Jaarvergadering D. H. V. B Atletiekwedstrijden V.V.Z Engeland wint den Davis cup ftfWK MI£T IM #<f?SIZ++ &F -HEI DEN BEKER BERGER DERDE TE DUSSELDORF PATER ESSER PLEIT VOOR EENHEID „JONG LEVEN” WINT - MAANDAG 31 JULI All Holland-Harrow NurmiLadoumègue Uitgebreid programma De besliasing w De D. H. V. B. blijft ROEIEN Nereus te Frankfurt Schoolvoetbalkwestie Bestuursverkiezing Rector Mol, geestelijk adviseur D.H.V.B. Dit ia het ideaal, zegt rector Mol: werken in Roomache vereeni- Frankrijk met 3—2 geslagen gingen voor Roomache belangen NIEUW NED. RECORD KOGELSTOOTEN INTERNATIONAAL ATHLETIEK Engeland slaat Frankrijk 65U—54H De Davis Cup welke thans weer tn Enaelsch bezit is. West geest van D. E. M. vestigt nieuw record discuswerpen met 36.65 M. A. G. J. de Bruyn van Olympia met 24.465 M. Op de 100 M. achter Matcalfe en Jonath Hoogspanning bij CochetAustin c. i M 35 M. 17 Totaal 251 Tot de run Hon- VIC. Rector Victory. DOS. in ten ten luiden bijval en uit de vergadering V.» 2 1 2 6 punten. :len met prprong Jaar in 16 13 21 3 13 4 32 6 5 0 0 0 4 0 22 23 12 10 21 8 Wickets 2 0 0 o 2 0 36 15 15 21 8 1 7 46 20 1 38 5 65 4 12 21 19 3 Perry slaat Merlin 46. 86. 62. 75. De eindstand Is dus 32 voor Engeland. Totaal 103 (voor 4 wickets) 54 42 59 15 36 17 11 een athleet en Burg- beter dat Westgeest jn programma voert, R F. Schill Sodderland H van Manen W. Glerum Max Jansen J. Offerman Bowllngcijfers Harrow Wanderers: Overs Maidens Runs Wickets 1 1 4 werd geloopen. A. K-wedstrijd) Waar een rond, (preken de chyl 1 1 1 Engelschèn hun - - Onder gunstige weersomstandigheden vonden gisteren te Zaandam de athlethiek-wedstrijden plaats om den N. H. Crt.-beker. Vooral .«Jong Leven" en „Holland” hadden met flinke ploe gen ingeschreven en leverden een spanpenden strijd om den wisselprljs. Eerst bij de plaatste nummers wist „Jong Leven” een te behalen, zoodat de beker voor eei zijn bezit kwam. D. E. M. out en blijft deze met 21 not out. All Holland: W. H. Glerum b. Andrae J. van den Bosch b. Wrigley M. Hartog b. Raphael M. Jansen b. Andrae H. van Manen c. Welch b. Andrae W. van den Bosch c. Wright b. Hopton J. Offerman b. Lawrence H. Schnitger l.b.w. b. Andrae Beyers not out R. Sehin b. Wright Sodderland run out ien ditmaal Alleen West- prcstatle door I. Daar ditmaal ;rljd-reglement Je Nationale en niet mlsloopen. ■ze athleet vóór /met 11.70 'it. Bij .verworpen. reglementswijzi gingen tot één maand voor de jaarvergadering te kunnen indienen kan niet worden aanvaard, daar zij dan niet meer ter kennis der ver eenigingen kunnen worden gebracht. Het voorstel van De Meer is ingetrokken. Het inltiatief-voorstel Amsterdam wordt aan genomen met een kleine redactiewijziging In zake toezendng rekening-courant. Het inltiatief-voorstel Den Haag vervalt. Inzake de agendavan de R.K.F.-vergadering meente de heer Smits stelling te moeten ne men tegen zekere uitlatingen voorkomend in het verslag van de L V. C. B.-vergadering. De commissie van beroep wordt bjj acclama tie herkozen. Na enkele vragen van afgevaardigden Inzake competitie-kwesties beantwoord te hebben, sluit Pater Esser met een dankwoord asm de Ka tholieke Pers, die steeds onze beweging steunt en aam den Geestelijk Adviseur voor zijn werk, voor onzen bond verricht. Bij zessen wordt met den Chr. groet Af scheid genomen Byes 6 Leg-Byes 8 No Balls 3 WIEL RIJDERS ll a Uw kta Bjj de kampioenschappen van den Zuid-Hol- lAndschen Athletiekbond te Den Haag verbe terde A. G. J. de Bruyn van Olympia. Den Haag, zfjn Ned. record