Frankrijk-Nederland Wereldkampioenschappen te Parijs De Nationale kampioenschappen H DE TWEEDE DAG IN HET WATER EEN NABETRACHTING a De Heeren verloren Wereldrecord verbeterd WIELERSPORT Godefroid wordt prof LAWNTENNIS OM DEN DAVISBEKER ZEILEN DE KONINKLIJKE CRICKET H.C.C. I—H.C.C. II d. Bosch De heeren junioren H.C.C. 1—V.O.C. WEDSTRIJDEN TEYLINGEN Goed geslaagd I Over de organisatie I PAARDENSPORT Concours-hippique te Diepenveen I Nieuw record 800 M. dames Uiteind elyk kan Nederland tevreden wezen N ederlandsché dames winnen met 34 tegen 14 punten V. en L. vestigt een nieuw record 4 X 400 M. estafette I? r-'fl ‘fc De uitslagen Nog een record Zeil- en motorbootwedstryden -J- C, G ele .18 spannend see.. Ne- i 1. Jong de Medicln (Zwitserland) sloeg 1 1 Mesrv* betreft, i 311 ■sa so. Voor de tweede maal In dit seizoen hebben de DH.AK.-athleten gehoor gegeven aan den op- toen-te toen er, :en ird Jac. Boot met 7.12 M. Het discuswerpen sec. 51.4 Z was Ik bü 10. 10. S; Bi ld. WO I n- 11- en FA k— ■tte 3 eng la- kn ort del der kr- !nd enen genomen had, en ook de uitelndelüke behaalde. Dat wil zeggen, drie volle uren alléén trappen, heuvel-op heuvel-af, met slechts als richtsnoer mededeelingcn van menschen langs den kant en toch niet opgeven. Slechts tegen het einde kreeg hij gezelschap van Magne, maar toen was het werk al gedaan. En tochals van Oers geen kettlng-defect gehad had, weet ik nog niet of Speicher wel ge wonnen had. Van Oers was op de helft van de baan nog zoo frlsch als een malsch kippetje en hü klom de heuvels met steeds grooter gemak, waar de anderen juist beginnen te „klauwen”. Zonder twijfel had van Oers zijn landgenoot Valentijn wel weten In te halen, desnoods met van der Ruit erbij, die immers de eerste ronden lang óók met Speicher en Lapeble aan den kop geweest was. En met hulp van Jlalentün allicht nog kans gezien Speicher, die heel alleen was. in te halen. Het is zoo heel moeilijk om het uit te spreken, maar ik durf toch wel getuigen, dat Holland door het defect van van Oers een an der wereld-kamploenschap door z’n neus werd geboord. Niet omdat een der onzen sterker zou nummCT Hink-: het kader. J. Oosterveer's programma was door het loopen in de driekamp-estafette echter vrij zwaar, waardoor hij zijn overwinning op dit nummer niet in betere cijfers zag uitgedrukt. Den pogingen o mde junioren niet al te veel la het felle' licht der publiciteit te zetten, werd dezen middag geweld aangedaan. Met liet n.l. de 60 M. voor A-junloren in 62 sec. eindigen, hetgeen gelijk staat met 10 sec. over de 100 M. Onder het wereldrecord dus! Wij hopen. d«t de eerstaankomende zich bewust is. dat deze pres tatie nog iets boven zijn kunnen ligt. ’t Was de eenigste vergissing dezen middag. Voor de volledige uitslagen verwijzen wij naar het onderstaande. 100 Meter cracks finale: 1. H. de Lange. Jong Leven ,11.3 sec.; 2. W. Hoven, Jong Leven, 11.4 sec.; 3. H. Osendarp, A.C.E. 1500 Meter cracks: 1. Th. Vriesekoop. Wils kracht. 4 min. 33 4/10 sec.; 2. J. Burger, D.E.M.; 3. Th. Kleyn, Bataven. 3000 Meter cracks: 1. A. J. v. Bakel. Bataven, 9 min. 35 4/10 sec.; 2. B. boogman. Wilskracht, 9 min. 35 6/10 sec. 800400—200—100 M. Estafette (g- 15, fs ih. de XX) nd ie- pe volledige uitslagen luiden als volgt: «0 M hordenloop: t W. Kaan (Haarlem) 15.6 sec., 2. A. Kaan (Haarlem) 162 sec. 3, Karman (V. en U) M*- (F.) 3 min. 31 sec.; 40 4/5 sec. Btand 249 punten voor Nederland. 4 x 100 meter estafette. 1. Nederland, tijd 4 min. 57 sec.; 2. Frankrijk 5 min. 21 sec. De Nederlandsche damesploeg bestond uit de dames Mastenbroek. Oversloot, Selbach en Tim mermans. bü wie mej. Mastenbroek de laatste baan zwom. De Fransche ploeg bestond uit de dames Fleur et. Humblot, Renee en Th. Blon- deau. De Fransche dames waren absoluut de mindere en verloren steeds meer afstand. Daar Nederland door het winnen van dit num mer 10 punten verkreeg tegen Frankrijk 5. werd de einditand een 3414 overwinning voor onze I Hollandsche dames. Een buitengewoon fraaie zege dus, ondanks het feit, dat een Willy den Ouden en een Corry Laddé niet te Parijs ver tegenwoordigd waren. Het siert van dezen middag van goede sport werd gevormd door de 4 x 400 M. estafette voor heeren. Dit bracht het tweede nieuwe record. Ma een feilen strijd met A. V. 1923 wist hier Vlug en Lenig met de loopers Waele, Jansen. Dop en