Holland-België athletiek Van Egmond wereldkampioen f Wereld-wieler-wederwaardigheden DE GRAAF GEEFT, OP GROOTE OVERWINNING Daviscup 1934 ZEKER NIET GEZELLIG MAANDAG 14 AUGUSTUS r. H Nieuw Belgisch record van Sc Kerens wederom kampioen Amateurs DUITSCHE KAMPIOENEN Professionals WIELERBAAN GINNEKEN Van Egmond PAARDENSPORT COURSES OP DUINDICHT ONZE DAMES IN BRUSSEL AMERIKANEN TE BOEDAPEST v. d. Heuvel’» lekke band Knoop dit eens stevig in Uw oor Het feest begon met de in Frankrijk gebruikelijke vertraging Nederland wint met 41 Roemenië Moeskops afgedaan? Op den langen afstand waren de Belgen ons baas Mestc&Ife loopt de 200 Meter in 20,6 sec. Het sprintnummer in de beroeps beroepsklasse was voor den Belg Scherens t Verkeer van rechts G tk j gaat altijd vóór! 7 professionals startte in de eerste halve finale Michard tegen Richter. Met een halve wieUengte won'1 de Franschman met als tijd over de laatste 200 Meter 12 3/5 sec. 2. Richter. De Graaf niet fit? I de Belg De 1. 1531 Meter; amateurs over drie voor meerdere gehouden 11.07 Meter, nieuw 10 Welmann 69,25 Meter; 2. een fihale Ulrichv. Egmond en zal blij zijn als 2. Parijs, Zaterdagavond. Cunningham (V.S.) 1. Mac Cluskey 15 ■9 ver achter lagen. In de 60s:e ronde kreeg Gilgen motorpech, waardoor de Zwitser vijf ronden verloor. HU kwam daardoor op de zesde plaats te liggen voor van der Wulp, die 7 ronden ach- zich dus geplaatst Van Egmond (Nederland', Ulrich (Frankrijk), Pola (Italië) en A. Ander sen (Denemarken). No. VI De voornaamste resultaten van de Zaterdig op de Parc des Princes te Parijs gehouden wed strijden voor het wereldkampioenschap luidden als volgt: definitief de derde plaats bezette. Tijd laatste 200 Meter 13 1/5 sec. Speerwerpen: 1. De Kock (Ned.) 32.16 Meter, (nieuw Ned. record). 2. Van Kesteren (België) 31.62 Meter. 3. Wassowna (Polen) 30.56 Meter. Ook de wedstrijden voor de professionals wer den Zaterdag verreden tot en met de kwart finales. Achtste finales: le rit: 1. Gerardin; 2. Cozens 12 3.5 sec.; 2e rit: 1. Falck Hansen; 2. Dinkelkamp 12 43 sec.; 3e rit: 1. Rlchli; 2. Linari 12 3.5 sec.; 4e rit: 1. Engel, 2. Arlet 13 13 sec.; 5e rit: 1. Michard, 8. Moeskops 14 sec.; 6e 2. Rlchli 13 sec.; 7e rit: 1. Mi I en sta me der Tlr nui wai var inh 1 dai dei val sat clu dei I ger en daf nu KI gee wel 150 Th. 1. 413/i ■ec.; 513/1 5 X tecon 1. 1 Amst dam, 5 x recon 1 I Het 1 •terdi 200 i Kr 1. 1 Mej. Mej. 200 Korp< persh R-Z.C S.Z.C 200 Voors «FC Schef 8 O. «»l/5 Sch spron Klapv 7029 3 me; 4 recorc 1 HF Amst< •terda 300 C. Lu Wagn B ing was lem sch al e den (Hl ste een plo< M. goe< zwe: den: rig E Jets Oud ters zorg pioe O ren dooi Pok In zich ontr echt land het zijn. EK af e z. c hoff gene «ftn Dt tussc kelij steet 25 5 als e fer. blijk bene He om mej. mes- De gaf de k He hiele twee en d in d< eindt den Zo reerc hoof, rige cord de. mam recor than In 300 1 ment uit zulve de H is. t< het boek, 1U n DE SPORTWERELD derde, dat Leene nog een tijd te maken wist van 12 4/5 seconde! Een kranig gereden race! Na dit evenement toonde de Franschman Ul rich, dat hij niet voor niets favoriet genoemd worth en Ai Hedenmiddag worden de halve eindstrijden en de finales verreden der sprlntwedstrijden, zoo wel voor amateurs als professionals, terwijl te vens twee series voor de stayers over 100 K.M. vullen plaats vinden. (Duitschland); 4. Martinettl (Italië). Er waren 40.000 toeschouwers. Heden worden de wegwedstrijden verreden. De einduitslag der amateurs sprint luidde: 1. van Egmond (Nederland); 2. Ulrich (Frankrijk); 3. Andersen (Denemarken): 4. Po la (Italië). Onze nieuwe wereldkampioen Jacques van Egmond, die voor al zjjn tegenstanders on genaakbaar was a In de tweede halve finale won Scherens (Bel gië) van den Italiaan Martinettl met een wiel- lengte in den tjjd van 12 2/5 sec. over de laat ste 200 Merer. De beide eindstrijden der sprintkampioen- achappen zouden verreden worden na de eerste manche van de voorwedstrjjden der stayers over 100 K.M., welke nu aanving. Koppelwedstrljd voor profs en onafhankelü- ken over 50 K.M.: 1. O. de BruyckerC. Slaats. SelzaeteWaal- w^k, 3 punten op een ronde; 2. A Braspenning 5. Pijnenburg. Rijsbergen—Tilburg, 14 pun- ten,\ op een ronde; 3. P. v. d. HorstC. Wals, KlundertDen Haag. 8 punten, op een ronde; 4. A. SchönP. Buschenhagen, Wiesbaden Keulen. 