nevel in K.N.V.B; MATIGE PRESTATIE ISO HOLLO IN VORM Nurmi staakt den stryd E.D.O.Hercules 81 Wind werkte niet mee Vervolg Tweede klassers T.O.G.Bloemendaal 22 Ladoumègui ■Purjé LAURA SEEGERS GEEFT OP Woensdag nieuwe poging Blauw-Wit—B.F.C. 2—2 440 YARDS VRIJE SLAG Nieuw wereldrecord WIELRUDEN OM HET DUURRECORD „Olympiad* Op 6 Oct. ba 50.000 K.M. af gelegd HOCKEY Bakhuis terug in Z.A.C. V.V.A—D.O.S. 2—5 „Germania” HANDBALLEN GroningenAmsterdam 53 WATERSPORT COMITÉ WHERRY-WEIX Uit het kille Noorden STRIJDEN Frankrijk in nood AMSTERDAMSCHE RENNERS De Duitsche reorganisatie Veteranenclub „Amsterdam” ATHLETIEK Een bittere ontgoocheling „Excelsior” De Oostenryksche competitie De Belgische competitie VOETBAL IN ENGELAND Engelsche humor „De Germaan” Zwitserland stelt teleur Lange afstandswedstryd AbcoudeAmsterdam Nieuw Nederlandsch record 25 K.M. hardloopen op den weg Successen der Nederlandsche ruiters Het Noorden goed vertegen woordigd Opening met BelgiëHolland- wedstryd Het was nagenoeg donker, toen de laatste schepen binnen waren. CONCOURS HIPPIQUE WEENEN 7 WEG- EN WANDELKAMPIOEN- SCHAPPEN Z.H.A.B. NEDERLANDSCHE HOCKEY EN BANDYBOND HET SPORTPALEIS TE ANTWERPEN BUITENLANDSCHE VOETBAL- VARIA ,J>e Gazelle” Champion” De Italianen te warmbloedig Uitslagen van Zondag VeloxDe Spartaan 31 van Gilhula MAANDAG 2 OCTOBER PAARDENSPORT TE U k in in «te Bussumers, Konlng, O. Pal- I. TOGO 2. L Locher, Klasse II, tweepersoons Inrigged-whtn ka: Klasse III, eenpersoons outrigged wherries? d. Neut, lulden 4. Geerinckz 4 pnt. De stedenwedstrijd handbal GroningenAm sterdam werd door Groningen gewonnen met S—O 4— te el (België) 1 lengte. 3. G. Leene (Ned.). 4. De Graeve (België). Wedstrijd achter groote motoren: (3 series van 15, 20 en 40 K.M.). 1. Thollembeek (België) 3 pnt. 2. v. d. Wulp (Nederland) 7 pnt. 3. Llnart (België) 8 pnt. 4. De Graaf (Nederland) 12 pnt. Landenklassement: Stayers: 1. België 8 pnt. 2. Nederland 4 pnt. Sprint: 1. België 17 pnt. 2. Nederland 15 pnt. Wegrenners: 1. Nederland 12 pnt 2 België 10 pnt. België won dus met 2—1. een circuit van 10 KM. De amateurs rijden acht ronden van 10 K M. en de nieuwelingen 5 ronden van 10 KM. iu it n. P Zondag hield „Excelsior" een sprintrit over een afstand van 500 meter De uitslag luidt: 1. Helmershorst, 2. Alberda. 3. Hyzeldoom. 4. Hemburg. 2—1 2—4 Is men in het hooge Noorden aan het stui vertje wisselen? De Nooren, die den laalsten tijd op zoo ondubbelzinnige wijze hun superio riteit bewezen over de Skandinavische landen met Denemarken incluis, verliezen plots tot ver. bazlng van geheel Europa hun landenwedstryd tegen de Zweden. Niet op vreemden grond, doch in Oslo ten aanschouwe van een kleine 20.000 landgenooten. al zijn de cijfers 01 tame lijk schraaltjes. Komen de Zweden thans op nieuw opzetten, of staan de Nooren voor *n keerpunt; speciaal wat die laatste vraag be treft kunnen wij in November 'n antwoord krij gen, als zij te Maagdenburg de gasten zullen zijn van Duitschland. De uitslagen luidden als volgt: Klasse I, tweepersoons outrigged-wherries. 1. Jubilee (De Hoop) met J. Wijsman Jr., A. P. Gaarlandt en mevr. Wijsman in 1 uur 4 mln. 48 sec.; 2. Najade (Willem mi met M. ten Hou te. K. Meijer en mej Putten. In 1 uur 5 mln. 40 sec. Het mooie herfstweer der laatste dagen had de zeilers op Zaterdagmiddag In den steek ge laten. De zon was verdwenen en de Kager- plassen waren gehuld in een nevel, die het ge heel een wat triestig aanzien gaf. Te Helsingfors vond Zondag onder groote belangstelling een wedstrijd over 25 K.M. plaats, waarvoor om. aan den start verschenen Nurml. Iso Hollo en Virtanen. Nurmi had eerst met Iso Hollo en Virtanen de leiding, doch langzaam viel hij terug en op 20 K.M. was Nurml 24 sec. achtergeraakt op Iso Hollo, die rustig de leiding had genomen en in fraai tempo verder liep. Nurml was dermate ontmoedigd, dat hij nog voor de finish den strijd opgaf. Iso Hollo won in den tijd van 1 uur 22 mln. 25.3 sec. 2. Vir tanen tijd 1 uur 24 mln. 16,2 sec. I. Zambesi (De Hoop) met TTh. B. M. Rikken, J. J. Scholte en mej. Molkenboer tn 1 uur 15 mln. 1 sec.; 2. Llsan (Willem III) met D. de Zwart. C. Blanken en mej. L. Franken in 1 uur 17 mln. 18 sec. De Belgische competitie bracht hooge resul taten, nJ. 81 uitslagen, die werkelijk verras, send zyn. Belgica dringt zich langzaam