PROVINCIAAL NIEUWS Uit Alkmaar V MARKTEN MAANDAG 11 SEPTEMBER Jeugdleiders-examen BLOKKER Buitengewoon geslaagd UITHOORN DEEMSTER WERVERSHOOF J BLOEMBOLLENTEELT WESTER-BLOKKER BERGEN NIEUWE NIEDORP OBDAM WIERINGEN DEN HELDER UIT HET POLITIERAPPORT GROOTEBROEK VElUNG-OVERZlCqT ZWAAG GRAFT ZIJPE PURMEREND HOOGKARSPEL HOORN Mondelinge uitspraken ZAANDAM TER AAR Strafzitting van Vrydag 8 Sep tember 1933 KANTONGERECHT TE ALKMAAR GRAAL-LANDDAG TE KROMMENIE Rationaliaeering van scheepvaart- diensten Heer Bomans, aanzien. De ontplooiing In den vorm van een KERKBERICHT Getrouwd: Johannes 10. het voorstel van B. en W. be- UITVAART PASTOOR ZWART Hoogervorst prüs herdenking «wgerttike stand Geboren: Afra Cornelia, j^; Werkloosheid. Het aantal werklooeen. dat zich bij de Werkverschaffing aanmeldde, is reeds gestegen tot 40. Moerbeek. Na Inschrijving is het krooswerk van den Moerbeekpolder door het bestuur aan den laagsten inschrijver den heer C. van Eeten gegund voor ƒ3730. Groentenveiling Het bestuur van de groen tenveiling maakt bekend dat er voortaan op Dinsdag en Donderdag geen veiling meer zal zijn. Terzake openbare dronkenschap is gisteren door de politie een persoon aan het bureau van politie ter ontnuchtering ingesloten. Tegen hem is procesverbaal opgemaakt. Te omstreeks 1 uur gistermiddag had op den Kanaaldijk een aanrijding plaats tusschen een auto en een met paard bespannen melkwagen. Het achterstuk van den melkwagen werd er af gereden en een bus, gevuld met water, viel door den schok van den wagen en kwam terecht op den rug van een voorbijganger. Deze kan ech ter zijn weg vervolgen. Door de politie wordt naar de schuldvraag een onderzoek ingesteld. BU den heer N. de Waard, Bt. Annastraat 1 is een Hollandsche herdershond terug te be komen. welke aldaar zonder halsband en zon der penning is komen aanloopen. d. Gragt. 83 Jaar, wedr. van MAANDAG 730 uur gezongen Jaargetijde voor den Hoogeerw. Heer Jacobus Henrlcus Smeele. Te 8 15 Congregatie der vrouwen. DINSDAG: feestdag van Maria’s Naam, 730 uur gezongen H. Mis om Gods Zegen over het pasbegonnen schooljaar. Te 7 uur Lof. WOENSDAG 730 en 8.15 uur Maandstond voor Dlngerus Carolus Smits, te 730 uur de gezon gen Requiem, 8.15 uur Congregatie der jongens. DONDERDAG 7 UUr H. Mis voor de deelne mers aan de Processie naar Hello. Des avonds te 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. VRIJDAG Feestdag van de 7 Smarten der H. Maagd Te 7 uur Kruisweg, te 8.15 uur man- nencongregatie. ZATERDAG 1130 uur blechthooren voor de kinderen, te 4 uur voor de overigen, 7 uur Ro- zenhoedje voor de bekeering van ons vaderland De Eucharistische dag van September wordt gevierd op Zondag 24 September tegelijk met het Aanblddlngsfeest ZONDAG. De H. H. Missen te kwart voor Be ven, acht uur, half tien en te kwart voor elf de Hoogmis. Verloting plaatselijk crisiscomlté De uitslag van de gehouden verloting ten bete van het plaatselijk crisiscomité is als volgt: Hoofdprijs no. 9875, tweede prijs no. 1679. Verkooping Drechteriand Door Drechter- land is onderhands voor afbraak verkocht aan den heer 8. Kay, alhier, het magazijn van ma teriaal om een eventueele dijkdoorbraak bij hoogen waterstand tegen te kunnen gaan, doch dat nu, daar de Zuiderzee IJselmeer geworden is, overbodig Is geworden. Voor het verkeer aan den Kagerdljk is de verdwijning van dit maga zijn een belangrijke verbetering. Naastenliefde. Bij *n brandje in een auto- box asm den Ruyghweg, verloor het gezin van C. J. de Ridder zijn geheelen niet verzekerden Inboedel. Men heeft toen de handen Ineen geslagen om dat gezin het verlies zooveel mo gelijk te vergoeden en dat Is uitstekend geslaagd. Een collecte heeft in totaal opgebracht f 752.76H xoodat de geleden schade van pl.m. 800.vrij wel Is gedekt Ook een bijdrage in natura werd nog geofferd. P. de Boer t Zaterdagmiddag Is door een hartverlamming op straat plotseling overleden de heer P. de Boer. De overledene was vele jaren lid van den gemeenteraad, terwijl hij en kele dagen terug onder groote belangstelling zijn zilveren jubileum vierde als directeur der zuivelfabriek „Eureka” te Blnnenwjjzend. i Polderbemaling. Het bestuur van het wa terschap „ZiJpe en Hagepolder” heeft aan Ged. Staten verzocht den benzinemotor ten behoeve van den vijzel ter bemaling van den polder W. nabij t Zand te mogen vervangen door een Dieselmotor. de Hapag Is een telegram Ingekomen, gemeld wordt, dat een interna organisatie geschapen voor gemeenschappelijke leiding den Noord-Amerlka dienst voor passagiers- en vrachtdienst naar en van Canada en naar en van de Vereenlgde Staten, incuslef dé Oostkust- dlensten en den dienst op de