Klasema het op zün eigen naam staan de record van 3 min. 27.4 sec. te brengen op 3 - min. 25 eenvijfde sec. De Belgische sprintkampioen amateurs Gcde- froid heeft het besluit genomen tot de be roepsklasse over te gaan. Na Scherens en Arlet bezit België dus thans een derden profsprinter van klasse. De cricketwedstrüd H. C. C. I—H. C. C. H werd door H. C. C. I gewonnen met 213 runs. Jjir. v. d. Bosch scoorde 231 runs not out. waardoor hü het record van D. Kessler (227 runs) verbeterde. H. C. C. I sloot op 5 voor 309, H. C. C. n scoorde 96. tüd 1 mln. 1 min. 12 1/5 1. Jac. Boot (D. F. q.) 7.12 M-, 2. H. de Boer (V. en L.) 7.05 M., 3j Houtman (A. V. 1923) Op het Zaterdag te* Diepenveen gehouden concours hippique waren de voornaamste uit slagen; Merries, N. 8 T. g. van 4—7 jaar. eigenaar woonachtig in Overijssel: le pr. Nusa van G Nyenberg, Wyhe; Merries N.B.T.g. van 8—12 jaar le pr. Idallne van G. Nyenberg te Wyhe; Koudbloedpaarden Belgischtype eenspan na tionaal ie pr. Germania van H. Weullnk te ijssel: le pr. Grya I van B. van t Oever. Ka- perellandKoudbloed tweespan nationaal N. T. 8 b. Anatota van A. J. Albers te Diepenveen; Luxe tuigpaarden eenspan voor handelaren en particulieren le pr. Elza van J. Veldstra te Leeuwarden; Landbouwtuigpearderf nationaal eenspan: le pr. Wilson van J. Beunk en Zonen te Enschede, idem tweespan Ocona en Tunni van D. Gelderman te Oldenzaal; landbouw- tuigp^arden nationaal tweespan le pr. Robert en Wilson van J. Beunk en Zonen te En schede. De wedstrijd H.C.C. I—V.O.C. werd gewonnen door H.C.C. met twintig runs op de eerste in nings. H.C.C. 260, waarvan Jhr. W. v. d. Bosch 47, Dr Max Jansen 93. Mr. J. J. Koeleman 28. Bowlingcüfers: A. Terwiel 5122, P. G. East 375, Fr. van Herwaarden 142, Bijers 09, V.O.C. 240, waarvan Gibb 22, Van Herwaarden 30. Terwiel 33, de Bruyn 58 not out. Bowling cüfers: Jhr. W. v. d. Bosch 2—62, Mr. J. J. Koe. leman 136, Ir. A. Fokker 018, Dr. Jansen 2—51, A. M. J. de Beus 3—57, C. W. V. Bakker 1—19. tribune zal ik maar zeggen 'm smeerde, ie als geslagen want ik wist meteen waar was, nou, en toen-te nog stopte ook de eere-tribune, toen was-ie natuurUjk heelemaal de sigaar". Nederland heeft dus weer z’n wereld-kam pioen en de natie kan tevreden zün. WU zün een fietsend volk en hebben recht op onze uitblin kers. Maar meer nog dan van Egmond’s wereld kampioenschap geeft de prestatie van onze weg renners redenen tot zelf-voldoening. Immers ons was het wel gegeven kampioenen te hébben op de 800 Meter met de laatste 200 Meter in een tüd van 12 seconden of zoo, maar we misten Hollandsche namen in de „Palmarès" van de reuzen van den weg. die afstanden verslinden van honderden kilometers en daarbü niet kijken op 'n uurtje meer of "n bergje meer. Thans staat ook daar voor eeuwig gegrift een der onzen: Va lenten. Ik kleineer Valentün's prestatie niet als ik óók van der Ruit en van Oers in een adem noem, ook al arriveerde de eerste pas negende en de laatste heelemaal niet. Dit drietal heeft wonderen verricht, waarvan we niet hadden durven droomen. Voorop staat natuurlük „Va lentin”, zooals de Franschen hem uit den aard der zaak noemden, omdat hü het heeft bestaan 125 KM. lang alleen te jachten naar dein onweer- staanbaren renner Speicher, die tets te voren de beenen zege 1 Zün dan Speicher, maar wel omdat de drie van Holland Sterker waren dan de drie Franschen. Gaan we dan verder na wat de andere Ne derlandsche vertegenwoordigers in Parüs heb ben gepresteerd dan moeten we van een desillu sie gewagen. Het gros der uitgezonden sprinter - tjes was niet capabel om zich in een dergelük select gezelschap te handhaven. Alleen de beide Leenc’s toonden weer renners van klasse te zün al eindigden ze dan ook niet direct in het eer ste gelid De rest was maar matigjes. Rest ons de stayers. Over van der Wulp praat ik niet. Iemand die pas uit een ziekenhuis ont slagen is moet überhaupt niet deelnemen aan dergelüke wedstrüden, waarbü veel te winnen, maar ook veel te verliezen is, doch zelfs zonder het ongeluk, dat deze renner onlangs gehad heeft, was hü niet in staat in Parüs ook maar een draaglük figuur te slaan. Wü bezitten nu eenmaal geen ritsje stayers, die zoo maar zon der meer mee kunnen dingen om den wereld titel, en al mag elk tand twee deelnemers in de course hebben, daarom is het nog niet juist dit maxlmum-aantal