L G MARKTEN MAANDAG 10 JULI 1 LAWNTENNIS PAARDENSPORT T» COURSES TE DUINDIGT TOURNOOI WIMBLEDON 'ropaganda-landdag te Heemstede Derde afd. gem. koren N. 385 Mina is dood ROEIEN DAMMEN PAARDENSPORT DE DIAMOND SCULL l Groot damtournooi te Havre 'BILJARTEN Wereldkampioenschap te Ostende WIELRENNEN KORFBAL 2e afd. gemeengde koren Wedstrijden te Parijs KORFBALBOND UIT DEN OMTREK 2e afd. mannenkoren Eere-concert De Kampioen le afd. kwartetten Officieele opening ZEILEN Eereafd. mannenkoren GOLF 4e afd. gemengde koren Rt DIOCESANE JEUGDRAAD ZWEMMEN DE SCHELDEBEKER In het Bitdom Haarlem NATIONALE WEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM Afdeeling uitmuntendheid gemengde koren KRUISVERBOND EN MARIA- VEREENIGING Po V< 3 K.M. te Rotterdam Het eerste concours te Hoorn CONCOURS HIPPIQUE TE BUSSUM In Engelsche handen Om den E. Va» Vi»»er-wi»»elbeker R.K. BoliD VAN ZANGVEREE- NIGINGEN IN N.-HOLLAND Algemeene jaarvergadering De finales le afd. gemeengde koren -- u x 6 slaat o De Diamond Scull, het begeerde) kleinood, Fabre, Stanislas de Jongh. om met is Bede pater Arte 5. renners 62-64 en doet Wierts. id Koraal 030— Isr, hoog peil stond. Luyn, 1 uur 23 ml- van Wikker de Wik. Bokkinga. 1 uur 23 ml- Rolley. Overmans. 1 uur 45 minuten 0 sec. d. Valle. 1 uur 44 minuten 19 pr. le (Westwoud), Karreman. 1 uur IS minuten P- De le 8 minuten 12 10 minuten 44 sec 4 mln. 43 sec. Nor 2. 3. 5 3 Het was Zondag druk in Hoorn. Bussen auto’s, fietsers, alles bracht koristen. brt. 31 31 51 50 „Vlribus Dit lange gezongen. J. OP moeten worden, an ouders of voor- van zou reeds, zegt 9 27 7.87 8.85 538 paalt meet durft Eenz nees hen recht In achu lijke en zi het 1923 tig 1 den Hitte oorei te rei er n pern geko tika tot thai cell! offit bekt dien daai lettt al reed schf van het tuss conf be ze lend rege tot i het nieu best< Vatl lijk, sche verh den deelt scha van hun mins beste on tb daat Cent staal dale buit lm rust Duit zorgt laats achu reget al te delw kleer welk schn een ten 1 allee veldr Aan dit toumooi zullen gende meesters deelnemen: Voor Frankrijk: Marius Bizot en Marcel Bonnard. Voor Nederland: Herman Voor Polen: Rajchenbach. Gelijktijdig zal gehouden worden een „Tour- noi des Champions" en een „Tournoi de Co- mingmen". Tenslotte zullen Paul Scouppe, dr. Maxime Fayet en Madame Morla blind-partjjen spelen, terwijl Fabre zal trachten Raman’s record si multaanspel te breken door meer dan 133 par tijen simultaan te spelen. Op 13, 14 en 15 Augustus as. zal te Havre een groot internationaal tournool worden ge houden. waarvoor o m. door de stad Havre een belangrijk bedrag is beschikbaar gesteld. definitief de vol- Op de Buffalo baan te Parijs vonden wed strijden voor stayers plaats. Het waren twee ritten over 50 K.M. De resultaten hiervan waren als volgt: le rit: 1. Geyer, 41 min. 1.8 sec. 2. Lacquehaie <25 M.). 3. Gr assin (60 M.). 4. Wambst (120). 2e rit: 1. Lacquehaie, 41 mln. 49.6 sec. 2. Geyer, <450 M 3. Grassin (900 M.) 4. Re- naudel <920 M.). Totaalresultaat: 1. Lacquehaie, 3 pnt. 2. Geyer, 3 pnt. 3. Grassin. 6 pnt. 4 Wambst, 10 pnt. 5. Renaudel, 10 pnt. 6. Tollembeek, 13 pnt. 7. Krewer, 13 pnt. 8. Marechal, 14 pnt. Het eerste concours van den R. K. Bond een succes geworden in vele opzichten. Het weer dat zich aanvankelijk slecht liet aanzien, werd spoedig" door de zon doorbroken, en zoo kon de wedstrijd op het terrein van het Park hotel worden gegeven. Het concours werd ge geven ter gelegenheid van het lustrum van de R. K. Gem. Zangvereeniging Vlribus Unltis te Hoorn. eenige R.K. raadsleden, verscheidene eerw. hee- ren geestelijken van beide Heemsteedsche pa rochies en eerw. broeders der R.K. scholen, al daar. Na een korte uiteenzetting van het doel van dezen landdag, om behalve de mede-strjjders weer eens wat op te frisschen in hun Ideeën, anderen eenlg inzicht te geven in het werk der R.K. Drankbestrijding, zette de muziek het Sobriëtaslled in. dat door de aanwezigen uit volle borst werd meegezongen. Als spreker trad vervolgens op de heer C. Venneker uit Alkmaar. Deze begon met uiteen te zetten het ontstaan der RK drankbestrij ding: hoe drie jongens *n 1895 bij gelegenheid van het 12 H-Jarig priesterschap van Dr. Ariëns als feestgave den Jubilaris beloofden nooit alcoholhoudende^jdranken te zullen drinken. Thans, evenals toen, is voor velen de drank bestrijding nog een gesloten boek, omdat zij het „waarom" der drankbestrijding niet kennen. Uitvoerig Schetste spr., hoe de drankbestrij ding tevens de grootste kwalen van onzen tijd genotzucht en egoïsme, inperkt. Na met cijfers aangetoond te hebben, wat de Onder zeer groote belangstelling vond heden middag in de Delfshavensche Schle, alhier, de Jaarlijksche traditioneele 3 K.M.