Bij storm over den afsluitdijk -J Valsche munterij I RADIOPROGRAMMA AANSLAG OP DEN HEER VAN BURINK BEZOEK AAN PASTOOR P. BRAAK Dl DONDERDAG 3 AUGUSTUS Nederlanders in Rome Audiëntie by Z. H. den Pau» zelf! Bloemenhulde te Soestdyk Twee tjalken gezonken Alle opvarenden gered In de residentie Dertig personen gedood ZWENDELAARS GEPAKT Gezochte niet thuis CRISIS-ZUIVEL-CENTRALE „De Chauffeur” verboden Communistische smaad schriften Door Duitsche politie in beslag De staking te Straatsburg genomen Neemt scherper vormen aan Veel leven om niet* Het Goereshaus-proces Uitstekende verbinding Nazi’s in Z.W.-Afrika VERKOOP-AUTOMATEN Storm OVER HET KANAAL DE TOREN VAN BECKÉRS Stormweer glansrijk doorstaan De Nazi-beweging in Zuid-Limburg Munitiedepot in de lucht gevlogen De Leuvensche hooge- school Installatie gevonden op een zolder te Aarlanderveen Luchtmanoeuvres bij Toulon Het aantal katholieke gezinnen in Slootdorp bedraagt reeds vier-en-zestig De Chineesche figuranten niet tn Duitschland toegelaten BEGROOTINGEN GOED GEKEURD DE ZIEKTEVERSCHIJNSELEN TE WINSUM Arbeider der ijsfabriek bacillen drager Overstroomingen op Trinidad Paniek onder de bevolking Een zware yzeren staaf door de ruiten van zyn woning te Rotterdam geworpen De verjaardag van de Koningin-Moeder Memorandum aan den voorzitter- der Wetgevende Vergadering Als u Zij verkochten slechte koffie en vergaten de cadeaux In militaire gebouwen verboden In October meer dan 50 leergangen vervlaamscht De poging van Miss Gleitze mislukt Eenige personen aan gehouden Vrijdag 4 Aug. 1933 gingen 2.30 8 uur VARA nlgte. 8 uur Gramofoon- 12.20 Gramofoon- BRUS8EL, 509 M. I nim j Slootdorp, 2 Augustus. In Donderdagmorgen wordt werden enkele aanplantingen wrak onwrikbaar VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ KAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS WARSCHAU, 1411 M. 8.35 Sollstencon- oert 7.25 Gramofoonmuzlek 8.20 Sym- De markante ïTZ- beteekerU Mercedes. Mercedes- Uw dageiijksche vriend en metgezel HINDENBURG. 2 Aug. (V. D.) De te Zaborze over de grens gekomen werkloozen uit Anto- nlenhüt te-Neudorf zijn in een turnhal onder gebracht. Hun verzorging wordt bekostigd uit middelen van de stad Hindenburg. In den loop van Dinsdagmiddag werd de grens door Foni sche grensbeambten en politie streng bewaakt. Naar aan de .Jdsb van deskundige «üde werd medegedeeld, hebben de onderzoekingen naar de oorzaken van de ziekteverschijnselen te Winsum als resultaat opgeleverd, dat als vaststaand kan worden aangenomen, dat een van de leden van het personeel van de üs- Met betrekking tot de restitutie van betaalde heffing bü uitvoer van „andere spljsvetten”, als bedoeld in de Crisis-Zuivel wet 1932 (Btbl. 290) herinnert de Crisls-Zulvel-Centrale belangheb benden aan hare circulaire do. 8231 van October 1932, waarin oa. werd medegedeeld: MILAAN, 331 M. - muziek 8.35 Idem. De Commissaris van Po&tle te Heerlen, hoofd van de Politie in den zin der Vreemdelingenwet, brengt ter kennis van de in de gemeente Heerlen wonende of verblijvende vreemdelingen, dat het hun verboden is zich naar het buitenland te begeven, teneinde aldaar anders dan voor het voldoen aan verplichtingen, voortvloeiende uit militairen dienstplicht, deel te nemen aan oefe ningen ta den wapenhandel of aan oefeningen, die een min of meer militair karakter hebben, hieronder ook te verstaan wehr-sport oefeningen en marsch- en of exercitle-oefeningen, door po litieke partijen georganiseerd. Overtreding van dit verbod zal ertoe leiden dat de betrokken vreemdelingen niet meer tn Nederland