Nieuw record De Wielerkampioenschappen willfs ft I *1 VAN EGMOND ZEGEVIERT 1 I. V.C.B.-KAMPIOENSCHAP TOCH GEEN VOETBAL DE TOUR DE FRANCE NIEUWE SUCCES MAANDAG 10 JULI I! i ZWEMMEN DE H.V.G.B. TE ZANDVOORT Nationaal zwemfeest VOETBAL D.H.L. won met niet minder dan 6—0 van S.D.O.U.C. WATERPOLO DE UITSLAGEN LE1DSCHE ZWEMCLUB LAWNTENNIS Archambaud wederom eerete ATHLETIEK POLITIONEEL DUEL -u M 1 De Graaf kampioen der stayers Wedstrijden te Antwerpen Hef Haag ache Leimonias overwint Willy den Ouden breekt *t wereld record 100 M. vrye dag FRANKRIJK—DUITSCHLAND 2—0 Om het nationale club- kampioenschap >- n 9 J. txm Egmond, kampioen van Nederland G. Leene kampioen der prof» door een oerwinning op Moeskops Berlyn geeft de hoop op! I Ar 9e klasse. Menrede X—PCO 1 0—3 Res. 3e klasse C. QZC 3—HZO 4 Res. 3de klasse. 1—4 Merwede 2POG 3 e Dames 3de klasse 0—8 Merwede 1POG 1 Res. 2de klasse. 1-0 Heeren. 5—2 doorheen. adspi- HILV^RSUM, 9 Juli Het Haagsche het rust LEIMONIAS—ACE (9—1): 3. Siglrst, Zwitserland 1 mln. 152 sec. HILVERSUM—ACB (8—4): L i Het slot van den middag werd gevormd door den stayerswedstrjjd öVer 100 KM. om X kam- Totaal-uitslagLeimonias, 15 pnt.; Hilversum, 10 pnt.; Ace, 5 pnt. 2de Klasse C. GZC—De Zijl (GZC kampioen) 5 1 2 3 5 1 3 3 3 1 3 3 Zondag vond de etappe Nice-Cannes plaats. De rijders hadden een zeer zwaar traject te rijden. Zij moesten niet minder dan drie passen passeeren. Thans zijn de Alpen achter den rug. De etappe werd gewonnen door archambaud, die den afstand van 128 KM. aflegde in 3 uur 55 min. 53 sec. Hij werd gevolgd door Rinaldi in 3 uur 57 min 10 sec. en Thierbach en Truhea die allen denzelfden tijd maakten. Het totaal resultaat is thans, voorzoover het de eersten betreft, als volgt: 1. Archambaud, 72 uur 7 mln. 11 sec. 2. Lemaire, 73.07.58; 3. Speicher 72.10.54; 4. Guerra 72.13.31: 5. Marteno 72.1533; 8. Stop pel 72.30.52 7. Troehanna 7230 34. Het landenklassement is als volgt: 1. Frankrijk, 216 uur 59 min. 22 sec. 2. België. 21725.16. 3. Dultschland 218.18.11. 4 Zwitserland 21929.14. 5. Itall«, 2303724, 2de klasse B (Oost). NeptunusBZZ 2 Merwede 2POG 2 (Merwede kampioen). De was de Plancke en i punt van Scharz voor Dultachland twee werd het 32 met rust voor (Rot- Kasteyn Dames-enkelspelmej. Belzer verl. van me], Llndonk 46, 63, 46; mevr. Boutmy sl. mevr. Ernst 6—4, 6—1. LEIMONIAS—HILVERSUM (6—4): I Gemengd dubbelspel: Mej. Belzer en Van.Ber- kel verl. van mevr. Vleugels SchutterSpit en Poengeh. 57, 577; mej. Kerckhof en Scheur leer al. mej. van Herwijnen en Ir. Bartelds 60 3—6, 6—1. Heeren-dubbelspelScheurleer en Van Berkel verl. van Poengeh en Bartelds 46, 63, 36. A d( zijn stokje. Zoodoende went-v. d. Heuvel, die, naar onze meening toch wel gewonnen zou hebben, zon der veel strijd kampioen der onafhankelijken. 1. De Graaf, Nederlandsch kampioen, achter Kkser. Tijd 1 uur 29 mln. 20 2/5 sec. 2. Snoek, achter Ceurremans, op 540 M. 3. Leddy, achter Schadebrodt, op 1900 M. 4. Van der Valk achter Bustraan op 3300 M. 5. Schlebaum, op 10 ronden achter Groali- mond. 6. Blekemolen, op 16 ronden achter Wiersma. Korf opgegeven en van der Wulp gevallen. 3. Deiters. 1 mln. 32 sec. 200 meter schoolslag: 1. Schwarz tijd 3 mln 53.8 sec.; 3. Lauby. 