a UI fi De R. K. N. A. U. - Kampioenschappen Goede prestaties RIJWIELPAD De strijd tegen de Free Foresters ft© ENGELSCHE ZEGE j Fietsers, opgelet t MAANDAG 7 AUGUSTUS <1 Teleurgesteld BERGER IN VORM Nederland won 4 num mers Te zachte baan ZWEMMEN ACHT K.M. WEDSTRIJD Honderdveertig deelnemers u Finale waterpolodag Wedstrijden te Blankenberg OM DEN WIGHTMAN-BEKER ATHLET 1 EK Amerika wint AUTOMOBILISME OM DEN DAVISBEKER 1934 PolenItalië 23 Aanval BILJARTEN t NEDERJL BILJARTBOND En de Duitsche Joden (Onflecorrtgeerd) West-Duittchland wint met 19 ponten van Nederland De prestaties bleven beneden de verwachtingen CITROEN RECORD-WAGEN „TYPE 8” NATIONALE WEDSTRIJDEN U.Z.C. Rond het Meer van Genève Zwak batten aan beide kanten en veldwerk der Hollan der» uitstekend Om den Hitlerbeker Internationaal athletiekfeest Charlottenburg Tweede dag De „Provinciale”-1932 I d. Rijn, 2 mln. 6 2/5 aec, 2. W. Hoven, Jong Leven, sec., 2. A. 47.85 M. 50 M estafette U. Z. C—Zian 42 overwinning voor de Amerikeeneohe De resultaten van de beide laatste enkelspe- sei hopen, dat de Free Foresters tot aww Leven, Amsterdam, 3 min. 46 sec., ploeg. 3 mln. 56 1/5 sec.; 3. Limburg. „Holland", Limburg ten slotte 118, zoodat de Hollanders 35 runs voor waren op de 1ste Innings. Hierna gingen de Hollanders nog een half uur batten en het gelukte Calthorpe nog het wicket van Hartog (5) te bemachtigen, doet Kramer <12 not) en Olerum <4 not out) hield stand tot om 7 uur de stumps tot den volgenden dag wer den opgeborgen. Alfred Buchi (Zwitserland) won den wegwed strijd rond het Meer van Genéte in 4 uur IS min. 14.6 sec. 3. Altenburger Duitschland) in 4 uur 30 min. 13.3 sec. en 3. Siegel (Dol tach - land) in 4 uur 30 mln. 13.4 sec. sec. 3e serie: 1. O. sec., 3. A. DU steuwe berd (Mouw, asai eau wMe flets sreg) laag* eea rftwtelpad graft aeaa de* Sets era verpi*eM aftK rilden I De gewon a wwg ernaast b deer veer ban b veer Uw eigen bald, desi midi Jani berijdt altslulian 38.000 toeschouwers woonden den eindstrijd bij van den Hitlerbeker tusschen Brandenburg en Beieren, waarbij Beieren ditmaal won de wedstrijd moest worden overgespeeld, daar de eerste eindstrijd in een gelijk spel eindigde en wel met 6—1. De ruststand was 0—0. De acht K. M. zwemwedstrijd In de Usel evenals vorige jaren georganiseerd door de Jonge De wedstrijden trokken groote be- begunstigd door het Amsterdam 10.63 M. Olympische estafette (nieuw record): 1. Jong 3. Tllburg- len luidden; De Stefanl (Italië) sloeg Hebda (Polen) 6—3, 6—3, 0—6, 4—6, 6—3. Tloczynski Polen) sloeg Bertorto Italië) 6—3, Eindstand 33 voofr Italië. Nederland komt nu dus tegen Italië uit. overwinning tour. We zullen de geregelde bezoekers van onze mooie cricket- velden blijven behooren. Volledigheidshalve zij nog gemeld, det de bow llngcijfers van de Hollanders in de 3de Engel- sese innings: H. v. Manen 07; L. J. Sodderland 139; M. Jansen 329; W Glerum 08; A. Maas 011 en R. Schill 3—31. Janas (N.) 131 meter; meter; 4. Btaehemeaser Verspringen: 1. Mölle Boot (N.) 6.88 meter; Tijdens de receptie, welke ter gelegenheid van het in het seizoen 19321933 behaalde kampioenschappen van Nederland gehouden werd, werd de Chief Whip-wisselprifs uitgereik die door de Ardath Tobacco Company eenige jaren geleden uitgeloofd werd en thans voor de tweede maal door Go-Ahead gewonnen is. heeren: 1. U. Z. O„ Utrecht, 3 min. 36 sec.; 3. Zian. Den Haag. 3 min. 33 sec.; 3. R. Z. C. Rotterdam, 3 mln. 36 aec. Waterpolo: U. Z. C.Zian (vriendschappe lijk) 5—3; tY—H.P.C. (finale polodag) 3—4. Aan den 5 K.M. zeewedstrijd. uitgeschreven door den Brugschen Zwemkring en gehouden aan de kust van Blankenberghe. werd o.m. deelgenomen door mej. Oor Zeeman van de Zwemclub Haarlem, en den heer H. Bunnlnk. die rtsp. als tweede ’en vierde aankwamen. De heer Kilinl (België) werd eerste. eenlgingen in Zuld-HoDand, zooals voetballers, korfballers en gymnasten. De vereenlging de „Trekvogels” had voor een schitterende organisatie gezorgd, zoodat deze wedstrijden waarin ongeveer 50 nummers wer den verwerkt met 500 deelnemers, een prachtige massapropaganda voor de Athletlek zijn ge worden. ft°°gte, zonder er in te slagen 1.70 te oversprin- •en. Zooals reeds dikwijls vermeld zijn de prez- bij het hoogspringen nog verre van fraai. aansporing dus om in deze da training ae- aan te vatten. sec. ruim 6 sec. onder haar eigen record. Na den verrassenden recordworp van West- Beest verleden week te Zaandam, waar hij met 36.66 M. zegevierde, werd ook nu een nieuw tecord verwacht. Wel behaalde hij den reeoed- ütel. doch 3339 M. ligt ver onder zijn kunnen. Den volgenden morgen om 11.10 zetten Kra mer en Glerum hun innings voort en aan dezen stand kwam reeds op 40 een einde toen Kramer voor 30 door Legard werd gevangen. Glerum en v. Manen hielden wél eenigen tijd stand, doch de runs kwamen zeer langzaam en de batsmen speelden vrij onzeker op het nu uitstekende En gelsche bowlen. Op 64 slaat Glerum over een te lage bal van Legard heen en is ge bowled voor 35. H. v. Manen en Jansen brengen het dan tot 73. op welk totaal de eerste door Stanley op schort - by wordt gevangen. 1 run later neemt Calthorpe onder geweldig applaus de hattrick door met drie opeenvolgende ballen de wickets van J. v. d. Bosch caught Crutchley, R. Schill caught Stan ley en BeUers clean-bowled ,te nemen. Hiermede is de stand 773 geworden. M. Jansen gaat op 81 c. Calthorpe voor 8; Maas slaat 10 gelukkige runs en als Sodderland ook met de eerste bal In de slips wordt gevangen, blijft Maas met 10 not out. Het totaal sloot op 97, 7 extra’s inbegrepen, zoodat de Free Foresters 133 runs moesten ma ken om te winnen. De bowllngcijfers waren: W. G Lowndes 137; Hon. Calthorpe 6- -26; A R. Legard 328. Onder enorm applaus opent Col. Johnson z’n laatste innings die hjj in ons land zal spelen, daar hij door drukke bezigheden in Indlë hea cricketspel niet meer kan beoefenen. Hij werd op de mat met 3 cheers door de Hollanders ont vangen. een Sympathiek gebaar tegenover dezen man, die zoo ontzaglijk veel voor ons Hollandse!) cricket heeft gedaan. Het was dan ook zeer jammer, dat hij op 5 reeds vrij dubieus l.b.w. werd uitgegeven. De En- gelsche innings werd voor het publiek menig aantrekkelijk daar natuurlijk geen enkel risico werd genomen en de score soms uiterst lang zaam steeg. De beste innings was wel die van Howell, die dan ook met 33 ot out bleef en na hem dient Lowndes met eere genoemd voor een aantrekkelijke 27. Verder droegen bijna allen hun steentje bij en het was wel bijzonder aardig, dat Capt. Stanley als aanvoerder zelf het ge noegen smaakte om de winninghit te slaan Voor het verlies van 7 wickets werd het Hol- landsche totaal gepasseerd en dit was een mooie van een succesvolle en leerrijke In de Zaterdzg 11 gehouden buitengewone algemeene vergadering van den Nederlandschen Biljartbond werd besloten, de volgende motie in te dienen, bjj de Internationale organisatie, de U. I. F. A. B., welke 15 Augustus IA te Sche- veningen haas jaarvergadering houdt: \De Ned. Biljartbond constateert, dat het te- trdige regime in Duitachland ook de Duit sche sport overheerscht. waardoor bepaalde groepen, om hunne politieke of godsdienstige overtuiging uitgesloten worden. Overwegende, dat hierdoor de neutrale roeping van onze sport wordt te niet gedaan en de grondslagen der internationale btl^artsport. berustende op verdraagzaamheid (zonder onderscheid van po litiek of ras) worden ondermljnd, overwegende, dat een dergelijke schending van het blazoen onzer sport' ten eenenmale ontoelaatbaar ia, stelt voor: Dat de algemeene vergadering der U. I. F. A. B.. te