PROVINCIAAL NIEUWS smalfilm i ZUIVERE WRIJFWAS PE VRIES’ zuiveren BÜENtf H I ENGROS N.V. JAN DE VRIES I 33 C. JOHANNES TEL. 20 - T ZAND Uit Alkmaar MARKTEN r Schrijf Uw leven op! VRIJDAG 30 JUNI NIBBIXWOUD ANDIJK ALKMAAR De rekening over 1932 SCHOORL WEESP BOVENKARSPEL Het einde in zicht ZMkAGDUK ’T ZAND BLOKKER URSEM DEN HELDER Schermerf eesten WARMENHUIZEN De rekening BURGERLIJKE STAND EDAM AANBESTEDING ENKHUIZEN EGMOND-BINNEN WIJDENES ""W WOGNUM ANNA-PAULOWNA I I Officieele opening Stichting Bio-Vacantieoord HET HOOGHEEMRAADSCHAP NOORD-HOLLANDSCH NOORDERKWARTIER „ZAANLAND” EN HET P. E. N. IN ROOD - WIT BRUIN - ZWART f F I X «s Op de a.a. vergadering zullen eenige belangrijke vooratel- len aan de orde komen TELEFOON 324 j L Voor baby F ZWITSERSCHEM balsemH HQORN 1 s Vraagt Uw winkelier Cadeau-lijst voor inhoudende bonnen De staking te Umuiden 1 Weerbericht Westzaan laat zich niet bang ^snaken Schilderijendief veroordeeld Een werk van f 300.000. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiiffliniiinmiinmnmmimiiniimimnminimiHnmiHHi MONNIKENDAM predikant der Gerekend wordt X. EI WUhelminaschool, Donderdagnacht werd bU den len. Zondag 2 Juli opgenomen. Het Een ge- V» 1 272.366.45 Totaal Aloys 1.115311 36 Totaal ma- tekort, was het K.O. 30.000 O Schoolmeestere I •s‘> BsagerQjke stand. Geboren: Jacob, Perceel V: Henn. K. Neyzen, aL f Burgerlijke Stand Geborend. van J. C- WolffRan; d. van G. Taal—Spits; d. van M. v. d. WeterinkBriggeman. Ondertrouwd; G. H M. Kraush en J P. Cup; D. Kokkelnik en H. W. ViSf P. Bremer en C. J. v. d. Stoep; A. Tevel en J. C. Damman. Overleden: G. K. A. Thelnert, 34 j.; V. van Djjk, 6 maanden. Baldadigneia. in den nacht van Dinsdag op Woensdag zijn alle ruiten in den voorgevel van een leegstaande woning op Rinnegom ver nield. Vermoed wordt een wraakneming tegen den eigenaar. hom. Deze serlewedstrljd werd door Z, A. P. II verloren met 20. Z. A. P. I8. D. O. I van De Goom 13. Zoo tournc VUfUg Jaar getrouwd Het echtpaar 8. Tol herdacht vorige week in Koningshoeve zijn 50- jarlg huwelijksfeest. In verband met de H. Missie is de feestviering tot Zondag uitgesteld. Badhuis In het centrum. Alhier is een ver gadering gehouden om te komen tot een betere badgelegenheid op Mldden-AndUk in bet I-teel- meer. Dit is hoog noodlg. daar het baden en zwemmen zooals het thans geschiedt, velen een ergernis is. Besloten werd allereerst een onder zoek In te stellen naar de meest geschikte plaats voo- de bad- en zwemsport, om te komen tot oprichting van *n kleedgelegenheld, een zg. badhuis. Zal de commissie haar plannen kun nen verwezenlijken, dan Is noodlg. dat een zoo groot mogelijk aantal personen steun verleent. A 1 I 1 I Benoemd. Door den Minister van Ecön. Zaken Is per 1 Juli ia als scheikundige aan gesteld aan het Landbouw-Proefstation dr. N. D. Dijkstra te Zuidhom. Veoog Ow fctoho«d.tao» hor pro»p.ctv«» Uml U reeds aal Agfa!” Dit verzulr Alk aan i 1 I De af- en overschrijvingen bedroegen resp. 10.650.—. De buitengewone dienst boekte aan uitgaven een bedrag van ƒ433.746 48 en aan ontvangsten ƒ481.527.92. Het batig saldo bedroeg over 1932 op den ge wonen dienst 156.555.10 en op den buitenge wonen dienst ƒ47.781.44. In (Treyt deze p dit Ux een lx In de dat Zi ling h Elicase slaan i daarne Trey moedel beantv dan ai diagrai nadeel Treyba Juni. Aanvoer: Muizen Drielln- iboonen G. Zll- r1 Droevig gezicht. Door het ongunstige weer waren dezer dagen zeer vele vaartuigen de vlsschershaven binnengeloopen. Van een dezer vaartuigen werd een 28-jarlge schipper onwel een overleed binnen een paar dagen. Als teeken van rouw werden alle vlaggen halfstok gehangen. 29 Juni. Aardappelen: kleine Muizen 038. Tc 2.105.80. 