PROVINCIAAL NIEUWS I. MARKTEN MAANDAG 16 OCTOBER BLOKKER Minister Verschuur ZWAAG Geruchten tegengesproken ZAANDAM 1LPENDAM BENNINGBROEK De radio-prijsvraag LUTJEBROEK In totaal 173.960 inzendingen DE KWAKEL DISTRICTS GEZELLENDAG r MIJDRECHT DE RIJP DE HEER P. J. R A AY MAKERS ENKHUIZEN NIEUWKOOP URSEM NOORDSCHARWOUDE VOLENDAM EGMOND-BINNEN OOSTERBLOKKER HOOGWOUD SCHOORL WILNIS tot gevolg heeft CRISISHEFFING OP DE SUIKER SCHAGEN WER VERSHOOF HOORN WESTER-BLOKKER SPANBROEK UITGEEST WOGNUM cent Verdiende huldiging ZEVENHOVEN W eer bericht ZIJDEWIND PASTOOR J. J. M. JANSSEN- SCHMIDT Opgenomen in het ziekenhui* te Haarlem - voormlddags van 9 tot 11 uur, ten lokale van J. P Pppping aan De Weel. v LA1 H Voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden Holl. Maatschappij Landbouw de leden van het eere-comlté, het huldlglngs comité en verdere genoodigden hartelljk wel- kom Steunverleening aan tuinders kei. H. Barels. alhier. toebegrooting. Fl TO suiker t(jen dan 250 K.O. op 16 October 1933 in voor- Ongj ca 5-Ji Hierna was het woord apreses, den Z. E. Rector J. over het onderwerp gedragen door Innerlijke kracht”. Het was deze gedachte l SDO Het spel Deze wedstrijd eln- voor de „In bruikleen” Het rijwiel, door den heer Jb. de O. vermist, beeft men teruggevonden. Het schijnt dat men het karretje alleen maar in „bruikleen" had genomen. Schouw. De schouw In de Banne Ooster- Blokker over vaarten, slooten. bruggen, dam men en pompen zal worden gehouden Maan dag 30 October. K. J. C. Groepsbijeenkomsten voor de vol gende week. Maandag 16 Oct. 7 uur André de Thaye. Dinsdag 17 Oct. 7 uur Groepleidersvergade- ring (heel belangrijk). Woensdag 18 Oct. 7 uur Don Bosco. Donderdag 19 Oct. 7 uur St. Willibrordus, 8 uur St. Antonlus. Vrijdag 20 Oct. 7.30 uur Gymnastiek. Zaterdag 21 Oct. 7 uur St. Michaél. Let op de veranderde uren s.v.p. Personalia Tot onderwijzer aan de openbare school alhier is door het gemeentebestuur be- wachtgelder bU het noemd de heer Kuperus, openbaar onderwijs te Utrecht. Personalia. Tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. school alhier is benoemd de heer H. v. d. Ruift te Rotterdam. W. O. L. Polder. De Jaariyksche bestuurs verkiezing is bepaald op Woensdag 35 dezer Hanrverlaging De huur der gemeente-wo- ningen is met ingang van 1 October verlaagd en gebracht op f 250 en één woning op t 2J0 perweek. Oudste inwoonster Den 17en October zal onze oudste Ingezetene mej. wed. Van Waas Bakker haar 90sten geboortedag vieren. Zeer zeker zal het haar dien dag wel niet aan belangstelling ontbreken. Zakkenroller Een bezoeker van de Open bare Leeszaal had de onvoorzichtigheid zijn jas In de vestibule te hangen, zonder te voren zijn portemonnale daaruit te nemen. Toen hij terugkwam bleek de geldbeurs, waar, in behalve wat klein geld een bankbiljet van 10 zat te zjjn verdwenen. PAJ PO1 ko: MA Kerk bericht MAANDAG en verdere dagen lederen morgen de H. Mis te 7 uur en 7.30 uur, tenzij uitdruk kelijk anders wordt aangegeven. lederen avond te 7 uur oefening van de Octobermaand Dage- de da ke ov Za tot 1 on ko cal mi 1 he, bet rek ƒ21 zin kee grc /2 salt elet dra C mei te te-l Gemeentebegrooiing. De gemeente-begroo- ting lenst 1934, den Raad kaangeboden. wijst aan ontvangsten aan f 49*09,06 en aan uitgaven 46.181,29. Onvoorziene uitgaven 3.427,77, eventueel te verminderen met het subsidie aan bet Algemeen Armbestuur alhier. DE C We: B een wee Por tie O pac O den tot heet een aanl een Ot sing Call At met inza zal verb hun den kan leent Te curst sus gevet goed De Su Mala Aa Han< een toege Aan f 50 voort omda f 800 der- eorps Witte Go< het t drag De Voori' tot e diens! Als agent kozen kei h Bij toner: Jaar j Door dit f< de vc breng per- ter- Bekroningen. Onze plaatsgenoot de heer G. H. J. Konings, bakker alhier, heeft op de bak- kerljtentoonstelling te Rotterdam mèt belang rijke. binnenlandse he en buitenlandsche inzen dingen een aantal prijzen behaald. Oa. een zilveren eerekruis voor een inzending tulband, een verguld zilveren eerekruis voor de inzen ding Brusselsch of paleisbanket, groote zilveren medaille voor beschuit, een zeer eervolle ver melding voor de uizending vanllle-nootjes en bovendien een aantal geldprijzen. Naar wij vernemen, is de heer P. J. R a a y- makers, oud-secretaris-generaal van de Rjjksverzekeringsbank thans verblijvend in Huize .Xhiinrust te Overveen, van de H.H. Sacramenten der Stervenden voorzien. Hedenmorgen was zjjn toestand naar om standigheden gunstig. S.R.C.