Poging tot moord te Leiden Het bedrijfsleven Passeer avond RADIOPROGRAMMA uw Parijs m Schoone aanwinst DE DOODELIJKE DRAAD DADER STAAT TERECHT leed oon dhuiiag DONDERDAG 6 JULT Als een droom... Twee werken van Rembrandt uit Een prachtig besluijt Sensatie in het dorp Productieve werken de DIRECTE BELASTINGEN MELKPOEDER BELAST Heffing vin 25 cent per k.g. HET SCHANDAAL BIJ P. T. T. Overeenstemming bereikt Marine demonteert het wrak Prinses Juliana Geen goedkoope Philips-toestellen Moeilijkheden worden opgeruimd Requisitoir Lijk opgehaald Machinisten-examen 1 Toestand op het einde van Juni VARKENSVLEESCH, HARING EN SUIKERBIETEN HET NIEUWE STADION TE ROTTERDAM LIJK GEVONDEN TE SWOLGEN Arrest 6 Juli 10 uur. Genoeglijke dwaasheid: *s avonds heen, 's morgens terug, alles per K. L. M. DE VERNIELDE „I-DINI” Ook in hooger beroep 5 jaar geeischt DE UITGESLOTEN GROEPEN BOUWVAKARBEIDERS D. was gehuwd en vader van eenige kinderen Friten, welke voor Nederland zou den kunnen wyzen op eenige verbetering, zijn schaarsch 'ff Ter bestrijding van werkloosheid Uitstel van executie Verdachte zou niet de bedoeling gehad hebben een doodslag te plegen Salarisverlaging bij de Keurings diensten Drie geraamten te W estdorpe op gedolven, die herinneringen wekken aan de oorlogs jaren Schade tot dusver ongeveer f 25.000.— Russisch bezit naar het Rijks- museum te Amsterdam Vrijdag 7 Juli 1933 Wachten 9.20 Concert lair concert. ons zelf, Franz Schier. lün is in vergelijking KATHOLIEKEN belangrijke te van bekoopen. en zoo zal vennoedelük heeft. O het een baar was. van 1 I Naar de „Msb.” verneemt, is thans volledige overeenstemming bereikt tusschen het gemeen- nadere en 12.50 Idem 7.40 Gra- 8.20 idem 1 i i 1 i i i i LONDEN. 5 Juli. (Reuter.) H.K. H. Prinses Juliana heeft vandaag den geheelen dag in Cambridge vertoefd, zoodat ze gelegenheid had deze fraaie universiteitsstad te bezichtigen. Mr. Kan, die als pleiter optrad, bracht enkele duistere punten in deze zaak naar voren, die naar pleiters meaning een ander licht op deze zaak wierpen. Een ernstig voornemen om het meisje van het leven te berooven heeft nim mer bij D. bestaan. In een'bepaalde gemoeds toestand is hij tot bet plan gekomen, doch hjj heeft daaraan geen uitvoering gegeven. Pleiter verzocht voor zijn cliënt de uiterste clementie dien zij nog omgang met anderen zou hebben. Op den 30en December vervoegde D. zich op den Rjjnsburgersingel en werd door het meisje open gedaan. Onmiddellijk richtte D. een revolver, welke hij had weggenomen van een broer, die politieagent is, op het meisje, dat hem evenwel bij de polsen greep en trachtte hem het wapen afhandig te maken. Daarbij is een schot afge gaan, waarvan de kogel in den muur terecht kwam. Op het gegil van het meisje bedaarde D., die van haar den raad kreeg heen te gaan, voordat de politie zou komen, met de belofte erbij, dat zij wel weer met hem uit zou gaan. Deze verklaringen van het meisje werden door verdachte gedeeltelijk bestreden. Hü zou nJ. niet de bedoeling hebben gehad om te schieten, om dat hij, onmiddellijk nadat hij haar zag, van gedachte veranderd was. Zijn hand met de re volver er in zou slap langs het lichaam hebben gehangen toen het meisje naar het wapen greep. De procureur-generaal, mr. Brants, die het O.M waarnam, wees op de zonderlinge gedra gingen van den verdachte vóór den aanslag. Volgens spr. blijkt uit verdachte's houding vol doende, dat hij de bedoeling had om doodslag te plegen. Misschien geheel te goeder trouw be driegt D. zichzelf als hjj het anders voorstelt zegt, op het allerlaatste oogenblik eit plan te hebben laten varen. Uit zijn geheele handel wijze toch blijkt, dat hjj wel degelijk van plan was het meisje te dooden, zooals het wegnemen en in orde brengen van den revolver, welke met zeven reserve-patronen geladen was. Spr. meende, dat de opgelegde straf in over eenstemming was met den ernst van het ge pleegde feit en concludeerde mitsdien tot be vestiging van het vonnis. WEKKEN, 517 M. 10.30 Dansmuziek door „The blue boys" o. 1. BER1A4N. 419 M. v. Havenmaan dansmuziek ge- van De N. v. Philips te Eindhoven wijst op de' onjuistheid van ons bericht, dat zjj eerlang goedkoope radio-toestellen van ongeveer 50 in den handel zou brengen. Blijkbaar laat de Nederlandsche Industrie dit dus over aan onze Oostelijke buren, waar wel birmenkort een eenheidstoestel voor 75 Mk. op de markt zal worden gebracht. 