K.N.V.B;-competities ingezet D f Tweede klassers s P.S.V. EN GO-AHEAD GESLAGEN Fraaie start van D.O.S. 7 SPARTA—Z.F.C. 1—3 Su KFC—VUC 3—5 Een slechte start der Koogers ZW—ALC. VICTRIX 2—1 D.H.C.—XERXES 7—1 V.S.V.—HAARLEM 4—1 VITESSE—ENSCHEDE 2—3 Ditmars overtroeft Lagendaal De thuisclub leidde met 20 Wolf Sr. verricht de hattrick E.D.O.—D.O.S. 2—5 Landskampioenen geslagen FEYENOORD—T GOOI 6—0 R.C.H.—D.F.C. Eclatante start der kampioenen Sta De Racing start goed HENGELO—P.E.C. 2—3 H.F.C.—H.D.V.S. 3—2 HERCULES—B.F.C. 1—2 Geen eerste-klas-spel HERACLES—AG.O.V.V. 2—1 A.D.O.—AJAX 1—4 Goede, maar harde wedstrijd VELOX—BLOEMENDAAL 8—2 HILVERSUM—EXCELSIOR 6-1 mee SCHOTTEN TEGEN IEREN Op het voetbalveld to IT! MIb ■T!T UlT!KI]h l Zeeburgia en Kinheim spelen 11 gelyk ENSCHEDESCHE BOYS— GO AHEAD 2—1 De Rotterdammers totaal overspeeld Gelijk spel was juister geweest Uitstekend spel van Kluin Goed begin voor de Zaankanten De groote verrassing Dit jaar een besceiden rol 7n het Wetten zegevieren Feyen- oord en Ajax met groote cyfers Blauw-Witten missen Buitenweg! Meer strijd dam men vermoeden zou Zware nederlaag van Xerxes Productieve landbouwer* Daar kan men kijken I MAANDAG 18 SEPTEMBER Het d. d. Heyden op corner, to C. ers d. Meuten heftig aan den tand n by zet- ische ach- In afdeellng V zette het oude Be Quick de competitie goed in met een 52 ..overwinning op Leeuwarden. Behalve by Achilles—Veendam. v. d. Vaart by C.-doel partyen Hilversum heeft op eigen terrein voor een groot aantal toeschouwers de competitie keurig ingezet. Het pas gepro' —rde Excelsior Pracl land1 dag oo tiotieeli het D. uitstek* van de Wk. W enketep Toen d dubbels De n Enke Lacr< Naye Muyc 2-6. Dubb Koop Borin Ewba en Wet Nayei 6—4, 3 Lacrc en Wet Stanc Party. Van 4—6. 6- De B 3 6, 6- Ewba Van Borii De v deiyk t De r Webe Bormaj Enke Naya 0 3. Van 6—0 De E 2-6, 6 Van Op dag Holla en be aan r Steen der) gelijk door 1 600 M Tot totdat aan b met lengte Uits km I Daa sche i geplas technf liep d licht baan meté? voor d ’door van F vier v van a F Oo Verslu Was week i Hier van d< Jonge Aan lengte men lengte ken m maakt po ko Uits Anven De de he< Ha vek De naad® De i leqj i' pendel Eers lengte slecht Houtei race t Vital Spaan Ven man. boei 2 nam i lengte, goed 1 In het Oosten to natuurlijk de groote verras sing het feit, dat de Enschedesche Boys de landskampioenen met 31 hebben geklopt. Dan deed P. E. C. beter werk door Hengelo thuis met 32 te slaan. Er is ook verder opmerkelijk weinig krachtverschilHeracles boekte een be scheiden 31 zege op A.G.O.V.V. en Enschede klopte in Arnhem Vitesse met 32. Alleen Wa- geningen zei het met cijfers: een royale 41 op Tubantia. Na een schitterend gespeelden wedstrijd bet tenslotte P E. C. gelukt om van Hengelo bij haar Intrede in de Oost. Ie klasse met 33 te winnen. De Zwollenaren kregen echter wel let# meer dan hun toekwam, daar een gelijk spel beter de verhouding sou hebben weer gegeven. Belde partUen verschijnen met één invaller als scheidsrechter Stein Pinto het sein tot den aanvang geeft. Hengelo mist Hulshof, voorwlen Kempen inviel, terwijl bij P. E. O. Koekoek ontbrak, wiens plaats door Knuppel werd in genomen. Nadat belde partijen enkele gevaar lijke aanvallen hebben ondernomen, weet Hen gelo het eerst te scoren, ato uit een voorzet van Kempers v. d. Berg den bal Jangs de Bont kopt. Nog enkele aanvallen van Hengelo vol gen en dan onderneemt de voorhoede van P. E. O. een mooi opgezetten aanval, waarbij, na een voorzet van Hannl, door Heetjans de bal in het net wordt gekopt, aldus de partijen op gelijken voet brengend. Hengelo blijft ook nu nog het meest in den aanval. Even voor de rust scoort Hannl uit een vrijen schop via de bovenlat, soodat de rust inging met 31 voer P. E. C. In de tweede helft to Hengelo weder in den aanval. Ongeveer 15 minuten na de rust to het Hasperhoven, die uit een hoekschop de partijen wederom op gelijken voet brengt. Er verloopt dan geruimen tijd, dat beide partijen om beurten in den aanval zijn, doch de ge boden kansen worden niet benut. Ongeveer een kwartier voor het einde is het Doomeweert, die uit een hoekschop den bal langs Harmsen kopt. Alhoewel Hengelo alle moeite doet om den ge lijkmaker in ieder geval te scoren, mag hem dit niet gelukken, soodat P. E. O. wel wat ge flatteerd wint met 32. Z.V.V. heeft het seizoen geopend met een 3—1 overwinning op haar aloude tegenstandster uit de kaasstad. De eerste helft ging gelijk op, waarbij het op viel, dat geen der beide elftallen nog op dreef was. Na een half uur spelens slaagde Legrand er in uit een goed genomen hoekschop te doelpun ten, waarmede de bezoekers de leiding namen, die tot