-wedstrijd plaats. Starter was evenals vorige Jaren oud- minlster mr. B. Kan. De omstandigheden waar onder gezwommen werd, waren uitstekend, zoodat dan ook goede tijden werden gemaakt. Bij de heeren deed de winnaar van de vorige Jaren, De Man van UZC uit Utrecht niet mee. Te Haarlem werd Woensdagmiddag 5 Juli de Jaarvergadering van den Dlocesanen Jeugd raad voor het Bisdom Haarlem gehouden onder voorzitterschap van prof. J. H. Nlekei. Het be stuur was voltallig aanwezig, terwijl een groot aantal leden van hun belangstelling deden blijken. Naar aanleiding van de notulen kwam de kwestie van de enquête naar de ^1 of niet wenschelijkheid om tot de oprichting van een Jongen Boeren- en Tuindersbond over te gaan, aan de orde. De opnieuw Ingestelde enquête in het Bisdom wees uit, dat toch inderdaad de noodzaak van oprichting van een dergehjken bond niet aangetoond is en daarom meende de voorzitter, dat het bestuur niet kan advlseeren tot oprichting ervan. Vervolgens gaf de voorzitter het woord aan Rector 3. B. Timp, die in een gloedvolle voor dracht, welke de volle aandacht van de ver gadering had, een uiteenzetting gaf van inrich ting, doel en werkwijze van de Katholieke Jon- Een spontaan applaus volgde op deze rede. De Harmonie vergastte de aanwezigen dan nog op eenige keurig uitgevoerde nummers, terwijl als slot de tooneelclub „Victoria” der afdeeling Haarlem van de Mariavereeniglng 'n tooneelstukje opvoerde getiteld „Jetje zonder Zenuwen” dit wel in den smaak viel. Dan dankte mej. Sam allen die hadden mede gewerkt om dezen dag zoo schitterend te doen slagen, waarna men na het uitspreken van den christelijken groet uiteenging. aan de gevaren voor volksgezondheid en volks kracht en schetste daarbij de ellende van het drankgebruik voor velen, zejts voor kinderen die in gestichten gehulsvi tengevolge der drankzucht^ ouders. Het zien alleen das spr., velen weerhouden alcoholhoudende dran ken te gebruiken. Waarom men dan nog steeds drinkt? Door drinkgewoonten en drlnkdwaHg. Na nog een aansporing, eens nader kennis te maken met de beweging der drankbestrijding, wees spr. op het kruis in het vereenlglngs- embleem om te besluiten met „In boe slgno vlnces”, ,Jn dit teeken zult gij overwinnen''. Troostronde: Heeren (finale): Wilde (Enge land) sl.' Wheatley 64 64. Dames: Rosam- bert sl. frl. Goldsmith 64, 61. Gemengd dubbelspel Fraulein Krahwinkel en Von Cramm slaan Miss Heeley en Farquharson met 7—5, 86. De Kruisverbonden en Mariavereenigingen in Noord-Holland hielden Zondag een grooten provincialen landdag in Heemstede. Daar waren afgevaardigden en leden samen gekomen uit Alkmaar. Spierdijk. Amsterdam. Haarlem. Egmond en Heemstede, benevens van de Sobriëtasjeugdclubs uit Den Haag en Lisse. Om half 11 werd door den geestelijken advi seur. kapelaan Tesselaar, in de St. Bavokerk (Heerenweg) een Hoogmis opgedragen, waar onder de zeereerw. pater Emestus O.M.C. uit IJmuiden-Oost een predikatie hield ter aan moediging van de drankweer. Als tekst had ZijnEerw. gekozen „De liefde van Christus dwingt ons". Z.Eerw. spoorde allen aan, zich bij Kruis- verbond of Mariavereeniglng aan te sluiten. Waarom wij dit moeten doen? vraagt spr. Bij Christus en Maria was het de liefde tot de menschen, die Hen zoo groote offers deed brengen. Bij ons moet het de naastenliefde zijn welke ons het offer der drankbestrijding op legt. Tegen half twee werd bjj het RK. Vereenl- gingsgebouw een optocht geformeerd. Voorop de tamboers en pijpers van de harmonie „de Spaamebazuin” uit Haarlem, die afwisselend met dit harmonlegezelschap muzikale opluiste ring aan den stoet gaf. Daarachter volgden de verschillende afdeelingen, met een vrij groot aantal vaandels en vlaggen. Graalleden en Bavoknapen gaven mede veel kleur aan den stoet. Ook een groep St. Jozef- gezellen nam aan den optocht deel. Om half drie was de stoet weer in het RK. Vereenlgingsgebouw terug. In de groote, geheel bezette zaal opende mej. Sam, presidente der Noord-Hollandsche propagandacursussen. de bijeenkomst met den Christelijken groet en een „Tenebrae factae sunt” v. M. hartelijk welkom tot de vele aanwezigen, waar onder afgevaardigden van de afdeeling Heem- Wat ons van dezen duivel redt. Dat is onthouding en gebed. •Zoo leert de Heer der heeren. Volhardt dan heilig in den strijd En bidt en spreekt en leeft altijd Sobriëtas ter eere. moest worden. Later werd het echter weer. Onder de toeschouwers bevond zich de Koning van Irak, prinses Ingrim van Zwe den en andere vorstelijke personen. De resultaten waren als volgt: Dames enkelspel: Moody Wills (VS) Miss Round (Engeland) 64, 68. 