Naar Parijs MARKTEN Wisselkoersen 1 LAWNTENNIS T VELD de verkoop Motie aan den Minister KROMMENIE VOLENDAM VINKEVEEN Uit W est-F rietland KATWOUDE MONNIKENDAM WILN1S Het ziekentriduum te Heiloo WAARLAND MIJDRECHT Zilveren professiefeest WIELRENNEN Wrijving te IJmuiden DE TOUR DE FRANCE De staking niet geëindigd OUDERKERK a.d. AMSTEL WESTWOUD ASSENDELFT De boksmatch Petrolle van Klaveren Onze landgenoot verliest ZEVENHOVEN Weerbericht BILJARTEN OUDE NIEDORP T HOUTVLOT TE ZAANDAM ANNA-PAULOWNA PURMEREND ZIJDEWIND SCHAGEN I De tweede dag der internationale wedstrijden te Noordwjjk NOODLIJDENDE KWEEKERS EN DE SANEERING Om het wereldkampioenschap 71/2 te Ostende De eerste vyftig deelnemer* zyn ingeschrevenmorgen sluit Ttcn Ook Piet Moeskops gaat mee DONDERDAG 13 JULI van Oen. M. 4 ieid Zaterdagavond 8 uur en V|tf i uit: tus- Onder een xandtrechter. BtJ werkzaamhe den aan den nieuwen weg stortte door het ver schuiven van den zandhoop plotseling een zand- trechter in elkaar. J. de W alhier geraakte on der het vallende gevaarte bedolven, doch werd direct door toegeschoten arbeiders bevrijd Met eenige kneuzingen en ontvellingen liep het on geluk voor W. nog goed af. Kano gestolen. Ten nadeele van den brug wachter R. O. Is des nachts een hem toebehoo- rende kano ontvreemd. Men vermoedt, dat een nachtelijke automobilist de kano in zijn wagen heeft geladen en er mede vandoor Is gegaan. De politie heeft de zaak In onderzoek. N. M. Burgerlijke stond Geboren: Maria Clara, dochter van R. Bonder en H. K. Vormbouw. Overleden: Margaretha Terra 55 jaar, echt- genoote van Engelbertus Rouwendaal. Grondaankoop Alhier is men druk bezig met het aankoopen van gronden voor het te graven kanaal OudkarspelNiedorper Ver.'aat. Naar wij vernemen, hebb enreeds verachUlende besprekingen plaats gehad tusschen afgevaar digden van den Provincialen Waterstaat en di verse eigenaren en is overeenstemming bereikt met de heeren C. Klaver en Ant. Bos. die hun geheele bedrijf verkochten, terwijl tevens per- ceelen zijn aangekocht van G. Kossen, C. Schip per, F. C Jodg. R. K. Kerkbestuur te Waar land, K. Kuiper, Heiloo e.a. kooper moest worden bijbetaald aan achterstal lige last en/ 100. Kooper werd de heer Jn. Bruin Pz. te Waarland, voor en ten behoeve van P. Bruin Pz vrachtachipper te Waarland, voor de som van»/ 12 per snees of totaal 433. R. K. Damv. O. G. De clubavond welke Dinsdag jj. niet kon plaats hebben, zal deze week worden gehouden op Vrijdagavond 14 Juli. Collectief arbeidscontract In een gecom bineerde vergadering van den L. T. B. en ,.St. Deus Dedit” is men gekomen tot een collectief arbeidscontract met een loonnorm van 30 ct. per uur. Woensdag heeft te Umulden onder voorzit terschap van den Rfjksbemlddelaar prof. Jose phus Jltta, he bejtuur der IJmuider Reeders- vereenlglng en het hoofdbestuur van den Cen- tralen Bond vergaderd naar aanleiding van het door de Umulder Federatie verspreide pamflet. Het bestuur der Reedersvereenlglng deelde me de, dat zij de staking als niet geëindigd be schouwde, daar de Umulder Federatie de over eenkomst niet naleefde en rancune maatregelen nam. dat men het zonder verhooging zou kunnen regelen. Hoe onaangenaam deze maatregel in de voor velen benarde tijden ook moge zijn, de omstandigheden aan de geldmarkt nood zaakten tenslotte tot verhooging. minste onzen tocht, dan komt Haarlem en Amsterdam Van Belle (België) Foerster (Dultschland) Soussa (Egypte) Albert (Frankrijk) 8 weering (Nederland) Cote (Frankrijk) 16 16 34 34 15 14 69 34 53 46 79 30 70 30 18.76 826 8 83 8.76 20 10.21 20 7.07 Ondertrouwd: P. Smit en A. Boerman. Getrouwd. J. ten Wolde en G. de Groot. Overleden. G. O. van Stipriaan 30 Jaar. VisacberU. Men besteedde alhier voor karper 12 tot 16 cent, voor bot 18 tot 26. voor schol- 8 tot 12 cent en voor groeten aan voer van aal 20 tot 52 cent per pond. ..Inenting Op Vrijdag 14 Juli as. bestaat er ten huize van Dr. A. Luardie van des voOYm. 89 uur gelegenheid tot kostelooze inenting. Belangrijke voetbalwedstrijd Zondag as. komt het eerste elftal van Kerkrade-Chevre- mont een wedstrijd spelen tegen Volendam I. Met veel belangstelling wordt deze wedstrijd tegemoet gezien. 