de rust en nog gerulmen tijd daarna be houden bleef (01). Toen keerden de kansen en kwam Z.V.V. m de meerderheid, waarna spoedig Murris den ge lijkmaker deed geboren worden (1—1). Er werd nu van beide kanten fel om de over winning gestreden. Toen Z.V.V. een vrije schop toegekend werd voor een niet ernstige overtreding, gelukte bet Dik van Duin met een hard schot te doelpun ten. in welken stand geen verandering meer kwam en de thuisclub een welverdiende 21 overwinning behaalde. De eenige keer, dat de Ajacieden dit sei zoen in de Residentie komen spelen, heeft duizenden toeschouwers naar het Zuiderpark getrokken. Ze zijn getuigen geweest van een fraaie overwinning der Amsterdammers, doch tevens van een harden, vadk ruwen wedstrijd Niet minder dan drie Ajax-spelers verdwenen In den loop van den strijd naar de kleedkamer, wegens verwondingen, n.l. v. d. Puttelaer, van Reenen en Mulders. Vooral de spelwijze van A.D.O. was op het wilde af. omdat succes uit- bleei wegens onbesuisd schieten en gebrek aan snel samenspel. Niettemin hadden de Hage naars veel jjech. terwijl ze een penalty tegen zich kregen, hetgeen irriteerend op de gemoe deren werkte. Hierdoor werd het een onaange name wedstrijd. Het kalme spel der Amster dammers, hun betere balcontróle en hun goed teamverband heeft hun de overwinning be zorgd Vis heeft zijn doel bijzonder soüede ver dedigd, fraai gesteund door Van Diepenbeek, die den gevaarlijken A. D. O.-llnkervleugel meestal machteloos maakte, waarbij Anderles- sen speciaal Wlm Tap bewaakte. In de middelllnie ontbrak Van Deyck, voor- wien Mangard speelde. In de voorhoede heb ben Van Reenen en vooral Mulders prachtig spel laten zien; de laatste kreeg zelfs een paar maal luid applaus. A. D. O- was sterk gehandicapt door het ge mis van Weber, die geblesseerd Is. Breitner speelde nu rechtsback, doch de middelllnie wm htesüoor verzwakt. passeert Dulnhouwer de en scoort voor Cohen Nadat een tweetal corners op het H. F. C.- doel zonder resultaat genomen zijn, krijgt H. F. O. wederom een fraaie kans, gedeeltelijk met hulp van sch^tsrechter v. Oessel. Lacr< Borii De •-3. 1 Ewbe 3—6 1 Dubb Koop Bormai Borlr 3—6, 1 Naya 6—3, 4 Van Heyner Eind De Zuidelijke surprise is natuurlijk de 21 zege van het de laatste Jaren zoo zwakke B.V.V. op de kampioene P3.V. De Bosschenaren Vat ten hun taak dus wel serieus op. Hét eenige gelijke spel, dat gisteren in de geheele eerste klas ‘werd bevochten, was tusschen M.V.V./en N.A.C.: 33. Eindhoven boekte een bescheiden 21 zege op N.O.A.D. De beide andere Tllburg- sche clubshadden den smaak beet: met 51 sloeg Longa de Middelburgers en met 41 won Willem U van Bleijerheide. Het optreden van D. O. 8 was een verrassing, echter een zeer onpleizierige voor E. D O. Het D. O. S.-elftal zal ongetwijfeld zjjn weg wel vinden in de tweede klas. Het spel moge een tikje te forsch zijn, het is echter goed open en vrij zuiver en er werd gespeeld In een zeer snel tempo, dat E. D. O. te machtig bleek. De leiT ding van den heer Breithof was goed. Het be gin is voor E. D. O. en de D. O. 8.-verdediging - moet al haar krachten Inspannen Al spoedig is D O. 8. haar zenuwen de baas en in een snel tempo wordt het E. D. O.-spel bedwongen. Uitstekende aanvallen worden er opgezet, doch de afwerking is voorloopig nog te onzuiver. D. O. S. weet het tempo nog op te voeren en met succes. Dementier kopt uitstekend in <10). Dan onderschept van Roon vallend een voorzet. doch schijnt met den bal de doellijn te zjjn gepasseerd (0—2). Dit tweede doelpunt wordt gevolgd door een derde als Veltman na goed doorzetter! scoort. Na rust heeft E. D. O. zijn opstelling wat gewijzigd en weer zijn de eerste aanvallen voor de thuisclub. D. O. 8. is echter geenszins uitgespeeld en de geschiedenis van voor rukt herhaalt zich. E. D. O kan het tempo en enthousiasme van D. O. 8. niet be- naderen en Veltman brengt, als hij langs den ultgeloopen keeper schiet den stand op 4—0, gevolgd door een vijfde doelpunt van denzelf- den speler. Nu komt er by E. D. O. wat meer teekening In het spel en krijgt de D. O. 8- achterhoede het te zwaar. Met een goeden kop bal verkleint de Bruin den achterstand en een fraai schot van Perukel Jr. brengt den eind stand op 2—5. Belde elftallen zijn volledig. Bij A. G. O. V. V. speelt Kluin spil en is op die plaats een der beste spelers van X veld. Het is een, trots de warmte, snelle wedstrijd, waarbij de krachten weinig verschillen Toch is Heracles vaker in den aanval den de bezoekers. Reeds in t begin ontgaat de thuisclub een penalty wegens hands. Als Morsink corner trapt, komt de bal in den Heraclesaanval en alg Entjes op 1 juiste oogenbllk aan Tusveld over geeft, ver dwijnt het teer in t net, 10 Na de rust is Heracles X eerst in den aanval en krijgt al spoedig een penalty toegekend wegens hands. Knoef schiet echter naast het doel. Kluin schiet van verren afstand zonder succes. Toch komt de gelijkmaker spoedig door toedoen van Lan- daal, 1—1. Heracles is daarna weer in den aanval en als Schlosser en Hinnen van plaats gewisseld hebben, levert deze een schitterend staaltje voetbal door alleen door te breken en onhoudbaar in te schieten. 