Rumoerige nacht Rijswijk van y u w i ri o •Jaaivergadering van den I. V. C. B 1 I flEUWE OPBOUW MISLUKT DE TOUR DE FRANCE DE OLYMPIA-KLOK MAANDAG 24 JULI - PAARDENSPORT L COURSES TE DUINDIGT van Geen macht boven recht Pijn en Bras winnen IMITATIE-ZESDAAGSCHE WIELERSPORT Concours-hippique SPORTVARIA Ik roep de jeugd der wereld SCHERMEN OM DEN JAVABEKER TE BRUSSEL WEDSTRIJDEN ATHLETIEK Vier nieuwe records LAWNTENNIS Tournooi van D.D.V. ZWEMMEN NIEUW WERELDRECORD Beatuuraverkiezing Nieuw Ned. record «peerwerpen JONATH 10.3 SEC. ROOK NIET IN BOSCH OF HEI NAT. ATLETIEKWEDSTRIJ DEN VAN HELLAS I l Selectiewedatrijden van den D.H.A.K. a K ffea/ofen werd tot het honden ten 24-uuri byeenkomat Een vijfentwintig uura, welke alechta zeventien uur duurde DAMES WEDSTRIJD NEDERLAND—BELGIË A N Speicher winnaar De Graaf tweede in den stayer-wedatrijd' Naar een nieuwen opbouw? IT DE SPORTWERELD over Caen de France voor de Olympische wonnen ons Kooyk. nieuwelingen: tijd. 1. H. Eikema, de 3. J. Bescherm bezit: Door den Franschen Wielerbond zijn de vol gende renners aangewezen als vertegenwoordi gers bij de wereldkampioenschappen: Sprint: Mlchard, Gérardin en Faucheux. Plaatsvervanger: Chapalaln. Stayers: Lacquehaye, Paillard. Plaatsvervanger: Grassin. Weg: Lapébie. A. Magne en Chocque. Plaatsvervanger: Speicher. omstandigheden niet worden erkend. De uitslagen waren: 60 Meter hardloopen meisjes: Athleta, 86 sec.; Olympiade beginnen. Olympische Spelen (Zwitserland), De 7 148 een massalen en afzonderlijken geluk- de kamploensmedailles werden ultge- M vlers, 27 Brugge. 3 September Ath. 9 Wandre. 10 Criterium^ des Nations te Parijs. 13 Criterium te Schaerbeek-Brussel, 16 Brusselsche Winter- baan etc. etc. Werk genqeg aan den winkel! Rector Vissers, inmiddels ter vergadering ver schenen, werd hartelijk welkom geheeten, waar na met wensch reikt. 4 X 100 M. cracks: 1 Gemengde ploeg 48.8; 2 Jong Leven, Amsterdam. 4 X 100 M nieuwelingen: 1 Teyllngen 61 sec; 2 Bataven 51.2 sec; 3 ACE. Discuswerpen cracks: 1 G. Westgeest 34.25 M 2 Chr. Duin DEM, 27 85 M, 3 M. van Ha gen, ACE. 26.65 M. Discuswerpen nieuwelingen: 1 Joh. Mathot Dat de Tour de France aan de uitblinkers een massa contracten brengt, het voorbeeld van den Belg Lemaire, dat wij hieronder gevep, be vestigt dezen regel zonder uitzonderingen. Lemaire kon voor den Tour aanving slechts weinig contracten krijgen. Thans staat het ech ter reeds vast, dat hij op de navolgende data zal rijden: 23 Juli Sottevllle. 24 Tours. 25 Gent, 26 Parijs, 27 Le Havre, 28 Verviers, 29 Antwer pen. 3 Augustus Nice. 5 Wandre. 6 Mons-Crot- teux. 8 Amiens, 12 Verviers, 15 Criterium Her- vé, 20 Criterium der „Azan” te Genève, 26 Ver- Bü de gisteren gehouden nationale athletiek- wedstrijden van Hellas te Utrecht werden eenige nieuwe U. P. A. B.-records gevestigd en werd tevens een nieuw Ned. record speerwerpen tot stand gebracht door J. A. C. Schotte van A. V. ■23, door namelijk links 32.49 M. en rechts 48.77 M. te werpen, totaal 81.26 M. De Zweedsche estafette werd door A. V. '23 geloopen binnen Ned. record-tljd, nl. 2 min. 3 sec.; doch dit nieuwe record kon door diverse Jumelleprijs, 1800 M. 1. Paddy’s Darling, eigen. A. M. van Obs. 2. Lanfranchl. eig. mevr. Riemv. Doome. Tiende Heerrljdersprijs, oVer 2000 M. 1. Prodigal Stal Lancier.^ig. Jac. v. d. Graaf. 2. Olympia, eig. W. H. SchuyL Bij de West-Dultsche athletiek-kampioen schappen liep Jonath van TUS Bochum de 100 meter in 103 sec. Buthe Piper werd tweede in 10.6 sec. In den estafettewedstrijd 4 x 100 Meter werd TUS Bochum eerste met een tijd 1. R. Jacobs 2. C. Swaalf, idem; dubbelspel: mevr. Straub en mej. Jur- sl. mej. Roilin Couquerque en mevr. Jon- quièie 61, 8—6. Gemengd dubbelspel: mej. Rollin Couquerque en Timmer sl. mevr. Straub en Hughan 36, 6—3. 