PROVINCIAAL NIEUWS BE Uit Alkmaar Kijken is koopen bij CLOECK MARKTEN MERCURIUS HAVERMOUT 25 cent per pondspek Wielrijder verongelukt BEEMSTER tegen EGMOND-BINNEN BERGEN T eel tr egelingen HEILOO BARSINGERHORN Felle brand in de binnen- HEEMSKERK stad Café totaal verwoest BROEK OP LANGENDIJK LANGENDIJK WESTER-BLOKKER MEDEMBLIK DE KWAKEL HOOGKARSPEL WER VERSHOOF NIEUWER-AMSTEL DEN HELDER ZEVENHOVEN HEERHUGOWAARD ZUID-SCHARWOUDE HOORN DE HOEF Een gewonde ’T ZAND EDAM W eer bericht TEXEL EEN BRUTALE INBRAAK f 655.- vermist ILPENDAM UITHOORN SLAPELOOZE NACHTEN DOOR MAAGZUUR Gerst vrijgesteld nog geen mede- deelingen omtrent aard- t appelen oï bti Zn het kantoor van Steeman9» kolenhandel OUDER-AMSTEL 8> Hanze Federatie „Noord-Holl. Noorderkwartier* Vermoedelyk tengevolge van een windstoot tegen een auto gebotst BEL OP: 10577 en uw ouden, versleten BONTMAN i El halen wij weg om er "n modern KORT JASJE van te maken. Groote sorteerlng van de nieuw ste modellen BONTKRAGEN en VELLEN Zeer voordeelig. LEIPZIGER BONTHANDEL 463e STAATSLOTERIJ VRIJDAG 13 OCTOBER cte m out Wegplannen Vanwege de provincie wordt O het tijdperk 1 November 19331 V® den het •’edurende zijn 12 54-jarig verblijf alhier steeds Kath. Kring Na de zoo schitterende ge- werk. «0.— 20337 de Gemeenteraad In de vergadering van den Verbetering: 5e klas 16e lijst 5422 mx. 5424- be- ■i oude brandspuiten werd eervol ontslag leend. Justitie Tegen een werklooze die stempelde en ’s nachts werkte, waarvan geen opgave werd gedaan, is wegens poging tot bedrog proces verbaal opgemaakt. Landbouwcursus Door de afdeelink Ouder- ">mstel van de Holl. Mij. van Landbouw en de -fdeeling Ouderkerk van den R.K.L.B. is een T.E.S.O. Op 1 November treedt op de boo ten van T.E.S.O. de winterdienst in werking. Op werkdagen vaart de boot viermaal, de laat ste bootdienst vervalt; de twee eerste diensten vertrekken tien minuten vroeger van Texel en Den Helder. Zondags wordt driemaal heen en weer gevaren. De eerste boot gaat dan om 730 van Texel en 9 uur uit Den Helder; de laatste bootdienst blijft op Zondag gehandhaafd. 21 r 2214 4088 5952 9152 1244 3832 4753 7353 lyeeasetaaen. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de R. K Par. Leesbibliotheek van Maandag 16 dezer weder opengesteld is en ver der lederen Maandag tot nadere aankondiging van 78 uur nan. Personalia Te Delft is geslaagd voor het propaedeutisch examen voor natuurkundig in genieur de heer H. J. LindenhoviiB, alhier. en N. aan den laagsten Personalia. Voor het diploma werktuig kundig teekenen slaagde dezer dagen te Am sterdam de heer J. C. M. van Gaart, alhier. Opgehouden Woensdag had in café „Den Burg’’ de toeslag plaats van de hofstede „Hol- land’- in Eierland, welke door notaris Mtddar te koop werd aangeboden. Op 27 Sept, was de boerderij met gebouwen en wei- en bouwland, groot 46.17.70 H.A.. ingezet voor 12000. De plaats werd opgehouden. 5840 5920 8682 9453 14671 15060 1997 3966 5381 8010 D< hc to ni vi dc 1 vli vli da m< ▼e ▼li ch ▼a ▼a «Then zaaid. v r U 2001 4076 5762 8482 R ni C: or lu d< la b< hi lei ke ht sn wi Wl Dl dooi van vilei Ui spoei der afzei borg te b slact het men, De iden Oc het op d wact weg raj gei H. m< lui he ne: 1 wa ge’ Te coi be: we gei NEDERLANDSCH FABRIKAAT Ee Aset (Jac ze b R< Coet die gust ca va Se ren kom brev VI zneu tred brev V< te zl Intrekking rijbewijs De bevoegdheid, motor- .'ijiuigen te besturen, is ontzegd aan J. C. Moe- jes. motorhandelaar, voor drie maanden, in gaande 29 September. dere school. In Hoorn zijn de bijzondere scho_ len niet de eerste bijverbouwlngen. Bpr. hoop te nu dat deze school niet de laatste zal zijn. Hierna maakten de genoodlgden een rondgang door bet schoolgebouw. Dokter-jubilaris Men bereidt zich voor om i ir. Oterdoonx bij gelegenheid van zijn 12 %- .vrig doktersjublleum, een grootsche huldiging e brengen. Allen, die hieraan willen deelnemen, worden verzocht Zondag as., ’s middags te vier uur, in de zaal van Café de Wit aanwezig te villen zijn (zie advertentie). Daar de dokter Voetbal De voetbalvereeniging N.EA. gaat weder spelen. De eerste wedstrijd is as. Zondag 2.30 uur te Ouderkerk, N.E.A. I-RKAV. t Vereeniging voor Vakonderwijs De school der Vereeniging tot bevordering van het Vak onderwijs in West-Prlesland te Zuidscharwoude is deze week weer begonnen. Aanvankelijk had den zich 37 leerlingen opgegeven. Het vorig jaar waren er 46. Op het oogenbllk bezoeken 40 leerlingen de school. 