Bloeddrama raadzaal in een 3 79 l Vreeselijke schietpartij te Muiden ra» GETROFFENEN t s L- WOENSDAG 6 SEPTEMBER HET DRAMA TE MUIDEN gevaarlgk gewond Fotograaf de dader Een Groote houten villa in de vlammen Tot den grond toe af gebrand o- In Maiden Zes jaar achter slot ft De moord te Rotterdam Dader tot IS jaar veroordeeld 1 Toestand der slachtoffers Nieuw radio-bouwschema In de raadzaal Arbeiderspers tegen Baars Bevrachtingscommissies De dader Retraite Kerkzangers Om het slachten van een koe Na den aanslag werden op straat voor het raadhuis te Muiden de gebeurtenissen druk besproken us- :ur. „Wereld bevryd van een nutte- looze formule” DE OPZEGGING VAN HET TARIEFBESTAND IN RUIL VOOR RUSSISCHE GOEDEREN val w. LET ober ras- 134 S 5 5 - Het boterde niet tusschen den bur gemeester en wethouder van Ameide Burgemeester De Raadt en wet houder Hottentot, benevens twee bezoekers der pu blieke tribune levens- De moord in de Scheveningsche boschjes Hoe het geschiedde De plaats, waar de dader na het plegen van den aanslag door het aanwezige publiek na een korte wor steling werd over meesterd Nederlandsche bloembollen naar de Sovjet ^■0^0 ka ':4 té /X !S De slachtoffers terug te geven. Maar B. en W. verd.... dit. del 535 Nog Den lezer heil, heil. heil. de 39 naar <„Hbl.">. een Tot zoover, vaste politie, de marechaussee en dokter Nlekerk ge waarschuwd. Burgemeester J. L. De Raadt bekwam een schot onder het hart en Is In zorgwekkenden toestand naar het Burger-Zlekenhuis te Am sterdam overgebracht, evenals Veth, die een wonde In de zijde opliep, terwijl de Beus naar de Majella-stichting te Bussum is vervoerd en wethouder Hottentot naar het Binnen Gast huis te Amsterdam zou worden overgebracht. Operatief Ingrijpen leek bij allen noodlg. nadat dokter Nlekerk uit Muiden de eerste hulp had verleend. Wij laten de cirealalre, die wel een dui delijk inzicht geeft in de geestesgesteldheid van den dader, hieronder volgen: de waarom misdadiger. Op de rol van de civiele Kamer der Haagsche rechtbank kwam Dinsdag voor de zaak v. d. N V. De Arbeiderspers tegen den heer J. Baars, leider wan den Alg. Ned Fasciatenbond. tegen wlen genoemde N V. een eisch heeft ingesteld tot schadevergoeding van f 25.000.-. welk bedrag elscheres.se stelt als schade te hebben geleden ter zake van een door den heer Baars op 24 April J.l. te Rijswijk gehouden redevoering, waarin hU mededeelingen deed omtrent de Arbeiderspers. Deze zaak heeft de rechtbank 14 dagen aan gehouden. titer en aan iiep der trie i de gen dag ten no- 1 10 op na nde ge- ood ten dit ifte 59| i na No ling EN- liep ïer- ert der Uw dat eid ul- er- ilt- 10 23 Van 1013 November as. worden er- voor de kerkzangers in het bisdom Haarlem twee re traites gehouden, nJ. voor Zuid-Holland te Noordwtjkerhout en voor Noord-Holland te Ber gen (N.-H.). Aanmeldingen worden gaarne spoedig Ingewacht by den secretaris van den Retraltebond van het Bisdom Haarlem, den lieer J. A. J. Erftemeyer, Kelzeragratl.» 31, te Amsterdam (C.l. Nog juist vóór de opening der Jaarbeurs Is een nieuw radio-bouwschema het zg. Ferro- cart Pan-Europa schema verschenen, uitgege ven door de technische afdeellng van den K. R O. Voor den bouw volgens dit schema zijn spoe len van een zeer byzonder materiaal t Fer- rocart yzer-cartonk in ons land geïntrodu ceerd. spoelen, welke op de RadiotentoonstelUn- gen te Londen en Beriyn groote belangstelling trokken om de vele voordeelen, welke zy bieden (véél kleinere afmetingen; groote verliesvry- heid. met als gevolg ongekend groote geluid sterkte van het betreffende toestel enz.) Dinsdagavond omstreeks half tien is door nog onbekende oorzaak, maar vermoedelyk door on voorzichtigheid van een der