J lood wuv dken daq Bata’s industrie RADIO PR GGRA MM A - Verschijning te Banneux? ZATERDAG 12 AUGUSTUS 15 Augustus de groote dag In den beginne was het Woord PAARDENSPORT Intern, springconcours Het Goerreshaus-proces Beklaagde Fath pleegt zelfmoord Nadere bijzonderheden Tydelyk stopgezet CRICKET NED. BONDSELFTAL—M.C.C. NAAR BOVEN-DIGOEL Drie interneeringen Beverwyk MISBRUIK VAN PASPOORTEN DE LEEGE SPAARPOT VLOT GEKOMEN Station Vlake S. S. opgeheven OVER BOORD GESLAGEN Onteigeningswet HET CADEAUSTELSEL Jubilea bij Bensdorp ■i JHR. J. C. W. STRICK VAN 'NSCHOTEN t HET ZWEEFVLIEGEN OP SOESTERBERG TRAGISCH AUTO-ONGELUK TE KRANENBURG HET VERDRINKINGSGEVAL TE DE ZILK BOOMKWEEKERSCREDIET VAN HET RIJK De Engelschen winnen met 177’runs Geen audiëntie „Kruis aan den weg” te Oss Bat as schoenindustrie te Amster dam krijgt een eigen fabriek te Best in Noord-Brabant TOONEELVOORSTELLING VAN OUD-D1GOEL1STEN De politie greep in Waarborg door de gemeenten? Rapport inzake het onderzoek Voor deviezen-smokkel Zondag 13 Aug. 1933 Oud-burgemeester van Maandag 14 Aug. 1933 Zaken t.z.t. zyn standpunt m deze aangele genheid zal bepalen. rer- Has- 12.20 Concert o. 1. bedril- et gewillig» was het f «0 9.30 1000 veilige handen van Greenstock belandt. Hier mede Is de stand 876 geworden. Mr. O. Ham burger en mr. P. C. O. Labouchère weten dan tot half 7 stand te houden en als dan de stumps tot den jrolgenden ochtend worden opgeborgen, Is bet totaal 85 voor het verlies van 6 wickets. Hamburger 6 not out en Labouchère 1 not out. Om 11.10 zetten de belde not outs van den eersten dag, mr. Hamburger en mr. Labouchère, De gewone audiëntie van den minister van Sociale Zaken zal op Woensdag 16 en die van den minister van Economische Zaken op Don derdag 17 Augustus niet plaats hebben. geheel afgereden werd het stoffelijk over schot eronder vandaan gehaald. Aug. (W. B.) In het Goerres- de rechtbank de volgende KALUNDBORG, roeporkest o. 1. i Parkconcert 11.20 Dansmuziek. gra- 7.550 over Weensch Symphonle-orkest o. 1. v. w 5 20 Po. v. Joseph Te Oss wordt een kruis aan den weg geplant. De plechtige onthulling zal 27 Augustus »J plaats hebben. Naar wy vernemen heeft het bestuur van de zweefclub Soesterberg besloten het zweef vliegen voorlooplg te staken. z De oorzaak van dit besluit is ten deele ge legen in het tragisch ongeval, dat dezer da gen plaats had. Tegelegenertyd hoopt men opnieuw te kunnen aanvangen met de oefeningen; er zal dan ook een goed geoutilleerde hangar wor den gebouwd. Officieel is thans bepaald, dat het station Vlake spoorwegknooppunt voor het verkeer ntfar Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen) met In gang van den winterdienst voor bet personen vervoer is opgeheven. Het vervoer der reizigers voor Zeeuwsch-Vlaanderen geschiedt van den as. winterdienst af via Kruinlngen—lerseke. Van dit station wordt een autobusdienst naar de haven te Hansweert in het leven geroepen. Zooals bekend, wordt vanuit Hansweert een provinciale stoombootdienst naar de Zeeuwsch- Vlaamsche haven te Walsoorden onderhouden. Omtrent het geval te De Zllk. waar achter t Graalhuls „De Tutenberg" de 21-jarige P. B. uit Vogelenzang en de 33-Jar.ge J. R. ook uit Vogelenzang in de Zanderfjvaart verdronken zijn, deelt men ons nog van geachte zijde mede dat beide genoemde personen konden zwemmen De 33-jange Joh. R. is als slachtoffer gevallen van zijn reddingspogingen Ook de oudere broer van P. Bellen hielp mede, maar moest de dren kelingen loslaten daar hij door beide werd vast gegrepen. Gelukkig was ook geestelijke hulp aanwezig De weleerw. pater G. Severus O. M. Cap. heeft de beide drenkelingen nog het H .Oliesel toege diend. de Hollandsche innings voort, doch reeds na 20 minuten was „de zaak gepiept" en zaten de Nederlanders voor een schamele 100 runs aan den kant. Maxwell had de laatste drie batsmen even voor z'n rekening genomen. Mr. Hambur ger werd op 92 voor 11 door Greenstock gevan gen; Bakker had aan één bal genoeg. Toen Dinsdagavond een goederentrein station Doetlnchem binnenreed, stapte de 55- jarlge conducteur G. J. K. te vroeg uit en kwam onder den nog in beweging zjjnden trein. Vreeselljk verminkt bet hoofd *M bijna KEULEN. 