houden in Scheventngen op 35 Augustus 1933. het besluit zal nemgg). om den Duitschen Biljartbond te iaoleeren, zoolang het tegenwoor dige regime in Duitschland haar invloed uit oefent op de verhoudingen In onze sport,” Het hoogtepunt van het cricketselzoen van dit Jaar behoort weer tot het verleden en de match Nederland-Free Foresters is onder ideale weers omstandigheden en voor een recordaantal toe schouwers Zaterdag en Zondag op het schitte rende Rood en Wlt-veld gespeeld. Vooral Zaterdag was het voor de toeschouwen wel buitengewoon mooi spel om van te genie ten. De Hollanders, die eerst 153 runs hadden gemaakt, wisten daarna het op papier toch ster ke Engelsche battingteam voor slechts 118 aan den kant te zetten. Er werd schitterend gebow- led en gefield en de meest miraculeuze catches werden gedaan. Het was dan ook bijzonder jam mer dat de Hollanders in de tweede innings zoo volkomen met de bat faalden, waardoor de kan sen der Foresters weer aanmerkelijk stegen, welke kans ze ook onmiddellUk hebben aange grepen door de benoodlgde 133 runs voor het verlies van 7 wickets te maken. Cadeau gekre gen hebben ze de overwinning echter lang niet en aanvoerder van Manen en z'n 10 dapperen verdienen* zeker een pluim voor hun prachtig vechten om den Engelschen nog een nederlaag toe te brengen. Dat dit niet gelukte is voor een groot deel aan het voortreffelijke spel van den Engelschman Howell te danken, die op een cri- tlek moment inkomend zeer fraai en zeker stond te batten en tenslotte met 33 not out bleef. Uit dezen wedstrijd hebben we alweer kunnen zien, dat we nog steeds zeer veel van de Engel schen kunnen leeren. Over den wedstrijd zelve het volgende: Captain K. B. Stanley won den toss en ver koos te gaan fielden, zoodat om 11.30 Zaterdag morgen mr. H. v. Manen en W. Glerum de in nings voor Nederland openden op het bowlen van Lowndes en Hon. Calthorpe. Na een ietwat weifelend begin komt v. Manen al gauw er wat beter in en eenige mooie vieren komen van z'n bat, en met één harde zes op Calthorpe ver schijnt de 50 op het bord zonder wlcketverlies. Glerum heeft de laatste weken een inzinking en ook nu staat hU weer vrij unsafe te spelen. Wan neer de slow-bowler Comu wordt aangezet, heeft Ante al spoedig succes als Glerum in de slips door Lowndes wordt gevangen voor 16 runs (1Ti). De jeugdige Rood en Witter Kramer doet dan z’n entree voor het nationale team en ook zijn begin la verre van safe; hij wordt o.a. wij eenvoudig in de slips gemist. Op 84 komt Kampioen. langstelling en werden fraaie zomerweer. De temperatuur van het water was 21 gr Oei. Er werd gestart door 140 personen. Om half vier startten 3 dames veteranen. 10 heeren vete ranen en 39 dames, internationalen. Vijf minuten later starten 62 heeren inter nationalen. In totaal zijn zes deelnemers uitgevallen. De uitslagen luidden als volgt: Dames Internationalen: 1. I. Breukel ODZ, Rotterdam. 1 uur 14 mln. 30 sec.; 2. G. Bosch, IJsel. Deventer, 1 uur 17 min. 55 sec.; 3. B. C. de Leeuw, Ehschedesche Zwem- en poloclub, 1. uur 19 mln. 46 sec.;; 4. Mevr. Abbink, A. A., Almelo, 1 uur 18 mln. 50 sec. Heeren internationalen: 1. F. Wegenaar, AZ.. 1870, Amsterdam. 1 uur 12 mln. 05 sec.; 3. W Kemper, ZVG, Groningen, 1 uur. 12 mln. 26 sec.; 3. A. G. Brandt. Neptunus. Zutphen, 1 uur 13 mln. 08 sec.: 4. H. VZillems, Den Haag, Zian, 1 uur 13 mln. 8 1/5 sec. Heeren veteranen: 1. T. M. van Dommelen 8. C. H„ Amsterdam, 1 uur 18 mln. 21 sec.; 2. A Ook het kogelstooten bleef ver onder de ra- mlng. De drie eerst geplaatsten kwamen allen boven de 11A0 M. Nu won Chr. Duyn met 11.19 M. Bart Ronde won ook nu de nummers vèr- •Wlngen en hlnk-stap-sprong t Is jammer. y de springbak, zooals reed* vermeld, geen record-bak was. Wij weten Ronde In staat om de belde op zijn naam staande records belang- rUk te verhoogen. Misschien dat de Dioc. Kam pioenschappen, welke In zijn „huls" gehouden JJd«i, in deaen tot de verbeteringen sullen Met hooggespannen verwachtingen trokken we naar het H. B. C.