ONS BLAD Vreemde vogels boven Berlijn f I v’ Het nieuws van heden Proeftijd in de N.S.D.A.P. De conferentie te Londen Actie tegen Beiersche Volkspartij EEN GEHEIMZINNIGE GESCHIEDENIS PRELAAT LEICHT IN HECHTENIS DE BAROMETER JOH. LAU WERS PAYGLOP 3 ALKMAAR Broodmessen en Sï VEREEN1GDE KATHOLIEKE PERS Met practische moraal f Het bruine hemd Waarom Zamora teekende Chineesch ziekenhuis afgebrand Oud-G ener aal Gajda vry gesproken Prelaat Leicht BORAH GEOPEREERD BESPAARD GEBLEVEN Grieksch schip in brand Vier dooden A- Mgr. Heylen te Beau- raing De zuiveringsactie in Sovjet-Rusland Nazi-bladen in Oosten rijk verboden De ontwapeningsconfe rentie Duitsch-Nat. betooging verboden Een nieuwe kloosterstorm het alternatief DINSDAG 27 JUNI 1933 „Het politieke Katholicisme streeft er naar de verordeningen der regeering te saboteeren” Chamberla in over de schuilden 12.000 Studenten zullen de collec tieve boerderijen „con troleeren” Hugenberg moet het weer ontgelden Het Weer11*”1111 Tegen provocateurs en ter verster king van de energie der beweging Fascisten-proces te Brünn ADVERTENTIEPRIJZEN Per lossen regel 20c, ingez. med. 40 c. p. regel; idem op pag één 55c.p. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers ti zie de rubriek - Telefoonnummer 433 Deze ongewone opname laat zien, hoe de bliksem inslaat in het Empire State g Building te New-York. Door den bliksem afleider werd het reuzengebouw bespaard voor schade Verklaring van den Duitschen ver tegenwoordiger tem aanzien van de voornaamste problemen BERLIJN, DE STAD DER PARADES NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD Pastoor Tb. J. Gielen t. 26 Juni. Broodzagen De X3 Intusschen zijn de arrestaties PEKING, 25 Juni (V D.) In de stad Oer- oemtsji (Chin. Turkestan) heeft In het Chlnee- sche ziekenhuis een brand gewoed, waarbij 38 personen om het leven zijn gekomen en meer dan 200 gewond zijn. De oorzaak van den brand is onbekend. LONDEN, 26 Juni. (Reuter) Dr. Schacht 1* hier hedenavond per vliegtuig uit Berlijn aan gekomen. Steunverleenlng In het bouwbedrijf voor ver schillende groepen beëindigd. iter rnaar iets Leicht voerde he Volkspartij itioneelen zin van Wijzigingen In de regeling van den beeldtela- graal dienst. PARIJS, 26 Juni. (V. D.) Het onderhoud, dat de voorzitter der ontwapeningsconferentie Hen derson Maandag met Paul-Boncour heeft ge had over de voortzetting of verdaging der con ferentie, heeft niet tot een definitief resultaat geleld. Tegenover persvertegenwoordigers heeft Hen derson verklaard, dat de verschillende delega ties Dinsdag in Genève zullen bijeenkomen en dat men ter plaatse de opvattingen der ver schillende vertegenwoordigers en het nut van een voortzetting der werkzaamheden beter zal kunnen beoordeelen. Daarvoor is evenwel een persoonlijk contact van eenige dagen noodig. Men zal alles in het werk stellen om een resul taat te verzekeren. BALTIMORE. 26 Juni. Senator Borah heeft zich vandaag moeten laten opereeren. Volgens de geneesheeren Is de operatie uitstekend ge lukt. Hoogste stand op Dinsdag 1 nar njn.: 758 Vorige stand: 751 ZES EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 230 Voor de uitspraak van de rechtbank bestend groote belangstelling van de zijde van het pu bliek en een sterke politiemacht had de omge ving van het gerechtsgebouw afgezet. De vrij spraak van oud-generaal Gajda wekte sen satie. ten, waar zij als aanvulling van Interne devle- zen-bepalingen dienen. 