63. Heeren dubbelspel: Borotra en Brugnon (Fr.) Slaan Satoh en Nunoi 46. 63. 6—3, 75. Dames dubbelspel: Mathieu en Ryan’(Fr. VS) slaan James en Yorke (Engeland) 62. 11, De uitslagen van de te Duindlgt gehouden draverijen en rennen luiden: Griseldaprijs PrijzendravertJ der vierde kl. over 1750 Meter): 1 Vorstin Maria eig. A. P. Kaiser. 2 Wilhelm, G. Wlsker. Gondola prijs (Ren op de vlakke baan voor paarden van drie jaar en ouder over 1300 M-): 1 Elass. eig. A. Rietkerk Jr. 2 Kaboul. H. v. d. Pol. Eerste verkoopsdraverfj over 2010 tot 2110 M.: 1 Begonia.eig. L. J. Elkhuizen. 2 Prachtm&dels Tochter. Stal Woudesteyn. Giocondaprijs Prijzendra ver(j 3de en 4e klasse over 2050 Meter)J 1 Vlieger D. eig. J. de Vlieger. 2 Ulyssea. K. Korver. Graciosaprijs (Ren op de vlakke baan over 2000 Meter): 1 Maelstrom, eig. P. G. Riem. 2 Fackeltrager, R. J. J. Hiemstra. Zevende Heerrijdersprijs (Heat-handicap 1ste over 1710 Meter): 1 Robert E. Lee. eig. W. H. Geersen. 2 Diamant Bleu. C. F. Ockhorst. 13 minuten 49 sec. 13 minuten 56 sec. uur 4 minuten 6 Zaterdagavond gaf de RK. Harmonie „Apollo”. dirigent Leo Koning, een eere-con cert, dat zij welwillend aanbood. 1 was dit concert bedoeld als een begin voor het concours, maar meer nog als een huldiging voor „Viribus Unltis”. Er was sfeer dezen avond. De feestelijk ver sierde tuin met muziektent, een groot aan dachtig publiek, de toespraken en de aanwe zigheid van zooveel notabelen van wlen wij noemen den hoogeerw. heer deken J. P. Hui- bers en mr. H. C. Leemhorst, burgemeester van Hoorn, dit alles verhoogde het cachet. Het pro gramma stond op hoog peil. De feestvierende vereeniging zong een drie tal mooie koorwerken. Koor en directeur werden gehuldigd. Zoo was deze avond een subliemen inzet. „Zanglust” (Zaandam), dir. J. Konijn. Zeer verdienstelijke oogenblikken in „Ave Verum” v Mozart, Avondlied van Abt. Uitgezonderd wa te scherpe vocalen vrij goed. „St. Theresia” (Oosterblokker). Dir. R. Moes kops. Dit koor zong heel goed „Wiegeliedje" van Roeske. In „Ave Maria” v. Wltt een enkele maal niet zoo fortuinlijk met de stemming. (ZaandamT^TTK^^er^ nummer „Het schrijverke” v. Wierts. In het begin werd dit mooi gezongen, er was blijkbaar wat veel enthousiasme, zoodat de klank later wel eens ruw werd. In ,JDe Gravers” v'an Olman heeft men zich weer flink uitge zongen. Te Amersfoort werd Zondag de jaarvergade ring gehouden van den Nederlandschen Korf- balbond onder presidium van den heer Nlc. Broekhuysen, die in zijn openingswoord een speciaal welkom richtte tot het eerelld Mr. de Wildp en den vertegenwoordiger van het In- dlsche korfbal. Bij enkele candldaatstelling waren als be stuursleden herkozen de heeren Mr. H. Bockel, K. J. Hejjboer, S. A. Wilson en H. F. Galjaard. De heer Mr. de Wilde bracht dank aan den heer Broekhuljsen voor het vele werk, dat hij in het belang van den bond deed. De heer Zonneveld bracht de groeten over van den Ba ta viaaschen Korfbal bond. De heer Broekhui)- sen reikte de kamploenprijzen uit. Het jaarver slag w?rd goedgekeurd. De vereeniging Concordia (Amsterdam) stel- de voor de competitie indeeling zoo te wijzigen, dat er zullen zijn een eerste klas afdeeling. drie tweede klas en 6 derde klas afdeelingen ieder met een maximum aantal van 8 ploegen. Dit voorstel, dat later werd omgezet in een motie, werd met groote meerderheid aangeno men. Dez; nieuwe regeling zal het volgend Jaar in werking treden. Het bondsbestuur nam eeni ge voorstellen tot reglementswijziging terug, omdat da vergadering ze met vrijwel alge- meene stemmen afwees. Een voorstel Zutfen om het deelgemiddelde niet langer van invloed te doen zijn bij het be palen van de rangorde van twee clubs, die evenveel punten hebben verkregen, werd van meerdere zijden bestreden. Ook de reglements- commlssie en het bondsbestuur verklaarden zich tegen wijziging. Met meerderheid van stemmen werd besloten den ouden toestand te handhaven. Dubb. mannenkwartet ,JDe West-Friezen” (Wognum) dlr. Joh. Stam. Verpl. nummer „Het Volkslied” v. Alph. Vranken. Dat valt niet mee een kwartet in open lucht, in een zaal maakt men waarschijnlijk een betere Indruk, het klankgehalte is niet bijzonder fraai. In belde nummers verdienstelijke momenten. „Nieuw Leven” (Medemblik), dlr. Moeskops. Verpl. nummer „Plnksterzang” v. Alph. Vran ken. Een koor met mooi stemmateriaal, dat in „Plnksterzang” enkele minder fraaie klinken de