PROVINCIAAL NIEUWS Sr BE kleding CÉrMaat MARKTEN A Vï Wisselkoersen Demi's enllhlen GlLerl-(o)luuml E. Stumpel kamerlid? WEERE DE VIER' NOORDERKOGGEN DE KWAKEL WARMENHUIZEN De ENKHUIZEN GROOTEBROEK NOORD SCH AR WOUDE WAARLAND TER AAR OPMEER VEIL1NG-OVERZICHT UITHOORN SCHERMERHORN HEEMSKERK SCHAGEN WEESP 463e STAATSLOTERIJ HOORN WESTER-BLOKKER BERKHOUT BLOKKER Hun op Het opheffingsbesluit door de Kroon goedgekeurd N.V. KENNEMER SPORTCLUB Al» opvolger van Mr. van Hollen berg Hubar Langebaandraverijen op Zondag f> October 1933 op het Sportpark ets ra werd een nieuwe voordracht opge- Oct. uitgaven de „I>E STREEK" Goud- ge- J. LANOENDUK le M. J1 rijder: eig.; 2e prijs Vauban. elg. K. de Boer’ maanden en 1 jaar gevangenisstraf. De gara- KERBERICHT sase 7067 13257 17056 17676 100.—: 1637 13057. afstand PURMERFN’D Pan- r I. ju V. V. de Blukken. A_s. Maandag- ont- na- Colletce De collecte van de St. Elisabeth- vereeniging heeft 234 35 opgebracht. avond is er in „Het Gouden Hoofd" wederom trainen voor alle leden, onder leiding van den heer A. v. d. Gracht uit Hoorn. Brandstichting. De beide mannen, die in den nacht van 20 op 21 Juli aan den Stamner- 1000. 400. vit men, R. nii telde Marte voorn Wegens werkzaamheden in de kerk zal op de werkdagen, wanneer niet uitdrukkelijk an ders wordt aangegeven de kerk voor het pu bliek des morgens te half negen gesloten wor den. Er is geen H. Mis te 8.15 en 9 uur. lederen dag echter is er een H. Mis te 8.30 uur in het Weeshuis en ook te 830 uur in de Kapel van het St. Jans Gasthuis; beide H.H. Missen zijn voor het publiek toegankelijk. lederen avond is Ver van het moederland. De familie Bruin- mert alhier ontving het droevige bericht, dat uit den mast van het sa. „Nljkerk”, waarop hij haar 24-jarige zoon in de Middellandsche Zee als matroos voer, is gevallen en dood werd op genomen. De begrafenis had te Genua plaats. ZATERDAG, 7 Oct. Vorige 3420 39.45 38.45 1.61 13.02M 7.35 20.75 Zon zich aange die d door Het terdag blijkt i te het niet be van di open ba Kb J. her- „V omsti greet ,H en Q vluct laten Ha ,D wille: waar een i Ik mijn hem _V u iee zoo en v Rayi niet -V re!» 7.69 59.02 9.70K 34.53 48.06% Zond aan de geroepe hü aai kende spoedit woont, naar h gebracl zijn fii Toet P. en het m voord» naar 1 belde I meisje van R hem. doch bloedv middel gehaai kwam, rechte terwijl waren van di se eer voorlo P. I tiuszie plegin gelaat was Z De gedeel kwam heeft ruime bevon 3435 39.70 38.70 lii 20.75 Jubileum Dezer dagen herdacht de plaat- selljke R.K. Tooneelvereeniglng „Ons Genoe gen" het feit, dat zij dertig jaar geleden werd opgericht. Nadat deze vereeniging gedurende 28 Jaren alleen uit heeren dilettanten had bestaan, werd zij in 1931 tn een gemengd R.K. tooneel- gezelschap omgezet, In den omtrek de eerste. De vereeniging. die tallooze malen in en buiten de gemeente met groot succes is opgetreden en zeer veel mooie en zware stukken voor het voetlicht heeft gebracht, heeft op het gebied van tooneeldilettantisme een uitstekenden naam verworven. Volg, ver o kwam van R de get den Ri Hendrl kwam, half te vracht had g< nabij h< Van kelen onderb Van R pen en Duitecl hij d mee g Het de «m zou wi zich ii gebroe nog nl ruim d geklee een tw in de gaf m Van R L. T. B. Op Vrijdag 13 October aanstaande wordt In het R. K. Vereenlglngsgebouw een algemeene ledenvergadering gehouden van den R. K. Diocesanen Land- en Tuinbouwbond, af deeling Heemskerk ook voor de vakgroep veehouders. Op deze bijeenkomst, waar belangrijke zaken aan de orde komen, zal ook nog het woord worden gevoerd door den heer Sjerps. tot begrootmgswijziglng 1931, hetgeen tot gevolg Burgerlijke Stand. Over Augustus en Sept. - - - Geboren: Guurtruida Catharina Maria, dochter van C. Smit en van J. C. Louwe; Teunis Jacob, zoon van A- Benjamin en A. van de Cappelle; Arle, zoon van Jac Borsjes en van Jac. de Wilde. Getrouwd: C. Breg, 23 jaar met W. Plugboer, 19 jaar; K. C. Kossen, 23 jaar met L. Ton, 19 jaar. Overleden: Cornells Suiker, oud 22 jaar, te Alkmaar overleden. peeren. afstand 1720 M. Tijd 2.50 2/5 Niet W Niet geplaatst: Vrijbuiter, Atletha A. Volhoudingxprljs: Handicap le klasse. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Rome Praag Madrid Cursus De tuinbouwcursus van den L. T. B. afdeeling Langendljk is gisteren begonnen met 20 leerlingen. Crisis-Comité Vrijdagavond vergaderde het Crisis-Comité na in langen tijd niet by elkaar te zijn geweest. Besloten werd om 14 October een vlaggetjes dag te houden. Voor twee leden van het Comité die bedankt hebben maakt. De volgende vergadering werd vastgesteld op 31 October as. B, we gens zeer onregelmatig draven, terwijl Sador gedistanceerd werd en Catabora T ingehouden. Blijkens de rekenlrjg en verantwoording wa ren de inkomsten f 137.62)4, t 11835*4; batig saldo f 19.07. handeling van een bestuursvoorstel van den R.K. Bouwpatroonsbond. betreffende het