STADSNIEUWS F «I h b. U K< m le BEURS VAN AMSTERDAM Onze excursie I Wisselkoersen I HET WASCHMIDDEL VOOR SCHAPEN EN LAMMEREN Een zekere dood voor luizen en teken, en ter voorkoming en genezing van w rmziekte en schurft alsook ter bevordering van den groei en blankheid der wol verkrijgbaar in potten van elke hoeveelheid MAANDAG 10 JULI ZAADMARKT ALKMAAR TEL 324 OFFICIEELE Botsing MEDEDEEL1NGE Succes Gelijk alle dagen KANTONGERECHT Fancy-fair der St. Josephsgezellen Autobusdiensten GEMEENTERAAD Consternatie onder de bevolking BERGEN BROEK OP LANGEND1JK AUTO TE WATER GEREDEN Alle vjjf inzittenden gered HEILOO Door warmte bevangen A ij had nog wat tegoed Zwem- P.V. „Steeds in Spanning” VRAGENBUS MAANDAG 1O JULI 1933 Juliaschool M.U.L.O. Vorigs ZILVEREN PROFESSIEFEEST Namen van scholen Speeltuinnieuws o< Aanleg trottoir Nieuwesloot Sterke aschregen te Kota Agoeng Wijziging verordening op de veemarkten Voor den Arnhemschen tocht bestaat veel belang stelling Baldadigheid „und kein Ende” (te di DEMONSTRATIE „DE BERGER MEER” u Ri Alkmaarsche Bad- en inrichting Strafzitting van Vrijdag 7 Juli N.V. Drogerij en Chemicaliënhandel JAN DE VRIES Steun aan kippen- en eenden- houderjj 16 Juli hoopt de Eerw. Zuster Maria Ludovica (in de wereld Aiida Baart, geboren te Uit geest) haar zilveren professie}eest te vieren in de orde der Congregatie der Eerw. Zusters Ursulinen te Bergen, thans te Monnikendam. Wie wil een poet? 11* 130 van al worden Magdalenenstraat, van van pi e 0 sigarenwinkels 00 De van De politie heeft Zaterdag en Zondag tegen een tweetal personen wegens openbare dronken schap proces-verbaal opgemaakt. Door de politie is Zaterdagmiddag een per soon aangehouden, die nog 10 dagen hechtenis had te ondergaan. Hij is overgebracht naar het Huis van Bewaring. van kon Wegens het op baldadige wijze beschadigen van een reclamebord op de Keetgracht, zijn Za terdag een tweetal Jongens door de politie on derhouden. laat komt die in Leeuwarden aan? 'ertrek van het Stationsplein te Alk- iOOH 100H de tri den van als tot op Personalia De heer H. J. Wltteveen alhier te te Amsterdam geslaagd voor het Staatsexa men akte L. O. Het R-K. Alkmaarsch Gem. Koor, dir. J. N. Al. behaalde op het R.K. Zangconcours te Hoorn *n len prijs met 222 punten. 7.40 20 90 VC re ni ac ka de Dj Bovengenoemde vereeniging hield op Zater dag 8 Juli een concours met oude duiven van uit Limoges Frankrijk) afstand 807 KM., ge lost om 5.30 met Noorden wind. Aankomst als volgt: H. Mooi) 20. 29. 46. C. J. Paulisse 21. 6 03. Idem 21. 6. 49. baar te stellen Van 5600. en bij suppleloire begrooting. De voorgenomen verbreeding van de Van den Boschstraat brengt de vraag naar voren, of in aansluiting aan de trottoirs van deze verbreede straat niet behoort te worden overgegaan tot aanleg vaa een trottoir aan de Zuidzijde de Nieuwesloot. Immers door de verbreeding der Van Boschstraat zal bet verkeer, met name ,.De Bergermeer" --1 belang- l Ver- De Raad dezer gemeente half acht uur Gistermiddag had op den hoek Koorstraat- Laat een aanrijding plaats, tusschen een wlel- rijdster en een auto, met het gevolg dat het rij wiel en mantel van eerstgenoemde werden be schadigd. De schade zal door den autobestuur der worden vergoed. In den afgeloopen nacht te omstreeks twee uur is een auto van den heer Boon uit Medem- bllk. die van de kermis in Wijdenes kwam, tus schen Hoorn en Wognum te water gereden. Ia gen scherpe bocht heeft de wagen te snel gere den, zoodat eerst twee Jonge boomen werden ontworlteld. daarna een telfoonpaal werd ge raakt en de wagen vervolgens in de groote vaart verdween. De vijf inzltenden. een dame en vier heeren, hebben de ruiten stukgeslagen en wisten zich zoo te redden. Aande voorzijde van de vaart kwamen zjj weer uit het