037—0.43, Wortelen Hoogste stand: 767.5 te Valencia. Laagste stand: 744.6 te Akureyri. Verwachting: tlgeen, Noordwestelijke tot Door een brug gezakt Een met materiaal beladen auto van den heer W. zakte door een brug ven den heer N. Dracht voor diens wo ning. De brug werd deerlijk gehavend, alsmede de auto. Met eenige dommekrachten en toegeschoten hulp Ion de wagen weer overeind gehaald wor den. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. j SOentOct oor doo» Hedertondoch *abr<koo* Hoogere Handelsschool Voor het eind examen der Hoogere Handelsschool zijn geslaagd de dames C. de Beurs, C. Coster, H. rtin Nlel en G. Zuiderbaan en de heeren J. Bruin. L. v. Loo, T. Oost, M. Plasmefjer, P. v. Strljen, J. Trousselst en E. de Zeeuw. Ontploffing In de blerbottelarlj der fa St. alhier ontplofte Woensdagmiddag een tnpreg- neermachine. bestemd voor het bereiden van mineraalwater. Het personeel verliet In allerijl de fabriek. Een muur vertoonde verschillende scheuren, terwijl voorts binnenshuis eenige schade werd aangericht. De ketel was geheel gesprongen. Voor de firma een niet onbelang rijke schadepost. De cases groot: Op kamp Ooste In he over» leden einde matei een z lijken moed. De Jonge Wacht. Zondag as. zal in het Gezellenhuls een fancy-fair worden gehouden, waarvan de baten strekken tot steun van de Jonge Wacht. Het belooft er uitei te worden daar veler medewerking is verkre* gen. Zoo zal de Graal-jazz-band en „Jong Apollo” medewerking verleenen en winkeliers zoowel uit Hoorn als omgeving hebben cadeaux beschikbaar gesteld. Ter ge’egenheld van de officieele opening van de stichting Bio-Vacantieoord te Bergen aan Zee. Zaterdag as., heeft de vereenlging tot Be vordering van het Vreemdelingenverkeer te Bergen verschillende feestelijkheden georgani seerd. te Beagen aan Zee een orkest van musici uit de Des morgens van 10 tot 11 uur concerteert Amsterdamsche bioscopen onder leidlhg van Max Tak. Des avonds van 21 tot 22.30 uur maakt Bergens Harmonie een muzikale rondwandeling door Bergen aan Zee, terwijl van 20 tot 0 uur de stichting Blo Vacantieoord Russenduin door 30-40 schijnwerpers verlicht zal worden, welke verlichting aangeboden wordt door den Neder- landschen Bioscoopbond. Om 22.30 uur wordt er op het strand door de V. V. V. een groot vuurwerk afgestoken, met als slot een bengaalsche verlichting van het Blo- vacantleoord Russenduin. Voorts wordt er te Bergen aan Zee des avonds een groot bal- champêtre georganiseerd. Turnfeesten Op Zaterdag 8 en Zondag 9 Juli as. worden hier de groote turnfeesten ge houden vanwege den West Frleschen Turn bond. In totaal zullen op 9 Juli 1000 turners en turnsters deelnemen. Zaterdagavond warden de feesten geopend met een eere-avond. Aan het feest is ook verbonden een uitgebeel de kermesse d’été. 550.— 360.— 245.— 270.— 350 - 50.59599 3.508 53 139*57 1.066.627 09 4.262 47 2 751.37 Aanbesteding. Uitslag van de aanbeste ding van het te bouwen pakhuis voor reke ning van den heer A. v. d. Gullk, alhier. Laag ste inschrijver D Klein: ƒ1398. Het werk is gegund aan den laagsten In schrijver. dekking van het bestaande tekort nog grooter gewolden. Besloten werd met het hoogheemraadschap Nbordhollands Noorderkwartier een overeen komst aan te gaan tot het In beheer en on derhoud overdragen van den Oudewal, een ge deelte Oostwal en het weggedeelte naar de trambrug te Schoorldam. Na rondvraag volgt sluiting. Ongecorrigeerd. ning plotseling Ds. P. Veen, Doopsgez. gemeente, alhier. De ontslapene, die sinds 1929 zijn ambt hier vervulde, bereikte den 65-jarigen leeftijd. Aanbesteding Voor rekening van de hee ren J. en D. van Amersfoort werd aanbesteed het bouwen va ntwee winkelhuizen aan de Bler- straat, hoek Molenstraat. Laagste Inschrijver was de heer P. Tuin, t Zand (N.H.) voor ƒ8800. Hoogste Inschrijver de heer A. Smit, alhier, voor 11000. Aan de rekening over het jaar 1932 ontleenen wil het volgende Gewone dienst: Ontvangsten Slot van den vorigen dienst Algemeen bestuur Bezittingen en werken Belastingen Rente en aflossingen Pensioenen enz