mg Botsing tusschen twee autobussen De valsche Suez-kanaal-aandeelen EEN „REGEN VAN GE- Z.H. EXC. MGR. JANSEN 40 JAAR PRIESTER DERTIG GEWONDEN ONGEREGELDHEDEN TE ROTTERDAM NEZ1NGEN” MODERN BRANDWEERMATER1AAL De politie bekogeld In dichten mistbank By de Priester» v. h. H. Hart Namen der gewonden Borstkas ingedrukt ver- Vreeselyke paniek Benoemingen In het bisdom Haarlem z. Motorschip in brand Ver warming stamp geëxplodeerd Nieuwe verschijning? Gestolen auto terecht En de on-attente Banque de Paris et des Pays-Bas Nieuwe verschijningen waargenomen Plotseling einde van een uitstapje per autobus op den vroegen Zondagmorgen Geen crisis-inkomsten belasting? INBn *K IN KATHOLIEKE KERK Nationaal-socialistisch werklooze moest zyn emblemen, verwijderen Onvoorzichtig automobilist oorzaakt een botsing Een oproep - MAANDAG 14 AUGUSTUS 0) Bregten heer van den weleerw. heer J. B i heer A. Martens 40. i ver- te langt ijk bedrag benade* 1de eerw. (W. g.) P. COVENS. Eere-pastoor van 1 Begijnhof te Brunei, thans te Antwerpen. van de waarvan Zaterdagnacht heeft men in de R K. kerk te evenhoven Ingebroken. Men Is achter de pas- ,or e door een raam binnengekomen. Een offerblok. Inhoudende f 70.- werd ont vreemd. De bewoners hebben niets gehoord. Een vreeseiyk gegil steeg na de botsing, waar van het geluld, dat ver in den omtrek hoor baar was, uit beide voertuigen op. Van de inzittenden, die door den schok van hun plaatsen geslingerd waren, bloedden ver scheiden hevig aan gelaat en handen. In de Memorie van Antwoord op het ontwerp Omzetbelasting, deelde minister Oud mede, dat 9o. uit met P o e c k e. geb. Vertuist Oostwlnkel-Leieschot 60. Mevr. v. d. Putte, geb. Jacobs, woonachtig te Dormaal (Brabant) genas op 17 Juli bij de grot te Beauraing van een pijnlijke breuk, waaraan zij sedert acht en een half jaar leed. Z. H. Exc. de Blsschop van Haarlem heeft opdracht gegeven om te studeeren in het Kerke- lijk Recht te Rome aan den weleerw. heer J. A M. van der Gaag, thans Kapelaan te Oegstgeest Zondagmorgen om zes uur heeft op den Delftweg onder Overschle een zeer ernstig ver keersongeval plaats gehad. Twee bussen. belde geheel gevuld met passagiers uit Den Haag, zyn op genoemde plaats met elkaar in botsing gekomen, met het noodlottig gevolg, dat niet minder dan dertig passagiers mln of meer ern stlg werden gewond. Omtrent de toedracht van dit ongeluk, dat te Overschle en omgeving en ook te Den Haag groote ontsteltenis heeft veroorzaakt, verne men wjj, dat één der bussen van Duitschland kwam en op weg was naar de Hofstad. De an dere bus, welke ook door Haagsche Ingezetenen gevuld was, kwam van Den Haag en reed in de richting Rotterdam. De laatste bus moet niet genoeg rechts hebben gehouden, hetgeen wellicht tot geen ongeluk zou hebben geleld, ware het niet, dat de uit Duitschland komende bus plotseling In een dichte mistbank terecht kwam. Zoodoende kon de chauffeur den tegen- komer niet zien, met het gevolg, dat zijn wa gen. de uit Den Haag komende bus achter den motor In de zijde raakte, waardoor deze bus over een lengte van drie meter a la sardine werd opengescheurd. Ook de andere bus werd gedeeltelijk opengereten. paar be bosten anndee- Augusuis verlanjail: jaar v»s Zondagmorgen is het Hollandsche motorschip ..Alwl" In de haven te Hansweert In brand ge raakt. Het schip, met als schipper Koster, had stuk goederen aan boord. Zondagmorgen zou het schip van Hansweert vertrekken. Bij het aan zetten van den motor had een explode plaats van de verwarmingslamp met het gevolg dat de machinekamer in brand vloog. De sleepboot ,JUe” pompte water in de ma chinekamer. Na drie uur is men er in ge slaagd den brand te blusschen. De machineka mer en de roef zijn geheel uitgebrand. De la ding bekwam aanzienlijke waterschade. Anderen waren er ernstiger aan toe en kon den niet meer opstaan. Onmiddellijk na het ongeval was de politie lan Overschle ter plaatse, die onder leiding van haar inspecteur, den plaatselyken dienst van de Roode Kruis-transport-colonne