8—6. De einduitslag van den gehouden dameslan- denwedstrijd NederlandBelgië was: Nederland 57 punten tegen België 33 punten. Mej. Pels (ADA Amsterdam) verbeterde haar eigen Nederlandsch record discuswerpen bracht dit van 36.28 M. op 36 46 M. j litiva de goedkeuring der notulen kwam aan de orde het jaarverslag van den secr.-pennlng- meester, den heer M. Verstegen. Het woord werd daarbij gevoerd door de af gevaardigden van V. V. H„ Leonidas, Always Forward, V. V. A. en Graaf Willem. Het meerendeel der sprekers vroegen inlich tingen, terwijl de afgevaardigden van Leonidas en Graaf Willem meer speciaal de grondslagen bespraken, waarop de door den voorzitter ge noemde nieuwe katholieke voetbalmaatschappij is opgebouwd. De heer Lap van Leonidas, begon met er op te wijzen, dat hij in het jaarverslag niet vindt aangegeven, hoe het staat met de belangstel ling voor de katholieke voetbalmaatschappij. Het spelpeil is niet vooruitgegaan, trots al het werken van den I. V. C. B. en de vereenlgingen. Ons voetbalspel heeft in de voetbalmaatschappij een inferieur cachet, en uitvoerig gaat spreker de oorzaken daarvan na. Hij wijst er op, dat vele menschen zich met ons bemoeien, die daartoe niet bevoegd zijn, en dat er is één klacht: geen geld eq versnippering in hooge mate. Iedereen kan een voetbalvereeniglng oprich ten. Spreker dringt in een uitvoerig betoog aan op het houden van een 24 uurs bijeenkomst, ter bespreking van de stichting van een nieuwe voetbalmaatschappij, gegrondvest op de I. V. C. B. vereenlgingen en niet op de R. K. Federatie. We leven In een voetbalgemeenschap zonder grond en alles klaagt. De nieuwe grondslagen moeten in de bijeen komst uitgestippeld worden. De afgevaardigde van Graaf Willem ging met zijn betoog in dezelfde richting, en drong even eens aan op een nieuwe fundeering, waarbij om. het aantal vereenlgingen beperkt zal moeten worden. De voorzitter nam in zijn uitvoerig antwoord het Idee van een 24 uurs bijeenkomst over, en nadat ten opzichte daarvan nog ver schillende wenschen waren kenoaar gemaakt. Werd besloten deze bijeenkomst zoo spoedig mo gelijk te doen plaats hebben. Na beantwoording der overige sprekers werd het jaarverslag goed gekeurd. Bij de behandeling van het financieel verslag werd er op gewezen, dat in de toekomst de financiën van I. V. C. B. en R. K. Federatie ge heel gescheiden zullen zijn, en in dit verband wordt dank gebracht aan den heer Biiller. van D. H. L. voor het inrichten der nieuwe boek houding. Eenige vragen worden gesteld, waarna ook dit verslag wordt goedgekeurd. Bij het ver- v slag van de kascommissie werden eenige opmer kingen gemaakt, waarna onder dankzegging aan den penningmeester décharge werd verleend. De begroeting werd door den voorzitter nader toe gelicht en aangenomen met een eindcijfer van 7300 gulden. De commissie van beroep bestaande uit de heeren Putter te A’dam. A. Franse te Hengelo, en O. W. van der Ven werd herkozen. w In heeren noemden moeten wel bedenken, dat rij b.v. door niet opkomen bij wedstrijden die sfeer verbre ken. Met nadruk wordt er op gewezen, dat die rechtssfeer hier, op de algemeene vergadering wordt geschapen, en dat men wel moet beden ken, dat m endoor macht boven recht te laten gelden, de grootst mogelijke fundamenteele fout begaat. Spr. wijst er op. dat de I. V. C. B. er is voor de regeling van de interdiocesane voetbalcom petitie, en dat de verzorging van de zedelijke belangen Is aan de diocesane bonden. In de nieuwe voetbalmaatschappij hebben wij Allereest kwamen aan de orde de voorstellen van het bestuur tot wijziging van het reglement. Al deze voorstellen vonden hun oorsprong in de praktijk van het eerste jaar. Op voorstel van Leonidas werden al deze voorstellen bij acclama tie aangenomen. De voorstellen der vereeniging Spartaan werden voor wat het eerste betreft ingetrokken, het tweede na aanvulling aangeno men. Het voorstel van Oanje Wit wëM ingetokken en dat van Venlo aangehouden. Tot slot werd nog het woord gevoerd door Rector Vissers, die aanspoorde den goeden geest die nu heerscht te bewaren. Bij de rondvraag werd het protest van V. V. A. besproken van den wedstrijd V. V. Y.