gasten, brand ont staan In huize Hoogeweide te Oisterwyk een groote houten villa waarin dit jaar een pension Is gevestigd. Vorig jaar nog deed het gebouw dienst als rusthuis voor zenuwzieken. Het behoeft geen betoog, dat de vlammen In het houten gebouw al spoedig hoog oplaaiden en zich met buitengewone snelheid door de ge- heele villa verspreidden. De brandweer uit Ois terwyk en Tilburg was spoedig ter plaatse, met betrekkeiyk veel materiaal, aangezlen daar de villa gelegen is aan den Gemullehoekenweg. aan den rand van het boech. ook eenige vrees be stond voor een overslaan van het laaiende vuur op de rondomstaande boomen, waardoor even tueel een boschbrand zou hebberv kunnen ont staan. Met kracht werd het vuur aangetast. Van het huis viel echter niets meer te redden. De brandweer zag zich gedwongen de Tnuren om ver te te halen. Alles brandde tot den grond toe af. Uiteraard trokken de hoog ópschietende vlammen en de over grooten afstand zichtbare vuurgloed byzonder veel belangstelling. Verze kering dekt de schade. Persooniyke ongevallen kwamen niet vóór. Er was een zeer kalme en onbewogen raads zitting geweest van den raad, die zeven leden waarvan 2 wethouders telt Ai had een veel be sproken quaestie op de agenda gestaan, ni. bet adres van het Gooisch Comité tegen volksver- wlldering inzake het tegengaan vaa zoogenaam de ergeriykheden by het baden aan het strand te Mulderberg (dat onder Musden behoort), hierover was toch niet gedebatteerd en de heele zitting uep kalm ten einde Rustig ulteriyk heel kalm en normaal was de dader een ruim vyftir-jarige fotograaf uit Mulderberg. op de publieke tribune gekomen en had daar zyn hoekplaats. die hij gewoonlyk er inneemt als veelvuldig bezoeker, weer Ingenomen. Eerst zat er iemand anders, maar hy had deze' ver zocht van plaats te veranderen en deze persoon was nog by ongeluk op een teach van den foto graaf gaan zitten, waarin zich, zooals later bleek, twee revolvers- moeten bevonden hebben Na afloop der zitting begaf zich de fotograaf, een zekere I, naar buiten en staande in t portaal vóór de trap, terzyde van de deur naar de raadzaal, loste hy onverwacht van links een revolverschot op een medebezoeker van de publieke tribune een zekeren Veth, ex- ploitant van eeu tent aan 1 strand. Veth scheen gewond aan de hand, liep gillend naar beneden, de omgeving met bloed besmeurend en begaf zich yiings naar den dokter. Het bleek weldra dat hy een gevaarlijke buikwond had ontvangen. LONDEN, 5 Sept. Onder den titel „de af- godwbeeldvrrnleler'’ schrijft „Financial News" in een hoofdartikel: Met getuigen heb ik bewezen. dat bo venstaand complot my op dit halve gedeelte strand no g niet met rust wildé laten. 19 2 5. Het biykt achteraf, by vergissing, word ik ernstig door den heer Van Wijk mis handeld en dien een klacht tegen hem in. Verder dient Grimmer een valsche klacht tegen my in. Ik verzocht den burgemeester, de klacht van Grimmer in te trekken, dan zou ik de klacht tegen Van wyk intrekken. Resul taat, meten met tiee mat e n, ik moest de gevangenis in en Van Wyk niet. Dat wil zeg gen burgemeester probeerde dit, maar zat er naast. 19 2 5. Het werd al misdadiger, op beestach tige. afschuweiyke wijze werd ik door boven staand complot vervolgd en hoe ernstig het was. moge uit t volgende biyken. Ik zelde o.a. tegen Dupeau, deze was een van de grootste belha mels. dit was oi- het strand, waar myn echtge- De pleger van den moordaanslag Is een zoo genaamde persfotograaf, die al reeds gerulmen tyd in de oppositie is en bet vooral op den burgemeester, wethouder Hottentot en de twee slachtoffers moet gemunt hebben. Hy woont te Mulderberg en voelde zich, naar onze zegslie den, in veel achtergesteld. De