ONS BLAD Centrum ontbonden De Centrum-rots verzonken H H r Het nieuws van heden Een anti-Duitsch debat Dr. s Hackelsberger verbindingsman DE BAROMETER R.Z. JONGEMANNENBOND TOEGESTAAN De voormalige leden zullen zich niet laten overtreffen in eerlijke medewerking aan den nieuwen opbouw JOH. LAUWERS VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS 'AANWINST VOOR BURGERS DIERENPARK Een raad aan de politici Dr. Briining, de laatste leider Een laatste proclamatie Wensch van dr. Ley HANDHAVING NIET MOGELIJK Het ontbindingsbeslait Ontbinding voordeeliger 7* O Simon naar Brazilië DONDERDAG 6 JULI 1933 De gearresteerde functionarissen der B.V.P. thans in vryheid gesteld R.K. Jongemannenbonden toegestaan? Bijeenkomst der goud landen te Parijs DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN Voorloopig geen nieuwe leden Balbo’» eskader te Reijkjavik Autobus-ongeluk bij Düsseldorf - 53 Ontbinding van R.K. a vereenigingen Lansbury verlangt in het Lager huis een onderzoek naar Duitsche bewapening Ook een Russisch pact met Litauen Mandaten neer gelegd? Ter verdediging van den gouden standaard PAYGLOP 3 ALKMAAR Kompassen en Microscopen ADVERTENTIEPRIJZEN Per lossen regel 20 c., ingez. med. 40 c. p. regel; idem op pag één 55c.p. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek - Telefoonnummer 433 Werkgever» moeten mee demonstreeren Het Weer iiiiimiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiniiiiinii^ BERLIJN, S Juli. (V. D.) De Duitsche Centrumpartij publiceert een communiqué, bet Centrum op volkomen veran derden politieken toestand in eenstemming met den rykskanselier besloten heeft de party onmiddel- lyk te ontbinden. ZES EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 238* NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD 3 SS f 4.47, 7 Een anti-Dultach debat In het Lagerhuis. tot Balbo’» eskader op Ijsland aangekomen. de Verduistering te Waddinxveen. Groote brand te Oldensaal BelangrUke aanwinst voor het R(jksmuseum. V het einde tan o over- k TT i i t i 5 0 5 1 I I 1 hedenavond laat volgens hetwelk grond van den der de LONDONDERRY, 5 Juni. (Reuter.) Heden middag een uur is generaal Balbo met s|jn eskader voor Ijsland gestart. REIJKJAV1K (IJsland), B JuH. (Reuter.) Het eskader van generaal Balbo is hier om 1635 uur aangekomen. Om 16.05 uur werd het Vestasan- na-eiland gepasseerd. der het De salarisverlaging bU de keuringsdiensten gaat later In dan aanvankelijk In de bedoeling lag. Autobns-ongeluk bU Düsseldorf. Achttien vrou wen in een ziekenhuis. Tusschen de gemeente Rotterdam en „Felien- oord" is overeenstemming bereikt La. den bouw van het nieuwe sport-stadion. LZ. 525 130 135 1.40 1.45 130 >35 >.00 >.05 >30 dezelfde overige verbindingsmannen voeling met de fracties der NSDAP. De aanstelling dezer vertrouwensmannen zal geschieden in onmlddeliyk overleg met de be voegde fractievoorzitters aer NSDAP. BERLIJN, 5 Juli (WJB.) Naar wy vernemen, zijn bekende Centrümaleiders, o.w. dr. Brünlng, voornemens, om evenals Mgr. Lelcht, hun man daat voor Rijks- of Landdag neer te leggen REYKJAVIK. 6 Juli. (V. D). Het Itali- aansche luchteskader naderde Woensdagmid dag tegen vijf uur bij gunstig weer, doch vrij onrustige zee,-de hoofdstad van Ijsland. Een geestdriftige menschenmemgte had zich in de omgeving van de bij Reykjavik gelegen vlleg- Eenige raden van beroep der directe belastin gen ontbonden. Eerste stap tot practische toepassing van clearingsweL Poging tot moord te Leiden; verdachte In boo ger beroep voor het Haagscbe Hof. Hoogste stand op Donderdag 1 uur njn.: 758 Vorige stand: 75B LONDEN 5 Juli. (Reuter.) Sir John Simon zal 15 Juli naar Brazilië vertrekken, om van den overspannen arbeid der laatste maanden te oekomen en zijn aangetaste gezondheid te herstellen. I I De verklaring van Roosevelt H|j