PROVINCIAAL NIEUWS Fosco* Een liefdesdrama te Nijmegen Verduistering van f 41.000 Fosco DE IDEALE Cacaodrank MARKTEN is alleen echt in nevenstaande flesch. DONDERDAG 10 AUGUSTUS T VELD Zomerbyeenkom»t te Allernaar UITGEEST Groote nonchalance VENHUIZEN Openluchtspel te Groote Keeten DE STREEK HEERHUGOWAARD INT. HANDICAP DRAVERIJ Te Krommenie gêhouden WAARLAND HOOGKARSPEL MEDEMBLIK NIEUWER-AMSTEL WARMENHUIZEN ANDIJK ONDERDIJK WEERE PETTEN WER VERSHOOF MET BADEN VERDRONKEN Twee personen uit Vogelenzang SCHAGEN Zy konden niet zwemmen ZWAAG ANNA-PAULOWNA DEN HELDER Weerbericht ST. PANCRAS ZIJDEWIND VEIUNG-OVERZICHT Bond van R. K. Tooneelvereeni- TUITJENHORN BURGEMEESTERS EN SECRE TARISSEN IN N.-HOLLAND 3 DAGEN NAAR BEAURAING Na een hevige vechtpartij zyn medeminnaar een més in den rug gestoken Kassier van Boerenleenbank staat terecht voor Meervoudige Kamer te Utrecht De dader gearresteerd GAAT NIET OP REIS VAN PUTTEN OORTMEIJER - Payglop opgingen in We»t-Frie»lan<I leden waren het gezel - na 1 van ver was hij paard 3 ad van Veiling Bangert en Omstreken. waren door ■temmen niet vor- Schagen, vertrekken Dinsdagmiddag te 12 uur vanaf dezelfde plaats. der het De Vereenlging van Burgemeesters cretarissen In Noord-Holland hield haar zomerbijeenkomst In Alkmaar. Des morgens te elf utr werden de Officieel ten stadhulze ontvangen. Personalia. Dezer dagen slaagde voor de hoofdakte de heer J. Th. Dudock, onderwijzer aan de R. K. Lagere School alhier. Zwemmen. Door de vereenlglngen „Zwem- lust" en de ..Stroom” zullen alhier Zondag groote zwemwedstrijden gehouden worden. Niet minder dan 11 i zwemmen dames en heeren en kanowedstrjjden staan op het programma. De prijzen bestaan uit medailles en luxe voorwerpen. Geslaagd. Onze oud-plaatsgenoot de heer M. Hemmen behaalde de acte Engelsch M.O. Sobrlëtas-bloemendag. De opbrengst het Sobrlëtas-bloempje was 36.35. Prijs 27.50 (alles Inbegr.) Vertrek 18, 20 26, 31 Aug., 4 en 10 Sept. Tevens bezoek aan Grot van Han en Brussel. Vr. inl. bij Reisbureau GARAGE DU MEE, Rozenstr. 13, Haarlem, Telef. 16166. het De 1 1 1 Uitbetaling De zuivelfabriek „De Hoop" be taalde over het tijdvak van 1 tot 15 Juli 3.38 ct. per K.G. melk, d.l. 3.50 ct. per liter. R.K. Volksbond Het bestuur van den R.K. Volksbond, afdcellng „Uitgeest", stelt opnieuw gelden beschikbaar voor twee werklooze leden der afdeeling. die deel wenschen te nemen aan de Sociale Studiedagen te Bergen, welke van 710 Oct. as. gehouden worden en waarvan de kosten voor overige leden f730 bedragen. Men geve zich vóór as. Zondag 13 Aug. op bij den heer C. Molenaar, secretaris der afdeeling. alhier. ZtJn laatate hoop. De veehouder J. Smit, die des zomers een koe houdt, tot onderhoud van zijn gezin en deze aan den z.g. kuur aan de polderkade laat grazen, vond dezer dagen zijn eenigen rijkdom verdronken in de ring vaart. Het beest was in het touw verward ge raakt. Biand. Een zoontje van den veehouder G. P.. nogal vindingrijk van aard, kwam met de luclferdoos in huis gesneld met de ontstel lende mededeellng. dat de hooiklamp In brand stond. De een brand te blusschen. ■taande uit de Alb. de Ree Fortuna is tegen hem. Toen de veehouder A. B. Dinsdag in het middaguur even een pakje tabak haalde, en zijn rijwiel tegen het hek plaatste, was dit bij zijn terugkomst, ongeveer 5 minuten later, verdwenen. Bi) denzelfden veehouder moest een zijner beste koeien worden afgemaakt. He' beest had een aardappel in de keel Bij verwijdering daar van was de strot zoodanig geraakt, dat afma- ken noodzakelijk was. Een circus. Op het terrein van de R. K. Voetbalvereen. V.V.W. heeft een openlucht circus standplaats genomen tot hot geven van enkele voorstellingen. Denkt aan uw rjjwielplaatje Woensdag - middag zijn in deze gemeente een zestal per sonen aangehouden, rijdende op een rijwiel niet voorzien van een geldig belastingmerk. 1.395 467 Kg. Roode kool leid hebben tot het bijeenroepen van deze ver gadering. Spr. ging in het bijzonder na, dat de hooge auteursrechten van de diverse uitvoerin gen momenteel van dien aard zijn, dat deze een ernstige bedreiging vormen voor het blijven voortbestaan van verschillende vereenlglngen. Spr. hoopt door samenwerking een mildere toe passing van verschuldigd auteursrecht te be komen. De heer Alb. de Ree onderstreepte deze woor den en hield nader een beschouwing over de meer ideëele zijde van een organisatie op het gebied van de tooneelspeelbeoefening. Op deze inleiding volgde uitvoerige gedach tenwisseling. waarbij wel algemeen voor het plan werd gevoeld. Verschillende sprekers drongen er echter op aan alvorens tot oprichting van gen West-Frleschen Bond over te gaan, te onder zoeken hoeverre bestaande landelijke of dio cesane R.K. tooneelorganisatles momenteel hun werkzaamheden uitstrekken. Rekening houdend met de geuite wenschen zal het comité zijn arbeid voortzetten om binnen niet al te langen tijd met meer omlijnde plannen te komen. Alle R.K. tooneelclubs in West-Fries- land zullen op de hoogte gesteld worden met de hangende voorstellen en voor een volgende bij eenkomst worden uitgenoodlgd. Na een langdurige discussie is. naar wjj ver nemen. in beginsel besloten met 10 tegen 9 stemmen de radic-distributle In particuliere exploitatie te houden. Naar aanleiding van het op Zondag 13 Aug. a.s. op te voeren Openluchtspel van .Lanselot ende SanderUn” door de .