11 Aug (W. B.) Bjj het begin van 't Goerreshausproces ckelde de voorzitter mede, dat de beklaagde Path zich vannacht in zijn cel had opgehangen. KEULEN, 11 baus-proces heeft straften geëischt: PARIJS (Radio), 1725 M. 8.05 Gra mofoonmuzlek 12.40 Gewijde muziek -1.05 Gramofoonmuzlek 5 S0 Idem 6.20 Populair concert 8.20 Music Hun programma 9.50 Idem 10.50 Populair concert. Te Schinnen kwam de landbouwerszoon E. met een hand In aanraking met het mechanisme van een in werking zijnden zelfbinder. liet duurde wei een paar uren alvorens de hand kon worden bevrijd Een der vingers was van de hand gerukt, twee vingers werden zwaar ge kwetst. E Prinsen- de oud- jhr. J. C. W. Het Internationale springconcours te Dublin is door het Fransche équipe gewonnen met drie fouten. Nederland plaatste zich vierde met 46 fouten. 'In den landenwedstryd om den gouden beker, beschikbaar gesteld door Aga Kahn. waarin Nederland op de vierde plaat* eindigde, namen de Nederlandsche ruiters in bet eerste parcours tien sprongen. Luitenant Creter maak te een uitstekend parcours. Ritmeester Schum- melketel kreeg slechte eenlge toutpunten, doch Luitenant De Bruin werd in bet water gewor pen en maakte, nadat hij weer was oog es tegen, een reeks nieuwe fouten. In dit parcours maak te het Nederlandsche équipe in bet geheei 27 fouten. Na het tweede parcours was dit getal aangegroeid tot 46. Eenlge werklieden die den Oud-Bodengraaf- sebeweg onder de gemeente Swammerdam pas seerden, bemerkten dat in een langs dezen weg loopende sloot een kind voorover In het water lag. Onmlddellljk werd de kleine op het droge gebracht. Men waarschuwde een geneesheer, doch deze kon slechts den dood constateeren De verdronken kleine bleek te zijn het anderhalfjarig zoontje van den schippersknecht van der Tier. MILAAN, 331 M. 7.30 Gramofoon muzlek 8.50 ..Nozze Istrlane", opera In drie actes van Smareglla. ROME, 441 M. 10.05 Dansmuziek. BEROMl'NSTER. 460 M. 8.20 Vocaal en Instrumentaal concert. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN KATHOLIEKEN Voor de rechtbank te Cleef stond Vrijdag terecht de heer J.. die in den nacht van 19 op 20 Juni op weg van Nijmegen naar Cleef drie jongelui te Kranenburg had aangereden. Twee van hen werden gedood. De rechtbank veroordeelde J. tot tien maan den hechtenis en betaling van de kosten, welke uit dit ongeval zjjn ontstaan. tegen generaal-consul Maus 5 jaar gevange nisstraf met vjjf Jaar eer-verlles. tegen Socky vier Jaar gevangen-s met vjjf jaar eerverlies. Tegen Moennig twee jaar gevangenisstraf. Tegen bank-directeur Bruening een gevange nisstad van vijf jaar met vijf Jaar eerverlies en tegen den procuratie-houder Conrad 10 maanden gevangenis. 1635 M. - 1.20 Con- Men heeft Vrijdagnacht vruchteloos gewerkt om de beide onder Maasbommel vastgeraakte schepen, waaronder het vrachtschip „Raven- stein", vAot te krijgen. Nadat de rijkswaterstaat er in toegestemd had om de stuw te Grave te openen, steeg het water in de beneden-Maas. De beide schepen zjjn Vrijdagmorgen tien uur losgeraakt, zoodat de vaart weer vrij is. De schepen beliepen geen averij. Ingediend is een wetsontwerp verklaring van het algemeen nut der onteigening, met toepes- sing van de wet van 27 Maart 1915. laatstelijk gewijzigd bij de wet van 8 Juli 1932, van per- ceelen, erfdienstbaarheden en andere zakelijke rechten, noodig voor het aanleggen van een verbindingsweg tuschen den rijksweg en den Sleeuwljkschen dijk te De Werken en Sleeu- wijk. Op het fraaie Rood en Wit-veld aan de Span- Jaardlaan werd Donderdagmorgen een aanvang gemaakt met de eerste van de twee matches, die de Marelybone Cricket Club hier, ter gele genheid van het 50-jarig bestaan van den Ne- derlandschen Cricket Bond, komt spelen. Als te genpartij fungeerde een Nederlandsch Bonds elftai. terwijl as. Zaterdag en Zondag op het veld van de H. C. C. te Den Haag ..de’ wedstrijd van het seizoen wordt gespeeld. n.l. Ned-'land— M C. C Het Bondselftai heeft er vandaag maar Zeer matig afgebracht en er moet gauw verandering komen wil het niet op een inningsnederlaag ui£ loopen. Den Engelschen begonnen te batten om 11.10 uur en eerst om 5 uur viel het laatste wicket, In welken tijd de heeren kans zagen 324 runs by de gedachte, in eerste en laatste in stantie door God. Het Woord is Vleesch geworden en heeft onder ons gewoond. Voor God en door God moeten we onze daden I stellen. Elke daad gewijd en geleid door het doel. MEDAN, 11 Aug. (Aneta.) Gisteravond werd alhier de eerste voorstelling gegeven van het tooneelgezelachap .JMgoeliana”,/ voornamelijk bestaande uit ex-geïnterneerden 'uit Boven-Di- goeL De voorstelling werd gegeven slachtoffers van de aardbevl Donderdagavond voer de 43-Jarige G. A. Ret- tel, gewoond