5. In tegenstelling tot anders luidende bewe ringen dient te worden verklaard, dat Duitsch land de d.viezenbepallngen niet voor handels politieke doeleinden gebruikt 6. Tenslotte wordt van Duitsche zijde bet practische voorstel gedaan een redactiecom missie in te stellen, teneinde de bij de discus sies aan de orde gestelde punten uit te werken op de basis van de voorstellen van den Brit- schen minister van Koloniën sir Cunllff Lister over de internationale regeling der productie. Elf van de 59 beklaagden, waaronder gene raal Gajda, majoor Uwjra en de vaandrig Te- lak. werden wegens gebrek aan bewijs vrijge sproken. De leider van de bestorming van de kazerne, kapitein von Kobsinek. werd veroor deeld tot res jaar zware kerkerstraf en ver schillende sndere beklaagden, die op soldaten geschoten hadden, tot gevangenisstraffen van twee tot vier jaar. Alle overige beklaagden wer den veroordeeld van zes tot elf maanden zware kerkerstraf MOSKOU. 26 Juni. (V. D.) De regeering der Sovjet-Unie en de partijleiding hebben 12000 communistische studenten mobiel gemaakt Zjj zullen de collectieve boerenbedrijven ..zuiveren”. De studenten zullen de leden der collectieve boerenbedrijven controleeren. ten einde na te kunnen gaan, wie moeten worden verwijderd. LONDEN. 26 Juni. (Reuter) In de subcom missie van de Economische Conferentie ver klaarde Neville Chamberlain hedenmiddag dat het noodzakelijk is. dat crediteuren zoowel als debiteuren duidelijk hun economlschen toestand uiteenzetten opdat hiernaar de schuldenkwes- lies geregeld worden. Het beste is. dat alle sta ten organen in het leven roepen, die dan ge meenschappelijk deze kwestie moeten trachten op te lossen Een internationaal orgaan Is vol gens hem uit den booze. Vervolgens sprak de Amerikaan Couzens. die uiteenzette, dat Indien men de prijzen wil op voeren. tegelijkertijd de schuldenlast vermin derd moet worden. De schuldeischers van de geheele wereld moeten zich aaneensluiten. De crisis is slechts op te heffen door vergrooting van de koopkracht. BRÜNN. 26 Juni. Hedenmorgen heeft de mi litaire rechtbank te Brünn uitspraak gedaan in bet proces tegen de fascisten, die indertijd een poging hebben gedaan tot bezetting van de militaire kazerne te Brünn. Een kransneer leg ging aan den voet van het gedenkteeken voor de gevallenen van den wereldoorlog, Vnter den Linden. K- l zijn van den Staat- WU zijn er zeker van, dat heel de katholieke wereld protesteeren zal tegen de Duitsche terreur tegen de katholieke geestelijken In het algemeen en tegen de arres tatie van Mgr. Leicht in het bijzonder. Wij brengen den gevierden priester, den man met hi’t edelste karakter een eeresaluut. De ge vangenis kan hem niet onteeren. Integendeel, strekt hem tot onvergankelijke eere! ml. De tegen Maandagavond ukomst van den Dultsch- van den Industrieelen mid- vgar ook Rijksmlnister dr. Hugen- edevoering zou uitspreken, is van verboden. BERLIJN. 27 Juni. (W. B.) De Rijksleldlng van de N5.DA.P. heeft bepaald, dat leden der partij, die na 30 Januari 1933 als lid zijn toe getreden, aan een twee-Jarigen proeftijd zul len worden onderworpen. Eerst daarna kunnen zij definitief in de partij worden opgenomen en mogen zij het bruine hemd dragen. Het onbevoegd dragen van het bruine hemd wordt strafbaar gesteld. Toelating tot de partij kan slechts in buiten gewone gevallen door de rijksleldlng op voor dracht der bevoegde gouwleidlng geschieden. De NS.D.A.P acht n.l. geen waarborg aanwe zig voor de strikte betrouwbaarheid der vele personen, die zich na 30 Januari JJ. als lid hebben aangemeld. Zeker bevinden zich hier onder velen, die zich wegens het succes van den „leider" als kanselier uit Innerlijke over tuiging tot de nat.-soc. beweging aangetrokken gevoelen. De verordening is dan ook bedoeld, om de in de N.S D.A.P. gestuurde provocateurs het werk te bemoeilijken, en tevens om de vast beradenheid en energie der beweging te behou den en te vermeerderen. BOCHUM, 27 Juni. (W. B.) In het district Bochum zijn gisteren 23 functionnarlssen der soclaal-democratlsche partij ,4n Schutzhaft” genomen. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir^ IWIIlUl/i BERLIJN, 26 Juni. (V. D.) Naar een der bladen meldt, heeft Rijksmlnister Goering m zijn kwaliteit van Pruisisch minister van Bin- nenlandsche Zaken uitvoeringsbepalingen uit gevaardigd op het verbod der 8. P. D. O. m. wordt bepaald, dat onder dit verbod zullen vallen alle leden van den Rijksdag, van den Pruisischen Landdag en van den Staats raad. zoomede van de andere parlementaire corporaties In de gemeenten e. d., die zelf lid zijn der 8. F. D. of op de lijsten der 8. P. D. zijn gekozen. De politieautoriteiten moeten dezen personen mededeelen zich van de verdere uit oefening van hun mandaat te onthouden, de betaling der schadeloosstellingen moet worden stopgezet. Alle vermogensobjecten, der 8. P. D. In de parlementen e. d. moeten worden In be- slag genomen. V. I dat het het geen ernst is zich onvoorwaar de nationale regeering te plaat werken aan den opbouw van onderzoek zal veeleer hebben het politieke katholicisme er Maar dit Is ipf” van Hitler zal irtU In Beleren even ia den JLulturkampf’* at wacht Canossa een m»ja. die nooit vijanden had. in gee^ enkel kamp. Zelfs niet bij de communisten,; die hl* altijd op de hem eigen bemlnnelljk- ontwapenen. Het voede en brutale München de kal en die de dood hen niet mee^/ r 9.24. Licht Eerste Kwartier. s hans doen rich wederom zonderlinge din gen voor, die in geheimzinnigheid niet voor den geheimzinnlgen brand In den Rijksdag onderdoen. Vreemde en onbekende vo gels vliegen boven Duitschland. Vliegtuigen van het tweedekkertype, dat Duitschland niet bezit, cirkelen boven de hoofdstad des Rijks en laten WEENEN, 26 Juni (W.B.). De volgende Duitsche couranten zijn vandaag voor den tijd van drie maanden verboden: Ilustrierter Beobachter, München; Der 8A- mann. München; Das Neue Deutschland. Leip zig; Munchener Neueste Nachrichten, München. dwarrelende strooibiljetten uit, welke bedrukt zijn met een de Hitler-regeerlng vjjandlgen tekst. Op andere plaatsen bepalen de stalen vogels zich tot vliegen zonder meer. Niettegen staande de Dultschers misschien de beste kij kers ter wereld bezitten, hebben zij nergens de herkomst der vliegtuigen kunnen vaststellen. Onmiddellijk is de nationaal-sociallstische pers een geweldige campagne begonnen «an- leiding van deze „ongehoorde provocatie”. Zij vindt daarin een gereede aanleiding om In het vooruitzicht van de hervatting der werkzaam heden op de ontwapeningsconferentie opnieuw te eischen, dat aan Duitschland gelijk recht op bewapenlngsgebled, vooral op dat van de lucht strijdkrachten, worde verschaft. Immers, als Duitschland niet in staat Is te verhinderen, dat staatsgevaarlijke strooibiljetten boven zijn ste den worden uitgestrooid, hoe zal het zich dan CTiïiiy Verweren tegen bommen uit de lucht? Gerien het moment, waarop deze „vuiltjes’’ aan de Duitsche lucht zijn verschenen en de be weerde onmacht der Duitsche autoriteiten om hun punt van uitgang te ontdekken, heeft men weer van Fransche zijde geïnsinueerd, dat de nazi’s zelf ze hebben uitgezonden om hun ge- Hjkgerechtigheidseischen kracht bij te zetten. Ook deze Insinuatie zouden wD niet gaarne on derschrijven, evenmin als wU zouden durven beweren, dat de Duitsche autoriteiten ze niet zouden hebben zien vliegen. Maar wonderlijk blijft deze lucht-geschiedenis vooralsnog In hooge mate, en de Dultschers mogen zich er wel rekenschap van geven, dat het buitenland niet zoo licht gelooft, wat zU het te gelooven wenschen voor te houden, vooral nu er ook nog een lezing van soclaal-democratlsche zijde bui ten Duitschland van het geval wordt gegeven, volgens welke rebelleerdende 8. A.