overeen te komen contract uurloon, hetgeen 5 en 4 cent per uur lager ligt dan het bestaande uurloon, welk contract dan 17 maanden zou gelden. Het Hoofdbestuur spoorde tot aanneming van het voorstel aan. Besloten werd accoord te gaan met het voor stel van den R.K. Bouwpatroonsbond. Als candi- daat voor bestuur-bondsraad werd voor de af deeling Heemskerk gekozen de heer Jn. Com mandeur. Zooals reedsg emeld, zal Mr. van Hellenberg Hubar waarschijnlijk met ingang van 1 Jan. as. ontslag nemen als Tweede Kamerlid, wegens zijn benoeming ^>t burgemeester van Rijswijk. Als eerste plaatsvervanger voor Mr. Hellenberg Hubar komt de heer E. J. M. Stumpel te Hoorn op de lijst der R. K. Staatspartij voor. Het is louter toeval dat de gequalificeerde zetel voor den Middenstand nu wordt ingeno men door iemand, die een vooraanstaande plaats in de Mlddenstands-organisatie Inneemt. Immers, door het ontbreken van eenige aan wijzing voor plaatsvervangers in het huidige kles-reglement had het best kunnen zijn, dat deze plaats door iemand uit een andere groep was vrij gekomen. Dan was een zoo belangrijke groep als de Katholieke Middenstand zonder vertegenwoordiger in de Kamer geweest. Omdat enkel door den heer Stumpel een comité van actie was opgericht, kreeg deze bij de Party stemming op 5 Maart j l- enkele honderden stemmen meer dan een der andere candldaten. Het moet echter niet kunnen voorkomen, dat nog geen twee duizend kiezers beslissen, wie de opvolger moest zijn van een der zittende Kamer leden. Moge deze zaak voor.de bevoegde party - instanties mede aanleiding zijn bet kiesregle ment op dit punt te herzien. Bnrgeriyke Stand. Geboren: Theodorus, z. van J. Tromp en M. C. Buis; Grietje, d. van J. de Vries en J. Visser; Jantlne, d. van P. Witte- bol en T. Pijlman; Jacob, z. van N. Kuijper en N. Lambers. Overleden: Pieter Romling, weduwnaar van G van de Gragt. Drent, afstand 2400 M., tyd 3.30 1/5. 2e prijs Diamant Bleu, afstand 2520 M., elg. C. F. Ockhorst, ryderr j. Droog, tyd 3.53 1/5. Niet geplaatst: The Harvester H, Fatima, WiUe Krnia Onder leiding van den heer P. Slot hield de afd. Warmenhulzen van Het Witte Kruis een algemeene vergadering ten huize van den heer H. Slikker. Ds. Seuiyn had een mededeellng, dat In de bestuursvergadering van de Gezinsverpleging overeenkomst was getroffen met Schoor!, dat zuster de Ixx>per hier de patiënten zal komen verplegen. BIJ ministerleele beschikking is ter beschik king gesteld ƒ381.ten bate van de t.b.c.-be- strydlng. Aan de orde was hierop behandeling van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergade ring van „Het Witte Kruis" op 13 October te Amsterdam. Met punt 8 ging de vergadering niet met de voorstellen van het hoofdbestuur accoord be treffende het vormen van een fonds tot stich ting van een kleuterhuis. Ds. Seuiyn sou het zeer gewenscht achten om volgende week nog maals een algemeene vergadering te beleggen. Alzoo besloten. Hierdoor werd de behandeling van den beschrijvingsbrief onderbroken en overgegaan tot benoeming van twee afgevaar digden. Gekozen werden de heeren P. Slot en H. G. Rijs. 25 jaar R. K. onderwijs Wanneer binnen kort op plechtige wijze gevierd zal worden het zilveren bestaansfeest van het in geheel de pro vincie bekende Klooster „Betlehem”, het tehuis voor ouden van dagen, dan zal het tevens een kwarteeuw geleden zijn, dat in deze parochie het R- K. Bijzonder Onderwijs werd begonnen. Bovendien zullen de arme Zusters van het God delijk Kind het feit herdenken, dat zy voor 25 jaar haar blijden intocht deden in onze parochie. Het behoeft geen betoog, dat dit drievoudig ju bileum door alle Katholieken van Blokker op waardige wijze zal worden gevierd. Bereids heeft zich reeds een eere-comtté gevormd. Wat al in die periode is tot stand gebracht, welke zegenrijke arbeid door de Eerw. Zusters met de parochieele geestelijkheid is verricht, kan in dit bestek ónmogelijk worden uiteengezet. Het klooster ..Betlehem” is steeds geweest en zal het ook blijven; een monument van Chr. Naas tenliefde, de trots van Katholiek Blokker. Naast het lager onderwijs bezitten we nog de naaischool, waarvan de resultaten voldoende be kend zyn. Aan het hoofd van het onderwijzend personeel staat de beminde Zuster Anna, onder wier leiding het onderwijs zich aanmerkelUk ultbrcidde. Ongetwijfeld zullen dank en waardeerlng zich by de az. feestviering demonstreeren en zal tot '■'•od de bede gaen: dat Hy tot in lengte van jaren het Klooster „Betlehem" en allen die daar St. Paachalis in het café van den heer C van Dam werd de leden-jaarvergadering ge hóuden van de R. K. Vereeniging van Geiten houders ,J5t- Paschalls’'. Uit het jaarverslag stippen wy aan, dat de vereenlgingssfeer goed )s; het ledental is door de slechte tijden teruggeloopen naar het aantal vyf-en-dertig. De aftredende bestuursleden, de heeren Zevenhoven en A. Hoogervorst, werden kozen De vacature, ontstaan door het bedan ken van den heer A. Uittewaal, werd aangevuld door benoeming van den heer N. Hoogervorst. Vervolgens werden eenige prijzen uitgereikt van de keuring. War. leidiM geven aan de jeugd en de verzorging aan de «Sen van dagen, zal sparen en loonen hun dageiykschen arbeid, gepaard met zoovele opof feringen. m Jonge Wacht Maandagavond ci at. usgroep. Lint a;avond’ 8t. Franciscusgroep. viavond: Sp eekkoor en mondharmo elub. a O”d 8t Tarclsiusgroep. Oberambtmann en Rentner. KortebaanprUs. Maximum afstand 800 meter. Van de 35 ingeschreven paarden startten er 26. wordt gereden: 1 serie van 6 en 4 van 5 paarden. le serie. Geplaatst: Northermann B, 760 M., tyd 1.09 4/5. 