Prijs behaald Onze plaatsgenoot, de beer C. Zanen, behaalde op de internationale hon dententoonstelling te Zjmdvoort met zijn Aire dale Terrier twee eerste en een speclalen prijs. Plotselinge deed Tengevolge van een be roerte overleed Woensdagmiddag in zijn wo- Diefstal Gistermorgen kwam de heer E. Smal tot de onaangename ontdekking dat het slot van de benzinepomp was verbroken. Onge veer 60 i 70 L benzine was ontvreemd. De po litie stelt een onderzoek In. Bedevaart Heiloo Zondag 2 Juli zal de R.K. rUwlelclub wederom deelnemen aan de jaarljjk- sche processie naar Heiloo. Gerekend wordt weer op een groote deelneming. Schrijf toch het belangrijkste uit Uw laven opl Maar schrijf het op een smal film, op een Agfa smalfilml De Agfa smalfilm brengt elk uur, dot voorbij is„ weer in het leven terug I Oude, lieve beelden, vroolijke, zonnige tafereelen» dit alles komt door Agfa smalfilm weer> voor de opgen van U en Uw huisge- noolen. Het werken met Agfa smalfilm vereischt géin routines het is véél ge makkelijker. dan gewoon fotografeeren. Personalia. Bij mlnlsteriiele beschikking is de ontvanger der directe belastingen, enz. J. W. Cox, alhier, verplaatst naar het kantoor Rjjssen.' FORD COACH 1930, als nieuw, direct van particulier FORD, 4-deurs, 1929, zeer mooi en goed, op vol ballonbanden CHEVROLET COACH 1928, loopt best, is netjes en beste banden CITROëN 1928, 4-deurs, nieuwe banden, loopt 1 op 13 MASON AUTOBUS. 21 personen, geheel In besten staat, nieuwe banden GEVRAAGD EEN 2de HANDSCH LIER, 3—5 ton. Sportnieuws. Zondag as. speelt Z A P H tegen Suects IV van Wlerlngen: om half drie aal Z.A.P I tegen Succes II uitkomen. Op het terrein te Breezand speelde Z. A. P n tegen Hoilandi* I en n gecomb. van Tuitjen- In de Dinsdagavond gehouden vergadering van den Raad der gemeente Westzaan heeft een <fcr raadsleden, de heer A. Tanger verklaard In een onderhoud met den minister van Binnen- landsche Zaken over de geschiedenis tusschen de N.V. Electrlsche Stroomverkoop Mij. „Zaan land" en het P.E.N., den Indruk te hebben ge kregen, dat de rechtsgronden door de „Zaan land” aangevoerd, wel degelijk door de Regee- ring worden gestudeerd. De Zaangemeenten moeten zich niet zoozeer door het P.E.N. laten intimideeren. Thans kunnen wij mededeelen, dat de Minister inderdaad gezegd heeft, dat hjj de zaak zal onderzoeken, doch niet den Indruk heeft wil len wekken, dat de regeering bij voorbaat aan de zijde van „Zaanland" staat. Indien de heer Tanger dien indruk gekregen heeft, blijve deze voo» zijn eigen rekening. 79 821.52 507.732.75 34531018 132*350.11 45.422.50 42250 4351.79 De Blaricumsche schilder M. Z. Is door de Amsterdamsche Rechtbank te Amsterdam wegens diefstal van 47 schilderijen, conform den eisch van het O. M. tot een voorwaardelljke gevangenisstraf van zes maanden veroordeeld, met een proeftijd van drie Jaar. Gerutmen tijd na den dood van den bekenden Blaricumschen schilder Evert Pieters, kwam er een catalogus uit van een te houden verkooping van schilderijen. Tot jjroote bevreemding van de nabestaanden, kwamen hierin schilderijen voor van Pieters, onder titels, die zij niet kenden en die door P. tijdens zijn leven nooit waren ver- toocht. - Naar het bestuur der IJmuider federatie aan „Het Volk" berlncht, vond Donderdag een ver gadering van vertrouwensmannen plaats inzake het voorstel van den rUksbemiddelaar ter op lossing van het conflict In het vlsscherljbedrljf te IJmulden. Er waren 90 leden vertrouwens mannen aanwezig. De vergadering duurde zes uur en besloot tenslotte met 59 stemmen voor, 26 tegen en 5 blanco, de leden te advlseeren de voorstellen van den rjjksbemiddelaar te aanvaarden. Na vergadering met de stakers In Umuiden, Egmond, Katwijk en Echevenlngen zal een re ferendum .met gewone meerderheid de defini tieve beslissing brengen. L Personalia De heer H. R. Kousbroek, al hier, slaagde voor het