maar zeker naar voren, terwijl de Luiksche Standard Club eveneens een rol van beteekenls schijnt te willen vervullen vervullen. Hoogst merkweer- dlg kunnen wy t noemen, dat de Antwerp F. C. zulk 71 passieve gedragslijn huldigt De Brussel, sche Union kreeg tegen F. C. Mallnols zijn eer ste punt af te staan. de technische details van dit machtige bouw werk. Alleen willen wij er de aandacht op ves tigen dat der ruim geen enki tenslotte kunst op/ Den l/j op digd. De Duitsche zwemster Laura Seegers, die ge tracht heeft van Hoek van Holland naar Sche- venlngen te zwemmen, heeft haar tocht wegens maagkramp moeten opgeven. Mej. Seegers is Zondagmorgen om tien minu ten voor half elf gestart en om kwart voor drie moest zij den strijd tegen de golven epgeven. Zij heeft in dien tijd ruim dertien K.M. afge legd. Ondanks dezen tegenslag heeft mej. Seegers den moed niet verloren. Zij zal as. Woensdag opnieuw van Hoek van Holland starten. Op 15 October zal zij trachten het Kanaal over te zwemmen. „Germania" een 32 KM. waaraan door een groot aantal renners werd deelgenomen. De uitslag was als volgt: A-klasae: 1. P. Visser. 2. J. Middeldorp, 2. J. Cornelisse, 4. C. P. v. d. Ven. B-klasse: 1. D. J Boeland. 2. W. Looeekoot. 3. C. Meyer, 4. A. Stol. Zondag hield de A. 8. V. wedstrijd over ReichsportfUhrer von Tschammer-Oeten en zijn staf, die de laatste maanden reeds zoovele veranderingen hebben aangebracht, hebben thans tegen een ander exces den strijd aange bonden. Men acht namelijk het bestaan van .Jabrleks-voetbalclubs" in strijd met de ama- teursbepallngen. weshalve den leden van ge wone vereenlgingen, respectievelijk den besturen verboden is om wedstrijden te spelen of aan tournoolen deel te nemen, welke door bedoelde clubs worden uitgeschreven. Von Tschammer- Oeten beoogst met dit verbod het spel in zijn zulversten vorm te doen beoefenen, zoodat goe. de voetballers geenerlel voordeel kunnen trek ken uit hun capaciteiten. Zondag werd een aanvang gemaakt met het internationaal concours hipplque, dat tot en met I dezer te Weenen wordt gehouden. Op dezen eersten dag behaalden de Neder landsche ruiters reeds belangrijke successen. In den wedstrjjd Tijdspringen klasse M waren twee afdeelingen gemaakt. In de eerste afdeellngen •tartten paarden, die nog nooit een 8-spring- eoncours hadden gewonnen. Het resultaat in deze afdeeling was: 1. Ritmeester der Cav. K. N. I. L. Schummelketel met het paard „Ernlca" 2. Luitenant van Lennep met het paard „Dan seuse Rose". 3. Luitenant van Lennep met het Paard J’eldblume In de 2e afdeeling startten paarden, die reeds meerdere prijzen hadden gewonnen. Winnaar werd de lultenant-kolonel Ollvirle (Italië) met het paard „Eglantine". Tweede werd de eerste luitenant der Artillerie K. N. I. L. Groter met het paard ..Piccolo Amore". Op de derde en vierde plaats kwamen wederom Ita liaanse he officieren. Indien men in aanmerking neemt, dat Italië een equipe van 7 ruiters had gezonden, waar onder de allerbesten, dan zijn de successen der Nederlandsche ruiters uiterst fraai te noemen. Gilhuis, de bekende Amerlkaansche zwemmer, verbeterde Zondag te Detroit het wereldrecord over 440 yards vrije slag, dat sedert 1927 met een tijd van 4 mln. 52 sec. op naam stond van Johnnie Weissmuller. Gllhula zwom den af stand in 4 min. 48.8 sec. en bracht daarmede het wereldrecord op zijn naam. Alle voorzorgs maatregelen voor deze record verbetering waren genomen, zoodat dit wereldrecord zeker gehomo logeerd zal worden. Reeds In het begin heeft V. V. A. geluk als een bijna zeker doelpunt door D. O. 8. wordt gemist. V. V. A. weet nu eenig overwicht te krijgen en een hoekschop te forceeren, doch zonder resultaat. Het open spel van D. O. 8. brengt de ploeg nu in de meerderheid en spoe dig is de stand 01. Bij V. V. A. wordt wel hard gewerkt, doch te veel In het wilde weg- geechopt, terwijl bovendien de verdediging erg aan het sukkelen Is, waarvan D. O. S. onbe- Naar wij vernemen zal de bekende oud-tn- tematlonaal Bakhuis omstreeks 1 November zich weer te Zwolle vestigen, terwijl hij voor zijn inmiddels naar de 2e klasse gedegradeer de oude club Z. A. C. zal uitkomen. Naar men weet bevindt Bakhuis zich in Ne derlandsch-Indië. van waar hij een deaer dagen naar Nederland zal repatrleeen. Dat was jammer, want de zeilers, verlokt door het