water. Voor zoover noodig, ztfn zij door dr van Wese- maele verbonden en daarop met een anrderen auto naar huis gegaan. MAANDAG, 10 Juli Vorige koersen Heden 8 23« 50.25 8 71 1U)H «S 59 30 9.TI4 34 62M 34.60 48.00 42.70 41.50 |3 27S' 13.I7M Londen Berlijn “•rita Brussel Zwitserland Weenen Kooenbaeen Stockholm Oslo New fork (cable! Rome Praag Madrid In de week van 2 tot en met 9 Juli werden genomen door heeren 612 baden, dames 585 baden, kosteloos door Jongens 370 baden, meis-* Jes 323 baden; totaal 1890 baden. De hoogste temperatuur bedroeg 74 graden. TELOKBETONG, 10 Juli. Aneta). Kota Agoeng werd plotseling in groote duisternis ge huld door een sterke aschregen. Onder de bevolking ontstond consternatie. ZIJ vluchtte uit de woningen. De chef van den telefoondienst te Tandjong Karang kon geen verbinding met de plaatse lijke autoriteiten krijgen. De aanwezige landskantoren te Kota Agoeng zijn verlaten. Het personeel van den telfoondienst kreeg uitdrukkel last uit Tandjong Karang om op zijn post te blijven. Jongedames Truus Aben, Gré Bakker, Uilen Buers, Nel Hlmmelreich, Carola Ooms. Rie Timmer en Bertha Wltteman slaagden 8 Juli IJ. te Amsterdam voor het eindexamen M.UX.O, Voor onzen prachtigen tocht op a.s. Zaterdag naar de feestelijkhe den te Arnhem kwamen reeds veie aanvragen binnen. Om misverstand te voorkomen deelen wjj mede, dat de verschillende groepen vertrek ken uit Alkmaar, Haarlem, Am sterdam en Utrecht Op tusschen gelegen plaatsen zal geen gelegen heid zijn om in te stappen. Wilt U een vlotte organisatie in de hand werken, voorziet U zich dan spoedig van kaarten. Men schrijft ons: De speeltuinver. „T. O. Ghield Zaterdag voor de kinderen en haar leden haar 1ste zo merfeest. Om 1 uur vertrokken 250 kinderen in optocht vanaf den Boezemsingel via de Frle- sche brug (om de trekschuit te vermijden, die de verbinding met Alkmaar onderhoudt) naar de Bierkade, waar de motorboot „Handel" klaar lag om hen naar Schoorldam te brengen. In den optocht werden vele doeken en vlaggen meegedragen, waarvan een vooral de aandacht trok door het opschrift: „De kinderen van de straat, Daar zijn de ouders mee gebaat." Men vertrok precies half twee, begunstigd door het mooist denkbare zomerweer. In Schoor! hebben de kinderen een genoeg lijken middag gehad. Naar hartelust is er in de duinen gestoeld en gespeeld, eenige malen on derbroken voor het uitdeelen van versnaperin gen. Precies 8 uur kwam de boot in Alkmaar terug en werd naar huls gemarcheerd. Aan den Boe zemsingel werd door den voorzitter de stoet ontbonden, na een hartelijk dankwoord aan de Burgerlijke stand. Over Juni. Geboren Pieter Wlnnips en Agatha Hen- Johannes Cornells, z. v. Petrus Elisabeth Ca- Namens den Minister van Economische Za ken maakt de regeerlngscommissie voor de uit voering van de garantleleening 1933 ten behoe ve van de kippen- en eendenhouderij. bekend, dat de verliezen voor den pluimveehouder op de kle.nste kipeieren tot een'gewicht van ten hoog ste 55 K.G. per 1000 stuks, voor de week van 1015 Juli as. tot een bedrag van 40 cent per 100 stuks uitgevoerde kleinere eieren zullen worden overgenomen. Voor eendeneieren Is dit bedrag vastgesteld op 30 cent per 100 stuks. Rabbit Adam BuMMt Bandar Ofschoon het weer gistermorgen weinig goeds deed verwachten, was het des middags toch van dien aard, dat de demonstratie van de Amster- damsche Reddingsbrigade in doorgang kon vinden. Een duizendtal’til stellenden hadden z.ch rond het natuurbad zameld, terwijl een aantal genoodlgden In den tuin voor de villa van den heer Judell de de monstratie Volgde. De heer Judell Sr. heette de A. R. B. harte welkom geven aan de uitnoodiging. voor het gevolg geven aan de uitnoodiging. Onder leid.ng van den heer van Geemen. se- cretaris-penningmeester