hebbende aan de Nassauhaveh te Rotterdam, met een roeiboot, waarin nog een kameraad van hem zat, in de Persoonshaven. Toen hU trachtte een sleepschip af te houden, viel hjj overboord. Zijn kameraad schreeuwde om hulp, waarop een schipper met een dreg R spoedig wist op te halen. De man was echter bewusteloos. Nadat eenigen tijd kunstmatige ademhaling was toegepast, keerde hij tot bewustzijn terug maar zijn toestand was van dien aard, dat de G. G. D. overbrenging naar het ziekenhuis nood zakelijk achtte. Korten tijd nadat hy naar het ziekenhuis op den Coolslngel was gebracht, is de man echter overleden. BUITENZORG, 11 Aug (Aneta) DJama- loedln Tamin. commissaris van de Parii Partei Republiek Indonesia). Mohamad Ai if Siregar, alias Mohamad Ajoob Siregar, agent van de Partal Republiek Indonesia ter Sumans Westkust en Palembang. en Daja otn Joesocf agent dier party te Batavia, zullen volgens een heden verschenen besluit te Boven-Digoei woi- den geïnterneerd. h 1.00 Concert door Egger 3.30 Kamermuziek pulair concert 10.15 Idem o. 1. Holzer. Naar wy vernemen is de N.V. Maatechappy voor Schoen- en Lederindustrie ,.Bata’ te Am sterdam, voornemens te Best iN.-Br een groo ve schoenfabriek te stichten. De directie dei N.V. richtte tot het gemeentebestuur van Best het verzoek, aan haar te willen veixoopen 16v H.A. weidegrond en welland. In een Donderdagavond gehouden spoed eischende vergadering heeft ae Gemeenteraaa na bespreking van net adres en de plannen in ;eheime zitting besloten aan de N.V. ,_Bata on der bepaalde voorwaarden den grond te koopen voor een bedrag van 62.250. hy ook plotseling de kluts kwyt en later een makkeiyke kans aan De. V. R. A.-er en kansloore 57. In het Zeebad „De Duintjés” is Donderdag avond ongeveer half negen de 22-jarige C. W. wonende in de Maarten Trompstraat te Nleuw- Borgvllet (gem. Bergen-ojJ-Zoom.) by het ba den verdronken. Niettegenstaande alle hulpmiddelen werden toegepast w.o. het toedie nen van zuurstof door den spoedig aanwezigen geneesheer van der Kar, kon deze slechts den dood constateeren als oorzaak vermoe- deiyk hartverlamming als gevolg van het te spoedig zich te water begeven na het avond maal, daar by het braken onverteerde voedings stoffen naar voren kwamen, C. W. is onge huwd. stelsel is en van deze categorie zich bovendien 90 pet vóór wettelyke regeling van dit verkoop systeem verklaart. De zeer vele gegevens zyn overtichteiyk en groepsgewyze in het rapport verwerkt, terwyi de cyfers der vele groepen weer zyn samen ge vat in een algemeen overzicht Dit rapport en het schema van wet aanbe volen door den Middenstandsraad, worden thans door de betrokken instanties nader i>>- studeérd. waarna de Minister van Economische In verband met het door Ijet Ryk te ver- leenen Boomkweekerscrediet is op initiatief van B. en W. van Boskoop een byeenkomst gehou den van gemeentebesturen uit de Rynstreek waarin bes’oten is den betrokken gemeentera den voor te stellen, dat de voor dit crediet benoodigde waarborg zal worden gegeven door de gemeente, waar de crediet-aanvrager ge vestigd is, ongeacht de vraag in welke gemeen te het bedryf wordt uitgeoefend. Vrydagmiddag werden by het vervoer van yzeren balken by de slulswerken in het Meertje te Nymegen twee arbeiders getroffen door een balk, welke uit de lus schoot. De H. werd onmiddeliyk gedood en B. werd zwaar Inwendig gekneusd. Men vreest voor zyn leven. Schlll bracht met twee vieren de 100 op en werd toen in de slips gevangen, waarna Labouchère als laatste man uitging voor twee runs, zoodat Alandt met 0 not out bleef. Met 15 extra's was het totaal precies 100. De bowllngcyters der En gelschen waren: Sub. Lt. G. V. Prouwe I-I5, Clapt. M. Maxwell 3-7, R. H. T. Brooke 4-16 en T. W. Greépstock 1-12. Wie nu gedacht had dat de Hollanders met een achterstand van 224 runs voor innings zou den worden ingestuurd, had het mis. Captain Keigwln onderschatte óf z’n eigen aanval, óf hy was bang dat de Hollanders in de tweede Innings eerst goed zouden loskomen. Hoe het ook zij, hy verkoos z’n voorsprong nog wat te vergroolen, zoodat om kwart voor 12 Hunt en sub Lt. Prowse de tweede Engeisciie innings openden. Reeds op 4 werd Hunt achter de pa len door Alandt Ingepikt. Prowse en Hadingham brachten het tot 52, op welk totaal de eerste in het verre veld door Wittebol werd gevangen voor een goede 32. Met Greenstock samen set Hadingham een grooten stand op. Hoe de aan val ook wordt gewisseld, niets