ONS BLAD Plechtig opbaren van de schoone slaapster M II Wereldconferentie verdaagd Het nieuws van heden i, Roosevelt’s plan SLOTZITTING TE LONDEN DE BAROMETER JOH. LAUWERS PAYGLOP 3 ALKMAAB VRIJDAG 28 JULI 1933 J ZES EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 257 DE H. ROK TE TRIER MacDonald voor de OPGESTELD radio Zal hij ooit afloopen? De Mollisons niet naar Een grootache campagne ingezet Fascistische revolutie in naar Europa? Portugal? Rapporten aangenomen Naar de stratosfeer Zeldzame plechtigheid Balbo-eskader compleet Goemboes te Rome Herriot naai: Rusland Maarschalk Muto i* Een milliar den-leening van Gandhi 7* '5 Steun van 6 millioen mark Adenauer ontslagen Voor het eerst H. Mis op den top van den Mont Blanc Duitschlands haring- visscherij Spanje erkent Sovjet» Rusland Einde der staking te Hollywood Alle strategische punten in Lissabon bezet Een verklaring van de iJttawa- landen r 4 VEREEN 1GDE KATHOLIEKE PERS DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN EEN WEKKER WORDT België’s koningin bij den H. Rok „Wanneer weten wy niet, maar wy komen terug” - Broodmessen en „Rebellenmarsch” „Macon” ADVERTENTIEPRIJZEN Per lossen regel 20c., ingez. med. 40c. p. regel,- idem op pag. één 55t. p. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek - Telefoonnummer 433 Bagdad Boodschap van Roosevelt Recordvlucht naar Zuid-Amerika DE GROOTE RAZZIA IA DE DAVISCUP J X Dreigende faadatisehe revelatie In PortagalT Maarschalk Mate overleden. Mllllardenleenlng in Amerika. RUksaltkeering aan Didarn stepgeaet. Drie noodwoningen te Venlo afgebrand. Merwedebrug vrij van de pontons. Zweefvlieger doodgevallen te Grijpskerk. O O worpen. een Broodzagen xo was ■fT NEW-YORK, 27 Juli (Reuter) De Oceaan- vlieger Molllson deelde mede, waarschijnlijk naar Zuld-Amerika te zullen vliegen bij zijn poging om het duur-record te verbeteren. Molllson verklaarde dat hij en zijn echtge- noote niet naar Bagdad zouden vliegen, zooals het plan was, daar voordat zjj een andere ma chine zouden hebben gekregen, het geschikte seizoen reeds voorbij en het weer te slecht zou zijn. De a vla teur ligt nog steeds te bed met zwaar verbonden gelaat. Op het einde van deze week worden in het Roland Garos-stadion de eindtenniswed- ztrijden gestreden om het houden van de Daviscup tusschen Engeland en Frankrijk. 6HOAL HARBOUR, 27 Juli. (Reuter.) Balbo heeft aangekondlgd, dat hij 28 Juli zal vertrek ken. Hjj zal vla Ierland vliegen. internationale politiek geschrapt dient te wor den. aangezien het daardoor aangedulde begrip geen practlsche waarde blijkt te bezitten. Voor zoover het wereldconferenties betreft, geven de ervaringen van Genève en Londen hem gelijk. Indien echter ooit de schoone slaapster van Londen uit haar doodelijke verlamming zal op staan, dan zal dit wonder alleen kunnen wor den bewerkstelligd door een krachtlgen stoot op een zuiver gouden klaroen en niet door den klank van een blikken Amerikaansche kinder- trompet. MADRID, 27 Juli. In de heden gehouden zit ting van het kabinet, gepresideerd door Alcala Zamora, is besloten Sovjet-Rusland officieel te erkennen. (United Press) TOKIO, ^7 Juli. (Reuter). Maarschalk Nobu- yoshl Muto. de commandant van de Japansche troepen in Mandsjoekwo is overleden. terentle beoogde, lerika waren de 1 bereikt. Toch het onrechtvaardig zyr^-'aan eén land de Spanje erkent Sovjet-Rusland. Steun voor de Duiteche haringviaecherii. Dr. Schacht zal eerstdaags een bespreking huw den met Mr. Trip. De slotzitting der wereldconferentie. Tragisch ongeval te Utrecht. Internationale wielerwedstrijden op de Stadlon- baan. Begrafenis der drie slachtoffers van het doode lijk ongeval b(j Barneveld. PARIJS. 