I Wat deden de I.V.C.B. i ers? Willy den Ouden EMOS WINT MAANDAG 9 OCTOBER i TURNEN NATIONALE KERNDAG Interdiocesane kampioenschappen V.V.Z. klopt Wilskracht I SPARTAAN—LEONIDAS 2—1 E.M.O.S.—DE ZWEEF 3—0 VOLENDAM—DE MEER 9—1 SANTPOORT 0—5 P.H.—N.E.O. 2—4 Kentering in de tweede helft Doelpuntenregen D.H.L.-fEY.B.B. 5—2 Een goede Delftsche voorhoede GRAAF WILLEM II—G.D.A.0—3 QUICK I—VOSTA I Buitenlandsch Varia Praag in ongerustheid An der schonen blauen Donau WILSKRACHT—V.V.Z. 2—6 H, B. C.-SANTPOORT Het Oostenryksche elftal S.J.C.—Donk 5—1 Net als de Zuid-Amerikanen De Hongaasche tegenpartij Belgisch voetbal V.I.C.—D.E.M. 2—3 MISSIEWEDSTRIJD Alround spelers Spannend en fair 4 i IJ Zwakke middenlinie der groen zwarten De Duitsche Radio-man gewond Zij verbetert het wereldrecord 300 Meter vrije slag van Helen Madison H I In den titanenstrijd tegen Sant poort werd H.B.C. ver pletterd 4 Het internationale programma Alaoo kunnen de boeren wxKtoopig vooruit. Willy den Ouden, die wederom een wereldrecord op haar naam bracht Gelijk »pel een betere verhouding Verdiend, maar geflatteerd Leonidas’ achtertrio op dreef Fraai combinatiespel van Emos De polo-wedstryd Spanned Een duel voor liet H, B. C.-doel tot gevaarWker aenvaUeu ia staat Het Y kampioen <L schot 3. 5. II 24 Dr. 1—1 t Spartaansche *n Direct na Jenen en Je De gasten er i nw met dergelijke gaven; *t la zoo geheel het type van den geboren voetballer. BW ordonnantie 1» door het bestuur van den Duttschen Voetbalbond de bepaling uitgevaar digd, dat bij wedstrijden, waarbij publiek wordt beert met onverwachte schoten Damhuis te ver rassen, doch deze is steeds op z'n plaats. 6—6 10—l 0—8 0—6 2—1 62 weet Th. heroveren HET WESTEN II 1ste klam 3r. Willem—ODA 1BCSantpoort 3 partLeonidas □HLTYBB 3JCDONK Philippus hield s'n doel schoon. De enkele Oraal Wlliem-aanvallen leverden Lint ca. geen moeite op. Na de rust was GDA direct veel sterker, doch ook nu hield Philippus stand. Eerst na 25 min. liep v. d Zalm door alles heen en scoorde onhoudbaar (01); 10 min. later benutte v. d. Zalm een vooraet en met een hoog schot was de stand 02. Nadat z'n buurman Dekker tegen de lat geschoten had. bemachtigde hU 7 mln. voor tijd een door Philippus gemlsten bal en het was 03 voor de bezoekers. BW Oraal Wil lem kreeg Kemperman veel te weinig steun van de middenlinie, die volkomen taalde, ter wijl v. d Lans twee goede kansen door onbe suisd schieten verknoeide. Sarosi, die werd opgedragen de spüpiaats te bezetten in het Hongaarsche elftal, 16 eigenlijk van huis uit, om 1 zoo uit te drukken, midden voor. Hij bezet ook die plaats in zijn club. Fe- rencvaroa. Als aanvalsleider viert hjj triomfen en is een der meest gevreesde aanvallers van de Hongaarsche velden. Intuascben behoort het tot de wkHaain heden, dat men spelers vindt 3de klam Afdeeling A Bantp. 2Lelden j.-Wlt—TeyllnKen 3—4 Afdeel ing B OllveoExcelsior Wilhelmus Spartaan 2 11 31.-Zw.Or. Floris 0 HET ZUIDEN le klasse RKWLRKONS Jltt. B.Caesar Kerkr.Chévrem. £NVValkenburg 1ste klasse GennepBrab. tKTVVDongen 3VB—MULO Wilh.m.Venlo Best Vooruit Venl. Boys 40 HET OOSTEN I 1ste klasse ‘a-Heerenb.Altior 0—-0 2de klasse Afdeeling B H. JanJonge Kr. 10 /lodHulhuizen HET OOSTEN 1ste klasse 3H NEO 3uickVosta ZwolleAchilles Emosde Zweef 2de klasse Afdeeling A xisserPathm. B. 52 toegelaten, scheidsrechter, spelers en grensrech- j ters alvorens te beginnen eerst naar het mid denveld moeten kuieren en daar den Duitechen groet brengen! Het Tsjechische voetbal, dat toch al niet rijk gezegend is met jonge voetbaltalenten, maakt zich hevig ongerust over de berichten, die uit België komen met betrekking tot Raymond Braine. Raymond, die zooals u weet, nog steeds den aanval leidt van het Praagsche Sparta, en op die plaats eenvoudig- piet kan worden ge