helpt en de bowlers worden naar alle kanten geslagen. Bel de batsmen laten zeer goed batten zien en al* om 1.15 voor de lunch wordt gestopt zyn beiden nog not out. Greenstock met 45 en Hadingham met 72. Het totaal Is dan 156 geworden en Keigwln verklaart hiermede de innings voor ge sloten, zoodat het Bondselftai een achterstand zal moeten inloopen van 380, hetgeen natuuriyk een vry onmogelyke taak Is. De bowlingcyfers waren: R. Schlll 1-32, P. C. G. Labouchère 1-46, J. Kuyt 0-18, C. Bakker 0-21, H. Schnitger 0-20 en Hagenaar 0-13. Schmeink kon door een qnwilllge spier niet bowlen. Na de lunch openden Schnitger en Hagenaar weer en het begin was wel zeen ontmoedigend, want reeds de 3e bal van Dr. Doggart belandt in de veilige handen van Wykes waardoor Schnitger voor 0 uit is. (10). Wittebol speelt zich rustig in. terwyi de Hagenaar weer eenure rzee mooie slagen laat zien. De slow-bowler Prowse biykt toch nog al lastig te bespelen, vooral In het begin; daar hy later nogal een* werd weggeslagen. Óp 32 is Hagenaar echter te wild op zoo’n „boogje” en ziet z’n leg-stump geveld. De Rood en Witter scoorde een zeer goede 23. Schmeink laat aantrekkeiyk spel zien, doch is te snel uit als 'n slow van prowse hem puzzelt voor 15 (363), terwyi Kleefstra wel een heel onnoozel slagje aan den bowler terug geeft, die de kans natuuriyk accepteert, zoodat het er met den stand 567 weer niet zoo heel rooskleurig voor de Hollanders uitziet. Dan komt echter de stand van de dag tusschen aan voerder Hamburger en z’n clubgenoot Wittebol. De laatste is nu volkomen Ingespeeld en daar ook Hamburger de bowlery spoedig meester is, wordt het spel zeer aantrekkeiyk. Eenlge mooie boundaries komen van beider bats, de 100 gaat op en de batsmen biyven voortgaan, ondanks dat Keigwln voortdurend van aanval wisselt, met het produceeren van runs. Beide batsmen houden tot de thee stand en de score Is inmiddels tot 161 gestegen, doch tn de eerste over na de thee runt Hamburger zichzelf ongelukkig uit. Hy scoorde een zeer mooie 49. Nu Wittebol z’n aanvoerder verloren heeft is geeft 1 run Maxwell die haar accepteert, maakte een voortreffeiyke Bravo Wittebol! Labouchère en Kruyt zyn nu op de mat en Dezer dagen heeft het „Nationaal Comité tot beteugeling van het Cadeaustelsel” de veelzy- dige gegevens, die het, als resultaat van het voor eenigen tijd-terug Ingestelde nationaal onderzoek naar het cadeaustelsel, heelt byeen gebracht, gepubliceerd. Hierdoor komen de gegevens, welke dit Co mité verzamelde ter begeleiding van deszelfs in Mel J.L tot de regeering gericht verzoek tot het Instellen van een wettelyke regeling van het cadeaustelsel, ter beschikking van alle groepen van belanghebbenden, hun instellingen en or ganisaties. van welke laatste er reeds een 115- tal zyn aangesloten by bet Comité. Het onderzoek omvatte o. a. een 9000-tal or ganisaties. instellingen en flrmar, terwyi de gegevens werden ontleend aan de 1870 Inge komen Ingevulde vragenlijsten, waaruit o. a. bleek, dat 95 pct. van de belanghebbenden die hun pBtwoord inzonden, tegen bet cadeau- elkaar te slaan. In de 1 uur, die nog van den eersten speeldag restten, wisten ze nog 6 Hol landsche wickets te veroveren voor slechte 85 runs. Om 11.10 uur openden Wykes en Brooke de Engelsche innings op het bowlen van Schill en Schmeink. De eerste over van Schlll levezt al 9 runs op en ook Schmeink, die al spoedig last heeft van een onwillige spier in den hiel, wordk naar alle kanten geslagen. De score vliegt om hoog en ook Labouchère, Kruyt en Bakker kun nen vooreerst geen scheiding teweeg brengen. Als een ieder denkt, dat de 100 zonder wicket- veriies zal opgaan wordt op 97 Wykes voor een uitstekende, krachtige 69 door Bakker in de slips gevangen. Hadingham, die Wykes vervangt, speelt met Brooke rustig verder. Met den laatsten bal voor de lunch heeft Kruyt succes als Mandt èen goeden vang achter de palen doet, waarop Brooke voor een aantrekkelijke 50 kan vertrek ken <2164.) Met dezen stand komt de lunch. De lunch biykt voor de zooveelste maal weer i een goede change voor de bowlery te zyn ge weest, daar Kruyt met de eerste 2 ballen na de lunch de wickets van, Maxwell (0) en Green- stock (0) neemt, hiermede dus de hattrick ver- richtende, daar z’n laatste bal voor de lunch ook een wicket opleverde. Het merkwaardige van deze hattrick was bovendien nog, dat alle 3 de batsmen door Alandt achter het wicket werden i gevangen (4—164). Twee runs