acht verlen ging der Londensche conferentie alleszins ge wettigd. LONDEN, 5 Juli. (Reuter.) Heden werd op de sovjet-ambassade tusschen Rusland en Litauen een pact onderteekend Inzake het begrlpaan- valler-staat”, overeenkomstig met de eergiste ren en gisteren onderteekende pacten. de medewerking by den opbouw politieke leven, een beschikking uitgevaardigd. Alle zich in aifrest bevindende functlonna- rissen der voormalige Belersche Volkspartij moeten volgens deze beschikking in vrijheid worden gesteld. De leden der voormalige party, dié wetten en verordeningen hebben overtre den, moeten terstond aan de rechtbanken «or den overg leverd. Al dengenen, die tot nu toe in het politieke leven op den voorgrond traden, wordt aangeraden zich zooveel mogelijk ach teraf te houden, terwyi nog beter wordt ge acht. dat zy van het politieke tooneel ver dwijnen. Het vroegere lidmaatschap dezer oar- ty mag noch voor ambtenaren an beambten van den staat noch voor andenj reden zyn tot achteruitzetting, vervolglqg of uitsluiting aan de medewerking by den opbouw van een staat. BERLIJN, 5 Juli. (W. B.) De chef van den S. A-staf, Ernst Roehm, heeft bepaald, dat vanaf 10 Juli tot nader order geen nieuwe le den meer mogen aangenomen worden voor 3.A., S.S. en Stahlhelm. Voor uitzonderingen is de goedkeuring der opperste B-A.-leldlng noodlg Gevraagd, of de regeering de verant woording op zich kon nemen, by andere naties aan te dringen op vermindering barer bewapeningen tot het niveau der ontwapende staten, gaf Eden toe, dat in de onderteekenlng eener ontwapenlngs- conventie op het oogenbük een gevaar ligt, maar ook een mislukking der ontwape ningsconferentie bevatte een gevaar. .15 30 25 30 .40 30 35 .00 .05 .12 15 20 25 30 35 40 45 - 50 55 vierende Nazi’s en hun trionfanteiyken „Füh rer" Adolf Hitler de noodlge garanties te ver- krygen, opdat de rechten der Katholieke Kerk en haar geloovlgen in Dultschland niet zouden worden verkort. Onder bepaalde voorwaarden heeft hy zich steeds bereid verklaard met zyn party actief deel te nemen aan den opbouw van het nieuwe Dultschland, doch Hitler wenschte zich geen voorwaarden te laten stel len en wees steeds den steun van het zichzelf respecteerend Centrum af. Hy elschte van zyn kant een algeheele overgave op genade of on genade. Het Centrum kon echter om principi- eele redenen niet tot een dergelijke uitlevering van zichzelf besluiten. Het toonde zyn positie ven goeden wil door geloof te hechten aan Hit ler’s regeeringsverklaring en op grond van de ze verklaring vóór de machtigingswet te stem men. Maar dit bewys van goeden wil werd door den Rykskanseüer maar matig geapprecieerd. Vernietiging van het Centrum, dat hy ten on rechte aansprakeiyk stelde voor den van over de grenzen beïnvloeden gang van zaken tydens de ten onrechte als een jammeriyke periode van politiek wanbeheer gebrandmerkte jaren sinds 1918, vormde een onultwischbaar punt van zyn geen politieke partyen duldend program, dat hy met man en macht, met vaart en met geweld thans volledig heeft doorgevoerd. ROME, 6 Juli (Reuter) Het eskader van generaal Balbo heeft de étappe Ierland-Ijsland onder minder gunstige omstandigheden afge legd. Na twee uur geraakte het eskader in een mist bank. welke ongeveer 300 K.M. breed was, zoo- dat volkomen blind gevlogen moest worden. Daarna was de zee woest en woei een sterke wind en er viel een dichte regen; het landen was derhalve zeer moeiiyk, maar geschiedde toch zonder ongelukken binnen 15 minuten. In verband met de ongunstige weersomstan digheden is besloten eenige dagen te Reykjavik te blyven. MÜNCHEN, 5 Juli. (V. D De staatsminister van Binnei.landsche Zaken. Adolf Wagner, heeft, nadat de Belersche Volksparty met ai haar officieele onderafdeellngen is ontbonden, ter ten uitvoerlegging der noodzakeiyke ont-. bindingsmsatregelen en ter kalmeering van bet Aansporin» tot de Duitsche werkgevers deelneming aan de arbeids-demonstraties. LONDEN. 