van de A. R. B. werd daarop een aanvang gemaakt met het program ma. dat veel afwisseling bood. Vooraf werden de meest voorkomende zwem slagen gedemonstreerd, door twee leden van de A. R. B. waarvan er een driemaal kampioen was. Dat er nog verschil is tusschen zwemmen en zwemmen werd bij deze demonstratie be wezen. Interessant was ook het laten zien van de diverse grepen, welke moeten worden toegepast bij het redden van drenkelingen. Het programma werd afgewisseld door enkele komische nummers, waarbij een heel gezel schap telkens gekleed en al in het water te recht kwam. Na de pauze werd over 10 x&0 M. een estafette-wedstrijd gezwommen tusschen „De Bergermeer" en de A. R. B_, welke door de A. R. B. met een minimaal verschil gewonnen werd. Na een demonstratie van schoonspringen, duiken en behendighe.dszwemmen volgde de polowedstrfjd, welke door de A. R. B. glansrijk gewonnen werd. Na afloop volgden eenige wederzijdsche toe spraken, waarbij mevr. Van Reenen de medail les aan de A R. B. als winnende club, uitreik te. De heer van Geemen overhandigde het polo-team van „de Bergermeer een draag - speld van de A. R. B. Dat er na afloop van de wedstrijden een druk gebruik van het bad gemaakt werd, zooals wel licht nog nimmer het geval was, spreekt van zelf. Hat was een aardige sportmiddag. Mattheus. z drlka Laan; Mulder en Maria Brakenhcff; tharina Theresia, d. V. Simon Maria Antonlus Borst en Antonia van Angelen; Petrus Maria, z. v. Petrus Nanne en Alida Beentjes, Elisa beth Maria, d., v. Nlcolaas van der Steen en Johanna Petronella Ligthart; Antje, d. v. Ja cob Klaas Velllnga en Wlllempje Schemkes; Elisabeth Lucia, d. v. Pieter Sombroek en Geer- truida Glas; Maria Gerarda. d. v. Johannes Thcodorus Vader en Anna Mettes; Cornelia Maria Anna, d. v. Anthonie Wilhelmus Boer- sen en Anna Maria de Haan; Anna Henrica Maria, d v Herfnanus Petrus Greuter en Ma ria Johanna Catharina van Grinsven. Ondertrouwd: Cornells Adrichem, arbeider, 25^. en Wjjnanda Mulder, z. b.. 25 J_; Simon Kaandorp, koopman. 25 j, en Mana Auna Boersen, z. b„ 24 J„ te Alkmaar; Gerhard Berg huis, chauffeur, 27 j._ te Wfjk aan Zee en Duin, en Anna Hartog. z.b„ 21 J.; Simon Theodoius. landbouwer, 28 J„ te Heerhugowaard. en Maria Mes. z. b., 27 J.; Pieter Groot, bloembollen- kweeker. 23 J._ en Geertruida Pesser, z. b.. 23 j.. te Alkmaar. Getrouwe: Cornells Adrichem en Wijnanda Mulder. Overleden: Evert Cornells Dekker, 68 J.; Jo hanna Apclonia Bakker, echtgen. van Cornells Johannes van Zaal, 60 j. Afgewezen is het verzoek van de N.V. Auto busdienst .Mooy”, te Beverwijk, tot het in werking brengen van een autobusdienst van Heemskerk naar Uitgeest en terug, in aanslui ting op haar bestaanden autobusdienst van Haarlem naar Heemskerk en terug. Evenzoo is afgewezen het verzoek van de firma Gebroeders Beentjes en de Bruyn, te Heemskerk, om vergunning tot het in werking brengen van ^en autobusdienst van Beverwijk over Uitgeest naar Limmen en terug. Overgedragen is de aan C. Koper, te Egmond- blnnen, verleende vergunning tot het in wer king houden van een autobusdienst van Es mond aan Zee naar Alkmaar en terug aan de N. v. Autobus-Onderneming van Geelen en van den Berkhof te Helloo. Verleend is een vergunning aan de N.V. Auto bus-Onderneming van Geelen en van den Berk hof, te Helloo. tot het in werking brengen van een autobusdienst van Heemskerk over Uit geest naar Limmen en terug. dames en heeren-leidsters en leiders, wier taak heusch niet zoo gemakkelijk was en aan hen. die door hunne giften en gaven dezen zoo ge- notvollen middag hadden mogelijk gemaakt. Aan de gezichten der kinderen was dit dan ook wel te zien. De kleintjes, welke niet met de boot zijn mee geweest, krijgen Donderdag as. een feestje in den tuin en