I Een stationsbrandkast weggehaald y r Toch een aanslag? Gelukwensch van den Paus Onze tweede reis naar Beauraing Massa-ontslag bij de mijnen pehedurfandsefe RADIOPROGRAMMA GOEDE VOORBEREIDING VERDACHTEN WETEN VAN NIETS GEEN UITVLOEISEL VAN EIGEN WIL i ZATERDAG 16 SEPTEMBER Zondag 17 Sept. 1933' Maandag 18 Sept. 1933 Laaizomertche dagen Voor het meerendeel buitenlanders Vonnissen bevestigd Het bewijs INVAL TE ROTTERDAM Ook de chauffeur overleden Nieuwe crisisheffing Van Dijk en de'K.L.M HET DRAMA TE MUIDEN Een onvergetelijke excursie BENOEMINGEN Inval in een speelhol Ernstig auto-ongeluk „ZAANLAND” EN P.E.N. Conflict vóór October opgelost? Tvoee Nederlanders in Daitschland gedood Auto rijdt op troep mili tairen in Vyf soldaten gewond, de wagen in beslag genomen BESLAG OP ,JDE WAPENS NEER” Onthullingen te wachten Mr. L. Loeft zal verdachte verdedigen Geen communistische demonstratie Het auto-ongeval bij Leeuwarden Thans contact mét de enquête-commissie Door den Haagschen burgemeester verboden Voor de door Dollfuss uitge sproken waard eering van „Quadragesima Anno” Restaurant DORRIUS Onderzoek inzake de vernieling van den Lutine-toren De meening van mr. Pauwels om trent de geweigerde verdedi ging van v. d. Lubbe Maar de procureur-generaal by het Amsterdamsche Hof achtte de zaak bewezen Requisitoir By de paters Capucynen «A Duitsche vlieger by een nationaal bedrijf Op oliën, vetten en suiker O Kerk. 4.30 gezien de f - 1 509 M. 11.20 6 35 van van 1914. 1 130 Kerk- 1 we MILAAN, 331 M. 7.30 gramofoonmu zlek; 8.50 „Ruy Bias”, opera Marchetti. in een koers zette naar Breda, ons 12.20 concert d. 320 8.20 8 05 Gra- 7J0 Gra- In verband met de toenemende malaise In de mljn-lndustrle, zijn bü de Staatsmijnen tegen 1 October as. 150 arbeiders ontslagen. De ont slagenen zijn voor het grootste deel buitenlan ders. Tevens worden negentig arbeiders, voor wie in de staatsmijn „Wilhelmina” geen werkgele genheid meer bestaat, naar de mijnen „Emma" en „.Hendrik" overgeplaatst. Naar aanleiding van het bericht dat Van der Lubbe iedere verdediging afwees, wend den wij on* tot mr. F. Pausreis met de vraag, wat hü zich voorstelt nu nog in bet belang van verdachte te kunnen doen. seller namens Oostenrijk zljr. oprechten en war men dank uitgesproken met het welslagen van den Katholiekendag. Mlklas heeft Dr. Dollfuss het groote gouden eere-teeken aan den band verleend voor verdienste jegens de republiek. 1 I ROME, 441 M. 9 05 Spaanache mu ziek. BEROMÜNSTER, 480 M. concert. BEROMTNSTFR. 460 M. 5 50 Gramo- foonm”zlek 8.20 Concert door het om roeporkest. i i 1 Danf 12 00 Naar we vernemen, heeft de minister er bü de aandeelhouders van de maatschappij „Zaan land" op aangedrongen, dat het conflict met het P. E. N. vóór 1 October as. zal zijn op gelost. I 1 i N.Z. Voorburgwal b h. Spui, A'dam PLATS DU JOUR EN a LA CARTE De chauffeur Weasel Roosendaal, wiens oude moeder, zooals gemeld. Donderdagmiddag bij het auto-ongeval op den weg tusschen Glekerk en Zwartewegsend Jn_.de vlammen omkwam, in den afgeloopen nacht in het ziekenhuis te Leeuwarden aan de bekomen zware verwondin gen overleden. Donderdagavond is te Neunkirchen op den weg naar Elberfeld een vrachtauto in volle waart tegen een boom gereden. In den auto za ten de gebroeders H. en P. Borst, eierexporteurs uit Nijmegen, die dagelijks den weg Nijmegen Keulen vice-versa rijden en dus met deze route uitstekend bekend zijn. Bij de botsing werd de 20-jarige H. B. zoo ernstig gewond, dat hjj eenige uren later in het ziekenhuis te Neunkirchen is overleden. De 18-jarige P. B. is onmlddellljk gedood. De auto vm een groote ruïne. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOQIDS Vrijdagavond is op den Utrechtschen weg bij het Rjjkskrankzinnigengesticht te Amersfoort de luxe-auto van den heer L. uit Soesterberg achter op een troep militairen Ingereden. De militairen keerden terug van een avondoefening en stonden links van den weg, terwijl een an dere troep passeerde Hoewel de bestuurder van den auto ruimte genoeg had, reed hij in snelle vaart op de sol daten in. Vijf militairen werden gewond. Zij werden overgebracht naar het ziekenhuis „De Lichtenberg" te Amersfoort. Een hunner, die twee gebroken beenen en een hersenschudding had, is in dat ziekenhuis achtergebleven. De vier anderen zijn, na verbonden te zijn, ver voerd naar het militair hospitaal te Amersfoort. De auto is in beslag genomen, terwijl tegen den bestuurder proces-verbaal is opgemaakt. Hoewel ik nu niet in het proces kan optre den is mijn voornemen, aldus de Amsterdam sche pleiter, om voor Van der Lubbe van hier uit te blijven pleiten. band kreeg. Dit was echter in een weer verholpen. In hotel Cosmopolite in Breda werd weer op geloken en werden we voorzien van goed-be- in dit enkele Zelfs Indien Van der Lubbe, vervolgde Mr. Pauwels, wat zijn goed recht is. als martelaar beschouwd wil worden, dan nog behoeft hij geen verdediging te weigeren. Immers deze is gebonden aan de houding, die Van der Lubbe aanneemt. Dus het is Uw meening. dat het de plicht van den strafpleiter is met zijn cliënt homo geen te zijn? Absoluut, luidde het antwoord van mr. Pau wels. anders moet hij de verdediging neer leggen. Wat denkt U van hieruit te kunnen doen? Mijn aanvankelijke tactiek is geweest om den Duitschers geen enkel motief te geven om mij te kunnen weigeren, van daar dat Ik iedere politieke inmenging afgewezen heb en ook niet onder voogdij van het Moro-Brantingcomité wil staan. Gelijk uit de Dultsche pers bleek, kon men mij eigenlijk niet weigeren en thans heeft men heel handig de verantwoordelijk heid afgewenteld op Van der Lubbe. Nu ben ik geheel vrij en kan de zaak uit een alge meen rechtsstandpunt behandelen. Het is mijn voornemen, besloot mr. Pauwels, het onder mij berustend materiaal te toetsen aan de enquête commissie, waarmede ik opnieuw contact zal zoeken. In den nacht van 29 op 30 November van het vorige jaar la er een poging gedaan om de brandkast weg te halen uit de kamer van den chef in het station té Purmerend. De inbrekers werden echter in hun „arbeid” gestoord, zoodat de brandkast bij de deur is achtergelaten en ook de auto, waarmee de buit moest worden vervoerd, is door de inderhaast gevluchte die ven achtergelaten. De Centrale Recherche te Rotterdam heeft een inval gedaan in het kantoor van de Hol- landsche Prik-puzzle Combinatie aan den Sta tionsweg te Rotterdam. Tegen den directeur, den heer O. T„ is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de loterywet. Vermoed wordt, dat bij 700 winkelhouders over het ge- heele land de verlotingen door middel van prikplanken zijn uitgezet. Er worden maatre gelen genomen om deze in beslag te nemen. Verd.: „Mijn laatste veroordeeling dateert van vijftien jaar geleden." Ook de beide andere zijn recidivisten. WEENEN. 517 M. 5.40 populair con cert door het omroeporkest o.l.v. Joseph Holzer. WARSCHAU, 1141 M. 12.35 concert door het omroeporkest o.l.v. J. Ozimlnskl; 1.20 vocaal concert; 3.25 gramofoonmuzlek; 6.20 idem; 8.20 populair concert door het omroenorkest o.l.v. St. Nawrot; 10.20 dans muziek. Naar wij vernemen is ter verdediging van den Muidenschen strandfotograaf Ibellngs aangewezen mr. L. P. M. Loeft. In zijn requisitoir zeide de procureur-géneraal mr. baron van Harinxma thoe Slooten, dat de verdachten van systeem van verdediging zijn veranderd. Vroeger hebben zU verklaard.