0 punten, op een ronde. Tijd 1 uur, 6 min. 43 sec. De overige koppels met achterstand* Pare des Princes! Prins onder de wieler banen! Want het gammele houten getimmerte, dat jaren lang den ingang van het Bois ontsier de. heeft den hemel zjj dank de eeuwen niet getrotseerd. Thans is er een imposant ge heel verrezen, met frissche, ruime, groore tribu nes en we kenden het Prinsenpark van vroeger niet meer terug. Uit de asch is liet opnieuw op gestaan in groote glorie. Nu rijdt men er de wereld-wleler-wedstrijden. Het is Zaterdagmiddag. En Parijs is een mil- lioenen Stad, dus de drommen zouden optrek ken naar het velodrome. Maar neen. De Pari- siens zijn fijnproevers en snappen duivels goed, dat op zoo n verloren Zaterdagmiddag met niets dan „eliminatoires” en „repechages” wei nig te smullen valt. De Parisiens komen morgen bij de finales, laten de sprinters hun 64 ritten rijden. En zoo was de tribune hier en daar be- Tenslotte nog de professionals. Om de derde en vierde plaats streden Richter en Martinettl, waarbjj Richter beide malen won. Voor den eindstrijd waren drie ritten noodig. daar zoowel Scherens als Michard een rit had gewonnen. In den beslissenden rit won Scherens. zoodat hij voor de tweede maal wereldkampioen werd. De resultaten waren: Om de 3e en 4e plaats: 1ste rit: 1. Richter: 2. Martinettl. 12 2 5 sec. ~2e rit: 1. Richter; 2. Martinettl, halve lengte. Voor den eersten rit eindstrijd amateurs kwam van Egmond tegën Ulrich (Frankrijk). Het werd een getrouwe copy van alle andere races van den langen Hollander. Van Egmond nam den kop, een lange spurt en Ulrich was kans- Te Schaerbeek vonden Zondag Internationale atletiekwedstrijden plaats, waaraan door een aantal Nederlandsche athleten werd deelgeno men. Er werden verschillende nieuwe Neder landsche records gevestigd. De voornaamste uitslagen luiden als volgt: 100 Meter hardloopen: 1. Mej. Schuurman 11.9 sec. (wereldrecordtijd); 2. Walsh (reien) borstlengte. 3. Aalten (Nederland) op 1 Meter; 4. Hisock (Eng.) 6. v. d. Linden (Belgie). Kogelstooten1. Wassowna (Polen), 11-45 Meter. 2 De Koek (Ned.) 10.40 Meter. 3. Schrei ber (Ned.) 9.90 Meter. 4. Paques (Belg) 8.75 Meter. 5. Petit (Belg.) 8 67 Meter. Discuswerpen1. Wassowna (Polen) 41.90 Meter. 2. Mej. Pels (Ned.) 37 Meter. Speerwerpen: 1. De Koek (Ned.) 32.16 Meter. zondagmiddag werden de wedstrijden voor den DiA'isbeker voortgezet met de belde laatste enkelspelen. De eerste partij tusschen Timmer en Poulieff gaf voortdurend een overwicht van onzen landgenoot te zien, voornamelijk komend door meerdere vastheid. Timmer speelde heel rustig, hield de rellies gaande, totdat de Roe meen miste. Dit geschiedde inderdaad en na 4, 5 slagen kwam de misser van den Roemeen. Door deze tactiek won Timmer met fraaie cij fers. Af en toe ging Timmer naar voren,' ver zamelde zonder bepaald op „af” te spelen heel wat punten. Poulieff probeerde het nog even op de back hand van Timmer, doch deze slag was juist goed op dreef en in plaats d^tóvan succes te hebben kwam juist van dien kant het meeste gevaar voor den Roemeen. Zoo maakte Timmer 15 games achter elkaar en werd het 60, 6--0 30, waarna Poulieff zjjn eerste game kon ma ken. Het werd 4—1, 5—1, 52 en op zijn service 53. Het spel van Timmer was iets af gezakt, waardoor de Roemeen iets meer kon aanvallen en daardoor de drie games, kon ma ken. Timmer eindigde met een fraaie forehand- passinga Met 60, 60, 63 kwam dus het einde. In de tweede partij kwam Karsten tegen Cantacuzene. Het spel stond doorloopend op zeer matig peil, doordat Karsten telkens pe riodes van onvastheid kreeg. Hierdoor ging tevens de derde set verloren. Toen leek het dat Karsten de partij nog zou verliezen, hij kwam b.v. in den vierden set met 52 achter te staan, doch toen keerde zijn zelfvertrouwen terug. Hij kwam weer ih den aanval, maakte gelijk tot 55 en won den set met 86. Het resultaat der laatste partij was: Karsten sloeg Cantacuzene met 62, 108, 0—6, 8—6. Eindstand 41 vOor Nederland. Tusschen deze stayersmanches door werden de sprlntwedstrijden verreden om de derde en vierde plaats, alsmede om dg eerste en tweede plaats, zoowel voor de amapeurs als de profes sionals. 