186 2040 4077 5767 9033 11552 12128 Collecte De ten bate van het Ned. Roode Kruis gehouden collecte In de geheele gemeente heeft opgebracht In totaal 72,72. Een mooi succes, daar de opbrengst twee jaar geleden maar 53.88 was. 1617 5938 9654 idem Chr. *90. Boeren noteert ngen) "I, Ch. Gerst R. K. Ktnderuitsending. Per 1 November zal door de zorgen van de afdeellng Edam van het R. K. Huisvestingscomité weder een 20-tal kinderen voor den tijd van zes weken uitgezon den worden naar het koloniehuis ,jSt. Jozef" te Egmond. Het bestuur verzoekt ons, zijn waardeering kenbaar te maken voor de wijze, waarop ver schillende ouders door flnancleele bijdragen hun sympathie betuigden met deze uitzendin gen. Al zijn deze bijdragen door de tijdsomstan digheden klein en onvoldoende om als vergoe ding te dienen voor een dergelijke kostbare ver pleging, dan doet het het bestuur toch goed aan, dat de medewerking der ouders in dit op zicht steeds beter wordt. De storm Tijdens den hevlgen storm be leefden eenlge Amsterdamsche vls-chers, die in een open bootje op de voormalige Zuiderzee aan het hengelen waren, angstige oogenblikken. Met behulp van andere personen wist men de men- schen na zeer veel moeite uit hun benarde po sitie te bevrijden. In het plantsoen waaide een boom 031, waarin een bijenkolonie huisde. In potjes en kannen verzamelde iedereen de kluiten honing. Tentwagen gekanteld De zoon van den landbouwer W. S. had In Blokland het onge luk, dat zijn paard, gespannen voor een tent wagen, plotseling schrok, waardoor het gerij kantelde en in den graskant terechtkwam. De inzittende oude vrouw, 83 jaar oud. werd ernstig gewond door glasscherven en in be- wusteloozen toestand door Dr. A Lucardie naar het ziekenhuis vervoerd. De ZeerEerw. heer Pastoor van Zevenhoven heeft haar eerst het H. Oliesel togeediend. St, Michael. De RK. Gem. Tooneelver- eeniging „St. Mlchaël” zal op Zondag 29 Octo ber in „Het Gouden Hoofd” een groote uit voering geven, waarvoor een zeer mooi looneel- stuk in studie is genomen. Deze uitvoering wordt door de populaire club uitsluitend ge geven ten bate van Crlsls-comlté. Gezien de reputatie der vereeniging en het goede doel, mag verwacht worden, dat de belangstelling groot zal zijn. Uitslag aanbesteding. Door B en W is aanbesteed de rioleering op het gem. grondbe drijf. Ingekomen 7 biljetten; als volgt: P. van Kleft, Helloo, 5744.—; P. Holtes, 2950—; Y. Kroonenburg, 2825.—; F. van Steeg 2965; A. Arnouts ƒ2574; R. Kuiper ƒ2525; G. Hoetjes 2317. Gunning aangehouden. Schouw. De schpuw over tochten en wate ringen in den Vennewaterspolder wordt gehou den 18 October as. Aanbesteding In het Commandementsge- bouw der Marine alhier, werd aanbesteed de levering van aardappelen ten behoeve van Hr. Ms. schepen en Inrichtingen der zeemacht, alsmede voor de landmacht, alhier In garnizoen, gedurende 1 - Juni 1934. Minste inschrijver was C. voor geelvleezige zandaardappelen alles per 100 kilogram. Open'ng teekenschool De teekenschool van de afdeellng Westwoud-Hoogkarspel van het Vakonderwijs in West-Friesland is Woensdag in de nieuwe localitelt te Hoogkarspe] geopend. In tegenwoordigheid van de besturen uit Groo tebroek, Hoogkarspel-Westwoud, van de leera ren en leerlingen opende de heer G. Bot, voor zitter der afdeellng, met een rede. Hij sprak den wensch uit, dat onder beproefde leiding van de vakonderwijzers de nieuwe school een goede toekomst zou tegemoet gaan. De heer Olders, voorzitter van de afdeellng Grootebroek, dankte het bestuur voor de be reidwilligheid om de leerlingen uit Grootebroek op deze wijze onder te brengen. Ook hij achtte in de gegeven omstandigheden dit de juiste oplossing. De heer K. Hulter, een oud-pionier van het «vakonderwijs, sprak als oud-voorzitter zijn vol doening uit over de getroffen regeling. Ten slotte werden de leerlingen aangespoord hun tijd van leeren goed te besteden. School en cursus werden hierna geopend verklaard. Uit een rondgang door de localltelten bleek, dat in de voormalige O. L. School een uitste kende lesgelegenheid voor het vakonderwijs is gevonden. A.s. Maandag zullen de repetities weder aan vangen, zoodat zij, die alsnog willen medv-wa». ken, zich nog tot dien datum als lid opgeven bij de genoemde bestuurslede; den regisseur. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: Jacobus Pouw, 28 j. en Hendrlka Anthonla van Diemen. 