c REGENJASSEN J. B. Koster, Alkmaar STA DSNIEUWS c Alkmaar, 24 Aug. AMSTERDAM BËURSyAN DE APOTHEEK DE WITTE ZWAAN MARKTEN s Wisselkoersen ROBINSON CRUSOE’S AVONTUREN Weg met de werkloosheid Leve de Nederlandsche ROBINSONschoen don: DONDERDAG 24 AUGUSTUS ALCMARIA VICTRIX Kardinaal Fumasoni I Biondi VLAGT MEER GABARDINE Bi LODEN FALCON IN DIVERSE KLEUREN EN PRIJZEN BEEMSTER Programma gem. radio-bedryf Vrachtauto in beslag genomen l Pols gebroken T entoonatellingen Aanrijding DE KERMIS Naar buiten! BURGERLIJKE STAND „VLIEGENIER DES DOODS Cinema American” G 24 AUGUSTUS 1933 MEYER HAMEL’S REVUE 1933 He L Een Holland ache fakir in Cabaret-Central Voorzichtig met kinderen op de fiets H NAAR HET DUITSCH Hg s VAN RUDOLF HERZOG GUMMI 24 BE i« b. Ami belf POTASCH EN PERLEMOER IN ’T GULDEN VLIES Apothekera-nachtdienat Heropening zaak Verhinderd naar ont land te komen AA Alex de rekenen. VRIJDAG 25 AUGUSTUS Aange- vette Schapen 8.0014.00. 112 Lammeren 3.00 i DONDERDAG. 24 Aug. Madge en Muriel, de twee lepe laars. brachten twee watermeloenen van de bewaarplaats naar de keuken, doch dat ging niet gemakkelük want de ondeugende aardmannetjes over- vielen hen en beschoten hen met pijl en boog. „De aardmannetjes denken, dat de meloenen aardige schietschijven zün", Voi Heden Heden merkte Topsy op, maar wat zal Ivy er wel van zeggen. Ze wacht op de meloenen.’* Ivy kwam op het strand om naar toen ze Madge en Muriel zag, schrok B meloenen hebben de „We ge bracht,” zei Muriel. „Meloenen", riep Ivy, ..noem je dat Ble< meloenen, ze lijken meer op spelden kussens. gelijk terug en brengt me twee an ti dere.” ■rt (Morgenavond vervolg.) (Ingezonden Mededeeling) 6*,s klant vertrokken riep Heinrich verschrikt. Je wilt XI Van - de lepelaars te kijken, omdat ze erg om de meloenen verlegen was. Doch nog komt Amcri- Door de politie is gistermorgen een vracht auto in beslag genomen, welke niet in voldoen den rtaat van onderhoud verkeerde, terwijl een krachtig werkende handrem ontbrak. Proces verbaal zal worden opgemaakt. 67 60 60JÏ 13K 172 97H 5^ 62 58 60 te op Vorige Koersen 210 118 80 137. 136 26 143 33 17 17 13 57 4oy, 27 136 134 26 142K 13 l« Vorige Koersen 8.16J4 59.02 9.70 34.584 47.84 Heden 8.154 59.00 9.70 14.574 47 80 33 17 17 13 554 124 125 1044 4.10—4.40, 2.60—2 80. 36 60 42.20 41 20 t81 13.05 7 35 20.75 2024 106 75 44 38 26 974 77 45 30 29 51 41 2% oud Nut «Kt ▼oo net werl ter ker. O 3i BK telt BK In i beh lett 894 604 26 194 174 14 1364 124 125 104 hun of i ten TU der dit 1004 1014 101’» 99*4 1014 8«4 394 14 1734 98 6 11% 64 90 3»,» 174 14 2IV* 64 18 BI nn n*n< ▼ete Brus «en sou febo ingei gun 12% 29'* 39% 9»,» 144 214 12% 284 38" 9 144 21 Vs 994 794 45 524 294 52 42 36.50 42.00 41.00 1.79 13.05 7 35 20.75 LANGESTRAAT MAGDALENENSTRAAT 914 614 264 194 177’, 14 139 894 34 17 14 214 6 18 P doe F» kon ia. 1 Ata get» bet de i 7 Fsl rro tel< als b*r ore «B Res Hm nn telt Uit Luzem werd te Wittem telegrafisch volgende teleurstellende tijding ontvangen: Kardinaal Fumasoni Biondi, die lijdend is aan suiker- en nierziekte, meldt, dat hjj tot zijn groote spijt nlef'“op den jaarstond van wijlen Z. Em Ka rd van Rossum kan komen.i omdat h<j op raad van zijn dokter moet terugkeeren naar Rome. De pontificale rouwdienst zal op hetzelfde uur te Wittem gehouden worden. personeel lekker gemaakt en ze door fooien en beloften voor zich gewonnen. Wanneer u na verloop van de twee jaar niets voor de voort zetting van de afspraak met hem soudt voelen en het contract zou opzeggen, dan zouden op denzelfden dag Dores, die vrijwel onmisbaar is. omdat hy met alles op de hoogte is en Pfalzdort wiens leertijd dan ongeveer afgeloopen zou zijn, het werk neerleggen en zoo zou de heele