'S, Wat de amateurs betreft, Ih den eersten rit om de 3e en 4e plaats won Andersen van Pola met banddikte. Tijd laatste 200 Meter 12 4/5 sec. Ook in den tweeden rit won Andersen, thans met een halve lengte, zoodat Andersen Zaterdagavond waren de Amerikdansche ath leten de gasten van Boedapest en tijdens een internationaal athletiektoumooi leverden zij weer fraaie prestaties. Zoo liep Metcalfe de De uitslagen van de op Duindigt courses zijn: Zevende aanmoedigingsprijs Prijzendraverij der 4e klasse over 1740 M 1. Vassal, eig. J. Bolwijn; 2. Doorlooper, eig. J. de Vlieger. Minerva-prijs (Prijzendraverij der le klasse over 2060 M.>: 1. Trumpf König, eig. C. F. Ockhorst, 2. Saffier, eig. P. Kramer. Mimosa-prijs (Prijzendraverij 2e en 3e klasse over 2040 M.)1. Vliegende Hollander, eig. J. v. Miltenburg; 2. Theoduffy, eig. H. Schouten. Dertiende Heerrijdersprijs (Handicap le klas se over 2000 M): 1. Prodigal Stal Lancier, eig. G. Enslng; 2- Parmenio, eig. G. J. v. d. Elshout. Melboume-prijs (Heat prijzendraverij 3e en 4e klasse over 1700 M.)1. Vendu, eig. G. En- sing 2. Vitesse S. W., eig. C. F. Ockhorst. ver zulks medio Augustus in Parijs mogelijk is. Het feest begon als hier te doen gebruikelijk is met eenige vertraging. En daarna kwamen aan den start de amateurs, liefst dertig stuks. Dat gaf al direct twaalf series, een wel-voor- ziene hors-d’oeuvre. Van de vier Hollanders, die in deze series uitkwamen, te weten van Sg- mond, van Dijk. Bernard Leene en van der Linden, wist alleen van Egmond te winnen. Uit het applaus, dat op dit moment volgde, bleek Leene kon het echter niet bolwerken tegen n- pas hoeveel Hollanders naar Parijs gekomen 1 1 1'“ waren om hun favorieten aan te moedigen. „De loos. 1. van Egmond: 2. Ulrich, 1 lengte. Tijd laat ste 200 Meter 12 1/5 sec. Tweede rit: Ulrich ging er irt de eerste bocht verrassend tusschen uit, doch van Egmond haalde hem spoedig In. Hij spurtte een heele i baan en won met vele lengten. 1. Van Egmond; 2. Ulrich, vele lengten ach ter. Tijd laatste 200 Meter 13 2/5 sec. Hiermede mond tegen Schaffer. De Hollander won met een stalen snuit, keek „en passant” nog even om waar of die andere snaak bleef. Zoo bezat Nederland twee deelnemers in de kwart-finale, waarin eerst Ulrich verbluffend zegevierde over Hom en Pola onverwacht Mer- kens wipte. Maar het noodlot scheen ons verre van gunstig, toen bleek, dat Jacques van Eg mond het twijfelachtige genoegen genoot om direct tegen Rampelberg te rijden. De toeschou wers voor zoover de voorraad strekte hin gen reikhalzend over de balustrades om niets te misse» Als ze goed gekeken hebben, zullen ze zeker hebben opgemerkt, dat Rampelberg voor van Egmond geen partij is: de Hollander won met anderhalven meter en vrij gemakkelijk. ter was. Toen 45 K.M. waren afgelegd staakte van l der Wulp den strijd en onze tweede Nederland sche stayer was uitgeschakeld 46 ronden voor het einde lapte Paillard Grant en tevens Metze. Een hëvlge strijd ontspon zich tusschen Metze en Grant om de derde nlaats, die door den Duitscher gewonnen kon worden. De einduitslag van de tweede manche werd dus: 1. Paillard. 1 uur 15 min. 56 2/5 sec.: 2. Gior- getti op 40 Meter; 3. Metze op 1 ronde; 4. Grant dersen, hoewel hü een keurige race reed In de halve finale treffen we dus morgen: Ulrich. Lange” won zonder eenige moeite van den Ita- Pola, van Egmond en Andersen. Ik houd het op - - -■- een fihale UlrichEgmond en zal blij zjjn als van Egmond dat wint. Ulrich is verbazend snel! I Bjj de profs zijn we gauwer uitgepraat. Al leen Gerard Leene wist zijn serie te winnen, doch Moeskops werd gedisquallflceerd wegens eenige „zwiepertjes” in de bocht, terwijl Slip- horst met 'n half wiel van Falck Hansen ver loor. Van den Heuvel kwam in het heele stuk niet voor, was