het bestuur wekt allen, die belang stellen in het speeltuinwerk, op, dien dag eens een kijkje te komen nemen, dan zullen zoowel voor- als tegenstanders het nut hiervan, vooral bij het tegenwoordig ver keer, ten volle inzien. Het moet gezegd worden: de Gezellen ver staan de moeilijke kunst een of andere feeste lijkheid op touw te zetten, inzonderheid een fancy-fair. En vooral dit laatste is niet ge- makkelijk. Maar er al zooveel fancy-fairs wor den gehouden, dat men den tel kwijt raakt, zoo dat men. wil men er nog een groot succes boeken, men wel iets bijzonders op touw gezet moet hebben. Dit nu is met de Gezellen-fancy-fair het géval. De gezellen, meesters in het knutselen als zij zijn, hebben tal van Interessante attrac ties in elkaar geprutst, die den bezoeker letter lijk dwingen er zijn dubbeltje aan de wagen Daar Is een heel bijzonder ding een naam had het nog niet gekregen waarbij, wanneer men met een bal tegen een bepaald deel van een deur gooit, iets naar buiten komt rollen, CT? ~^yïï?Fnww(in irrrL^'lnritrtt verwekt. Dan zijn er natuurlijk een schiettent, een ringenspel. waarbij men met een ring aan een hengel een .paar minuten mag visschén naar allerlei moois, een zeer rijk van aarde werk voorziene vroolijke keuken, een waarzeg- tent en een huwelijksbureau, waarin men des noods voor den tweeden keer kan trouwen zonder vooraf echtscheiding te hebben aange vraagd. En zoo zijn er tal van zaken la^en we het rad van avontuur niet vergeten te ver melden die er stuk voor stuk voor zorgen, dat men zich geen oogenblik verveelt. Eén attractie willen we nog even apart ver melden: het cabaret. De tooneelzaal boven is als zoodanig Ingericht met tafeltjes en stoelen. Ieder die één amusant uurtje wil hebben, waar in hij in één adem schateren en griezelen wil. die wordt aangeraden een bezoek aan dat ca baret te brengen, het zal hem of haar zeker niet berouwen, daar zorgen de artlsten wel voor. Voor hen die vreezen. dat het misschien met dit weer wel warm zal zijn op zoo n fancy fair, zij hier vermeld, dat een groot deel van de attracties buiten in den tuin is opgesteld en de rest in de tuinzaal. Verder behoeft men ook geen vrees te hebben dat sommige van die attracties duur zijn, integendeel, alle attracties hebben een uniformen lagen prijs, die een ieder kan betalen. Tot slot kunnen we onze lezers maar een raad geven: ga eens kijken bij die GezellenI B. en W stellen den Raad voor met ingang van 1 Augustus as. aan de volgende openbare scholen voor gewoon lager onderwijs de daar achter vermelde namen te geven: aan de Gemeenteschool nr. 1 aan de Laat: „Tesselschadeschool" aan de Gemeenteschool nr. 3 aan den Ko ningsweg- .JHofdijkschool”; aan de Gemeenteschool nr. 6 aan de Snaar- manslaan: „Nlcolaas Beetsachool”; aan de Gemeenteschool nr. 8 aan de Biil- lensteeg: „Bosboom Toussalntschool"; aan de school, opgericht bij Raadsbesluit van 8 Juni jJ.‘ „School voor centraal 7e en 8e leer- Overtreding van art. 459 van het Wetboek ‘van Strafrecht: C. v. D. te Akersloot 2.00 boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van art. 461 van het Wetboek'1 van Strafrecht (loopen over verboden grond): A. E. te Amsterdam. A. O. te Amsterdam, F. J. te Bovenkarspel, ieder 3.boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van de Visscherijwet: A. B te Heiloo, E. T> te Apeldoorn, K. G. te Uit geest, J. P„ zwervende, ieder 2.boete of 2 dagen hechtenis. Overtredingen van art. 453 van het Wetboek van Strafrecht (dronkenschap): J. K. te Am sterdam, 1 dag hechtenis en opzending naar een Rijkswerkinrlchting voor den tijd van 3 maanden, J. J. K. te Amsterdam, J. J. A. te Voorden, ieder 3.boete of 3 dagen hechte nis. N. B. te Alkmaar, 5 dagen hechtenis. N. B. te Alkmaar (verzet van vonnis d.d. 16 