PROVINCIAAL NIEUWS OPRUIMING 7 J. B. Koster, Alkmaar LANGE8TRAAT MAGDALENENSTR A AT 71 MARKTEN DONDERDAG 17 AUGUSTUS 3» ANDIJK ENORM VERLAAGDE FROZEN HEEMSKERK WESTWOUD MIJDRECHT WEESP AMSTELVEEN Man door dorschmachine gedood BURGERBRUG WERVERSHOOF MONNIKENDAM Examen hoofdacte LEIMUIDEN LIMMEN BERGEN NOORDEN BLOKKER ONDERDIJK LUTJEBROEK SCHAGEN BEEMSTER NIEUWER-AMSTEL ZAANDAM DEN HELDER UITGEEST NIEUWVEEN Weerbericht OUDORP WEESPER KARSPEL EDAM—VOLENDAM De gebeurtenissen te Beauraing Nieuwe verschijning aan Cóme Tilmant? ONTZETTEND ONGELUK IN DE HAARLEMMERMEER Examen* hoofdacte RAADHLISSTR.25. LÏRECHTSCHESTR45. LINNAELSSTR 87. op HOORN DAMF-S Gaat met DW Töd Steurt de waaeb naar de NIJVERHEID FIRMA TJ. VAN ALTHUIS Ce. SCHAGERBRUG t l 1 W kunnen Geslaagd mej. a bracht. D. Pauw, Clay, heer de 0330.06, Slaboonen opge- ■i i 1 1 J I 1 i 139 Wanneer zich geen verwijderd 1 den Woensdag- en Donderdagavond bood de Pa- Stoor feestavonden aan in den Volksbond. Geen doorgang autotocht In de gehouden vergadering van de commissie welke vorige ja- ren den autotocht voor ouden van dagen orga niseerde werd besloten om dit jaar, vanwege de moeilijke tijdsomstandigheden, geen autotocht te houden. alhier, Is Engelsch en en I 1 I 1 Personalia. Tot ontvanger der directe be lastingen alhier is benoemd de heer J. de Vos, thans in gelijke betrekking te Beek (Limburg). (KOSTER'S VOLKSZAAK) i i seld Het Driehuis, 't Zand en G. P. Houtman, Broek LangendUk. 1 1 1 1 I 1 1 1 op ■te Frl ■pt lijk d»S «ai de dos bet I wel tot lan hal «Ijr Ma Pal 106 niei wai sch nat dut del wai t gebed nhiken- hy zijn Des avonds bracht de' Harmonlevereenlglng „St. Caecilia” een grootsche serenade, waarbij het woord werd gevoerd door den voorzitter van het corps, den heer D. Ligthart. Het corps stond onder tijdelijke leiding van den heer Schilder. Woensdag en Donderdag hebben de huldl- glngsavonden plaats gehad voor de parochiale vereeniglngen. Verkeer gesloten. In verband de uitvoering van werken aan den weg vanaf Dorpstraat tot dc Driesprong, Is het verkeer gesloten voor vier wielige voertuigen en motorfietsen. Personalia De heer O. de Lugt te Utrecht geslaagd voor het examei L. O. Rijwieldiefstal. Van een bezoeker van 't café aan de Kattenbrug. was de flets verdwe nen. Het is de politie gelukt den dader op te sporen, iemand die reeds meermalen een vonnis had ondergaan. Het aantal kinderen optie school aanwezig is elf, waarvan acht uit Nieuwkoop en drie uit Zevenhoven. 230 uur. Punten van behandeling zijn o.m.: Aanbieding gemeenterekenlng, rekening G. E. B. en Algemeen Armbestuur, dienst 1832. Voorstel vaststelling bouwverordening. Ernstige val. Op den Amsteldijk Is Woens dagmiddag tengevolge van het springen van een band de heer M. C. uit Uithoorn met zijn mo torrijwiel komen te vallen. De man bekwam een lichte hersenschudding. heid, van hem ondervonden. Zijn hart is vol aan de opleiding K Zwaar is ech- H hy hel naar HAARLEM, 16 Augustus. M. A. Deursen, Hoorn en de heeren C. M A. Tijdens den openingsavond te Volendam werd wethouder Konings namens de directie een woord van oprechten dank gebracht voor zijn groote medewerking. Diefstal. Ten nadeele van H. v. <L B. te Bovenkerk zijn Dinsdagnacht drie kippen ge stolen. De dieren waren ter plaatse geslacht. Naar Beauraing. Naar wij vernemen, be staan er alhier plannen om bedevaarttochten naar Beauraing te organiseeren. Mond- en klauwzeer. Ook in deze gemeen te hebben zich thans enkele gevallen van mond en klauwzeer voorgedaan. Dinsdag werd In het Provinciaal Gouverne ment te 's-Gravenhage in een openbare zitting van Gedeputeerde Staten behandeld het be zwaarschrift, ingediend door B. Kalshoven, G. Groenendijk en A. J. van Llth tegen het be sluit van de gemeenteraden van Nieuwkoop. Zevenhoven en Wllnls om de gemeenschappe lijke openbare lagere school alhier met ingang van 1 September of veertien dagen nadat het besluit onherroepelijk is geworden op te heffen. Het gemeentebestuur van Nieuwkoop was vertegenwoordigd, doch van de requestranten was geen hunner aanwezig. Rapporteur van Gedeputeerde Staten was hqt lid mr. J. D. Verbroek. Uit het rapport bleek, dat het be zwaar in hoofdzaak gegrond was op de over weging, dat de kinderen bij opheffing een zoo veel grooter afstand moeten afleggen om de openbare lagere school in het dorp Nieuwkoop te bezoeken, waarvoor de inspecteur van het Lager Onderwijsin de inspectie Delft advi seerde. dat de gemeenten een tegemoetkoming in de kosten van het vervoer per autobus zou den toekennen. Van Zevenhoven was reeds een brief aanwezig, waaruit