mooie weer in September, wilden ook deze veelbelovende aelzoensluiting niet missen en zoo waren zij in grooten getale van alle kanten weer naar de Kaag gekomen. En over hun aantal viel niet te klagen. Het Kaagbe- stuur telde voor deze seizoensluitlng nog ruim zeventig deelnemers, waarvan er vyf-en-zestlg op Zaterdagmiddag startten. De handièapklasse en enkele deelnemers, die den eersten middag verhinderd waren, zeilen alleen op Zondag. "Dat intusschen het weer eenlgszlns’ teleur stelde, was niet zoo erg. Meer jammer was het. dat er bij den aanvang der wedstrijden zoo weinig wind stond. Daardoor werd het In den beginne nagenoeg een drtjfpartij. die weinig aantrekkelijks vertoonde. Daarbij moeten ver schillende deelnemers zoo nu en dan geluk hebben gehad. In de Regenboogklasse b.v. liep de Elf van Brouwer verschillende deelnemers in de A-klasse voorbij en haalde dit schip op de eerste ronde meer dan vijf minuten in. Hetzelfde deed de Sharpy-jol Jowie van J P. Wernink, terwijl de overige sharpy's, vooral toen later in den middag de wind tot een briesje aan wakkerde, zoo goed zeilden, dat het wedstrijdcomité zijn plan om de baan tot één ronde af te korten, voor deze klasse liet varen en zijn voornemen alleen ten uitvoer bracht voor de open scherpe jachten, die in twee klassen zeilden. De 12-voetsjollenklassen zeilden als steeds één baan. In de 45 M2, kruiserklasse zeilde Piet Mole naar een heel goeden wedstrijd. Hij ging het best weg en wist in de eerste ronde nog een stuk uit te loopen. Vermaat en Fenlnga lever den een aardlgen strijd om de tweede plaats, die bij het eindigen van de eerste ronde In het voordeel van eerstgenoemde eindigde. Jan 81e- verta, die 'n drietal minuten te laat gestart was kon dien achterstand niet meer Inhalen en belandde tenslotte in de Regenboogklasse Menigeen heeft zijn hart vastgehouden, toen hij zag hoe de Bussumers van stapel liepen. Wat een ploegt Zelfs de getrouwen, die BI.-Wit ook in de tweede klasse zijn gevolgd in de hoop, dat» zy daar weer heel gauw uitraken, konden nleg nalaten nu en dan te applaudlseeren voor het fraaie spel dat de Coolers ten beste gaven. 7 Was af. Alleen het tempo deed ‘ets vragen en wel: zullen zij dit weten vol te houden. Na dat een half uur was gespeeld hadden de gas ten reeds een voorsprong van 20. Na de rust werd de hiervoor geulte voorspel ling bewaarheid. B. F. C. was overspeeld en zoo goed de Bussumers het in de eerste helft hadden gedaan, zoo veel slechter ging het hun In de tweede af. Toch had Blauw-Wit nog een half uur werk om te trachten den achterstand In te halen. Toen dit eenmaal gelukt was. kwam weer de moed erin, zelfs bij de bezetting van de tribunes, die tevoren haar trouwe ploeg had uitgelachen, maar nu Ineens enthousiast werd, omdat er kans was. De kans werd benut en Glersbergen maakte de scorer gelijk (22). Eenlge teleurstelling vreugde bij de Zebra’s. Ti Tweede klas-wedstrijd is nog zoo oninte ressant niet. Een geestig mopje komt uit Engeland tot ona. Het geschiedde onderlaatst op het Tottenham- sportpark, dat bij de Arsenal-match tot bers tens-toe vol was. zoodat de hekken tijdig wer den gesloten, dat de menschen in het gedrang bU bosjes ineen zakten. Telkens ging de poort open, en werd er een weggedragen. Doch tege lijk drong de wachtende massa op, en eischte toegelaten te worden. Een wanhopig suppoost riep tenslotte tot de menigte ..Kerels, houdt je goed, anders moeten de deuren weer op nieuw openl" er in voor den wind uit te loopen en de lei ding te nemen. De Steur volgde toen als derde en Hollandia als vierde. De tweede ronde werd door meer wind be gunstigd. maar het was Jammer, dat de sche pen toen reeds te ver uit elkaar lagen. Anders hadden de krulsvakken start-Zweiland en No- cremeer-Dieperpoei ongetwijfeld meer strijd te zien gegeven. Toch wist Fenenga in de tweede ronde Ver maat weer voorbij te loopen, terwijl Hans Na than in de Regenbogen vier minuten op de Saenden uit te loopen. Toen de wedstrijden ten einde liepen was de wind weer stukken afgeflauwd, zoodat de Sharpys toch nog ruim drie uur over de twee ronden zeilden. Zoo was het nagenoeg donker, teen de laat ste schepen binnen waren De uitslagen lulden als volgt: 45 M2 Kruiserklasse: 1 Föhn, stuurm. P. Molenaar, in 2 uur 37 mln. 25 sec.; 2 Binatl II. stuurm. B Fenenga. in 2 uur 41 