—Geel Zwart ('t Zand) Voor de rust, wanneer de partijen goed tegen elkaar hebben opgewogen met 8KC. bijwijlen zelfs In de meer derheid, weet Geel-Zwart uit een corner toch nog de leiding te nemen. Direct na half-time loopt A. Berkvens op een goed aangegeven bal goed door, zet flink door en het is gelijk 11. Wanneer 8.R.C. zich geheel laat insluiten kan deze niet verhinderen dat de score voor Geel zwart wordt opgevoerd tot 14. In de voorhoede bU S-R C. blijft het rammelen en ook de spil had zijn dag blijkbaar niet. Kort voor bet einde is het wederom A Berkvens die toont dat het toch wel kan 24 Dan is het einde daar en heeft 8-R.C. andermaal verloren. De Zeereerw. heer J. J. M. Janssen Schmidt, pastoor te Lampertschaag <De Weere N.H.) is voor het ondergaan van een speciale behande ling opgenomen in het ziekenhuis ,J3t. Joannes de Deo” te Haarlem. Mond- en klauwzeer. Bleef deze gemeente tot de vorige week gespaard voor deze vreese- lyke ziekte, in korten tijd nam het In zulke mate toe, dat thans het vee van bijna alle be drijven is aangetast. Rijwieldiefstallen Het stelen van rijwielen gaat ongestoord voort. Zelfs het met eea ket ting afsluiten van het voertuig is geen waar borg meer. Dit aatste ondervond Zaterdag ie mand. die bij de gemeente-spaarbank in het gebouw Dam 2 moest zjjn en zijn fiets miste, welke hij te voren op slot bad gedaan. Een ander leed hetzelfde verlies, waa-btl de fiets uit een ongesloten garage werd weggeno men. Ook het stelen van onderdeelen: rijwlelplaat- jes, lampen enz., is aan de orde van den dag. R. K. Jongensschool Tijdelijk is aan de R. K. Jongensschool werkzaam gesteld mej. Cath. van Trienes van Purmerend. R. K. Meisjesschool De Eerw. Zuster Caroll is met ingang van 1 October als onderwijzeres benoemd aan de R. K. Meisjesschool te Bergen, terwijl in haar plaats als onderwijzeres aan de R. K. Meisjesschool alhier is benoemd de Eerw. Zr. Beata van Bergen. Stormvogelsnieuws Competitiewedstrijden voor az. Zondag. Op eigen terrein: Stormvo gels IFortissimo I. aanvang 2 uur. Te Vin- keveenHertha IIIStormvogels II, aanvang 13 uur. de Tooneelvereen. in het „Gouden gasten of H. Donderdagavond geraakte het cir- Ig zoontje van de weduwe G. Spelen derwijs onder een passeerenden auto. Met ver wondingen aan het hoofd en Inwendige kneu zingen werd de kleine onder den auto ge haald. Volgens ooggetuigen treft den chauf feur geen schuld. Bekendmaking B. en W. maken bekend, dat personen, die voor verstrekking van onver mengde margarine in aanmerking komen zich elkèn Dinsdagmiddag van 2 tot 5.30 uur aan het Bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon kun nen vervoegen tot het bekomen van bonnen, te gen welke de margarine door de hierna genoem de winkeliers wordt verstrekt. In de week van 17 tot en met 24 October as. wordt op bon no. 12 margarine verkrijgbaar gesteld bij D. Hoog land. It. Zeedijk no. 106 en W. K. Okx, Gra venstraat 10. Gemeenterekening De rekening der ge meente over het dienstjaar 1932 sluit ais volgt Gewone dienst werkelijke inkomsten 117.767*8, werkelijke uitgaven 112.247.21. batig slot f 5520.37. Kapitaaldienst werkelijke inkomsten 48 240.30, werkelijke uitgaven 46.240.30, batig slot 2000.—. Burg. Stand Geboren: Pietertje, d. van G. de Rooy en G. M. Abbekerk. Ondertrouwd: J. Balvert, 26 Jaar te Wilnto en E. C. Kas, 26 jaar, alhier. Propaganda vergadering De R. K. Midden- standsvereeniging ..De Hanze" belegde een uit stekend geslaagde propaganda-teestvergadering De heer Ponsloen, voorzitter van de Afdeeling Alphen aan den Rijn, hield een mooie rede, waarin het belang en de noodzakelijkheid van het organisatie-leven op duidelijke wijze in het licht gesteld werd. Dat de rede Insloeg Is bewe zen doordat alle aanwezige niet-leden zich voor het lidmaatschap opgaven. Het Klein Cabaret uit Haarlem zorgde met veel succes voor het aangename gedeelte, terwijl Pastoor Blom in een gedegen speech de aanwe zigen toesprak. Jubileum Heden, 16 October herdenkt de heer B. J. Woestenburg den dag, waarop hjj 12% jaar geleden werd benoemd tot onderwijzer aan de R. K. school alhier. Gisteren hield het district Alkmaar van de St. Josephgezellen vereenlging zijn reeds lang voorbereide en aangekondigde districts Gezel lendag. Er werd aan dezen Gezellendag door eenige en omgeving Personalia Het gewone diploma van den Ned. R. K. Politiebond is behaald door den heer Hoogste stand: 767,4 te La Coruna. Leegste stand: 7403 te Thorshavn. Verwachtng: Matige tot krachtigen Zuid-Wes telijken tot Nocrd-Westeltjken wind, zwaar be wolkt met tijdelijke opklaringen, aanvankelijk nog regen en hagelbuien, kouder. Zon op 658 onder 5.03 Licht op 533 19 October N.M. rein, en wel ter gelegenhld van zijn eenlgen tijd geleden verkregen onderscheiding tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Tal