-mannen uit deze vliegtuigen hun hart tegen Hitler hebben gelucht. nen. Tot de gearresteerden behooren: Schaffer, Von Lex. dr. Pfeiffer, baron Hirsch en dr. Hundhammer. KONINGSBERGEN, 26 Juni (W. B.) districtsleiding van de 8. P. D. In Oost-Prulsen heeft rich genoodzaakt gerien de organisatie op te heffen en de leden van hun verplichtingen tegenover de 8. P. D. te ontslaan. Chineesch ziekenhuis af gebrand; 38 dooden. ruim 200 gewonden. Het vonnis In het fascistenproces te Brünn. De actie tegen de Beiersche Volkspartij. Prelaat Leicht In hechtenis genomen. Bijeenkomst van den Dnitsch-nationalen bond van den industrieelen middenstand verboden. Ki pa meldt uit Madrid: President Zamora heeft men weet het na eenlg aarzelen de nieuwe wet betreffende de congregaties onderteekend ondanks alle pro testen. die hem van Katholieke zijde gewerden. Thans verluidt, dat Zamora niet alleen vele dreigbrieven heeft ontvangen, doch het sou hem ook direct duidelijk zijn gemaakt, dat een nlet-onderteekenen gelijk stond met de ontketening van een nieuwen kerk- en kloos terstorm. Klaarblijkelijk waren enkele nieuwe aansla gen op kerken en kloosters In de aan de onder- teekenlng voorafgaande dagen bedoeld, om Zamora duidelijk te maken, dat van bedrei ging tot uitvoering geen groote stap was. Volgens berichten uit België zou Z. H. Exc. Mgr. Heylen, Blsschop van Namen zich heden naar Beauraing begeven, om daar het H. Vorm sel toe te dienen os. aan Albert Voisin, den knaap.i wiens naam herhaaldelijk genoemd is bij de beweerde verschijningen der H Maagd. Mgr. wenschte ook GUberte en Femande Voisin en Gilbcrte en Andrée Degeimbre persoonlijk te hooren. Mr. zou ook schikkingen treffen vol gens de Brusselsche Standaard, voor de even- tueele oprichting eener kapel. Maar hierin mag geen uitspraak gezien worden over de echtheid der verschijningen, zoo wordt uitdrukkelijk hier bij vermeld. BERLIJN. 36 Jl vastgestelde bijpt Nationalen denstand, berg een polltlew^é In de eerste subcommissie der Economische Commissie, waar de quaestle der tarieven en handelsbespreklngen aan de orde kwam, legde de Duitsche verteg enwoordiger hedenmor jen een verklaring af Inzake hel Duitsche stand punt ten aanzien van de voornaamste vraag stukken. Hi; behandelde de volgende punten: 1. Tweezijdige hlmdels- en tarief overeenkom sten hebben naar. Duitsche opvatting da voor keur boven veelzijdige verdragen. In het bijzon der werd gewezen op de noodzakelijkheid van regeling van he t betalingsverkeer en op de positie van den Dultschen landbouw, waarmee In de eerste plaats rekening moest worden ge houden. 2. Ten aanrien van de meestbegunstlglngs- quaestie kon bet Duitsche standpunt aldus wor den weergegeven, dat wanneer het gerechtvaar digd is dat cp groote gebieden de concurrentie wordt uitgesloten. zooeüs door Ottawa, net eveneens te rechtvaardigen is dat bijv, het con tinentale ï.uropa zich economisch aaneensluit. 3. De financieele quaesties dienen eerst op gelost te worden alvorens mgn met succes de handelspolitieke problemen kan regelen. Stabi liteit der valuta en regeling der schulden zijn in de eerste plaats noodzakelijk. 4. Naur Duitsche meenlng kunnen clearlng- overeenkomsten slechts daar worden toegela- Het verbod werd, naar te bevoegder plaatse verluidt, afgekondlgd In verband met het ver bod der Duitsch-Nationale Xampfringe”. Duitsch-Nationale Bedrijfsgroepen en de overige organisaties, waartoe ook de Duitsch Nationale Bond van den industrieelen middenstand be hoort. Ook deze Bond is. in strijd met anders luidende mededeellngen. verboden. Slechts was een misverstand ontstaan doordat verboden was de .Dultsch-Nationale Strijdhond van den in dustrieelen middenstand”, een organisatie, welke niet bestaat. inds Adolf Hitler, gevolgd door een snel groeiende schare aanhangers, de pqjltleke A-' ladder omhoogstormde om de deerlijk ge havende en benauwde veste Dultschlands te veroveren op de democratische parlemen&rlsten van Wetmar, gebeuren er van die