op de piste los te laten. .Ten slotte worden er in een nationaal kampioen schap altüd wel een paar renners een en twee, hoe gek men het ook bekükt, maar die nummers een en twee zün daarom nog niet van interna tionale klasse. Ik wil daarmee zeggen dat Nederland, hoe goed ook overigens voor den dag gekomen, daar in Parüs met de stayers een beetje raar figuur geslagen heeft. Gebeurde zulks vroeger nogal eens omdat onze vertegenwoordigers reden op ondeugdelük materiaal, thans kwam het omdat de heeren hun course niet uitreden. De Graaf was zelfs na 10 Kilometer rifdén al van het too- neel verdwenen, en u moet me-ten goede hou den als ik dit een bedroevend figuur noem. Ik had de Graaf kort tevoren nog gesproken en hü voelde zich fit. Maar nauwelüks In de baan raakt hü achter, moedeloos en stapt af. In de wandelgangen van het Stadion heb Ik toen hooren mompelen, dat de Graaf misschien iets heeft Ingenomen om op krachten te komen, maar daartegen niet bestand is gebleken. Zün manager Viel zoowel als de renner hebben dat ten sterkste ontkend. Laten we aanemen dat het waar is, wat dan nog? Speicher dronk zes ronden lang louter champagne, Valenntün reed de laatste ronden op bier. Veronderstel, dat de Graaf een of ander opklkkertje gehad sou hebben, dan heeft dat hem zeker niet ge schaad. Immers Viel is geen klein kind in de verzorgers-wereld en probeert een dergelük ex periment heusch niet toe In 'n beslissende race. Neen, de Graaf leed onder de oude kwaal van alle Hollandsche renners, die in het mltenland starten; zenuwen; Ik laat de vroegere stayers Record van Jhr. Bü de heeren nam Holland de leiding op de 100 meter vrüe stag. Het werd een inte ressante strüd tusschen Scheffer en Diener met een spannende finish, die door Scheffer gewonnen werd rtiet 4/5 sec. verschil. 1. Scheffer (N.) 1 min. 2 4/5 sec.: 2. Diener (F.) 1 min. 3 3/5 sec.; 3. Mooy (N.) 1 mln. 4 3/5 sec.; 4. Noyelles (F.) 1 min. 5 3/5 sec. Nederland 7 punten tegen Frankrük 4. Op de 100 meter rugslag nam Faye (F.) de leiding, hü tikte het eerst na 50 meter aan en won tenslotte met 10 meter voorsprong. Stand na dit nummer Nederland 12. Frankrük 10 punten. 1. Faye (F.), tüd 1 min. 15 sec.; 2. van Aelst (N.) 1 min. 21 sec.; 3. Scheffer (N.) 1 mln. 23 1/5 sec.; 4. Cavallerie (F.) 1 mln. 241/5 sec. In het nummer 200 meter schoolstag nam Lauby na 50 meter de leiding, gevolgd door De Zeil- en Motorbootwedstrüden van de Kon. Nederlandsche Zeil- en Roelvereenlging troffen het Zondag niet zoo gunstig met het weer als Zaterdag; de wind was méér opgestoken en tegen den middag zoo hevig, dat van de klei nere jachten er verscheidene kantelden. Met het oog op den harden wind werd daarna de tweede wedstrüd. welke des namiddags zou plaats heb ben, afgelast. De uitslagen waren: Boeiersklasse A: 1. Halley In 3 u. 16 mln. 1(F sec.; 2. Ibis in 3 u. 24 min’!' 17 sec. Voorgiftklasse B: 1. Mercuur. stuurman S. H. J. Wüdeveld. in 3 u. 9 min. 55 sec. 45 M2. Kruiserklasse1. Föhn, stuurman P. Molenaar, Zaandam, in 3 uur 18 mln. 21 sec.; 2. Walta, stuurman C. A. Vermaat, Den Haag, in 3 uur 21 mln. 30 sec. Regenboogklasse1. Braassemermeer, Stuur man H. Nathari, Amsterdam, in 2 uur 0 min. 4 6sec.; 2. De Leede III, stuurman W. v. d. Mey, in 2 uur 7 min. 51 sec.; 3. Holland II, stuurman F. B. Bos. Alphen, in 2 uur 7 min. 57 sec. 12 M2, klasse: 1. Aloha, stuurman G. Nolles. Amsterdam, in 47 mln. 26 sec.: 2. Catharina, stuurman W. de Vries Lentsch, Nleuwendam. in 48 mln. 18 sec.; 3. Hiphaan. W. R. Ferwerda Jr., Amsterdam, in 55 min.; 4. War Dy. R. Lemstra, Amsterdam. In 55 mln. 28 sec. Hoofdprijs voor belde dagen: Catharina. Bergumermeerklasse1. Wetterwille. stuurman H. van Eyck, Amsterdam, in 59 min. 2 sec.; 3. Adri, stuurman P. Leeuwls. Amsterdam, in 59 mln. 11 sec.; 4. Mop. stuurman H. Bollemeyer, Amsterdam, in 59 min. 47 sec. Hoofdprüs: Adri. 12 Voetsjollen A: 1. Hunter. elg. G. F. Bohré, Hilversum, in 1 uur 3 mln. 22 sec.; 2. Jager, stuurman F. A. F. Gallé, Hilversum, in 1 uur 7 mln. 30 sec.; 3. Bern, stuurman B. Maas. Hil versum, in 1 uur 8 mln. 4 sec.; 4.Marionette, in 1 uur 8 mln. 49 sec. Hoofdprüs: Hunter. 