min. 9 sec.; 3 Walta, stuurm. C. A. Vermaat, in 2 uur 42 min 15 sec.; 4 Coppelstock stuurman J. H. C. Sieverts. Regenboogklasse A: 1 Braassemermeer, stuur man Hans Nathan, in 2 uur 43 mln. 24 sec.; 2 Saenden, stuurman L. de Wit. in 2 uur 47 mln. 22 sec.; 3 Hollandia, stuurman C. van Sta veren. In 2 uur 50 min. 43 sec.; 4 Steur II. stuurman L. v. d. Steur, in 2 uur 52 mln. 21 s. Regenboogklasse B: 1 Elf. stuurman H. J. W. Brouwer. In 2 uur 48 min. 41 sec.; 2 Bruin tje Beer, stuurman R. van Drecht, in 2 uur 56 mln. 43 sec. 12 M2 Eenheids klasse1 Jowie, stuurman J. P. Wernink. in 2 uur 53 min. 7 sec.; 2 Slabbie, stuurman G. Saraber. in 3 uur 25 min. 35 sec; 3 Dinges, stuurman Nauta, in 3 uur 10 mln. 5 sec. 12 Voetsjollenklasse D: 1 d'Artagnan, stuur man W. v. d. Volk, in 1 uur 40 mln. 1 sec.. 2 Dobbertje, stuurvrouw mej. O Oudshoorn. in 1 uur 42 min. 7 sec.. 3 Onrust in, stuurman L. van Essen. In 1 uur 4 min. 3 sec. (uitgesloten). 12 Voetsjollenklasse B: 1 Jutter, stuurman C. Naudln ten Cate. In 1 uur 44 mln. 16 sec., 2 Hot Toddy, stuurm. F. Flu, in 1 uur 44 min. 21 sec.; 3 Ondeugd, stuurvrobw mej. Nel Swart. In 1 uur 48 mln. 56 sec; 4 Reveller, stuurvrouw mej. F. A C. Leenen, in 1 uur 49 min. 8 sec. Open Scherpe Jachten tot 16 M2 zellopper- vlak: 1 Swanneblom, stuurman R. Reitsma. 2 Anja. stuurman R. ten Hoeve. Open Scherpe Jachten met meer dan 16 M2 zeiloppervlak1 Stirna. stuurman T. de Jongh, 2 Never Down, stuurman A. Warburg. A. waar L. de Wit en Hans Nathan «ten boven leren voerden. De Wit ging met «tin Saenden tot bij den boei op het Zwellend aan den kop, doch op het laatste vak slaagde Hans Nathan De weg- en wandelkamploenschappen, geor- Canlseerd door den Z. H. A. B, Zondagmiddag op het sportterrein Woudensteln.^ztin een groot •ucces geworden. De nationale wedstrijd om het kampioenschap van Nederland hardloopen op den weg over 25 K.M. werd gewonnen door H.Landheer <Het IJ, Amsterdam), die het Nederlandsch record, ■taande op naam van Dirk Lange met 1 uur 31 min. 22.8 sec. met bijna twee minuten ver schil op zijn naam bracht. Het weer was niet erg gunstig. Er verschenen 35 deelnemers aan den strat. Bakker van A. V. A. C. nam direct den kop om die gedurende langen tijd te behouden, teza men met Groeneweg, Hoogeveen en Landheer. Br werd in een hoog tempo geloopen en na •en zevental K.M. lag het veld reeds KM. Wteen. Even voor Nieuwekerk werd Bakker ge passeerd door Landheer, die steeds meer uitliep Terwijl in onze hoofdstad plannen worden be raamd om tot de stichting van een overdekte arena te komen, hebben onre Zuidelijke buren Zondag een sportpaleis in de Scheldestad ge opend, dat onder de beste van Europa moet worden gerekend. Zeker Is het dat noch het Velodrome d' Hlver te Parijs, noch het Sport- palast te Berlijn aan dit machtige gebouw kun nen tippen. Het best kan men deze overdekte sportplaats vergelijken met de Westphalen Halle te Dortmund, doch daar deze aan de meesten onzer lezers wel onbekend zal zijn, volstaan wij er mee te vermelden dat Antwerpen thans werkelijk iets heeft, dat men elders tevergeefs In Europa moet zoeken. Dat de exploitanten heimelijk hopen dat het met onze hoofdstedelüke plannen niet zoo’n vaart zal loopen, laat zich denken. Wy zyn er van overtuigd dat na de België-Holland voet balwedstrijden het sportpaleis te Merxem ver. reweg het grootste aantal Hollanders zal trek ken. Nu reeds op den openingsdag, waren de Noordeiyke bezoekers in grooten getale aan wezig. Wy zullen onze lezers maar niet onthalen op Vol goeden moed vertrok Woensdag een be hoorlijk krachtige West Duitsche combinatie naar Brussel om den strijd aan te binden tegen een combinatie van de Diables Rouges. De gast- heeren wonnen met niet minder dan 61, het geen 71 een magnifiek resultaat is voor de Belgen, doch een desillusie voor de Dultachers. die de nederlaag hoofdzakeiyk wyten aan het kunstlicht. Leur den stand op 02 waarmee gedraald werd. Na de rust een korte opleving by V. V. A„ doch niet lang, want na eenlge aanvallen zakt het spel weer In, en ziet D. O. 8. kans den voorsprong op 03 te brengen Na den aftrap neemt V. V. A. den bal mede en hoewel teruggevonden, weet zy ten slotte een tegenpunt te scoren, 13. Een fout In de V. V. A.