Verandering in de handelspolitiek Contingenteering Het gezag wijkt niet RADIOPROGRAMMA GEEN BEZWAREN TEGEN RETORSIE 'I en Verwachting niet hoog gespannen De reden Militaire plichten Lage temperaturen Een nieuw koude-record bereikt De kwestie in orde gebracht CRISIS-BOTERMERK DE DAGELIJKSCHE GEBEDEN Maandag *.a. geen staking HOOGTE-RECORD VLIEGEN Jhr. J. M. van Asch van Wyck Het dreigend conflict in de steenindustrie Maandag a.s. waarschijnlijk staking RETRAITE VOOR KERK ZANGERS Het Engelsche schip op de Schelde Drie andere Duitschers moeten eveneens ons land verlaten UIT DE VERWARMINGS- 1NDUSTRIE De prijzen moeten stijgen De uitwijzing van Tykfer Hartelijkheid is maar alles. „Hartelijkheid is maar alles", smaalt men-} heid opzicht Heeft Nederland principieel en doelbewust een andere han delspolitieke richting ingeslagen HET AANGESPOELDE LIJK HERKEN" Waarschuwing van den comman dant der Marine naar aanlei ding van „Het Anker” Deskundige voorlichting Achtste nationale Bedevaart naar Dokkum Ook tegen dumping? Invoer van rund-, kalfs-, schapen- paardenvleesch voor den tyd van zes maanden Zondag 16 Juli 1933 k W^thouderscrisis te Amsterdam Maandag 17 JulJ 1933 ZATERDAG 15 JULI gisl 9.00 De de moet Krohme 10.45 M. ter dat be stuk Geen audiëntie Vrijwel algemeen erkende men, dat het nood- sakelUk ia, aan de regeering de bij dit wetsont werp gevraagde bevoegdheden te verleenen, hoe ingrijpend deze ook zijn- Tegen het verleenen dezer bevoegdheden op zich zelf werden dan ook weinig bezwaren Ingebracht. PARIJS (Et ff el), 1446 M. 8.50 Gramo foonmuzlek. 10.00 Kerk- 5.00 Idem. ROME, 441 M. 8.25 Gramofoonmuzlek 8.00 Concert 9.05 Populair concert door het omroeporkest o. 1. v. Josef Hol ler 10.50 Dansmuziek. om te Land- genomen door Z. H. Exc. Mgr. Th. van maten Apostolisch Vicaris van E- name. kan leggen. Dit Intusschen heeft ons land tegenover Duitsch- land dat systeem nog onlangs in toepassing gebracht; het resultaat was toen echter niet schitterend, omdat ons land over geen ander ruilobject beschikte dan over de renteverlaging van bet crediet Daarom werd de vraag ge steld, waarom de regeering niet voorstelt, een onderhandeUngstarlef in te voeren: waarom de Crislslnvoerwet niet zou Kunnen worden gewij zigd In dien zin, dat wij niet aan alle landen een even hoog contingent behoeven toe te ■taan; waarom niet van overheidswege, zooals in Zwitserland geschiedt, het systeem van goe- derenrull wordt toegepast? Deze leden konden niet begrijpen, waarom de regeering begint met het meest straffe middel om onze handels politieke betrekkingen te regelen: retorsie. Het schrijven d.d. 8 Juli betreffende de voor stellen van de patroonsorganisaties met betrek king tot een steenzetterscontract Is in een gisteravond gehouden gecombineerde vergade ring van de arbeidersorganisaties .Alg. Ned. Bouwarbetdersbond, Federatie van Bouwvakar beiders, R. K. Bond van Transportarbeiders en Christelijke Bond van Transportarbeiders) be sproken. De gezamenlijke besturen kwamen tot de conclusie, dat de voorstellen der patroons zóó niet kunnen worden aanvaard. Besloten Is aan de leden steenzetters bet ad vies te geven van Maandag as. af, op de voor waarden In het schrijven van de patroons ge noemd. geen steen te lossen. De besturen zijn overtuigd dat dit advies zal worden aanvaard, zoodat er Maandag geen steen zal worden ver werkt door de leden dezer arbeidersbonden. gemeente behooren af te treden, de drie sociaal democratische wethouders hun mandaten beschikking stellen.” In verband met het bericht In benige Neder landsche bladen, dat het Engelsche oorlogsschip ..Exeter" de Schelde zou zijn opgevaren zonder antwoord te hebben afgewacht op een te dien einde tot de Nederlandsche regeering gerichte aanvrage, liet de gezagvoerder op een desbe treffende vraag door een officier antwoorden, dat hij hieromtrent geen mededeelingen kon doen en dat de aangelegenheid onder de be voegdheden valt van het Foreign Office. Maasbode" weet echter nog te melden, dat de kwestie thans in orde Is gebracht. Het blijkt Inderdaad, dat er van de zijde van den Engelschen commandant een vergissing in het spel is geweest. Er Is Intusschen te ’s-Oravenhage alsnog een verzoek Ingekomen om de Schelde te mogen bevaren, waarop onze regeering gunstig heeft beschikt. 