waarschuw de en ook de politie van Delft ter assistentie riep. Spoedig was er dan ook de noodige des kundige hulp aanwezig, waarbij zich ook de drie doctoren van Overschle geducht weerden. De burgemeester van deze gemeente, de heer Baumann, droeg er met assistentie van de aan wezige politiemannen zorg voor, dat het ver keer bij de hulpverleenlng volledig was stop gezet. hetgeen op het vroege uur betrekkelijk weinig stagnatie veroorzaakte. Overal op den weg lagen gewonden kermend bijeen: bij het eerste onderzoek zou echter gebleken zijn, dat geen der slachtoffers in levensgevaar verkeerde. In het geheel hebben dertig personen verwon dingen opgeloopen. twaalf van hen de mees ten met gebroken beenen zijn naar één der ziekenhuizen in Den Haag vervoerd. Van een 66-jarige vrouw waren beide beenen gebroken, de overigen hadden meer snij- en vleeschwon- den. Het terrein van de ramp leverde, kort na de botsing door het gezicht van de met bloed besmeurde menschen en de tooneelen van angst en wanhoop, die er zich afspeelden, een vreeae lijk schouwspel op. 7o. Mevr. Elize Plorlrs, eveneens uit Dormaal, genas 17 Juli by de grot van haar asthma De Weensche brandweer beschikt thans over een 3-assige auto, welke het mogelijk maakt om b(j waterongevallen de ridier-oevers zoo dicht mogeiyk te naderen. Onze Joto toont den reddtngswagen op een helling van 45 graden. ting overwoog. Is de ..Telegraaf” welingelicht, dan is de Re- geering er in geslaagd de begrooting in even wicht te brengen, zonder gebruik te maken van de baten, die uit deze cristsbelastlng zouden moeten voortvloeien. In leder geval komt de nieuwe belasting op het thans bij den Raad van State in onderzoek zijnde begrootingsontwerp - lo. Zuster Vincentis, novice bij de Zusters van den H. Vlncentlus a Paolo te Meulebeke, genas van een doodelijke ziekte op 5 Augustus, om 9 uur des morgens, toen Come Tllmant begon te bidden met de menigte Des avonds vóór haar vertrek had zij 40 graden koorts. In den laatsten nacht harer ziekte kreeg zij een zware bloedspuwing. Volgens dok tersverklaring is zU thans geheel gezond. Een auto, welke door den bestuurder aan den kant van den weg te Voorst was geplaatst, is door de politie in beslag genomen. Een ambte naar der belastingen had nl een poütie-radlo- berlcht hooren omroepen, volgens hetwelk te Den Haag een personenauto was gestolen. Het bleek hem, dat de bewuste auto door den be stuurder was verlaten, omdat de benzine ver bruikt was en hij geen geld had om te tanken. De man verzocht een passeerenden automobilist te mogen meerijden naar Zutfen. waar een familielid ernstig ziek zou zijn. Van den dader is niets meer gezien. Zijn naam en zijn signale ment zjjn bekend. en dat zij de coupons niet mochten verzilve ren maar in natura moesten af leveren. Het werd alles wel zeer plausibel voorgesteld namelijk met verwijzing naar de Fransche couponbeiastlng maar de particuliere geld gever kreeg toch lucht van onraac en wees af, terwijl de bankman, belust op eer zaak en niet geremd door de gedachte aan eigen rijksdaal- ders, gretig toehapte. Zoo kwam het dan. dat het Amsterdamsch filiaal van de Banque de Paris et des Pays-Bas, te kort schietend in onderscheidingsvermogen, de eerste fout beging en de zwendelzaak mo- .^.sl In verband met het ongeluk verzoekt de bur gemeester van Overschle opgave van de namen en adressen van de volgende personen: ‘Een moeder én dochter, vervoerd naar de [hy hét heffen van een crisis-inkomstenbelas- wónlng van den stalbaas van Kasteel Oud- Wassenaar (de een met een wonde aan het gelaat, de ander met een hoofdwonde). Een moeder en dochter, gebracht naar het Oranje- plein te Den Haag (de moeder had lichte ver wondingen, de dochter was aan handen en ge laat gewond. Twee zusters, wonende te Den Haag, vermoedelijk in de Regentessestraat, (de den Linker Maasoever te Rotteerdam verscheen Bij het stempellokaal aan de Dortschelaan op Vrijdagmiddag een groot aantal werkloozen om hun stempelphcht te vervullen. Onder