21. De laatste minuten gaat Kluin mldvoor speten, om al thans gelijk spel te forceeren, In den stand komt echter geen verandering. De geelzwarte Utrechtenaren zijn het sei zoen zeer goed begonnen. Toch denken men niet aan een eenzijdigen wedstrijd, want Bloemen- daal gaf danig party en toonde zich tenslotte een goed verliezer. By Velox zat de kracht in de achterhoede, met v. d. Brink aan het hoofd. Alle of nagenoeg alle aanvallen werden door hem onschadeiyk gemaakt. De score werd ge opend door aanvoerder Troost, met een fraai schot van de zyiyn. dat doel trof, zyn goed» voorbeeld werd gevolgd door H. Lith. die kort na elkaar tweemaal den doélman verrestte 3—0- De (Bloemendalers probeeren op allerlei wijzen dem'kchterstand in te loopen. doch het lukte niet. By Velox ging het. zy het met eenig ge* luk, beter. Hettinga maakte twee fraaie doel punten, en Lith zorgde er voor, dat met rust de stand 60 was. Bloemendaal kwam dus in de tweede helft voor een vry hopelooze taak te staan, doch er wer dgespeeld alsof de stand gelyk was. En zelfs toen het door Lith 1-4 en 80 was geworden, speelde men lustig ver der en toonde men zich een goed verliezer. Het volhouden werd ten slotte beloond, want de rechtsbinnen de Bok scoorde ten slotte tegen, j 81 en dezelfde speler smaakte het genoegen, nogmaals de goede plaat* te vinden, waardoor de eindstand 3—3 werd. ingezet. Het pas gepro>- -rde Excelsior door enkele jaren verbiyf In de 2de klasse, niet meer aan het snelle tempo gewend werd to taal overspeeld. Tot rust hield het stand (11), doch na de thee was het een verloren ploeg. Hilversum scoorde vyfmaal; van Polen ver richtte de hattrick. Van af het beginslgnaal wordt er een uiterst snel tempo gehouden; Hilversum zet enkele goede aanvallen op, terwijl de Rotterdammers het van veraf probeert’ i. Kjeeper Bottenberg reeft echter niet thuis. De gastheeren zyn sterker en na een vlotten aanval van rechts weet Polen met een laag schot de score te openen (10). Dat is het ein voor nog meer enthousiasme. De keeper uit de Rottestad moet al xün kunnen toonen en enkele malen is het geluk met hem. Hy weet zyn doel echter schoon te houden. In de 3e klasse A verrastte de Z. V. V. door haar 21 overwinning op het roemruchte Alcmaria Vlctrix. pe strijd tusschen de oude concurrenten Zeeburgia en Kinheim bleef met 1—1 onbeslist. West-Frisla schijnt niet van zins in het verlies van haar eerste klasserschap zon der meer te berusten. De sprekende 63 over winning op W. F. C. zegt wel iets. De Amsterdamsche derby D. W. 8. A. F. C. werd met klinkende cyfers door de blauw zwarten gewonnen, terwyi de vierde en jongste Amsterdamsche club in deze afdeellng. het ge promoveerde O. V. V. O. goed startte met een 3i zege op de H. R. C. volhardenden aanval en mldvoor Bouter semet keurig den geiykmaker in het het (11). De beide keepers worden nog enkele malen vinnig aan den tand gevoeld, doch, met Hil versum in de meerderheid, komt de rust In met geiyken stand. Na de thee volgen direct eenige 'wederzydsche aanvallen; een vliegend schot van den Hllver- sum-rechtsbulten Toes werd nog juist gestopt. Even daarna doet deze speler het echter nog beter en het is 31. Vanaf dat moment overspeelde de thuisclub haar gasten volkomen. Excelsior was totaal de kluts kwyt en de Hilversummers, gesteund door het moreele overwicht, speelden op een hoog peil. Van Polen doelpuntte vlug achtereen tweemaal en Krarfts schoot den vyfden bal achter den Rotterdamschen keeper (51). Hilversum bleef aanvallen en Excelsior zag geen kans door de hechte verdediging heen te breken. Enkele seconden voor het einde kwam Kee- telaar nog alleen voor den keeper te staan. Hy maakte het half dozyn vol. Voordat de bal was uitgenomen, floot de seheldsrechter, die te veel op appelleeren inging, het einde. Hoewel de verwachtingen over de prestaties van R. C. H. in het algemeen niet hoog ge spannen waren, heeft de Racing gisteren in een spannenden. fraaien kamp met den oneven goal uit het totaal van zeven, volkomen ver diend gezegevierd over D. F. C. Reeds in de eerste minuten toont R. C. H. eenig overwicht, doch de daardoor ontstane corners blyven zonder resultaat. Het spel in de R.C.H.