ONS BLAD 5 Augustusdag te Beauraing Amerika herstelbeweging f F* 'I i I Codos en Rossi De Oostenrij ksche Het nieuws van heden Nazi’s ’s VERSCHIJNING ZOU ZICH HERHAALD HEBBEN KEERT TROTSKY TERUG NAAR RUSLAND? v DE STAKINGEN IN PENN- SYL VANIA DE BAROMETER JOH. LAU WERS rATGLOr 3 ALKMAAR Kompassen en VEREEN IG DE KATHOLIEKE PERS MAANDAG 7 AUGUSTUS 1933 ZES EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 266 DE WERELDJAMBOREE IN HONGARIJE ZN Eenige genezingen 4 De Nazi’s in Oostenrijk Vliegen zij door naar Karats ji I Dr. Dollfuss naar Rome Voor W eekend-beaprekingen Microscopen 120 kinderen verbrand Koreaansche havenstad verwoest Boycot 2 weken uitgeateld Amneatie in Rualand Mogelijk zal hij dwang gebruiken Rooaevelt tracht het mynconflict peraoonlyk op te loaaen Een bedrag van 2 millioen pond zou zich in het wrak bevinden Nieuwe revolutionnaire centrale ontdekt Onderhoud van twee uur met Litwinoff DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN i i Hi De St. Albert-kerk in de Linienstrasse te Berlijn, die bijna voltooid ie Hy zou de leiding krygen der Spvjet-troepen in de Oekraïne Vorige stand: 798 Op zoek naar een schat in de „Lusitania” een politieke beapreking met Muaaolini Scherp artikel van de „Sunday Times” „Nog heeft Hitler tyd een eind te maken aan -de politiek, die de geheele wereld van Duitach- land heeft vervreemd” De Oceaanvlucht van de „vliegen de lekkerbekken” gealaagd ADVERTENTIEPRIJZEN .- Per lossen regel 20c., ingez. med. 40c. p. regel,- idem op pag één 55c.p. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek Telefoonnummer 433 De Rijksbestuurder van Hongarije, Hort hg, en Lord Baden PoweU tijdens de parade der verkenners. Het Weer iiiiiiiiiniliiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiimg Come Tilmant verklaart, dat de H. Maria hem aanduidingen voor een kapel gaf r NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD Mislukte stratosfeertocht te Chicago. Ook in Ned.-lndië een uniform-verbod? L7 O in ri st i, I. 1 o r i hebben ondernomen. dent seinde ons Zaterdag- De nazi's in Oostenrj^. Nieuwe revolutionnaire centrale ontdekt. -w- Engelach-Fransche demarche te Berlijn, in ver band met de Nazi-propaganda In Oostenrijk. - I TOKIO, 5 Aug. (V.D.) De Koreaansche ha venstad Foesan is door een typhoon, die ge paard ging met hevigen regenval, voor een groot gedeelte verwoest. Er werden 133 huizen vernield en door het water weggeslagen. 750 hutaen staan geheel on der water en zestig vlsscheraschepen werden op drift gejaagd, de haven uitgedreven en op zee vernield. Ook verscheidene bruggen werden door het water weggeslagen. Volgens tot nog toe ont vangen berichten werd slechts een persoon ge dood. terwjjl tien gewond werden. PEKING. 7 Aug. (V. D.) Volgens berichten uit Oeroemtsjl is tijdens de les brand uitge broken in de Fazyn; 130 scholieren lieten in de vlammen het leven. Brandstichting zou de oor zaak van deze ramp zijn. Begrafenis der slachtoffers van bet anto-onge- luk te Purmerend. 