nergens. In de eerste manche vertrokken in deze volg orde Möller (Duitschland), Cebrlan (Spanje), Siner (Zwitserland), Brescianl (Italië), Lacque- haye (Frankrijk), de Graaf (Nederland) en Thollembeek (België). De Graaf liep direct hard van stabel en pas seerde in de vijfde ronde Lacquehaye, doch deze nam zijn plaats vrijwel onmiddellük weer terug en schoot in een rush Brescianl, Suter en Ce- brlan voorbij. De Franschman belegde hiermede de tweede plaats achter Möller. De Graaf reed een zeer slechten rit en verloor steeds meer ter rein. In de 18e ronde kreeg hij reeds zijn eersten lap van Lacquehaye, die inmiddels Möller van de eerste plaats verdrongen beeft. Na de 30e ronde was de stand: 1. Lacquehaye, 2. Möller, - 3. Cebrian, 4. Thollembeek, 5: Suter, die 1 remde achter lag, 6. Brescianl met 2 ronden achter en 1. de Graaf op 3 ronden. De Graaf stapte toen plekt met een groepje menschen, eenzaam en af en staakte den strijd. Er werd in een tempo gereden en het bleek spoedig, dat het baanrecord over 20 K.M. verbeterd zou worden. Dit gebeurde inderdaad en met een tijd van 15 min. 48 4/5 sec. ves’igde Lacquehaye een nieuw baanrecord over 20 KM. Lacquehaye vergrootte regelmatig zijn voor sprong, waarbij alle concurrenten verscheidene Zondagmiddag hebben te Ginncken Interna tionale wielerwedstrijden plaats gehad. De uitklagen luiden als volgt: I Sprlntwedstrijd voor amateurs over drie baan- 'roncien: f l^gerie: 1. J. v. d. Vijver, Breda; 2. L. van Reyen, Oosterhout, 18.3 sec. 2e serie: 1. J. Kamp, Teterlngen; 2. J. Kre mers, Tilburg. 13.3 sec. Omnium: Sprint wedstrijd voor profs over drie baanronden: le serie: 1. O. de Bruycker, Selzaete; 2. C. Wals, Den Haag; 3. S. Schön, Wiesbaden, tijd 12.4 sec. 2e serie: 1. P. v. d. Horst, Klundert; 2. A. Blanchonnet, Parijs; 3. H. Züns, Keulen, tijd 13.4 sec. 3e serie: 1. K. van Nek, Brussel; 2. J. Maas. Steenbergen; 3. A. Braspenning, Rijsbergen, tijd 14.3 sec. Sprintwedstrjjd baanronden le serie: 1. L. van Reyen. Oosterhout; 2. J. Kremers, Tilburg, tijd 13.4 sec. 2e serie: 1. J. v. d. Vijver, Breda; 2. J. Kamp, Teterlngen, tijd 14 sec. Ploegachtervolging voor profs en onafhanke- bjken over max. 5 K.M.: le serie: 1. F. v. d. Reijt, Princenhage, tijd 6 min. 49 sec. 2e serie: 1. W. Matena, Den Haag, tijd 7 min. Omnium: Puntenrace voor profs over 5 K.M. met 4 klassementen: 1. C. de Bruycker, Selzaete; 2. J. Pijnenburg, Tilburg; 3. P. v. d. Horst, Klundert; f. K. v. Nek Sr., Brussel. Tijd 5 min. 32 4/5 sec. De winnaar van de omnium werd O. de Bruy cker, Selzaete, welke daarmede den grooten prijs van Ginneken won. Sprlntwedstrijd voor amateurs over drie baan ronden: le serie: 1, J. v. d. Vijver, Breda; 2. J. Kre mers, Tilburg; tijd 12 4/5 sec. 2e serie: 1. J. Kampen. Teteringen; 2. L. v. Reijen, Oosterhout, 13.4 sec. Totaal uitslag: 1. J. v. d. Vijver; 2. L. van Reyen; 3. J. Kamp; 4. J. Kremers. Finale ploegachtervolging voor professionals en onafhankelijken over maximum 5 K.M.: 1. Het Brabantsche koppel F. v. d. ReytPg. Reynders, tijd 6 min. 55. sec. 200 Meter in 20,6 sec. De belangrijkste resul-j 4- A*,1*™, 'Ned.) J9.M) taten war/.i; 100 Meter hardloopen: 1. Mestcalfe 10,3 sec.; 2. Bjurö (H) 10,6 sec. 200 Meter hardloopen: 1. Metcalfe 10,3 sec.; 400 Meter hardloopen: 1. Fuqua (V. S.), 47,6 sec.; 2. Szalay (H.) 49,6 sec. 1500 Meter hardloopen: 3 mln. 51,6 sec.; 2. N. Szabo (H.) 3 min. 52,6 sec. Nieuw Hongaarsch record. 5000 Meter hardloopen mln. 35,4 sec. 110 Meter horden: 1. Morris (V. S.) 14,4 sec. Hoogspringen: 1. Spitz (V. 8.) 2 Meter; 2. Bodosy 150 Meter. Discuswerpen: 1. Andersen (V. 8.) 48,51 Me ter; 2. Labords (V. S.) 47.87 Meter. Kogelstooten: 1. Baray (H.) 1451 Meter. Achtste tlpales: 1 Rampelberg; 2 Mozzo. tijd laatste 200' M. 13 2/5 sec.; 2e rit 1 B. Leene; 2 Dusika, tijd laatste 200 M. 12 4/5 sec. Fraaie verrassing. 3e rit 1 Ulrich; 2 Wagelin 13 1/5 sec.; 4e rit 1 Mercketis, 2 Rosl 13 2/5 sec.; 5e rit 1 Horn, 2 Chaillot 12 4/5 sec., verrassing; 6e rit 1 Pola, 2 Godefroid 13 2/5 sec.; 7e rit 1 Aa M. Andersen, 2 Perrin, 13 sec.; 8e rit 1 Van Egmond. 