Auto-renbaan KAREL I De aardbeving op Zuid-Sumatra Ons vliegwezen I DOOR HET GETEISTERD GEBIED RADIOPROGRAMMA GEUR EN KLEUR EEN NIEUW LID in het keur corps Karel I De naam dezer nieuws KAREI I houdt reeds een belofte in, die in alle op zichten' vervuld wordt. Eén en al Geur en Kleur voor slechts 6 cent. Het sierlijke model is geheel KAREL I kwaliteit. Koop een fraaie doos met 10 stuks vol Geuren Kleur en geniet er tien maal van voor slechts 60 cent. A VRIJDAG 14 JULI Groote bewondering Het opruimingswerk achttien-karaats DUITSCHE OBLIGATIËN Uitstel van betaling Branden in Brabant Te Princanhaga C f M-T Onze Indische handel Sterfte taruggung Ta Somaran Begin September Een moreel gevaar LUK AANGESPOELD Zaterdag 15 Juli 1933 Onderacheid ingen MILITAIR AFGERANSELD Vreemde geschiedenis te Naarden SIGARENFABRIEK IN ASCH DE PLUIMVEETEELT Ean gamaanta zond ar brandapuit! Men zij gewaarschuwd VECHTPARTIJ TE MISSIGIT De toeat and is op vele plaataen oerachrikkelyk Verzoeken in verband met steun- verleening Vermoedelijk van den vermisten kanovaarder HET KONINKLIJK BEZOEK AAN AMSTERDAM Prina Nicolaaa van Roemenië, be zichtigt dan Rykaatudiedianat voor da Luchtvaart en da Fokker-vliegtuigen- fabriak VOOR NA.DBRR BIJZOHDBRBtDXH VERWIJZSN WIJ KAAK DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Op weg naar Ranau De apealgelaganhadan in de groote ateden en badplaataen Het opruimingawerk K. R. VAN STAAL OOK UIT DE PROV. STATEN op wat in te Siandoardkwaliteit voor Nederland O e I 371 O. Ambrose an sün orkest. P6C- niet concert leuwsbe- Later vervolgt de verslaggever zijn tocht naar Bandar Soekaboeml, een onderdlstrict van die zelfde tna-ga, waar al evenzeer troostelooze in- en door elkaar gesmeten hoopen buizenwrakken, verlaten door de bewoners aan elkaar gerijd, een uiterst triest beeld geven van de situatie, ontstaan tengevolge van de aardbeving. Hier nu is letterlijk geen enkel huis in zijn oorspronk‘lijken vorm blijven staan I voor den E Nederlandse! dueele boude ten opzichte Vereenlging voor den Effectenhandel te stellen, welke daaromtrent de noodlge Information bij de Reichsbank zal tnwlnnen en deze aan de houders sal overbrengen of daaromtrent publi-, egtiën zal doen. BERLIJN. 419 M 4 30 eert 8 40 Programma van 10.30 Berichten en dansmuziek. con- door het Morgenochtend om uur sa] de Prins van Roemenië Den Haag verlaten om een bezoek te brengen aan de Luchtvaartafdeellng te Boeeter- berg. Van jaar gaat Z. K. H., zooals bekend, naar de vliegkampen de Mok en de Kooy. door Cola K. R. van Staal, die uit de O .SP. is getreden, deser dagen Provinciale leggen. H M. de Koningin beeft Donderdag tijdens het dejeuner ten Palelae Noordelnde, ter gele genheid van bet bezoek van Prins Nlcolaas van Roemenië aan Z. K. H. bet Grootkruis in de orde van den Nederlandse hen Leeuw verleend. H M de Koningin heeft kolonel Btolcsaco, adjudant tan Z. M. den Konlng van Roemenië, ilt^ benoemd tot com- dranje-Naasau. Ier» officieren, die den ellén, kapitein-vliege- Gisternacht te omstreeks 13 uur heeft aan sluis 11 van de Zuid-Willemsvaart te Someren een felle brand gewoed in het pakhuis van de Gebr. Maas. In het pakhuis was een groote voorraad graan en ander droog materiaal op geslagen. Het vuur greep zoo snel om Meb heen, dst aan blusschen niet te denken vlet Ook een aangebouwde arbeiderswoning werd door de vlammen aangetast en vernield. Van den inboedel kon niets gered worden. De oor zaak van den brand is onbekend. Verankering dekt de schade. H M. de Koningin zou voornemens zijn in September ax. haar jaarljjksch bezoek aan da hoofdstad te brengen. H. M. zal vermoedelijk Dinsdag 5 