12 Voetsjollen B: 1. Lemar. P. Bussemaker, Nieuw Loosdrecht, in 33 mln. 44 sec.; 2. Flits, in 36 mln. 26 sec.; 3. Castaban, stuurman A. Ro bertson. Bussum, in 1 uur 14 mln. 47 sec. Sterklasse: 1. Sirius, stuurman O. van Dam. Amsterdam, in 1 uur 34 min. 53 sec. Hoofdprüs: Sirius. Kajuitmotorbooten1. Vivace, eig. mevr. Moes—Sjjakler. P. E Moes en Chr. Moes, in 1 uur 21 min. 39 sec. Dlrectie-motorbooten: 1. Ida Marie, eig. G. F. Ketjen Co., in 2 uur 36 mln. 2 sec.; 2. Emma, eig. Havenbedrüf „De Rietlanden", in 2 uur 39 mln. .7 sec. er even buiten, maar de laatste jaren hebben we geen cracks meer, die zich met een beetje goed fatsoen op 'n- bultentandscjie baan in den strüd kunnen werpen. De ’tüd van Dickentman^ is voorbü en menschen ais Storm hebben hunne dagen achter den rug. Onze stayers zün in den vreemde geen „drawing cards” meer. Welnu, daar hebben we een jongen Us de Graaf, die heelemaal niet zoo gek rüdt, doch nauwelüks zün neus buiten de grenzen heeft gehad. Hü is in Holland den laatsten tüd zeer gepousseerd, men sprak al van „verrassingen" en dergelük fraais en derhalve werd reeds bü voorbaat een veel te zware taak op de schouders van dezen knaap gelegd. Geen wonder, dat hü van de kook raakte, dat de zenuwen hem dé t»as waren, dat hü Ineens niet meer kon. Men kan zoo n jongen alleen maar fit maken door hem week-ln week- uit in het buitenland tegen buitenlanders te 1%- ten rüden. desnoods met geldeUjke opofferingen aan deze zijde. r Hebben we dus in dit resumé zoo ongeveer de Nederlandsche keur-collectle de revue laten pas- seeren. het zou ondankbaar zün als we niet even belichtten de schitterende wüze waarop onze ploeg in Parüs werd verzorgd, werd vertroeteld. Guus Schilling Hééft een reputatie als zoodanig, en die reputatie werd gehandhaafd. Doch ook de heer Swaab de Beer heeft bergen werk ver zet. Men kan van Swaab zeggen wat men wil. hü lapt t dan toch maar! Waar andere officials veelal hun tüd vermorsen met offlcieele bezoe ken. lunches, speeches, buigen en knippen voor vorsten, vorstinnen, lintjes verzamelen en wat dies meer zü. daar stroopt Swaab terzelfder tüd z’n mouwen op, giet wat bouillon In een kruikje voor een wegrenner, demonteert een kip of staat tüden op te nemen. Schilling en Swaab hebben daar in Parüs de weg naar het succes der Ne derlanders geplaveid met ballen gahakt. Eere wien eere toekomt. De organisatie <{ezer kampioenschappen liet veel te wenachen over. De Franschen hebben gemopperd dat Rome te lang duurde, omdat daar op vüf wedstrüd-dagen vier rustdagen wa ren. en daarom hebben ze de zaak gewoon sa mengeperst in een dag of vier. Dit is de meeste officials maar matig bevallen en ik twüfel er niet aan of het volgend jaar bv Leipzig komt men weer terug op 't oude sytsteem van dag- verdeellng: twee week-enden voor stayers en sprints en midden in de week de weg-race. Dat is ook veel logischer. Zoo behooren deze wedstrüden weer tot het verleden en richten we onze blikken weer naar een verderen horizon, waarachter een altüd on bestemde toekomst. Mogen in 1934 de successen van dit jaar worden bestendigd. Het zü dan zoo. sen (V. i 232 sec.. Idem voor dames: 1. Tollien Schuurman (K. N. A. U.) 25.6 see., 2. Martin (Olympia) 26.5 sec., 3, Knüff D. man Schultz (A. V 1923) als eersten aankomen de werd gedisqualificeerd. 100 M. hardloopen: 1. Chr. Berger (A. V. 1923) 10.5 sec., 2. Jan sen (V. en L.) 10.7 sec., 3. Ossendorp fV. U C.) 10.8 sec., 4. Blik (Haarlem). Kogelstooten (dames): 1. Mej. G. de Kock (A. T. B.) 10.80 M.. 2. Mej. Schreiber (Brunhllde. Groningen) 9.44 M. 100 M. hardloopen dames: 1. Me). Schuurman <K. N. A. U.) 122 tec 2. Mej. Aalten (T. O. V.) 12.4 sec.. 3. Mej. Mar tin (Olympia) 12.8 sec., 4. Mej. Dalmolen (Brunhulde, Gr.). 400 M. hardloopen (heeren): 1. Sierhuis (A. V. 1923 51.2 sec.. 2. Klasema (V. en L.) 51.4 sec„ 3. Dop (V. en L.) 52.1 sec 4. van Rün (A. V. 1923). 800 M. hardloopen (dames): 1. Koeman (A. D. A.) 2 mln.. 332 sec. (nieuw Nederlandsen record). 