2. De organisaties trekken daartegenover de gestelde ultimata In. 3. De onderhandelingen over den Inhoud van het collectieve contract worden opnieuw ge opend en moeten ulterlijk op 27 Juli beëindigd zijn. De aangekondigde staking op Maandag ajs. gaat dus niet door. De Crisis-Zuivelcentrale maakt bekend, voor de week van 16 Juli tot en met 22 Juli de prijs voor het crislsbotermerk op f 1.per Kg. en voor de vervoervergunnlng voor bul- tenlandsche boter op f 1.10 per Kg. is paald. Het Vrijdagmiddag te Bergen aan Zee aan gespoelde lijk van een manspersoon, Is thara herkend. Het vermoeden, dat dit het lijk zou zijn van den te Hoek van Holland verdronken kanovaarder, Rademaker uit Rotterdam, bleek Juist te zijn. wL.L i In kerk- dergelljke gelegd te worden, geheel volledige uitgave 20 pagina’s, prijs per stuk 5 cent, bij getall 2e verkorte uil de Mou- i Gnuno- Dezeifde leden waren van oordeel, dat met dezer Retorsiewet. welker totstandkoming zij overigens zouden toejuichen, niet heel veel kan worden bereikt. Zi) kan alleen dienst doen. wan. neer andere landen ons reeds kwaad gedaan hebben. De Regeering spreekt min of meer ge ringschattend over de reclproslteltsgedachte en over „loven en bieden” bij de onderhandelingen met andere mogendheden. ROME, 441 M. 90S SentereUo, ope rette van Alfredo Cusclna. fgewls- Plano- 3.00 door Bruno 'een 4 30 8.30 Concert Het overleg tusachen de raadsfractie en de federatie Amsterdam der 8. D. A. P. beeft Vrijdagavond geleid tot het navolgend advies aan de gedelegeerden-vergadering, bedoeld in artikel 45 van het Huishoudelijk Reglement: „Het ernstig verschil van meenlng omtret de loonpolitiek bij de op 6 dezer In den gemeente raad behandelde voordracht tot uiting geko men, heeft de mogelijkheid eener vruchtdragen de samenwerking tusachen de sociaal-democra tische, roomsch katholieke en vrijzinnig demo cratische raadsfracties zoodanig verstoord, dat voortzetting hiervan niet wel mogelijk Is. Bovendien beteekent de verklaring, afgelegd door wethouder Kropman in dezelfde raadszit ting. in antwoord op een vraag van den heer Bruinsma, „dat de' meerderheid van het College van B. en W. de verantwoordelijkheid niet lan ger wenscht te dragen, wanneer de loonvoor- dracht wordt verworpen, m.a.w. dat zij dan haar ontslag zal nemen", een zoodanige Inbreuk op de tusachen de sociaal democratische, roomsch katholieke en vrijzinnig democratische raadsfracties gesloten overeenkomst, waarbij de verplichting werd aangegaan, „dat deze frac ties zich op een pogram voor de eerstvolgende zittingsperiode verbinden", dat daardoor deze overeenkomst als verbroken dient te worden be schouwd. Dientengevolge zullen, uitgaande van de over weging, dat, door verbreking van de overeen komst gesloten tusschen de hierboven genoem de fracties, de op grondslag van het program gekooen leden van bet dagelijkscb bestuur der WABSCHAV, 1413 M. 12.38 Concert door het omroeporkest onder leiding van St. Nawrot. A. Szleminska, sopraan 2 40 Vocaal concert 3.25 Populair con cert 8 20 Al Mlchalowski, bas, zingt 8.45 Pianorecital door W. Mlcewskl 10.20 Dansmuziek. Eenlge leden drongen er op aan. dat de re geering zich voor de toepassing van dergelijke maatregelen zal laten voorlichten door deskun digen uit het bedrijfsleven en dat zij eveneens te voren het advies zal inwinnen van de door de Kamer ingesteide commissie voor overleg met de regeering omtrent vraagstukken en maatregelen, betrekking hebbende op aangele genheden van handelspolltleken aard. LANOF.NBERG, 472 M. 12.30 Gramo- foonmuziek. Schubert-programma 4.35 Vesperconcert 7.20 Populair program ma 8.20 Concert door het orkest van den West-Duitschen omroep o. 1. Kühn. Donderdagmorgen heeft een bespreking plaats gehad tusschen de besturen van de betrokken organisaties en het bestuur van den Bond van Werkgevers in de Verwarmlngsinduatrie, In verband met de gestelde ultimata aan een aantal werkgevers in dat bedrijf. Overeenstemming werd verkregen op de vol gende