De roode vaas gebarsten D T De Beeldstormer» Bozen van I I 2 MEERDERHEID TEGEN RENAUDEL Postl uit Moskou De Zaligverklaring rtrokken van Pius X ITALIË EN ZUID-TIROL DE BAROMETER MELLON VRIJGESPROKEN JOH. LAUWERS PAYGLOP 3 I te *1 VEREEN IG DE KATHOLIEKE PERS De scheuring nog niet officieel Fransche eskadervlucht Naar de Afrikaaruche koloniën Balbo naar Roosevelt Een monument voor Kard. Mercier Het concordaat met Berlijn Nog geen scheuring Complot te Athene Het verbod van de Gandhi’s afwijzing „Deutsche Zeitung” Communistisch com plot in België? Wat zal Mussolini nü zeggen? Complot in Griekenland Zakmessen roestvrij Ongeregeldheden bij een processie Von Papen naar de paardenrennen De noodige processen worden bespoedigd De graanuitvoer der Donaustaten Door het opperste gerechtshof van Columbia Nieuwe boerenstand in Duitschland DIT NlfMMER BESTAAT UIT IT BLADZIJDEN 1 1 Italiaansche chauvinisten volgen het voorbeeld na der Joego slavische nationalisten van Trau Regeeringsverhlaring in het Lagerhuis ADVERTENTIEPRIJZEN Per lossen regel 20c, ingez. med. 40c. p. regel; idem op pag. één 55cp. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers Het Weer» r? DINSDAG 18 .JUU 1933 EEN FLINKE PRIJS! NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD ZES EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 24® Hel weiaontwerp-Marchant wordt gewijzigd. Ai (United Pres») kVlWLVWUUlll UUHUf/MM ouder Jaü Wiley Poot te Novosibirsk gedaald, oppergroep dor B-A-- Groote pakhuisbrand te Enschede. O Bootste stand: 769.4 te Clermont. Laagste stand: 743.3 te Hrrntosnd- Op den dag der inwerkingtreding der nieuwe bepalingen betreffende de samen voeging van verschillende rechtbanken in de Duitsche hoofdstad, vond in het gerechtsgebouw aan de Turmstrasse een plechtige zitting plaats. Overzichtsfoto der aanwezigen LONDEN, 17 Juli (VB.) De vertegenwoordi gers der Vereenlgde Staten, van Australië. Ar gentinië en Canada hebben heden geconfereerd met de vertegenwoordigers der Donaustaten. Overeengekomen werd, dat de graanuitvoer der Donaustaten SO mlllioen schepel per laar sal bedragen, ongeacht do opbrengst van den oogst. BERLIJN, 17 Juli. (W3.) De enkele dagen geleden wet L 9.16. Nlewwe De meenlng der Tweede Kamer over de wtM- ging van de Landbouw-crisiswet. Opbrengst der RUksmlddelen over de maand Juni. Generaal Balbo aal een bezoek brengen aan Roosevelt Licht Slaan. Nader wordt gemeld, dat Post om 17.13 uur weer gestirt Is. Voor zyn vertrek betuigde hij zijn warnuten dank voor de ontvangst In Rus land. Hoogste stand op Dinsdag 1 nar njnu 758 .Vorige stand 759 NEW-YORK, 17 Juli. (Reuter.) Bet opperste gerechtshof van Columbia heeft een gunstig vonnis gewezen voor Andrew Mellon en eenlge andere voormalige functionarissen van bet mi nisterie van Financiën In een proces, waarin betaling van 320 mlllioen dollar werd geëischt wegens oogluikende begunstiging van bultan- landsche scheepvaartmaatschappijen. iraotn :oqt 511 'Onze Romelnsche correspondent bericht ons d.d. 14 Juli: De zallgverl der gedachte! de benoemii voortgang gel De z.g. infc Communistioch complot In België? Gunstig vonnis voor Andrew Mellon. Nederiandsche verklaring inzake snikerprodwo- Ue te Londen. Gandhi afgewezen. De LHtaaache OceaanvUegers in O net Frslsrn doodgevallen. Liquidatie van bet Centrum. e socialistische partij in Frankrijk Is een I J „vase brisée”. Zij was dat al sinds het partij-congres te Avignon, waar de partij- meerderheld haar afkeuring uitsprak over bet optreden van de Kamergroep onder leiding van pmaudeL die een voorstander van deelname aan de burgerlijke regeering Is. Thans, nu het congres te Parijs van alle Ingediende moties die van den jlnks-sociallstlschen afgevaardigde Bracke met een overweldigende meerderheid heeft aangeno men. 1» de barst In de party angstwekkend zicht baar geworden. Of de roode vaas uiteen