boel in t honderd Iqopen. U «iet, het is een duivelsch plan. Verder, hijgde de apotheker. Verder heeft die mooie bedrijfsleider u het leven zuur gemaakt, dóórdat hij met geregelde tusschenpoozen de Witte Zwaan boven de deur van de apotheek liet weghalen en u het dier zelfs op reis nastuurde. Hij wilde u zoolang trei teren, dat u van ergernis en door behoefte aan rust u zou terugtrekken -Allemaal trucs, om den prijs te drukken en u te dwingen gauwer toe te geven. Dat is gemeen, tandeknarste de apotheker. Dat is verduiveld gemeen! Hannes, vervolgde de provisor, op wiens geloofwaardigheid ik kan bouwen, heeft de sa menzweerders in opdracht van mjj bespied. Hij heeft gezien, dat op den avond, dat de Zwaan voor den eersten keer werd weggehaald. Pfalz- dorf met Dores en een vreemde persoon uit de kroeg kwam en voor de deur samen stonden “te fluisteren. Ik vraag u, wat moet een ontwikkelde jonge man in zulk 'n gezelschap? Ontzettend! Nadat meneer Barenfeld op die manier ge- De Zandhoeve (Bergen): S.O.S.-tentoonstel- llng van werken van Berger schilders. Geopend van 7 tot 21 Augustus van 11 tot 1230, van 2 8 uur en van 8—10 uur. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Rome Praag Madrid Lyn 1 Hilversum, Lijn 2 Hulzen. Lijn 3 Da- ventry van 10.3524.00; Lijn 4 Langenberg van 10.501750; Zeesen van 173023 20; Frank fort van 23.3024.00. Aato-ongeval De vrachtauto van de zuivel fabriek Ons Belang te Middelie reed, vermoe delijk door een defect aan de stuurinrichting, te water. De chauffeur kreeg eenige hevig bloedende wonden en werd door dr. Hllbrands verbonden,. De auto werd geheel vernield. Rzbber A dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubber Serbadjadi Silap V. I. O. O Allied Inlercontin. Rubber Scheepvaart Java Ch. Japan Holl Amerika Lijn Dito Gem. Eigend. Kon. Ned. Stoomb. Scheepvaart-Unie Suiker H. V. A Jav. Cultuur N. I. w. U Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Spoorwegen Union Pacific Wabash Erie Kansas City South South. Railw Chic. Mllw Maxwell L. Gr. De Zondag- en nachtdienst wordt tn de week van 20 tot en met 26 Augustus waarge nomen door de apotheek van H J F Wanna. Ritsevoort 5. Toen gisteravond de zes-jarige Kees Metse laar, wonende v. d. Woudestraat 23 op het sportpark op een boetje wilde klauteren, kwam hij te vallen, met het gevolg, dat hij z'n linker pols brak. Het werd naar het Centraal Zie kenhuis gebracht. Gistermorgen geraakte een driejarig meisje, dat achter op het rijwiel bestuurd door haar vader, was gezeten, met haar linkervoet tus- schen de spaken, tengevolge waarvan zij enkele schaafwondjes opliep Na verbonden te zijn, is zy met haar vader huiswaarts gekeerd Het bestuur der Oranje-Vereenlging schrijft ons: De verjaardagen van bet Vorstenhuis ken merken zich te Alkmaar in de laatste Jaren doorgaans door weinig vlaggenvertoon. Alge Er broeit een samenzwering tegen ons. O kunt me gerust gelooven, zei meneer Rose op somberen, overtuigenden toon en hij wreef zich in «ijn handen bij deze opmerking, want het was buiten koud herfstweer. De heer Rose sprak in t algemeen op een anderen toon dan vroe ger. sinds hij van de begrafenis van zijn tante was teruggekeerd; een toon, heelemaal in over- Getrouwd Cornells Komen en Theodora Keysper Jacobus Schoonhoven en Catharina Wolf Gerardus Vader en Henrita Kempers Aldert Molenaar en Antje Jongedfjk. Stedelijke Muziektuin: Concert door R K. Harmonie St Cecilia van 810 uur. kantoor hem tienmaal naar de maan gewenscht had. Maar niettegenstaande dit. keerde meneer Rose niet terug Een paragraaf in zijn phartna- copoea over venkelhonlg en hoestmludeltjes scheen hem levendig te Interesseeren. (Wordt vervolgd). Zondag. Maandag. Dinsdag en Woensdag