punten: 1. De werkgevers trekken de aangekondigde verlaging voor het personeel in. gemengd koor „Ons zangklasse der '-*■- Jen-R(jsenburg 10 Vragenhalfuur 7.00 - 7.15 Ned. Chr. Pers- rragenuurtje 8.00 De *t 6de regiment inlante- apelmeester Louis i Vaz Dias 10.30 - 1130 Sluiting. KHNTGAWU8TERHAU8EN, 1635 M. 12 20 Concert 1.20 Concert 5.50 dr. O. Frederich speelt op de zingende zaag. LANG EN BERG. 472 M. 1X30 Gramo foonmuzlek 4.35 Vesperconcert 8.20 Concert door het orkest van den West- Dultschen Omroep onder leiding van Kühn 11.20 Concert. eigenaardige vrij moeilijt HAMBURG, 372 M. 12.38 Concert door Norag-orkest onder leiding van A. Seeker. 4 30 Idem onder leiding van Otto Ebel. von Sosen 6.20 Concert onder leiding van Krohme 10 45 Concert. Verschenen Is het voorloopig verslag nopens het wetsontwerp tot verleening van enkele re torsie bevoegdheden Hieraan wordt het volgende ontleend: Aan deze beschouwing werd evenwel toege voegd, dat het beleid van den tegenwoordtgen Minister- van Eeonomiache Zaken het vertrou wen schenkt, dat de thans aangevraagde be voegdheden niet roekeloos zullen worden gehan teerd. Andere leden wezen erop, dat reeds in 1922 de Staatscommissie voor de Economische poli tiek retorsiemaatregeten onmisbaar genoemd heeft. Zij betreurden dan ook, dat de Regeering bet nemen van zulke maatregelen niet eerder mogelljk gemaakt heeft. Herhaaldelijk is de Ka mer gewezen op de gebrekkigheid van onze handelspolitieke onthullingen. De grief, welke tegen het vorige Kabinet werd aangevoerd dat de economische politiek niet werd bezien In een algemeen kader, zouden de hier aan het woord zijnde leden thans opnieuw naar voren willen brengen. In de Memorie van Toelichting wordt gezegd, zoo betoogden deze leden verder, dat het onge- wenscht ware, zoolang de Londensche confe rentie niet is afgeloopen, een princlpteele ver andering te brengen in onze handelspolitiek. Hians echter schijnt het lot dezer conferentie vrijwel beslist. Laat de regeering daarom nu ver klaren, zoo was hun verzoek, in welke richting zij ons land wil leiden, en op welke wijze zjj de belangen van ons economisch leven, oa. die van den export, verder wil bevorderen. Blijft de Regeering de onvoorwaardeljjke meestbe- gunsUging nog steeds als voomaamsten pijler van de handelstractatenpolitiek handhaven? De indiening van dit ontwerp doet, naar de mee rling dezer leden. welke echter van andere zijde werd weersproken zten, dat thans ook het vertrouwen der Regeering in de doeltref fendheid van deze clausule geschokt Is. Gemeld wordt, dat de door den reserve eerste lultcnant-vlleger. Jhr. M. van Asch van WUck, tijdens zijn vlucht op 8 Juni JJ. bereikte hoogte van 9.587 M. door de commissie voor Sportzaken van de Koninklijke Nederlandsche Vereenlglng van Luchtvaart in haar op 10 Juli J.l. gehouden vergadering gehomologeerd Is als officieel Nederlandsch hoogte-record. REROMUNRTER. 460 M. 6.80 Gram.- muziek 8 20 Concert. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN KATHOLIEKEN Nadat op 15 Mei kon worden medegedeeld dat een temperatuur van 0 27 graden boven het absolute nulpunt was bereikt, zijn in het Kamerllngh Onnes-Laboratorium door prof, dr. W. J. de Haas, directeur van dit labora torium, dr. E. C. Wiersma, conservator en prof. dr. H. A. Kramers uit Utrecht, de proe ven ter verkrijging van zeer lage temperaturen voortgezet. Eerst werden de proeven verder doorgezet mét hetzelfde zout ceriumfluoride als waar mede reeds vroeger gewerkt werd. Er werden daarmede lagere temperaturen bereikt door grootere massa’s stof te nemen en de ontmag- netlsatle tot lagere velden voort te zetten. Hoewel zekere temperaturen beneden twee- ftlende graad boven het absolute nulpunt be reikt werden, werd het wenschelijk geacht an dere zouten te onderzoeken, daar de verande ring van de susceptibiliteit met de temperatu ren van cerlum-fluorlde een functie was, welke extrapolatie maakte. Eerst werd toen gewerkt met een kristal van dysprosiumethylsulfaat. waarmee tempe raturen beneden 14 honderdste van een graad boven het absolute nulpunt werden verkregen, aannemende dat het moment ervan niet met