2. Bdnksma (N. H, A. B.) 2 mln. 35.6 sec.. 3. Donker (Vires et Cel), 4 An dersen (G. A. C.). Discuswerpen (heeren): 1. A. O. de Bruyn (Olympia) 40 18 M., 2. Ëys- ker (Haarlem) 39.38 M., 3. Brasser (A. A. C.) 36 48 M. Vèrspringen met aanloop (heeren): 6.77 M. 200 M. hardloopen (heeren): 1. Chr. Berger (A. V. 1923 21.7 sec., 2. Jan en L.) 21.9 sec., 3. Benz (A V. 1923) 4. Eikema (BI. Wit). door Joh. met 6.33 M. een fraaie bekroning vond vooJzijn serieuze pogingen om het op dit ^er te brengen. ip-sprong viel met 12,14 M. iets uit De Engelschman Cooper (Woodfordgreen) verbeterde in Vlctorlapark te Londen het wereldrecord over 3000 meter snelwandelen en bracht het op 12 min. 46 3 5 sec. roep om deel te nemen aan de ^thletiekwed- strüden van de Sportvereeniging Teyllngen te Sassenhelm. De goed georganiseerde wedstrüden hebben de populariteit van deze krachtige ver- eenlging wederom belangrük .vergroot. Vooral de wüze waarop zü de moeilüke taak van de jury leden respecteerde verdient niet alleen lof maar ook navolging. De sportieve resultaten waren ook ditmaal be hoorlük te noemen. A. v. Bakel b.v. verbeterde het record 3000 M„ terwül W. Kaptein ondanks een mislukte poging om 355 M. te springen bü het polsstokhoog de volle belangstelling van het talrijk opgekomen publiek op peil hield. Voorts ging de 100 M. door de Lange wederom in 11,3 sec. De driekamp-estafette. 4x100. 4 x 400 en 80Q 400200100 M., werd gewonnen door Jong Le ven. dat driemaal de eerste plaats bezette. Tey- lingen bracht het tweemaal tot de tweede plaats, die Holland slechts alleen op 4x100 M. wist te bezetten. Jong Leven verwierf dus; voor de eer ste maal den fraaien wisselbeker. De werpnummers. kogel, speer en discus wa ren wederom alle voor Westgeest. Het verspringen werd gewonnen Mathot, di Zondagmiddag .werden op de Stntelbaan aan bat oiympiaplein te Amsterdam de wedstrüden voor de nationale kampioenschappen voortge zet. Het programma werd geopend met de series van de 110 Meter hordenloop. In de tweede se rie hiervan evenaarde de Haarlemmer zün eigen record. De 100 M. voor heeren bracht van zelfsprekend een overwinning voor onzen record bonder Chr. Berger. Hü won in 105 sec. Zeer goede tweede was de Hagenaar Jansen van V. en L. met 10.7 sec., terwül zich als een nieuwe ster ontpopte de V. U. C.er Ossendorp, die der- tb werd in 10.8 sec. Hetzelfde nummer voor dames was een over winning voor de recordhoudster mej. Schuur- Inan. die won in 12.3 sec. De tweede plaats werd bezet door mej. Aalten (T. O. V.) met 12.4 sec. na een mooien strijd. De 400 M. voor heeren was een nummer. Het bracht na een prachtigen strüd een welverdiende overwinning aan den Amster dammer Sierhuis met een tüd van 512 Tweede werd de Hagenaar Klasema met sec. De 800 M. voor dames bracht een nieuw derlandsch record. Na fraai tactisch loopen kwam hier zonder veel strüd mej. Koeman (A. D. A.) als eerste door de finish met een tüd van 2 min. 33.8 sec., daarmede het op naam van mej. Mallon staande record met 0.4 sec. verbeterende. De 110 M. horden voor heeren bracht *n te leurstelling. Na een fraaien strüd met den Haarlemmer W. Kaan werd hier de eerste aan komende. Mesman Schultz van A. V. 1923 ge- disquallflceerd wegens het omverwerpen van te veel horden. De eerste twee plaatsen werden nu bezet door de gebroeders Kaan. Ook op de 200 M. voor heeren was onze recordhouder Berger natuurlük weer de favo riet. Evenals op de 100 M. ging de strüd hier tusschen hem en den .Hagenaar Jansen. Met 02 sec. verschil wist Berger te winnen. Hetzelfde nummer voor dames bracht ’n ge- makkelüke overwinning voor de recordhoudster Tollien Schuurman, die hiermede in deze belde dagen haar derde kampioenschap in de wacht sleepte. Zü maakte een tüd van 25.6 sec., geiük- staande aan haar oude record. De 800 M. hardloopen voor heeren was een mooi en spannend nummer. Aanvankelük had de Haarlemmer v. d. Booren de leiding, doch later kwamen Sierhuis en Heymans naar vo ren. Na een zwaren strüd wist Sierhuis met miniem verschil te winnen in 2 min. 0.7 sec. De 80 M. hordenloop voor dames werd zon der strüd gewonnen door de kampioene van t vorig jaar, mej. Ter Horst, in 12.5 sec. Zü on dervond totaal geen strüd van haar tegenstand sters. De 400 M. voor heeren werd op gemak- kelüke wüze gewonnen door den recordhouder W. Kaan (Haarlem) in 572 sec. Tweede werd de Utrechtenaar Beintema van Hellas, die hier mede een mooie prestatie leverde. De 4 x 100 M. estafette voor heeren bracht vanzelfsprekend de noodige spanning. Het werd hier, zooals te verwachten was. een strüd om de eerste en tweede plaats tusschen A. V. 1923 en Vlug en Lenig. Het werd een fraaie over winning voor de roodbroeken met de loopers Houtman, Mesman Schultz, Benz en Berger in den tüd van 42.5 sec. Hetzelfde nummer voor dames werd een ge- makïeUJke overwinning voor de dames van het Gronlngsche „Brunhllde’’. De 5000 M. bracht, zooals men verwacht had. een overwinning voor onzen recordhouder1 Jan Zeegers Jr. van A. A. C. Hü won echter niet ■oo gemakkelük als gewoonlük. De Limburge- naar Petit van A. V. O. N. uit Heerlen heeft het hem gedurende den geheelen wedstrijd zeer lastig gemaakt en pas in de laatste ronde, na dat belde loopers gerulmen tüd naast elkaar ge- foopen hadden wist Zeegers zich los te maken en mét een fraaie spurt te winnen in den tüd van 15 mln. 56.8 sec. De Limburgenaar maakte een tüd van 16 min. 65 sec. Driekamp) 1. Jong Leven, 3 mln. 46 9/10 sec. (nieuw record), 2. Teyllngen; 3. Holland. 