-terrein, om getuige te zijn van de door A. C. E. georganiseerde kam pioenschappen. De resultaten van de selectie wedstrijden der verschillende bisdommen wet tigden deze groote verwachtingen alleszins, zoo- dst verbetering van een groot aantal records yeillg mocht worden verwacht. Het is geheel anders uitgekomen. De topprestaties bleven ver onder het geraam de, hetgeen zijn oorzaak vindt in verschillende omstandigheden. De Llmburgsche ploeg b.v. kwam diep in den nacht per autobus aan, dus miste voldoende rust om in alle opzichten fit aan den start te verschijnen. De tijden bij de loopnummers gemaakt, bewijzen voorts, dat de grond te zacht was om groote snelheden te ont wikkelen. Ook de slntelaanloop voor de sprlng- nummers voldeed niet aan de verwachtingen, hetgeen vooral bij hlnk-stap-sprong naar voren kwam. Een goede slntelaanloop eischt een ste vige onderlaag en een toplaag van slechts en kele centimeters. Nu lieten de springers voor hun mededingers hinderlijke sporen achter, zoo dat de aanloop slechter en slechter werd. Nog maals, een goede grasaanloop wint het van 'n slechten slntelaanloop. Bet programma had door den wedstrijdleider precies op tijd afgewerkt kunnen worden, wan neer het polsstokhoog evenals het hoogspringen op bet middenterrein was verwerkt. Nu stond de leider voor de onmogelijke taak verspringen, polsstok hoog en hlnk-stap-sprong in één bak te verwerken. Het H. B. C.-bestuur had ech ter geweigerd den voor het polshoog benoodig- den bak op het middenterrein in te graven. Zulks had kunnen geschieden zonder direct na deel voor het wedstrtjd-terrein, zoodat ons die weigering onbegrijpelijk voorkomt. Toen dus het laatste loopnummer precies op tijd afging, was men nog lustig aan het pols- stok-springen, terwijl de hlnk-stap-sprong nog moest aanvangen. De serie* 100 M. werden over het algemeen vrij gemakkelijk gewonnen. Voor de finale klas- slfloeerden zich H. Pernot, H. de Lange, W. v. d. Schot, J. Kooien, P. v, Eemeren en J, Ne- hssen. Onze speciale belangstelling ging uit naar P. v. Eemeren, niet omdat hij zijn serie In den koristen tijd, nl 11.8 sec. had gewonnen, maar omdat hij voor twee weken terug 11.1 sec. moest hebben geloopen. In de finale ontwikkelde zich een scherpe strijd tusechen voornoemde en H. d. Meer, H. Z en P. C. den Haag, 1 uur 21 mln. 40 sec.; 3. J. F. van Lonteren, R. Z. C., Rotterdam, 1 uur 31 mln. 42 sec. Dames veteranen: 1 Mevr. J. Pauly, ODZ, Rotterdam. 1 uur 34 mln. 19 sec.; 2. Mevr. Rey- merKint 8. Z. 8., Schiedam, 1 uur 28 mln. 51 sec. Dames Geldersche en Overijselache vereen!- gingen: 1. O. Boech. Deventer. 1 uur 17 mln. 55 ces 2. B. C. de Leeuw, Enschede EZ. en PC, 1 uur 18 min. 46 sec. In de zweminrichting aan den Krommen Rijn te Utrecht werden gisteren. Zondag, nationale zwemwedstrijden gehouden. Het publiek vond het blijkbaar te warm om er naar te kijken, want de belangstelling was heel wat minder dan voorgaande jaren het ge val pleegt te zijn. De natuurbeden in de omgeving van Utrecht schijnen de watersportliefhebbers danig te trek ken, want er is sinds de opening van deze in richtingen een merkbare vermindering van be zoek te constateeren. Zonder dat buitengewone praestatles werden geleverd, waren de wedstrijden toch zeer span nend, wat vooral bij de diverse estafette-num- mers het geval was. Tot slot werd een vriend schappelijke polo-wedstrijd gespeeld tusschen U. Z. 8. en Zian, welke de Utrechtenaren met 53 wonnen, en had de finale plaats van den in het begin van het seizoen door U. Z. C. ge- organlseerden Waterpolodag. Het ging tusschen de eerste zeventallen van t Y en H.P. C„ waarbij 1 Y met 34 verloor. De uitslagen waren: 50 M vrije slag heeren junioren: 1. W. Zim merman. Zwemlust, 29 2/5 sec.; 2. M. Arend- aen, U. Z.C., 29 3/5 sec.; 3. H. A. DelweL R.Z.C., 30 sec.; 4. H. J. v. Bommel. U Z. C., 30 1/5 sec. 100 M. vrije slag dames senioren: 1. A. Bax- man, De Rijn (Wageningen), 1 min. 33 1/5 sec.; 2. M. Wlnkelaar, U. Z.C., 1 mln. 25 sec. 100 M. vrije slag heeren senioren: 1. J. C. Scheffer, D J.K, 1 mln. 41/5 sec.; 3. Q. Dfj- kema, U Z.C.. 1 mln. 4 4/5 sec.; 3. 