Bisschoppelijk woord op het Sportveld I.V.C.B Mgr. Aengenent voor den R.K. Sportdag te Bodegraven BIJ HEROPENING R. K. SPORTPARK HEEMSTEDE I I f j MAANDAG 18 SEPTEMBER van Pryauitreiking Mooi succes voor Esto Afwisselend programma DE MEER—FORTITUDO 8—4 T urnera-M ia Aankomat Mgr. Aengenent Toeapraak Mgr. Aengenent P.H.—D.J.K. 1—1 Internationale sportdag te Almelo Feeatrede van Mgr. De uitalagen ACHILLES—DE ZWEEF 3—2 Deken H. C. J Sondaal Athletiek-demonatratiea ATHLETIEK F rankryk—Duitschland Spelmoment uit HaarlemUtrecht Zeven Amsterdamsche goals na rust Welkomatwoord Deken Sondaal E.M.O.S.—N.E.O. 6^—2 Acht doelpunten na de raat Onder groote belang at elling aloeg het D.H.V.B.-elftal de ploeg vait het Aartadioceea (R.K.U.V.B.) met S -1 "4 Aan de jongere de toekomst Kort bezoek en toeapraak Z.H.Exc. Mgr. Aengenent omgezet gepromoveerde De wedatryd l G D. Enschedesche pas aan werd Over mi kondigt meteen de rust luidden als Elnd- Bodegra- Mgr. Aengenent vóór de K.R.O.- microfoon het de heuscn overwin- A1 door ven. slot van het programma was de prijs- king aan de winnaars in de athletiekwed- en. Mgr. Aengenent stelde er prijs op om handig de medailles aan de gelukkige win. te overhandigen. •telijk toegejuicht door het publiek, verliet hierna het terrein. ie door de gedeeltelijke uitzending K.R.O.-microfoon, is deze middag voor sport van groote beteekenis geweest. Er komt nu meer actie van weerskanten en de wedstrijd heeft een levendig karakter als om kwart vóór drie tijdelijk wordt afgeflotx. Begroet door het hartelijk applaus der hon derden, verschijnt Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aen genent op het terrein en neemt plaats op het met tapijten en palmen versierde middendeel der overdekte tribune. Mgr. kon nog juist ge tuige zijn van een kortstondig Utrechtsch offen sief en dan breekt de rust aan. Duitschland won Zondag den achtsten lan- denwedstrüd van Frankrijk met 83 tegen 68 punten. Ik heb weinig tijd, maar ben toch met veel genoegen naar Bodegraven gekomen om mijn belangstelling te toonen, en tevens om te doen zien, hoe hoog ik de sport, de sport op katho lieken grondslag, acht. Ik acht het een van de grootste middelen om de jeugd en jongens te bewaren voor het katholiek geloof en te maken tot goede burgers in de maatschappij. Juist daarom ben ik gaarne even afgestapt, om te toonen hoe ik medeleef met de katholieke sport verenigingen. Het is mjj een groot genoegen hier zoovelen aanwezig te zien, en gaarne feli citeer ik de vereeniging E.S.T.O. en den geeste lijk adviseur, kapelaan Van Kessel, met deze gebeurtenis. Lang leve de katholieke sportbe- weglng van Bodegraven! Door alle aanwezigen werd het „Roomsche Blijdschap” aangeheven en minzaam groetend bewoog Mgr. zich langs de keurig opgestelde turners. Nadat Mgr. Aengenent .-weer in zjjn auto had plaats genomen, werd deze een elndweegs be geleid door tamboers en trompetters. Om twee uur werd daarna met de afwerking van het programma verder gegaan. voor de op 42 Bolhaar een De woord, maar bjj een Haarlemschen aanval beslist Re' ten gunste van blauw-wit met een rustig doel punt (64). De laatste minuten zijn voor Utrecht, maar de schoten zjjn te slecht gericht óm in de situatie nog verandering te brengen. Met 64 voor Haarlem komt het einde van dezen, vooral na rust, interessanten strijd. Tijdens de voetbalpauze sprak de Hoogeerw Heer H. C. J. Sondaal, deken van Haarlem, een welkomstwoord tot Monseigneur. De Hoogeerw. spreker herinnerde er aan, hoe Mgr. zelf leiding heeft gegeven aan de R. K. Sportbeweglng,' nog op den