worden toegelaten, of dat hun lan ger verblijf in Nederland wordt ontzegd. gebouwen. Reeds verleende vergun- •ten worden ingetrokken. Bij beschikking van den minister van Defen sie is onder de verboden geschriften opgenomen ,De Chauffeur”, officieel orgaan van den Ne- derlandschen Bond van particuliere Chauffeurs, maandelijks verschijnend. di di ei in zi bi re re ril sli st oc Ba boek was. van hart *ein tract houd Wet huis theki nen beha: •chu tnldd het I gen haar War® Vóór dat i •anti in de de 30 mi kii Pc BK 1 na scl Y1 te en ru.' is Bil ste era loo zat kei ke« lijk kle liel I bei in gev var Ylr ten tini mi< bet var ver stel drü ove gar geh roei ton M wor dag fess De en 1 en Pre son Het Rotterdamsche gemeenteraadslid G. van Burink, dat van revolutionnalr socialist tot na tionaal hersteller bekeerd is, heeft Dinsdag avond de gevolgen van dien overgang op min der aangename wijze ondervonden. Reeds den avond na de vergadering, waarin de heer Van Burink in het Gebouw voor Kun sten en Wetenschappen gesproken heeft over ,.De bezem in de roode bonzenkllek” heeft men de ruiten van zijn woning in de Eerste Weena- straat 20 kapot gegooid. Meermalen verzuimen de betreffende expor teurs in dergelijke gevallen n.l. de aanvrage om restitutie van de betaalde heffing op het aan vraagformulier voor het export-geleidebiljet te vermelden, zoodat de Crlsis-Zulvel-Centrale alsdan hun eventueele latere aanvrage om re stitutie niet in behandeling kan nemen. Woensdagmorgen om half vijf is te Oldenzaal de extra-treln met de 150 Chlneezen uit Rotterdam gearriveerd, die te Berlijn door dé UFA zijn geëngageerd om op te treden in een film over den Chlneesch-Japanschen oorlog. Hoewel de Chlneezen allen van paspoorten zijn voorzien, heeft de Duitsche crimlneele politie hun den toegang tot Duitschland geweigerd. Het gezelschap bevindt zich op het oogenblik nog steeds op het statlonsemplacement te Oldenzaal in afwachting van nader te nemen beslissingen. PARUS (RADIO) 1725 M. 12.50 Gra mofoonmuzlek 8.20 Symphonleconcert 10.20 Oramofoonmuzlek. „Ten slotte kan leder, die op betaald gelelde- blljet ontvangen heeft, bfj weder-export der be treffende goederen, onder verwijzing naar het nummer van het betaalde geleidebiljet, een export-geleidebiljet aanvragen met terugbeta ling van de reeds betaalde heffing.” NEW-YORK, 2 Aug. Naar uit Managua wordt gemeld, is daar het hoofdmunltledepót Campo de Marte in de lucht gevlogen. Het on geluk gebeurde Dinsdagavond, terwijl de be volking deelnam aan een feestelijkheid op het Santo Domingo-plein. Dertig leden van de ci viele garde werden gedood. De explosie ver oorzaakte in de stad een paniek, daar de be volking oorspronkelijk in de meenlng verkeer de. dat er een aardbeving plaats had. fabriek de bacillendrager is geweest. Vermoed wordt dat het de machinist is, die thans met vacantle elders vertoeft. Zeker Is dit niet, om dat ook een ander Ud van het personeel in het begin der vorige week wegens ongesteldheid, die veel gelijkenis vertoonde met de thans heer- schende ziekte, van de fabriek is weggebleven. Doordat de patiënten thans voor het mee- rendeel niet meer ernstig zijn en bij verschil lenden zelfs flinke verbetering is ingetreden, is de rust in het dorpje langzamerhand weerge keerd. Toch zijn er nog verschillende patiën ten ernstig ongesteld en tn meerdere gezinnen liggen twee, drie en vier personen te bed. Alles wordt in het werk gesteld om de be smetting zooveel mogelijk tegen te gaan. Onder begunstiging van het bekende Oranje zonnetje werden de feesten te Soestdük ter