8. L. Mooi, H.P.C., 1 min. 5175 sec. 100 M. schoolslag heeren: 1. L. Korpershoek, R. Z. C„ 1 mln. 22 1/5 sec.; 2. J. J. v. Weerkom, 8. Z. C.. 1 mln. 23 385 sec.; 3. J. v. Duin, U.Z.C., 1 min. 24 1/5 sec. 100 M. rugslag heeren senloree: 1. A. J. 7. d. Meer, Haarlem, 1 mln. 20 sec.; 3. A. O. Wlnke laar. Zwemlust, (geen tijd). Schoonspringen (zes vrije sprongen): 1. J. L. pnt 3. R. Jonker, de Haas. Zian, 6116 U. Z C„ 5096 pnt.; 5. 1.62 M., 3. H. Geels, „Holland” Haarlem 1.61 M. 3000 M 1. Hummels, Swift, Arnhem 9 min 36 2/5 sec,, 2. de Vries. Mulo, Helmond. 3. Loog- man. Wilskracht, Alfen. Kogelstooten nieuwelingen: 1. Ter Horst „Teylingen”, Sassenhelm 936 M 2. J. Mathot. A.C.E., Haarlem 9.20 M 3. J. Beyersbergen v. Henegouwen, V.I.C., Amsterdam, 9.17 M. 4 x 100 M. estafette kampioenschap: 1. D. H. A. K. ploeg 47 sec., 2. Jong Leven, Amsterdam 47 2/5 sec., 3. Tilburg. 1500 M. nieuwelingen: 1. 171. Klein, .Bataven” Lelden 4 mln. 38 3/5 sec., 2. B. Thomas. V.I.C., C. v, Bakelen, R.K. Tol, .Bataven”, Lel- Stotijn, H. Z.enP.C., 9126 U. Z.C., 6511 pntJ X rt. pnt.; 4. J. C. Tetenburg. F. Bodmer, Zwemlust. 5063 pnt. Schoonspringen dames (zes vrije sprongen): 1. mej. W. de Groot. U. Z. O„ 5096 pnt. 3 X 50 M wisselslag estafette heeren: 1. R. Z. O., Rotterdam. 1 mln. 42 sec.; 2. .U Z. C., Utrecht. 1 mln 43 2/5 sec.; 3. Zian. Den Haag. 1 min. 42 3/5 sec 3 x 50 M. wisselslag estafette dames: 1. U. Z.C., Utrecht. 2 mln. 15 4/5 aec. 50 M vrije slag heeren junioren tot 16 laar: 1. G. Wlnkelaar, 31 1/5 sec.; 2. G. Dorreeteyn. Star, 313/5 sec.; 3. O. Eegdenman, U Z. O., 34 sec. 5 X Heeren Gelderland en Overijsel: 1. A. G. Brandt, Zutphen, 1.13.08; 3. K Thljhof van A. A. Almelo, 1.14.35. Polo-wedstrijd: OosteliJk zevental tegen Amersfoortsche Zwem- en poloclub. Uitslag 11. Ook na verlenging van den wedstrijd bleef de. stand ongewijzigd. er een einde aan de voortreffelijke innings van aanvoerder v. Manen, die 63 runs scoorde, w.o. 5 vieren en 1 zes. Max Jansen, die hem opvolgt, maakt het slechte kort als Lowndes op het bow len van Legard een goeden vang doet. Jansen scoorde 2 runs (3 voor 96). Om te voorkomen dat er nog een wicket valt voor de lunch wordt Sodderland Ingestuurd en hij houdt met Kramer, die Inmiddels eenige goede slagen heeft laten zien, tot het noenmaal stand. Na de lunch krijgt Cornu weer een van die „bevliegingen” en ruimt snel achter elkaar de wickets van Kramer (29 caught Twining). Sod derland (9 st. Beddington), v. Baasbenk (1 caught Howell) en Beljers (1 c. Johnston) op, zoodat het er met den stand 7130 plotseling minder rooskleurig voor de Hollanders is gaan uitzien. Hartog heeft echter weten stand te houden en ook niet vergeten runs te maken tot dat een magnifieke off-break van Cornu ook hem te machtig is en hij voor een goede 19 wordt gebowled (8147). Hierna is het spoedig met de Hollanders ge daan, want J. v. d. Bosch (0) en Maas (4) blij ken gewillige slachtoffers van Calthorpe. Het totaal sloot met inbegrip van 9 extra’s op 153. R. Schill bleef met 0 not out De bowllngcijfers der Foresters waren: W O. Lowndes 038; Hon. F. 8. G. Calthorpe 386; O. Comu 6—61 en A. R. Legard 319. Wie nu gedacht zou hebben dat dit betrekke lijk lage totaal voor de Engelschen een peule- schllletje zou zijn om te overschrijden, kwam geheel mis