1 i 1 De vernielde Italiaanse he vllegboot „I-Dlni”, welke op het terrein van de „Amsterdamsche Droogdok Maatschappij" ligt, zal door de Ne derlandsche marine worden gedemonteerd. On derdeden, welke nog waarde bezitten, gaan naar Italië terug. De te Amsterdam gearresteerde ambtenaar van den Techmschen Dienst van P. T. T. 1» naar het Huls van Bewaring overgebracht. De ..Telegraaf” verneemt, dat vier personen heb ben vAklaard, dat zjj hem jeen paar honderd gulden hadden gegeven in ruil voor de bekende mededeelmgen in verband met te houden aan bestedingen voor de levering van materiaaL Volgens de voorloopige berekeningen van het hoofdbestuur van de P. T. T. bedraagt de schade, die het Rijk lijdt tengevolge van de bekende knoeierijen, tot nu toe ongeveer 25.000 k ƒ26000. Dit bedrag is niet definitief. Het heeft slechts betrekking op de gevallen die tot nu toe aan het licht zijn gekomen, maar, ooals bekend, duurt het onderzoek voort. Woensdagavond werd te Beerta de 3-jarlge jongen A. Leeraar door een auto, bestuurd door H. J. B., zoodanig aangereden, dat de dood vrijwel onmiddellijk intrad. KONIGSWUSTERHAUSEN, 12.20 Gramofoonmuzlek 4.20 Concert - kamerorkest o. 1. eert. De techniek en het tempo van den modernen tijd hebben al heel wat poëzie uit ons leven geroofd. Zoon enkele maal evenwel geven zij In een onverwachts romantische bui ons een sprookje te beleven, zoo wonderlijk en zoo mooi als men het nauwelijks had durven vermoeden. Maar daar wij ontwend zijn aan sprookjes en wonderlijke dingen, staan wij er cynisch tegen over en zijn te1 gauw geneigd, om het heeie ge val als een goeie mop of een prettige dwaas- Te Zaandam is Woensdagmiddag half vier in de Oude Zeehaven bjj het lossen van houtsche- pen een dekschuit gekanteld. Van de 3 zich daarop bevindende werklieden wisten 2 zich zwemmende in veiligheid te brengen, terwijl de 43-jarige Zaandammer K. Doorgeest een la ding hout op zich kreeg toen hij eveneens door in het water te springen trachtte zich te red den, tengevolge waarvan hij verdronk. Eerst na 3 kwartier slaagde men, met behulp van dreggen er in het lijk te vinden. Pogingen om de levensgeesten alsnog op te wekken faalden, waarna het slachtoffer naar zijn woning aan de Kalverstraat werd overge bracht. De Crisis Zuivel Centrale brengt ter kennis van belanghebbenden, dat ingaande Zondag 9 Juli ajs. alle hier te lande geproduceerde volle melkpoeder met een vetgehalte van 24 tjn. 29 pet. vet in de waar, welke in het binnenland wordt geplaatst, wordt belast met een heffing van 25 cent per kg. Voor poeder met een hooger vetgehalte dan 29 pet. zal de heffing worden vastgesteld op basis van het werkelijk vetgehalte en de heffing op boter. De regeling. Ingevolge welke bü export van poeder als vorenbedoeld een heffing van 8% cent per kg. was verschuldigd, is vervallen en wel met terugwerkende kracht vanaf 15 Juni JL - 8 30 Concert o. 1. 10.30 Berichten en In de Woensdagmiddag in het Scheepvaart- huis te Amsterdam onder leiding van den voor zitter, dr. E. Heldring, gehouden algemee- ne ledenvergadering van de Vereeniging „Rem brandt", heeft dr. Heldring meegedeeld, dat op 10 Juli de Vereeniging den dag zal herdenken, waarop vóór vijftig jaren haar oprichtingsver gadering gehouden werd. Die herdenking zal op plechtige wijze plaats vinden in het Rijks- museum en samenvallen met de onthulling voor de leden der Vereeniging van een aanwinst van buitengewone beteekenis. „De Verloochening van Petrus", een der schoonste werken van Rembrandt uit de Hermitage te Leningrad, en een zeer aantrekkelijke afbeelding door den meester van zijn zoon Titus in monniksdracht, ook uit Rusland afkomstig. Het bestuur acht zich gelukkig aan de ver werving van deze meesterwerken voor den Staat der Nederlanden krachtig aandeel te hebben kunnen nemen en daarmede een schoon besluit aan de werkzaamheid der Vereeniging geduren de de eerste halve eeuw van haar bestaan te hebben mogen geven. Aan het ter vergadering door den secretaris, den heer J. P. ^Cruseman, uitgebrachte jaar verslag, is ontleend, dat het ledental der ver eeniging, dat toch reeds zoo klein is. verder slonk. Door overlijden en bedanken verloor de Vereeniging 33 leden, waartegenover zich slechts 16 nieuwe leden aanmeldden. Einde Mei van dit jaar omvatte de lijst der leden nog slechts 443 namen. kat uit Roermond ingesteld, terwijl BEROMUNSTER. 