de temperaturen veranderde, wat volgens de metingen bij hoogere temperaturen aanneme lijk was. Hetzelfde bleek te gelden voor cerlumethylsulfaat doch bjj dit zout leverden de ontmagnetlseertngsproeven nog betere re sultaten op, waardoor de extrapolatie aangaf dat er temperaturen beneden 8H honderdste van een graad boven het absolute nulpunt be reikt waren. Z. H. Exc. de Aartsbiachop van Utrecht de volgende week alleen Maandag en Woensdag audiëntie verleenen. met de levensbelangen des lands). De beoor- deellng van dit laatste is Immers geheel sub jectief; zij maakten daarom bezwaar tegen ver leening van een zoo groote bevoegdheid aan de regeering ook voor dit geval. Eenige leden vonden echter de medewerking van de Staten-Generaal, welke gevorderd wordt, voldoenden waarborg. Er waren echter ook leden, die deze medewerking In het geheel niet op prijs stelden en van oordeel waren, dat deze bepaling als een fout moet worden beschouwd; zij zal h.l. aanleiding geven tot oponthoud en de positie der regeering tegenover het buiten land verzwakken. De vraag wordt gesteld, of de bij art. 1 aan de regeering te verleenen bevoegdheden alleen zullen kunnen worden toegepast tegenover staten, waarmede geen verdrag met meestbe- gunstigingsclausule Is gesloten. Is dit het geval, dan zullen de te verleenen bevoegdheden van geringe beteekenls zijn. Voorts wordt gevraagd of het geen aanbeveling zou verdienen, het ontwerp aan te vullen In dien zin, dat eveneens maatregelen genomen kunnen worden tegen ongunstige behandeling van Nederlandsch-Indië, Suriname en Curacao. Voorts werd nog opgemerkt, dat tqt de maat regelen, welke na de totstandkoming van deze wet genomen zullen kunnen worden, ook de heffing van een bijzonder Invoerrecht behoort. Sommige leden achtten dit een gevaarlijke be paling: bovendien betwijfelden zij, of de regee ring hiertoe grondwettelijk wel bevoegd Is bui ten medewerking der Sta ten-Generaal. Andere leden meenden, dat de Grondwet hier geen be letsel oplevert. Enkele leden stelden de vraag, waarom de door de regeering gevraagde bevoegdheden In een afzonderlijk wetsvoorstel zijn neergelegd. Deze bevoegdheden komen neer op scherpere contingenteering en hoogere tarieven; waarom konden zij dan niet worden neergelegd In de verschillende contlngenteerlngswetten en In de Tarlefwet? Het gevolg zal zijn, dat de han- teering van ons tarief, welke tot" dusverre door den minister van Financiën geschiedde, thans In bepaalde gevallen naar een anderen minister wordt overgebracht. Van andere zijde werd hiertegen aangevoerd, dat een afzonderlijk wetsontwerp gewenscht Is, omdat het hier gaat om In wezen andere bevoegdheden dan de al- gemeene tariefs- en contlngenteeringsmaat- regelen. In verband met deze opmerkingen werd de vraag gesteld, of in het wetsontwerp wel vol doende rekening Is gehouden met de contingen- teeringsmaatregeien. LUXEMBOURG, 1191 M. 7.00 Licht* gramofoonmuzlek 7 45 Weeroverzicht 7.50 Bymphonlscb gramofoonplatencon- cert 8.30 Causerie in het Itallaansch 8.40 Lichte gramofoonmuzlek 9 00 Nieuwsberichten In het Fransch 9.10 Lichte gramofoonmuzlek 9.45 Nieuws berichten In het Dultsch 9.55 Dans muziek en gevarieerd programma (In de pauze koersen en sportberichten). MILAAN, 331 M. 8.50 Opera Don Pas quale van DonlzetU, onder leiding van Lulgl Gerussl. Deze tedea stelden voorts de vraag, of dit wetsontwerp ook gebruikt kan worden tegen landen, met welke wjj geen handelstractaat heb ben en die op onze markt dumping toepassen?* Of zal het alleen worden gebruikt ter bevor dering van onzen export? Is de regeering voor nemens. maatregelen te nemen tegen dumping, speciaal tegen valuta-dumping (oa. met behulp van Sperrmarken)? Is de regeering van plan, handelsverdragen op te zeggen, met het doel, het wapen, dat deze wet zal geven, te gebrui ken bU de onderhandelingen over een nieuw verdrag? Zoo Ja, zal dan bijv, het verdrag met Dultechland. dat een opzeggingstermijn van een Jaar Inhoudt, worden opgezegd? Sommige andere leden hadden geen bezwaar tegen dergelijke maatregelen in het geval, dat Nederland ongunstiger wordt behandeld dan andere landen; zU konden zich echter niet ver- •enlgen met de mogelijkheid van toepassing in het andere in art. 1 genoemde geval (behan deling op een wtfse, die in strijd to te achten PARIJS (Elfel), 1446 M. 9.05 Concert van Straatsburg. PARIJS (Radio), 1734 M. 12.30 Gra mofoonmuzlek 5.05 Uitzending uit het Amerlkaansch conservatorium 9,05 Pia norecital door mej. Wacksmann 9.80 Gramofoonmuzlek en zang. MILAAN. 