PROVINCIAAL NIEUWS L Voor Uwe exondheid steeds het goede en het beste, daarom alleen ■^Vaspirin- TABLETTEN en nooit vervalschingen MARKTEN Wisselkoersen MAANDAG 28 AUGUSTUS MOEDER EDUARDA Onschadelijk gemaakt Haar gouden feest ANDIJK bende gearresteerd OPMEER DEEMSTER EDAM—VOLENDAM TEXEL EDAM PURMEREND UITGEEST GRAFT SPANBROEK HOORN VOLENDAM DE HEER A. J. LOERAKKER Zestig jaar HEILOO WERELDTITEL DAMMEN SPIERDIJK KROMMENIE Laatste gelegenheid SCHAGEN TER AAR MIJDRECHT WILNIS ZWAAG MEDEMBLIK ZIJPE IBu Arrestant trachtte het toestel te vermelen VERDERE BEZUINIGING TE HAARLEM INLEVERING VAN BLOEM BOLLEN NA DE MISLUKKING VAN LONDEN Rajchenbach daagt Herman de Jongh uit GEHEIME DISTILLEERDERIJ ONTDEKT Vormen van landagroepen dringend noodig ZAANDAM Leden van een internationale Boerderij afgebrand Boa kwam te vallen de Ondertrouwd: Jacob van Petten, 21 j. en Ple- Tryntje van t Hot. raad. Duinmayer. Mis der Tuin- Satske en de Jongetje getart. Mnmenteel zyn er ruim tien gevallen. eveneens Pieter Eriks, oud baak i 80— mo tertje Neeltje Koster. 18 j. Overleden: Jan Veltrop, 63 j.. echtgenoot politie op kwam dagen hebben de vlucht genomen met achterlating Benoemd. Tot onderwijzeres aan de R. K. Meisjesschool B is benoemd mej. H. M. Boek- De nood in den tatabouw. Op initiatief van de plaataelljke aïdeellng van den L.T.B. al hier werd Vrijdagavond een groote bijeenkomst gehouden in het R. K. Vereenigings-Gebouw ter bespreking van den noodtoestand In het tuln- Dieuwertje en hoolbro verzekei 020 rm 36.60 40.00 44.00 171% 13.05 735 30.75 Heden 7.94 59.05 9.71 34.60 47 90 36 35 41.95 40.95 175M 13.05 735 20.75 Personalia Mej. A. Ocnjjn, alhier, slaagde voor het examen coupeuse, afgenomen door de R. K. Vereeniglng tot bevordering van industrie, onderwijs voor meisjes »J3t. Anna.” drank, ongeveer 300 genomen. M. bekeurd; zijnde toestel, ito werd al bet materiaal vla Gemeenteraad. De raad dezer gemeente bouwbedrijf. Hierbij waren tegenwoordig de af is in openl Dinsdag 1 B. en W. van Haarlem gaan voort met bet nemen van bezuinigingsmaatregelen. Thans stellen zjj voor den dienst van de lichamelijke oefeningen op te heffen, den inspecteur te be noemen tot leeraar in lichamelijke oefening en adviseur voor dat soort onderwijs en de speel terreinen, zwembassins enz. gedeeltelijk onder havens en pensioenen te brengen, gedeeltelijk onder rechtstreeksch toezicht van B. en W. ZATERDAG, 30 Aug. Vorige Koersen 8.10% 59.03 9.70% 34.58 47.94 weneaen: Jan Veltrop, 62 j., echtgenoot van leke Kat Cornells Slagt, 54 j., echtgen. van Markt Op de laatst gehouden eierveiling werden aangevoerd 2060 stuks kipeieren welke verkocht werden voor 425430 per 100 stuks. BwrgvritJke Stand Geboren: Petrus Joan nes, z. van J. Koppes en van 8. Tessel. Voetbal. De West Friezen I speelden onder goede belangstelling een wedstrijd tegen „De Blokkers I (Blokker) en wisten van de gasten te winnen met 63. De Ned. Bloembollenkweekers Centrale maakt bekend, dat de bloembollenbedrljven, welke hog niet geheel van deze trale, Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Rome Praag Madrid Personalia. Mej. Annie Koe is aangesteld tot onderwijzeres aan de O. L. school te Abbe- kerk. En omdat eendracht macht maakt, noodlgen wij alle oud-leerlingen uit tot een eenvoudige maar door het aantal grootsche manifestatie van aanhankelijkheid. Wij verzoeken u daarom als bewijs uwer in stemming uw naamkaartje te zenden aan een der onderstaande leden van het voorlooplg co mité en ons zooveel mogelijk adressen te Ben den van uw klasgenooten en u bekende oud- leerlingen. Gaarne ontvangen wij die vóór 15 September in de weer geweest met het beschilderen van straten en Afslagvereeniging B. P. en O. De omset aan de groentenveiling alhier bedroeg per 19 Augus tus f 369 074.75 tegen f 372.303.07 In hetaelfde tijdvak van het vorig 'jaar. Derhalve t 3238.32 minder. Tot de dames oud-penslonalren 'van „Marti- kroon”, Culemborg, .Mariënbosch”. Nijmegen en ,JH. Hart”. Mllllngen a. d. Rijn, wordt de vol gende oproep gericht: Niet allen sal het bekend zijn, dat Révérende Mère Eduarda, oud-overste te Millingen, In November as. haar gouden feest viert. Veel woorden zijn niet noodlg om de goede hoedanigheden dezer nobele vrouw te beschrij ven. Ieder, die haar van meer nabij heeft ieeren kennen, weet, dat wanneer het .hare