bleek, dat men hier niet veel voor voelde en van de zijde van Nieuwkoop werd betoogd, dat men ter oorzake van de consequenties hiermede geen gevolg aan zou kunnen geven, omdat een zoo groot aantal kinderen eenzelfde of nog grooter af stand moesten afleggen. De uitspraak zou later volgen. Zilveren Priesterfeest Lutjebroek heeft de traditie voortgezet. Een Priester te eeren is haar een eer en trots. Ter viering van het zilveren priesterfeest van den Pastoor der parochie, den zeereerw. heer C. Koppert, had zich een permanent Comité ge vormd onder voorzitterschap van Dr. J. Schee ren. Kapelaan F. Bemefeld was eere-voorzitter. Lang voor de komst van den jubilaris was het een drukte van belang in de parochie. Het heele dorp vlagde. Twee groote eere poor ten aan de grenzen van het dorp stonden opgesteld, bij den ingang van de pastorie nog een eerepoort, smaakvol met slingers van bloemen versierd. Een optocht werd samengesteld, waarin ge toond werd het bloeiende religieuze, sociale en sportieve leden. Niet minder dan 27 groepen namen hieraan deel. Het rijtuig van den zilveren jubilaris werd voorafgegaan door 80 bruidjes met palmtakken getooid. Nadat de zilvererf* feesteling was gearriveerd, riep Dr. J. Scheeren hem namens het paro chiaal verband en feestcommissie het welkom toe met den wensch dat hiermede de Inzet is gedaan van een gelukkige feestviering en dit feest den band tusschen Herder en parochieel verband zou versterken. Pastoor dankte, getroffen door den ontvangst, waarna Zijn eerw. in het rijtuig plaats nam met zijn vader, welke krasse 83-jange er nog kranig iutzag. In hetzelfde rijtuig zaten ook kapelaan Bernefeld en de zeereerw. zeergel. heer Prof. Holtman van het Klein Seminar! Hage- veld. Na een rondgang door het rijk bevlagde dorp onder een ontzaglijke belangstelling werd nog door de Harmonie „St. Caecilia” een korte sere nade gebracht. Hierna had een plechtig Lof plaats, opgedra gen door den zeereerw. Jubilaris! met assisten tie van Kapelaan F. Bemefeld, kapelaan der parochie en subdiaken den zeereerw. zeergel. heer Prof. Holtkamp, diaken. Kapelaan F. Bemefeld sprak hierbij een kort woord namens de parochie, den jubileerenden Herder gelukwenschend met zijn zilveren Prie sterfeest. gpr. dankte Pastoor voor alles, In t belang van de parochie verricht en wilde na mens de Parochie aanbieden het gebed en den dank der parochianen. Kind onder auto Spelenderwijs geraakte op den Communicatleweg een kind van N. Ur- sem wonende aldaar onder een auto. De direct ontboden geneesheer Dr. Ypma achtte overbrenging naar het St. Elisabeths- gasthuis te Alkmaar noodzakelijk. Toestemming verloting Voor het houden eener verloting bij gelegenheid van de Najaars- tentoonstelllng der R. K. Floralia-vereenlging is door B. en W. dezer gemeente toestemming verleend. BKLLAMY8TBAAT 5-? TELEFOON WW De 66-Jarige arbeider T. L. was aan het werk op het erf van den landbouwer K. aan den Hoofdweg in den Haarlemmermeer bij een dorschmachine. Het werd door deze machine ge grepen en op slag gedood. Ontzettend verminkt werd hU uit de dorschmachine gehaald. De verslagenheid onder de aanwezige arbeiders was zeer groot. Geslaagd Onze plaatsgenoot, de heer Fr. van t Sant, slaagde dezer dagen voor het examen Fransch acte 1*. O. iProficflrtl R.K.V.V. „V. V. W" Op Maria Hemelvaart hadden de junioren a de K G B. dito’s op bezoek. Het werd een 31-overwinning voor de thuisclub. Zware slag Een zware slag heeft ons dorp en vooral onze vereeniglngen getroffen. Onze zeer geliefde kapelaan Westerkamp is uit ons midden weggehaald. Kapelaan Westerkamp. de oprichter van tal Voetbal, Volksbond. Fietsclub, Ontwlkkelings- van vereeniglngen. zooals St. Joeephs-Gezellen, club en tal van andere. Dinsdagmorgen droeg de Jubilaris de plech tige H. Mis op, daarbij geassisteerd door Prof. Holtman, diaken, kapelaan Bemefeld. subdiaken en de zeereerw. heer pastoor v. Buchem uit Rijs wijk (oud pastoor van den jubilaris) als pres byter assistent en als ceremonlanus fungeerde de weleerw. heer Jong, soon der parochie. De feestpredicatle werd gehouden door Prof. Holtman. De gewijde redenaar had als tekst ge kozen: „Niet gij heb Mij, doch Ik heb u uitver koren”. Zijn eerw. schetste het hoog heilig ambt van den priester en vroeg den Jubilaris gebed voor zijn parochie. Zich wendend tot de feestvierende parochie vroeg spreker het steunend gebed van de pa rochianen voor hun pastoor. Het zangkoor voerde op zeer verdienstelijke wijze de Missa Festiva van Flliph Loots uit. Na de plechtige H. Mts werd nog ten gehoore ge bracht de bekende Priester