Laatste Nieuws J Rondvlucht 1933 ZATERDAG 26 AUGUSTUS Stemming De start verliep vlot WERELDTITEL DAMMEN Davisbeker 1934 ONZE ROEIERS IN HONGARIJE De tweede party Reuzel in de mélange? Mogelijkheid niet uit gesloten Spoedig in Den Haag verwacht BEDR1EGELUKE BANKBREUK Bacon naar Engeland De verdachte gearresteerd Nieuwe invoerbeperkingen te verwachten „DEN PIJN” VERSLAGEN DE MISDAAD TE NUTH Op de Bossche baan ERNSTIGE AANRIJDING Crisis-botermerk DE NIEUWE GEZANT UIT SPANJE INTERNATIONAAL DAMES- HOCKEYTORNOOI Het werelduurrecord verbeterd Jongen kon niet tijdig uit den weg komen Het volgend jaar inter nationaal? Rajchenbach daagt Herman de Jongh uit GELD VAN ARBEIDERS GE STOLEN Onschadelijk gemaakt 3 Leden van een internationale bende gearesteerd eerste voorwaarde voor het sla gen van den tocht rond en over ons' land vervuld Behandeling voor de rechtbank Inbraak in een Purmerender waschinrichting Italië heeft een 20 voorsprong op Nederland Slechts één ploeg heeft succes Aan boord van de „Leeuwerik” Het einde van den eereten dag Een pechvogel Belangstelling bijzonder groot vTiwsctwn elf uur en kwart over elf zyn de deelnemende toestellen van Schiphol vertrok ken. Na een prachtlgen tocht over Noord-Hoi- land vla de oude stadjes Hoorn en Medembllk. waar ter gelegenheid van deze luchtvlootrevue de vlaggen uithingen, en de geheele bevolking was uitgeloopen, ging het parcours vlaDen Oever, het uiterste oostpunt van het ex-eiland Wlerlngen, naar het militaire vllegvld De Kooy. Maandag 28 Aug. 1933 Zondag 27 Aug. 1933 orkest o. 1. 1875 M. 4 (Ongecorrigeerd). 1 1 I 1 1 1 «e* zou VOOR NADERS BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS De jongen bleef met rijn fiets voor de brug wachten om de touringcar gelegenheid te ge ven te passeeren. Aangezien de weg ter plaat se echter smal is en er vrij veel menschen voor de brug stonden, kon de jongen niet voldoen de naar rechts uitwijken, zoodat hij door le touringcar, die zeer kalm reed, werd aangere den. Het Unkervoorwiel ging over het lichaam heen, waardoor de jongen aan beide beenen zeer ernstig werd gewond. In zorgwekkenden toestand is hij naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebrachlr i 9 4 1 1 1 1 1 I 1 1 1 i 1 1 I I I 1 1 1 I negen van Amsterdam De plaats. LANOENBERG, 472 M. 120 Concert o. 1. v. Eysoldt 4.50 Vesperconcert 11.05 Dansmuziek. dat soo 4 1 J I 1 I 1 J I 1 I 1 1 4 Groningen, landing»- De Crlsis-Zulvelcentrale maakt bekend, dat voor de week van 27 Aug. tot en met 2 Sep tember de prijs van het crisis-botermerk op 1 per K.G. en die van de vervoervergunnlng voor bultenlandsche boter op ƒ1.10 per K.O. !s vastgesteld. De politie te Almelo heeft gisteren gearresteerd den 37-J. eigenaar van den schouwburg annex café-restaurant en uitspanning ..Het Joostman" die er van verdacht wordt bedrieglijke bank breuk te hebben gepleegd. De man is deze week failliet verklaard en zou goederen aan den in boedel hebben onttrokken, terwijl hy wist, dat het faillissement niet te voorkomen was. Een jaar geleden is de uitspanning totaal afgebrand en op grootscheepsche wijze herbouwd. opening vond ruim een maand geleden Donderdagavond te omstreeks half tien 's nabij de Gouwslulsche brug te Aipben a. d Rijn de elfjarige Arie van der Panne overreden door een touringcar van de autobusonderne ming Vlos uit Wateringen. I De te Maastricht gedetineerde molenaars knecht J. J.. zal 4 September voor de Arron dissementsrechtbank te Maastricht terecht staan, wegens den afschuweUJken moord ge pleegd op den molonaar 8. en diens vrouw. J. is toerekenbaar verklaard. KALUNDBURO. 1153 M.: 13.30 Strijkor kest onder leiding van Max Skalka. 3.20 Omroenorkest onder leiding van Launv Grondahl. 5 20 Gramofoonmuzlek. 8.20 Operetteconcert door het omroenorkest on der leiding van Emli Reesen. 9.50 Gramo foonmuzlek. 10.45 Kamermuziek. De tweede partij tusschen Rado en Karsten werd een sprekende overwinning voor den Ita liaan. die in drie straights sets won. n.L 61, 83. 61. De stand is hiermede 20 voor Ita lic, zoodat de kans op een Italiaanscbe over winning buitengewoon groot is. Rado behaalde een even snelle als sprekende zege op den Nederlander. Karsten kreeg vrijwel geen voet aan den grond en alleen in den twee den set leek het er even op. dat hij het juiste tegenspel had gevonden, maar nadat hij met 21 de leiding had gehad, ging ook deze set spoedig verloren. In den eersten set werd het 10 voor Rado. waarna Karsten gelijk maakte. Daarna sloeg de Italiaan vijf games achter el kaar. In den tweeden set nam Karsten de leiding met 10, Rado won de volgende game, doch Karsten hernam de leiding. Daarna sloeg Rado vier games achter elkaar en op 52 werd het toen 53 voor Rado. Met 83 was da tweede set voor Rado. In den derden set was het zeer snel 50 voor den Italiaan. Toen maakte Karsten nog een game, doch met 8—1 won Rado op even snelle als overtuigende wijze. MILAAN. 