengde Zang- vereeniging „Viribus Unitis" ontving Zaterdag bericht dat door haar op het concours te Baarn in den eerewedstrijd den tweeden prijsis haald. Ongetwijfeld een fraai succes Dij, 70 Jaar, echtgenoot van Berkhouterweg 5. OndertrouwdJohannes van Marla W. Duinmajjer. Johan Anna 8. Fijma. Getrouwd: Pieter Burger en Maria J. Beem- sterboer. Hendrik Spijksma en Aaltje van Har lingen. der col- bedroeg tot mp- gedeeltelifk Weinig Uitsluitend verkrijgbaar In da oranje4>andbui«jes van >0 labt n ets. en oranjesakjes van 1 labl. i 10 ets. Wagenlak - Bootlak - Lijnolie - Bruine Teer - Zwarte Teer Pek - Carbolineum Breewerk - Buishoud Lakverf, alle kleuren 45 et. per kilo bus. 25 ct. per ponds bus Bestrijding der jeugdwerkloosheid Onder voorzitterschap van burgemeester P. Kikkert uit de Beemster heeft op het stadhuis te Pur- merend een bijeenkomst plaats gehad vanwege het W.-District der Prov. Commissies voor Noord- en Zuid-Holland ter bestrijding van de jeugdwterklooeheid. Vertegenwoordigd waren oa. de Dagelüksche besturen der gemeenten Beemster, Purmerend, Edam, Ilpendam, Monni kendam en de Rijp. Algemeen was men van gevoelen dat het nood zakelijk was dat iets zou worden gedaan in den geest als door den Minister van Blnnenlandscbe Zaken aan de gemeentebesturen was voorgelegd, nJ. door ben ontspanning te geven en ontwik kelingscursus te laten volgen, teneinde hen voor de nadeelige gevolgen van lediggang te behoe den. Veel zal afhangen van den financieelen op zet, terwijl ook het leldersvraagstuk als een beslissende factor wordt beschouwd. Indien d» plannen door den Minister worden goedgekeurd, zal aan rijkssubsldle tot een maximum van 75 pCt. der gemaakte kosten, kunnen worden tegemoet gezien. meisjes. Kapel, school, Vrijdi Sportterrein, terdagavond bijeenkomst Jonge Wacht, naat. gende week het concours een goed verloop hebben en door mooi weer worden begunstigd. Het aantal punten, in den eerewedstrijd be haald, was als volgt: „Crescendo", Stompe to ren, 146 punten; „Nledorps Gem. Koor”, 125 p.; „Zang en Vriendschap". Eenigenburg. 140 p.; „Varia”, Warmenhuizen, 154 p.; „Zang en Vriendschap”, Wieringen, 150 p.; „Vox Huma na", Santpoort, 161 p. De besturen van de R. K. Jongensorganlsa- ties in het district West Friesland heeft op Donderdag 2» Juni des avonds 8 uur (ouden tijd) in het Patronaatsgebouw te Hoogkarspel een algemeene vergadering uitgeschreven voor de leiders der diverse jeugdorganisaties. De agenda vermeldt oan.: Bestuursverkiezing wegens vertrek van Pastoor Th. J. Glelen en den heer A. Tleken. Na de verkiezing van een voorzitter zal behandeld worden: Eenheid van ons mannelijk Jeugdwerk, het vraagstuk van de opleiding tot jeugdleider, en hoe kunnen onze dlstrictsbonden een steun zijn voor onze dioce sane beweging. Het bestuur vertrouwt op voltallige opkomst van E.E. Directeuren en leekenleiders. Raadsvergadering. Vrijdag 30 Juni. avonds half acht, is er vergadering van den raad. De agenda vermeldt oa.: Kennisgeving van den heer W. Jongejans, dat hij bedankt als lid van den raad. Onderzoek geloofsbrie ven van den heer D. Boekel. Benoeming van twee leden van het Burgerlijk Armbestuur, we gens periodieke aftreding van de heeren J. J. Dekker en E. Corver. Benoeming van een com missaris der vereenlging „Goed Wonen” we gens periodieke aftreding van den heer J. Bra kenhof f. Verzoek vanoD. C. van 't Veer om wijziging van de verordening op de heffing der belasting op openbare vermakelijkheden Goed afgeloopen. Zaterdagavond omstreeks half acht reed ter hoogte van de kruising dorpsweg-communlcatieweg de vrachtauto van den heer Faas uit Krommen'e. Plotseling be gon de wagen te slingeren en ging een der Geslaagd Door de R. K. Vereenlging tot bevordering van