—V.V.A. waarna de conclusie opnieuw zal worden bespro ken. De vergadering, knap geleid werd te half zes gesloten. De einduitslag van het vijfdaagsche toumooi van D. D. V. luidt: Hetren enkelspel: Timmer sl. Karsten 63, 3—3, 6—2. Dames enkelspel: mej. Llndonk sl. mevrouw Straub 64. 2—6. 6—2. Heeren dubbelspel: Timmer en Karsten sl. v. Olst en Hughan 64, 62, 108. Dames -- rema Te Schaerbeek had heden een internationale athletiekontmoeting plaats, waaraan behalve door Belgische, Fransche en Engelsche athletfen ook door Nederlanders werd deelgenomen. De uitslagen luidden: 100 Meter hardloopen 1. Jansens, Den Haag 10.5 sec 2. Sanders (Bly) op l^orstlengte 3. Devriendt (F. C. Luik) op 1 Meter. 4. Dauby (A. A. Gentoise). 5. Naessens (Beerschot). 6. Sherwood (Londen). '110 Meter horden: 1. Harper (Londen) 15.1 sec. 2. Binet (F. C. Luik) 16 sec. 3. Jansz (Den Haag) op 150 M. 4. Ford (Londen). 1000 Meter hardloopen: 1. Withehead (Londen) 2 min. 314/5 sec. 2. Leguader (R. C. France) 2 min. 33 2/5 sec. 3. Carr (Londen). 4. Lecuron (R. C. France). 5. Bou langer (C A. Schaerbeek) 2 min. 37 sec. 400 Meter hardloopen: 1. Prinsen (Beerschot A. C.) 50.2 sec. 2. Moor (Londen) op 2 Meter. 3. Skinner (Londen). 4. Rhys (Londen). 5000 Meter hardloopen: 1. Vanrumst (België) 15 min. 38 sec. 2. Van der Steen (België) 15 mln. 38 sec. 3. Leclalr (R. C. France). Estafette 800 Meter: 1. R. C. France 3 mln. 24 4/5 sec. 2. R. C. Brus sel 3 min. 25 3/5 sec. 3. Schaerbeek 3 min. 33 1/5 sec. 4. Den Haag. Hoogspringen: 1. Jansen (A. A. Gentoise) 190 Meter. 2. Crooke (Achilles Londen). 1.85 Meter. 3. West (Londen) 180 Meter. 4. Jansz (Den Haag) 1.75 Meter. Op voortreffelijke wijze heeft ,De Bataven” 3 p van Benten. Bataven. 100 M. nieuwelingen 1 H. Snijders ALO, 12.4 sec; 2 Van Kesteren, Teyllngen; 3 Jaspers Ba taven. 80 M. junioren: 1 J. van Nierop, Rood Wit, 10J sec; 2 Th. Stikvoort, Rood Wit; 3 M. Raaphorst, Rood Wit. 800 M. nieuwelingen: 1 L Verroen. Orino, Rijswijk 2 M. 20.6 sec; 2 F. de Winter, SMC, 2 M. 21 sec; 3 H. Ossendorp. ACE. 2 M. 23 sec. 1500 M. cracks: 1 Th. Vriesekoop, Wilskracht, Alfen, 4.23.8 sec nieuw record; 2 J. Bakel, de Bataven, 4.28,6 sec; 3 P. van Nobel, Teyllngen. 3000 Meter nieuwelingen: 1 Loogman. Wils kracht. Alfen, 9 M. 34.1 sec., nieuw record; 2 P. Wiedenhof Orino, 9 M. 55.4 sec. 10.000 M. cracks: 1 P. van Dam. Bataven. 37 M. 88; 2 Mulders ACE; 3 J. Dubbelaar; 4 C. van Bakelen RKAV. Vérsprlngen cracks: 1 de Lange, Jong Leven, 6 M. 39 c.M.; 2 N. de Zwager. Holland 6.034 M; 3 Mathot ACE 6.02 M. Vérsprlngen nieuwelingen: 1 P. Huiberts, Rood Wit 6.06 M.;2 B. Goddijn. de Bataven, 5.73% M; 3 B. Brusche, de Bataven 5.59 M. Hoogspringen cracks: 1 C. van Lierop, Tey llngen, 1.60 M. 2 Philipsen ACE 1.50 M. Vérsprlngen junioren 1 J. van Nierop Rood Wit 5.98 M; 2 Th. StikvoortRood Wit 5.24 M; 3 C. van Velzen. Bataven 5.19 M. Speerwerpen cracks: 1 G. Westgeest 39 98 M; 2 J. Flipsen. ACE, 37.03 M; 3 N. de Zwager 3508 M Kogelstooten cracks 1 Gs Westgeest 11.77 M; 2 chr. Duin DEM 11.64 recordpoging 11.94 M. Discuswerpen Junioren 1 J. v. d. Hoeven, Rood Wit. 29.76 M; 2 J. Wollendorf, Orino, 27J3 M; 3 C. van Velzen, Bataven 26.35 M. 800 Meter hardloopen heeren klasse B: 1. W. Teekema. Zeemacht. 2 mln. 4.5 sec.; 2. C. Riet- veld. Hellas; 3. J. Veuger. G.A.C. Verspringen met aanloop, heeren, klasse B: I. H. J. Snijders. AAC. 6 42 M. 2. G. J. W. Renes. AAC, 3..A. Poorter, GAC. Kogelstooten. Dames, klasse B: 1. E) Mejjns, UDA. 881 Meter. 