Cantate van E. Franse, onder leiding van den heer L. Fischer, directeur. Des middags vond de officieels receptie plaats waarvan een druk gebruik gemar'-t werd. Namens het Parochiaal Verband sprak Dr. J. Scheeren nog een harte lijk woord van geluk- wensch, waarvoor de zeereerw. jubilaris in het kort met van groote dankbaarheid getuigend woord antwoordde. Opleving industrie. Bij de sigarenfabriek voorheen Brouwer en Peelen alhier zijn Maan dag wederom twaalf eerder ontslagen arbeiders te werk gesteld. Er is hoop, dat deze den ge- heelen winter door zullen kunnen krbeittfn. Hoogste stand: 7633 te Rennes. I Laagste stand: 7363 te Jan Mayen. Verwachting: Matige. tydeiyk wellicht to*”*"! mende. Zuld-Westelijke tot Westelijken wlnd$ zwaar bewolkt of betrokken met regenbuien, aanvankelijk warmer. Zon op 5.46. onder 8.20. Licht op 830 31 Augustus Nieuwe Maan. Circus Onze gemeente wordt op het oogen- bük bezocht door het circus Amanda Robert!. Maandag woonden we een welgeslaagde uit voering te Volendam bij. Opbrengst collecte De alhier gehouden Sobriëtas-bloemendag heeft ruim 17 opge bracht. RK.V.V. „Strandvogels” Op Maria-He- melvaart speelde „Strandvogels” I tegen „V. V. W." II uit Wervershoof. Na een goede partij kwam het einde met een gelijk spel. Normaal verkeer ♦(u de twee bruggen over de Grootesloot in verband met de kanalisatie gereed zijn, hebben Ged. Staten de afsluiting van de Grootesloot voor de scheepvaart opge heven Dit zal voor de diverse schippers een groot gemak opleveren. Door de afsluiting waren zij namelijk genoodzaakt, een grooten omweg te maken. Cow V000 ÓEPADATÏÊI AAM UW BR’.L HOUOEH WIJ ons I AAnBEVOLEH ^Lzrchtballonnetje gevonden In een weide te Oosterblokker is door den heer v. Saaze een ballonnetje gevonden dat afkomstig was uit Norfolk (Engeland). De aangehechte label met begeleidend schrijven is aan het adres op de label vermeld, toégezonden. op Flores als novicemeester vertrekt. Dinsdag avond van de parochie afscheid genomen. Het was wel een zeer gelukkige gedachte dien avond de bekende Floresfilm „Anak Woda” te vertoonen. Immers de geschiedenis „Anak Wo da” (wat beteekent de kinderen van Woda) speelt zich geheel op het eiland Flores af, voor het grootste gedeelte zelfs op de Misslestatle, waar Pater Koemeester aanstonds gaat werken voor de opleiding van inlandsche priesters en religieuzen. De zaal van het R. K. Clubhuis was elvol. Voor de vertooning gaf Pater Koemeester eenl- getoelichtingen. De film bevat vele goede fotografische beel den: vooral de rotspartijen en het spel van zee en golven waren een dankbaar onderwerp voor den cameraman (Pater Buis van Medemblik). Een van de mooiste missiefilms, die wy tot nu toe zagen. ■Na de vertooning dankte Pater Koemeester den Z.Eerw. heer Pastoor voor alle harteUjk- Concourssucces Op het te Bilthoven ge houden Groot Nationaall Muziek- en Zangcon- cours behaalde de R. K. Gemengde Zangver- eeniging Sursum Corda in de 3de afd. een eer sten prijs met 306 punten. Het vorig jaar een eersten prijs in de 4de afd. Voorwaar ëen kra nige prestatie, als men weet, dat deze zangvr. eerst ruim drie jaar bestaat. Moge Sursum Cor da op den ingeslagen weg voortgaan. Jubel, nu hij mag gaan werk<4 van de Inlandsche geesteljjknM ter deze taak en daarom vraa] van allen. Ook hij zal zijn dier dam nooit vergeten. Aan het altafc^al stadgenooten steeds gedenken. De collecte in de kerk heeft f 170. bracht en daarvoor dankt spr. De meeste bezoekers konden hun ontroering niet meer bedwingen, toen Pater Koemeester hun alleen een laatst vaarwel toeriep. Een Roomsche avond, vol diepe ontroering. Tractor te water. Dinsdagmorgen arri veerden een tractor, persmachine en boerenwa gen van C. v. E. uit den Kwakel by de wed. O. in den Legmeerpolder alhier. Doordat de bestuurder, M. v. E„ vermoedeiyk den draai te kort nam, kwam 't heele geval letje in de diepe sloot aan de linkerzyde der brug terecht. Alleen de wagen bleef op den slootkant staan. M. v. E. kon nog bytyds van den tractor in de sloot springen en redde daardoor zijn leven. Met den schrik en een nat pak kwam hy er af. Met twee diverse tractors kon men na een groote halven dag en met veel moeite den trac tor en de persmachine op het droge krijgen. Liefdadigheidsmatch Dinsdagmiddag werd een match gespeeld tusschen Oranje Wit I en „V.I.OB.y van Warmenhulzen, ten bate van het Koninglnnefeest daUjgordt, georganiseerd voor de leerlingen der R. k" SijflBlen. Nadat burgemeester Nleuwenhuysen had af getrapt, volgde reeds dadeiyk een vlug spel, waarbij Oranje Witsen mooi succes maakte, want voor