hen be vond zich een man. die een zwarte d»s droeg, waarop uitdagend een hakenkruis. De algemee ns ontevredenheid steeg spoedig tot verbittering, die zich uitte In dreigementen, tot op een ge geven oogenbllk iemand de das afrukte. Daar men den man echter niet wilde dupeeren. hield iemand een collecte van welke opbrengst de zwartgedaste een andere das kon koopen. Een en ander was aanleiding, dat het In de buurt erg rumoerig werd, totdat een tweede incident de gemoederen nog meer in vlam zette. Een achttienjarige jongeman C. M. vervoegde zich aan het loket om zyn steunbedrag in ont vangst te nemen, toen hem werd medegedeeld, dat hy minder zou ontvangen dan vorige weken, daar hij handel had gedreven en by Maat- schappelijken Steun t vermoeden bestond, dat hij daarmee ook wat verdiend hpd. M. was hier mee niet tevreden. Vele zijner kameraden ga ven evenzeer hun afkeuring te kennen. Midde lerwijl was hU naar huls gegaan om met vrouw en kind terug te keeren. Op krachtlgen toon e lachte hl) het steunbedrag op, waarop hij meende recht te hebben. De ambtenaar verwees bem naar het Centraal Bureau van Maatschap pelijk Hulpbetoon op de Hoogstraa.L Daar kon hij zich beklagen. M wond zich méér en meer op en maakte zich ten slotte zóó overstuur, dat hy een paneel intrapte en een loket vernielde. Enkele honderden werkloosen waren hiervan ge tuige en trokken party voor hem. De twee agenten van politie, die met het toe zicht belast zyn, zagen direct in, dat zy by even-, tueel ingrUpen tegenover een groote overmacht' zouden komen te staan. Daarom vroegen zy as sistentie van den naby gelegen politiepost. Toen deze verscheen, werd zy met hoongelach ont vangen en al spoedig vlogen de steenen door ds lucht. Als aqtwoord daarop werden charges uit gevoerd eh menige rake klap werd ultgedeeid. De menigte werd spoedig verspreid, maar velen kwamen uit de verschillende zystrateh weer terug, zoodat oe politie ook telkens weer han delend optreden moest. Tenslotte is men erin geslaagd den achttlen- jarlgen huisvader aan te houden en over te brengen naar het politiebureau In de PaulMCru- geratraat. Daarna kon de rust worden hersteld.) hoofd en beenen en door omstanders by ken nis is gebracht en vervolgens naar Den Haag t vervoerd. - Een onbekende heer en dame, belden gewond, de dame aan het been en vervoerd naar d4 De la Reystraat te Den Haag. 'I.--I- 5o. Arthur Malllart, mynwerker te Aiseau naby Charleroi, genas op Maandag 7 Augustus tydens het gebed der kinderen, van een verlamming aan den linkerarm en -schou der, twee jaar geleden in getreden. Frieda Beunem te Heestert genas, volgens haar mededeeling op 3 Augustus, (tij dens een noveen, die gehouden werd vóór 5 i tot O.L.V. van Beauraing) van een ilng van het linkerbeen, die verleden j ingetreden. Van al de genoemde genezingen werd aan gifte gedaan by het Bureau van onderzoek te Beauraing. De lijst, die wy samenvattend aan halen uit het Brusselsche katholieke dagblad „De Standaard”, is niet volledig. Uiteraard worden de „genezingen" nog onderzocht en mogen wy niet vooruitloopen op de beslissing maar zowel hun aantal alsook de buitenge wone verscheidenheid der kwalen. dwingen toch tot aandacht voor de gebeurtenissen. 8o. I d al i e woonachtig te Oostwlnkel-Leieschot naby Eekloo. genas op Zondag 6 Augustus te haren huize van een ziekte, waaraan zy reeds 12 jaar bedlegerig was, en die haar het gaan belette. Sedertdien gaat zy. Julia Delaere, een vierjarig meisje Torhout West-Vlaanderen) was geooren een stomp voetje (horlevoetje) en had nooit kunnen gaan. Op de terugreis uit Beau raing, 3 Augustus, op het station te Namen kon zy gaan. Haar voetjé' was genezen. lOo Andrea van A e r s e n s. eveneens te Torhout, genas op 3 Augustus te Beauraing naby de grot van een zenuwziekte, waaraan zU gedurende acht jaren leed. Ho. Gentlel Detallleur, te Zulte, die gedurende twee jaar niet had kunnen spre ken, genas op Zondag 6 Augustus te Beauraing. 