industrie-onderwijs voor meis jes „8t. Anna", is op 21 en 22 Juni 1933 examen afgenomen ter verkrijging van de diploma costumlère, bij de Eerwaarde Zusters Ursulinen te Venhuizen, van de R. K. Naaischool. Aan het examen namen deel 6 candldaten, welke allen schitterend geslaagd zijn. Deze waren de dames- T. Konijn, M. Koopman. M. Boon, A. Bregman^ M. de Lange en T. Bregman. ^Agenda. Maandagavond bijeenkomst R. K. fanfare. Patronaat. Dinsdagavond Missienaai- krans R. K. school. Woensdagavond Congregatie ■-*— - Repetitie Kerkkoor, R. K. ■vond korfballen R.O.D.A., R K. «petitie Fanfare, Patronaat, Za- Patro- Begin van brand. In een der fabrieken der Vereenigde Touwfabrleken ontstond Vrij dagavond een begin van brand. De V.B. rukte met twee spuiten uit <joch behoefde, ter plaatse aangekomen, geen dienst te doen, daar de brand inmiddels reeds met eigen middelen ge- bluscht was. Waterpolo. Comp. heeren. Zaandam: Nep- tunus in—Y IV 4—1. Merrlenboer en Vermeulen en Zaterdag traden te Purmerend in het huwelijk mej. Nancy Cramwinckel, dochter van den burgemeester van Purmerend. en Mr. W. G. Wendelaar, zoon van den bur gemeester van Alkmaar. Het bruidspaar verlaat het ouderlijk hxils- Nadat eenlge reclames voor de hondenbelas ting waren behandeld, ging de voorzitter tot sluiting over. Feestdag van O. L. Vrouw van Bijstand, Patrones van tet voor de hereeniging der kerken. burgerwoonhuls, bloembollenland, I HA. 83 Aren. Eigendom van de firma PAPEN- DRBOHT—VANDERVOET, geves tigd te Sassenheim. Aanvaarding bij de betaling. Bovenstaande veiling is nader vastgesteld op Maandag I Juli, op hetzelfde uur en deselfde plants» Strandbad „Edam” De maatschappij Strandbad .Edam” benoemde de volgende per sonen in diverse functies: L.'Adema. Den Haag, chef-badmeester; T. Hulst en J. Huis man, alhier, casslère; P. Hooghiemstra en echtgenoot*, garderobe-personeel; J. Woltem, Utrecht, badmeester; J. Vreeburg, Edam. bode. De officieele opening Vrijdag 7 Juli. Gunning Aan de fa. Dekker en De Boer, alhier, is gegund de restauratie van den toren van de groote of St. Nlcofaaskerk, f 14 500.—. De eerste concoursdag kan ais goed geslaagd worden beschouwd. Het prachtig terrein achter de openbare lagere school leent "tich bijzonder voor dit doel. Het weer was gelukkig zeer gunstig, en ook de belangstelling van het publiek was zeer goed. Gemeenteraad. Onder voorzitterschap van burgemeester Kikkert kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Besloten werd om een woonwagenpark aan te leggen aan den Rijperweg, ten westen van de Mldden-Beemster. Naar deze plaats zal een betonnen brug wórden gemaakt. Bij de school aan de Zuid Oost Beemster zal de rijwielbergplaats worden vergroot. In verband met een daartoe gedaan verzoek door den Minister van Binneniandsche Zaken werd besloten de verordening betreffende benoembaarheid en bezoldiging van de wachters te wijzigen. Het kohier van de reinlgingsbelastlng vastgesteld op f 73550. De heer Poel wilde de route voor de wiel renners niet meer langs Jisperweg en buurt laten gaan. De voorzitter zegde onderzoek toe. Hoogste stand: 766 7 te Reykjavik. Laagste stand: 743.3 te Wisby. Verwachting: Zwakke tigen, meest Noordelijken wind, bewolkt, wellicht enkele regenbuitjes, verandering in temperatuur. Zon op 4.41, onder 9.43. Licht op 954. 30 Juni Eerste Kwartier. AMSTERDAM. 36 Juni. Aangevoerd werden: 47» vette koelen, waarvan de prijzen waren: ie kwa liteit 8663 ct.. 3e kwaliteit 4454 ct.. 3e kwa liteit 3340 ct. per Kg. olacbtgewicht. 