2 mln. 58.6 sec. 100 Meter rugslag: 1. Noual 1 min. 15 sec.J X 50 toeter, vrije slag dames: Het IJ 2 minuten 56 3/5 sec. Inter Nos 3 min. 8 4/5 sec. Zlgnea 3 minuten 13 1/5 sec. X 50 Meter vrije slag heeren: Het IJ 2 minuten 27 2/5 sec. HPC 2 minuten 31 sec. Haarlem 2 minuten 31 V5 sec. x 50 Meter wisselslag estafette heeren: HPC 1 minuut 40 3/5 sec. Haarlem 1 minuut 41 1/5 sec. HVGB 1 minuut 43 1/5 sec. S. D. O. U. C. is nu een geslagen elftal, en zijn eenlgste Ideaal Is nog om althans de eer te redden. Eeni^e zeer mooie aanvallen wor den opgezet, waarbij de l.buiten eens den bal op de doellijn voor de voeten van F. Ie Comte plaatst, maar nog mist de midvoor. De Leeuwen doen het beter. Stokman krijgt een lastige kans, maar met een keurigen om haal doet hjj toch 50 noteeren. Dan krijgt Ulft een zeldzame gelegenheid om te doel punten. Ook hun valt een elfmeterschop ten deel, doch ook deze kans wordt naastgescho- ten. Kort voor het eindsignaal zet de D. H. L- r.binnen nog eens goed door en besluit met ’n lagen voorzet. IJzendoom Is er als'de kippen bij en schiet in. Het einde brengt een dubbel en dwars verdiende 60 zege voor de Leeuwen. Op het terrein van de AJ’B.V. te Amster dam heeft een ontmoeting plaats gehad tus- schen den Nederl. Politie Sportbond en den Utrechtochen Athletiekbond. De wedst-“J gewonnen door den UJPJLB. met 64- Op het congres van den Dultschen voetbal bond te Berlijn werden eenlge mededeellngen gedaan Inzake het voetbaltoumool op de Olym pische Spelen 1936. Geconstateerd werd dat X L O. C. en de F. I. F. A., nog altijd Inzake het voetbaltoumool en het amateursvraagstuk te genover elkaar stonden, terwijl geen der par tijen genegen is van haar standpunt af te wij ken. Onderhandelingen duren nog voort, doch men mag de hoop wel opgeven, dat In 1936 een voetbaltoumool te Berlijn zal worden gehou den. Dultschland en Frankrijk zullen in verband met de wereldkampioenschappen 1934 leder 1 wedstrijd spelen tegen Luxemburg, het derde land, dat ito de betreffende groep Is ingedeeld. Hoogstwaarschijnlijk zullen belde landen deze ontmoetingen winnen, zoodat zoowel Frankrijk als Dultschland naar Italië voor de eindronde Willen gaan. Ixl den stedenwedstrijd Antwerpen Rptterdam dames, verbeterde Willy den Ouden het wereldrecord 100 Meter vrije slag, dat tot nu toe op naam stond van Helen Madison (V. S.) en bracht het op 1 min. 6 sec. Een fraaie prestatie van de jeugdige Rotterdamsche zwemster. HILVERSUM, 9 Juli Het Haagsche Lel- monlas heeft onbedreigd het nationale club- kampioenschap behaald. Zij won 15 van de 20 gespeelde partijen en toonde zich verre supe rieur boven de overige clubs. Toch heeft ook Hilversum geen slecht figuur in deze matches geslagen. Zjj verloor en won tien partijen. Ook Aoe heeft zich hersteld op dezen laatsten wedstrijddag. Zij won vier van de zes d<jor haar gespeelde partijen. Lelmonlas overwon Hilversum met 6 gewon nen en vier verloren partijen. Dit is voor de gastvrouwe-club zeker geen slecht resultaat. Zjj heeft die in hoofdzaak te danken aan het mede spelen van Poengeh, die Zondag wel voor zijn club uitkwam en de drie door hem gespeelde partijen alle won. Zoo overwón hjj om. Lelmo nlas in het gemengd- en heerendubbelspel. Ook zijn enkelspel tegen Tjoa (Ace) won hjj, zij het niet gemakkeljjk. Ace heeft tegen Leimonias één punt kunnen scoren. Deze eer komt toe aan mej. Llndonk. die mej. Belzer in drie sets sloeg. Tegen Hilversum behaalde deze tweede Haag sche club een viertal punten. Dezen laatsten wedstrijddag kwamen er drie hiervan binnen. De resultaten der kampioenen waren dezen Zondag niet bijster groot. Slechts twee van de vijf partijen werden gewonnen. Toch is de ploeg momenteel Nederlands sterkste. Zij be staat uit de dames Belzer, Boutmy en Kerck hof en de heeren Scheurleer. Koster, Weber, en Van Berkel. Dit zevental heeft met succes de groote Slazenger-Cup verdedigd. Van de twee gemengde dubbelspelen tegen Hilversum werd door Lelmonlas de eerste ver loren. Mej. Belzer en Van Berkel waren niet op gewassen tegen de mi^l mevr. Vleugels Schut terSpit en Poengeh^och was het krachtsver schil niet groot, hetgeen de uitslag (75, 75) ook wel toont. Aangezien Poengeh echter ster ker speelde dan de Hagenaar vooral het volleeren