gedeelten had, naast heel uitnemende. Als vrij nummer koos men „Licht" v. Wierts, de uitvoering hiervan was ol. mooier dan van het verpl. werk. Verplicht nummer: „Als dè Ziele luistert” van Wierts. „Zang en Vriendschap” (Helloo). Dlr. J. Kuiper. Een zuiver gezongen en goede uitvoe ring van het verpl. nummer. Het nummer naar keuze „Avondvrede” v. Tienen, een eenvoudig werkje, had eveneens zeer mooie momenten. „St. Ambrosius” (Nibbixwoud). Dir. S. Kete laar. Het verpl. nummer zong men in zéér lang zaam tempo (het staat er trouwens bfj aange geven) klonk vrij goed, doch wat eentonig. Ook „Geloof het” van Wierts mist o.i. de noodige bezieling, overigens te waardeeren momenten. „St. Caecllla” (Weere). Dlr. R. Moeskops. Verpl. nummer vrij goed, behoudens een minder fortuinlijk oogenbllkje in de stemming. Dit koor bereikte veel goeds in het tamelijk lange num mer „De kinderen van De Soetewey” v. Wierts. „Ons Genoegen" (Zwaagdijk). Dir. J. Schol- wat scherp. „St. Theresia" Wervershoof)Dlr. R. Moes kops. Dit koor maakte o.a. een goeden Indruk o.a„ met Zonnelied v. Herwaarden. De keuze van dit nummer vinden wij niet zoo gelukkig. „Artl et Religlonl” (Enkhulzen). Dir. C. Hof. Goed klankgehalte, het verpl. nummer zuiver gezongen. In Haydn zéér beschaafde oogenblikken. De resultaten waren als volgt: Dames: 1 P. Oversloot (ODZ) 50 min. 6 4/5 sec.; 2 I. Breukel (ODZ) 51371/5; 3 C. Ko ning (SZC-Schiedam) 57.081/5 4 M. Berkel (ODZ) 57.30 2/5; 5 D. Klnt (ODZ) 59.39 2/5; J. Koedam (ODZ) 1 uur 29 4/5. Idem veteranen: 1 C. Menset (RDZ) 1 uur mln. 48 4/5 sec.; 2 M. Klerk (ODZ) 1.07.54 3/5; G. Pauly (ODZ) 1.0938. Heeren: 1 W. Kemper (GZO-Gronlngen) 47 mln. 52 1/5 sec.; 2 Fr. Wegenaar (AZ-Amster- dam) 48.43 4/5; 3 W Delwel (RZC) 48.59 4/5; 4 L. Korpershoek (RZC) 50.07 4/5 5 W. K. Scholten (SZC-Schiedam) 5034 4/5; 6 O. P. v. d. Kamp (Dolfjjn-Amsterdam) 51.59 1/5. Idem veteranen: 1 ir. R. C. van Senus (De Maas) 56 min. 14 3/5 sec.; 2 F. H. van Domme len (SCH-Hillegersberg) 59.55 4/5 3 A. v. d. Meer (HZ en PC) 1.04.10 3/5. Zondag werd te Ostende een aanvang gemaakt met de wedstrijden voor het wereldkampioen schap cadre 713. De resultaten waren als volgt: pnt. 300 244 Zaterdagmiddag vond te Bussum een groot Hippisch Sportfeest plaats. De resultaten hier van waren als volgt: hs. moyenne 42 51 57 65 Nationaal "springconcours», 1. D. G. van Hee- zewjjk (Nijmegen) met „Feldblume” 0 fouten 1 min. 25 sec. 2. Mej. E. Pauptit met „Gltene” 0 fouten, 1 min. 26 sec. 3. A. B. H. Vlielander, res. luitenant der hu zaren met „Mueke” 3 fouten 1 min. 45 sec. Croscountry: snelheidsparcous, om den be ker van Bussum: 1. Luitenant Greeter in 2 mln. 39 sec. „Duke of Dulake”. 2. A. v. d. Voort van Zijp met „Oranje Bo ven" 2 min. 31' sec. 3. H. van Loon met „Pumpa Duty” in 2 min. 54 sec. Kiel en middenzwaardjachten 1 Maashaas. -- 12 voetsjollen (senioren) 1 Ideal II, C-- 30 seconden. 2 Bonso, Huibers. 1 uur 3 Meteor. Barsile. 1 uur 4 Clipper, Kagchelland. 1 seconden. B. M. jachten (senioren). In deze afdeeling is geen verplicht werk voor geschreven. „Zang en Vriendschap” (Wognum), dlr. K. Schipper Az. Dit koor heeft vrij goed stemmateriaal, „Jesu dulcis memoria” van Kothe werd vrij zuiver gezongen, evenals .De Nachtegaal” van ‘Mendelssohn. Een beetje meer vitaliteit in de uitvoering lijkt ons gewenscht. Over 1 alge meen een beetje te monotoon. „R. K. Kunstgenot” (Edam), dlr. A GUnther. Dit kleine koortje heeft wat sopranen betreft een’ te klein aantal, dit komt het klankgehalte niet ten goede. In „Engelenkoor” (bewerking) uit .Klias” van Mendelssohn waren -aew ver dienstelijke momenten. R. K. Gem. Koor (Westwoud), dir. J. Scholten. Ook hier vrij zuivere zang, klank gehalte kan worden verbeterd, ook domineeren wel eens enkele stemmen. Verdienstelijk zong men o.a. „Morgenzang” van Wierts. „Excelsior" (Spierdijk, dlr. J. Coffeng. keuze van de nummers kunnen we niet zeer toejuichen. „Zangerslled” van Meyer (een aar dig liedje) werd ol. het best gezongen. Zaterdagmiddag is onder zeer groote belang stelling en bij voortreffelijk zwemweer de jaar- Hjksche Internationale Scheldebeker-wedstrijd gehouden. Er startten 25 deelnemers,die den afstand van Breskens naar Vlissingen, pl.m 7 K.M. moesten afleggen. Er wareq. vijf uit vallers. De regeling was evenals vorige Jaren wedev voortreffelijk. Na afloop werden de prij zen uitgereikt door den heer van Woelderen, burgemeester van Vlissingen. De resultaten waren als volgt: Heeren: 1- E. H. Temme (Londen) 1 uur 47 mln. 9l® sec.; 2. F. L. Milten (Londen) 1 uur 47 min. 33 sec.; 3. Fr. Kuyper (Dolfijn-Amster- dam) 1333 2/5; 4. J. Stender (Dolfijn) 1383 2/5. Dames: 1. mej. M. Olsen (RDZ) 2 uur 8 mln. 381/5 sec.; 2. mej. T. Muller (ODZ) 2.1431; 3. mej. Brouwer (RDZ) 2.1431. Gisteren werd op de banen van de Kenne- mer Golf en Country Club te Zandvoort een wedstrijd gespeeld om den wlsselbeker, uitge loofd door den heer E. Vas Visser. 