HERFSTC AMPAGNE NATIONAAL CRISIS-COMITE I I I Indische pensioen fondsen 8 Het groote gezin de knel Fl i 1 9* 1 MONOPOL1EPRODUCTEN 2 4 in n W' J 1 v- DINSDAG 3 OCTOBER EEN BELANGRIJKE LUISTERWEDSTRIJD Een nieuwe filmonderneming De DE NATIONALE LUISTERWEDSTRIJD 6 1O lil F DE BRÖCHÜRE-DUYS H I G R. K. DRANKBESTRIJDING Tl Crisis en gemeenten Bedevaart naar Heiloo ZUIDERZEEWERKEN STEUNMAATREGELEN HERSTELDE SAMENWERKING Kind verdronken 1 rrii 1 lj Invoer van fruit en Zuid vruchten Hollywood in Amsterdam De voortzetting en de werkloosheid POOTAARDAPP] BELG1 Wetsontwerpen inge diend eigenlijke studio i I ha i 6 Partijraad der S.D.A.P. stelt een commissie van onderzoek in H. K. H. PRINSES JULIANA OOK VOOR DE K. R. O,-MICROFOON f PROGRAMMA VAN DINSDAGAVOND 3 OCTOBER 1 8.15 Opening door den Voorzitter van het Nationaal Crisis-Comlté Jhr. 8. van Citters. Óns lied en ons Vaderland (gramofoon). 8.55 Mr. A J. A A Baron van Heemstra, vice-voorzltter van het Nat. Crisis-Comité„Dingen, die voorkomen." Oud-Holland-Potpourri. 950 Mr. E. E. Menten, penningmeester van het Nat. Crisis-Comlté. Wilhelmus. - ÊLEN NAAR E Ten behoeve van de riet- en griendcultuur Het verschil tusschen den prys, waarvoor de Centrales mogen koopen en verkoopen Tydelyke staking van de uitkeeringen Nog een noodlijdende ning te willen houden. 0 t> Ijjksche V’ andere i -.0 f maar nog niet geleverd Is. In verband met de steunverleening aan de T De regeering heeft thans, naar „Het Volk” weet te melden den gemeentebesturen doen we ten. dat de kindertoeslag voor werkende kinde ren uit de steunregeling dient te vervallen. Het schijnt ook vast te staan, dat de gemeen ten plotseling bericht hebben ontvangen, dat ifj met Ingang van 1 October de gewijzigde steun regeling moeten toepassen. L. H. PERQUIN Voorzitter KJt.O o ren or» «n ef- rogge maïs ƒ!■-; de de de van den Nederlandschen sdlenst (N.A.K.) deelt naar onderhoud, dat onder-voor- fan den NAK. hebben ge- ibtenaren van het Departe- it gebruik te selte van het s Maandagmiddag geraakte het tweejarig doch_ tertje van de familie Van Woerden, aan den Koppeldijk te Zeist, bij het spelen te water. Het kind la verdronken. De commissie werd samengesteld uit de heeren Bonger, Diepenhorst, De Miranda Relnalda en Weljkamp. Het partijbestuur heeft voor zich en zijn le den, evenals de hoofdredacteur van „Het Volk" de commissie nadrukkeljjk vei maken van het, in het laatste besluit genoemde, recht. Indien riet van meer dan een gewas nog aan wezig is, moeten de hoeveelheden van elk Jaar afzonderlijk worden vermeld. Bulten beschou wing kan blijven het riet, hetwelk nog aanwezig doch reeds verkocht is. Toezending in gefrankeerde enveloppe moet geschieden aan den regeeringscommlssaris voor de steunverleening aan de rtetcultuur, Nieuwe Weg 10 te Werkendam. j 0 De partijraad van de 8. D. A P. heeft, naar ..Het Volk” meldt, in zijn Zaterdag gehouden vergadering besloten een commissie te benoe men, ..die met spoed een onderzoek instelt naar de gronden, waarop, in strijd met de in de vo rige Partijraadsvergadering gewekte verwach ting, partijgenoot Duljs zijn brochure in zake partijtactiek heeft doen verschijnen en naar de deze verschijning begeleidende omstandigheden en de daarop gevolgde feiten. De commissie heeft het recht kennis te nemen van wat door Duljs ter zake wordt aangevoerd tegen Instan ties en personen der Partij en daarover haar oordeel uit te spreken". Maandag is afgekondigd Staatsblad SM. waar in opgenomen is een Koninklijk Beesluit van 28 September, waarbij de inwerkingtreding van bet monopolie van den invoer van: 1. vijgen, dadels, grape-fruits, meloenen en kanteloepen; 