1 Hei Nederlandsehe schip „Alkaïd" In de Witte Zee” in nood. Roosevelt kondigt een industrieelen wapenstil stand tusschen werkgevers en werknemers af. Wetsontwerp Ingediend houdende verbod van bereiding van alcoholhoudende likeuren uit wfjn. Invallen der politie op Sumatra. De ongeregeldhelden in de werkverschaffing; krachtig optreden der regeering verwacht. Hoogste stand op Maandag 1 nr an.: 754 om. ede. in em. in J te 'er end het werk beidstijd haafd. lu ik: fit. en en bt. arbeidsvoorwaarden, die In de kledingmaga zijnen bestonden worden afgeschaft. Ook tee- kende hjj de code voor de electrlciteits-indus- trie. inde de fche re- ?ee- ge- vol- deeto loor- fleke ster- rd. Onze bijzondere correspondent schrijft ons nader: im. ,m- er- er- ve- iz) itl Ernstig auto-ongeluk onder Koudekerke. l' Het besluit van de regeering, om te probee- ren een accoord te verkrijgen, zal waarschijn lijk als een precedent worden beschouwd. Men verwacht namelijk in de naaste toekomst be langrijke conflicten tusschen de georganiseer de arbeiders en de groote industrieele onderne mingen, naar aanleiding van de toetreding en masse der arbeiders tot de vakvëreeniglngen, hetgeen de werkgevers willen beletten. Daar de mijnindustrie nog niet door een code Is geregeld, heeft Roosevelt voor het oogenblik niet de bevoegdheid aan de mijneigenaren zijn wil op te leggen, maar Indien dezen voor 1 September as. niet zelf een bevredigend code Indienen, zal Roosevelt hen kunnen dwingen zijn code te aanvaarden. Behalve de steenkoolindustrie zijn er In Penn sylvania nog talrijke arbeidsconflicten in andere bedrijven, waarbij 100.000 werklieden zijn betrok ken. In Juli zijn niet minder dan 163 stakingen in genoemden staat geproclameerd. Onze bijzondere correspondent te Beauraing seint ons d.d. 5 Augustus: Op X moment der verschijning aan Come to een Eerwaarde Zuster van Vincentius i Paulo van Meulebeke bfl Thielt, lijdend aan tubercu lose, van haar kwaal genezen. ZU was mor gens gebracht en had tijdens de reis veel bloed, gespuwd. Het geval wordt onderzocht. «p v.uv. uu nws. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiii^ CHICAGO. 5 Aug. (Reuter.) De voorzitter van den Amerlkaanschen Bond van meestersmlds Charles Courtney, heeft een plan ontworpen om den schat te bergen, welken naar men denkt verborgen is in het wrak van de .Lusi tania", het Engelsche schip, dat tijdens den oorlog door een Duitsche onderzeeboot tot zin ken is gebracht. Courtney zegt, dat het werk zal beginnen in den Atlantlschen Oceaan ter hoogte van de lersche kust, zoodra de weersomstandigheden gunstig zijn. Ofschoon van goud geen melding is gemaakt zou zich volgens Courtney voor een bedrag van tusschen 1 en 3 millioen pond edel metaal aan boord bevinden. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag be gon de groote trek naar Beauraing in verband met de „ultnoodiging”, welke de H. Maagd aan Come Tllmant zou hebben gedaan. De weg Dinant—Beauraing was geheel bezet met alle soorten van voertuigen. Zaterdagmorgen om 5 uur werd de drukte volledig: niet minder dan 118 treinen en 3500 auto's hadden toen hun menschenlast zien wegstroomen. Dertienhon derd zieken waren aanwezig, die, voor zoover mogelijk, in den kloostertuin tegenover de grot werden gedragen. Om 650 uur zetten gendarmen spoordijk en straten af. Het volk moest in een cirkel van 3 KM. omtrek langs de grot trekken. Bereden gendarmerie dringt de menschen uit de onmld- dellljke nabijheid der grot terug. Vit de mas sale menigte stijgt een voortdurend gebed om hoog. Om 8 uur is de menigte aangegroeid tot 300.000 man. Het wordt een prachtig blauwe lucht met stralende zon. Er zijn ook vele Ne derlanders aangekomen met auto’s en bussen De