SPORT EN WEDSTRIJDEN Fs Auto geslipt bij Venlo MARKTEN Wisselkoersen LET OP DE FLESCH MAANDAG 31 JULI ANDIJK Men wilde vrachtauto DE KWAKEL OP DE BOSSCHE BAAN Van Hout geslagen ENKHUIZEN van J WATERPOLO sr te HANDBOOGSPORT Vrachtauto gekanteld Een der inzittenden gewond 2 K. M. wedstrijd Om de A.A.B.-titel8 KWADIJK WER VERSHOOF Prof. Storm v. Leeuwen overleden CR1CKETUITSLAGEN WHERRYWEDSTRIJDEN Draverijen te Duindigt Twee kringvaarten bij Amsterdam ZWAAGDIJK PAARDENSPORT ZWAAG Harddraverij te Santpoort W eer bericht SCHAKEN JUBILEUM SCHAAKBOND DE HARROW-WANDERERS ZAANDAM Tegen het N. C. B.-team tter- AOtMAMER Geheime distilleerderij ontdekt Bekend deskundige op genees kundig gebied Internationale zwemwedstrijden te Zaandam Uitslag vijfde ronde meester- wedstrijd HollandBelgië op 13 en 27 Augustus Twee Jezuïeten zwaar gewond; twee anderen licht gewond Complete spiritusbrandery in beslag genomen •xijisllw ^waarborg voor SCO als U Fosco k bestelt^ LIMMEN fo5.c-'< „NEPTUNUS” JUBILEERT WARMENHUIZEN paueeren De Kikvorschen (Ned. Zeven tal)K.A.Z.C. (Antwerpen) 34 ■kken r dit i den j. Ketelaar, HBZ., gevolg. P.C., 1.4 traad d. Meer, Haarlem, 1 mej. N. kracht eerst tegen de hoornen. met I Margrieten 0.060.08. R. K. VACANTIESCHOOL der op AGENDA Amsterdamschen R. K. Vereenigincsgebouw Zaandam Overgangsklasse. 3 2e klasse. door 3 W. Coerengel (A.Z 43 mln. zoon uitgegeven V. H: III) n de I" in naat. L d°p,5 De politie-athleet Jaap Knol ‘vestigt nieuw record speerwerpen 156.88 M.) a/de B en Den rmen heer P. Lugtig, onderwijzer school B. Een kan een jonge- X 50 M estafette dames (vrije slag): 1 met de dames Oortgljzen. Kodde, Hüsken en Selbach in 2.541/5; OlympiaKampong II. Gewonnen Olympia met 47 runs op de le innings. Gewonnen door UW le klasse. R. en W—Haarlem Draw af te eking Ca- oom. van een 'inde Qec- •erde ieen- j de Ische ;era- ster- het entie van den jet L K- rslag rdijk. Jubileum Op 1 Augustus zal het 40 Jaar geleden zijn, dat de heer D. Spaarman werd aangesteld als meesterknecht in de boomkwee- kerij en bloemisterij van den heer J, Uitentuls. Minderjarige aangehouden Op verzoek van de kinderpolitie Is hier ter stede een minder jarige Dultsche Jongen aangehouden. HEBT OU GASTEN LAAT HEN EENS RADEMAKER’S „IBIS BONBONS” PROEVENER BLIJFT NIET EEN MEER IN DE DOOS. van 2 Y Heeren-competltie 2e Klasse Neptunus II—H. V. O. B. II tegen geval stand te D. er J. huls d en 10 zwen 32 mln. sec.; werd istge. ster- idry- ime- ocks- rhan. een tn in nten, 10 >rden ti tot ie de min eken. Veel ver- eem- wa-* 'v>t) t een tuiiU- >ol te werd be- ri in PO- taakt enige koo kt. mde- uder- t be- vaar- rgun- Wet- i bjj Aug. ehool staat ilster i der ge- euwe neld, B. C zoon tina, zoon inna t. M. J. F. van 0.71 34.60 41.00 rente de punt erder s een jente. tking jrweg De voor jraan s zal taan Üden ?lgen igen. eker. wed- (SZ.C.) 35 mln. 45 sec Veteranen: 1 R. C. v. Senus (Maas) 36 mln. 4 sec.; 3 K. Prins (Haarlem) 42 min. 8 sec.; De eerste dag van de tweedaagse he ontmoe ting op het VB.A.-veld tusschen deze Engel- schen en het N.C.B.-elftaL kreeg een ontijdig einde door de ongevraagde medewerking van Pluvius. De gastheeren zonder W v. d. Bosch, voor wlen Wittebol inviel begonnen de aan val op de kalme, maar soliede verdediging van Lawrence en Raphael Met de lunch hadden beiden 80 runs bijeen om daarna zelfs de 100 op te brengen zonder wicketverlles. Lawrence verdween het eerst na 57 gescoord te hebben, toen hij zijn been voor een rechten bal van Sod- derland zette. Daarna werd Raphael <66 not out) wat vrijmoediger, waartoe ’t minder goede veldwerk meehielp. Ook het bowlen, ultgeuon- derd van Max Jansen, werd minder en het was misschien maar goed, dat de regen om half vier tusachanbeide kwam en onze elf beste cricketters Zondag alsnog de gelegenheid krij gen te laten alen, dat ook tegen sterkere En- gelsche ploegen behoorlijke resultaten geboekt kunnen worden. WU zijn echter benieuwd of er voldoende tijd zal zijn voor de Engelschen om hun overwicht in een overwinning om te zetten. Zon op 5 20. onder 8.52. Licht op 9.22. 5 Augustus Volle Maan. Inbraken Alhier is op twee plaatsen in gebroken en wel in de werkplaats van de fa. H. de Rooü aa nde Gedempte Gracht en In het katoor van de Groentenvelllng. De politie stelt een onderzoek In. Het is nog niet bekend of er veel of weinig gestolen is. Hermes DVS—R. en W. II. Gewonnen door Hermes DVS met 66 runs op de le Innings. Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Rome Praag Madrid Londen Hoogste stand: 767.9 te Clairmont. Laagste stand: 746.S te Aberdeen. Verwachting: Krachtige tot matige, later ver der afnemende Noord-IVestelijke tot Weete- ken wind, afwisselende bewolking, aanvanke lijk waarschijnlijk eenige regen, iets koeler. Ons wordt van bevoegde zijde medegedeeld, dat het thans vast staat, dat de Holland Belglë-wedstrüden 1933 van den Algem. Nederl. Bond van Handboogschutterijen dit jaar zullen plaats hebben op 13 Augustus te Esschen (Bel gië) en op 27 Augustus te Ginnlken (Ned.). Zondag hebben in de Nederlandsche af- deellngen de laatste schlftlngswedstrüden plaats voor de aanwijzing van het Nederlandsche twaalftal en de beide reserves. Te Santpoort wordt op 3 Augustus een In- nationale Harddraverij met Handicap gehouden en wel op de mooie Harddraversbaan in het Burgemeester Rijkerspark. Deze Harddravers baan. indertijd door den heer v. d. Hoop aan gelegd, kan gerust een der mooiste van Ne derland genoemd worden. Tijdens de onafhan- kelijkheldsfeesten in 1913 heeft er voor 't laatst een harddraverij plaats gehad, waarbij de eersto prijs gewonnen werd door het paard Mathilda, eigenaar de heer A. de Ridder te Oostzaan en berijder de heer P. Kout uit Edam. Dit alles is dus 20 jaar geleden. De heeren, die het aloude rlngrjjden te Santpoort in handen hebben, be- slotep, bij het gemeentebestuur van Veisen aan te kloppen met het verzoek de beschikking te mogen hebben over de Harddraversbaan. lot het houden van een ..Korte Baan Draverij”. Geluk kig was dit niet te vergeefs en ’t bestuur kreeg van B. en W. volle medewerking. Doordat de harddraversbaan in geen 20 jaren voor een dergelijk doel was gebruikt, was ze niet alleen direct niet bruikbaar, maar ook bü de paardensportliefhebbers vergeten. Maar Sani- poorts Rlngrijden zat niet stil en heeft niet alleen de harddraversbaan prima in orde laten maken, maar ook een prachtige inschrijving van paar den machtig weten te worden, waaronder ver scheidene eerste prijswinnaars. Deze Korteoaan- draverij belooft een schitterende te worden. Tevens is op de baan tijdens bovenoemde harddraverij te bezichtigen de gouden zweep, destijds aangeboden door Koning Willem III en nu gewonnen door den heer O. Wlsker te Haarlem. 36.96 42.70 41.60 I.Mh n.oiM 7 35 20.75 ..De Kendracht.” Selderache 8. 75 et., i ct.. Due 75 ct.. klei- Prima fabrleksbotcr Zondag werd de meesterwedstrijd te Scheve- nlngen; georganiseerd door den jubileerenden Nederlandschen Schaakbond, voortgezet. De partij FlohrLandau uit de eerste ronde is "bij de tweede hervatting door Flohr gewonnen. De uitslag van de vijfde ronde luidt: FlohrMaroczy remise. Landau -"Hamming 10. MulderFelderop 10. Van HoornBo- goljubow afgebroken. Flohr heeft nu de leiding met 4', punt uit 5 partijen en Maroczy is tweede met 4 punten uit 5 partijen. De bekende specialist op het gebied van allergische zieten. prof. W. Storm van Leeuwen, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, die reeds gerulmen tijd aan een hartkwaal lij dende was. Is Zondagavond overleden. Prof. Storm van Leeuwen werd in December 1882 te Kampen geboren. Na een paar jaar als cacalerie-officier in Indlë werkzaam te zijn geweest, begon hU in 1908 aan de Utrechtsche Universitelt zijn medische studiën. Van 1910 1920 werkqte hij als assistent aan het pharma- cologlsch instituut te Utrecht, doch in 1915 had hij zich al gevestigd als specialist voor maag-, dartn- en stofwisselingsziekten. Sedert 1920 is prof. Storm van Leeuwen hoog leeraar te Leiden In de pharmacotherapfe In 1925 opende hij zjjn bekende kliniek voor aller gische ziekten. Van zijn vele publicaties verdienen vermelding een leerboek voor de algemeene pharmcaoaogle, een boek over diagnose-therapie van allergische ziekten en een reeks indrukken van een studie reis door Amerika. a Veiling 29 Juli 1933. Bloemen: Rozen 1.70 —2.10; Zinia 0.070 09 per bos. Helianthes 0 06 —0 08: Korenbloem 0.03—0.06; Asters 0.04—0.05; Moedereonos Door de afdeellng „Het Witte Kruls” alhier Is besloten as. winter we der cm' een moedercursus te geven. De bedoe ling is dezelve 1 October aan te vangen. Personalia Voor het examen Handelskennis L. O. slaagde dezer dagen onze plaatsgenoot de aan