mist, schijnt uitgenoodlgt te zijn om met het Belgische elftal naar de wereldkampioenschap pen te gaan In Italië. In Praag verwacht men dat bij deze gelegen heid de kloof zal worden overbrugd, die tusschen de Belgische officials en hem bestaat, waarmede hü dan van de Tsjechische velden zal verdwij nen. maken. Een kogel van Gerrits springt terug van de bovenlat en kan nog door v. d. Burg verwerkt worden. Van links en rechts vliegen de ballen over en langs het doel. Het spel Is weer 5 minuten oud als Santpoort een vrijen trap krijgt te nemen, waaruit Gerrits den oal in het doel loopt 01. Na den aftrap krijgt Kockx een moeilijken bal te verwerken, weer gaat het op het HBC-doel af en in de fle minuut ligt no. 2 vla den voet van Ninaber in de tou wen 02. En steeds maar komen de roodbroeken terug, met een fraai open spel, waartegen HBO niets in te brengen heeft. Kortehors is iets te lang zaam voor.Smit. Draijer is gedurig zoek, zoodat Ninaber vrij "prl heeft. Uit een corner kopt Smit, via de handen van Draijer. no. 4 in doel Als HBC ingesloten Is. gaat het nog, maar het zijn angstige momenten als HBC eens ten aanval is geweest, want dan heeft Santpoort meer vrij terrein. Tenslotte komt ook no. 5, als V. Bakel is ge passeerd en v. d. Burg nog tracht door ult- loopen te redden, wat hem niet gelukt en de Jong den bal in het verlaten doel plaatst 06. De Quick-verdediging. In laatste Instantie de keeper, heeft uiterst moeilijk werk om stand te houden tegen de vlugge, tactische voorhoede der gasten, waarvan ze zich uitstekend kwijt. Succes komt aan de overzij, als Rooi vink den bal onhoudbaar in den hoek schiet 10. Ver woed vecht Vosta om den gelijkmaker, maar 't is Koopman, die den bal van Riekhof over neemt en met 'n hard schot den voorsprong vergroot 20. Met dezen voorsprong speelt Quick geruster en nadat de llnks-back van Vosta nog verscheidene malen, door opzettelijk uit trappen, het spel onderbroken heeft, komt de rust Na de thee heeft Vosta binnen een mi nuut den achterstand reeds verkleind 21. Spit, die schijnbaar last heeft van zijn oude blessure, verlaat dan het veld en wordt vervangen door Ophuls van de thuisclub. Hoe Quick zich ook weert, toch komen de gasten in de meerderheid en zetten den achterstand geleidelijk om «n 23. Nu wordt het spel wat ruwer. Een harden schuiver van Ophuis verwerkt de Voeta-keeper tot corner. Deze wordt goed genomen. Ophuis koptn aar Veldhuis, die eveneens met een kop bal den stand gelijk maakt 33. Beide partijen doen er nog een schepje bij op om den wlnnen- den goal. Hoewel Quick o. i. de laatste oogen- bllkken wel wat sterker was, profiteert de in valler Asbreuk dankbaar van een hem geboden kan, door onder den vallenden Damhuis door in te schieten 34. Ofschoon de zwarthemdm er alles op zetten om gelijk te maken, in den stand komt geen verandering. Hongaren, die reeds zoovele nederlagen tegen hun oude rivalen kregen te incasseeren, waren zichtbaar verheugd over het gelijke spel. Echter zijn ze hard op weg om de Weensche sympathie te verliezen, aangezien zij hun geest drift wel al te veel den vrijen teugel lieten en zoo onstuimig speelden, dat verschillende meer of minder ernstige ongelukjes er t gevolg van waren. Het technisch kunnen bleef al evenzeer onder de middelmaat, waarbij slechts een uit zondering moet worden gemaakt voor den prachtlgen, jeugdigen spil, Sarosi, die een uit nemende partij voetbal vertolkte. I houden haa> danig in de gaten en de wedstrij den tusschen dit drietal, die binnenkort op het programma staan, zijn zeker niet van belang ontbloot. Belgica werd na enkele successen plots een halt toegeroepen, terwijl de Antwerp F. C. haar moeilijke periode nog niet schijnt overwon nen te hebben. Het Belgische elftal krijgt het volgende lijvige programma af te werken: 22 