-.Spelers van Stad en Lande" (leiding Anton Verhellen) in de duinen te Groote Keeten (gem. Callantsoog) kan nog worden bericht, dat de rollen in handen zijn van Greet Schoonenberg, Kommer Kleyn, bij velen geen onbekende door zUn spel of regie bij hoorspelen. Tine Medema (Sanderijn), Henrl Tiemeijer, Anton Verheijen (Die Ridder), Bob van Leersum en Emmy Zandheuvel. De netto-opbrengst van deze openlucht-ult- voering komt ten goede aan het Plaaselijk Cri- sis-Comlté te Callantsoog. R.K. Drankbestrijding Door eenige jonge dames wordt as. Zondag na de H.H. Missen het Sobriëtas-bloempje aangeboden. Telegram minister. Teneinde uiting te geven van de groote nood, welke zich ook onder onze tuinders bevindt, werd in een een dezer dagen gehouden ledenvergadering van den L.T.B. het bestuur van den bond opgedragen den droeven toestand aan den raad dezer ge meente kenbaar te maken en den burgemeester te verzoeken dit namens den raad ten spoedig ste aan den minister Van Economische Zaken bekend te maken. De burgemeester heeft hierop onmiddellijk een telegram van den navolgenden Inhoud aan Z. Exc. gezonden: „Aan Zijne Excellentie den heer minister Economische Zaken te *s-Gravenhage De Raad der gemeente Heerhugowaard zoekt uwe Excellentie met aandrang, oogenblik- kelijke uitbetaling van productieprijs, volgens tuinbouwsteunwet, daar de tuinbouwers de wan- hoo pnabij zijn. Hebben demonstratie alsnog voorkomen, met toezegging dit onmiddellijk aan uwe Excellentie te berichten.” VenUutle. Door notaris K. Zeevat te An- dük werd in het café De Meiboom ter verzoeke van de Middenstandsvereeniging alhier, een groote veiling gehouden, van zoowat alle arti kelen, welke de winkeliers hier voeren. Alleen speciale kruidenierszaken en kaashandel deden niet mee aan dezen verkoopdag. Verder kon men artikelen op ieder gebied, zooals manu facturen, radio, electr. rijwielen, motorfietsen en auto's, verder huishoudelijke en luxe voorwer pen in de verkoopzaal vinden. De prijzen, welke werden geboden en waarvoor het werd ver kocht, waren geweldig laag. Radio toestellen 3-lamps 1.60, ƒ1.70, ƒ1.80, 4-lampstoestellen 4. Electrlsche lampen, mooie 45, 50. 60 cent, zeer modem 110, fototoestellen 1 60. 1.70 en 1.80. Heerenjassen ƒ130ƒ3.00. Kinder pakjes 60, 70, 80 cent. Sportpakjes 0.90, 1.10, 1.70. De duizend koopjes, welke in den cata logus voorkwamen, gingen alle spot goedkoop. De augurken in de Streek. Dank zij het warme weer worden de augurken b|j beduidende kwantunis aangevoerd. Ze worden deels door de zouters, deels door de Amsterdamsche markt afgenomen. De prijzen hebben zich tamelijk hersteld. veel beter. Alleen le soort bloemkool wordt vlot verkocht van t 3.tot 10.50 per 100 stuks. Van de tweede- en derde soort draalt bijna alles door; zoolang de zouterijen stil liggen zal hier in wel geen verandering komen en er wordt dan ook verlangend naar het openen van de aoute- rijen uitgezien. De verkoop van slultkool hangt geheel af van toevallige vraag en aanbod. Op sommige d"- wordt alles verkocht, anderentfjds Is het 1 glad mis. Rood loopt voor het mooie goed per 100 kilo; Geel 10. Verwachting: Zwakke tot matigen. Westelijke tot Noord-Westelijken wind, aanvankelijk waar schijnlijk zwaar, later half tot licht bewolkt, weinig of geen regen, iets koeler. Verdere vooruitzichten: Weinig verandering. Zon op 5.35, onder 8.35 Licht op 9.05- 13 Augustus Laatste Kwartier. waarvoor wordt A. de Snayer. punten goedge- Brand In den vroegen morgen van j.l. Zondag, toen moeder en dochter kerkwaarts waren en de baas des huizer nog te bed lag. is door onbekende oorzaak de groote boeren woning van A. Noordstrand alhier (beter be kend onder den naam „Het huis van Trom petter”) afgebrand. De heer N. wist zich nog intijds in veiligheid te brengen. Een in de buurt zijnde hengelaar heeft nog wat kleeding- stukken van N. uit het brandende perceel ge haald, omdat N. in nachtgewaad een veilig heenkomen had gezocht. De hond, die aanvankelijk bulten was geko men en later weer het perceel is binnengegaan, viel tevens als slachtoffer. Het pand was. naar wjj