27 Juli. (Reuter.) De ..Matin** be richt, dat Herriot, vergezeld van senator Berlin en afgevaardigde Bastid 3 Augustus te Mar seille scheep zal gaan voor Istanboel. vanwaar hij zich naar Rusland zal begeven. Vennoedeljjk zal het gezelschap via Polen te- rugkeeren. Officieel wordt medegedeeld, dat de uitbrei ding van de haringvloot dringend gewenscht is, daar de Dultsche behoefte aan zoutevlsch meer dan een millioen vaten per jaar bedraagt, welke behoefte slechts voor een kwart gedeelte door Dultsche visschery wordt gedekt. Door den bouw van nieuwe loggers zal de Dultsche vlsch- vangst met 200.000 vaten worden vergroot. SEVILLA, 27 Juli. (Havas.) Het Amerikaan sche luchtschip „Macon" zou binnenkort een Europareis ondernemen. Reeds zou hier geïn formeerd zijn naar de landlngsmogeiykheden. TRIER, 27 Juli. (W. B.) Koningin Elisabeth van België vertoefde heden te Trier, waar rij een bezoek bracht aan den H. Rok. Na het verlaten van den Dom begaf zij zich met haar gevolg per auto naar België terug. KELLEN, 27 Juli tWB.). De voormalige eer ste burgemeester van Keulen, dr. Adenauer, is krachtens de wet tot herstel van het beroeps beambtenstelsel ontslagen. ROME. 27 Juli (Reuter). Goesboes en Kenja hadden heden een tweede onderhoud met Mus solini en onderstaatssecretaris Luvlc. voorname lijk betreffende economische kwesties. Vervol gens bood Mussolini den Hongaarschen gasten een maaltijd aan. NEW-YORK. 27 Juli (VB.). Naar uit Shoal Harbor wordt gemeld, is het vliegtuig van Bal bos eskader, de I-novl, dat op het Prins Ed- ward-eiland een noodlanding had verricht, na reparatie van de waterpomp te Shoal Harbor aangekomen. Na aanneming van een motle-Cox werd de conferentie om 4 38 uur gesloten. In het verloop der heden gehouden redevoe ringen verklaarde Marsky dat de Sovjet-Unie onfeilbaar haar vredespolitiek zal voortzetten, ongeacht den loop der gebeurtenissen. I MO BERLIJN, 27 Juli (VD.). Bij de verdeellng der middelen uit het werkverschaffingsprogram- ma is ook de Dultsche zeevisscherjj niet ver geten. Drie millioen R.M. is uitgetrokken tot het verstrekken van leeningen voor den bouw van haringloggers en een even groot bedrag voor den bouw van viszchersstoomschepen. ■sl ib ben getracht haar problemen op te lossen*door een politiek van economische bewapening zoo- dat economische ontwapening de eenige op lossing is voor de aldus ontstane impasse. De monetaire moeilijkheden zetten den ar beid stil. Een tijdelijke regeling hiervan schijnt onmogelijk, verdaging wordt daarom wensche- HJk geacht. Ik beveel alle delegaties aan. tijdens de ver daging rapport over den arbeid uit te brengen aan haar regeerlngen. opdat de conferentie la ter met succes worde bekroond. Hoogste stand op Vrijdag nr Tja: 7SS Vorige stand: 751 Het zoeken naar een nietszeggende formule zou een dwaling zijn. Wat wjj kunnen doen is tot een accoord komen voor samenwerking, waarbij de naties bij bet dienen barer eigen be langen niets zouden doen, om andere naties, die haar best doen, te schaden. HOLLYWOOD 27 Juli (Reuter). De staking van het technisch personeel van de klank-film, waardoor 27.000 personen niet konden werken, zal vermoedelijk binnenkort ten einde loopen. aangezien de stakers bemiddeling hebben ge vraagd en verzocht hebben ondertusschen aan het werk te kunnen gaan. NEW YORK, 27 Juli. (Reuter). Naar de cor respondent van de New-York Times te Was hington verneemt is de regeering voornemens een leenlng van 2000 millioen dollar uit te schrijven op langen termijn. Roosevelt en Woodln zullen volgende week deze kwestie bespreken. LONDEN, 27 Juli (V. D.) Volgens uit Lissa bon ontvangen berichten, heerscht in de Por- tugeesche hoofdstad plotseling groote spanning aangezien men elk oogenblik het uitbreken van een fascistische revolutie verwacht. Politie en militaire troepen hebben alle belangrijke stra tegische punten te Lissabon bezet. Gisteren hebben vijf regimenten te Lissabon en andere troependeelen te Opart* en In de geheele provincie zich uitgesproken tegen de benoeming van Pereira tot Minister van Binnen - landsche Zaken. Deze regimenten worden ge steund door de Portugeesche fascistische „Blauwe Hemden**, wier kranten door den Mi nister van Binnenlandsche Zaken zijn verboden. Thans hebben zij de regeering een ultimatum gesteld, dat heden afloopt. Hoe gespannen de toestand is, leidt men af uit het feit, dat minister-president dr Salazar den nacht in de kazerne heeft doorgebrajht van het eerste mltrailleur-regiment, dat als net meest regeeringsgetrouwe regiment van het Por tugeesche legëf wordt beschouwd. NOORD-HOLLA NDSCH DAGBLAD - —F—— BUREAUX: HOF 6. ALKMAAR TeWoon Administratie 433, Redactie 633 ABONNEMENTSPRIJS Per kwartaal voor Alkmaar f 2.— Voor buiten Alkmaar f 2.85 Met geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger Dagblad uitgegeven door de N.V. Drukkerij De Spaarnestad - Haarlem WASHINGTON. 27 Juli (Reuter). Hedenoch tend Is een begin gemaakt met de campagne voor de plannen van Roosevelt tot verhooging van de loonen en vermindering van de werk tijden. Deze campagne zal een maand duren. Door middel van de pers, de radio, aanplakbil jetten, persoonlijke bezoeken, redevoeringen in parken en op hoeken van straten worden de werkgevers aangespoord het plan uit te voeren. De gouverneur van den staat New-York heeft verzocht, dat de antl-trust wetten bulten wer king zullen worden gesteld. De Chevrolet Automobiel-fabrleken te Detroit hebben aangekondlgd, dat de uurloonen van haar 40.000 man personeel met 15 pet. zullen worden verhoogd. Intusscnen meldt United Press, dat vele werk gevers bezwaar maken tegen het plan. Zoo Ver klaart de conservenindustrie, dat In deze bran che langer moet worden gewerkt dan 40 uur verband met seizoenarbeid. I JJ r n I was van het doel, dat de Conf< De omstandigheden in Alni oorzaak, dat het doel niet wérd zou I"* mislukking toe te schrygem Men moet betere tijden afwachten. Tijdens de onderbreking zou de Engelsche legatie de Amerikaansche voor stellen bestudeeren. mlng betuigde met Amertka’s voorstel voor uit breiding der douanetarieven. Met schitterende oogen en energieke gebaren verdedigde Bonnet Frankrijks goudpolltiek bet betreurend, dat men geen eind had gemaakt aan Be over het algemeen zoo schadelijke koers fluctuaties. Verder zeide hjj: Zonder buiten sporig optimisme kunnen wij binnenkort con crete resultaten verwachten, welke net nerstel der wereldwelvaart daadwerkelijk zullen verge makkelijken. Vervolgens werden de rapporten der econo mische en financieele commissie eenstemmig aangenomen. MacDonald verklaarde, dat de conferentie thans verdaagd was. doch niet ge ëindigd. De oorspronkelijke verwachtingen zijn ijiet verwoest. Reeds zijn er aanwijzingen voor een hervatting van den wereldhandel, ofschoon de hinderpalen voor een terugkeer naar dejvel vaart nog steeds aanwezig zijn. De natle^bet Ook Max Schmeling en zijn vrouw Annp Ondra moeten zich aan de controle onderwerpen „z"-* Inds de economische wereldconferentie te Londen struikelde over het voorlooplg on- oplosbaar gebleken monetaire vraagstuk en plat op haar neus viel, hebben haar Initiatief nemers zich beijverd dit ongeluk, zoo goed en zoo kwaad als bet ging, te verbloemen. De goudlanden, die alle verdere besprekingen vrij wel nutteloos achtten, zoolang de wankele va luta’s niet zouden worden gestabiliseerd, stel den vooral Amerika aansprakelijk voor dit on geval En heelemaal ongelijk hadden zij zeker niet. Immers, hoe kun je nu serieus praten met iemand, die In een zweefmolen duizelingwek kend blijft rondtollen, omhoog en omlaag en omlaag en omhoog, terwijl je zelf met belde voeten op den ouden stablelen gouden bodem staat, en niet verkiest een halsbrekend toertje mee te maken? President Roosevelt met zijn professorale „braln-trust” en zijn wonderlijke, weinig eensgezinde delegatie vermaakte zich echter In zijn zweefmolen zoo goed, dat hij het verwijt, van de conferentie genekt te