examen accountancy B, van het federatief accoutants-examen, georga niseerd door het Nederlandsch Instituut van Accountants en de Nederlandsche Organisatie van Accountants. Uit het polltleonderaoek bleek, dat Z. de doe ken bad weggenomen uit een schuur, die door P. al* en bergplaats werd gebruikt. - Bedevaart naar Heiloo Zondag 2 Juli houdt de R. K. Rljwlelclub „St. Petrus Canl- slus" haar jaarlljksche bedevaart naar Heiloo. Voor de bedevaartgangers Is de Communie-uit- relking te 7 uur. Om 8 uur is de afrit vanaf café Mulder. Alle leden Zondag as. op naar 't mooie land van Heiloo! Ook niet-leden kun nen zich aansluiten. Iedere wielrijder kan mee neen gaat mee!!! Allen tot Zondag! In de op 5 Juli as. te houden vergadering van het Hoogheemraadschap Noord-Hollandsch Noorderkwartier, zullen een groot aantal voor stellen worden behandeld, voorstellen, waarvan vele handelen over de overname van verschil lende wegen, dijken en gedeelten van dijken, “Iets, wat wellicht velen van onze lazers zal In- teresseeren. In beknopten vorm zullen wij daarom eenige van de voornaamste agendapunten hieronder laten volgen. Een voorstel om een gedeelte van den Hoe- verweg in de kom der gemeente Egmond aan den Hoef, genaamd de Slotweg, ter lengte van 327 M. over te nemen. Een voorstel tot overname van een wegge deelte nabij Schoorldam en van den weg van den Ouden Wal tot 'aan de grens der gemeente Harencarspel. met uitzondering van het ge deelte in de bebouwde kom van Warmenhuizen, welke weg In eigendomV is van de gemeente Warmenhuizen Een voorstel tot overname van weggedeelten welke gelegen zijn op den Oosterdljk en den Kalverdljk. Deze weggedeelten zijn In eigen dom en beheer bjj de Banne Harencarspel. Een voorstel tot overname van de gemeente St. Pancras van den in die gemeente gelegen Bovenweg. Deze weg, welke In beheer en on derhoud Is bjj de Banne St. Pancras en in eigendom van de gemeente, heeft een lengte van 1.18730 M. en loopt van de grens der gemeente Koedijk tot aan het begin van den Twuljver- weg. En verder nog een voorstel om van de Banne Hensbroek een weg over te nemen, welke loopt van de brug over de ringvaart van de H. H. Waard tot aan de grens der gemeenten Hens broek en Obdam. In dezen weg bevinden zich vier vaste bruggen. De lengte van den weg is 2.686 M. Autotocht ouden van dagen. Dank zij de milde giften heeft men Woensdag niette genstaande de crisis den ouden van dagen wederom een aangenamen dag kunnen bezor gen. Te ruim 7 uur vertrok men met 16 luxe auto’s en l autobus van het plein bij het Raad huis. Het weer was bij het vertrek van dien aard, dat men het algemeen betreurde dat de oudjes het zoo slecht troffen. Gelukkig werd het op den dag iets beter. De regen hield ten minste op. hoewel het nog behoorlijk koud Weef. De tocht ging naar de omgeving van Haar lem en SjhiphoL Even voorbij de Gasfabriek stond 's avonds om pijn. 7 uur het Fanfare korps „T. A. V. E. N. U.” opgesteld. Onder vroo lijke tonen van het muziekkorps ging bet het dorp in tot aan de Fuik. Zelden komt het in Warmenh’Jzen voor, dat zooveel menschen op de been zijn. Men kon het den ouden van degen aanzien, dat zjj overvoldaan waren. Nabij de R. K. kerk stond ook nog opgesteld het R. K. Muziekkorps „Soil Deo", dat een nummertje ten beste gaf. Na den rondgang door het óorp werd bij de kolfbaan van den heer Slikker uit gestapt. Na eenigen tijd in de kolfbaan te heb ben verbleven-, werden de oudjes naar huls ge brachtoververheugd over dezen genoeglij ken dag. Een bijzonder woord van waardeerlng voor de belangelooze hulp van allen, die hebben mee gewerkt toi het welslagen van dezen autotocht, ia hier zeker op zijn plaats. De voornaamste bezwaren gelden het feit, dat de stakers slechts herplaatst zullen wor den. voor zoover plaatsen beschikbaar zijn of komen. comité voor het organiseeren van de kinderfeesten verzoekt de ouders van