vernemen, een oudste nederzettingen in deze omgeving; was laag verzekerd. y De 39-jarige smid en kassier der Boerenleen bank L. J. van H. te Schalkwijk (gedetineerd) stond terecht wegens verduistering van ƒ41.000 ten nadeele der Boerenleenbank te Schalkwijk. Verdachte had in de jaren 1929 tot 1933 ver schillende bedragen verduisterd, in totaal 41.000 en drie valsche kwitanties geschreven om er de verduisteringen mee te bedekken, welke hij getoond had aan het bestuur der Boe renleenbank en aan den inspecteur der Raiffei senbank. In een spaarbankboekje had bij ook geknoeid. Ook had hij in de administratie der Onderlinge Brandassurantle geknoeid, om geld in handen te krijgen. Rtfwlelclnb „81. Martinos”. In de gehou den vergadering werd besloten dat de deelne mers aan de bedevaart naar Dokkum zullen vertrekken Zondagmorgen te half 5, oude tijd .anaf de brug bij C. Spaansen. De leden, die fgaan deelnemen aan den Kath. Landdag te Bletz, oud-burgetnees- heet spr. namen, Spr. trou- heeft Woensdagavond omstreeks half acht heeft zich in een der oude huisjes aan de Bottelstraat te Nijmegen zooals wij reeds in het kort be richtten een bloedig drama afgespeeld. In perceel no. 29 woonde een zekere C., een los werkman. die daar relaties onderhield met ze kere vrouw J., die van haar tweeden man, een Belg, was weggeloopen. Ge ruimen tijd leefden beiden vreedzaam in het kleine huisje, tot eenige weken geleden de 30-jarige J. J. R. bakkers knecht uit Rotterdam, als kostganger bij hen kwam Inwonen. Het schijnt, dat R., die in de buurt vrijwel onbekend was en voor een stil man doorging, ook kennis gekregen heeft aan vrouw J. Deze verhouding heeft nu Woensdagavond tot een bloedig conflict geleid. Toen C. na een zwaren dag thuis kwam, vond hij vrouw J. met R. op de kamer. Bij deze ontmoeting is volgens mededeellng van de buren twist ontstaan, welke zoo hoog liep, dat het tot een hevige vechtpartij is gekomen. R. heeft in zijn drift zijn mes ge trokken en liep den vluchtenden C., die in de buurt bekend stond als een oppassende kerel, bard werkte en veel voor vrouw J. over had. achterna. In den gang van het huls heeft R. z(jn medeminnaar ingehaald en hoewel de zoon van vrouw J. zich nog inspande om R. te weer houden zijn tegenstander te treffen, sloeg R. toch door en raakte den ongelukklgen C. met het mes in den rug. De getroffene liep nog het huls uit en kon in de straat nog een honderd meter verder komen. Toen zakte Mj in elkaar en werd een pakhuis binnengedragen. De dader bleek spoedig berouw te hebben over zijn vree- selijken misdaad en ijlde met getrokken mes de Bottelstraat uit, de Hezelstgaat op in de rich ting van het politiebureau. Op de Markt werd hij door een politieman aangehouden en naar het hoofdbureau geleid, waar hij een volledige bekentenis aflegde. De politie, die «*eldra op de plaats van het treurspel was, droeg zorg dat de verslagene per autobrancard naar het St. Cani- sius Ziekenhuis werd vervoerd. De bloedverwan ten van C.. die in een ander deel van de stad woonden en door bekenden op de hoogte wer den gesteld van hét vreeselijk lot. dat hun broer getroffen had, kwamen op de plaats van onheil, toen het lijk reeds vervoerd was. moordenaar werd door niemand in de omgeving aangezien voor den man, die in staat zou zijn, een misdaad als deze te plegen. Toen hij zich pas in Nijmegen vestigde was het werkelijk een nette burger, die op eerzame wijze zijn brood verdiende. Hij was aanvankelijk in den kost bij zekeren 8. bijgenaamd „den heiligen Willem”, en gaf toen geen aanleiding tot eenigerlei verden king. lerst toen hij in kennis kwam met vrouw J., die in België haar man met vier kinderen had verlaten, bleek hij op gevaarlijk spoor ge komen te zijn. en Se- gisteren De omzet aan de Veiling over de maand Juli was als volgt.: Aardappelen Juli 1933 1.666 0.75 Kg Juli 1933 Zilveruien 44.798 Kg. 48 188 Kg 10.475 Kg 14.675 Kg. Bloemkool 582 stuks. -Gele kool 400 Kg. 2.100 Kg. Sla boonen 762 Kg. 261 Kg Gele Nep 1 925 Kg 3 400 Kg. Gele uien 200 Kg. 250 Kg. De omzet bedroeg 19.392.81 tegen 37 438.99 in Juli 1932. Voorstel tot het huren van een gedeelte strand nabij het rijwielpad tot het plaatsen van consumptietenten en rljwielbergplaatsen; idem tot het inrichten van éen politiepost annex brugwachterswoning aam de Spoorgracht en een idem om vergunning te verleenen tot het plaatsen van telefooncellen op den openbaren weg. Voor de benoeming van een lid van de com missie van bijstand voor de financiën in de plaats van den heer P- Th. Luyckx werd drie stemmingen benoemd de heer O. Ran (R K.), welke zijn benoeming in beraad wenschte te houden. Daarna ging de Raad over in comité tot het nemen van een beglnsel-beslult Inzake de radio- dlstiibutie. Aanbesteding. Bij de aanbesteding van de alhier te stichten Jeugdherberg werden 20 tn- schrijvlngsblljetten ingeleverd. Het laagst werd Ingeschreven door den heer L. MooiJ te Schoorl voor de som van 14.995— (perceel A) en 14.645.