ONS BLAU te Beauraing Orange herdenkt den Zwijger I De „Maria-verschijningen r i heden Het nieuws van Noodweer boven Saksen és Race-ongeluk te DE FRANSCHE STAD IN FEESTVREUGDE DE BAROMETER J 0 H. LAUWERS PAYGLOP 3 ALKMAAR Donkere-kamer-Lampen 5 1T O - i I VEREEN1GDE KATHOLIEKE PERS MAANDAG 31 JULI 1933 ZES EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 260 BA LBO IN NEW YORK t m 7 >n Complot tegen Gömbös In een S.A.-colonne gereden Arrestatie-bevelen HITLER'S CEL Vrywillige onderwerping? Soc. dem. betooging te Vonnissen te Barcelona Antwerpen Tegen syndicalisten 35.000 Nederlander» aanwezig De Hitlerjeugd wezig Ook Daladier Z. Gemma Galgani ST A- Traangasboühmen te Graz H. M. de Koningin vertegenwoor digd bij de plechtigheden Doodelijke aanrijding door Hollander Mijn werker «staking in Pennsylvania Onbruikbare productie in Rusland De ontvoering van John O’Connell DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN I I De route van Balbo De Fransche operaties in Marokko 4 T ochtend om 9 uur tegenheid van den illem den Zwijger i begonnen, begunstigd door/ schitterend weer, kondigden de samen toeristen den herden- fer aan. ADVERTENTIEPRIJZEN Per lossen regel 20c., ingez. med. 40c p. regel; idem op pag. één 55c.p. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek - Telefoonnummer 43S Het feest van 5 Augustus en Come Tilmant Het WeerHiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii^ Ook Praag getroffen 7 P V11 V1 7^'7 rr, Tevoren gewaarschuwd Vyf dooden en vele gewonden in het stadion 1 «ld burgerrechten aan verschillende in une dch (Keulen) en en. Jaarvergadering D. H. V. B. All HollandHarrow Wanderers onbeslist O ze die woorden echter niet gezegd dan J oen te RABAT, 29 Juli (Reuter). De operaties i Ik fdu tel- de ;en ZB hij „Zorg voo^ een groote bedevaart op 5 VIII, ^3, mijn feest. Ik zal dan aanwezig zijn." De oogst grootendeels vernield; vier personen gedood Gelyktydig lidmaatschap van confe»»ioneele organisatie» verboden Kuultf tegen Goemboes verijdeld. Noodweer in Saksen. Vier menschen gedood. Verscheiden arrestaties te Boedapest De Pensionaattuin te Beauraing. De beide kruisjes geven de plaatsen aan, waar de kinderen des avonds staan en waarheen zij hun blik tusschen het geboomte richten. Hoogste stand op Maandag 1 «ar «Lm.: 761 Vorige stand; 751 pen ben een onk L Frankrjjks premier, Daladier, was bij de feestelijkheden aanwezig. Ontneming der Dultsche Oost-Joden en misdadigers. Boete-processie der tuinden naar O. L. Vrouw ter Nood. •oor gen lag □en zou de de in- BARCELONA. 29 Juli. (Reuter) De krijgsraad heeft in het proces tegen 42 syndicalisten, die in Februari 1932 het vrije communisme uitriepen in de stad Tarrasa. 4 beklaagden veroordeeld tot 20 jaar gevangenisstraf. 29 tot 12 Jaar en 5 tot 6 jaar. Vier beklaagden werden vrijgespro ken. Communisten t gearresteerd Dultsche steden. Soe. dem. betooging te Antwerpen: 35.OM Ne derlanders aanwezig. »eg ^an lan rist un. rijn Engeland wint de Davis Cup. Nationale Athletiekwedstrfjden van V. V. Z. te ZieniiBm ngt •ver Uls. oe- «e- gde den leel un- irie tiet ett ter int te le en.' en, jen iet ran or- in- art ere >ri- eel en te >ch ui- een em. ind «ie, ko- ?en in die >n‘8 er ;eft fat ten ler, er- ila- ant het as, en, uis als op of- ver )cn rk- jjn ter ’en or, ■n- iet jm BUREAUX: HOF 6. ALKMAAR Telefoon Administratie 433, Redactie 633 ABONNEMENTSPRIJS Per kwartaal voor Alkmaar f 2.