460 M. 7.40 Vocaal concert 9.30 Concert door het omroep orkest 9.50 Concert door het omroep- kamerorkest 10.20 Concert door het omroeporkest. VERWIJZEN WIJ L AAR DEN RAD1OGIDS De sectie op het l(jk van den 53-jarigen man Druggen te Swolgen, welke werd verricht door dr. Hulst uit Lelden, wees uit, dat van moord hier geen sprake was. Waarschijnlijk is de man tengevolge van hartverlamming, hij verkeerde in zeer opgewonden toestand, over leden. De verwondingen bleken in tegenspraak met anders luidende berichten niet van ernstl- gen aard te zün. Vermoedelijk had D. deze bekomen bij zijn vaL Hij schijnt bezig te rijn geweest elzentakjes te snijden. Een mes werd in de eene hand gevonden. Elzentakjes wer den ook onder het lichaam gevonden. De justi tie heeft het lijk weer vrijgegeven. Te Swolgen is in het bosch, eenige honderden meters van zijn woning verwijderd, het lijk ge vonden van den zestig-jarigen D., die sedert Zondagavond werd vermist. Het lijk lag voorover in het struikgewas, terwijl het hoofd door een diepe th essnede van den romp was gescheiden. Het slachtoffer had een mes in de linkerhand, zoodat in den beginne aan zelfmoord werd ge dacht. Andere aanwijzingen deden echter aan moord denken. Door het pari wordt een nader onderzoek dokter Hulst uit Lelden sectie op het lijk zal verrichten. In de in Den Haag tusschen de interparte- mentale commissie én besturen der bouwvak- arbeidersbonden gehouden bespreking is naar de „Volkskr.” verneemt, overeenstemming ver kregen over de tariefregeling der stucadoors. Genoemde commissie heeft zich accoord ver klaard met de d.d. 29 Mei door de organisaties ingediendê voorstellen en zij zal de regeenng adviseeren deze te aanvaarden. De R.K Bouwvakarbeldersbond zal op 15 Juli In een landelijke vakgroepvergadering over deze voorstellen een definitieve beslissing ne men. De leden van den R.K. Bouwvakarbeiders- bond hebben de in Den Haag aangeboden ta rieven voor metselaars en opperlieden vorige week reeds aanvaard, zoodat voer deze leden wel geen moeilijkheden ontstaan zullen. 1635 M. 2.30 Idem 8.20 Concert door een Lindner 11.20 Con- gramofoonmuzlek (In dlv. pauzes: slotno- teerlngen en sportberichten). BRUSSEL, 509 M. 13.20 Gramofoon- muzlek 1.30 Concert door het kleine orkest van het N. I. R. o. 1. v. P. Leemans 5 20 Concert door het omroepsympho- nle-orkest o. 1. v Arthur Meulemans 6.35 Gramofoonmuzlek 8.20 Populair concert door het Radio-orkest o. 1. v Franz André 9.20 Concert 11.00 Dansmu ziek. de instelling van vier op één dag, maar ook passage-tarieven. Het verkeer op deze met verleden jaar ongeveer verdubbeld. Werden er in 1932 gedurende het 1ste halfjaar Men schrijft ons van de Zuidelijke lands grenzen: Onder de Z<euwsch-Vlaamsche gemeente Westdorpe zijn bij grondwerken door arbeiders uit den grond op geringe diepte drie geraam ten opgedolven. Vermoedelijk zijn deze ge raamten afkomstig van personen, die tijdens de oorlogsjaren aan den zoogenaamden draad zjjn blijven „hangen”. Aldus luidt het bericht. In de Zeeuwsch-Vlaamsche grensplaatsen wordt deze lugubere vondst druk besproken, omdat zij herinnert aan een tijdperk, dat vol sensatie was. De doodelijke draad! De geheele landsgrens, die Nederland van het bezette Belgische gebied scheidde, was tijdens de oor logsjaren afgezet door een sterke draadver sperring. die onder voortdurenden electrischen stroom stond. De grensbewoners herinneren zich thans weer de talrijke gevallen van personen, die aan den „draad" den dood vonden. Het waren lie den van verschillenderlel slag. Duitsche de serteurs. die trachtten den Nederlandschen grond te bereiken; personen uit België, .die eveneens het bezette gebied wilden ontvluch- smokkelaars; overbrengers van berichten personen gevaren PARUS (Radio). 