ordedienst Is uitstekend verzorgd; luidsprekers geven den bezoekers aanwijzingen. Dan, om half tien 's morgens, mompelt Come Tllmant binnensmonds aan dr. Malstriaux en enkele autoriteiten, dat hU een verschijning heeft gezien. Hij zag ook een toekomstige kapel en kreeg aanduidingen van de verschijning Het geheim wordt onderzocht en zal later aan het publiek worden geopenbaard. Wl) geven deze laatste mededeellngen onder groot voorbehoud weer. Onae corresp avond: Het m thans vaststaan, dat er acht genezingen hebben plaats gevonden. Zeven gebenrden in den kloostertuin, een buiten 4e grot. De geweldige menigte heeft de Heilige Maagd een grootache hulde gebracht. Tel kens opnieuw begonnen de duizenden spon taan het Magnificat te zingen. PARIJS. 7 Aug. (Reuter). Een Engelsch blad heeft naar Royat een speclalen verslggaever ge vonden, die nauwkeurig de gangen van Litwi noff en Trotsky moest nagaan. De journalist heeft thans bericht, dat niet tegenstaande de officieele tegenspraken, Trots ky en Litwinoff een onderhoud van ongeveer twee uur hebben gehad, waarbij besloten is, dat Trotsky niet alleen naar Rusland zal te- rugkeeren, doch zelfs de leiding van de Sovjet troepen in de Oekraïne op zich zal nemen. De Oekrainsche troepen, grootendeels gere- cruteerd uit de boerenbevolking, moeten op het punt staan aan het muiten te slaan, aange zien zij ontevreden zijn over de landbouw-poli- tiek van Stalin. Men hoopt thans, dat Trotsky, die zich steeds een vriend van de landbouwende bevolking heeft getoond, de gemoederen zal kalmeeren. De leiders der steunen het Beauraing, 5 Aug. 1933 De dag is nog niet ten einde, maar er is al veel gebeurd. Zoo juist 3 uur maakte ik de 5e genezing mee van dezen dag. *n Jonge man, lijdend aan epilepsie en zware hartziekte, stervende hier gebracht en door den dokter op gegeven, staat plotseling geheel genezen op. t Enthousiasme groeit met het uur, en t Magnl- flcat is niet meer van de lucht, ‘n Tweede ge- nezene werd zooeven op de handen voortge dragen, *n meisje, dat sinds jaren haar hand niet had kunnen bewegen. Om half een was ik juist aanwezig, toen *n vrouw op krukken, die 13 jaar niet meer had kunnen loopen, voor de grot gekomen, haar krukken wegwerpt, en naar X huis der zusters loopt, waar steeds het medisch onderzoek plaats bad. tls moeilijk om altijd precies te achterhalen wat er aan gemankeerd heeft, en men moet door 'n dichte menigte van enthousiasten heen dringen, om bij de bron te komen, en daar te hooren wit er eigenlijk gaande is. Maar van daag kan men er vrij zeker van zijn, dat alle genezenen tot de zwaar-zieken hebben behoord, want vanwege de overgroot* aanvraag zijn al leen diegenen binnen de beperkte ruimte toe gelaten, die *n duidelijk attest van den dokter bezaten omtrent den ernst van hun kwaal «n dat zijn er nog 13001 De toeloop naar Beauraing Is zoo geweldig, dat een algeheele terrelnsverandering absoluut noodzakelijk la Zooeven heb Ik 1% uur noodlg gehad om bjj WEENEN, 5 Aug. (V. D.) De In nauwe re latie met de Oostenrljksche regeering staande „Relchspost” weet te melden, dat de politie ook een tweede geheime centrale, die een omwen teling in Oostenrijk voorbereidde op het spoor is gekomen, doch dat nadere bijzonderheden door de politie geheim worden gehouden. Op het bureau dezer centrale zou men rapporten over den politleken toestand in de