uit. Col. A. C. Johnston en A. H. Twining openden de innings op Schill en Sodderland. Vooral Schill is in z’n eerste erg scheef en de kolonel profiteert hiervan om hem in dien over voor 10 runs weg te slaan. Op 24 komt het eerste Hol- landsche succes als Sodderland Twining l.b.w. krijgt voor 7. Lowndes staat al dadelijk zeer goed te spelen, en met eenige harde vieren gaat de score flink omhoog. In de eerste over na de thee wordt een hoog- opkomende bal van Shill Col. Johnston nood lottig. want v. Manen vangt hem op meer dan schitterende wijze met één hand in de slips voor 36 (273). Nu krijgen de bowlers de overhand. Gesteund door magnifiek fielden worden de batsmen steeds in moeilijkheden gebracht. Al leen Lowndes is de eenige die het bowlen met vertrouwen bespeeld en ook niet vergeet runs te maken. Op 83 wordt Crutchley voor 1 achter het wicket gevangen. 20 uns later is het ook de beurt van Lowndes voor een zeer goede 56 prach tig door van Glerum op cover-point gevangen. Op hetzelfde totaal vangt Kramer Howell en op 115 dftet Maas een miraculeuze vang op eigen bowlen, waardoor Beddington voor 6 kan ver dwijnen. Dan neemt Jansen achter elkaar drie wickets, n.l. Manen l.b.w. voor 5, Calthorpe e., Kramer 0 en K. B. Stanley c„ v. Manen 0. Cor nu, die inmiddels onwel was geworden, batte niet en Legard bleef met 1 not out. Het totaal werd Op 15 Maart 1933 werd door de Yacco Olie maatschappij ee» Citroen „Type 8” op de Montlhéry baan gebracht, om te trachten het record van verleden jaar op naam van een zes- cylinder Cltrpën (136.000 KM.) te verbeteren. De wagen heeft thans 133 etmalen onder stren ge contröle van de Fransche Automobiel Club gereden en in dien tjjd afgelegd 300.000 K.M. met een gemiddelde van ongeveer 93 K.M. per uur. Aangezien hiermede het uithoudingsvermo gen van het fabrikaat voldoende aangetoond was, werd de rit op 27 Juli 1933 beëindigd. Daarna legde de wagen nog een ronde af, waar bij een snelheid van 104 K.M. per uur ontwik keld werd, als bewijs dat het mechanisme nog In volkomen gunstige conditie verkeerde. Door den heer André Citroën is een bedrag van 3 millloen francs (300.000 gulden) uitge loofd aan den fabrikant van een automobiel, die vóór 1 Januari 1935 een betere prestatie ge leverd heeft. Verbeterde records: 132 Internationale duur- records (van 2 tot 133 dagen); 59 Internatio nale afstands-records (van 4000 tot 300.000 KM.)78 Wereld duur-records (van 55 tot 133 dagen)27 Wereld afstands-records (van 140.000 tot 300.000 KM.). Het feit, dat we polstokhoog slechte zelden op een programma zien vermeld, wreekte zich in de prestaties. Wel te de sprong van Hooyen (3.30 M.) respectabel, doch zoowel Hooyen als Kaptein sprongen meerdere malen 3.50 M. Dit Interessante nummer mag nimmer meer ont breken. Pro forma vermelden we nog de offlcieele uitslagen. 100 M.: Ie serie: 1. H. Pernot Lindenheuvel, Limburg 13 1/5 sec 2. H. de Lange. Jong Leven Amsterdam 3e serie: D. v. d. Schot. U. D. I„ Amsterdam 13 1/5 sec., 3. J. Kooien. Heerlen. 3ë serie: 1. P. v. Eemeren, Mulo Helmond 11 4/5 sec.. 2. J. Neltesen, Tegelen, Limburg. Finale: 1. H. de Lange, Jong Leven. Amsterdam 11 3/5 sec., 2. P. v. Eemeren, Mulo Helmond, 3. J. Ne- llssen, Tegelen, Limburg. 800 M. Finale: 1. H. Vriesekoop, Alfen tl Interessante en verrassende strijd ontspon «lch op de 800 M. W. Hover was hier sterk favo riet, omdat men hem dit jaar nog niet geslagen wist. IK Vriesekoop toonde reeds eerder op 400 en 1500 M. van klasse te zijn, terwijl H. Janssen verleden jaar het nog steeds onaangetaste re cord op 3 min. 3 sec.'