de lagere BloemboHenkweekers-Centrale. Blijkens publicatie aan de borden deelt de burgemeester van Weners hoof mede dat formulieren van aanmelding als lid van de Nederlandsche Bloem bollenkweekers Centrale verkrijgbaar zijn. Voor Ond'rdUk C. Weel; Lagedjjk C. Nugter; Wer- vershoof J. v. Ophem en Zwaagdijk P. Otsen. Aanmelding is verplicht en kan geschieden hedenavond (Maandag) tusschen 8 en 9 uur bij bovengenoemde heeren. liep iets uit. Bij de dames leidde toen Puck Oversloot voor Breukel met slechts vier heeren voor haar. Op den terugweg bleef de afstand tusschen Kemper en Zeeman steeds hetzelfde, -zoodat de Groninger als eerste het parcours beëin digde in den fraaien tijd van 31 mln. 3 sec.; Zeeman arriveerde slechts 16 seconden later. Ongeveer een minuut later kwam een vier tal zwemmers aan en wel Beukman (Het Y), Bannink (Haarlem), W^enaar en Zeegers beiden A.Z., die onderling een heiligen strijd leverden, welke tenslotte ten gunste van Beuk man werd beslist; Bannink werd als zesde ge kwalificeerd. Als eerste'der dames en achtste in het totaal- klassement kwam vervolgens Puck Oversloot binnen In 32 min. 55 sec De volledige uitslagen luidden: Heeren: 1 W. Kemper (Z.C.G.) 31 mln. sec.; 2 C. Zeeman (Haarlem) 31 min. 19 sec.; 3. F. Beukman (Het Y) 32 mln. 5 sec.; 4 K Zeegers (A.Z.) 32 mln. 7 sec. Dames: 1 Puck Oversloot (O.D.Z.) 55 sec.; 2 I. Breukel (O.DZ.) 33 min. 12 sec.; 3 S. Groot (H.D.Z.) 35 min. 9 sec.; 4 C. Koning R.K. Kicsveieeuiging In de Vrijdagavond in ..Sifit Maarten” gehouden ledenvergadering der kiesveréeniging, werden tot candidaten voor het Rijkskieskringbestuur aangewezen Mej. Maandag: Zaal 1 Zangkoor, zaal 2 Fabrieks arbeiders, zaal 3 Commissie van Beheer, zaal 4 Zitting voor Cristswerkloozen. Koffiekamer voor Blllardclub W. I. K. Dinsdag: Bovenzaal repetitie R. K. Harmo nie, zaal 1 R. K. Oem. Zangvereeniglng „Inter Nos”. Woensdag: Zaal 1 Zaandams Katholieke Boys (repetitie). Donderdag: Zaal 1 St. Caecilia, zaal 2 gecom bineerde bestuursvergadering R. K. Volksbond, zaal 4 R. K. TTansportarbeidersbond. Vrijdag: Tooneelrepetitle Zaandams Vereenlg- de Tooneelisten, zaal 2 R. K. Dam- en Schaak club D. O. 8. De gemeenterekening toont aan ontvangsten 52.409.97en aan uitgaven ƒ48.227.1154. saldo 4182.86. De kapitaaldienst sluit met-34.373.21. De begroeting 1934 toont aan ontvangsten 52.458.94 en aan uitgaven f 54.685.70 met een post onvoorzien 2226.76. Een commissie, bestaande uit de Raadsleden, zal beide rekeningen controleeren. Besloten is de opcenten personeele belasting te verhoogen van 150 op 200. De opbrengst wordt geschat op 1500.—. Voorts werd goedgekeurd het voorstel van B. en W. om dén gasprijs te verlagen tot 9 ct. Be doeld wordt, dat de volle prijs wordt betaald, doch dat op het eind van het jaar een vierde gedeelte wordt gerestitueerd. Van minister Marchant is een schrijven bin nengekomen om medewerking inzake de op heffing der openbare lagere schoot De voorzitter heeft zich tot den minister ge wend, waarop nog geen definitief antwoord is ontvangen. De school telt thans 33 leerlingen, opheffing zou voor de gemeente zeker finan cieels nadeelen hebben. Voetbal Zondag jj. speelde V.I.O.S. I en II in Breezand voor de serlewedstrijden. Om 2 uur bond V.I.O.S. II de strijd aan tegen Rood Wit II, de eindstand was 00. Rood Wit wist daarna met strafschoppen te winnen. Om 5 uur betraden V.I.OJ3. I en RGB. I het veld, voor de finale le afdeellng. In een sopr- tieve wedstrijd wist V:I:O:S: te winnen met Boom te Alkmaar. H. Hemmer te Castricum, Jac. Neelen Jzn. te Krommenie, J. Valkering Tz. te Limmen en J. Verheggen te Egmond. Verder werden als candidaten voor den Par tijraad aangewezen: N. H. S. Raat te Wer- vershoof. O. de Wolf te Purmerend A. W. P Angenent te Eten Helder, J. Valkering Tz. te Limmen. Bij de rondvraag, werd een opmerking ge maakt op een leemte in het kiesreglement rovo de kringerganisotie ten opzichte der gros- lijststemming voor de Tweede Kamer, waar door zij. die niet de leiding wenschen te vol gen.,de eerstvolgende candidaten aanwijzen en aldus een geringe groep bepaald wie er op volgende candidaten zullen zijn. Onweer. Zaterdagmiddag ontlastte zich al hier een hevig onweer, gepaard gaande met een groote stortbui. Het licht sloeg op de boven- grondsche lichtleldlng. waardoor In een heel blok hulzen stoppen sprongen en lampen stuk sloegen. Verdere ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Ter gelegenheid van 1 veertigjarig bestaan hield de Zwemclub „Neptunus” verder een 2 KM-wedstrijd in de Voorzaan. Om drie uur startten 62 zwemmers (sters) ter hoogte van de werf Conrad. Langs de Prins Hendrikkade volgden vele belangstellenden den strijd, gauw hadden Kemper (Groningen) (senlores)1 O. (na loting); 2. J. C. Scheffer, DJ.K1, 1.4; 3 S. L. Mooy, H.P.C., 1.4 4 5; 4 N. Aerts, K.A.Z.C., l.5 1/5. 