van vooraanstaande vereenigingspersonen en autoriteiten zetten deze huldiging luister bij. Nadat de heer de Kok onder het „Wilhel- mus” de met groen en bloemen versierde zaal was binnengetreden, heette de voorzitter van hut huldlglngscomité, de heer Jac. van der Zalm, zlin echtaenoote en kinderen benevens de Kok Dz. gehuldigd wegens zijn vele ei. groote verdiensten op het gebied der R. K. Tuinbouworganisatie en op velerlei ander ter- Aan de gemeenteraden van Wijk aan Zee en Duin, Velsen en Beverwijk is door den R. K. Diocesanen Land- en Tuinbouwbond, afdeeling Beverwijk en Omstreken, eh den Neutralen Boeren- en Tulndersbond, afdeeling Wijk aar. Zee en Duin en Omstreken, een adres gericht waarin verzocht wordt aan de tuinders, die een daartoe strekkend verzoek richten, evenals vorige jaren een gelde'-ljke ondersteuning van gemeentewege te verschaffen en deze uitkeerlng wederom te doen plaats hebben aan de kas van de Veilingen. De aanvragende organisaties zagen in voor komend geval gaarne een commissie uit hun midden benoemd in overleg met de gemachtig den van de gemeente, welke commissie rege lend en adviseerend zal kunnen optreden. Met den meesten aandrang wordt ook door de organisaties verzocht, bij een eventueele vaststelling der uitkeerlng t. z. t. rekening te willen houden met de grootte van het gezin. Den toestand te schetsen, waarin de zoo nij vere tulndersbevolking verkeert, behoeft niet meer tot de taak van de organisaties gerekend te worden. Slechts wordt nog opgemerkt, dat de uitkee rlng ingevolge de Tuinbouwsteunwet 1932 den naam van .steun” niet verdragen kan, terwijl de te verwachten uitkeerlng over 1933 nog min der zal zijn. Indien met dezen komenden steun straks zg. de bedrijven voortgezèt zullen moe ten worden, zal het blijken, dat deze ten eenen- male onvoldoende Is of wellicht, zooals het vorig jaar gebeurd is, door derden wordt ge ïncasseerd. Betrapt Verleden week werden twee sor.en in den nacht op hecterdaad betrapt, wijl ze bezig waren, aardappelen te stelen. Burgerlijke Stand Geboren: Hendrik Jan, z. van M. W. van Ree en E. Nierop; Bondina, d. van H Schoonhoven en T. Asjes; Swaantje Hennle, d. van M Boschman en T. Hartog, wonende te Avenhom. Overleden: Dirk Ottenbros, 81 jaar, echtge noot van T. Molenaar, Baanstraat 15; Hendrik P. de Gpaet, 5 dagen, wonende te Ursem; Jo hannes Naber. 7 jaren, z. van N. J. Naber en E. C. Wormsbecher, Ramen 25rood. Ondertrouwd: Cornells G. Lieshout en Ber- dina A Th. Janssen; Jan Jonker en Anna Prins; Jan Ton en Helea Vroom. Getrouwd: Willem F. van Schoten en Emma H. Salert; Olvert Belle en Theodora G. de We ger. Winkelsluiting De winkels moeten weer om 8 uur gesloten zijn. Zaterdag te 10 uur. De caté’s te 1030 uur. worden op 8 November in café J. Leenders door ..Spara. St. Caecilia.” „Kunst na Arbeid” en de tooneelvereeniging ,Bt. Genesius” van de Kwa- Buar Vrijdag werd de bazar, georganiseerd door de gymnastiekvereeniging Hercules en Hy- giea, ten bate dezer vereenlging en de beide crisls-comlté's der gemeenten Noord-Scharwoude en Oudkarspl, officieel geopend. De zaal van den heer J. de Bakker is voor dit doel aardig versierd en op het tooneel heeft men een theetuin ingericht, waar den bezoekers een kopje thee wordt geserveerd. Verder zijn ver scheidene verkooptafels en attracties aanwezig. Wij twijfelen er niet aan, of deze bazar zal naar wensch slagen, daar de prijzen der artike len laag zijn gehouden. Crisis-Comité Het Crisis-Coniité tracht met medewerking van eenige vereenlgingen gezel lige avonden te organlseeren. Donderdag 26 October wordt de eerste uit voering gegeven te Uithoorn in de zaal van den heer Ruiter door ..Sparta," T. A V. N. U. van de Kwakel en hét Jongens- en Dameskoor van de Kwakel onder leiding van P. J. Graven. Te Kwakel zal de tweede uitvoering gegeven FL Crisis-Comité Dank zij de welwillende medewerking van de plaatselijke tooneelvereenl gingen „Eensgezindheid,” „St. Michaél" en -T. O. N. E. G. I. D. O.” organiseert het Crisis- Comité een tweetal tooneelavonden en wel Zon dag 29 October te Wester-Blokker in café Het Gouden Hoofd en Zondag 5 November te Oos- ter-Blokker in café ,De Witte Exhoorn.” Mogen de ingezetenen tot het slagen mede werken en zorgen voor een volle zaal op belde avonden. De trekking der verloting 1933 zal plaats heb ben op den laatsten tooneelavond. Agenda. Dinsdag: Missienaaikrans in school; R. K. Hoofd”; R. K. Damclub in het Patronaat. Woensdag; Kerkkoor in de school. Donderdag: Congregatie jongelingen, in de kapeL Vrijdag: R. K. Fanfarekorps, in bet Patro naat. Zaterdag: Jonge Wacht, in het Patronaat. Aa. Zondag'- te 