Golf van Mexico, om daardoor een meer intensieve rationalisee- rlng van genoemde diensten te verkrijgen. De zetel van deze nieuwe organisatie is voor de eerste twee jaar In Bremen, terwijl in overwe ging wordt genomen, dezen zetel geregeld te verwisselen tusschen Bremen en Hamburg. B(j het agentschap te Amsterdam, Wm. Mul ler en Co., van den Norddeutschen Lloyd en waarin is in Bond- en klaowaeer Het mond- en klauw zeer heeft ook in deze gemeente zijn Intrede gedaan. Deze gevreedse ziekte Is geconstateerd onder rundvee grazende In een weide aan de Schapenlaan. Als vervolg op hetgeen is gemeld, deelt onze correspondent nog mede, dat het gemeente bestuur was vertegenwoordigd door wethou der J. F. Kamphuijs. De begrafenis was een grootsche uiting van liefde en achting, die men zoowel van katho lieke als van nlet-katholleke zijde voor den waardigen grijzen priester heeft gekoesterd. Nog zelden Is In Zaandam een zoo Indruk- d. van J. J. Stroet en W. J. van 't Hek. Johan- nes Barend Jasper Coenraad, a van B. J. C. Cromjongh en M. de Jong Piet, a van G. J. Nooij en 8. E. Berghuis. Lena Cornelia, d. van J. Wijs en C. Griekspoor. Wouter, s. van C. Leeuwrik en J. Roorda. Else Johanna, d. van W. J. Volten en M Bansmann. Leendert, a van J M Boot en A. A. M. A. Steen. Overleden: Catharina Cornelia Bregman, 60 jaar, echtgenoote van C. Stoel, Vlschmarkt 3. Marjjtje Stam, 74 jaar, weduwe van T. Schuur- 1 man. wonende te Hoogkarspel. Ondertrouwd: Jan L. K. Mlnderhoud en Jantje J. Hampe. Cornels Marlnus en JenUna van Win- gerden. Nicoaas P. Kramer en Afra M. Deen. Getrouwd: Hendrlcus F. Eedert en Johanna Morsch. Theodorus B. Rijper en Catharina Ruhl. Marius A. L. van Stock en Hillegonda Y. Kap- teln. Jacob Bruin en Grietje Kroonenburg. openingswoord en heette de HHI.E HH. J. M. Lucassen, Deken van Beverwijk, A. Hollen berg. Deken van Purmerend en de andere H.H geestelijken uit de Zaanstreek, benevens genoodlgden en belangstellenden van harte welkom. Z. Eerw. toonde zich verheugd over de belangstelling, die de Graalbeweging mocht ondervinden en sprak de verwachting uit dat nog vele meisjes zich bij de Graal rullen aan sluiten. Nadat eenlge spreekkoortjes waren uitgevoerd trad de Hoogeerw. Heer Deken Lu- Na den Jeugdlelderacursus, te Hoogkarspel georganiseerd door den Patronaten DUtrtcts- bond West-Friesland, heeft J.L Zaterdag de seereerw. heer J. Mol, Algem. Praeaes van het Mannelijk Jeugdwerk te 's Gravenhage. de cur sisten geëxamineerd. Aan vrijwel alle Candida- ten werd de .groene’' kaart uitgereikt om In de praktijk te gaan werken. Bij gebleken geschikt heid volgt na een half jaar uitreiking van het Jeugdleiders-dlploma A. In bijna alle West- Friesche parochies zal nu de vorming der jeugd volgens de nieuwe methodiek worden doorge voerd, wat niet anders zijn kan, dan tot heil van de Jeugd self. W Beverwijk De verwachting dat de boonenaanvoeren de afgeloopen week zouden terugloopen, Is w8»l be waarheid, doch het aanbod bleef toch lederen dag nog op een peil waarop niet meer gerekend werd. Aan de vraag, die zich bepaalde tot goede kwaliteiten, kon geregeld nog behoorlijk worden voldaan. Het verloop van den handel voor zoo ver het de boonen betrof, was niet ongunstig en door willigen kooplust konden de prijzen voort durend In r .ede banen blijven Snljboonen stonden op de eerste plaats wel het hoogst In belangstelling en gaven lederen dag steeds ver beterde noteerlngen. Bjj 1 teneinde loopen van den oogst komen echter de kwaliteitsverschillen meer naar voren, die natuurlijk voor elke partij afzonderlijk de prijzen beïnvloed. De noteerin- gen der laatste dagen liepen dan ook geregeld sterk uiteen. Schommelend van 1035 ct. per Kilogram. De aanvoer van dikke boonen was voor dezen tijd nog van flinke beteekenis en ook voor deze soort bestond een levendige handel. Ook voor fabrieken werden nog belangrijke kwantbms af genomen. De prijzen varieerden naar soort van 410 ct. per K.O. Trosboonen werden voortdurend voor behoor lijke prijzen gekocht, doch deze soort begint van vele partijen de sporen van het naderend einde te vertoonen. Ook hier kwam het sortiment in de prijzen duidelijk naar voren met wisselingen van 1320 ct. per K.G. De slahandel is en blijft steeds wisselvallig, den eenen dag zijn de partijen, zij het tegen ma tige prijzen, te plaatsen, den volgenden keer zijn de Inzinkingen weer van dien aard, dat groote kwantums geen bod kunnen bekomen. Ook deze week was de handel zeer onregelmatig. Zoo werd b.v. Maandag alles afgenomen en was weer eenlge levendigheid te bespeuren, die op Woensdag weer tot totale lusteloosheid terug liep. De noteerlngen waren den laatsten dag van 15—45 ct. per kist met daarnaast een massa onverkoopbaar. 