jongsten Katholiekendag te Delft en bij het Bisschoppelijk mandement van 6 Augustus. Spr. verdeelde het katholieke volk ten opzichte van sport in twee deelen: een deel is er onbekend mee en weet niet, dat na de cultuur van onze ziel ook het lichaam zijn eischen heeft, dat daarom R. K. Sport krachtens schrift, traditie en Kerk er mag en moet wezen. Eer. ander deel beoefent sport, maar niet in Katho liek verband, blind voor de groote geva ren: het overtreden van de wet der Zondagshei liging, het gemengde huwelijk. Daarom is de R. K. Sportbeweglng zoo drin gend noodzakelijk en geve God, aldus spr.. dat Mgr. tot in hoogen ouderdom zien moge de forsche mannen en vrouwen, die er hun geloof en hun deugd hebben bewaard. Hulde bracht deken Sondaal aan de leiders, die jaren lang belangeloos zich aan de goede zaak hebben gewijd. Voor ben is dit een glo rieuze dag, welken zij verdiend hebben. Tenslotte richtte de Hoogeerw. spr. zich tot de jeugd, die hij opwekte tot trouw aan het Roomsche vaan del. Al haar krachten moet zij inspannen om allen zonder uitzondering te brengen daar, waar hun plaats is: in de eigen organisatie. Daar mee handelt zij naar het hart van onzen Bisschop. Z.); Van Deun (V. D. Z.); V (Zwaluwen Vooruit); Weustink (B. te Riele (Altion); v. d. Hooge (V. Koopman (Quick); Bokum (Bllthover In een fraaien en spannenden wedstrijd heeft Achilles verdiend zijn eersten thuiswedstrijd gewonnen. Achilles had eenige jongs spelers in haar elftal opgenomen, die in zijn geheel goed voldaan hebben. De omzetting na de rust waar bij v. d. Zei richtsbinnen ging spelen en Vaste- rink rechtsbuiten, bleek een verbetering te zijn, hetgeen het elftal in zijn geheel ten goede kwam. Savonije als spil was soms te langzaam, terwijl zijn overgeven veel te wenschen overliet. Een beetje vlugger tempo was bij dezen speler wel gewenscht. De Zweef in zijn geheel toonde een goede ploeg te zijn, doch het samenspel in de voorhoede liet nogal te wenschen over. De verdediging was safe. Achilles wint den toss, zoodat De Zweef af trapt. De aanval van hen wordt door Wennink onderbroken. Dan onderneemt Achilles een adh- val. Wolthuis zet mooi voor 1 doel, doch de ver dediging weet tijdig in te grijpen. Een volgende voorzet van dien zelfden speler wordt niet benut. Een schot van Vasterink belandt tegen de bln- nenkant van den paal waarna Middelkamp den bal opvangt. Tot aan de rust blijft het een fraaie wed strijd, waarbij de resp. verdedigingen elk gevaar weten te keeren, zoodat de rust ingaat met blan ken stand. Na de rust gaat geruimen tijd d» strijd gelijk op. v. d. Zei en Vasterink veranderen van plaats, hetgeen een verbetering blijkt te zijn. Bij een aanval van Achilles schiet Vollenbroek juist naast, terwijl even later Geerdink, bij een aan val van De Zweef een schot van Hoogers schit terend weet te keeren. Beide doelen worden meermalen onder schot genomen. Een corner Na den aftrap wordt een gelijk opgaand spel vertoond, hoewel de apelers aan belde kanten nog wat onwennig - doen. De Meer krijgt de eerste kansen, die door te weinig doorzetten echter verloren gaan. Een vrij 'onverwachte goal voor Forti (01) is het sein voor een algemeen opzetten. Vooral de linksbinnen levert fraai werk. Wel weet Kloosterman uit 'n voorzet gelijk te maken (11), maar nauwelijks is weer afgetrapt of met een hoog schot is de leiding door Forti weer veroverd, ’n Grove fout van den Meer- keeper en een onhoudbaren knal van den Fortl- linksbinnen zorgen voor een veillgen voor sprong (14), waarmee gerust wordt. Na de hervatting pakt de Meer beter