nevel De Na-kaag gehuld iso Hollo in vorm K.N.V.B; in MATIGE PRESTATIE MAANDAG 2 OCTOBER Nurmi staakt den strijd! E.D.O.Hercules 81 Vervolg Tweede klasser* T.O.G.Bloemendaal 22 LadoumèguePurjé LAURA SEEGERS GEEFT OP Woensdag nieuwe poging Blauw-Wit—B.F.C. 2—2 440 YARDS VRIJE SLAG Nieuw wereldrecord WIELRIJDEN OM HET DUURRECORD „Olympic?* Op 6 Oct. a.s. 50.000 K.M. af gelegd HOCKEY Bakhuis terug in Z.A.C. V.V.A—D.O.S. 2—5 Germania HANDBALLEN GroningenAmsterdam 53 WATERSPORT COMITÉ WHERRY-WED- Uit het kille Noorden STRIJDE^' Lange af stands wedstrijd Frankryk in nood AbcoudeAmsterdam AMSTERDAMSCHE RENNERS „Le Champion" De Duitsche reorganisatie Veteranenclub „Amsterdam" ATHLETIEK Een bittere ontgoocheling „Excelsior" De Oostenryksche competitie „De Gazelle" De Belgische competitie VOETBAL IN ENGELAND Engelsche humor „De Germaan" Zwitserland stelt teleur Nieuw Nederlandse!» record 25 K.M. hardloopen op den weg Successen der Nederlandsche ruiters Het Noorden goed vertegen* woord igd WEG- EN WANDELKAMPIOEN- SCHAPPEN Z.H.A.B. Het was nagenoeg donker, toen de laatste schepen binnen waren CONCOURS HIPPIQUE WEENEN PAARDENSPORT HILVERSUM Opening met BelgiëHolland- wedstrijd NEDERLANDSCHE HOCKEY EN BANDYBOND HET SPORTPALEIS TE ANTWERPEN BUITENLANDSCHE VOETBAL- VARIA Wind werkte niet mee De Italianen te warmbloedig Uitslagen van Zondag VeloxDe Spartaan 31 van Gilhula 30 Dan lukt het weer O 3000 bO de Bussumers, Konlng. O. Pal- 1 r 2. I. Locher, De uitslagen luidden als volgt: Klasse IT, tweepersoons inrigged-wherries: Klasse III, een-persoons outrlgged wherries: „De d. Neut, «—o 3—4 11 t 1 1 e t Nadat In het begin van de competitie wy hoogst merkwaardige uitslagen kregen te aan schouwen, waarbij de oude cracks het loodje hadden te leggen tegen de van strijdlust bla kende Jongere zusjes, komt momenteel het even wicht doordat bekende teams als Vienna, Ra pid, Austria ea. geleidelijk hun ouden en waren vorm vertoonen, en tot tevredenheid van het publiek weer den toon aangeven. een circuit van 10 KM De amateurs rijden acht ronden van 10 K.M. en de nieuwelingen 5 ronden van 10 K.M. De tweekamp LadoumëguePurje te Parijs be. glnt te vervelen. Zondag liep de Mn weer tegen den Franschman. Na 500 Meter staakte de Mn den strijd In den 1500 Meter loop, overigens was het niet duidelijk of Purje als gangmaker diende van den Franschen athleet of dat hy strijd gaf om te winnen. Ladoumëgue liep deze 1500 Meter In geeh bijzonder moolen tijd n.l. 3 mln. 53.8 sec. viel hy terug en op 20 K M. was Nurml 24 sec. achtergeraakt op Iso Hollo, die rustig de leiding had genomen en In fraai tempo verder liep. Nurmi was dermate ontmoedigd, dat hy nog voor de finish den strijd opgaf Iso Hollo won In den tijd van 1 uur 23 mln. 25.3 sec. 2. Vir- tanen tijd 1 uur 24 mln. 18,2 sec. i l i i 1 i t Een geestig mopje komt uit Engeland tot ons. Het geschiedde onderlaatst op het Tottenham- sport park, dat bU de Arsenal-match tot bers- tens-toe vol was. zoodat de hekken tijdig wer den gesloten, dat de menschen in het gedrang by bosjes Ineen zakten. Telkens ging de poort open, en werd er een weggedragen. Doch tege- lijk drong de wachtende massa op. en etechte toegelaten te worden. Een wanhopig suppoost riep tenslotte tot de menigte „Kerels, houdt Je goed, anders moeten de deuren weer op- Inieuw openl" Vol goeden moed vertrok Woensdag een be hoorlijk krachtige West Duitsche combinatie naar Brussel om den strijd aan te binden tegen een combinatie van de Diables Rouges. De gast- heeren wonnen met niet minder dan 81, het geen ’n een magnifiek resultaat is voor de Belgen, doch een desillusie voor de Dultschers. die de nederlaag hoofdzakelijk wijten aan het kunstlicht. Het mooie herfstweer der laatste dagen had de zeilers op Zaterdagmiddag In den steek ge laten. De zon was verdwenen en de Kager- plassen waren gehuld in een nevel, die het ge heel een wat triestig aanzien gaf. Klasse T, tweepersoons outrlgged-wherries 1. Jubilee (De Hoop) met J. Wijsman Jr., A. P. Gaarlandt en mevr. Wijsman In 1 uur 4 mln. 46 sec.; 2. Najade (Willem UI) met M. ten Houte, K. Meijer en mej. Putten, in 1 uur 5 mln. 40 sec. .4(5. 