de rust waren reeds drie puntjes behaald. Na de pauze werd wederom flink aangepakt. Het einde kwam met 51 voor Oranje Wit. Na afloop reikte pastoor De Wolf onder dank de medaille uit aan het winnende elftal. De provinciale weg Sedert langen tyd konden de auto's motorrijwielen en fietsen den weg voor snelverkeer benutten van Amsterdam over het Noordzeekanaal tot het einde van West-Zaandam. Hier werd het halt toegeroepen, omdat de overgang over de spooriyn ZaandamHoorn nog steeds niet gereed was en een groot hek over de volle breedte van den weg den doorgang versperde. Dezj hinderpaal zal nu ook spoedig uit den weg worden geruimd. Wanneer zich geen nieuwe hindernissen opdoen, zal het hek Vrijdag worden verwUderd en de gelegenheid open komen om tot Wormerveer door te rijden. Voor het drukke verkeer aan de Zaan zal dit een heele opluchting zyn. Rüwieldief aangehouden De politie heeft een Amsterdamsche liedjeszanger aangehouden, die verdacht wordt aan rijwieldiefstal schuldig te zyn. Communisten in de rechtzaal Woensdag morgen had het communistische raadslid D. M. zich voor den kantonrechter te ver antwoorden wegens overtreding van art. 42 der Politieverordening in verband met anti-fascisti- sche nMletJes op Zaterdag 2» Juni. M. meende aanmerking te mogen maken op de leiding van den kantonrechter, wat na eenlge „discussie” tot gevolg had, dat de communist uit de rechtzaal werd verwyderd. Toen er daarop op de tribune „kiasse- Justltle” werd geroepen, werd deze onmtddeliyk ontruimd. De kantonrechter zal nu schrifteiyk vonnis wyzen. Verkoop van tabaksfabrikaten uit automaten. Met het oog op de gelegenheid, welke auto maten ook aan kinderen bieden sigaretten te koopen en te rooken, heeft de Sigarenwlnke- llersvereeniging een adres aan den raad gezon den met het verzoek den verkoop van tabaks artikelen uit automaten te verbieden. Rywieldiefstal zonder einde Wanneer zul len de menschen toch wat zorgzamer worden en geen ri)wielen meer onbeheerd laten staan? Uit de Archangelstraat en later uit de West- zyde zyn weer twee rywlelen ontvreemd. Flets weg en het nieuwe belastingplaatje ook. Kapelaan Mulder De Weleerw. heer kane- laan Mulder vertrekt heden voor een maand naar Zwitserland om rust te nemen. Zilveren priesterfeest Pastoor van Veen van de O. L. V. parochie vierde Dinsdag zyn 25-jarig priesterfeest onder zeer groote belang stelling van de zijde der parochianen. De plechtige Hoogmis werd door den Jubilaris opgedragen met assistentie van pastoor J. Ver hoef. van Breezand als presbyter-assistent; kapelaan 8. Mol als diaken, kapelaan M. van Steijn als sub-diaken en kapelaan A. Trouw borst als ceremonlarius. Het zangkoor voerde onder leiding van den heer H. G. Breeuwer uit de Missa Lauda Sion voor knapen- en mannen koor, terwyi het Gloria en Credo uit Missa Jeanne d'Arc van Hub Cuypers was genomen. Na de H. Mis werd het „Haét Dies” van Van Schalk ten gehoore egbracht. De zeereerw. heer H. J. M. M. Alink sprak de feestrede uit naar aanleiding van Ps. 126: 1: „Indien de heer het huis niet bouwt, bouwen tevergeefs zy die het bouwen.’’ Ten twee uur werd van de gelegenheid om den jubilaris te fellclteeren, een druk gebruik gemaakt. Door het feestcomité werd een bedrag over handigd als feestgave, bijeengebracht door de parochianen. De dag werd besloten met een plechtig Lof, waarna de muzlekvereeniglng „Wunnubst” den jubilaris een serenade bracht. Personalia Tot tydeHjk klerk aan de vei ling van de marktvereeniging „Op Hoop van Zegen" is aangesteld, de heer Th. Baas van Oosterblokker. Paardenmarkt De JaarUjksche paarden markt welke voorheen steeds zulk een belang stelling wist te trekken, begint thans jaar op Jaar minder te worden. De aanvoer was dit jaar al heel schaarsch en de publieke belang stelling welke veelal meer uitgaat naar de Hoornsche kermis dan naar de paardenmarkt, was overeenkomstig gering. Dit vond waar- schyniyk wel zyn oorzaak in het feit 'dat Dins dag de belangstelling van buiten werkelyk groot was. Men kon Woensdag zoowel op de kennis als op de paardenmarkt de drukte best aan. Des morgens had de paardenkeurlng plaats, waarvan de uitslag is: Rubriek B 2i/2-Jarige paarden: le prijs f 10 H. Wessels, Sybêcarspel, 2e prijs f5. Blokker. Rubriek C 1^2-jarige paarden: le prys f 10 R. Jonges, Beemster; 2e prijs f 5 N. G. Stuyt, Nibblxwoud. Rubriek D. Veulens: le prys f 10 8. Zwaag. 