3. frambozen, aardbeien, kersen en bessen; 3. alle fruit en zuidvruchten in toebereiden doch niet gedroogden vorm; met ingang van heden is bepaald. Vanaf heden zal de invoer van genoemde pro ducten slechts door de Nederlandsche Groen ten- en Fruitcentrale kunnen geschieden. ta, betreffende de poo Laar ri jgende mede: Belgische koopers kan door de ering (contingenteeringsdienst, 'Brussel) een vergunning tot !n- aardappelen worden afgegeven. ers zullen een bewijs moeten over leggen, dat ze in Nederland reeds een bepaalde pootaardappelen, oogst 1933, hebben In verband met den steunmaatregel ten be hoeve van de rtetcultuur, gewas 1933, verzoekt de regeeringscommissaris hem ten spoedigste, in ieder geval vóór 6 October as., een nauwkeurige opgave te willen verstrekken van de aanwezige griendcultuur, gewas 1933, verzoekt de regee- voorraden riet per 1 October 1933, alsmede van de plaatsen, waar het riet staat en wel voor zoover dit betrekking heeft op: a. matriet: b. ongesorteerde gorcbossen, met vermelding van dikte. o 930 H K. H. PRINSES JULIANA. Wien Neerlands bloed. 9.45—10.15 NATIONALE LUISTERWEDSTRIJD. 10.1511.Concert door het B.B.C.-Orkest, o.l.v. Sir Henri Wood: 1. Capriccio espagnol, N. Rimsky Korsakoff; 3. Klaviersoli door Benno Moisewltsch; 3. Marsch ult de opera „Prince Igor”, A Borodin. 11.Nieuwsberichten van het Persbureau Vaz Dias. 11.0513.00 Concert door het Weensch Radio-Octet o.l.v. Ditta Schmetterling. 1. Marche Lorraine, L. Ganne; 3. It’s You Bazaf- Waller; 3. In der blauen Nacht, Ch. Loubé; 4. In elnem kleinen Café in Hernals, Leopold!; 5. Chicago. Fred. Fisher; 6. Printos <ft Fuego, Estebarezz: 7. Primavera, Canaro; 8. Platuo blond. Keyes; 9. Stormy Weather. Koehler; 10. Immer wenn ich glUcklich bin. Martini; 11. Volkslieder Walzerpotp.. B. Egg; 13. Don’t be ate in the morning. Leclerq-Mendoza; 13. No more love. Friend-Lombards; 14. Reizend, F. Hollander; 15 Elne romantische Llebe. B. Peters: 16. Finale. (11.15 Precisie tijdsein). Nog slechts eenlge dagen en de katholieke drankbestrijders uit geheel Noord-Holland zul len zich opmaken om in grooten getale op te trekken naar Maria’s Genadeoord te Heiloo. Reeds nu kan geconstateerd worden, dat er voor deze heerlijke Mariadevotie een groote be langstelling onder de leden van de Mariaver- eenlgingen en Krulsverbonden bestaat. Het be looft een prachtdag te worden. De leiding be rust bij Pater Arts uit het Missiehuis te Drie huis. die de Hoogmis zal opdragen en onder die H. Mis een predikatie zal houden, evenals des namiddags onder het plechtig Sacraments- w Pater Kooien uit Alkmaar zal onder de H. Kruisweg op den Kruisberg over het Lyden van onzen Verlosser en de waarde daarvan voor ons Liefdewerk, medlteeren. Bij gunstig weder zullen zoowel de H. Kruisweg als de Sacra mentsprocessie in de open lucht plaats hebben. per 1 October 1933. reap. van 39 en 52 stuks per bos, eveneens alleen van den laatsten oogst. Deze opgave moet vóór of op 6 October a_s. in het bezit zijn van den regeeringscommissaris voor steunverleening aan de griendcultuur. Nieuwe Weg 10, Werkendam. In de opgave moet is een gebouw van eveneens 36 x 17 M. met een hoogte van 11 Mdat tegen de oude fa briek, waarvan overigens niet veel meer dan de muren zfjn blijven bestaan, is aangebouwd De plannen voor de studio en voor de ver bouwing ven het voormalige fabrieksgebouw zijn ontworpen door en uitgevoerd onder *de dagelljksche leiding vaS den architect 8. Vieyra. De touw en verbouwing zelf geschied den door de aannemersfirma Sprlngveld cn Tromp te Amsterdam. Op zes meter hoogte loopt een galerij langs de wanden der studio voor het opstellen