Sept. an. arriveeren en tot en met Zaterdag 9 September hier vertoeven. PARIJS (Radio), 1730 M. 10.30 Gr«- motoonmuziek 730 Dansmuziek 8.20 Oramofoonmuzlek. In de gKelende middagzon bouwt men zich met behulp van tentdoek, zink, a tap en bam boe een beschutting voor den nacht en voor wietreet boe vele en lange dagen nog! Verderop is hot precies eender gesteld met den algemeenen toestand. Banding is het uiterste bereikbare punt. Een breede en diepe rivier, de Way Banding gehee- ten, belet hier het verder gaan. Aan den over kant ervan is tenslotte ook nog de marga Rad ja basa met den grond gelijk gemaakt! Na een zeer vennoelenden doch uiterst be- langwekkeoden tocht keert de verslaggever dan naar Tandjong Karang terug om vandaar uit de Noorde'ijker gelegen gebieden om het Ra- naumeer ta beaoeken. waar de schade nog heel veel grooter afmetingen beeft aangenomen. Gelukkig is de B.O.W. onder de persoonlijke leiding van den eerstaanwezenden ingenieur van Palen, bang. den aimabelen heer Valken burg er reeds in geslaagd, met dwangarbei ders. het grootste aantal van deze hindernissen onaehadelljx te maken, zoodat wij „nog maar" twéé kilometer behoeven te loopen. Groote ongerustheid wordt gekoesterd ten aanzien var. het lot van de Inwoners wan ftroé en Liwa. nog meer naar den West kust ->ant ge legen. Bij aankomst in Martapoera vernemen wij, dat de wildste geruchten omtrent de nood lottige gevolgen van de aardbevtngaramp in die plaats geen bevestiging kunnen vinden, wijl alle communicatie sedert eenlge dagen ia ver broken. Een paar uur later in Moeara Doea blijkt da onzekerheid geweken. Kr is daar via Ranau een bericht ontvangen van den contro leur van Kroë met het ontstellende nieuws der verwoesting. Door de verwarring wordt een fou tief bericht aan ons door vermeldde inderdaad, dl 73 K.M. te voet had afe voorn, pr(jzen hiervan in 3 talen). Tn de gisteren te Londen gehouden jaarlük- sche vergadering van de Engeteehe Kamer van Koophandel van Nederlandaeb-Indlt werd medegedeeld dat de cijfers voor den Neder- landsch-Indischen handel over 1933 vierhonderd mlUloen gulden lager zijn dan die over 1931. De voorzitter seide. dat het Jaar 1933 voor Ned. Indlë niet zoo fataal was als 1931. maar dat desondanks nog altijd een teruggang in den handel valt waar te nemen. Nederland heeft van zijn aandeel op de irn- port-markt veertig procent verloren en te door Japan verdreven van zijn eerste plaats als In dividueel importeerend land. D? voorzitter sprak tenslotte dan wensch uit, dat men Indlë in staat stellen zou zelf de mid delen tot genezing van haar eoonomtechen toe stand ter band te nemen, van welke genezing zich reeds symptomen voordoen. De Vereenlglng van Broederljen- en Pluhn- veefokbedrljven In Nederland (V.B.N.) heeft een request gezonden aan den Minister van Economische Zaken, waarin zij dringend ver zoekt: 1. Te willen bevorderen, dat geen steungelden meer eenzijdig beschikbaar worden gesteld voor kleine eieren. 3. Voorschriften in bet leven te roepen, waar bij verboden wordt nA 1 Juni en vóór 1 Fe bruari uitgebroede kuikens te vervoeren, te verhandelen of te houden, terwijl zich nA 1 Juni en vóór 10 Januari geen eieren meer in de broedmachines mogen bevinden. De Mechel- sche Koekoeks, Noord-Hoxlandsche Blauwen, Sussex, Rhode Island Reds en de kruisingen van deze rassen hiervan echter uit te zonderen, daar deze rassen en kruisingen geheel of ten deels voor den plepkulkenfok worden gehou den, welke fok nog steeds loonend Is en het geheele jaar door plaats vindt. Ter bespreking van in Dan Haag reeds sinds jaren gekoesterde plannen, om te komen tot de oprichting van een