30 J. Overleden: Cornelia Geertruida Adriana Baars 37 j, echtg. van J. M. RijkeliJkhuizen. Dam-simultaan-seance Vrijdagavond half acht zal in bet café van den heer G. Verhaar een dam-simultaan-seance gegeven worden te gen al de R.K. damliefhebbers uit de parochie door den 14-jarlgen H. van Nieuwkerk Hzn., van Mijdrecht, kampioen der eerste klas van de R.K. Damvereenlging „St. Canislus" te Wilnis, welke vereeniging dit jaar het kampioenschap van Nederland wist te behalen. geschreven: voor ƒ490; Jn. Houtenbies ƒ473; P. J en 8 Kops voor ƒ469; C. Noort voor ƒ462 50 Smit voor ƒ450. Het werk is inschrijver N. Smit gegund. Dezer dagen vergaderde bovengenoemde Fe deratie in café év. Gijzen te Alkmaar. Aanwe zig zijn de afdeellngen Alkmaar, Warmenhul zen. Zijdewind (als gast), N.-Scharwoude. Lan- gelijk. Schoorl. Helloo, Den Helder en Schage. en de heer Jé Mol voor het Centraal Bureau. De voorzitter, de heer V. Keysper, riep bij zonder het welkom toe bij de opening aan de fad. Zijdewind wier voltallig bestuur aanwezig was. Hierna las de secretaris een schrijven voor van het Centraal Bureau en van een paar af deellngen alle antwoorden op toegezonden vra gen met betrekking tot de inrichting van vak- afdeellngen. In de nog open bestuursvacature wordt na een tweede vrije stemming gekozen de heer J. Krimp (Schoorl). Bij punt 5 der agnda: bespreking ingekomen antwoord Centraal Bureau, en antwoorden der afdeellngen, verkrijgt de heer J. Mol het woord, die In X kort uiteenzet waarom vakafdeellngen Juist nu zoo noodzakelijk zijn nu men roept otn ordening in het bedrijfsleven. wu moeten krijgen sterke vakorganisaties die leiding kunnen geven en die Ingeschakeld ult- elndelijk de publiekrechterlijke bedrijfsorgani satie met verordende bevoegdheid als doel en eindresultaat zullen hebben. Komende tot het doel van de Federatie noemt spr. naast het oprichten van vakafdeellngen het bijbrengen van GROOTE HOUTSTRAAT 193 Wei k^erschaffing. Binnen enkele dagen zal wederom een begin gemaakt worden met het baggeren In werkverschaffing. Verschillende tuinders hebben zich reeds opgegeven tot het verkrijgen van goedkoop slik voor hun land. De regeling Is gelijk aan die van verleden jaar met dien verstande dat in plaats van 54 cent, voor 50 cent per praam slik aan den arbeider zal worden uitbetaald, plus 75 cent per week voor praamhuur en 75 cent voor het gebruik van materiaal. Tusschen de spaken. Woensdag geraakte een jongetje van den heer O. alhier met een zijner beenen tusschen de spaken van een wa gen, met het gevolg, dat hij er met een gebro ken been tusschen uit werd gehaald. Het on geval ontstond bij het op een rijdenden wagen klimmen. slaagde opening van het seizoen kan thans wor den medegedeeld, dat op 8 November voor de Kringleden zal optreden de bekende letterkun dige Antoon Coolen, die zal spreken over eigen werk. Voorts is het bestuur er in geslaagd, op 11 December voor de Kring te doen optreden Olga Schwlnd en Corry de Rijk, die een declamatle- avond zullen geven bij oude instrumenten. Dit R. K. Onderwijs Tegen 1 Januari 1934 heeft de heer J. Vreeke. hoofd der R. K jongensschool alhier, om gezondheidsredenen eervol ontslag aangevraagd. Veeziekte. In deze gemeente zijn reeds 33 gevallen van mond- en klauwzeer aangegeven, waaruit blijkt, dat de gevreesde ziekte zich hier snel ultbreldt. Burgerlijke Stand. Overleden: Wilhelmina Streekstra, echtg. v. P. Dolstra, 87 j. Ondertrouwd: Joseph Mathieu Laccroix, 23 J-, en J. Mesman. Gehuwd: Evert van Dieren en Dieuwertje Geertruida de Groot. thans een weg ontworpen van den Egmonder- straatweg naar het Vogelenwater. Deze weg, langs den voet van het duin, zou voor zomer gasten een schitterende verbinding kunnen wor den van Egmond aan Zee naar Bakkum. Wlnkelienvereeniging Dinsdagavond ver gaderde bovengenoemd vereeniging in het café van de wed. D. van Egmond. Betreffende de St. Nicolaasreclame werd na een lange bespreking tasloten eerst het licht op te steken in Velsen-Noord. hoe men daar werkt. Op voorstel van den heer Jak werd besloten de eerste drie weken der St. Nicolaascampagne de hoofdprijs te stellen op 10 en de rest op 5 en 2.50 en de laatste week den hoofdorbs op 15. Op de agenda was geplaatst: verkoop vuur toren. De voorzitter zegt, dat, als men dien toren wil verkoopen, de kosten, nJ. 45 niet meer terug zullen komen. Besloten werd voor- loopig den vuurtoren aan de vereeniging te la ten De heeren Bergfeld en Koopman werden aan gezocht de rekening van. den toren na te zien en deze werd door de heeren in orde bevonden. As gebroken. De werkloozen. die dage lijks