1725 M. 8.05 Gra- mofoonmuzlek -- -- mofoonmuzlek 830 Idem 9.06 Pia norecital 9.50 Gramofoonmuzlek. MILAAN. 331 M. 8.00 Gramofoonmu zlek 8.35 Idem 9.40 Symphonlecon- oert o. 1. v. Toni. ROME, 441 M. 9.35 Concert 1030 Dansmuziek. Bij de Tweede Kamer is ingediend een sup- pletoire begrootlng voor hoofdstuk X (Econo mische Zaken) der rijksbegrootlng voor 1932. Per toelichting val de volgende artikelen Wordt gezegd: Art. 144: De mogelijkheid van uitvoer van varkensvleesch hangt ojn. nauw samen met de kwaliteit van het product. Onze op de Engelsche markt gebrachte bacon kan tot dus ver niet concurreeren met het beste, wat daar van elders wordt aangevoerd. In het belang van onze positie op de bultenlandsche markt was het daarom noodzakelijk de kwaliteit van het Nederlandse!) product tot een hooger peil op te voeren. De aangewezen weg om zoo spoedig mogelijk daartoe te geraken bestaat hierin, dat overal in den lande beeren met uitstekende eigen schappen ter dekking warden gesteld. Het is in de practijk mogelijk gebleken door een betrek- kelijk geringe tegemoetkoming de beerhouders ertoe te bewegen «echts goedgekeurde stam- boekbeeren ter dekking te stellen. Voor dit doel wordt een bedrag van ƒ30.000 noodlg geacht. Door dezen maatregel zullen de werkzaamhe den aan de varkensstamboeken zich sterk uit beelden. Om een krachtige medewerking van de stamboeken en de selectiemesterijen mogelijk te maken, moeten deze instellingen gezamenlijk ongeveer ƒ20.000 meer ontvangen dan het ge ringe bedrag, dat tot dusver hiervoor beschik- baar was. Art. 145bli Ingevolge bet plan van uit voering van de garantieregeling ten behoeve verbouwers van suikerbieten, oogst 1932, werden in November en December 1932 ouder bat ateUaa yam ean bantearanUe aaa de D. had bij zijn kennismaking met dit meisje anderen naam opgegeven en, zooals uit het getuigenverhoor bleek, had hij haar beloofd haar bij zijn ouders, die te Wassenaar zouden wonen, ter kennismaking te brengen. Het meisje had hieruit opgemaakt, dat het een serieuze verkeering zou worden. Zjj was voorheen wel eens met andere jongemannen uit geweest, doch had sindsdien eiken omgang met anderen vermeden. Werd zij door een van hen gevolgd, dan liep zij een winkel binnen, om die aan de andere zijde weer te verlaten. Op zekerefi dag was zij met D. naar Wassenaar gegaan, en al daar op een eenzamen weg in de duinen geko men werd zü door hem aangegrepen en op den grond geworpen. D. bracht haar de handen bü de keel, zonder die dicht te knijpen. Het meisje zelde, toen wel te zün geschrokken, doch zü meende, dat het een zenuwaanval was, waarop zü dan ook met D. weer huiswaarts toog. Op verderen omgang werd evenwel geen prüs meer gesteld, zooals zü D. deed weten. Deze liet haar evenwel niet met rust en schreef haar nog een brief, waarin hü te kennen gaf. dat het meisje met oudejaar niet meer in leven zou zijn, in- In het ..Staatsblad” is opgenomen een K. B., houdende nadere bepalingen omtrent de rechtsgebieden en de standplaatsen van de raden van beroep voor de directe belastingen. Hieruit blükt. dat met Ingang van 1 Sep tember as. de raad van beroep voor de directe belastingen I te Amsterdam wordt raad van beroep voer de directe belastingen te Amster dam. terw'11 met Ingang van denzelfden datum worden ontbonden de raden van beroep zoor de directe belastingen te Middelburg. Zutpoen. Haarlem, Assen en Maastricht, benevens de raad van oeroep voor de directe belastingen II te Amsterdam. "8-ORAVENHAGE. Gesl. voorL dlpL: P. Uilderama, O. A. Willemsen, J. W. Woltema, M. Bosch. G. L. v. Plateringen, allen Vlissin- gen; J. L. T. Huüsen, Nieuwe Tonge; J. den Hollander, Aagtekerk. Naar de „Telegraaf” verneemt, Is onze Re- geering van plan een forsche poging te doen, om tot een gedeeltelüke oplossing van het werkloosheidsvraagstuk te geraken. In beginsel is zü bereid een aanzienlük be- 'drag beschikbaar te stellen tot uitvoering van productieve werken, d. w. z. van werken, wier uitvoering zü economisch verantwoordelük acht. Dit sluit in, dat zooveel mogelük zal wor den gebroken met alle nlet-productleve