auto-renbaan annex sportpark. kwamen Woensdagmiddag jx ean twintigtal belangstellenden uit Den Haag »n andere plaatsen bijeen in het Konlngln-WUhel- mina-badhotel t» Kijkduin t Looeduinen). on der leiding van den initiatiefnemer, den hear J. B Ooudriaan. Aan de hand van diverse teekeningen werd de doelmatigheid van enkele terreinen uitvoerig besproken, terwijl uit Ingekomen achrlfteltyke toezeggingen uit velerlei ook financieel» kringen mocht worden opgemakt, dat voor de totstandkoming momenteel in ons land groote belangstelling aanwezig is. De aanwezige heeren sloten zich aaneen tot een voorloopig syndicaat en wezen uit hun midden met algemeene stemmen als bestuur aan behalve bovengenoemde de heeren Ir. J E. Molteer en O. D. Wesseling, journalist, welke laatste het secretariaat van bet gevormde syn dicaat zal waarnemen. dip Prins Nlcolaas vergeael mandeur in de Orde van 1 Voorts zijn de belde andr Prins op zijn reis vergezel nier Opris en kapitein-lngenieur Nicolau be noemd tot Officier in de Orde van Oranje- Nasaau. WEKNKN. 017 M. 630 Populair eert 10.30 Populair concert dooi omroeporkest o. 1. V. Holzer. Op den weg naar Ranau heeft de aardbeving ook vreeaelljk huisgehouden. Circa 19 kilometer voorbij Moeara Doewa In het schitterend ruwe Sumatraanscbe berglandschap is de smalle kronkelende, langs peilloos diepe ravijnen slin gerende baan bedolven onder de van den me- terahoogen zijwand gestorte aarde over een afstand van 14 kilometer! zoodat er zrker een twintigtal strenunlngspunten moeten wor den „genomen”. KONIC.SWVSTFRHAl’REN. 1833 M. 13 90 Gremofoonmuzlek 3 30 idem 6 36 Vocaal concert 1130 Concert. De Minister van Blnnenlandache Zaken heeft zich gewend tot de burgemeesters van verschil lende groote steden en badplaatsen met de me- dedeeiing. dat do Regeering meent te moeten wijzen op de groote rnoreele gevaren vooral voor de jeugd verbonden aan het toenemen van het aantel apeelgelegenheden in den laatsten tijd. Den burgemeesters werd verzocht ernstig te willen nagaan of het houdqn van deze speel banken zjj het dat deze wellicht niet onder wettelijke verbodsbepalingen vallen waarom trent intusacben nog geenszins volledige zeker heid bestaat en een eventueele rechterlijke be slissing zal moeten worden afgewacht uit een moreel oogpunt door de plaatseljjke over heden bevorderd moet werden. Prins Nicólaas van Roemenië ia Donderdag- h.age te Amsterdam aangekomen, ten einde een bezoek te brengen aan de N. V. Nederlandacbe VUegtulgenfabriek Fokker en aan de afdeelingen van den Rljksstudledlenst voor de Luchtvaart te Amsterdam. Ofschoon het programma zoodanig geregeld was, dat de Fokkerfabriek vóór het sluitings uur sou worden bezocht, is dit bezoek, blijkbaar door een misverstand, in omgekeerde volgorde geschied en zoo reden de auto's van den prins en het gevolg te ongeveer kwart over vier het aan de Groote Kactenburgerstraat gelegen ter rein der Marine op. waar de RUkastudiedlenst is gevestigd. De vorstelijke bezoeker werd hier, bij afwezigheid van den directeur, dr. ir. E. B. Wolff, ontvangen door ir. C. Konlng. onder wiens deskundig gelelde de verschillende at- deellngen werden bezocht, waarbij ook de andere ingenieurs van genoemde Instelling aan Z. K. H. werden voorgesteld. Met groote be langstelling. die zich uitte in van goede tech nische kennis getuigende vragen. Inspecteerde Prins Nicolaaa in het bijzonder de aero-dyna- mische afdeeling, alsmede de afdeelingen ma teriaal- en vleugelonderzoek. Het bezoek nam ongeveer een half uur in beslag, waarna Z. K. H. zich met zijn gevolg per auto naar den Papaverweg aan de overzijde van het IJ be gaf. waar