R.K. kampioenschappe De Internationale Alpenrit prijs laaqd in Onze vacantie-fotowedstrijd K. O D -A. Limited n Weest origineel! FLINKE BELANGSTELLING VOORBEREIDING E4Y BAT EN BAL Vijfde prijs: ZATERDAG 5 AUGUSTUS Nieuwe records Het Gedenkboek naar Ontzaglijk verzwaard Examen Handenarbeid Examen Nijverheidsonderwijs Westersche beschaving Record kleinschrift individueele Hollandsche deelname De katholieke at Meten ontmoeten elkaar te Haarlem JUBILEUM NEDERL. CRICKETBOND De origineele betrouwbare film in het gele karton Snelheidsrecords in Engeland ----- y - - Eerste prijs: 8 opnamen 6 x 9 Regular 65 ct.^ 8 opnamen 6x9 Verichrome 75 ct. Andere formaten naar evenredigheid Vraagt uw handelaar om Koflak Film Droom of werkelijkheid? (Ingezonden door Van Bethray, Arnhem) Tweede prijs: Derde prijs: Vierde prijs: TARGET HAWK EYE W -f ra en u: lh id KODAK k r Mr. P. H. L. LAMBERTS HURRELBRINCK IXa. 16. De allernieuwste De voorwaarden Jantje bij aen gootsteen (Ingezonden door P. Meer, Brunssum) De schitterende nieuwe Kodak Slx-20, De meest moderne, meest elegante en tevens de kleinste rolfllmcamera voor foto’s 6x9, TER WAARDE VAN VIJFENZEVENTIG GULDEN. ■r te Münster, Bernard Schuma nn nieuw wereldrecord gevestigd 'oorden, bestaande uit 131.628 let- De beklimming van den Mount Everest (Ingezonden door P. Gallet, Amsterdam). denk boek, tegen den zal zeer r en lezeressen wel wi uur af legt de 190 mi- Ook in 1933 geniet het Haarlemsche Diocees de eer titels I we toe- MAASTRICHT. Geslaagd de heeren Boer, Den Bosph; C. Brouwers. J. v. A. Oomes en L. Schoenmakers. Eindhoven; Natrls. Bake!; P. v. d. Plas, Udenhout; Thomassen. Hoensbroek; J. Keunen. Wessem; mej. J. Fischer, Bargen. Afgewezen 3. lem. welke wedstrijd wegens terreinnood der "'DEN HAAG. Akte N V Geslaagd P. Gever- Rotterdammers op het Ajax-terreln te Lelden gespeeld zal worden Het is echter nog lang niet zeker, dat deze wedstrijd wel door zal gaan, aangezien zoowel de V.O.C.’er Beiers als de Haarlemmer Maas voor het Ne. Elftal, dat Zaterdag en Zondag te Haarlem zal spelenj gekozen zijn. Mocht intusschen deze wedstrijd wel door gaan, dan zullen de Haarlemmers een behoor lijk totaal bijeen moeten slaan, om niet met een inningsnederlaag terug te keeren. In de overgangsklasse A ontvangt Kampong A.C.C. en zal wel toe moeten zien dal de gasten met de punten gaan strijken. V.R.A. 2,gaat bij het Nljmeegsche Quick .te gast, doch zal wel niet veel pleizier van deze verre reis beleven. In overgang B gaat morgen de groote strijd tusschen HBS. en H.D.V8. De opgave voor H B.S.’ers is ditmaal wel erg zwjtar, want slechts by een inningsoverwinnlng op de Schiedam mers en die dan hun twee laatste wedstrijden bovendien nog moeten verliezen, kunnen de Hagenaars nog gelijk met hen komen. Wij gelooven niet dat het zoover zal komen, doch dat H.D.VS. misschien morgenavond reeds de kampioensvlag kan hljschen. Doordat H.C.C. 3 thans een goede kans heeft eens met een volledig elftal te kunnen verschij nen, geven wij de thuisclub ditmaal wel een kansje op een overwinning op Ajax. <L). Door den toer, dien de verschillende Engelsche teams door ons land maken, is het programma der laatste weken al zeer beperkt. Voor as. Zondag is slechts één ontmoeting in de le klasse vastgesteld. n.L V.O.C.Haar- Akte N E. Geslaagd H A. Smit, Amersfoort; K. Weijenfeld, Haarlem; P. A. L. Wilbers. Hel mond. Een schjjde: cher, heeftw door 23.281 wi ters, op een gewone briefkaart te schrijven. De tekst bestaat uit 83 