100 melk en kalikoeien 100160 per stuk. 298 vette kalve ren: le kwaliteit 3440 ct.. 3e kwaliteit 2633 ct.. 3e kwaliteit 3034 ct per Kg. levendgewlcbt, 115 nuchtere kalveren 3.605 per «tuk, 40 echa- pen 1115 per stuk. 17 lammeren 47 per stuk. 44 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. zware varkens 3738. vette varkens 3335 ct. per Kg. alachtgewlcht, 33 paarden 60100 per stuk. 2 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. ALKMAAR. 26 Juni. Veemarkt. 77 vette Koeien 110.00335.00 per atuk. handel redelijk. 35 vette Kalveren 25.0060.00 per atuk Idem 0.40—7 77 per K G 53 nuchtere Slachtkalveren 4.0014.00, 5 vette Schapen 11.0013.00 per atuk. 367 vette Varkens 0.300.35 per K G., handel goed. ALKMAAR. 34 Juni. N.V. Elervelllng voor Hol- laodecb Noorderkwartier. Aaavtier 185000 kle» eieren. 56-58 2.10—2 30 53-60 2.20—3.40. 60-63. 3303 60, 63-64 3.40—3.90. 40.000 Eendeleren 1.40—1.60 AVENHORN. 34 Juni. Coöp. Land bouw- en Marktvereen. Avenhorn en ken Vroege Aardappelen: Groote Schotacbe 1.503.00 per 100 KG Aanvoer 80.000 KG. Kleine Schoteche 0.75—140 per 100 K.G. Aan voer 10.000 K.G. BROEK OP LANGENniJK. 36 Juni. 7800 KG. Tomaten: A 39.40. B 29.60. C 34.60—37.30. CC 18.30 33000 K.G. Aardappelen: Schoteche MulreK9 130—3.80, Drielingen 0.75330, kleine 0.30— 0.40. 4400 boe Wortelen 1302.60. 1000 stuks Roode kool 4.40. 1500 stuks Bloemkool 1.50— 430. ENKHUIZEN. 33 Juni. Bloemen. LU. Regale 030130 per 100 kelken. LU. Candldum lete soort f 4 per 100 tak. idem 2e soort I 3. idem 3e soort f 1.90. rozen 0300 40. Anjers 0.500 60. Ranonkels 0.070.09. Anemonen 0.06, Violieren 0.100,13, Gladiolen 0 17 per dozijn. Campanula 0 12. idem 3e soort 0.06. Bupthalmum 0.14. HOORN. 34 Juni. Veemarkt 3 Zeugen 3000— 40.00. 48 Biggen 7 00—14 00. 1 Bok 30.00, 3 Paarden 300.00335 00. Handel matig. LEIDEN. 34 Juni. Prima fabrlekzboter (con trole) 1.60 per K G. Prima boerenboter 1.401 50 per KG Aanvoer 1755 K.G. Handel goed. LEIDEN, 34 Juni Turfmarkt Aanvoer 50 000 stuks lange turf Prijs 7.00—8.00 per 1000 stuks. MKDEMBLIK. 34 Juni. ..St. Joseph" Aard appelen: Groote 'Muizen 0.90135. kleine Mui zen 0.500.60 per baal. Aanvoer 2035 baal. WARMENHUIZEN. 34 Juni. Aardappelen: Schoteche Muizen 0 802 50. Idem Drielingen 0.751 50 per 100 K G. NOORD-SCHARWOUDE, 26 Juni. Aangevoerd 53300 K.G Aardappelen) Groote Schoteche Mui zen 1.503.00. Drielingen 0.751.40. kleine 0 50. OUDEWATER. 36 Juni. Kaasmarkt. Aanvoer 81 partijen. 4005 stuks, 20773»-"/?. le soort met R.M. zwaardere 28.00, le soort met RM 33.00 25 00, 2e soort met R.M. 19 0032 00 Zonder R M. geen aanvoer. Handel matig. PURMEREND. 24 Juni. Afslagvereenlglng Beemster. Purmerend en Omstreken Aard appelen: Schoteche Muizen 0350.68. Idem kl. 0.200.44 per 25 K G. Tulnboonen 0.730 80 per 15 K.G Blauwschokkers 1.55—100 per 15 K.G. Aardbeziën 0.060.15 per pond. WESTLAND. 34 Juni. Mlddelprijs 6. Westl. veilingen. Roode bessen 4076 cent. Aardbeien 1034 cent. Druiven 0.501.48, dubbele Boonen 3044 cent. Bnyboonen 30«0 cent. Princeese- boonen 3045 oent. Peulen 1535 cent. Doperw ten 1013 cent per K.G. Tomaten 1.90—390, Aardappelen 0.501.15 per kist. De toestand aan de werkverschaffing. Het gaat hier aan de werkverschaffing niet altijd even rustig aan toe. In de laatst gehouden vergadering van den gemeenteraad was besloten den burgemeester te machtigen, in geval van te groote oppositie de zaak van de werkverschaffing over te dra gen aan de Ned. Heide Mij. Dit laatste is thans geschied De Ned. Heide Mij. stelt echter ook weer haar elschen. Daarmee gingen verschillende ar beiders niet accoord en zij weigerden te wer ken. Dit waren de Ilpers. in hoofdzaak communis ten; die van Purmerland en Ilpendam geen bezwaren. De onwillige arbeiden zijn nu voor drie we ken buitengesloten, terwijl de burgemeester een achttal rijksveldwachters heeft laten komen om de rust te handhaven. Tot nu toe zijn geen ongeregeldheden voor gevallen. I Burgert, stand Geboreh: Hendrikus Lau- rentlus, z. v. H. Bakker en J. A. M. Wlnnubst. Maria Virginia, d. v. J. Kenter en M. V. van Roojj. Cornells, z. v^ H. Steenman en A. Blok dijk. Jacob Jan riet, z. van K. Vermeulen en M. van Doornik. Adrianus Antonius Aloyslus van G. Entius en A. M. Hofman. Overleden: Ijsbrand Anthoplus van LcUen, 4 maanden, wonende te BovenarsDel Johanna Theodora Smits, 65 jaar., weduwe van Th. J. van Kleef, Koepoortsweg 2». Arte Peetoom, 79 j. weduwnaar van A. Ekkerman. A. Bferhaaider en Th. Visser, wonende te Berxhout. Jacob van 8. van Diepen, standigheden ons telkens voor buitengewone uitgaven stellen. Door verschillende leden werd het utoord over deze zaak gevoerd en ten slotte werd het voor stel aangenomen met 65 stemmen voor, 10 tegen en 3 blanco. In de rondvraag werden nog verschillende vragen omtrent huishoudelijke aangelegenheden gedaan, die alle door den voorzitter werden be antwoord, waarna de vergadering werd geslo ten. Zondagmiddag werd op de Laat te Alkmaar een autotegening gehouden, waarvoor een groot aantal motar-r{jtuiaen, ook uit wijden omtrek bijeengebracht was. Hierboven een opname tijdens de plechtig heid, waarbij Verkenners aoede diensten bewezen. Gemeenteraad De raad deze gemeente ver gaderde Vrijdagavond ten raadhulze onder voor zitterschap van den heer Jhr. A. L. van Speng ler, burgemeester. Secretaris de heer K. G. Rein- ders. Alle leden waren aanwezig. Van Ged. Staten w'as bericht Ingekomen, dat 'op het verzoek van het raadslid Kwadijk, om het genomen raadsbesluit tot verlaging der sa larissen bij de Lichtbedrijven te vernietigen, afwijzend beschikt. Van de caféhouders, de heeren P. de Moei en K. Langendijk waren verzoekschriften ontvan gen om vrijstelling van vergunningsrecht. Waar het hier om nieuwe vergunningen ging in reeds bestaande zaken, stelden B. en W. voor, de belde heeren restitutie te verleenen over bet teveel betaalde vergunningsrecht. Aldus besloten. De zangvereeniglngen „Crescendo", „Sint Cae- cllia” en „Gemengd Koor” berichtten dat er alhier een zangconcours van den N. Holl. Zan- gersbond zal worden gehouden. Men verzocht daarom het gemeentebestuur een medaille be schikbaar te stellen. B. en W. stelden voor, een bedrag van f 20.voor dit doel uit te trekken, waarop de heer Kwadijk vroeg, of er uitzonde ring werd gemaakt, omdat voor voorgaande concoursen f 40.was gegeven. De voorzitter antwoordde, dat tengevolge van de slechte tijdsomstandigheden het voorstel van B. en W. 30.was. Het werd hierna aange nomen. Dit besluit bleek reeds te zijn uitgevoerd, want direct circuleerde de gouden medaille, welke voor de 20 gekocht was, ter bezichtiging bij de raadsleden. Van de afd. van den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers was een ver zoek Ingekomen om van gemeentewege kunst meststoffen ter beschikking te stellen. B. en W adviseerden afwijzend op dit veraoek te beschikken. Het voorstel van B. en W. werd aanvaard. Voor de verkiezingen voor het Hoogheem raadschap Hollands Noorderkwartier werd de heer J. Ootjens als gevolmachtigde der ge meente benoemd. Het kohier van de hondenbelasting werd vast gesteld op f 236.—. voor 76 honden in de eerste en 5 in de tweede klasse. Notaris F. J. M PINXTER te Schoorldam zal op DINSDAG 27 JUNI 1933 des vjn. 10 uur in het café van den Heer Jb. BORST te Brëezand, gem. Anna Paulowna watermolen en te zamen groot De Noord-Hollndasche athletlekbond hield Zondag te Den Helder een veldloop voor dames en heeren. De uitslag luidde: Heeren: 1. Kok (W. F. C.); 2. Tokema, (Zee macht) 3. Bunschoten (W. F. C.). Dames: 1. Glas; 2. Brlnksma; 3. Herderschie (allen O. K. K.) Aanbesteding De uitslag van de aanbe.- stedlng van het verbouwen van het perceel Damplein, hoek Gr. Kerkstraat, voor rekening van den heer G. Cloosterman. luidt als volgt: Joh. Dekker, Edam, f 3150.