9 Bospeen, waarvan bet mooie van den reeds vorige weck al af was, kon zlcp deze week ook niet herstellen en bleef voor de meeste par tijen aan den lagen kant. De prijzen schommel den naar kwaliteit van 4—7 ct. per bos. cassen voor de microfoon en zette in keurige bewoordingen de bedoeling van de Graal uit een. Z. Hoogeerw. eindigde met een krachtig: ..Excelsior, Alleluja Vooruit I” Jammer dat het gesprokene soms gebrekkig „dóórkwam". Hierna werd nog het woord gevoerd door mej. A. Gaas. Graalwachtleldster van Wormer- veer en mej. Bouman. Hoofd der Graal wach ten, welke laatste om. de H.H. geestelijken hartelijk dankte voor de vriéndelijke woorden, tot de Graalmelsjes gesproken. Toen „Kunst en Vriendschap” het „Largo" van Handel Inzette, kwamen de Graalmeisjess, i op, hetgeen Het ge- Gemeentelijke bekendmaking B. en W. ma ken bekend: dat personen, die voor verstrek king van onvermengde margarine In aanmer king komen, zich eiken Dinsdagmiddag van 2— 530 uur aan het Bureau van Maatschappelijk Hulpbetoon kunnen vervoegen tot het bekomen van bonnen, tegen welke bonnen de margarine door de hierna genoemde winkeliers wordt ver strakt; In de week van 13 tot en met 19 Sep tember as. wordt op bon no. 9 margarine ver krijgbaar gesteld bij J. A. van der Hurk, Vee markt 40 en G. J. Vermeulen, Johan Mes- schaertstraat 38. Mooi feest Het Jaarlijks terugkeerende kinderfeest droeg ditmaal wel een bijzonder karakter daar nu het 50-jarig bestaan der ver- eeniglng In deze parochie herdacht werd, ter wijl tevens Mej. Betje Hoogervorst haar Jubllé als zelatrice vierde. Te 9 uur werd voor den bloei van de veree- ntglng en tot Intentie van de gouden Jubllares- een 7^ E^^irem *'ekkende begrafenisstoet gezien. Langs den weg Pastoor de feestpredikatie. Hierna verzamel den de kinderen zich op de speelplaats der school, waar een optocht werd geformeerd. On der de vroolijke urnen van „ArU” trok men uit voor een rondgang door het dorp. De gou den jubllaresse maakte den tocht mee in den auto van den heer C. den Boer. Half één ongeveer was men op het school plein gearriveerd en spoedig daarna genoten de kinderen van versnaperingen. Te twee uur had de officieele Voetbaluitslagen. D. V. O.De West-Frie zen 1 44; de Meeuwen 2West-Friezen 3, 1—1; St. Jan I—West-Frlezen 2, 1—3. Deze laatste match werd gespeeld op het D. V. O.-terrein. Burgerlijke Stand. Geboren: dochter van A. Vlaming-de Boer; dochter van J. L. v. d Berg-Verdoe»; dochter van O. Mevien.Piugge; zoon van W. O, Kuperur-Mortier. Ondertrouwd: F. B. H. Moo|j en C. L. Breeu- wer; A. J. Kef en E. Bakker; W. J. O. Mjjn- ders en W. F. Rohrbeek. Getrouwd: J. H. Evers en A. A. de Bruijn; 8 de Vries en M. H. Gembeen; W. J. CuJjpers en J. Ruiten; W. Snel en T. Zondervan: J. G. Swarz en A. B. Kuiper; J. G. Sanderse en A. van Os; J. F. SchnatmeUer en M. Lastdrager. Overleden: J. J. v d Vrede, 3 <U H. Stof fels 4 'mnd. Andijvie, waarvan thans de aanvoeren rich geleidelijk vermeerderen, maakt over het alge meen ook geen goede prijzen meer. Postelein daarentegen trok de laatste dagen weer een weinig aan en kztai aan noteerlngen voor 3646 ct. per kist. Tomaten maakten deze week een kleine op leving mee, waardoor de prijzen zich geleidelijk In gunstiger richting bewogen. De noteerlngen liepen In het begin dezer week van 816 ct„ doch zakten op Woensdag weer voor hoogste noteering tot 13 ct. per K.G. Bloemkool bleef voor goede soort de geheele week op behoorlijk prijspeil en noteerden in doorsnee zoo ongeveer van 10—15 ct. per stuk. Met de overige koolsoorten ging het minder vlot. Het mooie weer maakt de vraag nog niet aantrekkelijk. Roode en gele kool gingen In kleine partijtjes van 45 ct. en groene van 2—4 ct. per stuk. Soepgroenten als selderie en pieterselie gaan voor zeer lage prijzen, terwijl ook prei, waarvan het aanbod nog niet groot is, lage prijzen vur- toont. De aanvoer van meloenen was deze week zeer groot met een uitgebreide verscheidenheid van soorten. De prijzen, aie in bet laatst der vorige week buitensporig laag waren, herstelden zich deze week eei. weinig, doch over het algemeen staan de noteerlngen voor het mooie product nog te veel aan den lagen kant. van de belde jubiM’s plaats. Op de speelplaats werd een podium geplaatst, met groen en bloe men opgesierd, waarop Mej. Betje Hoogervorst plaats nam. Bij dese huldiging waren naast den Zeer Eerw. Heer Pastoor tegenwoordig de Wel Eerw Heer Kapelaan, de dokter en tal van parochianen. Allereerst werd het woord gevoerd door den Z. E. Heer Pastoor. In zijn toespraak legde Pastoor nog eens den nadruk op het vele goe