12o. Elisabeth Potten uit Oobelaar by Diksmuiden, genas 5 Augustus te Beauraing van een verstyving aan den arm 13o. Achilles Mlnnaert te Overmelre, oud 65 Jaar. verlamd door aderverkalking, en verpleegd in het hospitaal te Overmelre, genas Beauraing, zoodat hy wederom gaan kan. 14o. Mevr. Van den Borch te Katheiyne- Wavere, genas op 10 Juni van haar niersteen, waaraan zy sedert acht jaar leed. zegd had dat die Lorreinache de verschynlng lood en blauw had gezien. Ik weet niet, of wat ik u schry* van eenlg belang is, daar oordeelt gy zelf wel over. In alle geval ik bid u. ga voort eenvoudig, breed voerig en ernstig alles te zeggen «vat Beauraing betreft. Öe doet er zooveel goed mede en be- wyst zoo grooten dienst voor de geschiedenis van Bqauralng dat naar velen vermoeden wel Bóring zal worden. De Provinciaal der Priesters van het H. Hart heeft benoemd: Voor de Missie van Zuid-Sumatra (Apost. Prefectuur van Benkoelen) de Patera F. Hovers uit Tilburg en P van Gisbergen uit 8t. Oeden- rode, alsmede de Broeders Wilfridus v. d. Werf uit Deventer en Odulphus van Gisbergen uit 81. Oedenrode; voor de Missie van Noord-Brazlllé de Paters A Hoogeboom uit Warmenhulzen en E. van Will uit Beek en Donk; voor de Missie van Belgisch Congo (Apost Vicariaat der Stanleyfalls) de Paters W. v. d Borne uit Hooge Mierde, A. Rykers uit Dedems. vaart en H. Schimmel uit Hamersveld. alsmede de Eerw'. B roeders Justinus v. d. Srtan uit Pynacker en Godefridus Pouilsse uit Ommel. De laatste zinsnede van dit schryven duldt op het „vlzoen” van Come Tllmant. aan wie Maria zich bekend zou hebben gemaakt als „Onze Lieve Vrouw van Bóring” (niet „van Beauraing’). H. Exc. de Blsschop van Haarlem heeft benoemd tot: Waarnemend Deken van het Deke naat Delft: den Zeereerw. Heer J. L. Dankel- man; Pastoor te den HoornSchipluiden: den Weleerw. Heer Th. W. Loomans; te Hoek van Holland Wéïeerw. Heer W. J. Warmenhoven, thans kapelaan te Haarlem (O. L. Vr. Kon. v. d. Allerh. Roz.) L e e r a r en aan het Klein Seminarie „Hage- veld” te Heemstede: de volgende Weleerw. Hee- ren: J. A. Slljkerman, thans kapelaan te Rot terdam (H. Hildegardls)Mr. A. A. W. Diepen broek, thans kapelaan te Hillegom (H. Job); en B. Verbeem, thans kapelaan te Roelofarends- veen. Rector’ te Amsterdam (H. Aloyslus-Ge- sticht) den Weleerw. Heer H. H. van Spanje, (hans kapelaan te Amsterdam (H. H. Ursula en Gez.); te Lelden (8t. Lldulna huis) den Wel eerw. Heer H. J. A. M van der Ven. thans kapelaan te Lelden (H. Petrus) te Rotterdam <R. K. Lyceum voor Meisjes) den Weleerw. Heer P. J. Maas, thans kapelaan te Rotterdam (H. Hildegardls). Kapelaan te: Amsterdam (H.H. Ursula en Gez.) den Weleerw. HeePDr. A. I. M. Kat; Was senaar (H. Will.) den Weleerw Heer J. B. M. Blankers; Nootdorp: den Weleerw. Heer A. N. Dulnlsveld (Neom). Amsterdam: (H. Will, bui ten de V.) den Weleerw. Heer K. J. H. Lauten- schütz; Poeldyk: den Weleerw. Heer W. A. J. Geels (Neom.) Amsterdam: (H. Bon.) den Weleerw. Heer P. A. A. Verhoeckx; Heemskerk: den Weleerw. Heer P. Th. A. Perquln (Neom.) Amsterdam: (H. Will, binnen de V.) den Weleerw. Heer J. J. J. H. Rlswlck; Rotterdam (H. Elis.) den Weleerw. Heer H. J. H. Wester- kampl Oudorp: den Weleerw. Heer B. J. A. Haanen (Neom.) ’s-Gtavenhage(H. Ger. Maj.) den Weleerw. Heer J. C. M. Franse; Boskoop: den Weleerw Heer C. M. Broers (Neom.) ’s-Gravenhage(H. Jac.) den Weleerw. Heer A. J. van den Oudenhoven; Haarlem (Kathe draal St. Bavo) den Weleerw. Heer G. P. A. Al- kemade; Naaldwyk den Weleerw. Heer N. J. de Rüyter (Neom.) Rotterdam: (H. Laur.) den Weleerw. Heer J 8. W. Groenen; Lelmulden: den Weleerw. Heer C. Vlaar (Neom.) Rotterdam: (H. Jos.) den Weleerw Heer C. H. Oolsthoorn’ Hillegom: (H. Mart.) den Wel eerw. Heer B. Schneiders. Rotterdam: (H. Hildegardls) den Weleerw Heer Th. W. Klepper; Berken den Weleerw Heer J. van Duivenvoorde (Neom.) Rotterdam: (H. Ells.) den Weleerw. Heer C. de Ruyter: Halfweg den Weleerw. Heer J. M. Wijsbroek (Neom.) Rotterdam: (H.H. Mart. v. Gore.) den Wel- Heer W. C. Westerhoven; Beverwyk: (H. Woensdag JJ. heeft een gehuwde vrouw. Maria van den Bosch, geboren Verrepts, er. woonachtig te Katheiyne-Wavere naby Mechelen, te Beauraing aangifte gedaan van haar a.geheele genezing, die aldaar zou heb ben plaats gevonden op 20 Juni j.l. De vrouw leed aan niersteen met ernstige complicaties Gedurende drie jaren was zy in geneeskun dige behandeling. Het loopen was haar vrywel onmogeiyk Thans ondervindt zy daarby geen enkele moeite. Wy geven hier nog een overzicht „genezingen" uit de laatste dagen, officieel aangifte werd gedaan. Daarby zullen wU volledigheidshalve ook eenlge genezingen opsommen, waarover wy reeds meer uitvoerig hebben bericht: Eenigen tyd geleden is aan het licht geko men, hoe er een groote zwendelaffalre gepleegd is met valsche aandeelen dei Suez-kanaal My. Het betreft een Fransche maatsenappy en een aangelegenheid der Fianscne justitie, zoo dat er weinig aanleiding zou bestaan, om In ons blad over de zaak te spreken aldus het „Amsterdamsche Effectenblad" ware het niet, dat er ook Hollanders by betrokken zynen dat het de Banque de Paris et des Pays-Bas is, die met haar ParUsch hoofdkantoor, zoowel als met haar Amsterdamsch filiaal, een rol In het drama- gespeeld heeft Laat ons In het kort de feiten memoreeren. In het laatst van 1932 ontvingen enkele Am sterdamsche financiers oezoek van een Hollanders, welk bezoek ten doei hao (je I leening te bewerkstelligen van len der bovengenoemde maatsenappy. De zaak leek heel gewoon. Zy ging uit van een Zwitsersch financier, met name Caduffe, de belde Hollanders waren tusscher.personen en traden als zoodanig op. Dat in Holland en niet in Zwitserland naar de mogeiykheld van beleening gezocht werd, was plausibel, omdat In laatstgenoemd land de beleenlngsvoorwaarden zwaarder zyn en de maximale beleening veel lager ligt. Het Amsterdamsch filiaal van de Banque de Paris et des Pays-Bas verklaarde zich bereid, een post van 300 aandeelen te beleenen met een bedrag van f 300.000, en later nog eeq post van 400 aandeelen met f 400.000. Tezamen dus een bedrag van 700.000. Amsterdam kon echter de zaak niet tot af doening brengen, zonder het aoofdkantoor te Parys er in gekend te hebben en In Parijs was het ook, dat de stukken moesten worden afge geven, zoodat aldaar de eindbeslissing in de zaak gelegen was. De Parysche directie berichtte het Amster damsch filiaal, dat er harerzyds tegen de be leening der stukken geen bezwaar bestond, waarop de zaak haar beslag kreeg en de drie ton, later de vier ton. uitbetaald werden. Wy hebben gezegd, dat meerdere financiers in Amsterdam met soortgeiyke verzoeken bena derd waren, doch by dezen vonden de bemid delaars niet zoon gemakkeiyk gehoor Was het het zesde zintuig, waarover ieder financier moet beschikken, wil hy een waariyk goed financier zyn, of waren het enkele voorwaarden door de geldvragers gesteld, die een zekeren argwaan opwekten? wy weten het niet, maar in leder geval werd hier weder eens bewezen, hoe zich by den fi nancier, die zyn eigen brandkasi beheert, een geheimzinnig orgaan ontwikkelt, dat waarschu wend optreedt, wanneer hy voor die brandkast staat, om haar open te maken Veel nioeiiyker gedyt dit orgaan by hen. die gewoon zyn. zich, wat hunne verantwoordeiykheld betreft, achter hun voorman te dekken. Omtrent het zeer ernstige auto-ongeval dat Zóndagmorgen om zes uur even voorby Over schle heeft plaats gehad, vernemen wy nog het volgende: De groote autobus, die de andere heeft aan gereden. kwam niet, zooals aanvankelyk ge meld. uit Duitschland, maar uit Luxembourg zy was gehuurd door liét N. V. Int. Verkeers bureau AmsterdamDen Haag en droeg het nummer H 42052. zy werd bestuurd door den Haagschen chauffeur J. D. Witte. Deze auto moet met een vaart van ongeveer 40 K M. ge reden hebben. Nadat zy Overschle was ge- passeerd. werd de Delftweg plotseling in een sterke mistbank gehuld. Een en ander was me de het gevolg van het feit, dat de Schle, ter plaatse parallel met den Delftweg loopt, ter- wyi het water hooger