later valt Ha dingham gebowled door R. Schlll voor een i kalme 26 <5166). Holt en Hyndson stuitten i nu de collapse en weten door voorzichtig spel de overhand over de bowlers te verkrygen. Hoe Hamburger z'n bowlers ook wisselt, niets helpt; de 200 komt op het bord en eerst op 229 doet Alandt z’n vierden vang, waardoor Holt voor 22 uit is (6229). Onder luid applaus komt nu aanvoerder Kélgwin in en begin al dadeiyk vry te spelen. Vooral -Bakker moet het ontgelden, doch» deze geeft den moed niet op en heeft op 263 toch succes als Jdj Hyndson voor een zeer goede 66 achter het wicket gevangen krygt. K.lgwln en Hunt brengen dan de 300 op. doch op 303 doet Alandt z’n zesden vang, waardoor Hunt voor 15 de kleedkamer kan opzoeken. Op 323 komt er een einde aan de forache Inning* van Keigwin (46) en 1 run later sluit de Engel sche innings als Prowse voor 4 uitgaat. Doggart bleef met 0 not out. Vermelding verdient spe ciaal het keurige wlcketkeepen van Alandt, die op dit hooge totaal slechts 18 extra’s doorliet en bovendien nog 6 uitstekende vangen deed. .De bowlingcyfers der Hollanders waren: R. Schlll 4—96; J. E. C. Schmeink 0*8; mr. P. C. G. Labouchère 254; J. Kruyt 340 en O. W. V. Bakker 1—51. Om 5 uur openden Schittger en Hagenaar de Hollandsche innings op het bowlen van dr. Doggart en capt. Hyndson. Belde batsmen spe len zich voorzichtig in op de vry zuivere bow lery. De runs komen langzaam aan, doch vry spoedig laten de batsmen wat vrijer spel zien. Vooral Hagenaar doet eenlge zeer mooie sla gen. De 40 komt op zonder wicketverlies, doch dan gaat R. H. T. Brooke bowlen en deze doet maar weer al te goed biyken, dat er geen Hol lander is, die goed slow-bowlen naar behooren kan bespelen. De batsmen staan al even raar te schutteren als de vorige week op den Free Fores ter ^Cornu. Het verwondert danook niemand, dat de wickets vry snel vallen. Op 47 bolwt Brooke met een prachtige off-beak Schittger voor een kalme 19 en I run later wordt Hagenaar voor een uitsekende 27 door Wykers gevangen Weer een run later wordt Schmeink voor 0 door Prowse geclegnd, doch Witetbol en Kleefstra weten dan door zeer voorzichtig spel de kansen eenigszins te doen keeren. Uiterst langzaam kruipt de score omhoog en de betamen zyn het. bowlen nu vry aardig de baas, doch op 72 komt er op zeer ongelukkige wyze een einde aan de innings van Kleefstra als deze nJ. by het run nen z’n bat verliest en hierdoor ‘niet meer op tijd in z’n crease kan komen, waardoor hy run out gaat voor 10 (4 voor 72). Vier runs later wordt Wittebol voor een geduldige 8 door Wy kes gevangen, terwyi op hetzelfde totaal Kruyt een veel te wilden slag doet, zoodat de bal in de ■en ten bate van de 'ingsramp in Zuid- Bumaüa. De rood-wltte nationalistische kleuren domineerden in de zaal. De politie greep gedurende de voorstelling ta. naar aanleiding van de ingelaschte felle, propa- ganda voorde P. N. I., waardoor de tekst be- langryk afweek van den goedgekeurden tekst. De politie gelastte de muziek op te houden met het spelen van het Indonesia Raja-lied. Het hoofd van het plaatseiyk bestuur trok hedenmorgen de speelvergunnlng van het ge zelschap, welke oorspronkeiyk een maand gel dig zou zyn, in. In het Wllhelminakanaal onder de gemeente Dongen is dè 18-jarige van F., die niet aswem men kon, verdronken. Hy was met een fiets band om te water gegaan. Plotseling liep de band leeg en van E. verdween in de diepte Pogingen hem te redden faalden. Toen hy opgehaald, bleken de levensgeesten reeds geweken te zyn. De Commissaris der Koningin in de provin cie Gelderland heeft een aanschryving gericht tot alle burgemeesters in deze provincie, waar in hy er op wyst, dat sinds in Dultschland verscherpte deviezen-maatregelen worden ge nomen 'en van medegenomen Marken aantee- kening wordt gehouden in de paspoorten, het herhaaldeiyk voorkomt, dat de betrokkenen, om de consequenties van die aanteekening te ontgaan, een of meer bladzyden uit hun pas sen scheuren, deze vervangen door andere, enz. Het ligt voor de hand, dat het opzetteiyk beschadigen, eventueel vervalschen van een paspoort Is te beschouwen als het misbruik maken daarvan. De commissaris verzoekt den burgemeesters derhalve, by aanbieding ter verlenging van paspoorten op bovenstaand misbruik te doen létten, en Indien daarvan iets biykt, de ge vraagde verlenging te weigeren en aanvragers; voor een nieuw paspoort naar hem (Commis saris) te verwyzen. Op Zaterdag 26 Augustus a.s. zullen