—; J. Dekker, EEdam, f 3095.8. Kraalj en De Koning f 3665.—; D. de Boer, Edam, f 2600 J. Groot, Edam, f 2291.—; Begrooting f 2400.—. Het werk is aan den laagsten inschrijver, J. Groot, gegund. Onder een motorfiets Het zoontje van M. liep van den Dam af. Juist toen de heer M. per motorfiets passeerde- Deze kon niet tijdig genoeg stoppen, wardoor de Jongen werd aan gereden. In het eerst liet het ongeval zich niet zoo ernstig aanzien daa rhet slachtoffer alleen een paar bullen op het hoofd had opgeloopen Toen hij echter over hoofdpijn bleef klagen, werd medische hulp ingeroepen. Het bleek, dat de jongen een hersenschuddingbekomen had. Na afloop vereenigden zich allen op de tri bune, waar de voorzitter van den N. H. V. B., de heer Delvaux, kon overgaan toe bet uitrei ken der prijzen. Allereerst dankte de voorzitter Alcmaria Victrix voor hare medewerking, de regelingscom- mlssle, scheidsrechters en voorts allen, die mede gewerkt 'hadden om dezen dag te doen sla gen Ofschoon het Alkmaarsche Sportpark een der grootste sportvelden is, zou het bijna nog te klein worden voor het groote aantal deelne mende elftallen. Spr. noemde deze adspirantendagen onver gelelijke dagen voor de jeugd, dagen, die de Jeugdige voetballers later, wanneer z|j flinke mannen geworden zijn, zich zullen herinneren aLs de prettigste dagen. Daarna werden de speldjes en diploma’s aan de verschillende winnaars ultgereikt en met een tot weerziens van den voorzitter werd deze welgeslaagde dag besloten. Spaarfonds „Si. Ignatius." Genoemd spaar fonds hield op Vrijdag 23 Juni JJ. eene alge meene ledenvergadering in het R. K. Vereeni- glngsgebouw alhier onijer voorzitterschap van den heer^ta. Bekker. 1 De levering van brandstof zal worden opge dragen aan de firma van Doom te Beverwijk. Opgave van te leveren hoeveelheid en soort moet door de leden vóór 15 Augustus as. zijn geschied. Na de rondvraag volgde sluiting met Christeigken groet. Op het Gem. Sportpark te Alkmaar werd gis teren de jaarlijksche adspirantendag van den Noord-Hollandschen Voetbalbond gehouden. Deze adspirantendag werd, ondanks de min der mooie vooruitzichten, begunstigd door prachtig voetbalweer. Een groot aantal elftallen nam aan dezen dag deel en niet minder dan 104 elftallen kwa men uit, hetgeen wederom een stijging betee- kent bij het vorige jaar, toen 76 elftallen uit kwamen. Deze 104 wedstrijden werden gespeeld op 8 velden, zoodat op elk veld 13 wedstrijden ge speeld werden. Het spreekt vanzelf, dat zulk een groot aan tal wedstrijden een goede organisatie vereischt. Daarover viel niet te klagen, want de organi satie was bij het bestuur van den N. H. V. B. in uitstekende handen. Alle wedstrijden werden volgens bet program ma vlot en mooi op tijd gespeeld. Des middags waren er heel wat kijkers, die zich ongetwijfeld wel geamuseerd zullen hebben, want er waren meerdere mooie wedstrijden en aan spanning ontbrak het dikwijls ook niet. En dan doet het altijd prettig aan te zien, met welk een e<nst en enthousiasme de jeugdige voet ballers zich in den strijd werpen. vatting toch wel wat te sentimenteel. „Zang en Vriendschap" (Eenigenburg), dir. Vlam. Een klein koortje, wat naar verhouding een vrij goeden klank ontwikkelde. Verdien stelijke opvatting van het verplichte nummer. „Als de ziele luistert” genoot eveneens een zéér goede uitvoering. 