de. dat door de vereenlging van de H. Kinds heid Is tot stand gebracht. Dan zich bijzonder tot de gouden jubllaresse wendend, sprak Pas toor haar hartelijke woorde^* van hulde en dank toe, dat God haar nog tal van jaren de kracht moge geven om te blijven ijveren voor de Missie. Als stoffelijk aandenken werd nu een groot portret van Z. H. den Paus in prachtig gouden lijst aangeboden, waarbij de jubtlares- se den Pauselijken Zegen deelachtig werd. Daarna werd door een meisje een keurig toespraakje gehouden namens alle kinderen. Een hartelijke felicitatie en een woord van dank voor de prettige samenwerking met de selatrioen werd nu uitgesproken door mej. A. Roberts. Als blijk van waardeerlng boden de zelatrtcen haar een grooten stoel aan. Door de kinderen werd dan een feestlied ge zongen. Tusschen de toespraken door liet ,Artl” zich hooren. Aan het einde van de officieele huldiging dankte de jubllaresse ontroerd. Een hartelijk applaus en een .Xang aal zjj leven” besloot de herdenking Velen maakten nu van de gelegenheid gebruik de Jubllaresse te fellclteeren. Te zes uur was de tijd van heengaan aange broken. De heer M. Roberts sprak het slot woord. Namens de ouders en de kinderen dank te spr. de Jubllaresse voor alles wat zij heeft gedaan èn om de liefde voor de Missie bij de kinderen aan te wakkeren, èn voor het jaar- IQksche feest, dat ook dezen keer zoo goed ge slaagd te. Jewgdbeweglng Zondag was het voor de katholieke jeugdbeweging een belangrijke dag. De gezellenvereeniglng werd dien dag verreikt met een nieuwe afdeellng en wel de Kolplngs mfwacht. De Hoogmis werd tot intentie der Kolplngs lijfwacht opgedragn. Dm avonds na het lof had In de kerk de officieele Installatie plaats door den Hoogeerw. Deken, die In zijn toespraak wees op de belang rijkheid voor onze parochie der Jeugdbeweging en den wensch uitsprak dat de Kolplngs lijf wacht een belangrijke plaats gaat Innemen in de Jeugdbeweging van Hoorn. Na afloop begaven de gezellen zich naar het Gezellenhuls, waar men in intlemen kring het feit nog feestelijk heeft gevierd. Ook de Jonge Wacht mag zich In een steeds voortgasmden groei verheugen. Dezer dagen zullen weer twee nieuwe aspirantgroepen worden opgericht. Als nieuwe Jeugdleiders zijn aange- Steld de heeren J. Ruyter, G. Roozemeyer, P. de Zwart en B. van MaareL De Minister van Economische Zaken maakt bekend, dat zjj, die slechts bollen trekken, -ilt eigen kraam afkomstig of door aankoop ver kregen, onder voorwaarde, dat zij geen bloem bollen zullen verhandelen en geen handel heb ben gedreven in bloembollen sedert het seizoen 1931-1932, b|j de Nederlandsche Bloembollen kweekers een voorlooplge vrijstelling kunnen erlangen ran de verplichting tot inlevering van leverbaar. Deze bollemweekers behoeven voor de voort zetting van de eigen teelt van bollen niettemin een teeltvergunnlng, weshalve aan de verplich ting tot levering van plantgoed In verband met de algemeene inkrimping der teelt behoort worden voldaan. Herwonnen Levenskracht. Deze onderaf- deellng der R.K. Arbeideravereenlglng Bt. Deus Dedlt hield een ledenvergadering. Voorzitter G. Kenter verwelkomde bijzonder de jongere leden van 8t. Deus Dedlt die tot dese vergadering waren ultgenoodlgd met het oog op de actie in t komende seizoen. Nieuwe krachten werden gevraagd en gaven zrich ook op, voor het ophalen der contributies enz. - NoortMet beval den verkoop aan van de kalen ders van H. L. Met voldoening releveerde de voorzitter de excursie naar het sanatorium „Berg en Bosch" te Bilthoven. Op een verzoek van het plaatselijk comité tot uitzending van zwakke kinderen, werd een bedrag ad /250 beschikbaar gesteld. Rtjwieldief Onlangs werd in deze gemeente een rijwiel ontvreemd. Het is een rijksveldwach- ter te Purmerend mogen gelukken aldaar een persoon aan te houden, afkomstig uit Beem- ster. die in het bezit van het ontvreemde rijwiel bleek te zijn. De verdachte is naar het huls van bewaring te Alkmaar overgebracht. Hierna sprak de Zeereerw. Heer Bomans, aanzien. De ontplooiing In den vorm van een pastoor te Krommenie, voor de microfoon het waaier was een schitterend slot. Hierna werd langs de tribune gedefileerd en de Graalgroet gebracht, waarna de Graalwacht zich naar de kerk begaf voor het sluitingslof. De Hoogerw Heer Hollenberg. Deken van Pur- tnerend, richtte hier nog het woord speciaal tot de Graalmelsjes. Vermelden wij nog dat van den Burgemeester van Krommenie bericht van verhindering was binnengekomen. Het was voor de Graal en haar propaganda een schitterende dag. Burgerlijke Stand Wokke en Anna Tromp. Gisterenavond omstreeks 5 uur werd op den Kanaaldijk de 10-jarige M. Weder, toen