4e klasse F" Ingeschreven 11 lurse deelnamen of 1. Zambesi (De Hoop) met Th. B. M. Rtkkers, J. J. Scholte en mej. Molkenboer In 1 uur 15 min. 1 sec.; 2. Liaan (Willem III) met D. de Zwart. O. Blanken en mej. L. Franken In 1 uur 11 mln. 18 sec. Te Helsingfors vond Zondag onder groote belangstelling een wedstrijd over 25 K.M plaats, waarvoor o.m. aan den start verschenen Nurml. Iso Hollo en Vlrtanen. Nurml had eerst met Iso Hollo en Vlrtanen de leiding, doch langzaam De Belgische competitie bracht hooge resul taten, n.l. 81 uitslagen, die werkelijk verras, send zijn. Belglca dringt zich langzaam maar zeker naar voren, terwijl de Lulksche Standard Club eveneens een rol van beteekenls schijnt te willen vervullen vervullen. Hoogst merkweer- dig kunnen wy 't noemen, dat de Antwerp F. C. zulk *n passieve gedragslijn huldigt. De Brussel, sche Union kreeg tegen F. C. Mallnote zijn eer ste punt af te staan. ..Germania” een 33 KM waaraan door een werd deelgenomen. De De Amsterdamsche Sportclub „De Germaan" hield een recordrit over een afstand van 55 KM. De uitslag luidt: 1 R. Kroeze. 3. O. Snyders. 3. W. Wiehe- Eerste klasse West: AmsterdamTOGO 61, Gool HDM 0—1, BloemendaalHilversum 1— 1, HHYO- HOC 1—3. Oostelijke eerste klasse: Deventer—Zutphen 00, ArnhemNijmegen 31. Promotie afdeellng West: Victoria—Amster dam II 0—3, HDM 3-MHC 1—5. 2e klasse A: StrawberrleLelden 14. TOGO 2— Delftsche Studenten 2—5. HOC 3—Alkmaar 25; B: Baamsch LyceumBe Fair 41. MHC II—Gooi II 3—2. 3e klasse A: MHC III—Strawberries II 7—6. AMVJ—Amsterdam IV 1—0; 3e klasse B: Gooi IV—Be Fair II 2—1, D. Dordrecht—Victoria II o5. E: Hudito—Victoria III 40, Hurley— Baamsch Lyceum II 23. Oosten. 2e klasse A: Almelo—Deventer II 16, ApeldoornDeventer III 20; 2e klasse B: Nijmegen II—Arnhem II 12, Arnhem III Upward II 34, Upward I—Union 4—3. Is men In het hooge Noorder, aan het stui vertje wisselen? De Nooren. die den laatsten tijd op zoo ondubbelzinnige wijze hun superio riteit bewezen over de Skandlnavteche landen met Denemarken Incluis, verliezen plots tot ver bazing van geheel Europa hun landenwedstrljd tegen de Zweden. Niet op vreemden grond, doch In Oslo ten aanschouwe van een kleine 20 000 landgenooten, al zijn de cijfers 01 tame lijk schraaltjes. Komen de Zweden thans op nieuw opzetten, of staan de Nooren voor 'n keerpunt; speciaal wat die laatste vraag be treft kunnen wjj in November 'n antwoord krij gen. als zij te Maagdenburg de gasten zullen zijn van Dultschland. Menigeen heeft zijn hart vastgehouden, toen hy zag hoe de Busaumers van stapel liepen. Wat een ploeg! Zelfs de getrouwen, die BI.-Wit ook in de tweede klasse zijn gevolgd in de hoop, dat zb daar weer heel gauw uitraken, kenden niet nalaten nu en dan te applaudisseren voor het fraaie spel dat de Coolers ten beste gaven, t Was af. Alleen bet tempo deed ‘ets vragen cn wel: zullen zij dit weten vol te houden. Na dat een half uur was gespeeld hadden de gas ten reeds een voorsprong van 20. Na de rust werd de hiervoor geulte voorspel ling bewaarheid. B. F. C. was overspeeld en zoo goed de Bussumers het in de eerste helft hadden gedaan, zoo veel slechter ging het hun in de tweede af. Toch had Blauw-Wlt nog een half uur werk om te trachten den achterstand in te halen. Toen dit eenmaal gelukt was. kwam weer de moed erin, zelfs bij de bezetting van de tribunes, die tevoren haar trouwe ploeg had uitgelachen, maar nu Ineens enthousiast werd, omdat er kans was. De kans werd benut en Glersbergen maakte de score gelijk (22). Eenlge teleurstelling vreugde by de Zebra's. *n Tweede klas-wedstrijd is nog zoo oninte ressant niet. Zondag werd een aanvang gemaakt met het internationaal concours hippique, dat tot en met 0 dezer te Weenen wordt gehouden. Op dezen eersten dag behaalden de Neder landsche ruiters reeds belangryke successen. In den wedstrijd Tijdspringen klasse M waren twee afdeellngen gemaakt. In de eerste afdeellngen startten paarden, die nog nooit een 8-spring- concours hadden gewonnen. Het resultaat In deze afdeellng was: 1. Ritmeester der Cav. K N. I. L. Schummelketel met het paard „Erolca" 2. Luitenant van Lennep met het paard „Dan seuse Rose”. 