kinde ren” betrof, haar nooit iets te veel was. Gaarne willen wij. oud-leerlingen van bovengenoemde pensionaten haar op dit gouden feest een on- vergeteiyken dag bereiden, als blijk van hulde en dankbaarheid aan haar die zooveel voor ons was. wy weten wel. dat het niet in den geest van Mère Eduarda is om aan dit feit ruchtbaarheid te geven, doch U zult het met ons eena zijn, dat het ónmogelijk stil gepasseerd mag warden. Autodiefstal Onderwijl hij een wandeling over het kermisterrein maakte, had de heer van Kr. van Wormerver zijn auto in de Nlcolaas- straat geplaatst. Een jongen had zich bereid verklaard, een oogje in het zeil te houden. Toen hjj échter terugkeerde om naar huls te gaan, was de auto verdwenen. De jongen die het toezicht hield, vertelde dat er een man met een bril op gekomen was. die bezit van den auto had genomen en er mee weggereden was. Hij had dien man voor den eigenaar gehou den. De politie stelt een onderzoek in. De HanzeafdeeUng „Uitgeest en Omstreken.” Woensdagavond 8 uur vergadert de Hanze- afdeeling in het GezeUengebouw. Om. zal de installatie plaats hebben van den Weleerw. heer kapelaan Voortwist, als geestelijk adviseur. derom wielerwedstrijden plaats hebben onder auspiciën van de Nederlandsche Wielren Unie te ’s-Gravenhage. Hierbij is ingelascht een nummer voor wiel renners, die geen licentie hebben van de N. W. U. Deze laatste categorie moet echter lid zijn van de wlelervereenlging „West-Friesland" te Medemblik, voor welke vereeniglng men zich als lid kan opgeven by den voorlooplgen secre taris J. F. Teunis te Medemblik tot en met Maandag 11 September. Reeds kunnen wy melden, dat de heer A. van der Linde te Amsterdam, die eenlge weken geleden heeft deelgenomen aan de wedstrijden om het wereldkampioenschap te Parijs, alhier ook zal rijden. Pastoor W M. Nlx. Vrijdag werd de laat ste feestavond gehouden ter rere van den Pas toor. Omstreeks 400 menschen waren aanwezig. Het programma luidde: „Een revue van Niks", een zinspeling op den familienaam van den Pastoor, t Was het werk van de priesterstuden ten van de parochie. In een zestal tooneeltjes gaven ze eenlge bijzonderheden uit het leven van Pastoor tijdens diens pastoraat te Spierdijk. Een fjjn gestyleerde inleiding door den heer Jn. Duyn ging vooraf. Een paar aardige zangnummer!jes, eveneens van de Studenten, dienden voor afwisseling. Een hartelyk dankwoord van den Pastoor aan de studenten beëindigde den genotvollen avond. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, z. van Klaas Winter en Maartje Goedhart: Douwe, zoon van Douwe Boon en Elisabeth Terol; Cor nelia Maria, dochter van Pieter van den Kom mer en van Agatha Maria Spruit. Ondertrouwd: Cornells Petrus Burgmejjer en Maria Margaret ha Teeling. Gehuwd: Adrianus Hoogeduin en Catharina van Leeuwen; Johannes Putter en Dieuwertje Nader wordt gemeld, dat de gestolen auto te Amstelveen terug gevonden is. Zooals uit het politie-onderzoek is gebleken, waren twee Amsterdamsche jongens van 17 en 19 jaar er met de wagen van door gegaan, naar zij te kennen gaven, alleen om een ritje te maken, niet om den auto te stelen. Tegen debeide Jongens is proces-verbaal op gemaakt. Geitenkeuring. Door den hoofdinspecteur van den Prov. Bond is keuring verricht. In het register werden Ingeschreven bokken en geiten van J. v. d. Berg en L. Martin te Alkmaar en gan Joh. Bolton, A_ Kamper, P. Dekker en A. J. van Hulzen, alhier. Benoemd. De Eerw. Broeder Pachomlus, econoom aan de St. WUllbrorduastlchting al hier, ia benoemd tot overste aan het sanatorium „Vredeoord” te Rotterdam. BurgenHJke Stand Geboren: Maria Cornelia, d. van BIJ brand OornelU Keyser en Anna Marie Roeper Barend Dirk, z. van Jan Lok en Barber Roeper. Ondertrouwd: Cornells Pool en El de Ridder Adrianus Elenus Stiggelbout Arlaantje Hulsman. Overleden: Antje van der Vis, 30 J., geh met Paulus Simon Kuiper. Agatha Maria Spruit. ?cr Cornells Petrus Burgmeyer en De M. harddravertJdag September 1*1 weldra haar intrede weer doen en daarmede naderen wij wederom snel den Jaariytschen MedembUkker harddraverijdag- Dat het harddraverijbestuur met zijn tijd weet mede te gaan, wordt ook dit jaar weer beweren, deer men voor een luttel bedrag veel aal kunnen genieten. In verband met de slechte tijdsomstandigheden heeft het bestuur besloten den leden den geheelen