4x100 Meter estafette (Driekamp): 1. Jong Leven. 48 sec.; 2. Holland, 49 1/10 sec.; 3. Tey- lingen 49 8 10 sec. 4 x 400 Meter estafette (Driekamp): Levert, 2. Teyllngen, 3. Holland. 100 Meter Nieuwelingen: 1. W. v. Schoenhoven. V.I.C., 11.9 sec.; 2. Th. Beekman, Teyllngen, 122 sec.; 3. A. Schneiders, AL.O. 800 Meter Nieuwelingen: 1. R. W Thomas, VJ.C., 2 mln. 20 2/10 sec.; 2. Th. V. Tol, Bata ven. 2 mln. 21 2/10 sec.; 3. L. Verroen, Orlno. 400 Meter Nieuwelingen: 1. A. Verhoef. The Victory 58£ $ec.; 2. J. Burger, D.E.M., 592 sec.; 3. L. Verroen. Orino. 1500 Meter Nieuwelingen: 1. R. W. Thomas, VJ.C., 4 min. 53 2/10 sec.; 2. F. de Winter, SJ4. C., 4 min. 55 2/10 sec 3. M. V. Noort, rood-Wit. 4x100 M. estafette Nieuwelingen: 1. Holland, Haarlem, 49 3/10 sec.; 2. Teyllngen, Sassenhelm. 50 2/10 sec. 60 Meter Junioren: 1. A. Rombouta. Holland. 6 2/10 sec.; 2. P. v. Nlerop, Rood-Wit 6 4/10 sec., 3. J. Wollendorf, Orlno. 80 Meter Junioren: 1. H. Stik voort, Rood-^it, 10 2/10 sec.; 2. P. v. ZüP. idem, 103/10 sec.; 3. J. v. d. Hoeven, idem. Hoogspringen cracks: 1. H. Geels. Holland, 1 63 M.; 2. W. v. Schoonhoven, V.lfc., 1.55 M. Verspringen cracks: 1. J. Mathot. A.C.E., 6.23!) M 2 W. v. Schoonhoven. V.I.C., 6.05 M.: 3. N.Jd. de Zwager,-Holland, 5.94' M. Speerwerpen cracks: 1. G. Westgeest, Holland, 37,01 M.; 2. G. Glasenap, Jong Leven, 34.13 M. Discuswerpen cracks: 1. C. Westgeest, Holland, 35.43 M.; 2. Chr. Duyn, D.E.M.. 30.48 M. Hikstapspringen cracks: 1. J. Ooeterveer, Hol land, 12.12^ M.; 2. W. V. Schoonhoven, V.I.C., 12.09'4 M- Kogelstooten cracks: 1. G. Westgeest, Holland, 11.711/, Meter; 2. Chr. Duyn, D.E.M.. 11.18 M. Polsstokhoogspringen cracks: 1. W. Kaptein, D E M., 3.40 M.; 2 F. Bakker. Holland. 3.- Meter. Hoogspringen Nieuwelingen: 1. C. Paardeko- per, Rood-Wit, 1.53 M.; 2. Th. Hükerman, Jong Polstokhoogspringen cracks: 1- W. Kaptein. Holland, 1.48 M. Verspringen Nieuwelingen: 1. A. Lange, Jong Leven, 5.88 M.; 2. B. Brusse, Bataven, 5.52% M. 3. Th. Beekman, Teyllngen. 5.49 sec. Speerwerpen Nieuwelingen: 1. Th. Terhorst. Teylingen. 31.99 M.2. J. Burger, D.E.M., 31.33 M.; 3. A. Spoor. St. Lodewük. 30.91 M. Discuswerpen Nieuwelingen: 1. F. Bakker, Hol land, 28.72 M.; 2. Th. ;ter Horst. Teylingen, 28.07 M.; 3. J. Mathot, A.C.E., 28— M. Polstokspringen Nieuwelingen: 1. S Brakel, Bataven, 2.70 M.2. C. Paardekooper, Rood-Wit. 2.55 M. Hlnkstapspringen Nieuwelinge: 1. C -V Llerop, Teyllngen, 1220>4 Meter; 2. B. Brusse. Bataven, 10.83% Meter. Kogelstooten Nieuwelingen: 1. H. v. d. Berg. Teylingen. 9 34 M 2. J. Mathot. A.C.E.. 9.11 M.; 3. F. Bakker. Holland. B-87 M. Kogelstooten Junioren A: J. Wpllendorf. Ori no. 11.09 M.; 2. J Lambooy. 9.37 M.; 3 F. v. d. Berg. Orino. 9.34 M. Verspringen Jnu. A: 1. A. Rombouta. Holland, 5.16% M.; 2. G. V. d. Werf. V.V.Z., 4.99 M.; 3. J. Wollendorf. Orino, 4.85 M. Verspringen Jun. A.: 1 A Rombouta. Holland. Leven 5.72 M.; 2. Th Stikvoort. Rood-Wit. 5.25 M.; 3. P. V. ZÜP, Rood-Wit, 5 09 M. Kogelstooten B (5 KG.): 1. J. v. Hoenen, R. W.D., 13.17 M 2. W. Raaphorst. R W.D12.51 M.; 3. C. v. Velzen, Bataven, 11.15 M Zondagmiddag hebben in het Stadion van/ fransene pioeg oesiono v ToureUes te Parüs twee landenwedstrüden ^ele. Cavalier!, Bush, Noyelles plaats gehad, n.L FrankrükNederland dames en FrankrükNederland heeren Juniores, waar bü de Nederlandsche dames met 3414 punten wonnen, terwül de juniores den strüd verloren met 30 tegen 33 punten. Ongeveer 2000 toeschouwers woonden de wed strüden bü. onder wie Graaf van Bylandt van de Nederlandsche Legatie. Begonnen werd met de damesontmoetlng en de 100 meter vrüe slag. Mej. Selbach, die Willy den Ouden verving, leidde de eerste baan, doch óp de tweede 50 meter haalde mej. Mas tenbroek haar Jn en won met flinken voor sprong. 