2e prys f 5.P. v. d. Veur, Warder, 3e prijs f 230 C. Koster, W. Blokker. Des middags waren door de buurtvereeniglng Veemarkt wedstrijden in schoonryden en ring steken georganiseerd. De Jonge Wacht Vrijdag a.s. zullen Jonge Wachters per Hoornsche boot een ex cursie naar Amsterdam ondernemen. De deel nemers worden te kwart vóór zeven by de Hoornsche Boot verwacht. Tot Donderdagavond kan men zich voor deelneming opgeven by den directeïir. BROEK OP LANGENDUK, 17 Aug. 3500 KG. Tomaten: A 3.20-^5.20, B 530. C 2.00, CO 2.00. 90000 KG. Aardappelen: Schotsche Mui zen 0.75—230, Eigenheimers 2.20, Bi. Eigenhei mers 2.40—2.70, Due of York 0.75—0.90, Drie lingen 0 75—0.80. 53000 K.G Roode kool 1.00— 130, 7500 K.G. Gele kool 1.60—230, 12000 K.G. Vroege Witte kool 1.001.70. 1400 Kg. uien: gele uien 2.70—2.80, gele drie lingen 1.30130, gele nep 3303.60, zilver nep 730730. zilver drielingen 730730, zilver drie lingen 230. 1150 Kg. slaboonen 3.306.60, 1425 bos rabarber 030, 948 Kg.'druiven: Alikanters 34—35.60. BOVENKARSPEI. 16 Aug. ..De Tuinbouw” Aardappelen: Sutton 037)4, Due 0.370.65, Schotache 037)40.65, bonte 1.30. kleine 037)4 0.45. blauwe 0.951.10. Elgenb. 0 450.70 per baal. Aanvoer-0734 baal. Doorgedraald 706 baal. Uien: grof 0.95, groote gele 0.850 95, drielin gen 0.550.60, nep 1.20140 per baal Aanvoer 96 baal. Bloemkool: le soort 16.1022.90, 3e 9.1016.70. 3e soort 1.503.00 per 100 stuks. Aanvoer 3065 stuks. Roode kool 1.001.30 per 100 K.G.. aanvoer 8710 KG Gele kool 1.001.40 per 100 K G., aanvoer 8075 K.G Witte kool 0.40 030 per 100 K.G.. aanvoer 1200 K.G. Augur ken: fijn 11.60—16.00. fljnbasterd 6.601030 per 100 K.G., aanvoer 5900 K.G. Slaboonen 0.45 0.55 per 15 K.G. Aanvoer 260 zak. ENKHUIZEN, 16 Aug. Bloemen: Hadley 030 1.00, Columbia 0.501.10, Asters 0.030.07. Aardappelen: Sutton 037)4. Schotache 037)4. Eigenheimers 0.85—1.10 «aiuiUiumuuB. Clapp s Favorite 7.00—13.00, Idem H door pater Van Baar M.S.C. en kapelaan Varr" oo—6.3p -1- -**-*- *- - -- Groenten: Snijboonen i 0.040.07, Schagerrood 4.10. ENKHUIZEN, 16 Aug. Vlsch 55 vaartuigen met 9665 pond Koraal 0.180.21, 17 vaartuigen met 1338 pond ZN. Bot 11 0515.30, 9 vaartuigen met 524 pond Korachol 2.253.55. ENKHUIZEN. 16 Aug. Granen. Groene Erwten 14.0015.00. Grauwe Erwten 14.0017.00, Vale Erwten 12.00—13.00. Walter 8.25 9 00, Moaterd- zaad 17.00—17.50, Karwljzaad 12.0013.00 HOOÉN. 16 Aug. Veemarkt. 93 Paarden 100.00 250.00 Handel goed. HEILOO. 16 Aug. Veilingavereen. „St. W1W1- brordus’’ Andijvie 0.705.20, Kropsla 0.90 2.40, Komkommers 0.501.60 per 100. Meloenen 0.080.23 per stuk. Tomaten 0.060.09. Bessen, roode 0.120.28, Boonen, dikke 0.02—0.08. IdemL IUSJl enkele 0 050.12, SnUboonen 0.040.10, Raapera 0.14—0.31, Groentjes 0.050.13. Tulnboonen 0 08’ 00?» —0.05 per K.G. Wortelen 0.90—1.10 per 10 bos. LEIDEN. 15 Aug. Vette varkensmarkt Asnge- voerd 198 stuks: zwaar 184 stuks: licht 14. Prijs per K.G. levend gewicht: zwaar 0.33034, licht 033. Handel matig. MEDEMBLIK, 14 Aug. Marktver. ..St. Joseph”. Aardappelen: Groote Muizen 037)40.50, kleine Muizen 0.37)4. Ideaal 037)40.40, Geldersche 0.37)40.40. Witte 0.450.55 per baal. Aanvoer 2800 baal. Bloemkool 1.503 20. Roode kool 1.00 —130 per 100 stuks. Uien: Groote gele 0 85— 1.20, kleine gele 1.001.50 per halven H.L. Sla boonen 030—0.45 per zakje. NOORD-SCHARWOUDE, 17 Aug. 70400 K.G. Aardappelen: groote Schotache Muizen 0.80130. Schotsche Muizen 1.101,90. Drielingen 0.75, Duken 0 751.10, Eigenheimers 1.60. BI. Eigen heimers 1 802.20. 8350 K.G. Spercleboonen 3.40 9.10. 370 K.G. Snijboonen 2.003.10. 4050 K.G. Zllverulen: Zllvernep 5.709.20. Drielingen 1.401.70, Zllverulen 0300.90. 6400 K.G. Uien: Gele Nep 330—4 30, Drielingen 1.402.00, Uien 1.702 30. 325 bos Peen 1902.40. 475 K.G. Kroten 0.60030. 15900 K.G. Roode kool 1.00— I. 80. 9300 K.G Gew Witte kool 1.20150 7200 K.G Gele kool 130130 OBDAM. 16 Aug. ..De Tuinbouw” 4800 K.G. groote aardappelen 0.750.80. 13300 KG. Drie lingen 0.75. 50 K G. Uien, Drielingen 1.00. 135 K.G. idem Nep 3.00, 212 K.G. Slaboonen 0.30 0.71. PURMEREND. 16 Aug. .Alslagvereen. Beem ster. Purmerend en Omstreken". Aardappelen: Schotache Muizen 0330.56. BI. Eigenheimer» 0.360.63. Schotsche Muizen, kleine 0.190.34 per 35 KG. Slaboonen: dubbele 0.30. idem z. dr. 0.430.53. enkele z. dr. 0.851.00 per 15 K.G. Snijboonen: Stok 0.751.65. Stam, breede 030 0.84 per 15 KG Perziken 8 20730 per 100. Pruimen 18.0064.00 per 100 K.G. Komkommers 0.50230 per 100 Tomaten: A 6.009.00, C 2 00 —6.50 per 100 K.G. Roode kool 3.90—430 per 100. Savoye kool 4.60 per 100. Spinazie 0.13 0.53. Postelein 0.200 48 per mand van 6 KG. Sla 1303.40 per 100 krop. Andijvie 0.10033 per kist. Rabarber 3.70 per 100 bos. Wortelen 5.8013 20 per 100 boa. Uien 0.60 per 35 K.G. Druiven: Franken thalers 0.430.48 per K.G. Meloen: Suiker 8.0025.00. Net 6.0032.00. Ana nas 10.0031.00 per 100 stuks. Appels: Zoete Belleneur 8.00—11.00. Codlln Keawlck 6.00 n op. Fisher’s Eerstllng 11.00, Cardinal 10.00— 26.00, Tulpappel. roode 9.0018.00 per 100 K.G. Peren: Clapp’s Favorite 11.0025.00. Dirkjes II. 50. Précose de Trevoux 18.0036.00. Suikerpeer 7.00—11.50 per 100 K.G. 8CHAOEN 17 Aug. Veemarkt. 