3. Luitenant van Lennep met het paard .Feldblume". In de 2e afdeellng startten paarden, die reeds meerdere prijzen hadden gewonnen. Winnaar werd de luitenant-kolonel Ollvlrie (Italië) met het paard „Eglantine". Tweede werd de eerste luitenant der Artillerie K. N. I. L. Groter met het paard „Piccolo Amove”. Op de derde en vierde plaats kwamen wederom Ita- Uaansche officieren. Indien men In aanmerking neemt, dat Italië een equipe van 7 ruiters had gezonden, waar onder de allerbesten, dan zyn de successen der Nederlandsche ruiters uiterst fraai te noemen. Toen het Itallaansche publiek destyds buiten zyn boekje ging en op de rangen allerzonder lingste tooneelen zich afspeelden, welke eindig den midden op het speelveld, bouwde men kooien, waardoor overstrooming der speelvelden Naar wy vernemen zal de bekende oud-in- temationaal Bakhuis omstreeks 1 November zich weer te Zwolle vestigen, terwijl hy voor zyn inmiddels naar de 3e klasse gedegradeer de oude club Z. A. O zal uitkomen. Naar men weet bevindt Bakhuis zich in Ne- deriandsch-Indlë. van waar hy een dezer dagen naar Nederland zal repatrieeen. Reichsportführer von Tschammer-Osten en zyn staf, die de laatste maanden reeds zoovele veranderingen hebben aangebracht, hebben thans tegen een ander exces den strijd aange bonden. Men acht nameiyk het bestaan van „fabrieks-voetbalclubs" In strijd met de ama- teursbepallngen, weshalve den leden van ge wone vereenigingen, respectievelijk den besturen verboden is om wedstrijden te spelen of aan toumoolen deel te nemen, welke door bedoelde .werd verhinderd. Hoe langer, hoe meer is 1 noo- clubs worden uitgeschreven. Von Tschammer- dig gebleken thans ook binnen de krytiynen Osten beoogst met dit verbod het spel In zün zul versten vorm te doen beoefenen, zoodat goe de voetballers geenerlel voordeel kunnen trek ken uit hun capaciteiten. van De Graeve en Leene Het eindresultaat was: 1. Van Egmond (Nederland). 3. Arlet 'België) 1 lengte. 3. O. Leene (Ned_). 4. De Graeve (België). Wedstrijd achter groote motoren: (3 series van 15, 30 en 40 KM.). 1. Thollembeek (België) 3 pnt. 2. v. d. Wulp (Nederland) 1 pnt. 3. Llnart (België) 8 pnt. 4. De Graaf (Nederland) 13 pnt. LandenklaasementStayers: 1. België 6 pnt. 3. Nederland 4 pnt. Sprint: 1. België 17 pnt. 3. Nederland 15 pnt. Wegrenners: 1. Nedefland 13 pnt. 3 België 10 pnt. België won dus met 2—1. Het Comité voor Wherry-wedstrijden hield Zondag een langen afstand-roelwedstrijd op het traject AbcoudeAmsterdam, een afstand van ongeveer 14 K.M. De weersomstandigheden waren gunstig. Over het algemeen werden dezelfde tijden gemaakt als verleden Jaar. In de klasse der single wher ries werd de tyd met ongeveer 3% minuut ver beterd. De belangstelling was zeer groot. De prijsuit reiking vond plaats In het clubgebouw van „Wil lem ITT' door den voorzitter van bet Comité, E. van Oven. Gilhula. de bekende Amerikaanache zwemmer, verbeterde Zondag te Detroit het wereldrecord over 440 yards vrye slag, dat sedert 1927 met een tyd van 4 mln. 52 sec. op naam stond van Johnnie Weissmuller. GUhula zwom den af stand in 4 mln. 48.6 sec. en bracht daarmede het wereldrecord op zyn naam. Alle voorzorgs maatregelen voor deze recordverbetering waren genomen, zoodat dit wereldrecord zeker gehomo logeerd zal worden. krasser maatregelen te treffen tegen onbehoor- lyke, soms levensgevaarlijke speelwijze van som mige spelers. Hoewel de competitie nog vry Jong is. staan nu al namen op het lystje. die dit seizoen een voldongen rust krygen Een kou de douche alzoo voor al te warmbloedigen 1 R. Kroese. 2. G. Snyders. 3. 'to. Wiehe- meyer, 4. H. Pater, 5. J. Schmitz. 8. A. Cleeren. Juniores: 1. De Jong 2. Schenk. 3. Blanken- steyn. 4. Vree ken. ,J3e Germaan” organiseert op 8 October een open rit voor amateurs, onafhankeiyken en nieuwelingen. „De Ronde van Vlnkeveen” op Reeds In het begin heeft V. V. A. geluk als een byna zeker doelpunt door D. O. 8 wordt gemist. V. V. A. weet nu eenlg overwicht te krijgen en een hoekschop te forceeren, doch zonder resultaat. Het open spel van D. O. 8. brengt de ploeg nu in de meerderheid en spoe dig te de stand 0—1. By V. V. A. wordt wel hard gewerkt, doch te veel In het wilde weg- geechopt, terwyi bovendien de verdediging erg aan het sukkelen te, waarvan D. O. S. onbe- De A. 8 C. „Olympla” hield een peleton- wedsuyd ter gelegenheid van het 36-Jarlg ju bileum. De uitslagen luiden: Amateurs 74 KJd.: 1. A. S. C. ..Olympia" 1 uur 50 mln. 20 sec. 3. A. 8. C. „Exceteior”. 3. H 8. V. „Bataaf". De winnende ploeg bestond uit de renners J, de Wolff. 