wonderlijke dingen met zóó wonderlijke luchtjes, dat men niet weet, wat men er van denken moet. Eigen lijk Is dit niet Juist uitgedrukt, want officieel van „allerhöchste Stelle” wordt gedecreteerd, wat men er van denken moet en wat men er niet van denken mag. Buiten Duitschland ech ter zijn de gedachten nog vrij en laten zij zich niet „maszregeln” en gaan zij een weg, welke door de Nazi's voorzien is van een dreigend waarschuwingsbord met de dikke, maar den nieuwen Dultschen tongval blijkbaar gemakke- hjk liggende woorden: „Land- und Hochverrat” De brandstichting In het Rjjksdaggebouw juist aan den vooravond der beslissende Rljksdagver- klezingen bracht in breede kringen een paniek stemming teweeg. Uit de vlammen van het ge bouw der volksvertegenwoordiging zag men met van schrik uitpuilende oogen de bloedige vaan van bet bolsjewisme omhoog wapperen en men rende naar de stembus om de gevreesde roode terreur te keeren. De Dultschers mogen al weinig gevoel hebben voor de keuze van het psycholo gisch moment, het vuur, dat den koepel der na tie ineen deed storten, bezit dit gevoel in hooge mate. Voor de legale overwinning van het na- tionaal-socialisme in Duitschland beteekende de geheimzinnige brand in het Rjjksdaggebouw zooveel als een rechtstreeksche zegen des hemels. In hun hart moeten de Nazi’s, die nu juist niet gebukt gingen onder eerbied voor parlement en democratie, waarvan het Rjjksdaggebouw het steengeworden symbool was, het vernielend vuur hebben toegejuicht als een machtigen en welkomen propagandist. Onmiddelljjk werd vast gesteld, dat deze misdaad op rekening van de communisten moest worden geschreven. In som mige landen, vooral In Frankrijk, meende men dat te mogen betwijfelen. Zelfs werden er van die zijde onomwonden beschuldigingen geul’, Welke met niet altijd even éngeloofwaardlg klinkende argumenten betoogden, dat de Nazi’; self het nationale monument der door hen ge vloekte en beschimpte republiek van Weimar op het voor hen meest gelegen komende moment hadden aangestoken om zoodoende alle nog aarzelenden antl-bolsjewlsten den doodsschrik op het lijf te jagen en hun weifelende zielen daar door voor den dienst van het hakenkruis te win nen. Deze beschuldigingen zouden wij niet graag voor onzë verantwoording nemen. Maar dat de rook van den brand in het Rjjksdaggebouw thans na vele maanden nog steeds niet geheel is opgetrokken, is zeker. Nog altijd laat het proces tegen den Nederlandschen „communist” Van der Lubbe, die als de hoofddader onmld- delUjk en ter plaatse van de euveldaad gevat is, op zich wachten, en dat niettegenstaande de meest uitdrukkelijke verklaringen van de Hltler- regeering. dat deze zaak zoo spoedig en zoo radicaal mogelijk zou worden opgehelderd om alle „lasterlijke” praatjes den kop In te druk ken. De heeren in Berlijn schijnen daar echter niet zooveel haast mee te hebben als met het vernietigen van eiken niet volkomen geljjkgescha- kelden partij-invloed. Trouwens. In feite mogen de Nazi's het Rjjksdaggebouw al niet eigenhan dig in brand hebben gestoken, geestelijk hebben zij het sinds lang radicaal met den door hen begranen grond gelijk gemaakt. DONDEN, 26 Juni (Reuter) Lloyds meldt uit Alexandretta (Syrië), dat bij een ontplof fing In de olle-lading van het Grleksche sa. „Reramlcos” vier koppen van de bemanning gedood en drie gewond werden. Het schip brandt nog steeds en het wordt ónmogelijk geacht het nog te redden. HAMBURG. 