(voor perceel B). alvorens U voorzien te hebben van 'n prima Vulpenhouder Div merken tn alle prijzen Reparatie-inrichting VULPENDOKTER Boerenleenbank. In de laatstgehouden bestuursvergadering werd besloten om. hoewel het verstrekken van voorschotten is stopgezet, toch dezen, herfst kleine bedragen beschikbaar te stellen voor opzetters tot aankoop van vee en tot verstrekking van hoogstens 50 pCt. op via daarvoor in' aanmerking komende velllngs- tereeniglngen verkochte bloemtollen. Het zal echter raadzaam zijn de aanvragen lijdelijk in te dienen. Gemeenteraad De Raad vergaderde Dins dagavond. Voorzitter was burgemeester Dries sen. Als eerste punt was aan de orde hét ver binden van een internaat aan de Zeevaart school. B en W. zeggen in de desbetreffende bij lage, dat het meermalen is voorgekomen, dat ouders van leerlingen, die hun zoon voor de zeevaartschool alhier hadden laten inschiijven, die inschrijving weder introkken, nadat hun was gebleken, dat aan deze school geen inter naat was verbonden. Na het geven van eenige inlichtingen werd het voorstel ‘met algemeens stemmen aange nomen. Eveneens wend met algemeene aangenomen het voorstel inzake het men van een eerste leerjaar aan de scholen 3 en 9, alsmede Inzake de onderbrenging van de leerlingen bestemd voor het zevende leerjaar. Dit voorstel omvat de volgende besluiten: Het Hoofd van school no 8 aan de Van Os- lenstraat. D Blom, over te plaatsen; Het Hoofd van school no. 3 aan de Midden straat. .A. Treffer», over te plaatsen; Over te gaan tot benoeming, met Ingang van 1 September 1933, van een onderwijzeres aan de school voor B. L. O voorgedragen mejuffrouw J Nog werden de volgende keurd: Diefstal Woensdagmiddag is uit een on gesloten schuur achter een perceel aan den Amsterdamschen weg een damesrywiel ge stolen. Drie personen waren Dinsdagavond aan het baden in de zanderijvaart van de MIJ DEM nabij den Tutenberg op de grens der gemeen ten Noordwlfkerhout en Bloemendaal. Toen de 27-jarige P Beliën uit Vogelenzang plotseling in de diepte verdween, werd dit hete erst opgemerkt door zijn makker, den 33- jarlgen Joh Rolvers, eveneens uit Vogelenzang, die hoewel hij evenmin kon zwemmen. B wilde redden B. klampte zich echter aan hem "ast met het-gevolg, dat R. onder water getrokk .n word De broer van B Jan B .kon wel zwemmen en schóót te hulp. Met behulp van den heer w twee kostgangers van hem en den heer J. Kr lis”et teralotte gelukt de twee drenkelin gen aan wal te brengen. Zij waren echer reeus bewusteloos. Twee leden van Eerste Hulp u t HUlegom die spoedig ter plaatse waren, pasen circa vijf kwartier kunstmatige ademhaling echter zonder resultaat. De ontboden arts, de heer A. uit HUlegom. kon slechts den dood con- *tI>r!heer Rolvers was gehuwd; belden ^Begtupelijk bracht dit plotselinge tragische ongeval van twee dorpsgenooten groote versla genheid in Vogelenzang. winkelier P. J., juist ter plaatse met paar dijkwerkers, wist met moeite den tot centralisatie van R K tooneelclubs in West- Frlesland. Van de ultgenoodlgde vereenlglngen waren tor vergadering vertegenwoordigd: Medemblik. Onderdijk, Wevershoof. Westwoud, Nlbblx- woud, Zwaagdijk, Blokker en SUbekarspel. Be richt van verhindering waa ontvangen uit Zwaag en O.-Blokker. De beer W. Vijn. voor zitter van bet comité opende de bijeenkomst met een uiteenzetting van de oorzaken die ge- Inbraak. In de Luthersche Kerk aan de Wester ha ven is Ingebroken. Uit een kast wordt het bedrag van 20.vermist. Aangezien jj. Zondag geen kerkdienst heeft plaats gehad, is niet precies na te gaan wan neer de Inbraak heeft plaats gehad. Gisteren werd door den koster de inbraak bemerkt en is aangifte gedaan. Verdachte bekende al hetgeen ten laste gelegd was. De president deed voorlezing van het rap port der commissie van voorlichting. In dat rapport stond vermeld, dat verdachte zeer zor geloos en lichtzinnig geleefd had. Verdachte was zeer koopziek en kocht maar raak Zijn vrouw poogde wel eens hem te remmen, maar dan zelde verdachte: „het kan er wel vanaf”. Verdachte was goedgeefs en behulpzaam, maar kende geen grenzen. HU haalde alle uitgaven door elkaar. Op de vermaningen van zijn va der. die hem meermalen zeide dat hij booger vloog dan zijn vleugels toelleten, gaf verdachte geen acht. Verdachte vestigde bij Zijn verhoor er de aan dacht op dat de controle b|j de banken niet vol doende was geweest. De’ officier vond in zijn requisitoir, dat vent betrekkelijk geraffineerd had gehandeld, ging de verschillende verduisteringen en falsificaties na, memoreerde, dat verd. zich Aiyaal betoonde om daardoor den schijn te wekken, dat hij het goed doen kon en vroeg een jaar en zes maan den gevangenisstraf. Verd. zeide, dat van het geld nogal een en ander terecht zal komen. Tienduizend gulden is gestort door de borgen. Zesduizend gulden kwam al bijeen door verkoop van verdachte’» inboedel. Achtduizend gulden heeft verd. nog aan vorderingen tegoed. Bovendien zal verd’» huis verkocht worden. Hij heeft van alles af stand gedaan ten gunste van de benadeelde lichamen. De uitspraak werd bepaald op 22 Aug. de» morgens kwart vóór tien. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna, d. van N. Schipper en A. Koopman; Dtvera, d. van A. Laan en M. Schipper; Martinus, z. van A. Bizol en M. Verhoef; Vlncentlus, z. van O. Dam en C. Sneek. Overleden: Antje Broertjes, 75 jaar, wed. van J. Smit; IJtje Burger, 82 jaar, wed. van J. Singer. Ondertrouwd: W. Vlaar en W. D. Baas. In memoriam. Op 60-jarlgen leeftijd over leed plotseling de heer A. Pijper, lid van den Raad dezer gemeente en marktmeester van de Op initiatief van een gevormd comité be- staande uit de heeren W. Vijn (Medemblik), Alb. de Ree Wervershoof en C. Bakker (Medemblik) was in hotel „de Lindeboom” te Westwoud een vergadering belegd om te komen Een „onfortuinl|jke” aanrijding B|J het achteruitrijden geraakte b|J de werkzaamheden aan den Benedenweg een puinauto tegen een door de ultgravlng van den grond bloot ge komen brandkraan van de waterleiding. Deze «as niet tegen deze aanrijding bestand en knapte af. Een groote waterzuil spoot omhoog, die spoedig over een 100 meter een meertje vormde. De jeugd in dezen warmen tijd op water belust, benutte dit ongewoné zwembad en al spoedig werd het badpak voor den dag gehaald en het inmiddels opgebelde Waterleidingbedrijf herstelde later het lek, zoodat het water ge- lljdelljk wegzakte. Buitengewone algem. vergadering van den U. T. B. Deze vergadering werd gehouden in de zaal van het Vereenigingsgebouw. De voorzitter, de heer Jac. Ruijter Pz„ heet alle aanwezigen welkom, in het bijzonder den geestelijken adviseur, en opent de vergadering met den Christelijken groet. In zijn openingswoord brengt de voorzitter naar voren de benarde positie van de tuin ders en boeren, en meent dat het daarom ze ker van groot nut zal zijn, een keer meer te vergaderen en dringt vooral aan op eendracht en samenwerking. Ook werd door den voor zitter in herinnering gebracht de laatst ge houden demonstratie en het verloop daarvan. De voorzitter deelde mede, dat in het laatst van deze week, uiterlijk bij het begin der vol gende week, de uitbetaling van de steungel den zou plaats vinden en wel twee periodes ge lijk. Vervolgens deed de voorzitter mededeellng. dat de tijd voor het inleveren der bloembol len was aangebroken en welke hoeveelheden moesten worden ingeleverd. Van verschillende zijden werden klachten ge- ult, voornamelijk van leden die darwintulpen verbouwden, deze laatsten vooral zijn de dupe van het saneeringsplan en er werd vooral op aangedrongen, om In samenwerking met den kring West Friesland zoodanige maatregelen te nemen, door verzoeken als anderszins, om te trachten het percentage van de in te leveren hoeveelheden beperkt te krijgen. Hierna kreeg de geestelijk adviseur het woord, die een flink en vertrouwend woord tot de ver gadering richtte. Vervolgens werden nog eenige huishoudelij ke zaken besproken. Goed weer veel publiek, goede sport te 2 uur werd aangevangen met fatlma 290 klopt in 4 ritten Hartsteen 2e rit be den de Witte vlag Oro Zetzer 285 in 2 ritten Oplooper 285 Sir Ker rigan 280 in 2 ritten Baron Silvester 290 Prin ses Duluth 280 in 2 ritten Harrold 290 Oack- land Baron B 280 in 2 ritten Rentner 290 Reva D 280 in 4 ritten Nordeck 1 kamprlt Oillij Cle veland 290 in 2 ritten Cilly Dillon 290 Darta 290 in 3 ritten Northerman B 280 Petekon 290 in 3 ritten Mis Everharda 280 Qualiteit 280 in 3 rit ten Mis Zelda Peter 300 Tamboer 280 stil staand paard 2 Omloop na loting Daria klopt in 2 ritten Tamboer fatema in 3 ritten Sir Ker rigan Oro Zetzer in 3 ritten CHI- Cleveland Qual telt in 3 ritten Petition Oackland Baron B in 3 ritten Reva D Prinses Duluth stilstaand Omloop na loting Oacland Baron B klopt in 2 ritten Prinses Duluth Oro Zetzer in 3 ritten fatema Daria in 3 ritten Qualiteit 4 Omloop Oacland Baron Bon klopt in 2 ritten Oro Zetzer Daria stilstaand paard. 4 Finale Daria klopt in 2 ritten Oacland Ba ron B le prijs f 300 Daria Elg. J. Mensinga Gro ningen ber M. Mensing. 2e prijs 150 Oacland Baron B Eig. ber. B. Hagen Bussum. 