bladzijden van Hit ler’s boek „Mein Kampf”. Er staan 236 regels op de briefkaart en het is slechts te lezen wanneer het <0 maal ver groot wordt. De schrijver heeft 64 uur noodtg gehad om de briefkaart te schrijven en nog eens 20 uur om het geschrevene na te zien. A. J. de Gerwen, W W. FILM Een oud stamhoofd der Pathans, een stam in Biitsch-Indlë, heeft in een onderhoud met een Engelsch journalist zich er over beklaagd, dat de jonge generatie der Pathans tegenwoor dig niet meer is wat hun vaders waren. Tegen woordig zijn de jonge Indiërs verwijfd,., zei hij, „zij scheren zich den baard af, rijden in auto's in plaats van op wilde paarden en vergeten hun gebed. De opvoeding, welke onze zonen in de Engelsche colleges krijgen." ging hij verder, „is hun niet goed bekomen. Zij heeft ze tot dwazen gemaakt, die voor onze traditioneele gebruiken nog slechts een verachtelijk lachje over hebben. Deze hoogbeschaafde jonge hee ren willen van den godsdienst hunner vaderen niets meer weten. ZIJ bidden bijna nooit meer en kennen in het geheel geen religieuze plich ten meer. Zij kleeden zich als .sahibs" en wat de kroon op alles zet, zij scheren zich niet al leen den baard af, maar dragen niet eens meer een knevel. Al deze dingen zijn voor ons, oude lieden, vreeselijk. Wij moeten met eigen oogen toezien hoe onze zonen het slachtoffer worden van de moderne beschaving, zonder het te kun nen verhinderen. De jqngelleden van tegen woordig zien in ons raadgevers slechts oudes~ wetsche, benepen menschjes. Neen, de jonge generatie is noch zoo sterk als wyin onze jeugd waren, noch bezit zij de krijgshaftige eigen schappen van vroegere generaties." D.E.M., Bakker en de Zwager Momenteel is dit nummer in Een fraaie Zak-Kodak no. 1, licht en elegant, geheel van metaal vervaar digd, in compursluiter 6x9. met uit stekende anastlgmatische lens TER WAARDE VAN ZESTIG GULDEN. Ook de Hollandsche deelnemers werken^ met uitzondering natuurlijk van het Wleleman's team, geheel individueel Waar er echter het toeval wil dat van de elf Hollanders er zeven op Fordwagens rijden, lijkt het alsof ook het Hollandsche gezelschap één compact geheel uit maakt. De oorzaak hieëvan ligt in de bekende Ford Service, die bU een dergelijken wedstrijd buitengewoon aan den dag treedt. De Forddealer uit Bolzano was met vijf me chaniclens aanwezig vöór den start. Alle wa gens werden gewasschen, gesmeerd, de olie is vcrverscht en alle moeren, bouten, schroeven enz. zijn met de uiterste nauwkeurigheid nage gaan. Tot zelfs de spanning der banden werd bij lederen wagen gecontroleerd, de bestuurders hebben niets te doen gehad dan uit te rusten en zich voor te bereiden voor de zware dagen, die komen zullen Kodak No. 1, sterie 3. Solide uitvoering, prima leerbekleeding, anastigm. lens, ’n prima toestel, formaat 6x9 c.M., •ter WAARDE VAN VEERTIG GUL DEN. 1 Kodak Six Kodak, form. 614x11. anastigm. lens, bellchtingsopgave op den sluiter, het meest compacte toestel in dat for maat, TER WAARDE VAN ZEVENEN DERTIG GULDEN 50 ets. Wij ontvangen foto’s, veel foto’s. Wij beken nen dit van harte en met vreugde; onze wed strijd gaat er bij onze fotografeerende lezers in als een plomblère bij de dames en een glas bier bij de heeren in deze heete midzomerdagen. Maar toch stelt bijna iedere brief, die ons eenige inzendingen brengt, Jn zékeren zin te leur. Daar is niets bijzonders by. wy bekijken het ons toegezondene met groote Interesse, dl? grooter wordt naarmate de voorstelling ons meer, te zeggen