300 90 13 17 vette I nie tb: ve zafi nci te ges ook bo< Mi Pu 1 «la J. M. Va IX A. 1 P. Een mooi succes Als een der jongste koren heeft ons R.K. Gemengd Koor Zondag deel genomen aan het sangconcours te Hoorn; het wist daar een eersten prijs te verwerven met 207 punten. Gezien het feit, dat het koor ruim een half jaar bestaat, is deze prestatie een mooi succes, zoowel voor koor als dirigent. Nieuwe leden worden thans weer aangenomen. Werkverschaffing Met ingang van Dins dag 11 dezer Is de werkverschaffing stop gezet. Alle arbelcers, In werkverschaffing te werk ge steld, worden op een der bedrijven van de fa. Peter Verburg met het plukken van doperwten tegen e enaccoordloon van twee cent per kilo. Gemeenteraad. De raad der gemeente Kat- woude kwam In openbare zitting bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. Versteeg. Onder de Ingekomen stukken bevond zich een schrijven van den Commissaris der Koningin in N.-Holland, houdende, dat de heer J. Versteeg tot burgemeester is herbenoemd. Tot gevolmach tigde bü de stemming voor hoofdingeland N.-H. Noorderkwartier wordt de heer D. Klomp Kz. ge kozen. Nadat nog was vastgesteld een suppletoire be groeting voor den dienst 1932, volgde sluiting. De Beemsterbrug De Beemsterbrug is her steld. Er is een nieuwe klap aangebracht welke op het zware verkeer berekend is. Een en ander is in den nacht van Dinsdag op Woensdag In orde gebracht. De uitslagen der mlddagpartljen van Woens dag luiden als volgt: Boerenleenbank Wegens de geheel gewij zigde toestanden op de geldmarkt is in de laatstgehouden gecombineerde vergadering van bestuur en raad van toezicht besloten, de ren-, te der voorschotten over 1933 met pet. te verhoogen en deze aldus té brengen van 4.50 op 4.75 pet. Hoewel deze verhooging reeds op de convo catie der laatstgehouden algemeene vergade ring als vermoede’ljke maatregel werd aange- kondlgd, had men nog steeds de verwachting, De veertiende etappe van de Tour de France, loopende van Montpellier naar Perpignan, een afstand van 166 KM., werd Woensdag gewon nen door Leducq in den tijd van 6 uur 4 mln. 40 sec. Tweede werd Magne. 300 143 van 71/2 Tuasehen tram en wagen. Dinsdagmorgen om circa 7 uur kwam een landbouwer uit Oost huizen met een paard en wagen In het Noord- elnde uit de richting Edam aangereden. Het paard werd voor de electr. tram schichtig en be gon te steigeren. Hierdoor viel van den wagen een maalmachine, waarvan een paal een ruit van de tram trof, die in splinters uiteenspatte. Gelukkig bevonden zich geen passagiers in het compartiment, zoodat het bü materieele schade bleef. WOENSDAG, 12 Juli. Vorige koersen Heden 8.34M 59.21 9.70 34.89 «.01 «Is «2 60 41J0 I.76M 13.1TM >nd«n eerlijn artto irussol vitserland veenen nenharen ockholm slo York (cable) rtome Praaa Madrid - Woensdagmiddag was nog niet begonnen met het uit elkaar halen van het groote houtvlot hetwelk In de nieuwe zeehaven te Zaandam ligt. De sleepboot, welke het vlot van Zweden naar hier heeft gebracht, de „Prins Bernadot te" ligt langszij het vlot en de bemanning houdt zich onledig het schip een kwastj e verf te geven Wij vernamen dat deze sleepboot de ket tingen waarmede het vlot in elkaar gezet Is mede terug moet nemen naar Zweden en dus wacht op het uit elkaar halen. Concert Bij goed weer geeft het plaatselijk fanfarekorps Maandag 17 Juli des avonds te 8 uur een openluchtconcert in de tent aan het dorp. Wil men nog van de altxonderlüke gelegen heid profiteeren, om Zaterdag een genotvollen dag te hebben, dan moet men zich onverwijld van kaarten voorzien, uonderdagmiddag war moeten wfj den verkoop sluiten. i. 11 JuU. aardappelen 0.90140. 9.00—9.80. Burgeritjfce Stand. Geboren Martha Maria, d. van N. Hefting en A. Hollenberg. Jannes, a van J. J. Nederhoed en B. Otter. Constantia Maria Bertha, d. van J. B. Lemmens en O. v. Diepen. te.» 42.60 41.50 I.74N 13« ’.WH Storm vogelsnieuw» finale Simplex-toumooi: M. V. V. I (Mijdrecht)—V. V. U. I (Uithoorn). Om 6 uur Stormvogels IIIWilnls-Dorp II. Wijziging treinenloop Als proef is door de Ned. Spoorwegen in het rayon Uithoorn Nleuwersluis een trein Ingelegd die om 20.52 te Wllnls stopt om reizigers op te nemen voor richting Nleuwersluis. Deze trein heeft goede aansluiting op de treinen naar Amsterdam en Utrecht. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling dezen treinenloop te handhaven indien er voldoende reizigers gebruik van maken. A. de Jong hoofdingeland In de vacature G. Kuylenburg is tot hoofdingeland van het Groot Waterschap „De Ring der Ronde Veenen" voor het district Wllnls gekozen de heer A. de Jong alhier. Bekendmaking. Burgemeester en Wethou ders van Behagen brengen ter algemeene kennis, dat de Westfrlesche dijk van af het gehucht La- gedijk In de richting Burghorn op Donderdag 13, Vrijdag 14 en Zaterdag 15 Juli as. Voor alle ver keer zal zijn afgesloten. t opbrengst was 97 74%. Geslaagd Voor het te Alkmaar gehouden M.U.L.O.