Wat deden de I.V.C.B ers? Willy den Ouden 1 EMOS WINT MAANDAG 9 OCTOBER TURNEN NATIONALE KERNDAG Interdiocesane kampioenschappen Wilskracht E.M.O.S.—DE ZWEEF 3—0 VOLENDAM—DE MEER 9—1 SANTPOORT 0-^5 P.H.—N.E.O. 2—4 Kentering in de tweede helft Doelpuntenregen D.H.L.—T.Y.B.B. 5—2 Een goede Delftsche voorhoede GRAAF WILLEM II—G.D.A.0—3 I QUICK I—VOSTA I 3—4 Buitenlandsch Varia Praag in ongeruatheid An der ac honen blauen Donau WILSKRACHT—V.V.Z. 2—6 H. B. C-—SANTPOORT Het Ooatenrykache elftal S.J.C.Donk 51 Net ala de Zuid-Amerikanen Belgiach voetbal V.I.C--D.E.M. 2—3 MISSIEWEDSTRIJD 4 Alround apelera Het internationale programma Een duel voor hel H. B. C.-doel Zwakke middenlinie der groen zwarten De Duit ache Radio-man gewond SPARTAAN—LEONIDAS 2—1 V.VJE. klopt In den titanenatryd tegen Sant poort werd H.B.C. ver pletterd Spanned i i Zy verbetert het wereldrecord 300 Meter vrije alag van Helen Madiaon Het Y kampioen Spannend en fair Willy den Ouden, die wederom een wereldrecord op haar naam bracht De polo-wedatryd x Gelqk spel een betere verhouding Leonidas’ achtertrio op dreef Verdiend, maar geflatteerd Fraai combinatiespel van Emos De Hongaaache tegenpartij zoovele nederlagen jen te incasseeren. f 3. 5. 30 «f 33 1—1 31.-Z scheidsrechter met De gasten er •1 nog eenige malen aan innen de gasten zich een fout in de Wils- De thuisclub heeft een slechten wedstrijd gespeeld tegen de Loosduiners, die echter voor al. dank zij hun nieuwen midvoor C. v. d. Zalm (ex-VHC) hebben gewonnen. Voor de rust was GDA vrijwel steeds in den aanval, doch keeper met dergelijke gaven; 1 is zoo geheel het type van den geboren voetballer. 1. J. 8. Scheffer Essen <Y) 1 min. 5—6 04 10—1 2—2 2—4 iBCSantpoort 5pa rtLeonidaa DHLTYBB 3JC— DONK 2— 0 31 1—3 weet Th. heroveren Hoewel goed op. Het De gasten loopen Haeren aan X hoofd geweldigen tegen- instan- X Spartaansche Bij ordonnantie is door het bestuur van den Duttschen Voetbalbond de bepaling uitgevaar digd, dat bij wedstrijden, waarbij publiek wordt toegelaten, scheidsrechter, spelers en grensrech ters alvorens te beginnen eerst naar het mid denveld moeten kuieren en daar den Duitschen groet brengen! Vosta opent het spel tegen wind in. Oeruimen tijd blijft de bal op het middenveld. Dan kan de keeper der gasten een hard schot van Koop man nog juist tot corner slaan. genomen, levert deze geen resultaat spel gaat vlug op en neer. dan enkele keeren in het buitenspelvalletje. De Inksbuiten van Vosta, een prachtge speler, pro beert met onverwachte schoten Damhuis te ver rassen, doch deze is steeds op z’n plaats. HET OOSTEN II 1ste klasse »H NEO duickVosta Swolle—Achillea Kmoede Zweef 3de klasse Afdeeling A josserPathm. B. 53 3de klasse Afdeeling A Santp. 3Lelden 3.-WitTeyllngen 34 Afdeel ing B DliveoExcelsior Wilhelmus Spartaan 3 11 —Or. Floris 50 Missionarissen, die van de D. H L tribune ten wedstrijd zullen volgen. De titanenkamp tusschen Hongarije en Oos tenrijk was niet zoo .schön” in de stad van den blauwen Donau, als de Weeners hadden verwacht en gehoopt. Het Wonder-elftal, zooals men de Oostenrijkse he ploeg de laatste jaren betitelt, baarde heusch geen wonderen” en slechts kan men zich over het optimisme verwonderen, dat in hen leeft. Vastgesteld kan worden, dat het elftal momenteel op ouden roem teert. heid de kloof zal de Belgische officl htf dan van de Ti nen. HET ZUIDEN le klasse &KWL-RKONS Jitt. B Caesar Kerkr.Chêvrem. £NV—Valkenburg 18te klasse GennepBrab. IKTVVDongen 5VBMULO Wilh.mVenlo Best Vooruit Venl. Boys 40 HET OORTEN I Is te klasse te-Heerenb.Alt lor 0—0 Het Belgische elftal krijgt het volgende lijvige programma af te werken23 October tegen Duitschland in Duisburg, 26 November in Brus sel tegen Denemarken, 17 December tegen Zwit serland. 21 Januari in Brussel tegen Frankrijk. 