tweehandig kogelstoo- len. Hij bracht zijn oud record van 23 615 M. op 24.465 M. Hij stootte rechts 1337 M. en Inks 11.095 M. Beverwijk, houdster/ van het vorige jaar. behaalde nu slechts waardoor het de derde plaats moest, v. L c. De prestaties van de cracks kwyrr niet boven het middelmatige, .geest leverde een schitterende den discus 38 65 M. ver te werpt aan het bepaalde in het wed was voldaan, zal deze worp d Diocesane erkenning als recor/ Ook het kogelstooten won den recordhouder Chr. Duy het speerwerpen moest WeAgeest ditmaal de meerderheid erkennen vat/ een onder pseu doniem .Jansen" ultkomei man.Het lijkt ons ook i dit laatste nummer van omdat dit zijn vorm bij/discus en kogel scha delijk beïnvloedt. De bij training b) bij kogel als discus, gi het thans geleverde, M. kogel. Wellicht z( van de Nat. Kamplat broek tot topprestatie In de laatste ontmoeting maakte de Fransch- man tegen de verwachting in een veel beteren Indruk dan tegen Austin. Het enthousiasme van het publiek nam toe, toen Merlin met alleen de eerste set 6—4 won. maar ook er in de tweede set in slaagde met 31 de leiding te nemen. Merlin legde in deze set een vorm aan den dag. die men niet van hem gewend is. Daarna echter werd Perry hoe langer hoe sterker. Hij won de tweede set en ook de derde, op een tamelijk gemakkelijke wijze. Na de pauze leidde Perry met 41. Toen ver beterde Mérlin zienderoogen gijn vorm. HU., zette er alles op en kwam op 44 en nadat Perry den stand op 54 had gebracht, maakte hij opnieuw gelijk. De laatste games waren echter voor Perry, zoodat de set door den En gelschman werd gewonnen. Hiermede heeft Engeland de overwinning be haald. Punt 9 Rapport Schoolvoetbal ontlokt we derom een heftig debat, dat in hoofdzaak gaat tusschen het bestuur en den heer Lap. Laatstgenoemde wil dit punt van de agenda schrappen mits de geestelijke Adviseur deze kwestie ernstig in studie heemt. ZZS4J4 iwviiaiu ifi.L'iT I 1 mijl estafette: (800; 220, 1. Engeland 3 min. 38 sec. Kbgelstooten1. Duhour (Fr.) 14.75 M. Discuswerpen: 1. Noël (Fr.) 48 meter (nieuw Britsch record). Vèrspringen: 1. Paul (Fr.y 7.23 Meter. Hoogspringen: 1. Bradbroke (E.) 1.88 Meter. Polstokhoogspringen: 1. Vlntousky (Fr.) 3.69 Meter. Zondag werd te Amsterdam in huize ,X>e Liefde” de 14e algemeene jaarvergadering ge houden van den Diocesaan Haarlemschen Voet bal Bond. Voor het eerst sinds 1912 heeft Engeland het Da vis Cup Tournooi gewonnen! De resultaten van de laatste enkelspelen te Parijs in den wedstrijd Frankrijk—Engeland warenJ- Cochet wint van Austin 57. 64. 46, 64, sintels gemaakt, waarop geen i te ontwikkelen. Een goede gras- tr dan een slechte slntelbaan. imma was uigebreid met een groot tfuwellngen-, propaganda- en junior- waardoor de om half twee., begon- ioetlóg met prljsultdeellng mee. eerst r geëindigd was. De T. C. dient der- ■er laden program a’s wat te bekorten; rijden zelve zilllen er aantrekkelijker Naar verluidt, zal op 27 Augustus as. te Parijs een ontmoeting plaats hebben tusschen de belde beroepsloopers Nurmi en Ladoumègue. en wel over den afstand van 1 Eng. mijl. Op 3 Sep tember zullen beide loopers daarna opnieuw den strijd aanbinden te Parijs over 3000 Meter 220 yards: 1. Ride (Engeland) 22.5 sec. 440 yards: 1. Wolffe (E.) 49.4 sec. 880 yards: 1. Keiler (Fr.) 1 mln. 57 sec. 1 mijl: 1. Thompson (E.) 4 mln. ft.4 sec. ^3 mijl steeple chase: 1. Bailey (E.) 10 mln. 28 3 mijl: Rochard (Fr.L-K mln. 41 sec. 1 mijl estafette: (800; 230, 220 en 440 yards): Op een geheel nieuwe