130 Congregatie meisjes (kapeD." Personalia Het gewone diploma van den Ned. R K. Politiebond St. Michaél to behaald door den heer H. d. Berg, alhier. donderden gezellen uit Alkmaar deelgenomen. De dag werd aangevangen met een algemeene H. Communie en een plechtige Hoogmis, welke opgedragen werd door de praeses der Alkmaar- sche St. Josephgezellen, kapelaan Persoon, die tevens onder de H. MIs een predlcaüe hield over het onderwerp: „Verdieping van de gods dienstzin, om daardoor meer bovennatuurlijke weerstand tegen de hedendaagsche oeconomi- sche en maatschappelijke etende te verkrijgen.” Om twee uur werd door de Gezellen een korte demonstratie gehouden door de straten van de stad. Voor het meerendeej in marschtempo, trokken de jongemannen, voorgegaan door een aantal Gezellen In het bekende uniform, on der trommelslag en popmuziek voort. Dat er een groot aantal vaandels en vlaggen werden meegevoerd, sprak welhaast vanzelf, evensals het feit, dat, behalve door de Gezellen-pijpcrs. ook door St. Louis muzikale medewerking werd verleend Te Ha drie kwam men in het Gulden Vlies in vergadering bijeen. Nadat het vlaggelled was gezongen en men „trouw aan Kolping” had betuigd, opende de heer Eeltink als Alk- maarsch Senior de bijeenkomst, door een har- telljk woord van welkom toe te roepen aan de aanwezigen, in het bijzonder aan den Z. E. Rector van Galen, de Geestelijkheid van Alk maar, die 'zeer van haar belangstelling deed blijken en aan de vertegenwoordigers van de K. J. V.. de K. J. M. V., De Volksbond en van de Graal. Vervolgens zette spr. in het kort het nut en de noodzakelijkheid van dezen dlstrlcts-Gezei- lendag uiteen, alsmede *e groote propagan distische waarde, die daaraan verbonden is. In dezen HJd, nu er Aoveel naar ouiten wordt opgetreden, moeten ook de gezellen naar bul ten toonen. wat zij zijn en wat de Gezellenver- eenlging te bieden heeft. Spr. achtte de Gezellenvereenlging van een groot belang In dezen verwarden en anti-chris- telljken tijd. Ook zette spreker uiteen, welk een groote taak de Gezellenvereenlging op zich had genomen, door het bevorderen van het welzijn' van het christelijk huisgezin en door het aan- kweeken van de liefde voor den arbeid, waar door den gezel wordt bijgebracht, dat hij zijn 'beroep als een roeping moet beschouwen. aan den centraal v. Galen, die sprak „Uiterlijke macht worde Personalia De heer C. Hoogervorst, alhier, is in Den Haag geslaagd voor het examen Wis kunde L. O. Ingaande Maandag 16 October 1933 wordt een cristoheffing op den suikeraccijns ten be drage van 40 pCt van den accijns. Deze heffing zal ook worden toegepast op alle parijen suiker, grooter dan 250 K.G., die op dien datum per opslagplaats voorhanden zijn, met inbegrip van de suiker die daarheen in vervoer is. Elke gebruiker van een opslagplaats, die meer dan 250 K.G. suiker in zijn opslagplaats, of ge zamenlijke opslagplaatsen in dezelfde gemeen te, in voorraad beeft, met inbegrip van de suiker die op dien datum daarheen in vervoer is, moet vóór Vrijdag 20 October 1933 daarvan aangifte doen bU den ontvanger der Accijnzen voor zijn woonplaats. Die aangifte moet o.m. inhouden: de plaats waar de suiker zich bevindt en de hoeveelheid, met opgave van de hieronder begrepen hoe veelheden, die reeds verkocht doch nog niet af geleverd zijn, met opgave van namen cn adres sen der koopers. Wordt na de aangifte suiker ingeslagen, waardoor de hoeveelheid van 25c K.G wordt bereikt of verhoogd, dan dient opnieuw aan gifte plaats te heLben. Damnieuw» De Egmondsche Damclub be sloot as. Donderdag om half 8 weer te beginnen met de geregelde wekelljksche speelavonden Dan zal begonnen worden met de onderlinge compe- Nieuw raadslid. In de vacature, ont slaan door het overlijden van den heer P. de Boer, is voorzien door de benoeming van den heer W. Roemer. Deze heeft de benoeming aan genomen. Geldlcenlng Vrijdagmorgen werd een spoed- eischende raadsvergadering gehouden, belegd, om dat de mogelijkheid bestond het rentetype van de geldleening. oorspronkelijk groot f 45000 op 1 Januari as. nog groot f 43875, te verlagen’ B. en W. hadden aan de Maatschappij voor Ge- meentecrediet gevraagd de rente van 5% te verlagen en deze maatschappij heeft geant woord. dat zij bereid is dit te doen op 1 Januari 1934. Het rentetype zal dan worden 4 5/8%. B. en W. achten dit aannemelijk en stellen den Raad voor, de aanbieding te aanvaarden. Het voorstel werd met algemeene stemmen aangeno men. verkeerde oplossingen. tijd in beslag nemen. Het Nationaal Crisiscomité verzoekt dan ook dringend niet lastig gevallen te worden met 1 verzoek om nadere inlichtingen. raad