Bondslanden. ge codeerde partljdocumenten en andere geschrif ten van beteekenls, hebben gevonden. Onder den titel „Gruwelberlchtgeving in Oostenrijk" deelt het blad mede, dat de gear resteerde journalisten Schepky en Hoenlg. als mede de voormalige nationaal-soclalistlsche hoofdredacteur Kott uit Oostenrijk zullen wor- De Se Augustus te Beauraing. Cogae Tllmant verklaart een verschijning te hebben gehad. Enorme menschenmasea I sommigen der minder fanatieke partUgenooten de vraag op de lippen mag brengen, of er elgen- De Amerikaansche herstelbeweging. Roosevelt maakt een einde aan de wijnstaking in Penn- sylvanië. Boycot twee weken uitgesteld. IiONDEN, 6 Augustus. (Reuter). Een spin, die een vlieg in haar web lokt, is een zachtaardig, vriendelijk schepsel, vergeleken met de Nazi's in hun houding jegens Oostenrijk, zegt de .Sun day Times”. Een overwinning der Nazi's in dit opzicht zou, zoo gaat het blad voort, ongetwijfeld een groote troostprijs zijn voor de rustelooze krijgsbenden, die meer dan teleurgesteld zijn over de misluk king der z.g. Natlonaal-Sociallstische regeering om een ernstige poging te doen te voldoen aan de tweede helft van haar naam ..Socialistisch”, of eenigen tastbaren aanval te doen op de werk loosheid. In buitenlandsch politiek opzicht zou een overwinning der Nazi's ten opzichte van Oos tenrijk Dultschlands prestige in mldden-Europa aanmerkelijk versterken. In herinnering brengend, dat het gedecideerde blijk van misnoegen, dat btf een vorige gelegen- ld door de zegslieden van Engeland is ge geven. de Duitsche regeering op haar achterste beenen heeft doen staan, gelooft het blad met stelligheid, dat alleen een eensgezinde waar schuwing van de Engelsche. Fransche en Ita- liaansche regeering eenige kans op succes zal hebben. Het blad voegt eraan toe. dat ook een Inter nationaal protest noodlg kan worden betreffen de Dultschlands vorderingen in de herbewape ning. Zoolang *de zitting der ontwapeningsconfe rentie van October nog niet begonnen is, heeft Duitschland geen enkel excuus om met de her bewapening te beginnen. Duitschland houdt alle vooruitzichten op een vredestoestand in Europa tegen. Hitler blijft voortgaan met ons te verzekeren van zijn strikt eerlijke bedoelingen. Hij heeft thans een prachtige gelegenheid om de goede bedoelingen van zijn woorden te bewijzen. Ook de „Observer” wijdt een beschouwing aan Duitschland en de positie van dit land tegen over het buitenland. Nog heeft Hitler tijd een eind te maken aan de politiek, welke de geheele beschaafde wereld, inclusief Italië, van Duitschland heeft ver vreemd, zoo schljft het blad. Als Hitler wil, kan hij de rem aanzetten. Zeer zeker bestaat daar weinig hoop op. zoolang de Volkskanselier doorgaat met zijn bekende ver kondigingen, of zijn minister Goebels laat ver kondigen. de leer der nationale zelf-verheerllj- klng, welke inhoudt, dat allen die van Ger- maanschen bloede ztfn. weer vereenlgd moeten worden in één groot Duitsch rijk. Hitler heeft één vredesgezinde rede gehouden. Sindsdien hebben alle handelingen der Nazi's aangetoond, dat onder hun leiders zeer ulteen- loopende opvattingen bestaan Het blad voegt eraan toe. dat de jongste op roep tot discipline onder invloed van Hitler's waarschuwing, dat „de revolutie beëindigd is”. De leider der N. I. R. A. (nationaal herstel beweging), Johnson, heeft de