de kan toren en fabrieken te Bussum van de firma Bensdorp N.V. gesloten zyn, aangezien op dien dag de huldiging zal plaats vinden van den HUIZEN, 296 M. KRO 8.30 Mor genwijding door pastoor L. H. Perquln NCRV 9.30 Gewade muziek 10.10 Uit zending van de godsdienstoefening uit de Stiftskirche te Diez a. d. Lahn, ter her denking van het vierde eeuwfeest van de geboorte van Willem van Oranje KRO 12.15 Cesarlne Pool met haar orkest 2.00 Reportage van een gedeelte der zwem wedstrijden om de Ned. zwemkamploen- achappen in het zwembad Thialf te Arnhem door X3. Blitz 2.15 Boeken en schrijvers. Piet Visser: Dichters en contra reformatie” van Anton van Duinkerken 2.35 KRO-orkest o. 1. v. Marinus van het Woud 3.00 Gramofoonmuzlek 3.45 Verv. zwemwedstrijden NCRV 5.00 Orgel door W. Spanbroek 5.30 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Pijnacker 7.00 Orgel door W. Spanbroek KRO 7.45 Voetbaluitslagen RKF 7.50 Dr. J. O. M. Moormann: .Zigeuners in Nederland” 8.15- KRO-orkest o. 1. v. Henri van Goud oever, Louise Wijngaarden, viool 9.30 Vioolrecital door L. Wijngaarden. A. d. vleugel Fred Boshart 9.50 Gramofoon muzlek 10.15 Vaz Dias 10.20 Popu lair programma door het KRO-orkest o. 1. v. M. v. ’t Woud 10.40 Epiloog door het klein-koor o. 1. v. Jos. H. Plekkers. HILVERSUM, 1875 M. VARA Êddy Walls en zyn ensemble Martlen Beversluis draagt voor 10.10 Eddy Walls en zyn ensemble 10.45 Filmkwartiertje door M. Sluyser 1100 Eddy Walls 11.30 Zondagmorgen toe spraak door G. J. Zwertbroek AVRO 12.00 Lunchconcert door het ensemble Otto Hendriks, intermezzi door het man nenkoor ..Zanglust” o. 1. v. H. v. Dijk 1.30 Gramofoonmuzlek 2.00 Boeken- halfuurtje door dr. P. H. RUter Jr.: .Boe ken voor de vacantie” 2.3Q Het fliando- line-orkest ..Semper Avanti" o. 1. v. J. E. Koldijk 3.00 Aansluiting met het Kur- haus te Scheveningen, concert door het Residentie-orkest o. 1. v. Ignsz Neumark. Martha Stam, zang. Cesar Hinderdael, orgel, intermezzi van gramofoonmuzlek 4.30 Gramofoonmuzlek VARA 5.00 Dilet- tanten-uitzendlng. Arbeiderszangkoor ..Onze Stem Goor. o. 1. v. A. E. P. Som mer. Kinderkoor „De Kleine Stem” o. 1. v. J. C. H. Renssen. „Onze Stem” VPRO 6.00 Boekenhalfuurtje. Kormendi „Car rière” Spr. ds. J. J. Thomson 6 45 W\j- dingsuur in onze studio. Spr. dr. G. Hor- reus de Haas. Jeanne Tuyten. sopraan. Piet Mohrlnger. piano AVRO 8.00 Vaz Dias 8.15 Concert door het Wiener Bohème- orkest 9.00 Richard Tauber zingt, a. d. vleugel Konrad Neuger 9.20 Voortz. concert 10.00 Richard Tauber 10.15 Gramofoonmuzlek 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest 11.00 Gramofoonmuzlek 11.10 Kovacs Lajos 12.00 Sluiting. LUXEMBOURG, 1191 M. 7.00 Lichte gramofoonmuzlek -r- 7.45 Weeroverzicht 7.50 Symphonisch concert 8.30 Cau serie in het Engelsch 8.40 Gramofoon muzlek 9.0Ó Nieuwsberichten in het Fransch 9.10 Voortzetting concert lichte gramofoonmuzlek 9.45 Nieuws berichten in het Dultsch 9.55 Dansmu ziek. In div. pauzhs slotnoteeringen en sportberichten. BRUSSEL. 509 M. 12.20 Concert o. I. André Fellemdn 1.30 Concert 2.00 Vervolg concert 7.20 Gramofoonmuzlek 8.20 idem 9.20 Concert o. 1. v.wCan- dael uit het casino te Knocke. 1153 M. 12.20 bm- r. Emlle Reesen 4.20 8.20 Operetteconcert Ui den ouderdom van 74 jaar is gistermor gen in de Ziekenverpleging aan de gracht te Amsterdam over léden, Burgemeester van Beverwijk, Btrick van Linschoten. De overledene, die te Bilt is geboren, was van 1 October 1880 tot 14 Mei 1889 secretaris en ontvanger van Anna-Paulowna en van 24 Mei lemmerliede en van de thans opgeheven ge- 1889 tot 6 Januari 1983 secretaris van Haar- meente Spaarnwoude. Van 7 Januari 1893 tot 14 Maart 1898 was jhr. Strick van Linschoten. burgemeerter van Te^fJ, waarna hy van 15 Maart 1898 tot 1 Januari 1933 het burgemees tersambt te Beverwyk heeft bekleed. De overledene was Officier in de Orde van Oranje-Nassau. LANGENBERG. 4972 M.: 12 30 Populair concert, 6.20 Concert onder leiding van Eysoldt. 10.50 PoDUlaire en dansmuziek on der leiding van Eysoldt. DAVENTRY. 1584 M.: 12 20 Orgelconcert, "Ï.O5 Concert. 2.05 Gramofoonmuzlek. 3 20 Concert. 7.20 Orkest. 8.20 Promenadecon cert door het B. B. C.-svmohonle-orkest onder leiding van Henry Wood, 10.40 Dans muziek. PARIJS EIFEL, 1446 M.: 9 00 Oratorium. PARIJS R., 1725 M.: 8.05 Gramofoonmu zlek, 12.20 idem, 4.30 Harprecital. 7.30 Gra- mofoonmuziek. 