331 M. 7.30 Gramofoonmu zlek 8.50 ..Emlral". opera in een be drijf van Barllli. ROME. 441 M. 8 0S Operetta:ultzen- "‘na rif irpvarifprri Mncfirt 7.3Ó^lano- Naar wjj vernemen, zal de nieuwe Spaansche gezant, de heer Justo Gomez Overin waar schijnlijk in het begin der volgende week in Den Haag aankomen en de "leiding der legatie op zich nemen. De heer Overin Is tot nu toe aan het Spaan sche Ministerie van Bultenlandsche Slaken ver bonden geweest als secretaris-generaal. Op de Bossche Wielerbaan werden Vrijdag avond onder matige belangstelling wedstrijden verreden, waarvan het voornaamste nummer was een omnium tusschen Slaats en Pijnen burg. De grootste belangstelling bestond begrij pelijkerwijs voor de achtervolging tusschen dit tweetal, daar Slaats immers kort geleden zoo wel Van Hout als Braspenning op dit nummer had geslagen. Ook Pijnenburg moest er heden avond aan gelooven. Hij verloor den strijd, die. over 5000 Meter ging, met 60 Meter. Slaats maakte een rijd van 8 min. 49 sec. Daar Pijnen burg zoowel de sprint- als de tjjdrace van het zelfde nummer won, werd hij in den totaal- ultslag winnaar. Een omnium tusschen de amateurs Kremers (Tilburg) en Krijnen (Den Bosch) werd door eerstgenoemde gewonnen. III UCU MVsJAUXK.UUA.il vankelijk nog grooter. maar toen de Stele n#, met 40 de leiding had, probeerde Timmer di; tuatie nog te redden, doch met 83 kwam1 het einde van den set en daarmede de eerste ov<er- wlnning van Italië. Van 6 tot 10 September as. zal te Kopen hagen ter gelegenheid van het daar te houden congres van den Internationalen Dameahocxey- bond een dameshockeytournooi worden ge speeld, waarvan het program als volgt luidt: 6 September: Vereenigde StatenBritsche Dominions: 7 September: DuitschlandVeree nigde Staten. IerlandWales en Engeland Nederland, DenemarkenSchotland; 9 Sep tember DuitschlandN e d e r 1 a n d. Britsche Dominions—Deensch reserve-elftal. Denemar ken—Ierland, EngelandSchotland: 10 Septem ber: Britsche DominionsReserve team engere landen, Nederlan dWales, Duitschland Schotland, Vereenigde StatenIerland, Dene marken—Engeland. We verwarren maar al te spoedig in ons leven een godsdienstige stem ming met ware vroomheid Soms voelen we ons by het opstaan of het ter ruste gaan bijzonder „gedispo neerd" dat vreemde woord behoort er wonderwel by -om te bidden. We hebben een zeker behagen in het gebed. Een vrome stemming komt over ons. We maken een uitstapje naar een beêvaartplaats en we komen Jn BERLIJN. 419 M.: 4 50 Populair concert. 8 50 Omroeporkest. 10.20 Berichten en dansmuziek. beêvaartplaats stemming”. Dat kan heel best zijn, maar we moeten toch voorzichtig wezen ons zelf niet te bedriegen en niet zoo’n godsdienstige stemming voor werke iyke vroomheid aan te zien. Ze kan een uitvloeisel van werkeiyke vroom heid zijn, doch ze is er niet identiek mee. Werkeiyke vroomheid hangt niet van stemmingen af. Werkeiyke vroomheid doet haar plicht hoe hard en zwaar die ook moge wezen. Wer keiyke vroomheid bidt tot den Vader óók.... ja: juist als het gemoed dor is. Werkeiyke vroomheid gelooft in Gods woord, ook al ziet ze geen won der, ook al wordt de stemming niet aangeraakt door de historie van een genadeoord. Vrome gezindheid, vrome stem ming is een te. waar deer en iets. Maar we moeten ons zelf niet bedriegen door vrome stemming maar altijd voor ware vroomheid aan te zien. Op de banen van de ME.TjB te Schevenln- gen is Vrijdagmiddag de wedstrijd Nederland— Italië voor de derde ronde voor het Davisbeker- tomooi 1934 aangevangen met de partij Tim mer—de Stefani. Na harden strijd won de Ita liaan in vjjf sets. De Stefani (Italië) sloeg Tim mer (Nederland) met 119. 57, 46, 82, Naar Reuter te Londen vernam, wordt ver wacht, dat de Invoer van bacon op 15 Sept, as. opnieuw zal worden ingekrompen In ver band met de groote Engelse he bacon-productie volgens program van het Engelsche ministerie van Landbouw inzake steun aan de bacon-pro- duoènten. Tusschen het departement en de vertegen woordigers der bacon-exporteerende landen heb ben besprekingen plaats gevonden, waarbij een percentage van tien pet. voorlooplg werd noemd. waarmee de Invoer in September worden verminderd. Wat de concessie betreft, die voor het vacan- tieseizoen officieel aan de bacon-belangen is toegestaan, werd bekend, dat krachtens de En- gelsch-Deensche overeenkomst het Deensche aandeel van 62 pct. van den totalen Brtschen bacon-lnvoer in de