aan. Vooral de spil Richter valt op door zijn goed plaatsen naar de vleugels. Tenniglo neemt één van die aangegeven ballen mee naar voren, geeft dan plotseling af en van Veen zorgt voor de rest (24). Dan gaat de Jong een woordje meespreken en na flink doorzetten is de stand na 5 mln. gelijk <44). Elven een aarzeling van den Fortl-keeper en X is al 54. Na dez en tegenslag komt Fortitudo opzetten, echter zonler succes. De spelers hebben vóór de rust te veel van him krarht gevergd en zijn nu zichtbaar vermoeid en ondanks hun stug verdedigen weet de Meer de stand geregeld op te voeren tot 84. Bij deze laatste goal raakt de Forti-keeper geblesseerd en moet het veld verlaten. Gedoelpunt wordt er niet meer, zoodat bij het einde de Meer de eerste 2 puntjes binnen heeft. De R.K. Sportvereeniging P. H. te Almelo had Zondag bezoek van de D. J. K. vereeni ging ”29 uit Neuenkirchen Nadat de ontvangst der Duitschers had plaats gehad in 't gebouw 8t. Jozef, werd de sportdag Ingezet met een H. Lof in de St. Georgluskerk, opgedragen door den Hoogeerw. Deken A. van der Waar den. Hierna ging het in optocht naar het Sportpark. In den stoet marcheerden ook de K. J. O., de J. W. en de R.K. Gymnasttek- vereeniging U ,N. A. Verder verleende de St. George-Harmonie belangeloos medewerking. Voor een vrtf talrijk publiek, waaronder we opmerkten de voltallige geestelijkheid der St. Georglusparochle, den Z.Eerw. heer Thuis der St. Egbertusparochie en de wethouders G. Ter Steege en Mr. Roolvink, kwamen eerst de twee de elftallen der belde vereeniglngen binnen de lijnen. De tweede Mannschaft van Neuenkirchen was geen partij voor de goed spelende P. H.- reservea, die met 80 wonnen. Nadat U. N. A. enkele vrije oefeningen had vertoond, kwamen de eerste elftallen in X veld. Zij werden begroet met het Duitschlandlied en X Wilhelmus. Hoewel P. H. doorloopend sterker was, wist de sterke Duitsche verdediging tot kort voor X eind stand te houden. Voor rust nam Neuenkirchen door haar linksbuiten de lei ding. Een paar minuten voor het eindsignaal bracht Hultlnk de partijen op gelijken voet. Na den wedstrijd werd den Duitschers een lunch aangeboden in het St. Jozefgebouw, ter wijl een gezellige avond den goed geslaagden sportdag besloot. Dank zij de groote stuwkracht van pastoor A Lühn en kapelaan J. H. v. Kessel en dank zij de krachtige werkzaamheid van velen, be staat er in Bodegraven sinds eenigen tijd een uitstekend georganiseerde R.K. Sportvereeni ging, E.S.T.O. genaamd, met afdeelingen voor athletiek. gymnastiek en voetbal, welke vereeni ging de beschikking heeft over een prachtig terrein, tribune de afd. voorafgegaan door een eere-avond op 16 Sep tember. Aan dezen avond, die stond onder lei ding van den heer C. J. Helmond, werkten ver schillende vereeniglngen mede. Er werden zeer goede prestaties geleverd. Op bondag hadden de wedstrijden plaats, die des morgens half twaalf werden onderbroken voor de Voor de R. K. Sportbeweglng in het Haar lemsche Diocees is de feestelijke heropening van het R. K. Sportpark aan den Molenwerfs- laan te Heemstede een gebeurtenis geworden van groote beteekenis. De aanwezigheid toch van Haarlems Kerkvorst Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent gaf aan dit sportfestijn een bijzonder cachet. Mbu de belangrijkheid van dit feit ligt vooral in de omstandigheid, dat de Bisschop vanuit dit midden door den K. R. O.