2 Schaffer 12 3/5 sec. Bij de kwartfinales wist alleen van Egmond zich te plaatsen; B. Leene werd tweede in zijn rit. le kwartfinale: 1 Ulrich. 2 Hom 12 2 5 sec.: 2e kwartfinale 1 Pola, 2 Merckens 13 1 5 sec 3e kwartfinale 1 van Egmond, 2 Rampel berg, 12 3/5 sec.; 4e kwartfinale: 1 A. Ander sen, 2 B. Leene, 13 1/5 sec. Voor de demiflnales en den eindstrijd hebben [op 1 ronde; 5. Wynsdau op 3 ronden; 6 Gilgen 'op 7 ronden; Van der Wulp opgegeven In den eindstrijd komen dus op Dinsdag Lac quehaye en Paillard (belden Fi-ankrijk), Möl ler en Metze (beiden Duitschland), H. Suter (Zwitserland) en Giorgetti (Italië*. Een cycleballwedstrijd werd tusschen Duitsch land en Zwitserland gespeeld, waarbij dc strijd onbeslist bleef 33. fel verlaten, noodgedwongen samenhokkend als toe risten in een berg-hoteL Gezellig was het er zeker niet. Het weer was ideaal voor deze races, want de zon, die al die voorgaande dagen Parijs in een hoog-oven had herschapen, zoodat men een uitsmijter-ham kon bakken op het asfalt, had woijdt voor den eere-titel. Nadat Mérkens, Pola thans haar verzengende stralen getemperd en en Andersen zich ook nog gauw even gequalifl- xnalen lapten. De Spanjaard Cebrlan staakte ihet was inderdaad om uit te houden. Voor zoo- jceerd hadden, kwam in de laatste serie van Eg- Begunstigd door fraai zomerweer vond Zon dagmiddag op de Sintelbaan aan het Olympia- plein te -Amsterdam de landen-athletiekwedé strijd HolandBelgië plaats. De belangstelling was vrij groot. Naar schatting waren ongeveer 2000 toeschouwers aanwezig. Alvorens een aan vang te maken met het verwerken der verschil lende nummers vond een opmarsch der deelne. mers, van de beide landen plaats en werden de volksliederen gespeeld. Nadat de voorzitter van de K.N.A.U., de heer De Jager, een kort welkomstwoord had gesproken, werd ongeveer 10 minuten te laat begonnen met de eerste nummers. De 110 M. hordenloop bracht een overwinning voor onryn landgenoot W. Kaan, tweede werd (inet. terwijl door disqualificatie van den Belg Bosmans, die te veel horden had om- vergeworpen. onze landgenoot Jansz derde werd Uitslag: 1. W. Kaan (Ned.) 15 9 sec.; 2. Binet (België) 165 sec.; 3. A. Jansz (Ned). Nederland 6 punten. België 3 punten. Terwijl op het middenterrein de werp- en sprlngnummers een aanvang hadden genomen, werd gestart voor het eerste aanvullingsr.um- mer, de 200* M. voor A-klassers. Het resultaat hiervan was: 1. Boersma (A.W.) 23.1 sec.; 2. v. d. Heyden (P.S.V.) 23.8 sec.; 3. v. Geenhuyzen (Haarlem) 24 sec. Het tweede internationale loopr.ummer was de 1500 M.. Dit W’erd een overwinning voor onze buren. Aanvankelijk hadden onze landgenooten de leiding, doch later liepen de Belgen in en-vooral in de laatste ronde zetten zjj de spurt er in en wonnen gemakkelijk. Het kogelstooten leverde een Nederlandsche overwinning op. Onze recordhouder werd eerste met een worp van 12 86 M. Uitslag: 1 C. Eysker (Ned.) 12.86 M.; 2. Vos (België) 12 78 M 3. A. G J. de Bruyn (Ned.) 12 66 M 4. Mingels (België) 12.27 M. Nederland 6 punten. België 4 punten. Uitslag 1500 M. hardloopen (Int.) Vuyst (België) 4 min. 12.8 sec.; 2. Boulanger (België) 4 tnlrt. 16 sec.; 3. Duis (Ned.) 4 min. 16.6 sec.; 4. Scherpenhulzen (Ned.) 4 min. 17,1 sec. Nederland 5 punten. België 7 punten, p De 100 M. was het tegenovergestelde van de 1500 M. Hier speelden onze landgenooten met de Belgen. Zjj werden op gemakkelijke wijze, zonder strijd, resp. le en 2e. Het resulaa was: 1. Chr. Berger (Ned.) 10 8 stc.; 2. B. Jansen (Ned.) 11.1 sec.; 3. Naessens- (Belg.) 11.2 sec.; 4. Devriendt (België) 115 sec. Nederland 7 punten. België 3 punten. Het polsstokhoogspringen bracht weer een overwinning voor onze landgenooten. Zij steken ronden| ver boven hun Belgische tegenstanders uit. 80 Meter hoaden: 1. Terhorst (Ned.) 12 2 5 sec. (Nieuw Ned. record). 2. Green (Engeland) 11 3 5 sec. 3. OKell (Engeland). 4. Cornell (En geland). 200 Meter hardloopen: 1. Mej. Schuurman (Ned.) 24.5 sec. (Nieuw Nederlandsch record'. 2. Nieuw Nederlandsch record). 2. Walasiewlcs (Polen). Op 1 Meter. 3. Hiscock (Engeland). 