-verdediglng brengt spoedig daarop door den mldvoor den stand op 14, welke speler even daarna den voorsprong tot 15 vergroot. Munnik weet met een moot schot nog een goal te maken 25, waarna het einde komt van een weinig Interessanten wedstryd. Toen het Itallaansche publiek destyds bulten zyn boekje ging en op de rangen allerzonder lingste tooneelen zich afspeelden, welke eindig den midden op het speelveld, bouwde men kooien, waardoor overstrooming der speelvelden werd verhinderd. Hoe langer, hoe meer Is t noo- dlg gebleken thans ook binnen de krijtiynen krasser maatregelen te treffen tegen onbehoor lijke. soms levensgevaarlijke speelwyze van som mige spelers. Hoewel de competitie nog vry jong Is, staan nu al namen op het lystje, die dit seizoen een voldongen rust krUgen Een kou de douche alzoo voor al te warmbloedlgen I De A. 8. C. „Olympla” hield een peleton- wedstryd ter gelegenheid van het 35-jarig ju bileum. De uitslagen luiden: Amateurs 74 K.M.: 1. A. 8. G. ..Olympia" 1 uur 50 mln. 20 sec. 2. A. 8. C. ■.Excelsior”. 3. H. 8. V. „Bataaf De winnende ploeg bestond uit de renners J. de Wolff. 8. Hoevens. J. Engelmoer, G. Jouby, H. Engelmoer en A. Engelen. Nieuwelingen, plm. 50 K M.: 1. A. 8. V. „Ger mania", 1 uur 14 min. 25 sec. 2. A. 8. C. „Olympla", 3. H. 8. V. „Bataaf". De winnende ploeg bestond uit de renners H. Cuvelier, A. Persoon. H. mer, F. Draaier, J. de Boer. tusschen Joego-Slavië en Zwitserland, welke ontmoeting tot vreifgde der Joego-Slaven en teleurstelling der Zwitsers in een draw (32) eindigde. Hoewel bekend Is. dat de Joego. Slaven de laatste jaren sterk opkomen zetten, achtte men de Zwitsers toch zeker in staat hun toegedachte meerderheid in ctifers uit te druk ken. In de tweede ontmoeting tegen Roemenië te Bern krijgen de Helvetlanen hun kans om hun plaats voor het Wereld-Voetbaltournooi in Italië op te elschen. - De tweekamp LadouméguePurje te Parijs be gint te vervelen. Zondag liep de Fin weer tegen den Franschman. Na 500 Meter staakte de Fin den strijd in den 1500 Meter loop, overigens was het niet duideiyk of Purje als gangmaker diende van den Franschen athleet of dat hy strijd gaf om te winnen. Ladoumégue liep deze 1500 Meter in geen byzonder mooien tijd nJ. 3 min. 53.8 sec. Deze ontmoeting was meer spannend dan fraai. Op het buitengewoon effectvolle terrein was goed voetbal dan ook Inderdaad zeer moei- iyk. De strijd begon aanvankelyk met een Bloe- mendaal-overwicht. Voor het doel der thuisclub ontstonden enkele gevaariyke momenten maar het schieten was zeer onzuiver. Na 10 minuten spelen verdween een schot van den Bloemen, daal-llnkshalf met veel effect In het T.O.G.- doel (01). De A'dammers kwamen daarna wel Iets meer opzetten maar de Bl'daal verdediging kon het werk wel af. Het leder maakte steeds de vreemdste capriolen en het spel van belde partyen was dan «rek zeer onzuiver. Met ooge- wUzlgden stand brak rust aan. Ook na de hervatting is het spel niet beter geworden. Aan enthousiasme ontbrak het echter niet. Uit een hoekschop bracht de linksbinnen van TOO. de partyen weer op geiyken voet 11. Doch enkele minuten daarna kreeg een der ach terspelers van T.O.G. na een aanval der Bl'daal voorhoede het leder verkeerd op zyn schoen en de bal verdween voor de tweede maal In het doel der thuisclub. Ongeveer 15 minuten vpor het einde moest de Bl'daaldoelman wegens een enkelblessure uitvallen T.O.G. kwam nu krachtig opzetten. In de laatste minuten bracht de linksbuiten der A’dammers met een goed doch geenszins on houdbaar schot de balans weer in evenwicht. De uitslagen van de Zaterdag voor de En- gelache League gespeelde wedstrijden als volgt: ArsenalMiddlesbrough BirminghamLeeds United ChelseaTottenham Hotspurs Huddersfield Town—Sheffield United LiverpoolEverion Manchester City—Blackburn Rovers PortsmouthAston Villa Sheffield WednesdayNewcastle United 31 Stoke City—Wolverhampton Wanderers 11 SunderlandLeicester City 2—s West Bromwich Albion—Derby County 5—1 In December 1932 wierp de Engelscbman Humber met zyn wereldduurrecord den hand schoen: ,Jk geloof? dat niemand myn record zal verbeteren”. De handschoen werd opge raapt door een tot dan toe onbeduidend Am- sterdamsch wielrenner P. Bpruyt*—Blokker. Op 15 Januari 1933 startte deze voor een monster rit. een jaar lang vol te houden, met een ge middelde van 180 K.M. per dag. Vanaf dien datum begon de populariteit van den Amster dammer te stygen, die