zal vallen of nog geiymd kan worden, is nog niet beslist. Maar wat ook het eindresultaat van dit partijcongres moge warden, de roode vaas is en blijft geschonden en wanneer zy niet aan scher ven valt dan zal dat hoogstwaarschyniyk toch een volgenden keer gebeuren. De motie-Bracke stelt de minderheid van Renaudel voor het ultimatum, of wel zich aan den tot nu toe ge- negeerden wil van de congres-meerderheld te onderwerpen of wel de verantwoordeiykheld voor om scheuring in de party te aanvaarden. Re model wil echter noch het een, noch het ander Vrijwillig wenschen Renaudel en de zijnen de party niet te verlaten, zy zullen alleen gaan, waaneer zy er worden uitgesmeten. Zy erkennen bet congres als de hoogste autoriteit en zullen de eenheid van de party niet verbreken, omdat bet congres zich In de motle-Bracke vóór deze eenheid heeft ultgesnroken, maar van den ande ren kant denken zy er niet aan bun houding ten opzichte van de radlcaal-soclallstische regee ring te teyzlgen. De belde aan elkaar tegen gesteld^ groepen trachten elkander de verant- woordelijkheld voor een eventueele scheuring op te dringen met het gevolg, dat deze scheuring officieel nog niet is erkend, ofschoon zy in feite maar al te zichtbaar bestaat. Het mee- ningsverschil in den boezem der party betreft niet slechts de politieke tactiek, maar is van diepgaanden prlncipiëelen aard. Dit Is duide lijk gebleken uit de scherpe en hoogst belang rijke discussies, welke by de bespreking der ver schillende moties zyn gehouden. Madrid. 18 JulL (Reuter). Te VUla-Seca deDa Bagra hebben naar aanleiding van een prbcessle ter eere van O. L. V. van den Berg Carmel vechtpartyen plaats gehad tusschen jongelieden welken van zoo emstlgen aar<J wer den, dat de Garde Civile moest Ingrijpen. Drie personen werden gedood en vyf ernstig gewond. De „Telegraaf meldt uit Brussel: Te Bralne l'Alleud heeft gisteren door den pauseiyken nuntius de wydlng plaats gehad van den eersten steen van t monument dat zal worden opge- rioht ter nagedachtenis aan Kardinaal Mercier. Het monument, dat In 1934 voltooid zal zyn, wordt bekostigd uit een openbare inzameling en den verkoop van een Mercler-zegel. Minister Carton de Vviart voerde na de wijding het woord en plaatste daarop den eersten steen. V. D. meldt nog: De groep Renaudel heeft In aansluiting aan de eindstemming een verklaring afgelegd, waar uit biykt _at het eenmaal ingenomen stand punt wordt gehandhaafd, en dat de verant- woordeiyk'-eld voor de meeningsafwyklngen wordt aan .aard tegenover de massa, daar de zekerheid bestaat, dat de steun zal worden ver kregen van de republlkelnsche socialisten. ROME, 18 JuU (V. D.) In deskundige kringen worden de kosten van de Oceaanvlucht van het eskader van Generaal Balbo, geraamd op on geveer 40 mlllioen Lire De kosten die onder weg worden gemaakt, waarby os. is Inbegre pen het stationneeren van trawlers In den Atlantlschen Oceaan worden geschat op onge veer 700.000 Lire, die gedekt worden uit de op brengst van de speciale luchtpostzegels, waar van reeds voor meer dan een mlllioen Lire is verkocht. Dienaar Gods te oordeelen heeft, is reeds aan gewezen. De door de Ritencongregatie benoem de voorzitter, kardinaal Marchetti Selvaggiani, heeft tot leden benoemd Mgr. Vlcentlnl. als gedelegeerd rechter, Mgr. Cericlonl als Pro motor des Geloof» en Mgr. MattloU als nota ris. De rechtbank heeft haar werkzaamheden reeds aangevangen. Belde lichamen werken met spoed om deze voorafgaande processen ten einde te brengen. MOSKOU. 18 Juli (VB.) De Amerikaan- sche wereldvlleger Wiley Post is hedenmorgen vroeg te 8.30 uur te Novosibirsk in West- Slberlë geland en na een oponthoud van slechts 2 Si uur te 8.55 uur plaatseiyken tyd vertrokken in de richting van Irkoetsk (Oost-Blberië). BERLIJN. 