331 M. 835 Concert. Ver- zoek-programma 9 35 Kamermuziek 10.38 Mandollne-concert. Intusschen meenden vete leden een ernstig woord van waarschuwing te moeten laten hoo- ren tegen de reeds hier en daar verkondigde meenlng. alsof met dit wetsontwerp definitief het beginsel van den vrijhandel zou worden prijsgegeven. Men kon de vrees niet onderdrukken, dat sommigen in ons volk de Regeering zullen trach ten te bewegen van de eenmaal noodgedwongen aanvaarde retorsiebevoegdheden een gebruik te maken, alsof Nederland Inderdaad principieel en doelbewust een andere handelspolitieke lich ting had Ingeslagen. Krachtig drong men daar om bij de regeering aan op de handhaving van de bedoeling, welke bij de indiening van het ontwerp heeft voorgezeten. Slechts In gevallen van uiterste noodzaak mag overgegaan worden tot het opzeggen van be staande handelsverdragen, ten einde retorsie- maatregelen te kunnen toepassen. Immers der gelijke maatregelen, welke genomen worden ter bescherming van bepaalde bedrijfsgroepen, gaan steeds ten koste van andere groepen en kun nen daarom voor ons bedrijfsleven zeer ern stige gevolgen hebben. Met grootere letter op grqpt formaat <24 16 cM.) opgeplakt op stevig carton tn*t linnen randen ten gebrulke In school, kerk, kapel etc., prijs 40 cent. vaak wanneer men een hatelijk- aan zijn adres opvangt. In dat moet men het meermalen ,van z'n vrinden hebben!" Onder een glimp van joviale grappigheid zeggen die zoogenaamde vrienden je dikwijls veel onaangenaams- En wanneer men juist eens behoef te heeft in moeilijke omstandigheden aan een geestelijken steun, een opbeu rend woord, een welgemeenden hand druk, een prettigen brief of een harte lijke ontmoeting, dan blijven de ..goe de vrienden” verre, laten niets van zich hooren, laten zich niet zien, houden zich schuil of.... komen je nog met bedekte verwijten en sma lende opmerkingen aan boord. „Hartelijkheid is maar alles!” toon vpn sarcasme moet er uit. Deze woorden moeten een leuze worden voor het levenbreng wat meer har telijkheid in onze samenleving. DAVENTRT, 1558 M. 1150 Concert door het Schotsche Studlo-orkest onder leiding ven van Guy Dalnes 1.50 Vlool- recltal door Leon Zlghera 4.35 Con cert door het B. B C.-orkest onder leiding van V. Hely Hutchinson 9 35 Concert door het B. B. C.-Theater-orkeat deze centralisatie en monopollseerlng van den Invoer is de rundveecentrale thans In staat ook voor het geïmporteerde vleesch prijs- regelend op te treden. Bij de drukkerij van het Sint Gregorlushuls (wed. J. R. van Rossum) te Utrecht is de nieuwe tekst verschenen van de dagelijksche gebeden zooals die onangs door het Episco paat zijn vastgesteld. De uitgave is drieledig: le op klein formaat, practisch om boek en Hl IZEN, 296 M. KRO. 8.30 Morgenw. door pastoor L. H. Perquin O. P. 9.30 NCRV Orgelspel door Jan Zwart 10.30 Kerkdienst uit de Herat. Evang. Lutn. Kerk, Kloveniersburgwal, Amsterdam 12.15 KRO KRO-sextet o.l.v. P. Lus- tenhouwer 2.00 Godsdienstonderricht voor ouderen door D. Bont 2.30 Oogge tuige verslag van het voorbijvaren van de KRO-Vloot, die een propagandatocht maakt van Leiden naar de Kagerplassen, door P. de Waart 2.45 KRO-orkest o.l.v. Joh. Gerritsen 4.25 Ziekenlof uit de There- slakapel, Carmelberg, Nijmegen 5 00 NCRV Gewijde muziek 5.50 Kerk dienst uit de Ned. Herv. Kerk te De Bilt 7.45 KRO Gram. muz. 8.05 Voetbal uitslagen van de R K.F. 8.10 KRO-or kest o.l.v. Dr. H. Swoboda. Lizza Frank, zang 10.30 Gramofoonmuzlek 10.40 Epiloog door het klein koor o.I.v. Jos. Pickers 11.00 Sluiting. HILVERSUM, 1875 M. VARA. 9 00 Tulnbouwhalfuurtje door 8.8. Lantlnga 9.30 VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot 10.15 Gramofoonmuzlek 10.45 Van het witte doek. Filmkwartlertje door