as. Vrijdag 6 October waarschyniyk de 50000 K.M. zal volmaken, afgelegd In den tyd van 265 dagen, op zich reeds een recordprestatle. Wat niemand, zelfs geen Insider had verwacht, is toch geschied. Ondanks de vele pech en valpartijen, wat hem in totaal 18 dagen kostte, is SpruytBlokker aan dit hooge aantal gekomen en wy kunnep al met zekerheid voorstellen, dat ongeveer 5 November het aantal K.M. van Humber (56250) door hem wordt overschreden Humber zal zyn woorden „niemand zal myn record verbeteren" wel moeten terugtrekken en in den Amster dammer zijn meerdere erkennen. SpruUt Blokker biyft evenwel doorpeddelen tot 15 Jan 1934. maar, zooals het spreekwoord luidt: „de laatste loodjes wegens het zwaarst”, zyn het toch zeker de laatste maanden October, No vember en December, die voor hem een hin derpaal vormen, om dit record, zoo yverig be gonnen. nog tot een goed einde te brengen. Zeer zeker is hier een woord van hulde voor den ondememenden Amsterdammer op zyn plaats, die. trots zeer moeiiyke flnancleele omstandigheden en zyn s«empelpllcht, toch dapper heeft volgehouden. 7 Is een koud kunstje om van achter de groene tafel een wedstrijd aan te nemen tegen een der sterkste landen, doch de moeiiyke con sequentie is om 'n presentabel team op te stel len, doordat elke hoop op ’n zegepraal by voor baat is uitgeschakeld, en de ploeg slechts be zield kan zyn met de gedachte het resultaat zoo draaglyk mogeiyk te doen zyn. In die situ atie bevindt zich momenteel Frankrijk voor den wedstryd in December tegen Engeland, en wy kunnen dan ook de taak van het Fransche se- lertle-comlté zeker geen begeerenswaardlge noemen. Nadat In het begin van de competitie wy heregst merkwaardige uitslagen kregen te aan schouwen, waarby de «>ude cracks het loodje hadden te leggen tegen de van strijdlust bla kende jongere zusjes, komt momenteel het even wicht doordat bekende teams als Vienna, Ra pid, Austria an. geleideiyk hun «reden en waren vorm vertoonen, en tot tevredenheid van het publiek weer den toon aangeven. „De Gazelle" hield een wedstrijd over een afstand van 60 KM met als uitslag: 1. J. Teurllng, 2. L. Motké, 3. H. Meconl. 4. J. Krap. 5. J. de Jonge, 8. B. de Bree. Juniores (38 K.M.): 1. W Bolle, 2. F. Roey, 3. J. Vlasman. Klasse B: 1. D. Kalkhoven 2. A. 3. J. v. d. Nulft. De eerste ronde van groep 10 voor het Voet- bal-Wereldkampioenechap ging te Belgrado Zondagmiddag hield de Hllversumsche hard- dravei-y- en renvereeniglng de slotcourses van dit seizoen. De grasbaan achter het Sportpark bleek in goeden staat. De trouwe bezoekers, vooral die uit Groningen en nlesland, hadden zich door 7 mistige weder niet laten weerhou den. Ook kon het bestuur tevreden zyn over de inschrijvingen; van de 79 paarden kwamen er 58 aan den start. De draverijen hadden een normaal ver- loop; een paar courses op de lange baan waren byzonder Interessant door den vinnigen strijd der aan den kop dravende paarden. Overigens was het publiek bevredigend opgekomen, zoodat de courses geslaagd mogen worden genoemd. De uitslagen zyn als volgt: 1. Jeugdprijs: Draverij 4e klasse over een af stand van 1800 M. Ingeschreven waren 10 paar den, waarvan er 8 aan den start kwamen. Vtrer- al de dravers aan den kop boden een vinnig bestreden rit. Ie prijs (f 250) Kitty Scott, eige naresse mevr, de wed. Joh. Oosting te Wolvega, rijder A. F. v. d. Veen. 1760 M. In 2 mln. 50 4/5 sec.; 2e prijs (50) Doorlooper, eigenaar en rijder J. de Vlieger te Nieuw-Vennep, 1820 M. in 2 min. 52 sec. Hierna volgden Up to date en Frits. 2. OctoberpriJs: Dravery 2e en 3e klasse. Af stand 2040 M. Van de 9 ingeschreven paarden liepen er 7. Het bleef langen tyd oneker, welk paard de zege zou behalen, maar "het uithou dingsvermogen besliste. Met dit al een mooie course. Ie prijs (f 250) Vitality, eigenaar R F Bormanl te Ryswyk, ryder J. de Vlieger. 2060 M. in 3.13 2/5; 2e prijs (f 50), Vaandrager eigenaar stal Hilversum, ryder M. H. Oeersen? 2060 M. in 3.15. Hierna volgden Kerrigan en Claudy. 