ONS BLAD De onderaardsche den Rijksdag I s I J heden Het in Erkent Amerika de Sovjets I De katholieken in Duitschland Leiderscongres der N.S.D.A.P. 1 I I nieuws van GEEN S.A.-MANNEN IN GOERING’S HUIS DE BAROMETER Geen mijnstaking in België ll JOH. LAUWERS PAYCLOP 3 ALKMAAR CLOSETSTOELEN (reukloos) te V STAKINGSONLUSTEN IN AMERIKA TN DING Wien zag ir. Bogun? n* DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN hersteld zyn HET DUIT SC HE CONCORDAAT Vier vraagstukken Rede van Hitler over den buiten- landschen en binnenlandschen toestand Washington voldaan t k NAAR HET TUCHTHUIS De rede van Daladier President van Ecuador afgezet Nieuwe Britsche gezant bij Von Hindenburg Trampersoneel staakt te Athene Benesj* bezoek aan Dollfuss Beroep op de leidende instanties Kardinaal Bertram bespreekt de buitengewone zorgen der Duitsche bisschoppen De strijd voor de Duit sche eer Naar een aanvullend hand els ver drag? P' -'tnoodiging van Hitler af geslagen i. iet d. Verkiezingsstrijd” in Duitschland DONDERDAG 19 OCTOBER 1933 De leugencampagne in zekere buitenlandsche pers aan de kaak gesteld Nationaliseering der oorlogsindustrie Invoerrecht op buitenlandsche steenkool leidt tot hand having der loonen Voorstel van Leon Blum De diplomatieke betrekkingen zou den reeds vóór November ADVERTENTIEPRIJZEN Per lossen regel 20 a, ingez. med 40 c. p. regel; idem op pag. één 55cp. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek - Telefoonnummer 433 MIGDE KATHOLIEKE PERS rr m Het Weer gang I Italiaanse he bemiddeling ZEVEN EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 15 Bet RUksdagbrand proces. Wlen zag ir. Bogun? nationaliseering der België Vliegdienst op Leningrad In voorbereiding. *e kalmen en gematigden toon van Daladier's rede Bul- Dykdoorbraak bU Ambt-Hardenberg. De Ernstig verkeersongeluk in Den Haag. O van de tot 1M I den van Bogen, De ItaHaanscbe pen prijst eenstemmig den De Internationale en de Socialisten-marseb door de Radio-contróle-commissie verboden. Beperking garnalen-Invoer in overwogen. kan- ■tad 232. Socialistisch voorstel tot Franache oorlogsindustrie. Generaal Johnson, de leider der economische herstelbeweging in Amerika WEENEN. 18 Oct. (VD). Dinsdagavond is te Weenen een stinkbom ontploft, terwijl beden te Graz (Stiermarken) In een gang van het gemeentehuis een helache machine tot ontplof fing gebracht is. waardoor eenlge materieele ->chade is aangericht. Stand op Donderdag 1 uur nan. 734. Vorige stand: 733 - Ret R.K. Werkliedenverbond vraagt Regeerings- maatregelen in verband met de prUsstUging der le vensmidde len. Een verkoopverbod van smeerkaas en -vet wel dra te verwachten. Geen mijnstaking in België. Loonen gehand haafd. r te r ef eon- VrU- •srl 'OOC Uk. c- er ATHENE. 18 Oct. (Reuter.) Het tramperso neel hier ter stede is In staking gegaan, waar door het geheele tramverkeer syistaat. De stakers eischten bet weder In dienst ne men van 40 arbeiders, die by een vorige sta king zijn ontslagen. De chauffeurs van bussen hebben zich 1 ging aangesloten. droog weinig ItaHaanscbe diplomatieke De Tweede Kamer beeft o.m. goedgekeurd de wetsontwerpen betreffende naasting van eenlge spoorwegen en inzake de organisatie der open bare organen, belast met de uitvoering der so ciale verzekering. toofdbo» rste po- van de eger in eld on. I voer Hen po iwbéf van Prof. Kaag bepleit het loslaten van den gouden standaard. s> wordt L waar ir 1008 T wer- laatste en. De rr deae en ge- 139 »ch« ge- >rtjs der isd. NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD An- QfS- >err. 2077 S George Kelly, de hoofdbe schuldigden in het proces inzake de ont voering van den jongen Charles F. VrscheH, lachend, na hun veroordeeling tot levenslange tuchthuisstraf van door Dultachlands uittreden uit den Volkenbond niet langer van toepassing Is. Zij besloot verder, Paul-Boncour te hoeren over de Duitsche eiachen betreffende het Saargebicd. MÜNCHEN. 