M. Sluy- ser 10.30 Orgelspel door Joh. Jong 11.00 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot 11.30 Zondagmorgen toespraak door G. J. Zwertbroek 12.00 AVRO. Lunchconcert door het omroeporkest o.l.v. Nico Treep, afgewisseld door gramofoonmuzlek 2 00 Boekenhalfuurtje door Dr. P H Ritter Jr. „Herman Gorter’’ van H. Roland Holstv. d. Schalk 2.30 Zang d. h. Kon. ’s-Her- togenbosCh’ Mannenkoor o.l.v. P. Kallen- bach 3.00 Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen. Het Residentle-orkest o.l.v. Ignaz Neumark. Soliste: Ida Rosen- heimer. piano 4.30 Gramofoonmuzlek 5.00 VARA. Dllettanten-uitzending. Arb.- Muziekver ..Tot steun in den strijd” Rot terdam. o.l.v. D. Jongbloed 6.00 VPRO. Boekenhalfuur. Mary Webb: ..De vos duikt weg Spr. Ds. A. Vorster 6 45 Wljdingsuur In de studio. Spreekster: mej. Ds. A. M. L. Frevel. Anny Lambrechts, alt. J. Rodrigues Lopes, piano 8 00 AVRO. Vaz Dias 8 15 Kovacs LaJos en zijn or kest (Bob Scholte) 9.10 AVRO-Tooneel. „Verboden te wedden”. Hoorspel door J. H. Neebe. Vert. G. Zopn. leiding Kommer Klein 9.30 Omroeporkest o.l.v. N. Treep Jacques van Kempen, Tenor 10.15 Gra mofoonmuzlek. Het Scala koor 10.30 Omroeporkest 11.00 Gramofoonmuzlek 12.00 Sluiting. BLOEMENDAAL. 246 M. dienst uit de Geref. Kerk DA VENTRY, 1554 M. 1.05 Concert door het Western Studlo-orkest o. 1. v. Frank Thomas 7.20 Concert door het B.B.C.-qrkest (afd. D) o. 1. Arthur Cat- teral 9 40 Kamermuziekconcert 11.05 Het Grosvenor House Dance-orkest o. L v. Sydney Lipton. LUXEMBURG, 1191 M. 7.00 Lichte gramofoonmuzlek 7.45 Weeroverzicht 7.50 Symphonlsch Gramofoonplatencon- cert 8.30 Engelsche causerie 8.40 Gramofoonmuzlek 9.00 Nieuwsberich ten In het Fr an sc h 9.10 Lichte gramo foonmuzlek 9 45 Nieuwsberichten in ’t Dultsch 9.55 Dansmuziek. (In de pauze koersen en sportberichten). BRUSSEL, 509 M. 10.20 Concert door het kleine orkest van het NIR, o.l.v. P. Leemans 12.20 Populair concert door het radio-orkest o.l v. Karei Walpot 1.30 Concert door het omroeporkest o.l.v. A. Meulemans 5.20 Dansmuziek uit Casi no. Knocke 8.20 Concert door het radio- orkest o.l.v. K. Walpot 11.00 Dansmu ziek uit Casino, Knocke. llÉn reductie. uitgave, waarin alleen die ge beden. welke iedere maand van den preekstoel worden voorgebeden, 8 pagina's; pry« per stuk 2 cent, bij getallen reductie. 3e WARSCHAU, 1412 M. 5.85 Sóllstsn- concert 9.05 Gevarieerd prograzhma 10.20 Populaire muziek. BEROMVNSTER 460 M. 5 50 Gramo foonmuzlek 8.20 Concert door het om roeporkest. VKRW1JZBN WIJ RAAR DEN RADIOGIDS PARIJS (Radio), 1724 8 05 Gramo foonmuzlek 12.40 Gewijde muziek 1.05 Gram.-muziek 5.50 Gram.-muz. 7.20 Concert 10.20 Gram.-muziek. De Commissie van den Retralte-Bond voor Kerkzangers dealt mede, dat dit jaar de Re traites zullen worden gehouden te Bergen van 1922 Augustus en te Noordwbkerhout van 10 —13 November. ZU die zich voor deelname wenschen op te geven, gelieven dit even te berichten aan den secretaris, den heer J. A. J. ErftemeUer, Kei zersgracht 21 te Amsterdam C. Verdere mededeelingen enz. worden dan toe- ge zonden. WU rekenen dit Jaar weer op een groote deel name. KALUNDBORG, 1154 M. 4.20 Tuin concert door het harmonie-orkest o.l.v. F. Hemme 7.50 Louis Preil’s orkest 11.20 Dansmuziek door de band van restaurant Wlvex onder leiding van T. Petersen. BERLIJN. 419 M. 12 20 Concert door het Kurorkest te Zoppot onder leiding van van K Tutein 3.50 Gram.-muziek 4 20 Militair Concert 10.45 Populair concert door de Wilfried Krüger-kapel 12.20 Dansmuziek. BERLIJN, 419 M. 12.20 Uit Zoppot: Concert door het Kurorkest o. 1. v. Karl Tutein 2.20 Gevarieerd programma 7.40 Vroolljk programma 10.45 Populair concert door de Wilfried Krüger-kapel. HAMBURG, 372 M. 12.35 Concert door bet Norag-orkest o. 1. v. Adolf Seeker 4.10 Populair concert door het Norag- orkest van Hannover o. 1. v. Otto Ebel von Sosen 6.20 Populair concert o. 1. v. Concert van Berlin. KONIGSWU8TERHAU8EN. 1635 M. 12.20 Populair concert 1.20 Concert van Hamburg 4.20 Concert van Frankfort - 5.50 Dr. Otto FredsrWh speelt op de zin gende zaag. KALUNDBORG, 1154 M. 12.20 Mo gen» Hansen’s orkest 4.20 Tuinconcert