25 Februari voor het wereldkampioenschap en op 11 Maart en 29 April tegen ons land. Alzoo kunnen de heeren voorloopig vooruit. Het Tsjechische voetbal, dat toch al niet rijk gezegend is met jonge voetbaltalenten, maakt zich hevig ongerust over de berichten, die uit België komen met betrekking tot Raymond Braine. Raymond, die zooals u weet, nog steeds den aanval leidt van het Praagsche Sparta, en op die plaats eenvoudig niet kan worden ge mist. schijnt uitgenoodigt te zijn om met het Belgische elftal naar de wereldkampioenschap pen te gaan in Italië. In Praag verwacht men dat bij deze gelegen- worden overbrugd, die tusechen afs en hem bestaat, waarmede (jechische velden zal verdwij- De 55.000 menschen, die vol hoop en vertrou wen het spel kwamen volgen, keerden niet slechts onvoldaan terug over het onbevredigend resultaat (22), doch voornamelijk over het gepresteerde. Want de oude machine, die voor enkele jaren zoo vlek en onwearstaanbagr liep, heeft wel veel van haar oude kracht ingeboet, ai dient vermeld, dat men met de sam,' zorgen had vanwege geblesseerde s; elftal vertoont wel individueel goed< ten. doch de zoo noodlge samenwi breekt vandaar dat tenslotte een sprong moest worden afgestaan, deze oogenblikken ontbrak het ii aan de kracht en het initiatief i lant werk de schaal naar Weenschi overslaan. fraai doelpunt, geannuleerd. De de klem ge- Ondanks den grooten uitslag waren beide ploe gen tegen elkaar opgewassen en hoewel V.V.Z. de overwinning verdiende geeft 23 de verhou ding beter weer. Het groote verschil lag in de beide doelverdedigers. Die van de gasten was subliem terwijl de Wilskracht dito goede met zeer slechte momenten afwisselde. Wilskracht mist zjjn drie beste spelers. V.V.Z. is volledig. Vanaf den aftrap neemt V.V.Z. den bal mee en uit een moolen aanval geeft de middenvoor zijn club de leiding. 0—1 V V.Z. blijft sterker en beheerscht eenigen tijd het spel, terwijl de V.V.Z -achterhoede met de weinige Wilskracht- aanvallen wel raad weet. Na een serie aanval len van de Zaandammers brengt de rechtsbui ten uit een prachtaanval den stand op 02. Wilskracht komt opoetten waardoor de partijen om beurten In den aanval zijn. Plotseling lost de V.V.Z.-middenvoor van grooten afstand een boogschot wat den WUskrachtkeeper volkomen verrast. 03. Nu is de thuisclub niet meer te houden, doch Goedhart keept alles. Na rust komt Wilskracht wederom geweldig opzetten. Aanval op aanval onderneemt zij tot dat de linksbinnen uit een doelworsteling tegen scoort. 13. N“ een langdurig Wilskracht- offensief benut de rechtsbinnen een voorzet van Westerveld. 23 Nadat het V.VJS.-i een doorboring onter ook weer te roeren en d' krachtdefënsie wordt het 2^-4. Hoewel de strijd gelijk opgaat is V.V.Z. toch gevaarlijker en smaakt het genoegen nog tweemaal te scoren De laatste maal door een blunder van den WUskrachtkeeper 26. In een spannenden. uiterst falren wedstrijd slaagde D. E. M. er in. zich van de debacle van vorige week te herstellen, door V. I. C. met den oneven goal te kloppen. En al geeft de uitslag niet een geheel Juist beeld van den wedstrijd, de middenlinie der Beverwijkers was beter, steunde beter en stelde haar voorhoede daarvoor tot gevaarlijker aanvallen in staat. In het Oostelijke Zwembad te Rotterdam heeft Willy den Ouden Zondagmiddag een met succes bekroonden aanval gedaan op het Euro- peesche record en het wereldrecord 300 M. vrije slag. Het eerste stond op uaam van mevr. Phllip- senBraun met 4 min. 17 2/5 sec.; het wereld record stond ten name van miss Helen Madison (Vereenigde Staten) met 3 min. 59 5/10 sec. De tijd, welken WUly den Ouden maakte, was 3 min. 58 sec., zoodat het wereldrecord van Madison met 15/10 sec. is verbeterd. ingezien zij hun geest- vrjjen teugel lieten en dat verschillende meer ongelukjes er 1 gevolg van h