3e prijs 75 Oro Zetzer Elg. 8. V. d. Oord Haarlemmermeer ber. J. v. Leeuwen Jr. 4e pr. 25 of 5 gedeeld door Prinses Duluth Fatema en Qualiteit. Na afloop werd met een krans omhangen door de prijswinner een eere-ronde gereden. (Vereen. „De Tuinbouw”. Grootebroek. Nu het bekend la. dat de vroege aardappelen, die nS Augustu» zullen worden aangevoerd niet meer voor toeslag In aanmerking genomen wor den. la ook de geheele maand Augustu» nog een groeten aanvoer van aardappelen te verwachten. Er la aan de bloembollen zooveel werk ge weest. dat men de aardappelen, die toch nleta dan teleurstellingen gaven en waarvan de op brengst de arbeldaloonen niet dekte, maar heeft laten zitten en zal men nu In deze maanci ten opzichte van de aardappelen z'n ach A moeten inhalen. Het beloop aan de veiling week ook deze week niet at van zijn voorgangers. Het la in b>ijft tnlsëre. Dagelljka blijft van >4 tot >4 van den erdanpelaanvoer onverkocht. De soort Due en Drove Schotten gaan merendeels weg voor 37 >4 t 40 cent per baal, blauwe Eigenheimer» bren gen tot 66 cent, bonten tot 96 cent per baal op - - Op de dagelijksche groentenveiling is het diet eenige Illusie over het jaar 11 Van het Alkmaarsch gemeentebestuur ter begroting aanwezig burgemeester mr. W C. ^Wendelaar, de loco-secretarls mr. Veendorp, de wethouders Klaver, Slingerland en Bon- ■ema, en het raadslid D. Covers. Burgemeester Wendelaar sprak schap toe. In den zomer zoo zeide hij heeft Alk maar het vorrecht vele congressen en vereenl glngen officieel te mogen begeroeten. Bijzon der verheugt het spr. ditmaal zijn collega's te mogen ontvangen. Vooral de eereleden. de heeren K. de Boer Cz. en ter van Weespercarspel. het gemeentebestuur hartelijk welkom, constateert, dat de Vereenlging. evenals wens de gemeentebesturen, te komen met incompleetheid door de vacantie. In afwijking van de gewone volgorde, wel mr. Wendelaar allereerst welkom heeten de secretarissen. Juist, omdat de Alkmaarsche secretaris door vacantie hier niet aanwezig is, kan spr. hier vrij uitspreken. Hij stelt het bij zonder op prijs, dat burgemeesters en secre tarisen in één vereeniglng hun belangen mo gen behartigen. In het bestuur eener ge meente vormen burgemeester en secretaris het echtelijke, het zakelijke element, naast de wet houders. die meer het politieke vertegenwoor digen. Zij tezamen maken er een soort sport van, de wethouders, onverschillig van welke politieke pluimage, hetzelfde te laten zeggen, d. w. z. ze te laten spreken zóó. als t zakelijk zjjn moet. Van de afwezigheid van mr. Koelma wil spr. gebruik maken, om dezen a’s een voor- veeld van een goeden secretaris te huldigen. Uitvoerig schetste spreker, wat een goeie se cretaris voor een gemeente is. Een burge meester wel wel eens over de tailooze kleine moeilijkheden heengaan. maar de secretaris moet deze allemaal behandelen en afdcen. Wel nu. Almaar1» secretaris is in wijden omtrek be roemd om de voortreffelijke wijze, waarop hij de dikwijls kort en bondige beslissingen van B. en W. weet in te kleeden. Trouwens hier mede zijn vrijwel alle secretarissen in N. H. goed op de hoogte! Ook de burgemeesters heet spr. hartelijk welkom, vooral in dezen tijd, nu zij voor zoo veel moeilijkheden staan. Veel is ér In een eeuw, sinds b.v. In 1851 de gemeentewet veranderd is, d taak van een burgemeester gewijzigd. Een der eerste oorzaken is de uitbreiding der communicatiemiddelen. Vroeger toen er zoo goed als geen gemeenschap was tusschen de plaatsen onderling, veel meer aan zich zelf overgelaten. Nu echter door telefoon, telegraaf en andere moderne verbindingsmiddelen, is de verant woordelijkheid gedeeltelijk verplaatst naar de centrale punten, naar het provinciaal en het landsbestuur. Door de huidige crisis Is dit wegens econo mische en gezagsredenen nog méér geaccen tueerd. Hierdoor is het beroep echter niet achteruitgegaan. Nog steeds ziet spr. de schoon heid van het burgemeesterlijk ambt. Want, noewel er veel moeilijkheden zijn, is een. der heerlijkheden van het leven nog steeds op te lossen. Ditkost veel inspanning en het is daarom een goed recht, dat deze ambtsdragers óók eens een dagje uit zijn. Het Alkmaarsch gemeentebestuur wil helpen dit dagje zoo aangenaam mogelijk te maken. Gezamenlijk zal een wandeling door Alkmaar worden gemaakt. Gewoonlijk bewondert men daarbij aller eerst het oude stadsschoon. maar het mooie weer lokt uit nu meer speciaal het moderne Alkmaar te laten zien. Men zal dan bemerken, dat hier niet alleen het otrie wordt geëerd en bewonderd, maar dat ook veel n'euw schoon is ontstaan. Spr. verontschuldigt zich, dat hij hierbij ook den Wendelaar-lantaarn zal moe ten toonen. doch hij mag zich dit zijn beroeps- genooten niet onthouden, daar htj hlerm»d- nogmaals wil aantoonen. hoezeer hij deze hulde der burgerij óp prijs heeft gesteld. De heer Driesen, burgemeester van Den Hei del dankt voor de hartelllke ontvangst en de gesproken woorden. AI wordt er dan weinig ver gaderd. men heeft daar de woorden van bur gemeester Wendelaar weer levenswijheld kun nen meenemen Hierna werden de ververschlngen rondge diend. Na het gebruik hiervan werd het st»ó- huis bezichtigd en een wandeling gemaakt langs de plantsoenen naar den Muziektuln. dagen n.iun nuwrvuvyuB 10 uv* WSOT glad ml». Rood loopt voor het mooie goed tot 1 60 en Wit tot 60 cent per 100 kilo; Geel gaat gemakkelijk weg tot f 1.70. Van de uien, die amper t 1.per baal op brengt. 