2e serie. Geplaatst: Vlieger D, afstand 770 M tyd 1371/5. I 3e serie. Geplaatst: Idylle, afstand 750 M., tyd 4e serie. Geplaatst: Ora Setzer B, afstand 780 M tyd 1.111/5. 5e serie. Geplaatst: Roulette, afstand 720 ML tyd 1.06 3/5. Beslissing: Ie prijs: Roulette, elg. O. Voe, rijder J. Vos, afstand 730 M, tyd 1.07. 2e prijs: Northermann B, elg. 3. M. Schoon afstand 760 M., ryder K. Bakker. 3e prijs Vlieger D. eigenaar en rijder D. de Vlieger, afstand 770 M. 4e prijs: Idylle, ryder D. Pronk, 750 M. Niet geplaatst Ora Setzer B, afstand 780 M. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Leo- nardus. zoon van Adrianus Petrus Antonius v. d. Broek en Anna Stam; Pauw, zoon van J. Zwyn en Geertje Schaper; Alida, dochter van Imke Lieuwen en Guurtruida Cornelia van der Ven- nip; Johannes Maria, zoon van Nicolaas Groot en Marentiana Commandeur. GehuwdCornells Groot van Aalsmeer en Cato Janna Kooiman; Adrianus Joseph Praat van Oudorp en Cornelia Maria Brakeboer. Pater Eeken Bij de familie van den Zeer- eerw. pater Eeken is bericht ontvangen dat Z.E. wegens gezondheidsredenen naar Holland zal terugkomen. Pater Eeken, thans werkzaam te Nangoiodo. in Oost-Afrika hoopt eind December in het moederland terug te zijn. Winkelieravereeniging Dinsdag 10 October des avonds half negen wordt een ledenvergade ring gehouden van deze vereeniging in café JDe Streng” van de wed. v. Egmond. A.D.O. Voor de competitie worden gespeeld. Zondag 8 October AD.O. a—UB.V. a; AD.O 3— UJB.V. 2, 230 uur. R.K. Bouwvakarbeidersbond In het R K. Vereenlglngsgebouw was een ledenvergadering Raadsvergadering De Raad dezer gemeente kwam Vrijdagmorgen bijeen, waarbij afwezig de heer J. Duiker. Na opening met gebed gingen de ingekomen stukken onder den hamer door en werd besloten Gemeentelijke bekendmaking B. en W. ma ken bekend, dat personen, die voor verstrek king van onvermengde margarine in aanmer king komen, zich eiken Dinsdagmiddag van 2— 5.30 uur aan het bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon kunnen vervoegen tot het bekomen van bonnen, tegen welke de margarine door de '''erna genoemde winkeliers wordt verstrekt. In de week van 10 tot en met 17 October wordt op hon no. 11 mi’-'Tine V’k’ T t’ldoo M. K»p_en steeg no. 12 en S. Middelkoop Gravenstraat 40. 4 S. R. C.-nieuws. Voordat de wedstrtjd te gen Z. A. P. aanving bood de voorzitter van 8. R. C. aan keeper Philipsen van Z. A. P„ die zyn 200en wedstrijd speelde, met een toepasse lijk woord van hulde een kistje sigaren aan, waarvoor deze hartelijk dankte. Onder leiding van scheidsrechter Commandeur opende Z. A. P. al dadeiyk een krachtig offensief, dat vóór de rust vier goals opleverde. Wie gedacht had, dat nA de rust de rollen omgedraald zouden worden, zag zich danig teleurgesteld. Z. A. P. beheerschte ook toen het geheele spel en de 8. R. C.-keeper kreeg het hard te verantwoor den. Viermaal verdween nog het zwarte mon ster in de tuowen, waardoor 8. R. C. een wei zeer zware nederlaag kreeg te incasseeren. Het gemle van Ploeger werd danig gevoeld. Twee spelers raakten nog geblesseerd tegen het einde, volgende week tegen Geel-Zwart dijk alhier brand stichtten, zyn veroordeeld tot 19 - - - - gehouder, die hen tot brand stichten aanzette, - kreeg twee jaar. Collecte De opbrengst van de collecte voor het Nat. Crisis-Comité bedroeg 194.10. Jubileum In alle stilte werd dezer dagen gevierd het veertigjarig ambtsjubileum van den heer W. Verboom, brugwachter te Vrouwenak ker alhier. Des morgens werd de jubilaris gehuldigd namens Ged. Staten, door den hoofdinspecteur- directeur. Eenige surperieuren en collega's kwamen den heer Verboom gelukwenschen. Kiezerslijst Hoogheemraadschap De lyst van stemgerechtigden voor het Hoogheemraad schap Noord-Hollandsch Noorderkwartier is gesloten, en ligt gedurende veertien dagen van 9 tot 23 October ter inzage voor de ingelanden ter secretarie van het Hoogheemraadschap Kennemerstraatweg 13 te Alkmaar. Reisvereeniging Donderdagavond kwam de commissie der reisvereeniglng in het R.K. Ver- eenlgingsgebouw bijeen tot oprichting van een reisvereeniglng. De statuten en huishoudeiyk reglement wer den goedgekeurd. De vereeniging draagt den naam: Reisvereeniglng ,j3t. Christoffel”, onder- afdeeling van den RK. Volksbond. Tot bestuursleden werden gekozen de dames ryder J. F. de Boer, afstand 1710 M., tyd 2.45. meJ- M- HoogewerfPekel en mej. A. van der Does en de heeren K. Bruin, J. A. Gouweleeuw Af- en K. de Groot. De heer K. Bruin werd met groote meerderheid van stemmen als voorzitter gekozen. De overige functies werden onderling verdeeld. slotkoersen. Heden 7.64V* 59.01 9.70H 34.56 48.05 Stand 2400 meter. le prijs Stormlooper, elg. J. Vergay, rijder J. f f f 100.