-voorhoede vraagt echter steeds <to aandacht van de D. F. C.-defentie. die inmid dels niet kan verhinderen dat Martin, die als centervoor gevaariyk blykt. uit een voorzet van Meyer de score opent, 1^-0. R.C.H. behoudt dan geruimen tyd de overhand, doch het hinderiyk bultenspel-zetten van D. F. C. voorkomt aan- vankehjk erger, totdat Martin plotseling'ach ter een doorgegpeelden bal aangaat en met *n hard schot de score op 20 brengt. Enkele zeer goede kans en blyven daarna onbenut tot dat kort voor half-time Punt met een onver wacht schot den achterstand tot 21 ver kleint. doch uit een algemeenen aanval weet Verkerk nog juist voor het verstrijken van "de eerste flelft den stand op 31 te brengen. De tweede helft is zoo mogeiyk nog span nender dan de eerste. Al spoedig verkleint Desmit den achterstand tot 32, waarna een felle strijd ontstaat, waarby om beurten belde doelen in gevaar verkeeren en Kos zich meer malen van zyn beste zyde laat zien. R. O. H. schynt intusschen alles op winst te zetten en na goed werk van Hanse en Haukes, die den bal snel en goed voor het doel brachten is het Meyer, die den bal vril van Verkerk kreeg en met een onhoudbaar schot het vierde doelpunt langs de Korver schoot. D. F. C. zet dan alles op den aanval. R.C.H. trekt zich eenigermate terug, houdt echter voldoende stand en al scoort D. F. C. in de laatste minuut nog een derde tegenpunt als het tyd is, heeft R. O. H een verdiende, zy het magere overwinning be haald en daarmede het seizoen op uitstekende wyze ingezet. De gasten verschynen met Kok als Invaller voor Walter. Direct na den aftrap zyn de be zoekers in het offensief en het duurt niet lang of v. d. Wlldt, die de middenvoorplaats bezet, opent de score (01). De thuisclub beant woordt dit doelpunt met eenige fraaie aanval len, hoofdzakeiyk geleid door Jb. Mol, doch waar de K. F. C. halflinie zich te veel op eigen doel terugtrekt in tegenstelling met de V. U. C. middenlinle, kan het niet anders of succes kan alleen van Haagschen kant komen. Uit een voorzet van v. Gelder slaagt Knyf er in den voorsprong te vergrooten <03). De thuisclub biyft uitstekend party geven, maar Dommer» in het Haagsche doel is in buitengewone con ditie en het groote struikelblok van soms heel goed gerichte schoten. En het is dan jammer voor de hardwerkende Zaankanten als Bley te zacht op zyn keeper terugspeelt en v. d. Wlldt het leder eerder bereikt, hetgeen het derde Haagsche doelpunt oplevert (0—3). Ten slotte gelukt het kort voor de rust aan Nieuwenhuis den achterstand te verkleinen (13). De Herculanen waren volledig; B. F. C. telde twee invallers. Het begin van den stryd was voor de Utrechtenaren werkeiyk hoopvol, want i er werd goed gespeeld en reeds na vyf minu ten nam Hercules door De Zeeuw de leiding. 10. Nadien werd er veel slechter gespeeld, en by Hercules deed zich vooral het ontbre ken van een schutter gevoelen. Wout Buiten weg werd danig gemist. Ook B. F. O. bracht er niet veel van terecht, werkte de aanvallen slecht af, maar kon er toch door den rechts binnen voor zorgen, dat met pelpken stand de rttat tnglng. Na de rust was het dezelfde slappe vertooning. met de Bussumers als de minst slechten. En in den einduitslag kwam dit vrij onverwacht tot uiting. By een schot van den rechtsbuiten maakte doelman Pino een blun der, wat aan de gasten een doelpunt en de overwinning bezorgde. H. D. V. 8. zet er alles op om te winnen. Nu J»iykt by de H. F. C.ers dat hun „ausdauer” nog niet voldoende is. Ongeveer 5 minuten voor tyd is het echter Koper die met een schitterend schot voor de leiding en daarmede tevens voor de overwin ning weet te zorgen. Even te voren was by H. F. C. v. Baasbank uitgevallen en vervangen door Twlss. Als geheel mag het spel der H. F. C.ers nog veel verbeteren. Het moet nog te veel van enkelen' komen. waar de Assenaren zonder Kaufmann met 31’ verloren, werd er royaal gescoord. Velocitaa won natuuriyk van Frisia, waarby de cyfers 30 van de kampioenen tegenvallen. Friesland moest in eigen huis met liefst 51 de meerder heid van G.VA.V. erkennen. De Arnhemmers hebben de competiie niet erg gelukkig ingezet. Na de rust met 30 te zyn ingegaan en ook na de hervatting nog eenlgen tyd braaf stand te hebben gehouden tegen de voortdurende aanvallen van Enschede, kwam het fatale oogenbllk dat v. Tongeren in het beruchte gebied den bal met de hand aan raakte. welke Vitesse niet slechts een straf schop maar ook de overwinning kostte. Want bet to te begrijpen, dat Enschedé door dit on verwacht doelpunt als cadeautje plotseling den moed terug kreeg, terwyi deze strafschop by Vitesse juist een tegenovergestelde uitwerking had. Een