4 Paarden 12500 175.00. 20 magere Geldekoelen 80.00130.00, vette Geldekoelen 14000—400.00, 10 Kali koeien 130.00—190.00. 3 Pinken 40.00—60.00. 30 nuchtere Kalveren 8 00—18 00. 16 Schapen 9.00 13.00. 61 Lammeren 4.008 00, 5 magere Var kens 14.0018.00. 39 vette Varkens 033—035 per K.G. 146 Biggen 8.00—13.00. Konijnen 030030. 23 Kippen 0.400.70. Haantjes 0.15030. SCHAGEN, 17 Aug. Etervelllng 57000 kiP®‘J- ren: 53-64 3 30—3.30, 55-57 3 30—3^40 58-60 330 —3.60, 61-63 3.40—3.70. 64-67 3.60—3.80 -300 Eendeleren 1.90330. 33 Kalkoeneieren 430— 4 TER AAR, 16 Aug. Centrale Veiling. Snijboo nen 0300.75, stokprinceaeeboonen 036—030. dubbele Btamboonen 035. Witte Pronker» 030— 0.35. Augurken: Fyn 430. 1.70^ basterd 2.303.55. grof 3.90. knorrela 0.30. Bloemkool 0 VORENDAM. 16 Aug. Heden werden aan d» veiling aangevoerd 46780 eendeleren 3303.46. WOERDEN. 16 Aug. Bierenveiling. gemengd 3.40—3.70. bruin 330—3 80, wlt33<^- 330. Heneleren 230—2 80. Eendeleren JL40—3 90, Kalkoeneieren 3.50 per 100. Aanvoer 18756 stuks. Kaas 0.18—0.19, Boter 0.66—0.70 per pond. WARMENHUIZEN. 16 Aug. Zllvernep 630— 6.70, Zllverdrlelingen 0301.00. Gele Nep «30— 3.70, Gele Drielingen 1.401.60. Gele UienL*<>— 230. Slaboonen 4.20. Snijboonen 4 60—490. Schotsche Muizen 1.702.40. idem groote 030 130. Eigenheimers 190—3.10 per 100 K.G. WESftAND. 16 Aug. MlddelpriJs v. d. WeetL Veilingen. Druiven 0.380.70. Aardbeien OM. Trlnceaseboonen 0.04—0.13. BnUboonen 03* o 1* per K.G. Dubbele Boonen 0.1*030. Aard appeletr 0.35—0.29, Tomaten 0.40039 P®f_ Meloenen 0.03—038, Perziken 0.0*^.l^ 0.0*0.09 par stuk. Komkommers 0 76—330. o» 030—130, Peper» 037)4030 per 100. Aanrijding Dinsdags vond te ruim acht uur heeft op de Mijdrechtsche Zuwe een aanrijding plaats gehad. Aldaar reed met een auto, waarin was gezeten een familie uit Uithoorn, de heer van der Zyden Jr. te Uithoorn. Ter hoogte van den Tlenboerenweg moesten eenlge wielrydsters gepasseerd worden. Of de heer van der Z. niet de volle vaardigheid in het besturen van mo torrijtuigen bezit, dan wel te veel aandacht aan de Jongedames op den weg heeft geschonken is niet bekend. Eén der dames, een pasgetrouwde vrouw, werd door hem aangereden en met een hersenschudding opgenomen. Op medisch ad vies Is zy onmlddeliyk naar Utrecht overge- zsV-»*- Vliet als diaken en sub-diaken en pastoor Bdnnet als presbyter-assistens. De feestpredjeatie werd gehouden door pater Van Baar, dietot tekst had gekozen: „Mlse- rior super turbam", „Ik heb medelyden met de schare". Onder deH. Mis reikte de feesteling de H Communie uit aan ouders en verdere familieleden, wat een indrukwekkend oogenblik was. Na de H. Mis° zong het koor op zeer ver dienstelijke wyze de Priestercantate van Emile Brouwers. Des namiddags om 1 uur had in de R.K. school de offlcieele receptie plaats. Behalve de neomist en diens groote familie waren om. aanwezig de HJi. geestelyken, de burgemeester met byna het geheele gemeentebestuur, kerk en armbestuur, het uitvoerend comité met hun dames, de E.E. zusters, de propagandisten, enz. Toen allen hadden plaats genomen, werd door de gemengde zangvereeniging „St. TTieresla” onder leiding van haar directeur, den heer R. M. Moeskops, op keurige wyze een Priester, cantate uitgevoerd. De woorden van deze can tate waren van A. van Delft. RK priester en getoonzet door Elbert Fransen. De heer B. J. Huesmann, voorzitter van het uitvoerend comité, sprak een welkomstwoord en bood den neomist het geschenk van de parochie, een koorkap, aan. Vervolgens sprak de zeereerw. pastoor en He burgemeester, voor welke mooie woorden^ de neomist, die hierna de aanwezigen toesprak, harteiyk dank zegde. De feesteling dankte voor den geestelyken en stoffelyken steun der pa rochianen. vroeg voor hem te bidden en zeide wederkeerig zijn gebed toe. Tot slot gaf de neomist zijn priesteriyken zegen. Om 3 uur werd door den pater een plechtig Lof gecelebreerd, waarby hy werd geassisteerd door pater Van Baar en kapelaan Van Vliet Wervershoof kan op een goedgeslaagd pries terfeest terugzien. „Hulp In Nood.” Het ziekenfonds „Hulp In Nood” hield zyn halfjaariyksche ledenvergade ring in het café van den heer P. Langedyk. De voorzitter, de heer C. Kok. opende