eere van den 75sten verjaardag van de Hoóge Am bachtsvrouw? Ingezet met een concert op de Brink in de ochtenduren, hetwelk gegeven werd door het Baarnsche Harmoniegezelschap onder leiding van den heer Van Doppen. Burgemeester en Wethouders van Baarn waren bu dit concert aanwezig. WINDHOEK, 2 Aug. (Reuter.) Na een me morandum te hebben gericht aan den voorzit ter van de wetgevende vergadering van Zuld- West-Afrika, waarin geprotesteerd werd tegen de houding van enkele leden, die verzocht had den de Nazl-propaganda en het ongeoorloofd dragen van uniformen te verbieden, verlieten de Duitsche raadsleden de vergaderzaal Het Huls zette de beraadslagingen voort tegenwoordigheid van slechts tien leden. Een reis over den nieuwen afsluitdijk tusachen Noord-Holland en Friesland blijkt In menig vacantle-programma te zijn opgenomen. Voor al nu de otficleele ingebruikneming van dit verbindingsstuk is afgekondlgd, is een stroom van auto’a zijn tochten vice versa aangevan gen. En het Crisis-Comité vaart er wel bij; want vpor eiken luxe-auto die de sluiswerken passeert, wordt 1 geheven, plu» 10 cent voor eiken reiziger. Wij hebben de reis aanvaard, met Medembllk als uitgangspunt. Daar rijdt men de Wlerin germeer binnen op een goed overzichtelijk punt. Daar ziet men het nieuwe grondgebied, kilo meters in het rond. Men rijdt er over de liniaalrecht getrokken klinkerwegen, meer dan 4 Meter onder het peil, waar eens het Zui- derzeewater stond. Nu de vereischte wijzigingen zijn aangebracht hebben Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, naar wij vernemen, de begroetingen van Zaandam en Amsterdam voor het dienstjaar 1933 goedgekeurd. phonieconcert door het omroepsymphonle- orkest oJ.v. Wllkomirski 10.20 Dans muziek. ijzeren staaf van anderhalven meter lengte door de ruit van het kantoor te gooien, met de be doeling om dengene, die zich, naar vermoed werd, daarachter' verdekt had opgesteld, te treffen. Toen de heer Van Burink tegen middernacht arriveerde, en hij de kans liep door de nog voor zijn huis wachtenden gemolesteerd te wor den, riep hij de hulp in van de politie. Eerst toen kon hij ongehinderd zijn woning betreden. PARIJS, 2 Aug. (W. B.) Gisteren zijn in de buurt van Toulon de groote luchtmanoeuvres begonnen. Ongeveer 100 vliegtuigen nemen hier aan deel, waaronder 70 machines, die voor een groot-kaliberbommen zijn ingericht. De taak der vliegtuigen is het afweren van aanvallen op militaire en civiele instellingen in de omgeving van Toulon. Maarschalk Pétaln, inspecteur-generaal der luchtvloot, en Plèrre Cot. minister voor de luchtvaart, worden verwacht. Het mooie, niet te warme weer, heeft Woens dagavond zeer vele Hagenaars stadwaarts ge lokt, om de gezelligheid mede te maken.'die al tijd des avonds heerscht op den verjaardag van een der leden der Koninklijke Familie. De verlichting, aan de Departementsgebouw?n ont stoken. droeg mede het hare aan die gezellig heid bij. Menigeen ondernam ook een wande ling naar het Vredespaleis, dat als altijd, ba dende in zijn llchttooi, een machtigen indruk maakte. Voor muziek was ook gezorgd. De Amsterdamsche beiaardier J. Vincent bespeelde van 89 uur het carillon van den Haagschen toren. Dit alles maakte dat het zeer druk in de binnenstad was. )J Den laatsten tüd zijn herhaaldelijk huis vrouwen de dupe geworden van reizende koop lieden. die koffie met fraaie cadeaux te koop aanboden. De koffie Heten de heeren zich goed betalen, maar de beloofde geschenken, bestaande uit fraaie serviezen, waarvan onderdeden getoond werden om de kooplust te prikelen. bleven steeds achterwege. In Huizum, Gouda, Harderwijk, Sneek en LJlst Is o.a. deze zwendelarü bedreven. De gemeentepolitie van Leeuwarderadeel is er thans, naar het „Volk” bericht, na veel moeite in geslaagd de daders op te sporen. Het zijn J. C. J. en R. de J. te Amsterdam. Ze zijn aangehouden en ter beschikking van de justitie gesteld. PORT OF SPAIN. 