-examen slaagde een zevental leer lingen van de U.L.O.-school alhier, waaronder twee plaatsgenooten, t.w. T. Bregman en J. Gootjes. e Verkooping Bij 3e gehouden verkooping van den landbouwerswoning „Vredebest”, gele gen In het Noordelnde naast de R. K. Kerk, ter grootte van 28 H. A. 26 A. 15 c.A., ten over staande van notaris Kruzeman te Bodegraven, werd op f 45000 opgehouden. Culemborg NEW-YORK, 13 Juli De boksmatch schen Van Klaveren en Petrolle is geëindigd met een nederlaag van den Nederlandschen bok ser door een technischen knock out in de vierde ronde. Daar het rechteroog van Van Klaveren ern stig gewond was, werd de strijd door den scheidsrechter gestaakt. Oorspronkelijk zouden tien ronden worden gespeeld. Tegen dit optre den heeft het publiek krachtig geprotesteerd, Tiaar Van Klaveren Petrolle verre de baas was. (United Press) Waterschapsbelasting De Banne West- wmid heeft den omslag der Polderlasten over 1933 bepaald op 20 per H A. naar de volgende specificatie: voor Drechterland ƒ6; voor Grootslag ƒ6.50; voor Hoogheemraadschap ƒ4; voor eigen Banne ƒ3.50. De betaaldagen zijn bepaald op 28 Augustus en op 20 November 1933 ten gemeentehulze vjm ’s morgen 912 U. R. K. Fabrieksarbeidersbond Dinsdagavond hield de afdeeling Assendelft een vergadering onder leiding van den heer J. van Gelderen. Het voornaamste punt vormde de bespreking over de wijziging in de Zlekengeldultkeering door de directie van de N. L. F. voorgesteld. De nieuwe regeling werd met algemeene stem men aangenomen. Een bespreking over het op richten van een Retralte-club volgde. Naast het stoffelijke behoort ook het geeste lijke de aandacht te hebben, wat door den Eerw. Adviseur Kap. 8. Mol in een propagandistisch speechje werd verduidelijkt. Een besluit w^rd nog niet genomen. Overgeplaatet De heer G. Winter, voor heen monteur bü het G. E. B. alhier, is door de overname van het bedrijf door het F. E. N. in dienst dar provincie gekomen met gevolg, dat hü met Ingang van 1 Augustus ax. is overge plaatst naar de gemeente Kolhom. Opdracht De vernieuwing van de electri- sche geleidingen In den watertoren is door het P. W. B. opgedragen aan den heer W. van Ham, electro-technisch bureau, alhier voor de som van f1101.Een mooie opdracht. Spetuteawe Zondag speelde Z. A. P. I te gen D. V. O. In Medembllk en won met 32. De korfbalclub „Vliegens Vlug" verloor op *t terrein van Z. A. P. met 51 van „Jong I^ven" van uit 1 Zand. Zonder tegenbericht sal „Vliegens Vlug" I ax. Zondag weer een wedstrijd spelen tegen een club uit Medembllk. „Ons Schoolfeest” Onder tamehjk veel be langstelling werd alhier de jaarlüksche alge meene vergadering van ..Ons Schoolfeest” ge houden. Volgens het verslag van den penningmeester, den heer Jb. Caro, was er een batig saldo van 163 99 De aftredende bestuursleden werden allen herbenoemd. Besloten werd met de kin deren van de hoogste vier klassen van de K. K. en openbare lagere scholen een reisje per spoor te maken naar Valkeveen op Don derdag 20 Juli, terwül met de kinderen van de tweede en derde klasse een boottochtje sal worden gemaakt naar Schoon op Donderdag 27 JuU. Waarschünlük aal ook nog voor de kleintjes uit de eerst» klassen een feestje worden ge geven. Amstelland Dükgraaf en Hoogheemraden van Amstelland maken bekend, dat de herziene Keur- of Politieverordening ter Inzage ligt tto 15 JuU a.s. ter Gemeente-secretarie te Mü- trecht. Verkooping Dinsdagavond werd ten over staan var notaris P. G. Hllbrand te Obdam, in het café van den heer C. van Ophem, al hier. publiek verkocht een perceel bouwland be- hoorende tot de nalatenschap van Jn. Molenaar Pz. te Harenkarspel, welk perceel gelegen was aan de ringvaart in den Speketerspolder, ter Gevonden voorwerpen Alhier is gevonden een gouden collier met hanger; inlichtingen zün verkrijgbaar ter gemeentesecretarie. Hoogste stand: 765.5 te Toulouse. Laagste stand: 746.1 te Blacksod. Verwachting: Krachtige tot ma tigen, Zuldelüke tot Zuld-Weotelüken of Weste- lüken wind, zwaar bewolkt tot betrokken, tüde- Ujk regen, later Iets koeler. Zon op 435, onder 9.16. Licht op 9.46. 