- dat zij niet op de plaats van het misdrijf zijn geweest en thans komen zü met het verhaal aan, dat zfj er geweest zijn, maar niets hebben gedaan. Spr. noemde de verklaringen van den Kroonge tuige B. betrouwbaar. Hjj achtte de tenlaste ge legde feiten, poging tot diefstal in vereeniging en medeplichtigheid daaraan wettig en overtui gend bewezen, weshalve hü bevestiging van de vonnissen requireerde idrie jaar voor den pen sionhouder. twee Jaar voor den musicAs en drie jaar voor den koopman.) De strafmaat achtte spr. Juist, groote brutaliteit van het feit. Als verdedigers raden op mr. L. Frankenhuls, mr. J. Frenkel en mrv Schorlesheim. Arrest 29 September. In het kapittel der Paters Capucljnen zijn bulten de reeds vermelde, nog de volgende be noemingen geschied. Tot secretaris van den Hoogeerw. Pater Provlnciaaal P. Stanislaus, tot secretaris der Missie P. Theodosius, tot Pro curator der missie P. Anastasius, tot commis saris der Derde Orde Pater dr. Vitus. Resp. tot gardiaan en vlcarlus van de ver schillende kloosters zijn benoemd: te Velp P. Dionysius en P. Adolphus; te Handel P. Florl- bertus en P. Accursius; te Langeweg P. Alber tus en P. Eleutherlus; te Tilburg P. Valer!anus en P. Sylverius; te Babberlch P. Rlchardus en P. Llbertus; te Breda P. Mansuetus en P. Oau- dentlus; te Helmond P. Crescentius en P. Em manuel; te Den jBosch P. Julianus en P. Rufl- nus; te Sluiskil P. Innocentlus en P. Ama deus; te Rllland-Bath P. Polycarpus en P. Jo zef; te IJmulden P. Victor en P. Emillanus; te Amsterdam P. Antonlus en P. Mauritius; te Udenhout P. Symphorianus en P. Natalis; te Rotterdam (Carlois) P. dr. Vltus en 4>. Rober tas; te Katendrecht P. Fablanus en te Nijme gen P. Benvenutus. Naar aanleiding van het uittreden van den vlieger Evert van Dijk uit de commissie van advies der K. L. M., heeft „De Telegraaf" een kort onderhoud met den vlieger gehad. Als reden van zijn uittreden deelde de heer Van Dijk mede, dat #en en ander hoofdzakelijk gevolg is van het feit, dat nog steeds bij de K. L. M. een Dultsche vlieger in dienst is, die destijds tijdens het conflict met de piloten door de directie werd aangesteld. De heer Van Dijk verklaarde, dat hij zich door zijn nationale ge voelens gedwongen acht, deze houding aan te nemen. Onlangs had hij een brief van de KL.M. gekregen met de vraag, of hij bereid was, zijn besluit te herzien. Maar de Oceaanvlieger wenscht bij zijn standpunt te volharden. Hij is van meening, dat een zoo bij uitstek nationaal bedrijf als de K. L. M.. uitslulten^. door Neder landen moet worden gediend. Naar men weet was de afdeeling Den Haag van de Communistische Partij Holland voorns* mens op Dinsdag 19 September, ter gelegenheid van de opening der Staten-Generaal. weer een demonstratie te organiaeeren. De burgemeester heeft evenwel, naar de .Jtott.” bericht, op een desbetreffend verzoek afwijzend beschikt. Bondspresident Mlklas heeft den BondskW? Getuige verklaarde voorts nog, dat de musicus v. D. chauffeerde, hij getuige had niet gereden. De musicus v. D. was over dezen Kroonge tuige niet erg te spreken. Volgens hem was deze oók in het station geweest om de brandkast te halen. Hij zelf, v. D„ was alléén in den auto achtergebleven. Verd. W. repeteert het verhaal van zijn on schuld óók nog eens, waarbij v. d. L. Invalt en het nog aandikt: hij Is noch in den auto, noch in Purmerend geweest. Personeel van het station verklaarde dat de kast een klein model niet zooals dit was gebeurd anderhalven meter door één persoon kan worden verplaatst. BU het slotverhoor houdt v. d. L. nog een rede: „Waarom de anderen me beschuldigen weet ik niet, trouwens als ik iets zeg, wordt ik belachelijk gemaakt, dus verder houd ik maar liever m'n mond.” President: „Uit uw strafregister blijkt, dat u os. drie maal bent veroordeeld wegens diefstal met braak in vereeniging.” Donderdag heeft de recherche te Den Haag een inval gedaan in de drukkerij Nieuw Leven aan de Paviijoensgracht 6870, waar het blad „De Wipens neer" verschijnt. Er werden 300 exemplaren van het laatst verschenen nummei van dit blad in beslag genomen. De rest van de oplage, ongeveer 2700 exemplaren, was reeds verzonden, aldus bericht het „Volk”. Vermoedelijk hield de inval verband met een nummer voorkomenden „oproep" van dienstweigeraars uit bet oorlogsjaar IVÖfcOL I DOOS 20 CT.