2 H. J. Burger, UDA. 3. W. Tewocrt. Buiten mededinging: F. Hitzel, Athleta, 9.84 Meter. Nieuw UPAB-record. Verspringen, heeren, klasse C: 1. H. F. Bein- t tema, Hellas, 6.21 M."2. B. Jongh, Hellas. 3. H. J. Otten. 200 M. horden, heeren. klasse B: 1. A. Poor ter, GAC, 30.2 sec. 2. J. Wolthers, Hellas. 3. Joh. Moerman. Blauw Wit. 4 X 100 Meter Estafette, heeren: HAV Haar lem 46 sec. 2. AAC. 3. Algemeene. 80 Meter hardloopen. juniores: 1. B. Heijn Jr., AV 23, 9.5 sec. 2. P. Knegjens, Bato. 3. Stinkens. Ba to. Kogelstdbteri. heeren, klasse B: 1. J. PSV, 10.29 Meter. 2. J. Bosman. PSV. 3. J. Veur- man. Haarlem. 300 Meter hardloopen. heeren. klasse A: 1. M. Oostermejjer, AV23. 36.3 sec. 2. J. L. Dop, V en L. 3. F. Nieuwland. V en L. 300 Meter hardloopen, heeren. klasse 3: 1. H. 2. M. F. Burman, De te Duindlgt gehouden courses en drave rijen hadden het volgende resultaat: JulianaprUs; PrijzendraveriJ 4e klasse over 1740 M. 1. Xuthus. eigen. C. F. Ockhorst. 2. Doorlooper, eigen. J. de Vlieger. Om het kampioenschap van Nederland, heat- draverij over 2000 M. 1. Senator Madden, eigen. G. Ebslng. 2. Charley Leybum, elge«. H. Thles. Jacquelineprijs, ren op de vlakke baan 1300 M. 1. Kaboul. eigen. H. v. d. Pol. 2. Fackeltrager, eigen. R. J. Hlemstra. ren op de vlakke baan over Te Roosendaal bestaan plannen, welke reeds in een vergevorderd stadium verkeeren. om van 8 tot 13 Augustus op de wielerbaan aldaar een zesdaagsche wielerwedstrijd te or- ganiseeren. Een twaalftal koppels zal aan deze „imltatle-zesdaagsche" deelnemen en er zal ge reden worden des avonds van 812 uur. De baan zal electrlsch verlicht worden en ook een luidsprekersinstallatie wordt aangebracht. Reeds zijn enkele premies beschikbaar gesteld. Van de deelnemers worden genoemd: Van der Zundert, van der Kloot. Valentjjn, van der Horst, etc. Ook eenige Duitsche en Belgische renners zullen aanwezig zijn. Dinsdag is te Dalen een groot concours-hip pique gehouden. De jury voor de tuigpaarden bestond uit W. Aling, Gasselterboerveen, Dr. J. Staal te As sen en Mr. J. Linthorst Homan te Frederiks- oord en kende de prijzen toe als volgt: Rubriek enkel-ingespannen stamboekmerrtes Belgisch type, voor boerenwagen: ie pr. Rosa van Barendonk van H. Mejjering De Loo bij Coevorden, 2q pr. Bally van Wachtum van J. Wilting te Wachtum, 3e pr. Germlne van Berg van H. Hazelaar te Dalen, 4e pr. Bally van Barendonk (8 jaar) van J. Wilting te Wach tum, 5e pr. Charmante de Coevorden van G. W. Olsman te Coevorden. De prijzen bestonden uit medailles. Rubriek enkel-ingespannen tuigpaarden (Li- mietklasse). le pr. Graaf Lodewjjk van D. H. Vinkers te Westerlee, 2e pr. Sigismund van E. Hemmes te Groningen, 3e pr. Gretha van R. K. Velstra te Marssum, 4e pr. Eekboom van H. Bolt te Groningen. 5e pr. Notteliene van J. H. Hofkamp te Ubbema (Vries). Rubriek enkel-ingespannen tuigpaarden toe- behoorende en gereden door landbouwers uit Zuld-Oost Drenthe en Noord-Oost Overijsel: le pr. Nannie van Gebr. Klenecker te Odoorn, 2g pr. Emma van E. Slkfcan te Aaiden. 3e pr. Bruine Merle van wed. A. Haber te Dalen, 4e pr. Irena van E. Rising te Zweeloo, 5e pr. Nirma van D. Rising te Wachtum. Concours van enkel-ingespannen tuigpaar den: le pr. Elza van R. K. Velstra te Mars sum, 2e pr. Hendo van D. E. Mellema te Rei- derwelderpolder. 3e pr. Graaf Adolf van D. H. Vinkers te Westerlee, 4e pr. Chapele van H. Bolt te Groningen. JONES BEACH, 22 Juli (VX>.) Op den tweeden dag der Amerikaansche dameszwom- kampioenschappen won Eleonor Hoim haar derden kampioenstitel door 220 yards rugslag te winnen in den nieuwen wereldrecordtijd van 2 min. 57.2 sec. Oud wereldrecord 2 min. 57, '8 sec. Mis Knigth won de 440 yards vrije slag in 5 min. 33.6 sec., eveneens een zeer goe den J. Snijders, AAC 38.2 sec. Excelsior. 3. J. Hoppenbrouwer. Haarlem. Hoogspringen met aanloop, heeren, klasse B: 1, E. Wellerdick. 