is gelegen dan genoem den weg. De verkeersweg is van het water ge scheiden door een verhoogd voetpad. De auto bus. die. zooals gemeld uit Den Haag kwam, en in de richting Rotterdam reed, was genum merd H 77611 en werd bestuurd door den Haag schen chauffeur J. M. Hartman, zy was ge heel met passagiers gevuld. Deze bus reed, naar Is komen vast te staan, midden op den weg. die ter plaatse 714 meter breed is. De uit Luxembourg komende auto, heeft den anderen wagen achter den motor getroffen, waardoor de zywand geheel werd opengescheurd. Van het gezelschap, dat zich in laatstgenoemden auto be vond, zyn naar het ziekenhuis te Den Haag vervoerd: de 9-Jarige H. v. d. Bosch, die een beenbreuk had opgeloopen. de 42-jarige B. G. v. d. Roe, eveneens met een beenbreuk, de 61- jarlge J. G. Pleket, gepenslonneerd agent van politie, met een beenbreuk, een hoofdwonde en een groote snywonde boven het linkeroog, zyn 63-jarige vrouw, die er het ergst aan toe was. aangezien haar rechterbovenbeen gebroken en haar linkerbeen op twee plaatsen gebroken was. de 29-Jarige schilder P. J. Muller, met een been breuk. Al deze menschen zyn Hagenaars. Verder zyn In hetzelfde ziekenhuis behandeld wegens kneu zingen. sny. en andere verwondingen: J. G. Prins, Elsje Prins, G. L. v. d. Roe, G. Kozel, L. Kozel. H. M. v. d. Graaf. W. v. d. Graaf, en een zekere juffrouw v. d. Bosch. Ook de auto die uit Luxembourg kwam, was ernstig beschadigd en stond na de botsing op 20 cM. afstand van den berm van den weg, zoodat de inzittenden nog op het kantje af ontsnapt zyn aan'het gevaar, dat de auto om laag getuimeld w^s. Ook van het reisgezelschap In dezen auto hadden verscheidene verwondin gen opgeloopen, o.a. de kapitein der Infanterie v d. Waall uit Venlo, de leider van het gezel schap, die een bloedende hoofdwonde had en een dame, die vry ernstig gewond op den weg lag. Het meerendeel van de gewonden van de zen auto is met enkele luxe auto’s naar hun woonplaatsen vervoerd geworden. In het geheel waren er meer dan dertig ge wonden. De beide chauffeurs hebben^llchte verwon dingen aan het hoofd opgeloopen. Het reddings werk heeft een vlot verloop gehad, dank zy het vroege uur, waarop het ongeluk is geschied en het feit, dat er vrij spoedig een volledige hulporganisatie ter plaatse was. De inspecteur van politie te Overschle, de heer E. J. Woerts, heeft In het reddingswerk een belangryk aandeel genomen. Belde auto bussen konden, nadat door de politie de rem men waren gecontroleerd, van de plaats der ramp verwyderd worden. Nader vernemen wy, dat tot de.gewonden be- hooren de heer G. Wannlkhof. bakker van be roep, 40 Jaar oud. wonende Breughelstraat 276. dc echtgenoote van W. de Graaf Twentstraat 193 en de echtgenoote van zekeren Prins, wo nende Ravensteynstraat 41, allen te Den Haag. 2o. Ma Ivina P 1 y son. wier linkerbeen tengevolge van een beenziekte 12 centimeter korter was dan haar rechterbeen, herstelde te Beauraing op 5 Augustus van deze kwaal, zoo dat zy zonder krukken kon gaan. Het linker been is echter nog 2 centimeter korter dan bet rechter. meeren, voordat hy zich overtuigd heeft, dat er met de betrokken stukken niets aan de hand is en of zy niet, wat men in Frankryk noemt: „frappé d’opposition” zyn. Het is onbegrypelyk en onvergeefiyk, dat men dit a b.c. van flnan- clerswysheid in casu verwaarloosd heeft. Ware anders gehandeld, dan zou men van de maat- schappy oogenbllkkeiyk de boodschap gekregen hebben, dat de stukken, dragende de opgegeven nummers, reeds lang waren ingetrokken en dan ware de zaak gebleven by een poging tot op lichting. terwyi het thans een geslaagde op lichting geworden is tot een bedrag van pl.m. frs. 12.000 000. De Banque de Paris et des Pays-Bas is een zeer machtig lichaam. Wanneer het haar aan genaam Is, dat de vervalschers ontdekt en ge straft worden, dan zal dit ook wel geschieden, doch het is ook mogelyk. dat zy maar liever de zaak zoo spoedig mogelyk In den doofpot ziet belanden en In dit geval zullen de ware schuldigen