zich de Fokkerfabriek bevindt. Hier waren ter ontvangst van den hoogen beaocker aanwezig de directeur, de heer A. H. G. Fok ker. de adjunct-directeur Ir. B. Btephan en de bedrijfsleider Ir. F. Hentzen. bU wie zich tevens gevoegd liadden de heeren E. Th. de Veer, directeur der Luchtvaartafdeellng van het Departement van Waterstaat, en Jac. Gaster, consul van Roemenië te Amsterdam. Ofschoon, wegens het late middaguur de ar beid in de fabriek beëindigd was. had dit bet voordeel, dat de verschillende in bewerking zijnde onderdeden des te rustiger konden wor den bezichtigd. Dadelijk na de ontvangst werd Z. K. H. naar de voor de Kon. Luchtvaart Mjj In aanbouw zijnde romp van de F. 36 geleid en reeds het volgende oogenbllk was de hooge be zoeker in de als model opgestelde cockpit van dit toestel geklommen, waarbij de heer Fokker de noodlge toelichtingen gaf. Na den enormen vleugel van de F. 36 te hebben geïnspecteerd en nadat ook aan den overigen vleugelbouw de noodige aandacht was besteed, werd de thee geserveerd In het op ware grootte uitgevoerde model van den romp der F. 36. waardoor Z. K. H en de leden van zijn gevolg een uitstekenden ll'XEMBOt'RO. 1191 M. TOO Lichte gnimofoonniualak 7 43 Weeroveralcht 7.60 Bymphoniach concert van grunofoon- platen 830 Causerie over oen zotueel onderworp bet Fronsen 8 40 Lichte gramofoonmuzlek 9 00 Nieuwsberichten in het Frsnsch 9.10 Voortzetting lichte grunotoonmuzlek 9 43 Nli richten in het Duitseh 9 53 Dansmuziek en eramofoonmuslok (In de pauzes; alot- noteerlngen der wisselkoersen van de Eur. beurzen; laatste goederen en sportberichten; aankondiging Populair con- i Hamburg DAVKNTRY, 1034 M. 1330 Concert oen atodelljk orkest o 1. v. Arthur - 1.35 Concert door het Commodore Grand-orkest o. 1 v. Joseph Muecant 3.30 Gramofoonmualek 0.30 Concert - 5 06 Orgelconcert 7.06 Concert door bot Western Btudlo-orkest 733 Concert 9 40 Concert door het BB.C.-Theator- orkeet O. 1. v. Stanford Robingpn 1033 A w*t ktrwtwm an miin LANOENBERG. 47C M. 1130 Populair concert o. 1. v. Wolf 1.30 Gramofoon- mualek 1.50 Concert 4.50 Veaper- ooncert 7 3Q Opera-comlque van Lort- zlng 1105 Concert. Te Aalst, gemeente Waalre, bU Eindhoven, ontstond Donderdagavond omstreeks 7 uur door onbekende oorzaak brand in dg sigarenfabriek van de fa. F. Dijk. De fabriek met inventaris la oen prooi der vlammen geworden. Ook de aangrenzende woning van den heer v. Duk ging tn vlammen op. De Inboedel kon hier echter gered worden. De brandweer stond tegenover den brand wegens gebrek aan materiaal de gemeente heeft n.L geen brandspuit! vol komen machteloos. De aangerichte schade wordt door verzekering gedekt. Er werkten op deae fabriek 1» personen. van de B O.W. vordert naar wensch Ir. Valken- burgh zet er vaart achter. Hij heeft gegaran deerd, dat vóór het invallen van de duisternis de weg weer vrijgemaakt zou zijn voor het doorgaande verkeer. Het duurt dan ook geen uur meer, of de laatste kilometer van de strem ming is provisorisch hersteld, en het transport om. van rijst, dat door de B.P.M. ter beschik king is gesteld, en thans in twee vrachtauto's uit Pladjoe is aangevoerd, kan ongehinderd plaats hebben. Alles wordt gedirigeerd naar de onderneming „Sapatoehoe" van het Zuid Sumatra Land Syndicaat, waar eerst onder de energieke en doortastende leiding van den hoofd-admlnls- trateur. den heer G. E. Cath het reddingswerk geconcentreerd Is. Deze twee menschen hebben den toestand gered door de chaos, welke In paniekstemming zich van de gansche omgeving van het Ranau- meer heeft meester gemaakt, te ordenen. Veer tig uren achtereen zonder zich op eenigerlei wijze rust te gunnen, heeft dit menschenpaar, bijgestaan door even nobele en plichtsgetrouwe zielen, gezwoegd, om redding en leniging den nood te brengen. MILAAN. 