8. Hoevens. J. Engelmoer, G. Jouby. H. Engelmoer en A. Engelen. Nieuwelingen, pl.m. 50 KM 1. A. 8. V. ..Ger manla', j uur 14 min. 25 sec. 3. A. 8. CL Olympia", 3. H. 8. V. ..Bataaf. De winnende ploeg bestond uit de renners H. Cuvelier. A. Persoon. H. mer, F. Draaier, J. de Boer. De weg- en wandelkartiploenschappen. geor ganiseerd door den Z. H. A. B„ Zondagmiddag op het sportterrein Woudensteln, zyn een groot succes geworden. De nationale wedstryd om het kampioenschap van Nederland hardloopen op den weg over 25 K.M. werd gewonnen door H.Landheer (Het IJ, Amsterdam), die het Nederlandsch record, staande op naam van Dirk Lange met 1 uur 31 min. 22.8 sec. met byna twee minuten ver schil op zyn naam bracht. Het weer was niet •rg gunstig. Er verschenen 25 deelnemers aan den strat. Bakker van A. V. A. C. nam direct den kop om die gedurende langen tyd te behouden, teza men met Groeneweg. Hoogeveen en Landheer. Er werd In een hoog tempo geloopen en na Zen zevental K.M. lag het veld reeds 4 K.M ■Iteen. Even voor Nleuwekerk werd Bakker ge passeerd door Landheer, die steeds meer uitliep Zondag hield de A. 8. V. wedstrijd over groot aantal renners uitslag was als volgt: A-klasse: 1. P. Visser. 2. J. Middeldorp, 3. J. Corneltese. 4. C. P. v. d. Ven. B-klasse: 1. D. J Boaland. 2. W. Loosekoot 3. C. Meyer, 4. A. 8toL grijpeiyk genoeg geen party weet te trekken. Pas nadat gerulmen tyd gespeeld te brengt de Leur den stand op 02 waarmee gedraald werd. Na de rust een korte opleving by V. V. A, doch niet lang, want na eenlge aanvallen zakt het spel weer liï. en ziet D. O. 8. kans den voorsprong op 03 te brengen Na den aftrap neemt V. V A. den bal mede en hoewel teruggevonden, weet zy ten slotte een tegenpunt te scoren. 13. Een fout In de V. V. A.-verdediging brengt spoedig daarop door den midvoor den stand op 14, welke speler even daarna den voorsprong tot 15 vergroot. Munnlk weet met een mooi schot nog een goal te maken 25. waarna het einde komt van een weinig Interessanten wedstryd. A, waar L. de Wit en Hans Nathan den boven toon voerden. De Wit ging met «Mn Saenden tot by den boel op het Zweiland aan den kop. doch op het laatste vak slaagde Hans Nathan er in voor den wind uit te loopen en de lei ding te nemen. De Steur volgde toen als derde en Hollandia als vierde. De tweede ronde werd door meer wind be gunstigd. maar het was jammer, dat de sche pen toen reeds te ver uit elkaar lagen. Anders hadden de krutevakken start-Zwelland en No- cremeer-Dleperpoel ongetwyfeld meer stryd te zien gegeven. Toch wist Fenenga in de tweede ronde Ver maal weer voorby te loopen, terwyi Hans Na than in de Regenbogen vier minuten op de Saenden uit te loopen. Toen de wedstryden ten einde liepen was de wind weer stukken afgeflauwd, zoodat de Sharpys toch nog ruim drie uur over de twee ronden zeilden. Zoo was het nagenoeg donker, toen de laat ste schepen binnen waren De uitslagen lulden ate volgt: 45 M2 Kruteerklasse1 Föhn, stuurm. P. Molenaar, In 2 uur 37 mln 25 sec.; 3 Binatl II. stuurm. B Fenenga. In 2 uur 41 mln. 0 sec.; 3 Walta. stuurm. C. A. Vermaat, in 2 uur 42 min 15 sec.; 4 Coppetetock stuurman J. H. O. Sieverts. Regenboogklasse A: 1 Braassemermeer, stuur man Hans Nathan. In 2 uur 43 mln. 24 sec.; 3 Saenden, stuurman L. de Wit. In 2 uur 47 min 22 sec.; 3 Hollandia. stuurman C. van Sta veren. In 2 uur 50 mln. 43 sec.; 4 Steur n, stuurman L. v. d. Steur. In 2 uur 53 min. 31 s. Regenboogklasse B: 1 Elf. stuurman H. J. W. Brouwer, in 2 uur 48 mln. 41 sec.; 2 Bruin tje Beer, stuurman R van Drecht, In 3 uur 56 mln. 43 sec. 12 M2 Eenheldsklasse: 1 Jowie. stuurman J. P Wernlnk, in 2 uur 53 mln. 7 sec 2 Slabbie. stuurman G. Saraber. in 3 uur 25 min. 35 sec; 3 Dinges, stuurman Nauta in 3 uur 10 mln. 5 aec. 12 Voetsjollenklasse D. 1 d'Artagnan, stuur man W. v. d. Volk, in 1 uur 40 mln. 1 sec.. 3 Dobbertje, stuurvrouw mej. G. Oudahoorn, in 1 uur 42 mln. 7 sec., 3 Onrust III. stuurman L. Van Essen, in 1 uur 4 mln. 5 sec. (uitgesloten). 12 Voetsjollenklasse B 1 Jutter, stuurman C. Naudin ten Cate, In 1 uur 44 mln. 16 sec., 2 Hot Toddy, stuurm. F. Flu, in 1 uur 44 mln. 21 sec.; 3 Ondeugd, stuurvrouw mej. Nel Bwart. in 1 uur 48 min. 56 sec; 4 Reveller, stuurvrouw mej F. A. C. Leenen, In 1 uur 49 mln. 8 sec. Open Scherpe Jachten tot 16M2 zeilopper- vlak: 1 Swanneblom, stuurman R. Reitsma. 3 Anja. stuurman R. ten Hoeve. Open Scherpe Jachten met meer dan 16 M3 zeiloppervlak: 1 Stirna, stuurman T. de Jongh. 