da* vrij entrée te ge ven met één dame. Het unieke vuurwerk op het water Is voor iedereen gratis te aanschouwen. Ata voornuddagattracüe zullen dit jaar we- Sueoes. De Zangvereenlging „Halleluja” behaalde op bet concours te Soesterberg een eersten prijs met 316 punten en kwam daar door in de super-eere-aldoeling. Bols gebroken. De ruim 60-Jarige wed. L. Boa kwam te vallen en brak daarbij haar pols. Koninginnedag. Het programma voor aa. feestviering luidt als volgt: Voormiddags optocht vanaf het Kleingouw— Middenweg der schooljeugd, onder begeleiding van „Sursum Oorda”, gevolgd door défilé voor het raadhuis en kinderspelen op het terrein aan den Kathoek. Namiddags volksspelen vatenloopen, hlnder- nlsbaan enz.) en uitvoering gymnastlekveree- niging E. M. B.. Dee avonds slultlngsbUeen- komst. Hierna deed men een inval In de woning. Op een bovenkamer vond men een complete installatie, noodlg om jenever te stoken. Nu M. zich betrapt zag. trachtte hij het toestel te vernielen, door er petroleum over te gieten en het peilglas stuk te slaan. Hy verwondde zich daarbij zóó ernstig, dat de politie hem per motor naar dr De Groot moest brengen, waar hy werd verbonden. Een groote hoevee liter, werd in beslag Ook hiervoor wjrt voor het in Per vracht IJmulden naar Amsterdam vervoerd. Voor de ambtenaren wm dit een lang ver wachte goede vangst. Priesterfeest. Voor den vierden keer dit Jaar vierde Volendam Zaterdag en Zondag een priesterfeest en wel ter gelegenheid van de eer ste plechtige H. Mis van den weleerw. heer W. Sentenle C.szB. Zaterdag werd de neomist ingehaald in het dorp door het neomistencomité, dat den jongen priester afhaalde van het klooster der Redemp toristen aan de Keizersgracht te Amsterdam, waar Pater Sentenle kortelings door zyn over heid is geplaatst. Te Volendam werd hy ontvangen aan het Zuldeinde by de daar geplaatste eerepoort door een groote groep Kruiskinderen van de Graal- afdeeling, die den jongen priester toepasseiyke liederen toezongen en daarna optrokken met den stoet naar de ouderiyke woning, welke juist aan het einde van het dorp aan de andere zijde is. gelegen. In den stoet reden ook mee de zeereerw. heer N. W. Sentenle, pastoor te Lisse, en heeioom van den jongen priester, en kapelaan Th. Klep per van Rotterdam, familielid. By de woning was door de goede zorgen van bet neomisten comité eveneens een fraaie eerepoort opgericht en werd pater Sentenle opnieuw door de Kruis kinderen toegezongen. Voor de ouderlijke woning heeft Pater Sen tenle het comité, de Kruiskinderen en geheel Volendam bedankt voor de keurige ontvangst. Des avonds hééft de neomist een lof in de paro chiekerk gecelebreerd. Zondags om 10 uur was de plechtige Hgog- mis, waarbij de Jonge priester werd geassisteerd door de weleerw. heeren Th. Klepper, kapelaan te Rotterdam, en Jn. Tuyp, theologant, resp. als diaken en subdiaken, terwijl ceremoniarius was de weleerw. heer Jb. Buys Jnzn., eveneens theo logant. De feestpredicatie werd gehouden door den zeereerw. heer N. W. Sentenle, pastoor te Lisse. Het zangkoor onder leiding van den heer A. J. Muhren voerde uit de missa Eucharistica van Perosi. Des middags was er receptie in het St.'Jozaf^- gebouw, waarvan een zeer dr*k gebruik werd gemaakt. De receptie werd afgewisseld door muziek van het fanfarecorps „Wilhelmina", on^ der leiding van den heer C. Steur, terwyi ook de Kruiskinderen weer hebben gezongen. Des avonds heeft de jonge priester een plech tig lof gecelebreerd, terwyi daarna door de plaatseiyke muziekvereenlgtng een serenade ge bracht en vervolgens eeh rondgang door het dorp gehouden werd. Indertijd hebben wy melding gemaakt van de aanhouding van twee Italianen aan het Hollandsche Spoorstation te ’s Gravenhage. toen zy op heerterdaad konden worden betrapt op het in ons land brengen van een minder jarig Fransch meisje. Daarby was toen ook, zooals het onderzoek uitwees, een Nederlander betrokken. Nadat de belde Italianen en de Ne derlander eenlge dagen In voorlooplg arrest hadden doorgebracht, zyn zy op last der Justitie in vryheld gesteld. Den twee buiten landers werd evenwel een verbiyf in ons land ontzegd, en ze werden, zooals gebrulkelyk, over de grens geleld. De eene, Blancato, reisde door naar Parijs; de andere. Zettopanl, ging naar BrusseL De arrestatie van belde heeren. die van tal van