18 Oct. (W. B.) De vraag naar het boek van Hitler .Meln Kampf" Is aóó ge stegen. dat nog vóór bet einde van tot jaar 1H mlllloen exemplaren van dit boek verkocbi zullen zijn. BERLIJN. 18 Oct. (W B.) Aan het slot der mlddagzltting ontspon zich een lange discussie over" zekere tegenstrijdigheden in hetgeen in genieur Bogun bij verschillende verhoeren ver klaarde over den man. dien hij kort voor den brand uit den Rijksdag had zien vluchten en in wlen hij Popof gezien meende te hebben. Dr. Teichert stelt voor den politle-iultenant La telt te vragen wat getuige op den avond van den brand heeft gezegd over de kleeding van den betreffenden man. Popof verklaart, dat hij er voor zijn arres tatie geheel anders heeft uit gezien dan op den dag der confrontatie met getuige. In de drie weken arrest heeft hy veel geleden van griep en maagpijn: In dien korten tijd heeft hU 5—6 K.O. aan gewicht verleren. Popof wijst er verder op. dat getuige Bogun vijf elkaar tegensprekende verklaringen heeft afgelegd over zijn hoofddeksel. Op de vraag van den president of Bogun na dese woorden zijn verklaring wil veranderen of aanvullen, antwoordt deze: Neen. Popof verwijt Bogun, dat hij onwaarheid heeft gesproken over zijn persoon, tegen welke uit drukking de president zich verzet. Popof betuigt opnieuw zijn onschuld. Dimttrof stelt de vraag tot welke partij Bogun behoort. Dese antwoordt, dat hy tot 1927 heeft behoord tot de Dultach-nationale bedrijfsgroep bij Siemens; echter niet tot de partij. De zitting wordt daarop verdaagd tot Vrij dag Donderdag zal geen verhoor plaats heb ben en zal ook geen ondersoek In loco worden ingesteld. Naar verder verluidt, zouden reeds informeele besprekingen geopend zijn, waarbij in hoofd zaak overeenstemming wordt gezocht In vier kwesties, van welker oplossing de erkenning afhankelijk wordt gesteld. Deze vier kwesties zijn: 1. De Amerikaansche goederen, die door de bolsjewisten in beslag genomen zijn, en de niet ingeloste Kerensklbons. Men zoext hier naar een modus operand!. 2. De communistische propaganda In de V. 8. De Russen zouden reeds verzekerd hebben, dat de Russische diplomaten en consuls zich hier van zullen onthouden. 3. De methode van financiering Russisch-Amerikaanschen handel. 4. De status der Amerikanen in Rusland en der Russen in Amerika. uniform persoonlijk Het verbod voor Burgerwachten om Hd te iün van de N. S. B. blijft gehandhaafd. BERLIJN. 18 Oct (V. D.) De nieuwe Brit sche ambassadeur te Berlijn, Sir Eric Phitts werd hedenmorgen ontvangen door Rijkst-re- sident Von Hindenburg ter overhandiging van zijn geloofsbrieven. Met het gebruikelijke cere monieel werd hij door den chef van het pro tocol. graaf Bassewlta. afgehaald en met een rijtuig van den RIJkspresident naar het presi dentieel paleis geleld, gevolgd door de andere leden der Britsche ambassade Voor het paleis bracht de eere-wacht hem het gebruikelijke militaire mluut. Bij de ontvangst waren o. a aanwezig de Rllksmlnlster van Buitenlandse:’* Zaken baron Von Neurath en staatsecretaris Von Bütow. Installatie der Commissie tot samenstelling van een Staatkundig beginselprogram der R. K. Staatspartij. ROME. 18 Oct. (ReuterJ Momenteel ver toeft te Rome de Dultscher Schulemberg. die tegenwoordig was bU de onderteekenlng van het Duitsche concordaat door vlce-kanseUer von Papen. Naar gezegd wordt, vindt Schulem- berg’s verblijf te Rome een verklaring in de noodzakelijkheid, bepaa'de gedeelten van het concordaat nauwkeuriger te omschrijven. WASHINGTON, 18 Oct. De Uni ted Press verneemt uit betrouwbare bron, dat de kwestie der erkenning van Sovjet-Rualand door de Veree- nigde Staten een grooten stap verder is gekomen tijdens den heden gehou den kabinetsraad, waarin Roosevelt de kwestie ter sprake bracht. Hooge leden der regeering verzekerden de United Press, dat de diplomatieke betrekkingen misschien reeds vóór 1 November hersteld zouden zijn. BRUSSEL 18 Oct. (VD.) Woensdagmid dag hebben de Belgische ministers een belang rijen kabinetsraad gehad. Eerst werd een be spreking gevoerd over het wetsontwerp, waarbij het dragen van