8.20 Gramofoonmuzlek, 9.05 Opera-uitzendlng. - MILAAN, 331 M.: 8.00 Gramofoonmuzlek, 8.35 idem. 10.35 Dansmuziek. ROME. 441 M.: 8.25 Gramofoonmuzlek, 9.05 „Don Juan”, opera iu twee bedrij ven. WEENEN, 517 M.: 7^0 Concert door het Weensche svmnhonie-orkest onder leiding van Welrich. 8 50 „Der Milfedo” operette In twee bedrijven van GllbeH, 11.05 Dans muziek. WARSCHAU. 1411 M.: 5.35 Populair con cert onder leiding van Gorzvnski, 6.55 Roy, tenor, zingt begeleid aan den vleugel lie deren. 7.25 Gramofoonmuzlek. 8.20 .Die Teresina”, operette van O. Strauss. BEROMÜNSTER, 460 M.: 5.50 Gramo foonmuzlek, 7.20 Gramofoonmuzlek, 930 Symphonieconcert. VERWIJZEN WIJ LAAR DEN RAD1OG1DS WARSCHAU, 1411 M. 1.10 Gramofoon muzlek 3.40 Gramofoonmuzlek 5.35 Concert 8.20 Populair concert door het omroeporkest o. 1. v. J. Ozminskl 1030 Dansmuziek. BERLIJN. 419 M-: 4.50 Populair concert. 8.55 Concert door het omroeporkest onder leiding van Hahn. 10.20 Qansmuziek. HAMBURG. 372 M.: 1130 Populair con cert onder leiding van Otto SchilllnR, 1 35 Gramofoonmuzlek, 4.20 Concert, 11.00 Po pulair concert door een orkest van werk- looze musici te Kiel, onder leiding van Hans Döring. KÖNIGSWUSTERHAUSEN. 1635 M-: 12 20 Gramofoonmuzlek. 2.20 idem. 5.55 Con cert. De buitengewone gebeurtenissen te Beauraing hebben de aandacht eenigszins afgeleid van het naburige dorpje Banneux, waar de Heilige Maagd verschenen zou zyn aan het Jonge meisje Marletje Beco. Toch stroomen ook hier heen de pelgrims. Zondag JJ. werd hun aantal geschat op 15000. De groote dag van Banneux zal, naar men weet, de 15de Augustus moe- ten zyn, feestdag van Maria’s ten Hemelopne ming. Reeds zyn in België en Frankryk groote bedevaarten georganiseerd. De kapel van „Onze Lieve Vrouw der Armen” zal onder groote plechtigheid worden ingezegend. Daarna wor den de zieken gezegend. De „Radio Catholique” zal de plechtigheid'uitzenden. De burgemeester van Lxjuvelgné, tot wiens gebied Banneux be hoort. heeft onder zware straffen verboden, dat op 15 Augustus winkels, kramen of tenten worden opgeslagen op den weg van Banneux naar Tancrémont. Alle com^ercieele of finan cieels belangzucht wordt ten strengste geweerd. Mgr. Millot, vicaris-generaal van het bisdom Versailles, die Donderdag JJ. een bezoek bracht aan Banneux en gedurende eenigen tyd sprak met Marletje Beco, verklaarde zich overtuigd van het ernstige en buitengewone karakter der verschynselen, over wier oorsprong nog geen voldoende zekerheid bataat. HUIZEN. 2M M-: 8 00 NCRV: Schriftle zing en meditatie, 8.15 Morgenconcert gra- mo.oonnlaten. 1030 Morgendienst door J. lectuur- U 30 Gramofoon muzlek. 12 00 Politieberichten. 12 15 Gra mofoonmuzlek. 12.30 o-'--meert door J f1 U de L.ulh’ Kerk- Amsterdam. 2.00 Gramofoonmuzlek. 2.45 Wenken voor de ™evr- Adrlan-Merckens: ,Jn- ?aaK\A15 Orarnofoonmuzlek. 3.45 Rust- 4 00< Bll?«llezlng door Ds. L. Oranje w- J- Endendijk, begeleiding U Endendllk. 5.00 Gramofoonmuzlek. te rtrF.’JL'. Hederenuur door Joh de Heer. hLXJ* b^‘?en’ W Verver, viool. 6.15 Bran- 6 30 Vragenuurtje. 7 00 o m v*richten. 7.15 Ned. Chr. persbureau. 7 30 Vragenuurtje. 8.00 Gramofoonmuzlek. s 15 Amsterdamsen Salon.orkest onder lei ding van D. H. Ph. Kiekens. 10.30 Gra mofoonmuzlek. 11.30 Sluiting. HILVERSUM. 1875 M.: 8 00 AVRO: Gra mofoonmuzlek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuzlek. 10 30 Gramofoonmu zlek. 11.00 Orgelconcert door Frans Has selaar. Wies Defresne. alt. 12.00 Gramo foonmuzlek. 12.15 Kovacs Lajos en zijn 2rJ5Fsaffcewisseld door Gramofoonmuzlek. 2.00 Voordracht door Philip La Chapelle o Qn van Mr. C. P. v. Rowem. Kamcrmtiziek door het Arnhemsch strlikkwartet, afgewlsseld door Gramofoon muzlek. 4.00 Vioolrecital door Harrv v d HJn. 4.30 Causerie door Max Tak. 5 30 Con cert door het Wiener Bohème Orkest, 6 30 Boekenhalfuurtje door Herman Robbers: „De blinde en de lamme”, van Mells Sto ke. 7.00 Wiener Bohème Orkest. 7.30 Pla- no-recltal door Glsela Blnz. 8.00 Vaz Dias K15 Opera-Concert door solisten van de Itallaansche opera, met orkest. Geheel on- r ’eldln« van Maestro Vincenzo Marlnl 10.00 Gramofoonmuzlek. 10.15 Aansluiting Cabaret Dancing Palermo Schevenin gen. Dans- en Amusementsmuziek. door net orkest Schacht-Langer. Zang door Lva Roland en Franco Gualtlerl. 11 00 Vaz Dias. 11.10 Wederaanslultlng met Scheveningen. 12 00 Sluiting. LUXEMBURG. 1191 M.: 7 00 Lichte mofoonmuzlek. 7.45 Weeroverzicht, eymphonlsch concert, 8 30 Causerie een actueel onderwerp In het Itallaansch, 8 40 Lichte Gramofoonmuzlek. 9 00 Nieuws berichten In het Fransch. 