3. Snelheldsprijs: Handicap heat le klasse. Afstand 1610 M. Ingeschreven waren 17 paar den. waarvan er 10 aap den start kwamen. In de le heat won Fatlma 1650 M in 2.27 4/5. Robert Lee werd gedisqualificeerd wegens te veel galoppeeran en drie achterblyvërs vleien uit. Zoodoende begon de 2e heat met 6 paarden. Deze werd een mooie course, daar de dieren dicht byeen bleven. Het eerst kwam aan Quette- villezoon in 227 1/5. Fatlma bleek zyn kracht te hebben verbruikt en kwam op één na het laatst. In de 3e heat met dezelfde 6 paarden be sliste de Ausdauer, le prijs (500) Quettevllle- zoon. eigenaar J. in 7 Veld te Dubbeldam, rij der A. de Vlieger, 1650 M. in-2.27 2/5 2e prijs (f 50) Flambeau, eigenaar en rijder J. de Vlie ger te Nieuw-Vgnnep, 1690 M. in 2.28 4/5. 4. wynmaandprijs: Draverij 3e en 4e klasse over een afstand van 2040 M. Ingeschreven 11 paarden, waarvan 8 aan de course deelnamen of beter gezegd. 7. daar één paard by de finish bleef staan, le prijs (f 250) W. Petrosla. eige naar K Torrlnga te Warffum. rijder B. Kam pen, 2080 M. in 3.12 1/5; 2e prijs (f 50) Vqpt d'Ouest, eigenaar stal Hilversum, rijder W. H. Geereen, 2000 M. in 314 2/5. Hierop volgde Ulysses. 5. Heerrijdersprijs: Draverij le klasse over 2100 M. Ingeschreven 10 paarden, waarvan er 7 aan den start kwamen. De belde eerstultkomen- den betwistten elkaar de zege, hetgeen een span nenden rit bood. Eerst op-7 nippertje werd met koplengte gewonnen op het paard aan den kop. le prijs: (f 250) Lustiges Madchen, eigenaar en rijder G. Wlsker. vroeger van J. Maasdam te Rotterdam, 2140 M. In 3 18 1/5; 2e prijs (f 50) Navarra, eigenaar A Witteveen te Bchoorl. rij der J. Klarenbeek, 2120 M. ook in 3 18 1/5. No. 3 kwam aan ,Blr Kerrigan," eigenaar A. F. v. d Veen te Wolvega, rijder G. J. v. d. Elshout, 2160 M. in 2 20 4/5. De eigenaars van deze «He paarden krijgen ieder een kunstvoorwerp, aan geboden door de Ned. Heerrydersclub. Tot weerzienspnjs: Korte baandravery over 800 M. Ingeschreven waren 22 paarden, waarvan er 18 deelnamen. Gereden werd in twee series van 5 en twee series van 4. In de le serie won W Petrosla van K. Torrlnga te Warffum 750 M in 1.05 1/5. In de 2e serie won Rabenhaupt van R van Leeuwen te Oegstgeest, 770 M In 1 08 1/5. In de 3e serie won Vlieger D van J. de Vlieger te Nieuw-Vennep. 760 M. in 1.08 4/5. In de 4e serie won Roulette van G. Vos Jzn. te Mldwoud 720 M. in 1.06 3'5. De beslissende course tus schen hen bracht de volgorde: le prijs (f 150) Vlieger D„ 2e pr. (f 75) Rabenhaupt: 3e prijs f( 50) W. Petrosia; 4e prijs (f 25) Roulette. In stygende lyn gaat het met het E. D. .O. spelpeil. Hercules werd hiervan het slacht offer. De leiding van den heer Vreeken was goed. Perukel Jr. bereikte by zyn eerste doelpunt het getal van 150. dat hy voor het eerste elftal In competitieverband heeft gescoord Het spel Is nauweiyks 5 minuten oud of Goemaat geeft E. D. O. de leiding. Perukel bracht* uit een handsbal met een hard schot den stand op 20, terwyi dezelfde speler en Goemaat nog voor rust den stand op 40 brengen. Hercules stelt daar niets tegenover, hoewel een paar keer door een falen van K. Zandstra wel de kans wordt geboden. In de tweede helft is E. D. O. steeds In den aanval. Met een hard schot brengt Goemaat den stand op 51. Dan lukt het Rynberk een goed tegenpunt te maken. Even bemoedigt dit Hercules en een oogenbllk schynt de strijd zich te verplaatsen, doch dan is het weer steeds E. D. O. dat aanval op aanval onderneemt. Plno slaat op fraaie wyze een paar byna zeker schonende schoten uit doel, doch dan is er geen redden meer aan. Goemaat voert den stand op tot 71, terwyi Perukel Jr. het achtste doelpunt maakt. Eerste klasse West: AmsterdamTOGO 61, GooiHDM 01, BloemendaalHilversum 1— 1, HHYC HOC 1—3. Oostelyke eerste klasse: Deventer—Zutphen 00, ArnhemNymegen 21. Promotie afdeeling West: VictoriaAmster dam n 0—2, HDM 2—MHC 1—5. 2e klasse A: StrawberrleLelden 1 2Delftsche Studenten 25. HOC 2—Alkmaar 25; B: Baamsch LyceumBe Fair 41, MHC II—Gooi II 3—2. 3e klasse A: MHC III—Strawberries II 76. AMVJ—Amsterdam IV 10; Se klasse B: Gooi IV—Be Fair II 2—1. D: Dordrecht—Victoria II 0—5. E: Hudlto—Victoria III 4—0, Hurley— Baamsch Lyceum II 2—3. Oosten. 2e klasse A: AlmeloDeventer II 16, ApeldoornDeventer III 20: 2e klasse B Nymegen II—Arnhem p 1—2. Arnhem III Upward II 34, Upward I-Union 43. Zondag hield de Veteranen wielerclub .Am sterdam" een korten afstandsrit over 1 K.M. De uitslagen zyn: Series: 1. P. de Haan. 2. B. Draayer, 3. D. Nyland, 4. L. Smulders. 5. Ph Hauser, 8. W Postma, 7. K. Wentzel. 8. H. Banen. 9 J. Roo ting. 10. C. v. d. Beel en 11. L. Beckers. Uitslag demi-finale: 1. P. de Haan, 2. L. Smulders, 3. Ph. Hauser. 