afgeloopen maand “n weinig Mj dit percentage ten achter Is gebleven. Het verschil moest, zooals men weet, in de komende ses maanden worden ingehaald, in verband waarmee het ministerie erin toestemde hiervan een hoeveelheid van 10.006 cwt spoedig mogelijk zou worden ingevoerd. Omtrent het verloop van den kamp nog het volgende: Voor een groote schare belangstellenden zijn op de benen van de M E TS, te Schevenlngen. de eerste enkelspelen aangevangen van den Devisbekerwedstrljd NederlandItalië. Het mooie weer had een drom van belangstellenden naar Schevenlngen gelokt, die hebben genoten van een spannend duel tusschen Timmer en de Stefani. de sterkste spelers van belde ploegen, welke strijd tenslotte gewonnen werd door den Italiaan, doch niet dan na vijf sets kon hy zijn meerderheid bewijzen. Reeds in den eersten set ontbrak het niet aan spanning. Trimmer behaalde eerst een kleinen voorsprong, dien hy kon behouden, doch ten slotte werd het 9—9, waarna de Italiaan er Hg van maakte. De Stefani leidde met 10 set. Toen toonde Timmer ten volle zijn vechtlust en ofschoon het er aanvankelijk op leek, dat de Stefani ook den tweeden set zou winnen, her stelde Timmer zich krachtig om dan met 7—5 te winnen. In den derden set had Timmer een voor sprong met 40. Weliswaar haalde de Italiaan,^, op tot 44, maar toen was het met hem jge- daan en werd het 84 voor onsen landgenoot. Timmer leidde dus met 3 tegen 1 set. De "kans op een overwinning leek nabtj. Maar de Italiaan dacht er anders over. Hy miaakta korte metten met zijn tegenstander in di»n vier den set. waarin hy spoedig met 30 lelckde. De Stefani won den 4en set tenslotte met 83. Zoo was het two sets alL In den beslissenden set was het verschil aan- match van 10 partijen, Jongh heeft geaccepteerd. De winnaar zal daarna een match van 10 partijen spelen tegen den Franschen meester Marius Fabre om den wereldtitel. ding of gevarieerd concert. BEROMTN8TER, 480 M. - recital 10.05 Dansmuziek. 25 Augustus ■chen-liwhtvaarder^ir h^Sch“a^teün“nd publiek te wachten. Met bezorgdheid hebben de deelnemers aan de Nederlandsche rondvlucht ai barometer en thermometer met aandacht bestudeerd, en.... vandaag by den - ^nVan' Mln alle voorteekenen op weerkundig gebied gunstig. Berichten uit binnen- en buitenland laten niets te wenschen over en de eerste voorwaarde voor het slagen van de vlucht rond en over ons vaderland is vervuld, het weer is uitstekend. Voor de ver dere voorwaarde en voor een vlot verloop van den tocht zorgen de organisatorenwlen dit zeer wel is toevertrouwd. Als wij te ruim half negen van Amsterdam Rit op Rotterdams vliegveld Waalhaven zijn aangekomen, is het onder den rook van Rotter dam al druk. De ranke, roode, groene en grijze sportvliegtuigjes staan al in rij en gelid. Benzine wordt ingeladen en de propellers draaien, klaar voor den start. Aan den zijkant van het vlieg veld staan de vier groote blauwe K.L M -vogels, die straks, volgeboekt met enthousiaste lucht- vaardera. het groene veld zullen verlaten. Even verder staan de militairen met hun escadrille en wachten op het uur van vertrek. De passagiers zijn al geruimen tijd voor het startmoment ver zameld op het terras van het restaurant Waal haven en In gespannen verwachting verbeiden de nieuwelingen op luchtvaartgebied het moment waarop Waalhavens stationschef het start- signaal zal geven. De heer v. d. Paauw, chef van de afdeeling vervoer van de K.LM. heeft het druk met het begroeten van de passagiers en het geven van de laatste Inlichtingen. Zooals altijd is ook ditmaal alles door de KXM. tot in de puntjes verzorgd. Tusschen 9 uur en kwart over negen wordt Restart; eerst de vroolljke sportvliegtuigjes, een korte aanloop, een luchtige sprong en in minder dan geen tijd zijn zij uit het gezicht verdwenen, de militaire volgen en ten slotte starten de vier K_L.M.ers. Wij hebben ons in de „Leeuwerik” ingescheept, de P.H.-AFL. en tien minuten later vliegen wij boven de Noordzee, de kustlijn volgend. De parels onder onze badplaatsen, Schevenlngen. Katwijk en Noordwljk. schuiven voorbij en bij Zandvoort buigen wij landwaarts In de rich ting van de eerste halteplaats Schiphol. Hoog in de lucht knetteren de motoren van sport vliegers en militairen, onderdeden van de lucht vloot. die vandaag en morgen over Nederland kruist, om de luchtvaart in ons land zoo moge lijk nog populairder te maken dan zij als Is. Op Schiphol worden wl) begroet met radlo- muziek en verzamelen de deelnemers zich in het restaurant. Tusschen half elf en ruim elf uur vanmorgen zijn de deelnemers aan de Tweede Nederland- sche Rondvlucht in opgewekte en zelfs enthou siaste stemming van Schiphol vertrokken naar De Kooy, de tweede landingsplaats sinds het vertrek van Waalhaven. Het eerste toestel, dat het luchtruim koos, was de P. H.