Juni jJ.) thans 3 dagen hechtenis en opzending naar een Rijkswerkinrlchting voor den tijd van 4 maanden. Overtredingen van de Politieverordeningen: A. de V. te Costricum 1.boete of 1 dag hech tenis. C. C. C. te Amsterdam 3.boete of 3 dagen hechtenis. G. A. te Alkmaar, J. P„ zwervende, P. W. J. te Bergen. R. F. te Vlagt- wedde, J. Z. te Velsen, H. J. T. te Amsterdam. P. J. J. K te Alkmaar, leder 2.boete of 2 dagen hechtenis. P. F. K. te Sassenheim, J. K. te Schagen, ieder 10.boete of 10 dagen hechtenis. P. 8. te Bergen, J. V. te Bergen. A. J. v. t. P. te Bergen. J. S. te Bergen, ieder 1. boete of 1 week tuchtschool. Vorige koersen Heden d. L.. allen te IJmulden, ieder 4. boete of 4 dagen hechtenis. Overtredingen van de Arbeidswet: H. E. te Alkmaar, 3.boete of 3 dagen hechtenis. C. B. te Egmond aan Zee 3 maal f 0.50 boete of 3 maal 1 dag hechtenis. Overtreding Personalia Te Amsterdam is geslaagd voor het Staatsexamen akte L. O. de heer H. A. J. de Wit, alhier. De burgemeester van Alkmaar roept de leden van den Gemeenteraad op ter bijwoning van een vergadering op Donderdag 13 Juli as., nam. twee uur, ten einde te. beraadslagen en te be sluiten omtrent de hieronder vermelde punten: 1. Vaststelling van de notulen der vonge vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stuk ken. 2. Benoeming van een scheikundige bij den keuringsdterst voor waren (bijlage Nr. 91). 3. Benoeming van een lid der Commissie tot wering van schoolverzuim (bijlage Nr. 75). 4. Voorst» 1 tot het treffen van eenige voor zieningen met betrekking tot het onderwijzend personeel van bijstand bij her openbaar gewoon lager onderwijs (bijlage Nr. 86). 6. Idem loc het verleenen van een tegemoet koming aan den gewezen pachter van den muziektuin (bijlage Nr. 72). 6. Idem tot het aanleggen van een trottoir in de Nieuwesloot (bijlage Nr. 73). 7. Idem tot wijziging der instructie voor het personeel aan de gem. scholen voor nijverheids onderwijs (bijlage Nr. 76). 8. Idem rot het verleenen van kwijtschelding aan de N. V. Alkmaarsche Bad- en Zwem inrichting van een gedeelte der aflossing ,f>vet 1932 van ae schuld aan de gemeente (bijlage Nr. 74). 9. Idem tot wijziging der verordening op de arbeldsbeuA (bijlage Nr. 77). 10. Idem tot verkoop van bouwterrein aan de Lyceumstraat (bijlage Nr. 78). 11. Idem tot verhuutf van perceelen grond en water (bijlage Nr. 79). 12. Idem tot pet geven van namen aan scho len (bijlage Nr. 80). 13. Idem tot wijziging van de Verordening voor de Gem. Avondschool voor lager Nijver heidsonderwijs ten aanzien van den typogra fencursus -bijlage Nr. 81). 14. Idem omtrent de huisvesting van de school voor het centraal 7e en 8e leerjaar (bij lage Nr. 82). 15. Idem met betrekking tot verhuur van een stukje grond aan de Nieuwpoortslaan (bijlage Nr. 83). 16. Iderr tot verlenging van den termijn van ontruiming der onbewoonbaar verklaarde wo ning Fnldsen 66 (bijlage Nr. 84). 17. Idem tot wijziging van het raadsbesluit van 30 Maart 1933 nr. 6 tot toekenning van een voorschot ten behoeve van het onderhoud van woninggroepen der Vereeniging voor Volks huisvesting „Alkmaar” (bijlage Nr. 85). 18. Idem tot wijziging der Verordening op de Veemarkten (bijlage Nr. 88). 19. Idem tot verkoop van een strookje grond aan de Juliana v. Stolbergflaan (bijlage Nr. 87). 20. Idem tot opheffing der onbewoonbaarver- klaring van het perceel Sandersbuurt Nr. 5 (bijlage Nr. 89). 