door harmonie-orkest o. 1. v. F. Hemme 7.50 Louis Preil’s dansorkest 11.20 Dansmuziek door de band van restaurant „Wlvex” o. 1. v. Teddy Petersen. HILVERSUM, 1875 M. AVRO 8 00 Gramofoonmuzlek 10 00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuzlek 10.30 Or gelspel door P. v. Egmond Jr. Anny Lam brechts, zang 11.00 Mr. Ph. La Chapelle draagt voor 11.30 Orgelconcert 12.00 Gramofoonmuzlek 12.30 Lunchconcert door het ensemble Rentmeester, afj seld door gramofoonmuzlek 2.30 I recital door Maurice van IJzer Gramofoonmuzlek 4.00 Zang Ucko. A. d. vleugel Egbert V< Causerie door Max Tak door Kovacs Lajos en zijn orkest. Afgewls- seld door gramofoonmuzlek 7.00 Boe kenhalfuur door Ina Boudier Bakker: „Het huis In de hitte” van Annie Salo mons 7 30 Gramofoonmuzlek 7 45 Causerie door Ir. J. v. Stolk: ,De Pan- Europa-gedachte” 8.00 Vaz Dias 8.05 Omroeporkest o. 1. v. Alb. v. Raalte 9.00 Zang doör het Holl. vocaal kwartet, be staande uit Jo Vincent, sopraan. Suza Lu ger, alt. Louis van Tulder. tenor en XWllem Ravelli, bas 9.30 Omroeporkest o. 1. v. Alb. v. Raalte. Plerre Palla, plano 10.30 Gramofoonmuzlek 11.00 Vaz Dias 11.10 Aansluiting met Palais de Danse, Scheveningen. Dansmuziek door Fred Adison en his Collegians en het tango- orkest van Juan Amallo en z(Jn Cubanen 12.00 Sluiting. WEENEN, 517 M. 5 50 Concert door het Eduard Pfleger-orkest 8.20 Der letzte Walzer. operette van J. Brammer en A. Grünwald. Muziek O. Straus 10.35 Dansmuziek. WEENEN, 517 M. 5 45 Sollstencon- cert 7.20 Concert door het Weensche symphonle-orkest o. 1. v. Anton Konrath 6.55 Gramofoonmuzlek 10.20 Dans muziek. BRUSSEL, 509 M. 12.20 Populair con cert door het Radio-orkest o. 1. v. Karei Walpot 1.30 Concert door het omroep- symphonie-orkest o. 1. v. Arthur Meule mans 8.20 Populair concert door het Radio-orkest o. 1. v. Karei Walpot 11.00 Dansmuziek uit het Casino te Knocke. Over de uitwijzing van den leider der Duitache Natlonaal-soclallsten. den heer Tykfer te Heer len, vernemen wU nog, dat hem door den Com missaris van Politie te Heerlen gelast Is Neder land te verlaten, waarblt als termijn ia geateld hedenmorgen zeven uur. De heer Tykfer wordt beschouwd ala cmgewenacht vreem deling, waarom hem het verder verblijf In ons land is ontzegd. Donderdag hebben ook drie andere Duit schers, die met den heer Tykfer samenwerk ten, van den Commissaris van Politie last ge kregen ons land voor hedenmorgen te verlaten. Het rijn de Duitschers Stollen berg. Kramer en Martin. Naar we vernemen zal aan de achtste Nationale Bedevaart naar Dokkum, op Zondag en Maandag 6 en 7 Augustus. °°!5_word®n^i^^ Buit. Naar wij in verband met bovenstaande mede deelingen nog vernemen, was de centralisatie van den Invoer van vleesch noodzakelijk voorkomen, dat de toepassing van de bouwertsiswet op rundvee aan effect zou Inboe ten. Krachtens deze Landbouwcrisiswet men een heffing op te slachten vee waardoor de vleeschprtjzen zullen stijgen, zou echter ten gevolge hebben, dat de Invoer van vee en vleesch aangetrokken werd. Nu kan men dezen invoer, wat rundvee betreft, met landbouwcrisiswet regelen. Voor dien van vleesch moet men echter de crisis-lnvoerwet gebruiken. Dit geschiedt thans door deze con tingenteering. Door De vlce-admlraal, commandant der marine te Willemsoord. C. J. E. Brutel de la Rivière, heeft d.d. 12 Juli de volgende bekendmaking uitgevaardigd aan het militaire personeel be neden den rang van officier bij de marine, In het bijzonder aan hen. die georgktiiseerd waren In den Bond van Korporaals en den Bond voor Minder Marinepersoneel: .Door het verschijnen van het blaadje .Het Anker” op Vrijdag 7 Juli jJ. heeft een groep personen, die tot de marine behoord hebben, gemeend het personeel In de twee met name genoemde bonden georganiseerd een grooten dienst te bewijzen. Zij werpen zich op als red ders in den nood van hef Marine-Bondsgebouw, zij roepen de militairen op om dat gebouw, thans in handen van socialisten, geldelijk te steunen, gebruik te maken van een .Informs- tie-bureau" door een hunner ingesteld. „Zooals u uit enkele bekendmakingen reeds Is gebleken, heb Ik u aanstonds gewaarschuwd