van de Alkmaarsche kermlsweek Wórden in 1 Gul den Vlies vier voorstellingen van de alom- bekende lach-schlager „Potasch en Perlemoer’ gegeven. Hoeveel malen dit „plesante" stuk wel opgevoerd is geworden? Ontelbare malen. En altijd trekt het volle zalen. De zaal van ’t Gulden Vlies zal de eerste vier dagen weer daveren van den lach en het enthousiasme van het publiek zal enorm zjjn En vooral nu de hoofdrollen vervuld worden door niemand minder dan Cor Ruys en Louis de Bree Er zjjn waarlijk geen betere te vinden De „Telegraaf" schreef over deze opvoering 100»/» 101% 1014 99»'» 101 884 394 ALKMAAR. 2 veiling Aardap, 60vl« - kool Gedurende de kermlsweek treedt in de boven zaal van Café „Central” wederom een uitge- brèid cabaret-gezelschap op. onder leiding van Herman Dlederlchs, voor Alkmaar geen onbe kende. Dr. Caügarl. de bekende goochelaar, met zijn geheimzinnige handen, bijgestaan door een dame, die luistert naar den naam Ellen Fay, «al de bezoekers verstomd doen staan over zijn wonderlijke kunsten. Het duo Orphan zal het publiek vergasten op aardige levensliedjes, terwijl Mr Bill, die de kunst van buikspreken verstaat, een musical act ten beste zal geven. De clou van dit cabaret-ensemble is dit jaar eehter het optreden van een fakir, maar dan ■n Hollandschen fakir, Hacheck genaamd. Deze heer, die In vele landen der wereld gezworven heeft, o.a. in Indlë. Noord- en Zuld-Amerika, Hongarije, Bulgarije, Duitschland. Frankrijk. Italië, Japan enz. en verkeerd heeft zoowel on der de Indische fakirs als de Mexicaansche cowboys, vertoont onbegrijpelijke en ongeloofe- Hjke staaltjes van kracht en ongevoeligheid. De man gebruikt z!Jn tong als een naaldenkussen en rijgt tn z’n maag ’n 15-tal naalden aan een draad; we zouden het niet neerschrijven, als wjj er zelf niet getuige van waren geweest. Tusschen z’n tanden bijt hjj een cent in tweeën of vouwt hü dit muntstuk vierdubbel. Een krachtstaalt je vertoonde hjj ons door, ter wijl hü achterover op handen en voeten stond, vijf volwassen menschen op z’n lichaam te tor sen; hetzelfde doet hjj met 10 menschen. Behoudens goedkeuring van den Commissaris van Politie zal hjj Zaterdag een demonstratie geven door twee auto's, waarvan op volle kracht de motor draalt, in bedwang te houden. Dat de heer Hacheck dus iets kan vertoonen, dat „noch nle dagewesen” is, dat staat vast. Wij komen er de volgende week, na ons be zoek aan cabaret Central, nog op terag. De heer De Gier heeft, als vooruitstrevend zakenman, het noodzakelijk geacht zyn zaak geheel naar de eischen des tijds in te richten. Hu heeft tot dat doel den architect, den heer Rüendam in den arm genomen, die voor hem een flink modern winkelhuis ontwierp dat aan alle redelijke eischen voldoet. Na een grondige verbouwing kon de winkel een oppervlakte krijgen, ruim twee keer zoo groot als voorheen. Deze winkel maakt door zijn smaakvolle aankleeding een zeer prettiger, indruk. Het plavond is van Beaverboard, de wanden van een grijs behang en de vloerbedek king van keurige beige cocosmatten. De kasten zijn van donker eikenhout en de toonbanken van een licht eikenhout. Het is het vermelden waard, dat de heer De Gier deze toonbanken die Inderdaad zeer keurig zijn en een deel der kasten, zelf heeft vervaardigd. Achter de winkel is een ruim licht atelier ingericht, terwijl daarnaast een Inrichting voor centrale verwarmng is gemaakt. De pui der winkel is geheel van Ijzer, vervaar digd door de firma Gorter te Zaandam en de eerste ijzeren pui in Alkmaar. Een viertal etalages geven ruimschoots gele genheid tot het uitstallen van de fraaie mode artikelen. welke de heer De Gier verkoopt. Vermelden we ten slotte, wie het zijne tbt deze fraaie verbetering heeft bijgedragen. De heer Koorn was de aannemer, de heer Mole naar de schilder, de heer Meiman electriceln. de heer Roobeek stoffeerder en de firma de Vries verzorgde de centrale verwarming. 