200 M. schoolslag dames (seniores)!^ 1 mej. UW—Haarlem II. met 4 wickets. Hermes DVS II—Excelsior. Gewonnen door Hennes DVS II met 199 runs op de le innings. VOC IILCC. Gewonnen door LOC met innings en 93 runs. HBS IIVUC. Gewonnen door H BS. II met 92 runs op de le Innings. ZATHRDAO, 29 Juli. Vorige Koersen Heden R 8..6H - 99.17 9.70M 34.96 «7.95 96*95 42.70 41.60 1.84 13.0114 7.35 20.15 Al gauw hadden Kemper (Groningen) en Zeeman („Haarlem") zich van de anderen af gescheiden en gaven elkaar niets toe, bij het keerpunt bij de Sluis, op 1100 Meter vanaf den start, zette Kemper er een hooger tempo in en Zondagmiddag omstreeks drie uur reed on der Venlo een auto met vier geestelijken, twee paters en twee fraters van de Sociëteit van Jezus, op den RJjksstraatweg naar Nijmegen, waar het gezelschap een bezoek wilde brengen aan het Canisiuscollege. Ter hoogte van het Albertushof wilde de chauffeur, een der fraters, een voor hem fijdenden vrachtauto Inhalen. Toen de auto gelijk was met den voorrijder, week deze uit voor eenige wielrijders met het dat de auto met geestelijken geheel naar links werd gedreven. H Priesterwijding. Onze oud-plaatsgenoot de weleerw. heer P. Steltenpool M.S.C. hoopt op 10 Augustus uit de handen van Z. H. Exc. Mgr. Lemmens de H. Priesterwijding te ontvangen. Op Zondag 13 Augustus zal hij in de parochie kerk van den H. Werenfridus de plechtige eerste H. Mis opdragen. Ill, ta'ce persoons inrigged wherry’s (dames) (,,’t Gein Om”): 1. Prinses Juliana (De Hoop) met M. J. Blussé. H. T. v. d. Filer, M. Wijsman en M. E. E. Zeegens in 3 uur 35 mln. 5 sec.; 2. Alkyone (De Hoop) met E. Herman, D. de Haan, E. StaalM. B. Staal in 3 uur 37 mln. 1 sec. Zaterdag en Zondag zijn de wedstrijden ge houden om de verschillende kampioenschappen van den Amsterdamschen Athletiek Bond. Daarbij wist de Amsterdamsche politie-athleet Jaap Knol het Nederlandsch record speerwer pen. dat ten name stond van Visser, met een worp van >653 M. te verbeteren met een worp van 56.88 M. Niemand durfde bieden. Alhier had ten over staan *van notaris Zeevat de publieke verkoop plaats van een perceel bouwland, eigendom van den heer S. Mantel. Het publiek bestond onge veer voor de helft uit communisten en onder hen een deputatie van de afd. Andjjk der com munistische partij, wier woordvoerders de aan wezigen opwekte om niet te bieden. Het publiek liet zich daardoor tot niet bieden bewegen. Niemand deed een bod. Slechts één rijksveld- wachter was aanwezig. Tenslotte is het land, groot 2.33 H A, voor f400 verkocht aan de familie Wouters te Tilburg. De communisten hebben met hun optreden bewerkt dat de heer Mantel thans groot gevaar loopt failliet te worden verklaard. Wanneer zij hun gcaarlijk spel niet gespeeld hadden zou de opbrengst van het land ongetwijfeld grooter zijn geweest en de eigenaar verder van schuld bevrijd zijn geweest. Weer twee rijwielen verdwenen tcorbedlende uit Wormerveer en dame uit Westzaan hebben belde aangifte ge daan, tjdat hun rijwielen waren verdwenen. Twee bekueringen op één dag De bekende communist de K. hoorde proces-verbaal tegen zich opmaken, omdat hij het verbod van aan plakken van biljetten zonder toestemming had overleden. Des nachts, toen hij zich verdien stelijk wilde maken door in dienst van het communisme op straat te kalken, liep hij voor de tweede maal tegen de lamp. Emmers, plaksel en kwast werden in beslag genomen. Uitgaan met de Kermis Hoewel het nog eenige wekeen duurt eer de kermis een aanvang neemt, kunnen wij toch reds thans melden dat in het R. K. Vereeniglngsgebouw eenige op voeringen zullen worden gegeven door de Ver- eenlgde Haagsche Spelers, artistiek leider Pierre Balledux met het blijspel in drie bedrijven: „De Dorpspoëet”, welk stuk reeds talrijke malen met groot succes in vele plaatsen in het land door dit beroepsgezelschap is opgevoerd. De