hebben, verontwaardigd terugkaatste naar de goudlan den, die hem op zijn experimenteels kometen- baan niet wilden volgen en zelfs geen applausje over" hadden voor zijn stoutmoedigheid. Hy meende, dat goede verstaanders aan zijn halve en wisselende woorden genoeg hadden, en In derdaad hadden de goede verstaanders er ge noeg aan, zelfs meer dan genoeg. De Ameri kaansche delegatie zelve kon echter uit Roose velt’s instructies niet altijd wijs aarden, zoodat de beele houding der Vereenigde Staten op de conferentie nu niet bepaald een zeer Imposanter: aanblik bood. Engeland, dat graag de conferen tie wilde redden, maar met zijn dominions en zijn afgemagerd pond zich toch meer op Ame rika dan op bet Europeesche vasteland moest instellen, hield zich als een eiland tusschen bel de drijvende. Daar niemand het odium van de mislukking der conferentie wilde dragen, be sloten allen den schijn te redden en haar in onderdeelen een tijdje lang voort te zetten. De commissies en subcommissies bleven vergaderen en stelden vrome wenschen en onuitvoerbare, maar goedklinkende resoluties op. Er werd ge sproken over tarwe, tin, suiker, enz. om te ko men tot overeenkomsten betreffende prijsver- hooging, productle-beperklng en afzetmogelijk heden, ofschoon voor dergelijke besprekingen een economische wereldconferentie allerminst van noode was. Ook deze besprekingen wierpen weinig resultaat af en men besloot den 27sten Juli de conferentie plechtiglijk te verdagen. SAINT GERVAIS (Haute Savoie) 28 Juli (Reuter) Voor t eerst is op den top van den Mint Blanc een H. Mis opgedragen. De aalmoezenier van de padvinders van het college van dc Oratorianen te Jullly is met een zestal van de oudsten van den troep naar boven geklommen. Cordell Hull overhandigde MacDonald boodschap van president Roosevelt, waarin deze den moed en het geduld van den presi dent ten zeerste prijst. Door het toedoen van MacDonald kunnen de naties over en weer met frischheld en zonder rancune de discussies voortzetten. De resultaten zjjn niet altijd In overeenstemming met een formeel accoord. want Iedere natie heeft eigen methoden en behoeften. WIJ In Amerika begrijpen de pro blemen der andere naties beter dan vóór de conferentie en wij hopen, dat deze de onze be ter zullen verstaan en de Amerikaansche po litiek zullen begrijpen, die gedicteerd wordt door een situatie zonder precedent In het ver leden. De uitwisseling van gedachten geeft hoop voor de toekomst. En daarom Is de con ferentie niet mislukt Aan den tact van Mac Donald Is het te danken, dat de problemen verder kunnen worden bestudeerd. Men mag rekenen op de verdere medewerking van Ame rika, om te komen door samenwerking tot een goed einde In de toekomst. De boodschap van Roosevelt was zelfs voor MacDonald een volkomen verrassing. De ver wachting van eenige sensatloneele verklaring zooals bijvoorbeeld de garantie voor een spoe dige hervatting der werkzaamheden van de conferentie werd niet verwezenlijkt en de bood schap werd dan ook nog koeler ontvangen dan de woorden van verschillende redenaars. LONDEN, 27 Juli. (Reuter) In de voltallige slotzitting der Economische en Monetaire We reldconferentie verklaarde Cordell Hull (V 8.) na voorlezing van Roosevelt’s boodschap, dat den naties tijd moet worden gegeven, om baar economische plannen uit te breiden en ze te coordlneeren. De omvangrijkste militaire bewapeningen van het verleden vormden nauwelijks een grooter gevaar dan de huidige dwaze wedloop, nu de meeste naties economische bewapeningen in de hand werken, welke overal aan het volk kolos sale schade berokkenen. De naties moeten een minder extremistische politiek nastreven en kunstmatige uitwegen vermijden. Elk land zou vooreerst een binnenlandse!) program moeten hebben. Nochtans is Interna tionale samenwerking noodig. om een breede ba sis te leggen voor een stabiel binnen landsch economisch