25 O, zei Heinrich, dat is droevig voor Rose. Ja heel droevig, bevestigde Dores H|j fluit anders al den heelen avond een vroolyk wijsje! Praat niet zoo lichtzinnig, verweet Hein rich zijn bondgenoot; al kun Je den provisor niet uitstaan, met iemand die in rouw is, mag Je den spot niet drijven. De drommel mag me halen, verzekerde de huisknecht, als ik ook maar met één enkel woord gesproken heb over iemand, die in rouw is Mijnheer Pfalzdorf, de provisor in rouw? Hij heeft zoo lang en vurig haar dood gewenscht. dat ze waarschijnlijk alleen daarvan al gestor ven is! Ze waren inmiddels de binnenplaats over ge stoken Waar zit Hannes? vroeg Heinrich. Boven bij zijn rooden vriend. De provisor heeft hem gezegd, dat hij op zfjn kamer moest komen, om «Ijn zwarte Jas schoon te maken want morgen is de begrafenis. Ruikt u niets? doorgaans door meen is trouwens de klacht, °dat op nationale feestdagen in ons land weinig wordt gevlagd. Toch zou hierin met weinig moeite en kosten verandering kunnen worden gebracht. Het Rltsevoort gaf onlangs het voorbeeld, hoe door een actieve buurtvereeniging veel kan worden bereikt in dezen. Ook op andere wyze nog kan het uitsteken der vlaggen worden bevorderd. De gewone vlaggen hebben het bezwaar, dat zij niet goedkoop «ijn en het uitsteken niet ge- makkelijk gaat. Om hieraan tegemoet te komen heeft het Rotterdamsch Comité ter behartiging van nationale belangen, waarvan de heer H. Ringers secretaris is, een z.g. eenheidsvlar in den handel gebracht, die in Rotterdam in en kele bekende magazijnen verkrijgbaar is gesteld en die thans ook te Alkmaar is te vei krijgen bi» de firma Vroom en Dreesmann. Deze eenheidsvlag bestaat uit een witgelakte grenenhouten stok met knop, waaraan een wol len kleurechte vlag. 1 50 M lang en 1 M breed. Hierbij behoort een geschilderde Ijzeren koker, die gemakkelyk aan raam of deurpost kan wor den bevestigd. Dit alles voor een luttelen prijs. De kleuren der vlaggen zijn naar keuze rood- wlt-blauw. oranje-wit-blauw of geheel oranje. Reeds mocht het Rotterdamsch Comité er in slagen in 1932 een 2400-tal vlaggen te plaatsen. Hieruit blijkt, dat de eenheidsvlag in een be hoefte voorziet. Vindt men de vlag wat klein, men plaatse er meer. Het ideaal zou zijn voor elk venster een vlag. Wat zou een huis, een straat, een stad er dan feestelijk uitzien' De Oranje-Vereenlging hoopt, dat velen in het bovenstaande aanleiding mogen vinden ter gelegenheid van den verjaardag van de Konin gin op 31 Augustus as. de vlaggen uit te steken, opdat de geheele stad een feestelijk aanzien krijgt. Nu bovendien het voornemen bestaat, t dat Prinses Juliana de 8 October-feesten zal bezoeken, verdient het aanbeveling niet met de aanschaffing van een vlag te wachten en deze reeds op Koninginnedag uit te steken. noodig. Wat zou er dan van de gezelligheid hier gerecht komen? Ik heb er al eens over nagedacht, zei de huisknecht ernstig: Als meneer BArenfeld de zaak kreeg, dan zou hjj misschien voor Jette en mij een woning laten inrichten. Maar die roode salamander? Daar komt niets van in. Enfin, we zullen er maar eens over slapen! Heinrich ging dezen avond niet met het warme gevoel naar bed. dat hij zich aanvanke lijk In zijn geluksroes had gedacht. De omstandigheden wwfen plotseling veran derd Aan den stralenden hemel van zijn jonge liefde trokken zich wolken samen, leeltfke. som bere wolken, die den vorm van het gezicht van meneer Rose aannamen. Als die de apotheek kocht, of de heele raak en Konrad Barenfeld voor hem moest wijken? Dan