van eerstgenoemde was goed en ook zijn partner verbluffende cross-drives gaf, verkreeg Hilversum de aege. Spanning was er echter genoeg aanwezig. Mej. van Herwijnen en Ir. Bartelds (Hilver sum) schenen eerst door de sterke Haagsche mixed mej. KerckhofScheurleer van de baan te zullen worden geveegd. Met 60 verloren zij de eerste set. In de tweede knoeiden de Leimo- nlas-menschen echter zoo erg, dat de Hilver summers op dreef kwamen en met 63 de tweede set gemakkelijk namen. Het keerpunt in de residentie-double kwam echter, het goede en krachtig spel kwam terug en met 61 won Leimonias set en match. Ondanks dat deze partij vol aardige momenten was, waren er tal rijke inzinkingen aan beide zijden. Het was vooral mej. van Herwjjnen, die hier een keurige partij speelde. Niemand had verwacht, dat de sterkere hee- ren-dubbel ScheurleerVan Berkel verliezen maakte Cuveller er 42 van, 43 en daarna werd het gelijk. Van scoorde tenslotte het winnende Zondag vonden te Antwerpen internationale zwemwedstrijden plaats om den Maas- en Schelde.Beker Hieraan werd deelgenomen door een aantal dames en heeren uit Rotterdam. De Rotterdammers wisten beslag te leggen op den Maas, en Scheldebeker. Tijdens deze wedstrijden verbeterde Willy den Ouden het wereldrecord 100 M. vrije slag voor dames, dat tot nu toe op naam stond van de Amerikaansche Helen Madison met 1 min. 6.6 sec. en bracht het op 1. mln. 6 see. De resultaten waren als volgt: 100 M. vrije slag heeren: 1. Regter (Rotter dam) 1 min. 6 2/5 sec.; 3. G. L. Blits (Antwer pen) 1 mln. 7 4/5 sec. Delwel (Rotterdam) werd vierde. 100 M vrije slag dames: 1. Willy den Ouden (Rotterdam) 1 mln. 6 sec. (nieuw (Rotterdam) 1 mln. 6 sec. (nieuw wereldre cord) 2. mej. Timmermans (Rotterdam) 1 mln. 13 3/5 sec.; 3. mej. Slama (Brussel) 1 mln. 33 sec. 200 M. schoolslag heeren: 1. Kruithof (Rot terdam) 3 mtn.; 3. Smets (8t. Niklaas) 3 min. 1/5 sec.; 3. Van Woerkom (Rotterdam) 3 min. 10 sec. 100 M. rugslag dames: 1. Baumelster (Rotter dam) 1 mln. 23 3/5 sec.; 2. Hoogeweg (Rotter dam) 1 min. 27 3/5 sec.; 3. Arnauds (Antwer pen) 1 min. 33 3/5 sec. 100 M. rugslag heeren: 1. G. Blitz (Antwer pen) 1 min. 6 sec.; 3. Rakower (Antwérpen) 1 min. 32 2/5 sec.; 3. Regter (Rotterdam) 1 mln. 24 4/5 sec. Delwel (Rotterdam) werd vijfde. 300 M. schoolslag dames: 1. Brouwer 3 min. 10 sec.; 2. Jenny had, - 1. De uitslagen lulden: 5 X meter vrije slag estafette adspiranten: 1 3 3 3 werkt (poelman Alsemgeest maar ternauwernood tot hoekschop, welke H. te Boekhorst juist langs kopt. Dan ’n uitval van de thuisclub waarbij Stokman een dot van een kans hui zenhoog overschiet. Dit is het sein voor de Leeuwen zich wat meer te gaan roeren. Een voorzet van Saraber kopt IJzendoom In den doelmond, doch er is niemand te zien die deze prachtkans uit kan bulten. Enkele minuten voor half-time gebeurt met een voorzet van Stokman hetzelfde. Ook nu is er niemand te vinden om het beslissende stootje te geven en keeper Overbeek weet nog in te grijpen. Rust komt met 10, en *n postduif gaat deze Jobs tijding In den Achterhoek melden. De tweede helft. De Leeuwen zijn weer onmiddellijk in het offensief. Twee corners zijn het eenlge resul taat en voorlooplg weet de stevige roodgele ver dediging het gevaar nog te keeren. Het sterker zijn van de groen-wltten is hun haast nood lottig, daar Wedkamp weer eens ontsnapt, en een prachtvoorzet geeft die de internationale keeper echter meesterlijk ondeischept. Den valt onverwacht het tweede doelpunt. W. Alsem geest trapt uit. Het leer gaat over de hoofden van de Ulftsche halfspelers heen. C. Alsem geest ziet ’n kans; passeert de backs, om dan met een tam en zuiver schot 20 te maken. De D. H. L.