Hollanders zetten direct een fel tempo in, en door toedoen van Rekkers slagen zij er in eeh 20-voorsprong te nemen (20). De Belgen herstellen zich geleidelijk en nadat O. L. Blitz den achterstand heeft verkleind (21> weet nog voor de rust Casteljjn den gelijk maker achter Veenstra te plaatsen (22). Na de hervatting zijn de Antwerpenaren iets ster ker en bij fraai spel scoort O. L. Blitz voor de K.A.Z.O, (23). Dit spoort de Hollanders tot meerdere activiteit aan en Bekkers ziet op handige wijze kans gelijk te maken (33). De strijd wordt ten slotte beslecht ten gunste van de Belgen als Casteleijn een strafworp krijgt te nemen, die hij benut (34). De heer H. 3. Visser, voorzitter, heeft een historisch overzicht gegeven. Na deze openingsrede kwamen de sprekers in *n lange rij de 40-jarige gelukwenschen. Voorop mevr. TribelsKoens. Daarna hebben verschillende afgevaardigden op zwemsportgebled het woord gevoerd, die al len hun gelukwenschen deden vergezeld gaan van prachtige bloemstukken of waardevolle eereteekenen. Tot hen behoorden de heeren Blitz, voorzitter van de Polo-commlssle, mede namens de Zwem- vereenlglng het Y; Blrks, als voorzitter van de Technische Commissie van den Ned. Zwembond, Anthonie, voor de Amsterdamsche Zwemclub; C. Zethoven (Nereus), mede namens den Zwem- krlng Noord-Hollandi H. D. Tel, voor de Zaan- damsche Reddingsbrigade; T. Sabel uit naam van de Zaandamsche Bad- en Zweminrichting; Maurice Blitz, namens de Kon. Antwerpeche Zwemclub. die mede als bewijs van „verkleefd heid’- een keurig geschenk aanbood. Verder de heeren De Groot (D.J.K.), Van Goor Heemsteedsche Poloclub), Paree (Zwem- ver. Oranje-Nassau, Heerlen), R. van Senes (de Maas), mevr. Treebels (Holl. Dames Zwem club) en mevr. De Dood voor de Amsterdam sche Dames Zwemclub. Zondag volgden tot slot van de feesten de intern, wedstrijden. l Rijwielen gestolen Zaterdagavond werden op de ’s Hertogen- bosche Wielerbaan wedstrijden gehouden. Er waren ruim drieduizend toeschouwers aanwe zig. De belangrijkste gebeurtenis was dat de crack J. van Hout in de achtervolgtngsmatch geslagen werd door, den Waalwijkschen coming man Staats. Uitslagen Omnium-wedstrijd voor amateurs: 1. J. Kremers (Tilburg). 4 punten; 2. B. Leene (Den haag), 5 punten. Omntumwedstrijd vo$r beroepsrijders: 1. J. Pijnenburg. 4 punten; 2. P. van Kempen 5 punten. Achtervolgingsrace 1. Slaats; 2. Van Hout (ingehaald na 4770 M.) Tijd 6 min. 40 sec. Koppelwedstrüd voor professionals en onaf- hankelljken. 1. P. van Kempenv. Hout 15 punten; 2. KrijnenJ. Maas 10 punten; 3. SlaatsVan Oers 9 punten; 4. A. Maas Heuleman 9 pun- tenU; 5. BraspenningKI. van Nek 7 punten; 6. v. d. RijtReynders 6 puunten. De commissie „Jeugdontspanning”, belast met het organlseeren van de R. K. Vacantleschool, deelt mede, dat op de Maandagen en Donder dagen der maand Augustus voor kinderen, wel ke de lagere school bezoeken, gelegenheid be staat zich onder goede en bekwame leiding op een terrein, welwillend afgestaan door den Zeer- eerw. Heer Pastoor Jacobs, den geheelen dag te vermaken. Hierna volgen de data waarop de Vacantle- schóol geopend Is: Maandag 7 Augustus, Don derdag 10 Augustus, Maandag 14 Augustus, Don derdag 17 Augustus, Maandag 21 Augustus, Donderdag 24 Augustus, Maandag 28 Augustus. Bij ongunstig weer op een dezer dagen wordt t uitgesteld tot den volgenden dag. De kinderen komen op die dagen naar de H. Mis van 9 uur; mocht deze door omstandig heden niet gelezen worden, dan is het om half tien verzamelen op het plein van den R. K. Volksbond. Brood en eventueel drlpken medenemen. Het eten zal geschieden bij goed weer onder de wa randa der R. K. Meisjesschool, bü minder goed weer in het R. «te. Vereeniglngsgebouw aan het Kalf. Verder worden de kinderen door de dame» en heeren op aangename wijze bezig gehouden en omstreeks 4 uur wordt van het speelterrein vre- trokken en ontbonden op het plein vóór den R. K. Volksbond. Vanzelfsprekend vertrouwt de commissie de medewerking van alle ouders. Op grond van aanwijzingen heeft de inspec teur der directe belastingen. Invoerrechten en accijnzen te Roermond, geassisteerd door enkele ambtenaren en den opperwachtmeester van de Koninklijke Marechaussee te Orathem Donder dagmiddag een huiszoeking verricht op de Kranghoeve te Beegden. Alles werd grondig doorzocht. Later vond inspecteur Versteegden