bouwwerk. De korte verklaring van Issis (Japan) werd LONDEN, 27 Juli. (V. D.) Uit Amedabad wordt gemeld, dat Gandhi voornemens is als protest tegen de Indische regeering een nieuwen „rebel- lenmarsch" te organiseeren. Hij heeft begoten zijn seminarium per 1 Augustus te sluiter!, en met de studenten den marsch te maken. De Indische Tegeerlng heeft hij hiervan In kennis gesteld. Men weet, dat Gandhl tijdens zijn vorigen marsch In 1930, toen hij de zoutwetten overtrad, gearresteerd werd. CHICAGO, 26 Juli (VB.) Kapitein Settle heeft het plan Woensdagavond van het vliegveld Soldlersfield In den ballon „Century of Pro gress” alleen in *1e stratosfeer te stijgen, wan neer niet een verandering in de windrichting of in den luchtdruk optreedt. De Instrumenten, met behulp, waarvan wetenschappelijke proef nemingen zullen worden gedaan, zijn In den ballon aangebracht, onder toezicht van den New-Yorkschen natuurkundige dr. Arthur Compton. Dr. Jr n Piccard, de broeder van den bekenden stratosfeeronderzoeker. sal de onder neming van af den beganen grond lelden. Settle hoopt een hoogte van meer dan 17.000 meter te kunnen bereiken, ten einde de kosmische stra len te kunnen bestudeeren. Boven het hoogaltaar van de eeuwenoude Domkerk is de H. Rok uitgesteld, dien vol gens de overlevering de Za ligmaker heeft gedragen en waarover onder het Kruis de soldaten het lot hebben ge- De uitstelling is de eerste na 42 jaar. et een (Katie van haar vader Ramsay MacDonald en een plenaire zitting wordt zij thans ter ruste gelegd op een bed van twee millioen gedrukte stukken, welke de gedelegeerden tijdens de 38 werkdagen hebben geproduceerd. De Engelsche regeering, die ruim een half millioen gulden aan haar zleketierig troetelkind heeft besteed en de stad Londen, die ongeveer een kwart millioen uit gaf om de gedelegeerden rijkelijk te ontvangen, te voederen en te amuseeren. zullen In hun hart wel blij zijn, dat zij in haar huishoudboeken nu een streep onder haar hooge onkostenrekening zullen kunnen zetten. Om de sombere pessimis ten, die beweren, dat de conferentie sinds lang overleden is en reeds wekenlang in een verge- vorderden staat van ontbinding verkeert, te logenstraffen, zal zij officieel tot schoone slaapster worden verklaard. Men zal bij het ein de van het papieren bed, waarop haar bleeke hoofd rust, zelfs een wekker zetten In den vorm van een bureau, een wekker, die te gelegener tijd zal moeten afloopen om haar weer aan den slaap te ontrukken. Of die meer gelegen tijd ooit komen zal? De optimisten houden het harsstar- rig voL Maar het is nog de vraag of het wel wenschelijk Is. dat zij ooit weer ontwaakt. De boven aarde staande conferenties, die men niet begraven durft, omdat men meent, dat er nog eenlg leven In zit, leggen *n stil, maar wel sprekend getuigenis af van de hopeloosheid der Illusies, welke de wereld heeft nagejaagd, toen zU deze bijeenriep. Mussolini heeft op de hem eigen resolute en rondulte manier verklaard, dat het woord conferentie uit het woordenboek der LONDEN, 27 Juli. (Reuter.) Voor de radio zette MacDonald uiteen, hoe de monetaire kwestie de steen des aanstoots was geweest ter Economische Wereldconferentie. Hij hoop te, dat een Internationale overeenkomst alsnog mogelijk was, niet haastig, maar zoodra de omstandigheden het veroorlooven. De leden van het Britsch Gemeenebest, met uitzondering van Ierland, hebben een verkla ring gepubliceerd, waarin zy hun voldoening uitspreken over de Ottawa-overeenkomsten. ZIJ willen streven naar herstel der groot- handelsprijzen In samenwerking met andere naties, terwijl het doel der monetaire politiek moet zijn Internationaal herstel van den gou den standaard. Voorts moet het doel zijn koersstabillsatle tusschen de landen van het Britsche wereldrijk. LONDEN, 27 Juli (Reuter) MacDonald, de voorzitter der Economische Wereldconferentie heeft de slot-zittlng der conferentie hedenmor gen om 10 uur geopend. De zitting zal waarschijnlijk hedenmiddag om .half zes geëindigd zijn.