301 M. 0 00 Orernnfixwimu- zlek 9 06 Orkestoonovrt. ROME, 441 M. 8 36 Gremofoonmuslek 1 030 „Turandot”, opera van Puccini. In een Chlneesche toko lagen twee vrouwen in een be<t te slapen, toen een brok muur van eenlge vierkante meters oppervlakte met dave rend gewe.'d neerstortte en alles verpletterde. De beide ongelukkigen werden op slag gedood. En het heeft heel veel moeite gekost om de lijken te bergen. De toko is nu een ruïne. Twee Ijzeren bed- geraamten steken uit een hoop puin en ver nield houtwerk uit. Bloedsporen geven de plaats aan, waar de beide vrouwen, verraderlijk in haar slaap overvallen, den dood vonden. Woensdagavond Is een milicien van het re giment motor-artlllerie onder Naarden onver wachts aangevallen door enkele burgers, die hem van zijn fiets sleurden en tegen den grond gooiden, waar hij versuft is blijven liggen. Dë jongeman kon zich niet herinneren iets pro- voceerends te hebben gedaan. Blijkbaar was al leen het feit, dat hij militaire kleeding droeg voor de aanvallers voldoende reden om hem onder toevoeging van het predikaat .moord»- •ïr In onderzoek. PARIJS (Elfel), 1446 M. 936 eert o. 1. v. Rd. Hament. MEDAN, 13 Juli. (Aneta) De Couran»' verneemt uit Blplrok dat gisteren In de 9™°'’ missigit aldaar een heftige vechtpartij pla*“ vond, waarbij verschillende personen werden gewond. De politie arresteerde twee person» de aanleiding tot deze vechtpartij is nog KALUNDBOBG, 1133 M. 13 30 Strijk orkest ven ..Wives” o. 1. V. Bendis 3 20 Bympbonl»-orkest 5 30 Gremofoonmu- slek 830 Dansmuziek. HUIZEN. 096 ML KRO 0.00 Morgen- concert 10.00 Gramafoonmuslek 1130 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H Perquln 13.00 Politieberichten 10.15 KRO-orkeet o. 1. V. Johan Gerritsen 1.40 Rustpoos voor den zender 3 00 Voor de rijpere jeugd door F Pauwels 3 30 Kln- deruurtje 4.00 Gramofoonmuslek 0.00 Bsperanto door P. Hellker 6 16 Gramo- foomnuslek 6 30 Herdenking 700-jarig bestaan van Arnhem sis stad 6 30 Journ weekoveralcht 6 40 Gramofoon- muzlek 7.00 PoUtlsberlchten 7.16 J. Feltsms; ..Het eiland Patmos” 7.35 Ors- mofoonmuzlek 7.45 RKF 8 00 KRO- orkest o. 1. v. Johan Gerritsen 9.00 Jo han Nieuwenhuis 9.15 KRO-Boys on da Bossche Reveller*. geven. Het telegram de controleur zelf Jgd. om bet bericht van de ramp te brengen. liet blijkt echter later, dat het een rechercheur van politie is geweest, die deze heldendaad heeft verricht I Als bijzon derheid wordt erbij verteld, dat de boodschap per den volgenden morgen weer welgemoed op dezelfde manier den terugtocht heeft onder nomen 1 Op de Ranau-hoogvlakte, als wtf het ver dienstelijke opruimingswerk van de B.O.W een poos gadeslaan, passeert ons een groepje inlan der». gepakt en gezakt de ..boengkoezans” op den rug toreend. WIJ houden den oudste van het gezelschap een hadji staande. Het zijn vluchtelingen uit Uwa. die reeds den vorigen dag 's morgens 8 uur op stap gegaan zijn. De menschen blijken danig overstuur. Van vermoeienis geen spoor. Zij worden gedreven door de angst voor de grillen van. moeder aarde. Kun Instinctmatige zucht tot zelfbehoud geeft hun kijmht en zweept hen op de toppen van hun zenuwen voort, alsmaar verder weg van de plaats des onheil». De oude hadji vertelt dat ze al dien tijd niets gegeten hebben. Een groezelige fleech waarin blijk baar water te geweest bungelt aan touw aan de „boengkoeean”. Zij te leeg. Hij brengt ons dus de eerste berichten uit Liwa. De toestand te er volgens zijn schildering, verschrikkelijk. Alles