hij achter een auto vandaan reed door een uit de tegenovergestelde richting komende auto aan gereden. De jongen bekwam een splerwond, een wond aan de knie en verschillende wonden aan het hoofd. Ook verloor hjj eenlge tanden. HJj werd naar het Centraal Ziekenhuis ver voerd, waar wij vanmorgen bij informatie ver namen, dat hjj het redelijk goed maakte. Den bestuurder van den auto treft geen schuld. Overtredingen van de Motor- en Rjjwlelwet: J. A. te Heiloo, B. H. D. te Schoort, C. W. H. B. te Rotterdam, G. M. te Groningen, A. P. te Harencarspel. M. J. te Bergen. J. C. M. van S. te Zljpe, E. M. J. Z. te Amsterdam, S. O. te Dlrkshom, A. N. te Heiloo. D. de K. te Bergen, J. Z. te Bergen, C. V. te Zuld-Scharwoude, H. de J. te Oudorp. M. A. K. te Amsterdam. J. P. te Alkmaar. T. E. te Hoogwoud, T. R. te Behoort, H. van E. te Heiloo, J. T. te Beverwijk, M. J. L. te Schoort. D. de B. te Heerhugowaard, J. G. te Akersloot, leder 3 boete of 3 dagen hech tenis. G. A. du P. te Alkmaar. J. G. R. te Wijk aan Zee en Duin. W. Z. te Alkmaar, J. L. T. te Haarlem, J. H. te Heerhugowaard. A. K. te Alkmaar, ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis. P. A. L. tc Anna-Paulowna. W. B. te Bergen, W. J. K. te Alkmaar. H. G. A. te Alkmaar, L. V. te Hilversum, leder 6 boete of 6 dagen hechtenis. B. O. J. te Grootebroek. J. O. M. te Noord-Scharwoude. leder 7 boete of 7 dagen hechtenis. J. J. te Franeker, F. H. te Oudendijk, ieder 12 boete of 12 dagen hechtenis. A. G. H. B. te Amsterdam 5 boete of 5 dagen bech- Bwrgeriyke Stand Geboren: Divera Theo dora Margaretha. d. van Johan v. d. Nee en G. Bart; Laurens Maria, zoon van P. Th. Reuze naar en M. de„Wolf; Anna Afra, dochter van J. N. Stem en C. Boots. Ondertrouwd: Jan Frederlk Köhne 26 jaar en Geertje Berens 23 Jaar; Jacob Hartog 32 jaar en Geertrud Paula Mal 30 jaar; Thomas Mari- nus de Fouw. 27 jaar en Hendrika Lena Janse 26 jaar. Getrouwd: Jacob van Petten, oud 22 jaar en Pietertje Neeltje Koster 18 jaar. Overleden: Catharina Slekman 85 jaar onge huwd. Mnrikale voetballers De leden van de R. K. Fanfare, JJr. Nuyens” te West woud, en die van het corps ,jBt. PancraUus” te Blokker, hebben Zondag een voetbalmatch gespeeld. In optocht trok men naar het terrein. De aftrap werd verricht door den directeur van beide corpsen, Leo Koning, te Hoorn. Door den heer J. Splgt, hoofd der R K. school te Hoogkarpsel, was een fraaie medaille be schikbaar gesteld. De goed gespeelde wedstrijd eindigde met gelijk spel. 11, zoodat denkelijk nog een re prise plaats heeft. dien de stoet nam, stonden ter weerszijden de schoolkinderen geschaard, de meisjes onder lei ding van de Eerwaarde Zusters, de Jongens onder die van de onderwijzers. Ook een groot aantal andere belangstellenden stond langs den weg geschaafd. Op de begraafplaats was zoo mogelijk de be langstelling nog grooter. Het stoffelijk overschot werd geplaatst in voorloopig graf en zal als de grafkelder gereed is, daarin worden overgeplaatst. Gemeenteraad Vrijdagmiddag vergaderde de gemeenteraad. Van de dorpscommlssie in de Wieringermeer was een verzoek Ingekomen om een subsi die beschikbaar te stellen voor den te houden polderdag B. en W. stelden voor 10.te verleenen, daar een gedeelte van den nieuwen polder onder deze gemeente ressorteert. De heer ODEN vroeg stemming, waarna het verzoek met 7 tegen 4 stemmen werd afge wezen. Afwijzend werd eveneens beschikt op het adres van de afdeellng Behagen en omstreken van den Nederlandschen Bond van Koffiehuis-, Restauranthouders en Slijters tot verlaging der personeele belasting voor koffiehuis- en restau rantbedrijven. Naar aanleiding van het door den heer Oden Ingediende voorstel tot het weder doen ultkeeren van de winst, voorspruitende uit den verkoop van den oogst 1932 van gemaaid zee gras aan de maaiers, welke aan de maalerij voor dien oogst hebben deelgenomen, deelden B en W. mede, dat zij zich met dit voorstel kunnen ver- eenlgen en daarom advteeeren tot dat doel weder een soortgelijke verordening vast te stel len als het vorige Jaar Daartoe werd besloten. Besloten werd 600 M2 grond k f 0.50 oer M2 aan te koopen van H. Smit te Hlppolytushoef voor het stichten van een noodslachtplaats. B. en W. deelden mede, dat het in verband met het aanbrengen van een gesloten wegdek In den Mekkenstuinweg noodig was de rlolee- ring ter plaatse uit te breiden. De kosten be droegen 325.Daar de rloleerlng moest rijn voltooid, voordat met het aanbrengen van het nieuwe wegdek werd begonnen, hebben B. eu W. opdracht gegeven daarmede aan te vangen. ZU verkregen hiervoor alsnog machtiging. De gemeenteopzichter wilde tegelijk overgaan tot het maken