is, bedraagt 9 cent per K.G. kandy, ruwe en geraffineerde suiker en besterd en 6 per K.G. van druibensulker uit zetmeel. Dezer dagen is in Loonsduinen de heer J. D de Kok Dz. gehuldigd wegens Ujks een H MIs te 830 uur in het Weeshuis en in het St. Jans-Gasthuto. WOENSDAG, te 8.15 zal de Weleerw. Pater Borromeus de Greeve het triduum openen, dat gehouden wordt voor de leden van den R K. Volksbond bij gelegenheid van het 40-jarig ju bilee. De oefeningen zijn voor allen toeganke- lljlljk. DONDERDAG te half 10 gelezen huwelijks mis voor Cornells Jacobus Adrianus Keizer en Hillegonda Maria Buis. SATERDAG half 12 biechthooren voor de kinderen en 4 uur voor de overigen. ZONDAG 22 Oct. te 6 45 generale H. Com munie voor de leden van den Volksbond en te 10.45 solemneele H. Mis. Tevens Missle-Zondag en Eucharistische dag. Diefstal van een geldkistje Aan den Kal- verringdljk Is uit een fabriekskantoortje een kistje met ruim honderd gulden gestolen. Van de daders geen spoor. AMSTERDAM. 16 Oct. Veemarkt. 228 vette koeien: le kwal. 058—0.65. 2e kwal. 0.46—0.55, 3e kwal. 0.400.44 per K.G. slachtgewicht. 151 melk- en kalikoeien 140.00180.00. 137 vette kalveren: le kwal. 054—0.62. 2e kwal. 0 44— 052, 3e kwal. 0380.42 per K.G. levend ge wicht. 66 nuchtere kalveren 5.008.00. 106 schapen 16.0020.00 per stuk. 572 varkens: vleeschvarkens. wegende van 90110 KG. 0.460.47. zware varkens 0.440.45. vette var kens 0.420.43 per K.G. slachtgewicht. 7 Paar den 50.00100.00. 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Marktverloop. Runderen kleine aanvoér door de hooge prijsvragen, stugge handel en ver koopsprijzen op hooger niveau. Vett» kalve ren matig aan stuggen handel en prijshou dend. Varkens mindere aan voer dan de vorige week, handel redelijk en vaste prijzen. Personalia De heer G. A. 8. Bernath, al hier, is geslaagd voor het examen apotheker- assistent. ALKMAAR. 16 Oct. Veemarkt. 15 vette koelen 150.00—300.00. 31 graekalveren 30 00—30.00. 6 vette kalveren 35.00—75.00 per stuk. Idem per K.G. 0.700 90. 7 nuchtere elachtvarKens 8.00 16.00. 386 vette varkens per, K.G. 0 350.41. Handel matig ALKMAAR. 14 Oct. N V. ElerveUlng voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer 90000 klpeleren: 56-58 5 50—5 80 58-60 5.806 10. 60-62 5 9O--6.30. 62-54 6 00—650. kleine 40-50 3305.10. 15000 Eend- eleren 3.403 50. AVENHORN. 14 Oct. Coöp. Land- en Tuin bouw- en Marktvereen. Avenborn en Omatr. 33000 K.G. Roode kool 100—1.80. 35000 KO. Gele kool 1.00130 per 100 K.G. 1500 stuks Groene of Putjeekool 0501*0 per 100 stuks. 15000 K.O. Uien: groote maat 2.002.30. gew. maat 1.602 00. drielingen 0.801.00. nep 2 00 3.40 per 100 KG. 180000 stuks groote Bleten 3505.00. 150000 kleine Bleten 2 00330 per 1000 stuks. 300 zak Slaboonen van 15 KG.: dubbele z. dr 0.50—2 40 per zak. 20000 KG. Wortelen: Flakkee. verbeterde 1*0230 per 100 K.G. die spreker wilde meegeven aan alle Gezellen, die op deze ver- ’gadering bijeen waren. Spreker had van dezen middag de overtuiging gekregen, dat de gezel len, die zoo spontaan hadden gedemonstreerd, dragers waren van bovengenoemde gedachte, en ook. dat zij een warme liefde hadden voor hun vereenlging. De Gezellen waren In de laatste jaren meer naar bulten getreden, dan zij vroeger plachten te doen; dat men nu wel meer naar bulten treed, geeft blijk van het begrip bij de Ge zellen, dat ook zij de overtuiging waren toege daan, dat het openbaar demonstreeren en met fiere stappen achter vaandels aan marchee- ren, heden ten dage de oogen trekt. Evenwel mag een demon'tratie niet het cul minatiepunt zijn van de Gezelten-vereeniging. doch moet de persoonlijkheidscultuur den bo venhand voeren. Demonstratie moet slechts een stuwing zijn naar het innerlijke. Vervolgens besprak spr. de offervaardigheids- gedachte, die den Gezel, naar het voorbeeld van Christus, moet bezielen; Spr. zelde. dat de christelijke offervaardigheid een goed sociaal karakter. Men moet ook niet alleen maar negatief werken, door te zeggen wat verkeerd Is. maar de Gezel heeft tot taak positief te werken. De Gezel moet de beschaving van de Katholieke gemeenschap bevorderen, volgens het program van Kolping; indien dat voor honderd pro cent gebeurde, zou het dan mogelljk zijn dat er nog zoovele honderden bulten de Gezellerr- Mach 20 vereenlging stonden? vroeg spr. Aan het slot van zijn redevoering waagde spr. de voorspelling, dat over tien jaar zal zijn beslist, of Noord-Holland Katholiek of hel- densch zou zijn. Spr. deed daarom een beroep op de Gezellen, dat zij zouden meebouwen aan een Chrlstelljken cultuur, opdat men een schoone Christelijke, maatschappij zou ver krijgen. i Na deze