ligt tegen de vlakte. Hoe veel dooden en gewonden er zijn, weet hjj niet bij benadering op te geven. Maar het moeten er velen zijn. Zelf te dit groepje slachtoffers ongedeerd gebleven. Maar huis en hof zjjn vernield. De menschen zijn na dien noodlottl- g«n Zondagochtend nog twee dagen in hun doessoen gebleven, in de hoop, dat zjj weer konden herstellen, wat met één geweldigen schok werd verwoest. Ten einde raad omdat het gesldder van den grond maag niet opijteld Donderdagmiddag ctrca half drie te te Ber gen aan Zee aangespoeld bet Ifjk van een naar schatting 35 A 30-jarig manspersoon Het lijk, dat gekleed was In rood-bruine zwembroek, verkeerde reeds in staat van ontbinding en moet minstens acht dagen in het water gelegen hebben. Vermoedelfck betreft het hier den jon geman Rademaker uit Rotterdam, die de vorige week b(j Hoek van Holland met een kano naar zee te afgedreven.' Het haar van den Jongeman te van een rood-brulne kleur. De hichtpostbladen bevatten uitvoerige be richten over de aardbevlngsramp in Zuid-Su- matrn. 1 Aan de hand van verslagen van tochten door het geteisterde gebied, heeft ..Het Handeteblad" thans het volgende relaas samengesteld. Het gete.rterde gebied te vlak tegen de kust aan gelegen. Bij het binnenrijden van de marga Kota- Agoeng echter nog kilometers verwijderd van de kota valt nog steeds niets te be speuren van de aardbeving. De huizen staan er evenals de woningen In die streek fleu rig en vrcolljk bl). enkele vertoonen sierlijk ge sneden houten Wst-randen. Het dessaleven gaat gewoon zijn gang. Eerst dienter bij de kota beeft de aardbeving huisgehouden. Als wilde zij tn haar uitwerking het meeste effect sorteerenDe scheef weg gezakte huizen nemen in aantal toe, en als we de breede hoofdstraat naar de passer Inslaan, blijkt hoe groot de schok moet zijn geweest, welke aan de beving gepaard te gegaan. Een dewang te bezig de schade op te nemen. In zijn uniform van bestuurz-ambtenaar met gouden knoopen lijkt hjj wel een asstetent-reai- dent. Zijn bloemrijke naam luidt Ki Agoes Anang. Hij vertelt van de ervaringen van dien nood- lottlgen Zondagochtend. De beving was plotseling en direct zeer hevig. Een weelf te voren ongeveer had men ook tril lingen in den bodem waargenomen. Maar hier op werd niet 'direct acht geslagen. Trouwens voor vooraorgen waren dan eventueel te nemen. Woensdagavond omstreeks half twaalf br*k door onbekende oorzaak brand uit In een stal, gelegen achter café de .Leeuwerik" te Prtn- cenhage. De vlammen sloegen spoedig over naar hst café met aangebouwen slagerswinkel en wo ning, allee toebehoorende en bewoond door dea heer P. de Raat. is Do brandweer ven Prlncenhage stond mach teloos tegen het vuur. Het geheele perceel gihg in de vlammen op. Ook de Inboedel ging ge heel verloren. Verzekering dekt de schade. De Vereenlglng voor den Effectenhandel Amsterdam heeft een circulaire uitgegeven be treffende de maatregelen inzake het Duitache transferultstel, zooals deze tot nu toe zjjn vast gelegd, welke maatregelen nog tot velerlei vra gen aanleiding geven: Teneinde het stellen dier vragen en het over brengen daarvan aan de Reichsbank te ver gemakkelijken, verklaart de Vereenlglng voor den Effectenhandel zich bereid om leden, als mede de leden van de Vereenlglng voor den Effectenhandel te Rotterdam en van den Bond voor den Geld- en Effectenhandel In de pro vincie. in de gelegenheid te stellen de vragen, welke zich voor betaalkantoren, trustees of hou ders van vorderingen op Duitsche debiteuren mochten voordoen, tot haar te richten. De Ver- eenlging zal desa vragen, voor sodeer zij die niet uit de haar b(j de verschillende