van hier per autobus naar den Wierln- germeerpolder gaan, hadden op den terugtocht pech met hun autobus, daar juist toen men weg wilde rijden een as brak. Een en ander bracht een zeer on aangenaam oponthoud en deed den thuis wach tenden eenlge onrustige uren beleven. Eerst des avonds kwart over negen kwamen de werk loozen binnen. Criais-Comité. Buiten verwachting kon het bestuur van bet Crlsis-Comité in de gehouden ledenvergadering de mededeelUg doen, dat de tooneelvereeniglng „Jong Leven" te Oudkarspel geheel belangloos het tooneelstuk: ,JDe Ridder van de Kouseband” wil opvoeren, en wel op Zaterdag 21 Oct. «s. in „De Roode Leeuw”. Het spreekt, wel vanzelf dat de vergadering met groote erkentelijkheid deze bereidwilligheid aan vaardde. Woensdag, tegen het mlddemachtelijk uur. heeft in de binnenstad een felle brand gewoed. Hoewel betrekkelijk kortstondig van duur had deze brand toch èn door de weersomstandighe den. én door de gevaarlijke ligging der belen dende perceelen. gemakkelijk tot een catastro phe kunnen lelden. Dank zjj echter het tactisch en energiek in grijpen van de brandweer, onder leiding van commandant P. H. Ringers, wist men de drei gende ramp te beperken tot één verwoest café en mln of meer belangrijke brand- en water schade bij drie perceelen. .Te ongeveer kwart over 11 werd de politie ge alarmeerd. dat vlammen waren gezien in per ceel Hof 55. Hierin is sedert jaren een café gevestigd; van oudsher genaamd „Het ZUper Wapen”. Voor enkele jaren werd de naam veranderd in Roemer" en ook de goede reputatie onder ging een wijziging in ongunstigen zin. Eenige maanden geleden echter werd de zaak weer meer In den ouden vorm hersteld. Gisteren waren de bewoners den geheelen dag afwezig geweest en was bet café dan ook gesloten gebleven. Eerst te ongeveer 4 uur *a nachts arriveerden zij per auto uit Amsterdam en vonden hun huls in een ruïne veranderd. Zooals gezegd kwam te kwart over 11 het eer ste alarm Toevallig vergaderden op dat uur de commandant met de hoofdlelders in de brandweerkazerne. Het kader was dus onmld- dellijk zjj het dan niet In -uniform aan wezig en de manschappen volgden spoedig. Er werd met groot materiaal uitgerukt en heel spoedig kon met groote kracht worden opge treden Heel moeilijk was het by dien vuurhaard te komen. De gesloten deur moest Ingetrapt wor den. Spoedig bleek, dat het café niet meer te redden viel. Het gevaar dreigde toen, dat de brand zou overslaan, naar links en rechts. Rechte is de aardewerk- en porceleinzaak van den heer Roos. Hier vatte de bergplaats vlam evenals het kozijn van een slaapkamer. Even erg was het bij den linker buurman, den heer W. Postema. die een zaak drijft in verf en drogerijen. Ook hier werden een keuken en een kamer aangetast. Buitengewoon gevaarlijk was hier de aanwe zigheid van enkele honderden liters terpentijn en andere licht.brandbare chemicaliën. ..Hotel de Burg" is achter met zijn tuinhuis en eetzaal tegen het brandende perceel aange bouwd. Ook hier begon het leelijk te branden. Tegen dit gordijn van water was zelfs deze vlammenzee niet bestand en om ongeveer kwart vóór 12 was het grootste gevaar al geweken. Te half een kon het groote materiaal inruk ken en bleef enkel een wacht met de Magyrus- ladder achter voor de nablusschlng. Het verbrande perceel behoorde aan den heer Homan te Helloo en was in huur bfj den heer v. d. Pijl. Het geheele gezine bestaande uit den genoemden heer v. d. Pijl, den beer Grinsven en 4 kinderen was afwezig. De oorzaak van den brand kon nog niet wor den vastgesteld. De politie stelt een onderzoek in. Inbraak Ongenoode gasten hebben een be zoek gebracht aan de HoUandlafabriek alhier en hebben meegenomen een schrijfmachine, een rekenmachine en een aantal peet- en plakzegels. Het is de politie gelukt vrij spoedig de da^ ders te pakken te krijgen. De gestolen voor werpen waren In Amsterdam verkocht, terwijl op denzelfden dag door hen een diefstal was gepleegd in het Gooi, waarbij men een der da ders op heeterdaad betrapte. Personalia. Tot onderwijzeres aan de R.K Bijzondere school voor gewoon lager onderwijs „St. Ursula” is met ingang van 15 October aan gesteld mej. J. S. H. Th. Ram te Uitgeest. Aanbesteomif Bij de Woensdag door het gemeentebestuur gehouden aanbesteding voor uitbreiding van een bergplaats op ’t genieente- t^eln aan de Jan Oldenburglaan hadden in- C--™p. Verweel voor ƒ551; A. Prins Een jubileum. Op 12 November as. her denkt de weled. seergel. heer dr. V. Ph. Pinxter