1.74 Meter, 2. B. Fordldes, Hellas. 3. Gramswlnkel, Algemeene. Speerwerpen, herren, klasse A: 1. P. V. Heijl. PSV. 54.54 Meter. 2. J. Wolthers, Hejlas. 52.22 Meter, nieuw UPAB-record. 3. B. Jongh, Hellas. Nieuw Ned. record: J. A. C. Schotte. AV’23. links 32.49 Meter, rechts 48.77 Meter, totaal 8126 Meter. 100 Meter hardloopen, heeren. klasse A: 1. A. Blik, Haarlem, 11 sec. 2. D. Bens, AV’28. 3. H. P. Beintema. Hellas. 100 Meter hardloopen. heeren. klasse C: 1. W. G. J. Kortman. BLAC. 11.9 sec. 2. E. Wellerdick, Hellas. 3. P. Marts, Victoria. 200 Meter horden, klasse A: H. P. Beintema, Hellas. 26.9 sec. 2. M. Stakman, TOV. 3. J. Prins, Blauw Wit. 200 Meter horden, klasse C: Blauw Wit, 28.6 sec. 2. R. A. D. Anemaat, Alge meene. 3. H. H. Jetten, Algemeene. Speerwerpen, Junioren: 1. H. Jansen, Bato, 26.47 Meter. 2. M. Herfst. Haarlem. 3. J. Gree ning. Haarlem. 100 Meter hardloopen. Dames, klasse B: 1. H. van Weel, Athleta. 2.14 sec. 2. E. Meijns, UDA. 3. N. van Nus. UDA. 3000 Meter hardloopen, klasse C: 1. C. v. Dam, BAU, 10.42 sec. 2. H. Lems. DOS. 3. J. te Kulve 3000 Meter hardloopen, klasse A en B: 1. W. Bakker, AVAG 9 mln. 27 sec. 2. A. Mulder, AV AG. 3. H. Mulder. Brederodes. Zweedsche estafette: 1. AV23, 2 min. 3 sec. 1 2. Blauw Wit. 2 min. 6.1 sec. 3. Haarlem, 2 mln. Aan de beurt van aftreding waren de heeren R. J. de-Grood, Diocees ’s-Hertogenbosch, J. Stufkens, Diocees Utrecht, en R J. de Vries, yrlje zetel. Beide eerstgenoemden werden bij enkele can- didiAtstellng herkozen. Voor Vle vacature diocees Breda, werd even eens bip enkele candidaatstelling gekozen de heer L. Luchtenberg. Door de herbenoeming van den heer de Grood. was de candidatuur A. van de Dobbelsteen voor diocesaan afgevaardigde vervallen, doch hij bleef candidaat vopr den vrijen zetel, zoodat daarvoor ’n stemming moest plaats hebben tuschen de heeren R. J. de Vies en A. v. d. Dobbelsteen, waarbij de eerstgenoem de met groote meerderheid werd gekozen. Als voorzitter werd de heer de Grood bij ac clamatie en onder toejuiching der aanwezigen herkozen. Te Utrecht Is gisteren de jaarvergadering ge houden van den Interdiocesanen Competitie Voetbalbond. Te half elf had in de kapel der Eerw. Broeders van Joannes de Deo een H. Mis plaats tot intentie van den I. V. C. B.. welke H. MIs werd opgedragen door den Weleerw. heer kapelaan H. J. J. M. van Straelen, geestelijk ad viseur van den R. K. u. V. B. In hotel de l’Europe ving te twaalf uur de Jaarvergadering aan, waarvoor een groote be langstelling bestond. De voorzitter de heer R. J. de Grood uit Til burg hield een uitvoerige openingsrede, waarin hij eenige gedachten poneerde, die z. 1. eenige klaarheid zouden brengen in den huldigen toe stand van de organisatie. Het is gebleken dat er door sommige vereenlgingen gedachten worden gekoesterd, die niet moesten bestaan, en waar bij men het bestuur als tegenstander beschouwt. Spr. wijst er op. dat wij door de stichting van den L V. C. B. als het ware een nieuwe katho lieke voetbalmaatschappij hebben geschapen, in welke maatschappij moet heerschen een voetbal- rechtssfeer. Die rechtssfeer moet tot uiting komen in de verhouding tusschen de vereenlgingen onder ling, en duidelijk geeft spr. aan, hoe die verhou ding moet zijn. die sfeer moeten ook worden betrokken scheidsrechters en consuls, en eerstge- het voetbalverkeer te regelen, en uitvoerig wordt er op gewezen, hoe zulks dient te geschieden. De voorzitter roept allen op. om met geest drift te strijden voor ons ideaal, onder de leuze- God wil bet! De heer Grolms, de directeur van de Rotter- damsche en Rjjswijksche wielerbaan, heeft wel met pech te kampen. In Rotterdam moesten de poorten gesloten worden, omdat er geen menschen kwamen en in Den Haag was de be langstelling al niet veel beter. Totdat de 25- uurs wedstrijd werd aangekondlgd en Grolms den Hagenaars het beste van het beste voor- i zette met de gedachte: Als ze nu niet komen, dan komen ze nooit. i Inderdaad waren Zaterdagavond 40CO men schen aanwezig, toen het startschot van dezen 25-uura’ gelost werd. Aanvankelijk ging alles goed, st^jd was er. i volop, er werden enkele ronden genomen en de stemming zat er bfj het publiek dan ook goed in. Tot plotseling Wals viel in één van de boch ten en de wedstrijd voor 10 minuten geneutra- 1 liseerd werd, dat wil zeggen, dat één van de 2 renners langzaam zou moeten doorrijden. 