gewijzigde ar- beldscodes van twaalf Industrieën goedgekeurd en heeft tevens een bestand van twee weken afgekondlgd. voordat de openbare boycot of andere maatregelen zouden worden uitgeroepen, teneinde de werkgevers te beïnvloeden die de code nog niet geteekend hebben. President Roosevelt heeft de code geteekend voor de kleedinglndustrle, waarbij de slechte WEENEN, 7 Aug. (Reuter). Naar de ..Relchs post" verneemt, zal Bondskanselier Dr. Dollfuss zich op wensch van Mussolini binnenkort voor een politieke bespreking naar Rome begeven. De vorige bezoeken van den Bondskanselier in de Itallaansche hoofdstad golden hoofdza- kelljk het Vatlcaan in verband met het sluiten van het Concordaat; het komende bezoek zal echter uitsluitend de Itallaansche regeering gelden. Naar verluidt is het tijdstip van de reis van Dollfuss naar Rome nog niet defini tief vastgesteld. WEENEN, 7 Aug. (Reuter). De Oostenrljksche gezant te Rome en de gouverneur der Bank van Italië hebben het contract geteekend voor de uitgifte in Italië eener internationale leenlng van dertig millioen Oostenrljksche Schillings, voor het economisch en financieel herstel van Oostenrijk. - de grot te komen. *n afstand, die anders In 6 of 7 minuten wordt afgelegd. De menigte kon slechts om de 3 I 4 minuten *n stap verder komen. Het eerste wonder cLw.z. de eerste wonder bare genezing had vanmorgen onder of vlak na de extase van Cóme Tllmant plaats, waar over zoo aanstonds, 't Betrof "n religieuze, die door t.b.c. zwaar aangetast, nog in den trein bloed had opgegeven. Ze schijnt op slag gene zen te zijn. En nu de „extase" van Tllmant. Ze had plaats, midden op den weg, tegenover den boom der verschijningen op dezelfde plaats en op 1 zelfde uur waarop den 11 Juni 1.1. zijn genezing plaats vond. Ik zag de extase Intreden, maar kon toen persoonlijk niets meer volgen vanwege de menschenmenigte die. zich tusschen ons ver drong Hóóren kon ik ook niets; alleen zag ik van mijn plaats nog, hoe de doktoren den toe stand van extase constateerden door de handen voor zijn oogen te bewegen en electrlsch Ucht in zijn oogen te laten flikkeren. Nog zag ik, hoe hl) bl) X begin der extase gekeerd stond naar den boom der verschijning; doch spoedig wendde hij zijn gelaat naar den anderen kant en schouwde hij in de richting van den spoordijk die X terrein der verschijningen blokkeert. De extase duurde circa 10 minuten. Hl) sprak bijna voortdurend, maar alleen degenen die vlak bij stonden, verstonden het. Twee geestelijken no teerden elk woord. De hoofdzaak werd u van morgen reeds overgeselnd De letterlijke tekst van het na afloop opgemaakte proces-verbaal volgt hieronder: De H. Maagd deelde hem mede dat de ka pel gebouwd zou worden recht tegenover de plaats der verschijningen (dus: waar nu de hooge spoordijk ligt) en dat men de gewijde plek der verschijning intakt moest laten. Ver volgens toonde de H. Maagd hem de kapel. Hij trad er in den geest binnen, en zag: van links naar rechts den kruisweg Ingeljjst in den wand en van geelachtige kleur. Ornamenten aldus de woorden der extase zie ik er niet. Op X Priesterkoor ’n groot altaar, heel eenvoudig: en op dat altaar bevindt zich O. L. Vrouw van Beauraing. in al haar heerlijkheid, neerziend op de aanwezigen. Aan de rechterzijde zie ik S. Jozef. Hij heeft 'n grauw werkmanskleed aan. en ziet naar zjjn Bruid: Op den