wellicht nooit gepakt worden. Als dan is het in leder geval een goede afleiding voor de openbare meening. dat er twee Hollan ders In Parys In arrest zitten van wie nog geenszins vast staat, dat zy schuldig zyn. Veel eer zou men uit de tot nog toe bekende feiten moeten afleiden, dat zy werktuig waren zonder meer en in leder geva. achym het al vast te staan, dat zy aan de affai.e niet meer dan een normale provisie verdiend hebben. De moeiiyk- heden. waarin zy thans “er’ eeren mogen een harde les zyn voor deze jongelledm zy zullen er uit leeren. hoe gevaarlijk i.et Is. zich bezig te houden met zaken, welke zy niet volkomen dooi zien. Maar wat ook verder hun lot zal zyn, de ware schuldlg-n worden la heiunlet getrof fen. Hoe het Fransche recht m dezen zal be slissen. zal de toekomst leeren maar een be langryk deel van de moreele schuld draagt de Banque de Paris et des Pays-Bas, die door naar verregaande slordigheid zwendel in de hand werkte en hare aandeelhouders voor een be-‘ 3o. E d w a r d v a n H a 11 uit Bever en Waas, leed sedert zyn 13e jaar aan vallende ziekte, die den laatsten tyd In hevigheid toe nam. De patiënt was 21 jaar. toen hy te Beau raing aangifte deed van zyn aigeheele gene zing. Naar de „Standaard" bericht, zou een ka tholiek Duitsch journalist, verslaggever van een dagblad te Aken. Zondagochtend een ver- schyning hebben gehad te Beauraing. Hy maakte hiervan een uitvoerig rapport, dat hy den deken van Beauraing ter hand stelde. Vol gens zyn zeggen, was hy naar Beauraing ge komen zonder geloof te hechten aan den bo- vennatuuriyken oorsprong der verschynselen. Voorts ontving de redactie van „De Standaard een schryven van een Brusselsch pries ter, die Vrydag. Zaterdag en Zondag te Beau raing verbleef. Wy nemen dit schryven bier gedeelteiyk over: „Vooraleer te vertrekken was ik Zondagmor gen nog een bezoek gaan brengen aan de plaats der Verschynlng en bad mjn Rozenkrans voor den Meidoorn. Op eens zie Ik -n priester voor uitdringen naar den hemel ziende langs den kant der grot. H1J beweerde de Moeder Gods te zien Ik zag niets, en bad myn Rozenkrans voort, wel een weinig bedroefd de Verschynlng niet te zien. Ik beklaagde my by Maria en vroeg toch ook een teeken harer tegenwoordig heid te mogen zien. Eensklaps, Ik was aan het tweede tientje der glorleryke mysteriën, zag Ik vlak voor my achter de boomen een rooskleu rige zeer zachte Verschynlng recht voor de zon. Ik wist niet wat te denken en vroeg my af of het soms geen lichteffect der zon was, maar de Verschynlng verplaatste zich rechts tot aan het klooster, komt weer terug, verplaatst zich links en verdwynt links boven den spoorweg- dük. Een dame uit den Elzas zegde my, dat ze dezelfde verschynlng gezien had die ook links verdwenen was, hare vriendin uit Lotharingen had ook de verschynlng gezien, maar ze zag Schulte; Pynacker: den Weleerw. Heer W. L. Egberts (Neom.) Rotterdam (H Hlldegden Weleerw. Heer F. A. Bernefeld; Lutje broek den Weleerw. Heer N. A. Commandgqr (Neom.) Haarlem (H. Doe.) den Weleerw. Heer Th. W. v. d. Lugt; Haarlem (H. Joës de D.) den Weleerw. Heer P. J. de Wit; Alkmaar (H. Laur.) den Weleerw. Heer Th. A. Nyman die kapelaan was te Dordrecht. (H Bon Haarlem: (H. Joëe de D.) den Weleerw. Heer C. A. van Steen; Beverwyk (O. L. Vr. v. O. R den Weleerw. Heer J. Th. van der Beek; War mond: den Weleerw. Heer H. O. A. P. van Dru- nen (Neom.) Leiden: (H. Petrus) den Weleerw. Heer A. J. Leenders: Uitgeest: den Weleerw. Heer J. Voor twist (Neom.) Dordrecht (H. Ant. v. Padua) den Weleerw Heer Th. J. G. Dekker; Heer-Hugowaard (H Dion den Weleerw. Heer H. O. Roozenburg (Neom.) Schiedam (H. Hart) den Weleerw. Heer W. A. A. Berding: Gouda: (O. L. Vr Hem.) den Wel eerw. Heer Th. J. J. van Seggelen, die kapelaan was te Schiedam (H. Hart). Schevenlngen (O L. Vr. v Lourdes) den Wel eerw. Heer J. F. van de Gent; Vlaardlngen: den Weleerw. Heer P. J. van Steyn (Neom.) Ryswyk: den Weleerw. Heer D. B. F plaat; Purmerend: den Weleerw. Heer H. van der