October tegen Duitschland in Duisburg, 26 November in Brus sel tegen Denemarken, 17 December tegen Zwit serland, 21 Januari in Brussel tegen Frankrijk, 25 Februari voor het wereldkampioenschap en op 11 Maart en 28 April tegen ons land. De 55.000 menschen, die vol hoop en vertrou wen het spel kwamen volgen, keerden niet slechts onvoldaan terug over het onbevredigend resultaat (22), doch voornamelijk over het gepresteerde. Want de oude machine, die voor enkele jaren zoo vlot en onweerstaanbaar liep, heeft wel veel van haar oude kracht Ingeboet, al dient vermeld, dat men met de samenstelling zorgen had vanwege geblesseerde spelers. Het elftal vertoont wel individueel goede kwalitei ten, doch de zoo noodlge samenwerking ent. breekt vandaar dat tenslotte een 20 voor sprong moest worden afgestaan. En juist in deze oogenblikken ontbrak het in den aanval aan de kracht en het initiatief om door bril- lant werk de schaal naar Weensche zijde te doen overslaan. Ter gelegenheid van de tweede Delftsche Mlssleweek, welke van 22 tot 29 October te Delft gehouden wordt, zal D. H. L. op Zon dag 39 October een Mlssie-wedstrijd spelen tegen de Zuidelijke eerste klasse I. V. C. B. vereenlging ..Dongen'*. Deze wedstrijd zal voorafgegaan worden door een défilé van de Delftsche jeugd voor de Missionarissen, die van 6e D. H L. tribune den wedstrijd sullen volgen. De populaire radio-sport-verslaggever. Paul Laven, die men ook in ons land dikwijls be luisterd heeft, althans had kunnen beluisteren, is tijdens een autorit met zijn wagen over den kop geslagen en deerlijk gewond geraakt. Hoe wel men aanvankelijk voor zijn leven vreesde, schijnt het ergste gevaar nu toch eenigszlns ge weken. HET WESTEN I 1ste klasse ATllskrVVZ 36 /IC—DEM 33 Zolend.De Meer 91 3de klasse Afdeeling A ÏMM 2LVV 33 /FF- SDO 1—0 imersf.Olympia 43 Afdeeling B IKAVForward 5wai Wilskr. JVO—DO88 Deze prachtige recordverbetering is geschied tijdens uitnoodigingswedstrijden welke ter ge legenheid van den beslissingswedstrijd om het kampioenschap van Nederland tusschen het Y en de H.Z. P.C. werden gehouden. Deze wedstrijden hadden de volgende uit slagen 100 M. vrije slag heeren: 1. J. S. Scheffer (DJK.) 1 min. 3 sec.; 2. H. v Essen <Y) 1 mln. 4 sec.; 3. 8. L. Mooi (H.P.C.) 1 mln. 5 sec. en 4. G. Regter (R.Z.G) 1 mln 6 sec. 100 M. schoolslag heeren.: 1. A. v. Kalken (DJ.K.I 1 mln. 19 sec. waarmede hij zijn Nederlandsch record met 3'5 sec. verbeterde; 2. L. Korpershoek (R.Z.G.) 1 mln. 191/5 sec.; 3. P. Kruuthof (R.Z.C.) 1 min. 19 4/5 sec.; 4. J. v. Woerkom (8.Z.C.) 1 min. 212/5 sec. 100 M. rugzwemmen dames: 1. Puck Oversloot (O.D.Z.) 1 min. 21 3/5 sec.; 3. Truus Baumelster 1 mln. 28 4/5 sec.; 3. N. C. Helms (Y) 1 mln. B. Martin (OD.Z.) 1 min. 303/5 De titanenkamp tusschen Hongarije en Oos tenrijk was niet zöo „achön” in de stad van den blauwen Donau, als de Weeners hadden verwacht en gehoopt. Het Wonder-elftal, zooals men de Oostenrijksche ploeg de laatste jaren betitelt, baarde heusch geen wonderen" en riechts kan men zich over het optimisme verwonderen, dat in hen leeft. Vastgesteld kan worden, dat het elftal momenteel op ouden roem teert. De oude Union 8t. Gilloise blijft krachtig en fier het pad der overwinningen bewandelen; het elftal gaat krachtig aan de spits van de ranglijst. Lyra en de Standard Club Llegeois doel af Ruigrok (2—1). In de tweede helft zitten de dadelijk flink op, doch de 8J.C.-verdediging is voor hen een onoverkomelijk struikelblok. Ook nu brachten zij het niet verder dan enkele corners, maar daarna Is het met hun overwicht gedaan en de thuisclub begint het Goudsche doel danig te belegeren. Uit een scrimmage voor doel weet Vos den voorsprong van SJ.C. te vergrooten <51). Ondanks heftige nieuwe aanvallen van DONK, weten de Gouwenaars het niet tot doelpunten te brengen. Aan den anderen kant had Vos echter opnieuw succes. (4—1). terwijl hij even later uit een goed genomen corner ook het vijfde doelpunt voor de thuisclub weet te scoren. <5—1). Dan komt Un onver anderd het einde. 