3 Aug. (V.D.) Door swa- Miss Mercedes Gleltse, heden het Kanaal ren regenval zijn drie rivieren bulten haar oevers getreden, waardoor groote gebieden zijn overstroomd. In de stad is een enorm* materieels schade aangericht. Het water staat In het binnenst» der stad tot schouderhoogte. De bevolking is door een paniek bevangen, daar men vreest voor uitbreiding der overstroomingen. wciuch tucgruiauiii, eveneens ver- wondingen opgeloopen heeft. Vier der demon stranten, die als leiders waren opgetreden, wer den gearresteerd. In de legerorders is een mlnlsterieele kennis geving verschenen, waarbü ter kennis van de desbetreffende commandanten en chefs wordt gebracht, dat geen vergunning mag worden ver leend tot het plaatsen van verkoopautomaten in militair Hingen m< 0* (norkonte fTÏ- bel««k«nl Mercedes. Mvcadasr* Uw dagelljuche «tiend an ■•(gesel Men schrijft ons uit Rome d-d. 31 Juli: Het gezelschap van de Nederlandsche Rels- vereeniging voor Katholieken werd in audiëntie ontvangen door Z. H. den Paus. Als menschen uit een klein land vreesden wij verloren te gaan daar opzij bü Bint Pieter tusschen die groepen Spanjaarden en Amerikanen en wie al meer. Maar als op een wachtwoord: Olandesl, bracht een wacht ons door die groepen heen naar een groote menschenvolle audlëntle-zaal. En weer bekroop ons dat gevoel van verloren te gaan tusschen de menigte. Doch opnieuw dat wachtwoord en wij werden verder geleld, zalen door naar..., de laatste zaal: de eerste die de Paus zou bezoeken. Na een uur verscheen Zijne Heiligheid. Wij werden toegelaten tot den handkus en vóór Z. H. de zaal verliet, sprak hij ons toe, heette ons welkom, prees vooral ons werken voor de Missie en hoopte, dat het bezoek aan Rome dit jaar ons geloofsleven nog hooger zou opvoeren. Ten slotte de zegen: voor ons en de onzen eri allen, die wij bij onze intentie zouden inslulten. Stllbewogen en ontroerd luisterden wij, men schen uit een klein land, maar met een groot geloof, en daarom niet verloren ouder de me- Dinsdagavond is dit huis opnieuw het mik punt geworden, waarop politieke tegenstanders hun woede loslieten. Omstreeks half twaalf vergaderde zich een dertigtal menschen in de Weenastraat, die onder hevig tumult en drei gementen aan de bel trokken, en den heer Van Burink uitdaagden naar buiten te komen. Aan deze ultnoodlglng kon de bedoelde evenwel geen gevolg geven, daar hij niet thuis was. De woede van zijn tegenstanders nam toen zoodanig toe, dat zij er niet voor terugschrokken een zware Elf uur vond een grootsche bloemenhulde in het park Soestdük plaats. Honderden school kinderen, waaronder er 18 In het wit waren gekleed, huldigden de Vorstin, waarbij een mand met bloemen werd overhandigd. Duizenden dames en heeren hadden zich bil den stoet aan gesloten. De bloemen werden op de treden van het bordes neergelegd. De Koninklijke Familie, de Koningin-Moeder, H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana, dankte voor de bloe menhulde. Met zichtbare interesse volgden H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana den huldigingsstoet voor de Koningin-Moeder. ROME. 441 M. 9 36 Gevarieerd con cert 10.10 „Tutte ie strode conducono a Roma” blijspel In een bedrijf. WEENEN. 