werk verschaffing, waardoor op het oogenblik vele millioenen, die docr het departement van Bln- nenlandsche Zaken worden uitgegeven, aan allerlei kleine objecten zonder noemenswaar de practise!) nut verloren gaan. Is het blad wel ingellcht, dan staan op het werkverschaffingsprogram der Regeering een reeks van groote plannen, op wier uitvoering ons land sedert lang wacht. Daartoe zouden behooren: Inpoldering van den Noordoostelüken Zui derzeepolder. Aanleg van tunnels onder de Maas te Rot terdam, onder het IJ te Amsterdam, en onder het Noordzeekanaal te Velzen. Verbetering van de spoorwegtoestanden rond om Rotterdam en Amsterdam. Verbetering van het vaarwater Groningen— de Lemmer e. d. In hooger beroep heeft Woensdag voor het Haagsche Gerechtshof terecht gestaan de 29- jarige varensgezel J. D. te Leiden, thans ge detineerd, die door de Haagsche Rechtbank ter zake van poging tot moord, op zün gewezen meisje, de dienstbode 8. M.. uit Koudekerk, die destyds in betrekking was aan den Rynsburger- singel te Leiden, is veroordeeld tot 5 jaar ge vangenisstraf. heid te beschouwen. En zoo stonden wü ook tegenover een ult- noodlglng van de K. L. M.: een trip naar Pa rijs voorprecies één heelen nacht. Zoo aanvaardden wü het feit, dat wü om zes uur ’s avonds ergens zwierven in de buurt van bet Ledschepleln en om een uur of half tien den schemer zagen dalen en de lichten ontspringen over Montmartre en Montparnasse, dat wü den volgenden morgen op een redelüken tüd onze koffie en onze croquants genoten aan een der boulevards en nog vóór den middag weer plichtsgetrouw aan ons redactiebureau hadden plaats genomen. Toen konden wü onze oogen eens uitwrüven en zeggen: wat hebben wü een vreemden droom gehad, maar wat bedrieglük veel met een droom overeenkwam, was de wer kelijkheid. genoeglüke, dwaze, maar toch won dermooie werkelijkheid. De K. L. M. heeft dezen zomer den avond dienst op Parüs voor het eerst op haar pro gramma geplaatst, nadat zü een goede erva ring had met den avonddienst op Londen, die zich al drie jaren in stügend passagiersvervoer mag verheugen. Trouwens in alle richtingen gaat het met de luchtdiensten snel crescendo. Naar Parüs was het dit jaar een groot succes, niet alleen door verschillende diensten door de verlaging der HAMBURG. 37X M. 11.35 Gramofoon- muziek 2 30 Idem 4.20 Concert 8 30 Richard Wagner-concert door het Norag-orkest o. 1. v, Wach 11.00 Popu- tebestuur te Rotterdam en het bestuur van de R. V..en A. V. „Feüenoord” betreffende den bouw van het nieuwe groote Feüenoord-Sta- dion aan den Kreekweg aldaar. Het bestuur van „Feüenoord” heeft het meentebestuur zün bevestiging gestuurd de overgelegde voorwaarden, zoodat B. en W. de betreffende overeenkomst ter aan den gemeenteraad kunnen ten; i-1 uit het bezette gebied. Honderdtallen beproefden des nachts, ondanks de van den doodelüken draad en het wakende oog der schildwachten, deze electrische versperring te passeeren. Allerlei hulpmiddelen werden daartoe aangewendrubberhandschoenen en dito schoeisel, met den polsstok eroverheen springen op gevaar af van contact, zich eron der door graven, enz. enz Velen moesten hun pogingen met den dood bekoopen. en zoo zal vermoedelük ook het drietal gevaren zün, waarvan men thans na ongeveer vüftlen jaren de skeletten gevonden Woensdagmorgen ontdekte dr. v. Saters, ter wijl hü aan T vlsschen was In *t Drongelenach- kanaal onder Drunen, dat er een lük van een man in het water lag. Toen bet lichaam was opgehaald bleek het te zün een ongeveer 50- jarige man, wiens identiteit niet kon worden vastgesteld. Het lük moet ongeveer twaalf da gen te water hebben gelegen. Van een geval van vermissing 1* niets bekend. z 1835 passagiers vervoerd, over dit zelfde tüdvak van 1930 bedraagt dit aantal 3528. Niet alleen de dienst op Parüs. doch ook de andere diensten vertoonen een groote stüging in het passagiersvervoer. De 4 diensten naar Londen vervoerden de eerste zes maanden van dit jaar 5266 passa giers tegen 3244 in het eerste semester van 1932. Alzoo een vermeerdering met ruim 62 pCt. Ook de Scandinavië-lün blükt meer en meer een groot succes te zün. Zooals bekend, worden er twee