2 Never Down, stuurman A. Warburg. Opk na Zondag hield de Veteranenwielerclub „Am sterdam" een korten afstandsrlt over 1 KM. De uitslagen zyn: Series: Nyiand. In December 1932 wierp de Engelschman Humber met zyn wereldduurrecord den hand schoen: „ik geloof, dat niemand myn record zal verbeteren". De handschoen werd opge raapt door een tot dan toe onbeduidend Am- sterdamsch wielrenner P. Bpruyt— Blokker. Op 15 Januari 1933 startte deze voor een monster rit. een Jaar lang vol te houden, met een ge middelde van 180 K M. per dag Vanaf dien datum begon de populariteit van den Amster dammer te stygen, die as Vrijdag 6 October waarschyniyk de 50000 K M. zal volmaken, afgelegd In den tyd van 265 dagen, op zich reeds een recordprestatle. Wat niemand, zelfs geen insider had verwacht, te toch geschied. Ondanks de vele pech en valpartijen, wat hem in totaal 18 dagen kostte, te SpruytBlokker aan dit hooge aantal gekomen en wy kunnen al met zekerheid voorstellen, dat ongeveer 5 November het aantal K M. van Humber (56250) door hem wordt oveinth reden Humber zal zyn woorden „niemand zal myn record verbeteren" wel moeten terugtrekken en in den Amster dammer zyn meerdere erkennen. Bpruyt Blokker blyft evenwel doorpeddelen tot 15 Jan. 1934. maar, zooals het spreekwoord luidt: „de laatste loodjes wegens het zwaarst", zyn het toch zeker de laatste maanden October. No vember en December, die voor hem een hin derpaal vormen, om dit record, zoo yverig be gonnen. nog tpt een goed einde te brengen. Zeer zeker te hier een woord van hulde voor den ondememenden Amste-dammer op zyn plaats, die. trots zeer moeiiyke financieele omstandigheden en zyn s'empelpUcht. toch dapper heeft volgehouden. Velox heeft geweldig hard moeten werken om de overwinning in dezen stryd te behalen, en dat nu juist niet, omdat de Amsterdammers zulk een goed spel gaven, maar wel om het feit, dat doelman Oerlemans In een vorm was. als zelden tevoren. De voorhoede van Velox wordt gevormd door vyf goede schutters, doch hoe zy ook hun best deden: de Amsterdamsche doelman was byna ongenaakbaar en wist de meest gevaarlijke, de meest onverwachte scho ten te keeren. De drie doelpunten, die hy on danks dat tegen zich zag gescoord, waren een voudig niet te houden, en ware hy niet zoo prima geweest, ongetwyfeld waren de dubbele cyfers door de thuisclub behaald. Aanvankelyk ging de stryd gelyk op, waarbU echter al bleek, dat de Velox-aanval veel gevaariyker was dan die der Amsterdammers. Na ongeveer 20 mi nuten wist v. d Ham uit een goed door Het- .tinga genomen hoekschop, met een kopbal aan Velox de leiding te geven, en nog eer de rust aanbrak, wist Lith er 2—0 van te maken. Na de hervatting ontstaat een opeen hooping van spelers voor het Utrechtsche doel, waaruit De Spartaan het tegenpunt weet te scoren. De thuisclub komt en blyft het verdere deel van den Stryd zeer sterk in den aanval, bekogelt zoo nu en dan de Spartaan-veste, doch doel punten levert dit niet op, want Oerlemans be- heerscht volkomen zyn gebied. De overwinning blyft dan ook onzeker, totdat Lith tenslotte er 31 van maakt en daarmede de overwinning een feit te. Zondag hield „Excelsior" een sprintrlt over een afstand van 500 meter De uitslag luidt: 1. Helmershorst, 2. Alberda 3. Hyzeldoom. 4. Hemburg. Deae ontmoeting was meer spannend dan fraai. Op het buitengewoon effectvolle terrein was goed V9étbal dan ook Inderdaad zeer moei- Wk. De stryd begon aanvankelyk met een Bloe mendaal-overwicht. Voor het doel der thuisclub ontstonden enkele gevaariyke momenten maar het schieten was zeer onzuiver. Na 10 minuten spelen verdween een schot van den Bloemen daal-llnkshalf met veel effect In het T.O.G.- doel (01). De A'dammers kwamen daarna wel Iets meer opeetten maar de Bl'daal verdediging kon het werk wel af. Het leder maakte steeds de vreemdste capriolen en het spel van belde partyen was dan ook zeer onzuiver. Met-enge- wyzlgden stand brak rust aan. de hervatting te het spel niet beter gewórden. Aan enthousiasme ontbrak het echter niet. Uit een hoekschop bracht de linksbinnen van T.O.G. de partyen weer op geiyken voet 11. Doch enkele minuten daarna kreeg een der ach terspelers van T O G. na een aanval der Bl'daal voorhoede het leder verkeerd op zyn schoen en de bal verdween voor de tweede maal In het doel der thuisclub. Ongeveer 15 minuten voor het einde moest de Bl'daaldoelman wegens een