517 M. 5 50 Altvloolrecttal 7.30 Concert door het Weenache Symphonle- orkest 10.35 Gramofoonmuzlek. •b i Naar de Brusselsche .JBtandaard” uit de best» bron verneemt, zullen in October meer dan *4 leergangen aan de Leuvensche hoogeschool vervlaamscht worden. Daartoe zal een I2-tal nieuwe professoren worden benoemd. De HJst van deze leergangen en benoemingen kan nog niet gepubliceerd worden, omdat er nog onder- handelingen met de betrokken personen plaats hebben. Het blad kan echter reeds thans als officieel zeker de opening aankondigen van de Vlaamsche heelkundige kliniek (prof. R. Appel man!) en van de Vlaamsche geneeskundige kliniek (prof. F. van Goldsenhoven). Op het Amstelmeer nabij Wleringen zijn tijdens stormweer twee met puin geladen tjalk- achepen, welke achter een sleep voeren, losge raakt Tengevolge van den hevlgen golfslag maak ten belde schepen slagzij. ZU kregen water bin nen en zonken weldra. De opvarenden konden zich tijdig in de booten begeven. Zij werden opgemerkt door schipper Ruytenberg u<t Wle ringen, die met rijn schip in de buurt was De ze verleende terstond hulp en wist alle opva renden aan boord te nemen. De gezonken schepen zijn de „Op Hoop van Zegen”, schipper C. de Groot van Rotterdam en »Metje” schipper W. Klinker van Ams'.erdam. Eerstgenoemde schipper had zijn vrouw, drie kinderen en een knecht aan boord en de tweede schipper zijn vrouw, twee kinderen en een knecht Getracht zal worden de schepen, welke in on geveer 10 Meter diep water liggen, te lichten. Het felicitatleregister werd den geheelen dag druk geteekend. bes middags werd een vlieger wedstrijd gehouden voor de Jeugd, waarvoor eveneens groote belangstelling bestond. Voorts vond een orgelconcert plaats met Dick van*WH- legenburg .organist, en Max Plooyer en Bram Mendes, cel en viool. In de avonduren gaf „Cres cendo” een concert, terwijl de feesten besloten werden door een prachtig vuurwerk, aangeboden door het permanente Oranje-comité. Er stond op dien eersten dag van Augustus een geweldige storm. De Noordzee-golven beukten tegen de zwaar-massleve sluisdeuren op en spatten in fijne druppels sla een regen uiteen. Aan de andere zijde, zooveel lager, ligt het nleuw-gedoopte IJselmeer. dat nu en dan overspuit op de-zee Welk een Ingenieus werk is hier tot stand gekomen, dat zóó de natuur elementen op hun hevigst weet te trotseeren. Tusschen de betonnen aluistorens in is een breede ruimte gelaten, waar een» de spoorlijn tusschen Holland en Friesland zal worden aangelegd Terzijde liggen de nieuwe fortifi caties, noodig in verband met de defensie van ons land. En dan ging het met den auto over den on geveer 29 KM- langen afsluitdijk, een breede, uitstekend bestrate verbinding. De felle Noord- Westen-wlnd blijft maar stormen en demon streert hier wel zijn titanenmacht. We tornen op tegen dezen vijand; en eindelijk is Zurich bereikt, het andere uiteinde, eveneens met zijn grootsche sluizen en kunstwerken. Wü gaan voor het eerst Friesland in aan deze zijde; en omgekeerd zoeken andere reizi gers de sensatie van een eerste reis over dep dijk naar bet oude Holland. BERLIJN, 419 M. 4.30 Populair con cert 9.30 Concert 10.20 Berichten en dansmuziek. In de korte Jaren van deze reusachtige in poldering is reeds machtig veel tot stand ge komen. Op tal van plekken staan groote stee nen gebouwen, voor algemeene doeleinden in gericht, reeds werden enkele aanplantingen gedaan, in de destijds onder water uitgebag gerde kanalen varen de schepen; en zoowaar la reeds^het eerste hooi opgestapeld, staan de korenschoven op hun