kunnen bleef al evenzeer it, waarbij slechts een ult- rden gemaakt voor den in spil. Sarosi, die een uit nemende partij voetbal vertolkte. mistelling (peters. Het •de kwalitel- •etiing ent- 20 voor in juist in in den aanval óm door bril le zijde te doen 1. A. Walzer 441 'llhelmina, Terwinselen. pnt; 3. B. van Rijn. Precies half drie fluit Bokstart uit Deventer beginnen. De thuisclub trapt af en is direct in den aanval. Een goede voorzet van Smithuis gaat voor langs doel, terwijl even later C. Wiggers uit een fraaie pass van J. Weerkamp rakelings naast schiet. De druk op de Zweef-veste wordt hoe langer hoe grooter en doelpunten kunnen dan ook niet ultbljjven. Toch duurt het nog ruim een half uur voordat de score geopend wordt. Eens denken we Emos te zien doelpunten, als Alfe- rink op een meter afstand een voorzet van Smithuis fraai Inkopt, doch Middelkamp is op zijn plaats en tipt het leer over de lat. De hoekschop levert niets op. Een keihard schot van Weerkamp stuit via doelman en lat het veld weer in, doch een der backs werkt den bal corner. Ook deze hokschop levert geen resulaat op evenals een fraai vleugelschot van Smithuis en een kogel van C. Wiggers. welke door den keeper wordt corner gewerkt Het is echter uitstel van executie, want als even later C. Wiggers doorbreekt, scoort hij met een kei hard, onhoudbaar schot. Een fraaie goal. 10. Dit prikkelt Emos tot nog grootere activiteit en Middelkamp wordt geducht aan den tand ge voeld. Als Wiggers wederom doorbreekt schiet hij hard tegen den paal, doch het terugspringende leer wordt onberispelijk in de touwen geplaatst. 20. Nadat Middelkamp op fraaie wijze een tweetal harde schoten van Wiggers en Smithuis heeft gekeerd is het rusten. Direct na de thee gaat het weer in hetzelfde snelle tempo v-rder. Er is nog geen vjjf minuten gespeeld, als Wiggers de „hattrick’’ verricht, door met een schitterend diagonaal schot Middelkamp voor de derde maal te passeeren. 30. Emos mindert dan het tempo, waardoor de partijen meer tegen elkaar opgaan. Hoewel Emos het gevaarlijkst blijft, doet ook de voorhoede der gasten eenige aanvallen, welke echter meestal ontijdig worden afgebroken door buiten spel. Het is opmerkelijk, dat beide voorhoedes nogal eens In het listig opengestelde buitenspel valletje liepen. De tijd verstrijkt meer en meer en hoewel Wiggers ca. het op verschillende manieren probeeren. gelukt het hun niet. Mid delkamp vaker dan een keer te passeeren. Het doelpunt wordt echter terecht geannu leerd wegens off-side. i De oude Union 8t Gilloise blijft krachtig en fier het pad der overwinningen bewandelen; het elftal gaat krachtig aan de spits van de ranglijst. Lyra en de Standard Club Liegeois houden haar danig in de gaten en de wedstrij den tusschen dit drietal, die binnenkort op het programma staan, zijn zeker niet van belang ontbloot. Belgica werd na enkele successen plots een halt toegeroepen, terwijl de Antwerp F. C. haar moeilijke periode nog niet schijnt overwon nen te hebben. radio-sport-verslaggever, Paul Laven/ die men ook in ons land dikwijls be luisterd heeft, althans had kunnen beluisteren, is tijdens een autorit met zijn wagen over den kop geslagen en deerlijk gewond geraakt. Hoe wel men aanvankelijk voor zijn leven vreesde, schijnt het ergste gevaar nu toch eenigszlns ge weken. De polowedstrljd t YH.Z. P.C.. welke be sliste voor het kampioenschap van Nederland, werd door de Amsterdammers gewonnen met 3—2 (rust 01). Het Y •- rgon met een feilen aanval, welke evenwel door het uitstekende verdedigen van H Z. P.C. werd afgeslagen. Kort daarop zond Schrieder van H Z. P.C. een Uitstekend schot in, dat door Veenstra werd gekeerd. Vlak hierop volgde een moeilijk schot van Jacq. Koehler, dat eveneens werd gehouden. Eenigen tijd wis selden de aanvallen op de beide goals