17 Juli (VB.) Volgens een be richt in de Berlynache bladen is vice-kanselier Von Papen voornemens om op 6 Augustus op de renbaan te Karlshorst by de nationale volksrennen zelf een paard te rijden. Zooals wy reeds in ons blad hebben gemeld, is de „Deutsche Zeitung", een volkomen geiyk- geschakeld blad, voor den duur van drie maan den verboden. Het W. B. meldt nader, dat dit geschied Is op last van minister-president Goe ring persooniyk. Het blad had geschreven, dat generaal Balbo een gedoopte jood was. De hoofdredacteur werd naar een concentratie kamp overgebracht. Dit bericht komt, aldus W. B„ uit Weenen en heeft ten doel de vriend- schappeiyke relaties tusschen Duitschland en Italië te .verstoren. (Van onzen Weenschen correspondent) Toen voor eenlge maanden in de Dalmatlsche stad Trau het steenen gedenkteeken van den Venetlaanscben Leeuw door Joegoslavische chauvinisten beschadigd was geworden, schreef Benito Mussolini in de „Glornale dTtalla": „Een volk, dat zich respecteert, kan en mag de geschiedenis niet vergeten. Het mag ook niet vergeten, de geschiedenis van morgen door het leven van heden te vormen. De gedenkteekenen hebben ontegenzeglyk een geschiedkundige warde, zy zyn dokumenten van de geschiede nis der menschheld en moeten daarom, afgezien van hun schoonheid en kunstwaarde, geacht worden Ook de cultuur-documenten ran vol keren of naties, die vreemd zyn aan de oogen- bllkkeiyke politieke bebeerachera van het land, moeten geëerbiedigd worden." Wel zelden, schrijft de Weensche ..Neue Zei tung", hebben de nationale minderheden en onder dez enmet name de Zuld-Tlroolsche Dult- schers een boodschap van den duce zoo graag aangehoord als deae. Was deze uitspraak niet als het a^re een onderpand voor de hoogge spannen verwachtingen, die velen stellen in deaen man en de historische beweging, die hy vertegenwoordigt? Niet een nieuw bewijs, dat het Italië van Mussolini, dat de herzlenlngsldee der vredesverdragen met zooveel vrijmoedigheid propagandeert, als het er op aankomt, deze ook doorvoeren zal ten koste van eigen offers? (Zuld-Tlrol). Het vertrouwen, de grootsche verwachtingen dezer kringen werd dezer dagen op een harde proef gesteld, wy lezen, dat een troep Italiaan- OostenrUk al» achtste organisatie. De beker, die de 46ste Engelsche legerdivisie bü het scherpschieten won, moest door vier man worden gedragen NEUDECK, 17 JulL (V. D.) Rykspresldent Von Hindenburg heeft heden vice-kanselier Von Papen ontvangen, die hem rapport heeft uit gebracht over de te Rome gevoerde onderhan- delingen en het sluiten van het concordaat met de Katholieke Kerk. BUREAUX: HOF 6. ALKMAAR TaWoon Adminijtratia 433, Radactie 633 ABONNEMENTSPRIJS, Par kwartaal voor Alkmaar f 2 Voor buiten Alkmaar f 2.85 ^taf gailluttroard Zondagsblad f 0.60 hooger Dagblad uitgegeven door de N V. Drukkerij De Spaarnestad - Haarlem Verwaehtlng: Matige Zeid- Westeiyke tot Westelijken wtnd. aaa- rankeiyk half tot zwaar bewolkt, weinig >r geen regen en iets warmer. ATHENE, 17 JuU. In verband met een com plot tegen de Grieksche regeering zyn de of ficier Zervas, een aanhanger van Ventwine en eenlge andere officieren, gearresteerd. De toestand te Athene 1b rustig. NEW YORK. 17 JuU (Reuter) Balbo heeft de ultnoodlging van Roosevelt, om hem op het Witte Huis te komen bezoeken, aangenomen. Op 19 Juli zullen de Italiaansche vliegtuigen naar New York vliegen, vanwaar de reis naar de Azoren zal worden voortgezet. gen eenzydlge ontwapening kanten De passie ve steunverleenlng der socialisten aan het de mocratisch bewind In Frankrijk noemde Re naudel kort en goed een soort van chantage. Marquet en Renaudel hebben bet natuuriyk van de zijde der orthodoxe socialisten als Blum en Faure zwaar te verantwoorden gehad, zy zyn voor natlonaal-soclallsten en fascisten uitgescholden, ofschoon zy enkel en alleen wa ter In bun rooden wijn willen doen om zoo niet de sodaal^democratie dan toch tenminste de democratie te redden, vóór