kinderen die een school bezoeken buiten de Schermeer en deel wenschen te nemen aan de tijdens de feestelijkheden verbonden wedstrijden, opgave hiervan te doen aan een van de belde hoofden van scholen aan de Stompetoren en de Zuider- vaart, met vermelding van leeftijd (jongen of meisje). Aanmeldingen worden uiterlijk 15 Juli gesloten. Getrouwd: Pieter Nierop en Everdlna Kaal; Gerrit Krap en Pletertje Dikkeboom; Robers en Jannetje Willems. Overleden: Wilhelmus Johannes Lut, 1 jaar; Geertruida Fikloor, geh. met Fredericus Gaart- huis, 55 jaar; Catharina Donnee. wed. van Carl Gerhard Christian Heinrich Fühmann, 82 j. Zwakke tot Westelijken wind, gedeeltelijk bewolkt,' weinig of geen regen, Iets warmer overdag. Zon op 4.43, onder 9.23. Licht op 9.53. Eerste Kwartier 11.01 njn. Diefstal r beer M. aan den Keistnerweg een konijn gesto. Burgerlijke Stand Getrouwd: Marinus Prooyer van Amsterdam en Dieuwertje Hoek. Overleden: Pieter Veen, 65 J.. echtgen. van Trynte van der Meulen; Wilhelmina Prijs, 74 j., wed. van Jacob Pronk. Filmnieuws. Het Wilson-Theater vertoont deze week „Da* Blaue vom Himmel”, een ope- rette-fllm met In de hoofdrollen Martha Eg- gerth en Mermann Thimlg. Een programma geschikt voor volwassenen. De nieuwe Poelbrug Woensdag is zonder eenlg vertoon de nieuwe Postbrug in gebruik genomen. Als men weet, dat de oude brug (e»n draaibrug) een breedte had van pijn. 7 M. en deze vaste steenenbrug 20 M. breed Is, waarvan aan belde zijden een trottoir van pijn. 3 M. Is afgenomen, dan begrijpt men dat daarmede een groote verbetering op een van de drukste pun ten van de stad is tot stand gekomen, te meer nog, daar ook het Koningsplein aan deze Mtfeedje is aangepast. Uitgaven Algemeen bestuur Bezittingen en werken Belastingen Rente en aflossingen Pensioenen enz Diversen Onvoorzien Vijfde deel der Begrooting 1933 ongedekt 200 opcenten op de perooneele belasting Gistermiddag vergaderde de raad dezer meen te. Op verzoek van den pachter van de sluis te Schoorldam, den heer H. Drevers. om zijn pachtsom over lift afgeloopen jaar en de nog resteerende jaren te verminderen, stelden B. en W. voor, de pachtsom over het tijdvak 1 Mei 19321 Mei 1933 te verminderen met een bedrag van 72. De overige jaren zullen naar omstan digheden Worden beoordeeld. Na eenige bespre kingen, waaruit bleek, dat de raad groote waar- deering had voor des sluiswachters trouwe be taling van pachtgelden, kwam de raad tot de conclusie, dat er een reductie moest worden verleend. Echter verschilden de opvattingen over de mate van de toe te stane reductie wel eenlgermate. De heer Geus stelde voor een reductie te ver leenen van 25 pCt., terwijl de heer Dekker voorstelde een reductie te verleenen van 100. Daar bet voorstel van den heer Geus niet werd gesteund, kwam het niet In stemming. Het voorstel van den heer Dekker vond echter wel steun en daar het het meest verstrekkende was. werd het vóór het voorstel van B. en W. in stemming gebracht en aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. Aan de orde was hierna een nota met opmer kingen van Ged. Staten, ten aanzien van de begrootlng dezer gemeente over het jaar 1933 B. en W. stelden aanvankelijk voor deze nota te behandelen, nadut het college eerst nog een» met Ged. Staten had gesproken. Intusschen Was echter van Ged. Staten een bericht ontvangen, waarin werd medegedeeld, dat Ged. Staten liever eerst een beslissing van den raad wilden hebben en daarom aan B. en W. geen conferentie konden toestaan. Daarom werd nu door B. en W. voorgesteld, deze nota toch thans te behandelen. Volgens den gewonen gang van zaken zou de gemeente over bet jaar 1933 aan huur over het jaar 1929 moeten ontvangen 22.188.60, doch In verband met de huidige crisis was een bedrag van 15.900 geraamd. Ged. Staten konden zich echter mede in verband met de later verleende reductie op de landhuren niet met een