— Voor buiten Alkmaar f 2.85 Met geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger Dagblad uitgegeven door de N.V. Drukkerij De Spaarnestad - Haarlem BOEDAPEST. 30 Juli. (Reuter) De politie heeft ontdekt, dat het plan bestond, een aan slag te plegen op den Hongaarschen premier Gömbös..die thans van zijn reis naar Rome te Boedapest is teruggekeerd. Verscheiden leden van de bende, die het plan had opgevat premier te vermoorden, zijn gearresteerd. Indexcijfers van de werkloosheid in Mei. Ernstig auto-ongeluk te Malden; twee dooden en één zwaargewonde. Mr. Ir. H. J. Kiewiet de Jonge. oud-Rcgeerings- gemachtigde bij den Indischen Volksraad, plot seling overleden. ROME, 28 Juli (Reuter)De Congregatie fter Riten besloot het proces Gemma Galgani. die in Mei IJ. zalig werd verklaard, te heropenen met het doel de heiligverklaring te verkrijgen. Vier dooden en vele gewonden bjj race-wedstrij den te Berlijn. o MOSKOU. 29 Juli iReuter). De raad van volks commissarissen heeft in verband met *t felt.dat zendingen onbruikbare landbouwmachines naar verscheidene oogstgebieden zijn gezonden aan de betrokken justleele autoriteiten opdracht ge geven. dat de schuldigen gearresteerd moeten worden. Dit zijn o.a. de vertegenwoordigers van he volkscommissariaat voor landbouw en staatsgoederenbeheer, die verantwoordelijk zijn voor het feit, dat deze onbruikbare machines in de oogstgebieden zijn terechtgekomen. NEW YORK, 29 Juli. (V. D) Het is thans 22 dagen geleden, dat de neef van den beken den democratlschen leider, de jeugdige John O’Connell Jr„ door bandieten is ontvoerd. Het onderzoek schijnt op het, aoode punt te zijn gekomen. De familie geeft de hoop niet op. dat het slachtoffer ongedeerd in vrijheid sal wor den gesteld Oeruchten doen de ronde, dat de familie een gedeelte van het geëischte losgeld van 250.000 dollar ter beschikking van een bemiddelaar heeft gesteld- BERLIJN, 29 Juli )W.B.) De jeugdleider van het Dultsche Rijk, Balder von Schlrach, heeft het gelijktijdig lidmaatschap van Hltler- jugend en confessioneele organisaties verboden, wijl deze organisaties zich niet op haar eigen terrein beperken. Wanneer deze congregaties zich weer geheel op eigen terrein bewegen, zal overwogen wor den. of deze maatregel kan worden terug genomen. ngen de prefect Monis >ut de afgevaardigden lm ma. graaf Dumonceau. Sr en kapitein Glstema de s-officier van H. M. van het Wilhelmus en de NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD telt. De verleenen. Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de wijziging der Landbouw-CrisisweL i NEW-YORK, 29 Juli (VB.). In een onder- hdfld met een persvertegenwoordiger heeft gene raal Balbo verklaard, dat hij hoopt met zijn eskader de Noordelijke route Newfoundland Ierland te kunnen nemen, daar zich te Valentie in Ierland een goede haven bevindt, terwijl het dalen op de Azoren moeilijkheden sou geven. Het overwinnen van de Noordelijke route zou hem bijzonder veel bevrediging schenken, daar zij dan voor het eerst -door -watervliegtuigen zou zijn genomen. Balbo verklaarde verder dat van het plan, de Europeesche hoofdsteden te bezoeken, niets zal komen, daar de onvermijde lijke feestelijkheden al te groote eischen zouden stellen aan de gezondheid van zijn mannen. Het eskader zal waarschijnlijk