5 Juli. (Reuter). De leider Labour-party Lansbury opende heden in Lagerhuis de ry van sprekers voor het debat over de bultenlandsche politiek. Lansbury zel- de, dat er in Dultschland een geweldige op leving van den oorlogsgeest te constateeren viel. Hy verlangde een onderzoek naar bewa pening in Dultschland. daar er „een zeer aari- zieniyke mate van herbewapening" plaats vond. Na verdere verklaringen over „niets ontzlenen- de vervolgingen” in Dultschland vroeg Lansbury of het niet mogaAUk was de ..handelingender Duitsche rag—ring op grond van hst Voiken- bondsstatuut ter kennis van den Volkenbond te brengen. Ook Austen Chamberlain oelende levendige kritiek uit op de huidige politiek van Dultschland. nadat hy te voren Japan's houding ten aanzien van Mandsjoerye had gelaakt. Chamberlain achtte bet voor Engeland moel- iyk. om in werkeiyk vrlendschappeiyke betrek kingen te leven met een natie, welke uit haar politiek alle Ideeën verwydert. die ten grond slag liggen aan de Engelsche politiek. Chamberlain kwam vooral op tegen de hou ding der Duitsche regeering ten opzichte der Joden. Namens de regeering verdedigde onder st aatssecrets ris Eden de houding van den Vol kenbond in het Verre Oosten-conflict. PARIJS, 6 Juli (VB.) Zaterdag as. zal in het gebouw van de Bank van Frankryk een conferentie worden gehouden van leiders der groote Europeesche emlssiebanken. die zich te Londen voor bet behoud van den gouden standaard hebban uitgesproken. In financieels kringen hecht men groote beteekenis aan dese byeenkomst, dis gewyd zal zyn aan de ver dediging van den gouden standaard. De samen werking tusschen de ministers van financiën van Frankrijk, Italië, België. Nederland, Zwit serland en Polen schijnt reeds gdede resul taten te hebben opgeleverd. Waarschyniyk zal men op de komende conferentie probeeren, een gemeenschappeiyk fonds te vormen om even- tueele aanvallen op de goudvaluta te kunnen afslaan. BERLIJN, 5 Juli. (V. D.) De ryksleiding van het Duitsche Centrum publiceert de volgende laatste proclamatie: Het Duitsche Centruip is niet meer. Zyn afscheid van het tooneel der politieke geschiedenis geschiedt, evenals zyn geboorte voor 60 jaar, onder de stormen van *n nieu wen _tyd. Hecht en koen geworsteld in het katho lieke volksdeel en door zyn volksverbonden held vaak op de proef gesteld, is het Cen trum steeds in ataM geweest mllüoenen Dultschers met achting voor de overheid, met liefde voor het vaderland, met respect voor de overtuiging der medemenschen op te Voeden tot een bewustzyn van staatsbur ger, dat ook voor het nieuwe ryk van on- metelyk voordeel is. Deze tot trouw asm den staat en tot on zelfzuchtigen dienst van het volksgeheel opgevoede millioenen vormen een zoo waar devol element in het gemeenschapsleven, dat zy op den duur over het hoofd gezien kunnen noch willen worden, wanneer het er om gaat de volkskrachten odverbrekeiyk aaneen te lasschen en Staat en volk te be schermen tegen de vyandige machten der ontbinding. In eerlyk streven mede te werken aan den nieuwen opbouw van den staat en de volks gemeenschap mogen en zullen zich de voor malige centrumleden ook thans door nie mand laten overtreffen. Het uur des afschelds is een uur van eer biedig gedenken van onzen groeten leider en oprechten dank aan allen, die trouw ge weest zyn aan de oude vlag. Wanneer wy ook thans het door den tyd noodzakeiyke kader van de party ontbinden, wy doen dit met den vasten wil óók verder het volksge heel te dienen, getrouw aan onze trotsche tra ditie die steeds staat en vaderland boven de party heeft gesteld. Heil Dultschland! BERLIJN. 