luchtdiensten met Kopenhagen en Mal mö onderhouden, in samenwerking met de wel-, bekende Zweedsche Luchtvaart Maatschappü A. B. Aerotransport. Op deze UJn vertoonen de cüfers van het passagiersverkeer het volgende beeld: Eerste halfjaar 1932: 2144, eerste halfjaar 1933 3730. Vermeerdering: 1586 of pl.m. 74 pCt. Dit jaar heeft de K. L. M. ook weer de ver binding Amsterdam-Berlün v. v. in het pro gramma opgenomen, welke In samenwerking met de Deutsche Luft Hansa A. G. wordt uit gevoerd Tal van Europeesche steden zün door één- daagsche verbindingen met Nederland verbon den We noemen slechts Weenen. Oslo, Gothen burg. Marseille, Tausanne, Genève en Bern. Het vliegtuig, waarmede wü in dien mooien zomeravond naar Parüs vlogen, was natuurlük een Fokker en wel de f. XII. het nieuwste type zooals het ook wordt gebruikt op de lucht- lün Amsterdam-Batavia, in het laatste geval natuurlük met accommodatie voor zes passagiers. De machine is voorzien van 3 Wasp motoren, elk van 440 P. K. Zü kan 16 passagiers ver voeren met een gemiddelde snelheid van 195 KM per uur. Veilig toevertrouwd aan het gelelde van pi loot Brugman hebben wü als gasten van de K.L.M. in de F. XII plaats genomen, genoten nogmaals de sensatie het Hollandsche land on der ons te zien wüken en verglüden, zagen de zon dalen achter den verren, verren Westelü- ken horizon en als een fata morgana aan schouwden wü In den schemer de lichten van Parüs. Een hartelüke ontvangst was ons hier bereid door den heer D. J. de Vries, Chef van de afdeellng Buitenland der KLM., den Fran- schen vertegenwoordiger, den heer Jules Mohr en den directeur commercial der Lignes Farman waarmee de K. L. M op de Parijs-route sa-’ menwerkt den heer H. de Villeneuve. Wü aten in de wonderlüke sfeer van Montmartre-eethuis „Chez Mère Catharine”, wü zagen, hoe het leven niet wilde verstillen op de nachtelüke boulevards, In den prillen morgen zwierven wü door het ontwakende Parüs. volg den het bizarre bedrijf aan de Hallen, waar alles wat Parüs in een zoo n dag aan groenten, fruit, vleesch. verorbert, verslindt zou men haast zeggen, wordt aangevoerd. En na nog enkele uren van rust in ons ho tel joeg weer de auto met ons naar Le Bourget, de motoren van de „Farman" sloegen er reeds hun felle roffels en om half tien zweefden wü weer tusschen de wolken op weg naar Am sterdam. was heel het merkwaardig avontuur als een droom vergleden. binnenkort goedkeuring voorleggen. Nog juist voor de herdenking van het 25-ja- rlg bestaan van „Feüenoord”, welke Wer veer tien dagen zal plaats vinden, is dus nog deze ongetwijfeld zeer belangrijke beslissing ge vallen. Omtrent de definitieve plannen van het nieu we Stadion In de Zuiderstad hopen wü binnen kort nadere büzonderheden te kunnen geven. Het plan Is geprojecteerd In den groot en driehoek aan den Kreekweg nabü de fabriek van P. Smit. KALI’NDBORG. 1153 M. 12.20 Strijk orkest o. 1. v. Harald Andersen 10.35 Moderne dansmuziek door bet omroep- symphonle-orksst o. 1. v. Launy Gröndahl 11.35 Dansmuziek o- 1. v. Teddy Peter sen. LANGENBERG. 473 M. 12.20 Populair concert o. 1. v. Wolf 1.20 Concert door bet symphonle-orkest o. 1. v. Hans Pa uiig 4.50 Vesperooncert 11.00 Concert. DAVE.NTRT, 1554 M. 12.20 Orgelrecl- tal 1.05 Concert 2.05 Concert door bet Western Sfudlo-orkest o. 1. v. Frank Thomas 2.35 Gramofoonmuzlek 3.20 Concert door het Schotsche Studlo- orkest o 1. v. Guy Daines 4 35 Concert door het Metropole Hotelorkest o. 1. v. Emlle Colombo 6.50„ Concert 7.35 idem 8.20 Léhareoncert 11.00 Dans muziek op gramofoonplaten. PARUS (Elfel), 1446 M. 9.35 Concert o. 1. v. Ed. Flament. WARSCHAU, 1411 M. 5.35 Solisten concert 6.55 Concert door het om roeporkest o. 1. V. G. Fltelberg 10.20 Dansmuziek. ..De Nederlandsche Conjunctuur”, de drie- maandelijksche publicatie van het Centraal Bu reau voor de Statistiek, gewüd aan conjunctuur- onderzoek en -beschrijving, bevat een over zicht van den economlschen toestand dat na een kort résumé van de financieele gebeur tenissen in het buitenland en een overzicht van het prijsverloop in goud van enkele be langrijke grondstoffen voor nüverheld en voe ding op jeen aantal wereldmarkten, den