1. Mej. Mastenbroek (Nederland) 10 sec.; 2. mej. J. Selbach <N.) 1 sec.; 3. Mlle. R. Blondeau (F.) 1 min. 13 sec.; 4. Mile. Fleuret (F.). Wat het klassement betreft, de winnares kreeg 5 punten, de tweede aankomende 3 pun ten, de derde 2 en de vierde 1 punt. Na het eerste nummer hadden de Nederland sche dames dus een 83 voorsprong. Op de 100 meter rugslag nam Puck Over sloot onmlddellük de leiding en won onbe- dreigd.TÜd 1 min. 23 3/5 sec.; 2, T. Baumeis- ter (N.) 1 mln. 24 4/5 sec.; 3. Mlle. Th. Blon deau (F.) 1 min. 27 sec.; 4. Mlle. Humblot (F.). Stand 166 voor Nederland. Het nummer 200 meter schoolstag leverde wederom een fraaie zege voor de Hollandsche dames op. Onze wereldrecordhoudster Jenny Kastein nam de leiding en legde de 100 meter in 1 mln. 301/5 sec. af. Mej. Brouwers hield het tempo goed bü en met slechts gering ver schil won Jenny Kastein. De Fransche dames bleven ver achter, zelfs de Fransche kampioene Mlle. Gut had to taal geen kans. 1. Jenny Kastein 3 mln. 9 3/5 sec.; 2. mej. G. Brouwers (N.) 3 min. 10 sec.; 3. Mlle. Guth Mlle. Bouvier (F.) 3 mln. Het discuswerpen voor heeren werd gewon nen door den Hagenaar De Bruyn (Olympia) met een worp van jO lO M, Tweede werd de kampioen van het vorig Jaar en recordhouder Eysker van Haarlem met 39.38 M. Hetzelfde nummer voor dames was voor de recordhoud- ster mej. Pels van A. D. A. met 3326 M. Bü i»et polshoog was Van Oorschot (Brederodes) favoriet met 3.10 M. Het speerwerpen voor heeren bracht denzelfden kampioen als het vo- Hg jaar, n.l. den Eindhovenaar P. van Meyel met een worp van 54.12 M. De oud-recordhou- <*er Knol werd tweedeTbét 53.51 M. Het hoogspringen voor dames bracht 'n over- *hinlng aan mej. Koopmans van .Atalanta" met 1.52 M. De recordhoudster mej. L. Gisolf de kampioene van het vorig jaar, mej. H. léeksma, ontbraken op ’t appèl. Het program ma had onder leiding van de heeren Huizinga *h Burger een vlot verloop gehad en precies op «üd werd geëindigd. A.) 28.3 sec. 800 M. hardloopen (heeren): 1. Sierhuis (A. V. 1923) 2 min. 0.7 sec., 2. Hey mans (A. A. c.) 2 min. 0.9 sec., 3. Aug. Zee gers (A. V. A, C.) 2 min 2.5 sec., 4. Taekema (Zeemacht). 80 Meter hordenloop (dames): 1. mej. Ter Horst (Hercules) 12,5 sec.; 2. mej. Doorgeest (ADA) 13 sec.; 3. mej. Hertroys (ADA) 15,7 sec. Hoogspringen met aanloop (dames): 1. mej. Koopmans (Atalanta) 152 M_; 2. De Bruyne (Hygiea) 1,42 M.; 3. mej. Schreiber (Brunhllde Groningen) 1,37 M. Speerwerpen heeren: 1. P. van Meül (PSV.) 54,12 M.; 2. J. Knol (APGS), 53,51 M.; 3. Collae- ris (AVON) 5250 M. 5000 Meter snelwandelen: 1. P. Engelman (Pro Patria) 23 mln. 53,6 sec.;'2. Toscani (AAC) 24 mln. 20 sec.; 3. Lantlng (AAC) 26 mln. 42 sëc 4. M. Engelman (Pro Patria). Discuswerpen (dames): 1.' mej. Pels (ADA) 33,26 M.; 2. mej. Wevers (Hercules-Hebe) 33,25 M.3. mej. Koopmans (Atalanta) 30 07 M. 400 M. hordenloop (heeren): 1. W. Kaan (Haarlem) 572 sec.; 2. Beintema (Hellas) 50,8 sec.; 3. Prins (Bl.-Wit) 61,2 sec.; 4. V. d. Heu vel (BI.-Wit). Polsstokhoogspringen (heeren): 1. L. M. Oor schot (Brederodes) 3,70 M.; 2. Pasma (UDI) 3.60 M.; 3. D. van Genne (Alcm. Vlctrix) 3,60 meter. 4 x 100 M. estafette (heeren): 1. A. V. 1923 met de loopers Houtman, Mesman, Schultz, Benz en Berger in 425 sec. 2. Vlug en Lenig in 44,1 sec.; 3. Haarlem in 445 sec. 4 x 100 M. estafette dames)1. Brunhllde Gronln^gn) 512 sec.; 2. ADA (Amsterdam) 53,2 seojRfe- Brunhllde (Leiden) 53.7 sec. 5000 M. hardloopen (heeren) 1. Jan Zee gers (AAC) 15 min. 562 sec.; 2. Petit (AVON) 16 min. 65 sec.; 3. Bruyn (WFC) 16 min. 12 sec.; 4. Bakker (AVAC). 4 x 400 M. estafette (heeren)1. Vlug en Le nig (Den Haag) met de loopers Waele, Jansen, Dop en Klasema, in den tüd van 3 min. 25 1/5 sec. (nieuw Ned. record); 2. A.V. 1923 (Amster dam) met Robert, Oostermeijer, Berger en Bier huis in 3 mln. 32.9 sec.; 3 Blauw-Wlt in 3 mln. 332 sec. van Woerkom. Maar Benoit (F.) ging den Ne derlander nog voorbü, zoodat de beide Fran schen de eerste twee plaatsen bezetten. Hier door nam Frankrük de leiding in het klasse ment met 18 punten tegen Nederland 15. 1. Lauby (F.), tüd 2 mln. 59 2/5 sef.; 8. Be- nojt (F.) 3 mln. 51/5 sec.; 3. van Woerkom (N.) 3 mln. 7 3/5 sec.; 4. Paerl (N.) 3 mln. 9 sec. De voorlaatste wedstrijd was het nummer. 