had hij ook zijn steun verloren. En nu juist had hij dien noo dle. terwille 'van Vllma. Uit het vertrekje van den huisknecht klonk zacht en melancholiek ntata, ntata, het klari netspel van zijn lotgenoot. Deze uitzendingen geschieden geheel gratis en worden bekostigd uit het fonds voor zieke en zwakke verzekerden, dat St. Wlllibrordue bezit en gevormd wordt door een gedeelte van de winst tc reserveeren. Door den gezonden groet van deze Maat schappij worden de uitzendingen steeds belang- ryker. Het ruikt hier overal naar benzine. Die vuil poets! Mijnheer Rose heeft dus geërfd? Geërfd? herhaalde de huisknecht grijns lachend. Hoort u eens, ik zal het u Influisteren ik schaam me er voor het bedrag harop te noe men, dat zou te veel eer voor dien kerel zijn. Wét? riep Heinrich en deed een stap ach teruit. Drie honderd duizend Mark?! Dat is ón mogelijk. Dores knikte Nietwaar, het is gemeen! Als die tante nog leefde, zou ik een hekel aan haar hebben. Dus mijnheer Rose zal wel van positie ver anderen? Of hij! antwoordde Dores droog HU koopt nu vast de apotheek van den oude. Daar kun nen we ons wel op voorbereiden. Dat zal mijnheer Barenfeld ook wel niet aangenaam vinden. Die moet maar zien dat hü en ik een an der baantje krijgen. Dores, toch niet weg? Vkst! En de oude Dores boog zich over zijn pijp. Ik ben namelijk wat van plan. Zoo? Ja. Jette en ik willen trouwen. En hu blies nu de kamer vol rook, om zich aan den blik van zijn vriend te onttrekken. Maar daarom kun je hier toch wel als be diende blüven. Dores. Spreek er eens met me neer BArenfeld over, die zal het wel in orde maken. Je hoeft niet weg, Dores, dat Is niet tracht heeft u klein te krijgen (ik bedoel, klein in de beteekenls van het spoedig overdoen van de zaak) speelde hü zün laatsten truc uit, om zich van uw geld meester te maken, hü drong b(j u binnen. Wat? schreeuwde de apotheker, die bleek om zün neus werd. Heeft hü Ingebroken? Heeft hü zich dan aan mijn goed vergrepen? Ik wil kascontrole en inventarisatie van de goederen! Ik houd me aan 41, u kunt het bewijzen! Kalm, kalm, suste de provisor. Dj bedoel dat figuurlük. Maar de geldwolf was in zün zwakke plaats getroffen en liet zich niet gauw kalmeeren. Wat? flguurlük? Hoe flguurlük? U heeft toch zelf gezegd, dat hü binnengedrongen is Als u zoo doorgaat, verklaarde meneer Rose beleedigd. dan zal Ik. wal ik weet, voor mü houden. Met deze woorden ging hü de apotheek bin nen om een klant te bedienen en liet den apo theker in zün folterenden angst alleen. Hü kon nauwelüks wachten tot de was. Maar meneer Rose zorgde opzettelük lang werk te hebben en onderhield zich met zün klant op de meest aangename en uitvoerige wüze over de verandering van het weer. Einde lijk vertrok de man. nadat de apotheker In zün Allereerst zjj het merkwaardige feit gememo reerd. dat gisterenavond in Amsterdam .13 Mei 1933 r een schouwburg tot de laatste plaats uit verkocht was Cor Ruys en Louis de Bree ga'’en in het gezellige Rlka Hopper Theater „Potasch en Perlemoer" en men moet wel aannemen, dat het nog slechts de oude, beproefde successen zün. die de menschen naar het tooneel kunnen trekken. Het is overbodig, een beschrüvlng te geven van het stuk met zün echten Jiddischen humor, waartusschen een tikje ernst voor afwisseling zorgt. Potasch en Perlemoer Is bekend genoeg. Maar daar het niet over, zooals Ruys zou zeggen. We hebben gelachen, geschaterd van kwart over acht tot twaalf uur toe. Om Potasch die het ..spits" had. om Perlemoer den gewiek- sten zakenman, die toch alles ziet misloopen. Een hartelük applaus en vele bloemen be loonden de spelers voor de uitstekende vertol king. ze ervan. len zorgen. Rika Davids, eommère en Ludowsky met zün 12 girls. Als