enkelblessure uitvallen T.O.G. kwam nu krachtig opzetten. In de laatste minuten bracht de linksbuiten der A'dammers met een goed doch geenszins on houdbaar schot de balans weer in evenwicht. ArsenalMiddlesbrough BirminghamLeeds United ChelseaTottenham Hotspurs Huddersfield TownSheffield United LiverpoolEverton Manchester CityBlackburn Rovers PortsmouthAston Villa Sheffield WednesdayNewcastle United 31 Stoke City—Wolverhampton Wanderers 1—1 SunderlandLeicester City 3l West Bromwich Albion—Derby County 5—1 Det was Jammer, want de zeilers, verlokt door het mooie weer In September, wilden ook deze veelbelovende seisoenslutting niet missen en zoo waren zy In grooten getale van alle kanten weer naar de Kaag gekomen. En over hun aantal viel niet te klagen Het Kaagbe- stuur telde voor deze seizoensluitlng nog ruim zeventig deelnemers, waarvan er vyf-en-zestig op Zaterdagmiddag startten. De handicapklasse en enkele deelnemers, die den eersten middag verhinderd waren, zeilen alleen op Zondag. Dat Intusschen het weer eenigszlns teleur stelde, was niet zoo erg. Meer Jammer was het. dat er by den aanvang der wedstrijden zoo weinig wind stond. Daardoor werd het in den beginne nagenoeg een dryfparty. die weinig aantrekkeiyks vertoonde. Daarby moeten ver schillende deelnemers zoo nu en dan geluk hebben gehad. In de Regenboogklasse b.v. liep de Elf van Brouwer verschillende deelnemers In de A-klasse voorby en haalde dit schip op de eerste ronde meer dan vyf minuten in. Hetzelfde deed de Sharpy-Jol Jowie van J. P. Wernlnk, terwyi de overige sharpy's, vooral toen later in den middag de wind tot een briesje aanwakkerdc, zoo goed zeilden, dat het wedstrydcomlté zyn plan om de baan tot één ronde af te korten, voor deze klasse Het varen en zyn voornemen alleen ten uitvoer bracht voor de open scherpe jachten, die In twee klassen zeilden. De 12-voetsjollenklassen zeilden als steeds één baan. In de 45 M2, krulserklasse zeilde Piet Mole naar een heel goeden wedstryd. Hy ging het best weg en wist in de eerste ronde nog een stuk uit te loopen. Vermaat en Fenlnga lever den een aardlgen stryd om de tweede plaats, die by het eindigen van de eerste ronde In het voordeel van eerstgenoemde eindigde. Jan Sie verts, die 'n drietal minuten te laat gestart was kon dien achterstand niet meer Inhalen en belandde tenslotte In de Regenboogklasse Gazelle" hield een wedstryd over een afstand van 60 K.M met als uitslag: 1. J. Teurllng, 2. L. Motké. 3. H. Meconi, 4. J. Krap, 5. J. de Jonge. 8. B. de Bree. Juniores (36 KJK->: 1. W. Bolle. 2. F. Roey, 3. J. Vlasman. Klasse B: 1. D. Kalkhoven 2. A. 3. J. v. d. Nulft. t Is een koud kunstje om van achter de groene tafel een wedstryd aan te nemen tegen een der sterkste landen, doch de moeiiyke con sequentie te om 'n presentabel team op te stel len, doordat elke hoop op 'n zegepraal by voor baat te uitgeschakeld, en de ploeg slechts be zield kan zyn met de gedachte het resultaat zoo draagiyk mogelyk te doen zyn. In die situ atie bevindt zich momenteel Frankryk voor den wedstrijd In December tegen Engeland, cn wy kunnen dan ook de taak van het Fransche se- lectle-comité zeker geen begeerenswaardlge noemen. De Duitsche zwemster Laura Seegers, die ge tracht heeft van Hoek van Holland naar Sche- ventngen te zwemmen, h^ft haar tocht wegens maagkramp moeten opgeven. Mej. Seegers is Zondagmorgen om tien minu ten voor half elf gestart en om kwart voor drie moest zy den stryd tegen de golven opgeven. Zy heeft in. dien tyd ruim dertien K.M. afge legd. Ondanks dezen tegenslag heeft mej. Seegers den moed niet verloren Zy zal as. Woensdag opnieuw van Hoek van Holland starten. Op 15 October zal zy trachten het Kanaal over te zwemmen. 1. P. Leene (Ned.). 2, van Dyk (op K lengte). 3. Cremers. 