1 Maar plotseling was er geen renner meer te l zien. Wat was het geval? De baan was op ver- I schillende plaatsen nat geworden door den neervallenden dauw en er was In de bochten voor de deelnemers niet meer te rijden. Daar de renners verdere valpartijen vree^ien. gin gen zij dus niet op de baan en bleven rustig tn hun cabines, ondanks waarschuwingen en geannonceerde boetes. Ook het publiek werd rumoerig, zeer rumoerig zelfs, en wat nog nooit in Nederland gebeurde, werd thans werkelijk heid: zitkussentjes, flesschen en stukken hout vlogen uit protest over de baan. De lezer be spare ons de moeite van deze „opstanding” de bijzonderheden mede te deelen. Van tijd tot tijd cirkelden de renners rond en stapten naar believen af En het publiek schreeuwde, tierde en schold maar raak en zelfs kreeg Piet van Kempen bijna een kussen tegen zijn hoofd, toen hij eenige baantjes „draaide”. Deze vertoonlng duurde ongeveer twee volle uren en nadat met benzine de baan wat was droog gemaakt, stapten de renners weer op de flets en reden in een matig gangetje hun ron de. Ook hiermee was het publiek niet tevreden; men eischte strijd of anders recht tot terug komst op Zondagmiddag af -avond. En daar ook de directie wel wilde, dat de baan „heel” bleef, werd om half 4 besloten den toeschou wers het gevraagde toe te staan. Na de mede- deellng hiervan, ontstond een luid hoerageroep:- het publiek ging heen en de renners gingen slapen tot acht uur. Er was toen in totaal 2 uur gereden Dit maakt, met de 15 uur van 8 uur v.m. tot 11 uur n.m. een totaal van 17 uur! Dat de renners in hun nopjes waren, behoeft geen betoog' De Zondagmiddag verliep zeer kalm; de ren ners geloofden het in deze hitte wel en slechts weinige uitlooppogingen werden gedaan De publieke belangstelling was zeer gering; deze bedroeg naar schatting slecnts 1000. De Duit- schers Schoen—Buschenhagen namen de lei ding. met op de tweede plaats Goebel—Hurtgen. Pijnenburg—Braspenning volgden op 1 ronde en Van Kempen—Wals waren zelfs. 3 ronden achter. De avond werd Ingezet met enkele vinnige i jachten. Jammer was het, dat de jonge Hage- naar Wals, na een scherpe race om een pre- Het organisatie-comité Spelen, welke in 1936 te Berlijn zullen worden gehouden, heeft tot symbool dezer Spelen een klok gekozen. Zij draagt de inscriptie: „Ich rufe die Jugend der Welt”. Voor de Olympische Spelen zal overigens een echte klok wórden ver vaardigd, welke in afmetingen en klank onge veer zal overeenstemmen met de kleine klok der Berljjnschen Dom. Deze klok zal in het Stadion worden opgehangen en voor het eerst lulden op Zaterdag 1 Augustus 1936. Zoodra de klok ver stomt zal het défilé der deelnemers Jaan de Ook het einde van de zal door de klok worden verkondigd. Zjj zal voorts lulden bjj het begin van de beslissende wedstrijden. Voor de IV. Olympische Winter-spelen. welke van 6 tot 16 Februari 1936 te Garmlsch-Partenkirchen worden gehouden, zal een bijzonder symbool worden gekozen. PARIJS, 23 Jul! (VD.) De laatste etappe de 23ste, van de Tour de France liep van Caen naar Parijs, waar op de Pare des Princesbaan de finiqh was. pe afstand bedroeg 221 K M en werd gewonnen door den Italiaan Guerra in 6 uur 52 min. 23 sec. Belangrijke wijzigingen in het algemeen klassement vonden niet plaats, zoodat de Franschman Speicher de 27ste Tour de France heeft gewonnen met een totaal van 147 uur 51 mln. 37 sec. Op de tweede plaats eindigde Guerra en op de derde plaats de Ita- liaansche individueel Martano. Het resultaat van de 23ste etappe Parijs. 