36 holes handicap tegen bogey, waaraan 16 leden deel namen. Eigenaar wordt degene, die den beker driemaal wint. Winnaar 1932: D. Bangert. De beste score voor de morgenronde werd gemaakt door B. van Vlijmen en Beels van Heemstede, belden met 1 down; J. H. Moltzer 3 down en D. Bangert 4 down. De beste score des middags werd gemaakt door J. H. Moltzer. dr. Borren, Beels van Heem stede en Van Hijmans, allen met 3 down. De beker werd gewonnen door Beels van Heemstede met totaal 4 down. Tweede was J. H. Moltzer met 6 down; derde B. van Vlijmen met 8 down. „St. Caecllla” (Spanbroek) dlr. Joh. Stam. Over t algemeen mooie uitvoering van het ver plichte nummer „Waar de Mei te bloeien staat” van Wierts. Sommige stemmen domineeren soms te veel. De Winter, van Loots had op 1 einde wel wat met de zuiverheid te kampen. Ten stadhulze werden door den nieuwen burgemeester, mr. Leemhorst, de dirigenten en voorzitters der resp. vereenigingen ontvangen. Het gem. bestuur, aldus de burgemeester, heeft met groote ingenomenheid de zangers en zange ressen te Hoorn ontvangen. Het gem. bestuur heeft het concours moreel en financieel door pen subsidie gesteund. Spr. hoopt, dat het concours een edele strijd zal zijn en goed mag slagen. De voorzitter van het hoofdbestuur, de heer Splgt. dankt den bur gemeester en het gem. bestuur voor de mede werking van de overheid. Het Jurylid. de heer Wierts, dankt de geestelijke en wereldlijke overheid voor hun steun, die voor den bloei van een bond zoo noodlg is, want muziek is ook een factor om het cultureele leven op te heffen. Om pl.m. half twee werd met het concours begonnen. Laten we niet vergeren op te mer ken de keurige regeling en het vlot verloop, wat voor een eerste concours tip top in orde was. Daarvoor is een woord van hulde aan het hoofdbestuur en de medewerkers wel op zijn plaats. De Jury bestond uit de heeren Alph. Vran ken, (toonkunstenaar). A'dam en J. P.J. Wierts, (toonkunstenaar), Den Haag. Dat was het treurige bericht dat ik op een morgen deze week kreeg te hooren. Mina 13 dood. Vanmiddag, of eigenlijk vanavond nog goed. Vannacht niet goed geworden. Veearts kon er niets aan doen. En dood. Dat is de treurmare. Ik heb u vroeger ook wel eens verteld van Mina, die op mijn mor genwandeling klontjes suiker uit mijn nand at. Ja, het was lusel erg. De Broeders waren on der den indruk. En nu net in den hooitijd. Enfin, ik heb een ander paard moeten koo- pen. Ja, stelt u voor, in dezen slechten tijd, zulke stroppen. 't Is toch een wonderlijk baantje, dat van mijPriester-missionaris-procurator. econoom, bedelaar-boer-tuinder-bloemist. 't Zou bijna worden: twaalf ambachten, dertien ongeluk ken. Want als men zooveel baantjes heeft, loopt men altijd kant dat *t op een of andere manier raak is. dat men op een of andere manier bulten of blauwe plekken oploopt: vandaag ga Je op reis en treft de menschen niet thuis (van te voren schrijven is piet altijd raadzaam), morgen krijg Je bericht clat een of andere wel doener niet langer voor een armen student kan betalen, overmorgen komen ze u zeggen dat er *s nachts een schaap verdronken is «n Maar ondanks alles trachten wij den moed erin te houden. Per slot van rekening valt er geen musch dood van het dak zonder den WH van Hem Die het Al bestuurt. Hij zal op Zijn tijd den goeden menschen wel Ingeven wan neer zij Pater Liefhebber moeten gedenken. De sopranen en alten zijn wel het beste van het materiaal. „St. Caecllla” (te Goorn), dir. J. Coffeng, Deze dirigent liet twee nummers van zichzelf uitvoeren. Hiervan was hij èn dichter ên compo nist. Als dichter zal hij nog even op den Nobel prijs moeten wachten. Zijn Huzarenlied begint: „Wat jovel te rijden op ros of op knol”. De componist is den dichter gelijkwaardig. Het koor zong vrij goed. 1 Blue Bird. Schrierik. 1 uur •econden. 2 Fakir. Bel. 1 uur 1 Clown. Smit, 1 uur 11 minuten 47 Kielenniddenzwaardgewicht 4% tot 6 1 Stormvogel, Vingerling 1 uur 4 minuten 2 seconden. 2 Blauwalt. de Paus. 1 uur Ronde en platbodemjachten. 1 Aeglr. Maas 1 uur 9 minuten 35 seconoen. 2 Plet Hein. Spaans. 