4. Tho mas. Puntenrace voor amateurs: 1. D. Leene 14 pnt. 2. Van Dyk 10 pnt. 3. Cremers 4 pnt. 4. Geerinckx 4 pnt. Omniumrace: 1- Hamerlinck (België) 13 pnt. 2. pynenburg (Ned 11 pnt. 3. Kaers (België) 9 pnt. 4. Braspenning (Ned.) 7 pnt. Sprint profs: In de series won Van Egmond De uitslagen van de Zaterdag voor de Erf- geteche League gespeelde wedstrijden luiden als volgt: tusschen Joego-Slavlë en Zwitserland, welke ontmoeting tot vreugde der Joego-Slaven en teleurstelling der Zwitsers in een draw (22) eindigde. Hoewel bekend te. dat de Joego- Slaven de laatste Jaren sterk opkomen zetten, achtte men de Zwitsers toch zeker In staat hun toegedachte meerderheid in cyfers uit te druk ken. In de tweede ontmoeting tegen Roemenië te Bern krygen de Helvetlanen hun kans om hun plaats voor het Wereld-Voetbaltoumooi in Italië op te elschen. De eerste ronde van groep 10 voor het Voet bal- Wereldkampioenschap ging te Belgrado toeschouwers woonden de o. ong. 3000 Nederlanders. Terwyi in onze hoofdstad plannen worden be raamd om tot de stichting van een overdekte arena te komen, hebben onze Zuidelijke buren Zondag een sportpaleis in de Scheldestad ge opend, dat onder de beste van Europa moet worden gerekend. Zeker is het dat noch het Velodrome d’ Hlver te Parus, noch het Sport- palast te Beriyn aan dit machtige gebouw kun nen tippen. Het best kan men deze overdekte sportplaats vergeiyken met de Westphalen Halle te Dortmund, doch daar deze aan de meesten onzer lezers wel onbekend zal zyn, volstaan wy er mee te vermelden dat Antwerpen thans werkelyk Iets heeft, dat men elders tevergeefs In Europa moet zoeken. Dat de exploitanten helmeiyk hopen dat het met onze hoofdstedeiyke plannen niet zoon vaart zal loopen, laat zich denken. Wy zyn er van overtuigd dat na de België-Holland voet- balwedstriJden het sportpaleis te Merxem ver. reweg het grootste aantal Hollanders zal trek ken. Nu reeds op den openingsdag, waren de Noordelijke bezoekers tn grooten getale aan wezig. wy zullen onze lezers maar niet onthalen op de technische details van dit machtige bouw werk Alleen willen wjj er de aandacht op ves tigen dat de plaatsen voor het publiek bijzon der ruim zyn gebouwd; dat het uitzicht door geen enkele pilaar wordt belemmerd en dat tenslotte de piste zelf een juweeltje van bouw kunst op dit gebied mag worden genoemd. Den Pyn heeft gisteren reeds zyn triomphen op het Antwerpsche hout gevierd, aangemoe- dlgd, door honderden landgenooten. Ook de lange van Egmond heeft er zün rondjes ge draaid en zelfs onze stayers, met name de Graaf en v. d. Wulp gaven acte de presence. Het nieuwe Sportpaleis aan de Schjjnpoort te Antwerpen te Zondag onder groote belangstel ling geopend met een wielerwedstrijd België. Nederland, welke met 21 door de Belgen werd gewonnen. Ongeveer 15.000 wedstrijden by, w. De resultaten waren: Sprint voor amateurs: De steden wedstrijd handbal Groningen-Am sterdam werdidoor Groningen gewonnen met 5—3. ---- In stygende lyn gaat het met het E. D. O. spelpeil. Hercules werd hiervan het slacht offer. De leiding van den heer Vree ken was goed. Peruke! Jr. bereikte by zyn eerste doelpunt het getal van 150. dat hy voor het eerste elftal in competitieverband heeft gescoord Het spel te nauwelijks 5 minuten oud of Goemaat geeft E. D. O. de leiding. Perukel bracht uit een handsbal met een hard schot den stand op 30. terwyi dezelfde speler en Goemaat nog voor rust den stand op 40 brengen. Hercules stelt daar niets tegenover, hoewel een paar keer door een falen van K. Zandstra wel de kans wordt geboden. In de tweede helft te E. D. O. steeds in den aanval. Met een hard schot brengt Goemaat den stand op 5—1. Rynberk een goed tegenpunt te maken. Even bemoedigt dit Hercules en een oogenbllk achynt de strijd zich te verplaatsen doch dan te het steeds E. D. O. dat aanval op aanval onderneemt. Plno slaat op fraaie wyse een paar bijna zeker schonende schoten uit doel, doch dan te er geen redden meer aan. Goemaat voert den stand op tot 71, terwyi Perukel Jr. het achtste doelpunt maakt. en tenslotte ongeveer 1 K.M. voorsprong be haalde om die niet meer af te staan. Zonder eenlg teeken van Inspanning of vermoeidheid kwam hy Woudensteln binnentippelen en pas seerde de finish in den tyd van 1 uur mln. 36 sec. 1. Halve eeuw (Willem ITI) met N. A H. Schroeder en mej. A. van Houten in 1 uur 11 mln. 40 aec. 3. Blue Skies (Nautilus) met L. Bak ker, J. C. Klausz Boelen in 1 uur 14 mln. 49 sec. De A. R. en T. C. „Le Champion” hield een rit over een afstand van 1 K.M. De uitslag luidt: Klasse A: 1. B. Landgraaff, 3. B. Paerens. Beginnelingen: 1. H. L Schönermarck. 3. H. Frank. 3. J. Hulswit. Juniores: 1. D. Nordmann. 3. A. van Wissen. Adspiranten: 1. H. V. d. Linden. 3. Th. Klein. 3. C. de Graaff, 4. H. Hoog. 1. P. de Haan. 2. B. Draayer, 3. D. L. Smulders. 5. Ph Hauser, 6. W Postma. 7. K. Wentzel, 8. H. Banen. 