4. Van Rossum (België). Hoogspringen: 1. OKell (Engeland) 150 Me ter. 2. Schreiber (Ned.) 1.45 Meter. 3. Steven» (België) 1.40 Meter. 4 Wassowna (P.) 138 Me ter. 5. Van Truyen (B.) 1.35 Meter. Estafette 4 X 100 Meter: 1. Nederland de dames Martin, Terhorst, Aalten en Schuur man) 49.5 sec. 2. Engeland op 5 Meter. 3. België- Polen(combinatie). 4. (België). liaan Rosi. Bernard Leene werd tweede in een race, die tot twee keer toe moest gorden afge beld, doch de Hollander wist zich later te plaat sen in de repechage. Ook hier moest eerst de strijd ontijdig worden beëindigd, omdat Leene een lekke band kreeg, doch tenslotte zegevierde hjj keurig in een veld van vier renners, die hem in het ootje hadden willen nemen, hetgeen niet doorging. Daar van der Linden in de repechage sneuvelde op het veld van eer en van Lük eveneens het loodje legde, bleven we met twee racers over voor de 8ste finale, Leene en van Egmond. Prinsen (België) 505 sec.; 3. Oostermeyer (Ned.) 50.6 sec.; 4. Verhaert (België) 60.8 sec. Nederland 6 punten, België 4 punten. De 5000 M. werd een spel van kat en muis Hier hadden onze landgenooten geen schijn van kans. De beide Belgen wonnen met grooten voorsprong. De winnaar van dit nummer, de Belg Marechel, die eerste werd in den tijd van 15 min. 13 sec., vestigde hiermede een nieuw Belgisch record. Het oude stond op zijn naam met 15 min. 13 sec. Uitslag: 1. Marechal (België) 15 mln. 73 sec.* 2 Van Rumst (België) 15 mln. 31.4 sec.; 3. Pel tii (Ned.) 16 mln. 20.4 sec.; 4. Bruyn (Ned.). Nederland 3 punten, België 7 punten. Bij het speerwerpen werden de punten ver. deeld. De Belg J. Herremans werd eerste met een worp van 56.18 M. Tweede werd onze land genoot Colaris met 55.42 M_, terwül Knol derde werd met 54.80 M. De Belg H. Herremans werd vierde met 51.72 M. Nederland 5 punten, België 5 punten. Het slot van dezen welgeslaagden middag werd gevormd door de estafette 4 x 100 M. Hier behaalden onze landgenooten een glansrijke overwinning. Zij wonnen in den schitterenden tijd van 419 sec. De ploeg bestond uit (in volg orde van loopen) B. Jansen, v. d. Berge, Bens en Berger. 1. Nederland in 415 sec.; 2. België in 443sec. Het eindresultaat van den landenwedstrüd HollandEdgië was aldus een glansrijke over, winning van onze landgenooten met 72 S56J4 p. ,Tüd 12 2/5 sec. Finale: 1ste rit: 1. Scherens; 2. Michard. met twee lengten. Tüd 12 3/5 sec. I 2e rit: 1. Michard; 2. Scherens, 1 wlellengte, 12 3/5 sec. Besllssingsrit: 1. Scherens; 2. Michard Tüd laatste 200 M. 13 2/5 sec. Eindresultaat: 1. Scherens (België), wereld kampioen; 2. Michard (Fran^Jk); 3. Richter Verscheidene nieuwe Duitsche records zün ge vestigd op den eersten dag der nationale ath- letiekkampioenschappen te Keulen. Vooral het record van den declathonathleet Sivert met een afstand van 49.32 Meter was een fraaie prestatie. Het oude record stond op naam van Hoffmeister met een worp van 48.77 Meter. De belangrükste resultaten van dezen eersten dag waren: Discuswerpen: 1 kampioen Sievert 4932 Me ter nieuw Duitsch record; 2. Hirschfeld 44.68 Meter; 3. Lampert 43.86 Meter. Verspringen: 1. Long 7.J5 Meter Nieuw Duitsch record; 2. Leichum 7.40 M.; 3. Biebach 737 Me ter. Finale 100 Meter hardloopen: 1. Borchemeyer 103 sec.; 2. Hendrix 10.4 sec.; 3. Schein 10.4 sec.; 4. Buthe Pieper 10.4 sec.; 5. Lammers 10.8 sec.; Jonath moest na de eerste serie opgeven wegens een lichte beenblessure. 10.000 Meter hardloopen: Syring 31 min. 38 sec.; 2. Bree 31 mln. 44.5 sec.; 3. Kohn 31 min. 46.2 sec. Kogelstooten1Sievert Hirschfeld 15.17 Meter. 400 Meter hardloopen: 1. Voigt 483 sec.; 2. Metzner 49,1 sec; Polsstokhoogspringen: 1 Wegener 354 Meter; 2 Schulz 3.84 Meter; 3. Dwiza 3.74 Meter. Hamerwerpen: 1. Seeger 47,49 Meter, Nieuw Duitsch record; 2. Grimm 45 52 Meter. 4 X 1500 Meter estafette: 1. Stuttgarter Kickers 16 min. 31.2 sec.; 2 .Berliner 8. C. 16 min. 363 sec; 3 Viktoria. Hamburg Marathonloop: 1. Brauch (Berlün) 2 uur 35 mln. 46 sec.; 2. Zeilenhofer .