van Ierland over de Golf van Biscaye en Bordeaux naar Berre bij Marseille vliegen. De laatste étappe ^ou over Genua, Spezia en Pisa naar Rome loopen. der Fransche troepen op het hooge plateau tusschen het Centrale en Groote Atlasgebergte worden met onverwachte snelheid uitgevoerd. De uit Tadla en Marrakesj afgezonden troe pen hebben de door hen te bezetten punten vroeger bereikt dan verwacht was. lederen dag komen leden van verschillende stammen met hun families naar de militaire autoriteiten, om hun onderwerping aan het Fransche gezag mede te deelen. Enkele leiders als Haddldou. Moghab en Imd- ghas hebben zich eveneens onderworpen en op het oogenbllk worden ondefhandellngen gevoerd met de stammen in het district Amdghas. Er is reden om aan te nemen, dat binnen enkele dagen talrijke stammen in dit nog niet onderworpen gebied de wapens zullen neer leggen en vrede zullen sluiten met de Fransche autoriteiten, zonder «dat deze tot militaire ope raties behoeven over te gaan. GRAZ, 29 Juli De Oostenrijksche minister van Openbare veiligheid. 7ey. is te Graz, de hoofdstad van Stiermarken gearriveerd tot het houden van een inspectie. ’s Avonds hield hij In het gebouw voor Indus trie een politieke rede. Tijdens deze rede ont plofte op de Opernring, waar zich een groote menschenmassa verzameld had. die tegen den minister betoogde, een traangasbom. Hlerdooi werden vijf personen gewond, waaronder een soldaat van het bondsleger ernstig. De politie voerde charges uit en dreef menigte uiteen. Minister Marchant en de Eerste Kamer. De nieuwe voor Indië bestemde officieren der infanterie vertrekken voorloopig niet. Massa-vergiftiging te Winsum (Gr.) Hevig onweer boven Friesland. ORANGE. 30 Juli. Heden, zijn alhier de feesten ter gi 400sten verjaardag van W opgedragen. Tijdens de predicatle werd gewezen op het vredesverlangen van den prins Willem Om drie uur werd een historische optocht gehouden, waarin de prins de stad binnentrok, voorbij de op het balcon van het gemeentehuis opgestelde officieele personen. Daladier kwam om 6 uur in den middag aan. Graaf Dumonceau hield thans een rede, waar in hij zijn vreugde uitsprak over de banden tusschen Nederland en Orange en geheel Frankrijk. In zijn antwoord verklaarde Da ladier met name, dat Frankrijk de huidige moeilijkheden met behulp van de bevriende mogendheden te boven zal komen. Vervolgens huldigde hij den Zwijger, den roem van Holland 's Avonds woonden Daladier en de afgevaardigden van het Nederlandsche hof een door leden van de Comedle Francaise opgevoerd tooneelstuk over Willem den Zwij ger bij. Ook jhr. Loudon, de Nederlandsche gezant te Parijs, nam aan de feestelijkheden deel. ijibrengen van een marmeren 'de straat, welke voert naar de door prins Maurits gebouwde opt in „Montée du Chateau des De burgemeester hield hier een rede, waarin hij herdacht hetgeen de Zwijger voor Orange heeft gedaan; vervolgens nam een plaatselijk historicus het woord, waarna de Nederland sche professor Stals uit Amsterdam dankte. In de Gereformeerde Kerk huldigde vervol gens de voorzitter van de Federatie van Pro- testantsche Kerken in Frankrijk, ds. Mare Boegner, Willem den Zwijger als den grooten hervormer en een van de mooiste karakters van de XVIe eeuw. Hierna sprak de hofpre diker van H. M. te Parijs. Gounelle. die ver klaarde. dat alles wat Orange betreft en Frank rijk