2e afd. Gemengde Koren. „Varia” (Warmen huizen), dir. Vlam. Goed stemmateriaal en goede koorklank. uitgezonderd een enkel mo mentje van wankele stemming, een zeer te waardeeren uitvoering van het verplichte num mer „Schipperslied” van M. C. van de Roo- vaart. a Heel mooi werd gezongen „Waar de Hei te bloeien staat" van Wlerts, oa. uitnemende nuanceering. „Zang en Vriendschap" (Wieringen), dir. Jb. Hovenier. Ook dit koor zong goed het ver plichte werk, uitgenomen één scherp moment van de sopranen. Het nummer naar keuze „O Gulden Hoofd” had ook zeer mooie momenten. „Vox Humana” (Santpoort), dir. Joh. Brands. Zeer goed koor, mooie stemmen. Uitstekend werd gezongen het verplichte nummer, goed ensemble en goede nuanceering. Als vrij num mer werd gezongen „Fllefflodderke” van Wlerts. Ook hier een mooie vertolking, be houdens een enkel minder fraai klinkend mo mentje van de sopranen. le afd. Dameskoren. Verplichte nummer „Hoe men t vernam” van Bern. Zweers. Wel nu, we vernamen het, ’n halve toon te hoog; de vergissing mocht worden hersteld en zoo kregen we een reprise In den Julsten toon aard. Er werd echter niet bijster mooi gezon gen. Het vrije nummer „Carmtaa Buruna” van Presburg voldeed beter. Zou dit heusch een le afd. dameskoor zijn? Na afloop werd, alvorens de uitslag werd bekend gemaakt, door den voorzitter der Jury, den heer Wlerts. medegedeeld, dat men over t algemeen tevreden was. De jury had nogal een strengen maatstaf van beoordeellng aangelegd, hetgeen ten slotte den vereenlgingen ten goede komt. Uitslag. 3e afd. A Gem. Koren (bekroond). „Tot ons Plelzier", Bobeldijk. 2e prijs met 284 punten; „Zang en Vriendschap”, Z.O. Beem ster, 3e prijs met 256 punten; „Crescendo”, Stompetoren, le prijs met 324 punten; „Nle dorps Gem. Koor", N. Nledorp. le prijs met 302 punten; „Kunst na Arbeid”, Schagerbrug, 2e prijs met 286 punten; „Zanglust”, Berkhout, 3e prijs met 259 punten; „Oostwoud”, Oost- woud, 2e prtjs met 282 punten; „Zang en Vriendschap”, Eenigenburg, le prijs met 336 y, punt. 2e afd. Gem. Koren. „Varia”, Warmenhui zen. le prijs met 333 punten; „Zang en Vriend schap”. Wieringen. le prijs met 306 punten; „Vox Humana”, Santpoort, le prijs met 355 p. 22 le afd. Dameskoren. „Oosthuizen”, Oosthui zen, 2e prijs met 288% punt. Alzoo behaalde „Vox Humana”, Santpoort, het hoogst aantal punten van dezen middag. Deze vereenlging oogstte nog een compliment van den componist Wlerts over de uitvoering van .JFlieflodderke”. In den eerewedstrijd, waarvoor een groote belangstelling bestond, waren een zestal deel nemers, die ons van goeden koorzang deden genieten. Deze koren werden met groote aan dacht beluisterd en hadden bij het publiek veel succes. De eerste concoursdag geeft rede nen tot groote tevredenheid, moge ook de vol gende i- - Coöj». Vellingsvereeniging Zoiderkogge Bui tengewone algemeene vergadering. De Z. K. hield eene buitengewone algemeene vergadering in het lokaal van den heer K. Schipper te Ven huizen. Deze vergadering werd bezocht door 78 leden. Aan de orde is direct het punt: Het bestuur vraagt machtiging om de leden, welke Ud zijn van onze vereenlging en Tuinders Belang te Wudenes, tegemoet te komen, omdat zij in moeilijkheid zijn geraakt door de besluiten ge nomen in de laatstgehouden buitengewone al gemeene vergadering. Het bestuur stelt voort, dat voor de leden die bij onze vereenlging wenschen te blij- hun ledenschuld bij Tuinders Be ll 106.te betalen, wanneer zij be danken als lid bij die vereenlging en wel op de volgende vooraUardenEr zal door onze ver eenlging ten hoogste voor ieder lid 106.wor den betaald, waarvan onze vereenlging 00 voor haar rekening zal nemen en leder lid zal voor de resteerende 46.op zijn leden-reke- nlng worden gedebiteerd, welk bedrag In jaar lijksche termijnen zal moeten worden terugbe taald Hierdoor zal evenwel wijziging van de begrooting noodzakelijk worden. Marktgelden zijn verhoogd met 270 door meerderen omzet 6000, daardoor zal de embal- lagehuur 300 meerdere ontvangsten geven. BIJ de uitgaven zullen de salarissen