van een opsluiting van het teerdek tusschen bestrate goten. Daar de kosten hiervan nogal hoog zijn 1590.of f 1908. al naar gelang de breedte), hebben B. en W. geen vrijheid gevonden daartoe een voorstel te doen. Conform sloten. Na rondvraag volgde sluiting Bargeritjke Stand Geboren: Cornells Nl- colaas, zoon van Joannes Mul en Maria van DiepenSimon Joannea, zoon van Johannes Schokker en Wilhelmina t Overleden: Jan Voogt E|jf je Rus. Agenda. Maandagavond patronaat vrij. Dinsdagavond 6 uur R. K. Mlsslenaalkrans In de R. K school. Woensdagavond half 8 Congregatie voor de meisjes in de kapel. Donderdagavond half 8 Jonge Wacht, Patro naat. Vrijdagavond 8 uur fanfare „,St Pancratius” In het Patronaat. 2laterdagavond 8 uur groepsbijeenkomst Jonge Wacht in het Patronaat. „De Hanse” Door de afdeellng Obdam van de R. K. Mlddenstandsvereenlging „De Hanze werd in café 8. de Boer een belangrijke verga dering gehouden. De voorzitter, de heer Nlc. Baltus, deelde mede, dat het geheele bestuur zich genoodzaakt zag af te treden. Alvorens tot stemming voor een nieuw bestuur werd overgegaan, volgden eenlge besprekingen, waarbij de wensch werd geult, dat het te kiezen nieuwe bestuur de Juiste lijn zou weten te volgen en dat de leden zich steeds zouden gedragen als mannen niet alleen van het woord, doch ook van de daad. Tot voorzitter werd hierna gekozen de heer W. A. J. de Pater, die zijn verkiezing voorloopig voor 1 Jaar wenschte aan te nemen. Na eenlge stemmingen werden verder als be stuurslid gekozen de heeren H. Putter, 8. Ko nijn, C. Spil en Th. E. Stadegaard. De functién zullen onderverdeeld worden. B|j d« rondvraag dankte de heer Th. E. Sta- degaaÉB voor het in hem gestelde vertrouwen en besprak hierna de treurige toestanden van thans. Door de crisistoeslagen op de zuivelproducten was het voor velen niet meer mogelijk zelfs nog maar margarine te koopen. doch door den toeslag of heffing op het voornaamste volks- voedsel: de aardappel, zal het voor zéér velen In den komenden winter ondoenlijk zijn, zich van ander voedsel te voorzien dan erwten en boonen. Zoo zal het dus zoover komen, dat veel gebrek geleden moet worden In een land, waar tengevolge van overproductie hoeveelheden volksvoedsel aan de vernietiging moeten wor den prijsgegeven. Ook de heer G. M. Bos sprak een woord van dank. Spr. hoopte dat het nieuwe bestuur de zaken goed lou mogen behartigen. Het Santos fonds werd nog eens door hem aanbevolen. In een bestuursvergadering zal het houden van een bloemendag nader worden besproken. De heer H. Putter voelde zich als eenigst over gebleven lid van het oude bestuur gedrongen, den aftredenden dank te brengen voor de loyale sa menwerking. Hjj sprak de hoop uit, dat ook het nléUwe bestuur steeds prettig en met succes zou samenwerken. De heeren Jb. Commandeur (secretaris) en Nlc. Baltus (voorzitter) uitten zich in denaelfden geest als de heer Putter, waarna de Geest. Advi seur Kapelaan Jansen het oude bestuur dank bracht en het nieuwe bestuur welkom heette. Spreker wilde er nog eens op wijzen, dat de taak van een Geestelijken Adviseur slechts be staat in het waken voor geloof en zeden. Na een duidelijke uiteenzetting van den Geest. Adviseur werd de vergadering gesloten. De Zondag door de gezamenlijke Oraal wach ten uit de Zaanstreek te Krommenie gehouden Graal-Landdag ia een succesvolle geworden Het feestelijk versierde G.V.O.-terretn bood een ongewoon aanzien en bleek voor deze gelegen heid uitermate geschikt. Dank zij mede het prachtige zomerweer was de belangstelling uit gekleed als engelen, het terrein c; de diverse Zaangemeenten zeer groot. Tegen een Imposant schouwspel opleverde, half vier marcheerden de Graalmelsjes onder heel maakte een frtaschen, kleurigen indruk, begeleiding van „Kunst en Vriendschap” het 1 Ook de diverse andere groepeeringen gaven terrein op en vormden gezamenlijk een kruis. door verscheidenheid van kleuren een prachtig Rnralr rt» Haar ALKMAAR. 11 Sept. Veemarkt. Aange voerd werden: 135 vette koelen 70—230, han del stug. 25 graskalveren 2033, 13 vette kal veren 3387.50, idem p. ned. pond 6590 ct„ 17 nuchtere kalveren 616. 378 vette varkens zware p. ned. pond 31—37 ct. Handel goed. ALKMAAR. Eierenvelllng. Aangevoerd wer den 148000 kipeieren. 56-58 3.703.80, 58-60 3.70 tot 4.00, 60-62 3.80—4J0, 62-64 3.90—4.50: 10.000 eendeleren 3.403.80. AMSTERDAM, 9 Sept. Vlsch Aangavoerd door 10 motorbotters benevens conslgnatlezen- dlngen Afgeslagen aan de Gemeente Vlachhal De Rui)terkade. Amsterdam. Besomming der bot ters 21.75354.25. Handschel per kist 10.00— 13.00. kleine, Schol 4.006.56, Schar 1.00ISO. middel Tongen per 10 stuks 1051.30, Idem kl. per 10 stuks 0.44—0.76. Aal per pond 0.300.30. Bot per pond 0 120.18. Harder Bokking per 100 stuks 1.502.00. Garnalen per pond -4.00—6.00. AMSTERDAM. 