-micjofoon woorden heeft gesproken over het weaen en doel der R. K. Sportbewe- ging, die niets aan duidelijkheid te wenschen overlieten. Hier heeft de Bisschop met de grootst mo elijken nadruk niet alleen het bestaansrecht, maar ook de groote wenschelijkheid en nood zakelijkheid van het katholiek sportverband uitgewezen en allen opgeroepen sportbe oefenaars, stands- en vakorganisaties, voor aanstaanden in het maatschappelijk leven om hieraan en hieraan alleen hun daadwer kelijke belangstelling te geven. Deae Haarlemsche Sportdag heeft door dit feit een méér dan plaatselijk of diocesane be teekenis gekregen: het werd e enmachtlg pro pagandistisch gebeuren voor héél de beweging in ons vaderland. welke in de parochiekerk werd opgedragen door den Zeereerw. heer J. Mol, directeur van het Mannelijk Jeugdwerk in het bisdom Haarlem en adviseur van den D. H. G. B. De ruime kerk was geheel gevuld; de vaandels stonden rond het altaar opgesteld. Kapelaan Van Kessel bad vanaf den preekstoel de Misgebeden luide voor terwijl na het Evangelie rector Mol een korte, krachtige predicatie hield. Een aangrijpend mo ment was het. toen bij de Consecratie de trom men roffelden, de trompetten schalden en de vaandels neigden. Na de H. Mis stelden alle deelnemers zich achter hun banieren op het terrein op. Het was een groote stoet. Ongeveer half één kwam Mgr. Aengenent, op de thuisreis van Haastrecht, in gezelschap van zijn secretaris en rector Hulbers. De ^auto werd opgewacht door tam boers en trompetters én zoo werd naar het ter rein gereden.' waar Z. H. Exc. werd welkom geheeten door pastoor Lühn. rector Mol en kap. Van Kessel. Dank werd den hoogen bezoeker gebracht voor zijn welwillendheid en voor het beschikbaar stellen van een fraaien beker. Nadat Mgr. het geheel in oogenschouw had genomen, werd door Z. H. Ejc. de volgende kor te toespraak gehouden. Nadat de Gymnastiek-Vereeniging „Winfried” een keurige demonstratie vrije oefeningen had gegeven, ving de tweede helft van den wed strijd Haarlem—Utrecht aan. Het beeld van den strijd was nu gansch an dere. Terwijl het publiek sterk meeleefde, ont laadde zich een spanning en sensatie, welke men vóór rust nauwelijks had durven vermoe- -c den. De Haarlemmers, bij wie Res en Ruygrok Vooruit); Van Hilten (H. M. 8.); Bruns (V. van plaats verwisseld hadden, zijn weer onmld- TerwiJl spelers en publiek dicht voor de tri bune samenstroomden, nam Mgr. Aengenent thans vóór de microfoon plaats. op Ach.-doel wordt achter geplaatst. Terwijl even later. Middelkamp den bal voor de voeten van Vollenbroek wegtipt. Na 10 mln. zet Ach. een mooien aanval op. Vollenbroek zet op X Juiste oogenblik over naar v. d. Zei. die na den bal vrijgemaakt te hebben, met een fraai schot Middelkamp passeert 10 voor Ach. Achilles komt dadelijk weer terug, waarbij v. d. Zei juist overkopt. Even later weet Middelkamp al vallen de een schot van Vollenbroek te redden. Bin nen 5 min. na de eerste goal, brengt Ach. den bal mooi op. Middelkamp loopt te ver uit, waar na Prinsen den bal kalm over hem in X doel plaatst. 20. Dan komt De Zweef opzetten, bij een aanval van hen fluit Starren voor een aangeschoten hands binnen X beruchte gebied, de penalty wordt onhoudbaar ingeschoten. 