baan heeft te Frank furt am Main een tweedaagse he regatta plaats gehad, waaraan om. door de Amsterdamsche studentenroeivereentging Nereus werd deelge nomen. Zaterdag was het weer zeer slecht, zoo slecht zelfs, dat de wedstrijden moesten worden afgebroken, omdat de booten te groet gevaar opliepen vol te loopen en om te slaan. Inderdaad was dit het geval met de oude vier van Nereus en de double scull van Pembroke. De jonge acht van Nereus had meer succes en wist de finish te bereiken. De uitslag van deze race was: I. Malnzer R.V. 7 min. 7.2 sec.; 2. Nereus 7 min. 8 sec.; 3. An garia (Hannover) 7 mln. 25 sec. Zondag was bet weer beter. In de Oude Acht hadden de Amsterdammers niet veel succes: zij arriveerden op de laatste plaats. De gedetailleerde uitslag is: 1. Würzberger R.V, 6 mln. 32.6 sec.; 2. Giesener R.G. in 6 mln. 32.6 sec.; 3. Mainzer Casteller R.G. 6 mln. 34.6 sec.; 4. Frankforter R.V. 6 min. 39.4 sec.; 5. Nereus, 6 mln. 46.2 sec. Hopton Raphael Andrae Welch Wrigley Lawrence Wright Om 335 uur vervolgen innings met Raphael en Welch als openingspaar. Aanvankelijk wordt er nagenoeg niet gescoord en vooral R. Scluil wordt met het noodige ont zag bespeeld. Sodderland leek ons ditmaal niet in vorm en wordt dan ook reeds spoedig ver vangen door den captain zelf, H. van Manen. Aan den anderen kant probeert Max Jansen het eens, maar de Britten spelen het bowlen met zooveel vertrouwen, dat we een reprise van Zaterdag verwachten, als Jansen juist voor de tea Welch bowlt. Alleen Raphael heeft na tea goed staan te spelen; de anderen riskeerden niets meer, zoodat de Interesse er voor de mees te toeschouwers afging. Het publiek, dat niet in onbevredigende mate was opgekomen, vertrok dan ook reeds, toen het bleek dat een draw on vermijdelijk was. Om half zeven verklaarde cap tain Anson de innings gesloten en was deze wedstrijd in een gelijk spel geëindigd. Harrow Wanderers: Raphael c. Hartog b. Jansen Welch b. Jansen Andrae l.b.w. Schill Jackson b. Schill Wrigley not out Lawrence not out Byes 5. Bowllngcijfers AU Holland: Overs Maidens Runs 11 9 4 3 12 3 Mol. het woord verkrijgend, deelt mede, nog niet geheel thuis te zijn in alle finesses van dit onderwerp. Gaarne wil hij echter uitgaande van het rapport deze zaak ernstig bestudeeren om in het raam van de algemeene jeugdleiding ook hiervoor een op lossing te vinden. Hij deelt verder mede onlangs door Mgr. aangesteld te zijn als leider der mannelijke jeugd. Als zoodanig heeft hij met vele orga nisaties kennis kunnen maken, ook met den D. H. V B„ welken laatsten hij als een der best georganiseerde bonden moest aanmerken. Hij kan dan ook de verzekering geven dat de bond ook in de toekomst gehandhaafd zal kunnen worden en niet bang behoeft te zijn voor maatregelen van hooger hand. Hij betreurt hierom des te meer, dat zoo ver schillende stroomlngen naar voren komen. Spr. drukt de vergadering op het hart toch vooral voor oogen te houden, dat de hoogere belangen van de leden op de eerste plaats staan, hetwelk niet door onderhandsch gekon kel in gevaar mag worden gebracht. WIJ heb ben slechts één Ideaal: werken in Roomsche vereenigingen voor Roomse he belangen. Spr. Is voorstander van gezonde sport In groote zoowel als kleine vereenigingen. doch wenscht geen versnippering. Hij vraagt aller medewerking om ook de hoogere belangen te dienen. Eén jeugdbeweging In ons heele diocees ge leld door den echten Katholieken opofferenden geest. Deze woorden van den Geestelijk Adviseur vinden wordt volle