bijzondere attractie zal in deze revue optreden Tatjana Tamarova. solo-danseres van de Kon. Vlaamsche Opera. Een schat van costuums en décors, vervaar digd op Nederlandsche ateliers, naar modellen van Pascaud. Caston Zanel. Delattre en Max Weldy te Parijs, gedragen door de bloem der Hollandsche meisjes, schitterende lichteffecten (ontwerp Dennis Prosdy) en het orkest onder de beproefde leiding van den radlo-kunstenaar John Brookhouse Mac Carty zullen U in ver voering brengen. Tienduizenden in den lande genoten reeds van de Revue „De Bilt seintdoor de drie radlo-ultsendlngen (een unicum). Thans bent U in de gelegenheid deze revue met eigen oogen te aanschouwen. Summa Summarum: een Nederlandsche revue vervaardigd door Nefjerlandsche auteurs, ge speeld door Nederlandsche artlsten en musici. Een Nederlandsche onderneming verdient den steun van alle Nederlanders. Wü «ün er van overtuigd, dat. hetgeen proefondervindelük in Amsterdam en Rotter dam reeds gebleken is. door de samenwerking van Rido en Mcyer Hamel, het succes v^n ..Hallo Hierheen" en ..’n Geel Bandje Meneer" ook te dezer stede In elk opzicht zal worden overtroffen. Wü kunnen dus een bezoek aan de revue „De Bilt seintin de Schouwburgloge ..Dassi’’ Doelenveld. op 26, 27, 28. 29 en 30 Augustus ax wel aanbevelen. Zoekt toch op vreemden bodem niet Wat het eigen land U biedt. Staatsleeningen 5 Nederland 1919 *4 Nederland 1918 4K Nederland 1917 4 Nederland 1931 5 Nederland 1932 44 N. Ind 1926 AB 54 Youngleen Ranken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mü 'ndnstrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzüde Van Berkel's Pat Nieuwe Philips Kuch. Accoustiek Ned. Ford Indastr. Baitenland Anaconda Bethlehem Steel U. S. Steel U. S. Leather Intern. Nickel Stand. Brands Münbonw Boeten Münbouw Alg. Exploratie Redjang Lebong Petroleum Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Continental OU v Shell Union OU Evenals andere jaren. zond de N. V Ned. Verzekering Maatschappü ..Sint Willibrordus'' een 30-tal b'eekneusjes uit naar het kolonie- huls St. Joseph te Egmond. om aldaar een tüd verpleegd te worden. Met gebruinde gezichten en stralend van ge zondheid vertrokken de kinderen onder leiding van eenigé' Inspecteurs weder huiswaarts. Men kon het hun aanzien dat rust en buitenlucht en goede verzorging van dit koloniehuis hun aitwerking niet hadden gemist. Richard Barthelmess’ nieuwste film met de kermis in het theater Cinema can. Deze luchtfilm wordt, naast zün vorige vertolking in „Dawn Patrol", als Barthelmess' b( tcreatie beschouwd. Het scenario behandelt de gevaren en het opwindende beroep van de stoere navigators der lucht. Richard Barthelmess vertolkt de rol van een uit den oorlog teruggekeerden lucht held. die passagiersvluchten onderhoudt Het vliegtuig verongelukt in een zwaren storm, waardoor Richard wordt ontslagen. Ontmoedigd en niet wetend wat te doen, sluit hü zich aan bü een reizend circusgeaelschap. dat vliegdemonstraties geeft, en wordt daar verliefd op Sally Eilers, een parachuutsprlng- ster. De spannende handelingen van het be roep. alsmede hun romantische liefdesverhou ding. vormen het gegeven van het drama „Cen tral Airsport”. Barthelmess, van oordeel zünde. dat een vlie genier niet behoort te trouwen, omdat «tjn leven in handen van het noodlot ligt, verliest zijn ge liefde. Gebroken en vervuld van een niets ontziende roekeloosheid, wanneer hü bemerkt, dat het voorwerp züner liefde voor altüd vóór hem ver loren is. accepteert Barthelmess elk vUegenfers- baantje, dat genoeg gevaar oplevert. Een der- gelük baantje vindt hü a!s vliegenier in Zuid- Amerika. Door zün moed en zün verregaande roekeloosheid verwerft hü een wereldvermaard