26 Juni. Maandagochtend werden de bureaux der Christelijke vakvereeniglngen door 8 A. en leden van de N8BO bezet. De maatregel werd genomen In opdracht van den leider van het Duitsche Arbeidsfront. Een der gevierdste, men is geneigd te zeggen beminnelijkste leden van de Nationale Verga dering van Welmar, en van de achtereen zich opvolgende RUksdagen der republiek, was Mgr. Dr. Leicht. Kanunnik van het Metropoli taan Kapittel van Bamberg. Hjj was politicus, voor zitter van de Rljksdagfractie der Beiersche Volkspartij, van die katholieke partjj.,die zich uit taktische overwegingen van het Ce; itrum had afgescheiden, vooral om het feit. <!iat de Beieren, die de Radenrepubliek en tneex roods aan den HJve hadden bespeurd, het wel wat al te nauwe samengaan van het Centrum met de sociaal-democratie niet voor opportuun en op den duui voor schadelijk hleldefi Derje schei ding van het Centrum was eqhf uiterlljks. Onder ielding van Mjfr. ook na de scheiding der B Centrums-politlek In den tr Windhorst. Deze politiek isnu door den loop der feiten gedesavoueerd. Maar dit is maar schijn. Na den .Kulturki het Centrum met de zustei sterk blijken te zijn als van Bismarck. Ook Hi^ Persoonlijk is Leid MÜNCHEN. 26 Juni. De politie-president deelt mede: Zooals reeds werd gemeld, heeft de Beiersche politie eenige dagen geleden bij de beide functionnarlssen der Beiersche Volks partij huiszoekingen verricht, aangezien de ge- motiveerde verdenking zou bestaan. dat de Beiersche Volkspartij in zeer nauw contact zou staan met de regeering-Dolffuss en de Heimwehr In Oostenrijk en dat zij voor het verbod der NS.D.AP. in Oostenrijk mede verantwoorde lijk zou zijn. Bij de huiszoekingen werd om vangrijk materiaal gevonden. Op grond der resultaten van bet voorlooplg onderzoek heeft de Beiersche politieke politie zich genoodzaakt gezien de In hechtenisneming te bevelen van de Rijks- en Landdagafgevaar- digden van de Beiersche Volkspartij, zoomede van andere belangrijke fuctlonnarlsam In ge heel Beleren, uitgevoerd. Voorts deelt de polltie-presldent mede, de actie tegen het politieke katholicisme ondubbelzinnig bewijs heeft geleverd, dat dezen kringen geen c-- - -t delljk achter ei sen en mede te Duitschland. Het n^Traft klieder opzicht de verordeningen d^regeering te saboteeren en deze zelfs tegen te werken. Vast zou staan dat deze kr*“8en uit een eventueele politiek.crisis zouderwü£n ■rechten de verloren machtspositie te herwin loristlsche wijze wist te 'aren de volslagen onopge- ■iersche S A .-mannen, die te eke gezellen neerknuppelden :hrik zijn voor Hitler zelf, die i de hand h eeft. tenslotte, die den triesten jinoed hadden, om den gevierden prelaat, een man met 'n weergaloozen staat van dienst voor zijn vaderland, lm hun erbarmelljlre en meedoogenlooze .JBchutriaaft” te nemen, on der voorwendsel, dat hij Beult met Oostenrijk. De werkelijkheid Is anders. Mgr. Leicht ver zette zich met hand en tand tegen een politiek, die alles met het WotanL'itlache Derde Ruk wil parallelschakelen en dl«: culmineert In het neerknuppelen van katholieke jongens, In de arrestatie van talrijke jmesters, waartegen de Nuntius. Mgr. Orsenigo reeds Is opgekomen, en In de officieele verklaring, dat de katholieke vereenlgingen, vooral der werklieden, vijanden Verwachting: Meest matige, Westelijke tot Noord-Westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken met tlJdelU- ke opklaringen, nog kans op enkele re genbuien, weinig verandering in tempe ratuur. Hoogste stand: 765 te Valencia. Laagste stand: 745.8 te Helsingfors. Zon op 4.41, onder op 9.54. 30 Juni BERLIJN, 26 JunL (V.D.) Uit Bamberg wordt gemeld, dat vanochtend in hechtenis is genomen Rijksdagafgevaardigde prelaat Leicht van de Beiersche Volkspartij. BUREAUX: HOF 6, ALKMAAR TgMoon Administratie 433, Redactie 633 ABONNEMENTSPRIJS Per kwartaal voor Alkmaar f 2. Voor buiten Alkmaar f 2 85 Met geïllustreerd Zondagsblad 10.60 hooger Dagblad uitgegeven door de N.V. Drukkerij De Spaarnestad - Haarlem Besturende; te NoordwUkerhont van de Kath. Jonge Middenstandsveteenigingen in het bis dom Haarlem.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 8