be- drüfstoestand van Nederland op. het einde van Juni in de volgende bewoordingen geschetst: „Feiten, welke zouden kunneh wüzen op eenige verbetering in het- Nederlandsche Be drijfsleven. zün schaarsch. f De loop der cüfers van in- en uitvoer weer spiegelt nog steeds den algemeenen. achteruit gang van den irereldhandel, en het is begrij- pelijk. dat voor het bedrijfsleven, voor zoover het met dezen wereldhandel nauw verband houdt, de moeilükheden nog weinig of niet zün verminderd. Een uitzondering moet ge maakt worden voor den doorvoer, die in ver gelijking met verleden jaar is toegenomen, in overeenstemming waarmee een stüging in den omzet van goederen in onze havens valt waar te nemen. Vooral de uitvoer van onbewerkte voedingsmiddelen was gedaald, evenzoo die van fabrikaten, zoowel die welke behooren tot de voedingsmiddelen en dranken als de overige. Belangrüke posten, waarvan de uitvoer over de eerste 5 maanden van 1933 in vergelüklng met die van 1932 noemenswaard gestegen was. waren er niet. Bü den Invoer valt tegenover een algemeene vermindering de toeneming op van het indexcüfer voor het invoersaldo van grondstoffen voor de Industrieën, die produc tiemiddelen leveren, dat ook hooger is dan een jaar geleden. Verder vertoont het bedrag der aanbeste dingen in den laatstén tüd, ondanks de daling der bouwkosten, een stÜKhig, zoowel de aan bestedingen voor rekening van particulieren als voor rekening van anderen (in hoofdzaak overheidslichamen). Ook voor fabrieksbouw is in den laatstén tüd meer aanbesteed. De werk loosheid onder de metaalbewerkers is de laat ste maanden te oordeelen naar de voorloo pige cüfers vrii belangrijk afgenomen en is thans niet grooter meer dan een Jaar gele den; in de bouwvakken geven de voorloopige cüfers zelfs een verbetering te zien ten opzich te van verleden jaar. Het zeer groote aantal woningen, met dec bouw waarvan in de eerste maanden van dit jaar een aanvang Is gemaakt, en dat de over eenkomstige cüfers van de laatste jaren ook die van hoogconjunctuur overtreft, moet echter voor een deel In samenhang ge bracht worden met de stagnatie, welke ver leden zomer tengevolge van de toen heer- schende credletmoeilükheden In dit bedrüf heerschten, zoodat (noet worden afgewacht, of In dit speciale bedrüf op de toeneming der laatste maanden (van 2.223 woningen in Juli 1932 tot 6.272 in Maart 1933) niet een reactie zal volgen; het In vergelüklng met vorige jaren ▼rij normale cüfer van April schünt In deze richting te wüzen." Het overzicht is samengesteld in overleg met het Nederlandse!) Economisch Instituut Rotterdam. Wachten is een vervelend tets. Wacht eens 9p een brief, een tele gram.' We staan niet graag in de rij en we foeteren o zoo gauw den amb tenaar uit die ons ambteUJk van dienst moet wezen, maar niet ieder een tegelijk tevreden kan stellen. Vijf minuten worden in onze verbeelding dan snel een half uur. Wachten! .We hebben afgesproken op een bepaalden tijd, maar de an der laat ons wachten alsof ook onze tijd niet kostbaar is. Een kwartiertje willen we wel op de opening eener vergadering wachten maar dan ook moet de voorzitter ons niet langer laten wachten! Afhandelen s.vd>.! Er is bijna niets zoo vervelend als wachten. Laten we dit eens bedenken, niet alleen wanneer het ons zelf, maar ook wanneer het anderen be treft. Als we zelf misschien achter 't loket zitten inplaats van er voor te staan: laat ons dan indenken in den toestand der wachtenden, die mis schien met groote moeite zich uit hun arbeid moesten „breken." Als we naar een conferentie moeten, dan dienen we te bedenken hoe ver velend wij het zouden vinden als anderen te laat kwamen. Leeren we snel af te doen en op tijd te zijn! HUIZEN, 296 M. NéAv 8.00 Schriftlezing en meditatie 8.15 Gramo foonmuzlek -7 IQ.30 Morgendienst door dr. W. Lodder 1100 Fr 1 each Liederen recital door mej. Jans Bier ma. A. d. vleu gel All Baartscheer 12.00 Politieberich ten 12/15 Gramofoonmuzlek 12 30 Trio v. d. Horst m. m. v. den klarinettist J. H. v. Glnkel 2.00 Zenderverzorglng 2.30 Lezen van chr. lectuur: „Toen de helde riep” van J. Vlsscher 3.00 Huis houdelijke raadgevingen door mej. T. Ha genbeek „Wasschen en reinigen van hoe den en handschoenen” 3.30 Concert. Phla Berghout. h»rp; Theo Berghout, viool 4.30 Halfuurtje ,voor jeugdige amateur-fotografen. C. A. Deul: ..Filmen voor amateurs” 5.00 „Vogelleven”, een natuur-historische causerie door Rlnke Tolman 5.30 Concert. Chr. Dekker, accordeon. Th. Verwey. accordeon. Jan„. Smit. drum, xylofoon 6.39 A. J. Her- wlg: „Welke tweejarige zaaiplanten zaaien wij In deze maand?” 