14 JuU Laatste Kwartier. De nieuwe verbindingsweg tusschen Zuld- Holland en Gooiland zal ook midden door ons dorp gaan. Met de werkzaamheden in de Droog makerij is men al bezig en we hoorden dat ook spoedig zal begonnen worden met de werkzaam heden in de Vinkeveensche plassen. Over een lengte van 3 K. M wordt de weg door de plas sen aangelegd wat een reuzenwerk zal worden, als men nagaat dat de plassen een 6 8 7 Meter diep zün. Waar de weg ons dorp den H< weg zal doorkruisen is nog niet met zeki. te zeggen. Vermoedelijk in den omtrek vkn het Postkantoor Zeer waarschünlük In de eigen dommen van Bunschoten of in den Hoek. Dit gaan we na aan de opmetlngen die steeds daar gedaan worden. De tijd zal het echter leeren. Rtjwtelbelasting Zü. die meenen In aan merking te komen voor een gratis rüwielbelas- tlngplaatje voor het op 1 Augustus as. aanvan gende belastingjaar, kunnen zich daartoe in persoon vervoegen bü den dienstgeleider der belastingen, wonende te Hofland A 443 alhier, op de Dinsdagen 18 en 26 JuU as. des avonds vanaf 7 uur en op de Zaterdagmiddagen (22 en 79 JuU as.) van 3 tot 5 uur. Personalia Onze plaatsgenoot, de heer H. J. M. Sieverding, ambtenaar ter Secretarie te Wllnls, werd als zoodanig benoemd te Zoeter- woude. De renners hadden veel last van de groote hitte. De temperatuur bedroeg vüftig graden in de zon en In de schaduw was het veertig graden. Bovendien woei er een heete Zuiden wind. Het tempo, waarin gereden werd, was daardoor zeer traag. Het geheele veld kwam met vertraging, doch gesloten aan. 1 Speicher 91 uur 18 mln. 32 sec.; 2 Lemaire 91 uur 18 min. 47 sec.; 3 Guerra 91 uur 24 mln. 23 sec.; 4 Martano 91 uur 26 mln. 12 sec.; 5 Archambaud 91 uur 26 mln. 48 sec. 8 Stpepel 91 uur 42 mln. 14 sec.; 7 Leyel 91 hur 42 mln. 45 sec.; 8 Trueba 91 uur '44' min*31 tee.; 9 Schepers 91 uur 48 min. ll'sec.; 10 Magne 91 uur 51 mln. 9 sec.; 11 Geyer 91 uur 57 mln. 30 sec. De resultaten waren als volgt: pnt. brt. h.s. moyenrv 300 132 300 298 15 14 gisteren om het cadre De Commissie uit de 50 Westfrlesche gemeen ten heeft een brief aan den Minister van Econo mische Zaken gericht, waarin deze nogmaals attent wordt gemaakt op de uitaonderlüke ■wakke economische positie, die West-Friesland sinds jaren Inneemt. De voornaamste kurk, waar de kwünende tuindersstand nog op drüft, Is de bloembollencultuur.. De Commissie heeft dan ook uit pure be houdzucht zeer sterke Interesse voor het sanee- ringsplan voor het bloembollenbedrüf. Een punt heeft de commissie op het wenschenprogram overgenomen, dat voor West-Friesland een aparte levenskwestie beteekent. De vraag, of voor de straks In te leveren leverbare bollen een redelüke vergoeding zal worden toegekend. Is bü den staat van totale uitputting van de West-Friesche kweekers van zoo groote betee- kenls, dat de commissie de hiertoe gedane ver zoeken ernstig ondersteunt. De leverbare bollen, bet afgewerkte product der kweekers, waarop loon en bemesting, land- huur en lasten drukken, kunnen hier niet zon der gevaar voor verdere inzinking „om niet" worden Ingenomen. Het doen garandeeren van den binnenlandschen minimumprijs door den exporteur kan hieraan niet tegemoet komen. De minimumprijzen zün bekend gemaakt zonder eenige garantie, wül geen crediet voor een even tueel surplus van leverbaar In uitzicht wordt gesteld. Deze minimumprijzen zün dan ook geen basis geweest voor den onderlingen binnen landschen handel en Is er veel beneden deze prijzen verkocht. De eenige manier om de garantie van den binnenlandschen minimumprijs af te dwingen en tegelljkertüd eenige tegemoetkoming te ver leunen. Is vergoeding van het In te leveren leverbaar uit een daarvoor beschikbaar te stel len regeeringscrediet. Deze vergoeding, uit het vak terug te betalen en aan de bedrijven be steed, zal voor de zeer vele kweekers andere minder wenschelüke steun vormen uit de even eens In staat van uitputting verkeerende open- bare kassen voorkomen. Er wordt dan ook ernstig aangedrongen, dat zoo snel mogelük worde gepubliceerd, dat de boven gevraagde vergoeding voor surplus leverbaar in het sanee- ringsplan wordt opgenomen. Zondag ax. zal eveneens Z; A. P. I amler e«n wedstrüd spelen tegen V. I. O. 8. Warmenhuizen. Zaterdagavond half acht speelt Z. A. P. II tegen A. D. O. I op 1 veld van Z. A. P cieelen nood der kweekers zal worden rekening gehouden. De groote