271/5 sec.; sec. 3 x 100 M. wisselslag dames: 1. A. Timmer mans (R.D.Z.) tijd 4 mln. 53 sec., waarmede zij het Nederlandsche record van de Amsterdam- sche zwemster mej. *P. Wagner met 51/5 sec. verbeterde: 2. M. Olsen iRDZ.) 5 min. 91/5 sec.; 3. C. Luycke (8.Z.C.) 5 min. 12 2/5 sec. 100 M. vrije slag dames: 1. J. Selbach (A.D.Z.) 1 min. 9 4/5 Mee.; 2. R. Mastenbroek (ODZ.) 1 min. 13 3/5 aec.; 3. N. Mudde (O.D.Z) 1 mln. 13 4/5 sec. 200 M. schoolslag dames: 1. Hessel (Y) 3 mln. 7 1/5 sec.; 2. O. Brouwers (RDZ.) 3 mln. 9aec.; 3. M. Roelants (S.Z.C.) 3 min. 30 sec. 3 x 50 M. wisselslag estafette heeren: 1. R.Z.C. 1 mln. 39 2/5 aec.; 2. Y 1 mln. 40 aec. D.J.K. had den koristen tjjd gemaakt nJ. 1 minuten 39 sec., doch de ploeg werd gediskwa lificeerd wegens te vroeg starten. De polowedstrUd t Y—H.Z. P.C, welke be sliste voor het kampioenschap van Nederland, werd door de Amsterdammers gewonnen met 3—2 (rust 0—1). Het Y l-.-gon met een feilen aanval, welke evenwel door het uitstekende verdedigen van H.Z. P.C. werd afgeslagen. Kort daarop zond Schrleder van H.Z. P.C. een uitstekend schot in. dat door Veenstra werd gekeerd. Vlak hierop volgde een moeilijk schot van Jacq. Koehler, dat eveneens werd gehouden. Eenigen tijd wis selden de aanvallen op de beide goals elkander af, waarbij 1 sterker bleek. Met t schieten is men echter niet gelukkig. H.Z. P.C. nam de leiding met een schot van Kleef (01). Ook daarna bleek hetY sterker in den aanval, maar de afwerking van het offensief liet nog te wenschen over. De rust kwam met onver- anderden stond (91). Na de hervatting wist Jacq. Koehler CY) den bal prachtig op te brengen en daarna aan Bohlander over te geven, die onhoudbaar scoort (1—1). Daarna volgt weer een aanval van H Z. PC, hierna komt een aanval van het Y, waarbij Oostrom Soede tegen de lat schiet. Aan den anderen kant schoot Ingenluyff vlak naast. Eveneens werd gehouden een schot van Rek kers. daarop verschatte Jac. Koehler een prach tige kans aan Bohlander. welke deze echter niet benutte. Vlak hterop kreeg het Y een straf schop toegewezen, die door Bohlander werd be nut (21). Aan den anderen kant viel eveneena een strafworp. welke Rekkers benutte (22). De wedstrijd welke tot nu toe een zeer span nend en dikwijls fanatiek karakter had ge dragen. werd van beide zijden met groote geest drift voortgezet. De scheidsrechter zag zich genoodzaakt Ingen luyff en Karel Koehler uit het water te zenden. Kort daarop maakte F. v. d Bosch voor het Y het winnende doelpunt; even later blies scheids rechter J. de Vries het eindsignaal, zoodat hek Y den wedstrijd om het kampioenschap van Nederland heeft gewonnen (32). Reeds spoedig na den aanvang Is D. E. M. aanvallend en Hendrix toont direct zijn talen ten als hjj een onverwachts scherp hoekschot nog juist uit zijn doel houdt. De Beverwjjkers blijven even druk uitoefenen, maar als V. L C. deze heeft doorstaan, trekt haar aanval ook ten strijde en spoedig ontstaat er een levendige, vlotte wedstrijd waarin V. I. C. vooralsnog de gevaarlijkste is. Bij een dezer aanvallen krijgt Dessing den bal goed aangegeven en met een mooi schot geeft hij de thuisclub de leiding. Bij Spartaan speelt A. d. Ende (ex. H. D. V. 8.) op de backplaats en bij Leonidas de oud- internationaal Dr. A. v. Haeren (ex. H.F.C.) op dezelfde plaats. De zwartjes waren technisch verre superieur, tactisch schoten zij nog wel eens iets te kort. Hijn overgroote meerderheid konden zij niet effectief maken daar Leonidas' achterhoede met Haeren aan 't hoofd geweldigen tegen stand bood, terwijl