5 Juli. (W B.) De Katholieke Wandervögelbund heeft zich ontbonden by een Zondag genomen besluit van de leidersverga- dering te Düsseldorf. en gemeenteraden is met betrekking tot de handhaving hunner mandaten volkomen vry heid van besluit gegeven. De leden van de voormalige centrumsfrac- tles treden dus niet gesloten als hospitanten in de fracties der NSDAP, maar blyven voor eerst zonder fractie en houden alleen door DUSSELDORF. 8 JuH. fT. D.) De secretaris generaal van den Katholieken bond van jonge mannen deelt mede, dat de Ryksleiding dezer organisatie en de Deutsche Jugendkraft van de geheime staatspolitie van bet Pruisische ministerie van Binnenlandsche Zaken het of ficieele bericht heeft ontvangen, dat de (Ld. 1 Juli uitgevaardigde beschikking in zake de sluiting der vereenlgingsbureauz en de „vei ligstelling” van documenten en het vermogen der organisaties en vereenigingen vandaag Is ingetrokken Het jeugdtehuis te Düsseldorf is weer open. De door de golitie getroffen maat regelen in stad en land zijn hiermede In bet geheele gebied van den staat Pruisen inge trokken. Burgers dierenpark te Arnhem heeft een mooie aanwinst te boeken, nu de nieuwe berenkuil gereed is gekomen. .De kuil vormt een gerief lijk '•woonoord voor de beren, die er zich reeds geheel thuis gevoelen. BEkLIJN, 5 Juli. (W. B.) De leider van het Duitsche arbeidsfront, dr. Ley. richt een aan sporing tot alle Dulsche werkgevers, om, als leden van hej Duitsche arbeidsfront, deel te nemen aan de demonstratie der arbeiders en bedienden, om aldus ook naar buiten het beeld eener ware volksgemeenschap te vervolmaken. METTMANN (by Düsseldorf), 5 Juli. (V. D.) Eenige lecen van de evangelische vrouwen- vereenlging uit Waldum oy Duisburg hebben vandaag met drie autobussen een uitstapje gemaakt. Een der wagens, waarin 53 vrouwen hadden plaats genomen, reed een stellen weg af naar beneden. De chauffeur verloor het meester schap over zyn stuur zoodat de wagen om sloeg en t?gen een boom terecht kwam. Dp drie na werden alle vrouwen mln of meer ernstig gewond. Een roode kruiscolonne, onder leiding van twee dokters, was spoedig ter plaatse. Achttien vrouwen moesten naar net ziekenhuis worden overgebracht. Men verwacht, dat dezen' allen Donderdag naar huls zullen kunnen terugkeeren. HET CENTRUM ONTBONDEN. R. K. JON- GEMANNk NVEREENIG1NGEN TOEGELA TEN. B. V. P.-FUNCTIONAR1SSEN IN VKU- HE1D. In overeenstemming met den rykskanseüer Hitler en de bevoegde fractievoorzitters NSDAP wordt als verbindingsman van voormalige ryksdagfractie van het centrum aangewezen dr. Hackelsberger by de rijksdag- tractie der NSDAP. Centrum daarvan een verwyt durft te maken, levert daardoor het bewys weinig inzicht te hebben in de verhoudingen en haar mogeiyk- heden in het Derde Ryk. Hoe weinig stellig de verzekeringen van Adolf Hitler aan den leider van het Centrum moeten zyn geweest betreffende de behandeling, welke, de vroegerp Centrumleden na de partyontbinding van de zyde der regeering zullen ondervinden, valt op te maken uit den toon van het ontbindings- beslult, dat slechts gerechtvaardigde verwach tingen durft uit te spreken. „De Centrum party”, aldus de tekst van het besluit „voltrekt de noodzakeiyke organisatorische liquidatie met zoo groot mogeiyken spoed, zy magx er hierby loyaal op rekenen, dat de afwlkkelings- werkzaamheden niet worden gestoord, dat de inbeslagneming van goederen, die tot dusverre partybezit waren, en politieke arrestaties van voormalige partyleden in de toekomst achter wege zullen blyven en dat reeds gearresteer den wee» worden vrygelaten voor zoover geen verdenking tegen hen bestaat van strafbare daden, zy geeft verder uiting aan de gerecht vaardigde hoop, dat degenen, die tot dusverre aanhangers waren van de Centrumparty, door den leider der natlonaal-socialistische bewe ging in de toekomst bestemd zullen worden tegen laster en achteruitzetting en dat de