9 Sept. Aardappelprijzen. Aan gevoerd werden 1000 HL. De prijzen waren he den onveranderd. AVENHORN, 9 Sept. Coöp. Land- en Tuin bouw en Marktvereen. Avenhorn en Omstreken 5000 K.G. Roode kool 1.001B0, 7500 K.G. Gele kool 1.20—1 60. per 100 K.G. 45000 K.G. Uien: Gewone maat 1.702.00. Drielingen 0.801.20. Nep 3.00—3.70 per 100 K.G. 18000 stuks groote Bleten 4 407.70 per 100 stuks. 6000 manden Augurken van 6 K G grof 1.041.09. basterd 0.68. stek 0.130.15, bommen 0.440.51 p mand van 8 K.G. 1700 zak Slaboonen van 15 K.G.: dub bele z. dr 0 301.10 per zak van 15 K.G. 9000 KG Wortelen: Flakkee. verbeterde 3 402 60 per 100 K.G. BROEK OP LANGENDIJK. 11 Sept. Aan gevoerd werden: 2900 Kg. aardappelen: blauwe eigenheimers 230—2.70. 425 Kg. wortelen 230, 23000 Kg. roode kool 1—180, 9000 Kg. gele kool 1—1.30. 44000 Kg. vroéfee witte kool 135—1.70, 17000 Kg. uien: gele uien 1.70130. gele drie lingen 11.10. gele nep 2230, 1900 Kg. ala- boonen 2—6.60, 600 Kg. bieten 0.60—1.60. 8200 stuks bloemkool le soort 5.6010.80, idem 2e soort 0.753. 5, BLOKKER. 8 Sept. JDp Hoop van Zegen" AndUvX' 0.70—1.35, Bloemkool 10 90, Augurken 11.0033.00. Komkommers 1.103.40. Gele kool 120. Putjeskool 1.70. Roode kool 1.20—1.70. SU 1.10130. Slaboonen 3 505.80. Snljboonen 9 00 16.00. Wortelen 3.70630, Bon Louis 15.00 31.00. Amalla 9.0034.00, Teaselaar 9.10, Boldat- peer 11.30, Druiven 35.0033.00, Noten 8.00 10 70, Witte Kwets 6 1011.60. Victoria 14 10 25.50, Tomaten 5.1011.10, Advocaat 5.10, Me loenen 10.0030.00, Clapp’s 16.003100, Con- selje 8.00, Diamant 7.1013.00. Williams 6.00— 8.10, Jut 18.00- 24 00. VVgpeer 11.00. Sinjeur d' Eaperen 8.1015.00. Troeperen 33U—730 Kee- wlck 5 50—10.00. Merode 7.4011,00, BUa 3.SO- 10 10. Trlumpf 14.20. Jac. Lebel 3 60—8^0. Dirk- jee 9.60 MiddagveUlng. Tomaten: A 3.60, B 530. C 300, CC 2.00 BLOKKER. 9 Sept. „Op Hoop van Zegen" Meloenen 8.0016 00. Maagdenperen 8.00, Drui ven 31.00, Pruimen 15 10—3430. idem 430 14 40. Tomaten 3.60. Trosperen 430 BOVENKARSPEL. 9 Sept. X>e Tuinbouw" Aardappelen: Blauwe 1.50. Elgenb. 1.001.20 per baal, aan voer 147 baal. Uien: grof 0.65—035. groote gele 0.650.95, Drielingen 0.40. Nep 0 60 1.20 per baal, aanvoer 833 baal. Bloemkool: le soort 5 0016.10. 3e soort 1504 50. Se soort 150 per 100 stuks, aanvoer 18540 stuks, waarvan 3500 stuks doorgedraald Roode kool 036190 per 100 K.G., aanvoer 20310 KG. Gele kool 1 10 1.60 per 100 K.G aanvoer 4600 K.G. Witte kool 1.35—130 per 100 K.O., aanvoer 37200 K.G Slaboonen 0.70—036 per 15 K.G., aanvoer 129 zak. HOORN, 9 Sept. 1 Zeug 50.00, 47 Schrammen 12.00—20.00, 203 Biggen 6.00—13.00, 74 Schapen 6.0016.00. 1 Paard 250.00. Handel goed. HEM (Zulder-Kogge), 8 Sept Bloemkool I 6.60980, Idem II 2304.50, Slaboonen 3.00 9 50. Snljboonen 430—1650. SU 0.60130. An dijvie 0.601.70, Augurken 4.8018 00. Druiven 28 0033.00. Vlctorlapruimen 14.50—31.00, Witte Kweta 5.6013.00, Clapps Favorite 18.5030 00. Slnjeuren 14.50—20.00, Williams 5 00 11.50, Merode 6.008.00. Meloenen 8.0016.00, Tomaten 600—830. Priruperen 1130—15.00. To maten: A 3 60, B 5.50. C 3.00. LEIDEN. 9 Sept. Botermarkt. Prima fabrleke- boter 1.76, prima Boerenboter 1.65130 per K.G Aanvoer 555 K.G. Handel matig. LEIDEN. Turfmarkt van 49 Sept. Geen aan voer Prijs lange turf 7.008.00 per 1000 stuks. LEIDEN Coöperatieve Groenten-. Fruit- en Bloemenvelllngver. „Lelden en Omstreken" - Andijvie 0 50120, Kroten 1.00150. Komkom- mers 1.003.80, Bloemkool I 7.10-15.90. Idem 11 1506.50, Roode kool 330—430. Sav. kool 2.905 20. Groene kool 1.103.80. Meloenen 2.00 28.00. Peterselie 0300 70. Prei 1.10130. Kropsalade 030—2.70. Selderie 0.601.60. Bleek- selderie 10.00—15.00, Wortelen 3.005.80. Ra barber 0.300.50. Perziken 2.0018.00 per 100 stuks. Kroten 1301.80. Kroten, gek. 4.006.00, Snljboonen 3.0024.00. Stokboonen 5.0013.00, Pronkboonen 3.007.00, Stamboonen 3.0011.00. Postelein 2.004.00, Spinazie 3.008.00, Toma ten: A 3.00, B 4.60, C 230. CC 3.10. Spruiten I 9.00—11.00 per 100 K.G. NOORD-SCHARWOUDE. 11 Sept. 1500 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 1.90, Eigenhei mers 3.30, BI. Eigenheimers 2.40. 5100 K.G. Spercieboonen 3.70—8.10. 8600 K.G. Uien: Gele »4p 130—3.60, Drielingen 1.00130, Uien 130 2.10. Grove Uien 130. 150 K.G. Peen 2.30. 325 K.O. Kroten 0 90. 2000 K.G. Roode kool 130 130. 12000 K.G. Gew. Witte kool 1.60. OUDEWATER, 11 Sept. Kaasmarkt. Aanvoer 76 partijen, bestaande uit 3420 stuks, wegende 17100 K.O. Zware soort 26.00, le kwal, met R.M. 22.00—34.00, 2e kwal, met RM. 19.00—31.00, zonder R.M. geen aanvoer. Handel matig. PURMEREND. 