(München) 2 uur 37 min. 4/ sec.; 3. de Bruyn (Berliner S C 3 uur 39 min 56 sec. De belangrijkste uitslagen van den tweeden dag der Duitsche athletlekkampioenschappen waren: 800 Meter hardloopen: 1. König 1 min. 553 sec.; 2. Paul l'min. 55,5 sec.; 3. Mertens 1 min. 56,4 sec. Hoogspringen: 1. Bomhöft 134 Meter; 2. Martens 187 Meter; 3. Weinkö. 137 Meter. 200 Meter hardloopen: 1. Borchemeyer 31,4 sec.; 2. Schein, eveneens 21,4. 110 Meter horden: 1. Wegener 143 aec.; 1 Pollmanns 15,4 sec. Steenstooten1. Blask Duitsch record. 400 Meter hordenloop: 1. Nottbrock 54,6 sec.; 2. Schoole 54,8 sec.; 3. Böhm 573 sec. 5000 Meter hardloopen: 1. Gobhardt 15 min. 35 sec.; 2. Syring 15 min. 4,4 sec. 1500 Meter hardloopen: 1. Kaufmann 4 min. 0.1 sec.; 2. Worker; 4. mm 03 sec.; 3. Schilgen 4 mln. 0,8 sec. 4 X 100 Meter estafette: 1. Preussen, Krefeld, 413 sec.; 2. T. U. S.. Bochum, 41,6 sec.; 3. Ein tracht, Frankfort, 42.1 sec. 4 X 400 Meter estafette: 1. Hamburger, 8. V, tüd 3 min. 19,6 sec.; 2. A. S. V., Keulen, 3 min.' 21,6 sec. Tienkamp.: 1. Sievert 8435.36 punten. Hierbü bleef hü ruim 32 punten onder zün record van Hamburg (wereldrecord). Ofschoon Sievert steeds boven zün eigen we reldrecord bleef, verloor hü In het nummer 1500, Meter zooveel punten, dat hü geen nieuw we reldrecord kon vestigen. Een en ander kwam door het feit, dat hü last had van een blessure, met het gevolg, dat hü boven de 5 minuten bleef. Speerwerpen: 1. Stock 6534 Meter. Op de Pare des Prineesbaan werden Zondag middag de wedstrüden voortgezet om den titel van wereldkampioenschap sprint amateurs en professionals. Begonnen werd met de halve finales. In de eerste halve finale startte Ulrich (Frankrijk) tegen Pola (Italië), waarbü beide renners elkaar feilen strüd gaven. Met 20 c.M. verschil won Ulrich met als tüd over de laat ste 200 Meter 13 sec. In de tweede halve finale startte van Egmond tegen Anker Meyer Andersen (Denemarken), wellicht zün sterksten tegenstander van alle sprintamateurs. De Deen nam rechts den kop met van Egmond er achter. De Haarlemmer nam echter spoedig de leiding over en de eerste ronde werd in een vrü snel tempo afgelegd. In de tweede ronde werd deze snelheid nog ver hoogd, in een razend tempo vlogen beide ren ners door de laatste bocht. Van Egmond was nog steeds voor met den Deen steeds aan zün wieL In het laatste rechte eind, een nek aan nek race. Onder groote spanning won van Eg mond met uiterst gering verschil, ongeveer 20 centimeters zal het geweest zün. De tüd van de laatste 200 Meter bedroeg 11 4/5 sec., de snelste die tot nu toe, èn door de amateurs, èn door de professionals gemaakt was. Een fraaie overwin ning van onzen landgenoot, waardoor hü zich in den eindstrüd tegen Ulrich plaatste. Bü de Moeskops plaatste zleh echter voor de 8ste finale door z’n repechage te winnen voor Maje- I rus en Steffes, doch ook hier kon Sllphorst het niet redden. Opnieuw was van den Heuvel het sein tot hilariteit annex deining, toen bü, in z’n repechage reeds vrijwel geslagen, z’n hand opstak als teeken van „lekke band”, wat achteraf slechts als protest bedoeld was voor hinderen. Er was echter al afgebeld en de jury moest laten overrüden. Gelukkig werd van den Heuvel voor de derde achtereenvolgende maal geklopt. Dergelüke onsportieve elementen kun nen we in het vervolg wel thuis laten. Zoo werden de kwart-flnales verreden zonder Oranje-truitjes en Richter, Martinettl, Michard en Scherens plaatsten, zich in den halven eind strüd. De wijze, waarop Scherens zün tegen stander Gerardin versloeg, stempelt hem tot ■n büna zekeren winnaar. Gerardin nam „Poes- ke” bü verrassing en had in de bocht meters voorsprong, scheen zeker te winnen, doch Scherens kwam naast zün wiel en won met meerdere lengtes. En Gerardin is toch geen kind op 'n wielerbaan. jt: 1. Faucheux, inetti, 2. Chapa- laln 12 3.5 sec.; 8e rit: 1. Scherens, 2. G. Leene half wiel 12 33 sec. Onze belde landgenooten werden dus In de achtste finales uitgeschakeld. De kwartfinales leverden de volgende resul taten op: le kwartfinale: 1. Richtej-, 2. Faucheux 12 43 sec.; 2e kwartfinale: 1. Martinettl, 2. Falck Hansen 12 43 sec.; 3e kwartfinale: 1. Michard, 2. Engel 12 33 sec.; 4e kwartfinale: 