met daverend applaus beloonde toe spraak, werd het leekenspel „De Roodendans” opgevoerd. Dit simpele spel werd door de Jonge spelers met veel toewijding opgevoerd. Het spel had tot taak uit te beelden, dat er na dit leven ook nog een andere, schooner leven wacht, welker be staan door velen wordt miskend of vergeten Achtereenvolgens werd ten tooneel gevoerd de „Hemelvaart of hellevaart”, van een hoogmoe dige landhongerige keizer, van een steeds wel gedaan hebbende dokter, van een levenslustige Jongen, die alles wat de wereld maar toon bie den poogde te genieten, de zachte dood van een blinde, de dood van een geloovlgen werkman, de sombere hellevaart van een vrek en tenslotte het verheven verscheiden van een kind en van een ouden monnik. De een na den ander werd door den soms ongevoeligen, den anderen keer barmhartigen dood, naar de eeuwigheid ge leid. De moraal was. dat niemand aan den dood ontkomt, Ja. dat men op leder momten geroe pen kan worden het eeuwige met het lijdelijke te moeten wisselen en dat het daarom voor den mensch een eerste zaak was, steeds s'^ed voor bereid te zijn. Dit was het slot van deze Gezellendag en nadat Kapelaan Persoon een kort slotwoord had gesproken en de gezellen het Kolpinglied gezongen hadden, behoorde dezen dag weer tot verleden. BOVENKARSPEL. 14 Oct .De Tuinbouw” 336 baal Uien: grof 0*0036. groote gele 0*5 —090. drielingen 0.400 46. nep 0*00.90 per baai. 15375 aluke Bloemkool: Xe soort 1.005.90, 3e soort 0.753.10, Se soort 0.781 50 per 100 St. 9600 KX>. Roode Kool 109190. 21170JK G Gele - kool 100110, 14825 KG. Witte kool 0.40—1.30 per 100 K.G. 373 aaK Slaboonen: enkele 0 50-alla 110. dubbele 0.30140 per 15 K.G. 5210 K.G. Bleten: groote 0*0. kleine 0901-00 per 100 K.G. BLOKKER, 13 Oct. „Op Hoop van Zegen” Andijvie 1.001.80. Bloemkool 1.5033ó. Gele kool 1.00130. Putjeekool 1.00130. Roode kool I. 20. Leglpont 14 0022.00. Novlomagum 7.00 1030. Soldat 9.0017.00, Conference 11.001930. William 7.00—15.00. Elza 13.00IS 00. Sla 0 60— 130. Slaboonen 3.40630. Sntjboonen 12.00 32.00. Hardy 13.0032 00. WUnpeer 8.00990. Wortelen 2 003.30. Maagdenneten 73011 301 Calvll 4 9011.00, Durandeau 7.1011.50. Napo leon 9.0011.60, Rletpeer 8.40, St. Germain 4 60 550. Kozijn 750, Bonne Louise 13.0023.00. Transp. 16.001890, Margriet 15.30. Druiven 20.00 36.00. Tomaten 4.10—6 40. Bellefleur 3 00—6 40. Boerengroen 4.10590. Br. Seedling 3.905 40. Gleeer Wildeman 7308.90, Ooudrelnet 5.00 II. 60. GraUool 4.10—4.90, Kleermaker 5.60—7.00. Pr. v. Engeland 5.007.60. Wlnterjannen 3.70 5.00. Winterlouw 4.606 30. Zoete Ermgaard 730 —1030. Jac. Lebel 430—6.30. ENKHUIZEN. 14 Oct. Coöp. Ver. „Bloemèn- lust” Bloemen: Phoenix 0.060.10. Phlcalls 0.060.11. Zinnia 0.100.11. Goldfllnder 0.130.14. Columbia 3.003.00, Butterfly 2 00 350. HOORN. 14 Oct. Veemarkt. 36 Schrammen 14.00 —34 00. 113 biggen 9.00—16.00, 525 schapen 10.00 34.00. 3 Paarden 150.00225.00 Handel vlug. LEIDEN. Coöp Groenten-, Fruit- en Bloemen- velllngver. .Lelden en Omstreken" Andijvie 0.50030. Kroten 1.00—1.50. Komkommers 1.00 —350. Bloemkool I 1 90650. Idem II 15016a Roode kool 1504.00. Savoye kool 2.104.60. kool 0.702 40 Meloenen 1.0014.00. Pe- 050—0*0. Prei 1.10—1*0. R. - Kropsalade 0 504 30, Selderie Knolselderij 0.60—130. - 8.00. ^Üboonen 2 00—26.00: 1 34.00 Pronkboonen 2.003 00. —14.00. Witlof 16.00—19.00, Postelein 3.00—8.00. Spinazie 1.00—330, Spruiten I 2*0—8.C 2.00 per 100 K.G. LEIDEN. 14 Oct. Botermarkt Prima fabrieka- boter (contrölej 1.70. prima Boerenboter 170 1*0 per K.G. Aanvoer 355 KG. Handel matig. LEIDEN. Turfmarkt. Aanvoer 60000 stuks lange turf. Prijs 7.008.00 per 1000 stuks. ZWAAG. 13 Oct. .Dangert en O.”. Tomaten: A 6.60. B 630. C 4.40. CC 2.00, Slaboonen 5 30— 13.10. SnUboonen 13.0036.00. Druiven 18.00— 33.00. Spinazie 8.0016.00. Postelein 2 008 00. Roode kool 1.00160. Gele kool 100—130, Sprultkool 4.0012.00, Uien 1.70—330. Witlof 14.0023.00. Ooudrelnet 9.0013.00, Present 9 00 —14.00. Zoet 5.0015.00. Soldat 15 0027.00, Calebas 13.00—1490, Leglpont 31.00—36.00 per 100 K.G. Bloemkool 2.60—6.00. Sla 050—1.60, Wortelen 2.604.60. Hardy 14.0018.00. Wil liam 14.003130, Novlomagum 6.0013.10, Gleeer 7.108.40, Boerengroen 5.006.00. Kleermakers 5.007J0. G rat looi 3.005.30. Commlnes 18.00 87.00, Kleepeer 4.006 30 Conference 14.00— 3130. Elza 14.0018.20 per 100 stuks. NOORD-SCHARWOUDE. 16 Oct. 26000 K.G, Aardappelen: Schotacbe Muizen 0500.60. Drie lingen 0.40. 170 K.G. Spercleboonen 5507.70. 1400 K.G. Uien: Gele Nep 330. Drielingen 190. Uien 1.701*0. Grove Uien 230. 1500 K.G. Peen 1.902.00. idem kleine 0.70. 6000 K.G. Kroten 0.60. 7600 K G Roode kool 1.00. 