Ham in de laatste instan tie de venijnige schoten van blnnentrio retourneerde. Toon Mentlnck maakte maar wegens offside werd dit Leonidas-aanvallen werden smoord. In de tweede helft wijzigt Leonidas haar op stelling. De blauw-wttten geven beter partij, maar de zwartjes blijven uitgesproken sterker, zonder dat het hun voor de vind gaat. Plotse ling trekt Aat d. Sande er tusschen uit en passeert de Venrooy onhoudbaar. Nu is Spar taan niet meer te houden. Uit een through pass van Luypen brengt J, de Geer de partijen op gelijken voet, terwijl dezelfde speler een voorzet van Borremans onhoudbaar Inknalt Tenslotte verdedigt Spartaan met man en macht haar voorsprong. Ondanks den grooten uitslag waren beide ploe gen tegen elkaar opgewassen en hoewel V.V.Z. de overwinning verdiende geeft 23 de verhou ding beter weer. Het groote verschil lag in de beide doelverdedlgers. Die van de gasten was subliem terwijl de Wilskracht dito goede met zeer slechte momenten afwisselde. Wilskracht mist zijn drie beste spelers. V.V2. is volledig. Vanaf den aftrap neemt V.V.Z. den bal mee en uit een moolen aanval geeft de middenvoor zijn club de leiding. 0—1. V.V.Z. blijft sterker en beheerscht eenigen tijd het spel, terwijl de V V.Z.-achterhoede met de weinige Wllskracht- aanvallen wel raad weet. Na een serie aanval len van de Zaandammers brengt de rechtsbui ten uit een prachtaanval den stand op 02. Wilskracht komt opzetten waardoor de partijen om beurten in den aanval zijn. Plotseling lost de V.V.Z.-middenvoor van grooten afstand een boogschot wat den Wllslcrachtkeeper volkomen verrast. 03. Nu is de thuisclub niet meer te houden, doch Goedhart keept alles. Na rust komt Wilskracht wederom geweldig opzetten. Aanval op aanval onderneemt zü tot dat de linksbinnen uit een doelworsteling tegen scoort. 13. Na een langdurig Wllskracht- offensief benut de rechtsbinnen een voorzet van Westerveld. 23. Nadat het V.V.Z.-doel nog eenige malen aan een doorboring ontsnapt beginnen de gasten zich ook weer te roeren en door een fout in de Wils- krachtdefensie wordt het 24. Hoewel de strijd gelijk opgaat is V.V.Z. toch gevaarlijker en smaakt het genoegen nog tweemaal te scoren. De laatste maal door een blunder van den Wilskrachtkeeper 26. De thuisclub heeft een Biechten wedstrijd gespeeld tegen de Loosdulners, die echter voor al. dank zij him nieuwen mldvoor C. v. d. Zalm (ex-VHC) hebben gewonnen. Voor de rust was GDA vrijwel steeds in den aanval, doch keeper D. E. M. blijft ondanks dit. pittig aanvallen, maar de achterhoede der thuisclub weert zich naar behooren en zij slagen er dan ook niet in, den verdienden gelijkmaker te scoren. Vooral In deze periode valt het uitnemende spel van A. Slok op. Even voor dé rust heeft van Westrop met een hoog schot succes en kan Vessi es voor de tweede maal den bal uit het net halen. Met deze stand breekt de rust aan. Onmiddellijk na de hervatting zet D. E. M er een geweldig tempo in. en reeds na een paar minuten heeft Vlek succes, als hij een hoog schot lost dat Hendrix verkeerd beoordeelt. Nauwelijks is er afgetrapt of de Beverwijkers zijn alweer terug en forceeren een corner. Deze uitstekend door Langendijk genomen wordt door van Rixtel’ fraai en hard Ingekopt. In drie mi nuten maakt D. E. M. den stand gelijk en zü blijven verwoed aanvallen, maar Blaas heeft er deze middag goed het oog in en weet hun aan vallen of te slaan. V. I. C. begrijpt dat energiek aanpakken de eenig mogelijke oplossing is en brengt dit met een in practük door een serie goede aanvallen, die het beeld van den wedstrijd onmiddellijk veranderen De kansen blijven gelijk en het Is een open vraag wie er winnen zal. tot de Bruyn 5 minuten voor het einde een voorzet mist en de toeloopende van Rixtel met een onhoudbaar schot de overwinning van D. E. M. tot een feit maakt. Rest nog te vermelden dat de heer Laarmans dezen wedstrijd volgens zün reputatie floot, dus prettig, rustig en feilloos. In het begin reeds is de 8.J.C.