—TUBE 35 BN 60 CT, Een der deelnemers aan onzen jongsten trip naar Beauraing zendt ons het volgende geest driftige relaas van den tocht, welke naar uit zijn opgewekte beschrijving blijkt, vlot en keurig is verloopen en den relsgenooten veel schoons heeft geboden. Onder dank voor deze uiting van erkentelijk heid verleenen wü hieronder gaarne plaats aan hetgeen hü ons schrijft: Het telegram, dat tüdens het diner jJ. Zon dag vanuit Brussel aan uwe Directie werd toe gezonden, waarin dank werd gebracht voor het Initiatief tot den tocht naar Beauraing en de groote tevredenheid werd betuigd van alle deel nemers, was alleszins verdiend. Van begin tot eind hebben we genoten. Na tuurlijk heeft het prachtige weer de goede stem ming mede helpen bevorderen, maar voor een overwegend deel was deze toch te danken aan de goede voorbereiding en organisatie van uw excursie. Gedurende den geheelen tocht heeft deze zich gedemonstreerd. Toen we in den vroegen Zaterdagmorgen uit Amsterdam vertrokken, waren we allen vreemd voor elkaar. Doch dat duurde maar heel kort. Elke touringcar had zijn leider, die qns met ëlkaar in kennis bracht en aldra voelden we ons één familie, die in een allerprettigste verstandhouding eerste rustpunt. De koffie liet zich daar uitstekend smaken en na een half uurtje ging het weer verder, op Brussel aan. Hier werd gedineerd en nadat de Inwendige mensch door spijs en drank gesterkt was ging het verder naar Dinant. Onvergetelük mooi en schilderachtig Is daar het vele natuurschoon, dat we te zien kregen. Prachtige panarama's ontlokten hérhaaldelük uitroepen van bewondering. Na een kort oponthoud te Dinant gingen we In de afgeloopen week was reeds eenige ma len de aandacht van de politie getrokken door het feit, dat in de Prinsenhof steeg 4 te Amster dam figuren binnen gingen, die haar bekend waren als bezoekers van speelholen. In ver band hiermede heeft de politie in den afge loopen nacht onder leiding van inspecteur van Blitterswük een inval gedaan. In burger ge kleed gingen eenige surnumerairs naar binnen, spoedig gevolgd door inspecteur van Blitters wük en eenige agenten, die allen eveneens in burger waren geweest. Het wild heeft echter een specialen neus voor den jager en zoo ge schiedde het, dat toen de politie binnendrong in het in een achterkamer op de eerste étage ingerichte speelhol, aij slechts een onwaarschjjn- lük groot aantal vredig rookende luiden ont moette. Geen spoor meer van kaart- of andere spelen. Geen spoor ook van een eventueele overtreding van de drankwet, die in dergeUJke gelegenheden niet aitüd even strengelük wordt gehandhaafd. Een twintigtal bezoekers van het etablissement, onder wie de politie ook den berüchten speelholexploitant V. ontdekte, werd naar het bureau Singel meegenomen, waar een verhoor zal worden afgenomen, in de hoop, dat een of meer der heeren wel zoo vriendelük zal willen zün zich te verspreken en nadere mededeellngen zal doen over de rede nen van dit nachtelijk gezellig samenzijn. We hadden den zomer al afge- schreven. De hevige regenperiode die plotseling intrad deed ons tot elkaar en tot ons zelf zeggen: het is moot „geweest".1 Het is nu voorbij! We hebben niet te klagen gehad, we moeten het onvermijdbare van den herfst en naderenden winter thans aanvaarden. En ziedaar komt weer de zon door de wolken, de barometer loopt vooruit, buiten alle verwachting lacht, de klare dag ons weder tegen. Zooals in hef leven een schoons levensavond, zoo verbUfdt ons deze schoone laatzomersche periode. We weten: de najaarsstorm zal binnen enkele weken gieren, de wind is niet te keeren. Maar met gelaten heid zullen we dat alles aanvaarden, dankbaar voor de schoonheid