misdrijven werden verdacht, had de aan dacht van de Fransche politie getrokken en zy bleek te zijn gewaarschuwd, dat Blancato weer In Parjjs was teruggekeerd. Het duurde even wel ruim een maand voordat men de hand op hem en een deel van zijn bende heeft kunnen leggen. Intusschen wisten eenlgen nog te ont komen. De arrestatie te Parijs was geschied, zoo ver telt ..Het Handelsblad”, omdat de politie hen verdacht van eenlge Inbraken, waarby oa.voor frs. 280.000 aan effecten was bult gemaakt. Maar bet verdere onderzoek bracht aan het licht, dat de aangehoudenen vele andere mis drijven hadden gepleegd. Vast la komen te staan, dat se deel uitmaakten van een complot, dat o.a. het lucratieve bedrijf van handel In blanke slavinnen uitoefende. Hun slachtoffers zochten ze zoowel In Frankrijk als In Italië en Spanje. En als onderdeel van hun bedrijf heb ben ze ook. zooals dan onlangs bekend Is ge worden, Nederland ultgekoeen. Daartoe hadden de „heeren” zich de medewerking van een aan tal Nederlanders verzekerd, die zich bereid verklaarder met de bultenlandsche vrouwen korten tyd te trouwen. Eenmaal als Nederland sche In ons land aanwezig, kon de politie wei nig tegen deze ongewenschte vrouwen doen. Een dezer vrouwen was een zuster van een der Individuen. Laurence geheeten. Zy was een korten tyd getrouwd met een Rotterdamachen kellner. Deze Laurence la thans ook gearresteerd door de Fransche politie. Vóór de arrestatie van Blancato en zyn hel pers Is hy evenwel nog eenlge malen In ons land geweest, ondanks het feit, dat hy hier te lande als oegewenscht vreemdeling te boek stond. Het doel van de reis van Blancato is beide keeren geweest om zich te ontdoen van de effecten. Het Is Blancato echter niet mo gen gelukken de effecten hier te verkoopen. By zyn arrestatie, nu onlangs te Parijs, bleek hij tenminste nog In het bezit van een groot aantal der effecten te zyn. De Paryscbe politie schynt Intusschen een goeden slag te hebben geslagen met de arres tatie van Blancato en z'n vrienden. Hun ver- oordeellng tot eenlge jaren gevangenisstraf ia juist dezer dagen uitgesproken. Een der naar Spanje uitgeweken bendeleden, die te Barce lona kon worden gearresteerd, Is daar wegens moord ter dood veroordeeld. Hoewel de Fransche politie een belangrijk werk met de aanhoudingen heeft verricht, waardoor een aantal ongure Individuen tydeiyk onschadeiyk zyn gemaakt, heeft men toch nog de overtuiging, dat men niet alle leden van de bende kent. Het onderzoek wordt dan ook nog voortgezet. Voorstel tot opheffing Vaartbrug B. en W. stellen naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten, waartn als oordeel van dfct col lege wordt uitgesproken, dat de bestaande brug over de Nauemasche vaart (de Veerbnjg) be hoort te worden afgebroken wegens den aan leg van een nieuwen weg met brug over de Nauemasche vaart door de Provincie, voor, de Naue'nasche Vaartbrug, by openstelling voor het openbaar verkeer van de brug over de Nauemasche vaart, liggende in den Provincialen weg Hembrug—Llmmen, aan het openbaar ver keer te onttrekken en na inwerking trading van dat besluit de brug met bybehoorende wer ken af te breken en op te ruimen. Mond «a Uaawzeer. Bepaalde het mond en klauwzeer zich tot beden tot het westen der gemeente (Blokland), thans zijn ook eenlge De heer A. J. Loerakker mocht ter gelegen heid van zyn BOsten verjaardag Zaterdag tal van gelukwenschen ontvangen, os. van Z. H. Exc. den Blsschop van Haarlem, Z. Exc. prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, minister van So ciale Zaken; mr. P. J. M. Aalberse en ver schillende andere leden der Tweede Kamer; voorts van besturen van RJC. Klesvereenlgln- gen en afdeellngsbesturen van den RX. Land- arbeidersbood en van andere vegeenlglngen. Posterijen op Koninginnedag. Op 31 Augus tus zal het kantoor voor den postdienst zijn geopend van 12 uur en den geheelen dag ge sloten voor postwissels (met uitzondering van telegrafische) postbewyaen, qultantién, giro- stortingen (uitgezonderd met spoedbehandellng of spoedbericht) uitbetalingen van chëques (uitgezonderd spoedbehandellng) en belasting betalingen. Voor den telegraaf- en telefoon dienst en voor het afhalen van stukken voor busrechthouders Is het kantoor geopend als overige dagen. De tweede (laatste) bestelling wordt niet uit gevoerd. Gemeenteraad. Medegedeeld werd, dat aan den gemeente-veldwachter P. Groot door den Commissaris der Koningin met ingang van 1 September aa. eervol ontslag is verleend als zoodanig. Afgewezen werd een verzoek van de café houders In deze gemeente om verlaging van be lasting op biljarten, omdat reeds eerder deze belasting met de helft is verminderd. Besloten werd aan het bestuur der R. K. Be waarschool Zuldermeer een bydrage te verstrek ken voor drie kinderen, die deze school bezoe ken. De bydrage bedraagt f 5.