Hey- den (Neom.) Waddlnxveen: den Weleerw. Heer M H. van der Togt; Vllsslngen: den Weleerw. Heer W. M. C. Verschure (Neom.) Wormer: den weleerw. (Neom). Santpoort: den weleerw. heer J. H. M. Ingen (Neom). Medemblik: de weleerw. heer P. C. G. Visser (Neom). Blelswyk: den weleerw. heer 8. J. M Broer- sen (Neom). Zoeterwoudf: (H. Joës Onth.) den weleerw. heer A. Buis (Neom). Warmenhulzen Rosenhart (Neom). Dulvendrecht: den weleerw. heer Th. J. M. H. Wanna (Neom). Voorburg: (O. L. Vr. Hem) dPn weleerw. heer M. Schipper (Neom). Roelofarendsveenden weleerw. heer A. A. J. Buys (Neom). Hillegom: (H. Jos.) den weleerw. heer J. W A. N. Merks (Neom). Oegstgeest: den weleerw. (Neem). Assistent te: Delft (H. Hlpp.) den weleerw heer C. J. van der Knaap (Neom). y het 40-jarig priesterfeest van Mbnselg- 1“y neur Joannes Henrlcus Gerardus Jansen zal vooral zichtbaar zyn voor een ieder, hoezeer geestelykheld en volk van Utrechts dio cees zich één gevoelt met zyn Aartsbisschop. Algemeen viert men In gebed en In dank baarheid zyn priesterfeest mee. Men heeft in de ruim drie jaren van zyn op- perherderiyk bestuur gevoeld, met hoe jeugdige kracht, met hoe volkomen toewydlng, met hoe veel bezonken wysheld en practisch inzicht, met hoe groote goedhartigheid en evenwichtig heid zyne Hoogw. Excellentie de zijnen, geeste- 1 lyken en leeken, bestuurt. Het blyde Godsve^l trouwen, dat hy van zyn geliefden Bonlfaclus erfde, en In zyn wapen vertolkte, werkt aan- stekeiyk op al de zünen. Zóó is Utrechts clerus en volk eén van gecri en hart met zyn Blsschop, en hierin ligt d< groote bron van eensgezind werken aan al da.- gene, waartoe de Blsschop het sein geeft. Het Metrcpolitaan Kapittel zal het zich to eeretaak rekenen, voorop te gaan In trouw en toewydig aan het zoo verheven voorbeeld van plichtsbetrachting door zyn Aartsbisschop. J. G. VAN SCHAIK. Proost. Zondagavond omstreeks negen uur reed ter hoogte van de Blokhulsbrug te Woerden een file van automobielen en motorrijwielen, in de richting van Bodegraven. Een automobilist ging plotseling uit de file en wilde passeeren. Hy geraakte Urn In botsing met een uit de tegen overgestelde richting komenden auto, gelukkig zonder ernstige gevolgen. Twee motorryders die achter den auto aanreden, kwamen echter door de botsing van den eemtgenoemden auto met zyn tegenkomer, is botsing met elkaar. De duo- rijdster van één daarvan, mej. J. G. M van Leeuwen, echtgenoote van P. M. v. d. Hoeve, uit De Lier, kwam daarby zoodanig te vallen, dat haar borstkas werd Ingedrukt, met het gevolg dat 4) enkele oogenbllkken later is overleden. Haar lyk werd naar de R. K. Ziekenverpleging overgebracht. Haar echtgenoot, die verwondin gen oiigeloopen had, werd naar het Alg. Zieken huis overgebracht. De tweede motorrijder, P. O. uit Oudewater, die beenbreuken had opgeloopen, werd naar het ziekenhuis te Utrecht overgebracht. De duo- rydster, die in een sloot terechtgekomen 'was bekwam geen letsel. gelyk maakte. Was dit tot op zekere hoogte nog een geefiyke fout bepaald ernstig zijn de tekort komingen. die aan de hoofddlrectie ten laste gelegd kunnen weiden Wie met zaken van dezen aard eenigermate bekend ts. zal zich verwonderd afvragen, waar om de Banque de Paris et des Pays-Bas niet alleen plompverloren op de argwaanweïkende condities der geldvragers Inging maar boven dien de eerste krullenjongensirssen vergat die in practyk gebracht hadden rhoeten worden. Gen bankier zal n.l. dergelyke zaken enta- wfe./ Abeln nam ik van eene dame Cremer, uit Kalcken. dat ze ook de verschynlng gezien had, maar rood en blauw, en noteer dat ik haar niet ge- aonderiyke wet zal worden ingevoerd, zal geheel afhangen van de ontwikkeling, die de Rliksfl- n&nciön zullen nemen- Zwaag: den Weleerw. Heer (Neom.) Rotterdam: (H. Laur.) den Weleerw. Heer A. ten zich aan de ongebrulkeiyke conditie, door den geldvrager gesteld, dat de beleeners de stukken nooit door andere mochten vervangen I worden.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 9