—L. U. X„ een sportmachine die spoedig daarna gevolgd werd door twaalf mill- talre Fokkerjagers, welke aan de geheele vlucht deelnemen en de sporttoestellen, van welks in zittenden ook enkele dames deel uitmaken. De vier geheel met passagiers bezette toestellen van de K. L. M. sloten de rfl: als laatste van dit viertal vertrok de „Leeuwerik", welke bestuurd werd door den leider van de vlucht, den heer Aler, chef-piloot van de K. L. M. Onder de passagiers bevond zich de 81-jarige juffrouw Nieuwenhuls, die het vorig jaar een deel van de rondvlucht beeft medegemaakt. PAVENTRY. 1554 M. 12.50 Concert door het Midland Studio-orkest o. 1. v Frank Can tell 1 50 Vioolrecltal 2 20 Gramofoonmuzlek 3.20 Concert door het Gershom Parkington Kwintet 4.20 Con cert door het BB C.-orkest o. 1. v. Clark 5.35 Concert 0.25 Concert door het Strattonstrijkkwartet 10.50 Epiloog. PARIJS (Eifel), 1446 M. 1.50 Popu lair concert door het Jean Tboe-orkeet 8.50 Gramofoonmuzlek. Te ruim vjjf uur Vrijdagmiddag arriveerde de Wakkere Nederlandsche luchtvloot op bet vlieg veld Twente. Vljfhonderd-een-en-veertig K.M. van het 1013 KJL lange traject waren toen Rfgelegd. Als men het eigen land uit een vliegtuig be kijkt. merkt men pas hoe „Ontwoekerd aan de baren” het ie. Een parachutewedstrljd was op verscheidene plaats reden om extra op te let ten. Ben sportvhegtuig nX wierp een aantal ge nummerde papieren parachutes omlaag en de drie, die bet laagste nummer vinden, krijgen een prV*. r** Op De Kooy, het militaire vliegkamp by Don Helder, maakte het eskader „front en halt”. De militairen voelden zich hier echt „thuis” en ook de burgers waren, dank zy de prettige en vrien delijke ontvangst, ook weldra op hun gemak op dit voor ben vreemde terrein. Een half uur tje oponthoud, waarin de sportvliegtulgen ven de gelegenheid gebruik maakten om te tanken. Het is niet buitengesloten, dat binnenkort in de mélange reuzel zal worden verwerkt. Zal dit het geval worden, dan zal deze toevoeging van reuzel In het geheel niet behoeven te beteeke- nen, zoo werd vanwege de Crisls-Zuivel Cen trale aan de „Telegraaf” meegedeeld, dat de mélange voortaan alleen als braad- of bakvet bruikbaar aal zijn, waardoor gebruikers zich voortaan voor de boterhaqi de duurdere na tuurboter zouden moeten aanschaffen. Men wees er op dat ook vroeger In de margarine dierlijke vetten werden verwerkt, tot deze door goedkoopere plantenvetten zyn vervangen. PARIJS (Radio), 1725 M. 8 05 Gra- mofoonmuzlek 8.50 idem 12.40 Ge- wyde muziek 1 05 Gramofoonmuzlek 5.50 idem 6.20 Populair concert 8 20 Music Hall-programma 10.50 Populair concert. Van één sportmachine, een Engelsch vliegtuig dat door een Nederlandschen sportvlieger werd bestuurd, verliep de start minder vlot. Vermoe- deiyk door haperen van den motor moest dit toestel tot tweemaal toe landen. Kort daarna echter kon startmeeser Hofstra ook voor dezen pechvogel voor de laatste maal het startsignaal geven. Vóór het vertrek hadden de deelnemers, terwijl zij hun koffie dronken op het terras van het K. L. M.-restaurant, zich onder spontaan gejuich vereenigd met een voorstel van den heer O. R. T. Baron Krayenhof, voorzitter van de Commissie voöf Luchttoerisme der Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart om een telegram van hul de te zenden aan H. M. de Koningin. Met ge juich werd ook ontvangen de aankondiging van den heer Plesman, directeur der K. L. M., oen. te beginnen met deze vlucht, een Gouden Boek in te stellen, waarin, naast de beschryvlng der toestellen die aan de vlucht hebben deelgeno men. de handteekenlngen van de deelnemers en onderweg gemankte foto's een plaats zullen kry- gen. De heer Plesman hoopt door dit Gouden Boek, dat ook voor de hierna komend rond vluchten boven ons land gebruikt zal worden, in den loop der jaren een Interessant historisch overzicht omtrent de ontwikkeling van dezen tak van luchttoerisme te scheppen. De belangstelling was hier voor dit sportief evenement bljaonder groo^l Verschillende toe stellen maakten van het oponthoud gebruik om te tank n. De Jantjes was druk in de weer om bij aankomst en start de behulpzame hand te {Bieden. Het gedeelte van den tocht over de Wadden eilanden was bjj uitstek mooi. Het weer werd echter iets minder gunstig. Boven Ameland werd de koers verlegd in de richting waar het v”ejveld Eelde de derde plaats is. Te Eelde was de belangstelling van het pu bliek bijzonder groot. Tegen dat op De Kooy het sein van vertrek ken werd gegeven, bleek een van de sportvlie gers. de heer Rynders