achtergrond boven het tabernakel Onze Heer Jezus Christus in "n zwart kleed de voeten bedekt ,de eene hand op bet hart, de andere uitgestrekt. Boven beider hoofd bevindt zich een witte duif met uitgespreide vleugels: de een boven het hoofd van onzen Heer Jezus, de andere bo ven dat van O. L. Vrouw, en 't hoofd gebogen naar 8. Jozef. (Terwijl ik dit schrijf, in "n rustig vertrek, niet ver van de plaats der verschijning, jubelt ploseling X Magnificat weer luid op. Weer Xi genezing?). Daarboven Xi glanzende ster. Boven de ingangspoort is een inscriptie van gouden letters in wit warmer aangebracht, lui dend: „Opgericht voor mijn welbeminden Zoon en toegewijd aan O. L. Vrouw van Beauraing. En verder het jaar: 19.... Vervolgens heeft de H. Maagd verzocht: Komt hier ter bedevaart elk jaar den 18 Mei ter eere van mjjn Zoon. Toen heb ik zoo vertelde na de extase Tllmant tot de H. Maagd de bede gericht: „O. L. Vrouw, Moeder van Jezus, verwerf voor ons volk en voor België, dat het de beloften van Christus deelachtig wordt”, en Maria moet toen geantwoord hebben: „Die beloften zullen vervuld worden aan allen, die eerbied toonen voor u, voor de kinderen (de zieners) en voor de geestelijkheid. Nog vroeg hjj een bijzondere genade voor de zieken waarop geen antwoord volgde. Na deze openbaring verdween de H. Maagd in de richting van het viaduct, vergezeld van een groote menigte engelen, en onder *n won- derschoone muziek van groote bazuinen. Ziedaar de feiten.... tot op het oogenblik 4 uur maar vermoedelijk volgt er nog meer. De golf van gebeden en gezangen zwelt telkens met nieuwe kracht machtig aan, en X schijnt dat de H. Maagd dezen dag bijzonder duidelijk haar tegenwoordigheid wil toonen. MOSKOU. 5 Aug. (Reuter) Ter gelegenheid van de plechtige herdenking van de voltooiing van het naar Stalin genoemde kanaal, dat de Witte Zee met de Oostzee verbindt, heeft de Sovjet-Russische regeering een decreet uitge vaardigd. krachtens hetwelk de gevangenen clement zullen worden behandeld /n in 13.484 gevallen zelfs een absolutie amnestie wordt verleend. Hjk wel een revolutie geweest is. ROME, 7 Augustus. Het bericht, dat Italië te Berlin stappen zou hebben gedaan naar aanlei ding van het boven Oostenrljksch grondgebied vliegen van Duitsche toestellen, wordt half- officieel gedementeerd. Italië zoi tot nu toe te Berlin nog geen enkelen diplomatleken stap I WASHINGTON, 5 Aug. (VD.) President Roosevelt heeft den Industrieelen wapenstil stand officieel afgekondlgd. werkgevers en der werknemers Roose velt-plan. PARIJS. 6 Aug. (Reuter). Het Fransche ministerie van luchtvaart ontving om midder nacht de eerste draadlooze berichten van de belde Fransche Oceaan vliegers. Codos en Rossi. bijgenaamd „de vliegende lekkerbekken” (in verband met den betrekkelljk rijken voorraad eetwaren, dien zij hebben medegenomen). Zij waren gisteren te New-York opgestegen in hun eendekker genaamd Le Prix”. voorzien van een Hlspano-motor. om te trachten een nieuw record op den langen afstand te vestigen, Vanaf het vertrek had het vliegtuig vijf uren lang te kampen gehad tegen regen, rukwinden, storm en slecht zicht. Kort na 13 uur gaven de vliegers op. dat hun positie op 600 K M. van de Fransche kust was verwijderd. Om 13 uur meldden zl). dat aan boord alles goed was en zij 450 K.M. ten Westen van Oues- sant lagen. Om 13.30 deelden zij mede