den dag. waarop hij vóór 25 jaar zich vestigde als arts in de gemeente Wervershoof. Een comité heeft zich bereids gevormd uit de' vooraanstaande personen van Wervershoog, Onderdijk. Zwaagdijk en Andljk-West. onder leiding van den heer N. J. H. Raat, burge meester van Wervershoof. Dit comité stelt zich ten doel den beminden dokter op waardige wijze te huldigen en met aller medewerking den jubilaris een stoffelijk huldeblijk te geven als uiting van onze erkentelijkheid. Het belooft een mooi feest te worden. Ongeveer een jaar nadat hier een vergeefsche poging tot inbrak gepleegd was. werd gister nacht weer Ingebroken in het kantoor van Steemans Kolenhandel aan den Helderschen weg alhier. De dieven het staat vrijwel vast, dat er meer dan één dader is geweest, zijn binnenge komen door het raam van het naast het kan toor gelegen schaftlokaal, waarvan zfj n span jolet forceerden. Vandaar konden zij door een losstaande deur in bet kantoor komen, waar de kleine brandkast stond. Deze vertoonde nog •n paar boorgaten aan de voorzijde, als herinnering aan de mislukte Inbraak van vorig Jaar. Waarschijnlijk hebben de gladde jongens eerst naar den sleutel van de brandkast gezocht, want de verschillende bureaux waren leeg- en doorgesnuffeld; overal lagen opengemaakte doosjes en Iaden; de papieren lagen kris-kras door elkaar.. De brandkast was ditmaal van achteren 2102 2804 5177 5413 6290 6337 644- 6631 9777 10520'10865 11617 13892 15731 17120 17291 18102 19583 Nieten 1078 2403 4532 7162 -117 1400 3932 5313 7888 10069 10326 10424 11307 Werkverschaffing. Het is den laatsten tijd berhaaldelijk voorgekomen, dat werkloozen uit andere gemeenten, aangelokt door de hier be staande werkverschaffing en steunregeEng. zich hier vestigen. B en W. hebben echter gemeend aan dezen trek paal en perk te moeten stellen door de bepaling in het leven te roepen: le. dat degene, die voor plaatsing aan Werkverschaffing in aanmerking wil komen, op den datum van de aanvraag om plaatsing ten minste 1% jaar in de gemeente moet hebben gewoond; 2e. dat als tijdstip van vestiging wordt aan genomen de dag, waarop hij in het bevolkings register wordt ingeschreven en 3e. dat deze regeling in werking treedt met ingang van 16 October 1933. Inwijding R. K. Meisjesschool Woensdag morgen is de nieuwe R. K. Meisjesschool aan de Elkstraat officieel ingewijd. Deze plechtigheid werd verricht door Hoogeerw. Deken in tegenwoordigheid van eenl ge genoodigden. Aanwezig waren het gemeentebestuur, R. K. Kerk- en Schoolbestuur en den Inspecteur van het Lager Onderwijs Mr. Westerouwen van 1 '.andbouwcursus georganiseerd, welke is aan- **--* i gevangen met 16 leerlingen. Leeraar is de heer E. van Zoest. hoofd der O. L. School alhier. verheugde zooveel mogelijk alles heeft trachten te doen, zich in het tot stand komen ran dere bljzon- Aat ;n het belang van zijn patiënten achtte, wijfelen wij niet of de huldiging, den sympa- hieken geneesheer toebedacht, zal in alle op- ichten slagen. u 985 2385 4373 6803 9561 1601'.- 12299 12882 12947 13284 13829 13838 14275 14993 15287 15810 15839 16253 16402 16424 16614 17318 17407 18606 18739 18764 19086 19917 20609 20856 Inbraak Woensdagavond Is een brutale Inbraak gepleegd in de Molenstraat. De bewo ners, die in den vooravond eenige uren waren afwezig geweest, ontdekten bij hun thuiskomst, dat er bezoek was geweest. Door het over klimmen van de schutting is de inbreker door de achterdeur binnengekowien. Hij heeft ver moedelijk het huls op dezelfde wijze verlaten. De bult bedraagt f 150.— ongeveer; het bedrag was geborgen In een waschtafel. R. K. Kanatgenot. Tot bestuursleden van de tooneelafdeellng van R. K. Kunstgenot zijn benoemd mej. Cath. de Konlng en de heer W B. Klepper Het aantal leden is inmiddels ge klommen tot 23. x (Niet officieel) Me klasse. 17de lijst Trekking van Vrijdag 13 October 1933 Hooge Prijzen 3000.