1 uur U minuten 9 sec- Verpl. nummer „Zonnezottemij” R. K. Mannenkoor „St. Caecllla" Weesp, dlr Kroese. Naast uitnemende momenten, soms ook wat te sterk klankgehalte, In het verpl. nummer. Het vrije werk Populus Sion van Isr„ Olman genoot een uitvoering welke soms 12 vierkante meter sharpieklasse le prijs Piet Hein, van LI- nuten 37 sec. 2e prijs Strikstrak, nuten 9 sec. 3 - nuten 46 sec. B. M. Jachten (juniores): Zondag hield de H.S.V. „De Kampioen" een recordwedstrljd om den Klkkert-beker. Daar er eenige amateurs hedenmiddag in het stadion moesten starten werd er niet om den Scheffer- beker gereden. Ondanks regen en wind waren er 22 B.- en C.-klassers opgekomen. De uitslag der B-klassers over 60 K.M. was: J. ten Boon 1 uur 31 mln. 20 sec. Graymans 1 uur 35 min. 1 sec. De Brey 1 uur 35 min. 4 sec. Audolf 1 uur 35 mln. 16 sec. V. d. Hoeve 1 uur 36 min. 9 sec. Jammer was het dat wij eenige moesten disqualificeeren. Uitslag der C-klassers over 30 KM.: 1. B. Janssen 39 mln. 46 sec. 2. J. Jordan 39 min. 54 sec. 3. Engel 40 min. 33 sec. 4. v. Es 40 min. 47 sec. 5. J. de Bruin 41 min. Hedenmiddag Vist ons lid Jac v. Egmond voor de derde maal het kampioenschap van Ne- derland, korten afstand te winnen, terwijl B. v. Dijk zich in dezen kamp de derde plaats wist te verzekeren. Belde renners zullen hoogstwaar schijnlijk door de N.W.U. naar de „Grand Prix” In Parijs worden afgevaardigd. Bovendien zagen onze amateurs Cas Fruite- ma en Kees Moerkerk kans op overtuigende wijze het tandemnummer te winnen. Voorwaar een mooie dag voor onze H S.V. „De Kam pioen”. ...St. Caecllla” (Onderdijk). Dir. R. Moeskops, stede van den Volksbond tegen drankmisbruik. Verpl. nummer aanvankelijk goed, jammer op het einde niet geheel zuiver. ,X>e Leeuwrik" van Berkhout klonk eveneens vrij goed. Alkmaars R. K. Gem. Koor (Alkmaar). Dir. Jac. N. Al. Het' verpl. nummer werd goed gezongen. Als vrij nummer koos men „Die Sterretjie” v. Wierts. Dit voor een derde afd. niet gemakke- Hj^ nummer werd heel mooi gezongen. Een kranige praestatie als men bedenkt dat dit koor, door omstandigheden met pijn. 23 minder leden uitkwam als oorspronkelijk was opge geven. FATHER LEFËBER St. Bonifacius-Missiehuis Hoorn, postrek. 120937 U kunt ons ook helpen door ons geld te geven tegen rente zoolang u leeft, hetzij u alleen at met meerderen ztft. Onder zeer groote belangstelling vonden de finales te Wimbledon plaats. Reeds des morgens •tonden duizenden te wachten om zich een plaats te verzekeren. Tegen 2 uur des middags begon het iets te regenen zoodat bet begin van den eindstrijd in het dames enkelspel uitgesteld mooi ook AMSTERDAM. 10 Juli. Veemarkt. Ter veemarkt waren beden aangevoerd 41 vette koelen, waar van de prijzen waren: le kwal. 0.560.62, 2e kw. 0.44034. 3e kwal. 0.320.40. mindere soorten 0.250.30 per K.G. slachtgewlcht. 122 melk- en kalikoeien 100.00160.00 per stuk. 276 vette Kal veren: le kwal. 0340.40. 2e kwal. 0.26032. 3e kwal 030034 per K.G. levend gewicht. 117 nuchtere kalveren 3.006.00. 64 schapen 1100— 14.00. 12 lammeren 5.008.00 per stuk. 621 Var kens: Vleeschvarkens. wegende van 90110 K.G. 0.390.41. zware varkens 0.37038. vette var kens 033034 per K.G. slachtgewlcht. 41 Paar den 60 00—100 00 per stuk. 5 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Runderen geringe aan voer, stugge handel, prijshoudend. Vette kalveren groote aan voer. slechte handel en prijzen Iets lager. Varkens geringe aanvoer, stugge handel, prijzen Iets hon ger ALKMAAR. 10 Juli. Veemarkt. 76 vette Koelen 100.00235 00. 18 vette Kalveren 25.00—6000, Idem per K.G 0.40—0.70. 38 nuchtère Slachtksl- veren 4.0014 00. 4 vette Schapen 11.0013.00, 284 vette Varkens, zware 0310.35 per K.G. Handel redelijk. ALKMAAR. 8 Juli N.V. Elervelllng voor Hol- landsch Noorderkwartier Aanvoer 175000 klp- eleren. 56-58 2.202.40. 58-60 2.402.60. 60-61 2.40—2.70. 62-64 230—2.90. 30000 Eendeiersn 1.70—1.90. BROEK OP LANGENDIJK. 10 Juli. 3200 KG. Tomaten: A 1430. B 13.30—13.40. C 13 70—1436, CC 11.00. 255000 K.G. Aardappelen: Schotscbs Muizen 0.752.10. Schoolmeesters 130. Blauwe Eigenheimers 1.603.00. Drielingen 0.75120. 33000 K G. Roode kool 2.10—2 40 200 K G. Gels kool 5.00. 1350 K.O. Uien: ZUvernep 6.007 46 Zilver-drielingen 3.904.00. 1800 stuks Bloemkool le soort 8.0018.10. Idem 2e soort 4.406.00. BLOKKER 8 Juli. „Op Hoop van Zegen Schotsche Aardappelen 0.751.50. Blauwe aard appelen 230. Bloemkool 63010.20. Slaboonm 40.00. Aardbeien 22.0033.00, Kruisbessen 5 00 —11.00. Roode bessen 9.00—13.00. Prolellcbesseo 16.00—22.00. Trosbessen 14.0017.00. Frambozm 42.00. Perziken 430530. ENKHUIZEN. 7 Juli. VlsscherU Aangeveerd door 12 vaartuigen 1460 pond Zijdennettenbot 183016.13, 8 vaartuigen met 830 pond ZJl. Schol 3.502.90. 