zich reeds boven de Fransche territoriale wateren te be vinden. doch dat het door de laaghangende wol ken zeer moeilijk was zich te oriënteeren. Om 18.00 uur meldden zij zich boven Cher bourg te bevinden en in de richting Parijs te vliegen. Om 20.33 uur passeerden Codos en Rossi het vliegveld te le Bourget. ZU deelden mede, nog 2800 liter benzine aan boord te hebben. Het schijnt, dat zij op weg zijn naar Karatsjl (Brltsch-Indië). Om 23.50 uur passeerde een vliegtuig Straatsburg, het ver dween in oostelijke richting. Men vermoedt, dat dit Codos en Rossi zijn ge weest. BUREAUX: HOF 6. ALKMAAR Tglwfoon Administratie 433, Radactie 633 ABONNEMENTSPRIJS, Per kwartaal voor Alkmaar t Z— Voor buiten Alkmaar 2.85 M«t geïllustreerd Zondagsblad 10.60 hooger Dagblad uitgegeven door de N.V. Drukkerij De Spaarnestad - Haarlem Verwachting: Zwakke tot matigen wind S aH westelijke richtingen, half 'ot zwaar S bewolkt ol betrokken, waarschijnlijk re- S g<n of onweer, koiï r overdag. Hoogste stand: 765.7 te Scilly. Laagste stand: 749,6 te Rost. Zon op 5.31, onder 8.40. Ucht op 9.10. 13 Aog. Laatste Kwartier g Nader seint men ons: De bedevaart heeft haar hoogtepunt bereikt. De straten zien zwart van duizenden menschen. Voortdurend schrijden groepen langs de grot, biddend, smeekend en zingend. Zieken wor den gehaald en gebracht met brancards en ambulance-wagens. Het geheel biedt een echt Lourdes-aspect. Vliegtuigen cirkelen boven het stadje. Come Tllmant heeft thans uitleg verstrekt over de toekomstige kapel. Zij moet vlak naast den spoordijk komen, terwijl het tabernakel midden In de kerk moet staan. Links en rechts van het tabernakel moeten de beelden van Onze Lieve Vrouw van Beauraing worden ge plaatst. De St. Josephgrot moet bewaard blijven. De verschijning zou gezegd hebben: faut res pecter ces lieux” (Deze plaats moet geëerbie digd worden). HYDEPARK, 5 Aug. (Reuter). Door persoon lijke interventie van president Roosevelt is een einde gekomen aan de staking der mijnwer kers in Pennsylvanië. President Roosevelt heeft namelijk aangekon- digd. dat het geschil zal worden geregeld door een nieuwe code voor de mijnen en dat er scheidsrechters zullen worden benoemd om in- tusschen elk geschil dat ontstaat te regelen. Als gevolg hiervan zullen 70.000 arbeiders hervatten, terwijl de bestaande ar en loonen zullen worden gehand- den uitgewezen. Omtrent de arrestatie van Riedl, den corresponden van de ..Germania”, meldt het blad, dat in zijn woning concep ten zijn gevonden van voor Duitsche bladen bestemde artikelen, die berekend waren op be- nadeellng van het prestige van Oostenrijk in het buitenland. Het bestuur van de Crisis-Zuivelcentrale. HYDEPARK, 5 Aug. (Reuter). Gedurende het weekend zullen president Roosevelt en de mi nister van buitenlandsche zaken. Cordell Hull, de toekomstige buitenlandsche politiek der Ver- eenlgde Staten bespreken, met name wat be treft het sluiten van een handelsverdrag met Sovjet-Rusland en de diplomatieke erkenning der Sovjet-republleken. Naar Reuter verneemt zullen ook de bespre kingen ter Economische wereld-conferentie, alsmede de vraagstukken der oorlogsschulden en der ontwapening ter sprake komen. Het departement van buitenlandsche zaken heeft reeds handelsbesprekingen geopend met Zweden, Portugal, Brazilië en Columbia.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 11