met 120 moeten worden verhoogd wegens het vele werk aan de Tuinbouw Steunwet. De poet rente wordt verhoogd met 100 en aan de begrooting Is toegevoegd de post onvoorziene uitgaven 400, daar de buitengewone tjjdsom- Te twaalf uur werden hoofdbestuur van den N. H. Zangersbond, eere-comité. Jury en de andere officieele personen ten raadhulze door het gemeentebestuur ontvangen. De burgemeester, jhr. A. L. van Spengler selde, dat men, toen er bericht van de drie vereenlgingen kwam, dat alhier een concours van deri N. H. Bond zou worden gehouden, niet geaarzeld heeft, mede te werken en is het spr. aangenaam het welkom toe te roepen tot het hoofdbestuur van den Bond. De Bond is spr. niet onbekend, ongeveer negen jaar geleden heeft spr. te Zuidscharwoude een woord van welkom gesproken. Spr. herinnerde er aan, dat het spoedig tien jaar geleden zal zijn, dat de Bond is opgericht en zal niemand het betreuren dat hij is opgericht. Een van de redenen, om4 tot de oprichting van den Bond over te gaan, noemde spr. het feit, dat vele leden en direc teuren zich met elkander willen meten op een concours en bij deze Bond geldt de bepaling, dat de vereenlgingen met eigen krachten uit komen, wat eigenlijk een natuurlijke zaak Is, doch niet zoo natuurlijk is, als men weet, dat een der bekende vereenlgingen uit dezen om trek eenigen tijd geleden werd verzocht een 12-tal leden af te staan voor een concours elders. Daarin ligt het bestaansrecht van den Bond. Spr. wees op de vele voorbereidingen, welke door de commissie uit de drie organiseerende vereenlgingen zijn verricht. Spr. was eerst van gedachte, dat het een stoute onderneming was. om een Concours te houden, welke gedachte echter direct werd overwonnen, want men ver richt een goede daad, door met dit concours de gelegenheid te geven voor een geestelijke ontspanning. Spr. hoopte, dat als het zangcou- cours achter den rug Is, het bondabestuur tot de concilia!" komt, dat men goed gedaan heeft het concours alhier te houden. Het gemeente bestuur zal zeer welwillend zijn en zoo veel mogelijk meewerken tot het welslagen. Spr. heette hierna het eere-comité, juryleden, de voorzitters der verschillende vereenlgingen en de andere officieele personen welkom, waarna spr zich In het bijzonder tot de jury wendde, hun moeilijke taak memoreerend. Men is wel eens van meenlng, dat deze heeren voor hun genoegen op een concours zijn, wat toch heusch het geval niet is. Zij moeten steeds in actie zjjn, hun aanteekenlngen houden van zoo vele rubrieken. Spr. hoopte, dat de heeren, na het concours met genoegen aan deze dagen kunnen terug denken. Spr. verzekerde, dat er een muzikaal publiek is. Muziek viert hier hoogtij en wordt op verschillende manieren beoefend. De deel nemende zangvezeeniglngen van hier zullen zich den eerepalm dan ook niet zonder strijd laten ontfutselen, wat spr. voor de andere ver wet een aangename mededeeling vond, omdat zij toch niet waren gekomen om zonder inspanning de prijzen te winnen. Spr. wijdde hierna een dronk aan den groei en den bloei van den N. H. Zangersbond. De voorzitter van het bondabestuur, de heer Mink van Warmenhuizen sprak woorden van erkentelijkheid voor de medewerking van het gemeentebestuur, in het bijzonder voor deze ontvangst. Het doet den Bond goed, als de officieele personen hunne belangstelling toonen. Negen jaar geleden kon men het concours op 1 dag houden. Thans heeft de Bond meer be staansrecht en kan men met gemak 2 middagen vullen. Het is zeer juist, dat geen geleende krachten worden gebruikt. Hierdoor scharen de leden van den Bond zich onder de goedwlllenden en zijn de veroverde prijzen ook werkelijk verdiend. Spr. richtte zich tot de jury, wie een zware taak wacht, want bij den N.