met de GTBRX nog niet te zyn gearriveerd. Opvallend was, dat by nie mand de idee opkwam, dat er misschien een ongeluk was gebeurd, zóó is het vertrouwen in het vliegtuig in het algemeen versterkt, een ver trouwen, dat ook In dit geval weer gerechtvaar digd bleek, daar de heer Rynders naar Rotter- Indertyd hebben wy melding gemaakt van de aanhouding van twee Italianen aan het Hollandsche Spoorstation te 's Gravenhage, toen zy op heeteradad ksnden worden betrapt op het in ons land brengen van een minder jarig Fransch meisje. Daarby was toen ook, zooals het onderzoek uitwees, een Nederlander betrokken. Nadat de beide Italianen en de Ne derlander eenige dagen in voorlooplg arrest hadden doorgebracht, zyn zy op last der justitie in vryheid gesteld. Den twee buiten landers werd evenwel een verbiyf in ons land ontzegd, en ze werden, zooals gebruikelyk. over de grens geleid. De eene, Blancato, reisde door naar Parus; de andere, Zettopanl, ging naar Brussel. De arrestatie van belde heeren, die van tal van misdrijven werden verdacht, had de aan dacht van de Fransche politie getrokken en zij bleek te zyn gewaarschuwd, dat Blancato weer in Parys was teruggekeerd. Het duurde even wel ruim een maand voordat men de hand op hem en een deel van zijn bende heeft kunnen leggen. Intusschen wisten eenlgen nog te ont komen. De arrestatie te Parys was geschied, zoo ver telt „Het Handelsblad”, omdat de politie hen verdacht van eenige Inbraken, waarby os. voor fre. 380.000 aan effecten was bult gemaakt. Maar het verdere onderzoek bracht aan het licht, dat de aangehoudenen vele andere mis drijven hadden gepleegd. Vast is komen te staan, dat ze deel uitmaakten van een complot, dat o.a. het lucratieve bedrijf van handel in blanke slavinnen uitoefende. Hun slachtoffers zochten ze zoowel in Frankryk als in Italië en Spanje. En als onderdeel van hun bedryf heb ben ze ook, zooals dan onlangs bekend is ge worden, Nederland uitgekozen. Daartoe hadden de „heeren” zich de medewerking van een aan tal Nederlanders verzekerd, die zich bereid verklaarden met de bultenlandsche vrouwen korten tijd te trouwen. Eenmaal als Nederland sche in ons land aanwezig, kon de politie wei nig tegen deze ongewenschte vrouwen doen. Een dezer vrouwen was een zuster van een der individuen, Laurence geheeten. zy was een korten tijd getrouwd met een Rotterdamschen kellner. Déze Laurence is thans ook gearresteerd door de Fransche politie. Vóór de arrestatie van Blancato en zyn hel pers is hij evenwel nog eenige malen in ons land geweest, ondanks het feit, dat hy hier te lande als ongewenscht vreemdeling te boek stond. Het doel van de reis van Blancato is beide keeren geweest om zich te ontdoen van de effecten. Het Is Blancato echter niet mo gen gelukken de effecten hier te verkoopen. By zyn arrestatie, nu onlangs te Parijs, bleek hy tenminste nog in het bezit van een groot aantal der effecten te zijn. De Parysche politie schynt intusschen een goeden slag te hebben geslagen met de arres tatie van Blancato en z'n vrienden. Hun ver- oordeallng tot eenige Jaren gevangenisstraf is juist dezer dagen uitgesproken. Een der naar Spanje uitgeweken bendeleden, die te Barce lona kon worden gearresteerd, is daar wegens moord ter dood veroordeeld. Hoewel de Fransche politie een belangryk werk met de aanhoudingen heeft verricht, waardoor een aantal ongure individuen üjdeiyk onschadeljjk zyn gemaakt, heeft m entoch nog de overtuiging, dat men niet alle leden van de bende kent. Het onderzoek wordt dan ook nog voortgezet. WARSCHAL’. 1411 M.r 4.20 Bollstencon- eeft. 5 33 Potralatr concert-.- -é-5S Plauore». cltal. 10 20 Dansmuziek. BEROMüNSTER. 460 M.1 7.25 Gramo foonmuzlek. 8 20 Concert door het Om roeporkest, 9.30 Orgelconcert. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heb ben ongenoode gasten ingebroken in het kan toor van de Purmerender Wasch- en Strijk- innchtlng aan de Nekkerstraat te Purmerend- ZU hebben een der brandkasten uit het kan toor gesleept naar een der achtergelegen fa brieksgebouwen en hebben deze toen In zoo verre gesloopt, dat het aanwezige geld ten be drage van 500 eruit kon worden gehaald. Het geld was in hoofdzaak particulier eigen dom, os. spaarpotjes van het personeel en anderszins. In verband met het zilveren huwelijksfeest van den directeur waren de arbeidsloonen een dag eerder uitbetaald dan gewoonlyk. Zoodat deze niet meer aanwezig waren, anders ware de bult dubbel-zoo groot geweet. De politie stelt een uitvoerig ondersoek to onder begunstiging van fraaie weersomstan digheden zyn VrUdagmiddag op den Donau de Europeesche roelkampioenschappen aangevan gen. De wind stond recht over de baan, terwijl