-aanval speelt nu heel wat beter* dan voor rust, en de Ulftsche defensie krijgt meef en moeiiyker werk dan haar wel lief is. Niet zonder geluk ontsnapt hun doel en kele malen maar net aan doorboring. Maar ook aan den anderen kant wordt het immer fraaie werk van Wedkamp steeds door z’n ne venspelers verprutst. D. H. L. weet dan te scoren door Saraber. maar juist gaat het fluitje voor buitenspel. Het blijkt echter uit stel van executie daar bij een Delftsche at taque A. Alsemgeest op het juiste moment door geeft naar z’n broer C., die zuiver inschiet, De thuisclub is in deze periode niet van het Geldersche doel af te slaan. Met man en macht wordt hier gewerkt en tenslotte is een penalty dan ook het resulaat. Hieruit maakt C. Alsemgeest 40. zou van de Hilversum-combinatie Poengeh Bartelds. Daarvoor achtte men laatstgenoemde te zwak. In de eerste set., die voor Leimonias met 64 verloren ging, staafde men de ver wachtingen. doch deze kwamen geheel anders uit in de twee volgende sets. Ir. Bartelds toon de zich een waardig partner van Poengeh. die een egoïstische, maar fraaie partij speelde. Vooral zijn volleeren was goed en in duels met Van Berkel zoowel als Scheurleer kwam hij vele malen als meerdere te voorschijn. Deze partij was de beste en ook laatste van den dag. Hilversum zegevierde tenslotte verdiend, door de laatste set met 62 te win nen. e Van LeimoniasAce restten alleen nog de twee dames-enkelspelen. Mej. Belzer werd voor de tweede maal verslagen, ditmaal door mej. Lindonk. die fraai in drie sets won. Haar spel had betere momenten dan dat van de Lel- monias-speelster. Mevr. Boutmy sloeg mevr. Ernst zonder In spanning (64, 61). In de partijen HilversumAce overwon Poen geh den kleinen Tjoa in twee sets. In een partij, waarin hard spel niet te zien werd- gegeven, bleek de Hilversummer wat spel betreft, veel sterker, al deed Tjoa vele listige en zuivere dingen. De overige partijen werden door Ace gewon nen. Herweyer sloeg C. v. d. Hagen op zijn slof fen, terwijl de Hagenaar met de Labye samen de fraaie prestatie leverde Nienaber en v. d. Hagen in de heeren-dubbel in drie sets te slaan. De Hilversum-combinatie was vol gaten, die door de Hagenaar goed werden benut. Tenslotte wonnen mej. Lindonk en mevr Lindonk en mevr. Ernst van mevr. Vleugels SchutterSpit en mej. van Herwijnen (75, 64), hetgeen een verrassing te meer was. Dezen Zondag was het spel veel beter dan de vorige dagen. Of dit kwam door het minder warme» weer of door de aanwezighrtd van meer dere toeschouwers, zal niet bekend worden, doch het feit was te constateeren. Alle partijen in den namiddag waren van meer dan eerste klas plan. Hetgeen slechts voldoening kan wekken. Tenslotte volgen hier de tgtaal-ultslagen: terdam) (H.D.Z., Amsterdam) 3 mln. 14 sec.3. Cauw* (Rotterdam) 3 mln. 44 sec. 5 x 66 M. estafette vrije slag heeren: 1. Ant werpen 3 min. 31 4/5 sec.; 2. K.A.Z. (Antwer- pen) 3 min. 32 sec.; 3. idem (2e plbeg) 3 min. 39 4/5 sec. 4. Rotterdam. 3 x 66 M. vrije slag estafette voor dames: 1. Rotterdam (Timmermans, Oversloot. Willy den Ouden) 2 min. 15 3/5 sec.; 2. Antwerpen in 2 mln. 23 4/5 sec. Idem voor heeren wisselslag: 1. Antwerpen in 2 mln. 22 1/5 nee.; 2. Rotterdam (Kruithof, Del wel en Regter) 2 mln. 26 3/5 sec.; 3. Antwerpen (2e ploeg) 3 mln. 30 4/5 sec. Idem voor dames; 1. Rotterdam (Hoogeweg, Brouwer, Wlly den Ouden) 2 min. 36 sec.; 2. Antwerpen in 2 mln. 58 1/5 sec. Waterpolo: Antwerpencombinatie 8C.H. en HZ PC. 3—1 (3—0); K-A.Z.C—Rotterdam (4—3). Eindresultaat: Rotterdam, 75 punten, win naar Maas- en Schelde Beker-/ Antwerpen 67 p. Heeren-enkelspel: Poengeh sl. Tjoa 64, 63; C. v. d. Hagen verl. van Herweyer 57, 36. Dames-dubbelspel: mevr. Vleugels Schutter Spit en mej. van Herwijnen verL van mej. Llndonk en mevr. Ernst 57, 46. Heeren-dubbelspel: Nienaber en C. V. d. Ha gen verl. van Herweyer en de Labye 61, 36, 0—6. De Leidsche Zwemclub heeft Zaterdag en Zondag haar jaarlijksche zwemfeest gehouden. Zaterdagmiddag werden* onder begunstiging van zeldzaam zomerweer de school- en onderlinge wedstrijden gehouden, waarbij tevens drie Leid sche kampioenschappen werden verzwommen. 