der schijnwerpers en het maken van opnamen op groote afstanden. Groote zorg is besteed aan de acoustiek. opdat de geluidsopnamen aan de hoogste elschen zul len voldoen. In het midden van de groote stu dio bevindt rieit een bassin van 6 bl] 6 M. voor eventueele water-opnamen en er zijn speciale vloer- en dakconstructies, die allerlei moge lijkheden bieden. De films, welke in het Am- sterdamsche Hollywood zullen worden opge nomen, zullen hier volledig worden bewerkt en afgewerkt. In de groote kelders van het voor malige fabrieksgebouw zijn alle technische in richtingen van het bedrijf ondergebracht: een laboratorium met een automatische filmont- wikkelinrichting, de grootste in ons land, die niet minder dan 1600 M. film per uur ontwik kelt en kant en klaar afleven, de installaties voor het opwekken van kracht, luchtdruk en stroom, een lampenpark enz. Parterre, op ge lijke hoogte met de eigenlijke nieuwgebouwde studio, vindt men verder alle noodzakelijke in richtingen van een filmbedrijf: tallooze kleed kamers voor de artisten en figuranten, bad kamers, re quisle ten ruim te, enz. Daarboven zon gelegen een projectiezaal, een extra-studio voor de na-synchronisatie (12 bij 12 M.), waarin ook opnamen voor gramofoonplaten zullen worden gedaan, donkere kamers, een groote kantine voor 20 personen met bjjbehoorende keuken, de kantoren, kluizen voor films, ar chiefruimte enz. Zooals reeds gezegd, zullen ook gramofoon platen worden opgenomen. Dit is een bedrijf op zich zelf, dat onder technische leiding van den heer W Hartog is ingericht. Met de mo dernste hulpmiddelen automatische hydrau lische persen, de nieuwste galvano-plastiez enz. zullen 2000 tot 2500 gramofoonplaten per dag kunnen worden afgeleverd. BIJ de electrische installatie, aangelegd door de firma J J. van Soest te Amsterdam, zijn de nieuwste vindingen toegepast. De stroom wordt als hoogspanning (10.000 volt) ontvan gen en in eigen transformatorhuizen in 220 volt veranderd. Evenals bfj den bouw van de studla en de verbouwing van het oude fabrieksgebouw heeft men er bjj de technische Inrichting naar ge streefd zooveel mogelljk Nederlandsch fabri kaat te gebruiken De geljjkrichters werden vervaardigd door de N V. „Weco" en de lam pen zjjn var. de firma Philips. Dat thans reeds na zoo korten tijd met het maken van opnamen kon worden be gonnen. is vooral te danken aan de medewer king die Cmetone heeft mogen ondervinden van alle gemeentelijke bedrijven en instanties. De Cinetone heeft reeds contracten gesloten voor het maken van vier films in Fransche en Nederlandsche versie. De opnamen van heden geschieden voor een film, getiteld: ..Meisjes ui Vrijheid”, welke film voor Belgische rekening wordt vervaardigd. De buiten-opnamen voor deze film zijn reeds door Cinetone in de Ar dennen gemaakt. Wanneer de blnnen-opnamen van „Meisjes in Vrijheid gereed zijn, beginnen die voor de Nederlandsche film „De Jantjes”. Wjj hebben gemeend, met terzijdestelling der belangen van onzen eigen Omroep het zeer bijzondere programma van Dinsdagavond 3 October, dat reeds In onzen Kath. Radio-gids is gepubliceerd, te moeten wijzigen. Door deze wijziging zal het thans mogelijk zijn via den Huizen-zender het programma van' het Nationaal Crisis-Comlté te beluisteren, w.o. de toespraak van HJC.H. Prinses Juliana. Met den meesten aandrang verzoeken wjj onzen luisteraars Dinsdagavond 3 October om 8.10 uur af te stemmen op 1875 M en deel te nemen aan den lulsterwedstrijdHOE WAS DE VACANTIE? waarover hieronder nadere mededeelingen volgen. Wjj vertrouwen, dat onze Katholieke luisteraars, gezien de groote nooden, welke 'het Nat. Crisis-Comlté