—: 1637 1919 5296 6093 6142 6485 7049 8160 10045 13009 18173 19096 Verbetering 5e kl. 12e Ujst: 13037 m. z. 2e Heat, 4 deelnemers, waarvan aankomst is: Sara, 1670 M in 2.41 1/5 sec.; Vrybulter, 1650 M. in 2.42 2/5 M.; Vauban 1760 M. in 2.43 1/5; Atletha A, 1670 M. In 2.44. 3e Heat, tevens beslissende: le prijs Sara, elg J. L. van der Knoop, afstand 1670 M in 2.44 4/5 MI» «jar Ox* FkiHis Vollhn» TT in de kerk te 7 uur op de gewone wijze de oefe ning van de Octobermaand. MAANDAG: des avonds te 8.15 uur Vrouwen congregatie. DONDERDAG. Vrijdag en Zaterdag begint de eerst H. Mis te kwart voor 7. Na de preek wordt de H. Communie uitgereikt. VRJDAG geen congregatie voor de mannen. ZATERDAG te half twaalf biechthooren voor de kinderen; te 4 uur voor de overigen; te 7 uur Lof. ZONDAG de H.H. Missen te kwart voor ze ven, acht uur, half Hen en te kwart voor elf de Hoogmis. Filmavond Op Maandag 9 October "s avonds te half acht zal de heer B. Meintema voor de afdeeling Weere L. T. B. een lezing houden over „Chillsalpeter en de praktyk” in t lokaal van den heer S. LangedUk. Daarna zal een landbouwfllm vertoond worden, getiteld: ,De Nederlandsche Landbouw in de praktyk". Marktpomie. B. en W. dezer gemeente 1 brengen ter algemeene kennis, dat met ingang van 12 October 1933 tot en met 23 November 1933 des Donderdags geen rijtuigen op het Marktplein, langs het Rensgars, het Noord en in de Nieuwstraat mogen worden geplaatst dan alleen gedurende den tyd voor op- of afladen, terwyi het uit- en Inspannen van paarden op van bovengenoemden bond gehouden, Bter be-. het Marktplein, langs het Noord en het Rens- - gars niet zal mogen geschieden. Overtreding zal worden gestraft met een geldboete van ten hoogste 25.of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Eentee weken geleden werd In ,X»e Streek" de stille hoop gekoesterd, dat na alle mlsëre met de aardappelen de bloemkoolcampagne wel wat zou goedmaken. De aanvoeren werden tegen be- hoorlUke prllzen opgenomen en de stand van het tewaa was zoo schitterend, dat men zich niet ton. beter gezegd niet wilde voorstellen, dat het met dit product zou mlsloopen’ De loop der zaken gedurende de laatste week wijst er op. dat alle optimistische verwachtlagen ten opzichte van de bloemkool wel kunnen wor den opgeborgen Duitse hl and. dat In den herfst van 1933 onze bloemkool tegen behoorlijke prij zen kocht en met welk feit men thans ook onwil, lekeurlg rekening hield, blllft uit de markt. De aanvoeren bedragen reeds ver boven de 100000 stuks daags, een getal, dat veel te groot Is voor de blnnenlandsche behoefte. De zouterllen wer ken op volle kracht en waar hun In normale omstandigheden alleen de derde soort ten deel valt, koopen ze thans de beste soorten voor enkele centen per stuk. De hoogste prils, die maar In enkele gevallen betaald wordt, Is 4.70, tweede soort 3.50 per 100 stuks. Thans wordt alles nog verkocht, maar als de export bluft stilstaan, als Dultachland afzijdig- blijft, dan Is het duidelijk, dat ook de zouters en de binnen- landsche handel den aanvoer niet meer kunnen verwerken en zal ook de bloemkool den weg op gaan als de aardappelen.... n.L de belt. Uien bluft bij het oude. De beate brengen 90 cent per baal op, de drielingen draaien ten deele door, nep geldt ten hoogste 155 Van de koolsoorten dagelijks aanvoeren van 3 A 4 wagons, rood noteert van f 1 tot 1.30. geel en wit niet meer dan den minimumprijs I 1.00 tot f 1.35 per 100 K G. In het product kroteia ziet het er ook al vrij somber uit. geen gegadigden en komt men ze kwijt als veevoer. Dank zU het onderscheldelUk mooie weer heb ben we nog geregeld slaboonen en augurken; met de slaboonen blijft het tobben; bet mooiste goed haalt amper een gulden per zakje, augurken blijven gewild en betaald men voor grof en baat nog f 8.— per 100 kilo. Onder deze omstandigheden zal het geen ver wondering wekken, dat de omzet bij het toch zoo ongunstige jaar 1933 nog ongunstig afsteekt Deze bedraagt einde September nog slechte f tegen 898.540.09 In 1933. We moeten al zeer ver In bet verleden teruggaan om een zoo laag omzetcijfer terug te vinden. (Niet officieel) 5de Uaaze, 13e HM Trekking van Maandag 9 October 1933 Hooge Prijzen 15000.—: 961 f 1500.—: 14684 - 1855 5995 10652 1572 9748 13884 200.—: 3545 4926 -- De Ct Zand) beter. De 8. R. C.-junioren speelden uit tegen Con Zelo-juloren te Waarland. 