100 M. schoolslag heeren: kampioen W. Oeeve (de Zijl) m 1 mln. 30 sec. 50 M. schoolslag dames: kampioene mej. R. Bruggeman (L.Z.C.) in 45 tweevijfde sec. 50 M. rugslag dames: kampioene mej. E. W. Arnoldus (de Zijl) in 49 eenvijfde sec. Op den tweeden dag. Zondag, werden de nationale wedstrijden gehouden, waarvoor bij zondere belangstelling bestond. Enkele zeer interessante estafette-wedstrijden werden gehouden. Mej. Zeeman (A.D.Z.) en de heer J. Stozijn (H.Z. en P.C.) gaven ’n interes sante demonstratie schoonsprlngen te zien en tot slot werden twee polowedstrijden gespeeld. In den heerenwedstrjjd won de Utrechtoche Zwemclub met 42 van de Leidsche, terwijl in den dameswedstrijd door de Hollandsche Dameszwemclub met 62 werd gewonnen van dt» „H.Z. en P.C.”-dames. In het zwemstadion van Tourelles vond de zwemlandenwedstrtjd plaats tusschen Frankrijk en Duitschla id. Daar Frankrijk zoowel de es tafette als den waterpolowedstrijd won. werd Dultschland met 20 verslagen. De 4 x 200 meter vrije slag estafette werd door Frankrijk gewonnen in 9 min. 44.8 sec. met Dultschland een tijd van 9 mln. 52.4 see. laatste zwemmer van de Fransche ploeg Taris, die den snelsten tijd maakte. nJ. 3 min. 17.8 sec. waterpolowedstrijd werd door Frankrijk 4 gewonnen, nadat de rust met 32 De regen dreigde tot nog een uur voor het tijdstip, waarop de wedstrijden om het kam pioenschap zouden worden vervolgd. Maar, ge lukkig, trok Pluvlus zich in zijn schuilhoeken terug en al bleef het zonnetje dan ook aan vankelijk nog weg. hetgeen aan de fleurigheid van de bezetting der tribunes iets afdoet, het was en bleef droog en zoo konden deze wed strijden, waarvoor iets meer belangstelling be stond dkn voor de'matches van Zaterdag, toch doorgaan. Zaterdagmiddag was in de voorwedstrijden bet „kaf" reeds van het „koren" gescheiden. Dat intusschen het onzekere weer invloed hebben moest op het aantal toeschbuwèrs was niet meer dap natuurlijk en onder deze om standigheden mag nog een aantal bezoekers tusschen zes A zeven duizend bevredigend wor den genoemd. De regeling was iets minder vlot, althans in den aanvang van Zaterdag, maar toch hadden de wedstrijden een regelmatig verloop. Veel verrassing was er in de sprintnummers niet te verwachten en dat v. Egmond kampioen der amateurs worden zou. stond welhaast te voren vast. De manier echter waarop hij alles gewonnen heeft en vooral de gemakkelijke wijze, waarop dit geschiedde was voor den lief hebber van wielersport toch weer wel een ver rassing. Geen oogenblik werd hij bedreigd. Ook niet in de allerlaatste ritten, waarin hij rijden moest tegen de kampioenen der onafhankelij ken en der professionals. We gelooven zelfs niet dat wanneer Moeskops in den eindstrijd zou zijn gekomen, dat Big Pete het tegen den-Haar- lemmer, die in prachtconditie is, zou hebben weten te houden. Van Egmond heeft een zeer bijzondere ma nier van rijden, waarbij de tactiek een vrij on dergeschikte rol vervult. HU vertrouwt vol gens ons en niet ten onrechte op zijn kracht, die op het oogenblik heel groot is. Hij maakt zich geen zorg om „van den kop af’ te vertrekken en dan in een steeds opgevoerde snelheid zijn gang te versnellen en in een welhaast onhoudbare lange pace zijn tegen standers te beletten in zijn nabijheid te ko men. Zóó heeft hij alle wedstrijden, zoowel die van Zaterdag als die van Zondag gereden en hij heeft er succes mee