9 J. Roo ting. 10. C. v. d. Beel en 11. L. Beckers. Uitslag demi-flnale: 1. P. de Haan, 2. L. Smulders, 3. Ph. Hauser. 4. W. Postma, 5. D. Nyiand en 6. H. Banen. Finale: I. L. Smulders. 2. P de Haan, 3. Ph. Hauser. 4. Postma. Zondagmiddag hield de HUversumsche hard draverij- en renvereenlglng de slotcouraes van dit seizoen. De grasbaan achter het Sportpark bleek in goeden staat. De trouwe bezoekers, vooral die uit Groningen en Friesland, hadden zich door 't mistige weder niet laten weerhou den. Ook kon het bestuur tevreden zyn over de Inschrijvingen; van de 79 paarden kwamen er 58 aan den start. De draverijen hadden een normaal ver loop; ren paar courses op de lange baan waren bijzonder Interessant door den vtnnigen stryd der aan den kop dravende paarden. Overigens was het publiek bevredigend opgekomen, zoodat de courses geslaagd mogen worden genoemd De uitslagen zyn als volgt: 1 Jeugdprlte Draverij 4e klasse over een af stand van 1800 M. Ingeschreven waren 10 paar den. waarvan er 8 aan den start kwamen Voor al de dravers aan den kop boden een vinnig bestreden rit. le prijs (f 250) Kitty Scott, eige naresse mevr, de wed. Joh. Oosting te Wolvega, rijder A. F v. d. Veen. 1760 M. in 2 mln. 50 4/5 sec.; 3e prijs (60) Doorlooper, eigenaar en rijder J.’ de Vlieger te Nieuw-Vennep, 1820 M. in 2 mln. 52 sec. Hierna volgden Up to date en Frits. 3. Octoberprys: Dra very 2e en 3e klasse. Af stand 2040 M Van de 9 Ingeschreven paarden liepen er 7. Het bleef langen tyd oneker, welk paard de zege zou behalen, maar het uithou dingsvermogen besliste. Met dit al een mooie course le prijs (f 250> Vitality, eigenaar R F. Bonnani te Ryswyk. ryder J. de Vlieger, 2060 M. in 313 2/5; 2e prijs (f 50), Vaandrager eigenaar stal Hilversum, rijder M. H. Geersen, 2060 M. in 3.15. Hierna volgden Kerrigan en Claudy. 3. Snelheldsprijs: Handicap heat le klasse. Afstand 1610 M. Ingeschreven waren 17 paar den. waarvan er 10 aan den start kwamen. In de le heat won Fatlma 1650 M. in 227 4/5. Robert Lee werd gedtequallficeerd wegens te veel galoppeeren en drie achterbiyvers vielen uit. Zoodoende begon de 2e heat met 6 paarden. Deze werd een mooie course, daar de dieren dicht byeen bleven. Het eerst kwam aan Quette- vlllezoon In 2 27 1/5. Fatlma bleek zyn kracht te hebben verbruikt en kwam op één na het laatst In de 3e heat met dezelfde 6 paarden be sliste de Ausdauer, le prijs (500) Quettevllle- zoon. eigenaar J. In t Veld te Dubbeldam, rij der A. de Vlieger, 1650 M. In 2.27 2/5; 2e prijs (f 50) Flambeau, eigenaar en rijder J. de Vlie ger te Nieuw-Vennep. 1690 M 11 4. wynmaandprijs: Drav^riW over een afstand van 2O4Q| paarden, waarvan 8 aan dv' beter gezegd. 7. daar één paard by de finish bleef staan, le prijs (f 250) W. Petrosia. eige naar K Torringa te Warffum, rijder B. Kam pen. 2080 M. in 3 12 1/5; 2e prijs (f 50) Vent d'Ouest, eigenaar stal Hilversum, rijder W. H. Geersen, 2000 M In 3 14 2/5. Hierop volgde Ulysses. 5. Heerriidersprys: Draverij le klasse over 3100 M Ingeschreven 10 paarden, waarvan er 7 aan den start kwamen. De beide eerstuitkomen- den betwistten elkaar de zege, hetgeen een span nenden rit bood. Eerst op t nippertje werd met koplengte gewonnen op het paard aan den kop. le prijs: (f 250) Lustiges Mkdchen, eigenaar en rijder G. Wteker. vroeger van J. Maasdam te Rotterdam. 2140 M in 3 18 1/5; 2e prijs (f 50) Navarra, eigenaar A Wltteveen te Schoorl. rij der J. Klarenbeek, 2120 M. ook In 3.18 1/5. No. 3 kwam aan ..Sir Kerrigan." eigenaar A. F. v. d Veen ta Wolvega, rijder G. J. v. d. Elshout, 2160 M. in 2 20 4/5. De eigenaars van deze drie paarden krijgen ieder een kunstvoorwerp, aan geboden door de Ned. Heerrydersclub. 6 Tot weerzlensprifs: Korte baandraveri! over 800 M Ingeschreven waren 22 paarden, waarvan er 18 deelnamen. Gereden werd In twee series van 5 en twee series van 4. In de le serie won W Petrosia van K Torringa te Warffum 750 M In 1.05 1/5. In de 2e serie won Rabenhaupt van R. van Leeuwen te Oegstgeest. 770 M. in 1.06 1/5. In de 3e serie won Vlieger D van J. de Vlieger te Nieuw-Vennep. 780 M. In 1.06 4/5. In de 4e serie won Roulette van G. Vos Jzn te Mldwoud. 720 M. In 1.06 3/5. De beslissende course tus- schen hen bracht de volgorde: le prijs (f 150) Vlieger D.. 2e pr. (f 75) Rabenhaupt; 3e prijs f( 50) W. Petrosia; 4e prijs (f 25) Roulette.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 23