! wist te stellen. Na het startschot maakte dit drietal zich dlret los. W. Hoven wilde ook hier vu den start af lelden en winnen, doch Vriesekoop en Janssen slaag den er in het voorgelegde tempo goed te vol len. Op 500 M. moet Janssen loslaten, zoodat de strijd verder tusschen de twee D. H. A. K.ers ging. Ben krachtige eindspurt vu Vriesekoop werd door Hoven slechte matig beantwoord. Met reuzenschreden ging Vrieeekoopals eerste door de finish.... en toonde daarna zijn voet, waarop een vu zijn tegenstanders direct na den ■tart een bloedenden indruk had achtergelaten. Ztfn overwinning had het niet in den weg ge staan. Ook de 1500 M„ die 45 minuten later werd geloopen, werd gewonnen door Vriesekoop, waar bij bet voorgelegde tempo door den hopman y. Bakel voor hem makkelijk te volgen was. De 3000 M. werd onbedreigd gewonnen door Hummels. Ook nu weer lag hij siJn tegen standers een hoog aanvangstempo voor, waarbij eenige mindere krachten zich lieten verleiden om te volgen. Dit wreekte zich bij een hunner ■oodanlg, dat hij volkomen ultgeloopen hulp be hoefde. Athleten, die zich op een lange-afstud- nummer niet voldoende kennen, dienen zich ook niet met zulke tegenstanders te meten. De 4 x 100 M. was onbedreigd voor de D. H. A. K.-ploeg v. d. Schol, v. Bentem, de Lange, Blalsse voor Jong Leven, Amsterdam. Bij de 800, 400, 300, 100 M. estafette bleef de verwachten strijd tusschen de D. H. A. K.- Ploeg en Jong Leven achterwege, omdat Vriese koop vu den D. H. A. K. loopend op de 800 M. op moest geven. Jong Leveen bleef met 3 mln. Op het V.U.C.-terrein in Den Haag is een grootach opgezet athletiekfeest gehouden voor Z. H. A. B.-leden en leden van andere sport ver maakte. Eerst bij de finish wist de Lange eenlg voordeel te behalen en eindigde als eerste in den ook voor hem niet mooien tijd vu 11.6 sec. Vu Eemeren gaf hierna een onverkwikkelijke demonstratie door snikkend en vertwijfelende gebaren makend, zijn troost te zoeken bij eeni ge officials. Wel waren we vu te voren Inge licht over den geestestoestand vu dezen ath- Jeet, Dat hij echter op deze wijze zijn verliezen moest dragen, leverde meteen het bewijs vu absolute ongeschiktheid voor een sportieve loopbaan. Concentratie is goed, wrevel over *n nederlaag kAn soms goed sijn; dit ging echter te ver en moeten we vu onze athletlek weren. Bü de 400 M. moest de VJ.Cer Burgman we gens een onwillige spier verstek laten gaan. Het was jammer, want nu gaf de finale een on bevredigenden Indruk. Hendriks uit Heerlen won onbedreigd in den vrij slechten tijd vu 56 4/5 sec. Brugman won voor drie weken terug op de Blntelbaan te Amsterdam in 54.8 sec., zoodat op dit nummer de strijd om de eerste plaats wellicht scherper had kunnen zijn. WU achten Hendriks op een snellere baan tot goede prestaties in staat. wedstrijd om den Wightmanbeker tus- Amertka en Ekigeland is geëindigd met Tienduizend toeschouwers woonden de inter nationale athletlekwedstrljden vu de S. C. Charlottenburg bij, waarbij Berger wederom successen behaalde, al moest hij in Metcalfe onbetwist zijn meerdere erkennen. Op de 100 Meter won Metcalfe In 10.4 sec. met Berger op de tweede plaats in 10.6 sec. Hij smaakte daarbij het genoegen de sterkste Duitsche cracks te slaan, n.l. Jonath, Kömlg en Pflug. Op de 200 Meter ging de strijd hoofdzakelijk tusschen Metcalfe en Berger, doch eenlg verschil bestond er hier nog wel. Metcalfe won in 31J) sec., terwijl Berger’s tijd 21J bedroeg, overigens wel een fraai resultaat Welmann, de Duitsche athleet, dien we reeds te Amsterdam zagen werpen, bracht thans het Duitsche record met de speer op 73.60 Meter. Fojnaevlch (Argentinië) sprong 4.03 Meter hoog met den polstok, een nieuw Argentijnse!) record. De andere Argentijn, de sprinter Lutti, moest in de 100 Meter verstek laten gaan, na de helft vu den stand wegens een blessure. Voor 3000 toeschouwers vond op de Krefelder Grotenburgbaan de tiende landenwedstrijd op athletlekgebied plaats tusschen Weat-Dultach- land—Nederland, welke door de WeM-Dult- ■chers met groeten