heeft, maar in het algemeen vertoonen de afbeeldingen toch te weinig ori ginaliteit. Merkwaardig is ook, dat van de tien foto’s, .welke we binnenkrygen, er zeker negen over kinderen -„gaan”. Een bewys hier voor leveren de exemplaren, welke we heden afdrukten, waarvan vooral .Jantje by den goot steen” voortreffeiyk is. Er zit een verhaal ach ter dit prentje. Er ryst onmlddeliyk een vermoeden op. waarom Jantje nu wel op dien stoel geklommen zou zyn: dry ven er visschen in de kom, of wascht hydebordenvoor moeder? Dit keykenhoekje vertelt over een typisch staaltje huishoudeiyk leven: de schoongewre ven aanrecht en de waschdoeken achter het kraak-helder gordyn. Uit deze foto spreekt duideiyk, hoe niet bombarie, een verkleedparty of een afgedwon gen glimlach aan het „knippen” vooraf behoe ven te gaan. De foto „Droom of werkeiykheid?” is uitste kend door de geheimzinnige, sprookjesachtige sfeer, die uit het beeld naar voren komt. Lange voorbereidingen hebben hier een mooi resultaat gehad, een resultaat, dat echter hoofdzakeiyx te danken Is, aan de wyze, waarop het kabou termannetje „genomen” werd. Óe beklimming van de Mount Everest ver telt van zon en zomer, elementen, die van de volgende inzendingen veel doen verwachten! PERS- EN PROPAGANDA- COMMISSIE Gedenkboek hunne medewerking verleend heb ben en die de commissie tot rèdactle en in het byzonder de heer en H.. W. Glerum en drs. Kleefstra dan ook tot eer kan strekken. wy twyfelen er dan ook niet aan, of dit Ge- r, dat vanat heden by den Boekhandel ;n grijs valwj 4 verkrijgbaar zal zyn. zbkpr zyn we^ onder de tairyke lezers ;n te vinden. Wegens mogeiyy.e grensmoeiiükheden tusschen Dultschland en Oostenrük is de start van den Internationalen Alpenrit van München naar Merano verplaatst. 'Een symbool van het inter nationalisme in de sport! Alsof men verhuisde om den hoek van de volgende straat.) De meeste deelnemers hebben deze verande ring met biydschap begroet, want nu kunnen zy by de voorbereidende werkzaamheden alle voordeelen genieten eener Italiaansche organi satie, die zooals steeds voorbeeldig is. Merano is vol buitenlandsche automobilisten, deelnemers aan den grooten jaariykschen Alpenwedstrüd. die leder jaar steeds meer belangstelling trekt Dit jaar staan 135 ryders uit 10 verschillende landen ingeschreven, het kleine Holland met zyn elf deelnemers komt op de viertje plaats na Engeland met 53. Dultschland~met 35 en Frank rijk met 16 deelnemers. De Hollandsche deel nemers zyn Jacob de Beer (D.K.W.), Staal (Bugatti), Schade (Wolseley), van Marken (Talbot), terwyi de 7 ovegjge Hollanders, Dr Weys. Jac. v. d. Meulen, van Beek Calkoen Van Abbe, Wielemans, dr. Sprenger V. Eyk en Went, alle zeven Fordwagens beryden. De drie laatste ryders vormen tezamen het Wielemans Fordteam, het eenige Nederlandsché team dat ingeschreven is en dat onder leiding staat van dr. Sprenger van Eyk. Vergeleken y de vorige jaren zyn de regle menten waaronder de Alpenrit ditmaal verreden wordt ontzagiyk verzwaard, zoozeer zelfs, dat de algemeene verwachting is, dat er maar uiterst weinig uitverkorenen zullen wezen, in staat om een Alpen Cup (de hoofdprys voor een team) of een Gletscher Cup (de hoofdprijs voor een individueel *ryder) te winnen. De verelschte ge middelden in de gecontroleerde bergstukken vooral zyn fantastisch opgeschroefd. Wanneer men, om een voorbeeld te geven, bedenkt, dat het wereldrecord op den Stelvio op naam van Hans von Stuck staat, die hier een gemiddelde maakte van 