85600 K.G. Gew. Witte kool 0.401.30. 11700 KG. Gele kool 1.00. 1000 K.G. Rammens^ 1.70. OUDEWATER. 16 Oct. Kaasmarkt. Aanvoer 64 partijen. 3430 stuks. 12150 K.G. le soort 24.00 3600. 3e soort 31.0033.00. Handel matig. PURMEREND. 14 Oct. Afslsgvereen. Beemsten Purmerend en Omstreken. Augurken: grof le.S" 052. Idem 2e eoort 0 43. basterd le soort 037, ld. 3e soort 031. stek 0.13, bommen 0.24. WARMXNHUIZEN, 14 Oct. Óale Nep 1 30— 1.70. Gele Drielingen O.BO'0.90. Gele Uien 1.70— 2.10. Gele Uien, groote 1*0330. Peen 1*0— 3.10. idem kleine 0.70. Bleten 0*0. Eigenheimers 3.00—330. Blauwe 3.00, Roode kool 1.00. Gels kool 1.00 per 100 K.G. Geboren: Popkje, dochter van J. Smink en N. Schoppen; Margatetha Oeertruida, dochter van 8. A. Rinkel en M. C. Kooyman; Christina Maria, dochter van N. Bakker en G. Bijvoet; Elisabeth AJida. dochter van N. Bakker en G. Bijvoet. Gehuwd: Bernardus Bakker. 30 j. en Wilhel mina Vendel. 24 j. Overleden: Johanna Maria de Jong, 16 m.; Süvert Oud, 65 J. Gemeente-veldwachter. Bij beschikking van den Commissaris der Koningin, is tot ge- meente-veidwachter alhier benoemd de heer J. D. Gerritsen, tot op beden buitengewoon ge meenteveldwachter. Zacht weer. Als een bijzonderheid kan worden medegedeeld, dat de heer J. Wlldeboer. alhier, van den kouden grond weer aardbeien plukt. Bannebestour. -r Herkozen tot lid van het dagelijksch bestuur de heer J. Wester; in de vacature-Saal to gekozen de heer C. v. Diepen. De heer C. Snip werd als boofd-lngeland herkozen. zich op de -JJ niet erg -.„„.i onbenut gelaten of misten doel. We zagen een ren van den rechtsbuiten, waar op een mooie voorzet volgde, waarna Jb Stave- zorgde flinken traP E.V.E de leiding be- Menigen gevaarlijken aanval kregen de te verwerken en het duurde niet lang Fluitman gaf den S.D.O.-keeper voor de tweede maal het nakijken 2—0. Met dezen stand ging de rust in. h.^a »U.het E V E verre de meerder heid. Reeds hadden we een derde doelpunt ge- We den midvoor geheel alleen op het S.DO.-doel zagen afgaan, doch hij talmde even met schieten, waardoor hy tegenwerking kreeg van Inmiddels toegeschoten backs van Zijn aanval werd geheel afgeslagen gaat nu geruimen tijd over en weer. Jammer was het dat de midvoor van SDO die bijzonder goed spel gaf, te weinig hulp kreeg van de overige voorhoede-spelera. Geregeld wa ren zij te ver achter, waardoor elke doorbraak °P het KV.E.-doel gemakkelijk kon worden on- schadelljk gemaakt. Het spel van de gasten was overigens vrij goed. Een tegenpunt was wel ver diend geweest. De Propaganda-afdeeling van het Nationaal Crlstocomité deelt mede: Volgens de offlcleele telling der ingekomen briefkaarten naar aan leiding van de prijsvraag, zfln er 173960 brief kaarten ontvangen. Hierbij wordt opgemerkt, dat dit alleen de telling betreft en dat het grootste aantal brief kaarten nog geschift moet worden in goede en Dit zal nog geruimen Bond voor Groote Gezinnen. Dezer dagen vergaderde bovengenoemde bond. Nadat de voorzitter H. v. d. Berg den zeereerw. heer Pas toor verwelkomd had als Geestelijken Adv’seur, volgde o.a. bestuursverkiezing wegens ontslag name van de heeren H. Doffer en Jaé. Beu kens. Gekozen werden de heeren B Slagter en W. Brieffies De vereenlging zal trachten in een gewes- telljke actie te bereiken reductie op de gas- prjjzen. Voor een gezin met vier kinderen 5 pet en elk kind meer 2% pet. Na een hartelijk aanmoedigend woord van den zeereerw. Geestelijken Adviseur volgde slui ting. Het Roosendaalsche dagblad .De Grond wet" meldde onder alle voorbehoud, dat er genifchten loopen, dat Minister Ver schuur voornemens to af te treden, en dat als opvolger wordt genoemd de heer Dr. Kortenhorst. Deze geruchten zijn, naar men ..De Stan daard” verzekerde, totaal onjuist en komer. waarschijnlijk voort uit de minder welwil lende gezindheid die in verschillende R. K. werkgeverskrlngen tegen Minister Ver schuur den laatsten tijd heerscht. organisatie heeft afgestaan, speldde de heer Kampschöer den geridderde onder driewerf hoera der aanwezigen het ridderkruis op de borst. Vervolgens voerden het woord de heeren v. d. Zalm namens het huldlglngscomité, W. van der Zandt namens de familie, Jac. Groen, als voor zitter van den Diocesanen Tulndersbond van den L. T. B., mr. H. van Haastert namens den Kath. Ned. Boeren- en Tuindrsbond, A. N. Fleskens namens het bestuur yan de centrale bank, terwijl deze tevens de gèiukwenschen van den voorzitter der Tweede Kamer, Jhr. mr Ch. Ruys de Beerenbrouck. overbracht, pastoor Haf- kenscheid als herder der parochie. G. van Spronsen namens de Hanze-afdeeling Loos duinen en vele anderen. Allereerst werd de geridderde door den heer Kampschöer, als voorzitter van den L. T. B.. gehuldigd als groote stuwkracht voor de R. K. tuindersorganisatle. Na ook mevrouw De Kok te hebben dank gezegd voor de vele avonden gedurende welke zij haar echtgenoote aan de E V E. I—S D O. I 2-6 digde met een welverdiende overwinning thuisclub. aanvan« SD O. flink party en het Hét zich aanzien dat de gastheeren een zwaren middag zouden krygen. Dit is echter geheel anders uitgekomen, want na de rust hadden de gasten geen schyn van kans meer. Herhaaldelyk verplaatste het spel sL S.D.O.