nood, die thans in kweekerskringen heerscht, maakt het noodsakelük. dat al het leverbaar, wat thans voorradig is. den minlmum- prüs opbrengt, daar deze prijs voor het geheele leverbaar product slechts In een minimum le vensonderhoud kan voorzien. Zonder betaling van het surplus leverbaar zal deze saneerlng de ondergang van seer vele kweekers beteekenen. Zü besloot deze motie ter kennis te brengen van den Minister van Economische Zaken en van de Commissie-Slingenberg. Dedoncker (België) Ferraz (Portugal) Bü de laatste partijen wereldkampioenschap 71/2 cadre wist onze landgenoot In een mooie spannende partü een overwinning te behalen op den Franschman Cote. De eerwaarde zuster Medarda (in de wereld mej. M. Zonne veld uit Heems kerk) hoopt in het St. Hllde- gardusgesticht te Rotterdam op Zondag 16 Juli haar zilve ren professie- feest te vlerën. Juli. Veemarkt 40 Paarden magere Oeidekoelen 60 00— Geldekoelen 140.00—220.00. 7 100.00175.00. 14 Pinken 38.00 50 00. 46 nuchtere Kalveren 6.00—14.00, magere Varkens 120048.00, 27 vette Varkens per K.G. 0X3—0.34. 114 Biggen 9.00—13.00, 34 Kippen 0.401.00, 165 vette Schapen 10.001350, 88 Lammeren 4.007.00. VOLENDAM. 13 Juli. 196196 Kandelaren 1.70— 1.77. 137 Klpeleren 3.00. WESTLAND 13 Juli. Mlddelprljs v. d. Weatl. veilingen. Roode bessen 8.0023.00, idem witte 7X011.00, idem zwarte 34.0030.00 per 100 K.O. Druiven 0.381.00. Prlnceeseboonen 0 30 0.31, Snljboonen 0.180.38. Frambozen 030— 0.48, dubt). Boonen 0.140.38 per K.O. Bloem kool 1.5013.00, Andijvie 0.501.65. Komkom mers 150—350, Eieren 3.70—3.30 per 100 stuks. Meloenen 0.600.63. Perziken 0.010.16. Prui men 0.030.07% per stuk. Tomaten: A 0.90 1.40, B 0.90—1.30, C 0561.36. CC 0360.60 P. bak. WILNI8. 11 Juli. Wllnlseche Elervelllng Aan voer 64136 stuks. Klpeleren 3.103.00. Eendele- ren 1.401X0 per 100 stuks. WARMENHUIZEN. 13 Juli. Aardappelen: Sehotsche Muizen 0.761.70. Idem groote 0.76 1.10, idem Drielingen 0.751.10. Zflvernep 6.00 per 100 K.O Bloemkool 10.60 per 100 stuks. Prreonalia De heer C. van Eden, alhier, slaagde voor het candldaats-examep sociale geographic. ALKMAAR. 13 Juli. N.V. Aikmaarscbe Ex. porvveiuug. Aardappelen oxu3xo per luo ku oaruoeieu ao.uo—ou.uo per luo »lol. Aaibeesea i o.uv10.00 per lo pond. Andovie oxo moemaooi I M.0013.6o. idem u s.oO6.00 per iuu stuas. Doperwten 4.OU-(.00 per luo boud, lurulven «I.0o per loo pond. Kropsia 030ixo <aoauu>mmeis rxo4.0u, Melooneu 3o.uo—oy uu per loo auuks. Poeielem 030o.to per baxje. peulen 6.0010.00 per 100 pand. Mebaroer 3 oo «.oo per 100 boe. nooae kooi 130 per 100 K_u, deiuerle O.ijp130 per xoo oos. öpuiaaie 0.44 1.00 per bak. onuooouen S.00xS.uo, duboele opertueboonen lu.ov10.0U, 1 uinooouer^ o.su— 13O, tomaten 6.008.00 per 100 pond, uien 1.50 «1.(0, Wortelen a30I4.uo per iuu boa. Awarte oeasen U.Oo10.00 per 100 pond. BROEK OP LANOKNDIJK. 13 JuU. 10800 KG Tomaten: A 13.10. B 18.6018.00, C 930. CO <30. »«o000 K.U. Aaroappeien: bonoteebe Muizen 0.75—3.10, Eigenheimers 3.40, Blauwe Elgenbel- mere 3 0ou.vo. Drielingen 0.731.60. 5/6 boe Wortelen 6.60—6.90. 30000 K.G. Roode kool 3.4» 3.90. 1600 K.G. Gele kool 3.006.10. 3100 K O Vroege Witte kool 1.90330. 1136 K.G. Uien; Gele Nep ZUvernep 7.4b8.00. Zilver Drie lingen 3 50. 3100 stuks Bloemkool; 1ste eoort 8.601130. idem, 3e soort 4.70—6 30. BARNEVELD, 13 JuU. Eiermarkt. Aanvoer 1336000 stuks. 3.003.70 per 100 etuks. Handel redelijk. BOVENKARSPEL (Station). 13 JuU. ..De Tuin bouw” Aardappelen: Sutton 0.37%, Nlnetytold 0.37%, Scbotscne 037%0X0. kleine 0X7%. Eigenheimers 0.901.40 per baal. Aangevoeld 9131 baal. Doorgedraaid 4313% baal. BLOKKER. 11 Juli. „Op Hoop van Zegen” Scliotacbe aardappelen 0.760X0, Bloemkool 10.30. Sla 0.901.40. Aardbeien 35.00—84.00, KruUbeeaen 9.009.80. Roode bdaeen 11.90— 16.10, Witte bessen 10.0013.10, Trosbessen 15.00 19.00. Proleflcbesaen 33.0039.00, Frambooen 30 00—36 00. Persiken 3.70 HEILOO. 13 JuU. Bxportvelllng „8t. Wllllbror- dus" Aardbeien, vroege 0.14—0 19. idem late 0.180X0. Zwarte bessen 0.19—0X3, Roode be»- sen 0.100.16, Doperwten 0.030.09. Peulen 0 08 —0.18. Tulnboonen 0.010.03. dubbele Stamala- boonen 0.100.14 per K.G. Rabarber 0X00.45, Wortelen 0.600 98 per 10 boe Spinazie 0.30— 0.46 per kistje. Kropsla 0.601.70. Bloemkool. Ie soort 9.1013.20, ld. 3e soort 3.408.70 per 100. Postelein 0.300.40 per kist Andijvie 0 90 4X0 par 100. Asperges, dik wit 0X00X8. Idem dik blauw 0.080.14 per bos. HAARLXM. 