21. Idem inzake de adressen met betrekking tot de openstelling van sigarenwinkels op Zondag (bijlage Nr. 90). Vraag. Wat is de kortste weg per rijwiel van Uithoorn naar Vrleseveen. Hoeveel K.M.? Antw Uithoorn, Wilnis, Nieuwersluis, Breu- kelen, Maarssen. Utrecht, De Bilt, Soesterberg. Amersfoort, Voorthuizen, Oud Mllllgen. Nieuw Milllgen. Apeldoorn, Deventer. Goor. Delden. Hengelo. Bome. Almelo. Totaal 163.1 KM. Vraag: Hoe maak Ik harlngsla? Antw.: (voor 4 pers.) 2 haringen, 1 A 2 handappelen, H kleine biet, 2 kropjes sla, 1 ei, 6 koude aardappelen, ingemaakte uitjes en augurken, 2 lepels slaolie, 3 lepels azijn, peper, mosterdpoeder. Neem goede haringen. Week deze 24 uur In water met een scheut melk, snijd den kop er af, verwijder het vel. Scheur de visch doormidden. Verwijder de graat en de Inge wanden. Wasch ze. Leg een paar reepjes opzij voor de garneering. Snijd de rest In k’eine stukjes. Maak de aardappelen fijn, maak de sla schoon en wasch ze. Schil de gekookte biet en snjjd ze In'stukjes. Snipper de geschilde ap pelen. Hak de uitjes en augurken fijn. Kook het el 10 minuten en wrijf het fijn, geel en wit af zonderlijk, meng dan alles voorzichtig dooreen, met olie, azijn, peper en mosterdpoeder, bewaar het ei, een gedeelte van sla. biet en augurken voor garneering. Leg de doorengemengde massa op een schotel, bedek de sla In nette vakjes met alle overgehouden Ingrediënten. Vraag: Hoe laat gaat 'es morgens een bus van Alkmaar over den afsluitdijk naar Leeuwar den en f Antw. maar om 6.55 uur. Aankomst te Leeuwarden om 10.30 uur -(niet op Zondag). Op Vrijdag vertrekt de eerste dienst om 355 uur vr.n Alkmaar. Aankomst te Leeuwarden om 7.30 uur. Op Zondag vertrekt de eerste dienst om 8.55 Zaterdagmiddag werd de 69-jarige mej J. wonende alhier, op den Geestersingel nabij het, Gerechtsgebouw, door de Warmte bevangen. Door hulpvaardige handen werd zij bjj bewo ners aldaar binnengebracht. Op advies van den Inmiddels verschenen Geneeskundigen Dienst, werd zij door een zuster van het Cen traal Ziekenhuis naar haar woning gebracht. Mondelinge uitspraken Overtredingen van de Motor- en Rij wiel wet: J. B. M. te Koedijk, W. K. te Castricum. B. E. te Alkmaar. C. C. S. te St. Pancras, H. D. te Limmen, J. B. te Schoort, C. F. J. te Nieuwe Niedorp. R. v. R. te Alkmaar, J. M. N. S. te Alkmaar. N. B. te Heiloo, N. P. S. te Alkmaar. A. B. B. te Zuid-Scharwoude, K. de R. te Hoorn, ieder 4.— boete of 4 dagen hechte nis. J. L. te Amsterdam, J. C. M. te Amster dam, C. N. te Egmond-3mnen. K. B. te Eg mond aan Zee, A. H. te Breezand, N. D. K. te Nieuwer-Amstel, ieder 6.boete of 6 dagen hechtenis. J. J. v. d. L. te Wijk aan Zee en Duin, C. B. te Zaandam, F. M. te Alkmaar, W. K. te Aalsum. D. G. te Schagen. B. D. te Alk maar, ieder 10.boete of 10 dagen hechte nis. W. L. te Alkmaar. J. M. de L. te Bergen. A. S. te 'S-Gravenhage, ieder 8.boete of 8 dagen hechtenis. R. de K. te Alkmaar. P. J. v. N. te Alkmaar, leder 1boete of 1 dag hechtenis. S. C. te KalverdUk. G. B. te Bree zand, ieder 3.boete of 3 dagen hechtenis. F. de L. te Groningen, J. P. te Alkmaar, H. W. A. te Egmond aan Zee. S. C. te Kalverdjjk. ieder 2.boete of 2 dagen hechtenis. L. D. te Capelle, J? C. A. S. te Wijk aan Duin, J. S. te IJmulden, ieder 15.boete of 15 dagen hechtenis. C. P. D. te Bergen f 100.boete of 50 dagen hechtenis met ontzegging van de be voegdheid motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 3 maanden. Overtreding van dé Vogelwet: C. G„ E. de G. , C. Staataieenlncen 6 Nweruufl 1019 4% Nederiano 1910 4>4 Nederland 1917 Nederiana 1»31 5 Neaeri 19SZ 4% N Ind 19ZS Al 554 Youngleen 1930 H*aken Koloniale Bank Indische Bank Gen Bandei-MU. I nd na tri een Unuevei Jalee Uelrt Alg Kunstzijde Van Berkela Pat. Nieuwe Pblilne Kuch Accousuek Ned Ford 'ndnstr Buitenland Anaconda 3ethiebem Steel O S Steel 0 8 Leatbet Intern Nickel Stand Brands Mijn houw Joeton Mijnbouw Mc Exploratie =tedl<n» Gebons i'rtmieuBB lanoee ton Olie Perlak •*tuaan nntinental Otl sneu Union OU Bij den Inspecteur der Dierenbescherming, den heer Verwen. Baanstraat, wachten vier poesjes van zes