9 Sept. „Alalagver. Beemster. Purmerend en Omstreken” Augurken: grof le soort 0.98133. grof 2e soort 039031, basterd le soort 0.700.71. basterd 2e soort 0.66, stek 0.06 0.11, bommen 0320.56, bommen 2e soort 0.08 per mand van 6 K.G. Aanvoer ruim 12000 manden van 6 K.G. WARMENHUIZEN. 9 Sept. Gele Nep 230— 230. Gele Drielingen 1.00130, Gele Uien 1.70 130, Slaboonen 2.405.70. Snljboonen 9.10, Gele kool 1.30, Roode kool 1301.60, Witte kool 130, Eigenheimers 2.10—3.30, Schotsche Muizen 1.70, Idem Drielingen 030 per 100 K.G. WESTLAND, 9 Sept Mlddelprijs V. d. Westl. veilingen. Druiven 0300.40 per K.G. Tomaten: A 0.25038. B 035—0.33, C 036—0.29, CC 035 per bak. ZWAAG, 8 Sept. Velllngsver. ..Bangert en Om streken" Tomaten: A 8.50, B 5.40, C 3.00, CC 2.00. Slaboonen 2.00—9.00. Snljboonen 4 00—26 00. Witte Pruimen 7.10—12.00. Vlctorlaprutanen 18.0024.70, Druiven 25.0058.00. Noten 9X>0— 12.00. Spinazie 3.00—15.00, Postelein 5.0013.00. Augurken 2.002630. Roode kool 1.001.40. Gele kool 1.001.30, Uien 1.002.50. Transp de Cronaels 20.00. Keswick 7.0010.00. Zigeunerin nen 27.004430. Zoete 4.00—8.00 per 100 K.G. Bloemkool 5.0012 00. BU 0.501.40, Wortelen 2.406.00, Perziken 3.0016.00. Meloenen 8.00 23.00. CUpp’e Favorite 30.0034.60. Merode 9.0014.00, Triumph 12.0036.00. WlllUm» 7.00 18.10. Jutteperen 14.0039.00„ Sinjeur 20.00 2630. Amalla 22.00—2930. Louis Bon 34.00— 39.00. Tros 330—6.40 per 100 stuks. Tarwenoteeringen van de Crisls-Tarwecen- trale Noord-Holland, Zuid-Holland en Zeeland. Oogst 1932 op standaardmonster. Voor maal- doeletaden: A-kwal 5.75, voederdoelelnden: A- kwal. (gedemonteerd) 5.50, levering eerste helft Sept. Idem oogst., 1933 op standaardmonster, oogst J932 als type. Maal: prima Zeeuwsche krop 6.75, A-kwal. 6.00, B-kwal. 5.75. Gekochte voertarwe wordt uitsluitend sterk gekleurd af- geleverd. z tente. J. Z. te Koedijk f 3 boete of 2 dagen hechtenis. P G. O. te Medembllk 8 en 4 boete of 8 en 4 dagen hechtenis. H. L. te Amsterdam f 4 boete of 4 dagen hechtenis. C. T. te Limmen 10 boete of 10 dagen hech tenis. A. Z. te De Rijp 250 boete of 2 dagen hechtenis. M. H S. te Haarlem 4 en 7 boete of 4 en 7 dagen hechtenis. L. T. te Voor burg vrijgesproken Overtredingen van de Politieverordeningen W. W te Haarlem, verzet vervallen verklaard; P. J. H. te Umuiden, P. F. te Behagen, P. van D. te Beverwijk, J. K. te Egmond aan Zee, J. D. te Wleringen. A. van O. te IJmuiden. R. R. te Anna-Paulowna, P. J. te Utrecht, J. R. M te Haarlem. M. B. te Hoorn. W. L. te Alkmaar. B. te Alkmaar, C. J. de J. te Alk maar A. T. te Alkmaar, leder 3 boete of 3 dagen hechtenis; C. C. F. te Amsterdam, W. P. te Amsterdam. L. J. L. te Amsterdam. T. P. te Amsterdam, C. de B. te Alkmaar, leder 2 boete of 2 dagen hechtenis; H. O. te Alkmaar, N. 8. te Egmond aan Zee, T. K te Alkmaar, jeder 1 boete of 1 dag hechtenis; P. v. d. K. te Oosterhout 5 boete of 5 dagen hechtenis. Overtredingen van Art. 453 van het Wetboek van Strafrecht (dronkenschap)J. C. D. te Alkmaar. A. K. te Alkmaar. N. 8. te Egmond aan Zee. Th. K. te Hilversum. H. K. te Den Helder, leder f 6 boete of 6 dagen hechtenis. Overtredingen van Art. 435 van het Wetboek van Strafrecht (opgeven van 'n valschen naam): L. F. J. V. te Oss 25 boete of 25 dagen hech tenis; 8. C. te Dirkahorn 15 boete of 15 dagen hechtenis; W. A. M. te Oost-Oraftdijk 12 boete of 12 dagen hechtenis. Overtredingen van Art. 424 van het Wetboek van Strafrecht (baldadigheid): C. W. H. te Bergen. P. B. te Bergen, M. B. te Bergen. J. v. D. te Bergen, allen teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf; J. H. te Beemster 4 boete ot 4 dagen hechtenis: W. P. te Alk maar 5 boete of 5 dagen hechtenis; J. C. A. S. te Hèiloo, L. M. L. te Heiloo. leder 8 boete of 8 dagen hechtenis. Overtredingen van Art. 461 van het Wetboek van Strafrecht (loo]?en over verboden grond) A. K. te Egmond aan Zee. vrijspraak; J. C. S. te Bergen 5 boete of 5 dagen hechtenis. Overtredingen van de Visscherijwet: J. B. te Alkmaar, O. D. te Alkmaar, C. L. te Alk maar. leder 3 boete of 3 dagen "hechtenis; F. B. te Amsterdam 2 boete of 2 dagen hechtenis. Overtreding van de Arbeidswet: L. V. te Alkmaar 3 boete of 3 dagen hechtenis. Overtredingen van de Jachtwet: J. D. Jzn. te Egmond aan Zee 8 boete of 8 dagen hech tenis; B. 8. te Egmond aan Zee f 12 boete of 12 dagen hechtenis. Overtreding van de HandelsregisterwetS. A. te Wleringen f 10 boete of 10 dagen hech tenis. Overtreding van de Wet op de Openbare Ver voermiddelen: A. Ph. te Rotterdam 10 boete of 10 dhgen hechtenis.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 2