13 JuU. Oroentenmarkt. Tomaten 0.09—0.16, Heeren boon en 0.33—0.45, Snuboonen 0 38—0 44 per K.G. Sla 0.603.00 per 1M krop. Spinazie 0.40—0 85. Andijvie 0X0—0.76, Poeteieln 0.400.75 per kist. Aardbeien 0.601.30 per slof. Komkommer 0.04—0.06. Bloemkool 0.060.16 per stuk. Wortelen 0.130.18. Rabarber 0.030.06, Peterselie 0.030.10. Selderij 0.030.10 per boe. HOOOKARSPEL 13 Juli. Marktver. De Een dracht” Aardappelen; Schotsche 0.75—0X0, Nlnetytold 0.75. Bloemkool 10 0010 60, kleina aardappelen 0.76. blauwe aardappelen 3.10. Aan voer 43 schuiten. Doorgedraald 1637 baal. MEEWMBLIK. 13 Juli. ..St. Joseph". Aardappe- >5 len: Groote Muizen 0X7%0.66. kleine Muizen 0.37%. Idezal 037%, Gelderecbe 0X7%, witte X. 0.37% per baal. Aan voer 3800 baal. Doorgedraald - 1580 baal NOORD-SCHARWOUDE, 13 Juli 305000 K.G. AardappelenGroote Scbotache Muizen 0.76— 1.00, sebotsche Muizen 0.753.10, Drielingen 0.75—0.80. BI Eigenheimers 3 00350 3300 K.O. Zllveruien: ZUvernep 4.907.10 11 K.G. Peulen 5.00. 50 K.G. Kroten 3.10. 935 K.O. Roode kool 3.20 3800 K.G. Gew. witte kool 3.30—3.40. 500 K.O. Tulnboonen 1201.60. 330 stuks Bloemkool 6.607.10 per 100 stuks. 83 K.O. Spercleboonen 33.00—80.00. WOGNUM. 13 JuU. Aardappelen: groote Mui zen 0.37%, idem kleine 0.37% per HL. Aan voer 1331 baal. Doolgedrzald. OBDAM. 13 JuU. .De Tuinbouw" 130000 K.G. Aardappelen 0.750X0. 3000 K.G. Drielin gen 0.76. PURMEREND. 13 Juli. ..Alslagver Beemster. Purmerend en Omstreken" Aardappelen: Schotache Muizen 0X00.53, BI. Eigenheimers 0 39—0.63. kleine Schotache Muizen 0.300 36 per 36 K.G. Tulnboonen 021023 per 16 K.O. Peulen 1.0010.00. Doperwten 350—6.00 per 60 K.G. Roode Aalbessen 9.0039 00. Zwarte Bessen 18.0034.00, Klapbessen 0.30—1.10, per 100 K.G. Perziken 3.308.70 per 100 stuks. Aardbeziën 0 260 46 per K.G. Komkommers 3.004.90 per 100 stuks. Tomaten: A 11.00—18.00. C 6.0Ö— 13.00 per 100 K.G. Bloemkool 3.00—33.00 per 100. Splnasie 0.160.68, Poeteieln 0.460.73 per mand van 8 K.G. Sla 0.603.00 per 100 krop. Andijvie 0.130.46 per kist. Peterselie l.OOw-4.00. Selderij 1.00—6.00, Rabarber 8.40—6.60. Worte len 4X01350 per 100 boe. Slaboonen 4.30 4.40. Snljboonen 3.704X0. Blauwschokkers 0X4 —1X5 per 16 K.G. SCHAGEN, 13 Juli. Elervelllng 98000 klp- eleren: 63-54 3.10. 65-57 3.103X0. 58-60 320 a.40, 61-63 3.30- 350, 64-67 3 40—3.60 3000 Eendeleren 3.603.70. 37 Kalkoeneieren 3.90— 4.00. SCHAGEN. 100.00360.00. 140.00, 66 Kalikoeien irz uit ira uit ..Inkrimping kermis Er broeit wat in Vln- keveen over het bealult van den Raad om de kermis met één dag In te krimpen. We ver wachten protest op protest. Laten we hopen dat wanneer dit aangenomen besluit gehandhaafd blüft. dat zich gedurende de kermisdagen geen ongeregeldheden voor doen. Laat iedere inwoner verstandig zün en laten de voorstanders der kermis met ver stand hun protest doen hooren. Voor dit jaar zün op het Genadeoord van O. L. Vrouw ter Nood te Heiloo een tweetal 3-daagache Zleken-bedevaarten vastgesteld, welke wederom geleld zullen worden door den welbekenden Pater Franciscaan Fridol’uus Huissen uit het klooster te Nieuwe Nledorp Het eerste triduum heeft plaats op 1, 2 en 3 Augustus voor de Dekenaten Beverwük en Purmerend. De tweede volgt op 8, 9 en 10 Augustus voor de Dekenaten Alkmaar, Behagen, Hoorn, en Wervershoof. Zieken, die deze bedevaart wen- schen mee te maken, kunnen zich voor deelna me opgeven bü den Pastoor hunner parochie. Bijzonderheden worden tx.t, verstrekt. Loop der bevolking Op 31 Mei J.l. bedroeg het aantal inwoners dezer gemeente 4675. In de maand Juni zün geboren 6, overleden 5, ingeschreven 18 en afgeschreven 21 personen, gj-ootte var. 85 aren 60 centiaren. Door den dus bedroeg het zielental op 30 Juni 4674. Het landenklassement ziet er nu als volgt 1 Frankrük 374 uur 38 mln. 29 sec.; 2 België 275 uur -7 mln. 1 sec.; 3 Duitsehland 275 uur 58 mln. 38 sec.; 4 Zwitserland 277 uur 26 mln. 31 sec.; 5 Italië 278 uur 58 mln. 48 sec. De belangstelling voor onze prachtige reis naar Arnhem valt ons tot heden, eerlük ge zegd, bar ogen. Het totaal aantal deelnemers heeft nauwelüks de vüftig overschreden. Wü begrüpen heel goed, dat de minder gunstige weersomstandigheden oorzaak zün, dat men talmt met het nemen van kaarten. Wü kun nen er niet genoeg nadruk op leggen, dat zulks totaal overbodig Is. Vooral de Amsterdamsche lezers kunnen weten, dat onze excursies