21. Een oogen blik blijft De Zweef in de meerderheid, dan werkt Achilles zich los, een mooie voorzet van Vasterink schiet Prinsen juist naast. dan_yeer een aanval van Ach. en na een half uur spelens zet Prinsen op X juiste oogenblik over naar den vrljstaanden Vollénbroek. die met een fraai schot den stand op 3—1 brengt. Dan komt de Zweef op zétten, een corner op Ach» doel *4rordt mooi voorgezet, den ingeschoten bal weet Sa vonije. uit X doel te trappen, doch Starren had reeds geconstateerd, dat de bal de doellijn ge passeerd was. Er is nog 5 min. te spelen. De Zweef zet er alles op om gelijk te maken, doch de verdediging is niet te passceren. Vlak voor X einde, denken we dat Ach. nog zal doelpunten als Wolthuis den bal vlak voor de voeten van v. d. Zei legt, doch deze schiet vlak voor X doel hoog over. Dadelijk hierop kondigt Starren, die uitstekend leidde einde aan. Te rui twee uurm blaast scheidsrechter Frau- nenveld uit Tilburg de elftallen van het diocees Haarlem en het aartsdiocees Utrecht binnen de lijnen. Bij Haarlem blijkt op de linksbin nenplaats te elfder ure aangewezen Noom van O. V. O. (Krommenie)), terwijl Strieder (Leoni das) is vervangen door Pols (Spartaan), zoo- dat de elftallen als volgt zijn opgesteld: UTRECHT (R. K. U. V. B.) In rood-zwart: Van Velzen (E. M. M.); de Groot (Zwaluwen Mogen zij spoedig tot dit beter inzicht komen Tenslotte sprak Mgr. een woord van harte- HJken gelukwensch tot het bestuur van het Sportpark. Mgr. eindigde met de hoopvolle ver ing. dat de katholieke sport in het Haar tje Diocees tot hoogen, ongeleenden bloei komen. Mgr. Aengenent sprak Jhr. van Doorn, meester van Heemstede, terwijl de heer Everard een dankwoord tot allen richtte, verschillende toespraken waren door ge- ersterkers op het geheele veld te volgen. Het feit van mijn aanwezigheid op een sport terrein, aldus Mgr., behoeft geen verwondering te wekken, evenmin de omstandigheid, dat ik hedenmorgen een kerkelijke plechtigheid te Haastrecht onderbrak om op weg hierheen ook nog den R. K. Sportdag te Bodegraven bij te wonen. Want na het mandement van 6 Augustus moet het elkeen bekend zijn, dat de Bisschoppen de hoogste waarde hechten aan de sport op Roomschen grondslag. Bjj deze gelegenheid wil ik. aldus Mgr., nog eens klaar en duidelijk antwoord geven op de vraag, waarom toch de Bisschoppen zich met de sportbeweglng inlaten. Dit antwoord luidt: omdat de zorg voor de ontwikkeling van het lichaam deel is van de geheele opvoeding van de mensch. Lichaam en ziel vormen een nauw verbonden geheel en dus ook de belangen van elk. Daarom moet men bjj dg beoefening der sport alle gevaren voor de ziel vermijden. Deze negatieve gedachte is echter niet ge noeg: ook positief moet de sportbeoefening dienstbaar worden gemaakt aan de belangen van de ziel. De gevaren van de sport op neutrale basis zijn bekend en daarom dringen de Bisschoppen er op aan. dat allen zich aan het neutrale milieu zullen onttrekken en zich plaatsen in de rijen der R. K. sportorganisatie. De oproep der Bisschoppen is ernstig en duidelijk. Tot de sportbeoefenaars zelf gaat zij allereerst. Wanneer allen, maar dan ook allen, aan de roepstem gehoor geven en zich aan sluiten bij de R. K. Sportbeweglng, zal deze niet langer in kwaliteit voor de neutrale be hoeven onder te doen. Tot de katholieke ouders: zij zjjn volgens hun geweten verplicht hun kinderen te houden bulten de rijen der neutrale sport. De katholieke vak- en standsorganlsatles: zij schijnen nog steeds niet voldoende In te zien, dat juist de R. K. Sportbeweglng voor hen de menschen vormt en ze leert overal en in alles katholiek te zijn. De organisaties zijn verplicht door financieelen steun bloeiende katholieke sportvereenigingen mogelijk te maken. De vooraanstaande katholieken in het maat schappelijk leven: bij zeer velen van hen gaat nog altijd de sympathie uit naar de neutrale sport. Dat is pijnlijk. Ook hun plicht is het de katholieke sport moreel en financieel te steunen. 