22 vaartuigen met 500 poM Korbot 12.0014.50, 34 vaartuigen met 3470 pond Koraal 2233 cent ENKHUIZEN. 8 Juli. Vlsscherij Aangevoert werd door 5 vaartuigen 350 pond Koraal 030— 035 per pond. 1 vaartuig met 101 pond Zijden nettenbot 1030 per 100 pond. HOOGKARSPEL. 8 Juli Marktvereen. J» Eendracht” Aardappelen: Schotsche 0.7503S, Nlnetylold 0.75. kleine 0.75. Aanvoer 70 schuiten. Doorgedraald 3609 baal. HOORN. 8 Juli. Veemarkt. 4 Zeugen met big» gen 45.00110 00, 80 Biggen 7.001330. Handel matig. LEIDEN. 0 8 Juli. Botermarkt. De prijzen van boter op de beden gehouden markt volgt: prima fabrleksboter (contróle) 1-60 per K.G.; prima boerënboter 1.451-55 per K.G. Aangevoerd 30/8, 20/16 vaten, wegende 600 K.G. Handel vlug. LEIDEN. 8 Juli. Turfmarkt. Lange turf ge“ aanvoer. Prijzen per 1000 stuks 7 008 00. LEIDEN. 8 Juli. Botermarkt. Prima fabrleksbo- ter 1.60. prima Boerenboter 1.45135> per K<* Aanvoer 800 K.G. Handel vlug. LEIDEN. Turfmarkt van 38 Juli. Geen voer. Prjjs lange turf 7.008.00 per 1000 stuks. NOORD-8CHARWOUDE. 10 Juli. 118400 Kta Aardappelen: Groote Schotsche Muizen 07»~~* 1.00. Schotsche Muizen 0.75130. Drielingen 0 75—0 80. BI. Eigenheimers 1.20—130. 800 KG» Zllverulen: Zllvemep 7.207.70. 300 K.G. Turn boonen 1.501.70. 650 K.G. Uien 1.60. 2400 k u. Gew. witte kool 3.50. 400 stuks Bloemkool 11" 15.40 per 100 stuks. PURMEREND, 8 Juli. „Afslagver. BeenMrten Purmerend en Omstreken” Aardappel"» Schotsche Muizen 0.20—0 51, BI. Elgenbeimm 030—0.34. Schotsche Muizen, kleine 0.20-0»" per 25 K.G. Tulnboonen 0.17—0.19 per 15 Roode Aalbessen 11.0026.00. Zwarte Bessen per 100 K G. Klapbessen 0.601.15 per 10 au- 1 Aardbeziën 032—0.42 per K.G. Blauwschokkers 092—1.75 per 15 K.G. I ROTTERDAM. 10 Juli. Veemarkt. Aangevoera. r 621 koelen en ossen. 500 vette kalveren. schapen of lammeren, 719 varkens en I Koeien 0.15—0.18. 0 22^—0-25. 0 27—0 2». I sen 0.16—0.17, 0.21—0.22(4 0.24—0.26. vettt veren 0.15030, 0 25037(4 0.30—O3» pond. Schapen 7.00—12.00. Zuiglammeren 9.00 per stuk. Varkens 0.150.16. ra I Aardappelen: Westl. nieuwe 0.01(4—ƒ)■<«’••--• kleine 0.01(40.02. Brlelscbe Eigenheimers g 0.03. Zeeuwsche eigenheimers 0 02—«IJ g Overmate eerstelingen 0.01(40.02. K*™*- I zand 0.030.04. Met Hinken aanvoer trage del- -vul—N Vlas-aanvoer. 500 K.G. Holl. geelI per K.G. 200 K.G. Dauwroot 4045 per K.u-g voer gering, weinig belangstelling, zeer nukrkt- v^>isn I Overzicht veemarkt: De aan voer van koe^^ g ossen was redelijk; handel lui: prijzencws gelijk aan de” vorige week, hoewel op net w Iets alloopend. Stieren niet genoteerd I weinig aanvoer. Vette kalveren zeer ruim g gevoerd: zeer moeilijk te plaatsen: In de g weinig verandering. Aanvoer schapen en g ren tamelijk; handel zeer stil: prijzen vw g Jarige lammeren Iets lager; voor zu‘8< mjnd* I vrijwel gelijk aan de vorige week. Varkens TI«<J I aangevoerd; handel langzaam: ct. bo»* I statlonnalr. Een enkel prima ex. (4 noleerlng. Verpl. nummer „Licht” v. Wierts. Unltis” (Hoorn) dlr. R. Moeskops. werk werd over het algemeen mooi bet nummer naar keuze „O Gulden Hoofd" v. Niet alleen Bonset voortreffejjke gedeelten. „Inter Nos” (Zaandam) dir. L. Pielage: In zoo’n lang werk als .Licht” komt gemakkelijk een klein minder geslaagd oogenbllk. Dit koor gaf van dit nummer een muzikale en genuan ceerde uitvoering. Het vrije werk „O! zoek het Licht” v. F. Sicking, klonk nu en dan voor treffelijk. ten. Zeer te waardeeren uitvoering verpl. num mer .Lauda Sion” v. Ol. Koop. Klankgehalte soms minder fraai, over 't algemeen vrij goed. „Kunstgenot” (Assendelft). Dlr. H. J. Trom- pert. Verpl. nummer vrij goed, en een bezielende xxuuuvuu ov uv. üitvoertng van .Homo Quladart" v. Trompert waarom‘7èir‘ma^n"oOk‘,CNed7rBlZIi‘dShe‘rwlers Koede stemming, klankgehalte sopranen soms ge Middenstandsvereeniging. Uit de woorden van Rector Timp bleek ten duidelijkste, dat zUn taak geen gemakkelijke is, en dat. Juist met het oog daarop, de bereikte resultaten in het korte tijdsverloop van het bestaan der ver eeniging, schitterend mogen worden genoemd. Met het oog op den weinig beschikbaren tijd moest Rector Timp, na nog een en ander me degedeeld te hebtjen over de wijze, waarop in de K. J. M. V. gewerkt wordt, zjjn rede be ëindigen. De voorzitter sprak een woord van dank «q richtte tot de vergadering het verzoek toch vooral met Rector Timp mede te werken aan den bloei van de KJ.M.V. Bjj de-rondvraag bracht praeses van Galende wenschelijkheid naar voren van grooter con tact tusschen het apparaat der R. K. Staats partij in Den Haag en de Jeugdorganisatie», Langdurige discussies ontsponnen zich hier over. Met den wensch dat de geheele Jeugdbewe ging tot grooten bloei moge komen en met ver zoek om gebed daarvoor, omdat voor alles Gods hulp daarvoor noodlg is. werd de vergadering tegen vijf uur door den voorzitter gesloten. Soussa (Egypte) Sweering (Nederland) Ferraz (Portugal) 300 Foerster (Duitschl.) 