1» de aanvoer nog zeer gering en wacht men by zoo'n prysje de toekomst liever af. De prijs voor slaboonen 1» eveneens erg te leurstellend. By kleinen aanvoer komt de prU» slechts In enkele gevallen boven 50 cent per zakje uit. De augurken worden voornamelijk door de zouters afgenomen en waa de laatste noteerlng voor ryn t 13.fyn baat f 6.en baat S.*- per 100 kilo, wat voor de tuinders ook al geen winstgevend bedrijf oplevert. Het blijft dus maar steeds wachten op ver betering. die veel te lang ultbiyft om zich nog illusie over het Jaar 1933 te vormen. AVENHORN. 8 Aug. Coöp. Land- en Tulnbouw- en Marktvereen. Avenhorn en Omstreken Vroege aardappelen: Groote Schotsche 0.751.25 per 100 K.G.. Idem kleine 0.750.80 per 100 K G aanvoer 12000 K.G. Groote Due W. 0.75100 per 100 K.G.. aanvoer 8500 K.G. Doorgedraald 4000 K.G. Schotsche Roode kool 1.00—1.40 per 100 KG., aanvoer 5000 K.G. 2500 K.G. Uien: Ge wone maat 2.502.80. Drielingen 1.101.30. Nep 2.703.70 per ,100 K.G. 8000 manden Augur ken van 6 K.G.: Grof 0.37—0 39, basterd 0.34 O 35. stek 0.090.10. bommen 0.070.08 per mand van 6 K.G. 1600 zak Slaboonen van 15 K.G.: dubbele z dr. 0.350.96 per zak van 15 K G 100 zak Snyboonen van 15 K.G.: Snyboonen 035 1.20 per zak van 15 K.G. AMS 1 oRDAM, 10 Aug. Vlschberlcbt Aan gevoerd door 3 motorbotters benevens conslgna- tlezendlngen. Afgeslagen aan de Gemeente Vlsch- hal De Rullterkade. Amsterdam. Besomming der botters 90.24217 93 Handschol ner kist 13 00 14.00. kleine Schol 6.007.00, Schar 2 102.30 Tarbot 4.506.00. groote Tongen per K.G. 1.50. middel Tongen per K.G. 1001.30. kleine Ton gen per kilogram 0.400.58. Uit de hand ver kocht op het buitenterrein: Aal p - pond 0.20 0.35, Bot per pond 0.120.20, Harder Bokking per 100 stuks 2.002.50. ALKMAAR. 9 Aug. N.V. Alkmaarsche Export veiling. Aardappelen 0.801.50 per 100 K.G Aalbessen 7.0010.00 per 100 pond. Andyvle 0.50 3.00 per 100 stuks. Appelen 7.0011.00. Augur ken 8.0015.00 per 100 pond. Bloemkool I 9 50 20.50. Idem II 2.505.00 per 100 stuks. Doperw ten 1.006.00, Druiven 22.00—24.00 per 100 pond. Kropsla 0.803.80, Komkommers 1.00 3.00, Meloenen 7.0026.00 per 100 stuk». Peren 3 004.00 per 100 pond. Postelein 0.140.20 p bakje Rabarber 2 504 50 per 100 bos Roode Kool 1.20 per 100 K.G. Selderie 0.501.10 per 100 bos. Spinazie 0.220.40 oer bak. Snljboonen 2.007.50 per 100 pond. Dubbele Spercleboonen 0.551 06 oer zak. Tomaten 3.007.00 per 100 pond. Wortelen 3.0011.00 per 100 bos. BLOKKER. 8 Aug. ..Op Hoop van Zegen” Sla 1.70, Slaboonen 2304.00, Snyboonen 5.90. Suikerperen 4.40—6.10, Goudbal 3.20. Dirkjespe ren 4 20, Van As 7 90 Trosbessen 15.4017 10 Proleflcbeseen 23 OO30.00. Kruisbessen 4 00. Roode bessen 12.0017.00. Witte bessen 10 00, Zwarte bessen 33.00. Druiven 43.00. Perziken 3 9°5.50. Pruimen 13.0019 00. Meloenen 19.00 153<yj<>023 (Kruidenlersperen 19.0021.00, Yellow BOVENKARSPEL. 9 Aug .De Tuinbouw" Aardappelen: Due W. 0.40—0.65, Schotsche 0 3714 0.70, kleine 0.371J. Eigenheimers 0.100.60 p. baal. Aangevoerd 4009 baal waarvan 531 baal doorgedraald. Uien: Groote Gele 0.45 per baal, aanvoer 1 baal. Bloemkool: le soort 4.00^—11 10. 2e soort 1.503.10, 3e soort 1.50 per 100 stuks, aanvoer 4630 stuks, waarvan 1765 stuks door gedraald. Roode kool 1.001.50 per 100 KG aan voer 6525 K.G. Gele kool 1.30 oer 100 K.G.. aanvoer 2200 K.G. Augurken: fyn 9 3011 70, fynbast 4 90 per 100 K.G aangevoerd 2600 K G., waarvan 283 K.G. doorgedraald. Slaboonen 0.30 0J>0 per zak van 15 K.G. Aanvoer 56 zak. BROEK OP LANGENDIJK 10 Aug. 3300 KG Tomaten: A 9 40. B 10.4010 50. C 7 90. CC 2 00 83000 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 0 75 1.30, Eigenheimers 1.501 60. Blauwe Eigen heimers 1.301.80, Due of York 0 90. Drielingen 0.75. 38000 K.G Roode kool 1.001.30 15000 KG. Gele kool 100 5000 K.G. Vroege Witte kool 0.70—1.30. 12000 K.G Uien: Gele Uien 2.00 2.60. Gele Drielingen 1001.10 Gele Nep 3.30 370. Zllvemep l.»-4ZI. Zllverdrlellngen 1.10 130, Zilveruien 0 80. 650 K.G. Slaboonen 5.00 7.00 550 K.G. Bleten 100. 916 K.G. Druiven 36 00—36.80 HEILOO. 