-voorhoede veel In den aanval, doch de Gouwenaars laten haar herhaaldelijk in de bultspelval loopen, waardoor verscheidene kansen voor de thuis club verloren gaan. Bij de gasten kwamen de meeste aanvallen van den rechtervleugel, doch verder dan tot eenige corners weten zü het niet te brengen. Na acht minuten volgde een goede aanval van den linkerwlng der thuis club en na goed driehoekspel weet Th. Ruigrok onhoudbaar te scoren. De thuisclub blijft nu het meest in den aanval, doch Houdük ca. weten menlgen aanval onschadelük te maken, terwül de Goudsche voorhoede eveneens aan het werk wordt gezet. Uit een dier aanvallen volgt een strafschop voor de Gouwenaars, welke door Janmaat benut wordt. (11).. Deze ge- lüke stand is echter van korten duur, want vanaf den aftrap gaat het regelrecht op het D.O.N K - en met een keurig schot voor 8.J.C. de leiding te den aftrap ontwikkelt zich een vlug spel en na drie minuten spelen kopt Jonk uit een voorzet van Smit, onhoudbaar In. 10. De achterhoede van De Meer krÜKt het zwaar te verantwoorden, aldus de „Maandagmorgen’’, doch weet voorlooplg nog stand te houden. Met een kalm schot weet Molenaar den stand tot 20 op te voeren, waarna De Bont er met een onhoudbaar schot 30 van weet te maken. Pooyer voert den stand tot 40 op en tot over maat van ramp wordt het vüfde doelpunt door De Meer zelf gemaakt. Nog voor rust is het weer Bont, die het half dozün vol weet te ma ken. Na de rust vertoont De Meer wel een ander spel en eerst na een kwartier schiet Jonk een niet te houden bal in. 70. Uit een schermut seling voor doel komt De Meer aan haar «enig ste en verdiend doelpunt. 71. Pooyer zorgt dan weer voor het achtste doel punt en Jonk weet met een.goeden kopbal den stand op 91 te brengen. Hierna komt het ein de Vosta opent het spel tegen wind In. Geruimen tijd blijft de bal op het middenveld. Dan kan de keeper der gasten een hard schot van Koop man nog juist tot corner slaan. Hoewel goed genomen, levert deze geen resultaat op. Het spel gaat vlug op en neer. De gasten loopen dan enkele keeren in het buitenspelvalletje. De Inksbuiten van Vosta, een prachtge speler, pro- ïn een spannenden, uiterst falren wedstrijd slaagde D. E. M. er in, zich van de dèbacle van vorige week te herstellen, door V. I- C. met den oneven goal te kloppen. En al geeft de uitslag niet een geheel juist beeld van den wedstrijd, de middenlinie der Beverwükers was beter. w. i steunde beter en stelde haar voorhoede daarvoor Precies half drie fluit scheidsrechter Bokstart uit Deventer beginnen. De thuisclub trapt af en is direct in den aanval. Een goede voorzet van Smlthuis gaat voor langs doel, terwijl even later C, Wlggers uit een fraaie pass van J. Weerkamp rakelings naast schiet. De druk op de Zweef-veste wordt hoe langer hoe grooter en doelpunten kunnen dan ook niet uitblüven. Toch duurt het n°8 ruim een half uur voordat de score geopend wordt. Eens denken we Emoe te zien doelpunten, als Alfe- rink op een meter afstand een voorzet van Smlthuis fraai inkopt, doch Middelkamp is op zün plaats en tipt het leer over de lat. De hoekschop levert niets op. Een keihard schot van Weerkamp stuit via doelman en lat bet veld weer in, doch een der backs werkt den bal corner. Ook deze hokschop levert geen resulaat op evenals een fraai vleugelschot van Smlthuis en een kogel van C. Wlggers, welke door den keeper wordt corner gewerkt. Het is echter uitstel van executie, want als even later C. Wlggers doorbreekt, scoort hü met een kei hard, onhoudbaar schot. Een fraaie goal. 10. Dit prikkelt Emoe tot nog grootere activiteit en Middelkamp wordt geducht aan den tand ge voeld. Als Wlggers wederom doorbreekt schiet hij hard tegen den paal, doch het terugspringende leer wordt onberispelük in de touwen geplaatst. 