katholieke tot den nationalen Staat positief staande pers dezelfde behandeling zal onder vinden als de overige nationale pers.” Of deze Centrumverwachtingen door Hitler geëerbiedigd zullen worden dient afpewacnt. Het wederom toestaan vam de RK. Jonge mannenbonden en het in vryheid stellen van de functionarissen van de Belersche Volks party kunnen wellicht als gunstige teekenen worden beschouwd. Maar daartegenover staat, dat de gewezen Centrumafgevaardigden toch voorloopig niet zonder meer als andere gewezen leden van positief politieke partyen als hos pitanten in de NSDAP-fracties zullen worden opgenotnen. In ieder geval, nu de NSDAP alle politieke partyen officieel beeft vernietigd of geabsor beerd. heeft zy zich de kans ontnomen even- tueele onaangename verantwoordeiykheden van zich af te schuiven. haven Vatnagardar verzameld en ontving het eskader met groote geestdrift. Precies één mi nuut voor vyf streek de vliegboot van generaal Balbo als eerste neer en te 17.28 uur lag de laatste vliegboot op het water. Kort daarop koersten 24 motorbootjes naar de vüegbooten toe om brandstof by te vullen. Toen de vliegers hun vliegtuigen verlieten, loeiden de sirenes van alle schepen in de om geving. Generaal Balbo werd by het betreden van den wal begroet door den minister-presi dent van Ijsland, Geirsson, vertegenwoordigers van bultenlandsche staten, den burgemeester van*Reykjavik en vele andere autoriteiten. On der degenen, die de Itaüanen verwelkomden bevonden zich ook eenige vertegenwoordigers van de uit Nederlandsche militaire vliegers be staande Nederlandsche Pooljaar-expeditie op Usland. Het dochtertje van minister-president Geirs son overhandigde generaal Ba'lbo een bouquet, waarvoor de Italiaansche minister haar dankte met een kus op beide wangen. Te Reykjavik had men zich feestelyk op de ontvangst der vliegers voorbereid. In byna alle hoofdstraten was gevlagd en de overheid had alle maatregelen getroffen om den Italia nen het verbiyf zoo aahgenaam mogelyk te maken. Het Italiaansche eskader heeft het ongeveer 940 myi lange traject van Londonderry naar Reykjavik by vry ongunstig weer zonder eenig incident Mgelegd. De aankomst tB Vatnagar dar was vroeger dan men verwacht had, door- Üat het eskader den wind mee had. De volgende etappe van ruim 1500 myi heeft Cartwright op Labrador als einddoel. De mo gelijkheid is echter niet uitgesloten dat men deze etappe In tweeën vliegt, door onderweg Julianahaab op Groenland aan te doen, waar eveneens de noodige maatregelen voor ont vangst van het eskader en byvulllng van brandstof zyn genomen. De laatste weerberichten van Groenland lul den gunstig. Hoogste stand: 7703 te Karistadt en Nordöyan. Laagste stand: 7562 te Ingö. BERLIJN. 5 Juli (VB.) Het ontbindingsbe- aluit van het Centrum luidt als volgt: JDe politieke omwenteling heeft het Duitsche staatsleven op een volkomen nieuwe basis ge plaatst, die geen rtilmte meer laat voor een tot voor kort mogeiyke partypolitieke activi teit. De Duitsche Centrumparty ontbindt zich derhalve In overeenstemming met den Ryks- kanseller Hitler onmlddeliyk. Met deze ontbinding wordt echter, aan hare aanhanger» de mogeiykheld geboden hun krachten en ervaringen zonder voorbehoud ter beschikking te stellen van het onder leiding van den rykskanseüer staande Nationale Front in positieve medewerking in de beteeke nis van vrimerking van onze nationale, sociale, economische en cultureele verhoudingen en tot medewerking aan den opbouw van een nieuwe orde in den reentsstaat. De Centrumsparty voltrekt de noodzakeiyke organisatorische liquidatie met zooveel moge- Wken spoed. Zj^mag er hierby loyaal op reke nen, dat de afwikkellngswerkzaamheden met worden gestoord, dat de In beslagneming van goederen, die tot dusverre partybezit waren en poütieke arrestaties van voormalige partyleden in de toekomst achterwege zullen blyven en dat reeds gearresteerden weer worden vryge laten voor zoover geen verdenking bestaat van strafbare daden. Zy geeft verder uiting aan de gerechtvaar digde hoop, dat degenen, die tot dusverre aan hanger waren van de Centrumsparty door den leider der nat.