221 KM was; 1. Guerra, tijd 6 uur 52 mln. 23 sec. 2. J. Aerts; 3. Leducq; 4. 8toepel; 5. Lemalr en Re- bry, Giacobbe, Archambaud, Speicher, Magne, Le Calvez, Geyer en nog verschillende andere renners, allen in denzelfcjen tijd als de win naar. Van de 80 renners, die aan de eerste etappe begonnen zijn, zijn slechts 40 te Parijs terugge komen, dus precies de helft. Het eindresultaat van de Tour was: 1.' Speicher (Frankrijk) tijd 147 uur 51 min. 37 aec.; 2. Guerra (Italië) tijd 147 uur 55 mln. 38 aec.; 3. Martano (Italië) individueel, 147 uur 56 min. 54 sec.; 4. Lenalre (België) 148 uur min. 22 sec.; 5. Archambaud (Frankrijk) uur 12 mln. 59 sec.; 6. Trueba (Spanje) indivi dueel, 148 uur 19 mln. 4 sec.; 7. Level (Frank rijk) Individueel, 148 uur 20 min. 56 sec.; 8. Magne (Frankrijk) 148 uur 28 mln. 14 sec.; 9. Aerts (België) 148 uur 34 mln. 30 sec.; 19. Stoepel (Duitschland) 148 uur 37 mln. 5 nee.; 11. Fayelle (Frankrijk) individueel. 148 uur 47 min. 48 sec.; 12. Geyer (Dultschland) 148 uur 48 min. 41 sec. Het landenklassement had tot eindresultaat: 1. Frankrijk, 444 uur 32 min. 50 sec.; 2. Bel gië, 445 uur 53 mln. 45 sec.; 3. Dultschland, 447 uur 13 mln. 14 sec.; 4. Zwitserland, 448 uur 45 min. 23 sec.; 5. Italië. 449 uur 51 mln. 0 sec. Voor dat de Tour de France.renners de baan opkwamen werd het publiek met verschil lende wedstrijden beziggehouden. Een omnium wedstrijd vond plaats tusschen Frankrijk met Choury, Fabre en Pecquex en de buitenlanders lUchll (Zwitserland), Kaers (België) en Ehmer (Dultschland). De Fran schen wonnen met 2 punten. Buitenland 1 punt. Tenslotte valt nog te vermelden het goede rijden van onzen landgenoot De Graaf achter Een beetje vuur van uw sigaar of een wegge worpen lucifer een windvlaag en het bosch staat in lichterlaaie! kostelijk gangmaker K&ser. De stayerswedstrijd ging over 3 manches, elk van 20 K.M. Weliswaar slaagde De Graaf er geen enkele maal in een manche te winnen, doch door twee derde plaat sen en 1 tweede plaats wist hij zich In het klassement als goede tweede te plaatsen achter Brossy. De resultaten waren, dat tn de eerste man che Brossy wem met Constant op de tweede plaats en De Graaf derde. In de tweede man che werd De Graaf wederom derde achter Blanc Garin en Brossy. In de derde manche werd De Graaf tweede op 50 M. achter Brossy. In het eindklassement bezette Brossy de eer ste plaats m^t 4 punten; 2. De Graaf, 8 pun ten^- 3. Blanc Garin, 11 punten. Daarna de renners Constant Vallee. Geers en Seres. Het debuut op de Parjjsche baan van onzen lanlgeno# mag dus, in aanmerking genomen zjjn weinig Internationale routine, niet onver- diensteljjk genoemd worden. Onder Ideale weersomstandigheden vonden gisteren selectle-wedstrijden plaats om te komen tot de officieele DHAK-ploeg voor de a.s. nat kampioenschappen. clubgenoot van laatstgenoemde bij de junioren won met 5.98 M. Wij zien met belangstelling de verdere ontwikkeling van de vérspringers tegemoet Bij de 3000 Meter nieuwelingen werd aan vankelijk gedacht dat Loogman, een veelbelo- vend jeugdig athleet van Wilskracht, het be staande record met 3 sec. had verbeterd. Nauw keurig nameten van de baan deed echter ont dekken dat pl.m. 150 M. te weinig was geloo pen, zoodat hij bij den juisten afstand boven het record was gebleven Voor dé’ overige nummers verwijzen wij maar de officieele uitslagen. 