het te laat is. De controverse In de Fransche socialistische par ty vertoont veel overeenkomst met die, welke na de verschynlng van de geruchtmakende brochure-Duys gebleken Is te bestaan in de Ne- derlandscbe soclaal-democratische arbeiderspor- ty. Evenals in ons land zijn In Frankryk de Inzlchtlgen onder de socialisten ver in de min derheid by de kortzlcbtlgen. Tot welke gevolgen dit zal lelden voor de sociaal-democratle vel de naaste toekomst leeren. poopen over Cartagena, Rabat, Colomb-Besjar, ing van Paus Plus X gezegen- heeft met de onlangs geschle- der rechtbank belangryken CHICAGO, 18 Juli (Reuter). Aan een ver tegenwoordiger van de Associated Press ver klaarde generaal Balbo, dat het succes van zyn tocht te danken is aan de zorgvuldige organisatie, de uitstekende discipline van de bemanning en aan de goede vliegtuigen. Balbo is van oordeel, dat voor lange- afstand-tochten slechts machlnes-zwaarder- dan-lucht in aanmerking komen. Italië bouwt reeds zeven jaar geen luchtsche pen meer. Ten slotte verklaarde Balbo nog, dat men na zyn behouden thuiskomst te Rome een esca- dervlucht rond de wereld mag verwachten. CHICAGO. 18 JuU (V.D.) Generaal Balbo verklaarde gisteren, dat de route die bet Itali aansche esader op den terugweg zal volgen, nog niet was vastgesteld. Hy voelde er veel voor, verklaarde hy, een meer „avontuuriyken" weg te volgen, doch thans Is hy nog bezig de verschillende routes te bestudeeren. Het schijnt vast te staan dat het eskader mor gen uit Chicago vertrekt en over bet meren en kahalengebied naar New York vliegt, waar Balbo oenlgen tijd denkt te biyven, misschien wel negen dagen, teneinde gelegenheid te heb ben een bezoek te brengen aan president Roo sevelt te Washington. sche chauvinisten in het door de Italianen na den oorlog geannexeerde Oostenryksch-Dult- sche Bozen van Zuld-Tlrol op barbaarsche ma nier het den Dultsch-Oostenrykschen Inwoners zoo in het hart gegroeide gedenkteeken van Fonlng Laurin en Dietrich van Bern verwoest hebben. En we vernamen tot nog toe nog geen enkele daverende rede, waarin toch de duce zoo sterk is, tegen die zyn grootsche Ideeën omtrent de heilige traditie der volkeren vertrappende kwajongens. Dat een Hitler in de eerste periode der natio nalistische ontketening, midden in den roes der geiykschakellng, de al te radicale elementen niet uitschakelen kan, is oor dengene die het geheel o\ rziet en zich niet In het bykomstlge blindstaart, wel begrypeiyk; dat echter in het ryk van den allesbeheerschenden duce na tien jarig bestand dergeiyke schande nog straffeloos geduld zou worden, ware wel zeer bedenkelyk By Hitler is dat niet denkbaar. Zoolang het gedenkteeken van konlng Laurin en de andere door Italiaansche chauvinisten verwoeste gedenkteekenen in Zuid-Tirol niet m eere hersteld zyn, rijst by ons een ernstige twy- fel aan de edele woorden van den heerscher. Wat geldt voor den Leeuw van Trau. moet ook gelden voor konlng Laurln en Dietrich van Bern. Of geldt in Italië, ook In deze, het romeln sche spreekwoord: „quod licet Jovl non licet bovl"? Men mag den os niet met de góden ver- geiyken. ot groote ontsteltenis van Leon Blum en de andere tegenstanders van de partlcl- petle-polltlek heeft de burgemeester van Bordeaux, Marquet, medestander van Renaudel, oen rede gehouden, waarin hy biyk gaf een beter Inzicht in de kentering der tijden te hebben dan de meeste zyner partygenooten. Uitgaande van de door de meest links georiën- teerden toegegeven stelling, dat een roode revolutie In den geest als de sociaal-democratle vroeger beeft voorgestaan niet meer mogeiyk is en tot bittere teleurstellingen zou lelden, pleitte hij voor een politiek van actie en vooruitgang, sooals overal in de wereld wordt nagestreefd. Het lot van de soclaal-democratlsche party in Duitschland heeft, volgens Marquet, geleerd, dat de werkloozen en