besprekin gen met de ReicliatMUik veretrekte gegevens «alve kan ophelderen. Aan de Reichsbank voorleggen en het antwoord aan de leden, die de informatie gevraagd hebben, overbrengen, terwijl, indien het punt het algemeen belang van alle betaal- kantoren, trustees of houders betreft, hierom trent een publicatie door de Vereenlglng aal kunnen worden gedaan. Ten opzichte van vra gen, welke zich voor betaalkantoren voordoen, sal de Vereenlglng voor den Effectenhandel hieromtrent met de Amsterdamsche Bankiers- vereenlging overleg plegen. Voor zoover betreft vragen, welke zich voor doen ten aanzien van vorderingen, die niet In obllgatlën zijn belichaamd, te de Vereenlglng 'fectenhandel. in overleg met de Ie Bank, bereid om aan indivl- f-s gelegenheid te geven hun vragen ïvan de tranaferbepalingen aan de inöruk kregen van de grootsche afmetingen, welke dit nieuwe toestel voor de HollandIndlë lijn zal verkrijgen. Na de thee werd de bezichtiging der fabriek voortgezet en nam Z. K. H. met veel belang stelling kennis'van de in aanbouw zijnde Jacht vliegtuigen voor het Nederlandsche leger, als mede van de „op stapel staande" verkeers- machlnea voor de Spaanscbe maatschappij L«pe. Even na half zes vertrok Z. K. H.. na den heer Fokker zijn gröote bewondering voor het hem getoonde te hebben betuigd, met bet ge volg per auto naar Den Haag. Naar „Het Volk” nader verneemt, zal de heer"* -C-- - tevens zijn lidmaatschap van Staten van Zuld-Holiand neer- De Minister van Bultenlandsche Zaken, Jhr. Mr. de Graeff beeft Donderdagavond in het Palace Hotel te Bchevenlngen een diner aan geboden ter gelegenheid van het bezoek van Prins Nlcoiaas van Roemenië. Prins Hendrik, vergezeld van zjjn adjudant, lultenant-ter-ree le Klasse Termijtelen. zat mede aan. Prins Nlcolaas was vergezeld van den adju dant van Z. M. den Konlng van Roemenië, kolonel Steicesco, en van den kaplteln-vliegenier Opris en den kapitein-lngenieur Nicolau. Onder de verdere gasten waren de Minister van Defensie, dr. Decker», de Opperceremonie- meester van H. M. de Koningin, graaf Dumon- oeau, de zaakgelastigde van Roemenië, de heer Dan Geblescu, de secretarte-generaal van het Depertemei t van Bultenlandsche Zaken, Jhr. tnr. Snoucx Hurgronje, de chef van de Directie van het Ptotocol. Jhr. mr. Teixeira de Mattos, de heer Dn Veer, directeur van den Luchtvaart dienst van het Departement van Waterstaat, kolonel O'udendUk. directeur van den Lucht vaartdienst te Soesterberg. de kaplteln-ter-me Ferwerda. commandant van het vliegkamp De' Kooy, kapltein-luitenant-ter-aee van Aller, commandant van het vliegkamp De Mok. ltd- tenant-kolonel van Banten. coolmandant van de luchtvaartafdeellng Soesterberg. luitenant- kolonel SiUevis. toegevoegd aan Z. K. H. Prins Nlcolaas. en de heer Antoni, handelsattaché van Roemenië. zijn zij vertrokken. In een diep ravijn van de hoogvlakte, waar ate met een artistieke hand eenlge tientallen huisjes zijn neergegooid, woont familie. Daar te het einddoel van deze Odyssee. Nog twee uren, zeggen zjj. moeten zjj loopen. Hoe zij er moeten komen is voor ons een raad sel. De hutejes lijken uit deze hoogte gezien onbereikbaar. Er schijnt toch een paadje naar toe te lelden. Terwijl de hadji ons van de wederwaardig heden der slachtoffers van deze geweldige ramp vertelt te zijn vrouw neergehurkt. Met groote, verschrikte oogen kijkt zij op naar haar man. naar ons. en prevelt met tusschenpoozen angstig wijzend naar den grond. Wat te er toch met haar, vragen wjj. Zjj voelt nog altijd schokken, en vestigt daar onze aandacht op. In hoofdzaak om haar ben ik dan ook mee weggetrokken uit Liwa. zegt de hadji. Zij was daar beslist gek geworden! Het zielige troepje zet dan zijn reis voort Wij wenst hen hen geluk met deze oplossing, welke hen althans uit de hel van het aard- bevingsgebied heeft verlost. HAMBURG, 372 M. 10 50 Populair 6ono»rt o. 1. V. Haring 1150 Populair concert 1.35 Oramofoonmuzlek 2.30 team 4.30 Concert door bat Norag- orkeat o. 1. v. Gerhard Maas» 1030 Coooert. WlMCHir, 1411 M. 135 ■ollaten- .ooneart 6.55 Populair oonoart door bat opara-orkaat 930 Pianorecital 10.30 Dansmuziek. ,,Och. die ia'ook al ale de reatt....