weken op een vriéndelijk tehuis. Een groote f>oes in blijde verwachting zoekt eveneens een gezellig „home”. Aanmelden tusschen 7 en 8 uur. Volgens artikel 12, 3e lid, sub 1, der Verorde ning op de Veemarkten wordt het vee van 1 April tot 30 September slechts tot de week markten toegelaten tusschen 630 uur en 9.30 uur des vcormlddags. In verbcnd met den zomertijd, waarnaar het voor de veehouders niet mogelijk Is hunne werkzaamheden in te deelen, komt het vee thans veelal eerst na het sluitingsuur aan de markt. De Commissie van bijstand voor het Markt- I wezen acht bet met het oog daarop wensche- Hjk het sluitingsuur der markt gedurende het tijdvak van 1 Maart tot 31 October een half uur later te stellen. B. en W stellen den Raad mitsdien voor de Verordeningen op de Veemaikten dienovereen komstig te wijzigen. het voetgangersverkeer aan de Nieuwesloot tus schen de Van den Boschstraat en de Magda lenenstraat en in mindere mate ook aan de zijde naar de St. Laurenss.raat toenemen. Met het oog daarop is het gewenscht uitvoering te geven aan net reeds eerder gekoesterde voor nemen tot aameg van een ^rot.olr aan de Zuidzijde van de Nieuwesloot. Voor dit noel was een bedrag van 7650.geraamd op de begrooting oor 1932. omdat ook voorheen reeds de wenschelijkheid daarvan was gevoeld in bet .belang van de verkeersveiligheid ter plaatse. Deze post is later in verband met de besnoei ing op de uitgaven voor den dienst der ge meentewerken weer geschrapt. Door toeneming van het verkeer aan de Nieuwesloot klemt het argument van de verkeersveiligheid nog meer dan voorheen. B en W. zijn daarom van oordeel, dat de aanleg van bedoeld trottoir tegelijk met de ver betering van de Van den Boschstraat behoort tot stand te komen. De Commissie van bijstand voor openbare werken adviseerde op 4 Februari 1932 om in tie UX.-SO. si aan oe.ue zuuen van de Nieuwe sloot trottoirs aan te leggen ter breedte 2 Meter, terwijl volgens haar voorloopig woruen volstaan mei een trottoir aan ue Zuid- zijde van genoemde breedte. De kast**n van aanleg van een trottoir hiervoor bedoeld van de St. Laurensstraat de Magdalenenstraat worden geraamd 5600.—. B. en W. stellen voor: a. een trottoir breed 2 Meter aan te leggen aan de Zuidzijde van de Nieuwesloot van de St. Laurensstraat tot de mits de eigenaren der aangrenzende perceelen bereid zijn, hun stoepen kosteloos aan de ge meente af te staan <de grond, waarop de stoe pen ligger is eigendom der gemeente b. voor net onder A genoemde werk order het daar vermelde voorbehoud een crediet be schikbaar te stellen Van 5600.nader te regelei Gemeenteraad vergadert Donderdag as., om s avonds. Burgemeester en Wethouders van Alkmaa brengen ter algemeene kennis, dat de stlchtlni genaamd .Bt, Elisabeth-vereenlging*gevestigc te Alkmaar, heden door hun college Is ge plaatst op de lijst van binnen deze gemeenti gevestigde instellingen van weldadigheid, behoorende tot de instellingen bedoeld onde letter c van arttkel 2 der Armenwet Alkmaar. 7 Juli 1933. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar WENDELAAR. Burgemeester A. KOELMA. Secretaris. Een kostelooze dienstregeling van dezen auto busdienst bij elk reisbureau te verkrijgen. Vraag: 1. Moet men ter verkrijging van een rijbewijs door een dokter gekeurd worden? 2. Geschiedt dit door een door het Rijk aan te wijzen dokter? 3. Zoo ja. wat zijn de kosten daarvan? 