die ons óók in den herfst des levens ge wordt Ik heb den steliigen indruk, dat het tele gram, dat iedere onderteekenlng mist, geen uitvloeisel is van Van .der Lubbe’s eigen wil. Het is een psychologisch monstrum, aldus de Amsterdamsche strafpleiter, dat iemand, die maandenlang in voorarrest zit met het uit zicht op den strop of jarenlange gevangenis straf niet het contact met een landgenoot zou toejuichen. Van der Lubbe spreekt gebrekkig Duitsch, hü is slecht ontwikkeld, heeft geen contact met de buitenwereld en zou nu. na alléén den Rüksdag in brand gestoken te heb ben, ook alléén terecht willen staan. Geloove, wie het gelooven wiL Naar het „Ned. Weekblad voor Kruideniers waren” met zekerheid zegt te vernemen, kan spoedig een crisisheffing op oliën en vetten worden tegemoetgezlen. De hoegrootheid dezer heffing is nog-ijlet bekend. Alleen kan het blad mededeelen, dat het geen doel heeft voorraden van deze artikelen op te doen, daar ook deze onder de heffing zullen vallen en op ontduiking door niet aangeven van voorraden strenge straf fen zullen worden gesteld. Het blad verneemt tevens met vrü groote ze kerheid, dat met ingang van 1 October een crisisheffing op suiker is te verwachten. Het bedrag ligt vennoedelük tusschen 5 en 7 gulden per 100 K.df Evenals bü vroegere regelingen zullen voor raden tdt 500 K.G. van navordering worden vrü gesteld. Wat deze laatste heffing betreft verwezen wij naar hetgeen wü verleden week Maandag daar omtrent meldden. Omdat de heffing, teneinde een bietenprtjs van 11 mogelük te maken, 14 A 18 mlllioen zal moeten opbrengen berekenden wü, dat ruim 7 gulden per 100 K.G. zal moeten bedra gen. BRI'SSEI., 509 M. 10.20 concert door het kleinorkest van het N.I.R. o.l.v. P. Lee mans; 11.20 gramofoon muziek; 1.30 po pulair concert door het radlo-orkest o.l Frans Andr). 5.20 concert door het om roeporkest o.l.v. Jean Kumps; 5.20 concert door het omroepaymphonleorkest 1. v. fc Jean Kumps. KALUNDBORG. 1153 M. 12.20 Mogena Hansen’s orkest; 3.20 gramofoonmu/lek; 4.20 orkest o.l.v. Teddy Petersen: 8.30 har- monlemuzlek; 11.20 dansmuziek. BERLIJN. 419 M. 6 35 havenconcert 12 20 concert: 2 20 gevarieerd program ma; 8.50 populair concert; 10.20 dansmu ziek. WEENEN, 15 Sept. (V.D.) Kar- dinaal-Staatssecretaris Pacelli heeft den Pauselijken nuntius te Weenen het volgende telegram gezonden: t.Ik verzoek Uwe Excellentie den heer Kanselier Dr. Doll fuss den ge lukwensch over te brengen van den Heiligen Vader voor de door hem uitgesproken redevoering eir de bij zondere welgevalligheid van Zijne Heiligheid voor de waardeepng van de Encycliek ..Quadragesimo Anno** Voeg hieraan toe den gelukwensch met het heerlijke verloop van de historische herdenking. Verzekert U hem van de welgevalligheid Zijne Heiligheid en brengt hem na mens den Heiligen Vader den Apostolischen Zegen.” IU IZEN, 296 M. 830 NCRV Morgen- wijflmg door J. de Heer m.m.v. W. Verver, ▼looi. 9.30 KRO Gram.muz. 10.45 Hoog mis uit de St. Domlnicuskerk. Amsterdam. 11.45 Gram.muzlek. 12.15 de KRO-Boys o.l.v. P. Lustenhouwer. 2.00 Godsdienston derricht voor ouderen door D. Bont. 230 KRO Orkest o l.v. Joh. Gerritsen. 2.45 Aan sluiting met het R. K. Sportpark te Haar lem. Feestelijke heropening van het Sport park. 4.30 Zondagmlddag-evangellsatie. 5 50 Kerkdienst uit de geref. kerk. Utrecht 730 Gram.muz. 7.45 KRO Voetbaluitsla gen van de RKF. 7.50 Prof. Dr. E. van Everdlngen „Natuurverschijnselen In de komende maanden.” 8 15 KRO-orkest o.l.v. Joh. Gerritsen.‘Fred Boshart, plano. 10.40 Epiloog door het klein koor o.l.v. Joa. H. Plekkers. 11.00 Sluiting. HILVERSUM, 187i M 830 VARA Postdulvenbenchten. 8.32 Tulnbouwhalf- uurtje door S. S. Lantlnga. 9 00 Orgelspel door Joh. de Jong. 9.20 C. v. d. Lende; De nationale Jeugddemonstratle op 17 Sept. 9 40 Orgelspel door Joh.Jong en Harry Wiggelaar. 10.00 sluiting. 