9 Aug. VeUlngsver. „St. Wlllibror- dus' Aardbeien 0.100 14 per doosje. Andyvle 0.803.20. Kropsla 1.002 95 per 100 Kom kommers 0.200.45 per 10. Meloenen 0.12025 per stuk. Bjssen. roode 0 120.27. Dikke Boonen 0.040 09, Idem enkele 0 070.10. Peulen 0 06 0.09. Snyboonen 0.040.12. Raspers 0.070.18. Groentjes 0 050.011. Tulnboonen 0.020.04 p K.G. Wortelen 0.600.95 per 10 bos. HOOGKARSPEL. 9 Aug .De Eendracht" r— Aardappelen: Schotsche 0 75. Geldersche S. 0.75, Due 0.750.85, kleine 0.75. Aanvoer 18 schuiten Doorgedraald 403 baal. OBDAM. 9 Aug. .De Tuinbouw”. 40000 K.G. groote aardappelen 0.750.85, 4500 K.G Drie lingen 0.75. 225 K.G. Roode kool 1.75, 1200 KG. Drielingen 1.101.20, 1200 K.G. Nep 2.302.70, 183 zak Slaboonen 0.450.85. MEDEMBLIK. 9 Aug Marktver ..St. Joseph” Aardappelen: groote Muizen 0.37‘i—0.50. Idem kleine 0.3714. Ideaal 0.37(4—0.40. Geldersche 0.3714. Witte 0.400.55 per halven H.L. Aanvoer 1000 baal. Doorgedraald 660 baal. NOORDSCHARWOUDEf 10 Aug. Aange voerd werden: 81500 Kg. aardappelen: Groote Schotsche muizen 7590 ct., Schotsche mutzen 0.751.50, drielingen 75 ct„ Duken 0.751.00. Eigenheimers 1.30. BI. Eigenheimers 1.20—1.50, 7500 Kg. spercleboonen 4.106. 22.300 Kg. zll- verulen: zilvernep 3.20—5.40, drielingen 0.80— I. 20, zilveruien 0.80, 13000 Kg. uien: gele nep 3.104.40, drielingen 1.20—1.60. uien 2—2.30, 150 Kg. kroten 0.80, 4000 Kg. roode kool 1—1.30, 9500 Kg. Deensche witte kool 0.501.00, 300 Kg. gele kool 11.10. PURMEREND. 9 Aug. „Alalagver Beemster, Purmerend en Omstreken" Aardappelen: Schotsche Muizen 0.19—0.52, BI Eigenheimers 0.190.40. Schotsche Muizen, kleine 0.190 32 per 25 K.G. Slaboonen: dubbele 0.400.48. ld z. dr. 0 690.78. enkele z. dr. 1.05—1.35 per 15 K.G. Snljboonen: Stok 0.751.65 Stam, breede 0.30—0.96 per 15 K.G. Roode Aalbessen 12.00 30.00 per 100 K.G. Klapbessen 0.250 45 per 10 K.G. Perziken 5.107.50 per 100. Pruimen 12.00 32.00 per 100 K G Komkommers 0.502.60 per 100. Tomaten: A 11.0014.00, C 6.0011.00 per 100 K.G. Augurken: middel 0.350.39, basterd 0.310.35, stek 0.07 per mand van 6 K.G. Roode kool 1.002 60. Savoye kool 1.203.80 per 100 Spinazie 0.120.46. Postelein 0 12(130 per mand van 6 K.G. Sla 1.103 50 per 100 krop Andijvie 0.10036 per kist. Wortelen 7.7013.20 per 100 bos. Uien 0.500.70 per 25 K.G. Druiven: Frankenthalers 0.420.48. Allcant 0.46 per K.G Meloenen: Suiker 9.0029.00. Net 9.0023.00 Ananas 13.0024.00 per 100 stuks. Appels: Tulp- appel, roode 4.0016.00. Yellow Transparant II. 0027.00 per 100 K.G. Peren: Clapps Favorite 7.0016.00, Dirkjes 6.50, Kruldenlerspeer 10.00 26.00, Suikerpeer 4.009.00 per 100 K.G. TER AAR, 9 Aug. Centrale Veiling. Snyboonen 0.201.00. Stokprlncesseboonen 0.450.85. dubb. Stamboonen 0.300.45, Witte Pronkers 0 20 Augurken: fijn 3.404.60, fynb. 1.301.90, bas terd 1.151.30, grof 1.601.80. bommen 0.25, Bloemkool 0.01 *4 SCHAGEN, 10 Aug. Veemarkt. Aange voerd werden: 8 paarden 150350. 5 pinken 60120, 12 magere geldekoeien 80120, 90 vette geldekoelen 140240, 19 kalikoeien 140200, 4 pinken 3060, 53 nuchtere kalveren 614, 138 vette schapen 814.50, 53 lammeren 3.50 630, 2 bokken en geiten 610, 44 vette var kens 3134 ct. per Kg.. 65 biggen 813, 40 kip pen 0.75, haantjes 0.100.50 per stuk. SCHAGEN. 10 Aug. Eierenveillng. Aange voerd werden 80.000 klpeleren: 52-54 Kg. 2.90, 55-57 Kg. 3—3.30, 58-60 Kg. 3 10—3.60, 61-63 Kg. 3.20—3.60, 64-67 Kg. 3.50—3.70. 700 Eendeieren 1.80190, 15 kalkoeneieren 4. VOLENDAM. 9 Aug. Heden werden aan de vei ling aangevoerd 66815 eendeieren 1.942.09, 271 klpeleren 3.00. WARMENHUIZEN. 9 Aug Heden besteedde men voor: Zilvernep 4.405.20,' Zllverdrlellngen 2.70, Gele Nep 4.30, Gele Drielingen 1.50, Gele Uien 230. Slaboonen 4.104.70 Eigenheimers 1.301.50 idem groote 0.700.80, Schotsche Mui zen 130130 per 100 K.G. I>e a.». Winkelweek. In haar dezer dagen gehouden vergadering heeft de commissie In groote lijnen het programma voor de winkel- iryoen genouuen woruen rs«v 7““*^ ^"^“Vond» nummers, waaronder 500 M £“t!2^‘kel<ï£oc5t d?°r “e gemeente en klep- permarsch. De Zondagmiddag wordt gevuld door de harddraverij (le dag) en des Zondags avonds evenals zulks voorheen reeds het geval is geweest een variété programma op het xerk- plateau aan de Markt. Maandagmorgen behen- digheldswedstrUden met motorfietsen op het voetbalterrein achter Café Raven. Des mid dags groote historische optocht. Voor den Maandagavond zoo mogelijk eveneens variété. De Dinsdag wordt geheel gevuld door de groote harddravery, die des avonds besloten wordt door een schitterend vuurwerk. Wanneer hiertoe wederom toestemming wordt verkregen van het gemeentebestuur, zal de to ren op de Markt wederom geïllumineerd wor den. keil 8.0015.00 V, 1UCH1 AI 1.006 00,

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 2