interes-eert. ook H. M. interesseert. In de al-oude kathedraal werd een H. Mis 1 i-s Gecostumeerde ruiters gestroomde Inwoners en kingsdag van den Zwijgi Op het raadhuis onfyr en de burgemeester van Koningin Wilhe] opperceremoniemeesté Grovestins. ordor Onder het spel Marseillaise werd /den beiden heeren door een meisje bloemen -overhandigd. Door het aajibrengen van naambord wer ruïnes van hi kasteel. omg$4 Princes d’ Ota schen de renners Herzogenrath Wemhöhner (Bielefeld). Laatstgenoemde kwam met zijn motor in een groep Hitlerjeugd terecht, waardoor één persoon gedood en achttien anderen zwaar gewond werden. Ook Wemhöhner werd zwaar gewond, terwijl Herzogenrath slechts lichte verwondingen be kwam. Twee gewonde toeschouwers overleden bij het overbrengen naar het ziekenhuis. Nader vernemen wjj. dat in het ziekenhuis nog twee der gewonden om het leven zijn gekomen. Van de zwaargewonden bevinden zich thans nog twee in levensgevaar. Onder de dooden bevinden zich twee 8. Af mannen en een Hitlerjongen. De Motorsportclub Berlijn was van te voren gewaarschuwd, om de plaatsen in de bocht niet te bezetten. Desondanks waren deze plaatsen vrijgegeven en dicht bezet. Door de Beiersche regeering is de cel in de vesting Landsberg, waarin Adolf Hitler heeft vertoefd, verklaard tot een hoogstgewichtige plaats van Duttschland. Er zal een gedenksteen worden aangebracht. Aardige kiek van den feestelijken intocht van Balbo met zijn vliegers te New York DRESDEN. 30 Juli. (W. B.) Gisteren heeft een geweldig onweder, vergezeld van ontzetten de slagregens, een groot gedeelte van Saksen geteisterd. Vooral de omgeving van Plrma is zwaar ge troffen. De te velde staande oogst is voor een groot gedeelte vernield en aan de boomgaarden is geweldige schade aangericht, terwijl een groot aantal schuren werd verwoest. Vier personen werden gedood en ongeveer twintig gewond. Het geweld van den storm was op een plaats zoo groot, dat een zwaarbeladen wagen door den wervelwind werd opgenomen, door een scce- nen muur geslingerd en op den weg gesmakt werd. PRAAG. 30 Juli. (V. D.) Gisterenmiddag te gen 5 uur heeft boven Praag een hevig nood weer gewoed, gepaard met een orkaan, die in vele deelen der stad groote schade aanrichtte. In een der stadsparken werd een parkwachter door een neerstortenden boom getroffen en ge dood. Van verschillende gebouwen werden de daken afgerukt. Voorbijgangers werden vrij ern stig door de vallende deelen gewond. Van de St Thomaskerk werd een gedeelte van den koepel vernield, evenals van de Philosophische Facul- brandweer moest herhaaideiijk hulp GENT, 30 Juli (VB.). Hedenmiddag had een automobilist uit Am sterdam, de heer H. G.. het ongeluk, in Gent het trottoir op te rijden. Een voorbijgangster liep een schedelbreuk op en overleed korten tijd later. Een andere voorbijganger werd licht ge wond. den volgenden dag. Maandag komt Come Tilmant weer naar Beauraing; daar raakt hij in extase, en verklaart nadien dat de H. Maagd hem toen de volgende woorden toesprak „Ik ben gekomen voor de glorie van België er. om dit land tegen den overweldiger te bescher men.... Haast u!