10.30 Kerkdienst uit de Remonstr. Kerk te Amersfoort. 12 00 A.VR.O. Filmpraatle door L. J. Jor- daan „Schoonheid en film” 1230 Concert ol.v. N Treep. afgew. door gram.muzlek. 2.00 Boekenhalfuurtje door Dr. P. H Rit ter Jr. „Hoe oriënteer ik mb? 2.30 Zang- voordracht door Hans Herx. bariton. A d. vleugel Egbert Veen. 3 00 Gram.muz 4.00 Dr. G A. Dudok houdt een (lnleldlng tot „De vlucht” van John Galsworthy. 4.20 Gram.muz 5 00 VARA Orkest o.l.v H de Groot. 5.40 Het meisje van goede familie van Odön Hörvath. Voordracht door Ro llen Numan. 6.00 VARA orkest o.l.v. H. de Groot. Leonardo Aramesco. zang. 6.50 Uit zending voor den alg. Ned. Bond van Han dels- en kantoorbedienden. „De weder waardigheden van Wakker en Tropenduit” 7.10 Weensch operette-programma VARA- orkest o.l v. H de Groot. L. Aramesco. zang. 8 00 AVRO Vaz Dlas. 8.15 Omroep orkest o.l v N. Treep. 9.30 Radio-opvoerlng van Dr. Vlucht, door John. Galsworthy, spelleidlng Kommer Kleyn. 10.00 The Sin ging Babies. 10.20 Kovacs Lajos en zijn or kest 11.15 Gram.muz. 1130 Kovacs Lajos. 12.00 Sluiting. LUXEMBURG, 1191 M. 7.00 Uitzending ▼oor Engeland; lichte gramofoonmuzlek; 7 45 weeroverzicht; 7.50 symphonlsch con cert van gramofoonplaten; 8.30 causerie over een actueel onderwerp In het En ge Isch; 8.40 lichte gramofoonmuzlek; 9.00 Nieuwsberichten In het Fransch; 9.10 voortzetting concert lichte gramofoonmu zlek; 9.45 Nieuwsberichten In het Duitsch; 9.55 dansmuziek en gramofoonmuzlek; In div. pauzes: slotnoteerlngen der wissel koersen; goederenprtfzen en sportberich ten. KALUNDBORG. 1153 M. 12.20 Strijk orkest o. 1. v. Max Skalka 3.50 Carl. Rvdabls orkest 8 50 Oud-Weensche muziek o. 1 v Frtz Mahler 10.55 Om- roe Dkamerorkes t BERLIJN. 419 M. 4 50 Populair con cert 9.20 Trio 9.50 Vocaal concert 10.50 Populair concert. HAMBURG. 372 M. 11.50 Concert door een svmphonie-orkest van werkloo-’e musici o. 1. v. Otto Ebel von Sösen 1.35 Gramofoonmuzlek 6.20 Concert door het Noragorkest o. 1. Adolf Seeker 8 30 Russische romantische muziek. Norag orkest o. 1. v. José Eibenechütz 11 00 Populair concert door een orkeet van werk- looze musici te Kiel o. 1. xa Hans Dörlng. LANGENBERG. 472 M. 12 30 Vocaal concert 1.50 Concept door den West- Duitschen omroen 5.20 Vesperconcert 10.50 Populair concert. DA VENTRY. 1554 M. 12.20 Orgelcon cert 1 05 Concert door het Western 8tud«^-orkest 1.50 Gramn^rvonmuzlok 3.20 Gramofoonmuz.ek 4 20 Concert 4 50 Concert door het Schotsche Studlo- orkest o. 1. v. Guv Dainee- 10.40 Dans muziek en gramofoonmuzlek. PARIJS fFtfeD. 1446 M. 8 50 Concert o 1. v. E. Flament. PARIJS fRadio). 1725 M. mofoonmuzlek 12 20 idem mofoonmuziek 8.20 idem. wiLAAN. 331 M. 8.00 Gramofoonmu zlek 8.35 Gramofoonmuzlek 10.05 Ka mermuziek 1030 Gramofoonmuzlek. ROME. 441 M. 9.05 Gevarieerd pro gramma. WFENEN. 517 M. 7 20 Weenech Svm- nhonle-orkeat o. 1. Erlch Paul Steker 8.50 Omro*Dorkest o. 1. v. Joseph Hölzer 1035 Dansmuziek. WARSCHAU 1411 M. 535 Kamermu ziek 11.05 Dansmuziek. HAMBURG, 372 M. het Noragorkest o.l.v. Adolf Seeker: sollstenconcert; 6.50 vocaal concert; concert door het Phllharmonleorkest. “LANGENBERG, 47* M 12 20 concert: 2.40 dansmuziek: 3.40 balletmuziek; 4.50 vesnerconcert7.20 populair programma: 1100 populaire en dansmuziek o. 1. e. Eysoldt. BAVENTRY. 1554 M. 12.50 concert 1J0 cellorecital; 2 20 concert door bet radio Militair orkest: 3.20 gramofoonmu zlek: 4.05 concert: 6 05 concert; 7.50 viool- recltal: 9.25 concert; 9.50 concert; 10 50 epiloog. PARIJS, Eiffel 1446 M. 1.50 concert. 