om daar niet op in te gaan. Uw zoogenaamde redders ontzien zich niet u op te zetten tegen de voorschriften van hoogerhand gegeven, maar zeggen er niet bij. hoe zij u zullen helpen voor geval gij als gevolg van zulke handelin gen op korten termijn uit den dienst zjjt ver wijderd. „Het gebeurde In de verloopen maanden heeft u wel zeer duidelijk getoond, dat het ge zag niet voornemens is een voetbreedte te wij ken, voor wie ook en de ernstige gevqlgen daar van hebben verschillende personen In de ma rine ondervonden. „Het werkelijk m 1111 a 1 r-zljn en derhalve tteunen van het gezag, blijkt uit daden als het zich afwenden van hen die aansporen om de overheid te bestrijden. „In het bijzonder is het de taak van alle gegradueerden om oplettend en waakzaam te zijn, opdat een beweging als die. welke thans van buitenaf zich openbaart, bij het personeel geen weerklank vindt. Op hen rust wel in de eerste plaats de plicht door tusschenkomst van hun divisiechef hun commandant op de hoogte te brengen van wat wordt opgemerkt. .Door de actie van die mannen heb Ik mij genoodzaakt gezien het Marine-Bondsgebouw, dat juist sinds korten tijd .het karakter van een militair vereenlgingsgebouw begon te verkrij gen. thans voor u te verbieden. „Tot diegenen qnder het personeel die ge neigd mochten zijn te vertrouwen op de wjjze van behartiging van hunne belangen als in „Het Anker" aangegeven, richt Ik dit waar schuwend woord De voorschriften door den minister van Defensie voor de belangenver- eenigingen gegeven verzekeren ten volle een loyale behartiging uwer belangen in die ver- eenlgingen. „Ten aanzien hiervan en van het lidmaat schap van die vereenigingen, het zitting nemen In de besturen, behoeft geen oogenbllk vrees te bestaan, mits men als getrouw dienaar van het wettig gezag zich overeenkomstig de letter en den geest van die voorschriften gedraagt. ..Mocht daaromtrent bij de besturen eenige onduidelijkheid bestaan of onzekerheid wat ge oorloofd is, dan kunnen deze moeilijkheden bij mij worden voorgebracht en zal Ik daaromtrent voorlichting doen geven, zooals ik ook reeds voor de Vereenlglng van Onderofficieren een maatregel heb getroffen.” De Staatscourant van gisteravond bevat een KonnlnkUjk Besluit waarbij de invoer van: versch, gekoeld, bevroren, gezouten, gerookt en of gedroogd en/of op andere wyze bewerkt of geconserveerd rund- en kalfsvleesch. versch, gekoeld, bevroren, gezouten, gerookt en/of gedroogd en/of op andere wijze bewerkt of geconserveerd schapen- en paardenvteesch, alsmede van levende schapen en slachtpaarden, voor den tijd van 6 maanden wordt gecontln- genteerd (16en Juli *33 tot 16en Januari 1934). Het percentage van den toegestanen invoer is vastgesteld op 100 van de gemiddeld inge voerde hoeveelheden in de tijdvakken van 16 Juli *31 tot den 16en- Jan. *32, en den 16en Juli 1932 tot den 16en Januari 1933, behalve voor den Invoer van versch gekoeld of bevro ren rund- en kalfsvleesch, welke gecontlngen- teerd blijft op 60 pct. van den gemiddelden in voer per 6 maanden in de Jaren 1929, 1930 en 1931. De Invoer van de genoemde artikelen zal 'met Ingang van den 16en Juli slechts zijn toe gestaan aan een door den Minister van Eco nomische Zaken aan te wijzen centrale. Als zoodanig zal worden aangewezen de ertsis- rundvee-centrale, gevestigd te Den Haag, 2e van den Boschstraat no. 2. HUIZEN. 296 M. NOTtV 8.00 Schriftlezing en meditatie 8.15 Mor- genconcert 10.30 Morgendienst door ds. A. C. Dlederiks 11.00 Chr. lectuur 11.30 Populaire gramofoonmuzlek 12.00 Politieberichten 12.15 Louis van Tulder zingt (gramofoonplaten) 12.30 Orgel spel door J. Zwart uit de Lu th. Kerk, Klo veniersburgwal, Amsterdam 2.00 Ri chard StrauM-programma 3.30 Zender- verzorglng 4.00 Zeemansuurtje door da. Poot. Zan" door J. H. Smit Duyzent- kunst. Begel. rf. Smit Duyzentkunst 5.00 Uurtje voor onze zang- en muziek- vereeniglngen. Chr. j: Koortje” en de zar’’ school te Driebergen- K. Hoogsteen 6.3C Politieberichten bureau 7.30 Vr Staf muziek van het rie, Breda. Kapelmeester reé 10 00 Vaz Dias foonmuziek Christ. 1. v.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 6