— per kind. Aangeboden werden de volgende rekeningen over het jaar 1932; Gemeente-rekening Gewone dienstontvang sten ƒ42.329.19, uitgaven ƒ44.848.77, nadeeUg saldo ƒ2519.58. Kapltaaldlenstontvangsten ƒ136312.82, uit gaven ƒ196341.98, nadeellg saldo ƒ59.929 16. Rekening Armbestuur: ontvangsten 1521.26, uitgaven 1249.80, voordeellg saldo 271.46. De bouwverordening werd vastgesteld. Benoemd werd het onderwyzend personeel aan de gemeenschappeiyke openbare lagere school van Spanbroek en Opmeer als volgt: hoofd: 8. Bant; onderwyzer: T. J. C. Speets; onderwyzeres: A. T. Sandstra De benoemingen gaan In 1 September. Goedgevonden werd t salaris voor de achool- schoonmaakster te bepalen op 3 per week en hier voor aan te wyzen mej. T. Rood-—Wijte. Na rondvraag volgde sluiting. Bedevaart naar Heiloo. Voor de deelnemers aan de parochiale bedevaart, welke Zondag 3 September naar Heiloo gaat, vertrekt de trein naar Heiloo om 9.25 uur des morgens. De spoor kaartjes kunnen op Woensdag 30 Augustus des avonds tusschen 68 uur aan het Gezellenhuis worden afgehaald. Des namiddags vertrekt de trein te 4.45 uur van de halte bedevaartsplaats. Bloempjesdag. Op Koninginnedag wordt alhier een speldjesdag gehouden, waarvan de baten bestemd zyn voor de restauratie van de Nieuwe Kerk te Delft, DINSDAG en volgende dagen geen H. om 9 uur. Dinsdag 7 uur Lof. WOENSDAG kwart over 8 Congregatie jongens. DONDERDAG van 67 uur biechthooren; 7 uur Lof. VRIJDAG, le Vrijdag van de maand; half 8 gezongen H. MIs. Vóór de H. Ws de Litanie van het H. Hart. Des avonds geen Lof en geen Congregatie maar om kwart over 8 oefening van het H. Uur. ZATERDAG half 12 biechthooren voor de kinderen, 4 uur voor de overigen, 7 uur Rozen hoedje. ZONDAG de stille HH. Missen om kwart vóór 7, 8 uur en half 10. De Hoogmis om kwart vóór 11. 7 uur Lof en preek. Gedoopt: 23 Aug. Helena Maria Koppies. verdronken Het ruim vierjarig zoontje van den veehouder Van Schie aan de Zuwe raakte Zaterdagmiddag in een onbe waakt oogenblik in een by de boerderij gelegen sloot en werd daaruit levenloos opgehaald. Inbraak In de waeechery Omtrent de In braak In de Purmerender Wasch- en Strjjkin- rlchtlng vernemen wy nader, dat de politie zeer uitgebreide maatregelen heeft genomen in ver band met het oftdefzoek. In denzelfden nacht zijn jn de Beemster niet minder dan 14 belastlngplaatjes gestolen even eens door Inbraak. Bk. wordt verband tusschen beide feiten gezocht, omdat de Inbrekers van de wasschery vermoedeiyk met een roeiboot uit de Beemster zyn gekomen en ook later weer over het N. H. Kanaal zyn gevlucht. BwgeriUke Stand Geboren: Simon Pieter, zoon van Adrianus Bommer en Catharina Vleerlaag. Getrouwd: Maarten Veenman, 25 Jaar, van De Rijp en Lucia Tekla Roelofsen, 33 jaar. Tegen Duitsche waren In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn propagandisten, die actie voeren tegen het betrekken van waren uit Dultschland. yverlg plakken pleinen. Toen plakkers de van de emmers met plaksel en de kwasten. De politie heeft het materiaal en verscheidene plakkaten tn beslag genomen. Uitfluitend vsfkrtjgbMr In da oran)a-bandbuli)M ven 30 labL ZO ctf. en oranjezakjes van 2 latM. a 10 ck. deelingen Langeraar. Kwakel, Nieuwkoop, Noorden, Roelofarendsveen van den L.T.B., de burgemeesters en wethouders van de omliggen de plaatsen, de directeuren van de Veilingen met de besturen, en de Chr. B. en T.