inzinking was er het gevolg van. Daarby kwam nog, dat Hendriks op de spil- plaats volkomen uitgespeeld was, zoodat alle factoren voor Enschedé gunstig-waren, waar van ze dan ook een dankbaar profyt trok door haar 20-acht^stand in een 3—2-overwinning om te zetten. Uit technisch oogpunt bekeken verdiende Enschedé deze overwinning wel, doch wanneer Vitesse haar enthousiasme van de eer ste helft ook na de rust tot het einde toe bad weten vol te houden, waren de gasten gr waar- schyniyk niet zonder kleerscheuren afgekomen. Technisch was vooral de middenlinle van En schedé met Veldkamp Sr. als uitblinker, beter dan die van Vitesse, waarin Hendriks het tempo niet meer tot het einde toe kon volhouden. Hy leeft twee harde werkers naast zich noodig, die hem wat werk uit de handen nemen. Met Rieken is dit wel het geval, doch v. Tongeren bleek een mislukking en niet te vergelyken met Oosterbaan. die we nu weer een goede kans ge- ven.-De nieuweling Tonneman viel ato links binnen niet op. doch het schynt ons toe. dat hy zich op die plaats op den duur wel in zal spelen. Voorts is v. Asselt een zwakke plek. Doelman Janse heeft op ons geen erg zekeren indruk gemaakt, al moet worden toegegeven, dat iiy een vuurproef heeft doorstaan en en kele lastige ballen heeft gehouden. In de eerste helft, toen A. D. O. zon tegen had, to het een hoogstaande, spannende party geweest, na rust werd wild gespeeld. Beide keepers werden al dadeiyk flink aan X werk gezet, waarby Van Reenen aan den eenen kant en Wlm Tap aan de overzyde de leidende rel speelden. Snel longpasslng by de Hagenaars, iets korter samenspel by de Amsterdammers. Door onzuiver schieten ontsnappen beide doelen eenige malen aan doorboring, waarby A. D O. de meeste pech heeft. Na 20 min. worjjt Van Reenen in het penalty-gebied omvergeloopen als hy een goede kans wil benutten. Ten Have benut de penalty onhoudbaar. 01. Dit heeft een deprimeerenden Invloed op A.D.O. en de Amsterdammers worden sterker. Toch geeft A.D.O. den moed niet op en Vis wordt geducht bestookt, maar tevergeefs! Na 35 min. lost Ten Have een boog-voorzet, keeper Koek spnngt verkeerd, doch de bal valt achter hem neer, waar Mulders inloopende scoort. 02. Na de rust is de back v. d. Puttelaer by Ajax vervangen door Loois. A. D. O. is aan- vankeiyi^ sterker, maar kan het doel niet vin den. Wlm Tap kogelt tegen de lat! Als er een kwartier gespeeld is, breekt Anderiessen door de verdediging heen en plaatst naar Van Ree nen. die bliksemsnel scoort en daarby zóón vaart heeft, dat hy met 3 salto’s over den keeper heen in het doel rolt. 03. Van Reenen verdwynt <van het veld. Stam valt in en ver wisselt meCTen Have van plaats. Eenige minuten later dringt Wim Tap door de verdediging heen, hy passeert naar Berg, die onhoudbaar tegenscoort. 13. De Hagenaars oefenen nu een krachtigen druk uit op Vis’ doel, met veel te woest spel. Succes biyft ault. Ajax geeft niet op en nadat Volkers tegen den paal geschoten heeft, kogelt Mulders over de lat. Hy biyft liggen en wordt vervangen door Elzlnga. Intusschen speelt Ten Have den bal mooi vry naar Schubert, die met een hard, diagonaal schot den stand op 14 brengt. Als van Diepenbeek na een corner op de doeliyn gered heeft, gaat tot ieders op luchting deze ruwe wedstrijd als een nachtkaars uit. Er waren veel supporters uit Amsterdam. Het Utrechtsche Velox heeft in afd. B van zich doen spreken door de eclatante 8—2 zege op een desondanks hard werkend Bloemendaal. Voor de andere Haarlemsche clubs in deze afdeellng E. D. O. was de 52 nederlaag tegen het gepromoveerde D. O. 8. ook al een leelyke teleurstelling. In Amsterdam debuteerde Blauw wit in lagere regionen met een qua uitslag be vredigende 20 overwinning op haar stadge- noote Spartaan. De tweede Amsterdamsche derby in deze afdeellng (wat een gedrang van Amsterdam mers!) werd op het nippertje met 5door T. O. G. van V. V. A. gewonnen. Het oude Hercules ten slotte moest het gemis van haar schutter Wout Buitenweg al dadeiyk bekoo- pen met een 21 nederlaag op eigen veld tegen B. F. C. Chapon krijgt in duldeiyke buitenspelpositie vlak voor doel den bal maar schiet ongeluk- kigerwyze recht tegen den doelman op. Na ongeveer 19 mln. spelens geeft de Schie- damsche rechtsbuiten een goeden voorzet en van vrij groeten afstand puntert v. Oort keurig den bal langs v. d. Meuten, 10. Vermelding verdient direct hierop een pil van Koper die Jutet over gaat. By een der H. F. O.