— 11689 (premie) f f 200 14724 - Het hoofdbestuur der Hollandsche Maat schappij van Landbouw heeft naar aanleiding van zijn telegram van 21 September JJ. be treffende de teeltregeling aandrappelen, tarwe en gerst, oogst 1934. van den Minister van Econo mische Zaken het volgende schrijven' ontvan gen: „In antwoord op nevensvenneld telegram heb ik de eer u te berichten, dat voor den oogst 1934 ten aanzien van tarwe dezelfde teeltrege ling zal gelden als die. welke voor den oogst 1933 werd getroffen (op niet meer dan één derde gedeelte van de totale oppervlakte bouwland van leder bedrijf zal tarwe mogen worden uitge- terwijl de teelt van gerst zal z U n). De overwegingen van een teeltregeling van aardappelen, anders dan fabrieksaardappelen voor den oogst 1934 zijn thans nog niet zoover, dat daaromtrent nuttige mededeelingen Kunnen worden gedaan. Ik hoop spoedig te kunnen mededeelen. of en zoo Ja. op welke wijze op dit punt iets gedaan zal worden." mag als een zeer bijzondere avond worden be schouw, daar Olga Schwlnd en Corry de Rijk slechts drie weken J Momenteel maken Duitschland. Brandweer. In verband met de reorgani satie van de brandweer werden dopr B. en W. benoemd: toj opperbrandmeester de heer K. Dekker, tot brandmeester D. Winkel en tot brandweerlieden Jn. Dekker, A. k. pik. R. Veenstra en F. Koster. Aan het personeel der oude brandspuiten werd eervolontslag ver- Motorongeval. Woensdagmiddag is op den Burgemeester A. Coljjnweg een motorrijder ten gevolge van bpt slechte weer, van den weg geraakt en over den kop naar beneden gesla gen. .De motorrijder zoowel als een op de duo zittend jongmensch, bekwamen inwendige kwetsuren. het Kerk- en meentebestuur. Hierna zongen de schoolkinderen een lied waarna burgemeester Leemhorst zijn vreugde uitsprak over den bouw der school. Mr. Westerouwen van Meeteren Hoogste barometerstand: 770.3 te La Coruna. laagste barometerstand: 737,2 te Vardo. Verwachting: Zwakke tot matige. Westelijke tot Zuid-Westelijken wind, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, iets zachter. Zon op 6.23, onder 5.10. Licht op 5.40. 19 October Nieuwe Maan. in Holland verblijven, zij een tournee door Woensdagavond omstreeks acht uur had te Wormerveer een ernstig verkeersongeluk plaats. De 17 jarige arbeider J. Koomen wis per flets op weg naar Zaandam toen op den wandelweg een auto uit de richting Zaandam naderde. Op het oogenbllk dat deze hem zou passet ren, maakte zijn rijwiel eén zwenking naar links, vermoedelijk tengevolge van een windstoot, waardoor hij in aanraking kw. m met den auto. Hevig bloedend werd het sla-Ltoffer opgeno men en in bewusteloozen toestand naar het zie kenhuis te Wormerveer overgebracht, waar hij vanochtend is overleden. Vermoedelijk treft den bestuurder van den auto, den heer J. 8. te Hel loo. geen schuld. De flets is totaal versplinterd, terwijl de beschadigde auto door de gemeente politie in beslag werd genomen. B. V. L. Schietwedstrijd op II Oct: H. Bro- zius, 88; C. van Zaal Mz., 91; P. J. Graven 83; J. Vork Wz. 59; G. Voorn 94; C. van Zaal Wz. 73; M. Lek 66; H. Vermey 92; C. Plasmejjer 70; D. van Rijn 86; J. Bartels 80; Th. Win ter 68. „Kunst en Genoegen”. Zondag 15 Oct. be looft het voor K. en G. een mooie dag te wor den. Dan komt de Damclub O.D I. uit Den Haag met 28 leden naar hier om met K. en G. te kampen. Deze groote massale kamp wordt ge speeld in de zaal van J. Leenders, vanaf 's mid dags 12 .uur. Terwijl de autospult naar het Waagpleln snelde, werd bij het nemen van de bocht daar, de brandweerman G. J. v. d. Idsert van den wagen geslingerd. Met een bloedende hoofd wonde bleef hij op straat liggen. De heer Stoutjesdijk verleende de eerste hulp en achtte overbrenging naar het ziekenhuis noo- dig. Per auto werd de patiënt naar het Cen traal Ziekenhuis vervoerd, waar Dr. Degenaar reeds aanwezig was. Nadat de gewonde verbonden was. gaf de ge neesheer verlof hem per auto naar huls te ver voeren. Naar wij vernemen maakt de heer v. d. I. het naar omstandigheden vrij gc*d De patiënt kan reeds weer een kleine wandeling maken. Mee teren. De heer Huibers werd bij de plechtigheden geassisteerd door de kapelaans der parochie. Na de pechtlgheid hield de Z. H. Eerw. een toespraak waarin allereerst een uitleg werd ge_ geven van de liturgie der plechtigheid Hierna richtte spr. zich met woord van dank tot Mr. Westerouwen van Meeteren, door wiens toedoen vooral de nieuwbouw tot stand was gekomen. Woorden van dank werden ook gesproken tot Schoolbestuur en tot het ge- 100.— 11436 13270 Prijzen van 76. 2804 5177 5413 5746 6337 644- 6631 7201 Eindelijk goed nieuws voor die duizenden, die 's nachts niet slapen kunnen door indigestie! Een eminent dokter, waarschijnlijk de grootste Brltsche maagspecialist, ontdekte eenlgen tijd geleden een vrijwel onfeilbaar geneesmiddel tegen maagzuur H|j publiceerde zijn recept en de doktoren in geheel Engeland hebben er zeer groote successen mee bereikt, zelfs in ernstige gevallen. Nu Is dit schitterende middel ook In Nederland verkrijgbaar Vraagt Uw apotheker of drogist naar Macleans (Gedeponeerd) Maagpoeder en verlicht Uw pijnen. Alle onaangenaamheden zullen ver dwijnen en U zult weer heerlijk slapen Aan genaam om In te nemen, zuiver en volkomen on schadelijk. Alle anothekers en drogisten verkoopen Mac leans (Gedeponeerd) Maaepoeder. Alleen echt met de handteekenlng ..ALEX C MACLEAN". Het wordt nooit los verkocht, doch In groote Hesschen 4 f 1.75 en kleine flesschen 4 1. Agenten voor NederlandBOROMAG Manu facturers' Agente. 