100 M. cracks 1 H. de Lange. Jong Leven, 11.4 nieuw record; 2 Van Hoven. Jong Leven; zich van de organisatie gekweten, terwijl de wel wat kleine baan van goede kwalitqjt bleek te zijn. t Was jammer dat de ring voor het discus werpen niet aan het wedstrüd-reglement vol deed. waardoor de recordworp van G. West geest niet voor erkenning in aanmerking kan komen. De tweede fout, een onjuiste startplaats voor de 3000 Meter nieuwelingen, lag buiten de schuld van de organisee rende vereeniging, maar was een foutieve opgave van een TC-lld. De Lange, Jong Leven, was ditmaal in de gelegenheid gesteld de 100 M. tegen wind in te loopen waardoor zijn ^naakte tijd, 11.4 sec., ditmaal als record zal' worden gehomologeerd. Ook bij de 1500 M. noteerden we wederom een goeden tijd, n.l. 4 min. 23.8 sec., waarmede Vriesekoop het bestaande record verbeterde. De Protest Commissie heeft echter nog altijd een kortere record-aanvraag van Vessies in behandeling, zoodat het geleverde kans maakt niet voor erkenning in aanmerking te komen. De 10.000 M waaraan tevens het Dioc. kam pioenschap was verbonden werd gewonnen door P. van Dam, die dezen afstand in 37 min. 8.8 sec. rondtolde. Het vrij zwak staande record werd verbeterd. Het vierde record werd verbeterd door Chr. Duyn, bij het kogelstooten. Weliswaar moest hij de eerste plaats afstaan aan Westgeest; een recordpoging slaagde echter met 11.94 M. G. Westgeest wist ook dezen middag speer werpen. koggelstooten en discuswerpen te’ win nen; het laatste nummer zelfs met 3425 M,. hetgeen als nieuw record zou gelden, wanneer de ring in orde ware geweest. Wij memoreerden reeds de prestaties bij het vérsprlngen. De Lange sprong in de finale res pectievelijk 629, 6.39 en 6.63 Meter. Zijn laat ste sprong was jammerlijk iets ongeldig door het overschrijden van den balk, zoodat deze recordprestatie nog eens herhaald moet wor den. Ook de Zwager en Mathot oversprongen de 6 Meter grens. Hetzelfde nummer voor nieuwelingen werd gewonnen met 6.06 M. door mie van 35.wegens hart kramp- ermee moest uitschelden. Inmiddels had ook Slaats opgege-^ ven (wegens kiespijn, naar men zei) en vorm-^ den van Kempen en van Oers een nieuw koppel. Voor, tijdens en na de sprints werd er hevig gejaagd, waarbij in het bijzonder Pijnenburg en Braspenning zich onderscheidden en met 1 ronde voorsprong de leiding namen. Een ware stortregen van hammen, flesschen wijn, zakken anthraciet en rjjksdaalders kwam op de hoofden van de renners neer, die zich er echter niet bijster voor inspanden. Van 9 uur tot kwart over tien werd geen ronde geno men! Om half 11. een half uur voor het einde van den wedstrijd, kwam Vluggen ten val en moest naar dq ziekenkamer worden gedragen. Jam mer voor dezen renner, die zich zoo uitnemend weerde. Even later weer een valpartij, waar van Guimbretière de dupe werd. Hieroo beslo ten de rijders er maar mee uit te scheiden. Nog één klassementsprint en het einde was daar. Van deze plaats moeten wij nog even wijzen op de onverantwoordelijke houding van de jury, die, ondanks raadgevingen van deskundigen, toch liet rijden op de gevaarlijke natte baan. Deze 25-uurs’ heeft de wielersport weinig goed gedaan. De eindstand luidt: 1. PijnenburgBraspenning 16 punten. Op 1 ronde: Vluggenv. Hoek 12 punten; 3. Schön Buschenhagen 36 punten. 4. HeslingaMatena 35 punten. 5. GöbelHürtgen 26 punten. 6. BroccardoGuimbretière 20 punten; 7. Wild schutv. d. Leur 17 punten. 8. V. Hevelvan Slembrouck 6 punten, op 2 ronden. 9. J. van KempenBogaert 3” punten. 10. Van Nek Jr. v. d.Horst 13 punten, op 3 ronden. 11. P. van Kempenvan Oers 18 punten. 12. v. Dijkr. Rossem 8 punten, op 4 ronden. 13. v. d. Heiden V. Nek Sr. 6 punten. De wedstrijden om den -davabeker, welke te Zandvoort -zijn gehouden, werden in de finale gewonnen door den Koninklijken Onderoffi ciers Schermbond. De beker is thans in definitief bezit van den Kon. Onderofficiers Schermbond oyergegaan. De burgerlijke vereenlgingen werden door beide militaire ploegen uitgeschakeld.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 9