54 K.M. per uur met een 7 liter Mercedes racewagen met compressor, en thans van de deelnemers op hunne gewone standaard toermachlnes, waarmede zy 5 dagen lang door de bergen moeten jakkeren, een gemiddelde van 45 K.M. per uur wordt verlangd, dan begrupt men hoevele straf punten reeds zullen vallen op deze gecontroleerde bergstukken alleen. Want het reglement schryft voor, dat de deelnemen de machines uitsluitend standaard toermacui- nes zun, zooals zy voor het publiek verkrygbaar zyn. Veel Alpencups en veel Gletschercups zul len er dit jaar dus stellig niet uitgereikt worden, maar de deelnemers troosten zich met de ge dachte, dat de eer voor wien het haalt, des te grooter is en een onweersprekeiyk bewijs zal vormen voor de rykunst van den bestuurder en de buitengewone betrouwbaarheid van de ma chine. Dit staat nu reeds van te voren vast. De deelname aan een wedstryd als de inter nationale Alpenrit eischt een zorgvuldige voor bereiding, vooral voor de teams, voor welke het falen van een der teamgenooten zyn schaduw werpt over de prestaties der beide andere rij ders Merkwaardig is het hier in Merano te constateeren, op welke wijze de automobiel- clubs der verschillende landen hare nationale deelnemers verzorgen. De 35 Duitschers werken en masse, zy dragen allen hetzelfde costuum. een lange witte jas met rooden baret; men ziet ze overal verschynen, zoo is het Campo Aporliro. waar de machines ingeleverd worden, leeg van Germanen en een oogenblik daarna verschynt een lange colonne wagens, hoort men plotseling overal Duitsch spreken en ziet men overal de 'witte jassen en roode baretten. De Britten werken oogenschyniyk meer individueel, maar de samenhang tusschen het Engelsche gezel schap is minstens even groot. Een afgevaardig de van de Royal Automobille Club, de bekende kolonel Lindsay Lloyd, heeft de verzorging van alle Britsche ryders op zich genomen. Alle vra gen die een der Engelschen tot het comité te richten heeft, geschieden door zyne bemiddeling, hy is van alles op de hoogte, hy zorgt voor alles, maar laat verder ieder Engelsch deelnemer ge heel vry. in zyn doen en laten. Een groote camion zorgt gedurende den wed stryd. die in 5 etappen door Italië. Zwitserland en Frankryk loopt, voor het vervoer der bagage van alle Engelsche deelnemers. Het is een in perfectie doorgevoerd systeem van gedecentra liseerde concentratie. De Fransche deelnemers staan leder op zich zelf, zy kennen elkaar ternauwemoods. In Engeland wordt de snelheid der treinen voortdurend verhoogd. Op de hoofdiynen van het net der .London Midland and Scottish Railway" hebben reeds 2182 tremen den rytyd zoo verkort, dat een besparing van 6656 minu ten bereikt werd. Op dit net rüaen thans 112 treinen, die van het station van vertrek tot het eindstation een gemiddelde snelheid van 88,5 K.M. per uur bereiken. By de ..Great Western Railway" zyn tegenwoordig 23 exprestreinen in dienst die een uursnelheld van 96 K.M. hebben. De bllksemtrein van Cheltenham, die den af stand van 150 K.M. tusschen Swindon en Pad dington in 65 minuten aflegt, houdt nog steeds het record van den sneisten stoomtrein ter we reld. Een groote menigte heeft de eerste reis van den „vliegenden Schot" volgens de zomer- dlenstregellng, bijgewoond Deze reis gaat van King Cross naar Edinburg Het 626 K.M. lange traject wordt zonder oponthoud in 7 *4 gelegd. De sneltrein van Scarborough 300 K.M. tusschen Londen en York in nuten af. Het is een uitstekende gedachte geweest, om ter gelegenheid