de vrij krachtige stroom mee was. Verwacht kon worden, dat er goede tyden werden ge maakt. hetgegn inderdaad het geval was. He laas hebben onze Hollandsche ploegen het er niet zoo goed afgebracht. Slechts 1 ploeg, nX de twéé zonder stuurman van de Hoop wist door tweede aan te komen in de heat zich direct voor den eindstryd te plaatsen De an dere ploegen dienen morgen Zaterdag over te roeien in de herkansingsraces. In de Twee zonder stuurman nam de twee van „De Hoop” de leiding en op 500 Meter leidde Nederland met drie kwart lengte voor sprong op Hongarije, waarop Polen en België volgden. Op de volgende 500 Meter zakten de Nederlanders af, Hongarije passeerde en nam een flinken voorsprong. Op 1000 Meter roeide de Hoop twee met 36 slagen in de minuut. Op 3/4 baanlengte had Hongarije zyn voorsprong nog vergroot. De Polen roeiden op de laatste 500 Meter zeer goed en vormden nog een ern stige bedreiging voor onze ploeg. Doch met een halve lengte voorsprong op Polen wist de Hoop- twee de tweede plaats te behouden, echter met groeten achterstand op Hongarye. België was ver achter. In de tweede heat van het sclff-nummer roeide de Vrigs van het Spaarne zeer slecht. Hy kon het tempo tegen Polen. Tsjechoalo- Wakye en Zwitserland niet volgen en had spoe dig een achterstand, die steeds grooter werd. De tyd van den winnaar Polen was 8 min. 49,2 sec. Die van de Vries bedroeg 6 mln. 57.6 sec. De Vries kwam op de vierde plaats te liggen. De Spaarnesciffeur krijgt heden nog maals een kans en wel tegen Frankrijk, Spanje en Italië in de tweede herkansingsrace. De vier zonder stuurman scheen aanvanke- lyk een succesnummer voor ons land te zullen worden De eerste, start ptlslujfte, doch de tweede maal Holland roeide in de tweede heat tegen Hongarye. Denemarken en Joego slavië ging de Tritonvier snel weg en nam spoedig de leiding. Op 500 Meter hadden de Utrechtenaren een halve lengte voorsprong en op 700 Meter bedroeg de voorsprong zelfs 1 lengte. Toen achtervolgde onze ploeg de pech. De slag Storm van 's Gravezande voelde zich plotseling niet geheel fit meer, zoodat niet op volle kracht kon worden doorgeroeid. De Tri ton vier zakte af en moest zich tenslotte met de derde plaats tevreden stellen. De roeiers voelden zich 's avonds echter weer goed, zoodat Triton beden in de herkansing tegen Polen, België en Joegoslavië zijn laatste kans krijgt om zich voor den eindstryd te plaatsen. Tenslotte kwam Nederland aan den start in de achtriemsgleken en -wel met de Njordacht. Na den start kreeg Frankrijk, die met Zwit serland. Nederland in de eerste heat roeide, een kleinen voorsprong. Op 500 Meter lagen alle booten echter weer geiyk. Op 700 Meter hadden Nederland en de Fransche acht een kleinen voorsprong geno men, doch daarna kwam Zwitserland fraai in loopt n. zy passseerden de Njordacht en nu ging het op Frankryk in. Op 1500 Meter la gen Frankryk en Zwitserland boord aan boord met Nederland eenige lengten achter. Het werd een verbitterde eindspurt en belde landen pas seerden tegelijk de finish in den tijd van 8 mln. 59 sec. Nederland kwam als derde aan met drie leng ten achterstand in den tijd van 6 mln. 8 sec Nederland moet nu met Joegoslavië. Polep, België en Spanje een herkansingsrace roeten voor een plaats in den eindstrijd in verband met het feit, dat /zoowel Frankrijk als Zwit serland in de finale zijn geplaatst. Daar Joe goslavië een uitstekenden tijd maakte in haar heat nL mln. 56.6 sec. geven we onze Njord- acht weinig kans. WEENEN, 517 M. 7.15 Pianorecital 10.35 Populair concert door bet omroep orkest o. 1. v. Joseph Holzer. WARSCHAU. 1411 M. 13 35 Concert door het omroeporkest 2.40 Gramofoon muzlek 3.25 idem 5.35 Populair con cert e.30 Gramofoonmuzlek 8 2C Concert door het omroeporkest o. 1. v J Ozmlnlskl 9.20 Concert -4 10.20 Dans, muziek. dam was teruggekeerd. Een van de mooiste ge deelten van dezen eersten vliegdag was het parcours, dat ons over de Waddeneilanden voerde. Boven Nes werd de koers verlegd, via Dokkum ging het recht op Groningens vlieg veld Eelde aan. De Gronlngera, die enthousiast voor de luchtvaart zyn, hadden zich met hon derden naar .het vliegveld begeven om van dit sportieve evenement getuige te zyn. De een na den ander kwamen de sportvliegers binnenflad deren en binnen een half uur was het mili taire en civiele eskader weer op den vasten grond. Op het vliegveld werd een kleine hartverster king genomen en per bus ging het gezelschap naar het Familiehotel in Paterawolde, waar een lunch wachtte. De heer O. R. T. Baron Krayenhof. voorzit ter der Commissie voor Luchtoerlsme der K.N. VX., bracht in eenige vriendeiyke woorden aan het bestuur der V V V. te Paterawolde dank voor de medewerking aan dit vllegfeest, terwijl hy harteiyke woorden richtte tot de militaire vlie gers. die zich by deze gelegenheid by de bur- geriyke luchtsport aansloten. De start te Eelde verliep Zeer vlot. Het weer, dat veel minder goed was geworden, klaarde, toen wy Zuidelyker kwamen, aanmerkelyk op en bnder het genot van een heeriyk zomerzon netje ging het Twente-x^aarts. Drommen menschen waren ook hier naar het vliegveld gekomen om de toestellen te zien aan komen. Een zeer gezellige avond, aangeboden door de Twenteche Aeroclub in de Sociëteit te Enschede, besloot den by uitstek geslaagden eersten dag <fer Nederlandsche Rondvlucht 1933. HAMBURG. 