uniformen door politieke or ganisaties wordt verboden. De tekst daarvan werd goedgekeurd en zal morgenmiddag In de Kamer worden Ingediend. De ministers hebben besloten het verbod eener socialistische betooging op 13 November te Malmédy te handhaven. Vervolgens werd een overeenkomst goedge keurd met de mijndirecteuren, volgens de wel ke een recht van tien franken per ton zal wor den geheven op den invoer van steenkolen. De ze regeling geldt tot 31 December 1933. Als gevolg hiervan zullen de werkgevers de loonsovereenkomsten niet opzeggen De prijzen der kolen zullen niet worden verhoogd. De gemengde commissie der mijnen zal Don derdagmiddag vergaderen om kennis te nemen van deze overeenkomst, waardoor het ataklngs- gevaar Is geweken. Verwachting: Zwakke tot matigen, Zutd-Oosteiyke tot Ooatel Ijken wind, nevelig tot licht bewolkt, weer, waarschijnlijk nachtvorst, verandering in temperatuur. Hoogste stand: 7763 te Hernösand. Laagste barometerstand: 7463 te Vestmanör Zon op 633 onder 4.56 - Licht op 538 N. M. 6.05 r.m. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiniiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ WEENEN. 18 Oct (VB). In een officieel communiqué betreffende de samenkomst van bondskanselier Dollfuss met Benesj. wordt ojn. verklaard, dat de belde ministers op grond van de van Ooetenrljksche zijde Ingediende deside rata zfjn overeengekomen, de onderhandellngen betreffende een aanvullend handelsverdrag zoo spoedig mogelijk aan te vangen. Ook het Ita- llaansche memorandum Is ter sprake gekomen. Bondspresident Mlklas heeft dr. Benesj even eens ontvangen; deze Is vervolgens naar Praag doorgereisd. let nabd had oe ongeluk worden, en. door igewena, en, met BERLIJN. 18 Oct (W. B.) RUksmlnlster dr Goebbels heeft als rljkspropagandalelder der N. S. D. A. P. de leiding van den a-s verkiezings strijd op zich genomen. BERLIJN. 18 Oct. (W. B.) 1 Blijkens het Staatsblad zal het groene stembiljet voor de verkiezingen op 13 November den volgenden tekst bevatten: Keur JU- Duitsche man, en JU. Duttsche vrouw, de politiek van je rjjksregeerine goec en ben je bereid, om haar te verklaren tot de uitdrukking van je eigen opvattin» en van je eigen wil en om je plechtig voor haar uit te aprekent Onder deaen tekst bevinden zich twee vier kantjes, respectievelijk bedrukt met Ja en Neer aard- Pte en ae t. Zonder nnen on. den pon- raaf", «g «n brug. plaats tg rvolgde» ter la tend, “en. het ■eds dag. e eingen Ud werd. Ik spoor. QUITO. 18 Oct. (Reuter). De Senaat van Ecuador heeft met 19 tegen 4 stemmen bestolen den In November 1933 door de radical^ partij ge kozen president Martinez Mera van zijn post vervallen te verklaren, daar Mera een misda diger genoemd wordt. Montalvo zou hem als president opvolgen. PARIJS. 18 Oct. (Reuter). De financierk Kamercommissie heeft bjj de beraadslaging over de financieele saneeringsvoorstellen met 22 tegen 9 stemmen by 5 onthoudingen een aan vullend voorstel aangenomen van den socialis- tlschen leider Blum. Hierin Is sprake van na- tionalisee-,T-~ v»” nroductle en verkoop van oorlogswapens, welk monopolie de regeering binnen denze'.fden tijd sou moeten doorvoeren als de te Genève voorgestelde zg. proefperiode. PARIJS. 18 Oct (Reuter.) De rede van Dala dier beeft tot dusver weinig commentaar ver wekt. Men Is vooral verrast door het telt, da’ Daladier m zijn rede de uitnoodiging van Hitler tot het aanknoopen van directe Fransen Duitsche besprekingen zonder meer heeft *t- sealagen. BUREAUX: HOF 6. ALKMAAR TtWoon Administratig 433, Radacfia 633 ABONNEMENTSPRIJS, #ar kwartaal voor Alkmaar f 2.