7.00 Politieberich ten 7.15 Ned. Chr. Persbureau 7.30 Literair halfuurtje. .Xiteralre kritiek” door H. Kuypervan Oordt 8.00 Da meskoor „Cantemus”, Den Haag. o. 1. v. mevr. A. de VinkVerschoor. Begel. Alex Schellevls 9.00 J. Keessen Dzn.: .Jiet tulnbouwleven In Aalsmeer” 9.30 De Harmonie ..Meyerbeer” te Den Haag o. 1. A. Bleien 11.00 Gramofoonmuzlek 12.00 Sluiting. HILVERSUM. 1875 M. VARA 8,00 Gramofoonmuzlek VPRO 10.00 Morgen wijding VARA 10.15 Janny van Oogén draagt voor 10.30 Orgelspel- door Cor Steyn 11.00 ..Onze keuken” door P. J. Kers Jr. 11 30 Gramofoonmuzlek AVRO 12.00 Gramofoonmuzlek 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest, refreinzang Bob Sc holte, afgewisseld door gramofoon muzlek 2.00 Causerie door P J. Schenk: „Waarom er soms geen vruchten groeien en rijpen” 2.20 Gramofoonmuzlek 3.00 Richard Flink leest voor: ..Een vrije dag” van Johan Theunisz. 3.30 Gra- mofbonmuzlek VARA 4.00 Vara-klein- orkest o. 1. v. H. de Groot 4.30 Na schooltijd. Janny van Oogen vertelt 5.00 Vara-klein-orkest o. 1. v. H. de Groot 5.30 De Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins 5.50 Orgelspel door Joh. Jong 6.10 De Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins 6.30 Zang en plano door Yvonne Fabré en Rut ger 8c hou te 6 40 J. de Roode: ..De de mocratie in Oostenrijk” 7.00 Verv. zang en plano 7.15 De Flierefluiters o. 1. v. J. v. d. Horst VPRO 8.00 Cursus Vlaam sche Religieuze Poëzie. Martien Beversluis 9.00 (In de pauze van het Kurhauscon- cert) Cursus kerkdiensten In het buiten land. ..De Hollandsche Kerk In. Londen” door mej. dr. N A Bruining 1Ó.00 Vrljz. Godsd. Persbureau. Vaz Dlas 10.15 De clamatie door Louis Saai born 10 45 Gramofoonmuzlek VARA 11.00 Gramo foonmuzlek 12.00 Sluiting. LUXEMBOURG. 1191 M. 7.00 Lichte gramofoonmuzlek 7.45 Weeroverzicht 7.50 Symphonlsch concert 8.30 Causerie over een actueel onderwerp In het Neder- landsch 8.40 Lichte gramofoonmuzlek 9.00 Nieuwsberichten in het Duitech 9.50 Dansmuziek en een programma van VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN suikerfabrieken voorschotten verleend op de uit te keeren garantlegelden. De abnormaal lage suikerprijs gaf de regee ring aanleiding het maximum van de in uitzicht gestelde garantie ten bedrage van ƒ825 per 1000 K.G. suikerbieten geheel in voorschot uit te keeren, zü bet op een basis van een door des kundigen berekende schatting van de hoeveel heid verwerkte bieten. Op grond hiervan werd over een hoeveelheid van 1.604 000 ton in totaal als voorschot uitbetaald 13 233 000. Intusschen zal, wanneer de elndberekening der campagne 1932 33 officieel vaststaat, nog een slotuitkeerlng worden gedaan. De daarvoor benoodigde som zal ongeveer 250.000 be dragen. A r t. 1 7 7. Ten laste van dit artikel is op 9 Jan. j j. 545.747.98 ultbetaald aan de Ned. Middenstandsbank als saldo op dien datum van hetgeen door die bank Is voorgeschoten ter be taling van de uit de markt genomen haring aan de reeders. Het laat zich aanzien, dat even- genoemd bedrag vóór 1 Juli a.s. zal zün afge lost. Gelük bekend, is aan de colleges, waaronder de gemeentelüke en provinciale keuringsdiensten ressorteeren, bericht, dat zü met Ingang van 1 Augustus as. zich ten aanzien van de sala- rieering van personeel bü de riJksregellng moe ten aansluiten en de bezetting van bet perso neel overeenkomstig gegeven voorschriften moe ten Inkrimpen. Waar deze termünen thans blükt te kort te zün genomen, heeft de Minister van Sociale Zaken bericht, dat bü aan dezen datum niet kan vasthouden. Bovendien heeft de Minister medegedeeld, dat hü omtrent het standpunt, dat hü in deze ge heele materie Inneemt nader zal berichten.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 6