-soc.-beweging in de toekomst beschermd zullen worden tegen laster en ach teruitzetten en dat de katholieke tot den na tionalen staat positief staande pers behandeling zal ondervinden als de nationale i>ers. Den afgevaardigden in ryksdag, landdagen Zon op 4.47, coder 92L Licht op 93L Volle Maan 7 Juli. ad het Centrum zichzelf niet ontbon den, maar zich laten ontbinden, dan zou het zich niet alleen beroofd hebben gezien van al zyn bezittingen, doch zich bovendien de mogeiykheid hebben ontnomen om nog iets van zyn beginselen te laten doordringen tot in de kringen van het tegen woordige régime. De Centrum-mannen zouden dan op één lyn gesteld zyn met de tot politieke paria’s verklaarde marxisten. Zelfontbinding was dus voor het Centrum voordeeliger en bet heeft daartoe besloten onder pressie van een niet te weerstreven overmacht. We het VERWACHTING: Zwakke to< ma- tigen wind uit Oostelyke richtingen, licht tot half bewolkt, droog weer, behoudens kana op onweer, feta warmer. et laatste poütieke party-eijand, de eens zoo machtige en stabiele Ceritrumrots. is eindeiyk in den bruinen revolutie-storm bezweken. Zestig jaar geleden in den storm der „Kulturkampf” groot geworden, is het thans in een razenden storm verzonken. Te verwonderen is dat niet, want kathoüeken als von Papen hebben op t moment, dat aüeen door hecht aaneengesloten politieke eensgezindheid het Centrum nog gered kon worden, het houweel In zyn fundamenten geslagen. Vanaf het oogen- blik, dat tal van kathoüeken in Dultschland zich zonder voorbehoud of waarborg aansloten by de natlonaal-socialistische beweging of haar niet hart en hand steunden, werd den Nazi’s een yeleH overtuigend argument in han den gespeeld voor hun bewering, dat het Cen trum niet meer het monopolie van de bescher ming der katholieke poütieke belangen bezat en derhalve niet aüeen overbodig, maar in den nieuwen staat ok ongewenscht was geworden. Dat het- Centrum echter langer dan welke andere poütieke party ook, ja zelfs langer dan de Katholieke Belersche Volksparty, gedraald heeft om zichzelf te ontbinden en den weg vol komen vry te laten voor het natlonaal-socialls- me, moet uitsluitend toegeschreven worden aan de ernstige bezorgdheid, welke het koesterde omtrent de wyze, waarop dit natlonaal-socla- lisme die belangen zal meenen te moeten be hartigen. Dr. Heinrich Brünlng, de laatste leider van het Centrum, die tydens zyn Ryks- kanseüerschap bewezen heeft een voorstander te zyn van een sterk staatsgezag, heeft zich al le mogeiyke moeite gegeven om van de zege- De economische toestand op JunL Of hun opvolgers dan als hoepitanten in 1e NB.DAf’. zuüen gaan of de mandaten mis schien niet zullen aanvaarden, is thans nog met te zeggen. Men had oorspronkeiyk verwacht, dat het Centrum reeds de vorige week ontbonden zou zyn. Het was Hitler door werkzaamheden niet mogelijk dr. Brünlng te ontvangen. Intusschen had de Ceft’trqmsajgev. Hackelsberger voeling genomen met. ftttjjister Frick. Het slotcommuniqué, dat reeds vanavond om 6 pur verwacht werd, werd eerst vanavond laat verstrekt. Tot dan toe hadden de laat ste onderhandelingen plaats van de Centrums- leiding ten huize van dr. Brünlng. BUREAUX. HOF 6, ALKMAAR Telefoon Administratie 433, Redactie 633 ABONNEMENTSPRIJS» Per kwartaal voor Alkmaar f Z— Voor buiten Alkmaar f 2 85 Met geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger Dagblad uitgegeven door de N.V. Drukkerij De Spaarnestad - Haarlem

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 9