in een der bovenkamers een kast waarachter een gordün hing. Bü nader onderzoek vond men een complete spiritus- branderü. die zeer modem was Ingericht. Er stond een groote stoomketel, een flinke voor- koeler en een kolom om een product van hoo ger Y>f lager gehalte te fabrlceeren. De geheele Installatie met leiding en al werd geschat op een gewicht van plm. 10.000 Kg. De spiritist, die daar werd vervaardigd, bleek van hoog gehalte. Een hoeveelheid van 90 L. werd in beslag genomen. Het percentage blee-ew 75 pet. te sün. De heer J. A„ die de hoeve bewoonde, werd tot het ondergaan van een ver hoor naar Orathem-hoeve gebracht. Hü ver klaarde met de geheele affaire niets uitstaande te hebben. De geheele installatie werd gedemon teerd en In twee karrevrachten naar het bureau van den ontvanger te Ittervoort vervoerd. A_ ver toeft nog te Orathem en houdt vol met de ge heele zaak niets uitstaande te hebben. Het ge recht zal een nader onderzoek instellen. M Roem. Waterlelie, 3.28; 2. mej. O. van Elk, Waterlelie. 3.34 1/5. 100 M. rugslag heeren (seniores) 1 G Blik, K.A.Z.C., 1.18 3/5; 2 A. J. 1.20 2/5. 100 M. rugslag dames /Seniores): C Helms, Y. 1.28 2/5 2 mej. N. Senff, Ai>.Z„ I. 29 3/5 3 mej. D. Ketelaar. H.D.Z., 1.30. X 50 M. estafette heeren: Y met de (ers Moolhuyzen, Struys. Beukman, Veg- ter. Ed. van Es, Hazenberg, v. d. Bosch, Smit. Van Essen en v. Oostrom Soede in 5.19 4/5; 2. H.P.C. 5 29 4/5. 3 x 50 M. estafette dames (wisselslag): 1 ADZ met de dames N. Senff. J. Waalberg en J. Selbach in 139 3/5; 2 Y in 2.— 1/5; 3 O.D.Z. 2 2 2 5. 3 x 50 M. estafette heeren (wisselslag)1 K. A Z.C. met de heeren O. Decombe, O. Blitz en O. L. Blitz 1.41; 2 Y in 1.43 2/5; 3 H.P.C. in 1.43 3/5. 5 A.D.Z. Voorst, in 2.55 4/5 3 Nereus in 3.15 1/5. Na demonstratie schoonspringen. waaraan de Nederl kampioen J. Stotün van het Y medewerkte, volgde de waterpolowedstrüd. AMSTERDAM. 31 Juli Ter veemarkt waren heden aangevoerd 500 vette koelen, waarvan de prezen waren: le kwal. 0.660.63. 3e kwal. 0.44 —0 54. 3e kwal. 0 33—0.40 per KG. alachtge- wlcht. 137 melk- en kalikoeien 110.00160.00 p. stuk. 190 vette kalveren: le kwal. 0 380.46. 3e kwal. 0.38—0.36. 3e kwal 0 30—0 36 per K.O. levend gewicht. 75 nuchtere kalveren 3.506.00, 37 schapen 9 0013.00, 48 lammeren 6.00—10.00 per stuk 558 varkens: vleeschvarkena. wegende van 90110 K.O. 0.400.42. zware varkens 0.38 —O.3B. vette varkens 0 360.37 per K.G. slacht- gewicht. 45 paarden 60.00100.00 per stuk. 5 wagons geslachte runderen uit Denemarken. ALKMAAR. 31 Juli. Veemarkt. Aangevoerd werden: 86 vette koeien 115—215 per stuk, 20 vette kalveren 2560 per stuk, idem per ned. pond 0.40—0 70, 48 nuchtere kalveren (slacht) 616 per stuk. 4 vette schapen 913 per stuk. 372 vette varken, zware p. ned. pond 0.30 0.34. Handel redelik. ALKMAAR. 29 Juli. N.V. Eiervelllng voor Hollands Noorderkwartier. Aangevoerd wer den 175000 klpeieren. Prijzen: 56-58 Kg. 2J0— 2.50. 58-60 Kg 2.40—2.70, 60-62 Kg. 2.50—260, 62-64 Kg. 2 50—3.—. 20.000 Eendeieren 1.70— 1.90 per 100 stuks. AVÏNHORN. 39 Juli. Coöp. Land- en Tuin bouw- en Marktvereenlglng .jtvenhorn en Om streken." Aangevoerd werden: 75000 Kg groo- te Schotsche 0 751.00 per 100 Kg.. 3500 Kg. kleine Schotsche 0.750.85 per 100 Kg Doorge draald 70.000 Kg. 3500 manden Augurken: Orot 8 9 ct.; basterd 15—1# ct.. stek 6 ct.. bommen onverkoopbaar. 600 zak alaboonen: dubbele a. d. 0.801.05 per zak. BROEK OP LANOINDIJK. 31 Juli. 80000 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 0.75130. Eigenheimers 1.101.60. Blauwe Eigenheimers 1.703.10. Drielingen 0.750.80. 700 boa Worte len 3.50—3.70. 37000 K.G. Roode köol 1.00—1.20. 4000 K G. Gele kool 1.101.30. 3600 K.G. Vroege Witte kool 0.50—0.70. 1400 K.G. Uien: Gele Uien 3.30. Gele Drielingen 3.30. Gele Nep 4 60, Zilver Nep 3.30. Zilver Drielingen 3.50. 950 K.G. Slaboo- nen 5.506.50. 800 K.G. Bleten 1.001.50. 500 stuks Bloemkool le soort 5.308.10. 3e soort 1.50—3.50. BLOKKER, 39 Juli. Op Hoop van Zegen” Slstxranen 3.606.30, Snuboonen 6.00, Proleflc- bessen 31.0035.00. Kruisbessen 4.306.30. Roode bessen 8 5013.00. Witte bessen 7.308.10. Tros- beseen 13.50—14 20. Druiven 43.00. .Yellow 14.00. BOVENKARSPEL (Station). 3» Juli. .Jte Tuinbouw" 7045 baal Aardappelen: Due. w. 037)i—040. Schotsche 0.37140.50, kleine 0-87*4 0.45, Elgenh 0.500.60 per baal. Doorgedraald 4064 baal. 5555 stuks Bloemkool: le soort 160 5.10. 