-Bond. De voorzitter J. Volgering opende de byeen- komst met een woord van welkom. Dachten wy het vorig Jaar „het Is slecht”, nu zyn de om zetten aan de Veiling vooral in Ter Ahr. betee- kenend minder nog. Gevallen zijn er te consta- teeren. dat sommige tuinders geen cent meer In huls hebben. Spoedig steun-uitkeering is meer dan dringend noodig. Sjw. vroeg aller mede werking. De secretaris H Merkman hield dan een In leiding over den toestand in de „Venen”, en toonde met cyfers aan, dat het nog ongunstiger gesteld is dan het vorig jaar. Hierna werd van gedachten gewisseld over plannen, welke beraamd moeten worden om eenlg succes te behalen voor een spoedige steun- ultkeering. De zeereerw. heer Pastoor stelde voor, niet leng te ^dellbereeren. maar met cyfer-materiaal by den Minister te komen en de zaak grondig toe te Uchten. Voorts te trachten feiten naar voren te brengen, welke tot verbetering van den toestand kunnen leiden. Unaniem was de vergadering het er mee eens, het artikel „Snyboonen" vooral te doen steu nen, daar de Oogst daarvan In deze omstreken totaal mislukt is. SomAge dachten, dat er meer J Het bestuur der Nederlandsche Pan-Europa Vereeniglng heeft een adres aan den Raad van Ministers gezonden en zegt daarin, dat het van oordeel is, dat, nu de Economische Conferentie te Londen Is mislukt, met des te meer kracht gestreefd moet worden naar samenwerking met andere landen in den geest als belichaamd In het Verdrag van Ouchy. De mislukking der Londensche Conferentie toont aan, dat de tyd nog niet rijp is voor een algemeen herstel van vrij handelsverkeer. Der halve zullen de landen er verder toe gedwongen worden om In levensonderhoud en werkgelegen heid hunner bevolkingen te voorzien op andere wyse dan geschiedde toen een vrije uitwisseling van goederen plaats vond. By deze ontwikkeling zal de noodzaak voor het vormen van groepen van landen dringender worden. Uit de nauwere aaneensluiting van twee of meer landen zal wellicht een ontwikkeling volgen, die groote groepen in nauwer onderling verband brengt. Het bestuur der Nederlandsche Pan-Európn Vereeniglng Is van oordeel, dat de gedachte be lichaamd In het tractaat van Ouchy voorbet oogenblik de eenlg mogelyke weg 15, die tot de noodzakelijke samenwerking der volkeren onder ling kan leiden en heeft daarom met buiten gewone Instemming kennis genomen van het geen tn dit verband ter Londensche Conferen tie zoo onomwonden en duidelyk door onze ver tegenwoordigers, en In het byzonder door onzen Minister-president, Dr. H. Oolyn, is gesproten, Mede ep grond daarvan neemt genoemd be stuur de vrijheid te verzoeken, de verwezenlij king van deze gedachte zooweel mogelijk te wil len bevorderen. Burgertfjke Stand Geboren: Adrianus Pe trus, zoon van Petrus Adrianus en van Dieu wertje Anthonie Portegys; Simon Jozef, zoon van Jacobus Adrianus Louwe en van Aafje Langedyk. Ondertrouwd: Pieter Eriks, oud 26 jaar, landbouwer te Barslngerhorn en Elisabeth Mo lenaar, oud 19 jaar, zonder beroep, alhier; Pie ter Rietvink, oud 35 jaar, vrachtrijder te Cal- lantsoog, en Trijntje Dekker, oud 32 jaar, zon der beroep, alhier. Moeder Eduarda. oud-overste van Maria- kroon en Mariënbosch, thans overste te Millingen aan den Rijn viert in November haar gouden klooster feest. Gemeenteraad Den gemeenteveldwachter P. Groot is eervol ontslag verleend als zoodanig met ingang van 1 September 1933. Aangeboden werden de volgende rekeningen: Gemeenterekenlng. Gewone dienst: ontvang sten 20.70401, uitgaven 18.746.03, batig saldo 1957.98. Kapltaaldlenst: ontvangsten 49 825.uitgaven 49.7*0, batig saldo f 0.75. Rekening armbestuur: ontvangsten f 860.19, uitgaven f 902.43, nadeellg saldo 42.34. De bouwverordening werd vastgesteld. In verband met de Ingebruikneming van het nieuwe schoolgebouw als gemeenschappelyke school voor de gemeente Spanbroek en Op meer werd het onderwyzend personeel be noemd. Benoemd werd het bestaande personeel der openbare lagere school, t.w.: voor hoofd S. Bant, voor onderwyzer T. J. O. Speets en voor onderwyzeres A. F. Sandstra. Besloten werd het salaris van de te benoe men achoolschoonmaakster aan de nieuwe school te bepalen op 3.per week plus 25 voor jaarschoonmaak. De rondvraag leverde niets op. Benny HerbermannRoozen, Bloemendaal- scheweg 291, Overveen; Lena van der Hulst Rynaarts. Verbindingsweg 37. BloeuiendaalAns KerstholtBak, Koninginneweg 105, Haarlem; M. Paapv. d. Oord. Geestbrugweg 54. Rys- wyk (Z.-H.); Bets Paddenburg, Nassau Odijck- straat 35, Den Haag; Mies RoozenRutten. Pension ..Christina”, Noordwijk a. Zee. Lies Brinkmann, Groote Markt, Haarlem; G. Re kers, Leidschestraat 81, Amsterdam; Corry de Wert, Best (N.