Im mer door fraai weer worden begunstigd en hot feit, dat de Enkhulzer Almanak op den 15den Juli geen 100 pet. zon garandeert mag onze lezers niet weerhouden om een gezelligen dag naar en In Arnhem door te brengen. Het programma is aantrekkelük genoeg en waar de technische verzorging wederom in handen is van den heer Brugman uit Amster dam Is een vlotte en uitstekende organisatie dus gegarandeerd. De Vé-Ka-Pé-rels gaat van Alkmaar—Haar lem, Amsterdam langs de Vecht via Loenen, Utrecht naar de Bilt, waar In het Carlton- hotel een kop koffie wordt gedronken. De Utrechtsche deelnemers, die van ons kantoor te Utrecht zün vertrokken, sluiten zich hier aan. Van do Bilt trekken wü vla Zeist over den Amhemschen bovenweg door het vl^la- plaatsje Driebergen naar Doom—Leersum— Amerongen Rhenen Wagenlngen Oos- terbeek. Hier brengen wü een bezoek aan de schitterend boven den hün gelegen Wester- bouwlng. waar een ultgebrelde Geldersche kof- fle-tafel wordt gebruikt. Hoe uitstekend en mooi het daar is hebben velen onzer reeds eerder ervaren. Van de Westerbouwlng vertrekken wü per boot naar Arnhem. (Voor de af- de afwisseling maken wü dus een schitterenden boottocht langs den RUn. Wü arrlveeren onge veer kwart vóór drie In Arnhem en zullen alle gelegenheid hebben de versierde stad te bezich tigen en aan de verschillende feestelükhedan deel te nemen. In Musis Sacrum, ook welbe kend, wordt het diner gebruikt en om half acht vertrekken wü dwars door de mooie Ve- luwe naar Woudenberg. Hier wordt nog even afgestapt en dan gaan wü huis toe. Dit alles bieden wü onzen lezers aan voor slechts f 750, voor zoover het Amsterdam en Haarlem betreft, f 8 voor de deinen Alkmaar en f 8.78 voor de deelnen Utrecht. Momenteel bestaat in Alkmaar de belangstelling voor Utrecht, vervolgens spant de kroon en zal deze race wel winnen. De strüd om de tweede plaats zal wel zeer spannend zijp. Verrassingen zün niet uitgeslo ten, te meer daar de sprints van de laatste uren nog niet in ons beslt zün. ue Coöperatieve Velllngsvereenlgtng voor Bloembollenkweekers H. B. G. (G-A) te Llsse, heeft een motie aangenomen, waarin zü haar verlangen uitspreekt, dat bü de saneerlng van het bloembollenvak met den zeer grooten finan- Om misverstand te voorkomen, deelen wü mede, dat de deelnemers van de groep Haar lem in Haarlem moeten Instappen; de deelne mers van de groep Amsterdam In Amster dam en de deelnemers van de groep Utrecht In Utrecht. Laat deze kans om Arnhem, dat op zichzelf al mooi Is, in feestdos te zien, niet voorbü gaan. Damclub O. D. I. Voor den zomerwedstrijd speelde deze week G. OussorenL. Koster 2—0, G. OussorenJ. Nap 03, J. KosterA. C. v. VUet 2—0 1—1, H. Fokker—P. de Graaf 3—0 03. J. KoolmanJ. Vulperhorst 11 30, P. KosterW. Vessem 20, 02, C. Vulperhorst P. de Graaf 2—0, J. v. d. Wilt—L. Koster 3—0, J. NapE. v d. Veer 30, P. de GraafW. Vulperhorst 03. Voor de promotie-degradatie comp. speelde H. VerbruggeL Koster 20. C. VulperhorstM. Vulperhorst 0—2, L. Koster—J. v. d. Wilt 3—0, H. VerbruggeM. Vulperhorst 20. Er begint reeds op den tweeden dag aardig teexenlng ie komen In den strüd, althans voor zoover de enkelspelen betreft. In het heeren-enkelspel hebben verschillende spelers de derde ronde reeds bereikt en t is te voorzien, jat de strüd der laatste acht reeds genoeg spanning zal opleveren. De strüd In de tweede ronde was daar gisteren alweer het be- wüs van De Stefsni had het tegen den Franschman Jourde, die daarna n.b. nog sün wedstrijd uit de eerste ronde tegen van Aardenne moest spelen, niet zoo heel moellük. In drie sets, waar- bü Jourde slechts vüf games haalde, won de Italiaan. Heel wat spannender en interessanter was de partü van von Kehrling tegen Hughan. Het had er allen schün van, dat do winnaar van 1932 na den enerveerenden kamp op den eersten dag tegen Heynen, de derde ronde niet zou halen. Weliswaar won hü den eersten set met 83, doch daams volgden twee seta voor Hughan en had de Britsch-Indlër daarna meer geriskeerd en In de hoeken gespeeld, we weten het niet, of de massieve figuur van den Hongaar dan niet bezweken zou sün. Nu bleef hü de baas en deed hü Hughan door zün goede services en welgerichte slagen somwülen tot wanhoop bren gen. Hü won tenslotte in twee en een half uur. Niet mlrder lang duurde de partü Weber— Rogers. De eerste set was met 7—8 voor oen Hollander. Dan Incasseerde de Ier den twee den set met 11—4», doch Weber raakte daarna vermoeid. Hü verloor den derden set met 84. haalde nog even op In den vierden, maar verkx r ten slotte met 78. H. Timmer, die nog niet op de baan was ge weest, speelde niet minder dan drie partüen in het enkelspel, won deze alle met ten hoogste twee games In een set en totaal negen games tegen rich. In het dames-enkelspel plaatsten zich In de tweede ronde mej. Belzer, die mevr. Schim— van der Lceff met 8—0. 