gehad, al geven we toe, dat zijn methode van rijden voor het pu bliek, dat liever een beslissing vlak voor of op de eindstreep ziet, misschien minder aantrek- I kelijk is. Ifet is trouwens steeds het geval met krachten van extra klasse. We herinneren al ligt dit niet op het terrein van de sprint aan Linart, die steeds van den kop af won en den anderen geen kans gaf hem te naderen. De nederlaag van Moeskops tegen Leene mocht dan een oogenblik teleurstelling bren gen voor de aanhangers van den langsten Ha genaar, den man met een wereldnaam, die nog altijd kan meedoen en ook nog altijd meedoet dubbel zoo gewichtig was het voor den fijner gebouwden, eleganteren stadgenoot van Big Pete, die al zoovele jaren met de tweede plaats moest genoegen nemen en nu eindelijk weer eens, naar zijn eigen verklaring, na twintig jaren, een kampioenschap behaalde. In de amateursklasse werd een beslissing ge nomen, welke het publiek zeer voldeed. Wij schreven al dat de „overwinning" van Ber nard Leene op v. d. Linden zeer twijfelachtig was. Mede door een protest van v. d. Linden herzag de jury haar beslissing en zoo weru deze rit overgereden, waarbij v. d. Linden de victorie behaalde. Jammer was het, dat in den strijd tusschen de onafhankelijken een ongeval een eind maakte aan den tot dan toe aardlgen en span nenden Strijd, waarin het ging tusschen Crooi- mans en v. d. Heuvel, Croolmans, die in de voorwedstrijden weder een zeer dragelijk figuur had gemaakt, doch in de eerste man che van de finale vkn v. d. Heuvel verloor, wilde het blijkbaar in de tweede manche for- ceeren door hoog uit de bocht naar beneden te vallen. Van den Heuvel die bemerkte, dat hij, als-le er niet als de kippen bij was, zou verliezen, sneed hem den pas af en beider be rekening van den afstand was blijkbaar te krap, want beiden kwamen met elkaar in bot sing, waarbij Croolmans het loodje lei. Hij bleef liggen als een plank, kwam even spoedig bjj, doch viel, toen hjj van de dokters kamer naar het rennerskwartier ging, weer van pioenschap van Nederland 1933, waarvoor acht stayers aan den start verschenen. In deze volgorde werd gestart: Schlebaum (gangmaker Grosllmond), Iteddy (Schadebrodt) van der Valk (Bustraan), Snoek Veurremans) van der Wulp (v. d. Bosch), de Graaf (Küser), Blekemolen (Wiersma) en Korf (Slesker). Direct na den aanvang gebeurde er een on geval. Reede in de eerste ronde reden de ren ners dicht bijeen, terwijl het passeeren niet zonder gevaar geschiedde. Na 7 ronden tuimel de van der Wulp plotseling naar beneden en moest worden weggedragen. Intusschen had de kampioen Schlebaum rustig den kop geno men met de Graaf spoedig op de tweede plaats. Korf werd reeds dadelijk gelapt en niet lang daarna kreeg hij zjjn tweede lap. De 10 KM. werden afgelegd in 9 min. 4/5 sec. Na 20 KM. was de stand als volgt: Schlebaum, De Graaf, Blekemolen, Snoek. Leddy, Van der Valk, Korf, die niet minder dan 4 ronden achter is. Blekemolen voerde op dat moment een hevl- gen strijd met Snoek, waarbij Wiersma hinder de bjj het passeeren van Snoek. Blekemolen liet tenslotte los, zoodat hjj afzakte tot de zes de plaats. Het tempo was inmiddels versneld en de 20 KM. waren opgegaan in 17 min. 38 4/5 seconden. Na 50 ronden deed Schlebaum een aanval op Blekemolen en ook de laatste werd gelapt. De Graaf wisselde van motor, daar K&ser’s motor niet goed functlonneerde. Hjj werd goed overgenomen, doch de Amsterdammer draaide toch niet meer zoo regelmatig als achter Kaser. Snoek zag dan ook na 60 ronden kans de Graaf te passeeren en de tweede plaats te bezetten. Kaser kwam echter spoedig weer in de baan, doch door het steeds wisselen van motor was de Graaf leeljjk achter geraakt. Blekemolen kreeg zijn tweede lap te» pakken, terwijl