van het vyftigjarig bestaan van den Nederlandschen Cricketbond een Gedenk boek te laten verschynen. Dit boek, in prachtband verschenen, heeft als taak de geschiedenis van den N.C.B. over een halve eeuw zoo goed en zoo volledig mogeiyk weer te geven. Een taak, die allesbehalve gemakkeiyk was uit te voeren, aangezien dlkwyis met de grootste moeite de verschillende gegevens te verkrygen waren. Niettegenstaande dat, is de commissie tot redactie, bygestaan door vele getrouwe mede werkers, er byzonder wel in geslaagd een uit stekend overzicht te krygen van inzichten over toestanden van voorheen en thans, over per sonen die de geschiedenis van den Ned. Cricket Bond als het ware gemaakt hebben, alsmede een schat van statistieken en een keur van foto's uit het verleden en het heden Een woord van hulde komt dan ook volko- 3. Door inzending staat men ons het repro ductierecht van de foto af. 4. Inzenders onderwerpen zich zonder voorbe houd aan de beslissing van de Redactie. 5. Over de inzendingen kan geen correspon dentie worden gevoerd, afdrukken niet worden teruggezonden. 6. Op de enveloppe schrijve men naast het adres de vermelding: „Foto-vacantie- prijsvraag" terwijl aan de achterzijde van de foto naam, straat en woon plaats duidelijk moeten zjjn geschreven. Zooals wy reeds eerder meldden, wordt op t Rood en Wit-terrein aan de Spanjaardslaan de tweedaagsche wedstryd tusschen het Ned elftal en de Free Foresters gespeeld. Een wedstryd die het aanschouwen volkomen waard zal biyken te zyn en die wy dan ook aan ieder cricketliefhebber kunnen aanbevelen dezen wedstryd eens te gaan bezoeken. Het volledige programma luidt: 5 6 Aug.: Ned. ElftalFree Foresters (terrein Rood en Wit). 6 Augustus: le kl.: V.O.C.—Haarlem (AJax- terreln. Leiden): overg. A: Kampong—AA.C Quick (N>—V.RA. 2; overg B: H.C.C. 3—Ajax (L) 2. HBS—Herm. D.V.8.; 2 A: U.W.—Her cules, OlympiaVleerm„ Haarlem 2V.V.V. 2 1. Deelnemers moeten abouné zijn van ons blad. 2. Alleen amateur-fotografen kunnen mede, dingen naar de prijzen; beroepsfotografen zijn uitgesloten. ■de wedstryden om de nationale meester- binnen zyn grenzen te verwerken. Wederom zal de bloem der Roomsene athleten bijeen komen voor den grooten strud van ieder jaar De A. C. E. is dit keer met de organisatie be last en heeft het uitstekend ingerichte H B.C.- terrein voor dat doel verkregen. Het HB.C.-terrein is momenteel een der beste sportvelden uit het Westen, waar heel wat toeschouwers geborgen Kunnen worden Op het terrein is een groote overdekte tri bune. er is een uitstekende rywielstalling. Kort om 1933 belooft in veel grootere mate dan voorheen, de nationale kampioenschappen tot een succes te zien worden. De „nationale" verheugt zich wederom in een groote belangstelling De bisdommen Roermond en Haarlem vaardigden, hun sterkste ploegen af. terwyi ook de deelnemers uit de andere diocesen tot de beste athleten van Roomsch Nederland gerekend kunnen worden Of het tot nieuwe records zal zomen? We meenen deze vraag bevestigend te mogen en ïe kunhen beantwoorden Immers de tot nu toe gehouden wedstryden gaven blijk van den enormen technischen groei, der beweging; welke groei zich ultte in tairyke verbeterde records. We volstaan met éeff beknopte bespreking van de verschillende, ngunmers, waaruit blyken zal dat de kampioenschappen 1933 tot succes volle moeten worden Op de 100 meter zien we als gegadigden o m. den Mulo-man Van Eemeren, die reeds een maal 11.1 sec. deed noteeren Met de Jong Leven cracks