beweegreden voor zyn afschuwelilk' daad achynt daarin te moeten gezocht worden. Hy vreeselijke viervoudige moordaanslag heeft gisteravond Iaat hy het uitgaan der raadsver gadering te Muiden, omstreeks half tien plaats gehad, waarby burgemeester De Raadt, wethou der Hottentot efi twee bezoekers der publieke tribune, Veth en Beus het slachtoffer geworden zyn. Een z.g. persfotograaf loste na afloop der raadsvergadering schoten op deze vier en verwond de hen allen zeer ernstig. De Staatscourant van Dinsdagavond bevat een opgave van de leden en districten van de bevrachtingscommissies voor de binnenscheep vaart, ingcsteld door de Kamera van Koop handel. en van de gemeenten, welke binnen deze districten gelegen zyn. Voorts bevat deae Staatscourant een Koninkiyk besluit, bepalende dat de besluiten van de Kamers van Koop handel, houdende Instelling van bavrachtmgs- commissies, in werking treden op 7 September. noote bestond. Ik heb gehoord, dat jullie met elkander my van het leven willen be- r o o v e n, nu je zult je zin hebben. Als je géén lafaard Lent, ga je met my met ’n boot in zee. Maar ik beloof je, géén van beiden komt levend terug. Dupeau zelde niets en m y n e c h tge noot e stond er bytehullen. Verder verdburgemeester op een schrijven van my, m te grijpen. Zoodra wy het bericht van den aanslag ver namen. zyn we per auto naar het stille plaatsje gereden om nadere bijzonderheden te verne men. De plek van Hooft en Vondei waar burge meester De Raadt nu al sinds 1904 als burge meester veler sympathie en waardeering oezlt, was in diepe rust en lag vredig onder den don keren avondhemel. Niets deed vermoeden welk bloedig drama zich kort geleden hier bad afge speeld. Alleen vóór het raadhuis was er beweging van auto's en marechaussees. De heer A P. Knynenburg, de bode ten stadhuize verschafte ons op uiterst voorkomen de wyze alle gewenschte inlichtingen, leidde ons door hqt raadhuis en wees ons de plek waar het drama zich kort te voren afspeelde In de gang en in de raadzaal waren duldeiyk sporen van het weggespat bloed te slen- Ziehier wat we van hem en anderen over de toedracht vernamen: te betrekken, en te beïnvloeden, dm my in een gekkenhuis op té sluiten. Maar deze gekken dokter' verklaart: „Ik heb een scherp verstand en een ruim en zeer voldoend intellect'’. Zelfs in deze hondengeschiedenis werd ik vrygespro- ken. Wie lacht daar? Het is gebleken, dat de getuigen Barende en Jongman in deze zaak een paar groote schurken of krankzinnig biy- kenl te zyn. Naar de „Wetsjemjaja Moskwa” verneemt heeft de Nederlandsche firma Lefeber met een trust te Moskou een overeenkomst gesloten over de levering van twee mlllloen bloembollen (hy acinten, tulpen en narcissen). De bollen worden geleverd In ruil voor Rus sische goederen. 500.000 bollen zullen in de Mos- kousche parken geplant worden, 500.000 bollen gaan naar de Moskousche kassen, terwyi een millloen bollen aan Leningrad afgestaan wor den. In de bloemenwinkels van Moskou en Lenin grad, die aan den trust toebehooren zullen de In woners in Januari 1934 versche narcissen en tulpen kunnen kopen, hetgeen in Rusland tn de laatste 16 k 17 jaar onmogeiyk was. langzaam dank U. Gedaan te Mulderberg, 4 September 1933. I. J. IBEL1NG8 ..Pretty-Home” te Mulderberg. 1923 1933. Misdadige vervolgingen van B. en W van Muiden, tegen my gericht. 192 3. In 1923 vestig ik my te Mulderberg. Dit is niet naar genoegen van een inwonenden fotograaf Grimmer. Grimmer trachtte my op misdadige w y ze te verjagen, met behulp van de politiemannen Vroom en Kooy. Verder ontstond een complot tegen myn le ven gericht, bestaande uit Grimmer. Dupeau en Vreeland. VresselyK werd ik door deze men- schen en de politie vervolgd, beleedlgd, belas terd en benadeeld. Mevrouw Richard heeft my voor dit complot gewaarschuwd. 