4. O. 8.” heeft op fraaie wijze de com- e Ingezet, door op haar Sportpark Drienerweg. het sterke N. E. O. (Bome), liefst 62 te slaan. zag er echter in den beginne naar uit, dat Emoe zulk een ning zou behalen. Eerder leek het een groote nederlaag te zullen worden, temeer waar, toen de stand 20 in het voordeel van N. E. O. was. het offensief der zwartwitten nog steeds aanhield.Doch geleidelijk wist de thuisclub zich los te werken en langzaam maar zeker werd Neo teruggedrongen. Over het geheel genomen is er goed spel tê zien gegeven. Vooral de Emoe-voorhoede werdk na een zwak begin, steeds beter en was na de rust dan ook een doorloopend gevaar voor het Bomesche doel. Het was jammer, dat in dezen kamp, die v. d. Geer Spartaan)Noom (G. V. O rok (H. B. C.)Res (Vitesse)Gerrit: poort); Slok (D. E. M); v. Ncbelen gen); Kamer (T. Y. B. B.); Oigengacl Wit); Pols (Spartaan); Goedhart (V. HAARLEM (D. H. V. B.) in blauw- De aftrap wordt gegeven door Mr. 1 Thjjssen en de Haarlemmers tijgen ac leder ten aanval .Utrecht zorgt voor sensatie, want een minuut later wordt tegen-aanval een voorzet van rechts oi lijk ingezet. Er is echter wegens buiten floten, zoodat de score nog blank bl spel golft snel op en neer. Nu eens s Koopman ver over schieten, dan wordt vaarlijke Haarlem-aanval wegens buiten Noom onderbroken. De G.VO.-er maa fout bij een volgenden stormloop goed een hard schot, dat van v. Velzen's he het net verdwijnt, Haarlem de leiding t (1—0). Haarlem wordt nu onmiskenbaar sterk de aanvallen der blauw-witten zijn sli gewerkt of stuiten op buitenspel. Daart Van Velzen (een neef van den bekend geren R. K. F.-doelman) zich uitsteke de Utrechtsche backs mogen er wezen, soluut ingrijpen geeft den Haarlemsche: wlenig kans. De sporadische Utrechts vallen lijken ons gevaarlijker, maar de 1 nooit lang op de Haarlemsche helft. Een onmiskenbare loomheid hangt in deze periode over het veld. Het publiek heeft daar veel schuld aan, want het bewaart een bijna plechtig stilzwijgen. Bij een Utrechtsche attaque grabbelt Goedhart een pracht schot van Bokum uit den uitersten hoek, maar kort daarop be gaat de Haarlemsche doelman een ernstige fout. Een vrije schop op het Haarlemsche doel brengt den bal ver vooruit, de blauw-witte backs zijn gepasseerd. Plotselng loopt Goedhart uit en Van Deun heeft geen moeite om den bal met een zacht rollertje in het doel te doen verdwijnen -1—1). Het herboren R K. Sportpark aan den Mo- lenwerfslaan bood Zondagmiddag een levendig aanzien. Een mild briesje plooide de vereenl- gingsvlaggen en wimpels, die rondom het hoofd- veld en op de overdekte tribune waren aange bracht. R. K. verkenners wezen in het dorp Heemstede genoodigden en publiek den weg naar den ietwat achteraf gelegen toegang van terrein, waar spoedig de belangstellenden rangen rond het veld vulden. De outillage van dit Sportpark mag er ste nen. De tribunes tellen honderden makkelijke zitplaatsen, terwijl men in het overdekte gedeel te uitstekend beschut is tegen regen en wind. Grootsch is de indruk niet, eerder gemoedelljk en landelljk-eenvoudig, maar juist dat schept op onze R. K. sportvelden die genoeglijk, vertrouw de sfeer, die wij er noode zouden missen. Zoo was het ook Zondagmiddag: een gezellige intimiteit, een prettige omgeving, terwijl men met p- elzier den blik liet waren langs de om lijsting van hooggaande bosschages, groene vel den met gezapig grazende koeien en staart- wuivende paarden, de blanke zeilen op bet Bpaame, een roode daknok, een molenkruis. En boven dit alles welfde zich dezen middag een heerlijk blauwe lucht, terwijl de temperatuur zoo mild was als op een lauwen lentemorgen. Terwijl om klokslag half twee met het eerste nummer van het program, de athletiek-demon straties, een aanvang werd gemaakt, groeide op de „overdekte” staag het officieel gezelschap Wjj zagen er om. plebaan L. A. A. M. Wester- uitstekende kleedgeiegenheld. ruime enz. enz. Zondag 17 September hield gymnastiek een sportdag, welke werd Wedstrijd A: 1. Dok Delft 146K punten; 3. Jong Leven, 142 punten. 