372 M.: 11.50 Concert door een symphonleorkest van werklooze mu- alcl onder leldng van Otto Ebel von 3oaen. 135 Gramofoonmuzlek. 2.30 Idem, 4 20 Concert. 6 20 Gramofoonmuzlek. 10 40 Pianorecital. 11.10 Populair concert door een orkest van werklooze muclsl te Kiel, onder leiding van Hans Dorlng. K5NIGSWVSTERHAUSEN. 1635 M.: 10 55 Gramofoonmuzlek. 12.20 Gramofoonmuzlek. 5.45 Moderne dansmuziek. 11.20 Concert. LANGEN'BERG. 472 M-: 12.30 Populair concert. 1.20 Concert onder leiding van Rvsoldt. 5.20 Gramofoonmuzlek. 6.20 Po pulair concert onder leiding van Evsoldt. DAVENTRY. 1554 M.: 12.20 Orgelconcert. 1 05 Concert door het Western studlo-or- kest onder leiding van Frank Thomas. 5 05 Gramofoonmuzlek 7 20 Concert door het B B C.-orkest onder leiding van Hut chinson. 9.35 Gramofoonmuzlek, 10.40 Dansmuziek PARIJS EIFFEL. 1448 M.: 9.05 Concert PARIJS R-, 1725 M-: 8.05 Gramofoonmu zlek. 12.20 idem. 7 30 Gramofoonmuzlek, 9 05 Concert. MILAAN. 33t M.: 8 00 Gramofoonmuzlek. 8 35 Gramofoonmuzlek. 10.20 Kamermu ziek, ROME. 441 M.: 8.25 Gramofoonmuzlek. 9 05 Populair concert onder leiding van Culotta. WEENEN. 517 M.: 5.45 Sollatenconcert. 7.15 Concert door het Weenache Sympho- nle-orkest. 8.20 Omroeppotpourrl. 10.20 Gramofoonmuzlek. Naar wy vernemen zou hét In de bedoeling liggen om aan de het volgende jaar te houden derde rondvlucht boven Nederland een mln of meer internationaal karakter te geven door ook voor bultenlandsche deelnemer» de gelegenheid tot deelname open te stellen, waardoor wel licht een nog meer intensieve propaganda voor het luchttoerisme in ons land zal worden be reikt. HUIZEN. 296 M.: 8 00 PCRV.: Schriftle zing en meditatie. 8.15 Gramofoonmuzlek, 10.30 Morgendienst door Ds. N P E O. van Ucnelen, 11.00 Chr. lectuur: Aan den zoom van het oerwoud, van prof. A Schweitzer. 11.30 Gramofoonmuzlek. 12 00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonmuzlek. 12 30 Orgelconcert door Jan Zwrart uit de Luth.'Kerk, Amsterdam. 2.00 Mozartpro- gramma. 2.45 Wenken voor de keuken door mevr. M. Adriaan-Merckens 3.15 Johan de Heer zingt. 3.30 Rustpoos. 4.00 Bijbellezing door ds. B Planting. 5 00 Frlesch kinder- uurtje door G. C. Brouwer. 6.00 Gramo- foonmuziek. 6.30 Vragenuurtje. 7.00 Politie berichten. 7.15 Ned. Chr. Persbureau. 7.30 Vragenuurtje. 8.00 Arnhemsche Orkestver- eenlglng onder leiding van H. J Manks. 10.30 Gramofoonmuzlek, 11.30 Sluiting. HILVERSUM. 1875 M.: 8.00 AVRO: Gra_ mofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding, 10.15 Gramofoonmuzlek. 10 30 Gramofoonmu zlek. 11.00 Orgelspel door Piet van Eg- mond solist Henk van Wezel. 12 00 En semble Rentmeester, afgewisseld door gra- mofoonmuZiek2.15 Gramofoonmuzlek. 2.30 Voordracht door Leo Strauss. 3 00 Ka mermuziek door het Delftsch Trio Rle Beute. piano, Louis de Ruyter, viool. Henk J. Berghout, cello. 3.30 Gramofoonmuzlek. 3 45 Rustpoos. 4.00 Delftsch trio. 4.30 Cau serie door Max Tak. afgewisseld door gra- mofoonmuziek. 7.00 Boekenhalfuur door Dr. P. H. Ritter. De man zonder uniform van Willy Corsarl. 7 30 Pianorecital door Marinus Flipse, 8.00 Vaz Dia*. 8.15 Opera concert door leden van de N. V. Italiaan- sche opera, onder leiding van Maestro Vin cenzo Marini. Tusschenspel i-an gramofoon muzlek. 10.15 Concert door het omroep orkest onder leiding van N. Treeo. 10.45 Gramofoonmuzlek. 11.10 Gratnofoonmu- zlek, 12.00 Sluiting. LUXEMBURG, 1191 M.7 00 Uitzending voor Italië, lichte gramofoonmuzlek, 7.45 Weeroverzicht. 7.50 Sv^^honlsch concert van gramofoonplaten. 8.30 Causerie over een actueel onderwerp in de Italiaansche taal. 8.40 Lichte gramofoonmuzlek. 9.00 Nieuwsberichten in het Fransch. 9.10 Voort zetting concert lichte gramofoonmuzlek. 9.45 Nieuwsberichten in het Dultsch, 9^55 Dansmuziek en een gevarieerd pro gramma van gramofoonmuzlek. In diverse pauzes: Slotnoteeringen der wisselkoersen, goederenprijzen en sportberichten. Mede deel! ng in drie talen). BRl'SSEL. 509 M.: 12 20 Gramofoonmu zlek. 1.30 Gramofoonmuzlek. 