258, Heerengracht. Amsterdam. den dubbelen stalen wand rit was door heel t kantoor verspreid en vertoonde tal van voet sporen. Een bedrag van circa f 655.— hebben de dieven uit de brandkast meegenomen; enke- le rijksdaalders en wat kleingeld hebben ze on aangeroerd gelaten. Hoe brutaal de dieven te werk zijn gegaan, blijkt hieruit, dat zij nog gereedschap gehaald hebben uit de, in de naast het kantoor gelegen opslagplaats staande auto's. Zij konden hier komen door een raam vanuit het kantoor; de witte krijtvoetstapperi waren hier merkbaar. De politie stelde vanmorgen een uitgebreid onderzoek In. De heer Steeman was tegen inbraak imai kerd. Os Czn. alhier, kleiaardappelen 2.69 (plus toeslag), 4.(idem), gemeenteraad werd besloten aan den huurder P. Muts verlaging van landhuur toe te staan van f 750 op f 500, terwijl deze huurder tevens werd gemachtigd, deze huur over te doen aan den heer Breebaart. Afgewezen werd een verzoek van de caféhou ders om verlaging van de personeele belasting. Besloten werd een bijdrage van f 50.te ver- leenen voor de commissie voor ontwikkeling en ontspanning van de Jeugdige werkloozen. De beer Fuchs werd wegens overbodig wor- ALKMAAR. 13 October Kaas Aanvoer 83 stapel». 130 000 K G. 45 Fabr 21 50. 17 boeren >1 30.00, 15 boeren comm. 31 00 Handel matig AMSTERDAM. 13 Oct Vlach. Aangevoerd door 1 motorbotter benevens conslgnatlezendtneen. Afgeslagen aan de Gemeente Vlschhal De Rultterl kade. Amsterdam. Handschol per KIst 15 00— 17.00. kleine Schol 11.0013.00. Uit de hand verkocht op het bul ten terrein: Aal per pond 024 —0.35. Bot per pond 0 16030. Harder Bokking oer 100 stuks 2.002 25 BROEK OP LANGENDIJK. 14 October 30 000 K. G. Aardappelen: Schoteche Muizen 0 500 70* Eigenheimers 2 00: Blauwe Eigenheimers 330: 34OÓ K-G wortelen 1.60—1.90; 33 000 K G. Roode kool 11.40; 44.000 K.G Gele kool 1110; 36000 KG Vroege Witte kool 0 40—125: 13.000 K.G Witte Kool 0.90—130 17000 KG. Uien: Gele uien 130— 2 00: Gele Drielingen 0 901.00; Gele Nep 330— 2.4; 7100 stuk» Bloemkool: le soort 130—4 60; ld. 3e soort 0.75; 330 K.G. Slaboonen 6.3013 50- 11000 KG. Bleten 0.601.10; 3250 K.G. Ramme nas 0.90—3.00. BOVENKARSPEL. 13 Oct. .De Tuinbouw” 158 baal Uien: grof 0 70. groote gele 0 70OM drielingen 0.40. nep 0.901.10 per bul 136Ó0Ó stuks Bloemkool: le soort 1 304 00. 3e soort 0-75130. 3e soort 0.75-130 per 100 stuks 1800 K.G. Roode kool 1.10120. 9300 K.G Gele kool 1.00. 9400 K.G. Witte kool 0 401 30 per 100 KG 428 zak Slaboonen: enkele 035120. dubbele' 0 400.90 per 15 K.G. 10350 stuks Bleten, groote 0.600.80. kleine 0 90 per 1000 stuks. HOORN. 13 Oct. Kaasmarkt Kleine fabrieks baas 3150 kleine boerenkaas 30 50. boerencom- mlssle 30.60. Aanvoer 38 stapels, wegende 17793 K G Handel roed KNKHUIZEN, 12 October Coöp. VeiHngsver. ..Bloemlust” Groenten en Fruit: Knk slaboo nen 1.902.30, idem dubb 22.20 Roode kool 1.30; AndUvle 1.60130. Bloemkool 3.70, n 1.80. winter jannen 2 70. Louwtjes f 4. Zoet 3303.80. Conference 4.90. J. Lebel Idem II 2 102 30. Cure 3 40 HOOFDDORP 12 Oct Granen en Zaden. Rogge 7.00730. Cu. ucm 5.005 30. Wlntergerst 4 755 25 Haver 6 00 6.25. Duivenboon en 8.50—000 Paard enboonen 6.00630. Groene Erwten 9 50—10.25. Vale Erw ten 9 0010 00. Oele Mosterd 12 0013 50. Ka- nariezaad 6.006 50. Karwljzaad 30.0031.00. Blauwmaanzaad 20.0021.00 per 100 KG. NOORD-8CHARWOUDE 13 Oct 49 000 K O, Aardappelen. Schotsche Muizen 0301 50. BI. Eigenheimers 2 202 30. Bevelanders 2 00. 1000 K.G. Spercieboonen 6.707.70. 40 700 K.G. Gele Nep 2 302 40. Drielingen 0.800.90. Uien 1.60 1.90. Grove Uien 2 10— 2.30 6000 K.G. Peen 130— 2 00. kl. peen 0 60, 800 K.G. Kroten 0 600 90, 15 300 KG Roode kool 1.00150 6200 K.G. D witte kool 0.70030. 22200 K.G. Gele kool 1.00. 1200 stuks andvvie 0.25. PUR MEREND. 