elkander af, waarbij t sterker bleek. Met X schieten is men echter niet gelukkig. H.Z. P.C. nam de leiding met een schot van fcleef <01). Ook daarna bleek het Y sterker in den aanval, maar de afwerking van het offensief liet nog te wenschen over. De rust kwam met onver- anderden stond <01). Na de hervatting wist Jacq. Koehler CY) den bal prachtig op te brengen en daarna aan Bohlander over te geven, die onhoudbaar scoort <1—I). Daarna volgt weer een aanval van H.Z. Sc P.C„ hierna komt een aanval van het Y, waarbij Oostrom Soede tegen de lat schiet. Aan den anderen kant schoot Ingenluyff vlak naast. Eveneens werd gehouden een schot van Rek kers. daarop verschafte Jac. Koehler een prach tige kans aan Bohlander. welke deze echter niet benutte. Vlak hierop kreeg het Y een straf schop toegewezen, die door Bohlander werd be nut (21). Aan den anderen kant viel eveneens een straf worp, welke Rekkers benutte (22). De wedstrijd welke tot nu toe een zeer span nend en dikwijls fanatiek karakter had ge dragen. werd van beide zijden met groote geest drift voortgezet. De scheidsrechter zag zich genoodzaakt Tngen- luyff en Karel Koehler uit het water te zenden. Kort daarop maakte F. v. d. Bosch voor het Y het winnende doelpunt; even later blies scheids rechter J. de Vries het eindsignaal, zoodat het Y den wedstrijd om het kampioenschap van Nederland heeft gewonnen <32). Deze prachtige recordverbetering Is geschied tijdens uitnoodigingswedstrljden welke ter ge legenheid van den beslissingswedstrijd om het kampioenschap van Nederland tusschen het Y en de H.Z. P.C. werden gehouden. Deze wedstrijden hadden de volgende uit slagen: 100 M. vrije slag heeren: (D.J.K.) 1 mln. 3 sec.; 2. H. 5 4 sec.; 3. 8. L. Mooi (H.P.C.) 1 min. 5 sec. en 4. G. Regter (R.Z.C.) 1 min 6 sec. 100 M. schoolslag heeren.: 1. A. Kalken (DJK.) 1 mln. 19 sec., waarmede hij zijn Nederlandsch record met 3/5 sec. verbeterde; 2. L. Korpershoek tR.Z.G.) 1 mln. 191/5 sec.; 3. P. KruiJthof /R.Z.C.) 1 mln. 194/5 sec.; 4. J. v. Woerkom tS.Z.C.) 1 min. 21 2/5 sec. 100 M. rugzwemmen dames: 1. Puck Oversloot (O.D.Z.) 1 min. 213/5 sec.; 2. Truus Baumelster 1 mln. 26 4/5 sec.; 3. N. C. Helms <Y) 1 mln. B. Martin (O.D.Z.) 1 min. 30 2/5 Er was vrij groote belangstelling voor dezen wedstrijd, waarvan vermoed mocht worden iat beide partijen elkander weinig toe zouden geven. En in de eerste helft hebben wij een hoog staand spel van beide zijden te zien gekregen en toen met rust de stand nog 00 was. had stel lig niemand kunnen vermoeden dat het HBC- elftal zulk een inzinking zou krijgen, dat er eigenlijk maar sprake was van één ploeg Jie speelde en de andere slechts lijdend voorwerp zou zjjn. Om precies half 3 verschijnen belde ploegen compleet in het veld. HBC wint den toss _n profiteert eerst van den eenigszlns schuin over het veld staanden wind en met de zon In den rug. Nadat de Jong den bal aan het rollen heeft gebracht, ontwikkelt zich al direct een snel, open spel. Langzaam maar zeker verovert HBC terrein en het is vooral de rechterwing van HBC, en in laatste instantie Tolido, die het de Sant- poort-verdediging moeilijk maakt. Maar Nijssen is voor den Heemsteedschen-aanval een strui kelblok. terwijl Kockx uit het echte keepers hout gesneden schijnt. Toch denken wU HBC de leiding te zien ne men, als Pijpers fraai voorzet en Bierman ,n bukkende houding rakelings over kopt. Maar aan de overzij heeft Santpoort ook pech, als Duindam uitglijdt, waardoor Gemts alleen voor v. d. Burg komt en nog naast trapt. Met eenig overwicht van HBC breekt rust aan met blanco score. De thee schijnt den HBC’ers slecht te zijn bekomen. Al direct vallen de rood broeken aan en door talmen van de Jong kan v. Bakel nog wegwerken, maar Santpoort blijft een gewel digen druk op het HBC-doel uitoefenen en Je verdediging kan zich niet uit dien greep los- BET WESTEN I 1ste klaaab IVllakrWZ 2—6 JIC DEM 1—3 Zolend.De Meer 91 27 1/5 sec.; sec. 3 X 100 J4. wisselslag dames: 1. A. Timmer mans (R.D.Z.) tijd 4 mln. 52 sec., waarmede zij het Nederlandsche record van de Amsterdam- sche zwemster mej. T. Wagner n et 51/5 sec. verbeterde; 2. M. Olsen (R.D.Z.) 5 mln. #1/5 sec 3. C. Luycke (S.Z.C.) 5 min. 12 2/5 sec. 100 M. vrije slag dames: 1. J. Selbach (A-D.Z.) 1 min. 94 5 sec.; 2. R. Mastenbroek (O.