de vergadering met een harteiyk woord van wel kom en betreurde het ten zeerste, dat slechts 11 leden ter vergadering aanwezig waren. Daarna volgde het verslag van den penning meester, waaruit bleek, dat de stand der kas thans is f 965.4)4. terwyi de reserve bedroeg 1 359.20. Hierna was aan de orde de verloting, welke gewonnen werd door de heeren C. Kok en W. Watertor, welke alzoo werden vrijgesteld van 3 maanden contributie. Tot bestuursleden werden herkozen de hee ren H. Delver, W. Watertor, A. Mors en J. v. Schalk. Daarna verzoekt de vice-voorzltter, de J. van Schalk, het woord, omdat zoo zeide spr., wy hier in ons midden twee jubilarissen tellen en wel den voorzitter, die 12)4 jaar en A. Mors die 10 jaar een bestuursfunctie vervulden. Spr. haalde dan naar voren, wat zy in dien tyd voor de vereenlglng zijn geweest en vroeg daarna de goedkeuring van de vergadering om hun. namens het bestuur een enveloppe met inhoud aan te bieden. De vergadering stemde onder applaus hier mede in, waarna een algemeene felicitatie volgde. De beide Jubilarissen dankten de vergadering voor het vertrouwen in hen gesteld. Tydens de rondvraag sprak de heer J. Bes- teman over verlaging der contributie en ult- keering. Na eenige bespreking werd dit punt aange houden tot de volgende vergadering. Hierna §loot de voorzitter met een woord van dank aan bestuur en leden en ook aan de donateurs voor hun geldelyke by dragen, de ver gadering. De Winkclweekfeeaten Voor den te houden fakkeloptocht op Zaterdagavond zal een groot aantal fakkels beschikbaar worden ge steld voor Jongens van 14 tot 17 Jaar en een nog grooter aantal lampions voor kinderen vanaf 7 jaar. Na den behendlgheidswedstrijd op Maandag morgen wordt ’s middags een groote optocht georganiseerd met sprookjeswagens. afgewis- met een aantal historische personen, publiek kan raden, arte deze personen voorstellen. Slechts aan twee commissieleden zal het be kend zyn wie deze personen voorstellen. Om redenen van practischen aard vooral 4s het ontwerp van den heer B. Orsel aangenomen als winkelweek-attractle. Iedere winkelier zal in zyn etalage een of twee fouten maken, welke door het publiek moeten opgezocht worden. Tegen den koop van een nog nader te noe men bedrag ontvangt men van den winkelier een formulier, door de commissie te verstrek ken, om daarop de fouten te vermelden. Als hoofdprijs voor de te houden verloting wordt een fraai heeren- of damesrywlel ter beschikking gesteld ter waarde van f 50. Als tweede prys een schaap en verder een groot aantal luxe voorwerpen. Ter opluistering van het geheel zal door de Schager Harmoniekapel en het bekende Muziek korps van Winnubst uit Den Helder medewer king worden verleend. Saneering bloembollen. Maandag werd in Café Centrum onder groote belangstelling een vergaderint gehouden door het Boerencomité. De heer Blom, voorzitter, heette alle harte- lijk welkom. Burgemeester Groot en D. Kool die als sprekers optraden. Daarna zette de voor zitter uiteen het doel der vergadering. Burge- jneester de Groot zette hierop het saneerings- plan uiteen. Spr. adviseerde al wie kon inleve ren dit te doen; h ydie niet voldoende plant goed overhoudt moet een afwachtende houding aannemen. Daarna kreeg de heer Kool het woord die zich In het geheel niet met het sa- neerlngsplan van de late tulpen vereenigen kan; spreker zeide aan het einde van zyn be toog dat het geen gelukkige maatregel was: in levering van het late plantgoed; indien men zooveel vol mocht zetten was het af geweest. Tot slot werd met algemeene stemmen beslo ten te yveren voor stopzetting van inlevering. Mfen zal een afwachtende houding aannemen en verkoopen wat te verkoopen valt. Brand. Alhier brak brand uit in een per ceel, staande aan den Volgerweg en bewoond door de families C. Hop, P. Haster en H. Schans. Het blusschlngswerk ondervond eenige hin dernis. De kleine spuit had een klein defect en kon niet werken. Toen de groote spuit ter plaatse aan kwam, bleken aan den wagen de brandslangen te ontbreken, zoodat deze eerst weer moesten worden gehaald. ■Hoewel alles betrekkeiyk spoedig verholpen was. bleek toch dat de woning van Master niet meer te behouden was. De aangrenzende wo ningen kregen waterschade. Alles was verzekerd. De oorzaak is onbekend. Een zeldzaamheid. Als bizonderheid mag wel worden vermeld, dat de gemeenterekenlng 1933 alhier slujt met een batig saldo van f 5600. Dit gepft wel geen directe belastingverlaging, maar ‘bet is toch een stap in de goede rich- fj Raadsvergadering. De Raad dezer ge meente komt in openbare vergadering bijeen op Vrijdag 18 Augustus 1933, des namiddags te Afscheid Pater Koemeester. Op indruk wekkende wyze heeft Pater Koemeester S V.D, die Zaterdag as. naar de misslestatle Todebaloe HAARLEM. 