5X 50 meter vrüe stag estafette, waarbü Ffankrijk won met 2 mln. 23 3/5 sec., tegen een tüd van Nederland van 2 mln. 26 3/5 sec. De Fransche ploeg bestond uit van de Cas- i en Diener. De Nederlandsche ploeg was als volgt samenge steld: van Aalst, Reekers, van der Kamp, Mooy en Scheffer. De stand was hierna Nederland 20 punten, Frankrük 28 punten. De wedstrüd was dus reeds verloren, ook al zou Nederland den waterpolowedstrijd van Frankrük winnen. Dit geschiedde Inderdaad, waardoor Nederland 30 punten behaalde en Frankrük in den eindstand 33 punten. Wat den waterpolowedstrijd betreft, deze ont moeting werd geleld door den Belg Tensin, die streng tegen te ruw spel optrad. Holland nam de leiding door een schot van Mooy, doch nog voor de rust gaf Bush een fraaien treffer. De stand was weer gelük. Na de rust gaf van der Kamp Nederland wederom de leiding, waarna Frankrük hevig kwam opzetten. Onze keeper van Ooctveen ver dedigde zün doel echter uitstekend. De Neder landsche uitvallen bleven echter gevaarlük en toen Reekers uit een dezer uitvallen opnieuw scoorde, was het pleit beslecht en had Holland met 31 gewonnen. Eindstand 31 voor Nederland. Klassement Frankrük 33 punten. Nederland 30 punten. Bulten deze wedstrüden om vonden nog eenige ontmoetingen plaats in -het schoon- springen. Zoo won de Fransche kampioene Mlle. Poirier van Truus Klapwük met gering verschil. Mlle. Poirier behaalde 75.50 punten en Truus Klapwi_ik-5ig2 punten. Bü de heerenging de strüd tusschen* den Franschman Cazhmauyo en Dennenboom en Lotgering. De Franschman won met 140 78 pun ten tegen Dennenboom 129 en Lotgering 121.41 punten. De wedstrüden zün uitstekend gestaagd, ter wül door de leiders van de Nederlandsche ploeg de heeren van Doorn en G. Blitz uitnemend werk werd verricht. De laatste resultaten van den wedstrüd MonacoZwitserland voor den Davlsbeker 1934 luidden Ellmer (Monaco) Fishes (Zwitserland) sloeg Landau-(Monaco) 6—2. -1, 6 3. Eindstand 41 voor Zwitserland. Aanvankelük hadden de Amsterdammers de leiding, doch na de tweede baan kwam hierin reeds verandering en wisten de Hagenaars on bedreigd te winnen. Bü de A. V. 1923 liep als dcMe man onze sprinter Chris Berger, die, hoe wel hü bet natuurlük niet kon bolwerken tegen Dop toch een mooien tüd maakte van 49 een- vüfde sec. Wat de werp- en springnummers hierover het volgende: Büzondere prestaties zün hier zoowel bü de dames als bü de heeren niet geleverd. Zü ble ven alle beneden die van het vorig jaar bü d® kampioenschappen. Het vèrspringen voor heeren was voor den kampioen van het vorig jaar, den D. F. C.er Immers dit wereld-wieler-kampioenschap is als een flits aan ons voorbügegaan, zoodat we in Parüs nauwelüks tüd hadden om adem te ha len, laat staan om te eten, laat staan om rustig onze journalistieke beschouwingen te geven. Het was één lange sprint, één jacht met klassemen ten. Heel dit wieler-festün was gecomprimeerd in vier dagen tüds en op het laatst draalden de fietsen in onze droomen rond ons bed. Het woren maar wielen die suisden. Nu is dat alles gode zü dank voorbü en wü zetten ons kalmpjes neder tot het schrijven van „memoires We behoeven niet tang te zoe ken: van Egmond’s wereldkampioenschap staat als een lichtende fakkel boven alles uit. En Ja ren na deze, wanneer de prestaties van 'n' Speicher en ’n Lacuqehaye vergeten zullen we zen, zal de finale van den Haarlemmer nog in kersversche herinnering liggen, zullen wü nog voor ons zien den man, die met opgeheven hoofd en hand door de finish ging van den beslissen den rit, met nujlen daar achter zün rivaal, set onzichtbaar in het verre verschiet. Inderdaad: zóó groot was het verschil: me ters, mülen haast. En dit stemt ons tot vreugde. Niet een stommigheidje van den een of een pienter oogenblik van den ander hebben van Egmond kampioen gemaakt. Neen, Jacques be hoort niet tot de goochemerds van een wieler baan. Hü behoort niet tot de loerdere-naar- llnks-en-rechta, sluipt niet als een beangste kat achter t wiel van een ander: Jacques fietst. Hü is één bonk spieren en één bonk lauwigheid. Ik heb hem dood-kalm gezien bü den-start van den alles-beslissenden rit, heb hem op den avond van zün wereld-kampioensqh»P gespro ken in de straten van Parijs en 1 was of zelfs dat wereld-kamploenschap langs zün koude Ueeren ging. Hü »ei het zoo nuchter, over die finale; toen die snaak M de Marathon-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 19