Ó.Z.) 1 min. 12 3/5 sec.; 3. N. Mudde (O.D.Z.) 1 min. 12 4/5 sec. 200 M. schoolslag dames: 1. Hesse! (Y) 3 min. 7 1/5 sec.; 2. G. Brotftvers (R.D.Z.) 3 min. 9 sec.; 3. M. Roelants (S.Z.C.) 3 mln. 30 sec. 3 x 50 M. wisselslag estafette heeren: 1. R.Z.C. 1 mln. 39 2 5 sec.; 2. Y 1 mln. 40 sec. D.JK. had den kortsten tijd gemaakt n.l. 1 minuten 38 sec., doch de ploeg werd gediskwa lificeerd wegens te vroeg starten. Phüippus hield z’n doel schoon. De enkele Graaf Willem -aanvallen leverden Lint ca. geen moeite op. Na de rust was GDA direct veel sterker, doch ook nu hield Phtlippus stand. Eerst na 25 min. liep v. d. Zalm door alles heen en scoorde onhoudbaar (01); 10 mln. later benutte v. d. Zalm een voorzet en met een hoog schot was de stand 02. Nadat z’n buurman Dekker tegen de lat, geschoten had. bemachtigde hij 7 mln. vopr tijd een door Philippus gemisten bal en het was 03 voor de bezoekers. Bij Graaf Wil lem kreeg Kemperman veel te weinig steun van de middenlinie, die volkomen faalde, ter wijl v. d. Lans twee goede kansen door onbe suisd schieten verknoeide. 3de klasse Afdeellng B JanJonge Kr. 1—0 ZlodHulbuizen 1—6 3de klasse AMeellng A ÏMM 3—LVV ZEPSDO Vmersf—Olympia Afdeellng B ïKAVForward !wal— Wllskr. 3 3VO DO68 maken. Een kogel van Gerrits springt terug van de bovenlat en kan nog door v. d. BUrg verwerkt worden. Van links en rechts vliegen de ballen over en langs het doel. Het spel is weer 5 minuten oud als Santpoort een vrijen trap krijgt te nemen, waaruit Gerrits den oal in het doel loopt 01. Na den aftrap krijgt Kockx een moeilijken bal te verwerken, weer gaat het op het HBC-doel af en in de 6e minuut ligt no. 2 yla den voet van Ninaber in de tou wen 02. En steeds maar komen de roodbroeken terug, met een fraai open spel, waartegen HBC niets in te brengen heeft. Kortehors is iets te lang zaam voor Smit Drajjer is gedurig zoek, zoodat Ninaber vrij spel heeft. Uit een corner kopt Smit, vla de handen van Draijer. no. 4 in doel Als HBC Ingesloten ia, gaat het nog, maar het zijn angstige momenten als HBC eens ten aanval is geweest, want dan heeft Santpoort meer vrij terrein. Tenslotte komt ook no. 5. als v. Bakel is ge passeerd en v. d. Burg nog tracht door uit- loopen te redden, wat hem niet gelukt en de Jong den bal in het verlaten doel plaatst 05. Ter gelegenheid van de tweede Delftsche Missiewe<T*—"welke van 22 tot 29 October te Delft gehouden wordt, zal D. H. L. op Zon dag 29 October een Missie-wedstrijd speten tegen de Zuidelijke eerste klasse I. V. C. B. vereeniging „Dongen". Deze wedstrijd zal voorafgegaan worden door een défilé van de Delftsche jeugd voor do HET WESTEN II 1ste klasse 3r WillemODA 03 4BCSantpoort 06 5—3 Hoewel de thuisclub een invaller had voor midvoor A. Alsemgeest. bleek zulks op het spel van den aanval van weinig Invloed. C. Alsem geest trad nu als leider van het Delftsche vijf tal op. en goed gesecondeerd door z’n buurlui, zorgden dezen er nu voor, dat het voor de be zoekers een onplelzierige middag werd. In het veld was T. Y B. B. driekwart van den wed strijd sterker. Hun uitstekende halfllnie: Turnhout, Rotte veel en Kamer, stuwde de voorhoede geregeld op, doch dit vijftal bleek lang niet zoo schot- vaardig als Alsemgeest ca. Dit vijftal plaatste de Haarlemsche defensie voor rust voor de las tigste problemen en zelfs Kamer kon op dit open spel maar zelden vat krijgen. Na 5 min. was het reeds 10 voor D. H. L„ toen Ntnab-r een voorzet van Hermsen ineens op z’n schoen nam en Molenaar met een schuiver passeerde. Na dit D. H. L.