vervoer te wachten. Na riteer dan 75 K. M is Slootdorp bereikt, ongeveer te midden van de Wleringermeer- Het nieuwe restaurant, op den hoek van de Brink, maakt reeds goede zaken: want de tou ringcars vinden er een oase in de woestijn. Slootdorp gaat steeds meer op een gemeente geleken; de bestrating en verlichting zijn mo- RECKLINGHAU8EN. 2 Aug. (W. B.) Bij een huiszoeking te Gladbeck heeft de staatspolitie een aantal communistische geschriften gevon den, waarin da Duitsche regeering wordt be schimpt. De bewoner van het huis, een com munistische leider, werd gearresteerd. De politie heeft vastgesteld, dat deze smaad schriften in Nederland gedrukt zijn. Een door d enzandzulger „Neptunus” ingesteld onderzoek, heeft uitgewezen, dat de in zee ach tergebleven toren boven het Lutlne-wrak zich In den Jongsten Noord-Westerstorm, uitstekend heeft gehouden. Nog steeds staan kegel en boven de kokende zeeën. Bij een nieuwe mooi weer-periode kan het werk onmiddellijk voortgang Inden. KEULEN, 2 Aug. (V. D.) In het proces tegen de leden van den raad van commissarissen van de Goereshaus A. G. werd allereerst gehoord de beklaagde Mam, die verklaarde, dat zijn op gaven Juist geweest waren, behalve op één punt, waarvoor hij zich beriep op de opgaven van den medebeklaagde Fath. Deze verklaarde naar aan leiding van de tegen hem ingebrachte beschul diging, volgens welke hij ten nadeele van de A. G. zou beschikt hebben over gelden der maatschappij, die op de Deutsche Bank gede poneerd waren, dat hij tot die handeling ge rechtigd was. Faillissement was niet aange vraagd. omdat er hoop op verbetering bestond. Beklaagde Moenlng verklaarde, dat hij niet had geweten, welken inhoud de verzonden circulaires hadden gehad. Hij had zich slechts politiek, niet commercieel bij de onderneming geïnteresseerd. Ook Stocky bestreed, dat er van bedrog sprake was. Hij had den inhoud van de circulaires niet gekend en slechts gesproken met burgemeester Adenauer en anderen, die de onderneming, ook zonder dat souden hebben gesteund. Bruenlng verklaarde, dat hij den in houd wel had gekend, maar te goeder trouw was geweest. De behandeling voortgeset. HAMBURG, 372 M. 11.20 Grsmofoon- muzlek 11.50 Populair concert o.l.v. Becker 13Ö Gramofoonmuzlek idem 4.20 Concert - 10.40 Populaire en dansmuziek. KOMG8WUSTERHAUSEN, 1635 M. 12.20 Gramofoonmuzlek 2.06 Idem. LANGENBERG, 472 M. 12.20 Populair concert 1.60 Populair concert o.l.v. Kör ner 6.20 Concert 6.20 Populair con cert 11 05 Concert. DA VENTRY. 1554 M. 12.20 Orgelrecltal -— 1.06 Concer* 2 05 Concert door het 2.36 Gramofoonmuzlek 3 20 Concert Western Btudloorkest o.l.v. Frank Thomas door het Schotsche Studloorkest 6 50 Concert door het B B.C.-theaterorkest o.l.v. Stanford Robinson 7.50 Concert 9.40 Symphonleconcert door het B.B.C.-orkest 1105 Dansmuziek. PARIJS, (EIFFEL), 1448 M. 8.60 Conc. O.l.v. M. Flament. muziek l .so Concert door het kleine or kest van het NIR o.l.v. Emlle Lauwer* 6.36 Gramofoonmuzlek 8.20 Gramofoon muzlek 9.20 Concert uit bet casino te Knocke. KALUNDBORG. 