2e soort 1.501.80. 3e soort 150 per 100 stuks, doorgedraald 2530 stuks. 7150 K.G. Roode kool 1.00— 1 10 per 100 K G., doorgedraald 1650 K G. 575 K G Gele kool 2 40 per 100 K G. 6600 K.G. Witte kool 0.400 50 per 100 KG., door gedraald 1550 K.G. 1750 K.G. Augurken: bast. 1 00. grof 1 00. fijn 6 30—7 90. fijn bast. 2 80 3.30 per 100 KG., doorgedraald 658 K.G. 5 zak Slaboonen 0.900 96 per 15 K G HEM. (Zulder-Kogge) 38 Juli Aardappelen. Schotsche groote 0.75. Idem kleine 0.75. Witte 0.75 Aanvoer 1600 baal Groenten en Fruit. Bloemkool 2 607.10, idem 2e soort 1-60330. sla 0 803.40. slaboonen 37. snijboonen 2 5012. Proletle 21 5036. Trosbes 1317. roode bes 7 80—11 30. Witte bes 8.3010 60. Kruisbes 4 308.30. Kruideniers 1418. Jellow 1014 90. Fr. suikers 6 509.50. Perziken 1.10 7.30. Druiven 4548. HOOOKARSPEL, 29 Juli Schotsche muizen 75 ct.. Nlnltyfold 75 ct.. Sutton 75 jie 75 ct. Aanvoer 30 schuiten. LEIDEN. 29 Juli. Boter. (controle) 1.66. prima boeren 1.551.65. Aanvoer in K.G. 890. Handel goed. Turf. Aanvoer 150.000 stuks lange. Prijzen per 1000 stuks 78. NOORD6CHARWOUDE, 31 Juli. Aangevoerd werden 63.600 Kg. aardappelen: Schotsche mui zen 75 ct„ idem groote 7580 ct.. idem drie lingen 75 ct., bl. Eigenheimers 2.00, 600 Kg. spercieboonen 5.606.40. 2400 Kg. zilveruien: zllvemep 3.104. drielingen 2.903 50. zilveruien 0200.30, 1000 Kg. uien: gele nep 44.30. drie lingen 2.40—2.70. uien 220, 175 Kg. roode kool 1.00. 3000’ Kg. gew. witte kool 0.80. OUDEWATER. 31 Juli. Kaasmarkt. Aan gevoerd werden 96 partüen. 4320 stuks, wegen de 21.600 Kg. Zware tot f 24.le soort f20 23. 2e soort f 1719. Handel matig. PURMEREND. 29 Juli. „Atslagver Beemater. Purmerend en Omstreken" Augurken: middel 0 130.16. basterd 0 190.33. stek 0 06, bommen 0 06 per mand van 6 K.G. ZWAAG. 38 Juli. Aardappelen. 0.750.80 per 100 K.O. Groenten en Fruit. Zwarte bessen 35003020. kruisbessen 3001000. tomaten A 1060. B 1060. C 900. CC 320. slaboonen 200900. snttboonen 300 1200 per 100 K G Roode bes 8001700. Trosbes 1317. Proloflc 2127. Witte bes 8001000, drui ven 360400. spinazie 260—400. postelein 300 400. roode kool 100130. gele kool 100150. ap- ii i.«1, peren 719. bloemkool 310460. •sla 0.503 30. rabarber 100400. wortelen 0.70 140, komkommers 140390. perziken 3401400. Excursie Door het plaatselük bestuur 'Ier vereeniging tot bestrijding der tuberculose „Herwonnen Levenskracht" wordt een excursie voorbereid naar het pas voltooide Sanatorium te Bllthoven. Binnenkort zal het plaatselük be stuur hierover nadere mededeelingen doen. Boerenleenbank. In het eerste half Jaar 1933 werd in de Boerenleenbank ingelegd 8746.76 en terugbetaald 4579.16. Aan voor schotten werd verleend 17.185 en afieloot 14.880.66. In loopende rekening werd ƒ10281.76 en ontvangen 7574.41. Kinderspelen. Tn een vergadering van de Wilhelmlna-vereenlglng werd Donderdagavond in beginsel besloten dit jaar gedurende de ker misdagen alhier kinderspelen te organlseeren en een kindertractatie te houden op Dinsdag van de kermtsweek. Wül er acht van de 19 leden der vereeniging aanwezig waren kon de vergadering geen besluiten nemen. Zondag 29 Juli na de Hoogmis werd weer vergaderd. Al daar werd het besluit bekrachtigd. Colleete. De collecte ten bate van de 8t Flisabethsvereentglng welke Zondag onder alle H.H. Missen gehouden werd, bracht op rond f 126. Een woord van dank aan de milde gevers. Zondagnacht te ongeveer half drie heeft In Ede een vrü ernstig auto-ongeluk plaats ge had. Een met 130 zakken augurken beladen vrachtauto kon, den Paaschberg af en het dorp; Ede blnnenrüdende. de bocht naar rechts niet nemen. Vermoedelük door de snelheid, waar mede de helling was afgereden, sloeg de auto geheel over een kant en kwam terecht tegen de pul van een café, dat ernstig werd bescha digd. De auto bleef met vier wielen omhoog liggen. Twee personen kwamen er onder terecht; de gebroeders M. en D. Dotsch. resp. 21 en 19 jaar oud. D. kon rich onder den auto uitwerken, de andere moest geholpen worden en bleek vrü ernstig aan het hoofd gekwetst te zün. Na door den plaatselüken arts en door een ploegs- commandant van het Roode Kruis verbonden te zijn, werd hü voorloopig in het politiebureau ondergebracht. Een ziekenauto zou hem naar Amsterdam vervoeren. De auto, die zwaar beschadigd Is, was op weg van Venlo