22 gelijk. De verhuurdersvereeniging. Een dezer da gen hield de Verhuurdersvereeniging voor Beha gen en Omstreken een algemeene vergadering. Het bestuur werd uitgebreid met twee leden, zoodat het bestuur thans bestaat uit de heeren C. Barsingerhom, M. Schoen, P. v. d. Oord. A. C. Boeye en F. Schotten By de rondvraag werd door een der leden de wensch geult, rechtskundig advies omtrent het reglement in te winnen, welk voorstel werd aangenomen. Herkenningsoptocht. Voor den herken- ningsoptocht. waaraan medewerking werd ver leend door de landelijke Rljvereeniglngen ,Ju- cephalis” en „West-Frlesland” ter gelegenheid van de winkelweek 1933, zyn door de jury de volgende prijzen toegekend: le prys f 15, A. Posker, 2e prys f 1250, J. J. de Vries, 3e prys f 7.50 J. Deutekom, 4e prys f 5 G. Rempst, 5e prys f 2.50 A. Grootes, 6e prys f 2.50 Letje Breet, 7e prijs f 1 mevr. Baas, allen Behagen; 8e prys f 1 R. Smit, Schager- waard; 9e prys f 1 M J. v. Ryswyk, Behagen; 10e prys f 1 G. ReusSlotmaker, Behagen; 11e prtjs f 1 G. Rempt, Behagen. Met den afzet nn pootaardappelen schijnt het niet bijzonder naar wensch te gaan. Er zul len pogingen in het werk worden gesteld, om ze voor consumptie- en andere doeleinden te kun nen ver koopen. De handel In oonsumptle-aardappelen was deze week een weinig Iseter. De meeste blauwe eigen heimers werden te Broek op LangendUk verkocht voor 3.40—3.60 per 100 K.Q Te Noord -Sc harwoude was het ongeveer een paar dubbeltjes lager. Blanke eigenheimers noteerden 3 30. terwijl enkele partijen Bevelanders worden afgezet voor 3.102.40. Hiervan Is de aanvoer slechts gering, evenals van Schotsche Muizen, die voor de ge wone noteerlng 1501.70 per 100 K.G. no teerden. De koolhande! geeft nog heelemaal geen op leving te zien. Gele kool gaat voor het grootste gedeelte voor den minimumprijs van 1.per 100 K.G. weg. of. zooals de afgeloopen week meermalen is voorgekomen, bluft onverkocht. Enkele mooie partijtjes maken nog wel eens een paar dubbeltjes meer tot 1.30. terwijl een ex tra-mooi het tot 1.40 kon brengen. Roode kool wordt iets beter verkocht dan de gele kool, maar de prUzen munten heelemaal niet uit. Als eens 1501.70 wordt besteed, is er al sprake van een hoogen prlja. Enkele extra- partijen gaan nog wel eens voor 150190 van de hand, maar het gros brengt niet meer op dan 1.40. Witte kool voor zuurkool heeft hoofdzakelUk den minimumprijs van f 1.35 per 100 K.G. opge bracht. De aanvoeren daarvan zdn nog steeds groot. De afwijkende, met een randje bv. gaan onder dezen minimumprijs, maar worden dan niet door de zuurkoolfabrlkanten gekocht. De prijs hiervan bedraagt 0.400.70. De eerste Deenache witte kool te al weer aan de markt geweest. De entrée was nu juist niet zoo buitengewoon schitterend. De prils van dit winterproduct bedroeg ongeveer 1201.50 per 100 K.G.'. terwijl er ook nog voor lager zijn ge gaan. nl. 0.70. De uien bleven deze week vrijwel atatlonnalr. In het midden was er wel een kleine opleving, waarvan Engeland de oorzaak wel zal zijn ge weest. maar de meeste uien zijn verkocht voor f 1303.30. Ook de drielingen rezen tegen Vrij dag. den bootdag. met een paar dubbeltjes van f 0300.90 tot 1.10 per 100 K.G. Gele nep ging ook een weinig omhoog. De doorsnee prijs was ten laatste f 3.104.30. Het was deze week mis met de bloemkool. Langzaam maar zeker ging ze In prijs achteruit. In het eerst bracht de eerste soort van f 6.00 9.00 per 100 stuks op. doch tegen het einde der week kon men de allermooiste koojaen voor 4.00 A 4.50. Er zijn er evenwel ook nog verkocht voor 1.00 A 3.00 net 100. Tweede soort kon dientengevolge ook geen hoogen prijs meer maken en gaat hoofdzakelUk naar de fabrieken. Voor de tuinders te dit weer geen meevaller. De tomatenhandel wordt maar niet beter. Van 3.003.00 zUn de noteerlngen. De meeste A. C en OCa gaan voor 3.00 per 100 K.G. van de hand. Hengelsport-Vereeniging ,xte Baars”. De leden van „de Baars” hielden een onderllngen visch wedstrijd. Door de 64 leden werden In totaal 114 baar zen verschalkt. De grootste baars, 24 cM., werd gevangen door J. v. Schoort Valkoog. Des avonds reikte de waarnemend voorzitter, de heer J. Holtz, in café Boutes aan de 34 prijs winnaars de prijzen uit. Eerste prys. prachtige haardstoel, de heer J. v. Schoort Valkoog, de grootste baars; 2e prijs, schemerlamp, dé heer F. Wiegman; 3e prys, een snoekhengel, de heer J. Schaafsma. By deze gelegenheid herdacht de waarne mend voorzitter den onlangs overleden voor zitter, den heer C. v. Straaien. Slnitingsavond winkelweek. In een com missievergadering is besloten,- den slultings avond van de winkelweek te houden Donder dag 12 Actober in de zaal van het Noord- Holl. Koffiehuis. Tevens zal dien avond de trekking plaats hebben van de lotery. Het muzikale ge deelte wordt verzorgd door een le klas gezel- •chap. 