-helft. Jammer dat de voorhoede schotvast was. Mooie kansen werden Door motor overreden Een opzichter van 1 P E N. reed hier met zyn motorrywiel langs het Westeinde. toen onverwachts de 7-jarige M van Zyi, wonende te Graft, van achter de boomen den weg wilde oversteken. Dit werd hem noodlottig. Een aanrijding was niet meer te voorkomen. Zwaar gewond werd de Jongen opgenomen en by den heer Jac. Berkhout de woning binnenge dragen. Ijlings ontboden geneeskundige hulp oordeelde het onodig den Jongen niet meer te vervoeren. Men vreest voor het behoud van dit jonge leven. Den motorrijder treft geen schuld Het Hoofdbestuur vergaderde onder leiding ▼an zyn Vlce-Voorzltter, den heer K. Kuiper te Oostwoud. In verband met een van de Nederl. Rundvee- Centrale ontvangen schryven, betreffende de sa menstelling der te stichten Gewestelyke Rund vee Centralen voor Noord-Holland en voor Zuld- Holtand. werden de belangen der rundveehouders in de verschillende provincies breedvoerig be- sproken. Het Hoofdbestuur achtte het gewenscht. dat de teak der Gewestelyke Centrale wordt opge dragen aan een geheel nieuw te formeereri be- 8tuVf°°k al zal de Rundvee-Centrale by haar wirlteaamheden zeer waarschyniyk zooveel mo- geiykg ebruik maken van de districts-commissies der Gewestelyke Varkens-Centrale. De croote moeliykheld by het aanwyzen van vertegen woordigers in dergeiyke besturen is gelegen in de omstandigheid, dat de H. M. v. L. in verband y1™ ledental steeds over te weinig zetels kan beschikken, opdat alle groepen er een overeenkomstig hun belangrijkheid evenredige vertegenwoordiging in vinden. Tenslotte werd een voordracht van vyf per sonen voor Noord-Holland en een voor Zuld- Holland opgesteld. Holland opgesteld. Aan de hand van deze voordracht zullen de vertegen woordigers van het Hoofdbestuur met de verte genwoordigers van den Chrlsteiyken Boeren- en Tulndersbond en van den R.K. Diocesanen Land- en Tuinbouwbond een bespreking voeren. Waarbij beoogd zal worden een zoo Juist moge- Hjke verdeeling der zetels over de voor vertegen woordiging in aanmerking komende gebieden. De besprekingen zullen namens het Hoofdbe stuur gevoerd worden door de heeren P. Stapel Czn. (Noord-Holland) en C. Dekker (ZuidHol- land)alsmede door den Secretaris. Over de uitvoering der Steunregeling 1933 voor de Aardappelcultuur werden eenige mededeelin- gen gedaan, waaruit bleek, dat het hefflngvrije vervoer van 10 K.G. aardappelen in groote be volkingscentra een onoverkomeiyk bezwaar voor een goed contróle vormt, terwyi de ontduiking van de heffing met alle daaraan voor de telers verbonden gevaren het niet kunnen ultbetalen der volle minimumprijzen voor het overschot consumptle-aardappelen ten zeerste In de hand werkt. Besloten werd, er by den Minister van Eco nomische Zaken op aan te dringen, ten spoedig ste haatregelen te willen treffen, die dat vervoer beteugelen. Tevens werd besloten een aantal voorstellen, door de Gewestelyke Aardappielorganisaties voor Noord- en Zuid-Holland uitgewerkt tot uitbrei ding der bevoegdheden, ter kennis te brengen ▼an het K.NL.C. Nogmaals zal aan de Provinciale van Noord- Holland worden verzocht, by de inschryving voor de leverantie van vleesch aan de provinci ale Inrichtingen de voorkeur aan versch vleesch te willen geven en dit niet by voorbaat te wil len uitsluiten. Besloten werd opnieuw te benoemen: den heer K. Kuiper te Oostwoud als vertegen woordiger der H. M. v. L. in het bestuur der Vereenlging tot bestryding van de TB C onder het rundvee en van andere veeziekten in Noord- Holland; den heer Mr. D. A. Kley tot Voorzitter van den Raad van Commissarissen der Onderlinge Brandverzekering; - den heer KI. de Vries Jr. te Halfweg tot ver trouwensman in District III van de Geweste lyke Tarwe-Organisatie Noord-Holland. aidJB-1 Groene terselie 130, w— 11.UU, re- Radljs 150 1J 0^02 40. Wortelen 2.006.10 per 100 stuks. Kroten 1.501.80, Krotén gek. 5.00— 8.00, Bnljboonen 2.0026.00, Stokboonen 5.00 Btamboonen 2.00 Boerenkool 2 00. r 2.0015.00, Uien 1.00—8 00. idem II 160—

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 2