-succes worden de Boys weer sterker, doch het schieten blijft het zwakke punt. Bij de Delftenaren is dit onderdeel van het spel beter verzorgd en na samenspel van de geheele voorhoede scoort 1. binnen Nühn. 20. T. Y. B. B. geeft nog niet gewonnen, en de Leeuwen krijgen een periode van zwaren druk te doorstaan. Uit een voorzet van v. Hon- schoten ontstaat een langdurige scrimmage voor het Delftsche doel, waarbij een der backs het leder tenslotte zelf over de Hjn werkt, 21. Nog voor rust brengt C. Alsemgeest den stand op 41. Den derden goal maakt hij met een prachtig ver schot en bij den vierden pas seert hij In vollen ren de geheele T. Y. B. B.- defensie. Rust komt met 41. Na de hervatting is het spelpeil zeer slecht. Het spel van voor rust herhaalt zich en T. Y. B. B. is steeds iets sterker. De Delftsche voor hoede is echter lang zoo gevaarlijk niet meer, en doelpunt nog maar eenmaal door Nühn. die met z’n hoofd een voorzet van Hermsen benut 51. Aan Haarlemsche zijde is het Willemse, die na samenspel met Nunnink z’n kans schoon ziet, om den nationalen doelman van dichtbij te passeeren. Einde 52. Scheidsrechter F. van Veen blies onberispelijk. De Quick-verdediging, in laatste Instantie de keeper, heeft uiterst moeilijk werk om stand té houden tegen de vlugge, tactische voorhoede der gasten, waarvan ze zich uitstekend kwijt. Succes komt aan de overzij, als Rooi vink den bal onhoudbaar In den hoek schiet 1—0. Ver woed vecht Vosta om den gelijkmaker, maar X is Koopman, die den bal van Riekhof over neemt en met ’n hard schot den voorsprong vergroot 30. Met dezen voorsprong speelt Quick geruster en nadat de llnks-back van Vosta nog verscheidene malen, door opzettelijk uit trappen, het spel onderbroken heeft, komt de rust. Na de thee heeft Vosta binnen een mi nuut den achterstand reeds verkleind 21. Spit, die schijnbaar last heeft van zijn oude blessure, verlaat dan het véld en wordt vervangen door Ophuis van de thuisclub. Hoe Quick zich ook weert, toch komen de gasten in de meerderheid en zetten den achterstand geleidelijk om in 23. Nu wordt het spel wat ruwer. Een harden schuiver van Ophuis verwerkt de Vosta-keeper tot corner. Deze wordt goed genomen, Oph'tis koptn aar Veldhuis, die eveneens met een kop bal den stand gelijk maakt 3—3. Beide partijen doen er nog een schepje bij op om den winnen- den goal. Hoewel Quick o. 1. de laatste oogen blikken wel wat sterker was, profiteert de in valler Asbreuk dankbaar van een hem geboden kan, door opder den vallenden Damhuis door in te schieten 34. Ofschoon de zwarthemdrn er alles op zetten om gelijk te maken, tn den stand komt geen verandering. De Hongaren, die re tegen hun oude rivalen waren zichtbaar verheugd over het gelijke spel. Echter zijn ze hard op-weg om de Weensche sympathie te verliezen, drift, wel al te veel zoo onstuimig speel, of minder ernstige waren. Het technisd onder de middehnii zondering moet, wtoi prachtigen. jeugdige Bij P. H. waren Asbreuk en H. Franken ver vangen door Hergers en Blom. Ofschoon de strijd gelijk opging en de Almeloërs het laatste half uur zelfs sterk in de meerderheid waren, heeft N. E O. gewonnen, doordat Zonder ca. Trouwe Fortuna op hun hand hadden. De eerste aanval is voor P. H. Hul tink lost een keihard schot, Simonetti stopt vallend juikt op de Hjn. N.E.O neemt den aanval over. Chr. Wanrooy geeft een voorzet en Arendsen tipt den bal in den bovenhoek. O1. Nadat O. Franken voor open doel een dot Tan een kans heeft verknoeid, krijgt NK.O. een hoekschop te nemen, waaruit Arendsen opnieuw inkopt. 