-ultvallen geeft v. Riemsdijk een goeden voorzet en nu weet Dors man keurig den bel ineens in te zetten, 11. Even later een zelfde spelbeeld maar nu kopt Dorsman net naast. Van der Meuten krijgt Inmiddels volop ge legenheid zyne talenten te toonen en doet dit byzonder goed. Rust breekt aan met 1—1. In de tweede helft zyn aanvankeiyk de H. F. C.’ers het meest aan het woord. Beide partyen krijgen elk een vrije trap te nemen even bulten het strafschopgebied. Hoe wel de geloste schoten goed te noemen zyn, leveren deze geen resultaat op. Dan wordt een corner op het H. D. V. 8.- doel den Schiedammers noodlottig. Dorsman al thans gaf onder uitbundig gejuich H. F. O. de leiding. 3—1. Direct hierop scoort Koper, maar terecht wordt wegens buitenspel dit punt geannuleerd. Dan wordt gevoeld, maar weet zyn doel keurig schoon te houden. Op een onverwacht oogenbllk, circa 10 mi nuten voor tyd, brengt echter een scrimmage voor het H. F. op geiyken voet 32. Heftige strijd om de leiding volgt nu. Vooral Na de hervatting to K. F. C. geruimen tyd in het offensief, waarbij een doelpunt dan ook niet uitbiyft, doch juist aan de andere zyde, alwaar v. d. Wlldt kans ziet ondanks de aan wezigheid van een drietal K. F. C.'ers. het le der in de touwen te deponeeren (1—4). Even later volgt weer een V. U. C.-aanval en wan neer Veen door uitloopen nog tracht te redden, belandt de bal voor het verlaten-doel, alwaar de actieve v. d. Wlldt voor de rest zorgt (15). Tegen het einde--gelukt het K. F. C. door doelpunten van Boutshoorn en Jb. Mol den eindstand op 45 te brengen. De competitie van den K. N. V. B. heeft reeds by haar inzet menige verrassing gebracht. Niet zoozeer misschien in het Westen, waar de favorieten van afdeellng I, Feyenoord en Ajax. hun reputatie handhaafden door resp. met 60 en 41 van 't Gooi en A. D. O. te winnen. Voor het pas gepromoveerde H. F. C. was het echter wél een verrasing. dat het nieuwe leven in de hoogste afdeellng zoo goed begonnen te. De 32 overwinning op H.D.V.S. te meer dan haar mede-promovendl elders konden bereiken. V. 8. V. schynt dit seizoen weer een hartig woordje te zullen meespreken. De Velsenaren liepen met een 41 zege op Haarlem uitstekend van stapel. Sparta is zwakjes. Na haar gering succes in het tournool om den zilveren bal bracht de eerste competltlewedstryd ook al weer een nederlaag tegen het toch ook niet boven matig spelend ZT.C. In afdeellng II kykt men op van de daverende cyfers, waarmee D. H. C. de ploeg van Lagen daal heeft geklopt. Hebben de Delftenaren groote plannen? Excelsior’s entrée in de eerste klas was tameiyk ontnuchterend: met 41 lieten de roodbroeken het in Hilversum liggen. V. U. C. deed uitstekend werk door K. F. C. in eigen huls met 53 te kloppen en tenslotte kan R.C.H. méér dan tevreden zyn met haar 43 overwinning op het lang niet makke D. F. C. Feyenoord heeft het seizoen geopend met een klinkende overwinning op ‘t Gooi. Na eenige wederzydsche aanvallen, maakt Duin- houwer yen bal vrij, geeft door aan v. Heel, die met ’n prachtigen kopbal scoort. (10). t Gooi krygt nu een inzinking, waarvan Vrauwdeunt weet te proftteeren. de geel-zwarte verdedi ging passeert den bal om den ultgeloopen Cohen heen speelt'en scoort. (20). Het Gooische doel wordt nu sterk belegerd, doch Cohen te niet meer te passeeren. Nadat Groenendyk nog eenige opgelegde kan sen mist, treedt de rust in. Als van Heel den bal vrijwerkt en in het net deponeert, wordt dit doelpunt wegen» hands geamuleerd. Direct daarop Gooische verdediging onhoudbaar. (30). Het spel wordt dan eenige maten door buiten- spelpositie van de Feyenoord-voorhoede onder broken. Als Unseen den bal bemachtigt, gaat hy alleen er vandoor met Spaans op zyn hielen, doch deze kan niet verhinderen, dat Llnssen den voorsprong vergroot. (40). Dan weet v. Heel te proftteeren van te ver opdringen van beide Gool-backs, passeert hen en scoort. Eenige Gooische tegenaanvallen worden door Bul en Dyke onderbroken, waarna v. Heel met ’n goed gericht schot het halve dozyn vol maakt. By Feyenoord werd goed samenspel gegeven. Alleen Groenendyk miste eenige malen hope loos, terwyi by 't Gooi vooral Cohen Sr. en de zwarte Anys opvielen. De voetbalwedstrijd SchotlandIerland gewonnen door Ierland met 2L By de rust De Excelsior-voorhoede doet sporadisch een was de stand 2—0. Het elftal van Tubantia verschijnt volledig in het veld, by Wagenlngen speelt Jansen, de spil van het 3e elftal, ter vervanging van Jo chems. Wij kunnen hier kort en bondig toe voegen. dat hy op een goeden wedstrijd kan terugzien. De gasten ondernemen direct een aanval, doch doelman Rademaker weet te redden ten koste van een corner. By een aanval der gastheeren te het Heyden, die het doel te boog zoekt. Van der Werf neemt den bal mee. doch het Wag. binnentrlo weet den mooien voorzet niet te benutten. Na ongeveer 20 min. scoort fraaie wyze uit een vrijen schop (10). Door dit succes wordt Wagenlngen sterker en van Wezel moet enkele malen handelend optreden. Om beurten volgen de aanvallen el kander op. waarby de voorhoede der Groen- Witten meer op het doel schiet dan de gas ten. Succes blyft echter uit. Rust komt met Direct na rust forceert Wag. een welke niets oplevert. Een kwartier na rust, bij een aanval van Tub., doelpunt Geerdink (11). Wagenlngen pakt wederom flink aan en by een voorzet van Holleman loopt Hey het leder uit de handen van Tubantia's keeper en v. d. Werf werkt den bal in het net (31). By de gasten moet v. d. Eerden uitvallen en wordt door Asslnk vervangen. De snelle aanvallen van Tub. worden door de Wag. achterhoede, met Wanders als uit blinker, steeds gebroken. Hy weet den bal te bemachtigen en met een prachtschot vergroet hy den voorsprong voor de gastheeren (31). Nog slechts vyf minuten zyn er te speten, dan ziet v. d. Heyden kans met een geweldi gen schuiver er 41 van te maken. Kort hier op blaast scheidsrechter Bulgers inrukken en heeft Wagenlngen uit dezen eersten compe- titie-wedstryd 2 kostbare puiltje* te pakken. Rademaker heeft zyn doel op fraaie wyze verdedigd, en toch leek ons het ééne doelpunt, dat hy doorliet, ook nog houdbaar. Zoowel V. 8. V. als Haarlem hebben nage noeg hetzelfde elftal als bet vorig seizoen. De wedstrijd, waarvan ongeveer 3000 toeschouwers getuigen waren, had een vlot verloop, zonder dat een der elftallen zich boven het .middelma tige kon verheffen. By Haarlem viel vooral de voorhoede ge ducht tegen. Het spel werd doorgaans veel te peuterig gehouden. Daarby demonstreert de aanval een volkomen gemis aat) schotvaardig- held. Het eerste kwartier verliep dan ook zon der dat v. d. Wint veel byzonders te verwerken kreeg. Ook in de V. 8. V.-voorhoede vlot het nog niet byster, vooral het zelfzuchtige spel van Wolf Jr. doet menigen aanval teloor gaan. Haarlem te eens erg onfortulniyk als de Win ter juist tegen den bytyds ultgeloopen VS.V.- keeper aanschopt. Nadat er 35 minuten zyn gespeeld maakt v. d. Lugt op handige wyze den bal voor Wolf Sr. vry. Deze bedenkt zich slechts kort en met een hard en zuiver gericht schot geeft hy de thuisclub de leiding, 10. De Haarlem-middenlinie weet dan den strijd iets meer op de V. S. V.-helft te verplaatsen, doch het spel d<r Haarlem-voorhoede blyft te kort, terwyi Oldenburg op de rechtsbuitenplaats totaal genegeerd wordt. Vlak voor de rust geeft Hlllekamp nog een goeden voorzet, welken Wolf Jr. overschiet. Na de hervatting is het V. 8. V.-doel in groot gevaar, doch een V. 8. V.-speler weet den bal nog uit het doel te werken. De V. 8. V.-voor- hoede neemt den aanval over. Wolf Sr. loet van een behooriyken afstand een hard schot: de Haarlem-keeper stopt, doch laat den bal glippen en de stand te 20. Het Haarlem-elftal loopt te vergeefs naar zyn vorm te zoeken. Enkele malen wordt van plaats verwisseld, doch ook dit geeft niet de noodige verbetering. Twintig minuten na de hervatting scoort Wolf 8r. ten de. den male met een schot dat voor den Haarlem-keeper niet houdbaar was. 30. Het loopt Hrarlem dan weer niet mee als Kammeyer had tegen den staander aanschiet bulten bereik van den V.S.V.-keeper. v." d. Lugt maakt er dan fraai 40 van, terwyi even later een o.l. goed doelpunt voor buitenspel wordt geannuleerd. Uit een voorzet van Polanen weet de Winter van Haarlem de eer te rédden, 41; met welken stand het einde komt. Xerxes had gemeende de gebr. van den Broek voor haar eerste elftal te moeten passeeren, maar dat is hun duur te staan gekomen. Hun plaatsvervangers maakten er niets van en voor al In de tweede helft van den wedstrijd was de Rot- terd. verdediging een zeef gelyk. Daarbij was de Delftsche mldvoor van Ditmars byzonder op dreef en een vergeiyklng tusschen hem en La gendaal viel ongetwyfeld in het nadeel van den, laatste uit Toen de wedstryd 7 mln. oud was. zag v. Dit mars na een mistrap van v. d. Berg z’n kans reeds schoon en schoot onder den vallenden Wasserval door in het doel, 10. Xerxes maakte echter weer gelyk door La gendaal. die een voorzet van de Jong subliem wist te benutten, 11. Hierna bleven de bezoe kers eenigen tyd sterker. Lagendaal kopte eens hard tegen de lat en schoot ook nog een vrijen trap rakelings over. D. H. C. had meer geluk. Kort voor rust scoorde v. Ditmars uit voorzet ten van J. van Nellen nog tweemaal, waarby vooral het laatste doelpunt uit een kopbal een juweeltje was. Rust 31. Na de hervatting bleek Xerxes veel minder te speten dan voor rust. Alles dreef in den aan val op Lagendaal. die sterk bewaakt werd. By D. H. C. waren daarentegen alle voorwaartsen gevaariyk. Buyink (2) en J. van Nellen maak ten er 6—1 