heid. Deze spannende First National-film bevat de meest belangrüke scènes, die ooit In vredestüd op het gebied van aviatiek zün vertoond De spanning wordt ten top gevoerd, wanneer Bar thelmess de passagiers van een in de Caribische zee z'nkend watervliegtuig redt. Wellman, een vroegere oorlogsvliegenier. on der wiens leiding Wings” en „Young Eagles” zün gemaakt, overtrof zichzelf met zün onge- loofelüke luchtprestaties in „Central Airsport". Verder spelen In de film nog nredë o.a Glenda Farrell, Harold Huber. James Murray, Claire McDowell Grant Mitchell etc. revue-speciallsten waarborgt een ongekend succes en terecht. ..De Bilt seintheeft stormenderhand Nederland veroverd. Meer dan 6 maanden werd deze revue te Amsterdam en Rotterdim voor stampvolle zalen opgevoerd. En dat in deze tüden De hoofdrollen «Ün in handen van Henriette Davids, de populaire revuester. die in deze revue tevens haar 30-jarig tooneeljubileum vierde, en hier ter stede vooral bekend is uit de Bouwmeester-revue. terwül het de directie gelukt is den eersten revue-kotniek van ons land Sylvain Poons „den pppulalren man" van Amsterdam en Rotterdam aan het gezelschap te verbinden. Bü dit .koppel" waaraan Jan Blok als derde is toegevoegd, is het komische gedeelte in ver trouwde handen. Verder treden op Sophie Köhler en Ad. Willebrandt die voor het vocale gedeelte zul- De kermis 1931 bracht U de succes-revue „Hallo Hierheen" van Rido. Pe kermis 1932 bracht U de schlager-revue ~’n Geel Bandje Meneer” van Meyer Hamel. Thans brengen wü U in 1933 als klap op den vuurpül de sensatie-revue ,X)e Bilt seint door Rido en Meyer Hamel te zamen vervaar digd. De groote reputatie van beide auteurs als Onder verwüzing naar een desbetreffende advertentie in dit nummer, herinneren wü de sportliefhebbers aan de gelegenheid om dona teurs-, tribune- en paddock-kaarten te koopen. De aandecht wordt erop gevestigd. d«t dona teurs dezelfde faciliteiten genieten als de leden, uitgezonderd dan het stemrecht. Nu de tribune van achteren gesloten is en men daar geen last heeft van kou en tocht kan men op de tribune op een aangenaam zitje gev: »eg G« Ulre SCHAGEN, 24 Aug. Elerveiling. Aanvoer 73000 Kipeieren: 52-54 3 90. 55-57 4 00. 58-60 4 00 -4 40. 61-63 4.10—4 40. 64-67 430—4.60. 300 Eendeieren 3.602 80. 17 Kalkoeneieren 4.60. WARMENHUIZEN. 23 Aug Zllvernep 6 40. Zll- verdrlelingen 2.50. Zllverulen 0.80. Slaboonen 7 00 8.50. Eteenheuner» 1.903 10. Schotscbe Mui zen 1.40. Roode kool 1 60. Witte kool 1 40 per 100 KG WINKEL. 23 Aug Appelen 3 009 00. Peren 3 0012 00. Pruimen 7.0019 00, Aalbessen 8.00 10.00. Druiven 18.0020.00. Tomaten 2 00430. Augurken 6 0013 00. Slaboonen 1 004.00. Snij boon en 2.00—6.00. Aardappelen 0.501 10 per 50 K.O. Kropsla 3.00—3 00. Meloenen 10 00—23 00, Komkommers 0 502 00 per 100 stuks. Wortelen 4.CO5 00 per 100 bos. Aange- 8c hot- sche muizen 0 751.40. groote 0.751 10. drie lingen 0.75. duken 0.751, eigenheimers 1.40 1.50, bl. eigenheimers 1.602.10. 15400 Kg. sper- cieboonen 250—1020, 300 Kg. snüboonen 2.80 7 40, 1700 Kg zllverulen: zllvernep 57.80. drie lingen 1.802.80, zllverulen 0 80. 7700 Kg. uien: gele nep 3.804.80. drielingen 1.90230, uien 2—2 40. 17200 Kgé roode kool 1—1.80. 58400 Kg gew. witte kool 0.701.40, 10.100 Kg. gele kool 1.50—220. HEILOO. 23 Aug Veilings ver. JBt. Wllllbror- dua" Andijvie 0.603.20. Kropsla 0.501.15 Komkommers 0.602 40 per 100. Meloenen 0 14 026 per stuk Tomaten 0 030.06. dikke Boonen 0 040.13. idem enkele 0 07O 14. fijne Trosboo- nen 0.130 19. Peulen 0 080 14. Snljboonen 0 04 —0 09. Raspers 0.130.17. Groentjes 0 06—0 14 Tulnboonen 0.030.08 per K G. Wortelen 0 40 0.90 oer 10 bos. SCHAGEN, 24 Aug. Vëemarkt. 