medewerking toegezegd. Het rapport Schoolvoetbal wordt aangeno men. De voorstellen tot het Invoeren van Iden titeitsbewijzen worden na eenlge discussie met 244 stemmen tegen en 83 voor Het voorstel om eventueele Te kwart over één opent Pater F. L. Esser O.EBJt. deze vergadering met den Chrlstelljken groet. In zijn openingswoord maakt hij gewag van de waardeering. welke het bestuur heeft voor de talrijke vertegenwoordigers, districts- afgevaardigden en Geestelijke adviseurs. Den eenigen keer per jaar toch, dat het bestuur in volledig comité voor de publieke tribune van de onderhoorige vereenigingen verschijnt, is hem een algemeen gewetensonderzoek waard en des noods wil hij met gelatenheid attent worden gemaakt op fouten, die het algemeen belang raken. Hjj doet echter een beroep op een eerlijke liefde en een objectieve beschouwing der zaken als drijfveer voor de te voeren besprekingen. Crltiek is goedkoop, als het alleen om cntlek- zucht gaat, doch wordt moeiluker «Tuineer men er een ernstige overweging der feiten aan laat voorafgaan. Op een algemeene vergadering mag men niet verlangen, dat de geemenschap luis tert naar duigen, die de gemeenschap niet raken of interesseeren. Verder ligt het in de lijn van de algemeene leiding, dat men zijn oordeel richt naar het vertrouwen van het bestuur in die kwesties, waarover men zelf geen oordeel kar vormen. Vereeniglngsbelangen zijn niet altijd bonds- belangen, doch bondsbelangen zijn tevens ver- eenlgingsbelangen. De leiding van den bond staat niet nAAst de vereenigingen. doch komt uit hun midden voort om met en vóór ben mede te werken aan de vereeniglngsbelangen. Het bestuur staat afwijzend tegenover opmer kingen. die hun grond niet vinden in objectie ve beschouwingen der feiten of voortkomen uit onvoldoende kennis der bijzonderheden en aal zich blijven verzetten tegen elke stroomlng om de algemeene vergadering of de richting in de bondsleiding te beïnvloeden door onderscheid te maken tusschen groote en kleine vereenigin gen. Wij erkennen, aldus spr.. noch een veree- nigtng van groote clubs, noch een van kleine, omdat deze splijtzwam de werkzaamheden en wellicht het bestaan van één algemeenen bond onmogelijk maakt. In Haarlem bestaat slechts één erkende voet balbond aan wiens ontstaan en voortbestaan vele de aanwezigen een aanmerkelijk deel van hun leven gewijd hebben met prljzenswaardlgen Ijver én inspanning, waarvan men de bekroning vindt In het ledenaantal van ruim 12.000. Het is aller taak met ons mede te werken aan de innerlijke bestendiging en uiterlijke ver volmaking door het bewaren der eenheid en het bevorderen van een onderlinge eendracht, die niet mag ondergaan aan egoïstisch club- chauvinisme. Onoe jeugdleiding In het algemeen maakt een moeilijken tijd door en onze sportbeweglng kan zich aan de invloeden hiervan niet onttrek ken. Een geest van radicalisme en de zucht naar te vrt-je zelfstandigheid gaan niet zonder re sultaat aan ons voorbij. De taak der jeugdlei ders wordt hierdoor niet gemakkelijker noch voor henzelf noch voor hun leiding. Daarom hebben wij eikaars medewerking hard noodig. Bpr. doet hiervoor een dringend beroep op allen en memoreert hoe Mgr. Aengenent met veel liefde en interesse onze beweging volgt Aan ons derhalve de opdracht zijn belangstel ling niet te beschamen. Spr. roept allen een harteljjk welkom toe het buzonder den geestelijken adviseur, Rector J. Mol. wiens liefde voor de mannelijke jeugd bij de meesten reeds bekend is. Zjjn groote ken nis en activiteit