dergelijke raming vereenlgen. ZIJ moest verlaagd worden tot het minimale bedrag van 7000. Verder vroegen Ged. Staten een nadere raming van de ontvangsten der 100 opcenten op de ge meentefondsbelasting. Deze ontvangsten werden nu door den in specteur geraamd op een bedrag van J 5800. In verband met het door B. en W. beraamde bedrag, dat het Rijk in de gemeentelijke huis houding zou bijdragen, vroegen Ged. Staten eerst verschillende maatregelen te nemen, om het tekort In de gemeentelijke huishouding zoo veel mogelijk met eigen middelen te dekken. Ged. Staten adviseerden daarom, verschillen de posten van de begrootlng te schrappen en de salarissen van het gemeentepersoneel en de bedrijven te verlagen, of den vacantle- en kin dertoeslag in te trekken. Tijdens de behandeling van de verschillende «angewezen posten kwam men steeds tot de overtuiging, dat de meeste posten reeds zoo laag mogelijk waren geraamd en daarom niet meer voor verdere verlaging in aanmerking kwamen. Eenige posten werden nog wel verlaagd, zoo als b.v. de post onderhoud van bruggen enz. met 200. Ook bleek het noodzakelijk de subsidies aan de muziekkorpsen In deze gemeente te laten vervallen. De heer Meenk brak bij dit punt nog een lans voor het behoud van deze subsidies, daar z.i. deze muziekkorpsen zonder subsidie hoogst waarschijnlijk ten gronde zouden gaan, hetgeen een zeer te betreuren iets zou zijn. En B. en W èn de raad waren het hier vol maakt mee eens, maar het was Inderdaad zoo als de voorzitter zeide. dat de gemeente haar positie niet in gevaar moest brengen door zich te verzetten tegen dingen, Waartegen verzet toch niet baat. Om echter toch nog iets ten bate der muziek korpsen te doen, werd op voorstel van wethouder Molenaar besloten, alsnog te trachten deze sub sidies te doen behouden. Hierna volgde behandeling van den post werkloozenzorg. Op de begroeting was een be drag van f 4000.uitgetrokken voor werkver schaffing, welke post echter reeds nu anderhalf keer overschreden was. In het afgeloopen half jaar werd aan werkverschaffing enz. een bedrag van f 10.000 uitgegeven, terwijl het uit het geen de voorzitter mededeelde bleek, dat er voor het tweede half jaar nog een bedrag van f 14.000 noodlg zou zijn. Deze post moest der halve verhoogd worden tot f 24.000.(Hier van zal het Rijk echter 75 bijdragen. Voor ziekteverekering van werkloozen was op de begrootlng een bedrag van f 20.uitge trokken. Ook dit bedrag moest verhoogd wor den en wel tot f 1000.dus 50 maal hooger Met het advies van G. S. om de loonen van het gemeentepersoneel te verlagen, konden B. en W. en de raad niet meegaan. De loonen zijn in deze M gemeente, volgens den wethouder A Bunlng en G. Zuidema; Theodorus Adria- au* Maria, z. v. A. C. v. d. Vlugt en Th M. Bosman; Johannes Jesephus. z. v. J. Langes en A. C. Spekken; Harm, z. v. J J. Jongejans en O Landman; Catharina Apolonla, <L v. P- Wüm* en A Schroder; Maria Dieuwertje, d. v. J'o^<fertroJwd? ten W^küTen G. de Groot loonen zijn in deze gemeente, volgens voorzitter, heelemaal niet hoog, terwijl Molenaar een geringe verlaging van loonen misschien niet onbillijk vond, maar er het nut niet van Inzag. Door loonsverlaging worden de toestanden ook niet beter en wordt geen oplossing gevonden. Bovendien betaalt de provincie aan haaf onderhoorigen een veel hooger salaris uit, zoodat de menschen in deze gemeente het als een zeer groote onbillijkheid zouden aanvoelen, wanneer zij, op aandringen van een college dat zelf veel meer loon betaalt, een loonsverlaging moeten ondergaan. Tenslotte werd op voorste! van B. en W. be sloten de vacantietoeslagen In te trekken, het geen op het personeel van de gasfabriek een besparing geeft van f 120 en op het gemeente personeel van f 30. De post: presentiegelden der raadsleden werd gehandhaafd op f 4.daar de raadsleden ook al geen vergoeding krijgen voor de commissie vergaderingen. Nog