tracht te lenigen, ook thans in liefdadigheid niet zullen achter blijven. BU dezen betuigen wij ook onzen dank aan de Directies en Redacties der Katholieke dagbladen, door wier welwillende medewerking de publicatie van deze uitzending mogelijk werd. ringscommissarls hem ten spoedigste te willen opgeven: a. den voorraad bossen witte 6 voets en 5H voets hoepels per 1 October 1933, gemaakt van stokken uit den laatsten oogst; b. den voor- raad honen witte 6 voets en SU voets «tokken De Minister van Economische Zaken heeft met ingang van 2 October 1933 het volgende bepaald: Het verschil tusschen den prijs, waarvoor de TDdelU’ee Graanoentrale haar monopoliepro- ducten zal mogen koopen, en dien, waarvoor zij ze zal mogen verkoopen. bedraagt voor de daarachter vermelde matureerd) ar ƒ5.—; gerst 1.— bakkerij afvallen haver 3. havermout (gedenatureerd) ƒ3.haver mout (niet gedenatureerd) ƒ8.—; haver- gort 8.gort 3gortmout 3.grot- mout (gedenatureerd) ƒ2.dart of kaffir- koorn 1.mllletzaad 1.mout van gerst /130; boekweit 1.boekweitgrutten ƒ2. macaroni ƒ130; vermicelli ƒ130; biscuit ƒ130; koekjes 130; koek en banket 130; ontbijt koek ƒ4.gebak ƒ130; beschuit ƒ130; glu cose ƒ430; tarwebloem 1.26; semolina of gries meel ƒ155; tarwevoermeel (gedenatureerd) 1.spelt 1.bak- en puddingpoeders ƒ1.25; gerstemeel gedenatureerd) ƒ1.gerste- bloem (gedenatureerd) 1.honden- en kat tenbrood 1.maïsmeel 1.verpakte pro ducten, vervaardigd uit granen f 655; rljstemee’. 1.malsveekoeken 1.aardappelmeel ƒ330; arrowroot ƒ330; tapioca ƒ3.50; sago ƒ330; tapioca-voermeel (gedenatureerd) /l. alle soorten stijfsel 4.dextrine ƒ430; plant aardige lijm ƒ430. dat het vraagstuk op welke wijze deze zoo bjj uitstek nationale tak van volksbestaan rich zal kunnen handhaven in hooge mate samenhangt met de beslissingen, welke eerlang genomen zullen worden ten aanzien van de voortzetting der Zuiderzeewerken, met name van de indij king van den N. O. Zuiderzeepolder; redenen waarom zij er onder deze omstan digheden prijs op stellen te verklaren, dat zjj indien deze ’werken worden ter hand geno- men bereid zijn hun volle medewerking te verleenen om tot een voor den Staat voordee- Uge en aan een zoo groot mogelljke werkverrui ming bevorderlijke wijze van uitvoering dezer werken te geraken en Uwe Kamer verzoeken met deze bereidwilligheid bij de ten aanzien van de voortzetting der uitvoering der Zuider zeewerken te houden beraadslagingen •eke- HierbU treft men aan 10 teekeningen van personen en 10 teekenliigen van vacantle-verblljven. Op 3 October ’s avonds tusschen 9.45 en 10.15 uur zal U vla de micro foon door de geteekende personen verteld worden van hetgeen zfj in hun vacantie beleefden, welke 10 vertellingen door de 10 afgebeelde vacantleverblljven worden geïllustreerd. Op briefkaarten van het Nat. Crisis-Cmlté, welke aan alle postkantoren verkrijgbaar zijn, moet nu door de luisteraars worden aangegeven lo. in welke volgorde de hierbij afgebeelde personen gesproken hebben; 3o. over welk vacanUe-verbljjf elke spreker (spreekster) heeft verteld. Derhalve, als persoon no. 5 het eerst spreekt en uit zjjn vertelling blijkt, dat hij in vacantie-verblljf F is geweest, dan schrijft U op uw ei’ persoi de De he< Korten tijd geleden werd besloten tot het stichten van een modem filmbedrijf in de hoofdstad. Thans is aan de Oostzijde van Am sterdam een filmstudio met alles wat daarbij hoort reeds zoover gereed*, dat met het maken van de eerste opnamen is aangevan gen. De nieuwe filmindustrie is gelegen aan Dulvendrechtschekade nabij de brug over Ringvaart. Daar was vroeger gevestigd chemische fabriek „Oranje”, een drie verdie