8 50 gramofoonmuzlek. PARIJS. R. 1735 M. 8 05 gramofoon muzlek 1240 gewijde muziek; 13.50 gra mofoonmuzlek: 2.20 populair concert: 3 20 Idem; 5.50 gramofoonmuzlek. De justitie te Amsterdam stelt thans een seer intensief onderzoek in naar de oorzaak van de vernieling van den toren van den heer Beckers boven het Lutine-wrak. Te dien einde zün enkele deskundigen en twee rüksrechercheurs op Terschelling aange komen. Er zün namelük enkele zeer sterke aanwüzingen, die het waarschünlük maken, dat de toren niet, zooals oorspronkelük algemeen werd gedacht, door de zee is verwoest. Volgens deze aanwüzingén zouden wel degelük misdadige elementen een rol hebben gespeeld. Bü het onderzoek is men gestooten op een uit gebreid complot van lieden, dia er belang bü hadden, den toren zoo snel mogelük te doen verdwünen. In “het belang van het onderzoek kunnen ver der nog geen mededeellngen worden gedaan. Wel zün binnenkort sensationeele onthullingen te verwachten. In een circulaire aan de aandeelhouders, die binnenkort verzchünt, zullen de concessionaris sen, de firma Drost en Doeksen. een uiteenzet ting van den huldigen toestand geven. LI XEMBOI RG. 1191 M. 7.00 Uitzen ding voor Italië: lichte gramofoonmuzlek 7.45 Weeroverzicht 7.50 Svmohonlach concert van gramofoonplaten 8.30 Cau- - over een actueel onderwerp In het Itallaanach. In dlv. pauze, «lotnoteerlngen der wisselkoersen en soortberichten 8 40 Lichte gramofoonmuzlek 9.00 Nieuws berichten In het Fransch 9.10 Voort zetting concert 9.45 Nieuwsberichten in het Duitsch 9.55 Dansmuziek en gramofoonmuzlek. BRUSSEL. 509 M. 12.20 Concert door het kleine orkest van h»t N. I. R. o. 1. v. P. Leemans 1.30 Gramofoonmuzlek 5.20 Concert door het omroep-evmphonle- orkest o. 1. v. Arthur Meulemans 6.35 Gre.mofoonmuzlek 7.05 Vloolrecltal 8 20 Populair concert door bet radlo-orkeet o. 1. v. Franz André 9.20 Vervolg con cert. legde broodjes. Onder zang en scherts werd vandaar naar Utrecht gereden, waar de eerste deelnemers ons reeds verlieten. Toen verder naar Amsterdam, waar we nog een kwartier voor tüd op het eindpunt arri veerden. Uiterst voldaan over al het genotene, dat dank zü de goede zorgen van den onver- moelden heer Brugman en zün leiders ons zooveel méér heeft geboden dan wü meenden te mogen verwachten. Hulde aan directie en leiding! Een volgenden keer ga Ik vkat wéér meel Verdacht van dit feit stonden op 20 April drie Amsterdammers, de pensionhouder B H W„ de musicus W. B. v. D. en de koopman C. V. d. Ix, voor de Haarlemsche rechtbank te recht. Zü werden veroordeeld tot resp. drie jaar, twee jaar en drie gevangenisstraf met af trek van voorarrest. Het drietal kwam in hon ger beroep en vandaag diende de zaak voor net Amsterdamsche gerechtshof, gepresideerd door mr. Joh. Jolles. Op de gebruikelüke vragen van den presi dent verklaarde W. onschuldig aan de pogoing tot inbraax te zün, wel had hü in den auto ge- xeten, maar dat was dan ook alles. Gedaan had hü niets Verd. v. d. L. had een dergelük verhaal, *i was het een ietsje romantischer getint. Hü was voor een „vrouwenquestie” naar Ilpendam geweest en natuurlük kon hü niet zeggen wat hü daar had gedaan. Purmerend had hü niet gezien Ook de musicus was zich van niets kwaads bewust; de rechtbank te Haarlem had zich vergist, maarhet Hof zou het wel weer goed maken. Een der vërdachten was in het bezit gevon den van den sleutel van een loods van het sta tion te Purmerend, naar aanleiding hiervan had hü zich schrlftelük tot den president van het Hof gericht, waarin hü een verklaring van den sleutel gaf. Enkele getuigen hadden ’s nachts een aute. waarin de drie verdachten zich bevonden, ge zien. HUIZEN. 296 M. NCRV 8.00 Schrlftlezln« en meditatie 8.15 Morgen- concert 10.30 Morgendienst door ds N. P. F. G. van Ucbelen 11.00 Chr. lec tuur: .Aan den zoom van net oerwoud" van prof. dr. A. Alb. Schweitzer 1130 Gramofoonmuzlek 13.00 Politieberich ten 13.15 Job. de Heer zingt 1.30 Orgelconcert dqor J. Zwart uit de Lutb. Kerk. Amsterdam 3.00 Uitzending voor scholen. H. A. v. d. Hoven van -Genderen „In de achterbuurten van Peiping” 3.35 A. J. Herwlg: ..Mooie Dahlia's zooals die nu bloeien" 3.15 Gramofoonmuzlek 3.45 Rustpoos 4.00 BUbellezlng door ds. P. Hekman. Mien Pesman. zang H Smit Duyzentkunst. orgel 5.00 Vlool- duetten door G. Beths en L. de Graaff. P. Halsema d. vleugel 6.30 Vragen uurtje 7.00 Politieberichten 7.15 Ned. Chr. Persbureau 7.30 Vragenuurtje 8.00 Zangavond door het Volkszang koor der Haagsche afd. v. d. Ned. Ver v d. volkszang o. 1. v A. Spoel 10.00 Vaz Dlas 10.10 Orgel 11.00 Gramofoon muzlek 11.30 Sluiting. I HILVERSUM. 