moge mede onzen bond goede komen. Een woord van bijzonderen dank gaat slotte uit naar Rector Braakman, die acht jaar onzen bond aan zich heeft verplicht. Spr stelt de vergadering voor een telegram van dank aan den Rector te verzenden, wat met aller instem ming wordt begroet. De notulen van de vorige Jaarvergadering worden aan de orde gesteld. De heer Lap van Leonidas moet er zijn spijt over betuigen, da' het ongeveer twee uur lange debat over school voetbal slechts in een viertal regel verslagen is. De voorzitter antwoordt, dat hierin reeds voor deze vergadering is voorzien, doordat alles, wat gesproken wordt, genotuleerd zal worden. Over de jaarverslagen vragen verschillende afgevaardigden het woord. De afgevaardigde van D. H. L. mocht tot zijn spijt nog niets vernemen over door de kascommissle van het vorige jaar voorgestelde vereenvoudigingen in de administratie, zag gaarne uitbreiding van het belegde waarborgfonds en krachtiger maat regelen tegen vereenigingen. die hun flnancieele verplichtingen niet op tijd nakomen. De heer Lap motiveert zijn niet verschijnen op de bij eenkomst der commlssle-schoolvoetbal en ver zoekt terugname der hierop betrekking hebbende passage. H. B. C. mist onder de jubilea deze ver- eenlging, welke reeds haar dertigjarig bestaan mocht herdenken. Igiiatius wenscht een andere samenstelling der algemeene jaarvergadering De heer Kruyver, deze sprekers beantwoor dend, deelt mede, dat de vereenvoudigingen der administratie door de vorige kascommissie voor gesteld door het bestuur ernstig zijn overwogen, terwijl bovendien nog een accountantskantoor is geraadpleegd, dat na kennisname van de boeken en bescheiden moest constateeren, dal Over het verloop van den eindstrijd van den ChaUange Round wordt het volgende gemeld: De strijd tusschen Cochet en Austin duurde bjjna drie uur en ging tamelijk gelijk op. De spanning was enorm. Herhaaldelijk kaatste de bal schjer onafgebroken heen en weer. Cochét nam in de eerste set de leiding. Hierna kwam de Engelschman er beter in. die spoedig, daarop met 21 de leiding nam. De volgende game was echter weer voor Cochet. Er ontstond een felle strijd, welke door Austin werd beslecht, maar de Franschman veroverde opnieuw de lei ding met 4—3. De daarop volgende game was ‘weer voor Austin 44. Cochet verkreeg hierop een voorsprong, -doch Austin won drie games achter elkaar en won de set met 75. In de tweede set was Cochet sterker, tweemaal toe nam hij de leiding. Het w?rd 10. 11 en daarna 31 voor den Franschman. Austin haalde zijn achterstand in tot 32, dcch Cochet won de twee volgende games, zoodat de stand 52 werd. Austin spande zijn uiterste krachten in en wist nog op tehalen tot 54. Cochet zegevierde echter in de volgende game en won deze set zoodoende met 64. De landenwedstrjjd EngelandFrankrijk geëindigd met een overwinning voor de Engel- schen. De ontmoeting, welke plaats had in het White City Stadion te Londen, werd door 5000 toeschouwers bijgewoond In het totaal klasse ment behaalde Engeland 65 y, punt, tegen Frankrijk 54 X punt. De Franschman Noël vestigde een nieuw Britsch record discuswerpen met een worp van 48 Meter. De resultaten waren 100 yards: 1. Saunders (Engeland) 9.9 sec. 120 yards horden: 1. Finley (Engeland) 15.4 sec. Op het internationale sportfeest, dat Zondag te Düsseldorf is gehouden, heeft op de 100 Me ter een ontmoeting plaats gehad tusschen den Nederlandschen recordhouder Berger. Metcalfe (Vereenigde Staten) en Jonath (Duitschland). De sprint werd gewonnen