pingen hoog gebouw met een oppervlakte van 36 x 17 M. Dit gebouw met het daarbij behoo- rend terrein werd aangekocht door de N.V. „Citone”, welker directeur, de heer L Bie- dermann, het initiatief heeft genomen tot het stichten van de nieuwe filmstudio. Het volgende adres is aan de Tweede Kamer Cezonden: Geven met eerbied te kennen cmdergeteeken- den, allen aannemers van waterbouwkundige werken en geïnteresseerden bij de Maatschappij tot Aanneming van Zuiderzeewerken (M.A.Z 1, gevestigd te Anna Paulowna en kantoor hou dende te Bussum; dat naast andere groepen der bevolking thans tn ernstige mate door werkloosheid getroffen worden degenen, die bij de uitvoering van groo te waterbouwkundige werken hun bestaan ple gen te vinden; ■4 De gemeente Gendrlngen is bij de samenstel ling der begrooting 1934 gestuit op een tekort van f 80.000, dat op geen enkele manier meer te overbruggen is. B. en W. dier gemeente stellen thans voor een bijdrage van het Rijk aan te vragen van t 80.000 om aldus de begrooting sluitend te ma ken. volgende producten de som per 100 Kilogram: tarwe (geder rogge (niet gedenatureerd (gedenatureerd) 130; fi—rust fi.^~; molenafvallen 1. (gedenatureerd) gedenatureerd) H ET Nationaal Crisis-Comité maakt bekend, dat tiet^programma van den radio-avond op Dinsdag 3 October SA ter inleiding van de nationale inzamellngsweek van het N.C.C., over de beide radio-zenders zal geschieden. De tegemoetkomende houding van de belde radlo-omroepen (A VRO, en K RO heeft het mogelijk gemaakt, dat ondanks een aan vankelijk misverstand, deze uitzending een zuiver nationaal karakter kan dragen. De K.R.O. heeft hiervoor zijn programma op een on gelegen tijdstip ingrijpend moeten wijzigen. Het Nationaal Crisis-Comité wenscht hiervoor zjjn bijzondere waardeering en erkentelijkheid jegens den Katholieken Radio-Omroep uit te spreken. Een half jaar geleden soowat spatte het anti-fascistische comité van RjB P. en OBJ», met ruzie uit elkaar, vooral daar het NAB. last had van cellenbouw door de OB.P. Sinds dien tijd zjjn de partijtjes elkaar weer genaderd en thans krijgen wjj een communiqué, melden de dat het comité weer is opgericht met De Kadt als voorzitter en Bouwman als secretaris. In het voornemen liggen een congres in No- I vember en een Amsterdamache betooging in j December. Ten aanzien van het sub 1 genoemde wets ontwerp merkt de minister van Koloniën op. dat de bedoelde fondsen in 1918 zijn opgerlcnt om daaruit de pensioenen te bekostigen van hen, die op of na 1 Januari 1917 in dienst ge treden zijn van het land. Tevens moeten ech ter, zoolang er nog gepensionneerde landsdie naren zullen zijn, die vóór den genoemden datum in dienst zijn getreden, hetgeen tot om streeks 1973 het geval zal zijn, de bedragen der aan dezen uit te betalen pensioenen jaarlijks ten laste van den gewonen dienst der Indische begrooting worden gebracht. Het bedrag, dat aldus rechtstreeks ten laste vaii de Indische begrooting aan pensioenen wordt betaald, heeft thans ongeveer zijn maximum bereikt (op ie Indische begrooting voor 1933 is daarvoor ƒ53.230.000 uitgetrokken) De uitkeeringen aan de pensioenfondsen vergen bovendien nog f 20.240.000. Deze uitgaven zullen steeds hooger worden. De wettelijke uitkeeringen aan de pensioen fondsen kunnen niet langer uit de gewone mid delen worden bestreden Deze landsbljdragen moeten ook tijdelijk gestaakt worden. De door de pensioenfondsen uit te betalen pensioenen aan de ten laste der fondsen ge pensionneerde, na 1 Januari 1917 in dienst ge treden landsdienaren, kunnen voorshands be streden worden uit de renten van de reeds aanwezige fondskapitalen. Aangezien