19 2 4. Fotograaf Grimmer hitst zyn knecht, een schipper Legreln tegen my op. Deze stond op een keer met een voorhamer opgeheven en dreigde my de nersenen in te slaan. Getuige heb ik opgegeven de strandwacht De Wit, Bur gemeester verd.... proces-verbaal tegen Le- grein op te maken. Wel werden myn echtge- noote en ik door dezen burgemeester beleedlgd. If 24. Ik dien een klacht tegen Grimmer in. wegéns valsche klacht tegen my gericht. Ik had weF 100 getuigen, dat Grimmer had gelogen, maar deze burgemeester van Muiden verd.... myn klacht te vervolgen. Vreeland hitste verscheidene malen een hond van Grimmer tegen me op, ma^r burgemeester verd.... deze klacht te vervolgen. 19 2 5. Het is zoo ver gekomen, burgemeester doet o p e n 1 y k hardop mee. Het halve strand wordt my door burgemeester afge- nomen, om te trachten my met geweld broode- loos te maken en wordt bygestaan door Vree land en Grimmer. Later in geheime vergadering g?V burgemeester Hottentot de schuld en Hottentot den b’f-ge- meester. Verder heb ik over deze standplaats een be keuring uitgelokt, om den rechter hierover uit spraak te laten doen, wel is proces-verbaal op gemaakt. maar verdburgemeester deze zaax voor den rechter te brengen. Ook is in den raad van Muiden bekend, dat B. en W. my in 1931 den hongerdood wilde la ten sterven. 1932. Op alle onmogelyke, oneeriyke midde len word ik door B. en W. vervolgd, tot zelfs op myn erf. Zelfs op myn erf laten B. en W. my een gedeelte afdak afbreken, wat De Beus wordt toegestaan. Vreeselyk hitsten B. en W. en veldwachter Kooy. andere politiemannen en publiek tegen my op. 1933. De misdadige, afschuweiyke vervolgin gen. waar ik nu. alle, alle, alle dagen aan bloot moet staan, zyn niet meer om uit te houden. Al deze vervolgingen breeder omschreven In een adres, met verzoek om my hulp te willen verleenen, heb ik de vorige maand gericht aan Hare Majesteit de Koningin. Dit adres bestaat uit drie deelen: deel 1 aan de rechtbank te Am sterdam, deel 2 aan den Raad van Ministers, deel 3 een schryven aan den Hoogen Raad ge richt. Voor iedereen ligt een afschrift van dit adres aan Hare Majesteit ter inzage. Zyn al deze misdaden van B. en W„ tegen my gericht, den raad van Muiden bekend? Ja. In een adres van my aan den raad, bestaande uit 80 bladzyden, heb ik op al deze misdaden van B. en W. gewezen. Ook is uit dit adres gebleken, dat B. en W. het plan hebben gehad, myn ge zin en my, den winter van 19311932 den hon gerdood te laten sterven. Nu 1933, zyn reeds tw’ee moordaanslagen op my gepleegd en by onderzoek zal biyken, ver moedelyk op bevel van B. en W. Zelfs op 31 Augustus 1933 wilde wethouder, vechtersbaas Hottentot, met my vech ten onder toezicht van burgemeester en poli tie. Door myn verstandig optre den is het niet zoover gekomen. Het was voor het huis van den burgemeester, tydens een optocht, waar ik ook voor heb ge geven. Hottentot greep my zelfs een paar keer by de schouders en dondmy op zyde, os. met het oogmerk my het fotografeeren te belet ten. Vanzelf zat hier nog veel meer achter. Af gesproken werk met burgemeester en politie. Dus een paar keer duwde Hottentot my op zy de, tny alzoo in yryheid van beweging belem merende. Dit heeft Hottentot al vaker gedaan, maar verdde burgemeester Hottentot te vervolgen. Burgemeester en politie stonden naar deze belemmering in vryheid van beweging te kyken en lieten zulks toe. Had Ik Hottentot met de zelfde munt betaald, stond de politie klaar om in te grypen en mij op te sluiten. Daar bleek het om begonnen en dat tegen een emstigen zieke. Als getuige geef ik op den heer