van. waarna Xerxes het biykbaar te erg vond en de opstelling ging wyzigen. Met Frenk in deverdediging ging het nu wel iets beter, hoewel succes uitbleef. Kort voor het einde liet v. Ditmars aan Lagendaal nog eens zien hoe men scoren moet, door met een ver en hard schot 71 te maken. Voor vele weggebruikers I* dat ’n nieuwtje. Die maken er namelijk een gewoonte van omniet uit te kijken. De Enschedesche Boys zyn in het nieuwe seizoen vlot gestart, waardóór hun verdere verrichtingen zeer zeker met belangstelling zullen worden gevolgd. wy kregen uit de ontmoeting met de Deven- tenaren. Zondagmiddag op het Volkspark, den Indruk, dat »y zich serieus op de competitie hebben voorbereid. Vooral in den aanvang gaven ze uitstekend spel te zien. dat. vergete- J?1 ken by vroegere prestaties, aan technische, mi kwaliteit gewonnen had. Goedhart was thans h' niet meer van de party; de verdienstelijke R centervoor bleek echter op gelukkige wyze vervangen te zyn door Hobbelink. De geheele voorhoede sloot overigens als een bus. De spil Ten Donktelaar, doet wederom het beste ver wachten, terwyi ook de verdediging goede din gen deed. Het werk van de kanthalfs daaren tegen was onbeteekenend. Het eerste optrede) van de Oosteiyke kam pioenen te dus tegengevallen. Er ging heel weinig van uit. Speciaal de voorhoede was weinig actief. Had men niet op wat behooriyk werk van de backs en in het doel op de safes van Leo Halle kunnen rekenen, dan zou de uitslag er vóór de bezoekoer» waarschyniyk wat ongunstiger hebben uitgezien. De eerste aanvallen werden geleid door de Boys, die al aanstonds de Deventer veste be legerden. Een keihard schot van Hobbellng werd keurig door Halte gestopt. Na een kwar tier spelen hadden de groenhemden succes, doordat Teutelink den bal met een hard schot in het net deponeerde. Even later bereikte Harselaar uit ’n attaque van links byna het zelfde succes. Holtkamp greep echter tydlg in. De thuisclub speelt buitengewoon enthousiast. De gasten schynen hierdoor geheel verrast en tot rust krygen ze dan ook nagenoeg geen kans. s Onmlddeliyk na rust schiet Hobbelink uit een voorzet van Teutelink via den paal in het doel, 20. Langzamerhand komen de Deventenaren er thans in en dank zy de zichtbare afmatting der thuisclub, die bovendien de tactische fout be gaat zich op verdediging toe te leggen, ver overen de bezoekers gedurende het laatste half Xiur weer de meerderheid. Verschillende corners worden voor X Boysdoel genomen, doch door de improductiviteit van de Deven ter voorhoede, wordt er niet van geprofiteerd. Tien minuten voor het einde bezorgt Jan Halle zyn club het eerste tegenpunt. Met Go Ahead in den aanval komt het einde. Na het weinig succesvolle starten in den strijd om den zilveren bal heeft Sparta tegen for- sche, doch faire Zaankanters een betere beurt gemaakt, al dient opgemerkt, dat de prestaties der Zaankanters, die beneden de verwachtin gen bleven, hieraan niet vreemd was. Het begin der Spartanen was veelbelovend en geruimen tyd oefenden zy een sterk overwicht uit. Voor doel was het echter hopeloos mis. de finishing touch ontbrak, en dreigde er al eens gevaar, dan wist keeper Dykstra dit op afdoende wyze te bezweren. Tegen de verwachting in wisten de Zaandammers zelfs de leiding te nemen. Van een te ver opdringen der Sparta-defensie weet v. d. Kolf te proflteeren door er tusschen- uit te trekken en na den goed door hem voor doel geplaatsten voorzet zorgt Lust voor de rest (01.) Onmlddeliyk na de rust wordt een fout van ^5chut Sparta noodlottig en het te thans v. d. Kolf, die een voorzet van Lust be nut' (02). By een tegenbezoek veroorzaakt Z. F. C. een vryen schop wegens hands. Van X Kaar weet deze deels koppend, deels met de hand over de lat te werken. Stasse wyst naar de witte stip en v. d. Eerden weet aldus een achterstand te verkleinen (12). Tegen het einde weet de Maar zyn club in veilige haven te brengen (13). Wel poogt Sparta door wy- ziging harer voorhoede de kans te doen kee- ren. doch met ongewyzigden stand komt het einde. Met deze overwinning hebben de H. F. wellicht iets meer gekregen dan de juiste verhouding was. Voor rust was H. D. V. 8. iets in de meerderheid, in de tweede helft echter waren de Haarlemmers over het alge meen iets sterker. Overigens stond het spel niet op bepaald ie klasse peil. De belangstelling was vrij groot. Het begin te voor Hermes D. V. 8. en de H. F. O.-verdediging moet alle zeil ten. Al dadeiyk blykt dat de Haarlei terhoede op dreef te. By een plotseUngen uit val denken wy H. F. O. de leiding te zien nemen, maar de fraaie kopbal van Dorsman gaat juist naast.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 22