9 10 Lichte gra mofoonmuzlek. 945 Nieuwsberichten In net Duitsch. 9.55 Dansmuziek. In diverse pauzesSportberichten en koersen. BRUSSEL. 509 M.: 12.20 Gramofoonmu zlek. 1 30 Concert door het kleine orkest van het N. I. R.. onder leiding van Lau- wers, 6.35 Gramofoonmuzlek, 8 20 Idem. 9 20 Concert uit Ostende. KAI.USDBORG. 1153 AL: 12.20 Strljkor. kest onder leiding van Max Skalka. 3 20 Omroeporkest onder leiding van Emlle Reesen. 5.20 Gramofoonmuzlek. 1035 Om roeporkest onder leiding van Launy Gron- dahl. die daden noodig welke door de dachte worden geleid. Het woord is het symbool der ge dachten. De hoogste duiding van het Woord is God zeil in de schrift. Onze daden moeten we laten leiden door Goethe heeft een twist aangestipt welke het eerst wa\: woord of daad We gaan met Goethe niet verder er op in. De daad heeft de wereld noodig voor haar ontwikkeling en vooruit gang. Maar die daad moet gedragen en gericht worden door het woord dat uiting der gedachte is. Elke daad, niet door de gedachte verant woord, is onnut. We hebben slechts ?e- BEKI.WN. 4W M. 11.50 Orgelconcert 12.20 Populair concert o. 1. v. Peter 4.20 Militair concert o. 1. v. Adoll Ben- dien 6.50 Pianorecital 9.05 Operette- Xragmenten 10.20 Dansmuziek. HAMBURG, concert door 1. v. Tuteln - militair concert Noragorkest o. 1. v. Adolf Seeker. KÖNIGSWUSTERHAUSEN. 12.20 Concert o. 1. Peter eert 430 Populair concert 1130 Con cert. LANGENBERG. 472 M. 1330 Concert 1.20 Concert o. 1. v. Eysoldt 4.50 Ve«- perconcert 11.50 Programma van Ber lijn. DAVENTRY, 1554 M. 12.50 Concert door het studio-orkest o. 1. v. Cantcll 1.50 Pianorecital 2.20 Gramofoonmuzlek 3J)5 Concert 4.05 Muziek van Tay lor 4.35 Concert door het B.B.C.-orkest 5.50 Concert 9.25 Concert door het koor van de Kardlffmuziekvereenlglng 9.50 Concert 10.50 Epiloog. PARIJS (Elfel). 1446 M. 1.50 Con cert door het Jean Ibos-orkest: Russische muziek 8.50 Gramofoonmuzlek. de laatste zorgt nog even voor de ..note gale” door een enorme zes op Prowse te slaan, doch als hy er 14 heeft, krygt Hyndson hem dubi eus l:b.w. (1 x vier, 1 x zes). Bakker en Schlll vallen weer- als gewlllte® slachtoffers van Prowse. en Alandt brengt me» eenlge harde vieren de 200 op het scoringbort- Doch 3 runs later gaat hy voor 10 runs ou* en biyft Labouchère met 12 not out. Het w- taal werd tenslotte 203, zoodat de M. C. O. met 177 run» won. Prowse bowlde 667. wy hebben den indruk gekregen dat da Engelschen as. Zaterdag en Zondag in Deo Haag een harden noot aan het Nederl Xï-tal te kraken zullen krijgen. Het zal hier sekef spannen) I De meisjes van een zelfde afdeeling van een Chocoladefabriek te Rotterdam hadden met el kaar een spaarpotje gemaakt, voor de vacantie- dagen. De chef van de afdeeHng, de 33-jarige AL B., ontving iedere week van elk meisje haar bijdrage en zy zou de kas beheeren. Toen dezer daken de lang verbeide vacantie aanbrak, kwam juffrouw B. vertellen dat het geld er niet meer waf. De teleurgestelde meisjes hebben aangifte byjde politie gedaan, waarna de Juffrouw aan gehouden en Opgesloten is. heer A. van der Linde, die 50 Jaar in dienst der firma i«, van de heeren J. Hoebee. A. van Lon en M. Poet, die 40 Jaar en van mejuffrouw W. Marcker en de heeren H. Smale. J. Scholten, J. Hoekstra en Th. Custers, die allen 25 Jaar by de firma Bensdorp in dienst zyn. De huldi ging dezer negen- Jubilarissen zal met eenlge feesteiykheden gepaard gaan. 1, 372 M. 12.35 PojAilair het Kurorkest van Zuppot o. 3 20 Concert 5 50 Groot 8 20 Concert door het De 70-jarige landbouwer A. Overmars te Raalte is Donderdagmiddag In zyn woning van den zolder gevallen en werd stervend opgenomen. Een uur later overleed hy aan de gevolgen. Gisternacht omstreek* 12 uur 15 had op den Ouden Schevnlngschêweg naby „Pro menade” te Gravenhage een aanryding plaats tusschen een taxi-auto en een luxe-auto. met het gevolg, dat de chauffeur van eerstge noemd voertuig, zekere P. J. uit de Maaswyk- straat. een hersenschudding bekwam en met een gebroken been naar het ziekenhuis aan den ZuldWal moest worden overgebracht. J. werd aangereden door een achter hem komen den auto, welke plotseling moest uitwyken voor een uit tegenovergestelde richting komenden personen-auto, waarvan de bestuurder op zyn beurt weder plotseling zich op het hnkergedeelte van den weg had moeten begeven, teneinde een langs dien wea stilstaandan auto te kunnen

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 6