de toekomst op elk gebied nog uitermate onzeker is. komt het raadzaam voor, de stopzetting der uitkeeringen als crisismaat regel vooriooplg slechts te beperken tot 1933 en 1934. Ten aanzien van het onder sub 2 genoemde wetsontwerp merkt de minister op, dat de jaar bijdrage aan dit fonds bedraagt 400.000, hetgeen indertijd was bepaald om het fonds in evenwicht te brengen. Veilig kan worden aangenomen, dat, wanneer de thans in het fondsreglement voorgeschreven bijdra gen der deelgenooten gehandhaafd blijven, net beoogde evenwicht zal zjjn bereikt. Die wet heeft dat uitgewerkt, zoodat zjj bulten werking kan worden gesteld. Met deze beide voorstellen heeft de Volks raad zich vereenigd. De Minister van Economische Zaken heeft voorts het volgende bepaald: Het verschil tusschen den prijs, waarvoor de Groenten- en Fruitcentrale hare monopolie- producten zal mogen koopen en verkoopen. zal met ingang van den 3en October 1933 bedragen voor: 1. fruit en zuidvruchten, bewerkt of onbe werkt, verwerkt of onverwerkt: le. Sinaasappelen: in kisten of kratten ƒ0.02 per K G. bruto; op andere wijze ingevoerd ƒ0.03 per K.G. bruto; 2e. mandarijnen, citroenen, on verpakte appelen en onverpakte peren 0.02 per K.G. bruto; 3e. verpakte appelen en ver pakte peren ƒ0.04 per K.G. bruto; 4e. bananen ƒ0.03 per K.G. netto; 5e. pruimen, perziken, druiven, abrikozen, frambozen, aardbeien, ker sen en bessen 0.075 per K.G. bruto6e. ge droogde appelen, gedroogde peren, gedroogde pruimen, gedroogde abrikozen, gedroogde per ziken. al dan niet gemengd met vruchten of andere producten 0 06 per K.G. bruto: 7e. ananas, versch en in blik ƒ075 per K.G. netto; 8. vfjfen, dadels, grape-fruits, meloenen en kanteloepen. zoowel versch als gedroogd, f 0.02 per K.G. bruto; 9e. alle toebereide fruit en zuidvruchten, anders dan gedroogd: in verpak king tm. 15 K.G. ƒ0 10 per K.G. netto’ in ver pakking boven 15 K.G. tm. 5 K.G. 0.05 per K.G. netto; In verpakking boven 5 K.G. ƒ0.04 per K.G. netto. n. Versche groenten: 1. witte, 3. savoye. 3. roode kooi 1.— per 100 K.G. netto; 4. bloemkool 2.— per 100 K.G. bruto; 5. sla ƒ2.— per 100 K.G. bruto; 6. toma ten ƒ4.— per 100 K.G. bruto; 7. uien, sjalotten en knoflook 1— per 100 K G bruto; 8. peen per 100 K.G. bruto; 9. spruitkool ƒ2.— per 100 K.G. bruto; 10. doperwten, capucljners. snij- en princesseboonen en andere dergelijke peulvruchten in de peul 2.per 100 K G. bruto; 11. doperwten, capucljners, snij- en prin cesseboonen en andere dergelljke peulvruchten gepeld ƒ4.— per 100 K.G. bruto; 13. asperges ƒ5 per 100 KG bruto; 13. witlof ƒ4— per 100 K.G. bruto; 14. augurken, komkommers, paddenstoelen, kapperse, prei en alle groenten 1.per 100 K.G. bruto. Hl. Gedroogde groenten, andere dan erwten ■r boonen, 10.per 100 K.G. netto. IV. Ingemaakte groenten, al dan niet gemengd met andere producten: le. doperwten, capucljners. riilj- en princesse boonen en andere peulvruchten, al dan niet in de peul, in verpakking: tm. 15 K.G. ƒ0.10 per KG. netto; 15 tot 5 K.G. 0.05 per K.G. netto boven 5 K G. ƒ0.03 per K G. netto; 2e asperges tm. 15 K.G. ƒ0.03 per K.G. netto; boven 15 KG. ƒ0.10 per K.G. netto; 3e. tomatenpuree, alle verpakkingen 0.15 per K.G. netto; 4e. zuurkool ƒ052 per K.G. netto; 5e. augurken, komkommers, paddenstoelen, kappers, prei en elke andere groenten 0.05 per K.G. netto. V- Aardappelen 155 per 100 K.G. netto. Twee wetsontwerpen zijn ingediend, n.L tot le. tijdelijke staking van de jaariyksche uit keeringen ten laste van de Indische geldmid delen aan de bU de wet van 25 Juli 1928«opge- richte pensioenfondsen voor Europeesche en Inlandsche burgerlijke en militaire landsdie naren in Ned.