269 „Het helpt toch niet”, de leus van den een, en „wie drinkt er nu nog” de leus van een ander, zei spr.. maar hij toonde daarna met spreken de feiten aan, dat er nog heel veel gedronken wordt. Om dan meer speciaal het onderwerp „Drankbestrijding en Godsdienst" te behande len. Wat Godsdienst Is? Niet het kruisje maken of op Vrijdag geen vleesch eten. Maar het is het in practijk brengen van Christus’ woord, .Hieraan zal men zien dat gij Mijne leerlingen zfjt, dat gij elkander lief hebt, gelijk Ik u heb liefgehad”. Onze drankbestrijding vraagt offers. Onze voorvaders hebben geofferd. Wij ken nen de geschiedenis der kruisridders. Dagelijks gaan Missionarissen naar verre ge westen om daar in de eenzaamheid hun offer te brgngen. eEn Christus offerde zich en dit nog dagelijks. Is het dan vroeg spr. zulk een groot offer, geen sterken drank te gebruiken ter wille van Jezus, Die van ons een offer vraagt? .Hiemand” heeft Christus gezegd, „kan mijn leerling zijn, of hij moet zich verloochenen." En wat doen wij? Uitvoerig schetste spr. dan de verlangens der hedendaagsetae menschelfjkheld. Alles moet zonder God, omdat anders offers gevraagd worden. In dezen tijd is het meer dan noodlg het Evangelie te prediken. En dit niet'alleen, door den priester, maar oo door den leek. En niet slechts met woorden maar met de daad. En de sprekende daad is het laten staan van borrel of glas bier. Spreker besloot zijn vaak geestige, rake rede, met de laatste strofe van het Sobriëtaslled. Uitslag: 4e Afdeeling Gem. Koren: Zang en Vriendschap (Wognum) 2e prijs 196 punten. R. K. Kunstgenot (Edam) le pr. 200 punten. R. K. Gem. Koor (Westwoud) le prijs 207 p. Excelsior (Spierdijk) 2e pr. 183 p. St. Caecllla (Goorn) le pr. 207 p. Zanglust (Zaandam) 2e pr. 185 p. St. Theresia (Ooster-BIokker) le pr. 222 p. 3e Afd. Gem. Koren: Zang en Vriendschap (Helloo) le pr. 230 p St. Ambrosius (Nibbixwoud) 2e pr. 182 p. fet. Caecllla (Weere) 2e pr. 129 p. Onss Genoegen (Zwaagdijk) 2e pr. 175 p. Kunstgenot (Assendelft) 2e pr. 199 p. St. Theresia (Wervershoof) le pr. Artl et Religlonl ((Enkhulzen) le pr. 215 p. St. Caecllla (Onderdijk) 2e pr. 185 p. Alkm. R. K. Gem. Koor (Alkmaar) le 222 p. 2e Afdeeling Gem. Koren: St. Caecllla (Spanbroek) le pr. 227 p. 2e Afd. Mannenkoren R. K. Mannenk. St. Caecllla (Zaandam) pr. 218 p. le Afd. Gem. Koren: Viribus Unltis (Hoorn' le pr. 221 p. Internos (Zaandam) le pr. 249 p. le Afd. Kwartetten: De West-Friezen (Wognum) le pr. 216 Afd. Uitmuntendheid Gem. Koren: Nieuw Leven (Medemblik) le pr. 227 p. Eere-afdeeling Mannenkoren: R. K. Mannenkoor St. Caecllla (Weesp) pr. 258 p. De vereenigingen welke den extra prijs be haalden, voor het hoogst aantal punten in hun afdeeling waren St. Theresia (Ooster-Blok- ker) met 222 p.; Zang en Vriendschap (Helloo) 230 p. R. K. Mannenkoor St. Caecllla” te Weesp hoogst aantal punten v. d. geheele concours, groote zilveren lauwerkrans, beschikbaar ge steld door Mgr. M. W. 9. Wjjtenburg, Regent van het Seminarie Hageveld (Heemstede). W. 8. 1 Blue Bird, Schrierik. 1 uur 32 minuten 36 sec. 2 Rolley. Overmans. 1 uur 45 minuten 0 sec. 3 Libra. Bouwman, 1 uur 45 minuten 54 sec. 12 voetsjollen (Juniores) 1 Agtenen, v. d. Valle. 1 uur 44 minuten 19 seconden. 2 My Hobby. Dijkers, 1 uur 44 minuten 29 seconden. 3 Ideal. Karreman. 1 uur 44 minuten 48 sec. Gemengde klasse: 1 Epl. Vos, 1 uur 46 minuten 46 sec. 2 Aldebaran, Meel. 1 uur 51 minuten 46 sec- 3 Johanna, Koelewfjn, 1 uur 51 min. 49 sec. Sterklasse: 1 Venus. Leemans, 1 uui 26 minuten «J sec. Kiel en middenzwaardjachten: .1 Loja. Gorter, 1 uur 27 minuten 56 sec. Regenboogjachten 1 Jan. Veldhuis. 1 uur 2 minuten 46 sec. 6 tot 7 meter. Verbund, 55 minuten 3 sec. met succes hebben gestreden is dit Jaar ge wonnen door den Cambridge-man Askulth, die twee lengten vóór zijn clubgenoot Warren de finish passeerde. Asquith’s tijd was 9 mln. 7 sec. Op de Bergsche voorplad te Hillegersberg zijn nationale en uitnoodlglngszeilwedstriJden ge houden welke georganiseerd waren door de zeilvereeniging „Hillegersberg". De uitslagen luiden: Vrijbuiters: le prijs: Thedo van Carpentier 1 uur 16 mln. Bloem. 1 uur 19 mi ls Ktt 10 KA

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 16