-B.) D 81; Else Luteijn, Hoofd weg 62, Amsterdam. voldaan hebben aan de Inlevering hyacinten, tulpen en narcissen, zooals Is voorgesehreven door genoemde cen- hieraan hebben te voldoen op A, voor Zuld-Holland. Noort-Holland beneden het Noordzeekanaal Dinsdag en Woensdag 29 en 30 Aug. 1933 en B. voor Noord-Holland boven het Noordzeekanaal Donderdag en Vrydag 31 Aug. en 1 Sept. 1933. ZU weuacht er ultdrukkeiyk op te wijzen, dat op bovengenoemde data een laatste gelegenheid wordt gegeven. Dit betreft alleen de bedrijven, welke no* niet op tyd aan de voorgeschreven Inlevering voldeden, dus geen nieuwe Inlevering hyacinten, tulpen, zoo wel als narcissen kan plaats hebben. De Inlevering moet plaste hebben aan de bekende adreeeen. Kerkbericht In de week zyn de HF Mis sen om half 8 en kwart over 8. WOENSDAG 7 en 8 uur Congregatie. DONDERDAG 6 uur biechthooren en 7 uur Ixrf. VRIJDAG de H. MIs om kwart vóór 7 en om half 8 gezongen H. MIs; des avonds om 7 uur Lof. ZATERDAG van 6—0 uur biechthooren. Uit Parijs wordt ons gemeld dat de Holland sche dammeecter Herman de Jongh een uit daging heeft ontvangen van den Poolschen meester Rajchenbach tot het spelen van een match van 10 partyen, welke uitdaging de Jongh heeft geaccepteerd. De winnaar zal daarna een match van 10 partyen spelen tegen den Franschen meester Marius Fabre om den wereldtitel. Reeds eenlgen tijd was het aan de politie te Santpoort bekend, dat zich ten huize van den heer Memellnk. Hoofdstraat 317 aldaar een ge heime distilleerderij moest bevinden. Vrijdagmiddag omstreeks half eee achtte men den tijd gekomen om in te grijpen. Juist toen de heer M. zich met een luxe-auto i van huls wilde begeven werd hij door de politie aangehouden. In den aiAo bevond zich een drietal mand- fleaschen, gevuld met sterken drank. Voor dit ongedekt vervoer van spiritualiën Werd de heer M. geverbaliseerd. De auto werd In be slag genomen. Burgenyke Stand Geboren: Catharina, dochter van Klaas Blesboer en van Koster. Getrouwd: Jan Egbert Lasonder van Ketel en Cornelia Schaafsma. Overleden: Albert Kaan, oud 76 Jaar, echt genoot van Aagje van der Oord; Anna Karola van den Brink, oud drie maanden. bereikt zou kunnen worden, wanneer alleen aangedrongen werd om een extra-uitkeering voor hen, die lid zyn van de Veilingen Ter Aar en Vlnkeveen, omdat haar omzetten zoo sterk teruggeloopen zyn. Op voorstel van den zeereerw. heer Pastoor werd de volgende commissie ingesteld: de voor zitter van de plaatreiyke afdeellngen van L.T.B. en Chr. B. en T. B., de directeuren van de vei lingen met de voorzitters en Ryks-Tulnbouw- Consulent Koeman. Uit deze commissie zullen drie heeren benoemd worden, die de zaken ver der uitwerken. De taak van hen Is, met bewijs materiaal te berde te komen en by den Minis ter aan te dringen op ren «rtra-steunultkee- ring. Tevens zullen de burgemeesters uit den om trek en de hoofdbesturen van de organisaties gevraagd worden, medewerking te verleenen. De voorzitter hoopte, dat er veel bereikt zal worden. De burgemeester van Ter Aar bracht een woord van lof aan het plaatreiyk bestuur van den L.T.B. voor het Initiatief voor deze actie. ibgre vergadering bijeengeroepen tegen 30 deaer om half acht uur. In die vergadering zal bet pas gekozen verklaarde lid C. de Jong worden geïnstalleerd. Ook aal de gemeentebegrootlng voor 1934 worden aangeboden. Z0n wy goed Ingelicht, dan «yn B. en W. er In geslaagd deze sluitend te krijgen Bonder belastlngverhooging. AMSTERDAM. 38 Aug. Veemarkt. 610 wtta koeien: le kwal. 058—0.60, 2e kwaL 0.43—0*5, 3e kwal. 0330.40, mindere soorten 030—030 per K.Q. sachtgewtcht. 77 melk- en kalikoeien 130.00—180.00 per stuk. 166 vette kalveren? le kWal. 0.46—036, 3e kwaL 038—0.44, 3e kwak 038—0.36 per K.G. levend gewicht. 86 nuch tere kalperen 4.00—8.50, 65 schapen 800—144)0 per stuk. 685 varkens, wegende van 90—110 K G -0.40—0.41. zware varkens 0 38—039, vette varkens 0.36—037 per K.G. slachtgewlcht. 30 paarden 50.00—00.00 per stuk. 5 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. ALKMAAR. 28 Aug. Veemarkt. Aangeveerd werden 110 vette koelen 115210 per stuk, ban del stug; 20 graskalveren 2236 per stuk. 11 vette kalveren 32—80 per stuk, idem 0.60—0.75 per Kg., 38 nuchtere kalveren, slacht 614 per stuk, 354 vette varkens zware 032—036 per Kg., handel goed. ALKMAAR 26 Aug. N V Eierveiling voor HoTL Noorderkwartier. Aanvoer 140.000 tineieren: S6-M 4.00430. 68-60 4.10—430. 