voorsprong gewonnen werd, nJ. 67H punt tegen Nederland 41% punt. Ne derland wist vier van de 12. nummers te win nen en wel de 100 meter, de 400 meter, de 110 meter harden aeer fraai door W. Kaan en het hoogspringen mat Brasser, die het to* 1A1 meter bracht, evenals A Jansa. De tijd vu Kaan op de 110 meter horden waa ISA see., terwijl de tweede aankomende Pollmanns er 16 see. over deed. Karei Jansen bewees ook hier zijn klasse in de 100 meter en wist loopers ala Heithoof en Hendrix achter sich te laten door met een tijd vu 10.7 aec. te winnen. Da vol ledige resultaten vu deaen ludenwedatrijd waren 100 meter hardloopen: 1. K. Janeen (Neder land) 10.7 sec.; 3. Helthoff <D.) 10A aec.; 8. Hendrix (W D) 10S sec.; 4. Bens (N.) 11 sec. 400 meter hardloopen: 1. Bierhuis (N.) 506 sec 3. Dtelefeld (W D) 505 sec. cM. verschil; 3. Mertens (W. D.) 50.6 ac.; 4. Klaaema (N.) 50.6 sec. I 800 meter hardloopen: 1. Dans (W. D.) 1 min. 583 sec., (raaien tijd; 3. Olagowakl fW. D.) 1 mln. 59.6 sec.; 3. Heymahs <N.) 3 mln. 1 sec 4. v. d. Booren (N.) 3 mln. 5.6 sec. 1500 meter hardloopen: 1. Ooetthmann <W. D.) 4 mln. 8.8 sec.; 3. Froltsheim (W. D.) 4 mln. 13A,sec.; 3. H. Scherpenhuyaen (N.) 4 mln. 6 sec.; 4. J. Buis (N.) 4 mln. 36.4 aec. 5000 meter hardloopen: 1. Berg (O. D.) 16 mln. 12 aec.: 3. Kslm (W D.) 16 mln. 33 see.; 3. Oh. Peut (N.) 16 mln. 36 aec.; A L. Dullaart (N.) 17 mln. 30 see.; 110 meter horden: 1. W Kaan (N.) 15J see.; 2. Pollmanns (W. D.) 16 sec.; 3. A. Janas (N.l 16.3 aec.; 4. Nöller (W.D.) 16.7 aec. 4 x 100 meter mtafette: 1. Weet Duitachland 43.2 sec.; 3. Nederland 428 sec. Hoogspringen: 1. Brasser <N.) 181 mater; 3. 3. Buaeh (W.D.) 181 (W.D.) 1.76 meter. (W.D.) 681 mater; 3. 3. van Welaenes <NJ 6.69 meter; 4. Halfmann (W.D.) 689 meter. Discuswerpen: 1. Hoffmeister (W.D.) 448? meter; 3. Debus (W.D.) 4»M meter; 3. Coater (N39 42 meter; 4. Brasser <N.) 38.06 meter. Polsstokhoogspringen; 1. Dwlaa (W.D.) 3.78 meter; 3. v. d. Zee (N.) 3.70 meter; 8. Vu Oor schot (N.) 3.60 meter; 4. Born (W.D.) 3.00 meter. Speerwerpen: 1. Vögelln (W.D.) M.0I meter; 2 Bender (W.D.) 54.43 meter; 3. Collaris <N.) 51.75 meter; 4. vu Meyl (N.) 51.69 meter. De schen een dames. De laatste partij had tot resultaat: Miss Helen Jacobs (V. 8.) wint ran Miss Scrlven (Eng 57, 63. 75. Vèrsprlngen met aanloop: 1. B. Ronde, „Hol land”, Haarlem 689 M-, 2. J. Nellasen, Tegelen 8 25 m_. 3. H. de Lange, Jong Leven, Amster dam, 6.24 M. 1500 M.: 1. Vriesekoop, Wilskracht, Alfen au den Rijn. 4 mln. 37 1/5 sec., 2. v. Bakel. „Bata ven” leiden 4 mln. 27 4/5 sec., 3. Heyendaal, Gulpen (Limburg), Speerwerpen: 1. Koopal, Blerlck, 47.35 Bi 2. Rlppe, V.I.C., Amsterdam 45.53 M 3. Erkens, Lindenheuvel, Limburg 4381 M. Hoogspringen met aanloop: 1. P. Kult, D.WS Bussum 1.655 M., 2. B. Krijnen, D.Wfl. Bussum ecu suuu vuaociien vournoemas en n. de Lange, die sich direct vu de anderen los- (kampioenschap): 1. P. «cu <urecv van oe anueren jos Hooyen „Davld”, Tilburg, 380 M 2. W. Kap- tëjn, .JJ.EM.”, Beverwijk, 380 M., 3. J. Nellasen, Tegelen. 3.00 M. Hlnk-stap-sprong (kampioenschap)- 1. B Ronde, .HollandHaarlem. 13.97 M„ 3. Rlppe, VJ.C.. Amsterdam, 12.25 M., 3. J. Mathot „A.C.E.”, Haarlem, 12.03 kf- Amsterdam. 400 M le serie: 1. Hendriks, Heerlen, 56 4/5 sec., 3. de Boer, Jong Leven, Amsterdam 59 3/5 v Beek, Maastricht, 57 1/5 Each, „Davld”. 400_M. Finale: 1. R. Hendriks, Heerlen 56 2/5 2. A, v. Esch, „Davld", Tilburg 59 4/5 sec., 3. H. de Boer, Jong Leven, Amsterdam. Discuswerpen 1. G. Westgeest Haarlem 3389 M 2. Arets, Heerlen, 3163 M. Amsterdam 4 mln. 47 sec., 3. C. A.V., Amsterdam, 4. Th. den. Kogelstooten kampioenschap:: 1. Oh. Duyn, DJ!M., Beverwijk 11.19 M., 2. O. Westgeest. „Holland", Haarlem 11.09 M., 3. Rlppe, V.I.C„

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 9