8 Paarden 150.00—350.00, 6 Pinkstleren 40 00-^120 00 34 magere Geldekoeien 70.00110.00, 90 vette Oel- dekoeien 140 00—200.00, 12 Kalfkoelen 130.00— 180.00, 2 Pinken 51.00. 22 nuchtere Kalveren 6.00—16.00. 6 Bokken en Geiten 3 00—7 00. 6 magere Varkens 12.0018.0Ó, 42 vette Varkens 0.33—034 per K G 176 Biggen 9.00—12 00. 20 Konünen 020—125, 58 Kippen 0.30—070. 233 of <Ua Bur eenstemming met zün financieele positie en zijn modieuze kleeding. Want hü zag er uit om door een ringetje te halen. Er is al lang een samenzwering tegen ons op touw gezet, herhaalde hü. Apotheker Friedrich zat in zün klein kan toortje en keek zijn vertrouweling vol spanning aan. De apotheker noemde hem sinds de erfe nis getrouwelük; beste meneer Rose. Zeker, münheer Friedrich Ik koesterde al lang verdenking, maar tot dusverre vond ik het ntet gepast om u mün hulp aan te bieden. Nu is dat anders. Hü streek zich over zijn broekzak, waarin zün welgevulde portemonnale zet. De chef volgde peinzend deze beweging. U bent mij altüd sympathiek geweest, zei hü vertrouwelük. Spreekt u dus, zooals tusschen goede vrienden past. Dien münheer Barenfeld. begon de provi sor en hü streek zün das glad, heb ik eigenhjk nooit vertrouwd. Wat wilt u daarmee zeggen? Niets bepaalds. Maar, nietwaar, u was toch van plan hem de grosslefderij te verkoopen? Dat was mün plan onder zekere voor waarden natuurlijk. Ik heb den tüd- Zeker. En daarop heeft hü zün gemeene plannen gebouwd. Let op wat ik u aeg. Ik be weer. dat hü er u eenvoudig uit wil werken, zonder u een pfennig te moeten betalen. Gaat u voort, gaat u voort! Dat zchünt een Interessant verhaal te zullen worden. In de eerste plaats heeft die Barenfeld het 23 Aug. N.V. Alkmaarsche Export- ppelen 0.802 40 per 100 KG An- 0.803 30 per 100 stuks Appelen 3.00 Augurken 3.0017 00 per 100 oond. Bloem- I 16 0028 00. Idem II 3 007 00 per 100 stuks Druiven 19 0027.00 per 100 pond. Gele kool 2 203 10 per 100 K G Groene kool 4 00 7 00. Kropsla 0.501.90. Komkommers 1 002.50. Meloenen 7.0020.00 per 100 stuks Peren 3.00 7 00 per 100 pond Postelein 0 100 30 per bakje Rabarber 1 002 00 per 100 bos. Roode kool 3.30 per 100 K.G Selderie 0.501.10 per 100 boe. Spi nazie 0.300 48 per bak Snüboonen 3 008 00. per 100 pond Spercleboonen, c^bbele 030-1 50 per zak Tomaten 1 OO -3 50 per 100 pond Uien 2 90 per 100 K.G. Wortelen 1507.00 per 100 boe BARNEVELD, aanvoer 1 180.000 eieren. 4.40— 4.95 per 1Ö0 stuks. Handel vlug BROEK OP LANGENDIJK. 24 Aug. voerd werden: 700 Kg tomaten: A 3.904. B len: Schotsche muize 0.75190. eigenheimers 2.10230. bl. eigenheimers 0.750 80, due of 4 90. C 2.80—2 90. CC 2.—, 100 000 Kg aardappe- —7.50, Haantjes 0.250.75. york 0 750.90. 500 bos wortelen 2 30. 46000 roo- SCHAGEN. 24 Aug. de kool 1—2.30. 34OÓÖ Kg gele kool 1—2.50. 67000 Kg. vroege witte kool 1302.10. 3500 KG. Uien: Gele Uien 230—330. Gele Drielingen 1.70—130, Gele Nep 3 60—4 00 2700 KG. Slaboonen 5.20—930 1250 KG Bieten 0801.30. 900 K.G. Druiven: Allcanters 38.10. Frankenthalers 46 90 635 stuks Bloemkool: le soort 1430—19.00. 2é soort 650 NOORDSCHARWOUDE. 24 Au» voerd werden 96000 Kg. aardappelen’ Gistermiddag vond tegenover «len hoek Dub bele BuurtPatemösterstraat een aanrüding plaats tusschen een auto en een driewielige bakfiets, beladen met fruit. De auto kwam uit de richting der Groote Kerk en bemerkte te laat, dat uit de Dubbele Buurt eveneens een auto de Patemosterstraat kwam oprijden, waar door eersibedoe'de auto bij het naaar links uithalen tegen de bakfiets, welke uit tegenover gestelde richting kwam, botste en hierdoor eenig fruit op den grond viel en beschadigd werd De schade is onderling geregeld. Gaan jullie beide zoo gauw mo- 7 AV~- 4

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 10