3. Spartaan. Rotterdam. 135 pun ten; 4. St. Lodewilk. Rotterdam, 133 X P-; 5. David, Tilburg. 132 K p. Wedstrijd B: O. B. C. II, Eindhoven. 152K p.; David. Tilburg. 146*4 p.; Jong Leven. Amsterdam, 144 punten; 8. 8. 8.. Breda. 141S p.; D.O.K, Delft. 141% p.; S. S. 8., Breda 127 punten. Wedstrijd C: Uno Animo. Meerlo, 154% p.; Olympia I. Culemborg. 147 p.; Olympia II, Cuiemborg. 146 punten; Jong Leven, Amsterdam. 140% p.; David. Tilburg. 140 punten; O. D. A„ Loob- dulnen, 139% p.; Spartaan. Rotterdam. 138% p.; Hercules. Overveen, 138% pij Wilskracht 130 punten. Wedstrijd D: Jong Leven. Amsterdam, 52% p.; David, Til burg, 43 punten; Wilskracht, Alphen, 39 pun ten. Personen-wedstrücH 1. P. Hooljer. David. TUburg, 34 punten; 2. J. van Essen, David, Tilburg, 34 punten; 3. A. Herremans, 8. 8. S-, Breda. 32% p_; J. van Galen, G. D. A„ Loosduinen, 31%; 5. M. van Overveld. 8. 8. S.. Breda. 30 punten; D. Kalb, O. B. C.. Eindhoven, 29% p.; 7. A. de Lange, Jong Leven, Amsterdam, 29 pun ten. WedstrjjdE E: E. 8. S.. Breda. 54% p.; Jong Leven. Amster dam, 53% p.; Olympia. Culemborg, 53% p»; O. B. C.. Eindhoven 53% p. 3, Wedstrijd F: S. 8. S„ Breda, 35 p.; O. B. C, hoven. 35 punten: N. A. S„ Nootdorp^ 38 pun ten; David, Tilburg. 27 punten. deze wedstrijden waren georganiseerd de Sportvereeniging ^rto”. dellijk in het offensief. Het vlot nu beter in de Haarlemschen aanval pn keer op keer moet Van Velzen ingrijpen. Er zit een doelpunt in de lucht en het is Ruygrok die het scoort met een pracht schot, waar Van Velzen vergeefs naar grijpt (2—1). Haarlem blijft opzetten, een schot van Noom gaat naast, maar dan is het Res, die enkele Utrechtenaren op zjjn eentje passeert en rustig inschiet (31). De vreugde bij het publiek is nog amper be daard als aan den anderen kant v. d. Hooge een corner onberispelijk scoort (32). En even later is het weer de gevaarlijke V.V.IJ -er, die met een prachtig schot zijn kans waarneemt (3—3). De strijd gaat nu gelijk op. Bij een kortston dige verwarring voor het Utrechtsche doel doet Res zijn plicht (43), maar even later is v. d. Hooge er als de kippen bij om een geboden kans prompt te benutten (44). Het enthousiasme binnen en buiten de lijnen is groot en de spanning neemt nog toe als de Spartaan-man v. d. Geer Haarlem voor de derde maal de leiding geeft (54), Even pauzeert men als Goedhart bij Utrechtschen aanval geblesseerd wordt, rood-zwarten zijn dan weer aan het in de touwen: 12. Even later is het Wiggers, die met een zui ver schot den gelijkmaker scoort, uit een voorzet van rechts. 22. Het tempo mindert Iets en de partijen gaan nu gelijk op. Enkele oogenbllkken voor rust heeft dan bovenver meld ongeval plaats. De scheidsrechter aan. Rust 22. G. Zonder neemt na de thee de plaats in van B. Wanrooy. De tweede helft wordt in snel tempo inge zet. De Enschedeërs zijn nu veel sterker en het Bomesche doel wordt herhaaldelijk be dreigd. Er is nog geen vijf minuten gespeeld, als Weerkamp Jr. met een goed schot Emos de leiding geeft, welke ze niet meer heeft af gestaan, 32. Een scherp schot van den Neo-rechtsbuiten vangt Bolhaar klemvast. Wanneer J. Weer kamp goet voorzet, brengt Wiggers den stand De enkele Neo-aanvallen brengen