de Lange en Hoven, die beiden al eens 1 nationale record 11.4 evenaarden, zal het tot een Interessanten stryd komen. Op dit num mer staan verder nog ingeschreven: W van der Schot, U.D.I., P van Dam. Te Victory, A. van Bentum. de Bataven en een aantal Limburg- sche sprinters, die zeer zeker als waardige te genstanders staan aangeschreven. De 400 meter zal vermoedelyk wel op een Haarlemsche zege uitloopen. Met cracks als Burgman, O.I.C., De Boer, Jong Leven en B. Blaisse van O.I.C gelooven we den D.H.AX sterk genoeg om dit nummer in de wacht te aleepen Op de 800 meter Den we oude bekenden als Jansen, Swift. B. Hoven, Jong Leven, P. van Nobelen, Teylingen en Th. Vriesekoop van Wilskracht, Alphen. In dit uitgelezen gezel schap missen we den A.C.E.’er Henk Mathot, die door een 'opgeloopen blessure voorlooplg niet kan starten. Of Hoven en zyn andere Haarlemsche Collega's den taaien Jansen over vleugelen kunnen, is een vraag die heel moei- U)k beantwoord kan worden De 1500 M. brehgt o.a. aan den start W. Ves- sies van D.E M„ Th. Vroesekoop van Wilskracht en J. van Bakel, de Bataven. Vessies Is reeds eenige jaren abonné op den titel en waar Vrie sekoop thans officieus houder van het record op dien afstand is, zal ook in dit onderdeel een felle stryd te wachten zyn. By de Lim burgers missen we den Velodaan Jansen, het geen een geduchte verzwakking beteekent voor de Llmburgsche kansen Of bevindt zich onder de anderen een waardig opvolger voor den stevigen Heerlenaar? Het lange afstandnummer 3000 M. doet naast eenige oudgedienden, ook een aantal coming man voor het voetlicht komen. Hummels van VJJ.Z. uit Arnhem bracht 16 juli jl. het 3000 M. record op zyn naam. We gelooven wel dat hy het hard te' verantwoorden zal krygen, al zal de zege vermoedelyk een Arnhemsche wor den. De 4 x 100 M. doet ojl. Jong Leven aan den ■tart verschynen en de kans op een nieuw re cord is hier niet denkbeeldig. De rood-groene Amsterdammers zyn momenteel zeer snel en zelfs een gecombineerde D.H.AJC.-ploeg zal het tegen hen wel moeten afleggen Ook op de 800, 400, 200 100 M. estafette tref fen we Jong Leven, dloc. recordhouder, aan en deze stryd doet ons ook een Haarlemsche zege Verwachtën. By de werpnummers zien we met groote be langstelling uit naar de verrichtingen van den DEN HAAG. Akte N. b. Geslaagd 8. Spies, Almelo en N. J. van Veen, Rotterdam. Akte N. I. Geslaagd J. van Rlemsdyk, Heem stede en R. van Rossum, Haarlem. Akte N. IV. Geslaagd H. Schuurman, Utrecht erf W. J. Sygers, Amsterdam. Akte N. j. Geslaagd C. van Miltenburg, Am sterdam Akte N. X. Geslaagd A. Bungener te Hilver sum en J W. Evers te Rotterdam. Akte N. e. 8. Monkel te Naarden. Akte N IXa. F Meyer, Hilversum. W. Mul der, Arnhem en G^,G. J. Reismann te Am sterdam. Akte N XI. de dames G. van Leeuwen, Rot terdam; E. C. van der Noordaa, Rijswyk (Z.- H.) 1 Kodak Junior, ultsprlngmodel, met anastigm. lens, fohnaat 6x9; handig/ makkelijk zakformaat, TER WAARDE VAN TWEEËNTWINTIG GILDEN 50 CTS. En verder niet minder dan v Ij f 11 g troostpryzen. •n Prima Kbdak doosvorfh-camera formaat 6x9, beschermde lens, TER WAARDE VAN ZES GULDEN. de Bevenwyker reus daar boven uit zal komen. Zullen de Limburgertf’ voor een verrassing zor gen? Uit deze bespreking biykt wel dat er stryd genoeg zal zyn om de keurige pryzen, die de A.C.E.'ers voor deze wedstryden hebben aan gekocht. Moeite noch kosten zyn gespaard om de .nationale 1932" tot top-wedstryden te ma ken. Recordwedstryden zullen het worden; verwachten dus ook een record aantal schouwers. De wedstryden beginnen om 2 uur. Het H.B.C.