een ingrijpend voorstel was dat van B. en w. om de opcenten op de personeels belas ting te verhoogen tot 200. Dit voorstel vond al bitter weinig bijval in de vergadering, terwijl het uit de besprekingen bleek, dat ook B. en W. er allesbehalve mee sympiathlseerden, doch gedwongen waren dit voorstel te doen. De voorzitter verklaarde, dat 90 der men schen In deze gemeente niet in staat waren dezeb elasting op te brengen. Het beste voor deze menschen Is, dat zij aan den Inspecteur om ontheffing van deze belasting verzoeken. De raad was eenstemmig van oordeel, dat deze belasting alle perken te bulten gaat. Doch daar er geen ontkomen aan was. werd met een bezwaard gemoed besloten, deze belasting te gaan heffen. Wat het gemeentelijk gasbedrijf betrof, hier hadden G. 8. geadviseerd niet de geheele winst in het bedrijf terug te storten, doch clechts 25 en verder, om de verlaging van de tarie ven. waartoe onlangs was besloten, in te trek ken. De commissie van de llchtbedrijven had naar aanleiding van dit provinciale voorstel een rap port uitgebracht, waarin de Intrekking der ta riefsverlaging op verschillende steekhoudende gionden werd afgewezen. Het weder verhoogen van den gasprl's zou groote moeilijkheden veroorzaken, vooral met de buitengemeenten, terwijl daardoor de pro ductie sterk zou terugloopen, waardoor het tegenovergestelde zou bereikt worden van wat moet worden bereikt. Aan het eind van het rapport wordt gecon cludeerd, dat het voorstel van G. S. niet in het belang van het gasbedrijf en de gemeente was. Zonder lange discussie er werd trouwens niet veel gediscussieerd ging de raad met het rapport accoord. Tensluotte werd- de poet onvoorziene uitga ven verlaagd tot een bedrag van f 1500. Aan het eind van de behandeling van de nota van G. 8. constaeerde de voorzitter, dat het tekort op de begrootlng thans tot een be- geveer een vijfde van de begrootlng ultniaakt. drag van f 32.000 gestegen was, hetgeen on- Instedet van een zij het gedeeltelijke AVENHORN. 39 Juni. Coöp. Land- en Tuin bouw- en Marktvereen. Avenborn en Omstreken. Vroege Aardappelen: Groote Schotsche 0.751.96 per 100 K.G.. aanvoer 110000 K.G. Kleine Schot sche 0.751.00 per 100 K G-, aanvoer 11000 K G. producten: 30.000 K.G. vroege Personalia In de Kweekschool voor Vroedvrouwen, Heerlerbaan f^.), Is geslaagd voor het eerste gedeelte van het examen voor vroedvrouw mej. A. Meere- boer alhier. Weer een auto-ongeluk. Ds. van Bemmel, predikant te Hoorn, Is hier bij een auto-ongeluk gewond. De predikant was per auto op weg naar Medembllk. Onderweg, op den ZwaagdUk, moest de chauffeur uitwijken voor enkele zich op den weg bevindende personen. Bij de zwen king kwam het achterste deel van den auto in aanraking met een boom. De schok hierdoor veroorzaakt was zóó hevig, dat de predikant uit den auto geslingerd werd. Met een hersen schudding Is ds. Van Bemmel Gistermorgen werd in de Provinciale Griffie aanbesteed: het maken van een kanaalwerk en een aardenbaan voor den provincialen weg ten deele met gewalste fundeering tusschen Kolhorn en de trambaan BehagenVan Ewjjcksluis met bijkomende werken in de ge meente Barslngerhom. Ingekomen waren 19 biljetten. Laagste In schrijver is P. Broeken en Co. te Maden voor 283.500. Ingeschreven werd al* volgt: Bosker, Wlerlngen 321.230.D. Blanken voort, Bloemendaal f 408300.—; N.V. Aanne- mingsMij vh. L. v. d. Valk. Heemstede f 351300.—; N.V. Holl. Mij., afd. Wegenbouw, Den Haag 316.350.— C. Klos, Amsterdam /^ÖO.OOO.—N.V. Ballast Mij.. Amsterdam 302.700.N.V. AannemlngsMlJ. Hllle en Roozen, Amsterdam 353.000.D. Strljland. Uithoorn 336.000.—; Steensma. Lemmer 338.000.—; D. Daalders aannemersbedrijven. Alkmaar f 339.000.—; N.V. AannemlngsMlJ. Zanen en Verstoep, Gouda f 332.700.W. Boltje, Heerenveen 369.800.U. Krikker en J Dikkenboom, Heerenveen 400.000.J. Kuiper, Zürich 404.800.