- Groote verrassing onder de menigte veel opspraak hevige disputen. De H. Maagd zou hem nog gezegd hebber, eenige ik meen 9 keeren terug te komen Hij deed dit tenminste en ten aanschouwe van zeer velen kwam hij meerdere malen in extase Van de aanwezige doktoren beslisten de meesten dat die extasen mets anders konden zijn dan toevallen van hysterie. Anderen oordeelden er anders over. Tilmant hoorde de H. Maagd nog verschillende dingen zeggen en een van haar laatste bevelen uitgesproken op Zondag 25 Juni luidde: ..Zorg voor een groote bedevaart op 5 vni 33, mijn feest. Ik zal dan hier aan wezig zijn" („Organisez un grand pëlerinage Pour le 5 VIII 33 ma fête. Je serai iel”). Ziedaar de woorden, waar het voor den 5en Augustus om gaat. Hééft de H. Maagd gesproken, of maakt TU- mant ons wat wijs? Zooals ik boven reeds ze 1de: verschillende ernstige en verstandige menschen raden ons af aan de uitlatingen van Tilmant geloof te hech ten. Bij mijn na vraag, waarom men zoo wan trouwend moest wezen, kreeg ik doorgaans dit antwoord: „Och, t heele geval is zoo vréémd!' Slechts enkelen omschreven hun moeilijkheden nader: In sommige streken van België vindt men niet aannemelijk dat de H. Maagd xic.i om „de glorie van België” zou bekommeren, “n Ander voelt de datumbepaling door t noemen van 3 getallen -i 5 Vm 33 veel te veel ais *n ambtelijke registratie. Meerderen vonden het verdacht dat Come zich zoo „waardig en be wust” in Beauraing beweegt, er heelemaal geen bezwaar tegen maakt, wannéér mep hem pho- tographeeren wil enz. Ziedaar de bezwaren, zoover ik ze onder woor den heb booren brengen. PHILADELPHIA, 29 Juli. (V.D.) De Gou verneur van Pennsylvania heeft den staat van beleg afgekondlgd. daar 15.000 arbeiders der kolenmijnen in staking zijn gegaan in verband met een vakvereen'g'.n^skwestie. Op vele plaat sen is het reeds tot bots ngen gekomen tusschen stakers en politie, waarbij ëén persoon werd gedood en uen gewond werden. Ten vóórdeele van Tilmant en zijn actie is er echter ook wel wat op te merken: Toen ik den Deken van Beauraing bezocht was er juist 'n uitvoerig rapport over X heele geval binnengekomen van zeer bevoegde zijde. De Deken, die zijn eigen oordeel niet wilde ge ven, bood mij het rapport ter lezing aan, en hiervan luidde de conclusie onverdeeld gunstig .Maar k'ijnheer de Deken, vroeg ik toen, waar aan is dan volgens uw meening. dat wantrou wen jegens Tilmant toe te schrijven?" waar op ik het volgende antwoord antwoord kreeg, waarvan ik de interpretatie aan de lezers over laat: „Dat zou ik niet kunnen zeggen Maar de kinderen zijn In den aanvang op dezelfde ma nier gewaarschuwd.”.... In het bisschoppelijk paleis te Namen kon ik geen duidelijke verklaring loskrijgen, maar evenmin ais men daar zekerheid wilde toonen omtrent de juistheid der uitspraken, evenmin was men. daar overtuigd van een bewijs tegen de juistheid. Van Beauraing heb ik me naar Arlon bege ven. waar de man woont die volgens de alge- meene opinie te Beauraing en elders de heele feitenreeks der verschijningen het beste kent het grondigste heeft bestudeerd, en van wiens hand het „verstandigste geschrift” over de kwes tie moet verschenen zijn. Pater Lenaln 8.J.. ouo phllosophle-profeasor en leider der prlester- recollectles te Beauratng. Veel heb ik met Pater Lenaln over de kleinste détails mogen praten, en ten slotte gaf ook hu heel duidelijk als zijn opinie te kennen, dat er geen doorslaande redenen bestonden om Til mant te wantrouwen. _*t Is de kalmste en even wichtigste man dien men zich denken kan. Zelf de doktoren, die zijn extases als aanvallen van hysterie