-Indië; 2e. buitenwerkingstelllng van de wet van 30 December 1905, houdende o. m. vaststelling van de bijdragen aan het Weduwen- en Weezen- fonds van burgerlijke ambtenaren in Ned.- Indië. "'briefkaart 5 F en zoo verder onder elkaar. Zoo krijgt U onder elkaar de 10 nummers, waarmede de hierbij afgebeelde genummerd zjjn, doch in de volgorde, waarin de omroeper hen heeft laten vertellen en naast deze nummers de letter van aiding, waarover zij verteld hebben. Oplossingen moeten uitsluitend worden ingezonden op de briefkaarten van het Nat. Crisis-Comlté, waarop aan postzegels butten gewone porto en den toeslag van 3 cent minstens 25 cent moet zjjn bijgeplakt. Daar echter de volle waarde van alle bUge- :te postzegels door het Hoofdbestuur der Posterijen aan het Nat. Crisis-Comlté in contanten zal worden uitgekeerd, worden de luisteraars beleefd verzocht het minimum van 25 cent zooveel mogelljk te verhoogen. De kans op een prijs is echter voor eiken Inzender even groot. Inwoners van Den Haag kunnen gebruik maken van de crisis-briefkaarten voor stadsgebrulk. Deze koeten 3 cent 2 cent toeslag. Inzenders van alle andere plaatsen des lands moeten de crisis-briefkaarten gebruiken van 5 cent 3 cent toeslag. Aan dezen wedstrijd kunnen alle luisteraars mededoen en alle leden van het gezin mogen hun oplossing inzenden. Oplossingen in te zenden tot uiterlijk 11 October middernacht (poststempel) aan het Nat. Crisis-Comlté, Kneuterdijk 20. Den Haag. Als hoofdprijs is door de N V. Nederlandsche Ford fabrieken beschikbaar gesteld een Ford luxe auto naar keuze van den winnaar uit een der standaardmodellen. Onder de oplossing kan men reeds vermelden, welk model Ford luxe auto men het mooiste vindt. In totaal worden er 1500 prijzen beschikbaar gesteld, waaronder: 1 staande Hall-klok, 1 zilveren Theeservies, 1 Radiotoestel, 1 Stof zuiger. Regenjassen, Etsen, Boeken, 1 complete Keukeninrichtlng, Meubelen, 6 Fietsen, luxe kisten met 50 Sigaren etc. etc. Wanneer er echter meer goede oplossingen dan prijzen zijn, wordt er geloot. De trekking der prijzen zal dan geschiede" ten o verst. van notaris W. C. J. J. Baron van Voorst tot Voorst, Bijzonderheden over den uitslag der trekking zullen worden bekend gemaakt in den Katholieken Radio-glds van 21 October as. Men dënke dus bij het inzenden van zjjn oplossing vooral aan de volgende voorwaarden: le. de oplossing moet worden geschreven op een briefkaart van bet Nat. Crisis-Comlté, welke aan alle postkantoren verkrijgbaar is. 2e. op de crisis-briefkaart moet aan de adreszijde voor minstens 25 cent, maar liefst voor meer, aan postzegels worden bjjgeplakt. 3e. de oplossingen moeten geadresseerd worden als volgt: Nationaal Crisis-Comlté, Kneuterdijk 20. DEN HAAri 4e. oplossingen ulterlljk in te zenden tot 11 October middernacht (poststempel), 5e. onder de oplossing vermelde men naam en adres in drukletters. Het secretariaat Algemeenen Keuring aanleiding van een zitter en secretaris had met een der aifi ment van Landboów te Brussel over de Bel gische maatregel appelen, het naj 1. Alleen a Belgische R Wetstraat 32, Woer van p< 3. Deze kp leggen, dat hoeveelheid aangekocht. 3. Het is niet noodlg een certificaat of ver klaring van den N.A.K. over te leggen bU de aanvrage. 4. Er zal voortaan voor iedere zending poot aardappelen, die naar België uitgevoerd wordt, vanwege den N.AK. een z.g. selectleverklarlng worden uitgereikt, die aan den Belgischen con tingenteeringsdienst zal gezonden worden. i Deze zullen verkrijgbaar zijn bjj de ambtena ren van den Plantenziektenkiindtgen Dienst.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 15