1. Scherens, 2. Gerardin 12 3.5 sec. Voor de halve elndstrüden en de finale heb ben zich dus geplaatst Richter (Duitschland), Martinettl (Italië), Michard (Frankrük) en Scherens (België). Een wielerbaanwedstrüd tusschen Frankrük en België had tot resultaat, dat Frankrük met 63 won. 1. v. d. Zee (Ned.) 3.70 M.; 2. Oorschot (Ned.) 3.60 M.; 3. Honrijean (België) 3.20 M.; 4. Lee mans (België) 3.20 M. De 800 M. was, weer voor onze Zuidelüke bu ren. Nadat onze landgenooten oorspronkelük de leiding hadden, kwamen zü. evenals bü de 1500 M tn de laatste ronde opzetten en passeerden zü zonder veel moeite onze landgenooten en wonnen op gemakkelükewüze. Uitslag: 1. Geeraert (België) 1 min. 59.7 sec.; 2. Coenjaerts (België) 2 min. 1 sec.; 3. Heymans (Ned.) 2 mln. 8 sec.; 4. Haver (Ned.) 2 mln. 1 sec. Nederland 3 punten; België 7 punten. De uitslag van het aanvullend nummer 1500 M. voor D-klassers (niet K N A U -leden was als volgt: 1. G. Kuiper (Sportclub Amsterdam) 4 min. 34 sec 2. Gaarenstroom (Sparticus) 4.383; 3. Nuts (Ahrend’s Voetb. Clug) 4 min. 40 sec. Het aanvulingsnummer 3000 M. voor A en B- klassers bracht in de A-klasse een gemakkelüke overwinning voor de A.VA.C.-er W. Bakker in den tüd van 0 min. 19.9 sec. Tweede werd zün clubgenoot Mulder in 9 26-2 De derde en vierde plaats werden bezet door Klaasse (Haarlem) en De Ruyter (Boekoopsche Boys). In de B-klasse zegevierde J. Leyssenaar van A.V-A.C. in min. 5 sec. Het nummer verspringen met aanloop voor den landenwedstrüd werd gewonnen door onze landgenoot Jac. Boot met een sprong van 7.07 M., terwül v. Welsenes tweede werd met 6.86 M. Uitslag: 1. Jac. Boot (Ned.) 7.07 M.; 2. Van Welsenes (Ned.) 6 86 M.; 3. Leemans (België) 6.55 M.; 4. Binet (België) 6.49 M. Nederland 7 punten, België 3 punten. Het discuswerpen was eveneens voor de Hol landers met het volgende resultaat: 1. A. G. J. de Bruyn (Ned.) 41.08 M.; 2. Eysker (Ned.) 40.86 M.; 3. Vos (België) 40.59 M.; 4. Mingeld (België) 34.72 M. Nederland 7 punten, België 3 punten. Hoogspringen met aanloop: 1. A. Jansz (Ned 1.75 M-; 2. Chartier (België) 170 M.; 3 R. J. Brasser (Ned.) 1.70 M.; 4. Van Hooren (België) 165 M. Nederland 6J4 punt, België 3% punt. De 400 M. was een bijzonder fraai nummer. Onze landgenoot B. Janszen liep zeer schitte rend en won in den fraaien tüd van 49.5 sec., den besten tüd die tot nu toe in dit seizoen is gemaakt. Uitslag: 1. B. Janszen (Ned.) 493 sec.; evenals de Graaf, den strüd. Alleen Suter en Thollembeek streden om de 3e plaats, waarbü de Zwitser zich plaatste. Het resultaat van de eerste manche luidde: 1. Lacquehaye, tüd 1 uur 23 min. 3 5 sec.; 2, Möller op 6 ronden; 3. Suter op 8 ronden; 4. Thollembeek op 8,5 ronden; 5 Bresciani op 9 ronden en Cebrian en de Graaf opgegeven. In de tweede manche startten in deze '-olg- orde Gilgen (Zwitserland), Van der Wulp (Ne derland), Giorgetti (Italië), Metze (Duitsch- was van Egmond dus wereldkampioen, land). Grant (Engeland). Paillard (Frankrük) I en Wynsdau (België). Van der Wulp startte zeer slecht en nam na 3 ronden reèds de 7e plaats in. Na 20 ronden leidden Paillard, Gilgen en" Giorgetti. In de 31ste ronde kreeg v. d. Wulp, op het moment, dat Paillard hem lapte, een lekken band, waar door hü nog drie ronden verloor en vrijwel uit den strüd lag. Een hevige strüd was intusschen ontstaan om de belangrijke derde plaats tusschen Grant, Gil gen en Metze. ^erwül Wynsdau en V. d. Wulp Die strijd om de laatste acht was buitenge woon spannend. In de eerste serie toonde de Fransoos Rampelberg zün duivelsche vitesse over Mozzo. Daarna kwam Leene versus Dusi ka. Met dien meneer Dusika had Holland trou wens nog een appeltje te schillen, want hü was het, die het vorig jaar in Rome van Egmond géén wereldkampioen maakte. Niemand had echter gedacht, dat Leene ook maar de flauw ste kans had en bü het ingaan van de laatste bocht was Leene nog *n paar straten achter. Doch klauwend op zün karretje, was hij op het rechte end al naast zün tegenstander, die een voudig overbluft maar opgaf, wat niet verhln-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 22