niet in moeilijkheden. Geleidelijk wordt de stand opgevoerd tot 62 en alst scheidsrechter Bokstart einde fluit, heeft Emos met 62 gewonnen. woudt. deken LL C. J. Sondaal, regent M W. A. Wijtenburg, dr. Th. M Vlaming, verschillende Zeereerw». Heeren Pastoor, verder het Eerste Kamerlid Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen. Jhr. J. P. W. van Doom, burgemeester van Heem stede, de heeren J. W. Lucas, C. Ooms en L. M Weterings, resp. directeuren en dlrecteur-hoofd- redacteur van de N. V. „de Spaarnestad”, de Statenleden Mr. J. B. Bomans, dr. E. A. M. Droog en Th. Hooi), de Haarlemsche raadsle den Mr. Dr. F. A. Bijvoet, P. H. Castricum, M. Klein en G. H. Weustink, verder de heer H. E. Everard, voorzitter der K. S. A. Instanties van R K. F en D. H. V. B. ontbraken natuurlijk niet en tenslotte, waren er de bestuursleden van het heropende Sportpark en de leden der R. K. Commissie voor Lichamelijke Opvoeding ,Jiaar- lem”. Rondom het veld had een naar schatting buna 2000 man sterk publiek plaats genomen. Een goede organisatie zorgde voor het parkeeren der auto’s, bet stallen der fietsen. R. K. verken ners assisteerden bli het handhaven der orde De K. R. O. met Pater Dito aan het hoofd was met haar installaties vóór de hoofdtribune aan wezig. Dé nummers hardloopen, estafette, discus en 4>eerwerpen werden door het publiek met be langstelling gevolgd. De resultaten luidden als 100 M. hardloopen: 1. W. v. d. Schot 11.6 sec.; 2. B. Blaisse (VIC) 118 sec.; 3. H. Osedorp (ACE) 1L9 sec. 1500 M. hardloopen A.-klasse Kampioenschap. 1. Th. Vrlesekoop (Wilskracht) 4 min. 38 4/10 •ec.; 2. J. Burger (D.E.M.). 1500 M. B.-klasse: 1. B. Loogman (Wilskracht) 4 mln. 49 4/10 sec.; 2. A. Mulders (A.CE.) 4 min. 50 sec.; 3. Fr. de Winter (S.M.C.). Uiocep-estafette: 1. V.LC„ Amsterdam 3 mln 50 sec.; 2. De Bataven I, Leiden, 3 min. 512 •ec.; 3. D. E. M„ Beverwijk. 3 mln. 54 sec. Discuswerpen: 1. G. Westgeest (Holland) 35.60 M 2. D. Hlenkens, D. E. M., 27.46 M. Speerwerpen1. P. Rippe (VI.C.) 45.17 M., 2. J. Burgman (VIC.) 39.90 M. jammer, dat in dezen kamp, rtie in de allerbeste verstandhouding werd be speeld, de Neo-speler B. Wanrooy, een tame lijk ernstige verwonding opliep. die echter zuiver aan een ongeluk te wijten is. Bij het koppen kwam de bal n.l. tusschen de hoof den van hem en den Emos-centerhalf H. Spij ker. met het noodlottig gevolg, dat Wanrooy de bovenlip scheurde. Hevig bloedend werd bij naar de kleedkamer gebracht en daar voor- loopig verbonden. Hij heeft zich later onder geneeskundige behandeling gesteld. De publieke belangstelling was matig, den wedstrijd het volgende: Als scheidsrechter Bokstart. uit Deventer, precies op tijd laat beginnen, blijkt, dat NEO. volledig is. terwijl Emos, een invaller heeft voor Smithuis. Neo wint den toss en G. Wij- gers brengt het leer aan het rollen. Er wordt direct met veel animo aangepakt, met Neo in de meerderheid. Verschillende goedgerichte schoten worden door Bolhaar, die dezen mid dag weer uitstekend op dreef was. keurig ge houden. De druk op de Emoe-veste werd steeds grooter en doelpunten kunnen dan ook niet iritbltjven. Toch duurt het nog ruim 20 minuten, voordat Oude Megers, uit een voor zet van rechts, met een tam schot de score opent, 0—1. Neo doet er nog een schepje bjj op en hoewel Bolhaar verschillende fraaie safes verricht, moet hij toch zwichten voor een kogel van Seelen, 02. Emos komt nu geweldig opzetten en als bij fcen snellen aan val J. Weerkamp voorzet, kogelt Olde Scheper wU zijn

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 9