-— Bonnet, de financieele rapporteur, liet In het kort de werkzaamheden en de moeilijkheden der conferentie de revue voorbijgaan en hij sprak als zijn theenlng uit, dat de tot dusver verrichte werkzaamheden werkelijk van groote waarde wkren. De Fransche rapporteur Bonnet gaf een overzicht over de moeilijkheden. Maar die moei lijkheden zijn niet voor niets ontstaan. Dit zal blijken bij het weer bijeenkomen van de con ferentie. De Amerikaansche gedelegeerde, Runclman, dankte het bureau, de voorzitters enz. Onder groot applaus eerde hy speciaal Minis ter-president Dr. Colijn als’..groot voorzitter en als meest ervaren en meest hoffelyk gentle man". t De voorzitter van de Economische Commis sie. dr. Coiyn. verklaarde, dat er niet de minste oorzaak was. om elkander geluk te wenschen. Geen -enkel Jid der conferentie is wel bereid, om te bevestigen, dat er ook maar één prak tische overeenkomst Is tot stand gekomen. De heer Colyn vestigde er de aandacht op dat verschillende landen zich gereserveerd hiel den in de hoop van niet mee te hoeven doen in den dwazen wedloop der verhoogde tarieven welkecop het oogenblik den wereldhandel ver stikken. Ook al heeft de Conferentie geen tastbare resultaten bereikt aldus onze Minister-Pre sident. toch ben ik niet in* alle opzichten pessimistisch gestemd. Want algemeener dan ooit is de eenstemmigheid waarmee naar een geleideiyke afschaffing der handelsbelemme- ringen verlangd wordt. Hierop meid James Cose In zyn hoedanigheid van voorzitter der monitaire en financieele commissie een rede, waarin hy verklaarde, dai de conferentie resultaten heeft opgeleverd, welke In leder geval de moeite waard zyn. Ten slotte verklaarde hy niet te weten wan-, toegejuicht, met name toen Issis zyn Instem- neer de conferentie weer bijeen komt, doch vas^ staat, dat de conferentie weer bfieenkomt De President van de Relchsbank. dr Schacht, gaf als zyn meenlng te kennen dat de Confe rentie tot geen enkel werkelyk besluit gekomen is. De resoluties der verschillende commissies bevatten slechts algemeenheden. De fout ligt In het systeem Met een aantal aanbevelingen de situatie te verbeteren der 64 aan de Conferentie deelnemende landen is een onmogeiykheld gebleken. Zoo lang niet alle naties ieder voor zich tot een zeker evenwicht binnen de eigen grenzen probeeren te komen, biyft het nut eener dergelyke Conferentie aan twyfel onderhevig. Een der meest dringende problemen is het dat de geldschietende landen voldoening krij gen in een mate die oeccnomlsch en moreel verantwoord Is. Want zooals een al te licht zinnig oiAemen van credlet niet te verdedigen valt, zoo is ook elke verleenlng van het credlet niet economisch en moreel juist. De Dultsche regeering zal in de toekomst gaarne haar steun verleenen aan élke Interna tionale samenwerking, zy gelooft echter dat deze samenwerking slechts vruchten zal kunnen afwerpen wanneer eerst de landen afzonderlyk binnen de eigen grenzen en met 'de nabuur- staten den eersten'steen leggen voor het groote doel: de wereld bevryden van crisis, dat is van voren af aan beginnen voor een betere toe komst. Minder pessimistisch was de Italiaanse!)» afgevaardigde Jung die als zijp meenlng te kennen gaf dat er in de afgeloopen weken een groote stap vooruit was gezet op den weg naar de Internationale samenwerking. Hy verklaarde zich tegen de „valuta-controle”. Landen met een rijkdom aan natuuriyze hulp bronnen kunnen zich de weelde van dergelyke experimenten veroorloven, maar een land als Italië moet vasthouden aan den gouden stan daard of aan de bestaande pariteit. De Engelsche Minister van Financiën Ne ville Chamberlain verklaarde eveneens, dat hy zeer teleurgesteld was dat zoo weinig bereikt

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 1