'i't zal een avond weiden van veel kunstge not. De markt wm weer ruim van groenten voor zien en in ’t bijzonder van andijvie en spinazie Deze artikelen liggen vrijwel ala waardelooe over de markt en worden vaak voor een belangrijk deel voor den ateun opgeruimd. Nu zijn de aan voeren buitengewoon groot, waar eerstena het fraaie herfstweer toe meewerkt en verder ook de steunultkeering. waardoor men tenminste de zekerheid heeft, dat er nog iets van terecht komt. Hoe goed de bedoeling ook moge zUn. men vraagt zich toch wei eens af bil meerdere artikelen in hoeverre deze steunregeling een gunstige uit werking voor den tuinder heeft, doordat het een met het ander nu geen geld opbrengt. Andijvie toch van buitengewonen ontvang en kwaliteit kon het ala uiterste noteerlng nog niet verder brengen dan 80 A 85 cent per 100 krop op den Voor slaboonen. waarvan -j nemen, waren de om- «rmd'vheden ook nog allesbehalve gunstig. Zelfs het neusje van den zalm" kon het nog niet verder brenaen dan 9 gulden per 100 K.G. voor AMSTERDAM. 9 Oct. Ter Veemrakt waren heden aangevoerd: 570 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwaliteit 5665, 2e kw. 48—54, 3e kw. 3846, mindere soorten 3036 p. K.G. slachtgewicht; 127 melk- en kalikoeien, per stuk 130—180; 134 vette kalveren, le kw 52—60. 2e kw. 40—50, 3e kw. 30—38 per KG^ levendgewicht; 74 nuchtere kalveren per stuk 48; 101 schapen, per stuk 1420; 664 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 45— 46. zware varkens 4344, vette varkens 41—a Pot K.G. slachtgewicht; 32 paarden per stuk 50—90; 4 wagons geslachte runderen uit Dene marken. ALKMAAR. 7 Oct. Eieren. Aanvoer 106 080 eieren. 58/60 4.805.10, 00/63 4.90530 83/04 5.00—5.40; Klein 40/50 3.30—4.50, Eendeleren 3.103.30 Aanvoer 16.000 stuks ALKMAAR. 9 Oct. Veemarkt. 77 vette koeien 110.00935.00. handel redelijk 33 graskalveren 23.0039 00. 3 vette kalveren 40.0060 00. Idem Per K.G. 0.700.90, 14 nuchtere slachtkalverea 0031.00. 284 vette varkens per K.G. 0 300 41. Handel goed AVENHORN, 7 Oct. Coöp. Land- en Tuin bouw-’ en Markt verven. Avenhorn en Omstreken. 8500 K.G. Roode kool 1.001.60, 5000 K.G. Gele kool 1.001.30 per 100 K.G. 25000 K.O. Uien: groote maat 1.701.90. gewone maat 1.40—IM. drielingen 0.801.00, nep 2.402 80 per 100 KG 130000 stuks Bieten 3.206.30. 130.000 kleine 2.16 3.00 p. 100 stuks 600 manden Augurken van 6 K.G.: grof 0 4X basterd 0.35. stek 013. bommen 0.17 per 6 K.G. 40000 K.G. Wortelen: Flakkee. verbeterde 1.701.90 tier 100 K.G. BLOKKER. 6 Oct. Marktbericht „Op Hoop van zegen". Groenten en Fruit. Andijvie 1.10—170, Bloemkool le soort 3.10—5.60. Idem 3e soort 1.90 3.00, komkommers 1.101.30, geele kool 1.10, roode kool 1160. sla 130. slaboonen 4(30. snljboonen 1417. wortelen 3850, Blsmark 5.10 —740, Calvll 8.90—14.00. Transp 14—31. Boldat 933. Eva Baltet 1018. Magerlete 1430. Ltgl- pont 1419. Groninger kroon 4.800.10. Maagden. 70.10, zwarte tomaten 3400. druiven 1827, meloen 1016. noten 1314.30. perzleken Jac. Ctbel 7.408.00. Converens 1416, Klza 77 00. Boerengroen 4505.30. Br. Seedling 3.907 50, Claps Bon Louis 1437. Conselje 77.50. Diamant Hardl 1832. Glese Wildeman 7820. reinet 5.009 00, Gratlool 4.805.10, Kleermaker 4.906 10. Pr. v. Engeland 0.509.60. Novo 550— 9.10, Bre Clay 750—10.70. Zoete Ermgaard 7 8.10. William 810. Calebas 620—7.40. BOVENBARSPEL. 7 Oct. Aardappelen 46 baal Due poters 180, 50 baal bonte 150. elgenh. 1.10— 120 per baal. Groenten. Uien grof 050. groote ^ele 050020... drielingen 0 40. nep 1551.40 peroaal. aanvofer' 138 baal: 114430 stuks bloembool, le soort 3.60-n K 5.40. Idem 2e soort 1 503 70. Idem 3e soort 150 320 jier 100 st. 17735 K.G. roode kool 1150 per 100 K.G. 37200 K.G. gele kool 1120 per 100 K.G. 15860 K.G witte kool 1.351.30 per 106 K.G. 354 zak slaboohen 0201.06 per 15 K.QJ 7000 K.G. bieten groote 0.60 per 1000 at. Afslagver Beemster. Purmerend en Omstreken. 7 Oct. Grof le 0.50. Idem 3e 042. B asterd le 0.41, Idem 3e 0 32: stek 0.130.14. bommen 0.33. HEM. (Zulderkogge). 6 Oct. Groenten en PruB. Bloemkool le soort 3.606.00, Idem 3e soort 1.80 2.50. slaboonen 2.008.60. snljboonen 3.60—r 16 00. sla 0.500.70. andijvie 0 60—120. Boere- groen 3 804.60, Gratlool 4 306.60, Consulten 6.10— 10.00. Elza 7 0010.00. Maagde 7 40—9.80. Bonne Louise 1432. Hardy 1731. Doyonne 30, druiven 2029, meloenen 714. tomaten 3 60 4 90. Tomaten A 4 60 B 6.C 4.—. HOORN, 7 Oct. Vee 1 Zeug 50. 13 chrammen 19—33. 77 biggen 10—17. 616 schapen 817, paarden 150335. handel vlug. LEIDEN. 7 Oct. Boter Prima fabrleekboter (contr.) 1.70. prima boeren 1.66150. Aanvosr 510 K G Handel matig. Turf. Lange 78 per 1000 stuks Aangevoerd 140 000 stuks NOORD-8CHARWOUDE. 9 Oct. 335 K.G. Spercleboonen 4.308.90. 4500 K.G. Uien: Nep 2.60—3.70. Drielingen 1.10120. Uien 1.50. 9800 K.G. Kroten 0 60. 5000 K.G. Roode kool 1.00 1.30. 74400 K.G. Gew. witte kool 1 25 3500 K.G. Gele kool 100 OUDEWATER, -9 Oct. Kaasmarkt. Aanvoer 64 partijen. 3880 stuks. 14400 KO le soort 24.00 26 00. 