1153 M. 12.20 Strijk orkest o.l.v. Harold Andersen 3.20 Carl Rydahl'* ensemble 10.36 Omroeporkest o.l.v. Emll Reesen 11.10 Moderne dans- muzlek. „Hebt uw naaste lief als u zelf’ ver maant het Evangelie. We hebben dtt dikwijls gehoord en gelezen. En we willen dit woord ook wel navolfen. Zoo haatdragend zijn de meesten on zer niet, dat we onzen naaste niet zouden willen liefhebben. We zijn voorstanders van den wereldvrede en de menschenverbroedering. We gaan er groot op, te behooren tot een kerk die de liefde predikt als eerste gebod. We willen onzen naaste liefhebben. Maar.... let wel. Het evangelie laat geen uitzonderingen toe. Wij zjjn niet gerechtigd om welke reden ook ‘n be paald iemand niet er bij te betrekken. En vooral: let op de toevoeging ^ils u zelf." Laat ons daarover vooral een mi nuut bezinnen. We moeten onzen naaste behandelen zooals wij zelf wenschen behandeld te worden. Dat houdt veel in. Niet maar gewoon den naaste in onze liefde, betrekken. Neen. STRAATSBURG, 2 Aug. (Reuter.) De alge meene staking, welke ontstaan is door het loon- conflict van de bouwvakarbeiders, duurt nog steeds voort. In de stad hebben heden betoogingen plaats gehad van stakers, zoqdat de politie moest in grijpen, waarbij «enige personen gewond wer den. Verscheidene deelnemers aan deze betooglng werden gearresteerd. Ook bij de electriciteltsbedrijven heeft thans een deel der arbeiders het werk neergelegd. De stroomverzorging lijdt hieronder evenwel niet, daar de stroop door andere centrales buiten de stad gelevWl wordt. dern, plantsoentjes zijn in aanleg, hier en daar verrijzen winkeltjes en zoo meer. BIJ gelegenheid van ons eerste interview met pastoor P. Braak, beloofden we. nog eens te rug te komen in deze eerste katholieke parochie op den bodem van de oude Zuiderzee. De opge wekte pastoor vetrelde ook nu met veel en thousiasme van zijn verheven werk tn deze bij zondere streek. Het aantal katholieke gezin nen in Slootdorp bedraagt reeds 64; er heerscht een groeiend geloofsleven. Het H. Geestkerkje is wel geen voorbeeld van Stijl, maar het is innig-devoot. Om den ande ren dag wordt hier de H. MU gelezen; op de overige dagen gaat de pastoor naar Midden meet. om er in het mooie kerkje, het tweede in de Wleringermeer, de zielzorg uit te oefenen. Er staan achter in die kerkjes groote offer blokken. met het opschrift „Vergeet mij nietl” De vacantlegangers mogen die offerblokken niet voorbij gaanl - Over het oude eiland Wleringen leidt een breede betonweg naar Den Oever, dat is naar het begin van den afsluitdijk Hier stond een file van auto’s te wachten, om den cijns aan het Crisis-Comité te voldoen en het nieuwe terrein te betreden. En dan stapte men uit, om de geweldige sluizen in oogenschouw te nemen. .BEROMUN8TER. 460 M. 5.60 Gramo foonmuzlek 7.35 Concert door het om roeporkest. LONDEN. 2 Aug. (V. D De poging vas te zwemmenvan Dover naar Calsds, Is mi** lukt. Tot vijf uur in den middag was zü een »tu» opgeschoten en had in pl.m. 7 uur 13 KM. alge- legd. Om 18 uur moest zü echter in verbana met de zeer ongunstige weersomstandigheden^ een hevig onweer ontlastte zleh boven dat o«* van het Kanaal opgeven en werd sij boord van de volgboot opgenomen. Bi) de huiszoeking werd inderdaad op den solder van het perceel een Installatie gevonden voor de vervaardiging van valsch geld, waar onder een aantal koperen schijven ter grootte va., een rijksdaalder, aluminium, zllverpoeder enz. Een en ander werd in beslag genomen, v. d. P. ontkende echter zich aan de vervaardiging van valsche rtfksdaalders, waarvan er geen enkele bij hem werd gevonden, te hebben schuldig ge maakt. De man Is echter gearresteerd en zal voor den Officier van Justitie te Den Haag worden voor geleid. Het onderzoek duurt voort. Door de politie te Amsterdam zijn Dinsdag avond eenige beschonken personen aangehou den, die in een auto reden en aan het potver teren waren. BU foullleering bleek. dat een hunner, de B„ valsche rtjksdaalders in zUn bezit had, welke vrijwel niet van echte waren te onderscheiden. Aanvankelijk weigerde de B. mede te deelen op welke