11 October ..Af slag ver. Bee ra ster. Purmerend en Omstreken” Aardanpelen: BI. Eigenheimers 0 500.63 per 25 K G Slaboo nenDubbele 0300.95 per 15 K.O.. idem z dr. 0302.10 ner 15 KG.. Snljboonen: Stok 2.10 3.90. idem Stam breede 0302.10 ner 15 K G.. To maten A 24 80 per 100 K.G idem C 22 50. Bloemkool 1.506. Roode kool 1 405.40. Savoye kool 0 502.80 per 100 stuks. Spruit kool 0 301.10 ner 15 KG. Spinazie 0 120 44. Postelein 0 12— 0 40 per 6 K.G.. Sla 0.50—1.40 Der 100 krop. An dijvie 0.100 25 per 100 K G.. Wortelen 2 205 40 per 100 bos. Uien 0.400.51. Uien Drielingen 026, Uien Nep 0.380.58 per 25 K.G Druiven: Fran ken thalers 0.200.30 per K G.. Allcant 0.16028 Ver K.G. Appels: Westlandsche Bellefleur 2.605.40. Bra bant sche Bellefleur 48.60. Zoet'e BeMefleur 2.30 5.40. Bismarck-appel 48.50. Bramley Seedling 48. Cov's Pomona 814.40. Fisher’s Eerstllng 3 0 80. Groninger Kroon 37. Kandljzoet 2 60—5. Notaris-appef 617.40. Present van Engeland 2 11.40. Reinette, goud 413 60. Relnette. oranje 310. Relnette. soete grauwe 1011. Graham Jubilé 8 6023 Peren: Beurré Clairgeau 618 40. Beurré Super- fln 614. Boerengroen 3730. Dovenné du Co rnice 1337 St. Germain peer 3—6. Gieser Wil deman 6Ö50. Kamperveen 2.504.00. Louise Bonne 622. Maagdenpeer 813 80. Nouveau Poi- teau 4.6014.80. Sol da t Laboureur 1019.40. Wln- ierlouwtje 4730. Win ter Jan 5730 Alles per 100 K.G. WOCNVM. 12 Oct. Druiven 0.17022. Tomaten 2.003.10. Sprultkool 5 40—3.10. Bloemkool 150 3 80. Slaboonen 6 7016.00. Snitboonen 0.17— 0.20. Pu tl es kool 130130. Appelen 0.05—0.11. Peren 0 040 13 WARMENHUIZEN. 12 Oct Gele Nep 2.50. ld. Drielingen 1.00. idem Uien 1.702.00 idem gr. 2 10230. Gele kool 100 Roode kool 100. Witte kool 125, Slaboonen 5 000.10. Eigenheimers 2.202.40. Bevelanders 2.00. Schotsche Muizen 0 50. Friso’s 130 oer 100 KG. WESTTjAND. 11 Oct Middelprijs v dt We®tl. veilingen Druiven 2044 cent, dubbele Boonen 25 cent. Princesseboonen 1521 cent. Sniiboo- nen 1018 cent. Stoofappelen 48 cent. Stoof peren 51 cent. Ta fel neren 712 cent per K G. Tomaten: A 2835 cent. B 6589 cent. C 28 46 cent. CC 2530 cent Der bek Bloemkool 1.50 —2 50 Andijvie 0 50120 Pepers 0 300 60 oer 100. Schorseneeren 10 0010.20 per 100 K.G. Me loenen 415 cent. Perziken 16 cent Der stuk. ZWAAG. 11 Oct Veilingsver. ..Bangert en O.”. Slaboonen 2.0011.00. Snijboonen 8.0022.00, Druiven 18.0030.00, Noten 15.30. Spinazie 2.00— 10 00, Postelein 2 00—7 00. Roode kool 100—130. Gele kool 1.001.40. Spruitkoo! 4 009.00. Uien 1302.40, Jac Lebel 7 409 30. Transp de Cronsels 19 0022.00 Sterappelen 5 0013 50, Goudreinetten 8.0018 00. Zoet 5.0013.50. Pre sent 5 007.20 per 100 K G Bloemkool 2 00— 4 50. Sla 030110. Wortelen 1504 50. Meloe nen 2.0015.00. Bonne Louise 14.0033.00, Hardv 19.0030.00, Novtomagum 7 0011.70, Gieser 6 009 50 Boerengroen 4.006.00. Kleer makers 6.007.50. Commines 30 0037 00. Win termannen 5 006 70. Soldat 15 0022.00. William 14 0024 90 per 100 stuks. den in zijn functie op wachtgeld gesteld. Hij ontvangt een wachtgeld van f 15 per week. De gemeenterekening over 1932 werd vastge steld In gewonen dienst met een nadeellg sal do van f 7081.72. Kapitaaldlenst een baUg slot van f 148.86. Armenvoogdij Ilpendam nadeellg slot van f 185.57. Armenvoogdij lip en Purmer land voordeelig saldo van f 294.15. Voor de armenvoogdijen is in totaal uitgege ven f 25059.19. Besloten werd een motorrijwiel aan te schaf fen ten behoeve van de politie in verband met de uitgebreidheid van de gemeente. Vooral De lip Is een zorgenkind voor de gemeente In poli tietoezicht. Mej. Leussellnk. onderwijzeres te Ilpendam werd overgeplaatst naar De lip. Tot tijdelijk leeraar aan de O. L. School werd benoemd de heer A. v d. Ruit te Rotterdam. Nog werden vastgesteld eenige werkobjecten voor de werkverschaffing, waarna sluiting. ontwikkeling aan de bestuursleden der afdee- llngen. Na ampele discussie werd het bestuursvoorstel algemeen goedgevonden. Ook bij punt 6 contributlergeling ontstond langdurige discussie, waarna tenslotte het be- rtuursvoorstel om voor 1933 nog 10 ct. per lid en voor 1934 25 ct. per lid van iedere af deellng te heffen met algemeene stemmen werd aanvaard. Hierna volgde nog een zeer geanimeerde rondvraag waarbij d eheer Koppen (Den Hel der) mededeelde dat de oprichting van een vakorganisatie van groentenhandelaren en krul- denfers te Den Helder In een vergevorderd sta dium verkeert. Na afloop werden de bestuursfuncties als volgt verdeeld: V. Keysper. Alkmaar, voorzit ter; W. v. Leuven, Schagen, secretaris; N. Schutte, Den Helder, penningmeester: W Bak ker, Warmenhulzen, vice-voorzlter en J. Krimp, Schoorl, 2e secretaris.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 2