20, Nadat Middelkamp op fraaie wüze een tweetal harde schoten van Wlggers en Smlthuis heeft gekeerd is het rusten. Direct na de thee gaat het weer in hetzelfde snelle tempo verder. Er is nog geen vfjf minuten gespeeld, als Wlggers de „hattrick" verricht, door met een schitterend diagonaal schot Middelkamp voor de derde maal te passeeren. 30. Emos mindert dan het tempo, waardoor de partijen meer tegen elkaar opgaan. Hoewel Emos het gevaarlükst blüft, doet ook de voorhoede der gasten eenige aanvallen, welke echter meestal ontüdlg worden afgebroken door buiten spel. Het is opmerkelük, dat beide voorhoedes nogal eens in het listig opengestelde buitenspel valletje Hepen. De tüd verstrijkt meer en meer en hoewel Wlggers cs. het °P verschillende manieren probeeren, gelukt het hun niet, Mid delkamp vaker dan een keer te passeeren. Het doelpunt wordt echter terecht geannu leerd wegens off-slde. Er was vrü groote belangstelling voor dezen wedstrijd, waarvan vermoed mocht worden lat beide partüen elkander weinig toe zouden geven. En in de eerste helft hebben wü een hoog staand spel van beide züden te zien gekregen en toen met rust de stand nog 00 was. had stel lig niemand kunnen vermoeden dat het HBC- elftal zulk een inzinking zou krijgen, dat er eigenlük maar sprake was van één ploeg Jle speelde en de andere slechts lijdend voorwerp zou zijn. Om precies half 3 verschijnen beide ploegen compleet In het veld. HBC wint den toss „n profiteert eerst van den eenigszlns schuin over het veld staanden wind en met de zon in den rug. Nadat de Jong den bal aan het rollen heeft gebracht, ontwikkelt zich al direct een snel, open spel. Langzaam maar zeker verovert HBC terrein en het Is vooral de rechterwlng van HBC. en In laatste Instantie Tolldo, die het de Sant poort-verdediging moeilük maakt. Maar Nijssen is voor den Heemsteedschen-aanval een strui kelblok. terwijl Kockx uit het echte keepers hout gesneden schijnt. Toch denken wü HBC de leiding te zien ne men, als Püpers fraai voorzet en Bierman ,n bukkende houding rakelings over kopt. Maar aan de overzij heeft Santpoort ook pech, als Duindam uitglüdt. waardoor Gerrits alleen voor v. d. Burg komt en nog naast trapt. Met eenig overwicht van HBC breekt rust aan met blanco score. De thee schünt den HBC’ers slecht te zijn bekomen. Al direct vallen de roodbroeken aan en door talmen van de Jong kan v. Bakel nog wegwerken, maar Santpoort blijft een gewel digen druk op het HBC-doel uitoei verdediging kan zich niet uit dien greep los- Hoewel de thuisclub een invaller had voor mldvoor A. Alsemgeest. bleek zulks op het spel van den aanval van weinig invloed. C. Alsenf- geest trad nu als leider van het Delftsche vijf tal op. en goed gesecondeerd door z'n buurlui, zorgden dezen er nu voor, dat het voor de be zoekers een onpleizlerige middag werd. In het veld was T. Y B. B. driekwart van den wed strijd sterker. Hun uitstekende halflinle: Turnhout, Rotte veel en Kamer, stuwde de voorhoede geregeld op. doch dit vijftal bleek lang niet zoo schot- vaardig als Alsemgeest cs. Dit vüftal plaatste de Haarlemsche defensie voor rust voor de las tigste problemen en zelfs Kamer "kon op dit open spel maar zelden vat krijgen. Na 5 mln. was het reeds 10 voor D. H. L„ toen Ninaber een voorzet van Hermeen ineens op z'n schoen nam en Molenaar met een schuiver passeerde. Na dit D. H. L.-succes worden de Boys weer sterker, doch het schieten blüft het zwakke punt. Bü de Delftenaren is dit onderdeel van het spel beter verzorgd en na samenspel van de geheele voorhoede scoort 1. binnen Ntlhn, 2—0. T. Y. B. B. geeft nog niet gewonnen, en de Leeuwen krijgen een periode van zwanen druk te doorstaan. Uit een voorzet van v. Hon- schoten ontstaat een langdurige scrimmage voor het Delftsche doel, waarbü een der backs het leder tenslotte zelf over de lün werkt. 