-terrein ligt aan den Heerenweg te Heemstede by de R K. kerk. Populaire toegangsprijzen, ziedaar de laatste belangryke mededeellng. We verwachten u! ’s HERTOGENBOSCH. (Examens R. K. Ver- eenlging tot Bevordering van Industrie Onder wijs voor Meisjes ,j8t. Anna”) Voor coupeuse geslaagd de dames: J. Verhoosel, A. Deckers. H. v. d. Pol. Tilburg; R. Assen, J. Bults, J Hendriksen, Boxmeer; A. Lamboo. M. Güissen C. Aben, Roermond; J. Snel. M. Roberts. M Feyts. M Jörissen. Slttard; W. Smulders. M Boerboom.^ A. Rosmalen, Th. van Lqosbroek. A. v. Heesch, J. v. d. Poel, M. Klinkhamer, A Ruljs, M. v. Dyke, J. v. Grunsven, M. v. a. Wielen. Oss; H. van Heukelom, C. Janssen, 8. Jacobs, Venlo. Holland-man Westgeest Met zyn recordworp 36.65 M. discus stempelde hy zich tot een wer per van klasse, die zeker in staat zai 'biyken de concurrenten van zich af te schudden Het ÜUA.C moet hêt’by discuswerpen doen zohder Kult van D.WS, zoodat zyn record ernstig in gevaar komp. Rempe, the Victory, en M. van Hagen, A.C.E., zullen eveneens waardige ver tegenwoordigers blyken voor den D H A.K. Duyn. Westgeest, Jansen en Van Hagen zyn een viertal erkende krachten by het kogelstoo- ten. Beike eerstgenoemden voeren reeds eenige jaren siryd, met afwisselend succes, om de recordhjgiders-eer. Eerstgenoemde is momen teel dF gelukkige en de aanwezigheid van de Limburgsche cracks zal hem tot grootere acti viteit prikkelen! 12 meter? We hopen het! Het speerwerpen, een speciaal Zuideiyk num mer van boven de 50 meter, zal ook dit keer geen Haarlemsche zege opleveren Toch ver wachten we van de D.HA.K.-cracks betere prestaties dan by vorige gelegenheden. Het hoogspringen levert o.a. weer den Mulo- man Van Eemeren, die „goed voor 1 65 M is." Het hoogspringen is nog' altyd stlefmoederlyk bedeeld. 1 Wordt dus tijd daar een schepje op te doen. Met 1.82 M. b.v. zouden we al heel wat vooruit gaan. Beter is het gesteld met het vèr-sprlngen Daar staan niet minder dan een achttal namen ingeschreven, met het 6 M. brevet. De ideale springbak op het H.BC.-terrein kon wel eens getuige zyn van een nieuw record. Wie het zal zyn, is niet vooruit te bepalen, al geven we de D.H.A.K.-mannen de meeste kans. Hinkstapsprong eindigt weer in een D.H A K overwinning. De cracks spririgen constant 13 M. en het record 13.40.5 M. kon wel eens aan een herziening worden onderworpen. By polshoog staan weer bekende namen als Kaptein, D.E.M., Bakker en de Zwager van Holland. Momenteel is dit nummer in het Haarlemsche goed verzorgd. Kaptein bezit het record met 3 52 M„ maar we gelooven niet dat nnen toe aan allen, die aan dit keurig verzorgde dlnk en H. A. Hendriks te Den Haag en J- de Jong te Heerenveen. Akte Nj Geslaagd F O. M. Boekhoof te Am sterdam; PP. L. Hubbeling te den Helder en H. G de Vaam te Wamel. Akte Nk. Geslaagd W. A Bonnier te Rotter dam en W. D. Wansink te Hengelo (O). Akte N I. Geslaagd En Ruys, Haarlem erf W. H M Schaaper te Beverwijk. Akte N III. Geslaagd.' H. Th. Bout; Rotter dam; H. C. de Bruin, Amsterdam (Z.); W. Dykema, Hillegersberg. Ch. H. B. Estourgie, Nymegen, G. de Graaf, Assen. Akte N IXa. Geslaagd L. H. J. Schyns, Maastricht. Akte N XI. Geslaagd de dames E. W. Ros te Amsterdam en L. H. M A. Schukking te 'sGra- venhage. Akte N X. Geslaagd P. Hoogervorst te Rot terdam. PSMjèSEff? F- j Qa A aar en. ÏCT la. wd. Ing ET

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 9