Hartog, die naast my stond. Deze getuige stond naast my te fotogfafeeren als amateur. Ik als broodfo- tograaf werd dus door Hottentot belet om te fbtografeeren. Getuige niet. Tot slot, nu 31 Augustus 1933 blykt een her haling te zyn, als jaten terug in de zaak-Grlm- mer. met dit verschil, dat nu burgemeester en politie hier naar staan te kyken en dit o p e n- 1 y k goedvinden. Als ik niet zoo misdadig vervolgd was gewor den, zou ik een paradys te Mulderberg hebben gehad. Geen wonder dat ik naar den Hoogen Raad heb geschreven: „Dat deze beestachtige vervolgingen tegen my, een ernstige zieke, g e- 1 y k staan met langzame vergif tiging, dus met moord, zooals B. en W. nu Jaren lang bezig zyn, my zoo beestachtig ver volgen, enz." Verder; twee duivels in men- schengedaante. twee I1- het is zuiver machtsmisbruik en terrorisatie. enz.” en verder: „Ik beschuldig B. en W. dat zy my, ernstig suikerpatiënt, bezig zyn te vermoorden, enz." Omtrent de motieven, die de dader van den moordaanslag te Muiden, de fotograaf I. hebben geleid, vernemen wy nog, dat de man. die overspannen schynt te zyn, zyn daad gerulmen tyd tevoren moet hebben be raamd. Zoolang hy te Mulderberg woont, dit is sinds 1923, meende hy, dat hy werd tegengewerkt, een gedachte welke tot een soort vervolgingswaanzin is ontwikkeld. Op den dag van den aanslag heeft hy een gedrukte circulaire verspreid, welke te Muiden bjjna huls aan huis is bezorgd, waarin I. een overzicht geeft van de wijze, waarop volgens hem werd geïntrigeerd. Zy, die gisteren deze circulaire hebben ontvan gen. vermoedden niet, dat dit de inleiding sou zyn tot het drama dat zich gisteravond in Muiden heeft afgespeeld. I. is nog in den afgeloopen nacht naar Amsterdam overgebracht en ter beschik king van de Justitie gesteld. Naar wy vernemen is de toestand van den heer O. de Be us. die in de Majella-StlchUng te Bussum werd opgenomen, zeer ernstig. Nog in den nacht heeft hy een operatie on dergaan en heeft dr. H. Schouten een kogel uit den buik verwyderd. Het bleek, dt hy 'n schot dwars door den bulk had gekregen, waardoor een ernstige inwendige verbloeding is ontstaan. Men vreest voor zyn leven. Omtrent den toestand van de belde andere gewonden, den heer De Raadt, Burgemeester van Muiden en den heer Veth. die beiden in het Burgerziekenhuis te Amsterdam zyn opge nomen, vernemen wy, dat wat den heer De Raadt betreft, d/ toestand redelyk is. Hy heeft een vry rustlgeh nacht doorgebracht. De toe stand van den heer Veth is nog ernstig, doch direct levensgevaar bestaat niet. Naar wy vernemen is de toestand van wet houder W Hottentot, den vierden gewonde van den aanslag te Muiden, vry goed. Hy is niet naar Amsterdam vervoerd, zooals heden nacht werd gemeld, doch naar Hilversum, waar hy in het ziekenhuis is opgenomen. Ook de heer Hottentot heeft een schot in den buik gekregen, doch het is gelukkig by een vleeschwond gebleven. De vier slachtoffers leken er aanvankelyk zeer slecht aan toe. De geneesheer achtte over brenging naar een ziekenhuis noodzakelyk Daarom werden de burgemeester en de heer Veth naar het Burger Ziekenhuis te Amsterdam ge bracht in bedenkeiyken toestand. Men kon ons dezen nacht niet inlichten over hun toestand. De heer de Beus is naar de Majellastlchting te Bussum gevoerd. Te Muiden verzekerde men ons ten raadhulze. dat wethouder Hottentot naar het Binnen-Gasthuis was gebracht, doch aldaar verzekerde men ons, evenals aan het O. L. Vrouwe Gasthuis, dat er niemand van dien naam was binnengebracht. Ook de familie van den wethouder was naar de aangewezen gasthuizen te Amsterdam gegaan, maar had den getroffene niet gevonden. 