Korf reeds zes ronden achter lag. De andere stayers wisselden in de middenmoot steeds van plaats. De 30 KM. gingen op in 26 min. 12 3/5 sec. Grosllmond kseeg pech en eenlge ronden moest Schlebaum zonder gangmaker rijden. Tenslotte kwam de gangmaker van Van der Wulp in de baan, v. d. Bosch, doch toen Schle baum daar tenslotte goed achter lag. was hjj reeds twee ronden achtergeraakt. De Graaf had intusschen van de situatie geprofiteerd en had den kop genomen. De 40 KM. gingen op in 35 min. 6 1/5 sec. Korf was intusschen meer dan 8 ronden achtergekomen en gaf den strijd op. De pech was wel de sterkste factor in de eer ste 50 KM. Ook Blekemolen werd niet gespaard en raakte verschillende 'ronden achter door verwisseling van motor. De stand op de helft van den wedstrijd, dus na 100 ronden, 50 KM. was als volgt: 1. De Graaf, 2. Snoek op 150 M.. 3. Leddy 300 M„ 4. Van der Valk 400 M„ 5. op 2 ronden Schlebaum, 6. Blekemolen met 6 ronden achterstand. De tijd was 43 min. 59 4/5 sec. Op de volgende 10 K.M. gebeurde er niets bij zonders, alleen Schlebaum kwam eenige ron den meer achter, terwijl ook Van der Valk een ronde was achter geraakt. De 60 KM. werden afgelegd in 53 min. 56 2/5 sec. 75 ronden voor het einde kwam de gangma ker Groslimond weer in de baan, hjj loste slecht af en weer kostte dit Schlebaum twee ron den. Rustig draalden de leiders hun rondjes en alleen De Graaf en Snoek lagen 65 ron den voor het einde, buitengewone dingen vóor- behouden, zoo in den strijd, dat de kamp wel tusschen deze beiden zou gaan. Vijfenvijftig ronden voor het einde kreeg Blekemolen zijn tiende lap en spoedig daarop zijn elfde. De 70 KM. waren afgelegd in 1 uur 2 mln. 31/5 sec. De Graaf reed regelmatig door en na 75 KM. was alleen Snoek niet ge lapt, doch lag met drie kwart ronde achter stand op de Graaf de tweede plaats. De an deren waren 2 tot 11 ronden achter. Het werd eentonig om aan te zien. Zelfs Snoek werd 35 ronden voor het einde gelapt en het publiek, dat in den loop van den middag tot een 5000 man was aangegroeid, begon de tribunes reeds te verlaten. De tijd van de 86 KM. bedroeg 1 uur 10 min. 51 sec. en die van de 90 KM 1 uur 20 mln. 5 1/5 sec. Wel een bewijs, dat het tempo in dezen kampioenswedstrijd niet al te schit terend is geweest. Ook in den resteerenden tijd gebeurde er niets bijzonders meer en zoo werd de jeugdige de Graaf kampioen van Nederland in den tijd van 1 uur 29 mln. 20 2/5 sec. Een vrij slechten tijd, doch men moet in aanmerking nemen, dat er een sterke wind stond, terwijl de spanning in den! geheelen wedstrijd zoek was en tempo niet versneld bêhoefde te worden. De Graaf reed met zijn gangmaker Küser, ditmaal de laatste op een fiets, een eereronde. Naar wij vernemen, was het ongeval van Van der Wulp te wijten aan het feit, dat hij van zjjn zadel gewipt was, voorover was ge slagen en met een smak op de baan terecht kwam. Door de bescherming van den Helm liep het ongeval goed af. De gangmaker van Leddy, Schadebrodt werd beboet met f 25, wegens het opzettelijk hinde ren van een tegenstander. Het eindresultaat van den 100 KM stayers wedstrijd was: Ulft trapt af en keeper Alsemgeest moet al direct bij een voorzet in actie komen. D. H L. verplaatst echter het spel spoedig, doch C. Alsemgeest schiet ver naast. Een zeer gevaar lijk moment ontstaat voor de Delftsche veste als de rood-gele l.buiten, Wefjkamp die de beste speler van S. D O. U. C. is op fraaie wijze den Delftschen rachter passeert, en dan voorzet. Midvoor le Cpmte mist echter hopeloos. Ook Saraber zoekt bij een Delftschen aanval het doel te hoog. Het spelpeil is aan vankelijk niet erg hoog, doch als er 10 min. gespeeld is, zet het D. H. L.-blnnentrio een mooie combinatie op, waaruit A. Alsemgeest van dichtbij weet te scoren. 