3e soort 31.00—23.00. Handel matig WARMENHUIZEN, 7 Oct. Heden besteedde men voor gele nep 3.50—3.70. drielingen 050—020. uien 1.701.80. uien (groote) 3.00. peen 170— 150. kleine peen 0.600.70. bleten 0.60. slaboonen 5 90—7 30, roode kool 1.00—140. gele 100. eigen heimers 3.10—3.40. blauwe 3.00 per 100 K-G. ZWAAO. 6 Oct. Velllngsveren. .Bangert en O. Groenten en Fruit. Tomaten A 460. B 600. C 400. CC 300: slaboonen 310. snljboonea 58. druiven 19—34. noten 14—17. splanele 3—810. postelein 2.706.00. roode kool 100—330. gele kool 10°. sprultkoot 5—6. uien 10—330. augurken 3—13. Jac. Lebel 810—1060 Trang Cuzel 14—18. Goud renet 8—16. Peeent 8—11. zoet 4—427. allee per 100 K.G Bloemkool 240650. sla 0.06—120. wor telen 210—590. Meloenen 4—IV Buis Bon 16—2J- Hardl 17—26. Norv 530—1400. Glese 670—950. Boeregroen 46. Kleeremaker 5—630. 18. Kleepeer 530600. Elza 91370. Commies 3342, alles per 100 stuks. die Bonder draad en 6 gulden voor met draad De anUboonenaanvoer Is hoegenaamd van beteekenls. namelijk gemiddeld 3 A 400 K G dag en dan zUn kwaliteit en prUs zeer ulteaZ loopend. u' De sprultkool begint ook weer een plaatste te K%n ddï? ren de pMJzen ook al reeds ongunstig. Vanaf s gulden werd als uiterste prijs 6 gulden per los K G besteed - De- Inaet is hiermee dus ook M weinig bemoedigend. Bij toenemend aanbod kreaw ook de bloemkoolnrtls het kwaad te verantwoor. den. Boven 6 gulden per 100 stuks werd op den laatsten velllngsdag niet neergeteld BH ruim aanbod liepen de wortelenprUaan vm veel naar beneden De laatste- noteerlng llen 1.406 60 per 100 boa. Bleten prijsden tot 6 gulden per 1000 Voor de sla. waarvan dagelijks nog oen 2000 stuks ter markt komt, liep de noteerlng van M cent tot I 2.60. Met den tomatenprijs liep het nog steeds slecht. De aanvoeren loopen per dag nog tot ruin 9000 K.G., een flink kwantum dus De midden prtte voor A en B liep om de 3 gulden. Op de laatst gehouden Augurkenmarkt werd nog even 30.000 KG. aangeboden, dus van groote beteo- kenls Is het niet meer en vanaf deze week zal dan ook maar eenmaal meer veiling gehouden worden en wel op Zaterdag. De prijzen bleven on vrijwel gelijke hoogte als vorige week, dus liep de prtte voor grof om de prllzen van 1.30 tot I 15a per 100 K.G. Meloenen komen er nog slechte enkele honderden per dag met weinig verande ring In prils. De frultaanvoer was weer ruim bil een matigen handel. Over het algemeen laten de appelenprtjzen wel wat te wenschen over vooral voor keukenfrult. pe handappelen kwa men er nog redelijk onder uit. wat ook met da handperen. uitgezonderd de maagden, bet geval waa. Stoofperen waren ook maar zeer matig in Prtte Druiven konden het bil ruim aanbod niet ver der brengen dan 30 A 38 cent per K.G. Ondanks het slechte weder in den morgen, was voor deze sluitingscourtes tamelijk goede belangstelling. Aangevangen werd met een prljzendraverlj 4e klasse. Wladimir als favoriet stelde niet teleur, terwijl Wilhelm de beenen meerdere malen kwytraakte Xiphias werd wegens telgang gedls- qualiflceerd. zoodat B. ten Hage met Ulysses twee geplaatst werd. De handicép-heat 2e en 3e klasse werd in 3e heats door Sara gewonnen. De eerste heat, waar 10 paarden In startten, gewonnen door Vrijbuiter, terwijl 3 paarden, Ulysses. Robbedoes B, Paulowna S, werden gedisq. wegens zeer onregelmatig draven; Sador' werd gedlsqualificeerd, terwijl Catabora T werd ingehouden. De tweede heat bracht na vinnigen strijd Sara de overwinning op Vrybulter. De 3e heat, tevens de beslissende, was weder voor Sara, gevolgd door Vauban. die een goede cours liep, doch door slechten start zijn 40 M. niet kon inloopen. In de Heerryderscours van de 6 paarden wa ren drie favorieten. Diamant Bleu was op papier nummer één, terwyi Oberambtmann en The Harvester H veel vertrouwen genoten. De uitslag was echter geheel anders, Storm- looper wist zeer spoedig Rentner te passeeren en stond de leiding niet meer af. Diamant Bleu kwam geweldig opzetten, doch 120 meter zyn niet zoo gemakkelijk ingehaald, met plaatsing van een. Korte baan. 1 x 6 en 4 x 5 paarden starten Na de volbrachte 5 series had Roulette de snelste Ujd. in 1.06 3/5, terwijl Vlieger D, welke niet Was uitgereden, zyn serie in 1.07 1/6 liep. By de beslissing herhaalde eerstgenoemde haar prestatie en won deze laatste cours onbe dreigd. OctoberprtJa. PrjjzendraverU 4e klasse. Af stand 1700 M. Van de 10 jiaarden blijven Xan tippe en Vendu op stal. le prys 250.— Wladimir, elg. C. H. de Vries, rijder M. Biderius, afstand 1660 meter, tyd 2.46. 2e prijs 50.