“ zoo wordt vaak verzucht. Het betreft dan een deeilluaie, een teleurstelling in iemand, dien men hooger had aangeslagen. Ge komt eenige treden lager de matschappelijke ladder terecht en ziet de vrienden van vroeger zich snel van u verwijderen Ze zijn als de rest. Ge hebt vriendschap gesloten met iemand dien ge dacht „anders” te zijn dan anderen, zonder lagere bereke ning of luchthartige oppervlakkig heid. Maar ge wordt ziek, of ge djt lang afwezig ende vriendschap I lost zich op als een droom na V ont- I waken. Als de rest.... Die rest wordt dus het oude ge- I zegde niet achttien-karaats veron dersteld. Laten wij zorgen niet &V de rest te worden ingeaeeld. Laten we geen teleur et Hingen wekken, laat., men van ons nooit behoeven te zeggen-. als de rest. 'I— .1 HILVERSUM, 1875 M. VARA 8 00 Gramofoonmuzlek VPRO 10 00 Morgen wijding VARA 13.13 Ultzanding voor ar beiders in de Continubedrijven: Vara- kleln-orkest o. 1. v Hugo de Groot. Louis Contren zingt liedjes 13.00 De Noten krakers o. 1. v. Daal Wins 3 00 Rust poos voor het verzorgen van den zender 3.18 Gramofoonmualek 3.48 I. Leasing: Ver. tot bevordering der belangen van TB.C.-patltnten in Nederland; Augustus de oogstmaand, ook voor tuberouloeen 3.00 Orgelspel door Johsn Jong 3.10 Let terkundig overzicht door A. M. de Jong: „Dichter René de Clereq" 3 30 Orgelspel door Johsn Jong 3 45 Wladimir Plque- trlo-4.06 Vara-klnderkoor .JJe Rood borstjes” o. 1. v. Lelda Hulscher 4 18 Wladimir Pique-trio 438 .De Rood- boratjae" 4.48 Wladimir Piqua-trio 8.00 Klnderuurtje. Op hot booae eiland 6.00 Drie kwartier vacantleplannen met de Flierefluiters o. 1. v. Van der Horst 8 45 Btraussprogramma door hot Vara-orkaet o. 1. v. Gebert 730 Pltaendlng voor het platteland; ..Het landbouwprogramma van de SDAP." 7.88 Herhaling BOB-be- richten 8 00 Liedje» bij do lult door het Henny Ot ar Bprato 8.10 Het aomar- feeet In Friesland 830 Persberichten van Vaa Dies en Varia 8.30 Muzikale wedrennen door hot Vara-orkeet o. 1. V. Hugo do Groot 9.00 Liedjes voor do lult 9.10 Rottardamach aceordeon-orkast 9.30 „Uit de oude dooa" door het Vara- orkeet o. 1. v. Hugo de Groot 10.00 Gra- motoonmuzlok 10.10 Platlor-baa-orkast o. 1. v. Carlqulat 1036 Oaruao alngt 1030 Vara-orkeet o. I. v. Hugo da Groot 11.16 De Flierefluiter». BRROMVN9TER, 460 M. 8 80 Gramo- foonmuzlek 735 Idem 830 jisr fi dele Bauer", operette van Ml. BRI R»EL. 509 M. 13 30 Concert door het omroepsymphonle-orkeet o. 1. v. Ar thur Meulentans 130 Populair concert door het radio-orkeet o. 1. v. Frans André 8 30 Dansmuziek 6.80 Concert door het kleine orke^s- van het N. I. R. o. 1. v. F. Leemans 030 Qramofoonmuslek 11.00 Dansmuziek. In het Alg. Politieblad ontraadt de burge meester van Weert belanghebbenden in relatie te treden met B. Bekkema, geboren te Leeu warden 8 Fabr. 1901, gedomicilieerd W Weert. Deze persoon biedt onder den naam Recla mebureau Bevo tegen voorafgaande betaling de levering aan van diverse soorten progammaa en het plaatsen van advertiën, zonder evenwel «ün verplichtingen n» tg komen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 6