14 Augustus. Geëx. 2 vr. en 6 mann. cand. Geslaagd mej. A. Koomen, Assen delft; mej. J. Kooreman, Zaandam en de heeren J. Stellig, Wormerveer en J. van Essen, West- zaan. HAARLEM, 15 Aug. Geëxamineerd 3 vr. en 5 mannel. cand. Geslaagd de dames mej. E. M. van t Hof en C. F. E. Vriesen, te Haarlem, de heeren J. B. van Wlerlngen te Marken Th. H. M. Terwee te Hoofddorp. (Van onzen eigen corresponent). Op Dinsdag 15 Augustus zou. zoo luidden de berichten in België, Maria te Beauraing weder om verschenen zijn aan Cóme Tilmant. Bij deze negende verschynlng zou zy afscheid van hem genomen hebben. Nadere berichten hieromtrent kunnen wü nog niet verschaffen. Het geval is zeer merk waardig, omdat in een interview aan Tilmant (op 16 Augustus) is gevraagd: „En heeft de Heilige Maagd geen afscheid genomen?” waar op hy antwoordde: ,XHt behoefde zy niet te doen, daar zy beloofd heeft, steeds en overal met my te zyn.” Thans zou het tochgebeurd zyn. Eerste plechtige H. Mi» De parochie van den H. Werenfridus viel het geluk ten deel een priesterzoon voor het eerst aan het altaar te zien. Op den feestdag van Maria ten Hemel opneming deed de neomist, de weleerw. pater P. Steltenpool M.8.C.. zyn eerste plechtige H. Mis. Evenals vorige keeren leefde geheel de parochie met dit schoone gebeuren mee. De blijde intocht had Maandag plaats. Te ongeveer half 7 arriveerde de neomist per auto aan hét grensgedeelte der parochie, dJ. by „de Ark”, wat door het beieren der Hokken werd aangekondigd. Op de stoep van het ge meentehuis werd de neomist verwelkomd door een koor van ongeveer 50 bruidjes. Een groote menschenmenigte had zich hier verzameld. Daarna had de intocht plaats, waarby de haKnoHje „St. Caecilia” medewerking ver- leenlff^ By de kerk waren versieringen aangebracht. Nadat het bruidjeskoor nogmaals een zang- nummertje had uitgevoerd, betrad de pater de kerk, om een Lof te celebreeren. Vele paro chianen woonden dit Lof by. Na afloop werd de intocht foortgezet tot het Oostelnde van het dorp, waar de ouders van den neomist wonen. De Harmonie gaf hier by nog een paar nummers ten beste. In den morgen van Maria Hemelvaart deden de klokken opnieuw hun feestklanken hooren. De plechtige H MIs begon om half 10. Door het parochiale zangkoor werd zeer verdien stelijk gezongen de 4-stemmlge Mis van 171. Bartholomeus. De neomist werd geassisteerd Sport De uitslagen van 15 Augustus zyn: Wou<l&-juniorenSt. George 32 WoudSt I—Wlt-Rood n 1—4 Patronaat. De heer C. N. Schaar heeft be dankt als voorzitter en lid van het Patronaats- bestuur. R. K. Voetbalvereeniging „U. S. V.”,Onze R. K. Voetbalclub houdt Maandag 21 Aug. as. des avonds te 8 uur in het Gezellenhuui haar jaarvergadering. O.m. wordt behandeld: Ongevallenverzeke ring. Jaarverslagen, benoeming diverse com missies, bestuursverkiezing enz. Uitstapje ouden van dagen. Woensdagmid dag maakten onze ouden van dagen in auto's voor dit doel belangeloos afgestaan, een tochtje naar Heemstede. Kapelaan West rkamp, die onze Gezellenver- eenlglng. bestaande uit 15 leden, wist op te voeren tot momenteel 75; die een V.V.O., begin nende met 9 leden, wist te brengen tot een le dental van circa 80. Kapelaan Westerkamp, die, ondanks alle tegenwerking, het hoofd omhoog hield en door zyn doortastend en blijmoedig karakter aller harten wist te veroveren, blonk vooral uit door zyn liefde voor de jeugd. Vele kapelaans hebben getracht In Oudorp iets tot stand te brengen, hun arbeid gegeven, doch bijna immer zonder succes. Kapelaan Westerkamp Is, er echter In geslaagd vele bloeiende vereeniglngen te stichten en te vens is het hem gelukt, de verhouding tusschen Oudorp en St. Pancras, die altyd gespannen was, zóó te brepgen, dat alles thans lp de beste verstandhouding geschiedt. Wy heeten het ons allen een plicht, daarvoor openlijk dank [te brengen aan onzen zoo sym- pathieken geestëiyken leider. Wy benijden Rotterdam, waar onze Jeugdige kapelaan zyn beste krachten weer zal geven. Wy wenschen kapelaan Westerkamp In zyn verdere loopbaan veel succes en hopen dat de goede God hem een uitstekende gezondheid moge geven, om aan het heerlijke jeugdwerk zijn beste krachten te biyven geven en dat God zjjn werk eenmaal moge bekronen in den hemel. Namens de St. Joseph-Gez. Ver„ COR SCHRÖDER. Senior Namens de R. K. Voetbalver. V.V.O, WIM v. d. LAARSCHOT, Voorz.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 2