1 Augustus 1929 heeft burgemeester J L. de Raadt onder groote deelneming zyn zilveren ambtsjubileum gevierd. Hy heeft veel gedaan voor den opbloei van Muiden en Mulderberg en is In breeden kring zéér gezien. was gedurende de zitting ulteriyk beet kalm en hy moet met overleg, met voorbedacnten rade te werk zyn gegaan. Niets was er ter raads zitting wat hem zou hebben kunnen prikkelen. Zyn naam is niet genoemd. Maar er achynt een oude veete te bestaan. I. is een rui me vyftlger. een man met een klein haardje Hy is gevankeiyk naar Amsterdam overge bracht en daar ingesloten. „Het besluit der Nederlandsche regeering om beestmenschen, haar toetreding tot het tariefbestand op te zeg gen, veroordeelt deze oplossing, welke steeds halfbakken is geweest, tot de vlammen. De Nederlandsche premier, dr. Coiyn, is te goede diplomaat om dit niet in te zien Doch hy is een realist evenals een goede interna tionalist en zonder twyfel zie hy liever de wereld bevryd van een nuttelooze formule, dan haar aanhangers te dwingen tot kronkelige en geVaariyke listen Zooals de zaken echter thans staan, heeft dr. Coiyn een werkelyken diens) bewezen door den te wachten tarieven en contingenteeringenoorlog terug te dringen naar open terrein”. Toen wy de oud-HoUandsche raadzaal met jtaar fraaie schilderijen betraden, was overal te zien dat hier lets ernstigs had plaats ge grepen. De pleger van den moordaanslag was naar den rechterhoek gedrongen door zyn over weldigers en op den grond lag nog een groot borstbeeld van Pallas Athene, dat van het voet stuk gestooten was. Talryke bloedspatten wa ren rondom te zienboord en dasje van een der slachtoffers lagen nog op de tafel. Spoedig was de dader, die met hand raak bleek geschoten te hebben, neerge slagen en overweldigd. Onmlddeuyk werd de Vervolgens had I. een treffer gelost op een tweeden bezoeker der publieke tribune er waren ongeveer twintig bezoekers een zeke ren de Beus, mede exploitant aan het strand, dien hy in de zy gevaariyk verwondde. Te midden van de ontstane groote conster- en de poging hem te overmeesteren, schoot I., de raadzaal weer Inkomend, twee schoten af op burgemeester De Raadt en wethouder Hottenttot. Den burgemeester raakte hy kort onder het hart, den wethouder in den bulk. Het Gerechtshof te ’s-Gravenhage heeft uitspraak gedaan in de zaak van den 42-Ja- rtgen D. O. W die wegens doodslag op 25 Juli 1932 in zyn woning aan de Visschery- straat te Rotterdam, waarby hy zyn vrouw worgde en daarna de gaskraan opende, ia veroordeeld tot 10 Jaar gevangenisstraf. Overeenkomstig het requisitoir van t O. M. verzwaarde het Hof de straf tot 15 jaar. Verdachte heeft onmiddeliyk cassatie aan~ geteekend. Het volgende schryven heb ik daarom aan den gezagvoerder van C. 8. M te Curacao ge richt. Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden is er mede bekend gemaakt dat uw tweede stuurman J. Barends een groote schurk of krankzinnig blykt te zyn, verklaring van een stervende. Meerdere inliehtlngen geeft gaarne I J. Ibelings, Pretty-Hosne te Muidenberg, oud- architect van de Tielsche Bouwvereeniging 8t. Walburg. Aan den gezagvoerder van de C. 8. M. te Curacao. 193 1. Het worde steeds misdadiger. Uit machtsmisbruik, uit terrorisatie, uit Judassery. zeggen B. en W. my een standplaats op voor myn huls, om my nog vlugger broodeloos te krijgen. Maar de raad van Muiden is er ook nog. Ik breng dus deze zaak weder in den raad en biykt de meerderheid van den raad er voor te zyn, 5 tegen 1, om my deze standplaats ben ik door Veth m 1 s- handeld. Vreeselyk is getuige Borgers door Veth mishandeld. Getuige Borgers vond de mishandeling door Veth op my gepleegd, zoo gemeen, dat hy zich als getuige opgaf. Getuige Borgers werd n.b. ernstig mishandeld, waar de politie vlak opstond. Eerst