wUze deze valsche munten in zUn bezit waren gekomen. Doch later op den avond viel hU door de mand en bekende hu deze ontvangen te hebben van zUn zwager v. d. r„ wonende te Aarlanderveen, ge meente Alphen a. d. RUn. Daar van de te Am sterdam gearresteerden Inmiddels twee personen weer in vrijheid waren gesteld, vreesde men. dat deze v. d. P. tUdig zouden waarschuwen. Eenige rechercheurs van de valsche geldcentrale hebben zich daarop onmiddellUk naar Alphen begeven, waar tn samenwerking met de plaatselUke po litie in den afgeloopen nacht een onderzoek werd ingesteld ten huize van v. d. P., die als motorhersteller bü zün aanstaande schoonmoe der in de Dorpsstraat te Aarlanderveen woont. HUIZEN, 298 M. 8 uur NCRV Schrift lezing en meditatie 8.16 Morgenconc 10.30 Morgendienst door ds. 8. C. van Wijn gaarden 11 uur Liederen-recital door Margrit Ruckstuhl. alt A. d vleugel Marln Maria Kwant 12 uur Politieberichten 12 16 Gramofoonmuzlek 12.30 Ensemble V. d. Horst 2 uur Rustpoos 2 30 Chr. lect „Over Joden en Jodengenooten”, van W J. J. Velden 3 uur Vloolrecltal door Georglen Gantzert 4 uur Gramofoon muzlek 5 uur Schoonheid van Augustus door Rinke Tolman 3— 5.30 Kwartet o. 1. v. Luise Lauenroth 6.30 A. J. Herwlg. be handeling van kamerplanten In den hoofd- KroeltUd 7 uur Politieberichten 7.15 Ned Chr Penbureau 7.30 Literair half uurtje. H. Spaans .Ja«pje” van Van Looy 8 uur Tlelsche Vrijwillige Muzlekver. Dlr. F. Hendrlch* 8 20 Orgelspel 8.40 Or kest 9 uur J. Hollander „De pentribune 9.30 Orkest 10.15 Vsz Dlas 10.28 Orgelspel 11 uur Gramofoonmuzlek 1130 Sluiting. HH.VER8UM, 1875 M. Gramof muz. 10 u. VPRO Morgenwijding 10.16 VARA Jan Lemaire draagt voor 10 30 Trio Guaronl 11.15 Jan Lemaire 11 30 Trio Guaronl 12 uur AVRO Gra mofoonmuzlek 12.30 Kovacs La Jos en zUn orkest, afgewisseld door gramofoon muzlek 2 30 Voordracht door mevr. Jeanne Hunsche-Verkade 3 uur Gramo foonmuzlek 4 uur VARA Orgelspel door Jan Vogel 4.30 Na-schooltijd Fr. Nlen- huys vertelt 5 10 Faust. Verkorte oplera van Gounod (gr.pl.) 6 uur Eddv Walls en zijn ensemble 6.40 Een en ander over pers en publieke opinie, door dr. J. Presser 7 uur Verv. concert 8 uur VPRO Cur sus: leerlingen van Christus. Eerste voor dracht door ds. W. J. Wegerlf. 9 uur In de pauze van het Kurhausconcert. lezing: de Industrlefllm en onafhankelijke film, door M H K Franken. Na afloop van het Kurhausconcert. Vrijz. Godsd. Persbureau 10.16 Jan H de Groot draagt voor uit eigen werk 1045 Gramofoonmuzlek 11 uur VARA Muzikale wandeling door verschillende muziekgenres (gr.pl.) 12 uur Sluiting. LUXEMBURG. 1191 M. 7 uur Lichte gramofoonmuzlek 7.45 Weeroverzicht 7 50 Symphonlsch concert van gramofoon muzlek 8 30 Causerie over een actueel onderwerp In het Nederlandsen 8.40 Lichte gramofoonmuzlek 9 uur Nieuws berichten In het Fransch 9.10 Voortzet ting gramofoonmuzlek 9 45 Nieuwsbe richten In het Dultsch 055 Dansmuziek. In de pauzes: slotnoteerlngen en wissel koersen. ni wi ee ee KATTOWITZ. 2 Aug. (V. D.) BU de werk- loozenbetoogingen te Antonlenhütte-Neudorf, waarbU. zooals we reeds meldden, meer dan honderd vüftlg werkloozen de grens hebben overschreden en op Dultsch grondgebied zün doorgedrongen, is een aantal personen gewond. Bü de ontbinding der betooglng werden in het geheel drie polltie-agenten gewond tengevolge van het werpen met steenen. terwül een aantal werkloozen, doordat hun slagen met gumml- Wanneer we dit eens goed nagaan dan zal Chritus’ woord te grooter t>e- teekenis voor onze samenleving krij gen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 6