1875 M. -s VARA 8 00 Gramofoonmuzlek VPRO 10 00 Mor genwijding VARA 10.15 Carel Rllken draagt voor 10.30 De Flierefluiters o. 1. v. Rav Forest 11.00 Carel Rllken 11.15 Vara-kleln-orkest o. 1. v. H. de Groot 13.00 Eddv Walls en ziln orkest 30 Gramofoonmuzlek 13.45 Eddv Walls 1 15 Gramofoonmuzlek 1.30 Eddy Wa lls 2 00 De vrouw v. d. vliegenier. Uit Nachtvlucht van A. de 8t. Exupérv. voor te dragen door Rollen Numan 3.15 Viool- duetten door Louise Wlfngaarden en Ed. v. Sloghem 2.45 Hettv Back draagt voor 3.30 Gramofoonmuzlek 3.45 Rust poos 4.00 Orgel -door Cor Stevn 4 30 Na schooltijd. Hettv Beek vertelt 5 00 De Notenkrakers o. 1. v. Daaf Win» 5 45 „De Kallef in het warenhula” van Manuel Schnltzer. vcor te diagen door Rollen Numan 6.00 De Notenkrakers o. 1. V. Daal Wins 6.30 Muzikaal babbelt <e door Plet Wlggers 7.00 Vara-kleln-orkest o. 1. v. H. de Groot 7.58 Herhaling SOS-berlchten 8 00 ..Hoe komen de ga ten In de kaas?" Hoorspelletje door Wllll Kwecksllber. naar een schets van Tuchols- kv 8.20 Promenadeconcert 9 45 Vaz Dlas 10.00 De Notenkrakers o 1. Wins 11.00 Gramofoonmuzlek Sluiting. Belangrüke verklaringen werden afgelegd door zekeren B. Evenals de drie verdachten was ook B. op 6 Dec. gearresteerd, later is hu echter bulten vervolging gesteld. Zün verkla ringen lieten aan duidelükheld niets te wen- schen over. Hü had met de drie verdachten een afspraak gemaakt om de brandkast uit het station te Purmerend weg te halen. Er waren al een paar voorbereidende bezoeken gebracht, en den bewusten nacht had getuige ook in den auto gezeten. Ze waren het perron opgereden en get. was in den auto blüven zitten Plotseling was er onraad gesignaleerd en bet viertal had naar verschillende richtingen een goed heenkomen gezocht. Getaige verklaarde, dat ook v. D. in den auto was gebleven. verder naar Harm voor een bezoek aan de be kende grotten. Het was al duister geworden, toen we den fantastlschen tocht beëindigd had den. We verlangden naar ons hotel, waar het souper ons wachtte. Maar voor het bezoek aan de grotten hebben we graag een wat verlaat souper overgehad 1 En het uitstekende logies deed alle vermoeienissen vergeten. Na de H. Mis en ontbüt vertrokken we den volgenden ochtend naar Beauraing. Wü waren daar reeds te ongeveer half tien. Ondanks dit vroege uur waren al vele menschen in den tuin aanwezig. Voor de plek der verschüningen baden een rozenhoedje en bü de grot offerden we kaar sen. Büna een uur hebben we in dentuln door gebracht. Op het openluchtaltaar voor het Pen sionaat werd een H. Mis opgedragen. Al grooter en grooter, werd de stroom be zoekers. Het nadrukkelüke verzoek van onzen leider om bü elkander te blüven was zeker niet overbodig. Onze Insignes en de rood-wlt-blau- we band der leiders maakten het echter niet zoo nioeilük het verband te bewaren. Na het bezoek aan den tuin werd gelegen heid gegeven tot het koopen van souvenirs, waarna vla Dinant en Namen de tocht naar Brussel werd aanvaard. Onderweg werd enkele malen gestopt om van een extra mooi plekje foto’s te kunnen maken. Het diner in Brussel was goed verzorgd en de stemming onder de deelnemers was zeer op gewekt. Men converseerde met elkaar, of het oude bekenden waren. De tocht van Brussel naar Breda verliep re gelmatig, uitgezonderd een klein ongelukje in Antwerpen, waar een der touringcars een lekken kwartier

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 6