02. Onmiddellijk daarop volgt een nieuwe Bomsche aanval. Als Bruggink weg werkt. schiet hij tegen een N.E.O.-speler en numzner drie rolt in de touwen. 01. Dit is P. H toch te machtig en N K O. wordt tot rust teruggedrongen Uit een voorzet van Blom verkleint Euster- brock den achterstand tot 13, met welken stand wordt gedraaid. In de tweede helft heeft NJE.O. direct weer succes als Chr. van War.rooy tegen den paal schiet en A. van Wanrooy den terugspringenden bal inschiet. 14. P. H. neemt dan echter het spel meer en meer tn handen Simonetti tipt een hard schot van Steffens »nog juist over de lat, maar moet even later zwichten voor een diago nalen schuiver van Jansen. 24. De druk op het N.E.O.-doel wordt dan nog grocter en eeni ge malen kruipen de gasten door X oog van de naald. Een fraai doelpunt van Hultink wordt door Starren niet toegekend. De tijd verstrijkt en het einde komt met onveranderden stand. Direct r.a den aftrap ontwikkelt zich een vlug spel en na drie minuten spelen kopt Jonk uit een voorzet van Smit, onhoudbaar in. 10. De achterhoede van De Meer krijgt het zwaar te verantwoorden, aldus de „Maandagmorgen", doch weet voorloopig nog stand te houden. Met een kalm schot weet Molenaar den stand tot 20 op te voeren, waarna Be Bont er met een onhoudbaar schot 30 van weet te maken. Pooyer voert den stand tot 40 op en tot over maat van ramp wordt het vijfde doelpunt door De Meer zelf gemaakt. Nog voor rust is het weer Bont, die het half dozijn vol weet te ma. ken. Na de rust vertoont De Meer wel een ander spel en eerst na een kwartier schiet Jonk een niet te houden bal in. 70. Uit een schermut seling voor doel komt De Meer aar. haar eenlg- ste en verdiend doelpunt. 7—1. Pooyer zorgt dan weer voor het achtste doel punt en Jonk weet met een goeden kopbal den stand op 91 te brengen. Hierna komt het ein de -r Bij Spartaan speelt A. v. d. Ende (ex. H. D. V. 8.) op de backplaats en bij Leonidas de oud- intematlonaal Dr. A. v. Haeren (ex. H.F.C.) op dezelfde plaats. De zwartjes waren technisch verre superieur, tactisch schoten zij nog wel eens iets te kort. Hun overgroote meerderheid konden zij niet effectief maken daar Leonidas' achterhoede met Dr. v. IZ—Z— stand boo&. terwijl Ham in de laatste tie de venijnige schoten van binnentrio retourneerde. Toon Mentinck maakte *n maar wegens offside werd dit Leonidas-aanvallen werden in smoord. In de tweede helft wijzigt Leonidas haar op stelling De blauw-witten geven beter partij, maar de zwartjes blijven uitgesproken sterker, zonder dat het hun voor de wind gaat. Plotse ling trekt Aat v. d. Sande er tusschen uit en passeert de Venrooy onhoudbaar. Nu is Spar taan niet meer te houden. *Uit een through pass van Luypen brengt J. de Geer de partijen op gelijken voet, terwijl dezelfde speler een voorzet van Borremans onhoudbaar inknalt Tenslotte verdedigt Spartaan met man en macht haar voorsprong. Sarosi, die werd opgedragen de spilplaata te bezetten ir. het Hongaarsche elftal, is eigenlijk van huiyuit, om X zoo uit te drukken, midden voor. Hij bezet ook die plaats in zijn club.-Fe- renevaros Als aanvalsleider viert hij triomfen en is een der meest gevreesde aanvallers van de Hongaarsche velden. Intusschen behoort het tot de zeldzaamheden, dat men spelers vindt In het begin reeds is de 8.J.C.-voorhoede veel in den aanval, doch de Gouwenaars laten haar herhaaldelijk in de buitspelval loopen, waardoor verscheidene kansen voor de thuis club verloren gaan. Bij de gasten kwamen de meeste aanvallen van den rechtervleugel, doch verder dan tot eenige corners weten zij het niet te brengen. Na acht minuten volgde een goede aanval van den linkerwing der thuis club en na goed driehoekspel weet Th. Ruigrok onhoudbaar te scoren. De thuisclub blijft nu het meest in den aanval, doch Houdijk ca. weten menlgen aanval onschadelijk te maken, terwijl de Goudsche voorhoede eveneens aan het werk wordt gezet. Uit een dier aanvallen volgt een strafschop voor de Gouwenaars, welke door Janmaat benut wordt. (11). Deze ge lijke stand is echter van korten duur, want vanaf den aftrap gaat het regelrecht op het D O N K.