noodiydenden niet achter de socialisten staan. Overal in Europa is de politieke tendenz tichtbaar van toenemend nationalisme, terug dringing van het socialisme en het nastreven van een sterk staatsgezag. Om te zorgen, dat het staatsgezag democratisch biyft, zooals het thans onder de radicaal-sociallsten nog 1», (Benen de socialisten zich niet tot een nega tieve houding te bepalen, maar positieve me dewerking te verleenen. Renaudel, die voor ■en herziening van het te Amsterdam opge leide statuut der Tweede Internationale pleitte, deed daar nog een schepje op door ronduit te verklaren, dat hy en de zynen onder de tegenwoordige omstandigheden voor de burgeriyke begroetingen meenen te moeten ■temmen en met het oog op de vanuit Duitsch land dreigende gevaren voor Frankrijk zich te- PARU8. 17 JuU. (W. B.) Op het socialistisch partycongtes kreeg de resolutie-Faure 2197 mandaats-s’emmen. Hierin wordt de houding der parlementsfractie gelaakt, welke tegen de instructies van het vorige partycongres In voor de beyrootlng en daarmee voor de militaire uitgaven van het kablnet-Daladler heeft ge stemd. In reval van herhaling wordt met sanc ties gedregd De resp utle-Auricd, welke geen afkeuring maar leedwezen over de houding der fractie uitspreekt kreeg 971 stemmen, terwyi Renau del's reso'.urie 752 stemmen verkreeg. Merkwas.-, dig was de rede van Deal, die ver klaarde. dac het fascisme en de Hitlerbeweging het ldeaa> der volken hadden weten te ont wikkelen. Daar beiden een groot deel van bet socialistisch program hadden weggenomen, wa ren de massa’s hen gevolgd Het congres heeft zyn werkzaamheden van avond beè i.digd. Tot een scheuring Is het niet gekomen, evenmin tot uitsluiting van 4 afge vaardigden BRUSSEL, 17 JuU. (Reuter.) Volgens de „Llbre Be'gique" zouden de autoriteiten op het spoor zyn van een communistisch complot in de streek van La Louvière. Strenge ordemaat regelen zijn genomen. Het doen-en-laten van zekere communistische leiders wordt nauwkeu rig gadegeslagen. ATHENE, 18 JuU. (Reuter). De gepenslon- neerde kolonel Nicolas Zervas is gearresteerd daar gebleken is, dat hy betrokken was bij pogingen om een omwenteling teweeg te brengen. Naar de bladen meiden had Zervas een vriend van generaal Piastiras verzocht deel te nemen aan de samenzwering van officieren te Athene en Salonlkl om de regeering omver te werpen. Het plan voor een Fransche eskader-vlucht heeft thans vaster vormen aangenomen, meldt de „Telegraaf" uit Parijs. 25 militaire vliegtuigen, onder leiding van generaal VulUemin, een bekend oorlogsvUeger en oprichter van de Fransche luchtvloot in Afrika, zal in November van Istres in het Zui den van Frankryk vertrekken voor een vlucht naar Fransch Equatoriaal Afrika. De route zal Adrar, Bldo (Sahara), Tao (Fransche Sahara), Bamako (Senegal), Dakar naar Niamey en vandaar naar Bangui (Fransch-Equatoriaal Afrika). Ou den terugweg zal over Tunis, Al- Afrika). Oran en Meknes worden gevlogen. De vliegtuigen zulen behalve de noodige brandstof ook 15 gallon water, voor een maand voedsel en geweren medenemen en zullen van een draad- looze Installatie worden voorzien. ~i door het rifkskablnet uitgevaardigde in zake de vorming van een nieuwen Duitschen boerenstand bepaalt, dat de koloni satie en speciaal de bouw van nieuwe hofsteden onder het rijk ressorteeren. Slecht het rijk is bevoegd, in dit verband wetten uit te vaardigen. Hlerby is op te merken, dat thans met be trekking tot de kolonisatie een geheel nieuwe weg zal worden ingeslagen. Niet zooals tot dus ver wil men leder jaar aan een paar duizend kolonisten een stukje land verschaffen, waarop zy ternauwernood kunnen leven, maar vla de kolonisatie wil men komen tot de vorming van een geheel nieuwen boerenstand. Voortaan zul len er niet langer boeren en kolonisten zyn. maar nog slechts vrije, vast met hun grond ver bonden boeren. Door de