door Matcalfe in den tijd van 10.3 sec.; 2e. Jonath, 10.4 sec., 3e. Berger 103 sec. deze keurig in orde waren en dat een eventueele vereenvoudiging de contröle zou schaden. Het waarborgfonds heeft de volle aandacht van het bestuur en zal naar een nog veiliger belegging worden uitgezien. De achterstallige schuld der vereenigingen is inmiddels reeds met f 1000 verminderd en het voorstel-Amsterdam, dat straks behandeld wordt, zal ongetwijfeld tot een vlottere inning bijdragen. Inzake het niet ver melden van het 30-jarig bestaan van H. B. C moet de heer Kruyver erkennen, dat hem dit ontgaan is. Hij zegt toe het in de offlcleele tnededeellngen alsnog te publiceeren. Het voor stel van Ignatius om een andere, kleinere sa menstelling der jaarvergadering heeft in het bestuur reeds een punt van bespreking uitge maakt. Het verslag van de kascotnmlssie maakt gewag van een zuiver en accuraat bgheer en houdt tevens een woord van dank in aan het adres van den penningmeester voor zijn gewaardeerde medewerking. Door enkele leden wordt een financleele com missie voorgesteld, doch dit is thans niet moge lijk daar dit met een statutenwijziging moet ge paard gaan en deze twee maanden van te voren moet warden voorgesteld. Bu .de verkiezing voor enkele bestuursleden vraagt de heer Putter, voorzitter district Am sterdam. het woord. Hij wenscht n.L te memo- reeren, dat het thans vijf Jaar geleden is. dat Pater Esser den voorzitterstoel beklom. Onder enkele waardeerende en hartelijke woorden bied', spr., hem namens het district Amsterdam een penteekening-aquarel aan van BeekVolendam Pater Esser dankt voor deze zeer hartelijke attentie. dwrs vérbHndt Kett iréikte prestaties, zoowel aan echter nog ver beven /a. 38 M. discus en 1230 )I de sterke concurrentie mschappen dezen oranje- s prikkelen. De uitent kleine/baan was oorzaak van een groote vergissing mj de 800 M. Onbegrijpelijk is bet anders day hierbij één ronde te weinig mlke fouten mogen op D. H. niet meer gemaakt warden, (teller faalt op dezen afstand lometen een duidelijker taal. Het vënpAingen. anden een hoogstaand nummer, b ed ditmaal door den slechten aanloop Inplaats van/een sintel-aanloop had men een aanloop vi snelheid wal baan is bet. - Het t aantal nummei nen oni om 7 u gelijke/ de wad: -door/ worden. IlAsse A (cracks)100 M H. de Lange. Jong I’jlh, 114. 5 sec.; B Blaise. VIC, 121 5 sec Hoven. Jong Leven. 12 2 5 sec. ItiO M H. de Lange. Jong Leven, 24 3'5 sec.; Hoven. Jong Leven, 26 1/5 sec.; P. v. Dam, story. 26 3, 5 sec. 800 M B. v. Hoven, Jong Leven; B. Achoten. Holland. 3000 M A. de Reus, DEM. 10 mln. 16 4 5 sec.; C. v. Bakelen, RKAV, 10 min. 17 acc.; J. Burger. DEM, 10 min. 52 2, 5 sec. 4 x 100 M.: Jong Leven, 47 3/5 aec.; 48 3/5 sec.; Holland, 48 4 5 Sfc. Kogelstooten: G. Westgeest, Holland. 11 M 70 cM.; Chr. Duin DEM, 11 M. 36 cJA.; Jan zen. VIC, 11 M. 9 C.M. Speerwerpen: Jansen, VIC, 41 M. 95 c.M.; J. Burgman, VIC, 36 M. 81 CM.; G. Westgeest, Holland. 33 M. 27 c M. Discuswerpen: G. Westgeest. Holland 36 M 65 cM H. Rempe. Victory. 32 M. 69 cM.; A Heenkens. DEM 32 M. 12 c M. Hoogspringen z. a.: F. Bakker. Holland. 1. M 35 c.M.; A. Beuzekotn. Heiland, 1 M. 30 c.M. H Geels. Holland, 1 M 25 c.M. Verspringen m. a.:; H. de Lange. Jong Leven. 6 M. 17 cM.; N. de Zwager. Holland. 5 M. 95 CM.; P. v. Dam, Victory. 5 M. 82 CM. Klasse B (Nieuwelingen)100 M.G. Ruyter. Jong Leven. 12 2/5 sec.; A. Koster, 13 4/5 sec.; H. Geels, Holland, 13 sec. 200 M.: J. Oosterveen, Holland, 26 2 '5 sec.; J. Alles, DEM, 27 sec.; Th. Slijkerman, Jong Leven, 27 4. 