10. Ulft speelt een stevig spel en lijkt vast be sloten om dien achterstand weer in te loopen. Het gevaar komt hier vooral van den l.buiten, die veel te veel bewegingsvrijheid geniet, en heel wat afgemeten voorzetten kan geven. Ten slotte gaat de D. H. L.-r.half hem meer be waken, doch daar trekt hij zich niets van aan, en met z’n stevige body werkt hij zich overal doorheen. Een punter van zijn voet HVGB 2 minuten 50 4/5 sec. Haarlem 2 minuten 53 4/5 sec. HPC 3 minuten 1 2/5 sec. X 50 meter wisselslag estafette ranten. 1 HVGB 1 minuut 54 sec. 2 Het IJ 1 minuut 56 sec. 3 HPC 2 minuten 1 3/5 sec. 100 Meter vrije slAg dames: 1 Mejuffrouw B. Geene (Het IJ) 1 minuut 15 1/5 sec. 3 Mejuffrouw J. HarUioff (Inter Nos) 1 mi nuut 17 3/5 sec; 3 Mejuffrouw F. Hessel (Het IJ) 1 minuut 18 sec. 100 Meter vrije slag heeren: 1 H. van Essen (Het IJi 1 minuut 4 2/5 sec. 2 S. L. Mooi (HPC) 1 minuut 4 3/5 sec. 3 J. van-Oostrom Soede (Het IJ) 1 minuut 4 3/5 sec. Ook de Haarlemsche zwem- en poloclub H V. G. B. had het wedstrtjdbassta van het Noorderbad te Zandvoort uitgekozen, om daar in haar nationaal zwemfeest te orgaElseeren. Wat het bassin betreft zal het bestuur wel te vreden zijn geweest, doch over de publieke be langstelling zal het wel minder zijn. Het weer was des morgens minder ideaal, vandaar dat niet velen naar Zandvoort getrokken zullen zijn. Het programma had een HaarlemschAm- sterdamsch karakter. Alle Haarlemsche clubs namen er aan deel, evenals de Amsterdamsche vereenlglngen Dolfijn. Het IJ, ADZ en A Z 1870. De adspiranten verschenen het eerst in het water. Zij namen deel aan de 5 X 50 Meter wisselslag-estafette. De IJ-jeugd bleek het sterkst te zijn, doch zij zwom buiten mededin ging mee. HVGB won daardoor den eersten prijs. Ook het tweede nummer voor de adspi ranten.’ de 3 X 50 meter wisselslag-estafette was voor HVGB. Zoowel voor de dames als voor de heeren stond één individueel nummer op het pro gramma. n.l. 100 meter vrije slag. Bij de dames ging de strijd tusschen B. Geene en F. Hessel van het IJ en J. Harthoff van Inter Nos. Zij zwommen in één serie. Eerstgenoemde won op rustige wijze. De strijd bij de heeren was spannender. Hier verschenen Van Essen en Van Oostrom Soede van het IJ en Mooi van HPC in dezelfde serie aan den start. Slechts met 1/5 seconde ver schil tikte Van Essen eerder aan dan de Heem- stedenaar. Het estafette-nummer voor de dames (5 X 50 meter vrije slag) was voor het IJ. De dames waren een halve baan voor op nummer twee (Inter Nos) en ruim een baan op nummer vier (HPC). De 3 X 50 meter wisselslag-estafette heeren bracht alleen Haarlemsche clubs aan de start. HPC werd nummer één en twee Haarlem. De heeren van het IJ deden bij het nummer 5 X 50 meter vrije slag voor de dames niet onder. ZU wonnen eveneens in een tijd van 2 min. 27 2/5 sec. Tweede werd HPC. Het programma vermeldde verder een de monstratie schoonsprlngen. figuurzwemmen door dames van Haarlemsche zwemclubs en hindemlszwemmen voor HVGB-leden. Daarna volgde de polowedstrijd HVGB Dolfijn-comblnatle. Hoewel de Haarlemmers zich flink Inspanden konden zij niet verhinde ren, dat de Dolfijn met rust een 30. voor sprong boekte. Kort na de hervatting was de stand 03. Nadat Van Ommeren tegen ge scoord had, bracht Dolfijn den eindstand op De met voor Frankrijk was ingegaan. Door twee doel punten van Van Diener. terwijl maal scoorde, Frankrijk. Na de Schwarz de Plancke i doelpunt, 54. De belangrijkste uitslagen luidden verder: 100 meter vrije slag dames: 1. Mlle Blondeau, 1 mln. 13.6 tec.; 2. Mile Godard 1 mln. 14 sec. 100 meter vrije slag heeren: 1. Taris. 1 min 1 sec.; 3. Button (Engeland). 1 mln. 2 4 sec.;

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 9