4. W. Postma. 5. D. Nyland en 6. H. Banen. Finale: 1. L Smulders, 2. F. de Haan, 3. Ph. Hauser, 4. Postma. Velox heeft geweldig hard moeten werken om de overwinning In dezen stryd te behalen, en dat nu Juist niet, omdat de Amsterdammers zulk een goed spel gaven, maar wel om het feit, dat doelman Oerlemans in een vorm was. als zelden tevoren. De voorhoede van Velox wordt gevormd door vyf goede schutters, doch hoe zy ook hun best deden: de Amsterdamsche doelman was bijna ongenaakbaar en wist de meest gevaarlijke, de meest onverwachte scho ten te keeren. De drie doelpunten, die hy on danks dat tegen zich zag gescoord, waren een voudig niet te houden, en ware hy niet zoo prima geweest, ongetwyfeld waren de dubbele cyfers door de thuisclub behaald. Aanvankelyk ging de stryd gelyk op, waarby echter al bleek, dat de Velox-aanval veel gevaariyker was dan die dsr Amsterdammers. Na ongeveer 20 mi nuten wist v. d. Ham uit een goed door Het- tinga genomen hoekschop, met een kopbal aan Velox de leiding te geven, en nog eer de rust aanbrak, wist Lith er 2—0 van te maken. Na de hervatting ontstaat een opeenhooplng van spelers voor het Utrechtsche doel, waaruit De Spartaan het tegenpunt weet te scoren. De thuisclub komt en biyft het verdere deel van den stryd zeer sterk in den aanval, bekogelt zoo nu en dan de Bpartaan-veste. doch doel punten levert dit niet op, want Oerlemans be- heerscht volkomen zyn gebied. De overwinning biyft dan ook onzeker, totdat Lith tenslotte er 31 van maakt en daarmede de overwinning een feit is. Het Comité voor Wherry-wedstrijden hield Zondag een langen afstand-roelwedstryd op het traject Abcoude- Amsterdam, een afstand van ongeveer 14 K M De weersomstandigheden waren gunstig. Over het algemeen weiden dezelfde tyden gemaakt als verleden Jaar. In de klasse der single wher ries werd de tijd met ongeveer 3% minuut ver beterd. f De belangstelling was zeer groot. De prijsuit reiking vond plaats in het clubgebouw van „Wil lem UT' door den voorzitter van het Comité, E. van Oven. 1. Halve eeuw (Willem III) met N. A H. Schroeder en mej. A. van Houten in 1 uur 11 min. 40 sec. 3. Blue Skies (Nautilus) met L. Bak ker, J. O. Klauss Boelen in 1 uur 14 mln. 49 eec. De Amsterdamsche Sportclub ,JDe Germaan" hield een recordrlt over een afstand van 55 Tï’iSSïrs'wwm.zw.— meyer, 4. H. Pater, 5. J. Schmitz. 6. A. Cleeren. Juniores: 1. De Jong. 2. Schenk. 3. Blanken- steyn, 4. Vreeken. „De Germaan" organiseert op 8 October een open rit voor amateurs, onafhankeiyken en nieuwelingen. „De Ronde van Vlnkeveen” op De A. R. en T. C. ,Jje Champion" hield een rit over een afstand van 1 KM. De uitslag luidt: Klasse A: 1. B. Landgraaff. 2. B. Paerens. Beginnelingen: 1. H. L Schönermarck. 2. H. Frank, 3. J. Hulswit. Juqlores: 1. D. Nordmann, 3. A. van Wissen. Adsplranten: 1. H. v. d. Linden, 2. Th. Klein, 3. C. de Graaff, 4. H. Hoog. eenig teeken van inspanning of vermoeidheid kwam hy Woudensteln binnentippelen en pas seerde de finish in den tyd van 1 uur min. 36 sec. plaatsen voor het publiek bjjzon. Jjn gebouwd; dat het uitzicht door ese pilaar wordt belemmerd en dat de piste zelf een juweeltje van bouw- &lt gebied mag worden genoemd. Jn heeft gisteren reeds ztin triomphen het/Antwerpeche hout gevierd, aangemoe- door honderden iandgenooten. Ook de lange van Egmond heeft er zyn rondjes ge draaid en zelfs onze stayers, met name de Graaf en v. d. Wulp gaven acte de presence. Het nieuwe Sportpaleis aan de Schynpoort te Antwerpen is Zondag onder groote belangstel ling geopend met een wlelerwedstryd België. Nederland, welke met 21 door de Belgen werd gewonnen. Ongeveer 15 000 toeschouwers woonden de wedstryden by, w. o. ong. 3000 Nederlanders. De resultaten waren: Sprint voor amateurs: 1. P. Leene (Ned.). 3. Van Dtik (op 54 lengte). 3. Cremers. 4. Tho- nias. Puntanrare voor amateurs: 1. D. Leene 14 pnt. 3. Van Dyk 10 pnt. 3. Cremers 4 pnt. 4. Geerinckx 4 pnt. Omnlumraoe 1. Hamerlinck (België) 1» pnt. 3 Pynenburg (Ned 11 pnt. 3. Kaers (België) 9 pnt. 4. Braspenning (Ned.) 7 pnt. Sprint profs: In de series won Van Egmond griipeiyk genoeg geen party weet te trekken. D n it el n. el ‘S a. tl n rt. r d g it )t f. d n n n tt «t >t t- l- It

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 11