5 sec. 400 M.: B. Hoven. Jong Leven, 581/5; A. Ver hoef, Victory, 58 2/5 sec.; N. Teerdema, M3 5 sec. 2000 M.B. Hoven, 10 mln. 30 2'5 sec.; J. Thomas. VIC, 10 mln. 36 2/5 sec Jo Schram, DEM. 10 n}ln. 39 2 '5 sec. 4 X 100 M DEM, 51 sec; DOS, 511/5 sec.; Jong Leven, 52 sec. Kogelstooten: Beyersbergen, VIC. M. 25 eM B. Blasse VIC, 9 M. 5 cM; F. Bakker, Holland. 8 M 98 C.M. Discuswerpen: Joh. Schram. DEM, 28 M.; K Koster. Victory. 27 M. 50 C.M.; F. Bakker, Holland, 25 M. 35 C.M. In de derde set verkreeg Cochet dadelijk een 20 oorsprong. Austin verkleinde den achter stand tot 21. doch Cochet legde er nog een schepje op en het was 31. Austin gaf zich echter niet gewonnen, boekte twee overwinnin gen achtereen zoodat het 33 werd. Cochet scheen zich iets te sparen, hij spande zich althans niet uitermate hard in. terwijl de En gelschman groote moeite had om vol te houden. Nadat Austin door het kalme spel van Cochet erin gelaagd was er 35 van te maken, kwam Cochet weer opzetten en het werd 4—5. De vol gende game was echter weer voor Austin, die daarmede tevens de set won 4—6. Hoewel Austin hardnekklgen tegenstand leverde slaagde Cochet erin de vierue set met 64 te winnen, zoodat de beslAsing in de vjjfde set moest vallen In de vijfde set kwam Austin op 42, maar daarop werd de Engelschman zeer nerveus en vertoonde zijn spel een zichtbare inzinking. Cochet was volkomen zeker van zijn zaak en. behierschte het spel volkomen. Hij kwam er schitterend in en haalde op tot 64. Daarop miste hjj een netbal. maar direct daarop kwam hij opnieuw in het voordeel, waarop hij ge- makkelljk de zege kon behalen. Hiermede was de stand 22 gelijk, zoodat de laatste ontmoe ting de beslissing moest brengen. Speerwerpen: H. Rempe, Victory, 65 c.M.; J. du Pont. Jong Leven, 35 M. Hoogspringen z. a.: A. Hlenken, DEM, 1 20 c.M.; H. de Boer, Jong Leven, 1 M. 20 cM. Verspringen m. a.: Peerdeman, DOS. 5 M. 63 c.M.; J. Burgman. VIC, 5 M. 54 c.M.; F. Bakker, Holland, 5 M. 39 c.M. AfdeeUng Junioren. 80 M.A. Simon. Oranje Zwart, 10 4 5 sec.; Ch. de Smade. Jong Leven. 11 sec.; J. Trim bon. Oranje Zwart. 111/5 sec. 4 x 80 M.Jong Leven, 41 sec.; Oranje Zwart. 43 2,5 sec.; PVCB, 49 sec. Verspringen; Ch. de Smaele, Jong Leven. 5 M. 36 c.M.: A. Simon. Oranje Zwart, 5 M 8 c.M.; Du Pont. Jong Leven, 4 M. 88 c.M. Kogelstooten: E. Roemer, DEM, 10 M. 63 c.M.; J. Knor Jong Leven, 10 M. 62 cM.; A. Stam. DEM 9 M. 35 cM. Niet D. H. A. K. 100 M.: C. v. d. Boogaard Constantlus. 13 sec.; A. v. Hejjnen, GDA. 13 3/5 sec.: J. Hooyschuur. De Strijd. 13 4/5 sec. 400 M.J. Hooyschuur, De Strijd, 62 sec.; J. Looman, 68 sec. Verspringen m. a.: C. v. d. Boogaard. Con- stantius 4 M. 79 C.M.; A. Bösenell. RKAV, 4 M. 47 elf.; 3. Focke. PVCB. 4 M. 12 c.M. Estafette 800, 400, 200. 100 M De Strijd, 4 min. 20 4/5 sec.; Purmerend, 4 mln. 23 4/5 sec.; PVCB, 4 min. 24 1Ö5 sec. Totaal aantal punten: Jong Leven 21, Holland 25, DEM 19, VIC 19. De eerste groote verrassing bij den cn- cketwedstrijd HollandHarrow Wanderers was, dat de Engelsche captain Zondagmorgen om elf uur de innings van zj)n team gesloten verklaar de op het totaal dat den vorigen dag was be reikt, n.k 163 (voor 1 wicket) en de Hollanders dus naar de wickets trokken. J. van den Bosch en W. Glerum openden de innings op Hopton en Raphael. Aanvankelijk werd kalm gescoord; iedere bal buiten de off- stunrp lieten zij evenals de Engelschen daags te voren ongemoeid en vooral op leg werd gespeeld. Reeds na 4 overs changede