beschouwden, geven dit toe.” Om volledig te zijn, voeg ik er nog de vol gende bijzonderheid aan toe. De Annales de Beauraing et de Banneux van 15 Juli verhalen de opzienbarende genezing van ’n 12-jarig meisje. Alphonslne Deneubourg. Ze had samen met de kinderen Voisin en Degelmbre (de kin deren der verschijning) vurig en veel gebeden maar voelde zich niet verhoord, wat haar bui tengewoon bedroefd maakt. De kinderen troos ten haar, spreken haar moed in en lieten haar beloven den 5en Augustus bij de groote bede vaart aanwezig te zijn. Het kind belooft het, wordt de autobus ingeholpen, en onderweg, bu Dinant. geneest ze plotseling Wat moet men daarvan denken? Ik laat het aan den lezer over. Maar als men naar Beauraing gaat, dan ga men niet om de sensatie, doch louter om voldoen aan Marias invitatie. Heeft de Konin gin des Hemels ons werkelijk uitgenoodigd, dar. zal ze ons niet op koud water onthalen. ANTWERPEN. 30 Juli. (Reuter) Aan de so cialistische manifestatie tegen oorlog en las- clsme namen in totaal 80 a 70.000 Nederlanders, Belgen en Franschen deel. In drie groepen trok men op naar het plein van het vroegere arse naal, waar redevoeringen werden gehouden, oa. door Koos Vorrink en Kupers Incidenten had den niet plaats. Volgens een door den burge meester ontvangen rapport waren er *5 000 Ne derlanders bij aanwezig. (V. D. spreekt van 25 000. Red.) Zaterdagavond werd een groot concert gege ven, na afloop waarvan het Nederlandsch Ka merlid ir. Albarda een rede hield. Voorts werd gisterochtend te Antwerpen het zesde congres van het I.V.V. geopend. SCHOONEBECK A. D. ELBE, 30 Juli Van. nacht reed een motorrijder in volle vaart in een mdreheerende S. A.-colonne. Een der man nen werd gedood, terwijl er vijf zwaar werden gewond. De vroegere burgemeester van Bochum. Otto Ruer, oud 55 jaar, heeft in zijn woning te Berlijn met Veronal een eind gemaakt aan zijn leven. Te Recklinghausen is Zaterdagavond een communistisch functionaris uit een venster op de tweede verdieping van het Polizelpresidium gesprongen. De man was op slag dood. Verwachting: Krachtige tot matigen, later verder afnemende, Noord-Weste- Hjke tot Westelijken wind, afwisselende bewolking, aanvankelijk waarschijnlijk w oor de nachten van 4 op 6 Augustus is W vanaf Namen tot Beauraing zoo goed als nergens meer een plekje voor logies te vinden. In Beauraing zelf zijn ook de ligstoe len besproken, waarop men eventueel in gangen of keukens den nacht kan doorbrengen. Laatst leden Vrijdag moeten volgens officieele opgaaf bij de Belgische spoorwegen reeds 115.000 plaats- aanvragen zijn binnengekomen en sedert giste ren heeft de directie alle verdere aanvragen geweigerd, want ze weet met waar ze met al die extra-treinen blijven moet, al is dan ook intusschen de nieuwe lijn bij Beauraing klaar gekomen. Te Namen en te Luik zijn reeds ille autobussen voor den 5den besproken en ook uit Nederland vertrekken den 4en of 5en uit alle belangrijke plaatsen één of meer autobussen naar Beauraing. Afgezien van elke invitatie zal het feest van O. L- Vrouw-ter-Sneeuw dus een grootsche ma nifestatie wezen van de nog levende Maria- vereering, en, indien de Invitatie ui t e r 1 ij k heeft plaats gehad, dan zal O. L. Vrouw wel tevreden willen zijn en dan heeft haar heraut Tilmans goed zijn plicht gedaan. Maar of dit woordje werkelijk er bügevoegd kan worden