ontving getuige Borgers van Veth een geweldigen kopstoot tegen zyn kin en sloeg Veth met zyn vuisten getuige Borgers vlak in zyn gezicht. Het bloed spatte Borgers uit neus en mond, uit ooren en neus. By den Minister heb ik op vervolging tegen Veth aangedrongen en antwoordde de Officier van Justitie, namens den Minister, dat deze zaak Veth vervolgd moest worden. Maar de Officier van Justitie is overtuigd van medeplichtigheid van dezen burgemeester, deze zaak Veth biyft rusten. burgemeester wyst my als ver dachte en dringt op strenge straf aan. Geen wonder dus. dat ik een schryven aan Hare Majesteit de Koningin heb gericht en dezen burgemeester als medeplichtige heb aan gewezen. Dit blykt ook reeds uit de houding van den Officier van Justitie te Amsterdam. 19 3 0. Geregeld ontvang ik vuile, gemeene. beleedigende anonieme brieven van wethouder vechtersbaas Hottentot. Dit blykt een vriend te zyn van Veth. Veth wordt op alle manieren bevoordeeld door burgemeester en dezen Hot tentot Burgemeester verd-... Hottentot te vervolgen en de Minister van Justitie dringt op vervolging aan. 19 3 1. Veth wordt steeds op onrechtmatige wijze door B. en W. bevoordeeld, zelfs nu nog in 1933. in een schrijven aan den raad, maak ik de raadsleden hiermede bekend, met de vraag of dit geen schurken- en boevenstreken van B. en W. zyn. De raadsleden geven my geiyk. Veth wordt weder achteruit geplaatst. B. en W. komen zelfs in deze zaak Veth eeni- gen tyd onder curateele van drie raadsleden te staan. 19 3 1. De strandzakenmenschen, zy noemen zich myn vrienden, aan het hoofd-Leblanch, loopen achter myn rug om naar den burge meester. om alle fotografen van het strand te weren. Ook Vreeland dus!! Dit is hun ten deele gelukt. Vanzelf begrypt de lezer wel. dat dit een doorgestoken kaart met B. en W. is g4- weest, om my te treffen. 19 3 1. In een hondengeschiedenis is een klacht tegen my ingediend. B. en W. nemen de kans waar, een gekkendokter in deze zaak 19 2 6. Het werd steeds misdadiger. Grimmer dreigde my zelfs de hersenen in te slaan, om my als concurrent kwyt te raken en beleedlgde my daart-y zeer ernstig. Als getuige had ik po litieman Kooy opgegeven, toen ik hier niets van ho rde, juffrouw Romein als getuige. In alle instanties heb ik op vervolging aangedron gen, en beschuldig ik dezen burgemeester, dat hy vend.... Grimmer te vervolgen. Waaruit de medeplichtigheid van dezen burgemeester is gebleken. 192 7—19 26—192 9. Vreeland gaat door met behulp ’van dezen burgemester en vechters baas. wethouder Hottentot, my ooveel mo&elljk te benadeelen en te tracht enin een gevange nis in te sluiten. Maar ik krijg het>al drukker en drukker. Alle dagen waarschuwen logeergas ten mij, dat Vreeland zich pa. voor myn adres uitgeeft. Ik doe een klacht tegen Vreeland, met verschillende getuigen vermeld, maar verd.... deze burgemeester, deze kmcht te vervolgen. 1 9 3 C. Ook in 1930 is gebleken, dat deze bur gemeester van Muiden, met mJsdadige, on eeriyke middelen, getracht heeft, my in een gevangenis in te sluiten, met behulp van een bokser en worstelaar Henk Veth. Uit een schryven van my aan Hare Majesteit de Koningin is gebleken, dat B. en W. Henk Veth tegen my hebben opgehltst, om te trach ten my te vermoorden en als dat niet lukte, zou burgemeester deze zaak met listige kunstgrepen ontdraaien en my als verdach te a anwyzen, niet alleen, maar ook op strenge straf aandringen. Kan het misdadiger!!! Vreeselyk Het Haagsche Gerechtshof heeft heden ar rest gewezen in de zaak tegen den 25-jarigen kleermaker N. J. R.. die door de rechtbank aldaar is veroordeeld wegens doodslag. ge pleegd in de Scheveningsche boschjes, in den nacht van 7 op 8 Januari jj. op