5.20 Concert door het omroepsvmphonie-orkest onder leiding van Jean Kumps. 6.50 Gramofoon muzlek, 8.20 Concert uit de Kurzaal te Ostende. HUIZEN, 296 M. KRO 8.30 Mor genwijding NCRV 0T.3O Gewijde gramo foonmuzlek 9.50 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Oldehove (Gr.) KRO 12.15 Gramofoonmuzlek 12.30 Kro-orkest o. I. Marlnus van ’t Woud 1.55 Gramo foonmuzlek 2.10 Boeken en schrijvers. De dichter Qabrlël Smit en z^n werk: „In memoriam Matris”, besproken door dr. Sassen 2.30 Kro-Boys o. 1. v. P. Lusten- houwer 3.00 Relais Phohl-programma 4.00 Lof uit Tlenray ter gelegenheid van de bedevaartprocessie naar O. L. Vrouw van Lourdes, gecelebreerd door pastoor J. A. H, Dinckels. predikatie door pater H Rothoff NCRV 5.00 Orgelspel door Y R. Dan turn a 5.20 Kerkdienst uit de Ned. Hsrv. Kerk, Martinikerk te Gronin gen 6.45 Korte evangel isatledienst KRO 7.45 Gramofoonmuzlek 7.50 Joh Schwencke: „Gelegenheidsgraflek” 8 15,»^ KRO-orkest o. 1. v. J. Gerritsen m. m. v Marlnus van ’t Woud, saxophoon. A. d vleugel Fred Bosbart 10.40 Epiloog door het klein-koor o. 1. v. Jos. H. Plekkers II. 00 Sluiting. HILVERSUM. 1875 M. VARA 9 00 Postdulvenberlchten 9.02 Tu inbouw - halfuurtje door S. 8. Lantlnga: Buxus en taxus 9.30 Vara-orkest o. 1. v. H. de Groot 10.20 Nieuwe Socialistische dichtkunst, voorgedragen door M. Bever sluis 10.40 Vara-orkest o. 1. v. H. de Groot 11.30 Zondagmorgen toespraak door G. J. Zwertbroek AVRO 12.00 Om roeporkest o. 1. v. Nico Treep. Intermezzo Causerie door Th. P. J. Eisen over de bloe mencultuur in het Westland 2.00 Boe- kenhalfuurtje door Theun de Vries: Stand en uitzicht der hedendaagsche Friesche letteren Tusschen 2.30 en 4.00 aan sluiting met de M.E.T.8.-banen te Sche- veningen. Verslag door J G. Scheurleer van de belangrijkste partij in de Davis Cup 230 Pianorecital door Suzanne de Meyere 3 00 Aansluiting met het Kurhaus te Schevenlngen. Concert door het Residentie-orkest o. 1. v. Sam Swaap Soliste Annie Mesritz. In de pauze gra- mofoonmuziek 4.30 Gramofoonmuzlek VARA 5.00 Dllettanten-ultzending. Ar- beiderszangvereeniging ,JDe Stem des Volks” o. 1. P. Zanen VPRO 6 00 Halve uren met boeken. Prof. dr. H Brugmans „Thorbecke”. Spr. mr. H. Fortuin 6 45 Wijdingsdienst in het gebouw v. d. N. P B. te Hilversum AVRO 8.00 Vaz Dias 8.15 Operetteconcert door het omroepor kest o. 1. N. Treep. Soliste Grsthe Weyn- schenkHogenbrink, sopraan en Henk Viskil. tenor 9.15 Gramofoonmuzlek 9.30 Paul Godwin en zijn qrkest. af gewis seld door gramofoonmuzlek 11.10 Gra mofoonmuzlek 12.00 Sluiting. LUXEMBOURG, 1191 M. 7.00 Uitzen ding voor Engeland; lichte gramofoonmu zlek 7.45 Weeroverzicht 7.50 Sym- phonlsch concert van gramofoonplaten 8.30 Causerie over een actueel onderwerp in het Engelsch 8 40 Lichte gramofoon muzlek 9.00 Nieuwsberichten in het Fransch 9.10 Voortzetting concert lichte gramofoonmuzlek 9.45 Nieuwsberichten in het Dultsch 9 55 Dansmuziek en een gevarieerd programma van gramofoonmu zlek. In div. pauzes: slotnoteeringen der wisselkoersen, poederen prijzen en sportbe richten (aankondiging in drie talen). BRUSSEL, 509 M. 11.20 Concert door het kleine orkest van het N. I. R. o. 1. v P. Leemans 12.20 Concert door het omroepsymphonie-orkest o. 1. v. Jean Kumps 5.20 Dansmuziek o. 1. v. Ludo Langlois 7.20 Gramofoonmuzlek 8.20 Gramofoonmuzlek 9.20 Concert uit de Kurzaal te Ostende. KALUNDBORG, 1153 M. 12 20 Carl Rydahl’s orkest 4 20 Omroeporkest o. 1. v. Emil Reesen 8.20 Omroepstrykorkest o. 1. Laudy Gröndahl 10.50 Kamer muziek 11.20 Dansmuziek door de band van restaurant ..Lodberg” o. 1. v. Richard Jonhansen. BERLIJN. 419 M. 8.30 Gramofoonmu zlek 6.35 Concert 10.20 Weerbericht, nieuws en dansmuziek. H.4MBURG, 372 M. 135 Populair con cert door de politiekapel o. 1. v. Schler- hom 4.20 Populair poneert door het kleine Noragorkest o. 1. v. Gerhard Maasz 6.55 Kleine Noragorkest. KÖNIG8WUSTERHAUSEN. 1635 M. 12.20 Programma van Berlin 4.20 Con cert o. 1. Gustav Haveman. Vrijdagavond heeft de wielrenner Jan van Hout ten aanachouwe van enkele honderden belangstellenden op de Roermondsche wieler baan een offlcleele poging gedaan om het op naam van den Zwitser Oscar Egg staande wereld-uurreedrd, op zijn naam te brengen Hij slaagde hierin op fraaie wijze en bracht het van 44347 K.M. op 44.588 K M- Als official, zoowel voor de N. W U. als voor de U. C. I. fungeerde de heer Hirschman. Uit Parijs wordt ons gemeld dat de Holland- ’»che dammeester Hermtfh de Jongh een uit daging heeft ontvangen van den Poolschen meester Rajchenbacl\ tot het spelen ivan een van 10 pert ij en, welke uitdaging de

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 22