—; N.V. Aannemlngs- en Wegenbouwbedrijf P. C. Zanen. Tilburg 324300.H. en A. en G. de Graaf, Halfweg 340.000.—; J. Oom», Avenhom f 378.000.—; N.V. AannemlngsMlJ A. H. Hofman, Haarlem 364.060.— ALKMAAR, 30 Juni. Kaasmarkt. Aanvoer 100 stapels, wegende 175000 K.O. 47 Fabr. kl. 0.25 per K.G. 15 Boeren kl. 0.34 per K.G. Handel ma- Ug. AVBNHORN. bouw- en 1 per 100 K.G.. aanvoer Doorgedraalde aardappelen. BROEK OP LANGENDUK. 30 Juni. 5000 K.G. Tomaten: A 20.2022.40. B 18.0018.9e, O 18.3020.70. CC 15.10. 35000 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 1.753.70. Schoolmeesters 3.10, Eigenheimers 2.20, Blauwe Eigenheimers 3 30 -4 70. Drielingen 0 762 40. kleine 0.20030. 6300 bos Wortelen 2.20- 2 60 5000 K.G. Roode kool 4.6030 125 K.G. Zllvernep 5.70«30. 166 stuks Bloemkool 6.00. HOOGKARSPEL. 29 Juni. ,J> Eendracht” Aardappelen: Schotsche 0.751.15. Ninetyfold 0.75—035, kleine 0.75. Aanvoer 67 schuiten. Door gedraald 730 baal. NOORD-SCHARWOUDE. 30 - 139600 K.G. Aardappelen: Gr. Schotsche 1 1.001.80. Schotsche Muizen 0.753.10. t gen 0.751.10. kleine 030. 30 K.G. Tulnl 3.10. 27 K.G. Peulen 9.0013.00. 150 KX verulen: Zllvernep 4.70. «00 kroppen Sla 030. 140 stuks Bloemkool 5.80. OBDAM. 29 Juni. ,J3e Tuinbouw" 120000 gr. Aardappelen 0.75030. «000 Drielingen 0.75. PURMEREND. 29 Juni. -Afslagver Beemster, Purmerend en Omstreken" Aardappelen: Schotsche Muizen 0.200.58. Bi. Eigenheimers 0.871.01. kleine Schotsche Muizen 0370.40 per 35 K.G. Tulnboonen 0.500 80 per 15 K.G. Peulen 8.001150. Doperwten 4.00—00 per 50 K.G. Perziken 4.00—9.00 per 100. Aardbeziën 0J3 038 per doosje. Bloemkool 2.107.00 per 100. Sla 0301.30 per 100 krop. Wortelen 3.70520 per 100 boe. UITHOORN. 29 Juni. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 875 stuks. Ooudsche kaas 1ste soort met RM. 23.0025.00. idem 3de soort 18 00— 21.00. Handel matig. WESTLAND. 39 Juni. Mlddelprljs v. d. West!, veilingen. Tomaten: A 1802.80, B 1.70-230. C 1.70—2.90, - --- 0.30—0.41 per WOGNUM. 0.40—0.48 Komkommers Slaboonen 0.15—020, Aardbeien 0.100.14. WARMENHUIZEN. Muizen Saneering bloembollen Voor de saneering der bloembollen zijn door B. en W. benoemd de heeren C. Hoebe Jr. als eerste en C. Ettes als tweede controleur. imiiiiiiiiiiiiiiiitiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiHiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiimitiiiiiiiiiiniiiHHiiiiiiiiitiiiiiiiiinmm Kano-wedstrijden. Zondag aj>. zullen tn de vluchthaven door de Watersportvereeniging kano-wedstrljden worden georganiseerd. De belangstelling voor deze wedstrijden Is bijzon der groot. Niet minder dan 118 inschrijvingen zijn binnengekomen, terwijl door 19 vereenlgln- gen wordt deelgenomen. In totaal zijn 45 fraaie prijzen beschikbaar gesteld, waaronder een fraaie wlsselbeker. Velen der deelnemers zullen reeds Zaterdag per kano arriveeren. Grasverpachting De uitslag der grasver- pachtfflh In den polder .Jlet Hemmeland" is als volgt: Perceel I en II: P. Pronk Czn. te Overleek voor 118.Perceel III: Th. Boerlage, alhier, voor 75.—; Perceel IV: J. de Jonge, alhier, voor 60.— Perceel V: Henn. K. Neyzen, aL hier, voor 11. WESTLAND. 29 Juni. Mlddelprljs I. CC i.402.20 per bak. Meloenen r stuk. ----- -gr. Muizen Tomaten 025, Bloemkool 1307.00. Snljboonen 037. Peulen 3.40—630. Sla 030—1-10, 29 Juni. Aardappelen: Schotsche Muizen 0.751.80, Idem Drielingen 0.75120 per 100 K.G ZWAAG, 28 Juni. Velllngsver. „Bangert en O. Aardappelen 0 752.30, Kruisbessen 2.70. Toma ten: A 2320, B 24.30. C 3130. CC 13.50. nen 24.00—41.00, Snljboonen 26.00—4130. Spina zie 12.00—13.00, Postelein 8.00—1330, Peulen 13.00—36.00. Doppers 9.001430. Tulnboonen 430—5.50. Aardbeien 7.00—16 00, Druiven 6530 68.00 per 100 K.G. Bloemkool 4.0011.00. Sla 030—130, Wortelen 3 60—8 00, Andijvie 1.10— 3.10. Komkommers 4 00—«0. Perziken 4.00— 10.00 per 100 stuka. 4* W

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 2