naar de hoofdstad, beide Inzittenden zün Amsterdammers. Zondag hebben te Amsterdam 'wedstrijden voor wherry’s plaats gehad, georganiseerd door het Comité voor Wherrywedstrijden, n.l. een „Krlngvaart Nieuwersluls Om" (ca. 50 K.M.) en een „Kringvaart 't Sein om” (ca. 32 K.M.). De uitslagen zün: Klasse I, twee persoons outrigged wherry’s („Nieuwersluls Om"); 1. Jubilee (De Hoop* met A. P. Aarlandt Jr.. J. A. Molster en J. Wüsman Jr. in 4 uur 22 mln. 27 sec.; 2. Najade (D. R. V Amsterdam) met W. Ooehtz, W. Hertweg en E. Slerotzkl In 4 uur 24 mln. 53 sec.; 3. Quick (De Maas) met J. Klausz, A. Hammerstein en A. B. Roose boom in 4 utfr 40 mln. 15 sec.; 4. Main (D. R. V. Amsterdam) met F. DUggell, W LUdecke en B. A. Schultz in 4 uur 53 min. 35 sec. Klasse II: Tweepersoons Inrigged wherry's (..Nieuwersluls Om"); 1. Wateriander (Willem met H. J. Bots, W. F. Hendrikse, D. de Zwart en J. Meyjes in 5 uur 2 min. 21 ftec.; 2. Kras (De Hoop) met W. Staal, C. Hemslng, Th. B. M Kikkers en J. J. Scholte, in 5 uur 7 mln. 23 sec. Klasse NEPTUNUS TE ZAAWAM 40 JAAR De vele bewijzen van vriendschap, die Neptu nus Zaterdag op haar 4Ó-Jarig feest van alle züden, zelfs uit het buitenland, zün gebracht, toonen hoezeer haar propagandawerk voor de zwemsport wordt gewaardeerd. De receptie, in het ..Wapen van Amsterdam” was zeer druk bezocht. =5 leuwe Tot slot van de jubileumwedstrüden ter ge legenheid van het 40-jarij bestaan van de Z. Z. C. ..Neptunus’, werden Zondag interna tionale zwemwedstrijden gehouden, waaraan o. a. deelnamen de Kon. Antwcrpsche Zwem club K.A.Z.C. Nadat het Belgische en Neder landsche vMkslied was gespeeld, namen .de wedstrijden'Wn aanvang en hadden h»t vol gende verloop. j 100 M. vrije slag dames (seniores) IgmeJ. Selbach, A.D.Z., 1.121/5; 2 mej. P. Overslcot. O.D.Z., 1.15 2/5; 3 mej. D. 1.15 4/6. 100 M. vrije slag heeren Inglenluyf, H.Z. ep - - tr Een aan den tandarts S. toebehoorend rüwiel, dat voor het Gem. Zie kenhuis aan de Frans Halsstraat stond, is ge stolen. Door G. B. Is aangifte gedaan, dat zün rüwiel, dat onbeheerd aan den Hoogendük stond, is gestolen, terwül Donderdagnacht een rüwiel. dat in de Westzijde was geplaatst, even eens is weggehomen. Daar rich ter züde van den weg de tram baan van den Maasbuurtspoorweg bevindt, welker rails boven tjet wegdek uitsteekt, werd de auto geheel opzü gewrongen. De chauffeur verloor de macht over zün stuur en de auto smakte daarna tegen den vrachtauto. Als een puin hoop bleef de auto liggen, het achtergedeelte was geheel versplinterd. Achterin bevonden zich pater Rembold en frater Lessel. Pater Re^ibold, Oud-tnlssionaris en professor in de exegese, liep een bekken en schedelfractuur op; in schier hopeloozen toestand werd hü uit de wrakstukken vandaan gehaald, terwül frater Lessel ten gevolge van het indrukken van de borstkas hetzelfde 'tot nabü was. Zü. die zich voor in den auto bevonden, pa ter Kempf en frater Nic. Graaf van Stlelfried, bekwamen slechts eenige lichte verwondingen. Ter plaatse werden de zwaargewonden van het H. Oliesel voorzien, waarna zü naar het St. Josephzlekenhuis werden overgebracht. Den bestuurder van den vrachtauto treft In het geheel geen schuld, dit heeft het voor onderzoek wel uitgewezen. Hü heeft ook on- mlddellük gestopt, toen hü het ongeval zag gebeuren. De vernielde auto is door de marechaussee Tn beslag genomen. De uitslagen van de Zondag op Duindigt ge houden courses en draverijen luiden als volgt: Vüfde aanmoedigingsprijs, prüzendraverü 4e klasse. Over 1740 Meter: 1. Vrijbuiter (eig. Gebr. A. en W. Knünenburg)2. Klphlas (eigen. A. de Vlieger). - Karlaprüs. prüzendraverü 2e en 3e klasse, w». IIAJUC over 2040 Meter: 1. Vlieger D. (eigen. J. de Pe,e" Vlieger); 2. Theoduffy (eigen. H. Schouten). Kolomeaprüs, ren op de vlakke baan over 1600 Mety: 1. Sport Elevage (eigen. J. N. Kai ser); 2. Maelstrom (eigen. J. N. Kalser). Kerriganprüs, prüzendraverü le klasse over 2060 Meter: 1. Sint Nicolaas, (eigen. Stal Hil versum); 2. Rabenhaupt (eigen. R. van Leeu wen). Khediveprüs. prüzendraverü 3e en 4e klasse over 2040 Meter: 1. Vitality (eigen. F. F. Sor- mani>; 2. Ulysses (eigen. K. Korver). Elfde Heerrüdersprüs. handlcap-heat le kl. over 1700 Meter: 1. Fanfare (eigen. Gebr. A. en W. Knünenburg»; 2. Stormlooper (eigen. J. Vergay).

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 3