- doel af en met een keurig schot Ruigrok voor S.J.C. de leiding te (2—1). In de tweede helft zitten de dadelijk flink op. doch de S.J.C.-verdediging is voor hen een onoverkomelijk struikelblok. Odk nu brachten zij het niet verder dan enkele corners, maar daarna is het met hun overwicht gedaan en de thuisclub begint het Goudsche doel danig te belegeren. Uit een scrimmage voor doel weet Vos den voorsprong van 8J.C. te vergrooten (31). Ondanks heftige nieuwe aanvallen van DONK weten de Gouwenaars het niet tot doelpunten te brengen. Aan den anderen kant had Vos echter opnieuw succes. (41). terwijl hij even later uit een goed genomen corner ook het vijfde doelpunt voor de th’'‘"c’ub weet te scoren. (51). Dan komt ten slotte onver anderd het einde. In het Concertgebouw te "s-Hertogenboech werd de zg. Nationale Kemdag van de R. K. Gymnastiek Federatie gehouden, waarop de deelnemende keurploegen van de Diocesane Gymnastlekbonden van Den Bosch. Breda. Haarlem, Roermond en Utrecht den strijd aan bonden om het Interdiocesane kampioenschap. De uitslagen luidden: 1. Bisdom Den Bosch, met 1688)4 pnt.; 2. Bisdom Haarlem, met 1650 pnt.; 3. Bisdom Roermond, met 1642 pnt.; 4. Bisdom Breda met 1583)4 pnt.; 5. Aartsbisdom Utrecht met 1321 '4 pnt. Persoonlijk kampioenschap: pnt.; 2. H. Romkens, Wllhelr O.B.C., Eindhoven 539)4 Winfried. Haarlem; 4. Markies. 8.8.8. Breda 430 pnt.; 5. D. Kalb. OBC. Eindhoven; 6. P. Hooyén, David. Tilburg 400% pnt. en M. Vos. Jong Leven, Amsterdam, 400% pnt. Reeds spoedig na den aanvang is D. E. M. aanvallend en Hendrix toont direct zijn talen ten als hij een onverwachts scherp hóekschot nog juist uit zijn doel houdt. De Beverwijkers blijven even druk uitoefenen, maar als V. I. C. de?e heeft doorstaan, trekt haar aanval ook ten strijde en spoedig ontstaat er een levendige, vlotte wedstrijd waarin V. I. C. vooralsnog de gevaarlijkste is. Bij een dezer aanvallen krijgt Dessing den bal goéd aangegeven en met een mooi schot geeft hij de thuisclub de leiding. 1 .jJX E. M. blijft ondanks dit. pittig aanvallen, maatr de achterhoede der thuisclub weert zich naar behooren en zij slagen er dan ook niet tn. den verdienden gelijkmaker te scoren. Vooral in deze periode valt het uitnemende spel van A. Slok op. Even voor dé rust heeft van Westrop met een hoog schot succes en kan Vessies voor de tweede maal den bal uit het net halen. Met deze stand breekt de rust aan. Onmiddellijk na de hervatting zet D. E. M. er. een geweldig tempo in. en reeds na een paar minuten heeft Vlek succes, als hij een hoog sepot lost dat Hendrix verkeerd beoordeelt. Nauwelijks .is er afgetrapt of de Beverwijkers zün alweer terug en forceeren een corner. Deze uitstekend door Langendijk genomen wordt door van Rixtel fraai en hard ingekopt. In drie mi nuten maakt D. E. M. den stand gelijk en zij blijven verwoed aanvallen, maar Blaas heoft er deze middag goed het oog in en weet hun aan vallen of te slaan. V. I. C. begrijpt dat energiek aanpakken de eenig mogelijke oplossing is en brengt dit met een in practijk door een serie goede aanvallen, die het beeld van den wedstrijd onmiddellijk veranderen De kansen blijven gelijk en het is een open vraag wie er winnen zal. tot de Bruyn 5 minuten voor het einde een voorzet mist en de toeloopende van Rixtel met een onhoudbaar schot de overwinning van D. E. M. tot een feit maakt. Rest "nog te vermelden dat de heer Laarmans dezen wedstrijd volgens zijn reputatie floot, dus prettig, rustig en feilloos.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 21