-H. Bond wordt veel van de jury verwacht. Men Is steeds gelukkig geweest met de keuze van de jury, welke benoemd wordt door de directeuren, uit een groslijst van het hoofdbestuur. De heer J. P. J. Wlerts, zelde namens de andere juryleden, de heeren O. Koop en M. C. van de Roovaart, zeer getroffen te zijn door het welkomstwoord tot de jury. Het deed spr prettig aan, door de directeuren te zijn ver- kozen Spr. wees er op, hoe wel eens bij con coursen oneerlijkheden worden bedreven met de geleende krachten. Van de concoursen van den Bond heeft spr. evenwel altijd een prettlgen indruk gehad en als de leden naar de jury willen luisteren, kunnen zij er voordeel uit putten. Spr. verheugde zich er over, dat het gemeentebestuur het belang van de muziek zoo goed Inzag. Voor den aanvang van den wedstrijd werd op het concoursterrein nog een welkomstwoord gesproken door burgemeester jhr. v. Spengler. De voorzitter van het hoofdbestuur van den bond bracht nog dank voor de mooie prijzen, aangeboden door de eerw. HH geestelijken en het gemeentebestuur van Noord-Scharwou- de. De jury bestond uit de heeren toonkunste naars O. Koop (Overveen), J. Wlerts (Den. Haag) en M. C. v. d. Roovaart (A’dam). 3e afdeeling A. Gemengde koren. Verplicht nummer ..Mooi Anneke” van J. Wlerts. „Tot ons Pleizler” (Bobeldijk), dlr. P. Kist. Dit kleine koortje maakte een bescheiden In druk en gaf van het verpl. nummer een vrij goede uitvoering. Het vrije werkje ,Asn den Vliet" van Koop had goede momenten, hoe wel de klank van de tenoren en bassen soms minder fraai was. „Zang en Vriendschap” (Z.O. Beemster). dir. C. Vink Dz. De voordracht van het verplichte nummer kon ol. wat levendiger zijn, ook met de stemming was men niet steeds fortuinlijk. „Hel-Gele Duinen” van O. Koop kon den indruk over dit koor niet veel verbeteren, steeds nog wat te eentonig en niet altijd even zuiver. Nog meer ensemble zij gewenscht. „Crescendo" (Stompetoren), dlr. H. Zaal. „Mooi Anneke” van Wlerts werd mooi en zui ver met goede voordracht gezongen Het vrije nummer „Als de ziele luistert" van denzelf- den componist maakte niet zoon goeden Indruk, doch had vooral op bet einde verdien- stelljke momenten. „Nledorps Gem. Koor” (N. Nledorp), dir. Jb. Hovenier. Een koor met een goed ensemble, vooral „Als de ziele luistert” van Wlerts werd sulver geaongen. Ook het verplichte nummer had een goeden klank, doch had in de voor dracht wat levendiger en losser kunnen zijn. .JKunst na Arbeid” (Schagerbrug)dlr. P. Grin. Dit koortje, waarvan de bezetting van sopranen en alten niet al te groot te, maakte een bescheiden Indruk. In het vrije nummer was men niet zoo gelukkig met de stemming, het verplichte nummer had echter zeer ver dienstelijke oogenbllkken. De dir. kon zijn mu- zikale intenties ntet steeds bereiken „Zanglust” (Barkhout), dir. Z. v. Mossel Ook „Mooi Anneke” klonk wat zwaarwichtig .Co rner" van Boedtfn had wel goede oogenbllkken, maar hier was ook de stemming niet steeds sooals men die wei zou wenschen- „Oostwoud" (Oostwoud). dir. Groen. Een goed gesongen vrij nummer ,JDe Molenaar" van Jacob Hamel. Goed ensemble. In .Mooi An neke” wel een goede koorklank, doch de op- DINSDAG, Altijddurenden Apostolaat Te verdienen volle aflaat voor de leden. Te 7 uur Lof en Rozenhoedje. WOENSDAG, te 7J0 meisjes. DONDERDAG, feestdag van de H. H- Apos telen Petrus en Paulus. Te 730 gezongen H. Mis. Te 7 uur Lof. VRIJDAG te 7 uur Kruisweg; te 8.15 Con gregatie der mannen. ZATERDAG. Feestdag van het H Bloed. Te 11.30 blechthooren voor de kinderen, te 4 uur voor de overigen. Te 7 uur rozenhoedjt. ZONDAG. De stille H.H. Missen te kwart voor zeven, acht uur, half tien en te kwart voo relf de Hoogmis.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 2