nieuwe wet wil de regeering aan de nog steeds voortdurende vlucht van het platteland en aan de gestadige toeneming der Redelijks bevolkingen paal eri perk stellen. «F tf 9.46. LONDEN, 17 Juli (VB.) Naar aanleiding van het afwyzen van Gandhi's verzoek om een onderhoud door den vice-konlng, verklaarde Sir Samuel Hoare in het Lagerhuis, dat deze stap de volkomen goedkeuring van de Britsche regeering heeft. r De handhaving van orde en wet In Indië wordt met den dag krachtiger en berichten uit de Indische bladen bewyzen, dat In kringen van het congres een sterke strooming bestaat tegen de voortzetting van het ongrondwettige programma. De regeering heeft slechts één mogelykheid. Er kan geen sprake zyn, dat een ..koopje” met het congres wordt gesloten, dat zich dan be reid zou verklaren, de normale plichten van ordeiyke burgers op zich te nemen. Het ant woord van Lord Wlllngdon luidde: „Indien de omstandigheden anders waren, zou ik u gaarne ontvangen, maar het schynt, dat gy u verzet tegen de staking der ongeboor- zaamheldscampagne. tenzy op zekere voorwaar den en dat het onderhoud, waarom gy ver zoekt, ten doel zou hebben het openen van on- derhandelingen met de regeering over deae voorwaarden. Verder schynt te zjjn beslirt, dat de ongehoorzaamheldscampagne op den Isten AugustiK zal worden hervat, als het congres geen overeenstemming met de regeering be. reikt.” _atleve processen aangaande de deugden en de* faam van heiligheid van den beminden Paus zyn in vier diocesen, wau hy geleefd en gewerkt heeft, nj Trelrso, Mantua. Venetië en Rome, ten einde gebracht. Men heeft nu een aanvang gemaakt met de twee daaraanvolgende onderzoekingen, nJ. die over 1 riïet reeds als heilige vereerd geworden zyn (een voorwaarde, die de kerk stelt, om te voor komen, dat t zallgverklarlngsproces van bulten af wordt beïnvloed) en ten tweede het onder zoek naar zyn geschriften. Kort geleden is de rechtbank, die zich met het eerste onderzoek moet bezig houden, door de Ritencongregatie aangewezen. Voorzitter is kardinaal Pacelll, die als leden benoemd heeft den patriarch Vvan Antiochlè. Mgr. Vlcentlnl, als gedelegeerd rechter, Mgr. Cherubini. Mgr Ravanat, belden kanunniken van St. Pieter, als adjunct-rechter en promotor des geloofs, Mgr. Nardone en Mgr. Caltorl dl Vlgnale als notarissen. Deze rechtbank heeft, naar de „Osservatore Romanc" meldt, reeds meerdere zittingen ge houden in de kapittelzaal van ét. Pieter en talrijke door den Postutator der Zaligverklaring den Benedictynerabt Pleraml, gehoord. De rechtbank zal verder haar onderzoek moe ten uitstrekken over het graf van Pius X In de krypte van Sint Pieter, over zyn geboorte plaats Rlese en de plaats van zyn overiyden. het appartement in het Vatloaan. Ook de rechtbank, die over het resultaat van de navorschlng naar de geschriften van den MO6KO% 17 JulL (V. D.) Om 1438 uur Ooet- Europeescbc tyd is de wereldvlleger Wiley Post op het honfdvllegveld van Moskou geland. Ter begroeting waren aanwezig vertegenwoordiger* der Sovje’- Regeering, onder leiding van Bara- now, alsmede vertegenwoordigers van de maat- 3chappy Gtsoavlachim. Aan een vertegenwoordiger van Reuter ver klaarde de Amerlkaansche Oceaan-vlleger Wi ley Post, ach uitstekend te voelen en na een oponthoud van twee uur weer naar Nowosl- birsk verdt-r te willen vliegen In Koningsbergen had hy moeten landen, omdat zyn instrumenten niet goed meer work- ten en hy zich niet kon oriënteeren. Aan de i- ecaniclens van het vliegterrein ver zocht Post syn ohetoevoer-lnrichtlng even te willen repareeren, daar deae onderweg bescha digd was Kort na rijn landing is Post door o«n dokter onderaoeh: die constateerde dat do aigemeene toestand van den vlieger goed was. met uit zondering van een sterke oogen-vermoeidheid. De dokter schreef eompressen voor. f i I

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 9