mej. B. te 's-Gravenhage, tot zes Jaar gevangenisstraf. Het Hof bevestigde het vonnis. Op Donderdag 23 Februari j-1. gaf de slager, tevens wethouder J. v. d. H. te Ameide te on geveer tien uur ’s morgens ter Gemeente secretarie krachtens de vieeschkeurlngswet een koe ter slachting aan met de mededeeling dat de koe om één uur geslacht moest worden. Toen des middags om vijf uur nog geen keu- ringsveearts geweest was om de koe levend te keuren (volgens artikel 4 van de Vleeschkeu- ringswet). slachtte de slager M. te Ameide. een collega van slager v. d H„ die niet in de ge meente aanwezig was, de koe, omdat deze beide slagers altyd voor gesameniyke rekening slachten. Nu moest de koe nog geslacht gekeurd worden, t Werd Vrijdag en Zaterdag, doch er kwam geen keurlngsveearts. Deze bleek ziek te zyn. Tus schen den burgemeester-secretaris van Ameide en de wethouders is naar ons in dit verband gemeld wordt de verhouding minder goed. Zaterdag kwam de heer Scheygrond. veearts te Schoonhoven, by den slager v d. H. na eerst een bezoek gebracht te hebben aan den burge meester. De heer Scheygrond viel collegiaal In voor den zieken keurlngsveearts Hendrikse. De heer Scheygrond wenschte evenwel de ge slachte koe niet te keuren en vertrok. Nu belegde de slager-wethouder een vergade ring van B. en W echter zonder den burge meester, die ziek was en in deze vergadering werd de keurlngsveearts van den Brink uit Vlanen benoemd tot vervanger van den zieken veearts Hendrikse. Deze weigerde eveneens de bewuste koe te keuren, omdat ze niet levend was. Hy deelde mede, dat de burgemeester van meenlng was. dat de koe slechts voorwaarde' lyk mocht worden goedgekeurd en naar de noodslachtplaata moest worden overgebracht om daar op de zoogenaamde vrybank te wor den verkocht Op Maandag 27 Februari kreeg de heer v d- H. wet houder-slager eigenaar van de koe, er kennis van dat de zieke keurlngsveearts. als vervanger voor zyn practyk had aangesteld den heer Peters. Deze derde veearts werd nu Maandagochtend 27 Februari door een ver gadering van B en Wevenwel weer zonder burgemeester, tot keurlngsveearts benoemd met intrekking van de benoeming van den heer van den Brink. De burgemeester droeg dit besluit ter vernie tiging voor aan de Kroon, nam de koe in be slag en deed haar In het vrybanklokaal ver- koopen voor 15 cent per pond. By Koninkiyk Besluit van 8 Juni 1933 ver nietigde de Kroon het benoemingsbesluit ten aanzien van den heer Peters Overwogen werd daarby o a., dat de heer v. d. H. de keuring beïnvloed had door den heer Scheygrond. -als waarnemend keurlngsveearts hoofd van dienst, te ontbieden, den heer van den Brink te hebben doen ontslaan en den heer Petera te doen benoemen. Intusschen werd de slager M. gerechtelyk .vervolgd wegens overtreding van de Vleesch- keurlngswet. het slachten van een koe zonder levende keuring, welke zaak op 18 Juli en 15 Augustus J-1. voor het kantongerecht te Gorin- chem werd behandeld. Naar wy vernemen heeft de kantonrechter Mr. v. Ommeren Dinsdag in deze zaak achrlf- teiyk vonnis gewezen. De slager M. werd schul dig verklaard, zonder strafoplegging. In zyn vonnis overwoog de kantonrechter d«t de veearts Scheygrond als aangewezen door den zieken keurlngsveearts Hendrikse. niet bevoegd was, omdat B. en W. den keurlngsveearts moe ten aanwyzen. Van den beroepssiager kan echter niet Worden verlangd dat tweemaal 24 uur wordt gewacht op keuring De kantonrech ter meende dat de gemeente-admlnistratle niet voldoende had gefunctlonheerd, omdat tydlg aangifte was gedaan. De Ambtenaar van het O. M. Mr Deelen had tegen slager M. 1 boete subs. 1 dag hechtenis geëlscht. wy/ ft 1

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 21