Is mi. niet zoo n heel onverschillige zaak. Heeft de H. Maagd ons werkelijk zelf uitgenoodigd, en als Zij werkelijk gezegd heeft: ,Jk zal dan aanwezig zijn.” kan het niet anders, of van die aanwezigheid zal een bijzondere invloed uit gaan. Heeft ze die woorden echter niet gezegd dan zal voor de meesten de tocht van 5 Augustus wel op een ontgoocheling uitloopen. Ik ben daarom aan het naspeuren gegaan wat er van X geval Tilmant te denken valt, en ten gerieve van degenen die er belang in stellen, schrijf ik mijn bevindingen hier, neer. Om te beginnen dai^, werd Ik op mijn door reis naar Beauraing daior verschillende ernstige en oordeelsnjpe menschen gewaarschuwd vooi X geval-TUmant. Nog te Godlrme zeide me 'n zeer verstandig priester dat het geval der kin deren scherp te scheiden was van X geval-TiJ- mant. Aan de verklaringen der kinderen viel f eikel ijk niet meer te twijfelen, maar de uitspra ken van Tilmant waren te vreemd en te be denke! uk om er geloof aan te hechten. Mère Théophile, de overste van het pensionaat te Beauraing, die zich ten slotte geheel gewonnen had gegeven voor de zaak der kinderen, ried me rondweg af den 5en Augustus terug te ko men, wijl er dan toch zeker niets anders dan een groote begoocheling te beleven "Viel. Nu weten misschien verschillende lezers niet precies wat het heele geval Inhoudt en daarom zal ik hier even in X kort de geschiedenis van Tilmant (zijn voornaam is Come of Cosmas; vertellen: Come Tilmant woont niet te Beauraing maar in Mettet; hij is bijna 60 jaar en werkte tot December IJ. aan een fabriek als opzichter bu de nachtploeg. In December moest hij alle werk opgeven wijl hij 'sedert Maart in toenemende mate aan een ruggegraats-ontsteklng was gaan lijden. HU kon ten slotte niet meer gaan ot staan, kon geen beweging meer maken wegens de hevige pijn en bracht nachten aaneen sla peloos in een stoel door. De dokter, die hem behandeld heeft, verklaarde uitdrukkelijk dat er van simulatie of kleinzeerigheid bij TUman. geen sprake was; door X röntgen-onderzoek werd trouwens duidelijk de ontsteking in den ruggegraat geconstateerd. Zondag 11 Juni 1.1. op het feest van de Allerheiligste Drievuldigheid, werd Tilmant in een auto in zeer tragen rit naar Beauraing gebracht en daar op de plaats der verschijning gedragen. Hij bad er lang, zonder dat er iets gebeurde. Toen hij weer m den auto wus ge dragen, keerde hij nog even zijn hoofd naar de plek der verschijning en op dat oogenbllk voelde hij een ongewone warmte door zijn li chaam stroomen. HU voelt zich beter, en ver klaarde later, op dat oogenbllk de H. Maagd gezien te hebben, die hem ultnoodigde den vol genden dag terug te komen. Tilmant wandelde nu een heel eind door Beauraing, werd in nor male snelheid naar huis teruggereden, zonder eenige pijn te voelen, en sindsdien loopt en be weegt hU zich alsof hu nooit lets had geman keerd. Dit alles is door bevoegde doktoren vast gesteld. Welnu, I BERLIJN. 30 Juli (W.B.) TUdens de heden In het BerlUnsche Stadion gehouden motorwed- strUden heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Hoogste stand: 767.9 te Clairmont. Laagste stand: 746.8 te Aberdeen. Zon op 5.20, onder 8.52 Licht B g op 9.22. 5 Augustus Volle Maan. HlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUlllllllllirH rat, ?e- ire

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 11