61 sloeg, mra. Burke, na een drie-sets overwinning op mej. Terwlndt, mej. Rollin Couquerque door mevr. Boutmy te slaan, mevr. P. Stuck door een gemakkelüke 8—3, 6—0 op mevr, de Bruyn—Kops en mej. Ingram dcor mevr. DrosCanters te slaan. In dames-dubbel, heeren-dubbel en gemengd dubbel had het eerste treffen plaats, doch bü- zondere dingen vielen er niet voor. Het weer liet de spelers dezen middag niet In den steek. Even drelgde een donderbui, doch tot regen Kwam het niet. De uitslagen zün: Heeren-enkelspel, eerste ronde: O. W. Scheurleer si. J. Heymans 6—0, 60, 61; H. Timmer sl. R. J. Brossen 60, 6—3, 6—1. Tweede ronde: G. W. Scheurleer sl. M. Wet- selaar 75. 63, 36. 6—4; D. Teschmache. sL J. H. Wlssellnk 60. 62, 60; H. Timmer sL O. G. Pel 6—0, 6—1, 6—0. Derde rode: O. de Stefanl sL Jourde 6—1, 81, 63- B. von Kehrling sl. T. Hughan 62, 36, 46. 63. 83; Bertorlo sl. J. van Olst 16, 6—3. 62, 75; L. Rogers sl. W. F. Weber 57, 119 6—4, 75; H. Timmer sl. D. Tesch- macher 6-1, 6—3, 6—3. Dames-enkelspel. eerste ronde: mevr. Dralle sl. mevr. A Ernst 6—3, 2—6. 6—1; mevr. M. Dros sl. mej. M. Roos 6—1, 60; mevr. P. von Stuck sl. mej. W Leeksma 6—1, 6—0; mevr. O. Schim van der Loeff w.o.; mej. E. Beloer WO.; mej. Ingram sl mej. A. Kerckhoff 6—2, 6—1; mevr. D. de BruynKops wa Tweede ronde: mej. E. Belzer sL mevr. O. Schim van der Loeff 6—0, 6—1; mrs. Burke sL mej. T. Tjrwlndt 2—6, 6—3, 6—3; mej. M. Rol lin Couquerque sL mevr. M. Boutmy 6—1, 6—0; mevr. P. v. Stuck sl. mevr. D. de Bruyn Kops 8—2. 6—0; mej. Ingram sl. mevr. M. Dros— Canters 6-4. 2—6, 6—1; mej. B. Bander sl. mevr. M. Jonqulëre 86, 61. Dames-dubbelspel, eerste ronde: mevr. P. Stuck en nej. Sander sl. mevr. I. Wetselaar en mevr. Hartkamp 60, 61; mevr. Dralle en mej. L W van Lindonk sl. mevr. R. Roos en mej. 84. Roos 6 "3, 6 3. Heeren-dubbelspel. eerste ronde: mr. W. Ma- rinkelle en W Heynen al. R. J. Brussen en Th. A. Gvrritcen 62, 60. 84; T. Hughan en van Olst 81. mr. J. Pel en J. Heymans 83, 8—1, 6— 3. Tweede ronde: G. de Stefanl en L. Rogers sL H. van Riemsdük en M. Wetselaar 64, 63, Gemengd dubbelspel eerste ronde: mej. M. Rollln Couquerque en G. R. Castendük sl. mej. Z. Kerckhoff en mr P. J. Sigmond 63. 61; mej. E. Bejzer en W. Karsten sl. mevr. Hart kamp en G van Aardenne 60, 63; mevr. Boutmy en Jourde sl. mej. W. Leeksma en J. H. Wlssellnk 6—4, 6—3. zooals bekend warden de Wereldkampioen schappen wielrennen dit jaar te Parüs gehouden en wel op 12, 13, 14 en 18 Augustus ax. Door de Nederlandsche Wielrenunte zün voor, looplg aangewezen voor de sprint- amateurs J J. van Egmond, B. Leene en A. v. d. Linden. Voor de sprint: professionals O. F, Leene m P. Moeskops Voor den weg-amateurs L. Reünen. Voor den weg: professionals M. v. Oers, M. Valentün, G. v. d. Ruit en als reserve A. J. Braspennincx. Tot officieel leider is benoemd de heer E. Swaab de Beer, terwül als verzorger is aange wezen de heer Guus Schilling Zwemwedstrijden Begunstigd dQor mooi weer, werden door de Zwemvereenlglng „De Amstel" verschillende wedstrüden voor dames gehouden, onder groote belangstelling van het publiek. Met nog enkele attracties was het een welgeslaagd zwemfeest. De uitslag van den wedstrüd luidt als volgt: 40 M. schoolslag: 14 deelneemsters. Ie pr. N. v. Zoest. 37 2(6 sec.; 3e en 3e M. Exman en A. Boomars, elk 38 3/6 sec. 26 M. vrüe slag: 16 deelneemsters. Ie prijs A. Exman 26 1/5 sec.; 2e Gonny Boomars 29 sec.; 3e E. Coevert 29 3/5 sec. 40 M. rugzwemmen: 7 deelneemsters. Ie prijs Zoest 40 1/5 sec.. 3e A. Boomars 43 sec., 3e d. Neut 43 3/6 sec. Estafette 3 x 40 M. vrüe slag: le prjjs M. Ex man, A. Exman en J. Neellng; 2e N. Schaafsma, N. v. Zoest, G. Boomars. 4 pl. namen deel. Hlndemlszwemmen13 deelneemsters, le prüs A. Boomars 49 sec.; 2e N. v. Zoest 49 sec.; 3e M. Exman 49 1/6 sec. De Zonnestraal-ooiteete De ..Zonnsstraal" hield Dinsdag een straatcollecte waarvan de

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 2