4. Of is een verklaring van een dokter van het ziekenfonds voldoende? Antw.: 1. Ja. 2, 3 en 4: De geschiktheidsver- k. ring van een. onverschillig welken, dokter is voldoende. Vraag: Bestaat er een boek over Koeltechniek, waarin behandeld worden de onderwerpen: Hoe moet ik vriezen, de compressor. Zoo ja, waar kan ik deze bestellen -p: wat is ongeveer de kostprijs? Antw.: Wendt u tot een goeden boekhande laar. Vraag: leeft de Zonnestraal-loterij getrok ken, die 1 Februari sou plaats hebben. Waar kan ik mij vervoegqp om te zien of No. 42808 er reeds uit Is? Antw.: Die verloung heeft reeds plaats ge had. Wendt u tot het administratie-adres, dat op de loten vermeld is. Vraag: Tot wie moet ik mij wenden om met een gezelschap de Zuiderzeewerken en de droog gemaakte en in bruik genomen polders te be zichtigen? Antw.: Wendt u tot de directie der Zuiderzee werken te Alkmaar. Vraag: Kunt u mU mededeelen of de letter G lichting 1935 vrij van militairen dienst Is? Antw.: Dat is nog niet te zeggen. Dat hangt af van het aantal afgekeurden. vrijgestelden wegens broederdienst enz. Naar alle wa.j-schijn- lijkheid zal letter G echter wel moeten dienen. Vraag: 1. Welke studie is noodig om deur waarder te worden? 2. Moet men daarvoor eerst een H.B.S. of Handelsschool doorloopen hebben? 3. Bestaat er een vereeniging of broederschap van deurwaarders? 4. Zoo. ja, hóé luidt het adres van het. secre tariaat? 5. Een faillissement is opgeheven. Nu blfjtt dat de curator abusievelijk eenige vorderingen niet geïncasseerd heeft.Is de gefailleerde nu bevoegd deze te innen en mag hij het geld hou den? Antw.: 1. Een studie in de rechtswetenschap. Men kan door middel van particuliere lessen studeeren of eventueel bij een deurwaarder zelf. Om tot het deurwaardersambt toegelaten te worden moet men echter voor een staatsexamen slagen. Men is dan pas candldaat-deurwaarder. Dan kan men solllciteeren voor een bepaalde deurwaardersvacature en als men dan benoemd wordt moet men eerst nog door rechtbank be- eedlgd worden. 2. Dit Is niet noodzakelfjk, maar wel nuttig. 3. De vereeniging van gerechtsdeurwaarders. 4. Secretaris is daarvan: de heer J. Suthoff. Groningerstraatweg 48. Leeuwarden. Ook deur waarder B. Stoppelsteen, Prinsengracht 571. Amsterdam, geeft omtrent deze vereeniging. cursussen enz. inlichtingen. 5. Als het faillissement werkelijk ..opgeheven” is. dan mag de gefailleerde voor zoover wij dat kunnen beoordeelen, want veel hangt hier van omstandigheden af dergelijke vorderin gen zelf Innen, indien deze klein zijn, dus groote niet. Het beste is echter zich tot den curator in het faillissement te wenden. Vraag: Wat is de kortste en mooiste weg van Limmen over Apeldoorn naar Ulft en over Nij megen terug naar Limmen. Hoeveel KM. Waar kan ik fietskaarten bekomen? Antw.: 1.Limmen. Castricum, Beverwijk, Velsen. Haarlem, Halfweg. Amsterdam, Duivendrecht, bcoude, Loenersloot. Loenen, Breukelen, Utrecht, De Bilt. Zeist, Driebergen, Doorn, Amerongen, Wagenlngen, Oosterbeek. Arnhem. Westervoort, Zevenaar, Didam, Terborg, Ulft. Totaal 185 K M Ulft, Terborg, Didam, Zevenaar, Pannerden, Lent, Nijmegen, Afferden, Druten, Wamel, Tiel, Geldermalsen, Buurmalsen, Culemborg. Schalk wijk, Hoeten, Utrecht. Zie verder de heenreis naar Limmen. Totaal 216.1 K.M. 2. Wat bedoelt u met die fietskaarten? 36 T5 «2.50 «150 I.72M 7.40 20.ro bl 36 22 22 16 63 26 25 43 A L tl k Bi tM bi I2H 125 96 36 24 22 HM 66 St 4M 13H 15 lei» 100 «te S3H 3TM 73 07 6ö 230 131 98 6M 150 145 25 150H 221 132 95 6 «f 31M 143 144 75H (»H 6a I0CM 'iO 31 23 175(4 ■■M4 I45A 92X 70 4114 Z?M 26 44 61 90 1004(4 «OH MS 13>3<i 33S «H 10 1414 19S 1344 JlH *3s I3S 16M 16 I85M 102 o 7X 16 I17N lOz a ■2X4 1M> 92S 4S 15S M 21 «S 21 <1 B VI G: m Al SO K ge 08 XH 31 16IM IS .40 97 jat Cultuur N 1 8 0 -^lerworMJo voretenlsndao scuons meao Union Psctflc Waoaab Srie Kanaa* CltY Oouth ~nnrh Ratlw Chic Milw Maxwell U Gr SeroadjaUl 8Uau V 4 G. O. allied mtercontin. Rubber Jeu Batarta Jude Dell Jostlniat Senembab Jara Cb Japan HoU amarlKe LQn Divo Gem. Kurend. &on Ned 3womb c heepraart-Unie

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 12