60-63 4.304.40, «3-84 4.30—4.60. 8500 Eendeteren 3.10—320. BROEK OP LANGENDIJK. 28 Aug. Aange voerd werden: 41000 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen 0301.60, drielingen 0.75. duken 0.750.80, eigenheimers 2.10, bl. eigenheimers 2.40—2.70, 1800 Kg. spercleboonen 2305.80, 16000 Kg. uien: gele nep 4.304.70, drielingen 130—1.70, uien 1.70—2.40, 1050 Kg. kroten 1.20 tot 130. 25000 Kg. roode kool 1—130, 13000 Kg. gew. witte kool 120130, 9000 Kg. gele kool 11.60, 2200 stuks bloemkool: 1ste soort 102019.70, Idem 2e soort 120430 per 100 stuks. BLOKKER. 36 Aug. -Op Hoop van Zagen” -yt, Slaboonen 4.007.00. Roode bessen 15.00, Drul- ven 33 00—86 60, Pruimen: bl. kw. 9.8013 idem w. kw. «30—830. Victoria 13.40—*4 Clapp's 102014.00, Advokaat 3.108.40, -J< teperen 14.00, Trocperen 4.30«40, Sinjeur/ 11.00. f BOVENKARSFEL (Station). 38 Aug. .JJej bouw" Aardappelen: Due w. 037U, SkA 027^0.40. Kleine 0.37 —0 46 U, blauvA —1.16, Elgenh. 0350.70 per baal. Aanvoel baal, waarvan 2435 baal doorgedraald. UlenJ 0500 75. groote gele 0.80020. Drieling, —0.50. Nep 1.50—180 per baal, aanvoer 430 Bloemkool: le eoort 10.501920. 3e soort 1 730. 3e soort 130 per 100 stuks. Aanvoer1 stuks, waarvan 1100 stuks doorgedraald 1 kool 1.703.10 per 100 KO aanvoer 14980 ÏK.G. Dele kool 1.301.70 per 100 K.G.. aanvoer 8000 K.G. Witte kool 0.901.10 per 100 KG., aantyoer 10650 K.G. Augurken: fijn 14.7017.40, fUnbAwk 8 808.80 per 100 K.G.. aanvoer 3359 K.G. SlaV boonen 030030 per 15 K.G. Aanvoer 188 aak. waarvan 31 aak doorgedraald. BNKHUIZKN. 26 Aug. Coöp. Veillngevar. „Bloe- menluat" WA.. Asters 0 02—0.04, HellantbUS 0 030.04. Statics 0 020.06. Dahlia1» 0.08028, Rozen: Hadley 0.80320. Columbia 0303.00, Butterfly 120—330, Kalsertn 030—130. Europa 0.70—3.00, HOORN, 26 Aug. Veemarkt. 2 Zeugen 40.00—» 60.00. 19 Schrammen 14.0030.00, 330 Biggen 6 00—13 00. 17 Schapen 6 0014.00, 4 Paarden 130.00800.00. Handel goed. LEIDEN, 26 Aug. Botermarkt. Prima fabrieka- botor 175. prima Boerenboter 1.70120 per K.G. Aanvoer 410 K.G. Handel vlug. LEIDEN. 26 Am. Turfmarkt. Lange 7.00—KOO per 1000 stuks Geen aanvoer. LEIDEN. 36 Aug. Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveillngvéreen. .Lelden en Omstreken Andijvie per 100 stuks 0.601.30. Kroten 120— 130. Komkommers 1.00380. Bloemkool I 1020 —10.80, Bloemkool II 220—8.80, Roode kooi 320 —620, Savoye kool 3504.80. Groene kool 120 3 30, Meloenen 4.0021.00. Peterselie 030— 2 30, Selderie 0.701.40, Wortelen 3.107.10, Ra barber 030020, Perziken 1.0014.00, Kroton per 100 kilo 1.00120, Kroten, gekookt 6.00— 800, Snijboonen 2.00—37.00. Stokboonen 8 00— 17.00. Pronkboonen 2.00—4.00. Btamboonen 223 —7.00, Postelein 3.006.00. Spinazie 62013-00, Tomaten: A 830. B 520. C 6.00. OC 320. Uien 2^0—4^0. MEDEMBLIK. 36 Aug. Marktvereen. ,jBt. Jo seph". Groote Muizen 0.37J4—0.48. Idem Weina 0.3714. Ideaal 027^—0.40, Gelderscbe 037 0.45. Witte 0.40—035 per balven HX. Aanvoer 3900 baal. Slaboonen 0.400.60 per zakje. NOORD-SCHARWOUDE. 28 Aug. «7200 KG. aardappelen: groote Schoteche Muizen 0.80—120, Schotache Muizen 0.76—120. Drielingen 0.80. Duken 0.75—0.90, Bl. Eigenheimers l.TO- Uien 1202.20. 1000 K.G. Kroten 0.60—020. 1760 K.G. Roode kool 100—1.10. OUDEWATER, 28 Aug. Kaasmarkt. Aanvoer 2610 stuks, wegende 18060 K.G, le 8. met RM. 26 0028 00. 2e soort met RM. 190032.00, zware 28.00. Zonder RM. geen aanvoer. Han del vlug. PURMEREND. 28 Aug. „AIMagvw. Beemeter. Purmerend en Omstreken” Augurken, mld^» II 023, idem I 026—0.95. basterd I 0.75—0 72. idem II 0.87 stek 0.110.13, bommen 028 pee mwARMENHUIZEN. 38 Aug. Gele Nep 30— 4.70. Gele Drielingen 120—S.O^Gele ^“AJPen 3.40. Gele Uien (groote) 3203 00. Slaboonen g 006.10, Gele kool 1.403 10, Roode kool 140 —1.70. Witte kool 1.20, Schotocbe Muizen 0 78— 1.70. idem groote 0 901-10, Eigenheimers 1.40— 2.40. Per 100 K.G. Hedennacht' omstreeks halt twee is te Cocks- dorp (Texel) de boerenhofstede ,Jü- doera”, eigenaar M- van der Duinen uit Den Haag en bewoond door M. Witte, geheel door brand ver wo est. Drie schuren met hooischelven en machinerieën zyn in de vlam men opgegaan. Een groette party bloembollen, d)é>qok in de schuur was opgealagen, Is even eens - verwoest. Do oorzaak ia waarechyniyk De gchade wordt gedeeltelyk door ^tsdekt. t 1 l I m m

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 2