21. Nog voor rust brengt C. Alsemgeest den stand op 41. Den derden goal maakt hij roet een prachtig ver schot en bü den vierden pas seert hij in vollen ren de geheele T. Y. B. B.- defensle. Rust komt met 41. Na de hervatting is het spelpeil zeer slecht. Het spel van voor rust herhaalt zich en T. Y. B. B. is steeds iets sterker. De Delftsche voor hoede is echter lang zoo gevaarlük niet méér, en doelpunt nog maar eenmaal door Nühn. die met z'n hoofd een voorzet van Hennsen benut 51. Aan Haarlemsche züde is het Willemse, die na samenspel met Nunnink z'n kans schoon ziet, om den natlonalen doelman van dichtbij te passeeren. Einde 52. Scheidsrechter F. van Veen blies onberispelijk. fraai doelpunt, geannuleerd. De in de klem ge- In het Oostelüke Zwembad te Rotterdam heeft Wüly den Ouden Zondagmiddag een met succes bekroonden aanval gedaan op het Euro- peesche record en het wereldrecord 300 M. vrüo slag. Het eerste stond op naam van mevr. Phlllp- senBraun met 4 mln. 17 2/5 sec.; het wereld record stond ten name van miss Helen Madison (Vereenigde Staten) met 3 min. 59 5/10 see. De tijd, welken Willy den Ouden maakte, was 3 mln. 58 sec., zoodat het wereldrecord van Madison met 15/10 sec. is verbeterd. In het Concertgebouw te 's-Hertogenbosch werd de s«. Nationale Kemdag van de R. K. Gymnastiek Federatie gehouden, waarop de deelnemende keurploegen van de Diocesane Gymnastlekbonden van Den Bosch. Breda. Haarlem, Roermond en Utrecht den strijd aan bonden om het Interdiocesane kampioenschap. De uitslagen luidden: 1. Bisdom Den Bosch, met 1688', pnt.; 2. Bisdom Haarlem, met 1650 pnt.; 3. Bisdom Roermond, met 1642 pnt.; 4. Bisdom Breda met 1583% pnt.; 5. Aartsbisdom Utrecht met 1321 pnt. Persoonlük kampioenschap: 1. A. Walzer 441 pnt.; 2. H. Römkens. Wilhelmina. Terwtnselen. O.BC. Eindhoven 539% pnt.; 3. B. van Rün. Winfried. Haarlem; 4. Markies. 8.8.8. Breda 430 pnt.; 5. D. Kalb, OBC Eindhoven; 6. P. Hooyen. David. Tilburg 400% pnt. en M. Vos. Jong Leven, Amsterdam. 400% pnt. Bij P. H. waren Asbreuk en H. Franken ver vangen door Hergers en Blom. Ofschoon de strijd gelijk opging en de Almeloërs het laatste half uur zelfs sterk In de meerderheid waren, heeft N. E. O. gewonnen, doordat Zonder cjs. vrouwe Fortuna op hun hand hadden. De eerste aanval is voor P. H. Hultlnk lost een keihard schot, Simonetti stopt vallend juist op de lijn. N.E.O. neemt den aanval over. Chr. Wanrooy geeft een voorzet en Arendsen tipt den bal in den bovenhoek. 01. Nadat G. Franken voor open doel een dot van een kans heeft verknoeid, krijgt N.E.O. een hoekschop te nemen, waaruit Arendsen opnieuw inkopt. 02. Onmlddellük daarop volgt een nieuwe Bomsche aanval. Als Bruggink weg werkt. schiet hij tegen een N.E.O.-speler en numtner drie rolt in de touwen. 03. Dit is P. H. toch te machtig en N.E.O. wordt tot rust te ruggedrongen Uit een voorzet van Blom verkleint Euster- brock den achterstand tot 13, met welken stand wordt gedraaid. In de tweede helft heeft NEO direct weer succes als Chr. van Wanrooy tegen den paal schiet en A. van Wanrooy den terugsprlngenden bal inschiet. 14. P. H. neemt dan echter het spel meer en meer in handen. Simonetti tipt een hard schot van Steffens nog juist over de lat, maar moet even later zwichten voor een diago nalen schuiver van Jansen. 24. De druk op het N.E.O.-doel wordt dan nog grooter en eeni ge malen kruipen de gasten door 1 oog van de naald. Een fraai doelpunt van Hultlnk wordt door Starren niet toegekend. De tüd verstrijkt en het einde komt met onveranderden stand. 2—4,

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 9