de Engelsche aan voerder en namen Andrae en Welch den bal ter hand. Vooral eerstgenoemde werd met ontzag behandeld en zijn eerste vier overs kostten slechts 1 run. Het grondflelden der gasten was als altijd zeer goed, alhoewel Glerum in de slips op een makkelijken bal werd gemist. Op 37 wordt v. d. Bosch voor een agressieve 20 runs gebowld. Hartog bepaalt zich hoofdzakeljjk tot verdedigen en wordt op 57 voor slechts 1 run geclgand. Met Max Jansen op de mat gaat X sneller: hjj scöorde met goede vieren aan leg en recht vooruit. Ook Glerum begint hierdoor wat vrijer te spelen, totdat een snelle bal van Andrae zijn palen velt. Hij scoorde een solide 46. H. van Manen maakt het zelf niet lang en wordt, als het totaal 105 is. op miraculeuze wijze door Welch op square-leg uitgevangen. Jansen slaat nog een paar goede vieren, maar kan een goed gepitchte bal van Andrae niet tijdig bui ten zijn palen houden (38). Lawrence, die in- tusschen is gaan bowlen, houdt prachtig lengte en weet Offerman reeds spoedig te bowlen. Na de lunch staan W. van den Bosch en Schnitger op de mat. waarvan vooral de eerste prachtig staat te spelen. Hun runnen tusschen de wickets is uitstekend, v. d. Bosch slaat her- haaldeljjk boundaries en alleen toen zagen we brighter cricket. Op 176 gaat Schnitger dubieus l.b.w. voor 12. Met een 2 op Hopton byengt v. d. Bosch de 200 op. Met den nieuwen bal worjlt door de bowlers wat vinniger gebowld en op 209 krijgt Hopton v. d. Bosch op schitterende wijze op short-leg gevangen door Wright voor een keurige 85. Schill en Beyers spelen dan wel pro ductief cricket, maar zooals de vorige wickets dat deden, zien wij het toch niet. Vooral Schill doet met eenlge brutale vieren, de score naar boven springen, totdat hij op 250 voor 19 ge bowld wordt. Sodderland gaat direct hierna door onoordeelkundig runnen van Beyers Aan de orde is eerst de keuze van een vlce- voorzitter. kandidaten zijn H. N. Smits (aftr.) en Dr. Haanappel. Met 268 van de 370 stemmen is de heer Smits herkozen. B(j de verkiezing der overige drie bestuurs leden vragen verschillende afgevaardigden be; woord. De heer Haanappel trekt zijn candldatuur in De West-Frlezen vragen in het vervolg de stembiljetten bü de convocatie in te sluiten, wat meerderen ondersteunen. Rapldltas wenscht iets meer te weten van de nieuwe candldaten. Leo nidas bestrijdt de noodzakelijkheid, dat alle districten in het bondsbestuur vertegenwoordigd zijn. D. v. d. Broek (Noord-Holland) adviseert niet op de candldaten van De Kroon te stemmen. Wij* Zijn ter DR.V.B.-vergadering en kiezen DJi V. B.-bestuur en niets anders. De heer Kruyver beantwoordt de sprekers en houdt een pleidooi voor de zittende be stuursleden. De stemming die hierop volgt heeft tot re sultaat:, dat gekozen zijn de heeren G. Kruy ver met 337 stemmen, H. Roskam met 295 stemmen en A. Hubaty met 271 stemmen, al len aftredend. Op de heeren L. d. Toorn en P. Leuver werden reep. 101 en 86 stem men uitgebracht. Tijdens deze verkiezingen heeft de heer Kruyver volgens traditie de kampioensdiplo ma’s uitgereikt. De kascommissle wordt gehandhaafd na en kele discussies over de taak dezer commissie, eventueel de controle van een accountants bureau. De begrooting wordt na toelichting van en kele posten aanvaard. Brand bedreigt ons bosch-bezitl De meeste branden ontstaan door nonchalant weggegooide lucifers, door brandende siga retten- of sigaren-etndjes. Het is toch ook Uw devies, nietwaar

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 9