—, Ulysses, eig. K. Korver, ryder Bas ten Hagen, afstand 1720 meter, tyd 2.46 4/5 Gedlsqualificeerd wegens telang Xiphias, 1700 meter, in 2.46 4/5, in handen van D. de Vlieger. Dit lot onderging Wilhelm in handen van den eigenaar O. de Lange, wegens galop- heeft. dat het dienstjaar 1931 sluit met een batig saldo van 10.866.82. Gewijzigd worden de retributle-verordening, de winkelsluitingsverordening, de slachthuis- en vleeschkeuringsverordenlng en de veldwachters- verordening. Benoemd wordt tot lid-werknemer van de commissie van bijstand voor werkverschaffing en steunverleening aan werkioozen de beer M. Sltvast. De steunverleening aan crisls-werklooBen. de rekeningen van het woningbedrijf, het slacht- huisbedrljf en vleeschkeuringsdienst en van openbare werken worden voorlooplg vastgesteld en evenzoo de rekening der gemeentedienst 1932. De ontvangsten van den gewonen dienst op 179 099.66 en de uitgaven van den gewonen dienst op 177.37227. De kapltaaldienst sluit met een nadeellg saldo van 22317.48. De vergunnlngsrechtverordenlng wordt wijzlgd, waarby het college van B. en W. zelf standig als schatter optreedt. De heer Könst vraagt of B. en W. bij het schatten der dranklokalltelten rekening willen houden met de tijdsomstandigheden, hetgeen de burgemeester toezegt. Tot Lid der commissie tot wering van school verzuim In de vacature J. v. d. Neut wordt benoemd de heer J. Klstemaker. Het afwezige raadslid de heer J. Duiker heeft in een schrijven verzocht het agendapunt aan te houden betreffende de Instructie voor de verloskundige, belast met de armenpraktijk. Het voorstel-Konst wordt aangenomen met 6 voor en 4 tegen. De uitvoering van werken, het maken van een mestput en het aanbrengen van de noodige ver anderingen, verkeert in een vergevorderd sta dium. Het crediet zal echter met f 1700.wor den overschreden. Daarom stellen B. en W. voor dit crediet te verhoogen tot 7200. Na eenige bespreking wordt dit crediet toe gestaan. Tegen stemde de heer Nederland. De watervoorziening van hit openbaar slacht huis door het slaan van een Nortonpomp zal volgens berekening een voordeel opleveren van Jaarlijks 650. Wethouder Verwoerd acht geen betere oplos sing mogeiyk, waarna een crediet van f 13.500. ter beschikking wordt gesteld. Gemeenteraad. Vrijdag j.L was de raad dezer gemeente in openbare zitting byeen. Het Wit Gele Kruis zag haar verzoek om f 225.subsidie toegestaan, eveneens de Ver eeniging van Dlac. der Ned. Herv. Kerk in de Classis Hoorn een bedrag van 75. De caféhouders moesten een teleurstelling boeken, wegens niet goedkeuring door Ged. Staten van het vorige raadsbesluit, waarby de grondslag biljarten uit de pers, belasting werd gelicht, met welk besluit de raad noodgedwon gen accoord gaat. Een verzoek van den Bond v. Caféhouders om by verordening te bepalen, dat koffiehulsbedry- ven worden gelijk gesteld met winkels en loge menten wat betreft de personeele belasting, wordt door den raad aangenomen. Den heer J. Beemster, die reeds tientallen jaren ambtenaar was, belast met X toezicht op de naleving der bouw- en wonlngverordening, werd op de meest eervolle wijze op zyn verzoek ontslag verleend met ingang van 1 Jan. ’34. Vervolgens ging de raad accoord met het voorstel van B. en Wde woning by de O. L. school wederom tot wederoi>zeggens toe te ver huren ad 360.per jaar. Den heer S. Zwart hoed, ambtenaar der secre tarie, werd ziekteverlof verleend. Als tljdeiyk plaatsvervanger is benoemd de heer J. Boukenc tegen een salaris ad ƒ80.per maand. Volgde vaststelling Gemeenterekenlng 1932. Betreffende de aangeboden begroeting 1934 geeft de voorzitter reeds eenige gegevens. Gewone dienst: uitgaven ƒ160 090.25. vangsten 133.773.25, alzoo een geraamd deelig saldo van 12.015.05. geplaatst: Vera Brook, Frits, Varia en W. -prijs. Handicap 2e en 3e klasse >50 meter. Van de 12 paarden komen .-y en Our Uhlan B niet aan den start. Heat aankomst: Vrybulter, 1650 3.412/5, Ulysses, 1650 M. in 2.414/5. Gedlsqualificeerd: Ulysses, Robbedoes Paulowna 8, wegens galoppeeren; Chllene gens zeer onregelmatig draven, terwijl By K. B. is goedkeuring verleend aan het besluit van Prov. Staten van Noord-Holland tot opheffing van de bannen in de Vier Noorder Koggen als afzonderiyke waterschapsbesturen. Het aantal waterschapsbesturen in Noord-Hol land vermindert daardoor met een twintigtal. Eerder werden reeds opgeheven de drie bannen in het heemraadschap Wormer, Jlsp en Nek. De Inning der lasten en de verdere admlni- «tratie van de bannen wordt nu in de Vier Noorder Koggen overgedragen aan het te Me- demblik zetelende bestuur van het heemraad schap de Vier Noorder Koggen, terwijl in de voormalige bannen het voeren van schouwen wordt opgedragen aan colleges van sehouw- Ineesters, uit de ingelanden gekozen. Op voorstel van hoofdingelanden der Vier Noorder Koggen zal voortaan de waterschaps- omslag vooral wegens de toenemende kosten van wegenonderhoud ook over de gebouwde eigendommen worden geheven, waardoor de landerijen worden ontlast. Het hoogheemraad schap Noord-Hollands Noorderkwartier belast zich met de inning, tegeiyk met zyn eigen om slag. 1I11KEU»K W' begint af te den zalm” kon laatsten vefltnaradag het aanbod het neusje

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 2