— Voor buiten Alkmaar 12 85 Met geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger Dagblad uitgegeven door de N.V. Drukkerij De Spaarnestad - Haarlem BERLIJN, 18 Oct. In de leidersbljeenkomst der N3.D.A.P.. die onder voorzitterschap van Rudolf Hess In de zittingszaal van den Pruisl- schen Landdag werd gehouden, heeft Rljks- kanselier Adolf Hitler een groote rede gehou den, waarin hij zoowel den bultenlandschen ala den blnnenlandschen politleken toestand be sprak. die in het nauwste verband staat met de binnenlandsche werkzaamheden In de ko mende weken. De worsteling om gelijkberech tigdheid. waarbij de Duttache natie thans In een beslissend stadium Is getreden. Is onafscheiden lijk verbonden met den strijd om het econo misch herstel, den strijd om het brood, dien het Duitsche volk reeds langer dan acht maan den doelbewust voert. Hitler noemde zijn voorgangers In vroegere regecrlngen mln of meer lijdend aan de ..Ge- neefsche ziekte", waardoor zij pessimisten ten aanzien van Duitschland en optimisten ten aanzien van den Volkenbond werden. Hitler daarentegen Is optimistisch ten aanzien van zijn volk en pessimistisch ten aanzien van Ge nève en den Volkenbond. Terwijl Duitschland elke geweldpolitlek af wijst. Is het anderzijds vastbesloten zijn rech ten te beschermen. In dtt verband dient de ver kiezingspropaganda der party gezien te wor den. met achterstelling van alle byzaken en moet alles geconcentreerd worden op de be- langrykste kwestie. Ook den vroegeren tegenstanders op het ter rein der binnenlandsche politiek wordt in het teeken van dezen strijd der geheele natie de hand gereikt, tndlen zy bewyzen, dat ook zy voor de Duitsche eer willen stryden en een even groote liefde tot den vrede toonen. Met een opwekking aan leder om zyn plicht te doen, beëindigde Hitler zyn rede en werd de bijeenkomst door Rudolt Hess gesloten. Te Ambridge (Pennsylvania) trad de politie met geweren, gummi stokken en traangasbommen op tegen de stakende staalfabrieks- arbeiders, waarbij verschillende personen gedood en een grooter aantal gewond werden BERLIJN. 18 Oct. Na de pauze in het proces tnzake den Rljks- dagbrand tydens welke het Hooggerechtshof de onderaardsche gang van den Ryksdav aan een nauwkeurig onderzoek had onderworpen en waarby bleek, dat zonder gerucht te maken een man op kousen de gang nauwelyks kan passee- ren, wordt de nachtportier van het paleis Ader- mann. nogmaals aan een verhoor onderworpen. De getuige verklaart, dat de Ryksdagpresl- dent een lijfwacht van ongeveer zes man heeft gehad, wanneer de minister-president echter niet In het paleis vertoefde, was ook de lijf wacht er niet. Dr. Sack wijst op een verklaring van den sociaal -democratischen fractie-secretarla Dr Hertz te Londen, waarin deze beweerde, dat sinds het presidentschap van Goering, in bet paleis voortdurend vele 8. A. en SS -mannen in uniform tn- en uitgingen. Of deze 8. A.- mannen persoonlijk een wacht In het paleis vormden, schijnt mij wel een vraag van betee- kenls. Getuige Adermann zelde dat deze verklaring gelogen ia. Er is nooit een wacht van 8. Artof 8. 8. in het paleis van den president gekomen. Wan neer er beeren in uniform zijn geweest, dan wa ren dat gewoon bezoekers. De vraag van Dimitrof. of het mog-ttjk was. dat. ondanks bet toezicht, vreemde personen onbemerkt door de onderaardsche gang konden komen, beantwoordt getuige ontkennend Als volgende getuige wordt dan de portier Müller gehoord, die op den dag van den brand van 8 tot 2 uur 's middags In het paleis dienst heeft gedaan. Op de vraag of in het paleis van den presi dent voortdurend een 8 -wacht van 30 man is geweest, antwoordde de getuige, dat dit is uitgesloten. 8. A -mannen zijn nooit in het paleis van den president geweest. 8.8.-mannen alleen dan. wanneer minister-president Doering als Ryks- dag-president besprekingen hield. Ook de por tier Wutstrach legt een geUjkluldende verkla ring af. Hierna wordt als getuige de drogist Weber gehoord, als leider van een 8 S.-cotnmando. voortdurend tot bet gevolg van Goering be hoort. De getuige zegt, dat hy op 27 Februari dienst In het ministerie van Binnenlandsche Zaken had. Toen de minister-president tegen half tien het bericht van den brand vernam, heeft hy hem dadeiyk per auto naar den Rijksdag gereden. Aan den ingang stond ka pitein Jakobi met drie wachtmestera van de Schupo. Dese gaf den raad de gang te door zoeken. Getuige heeft uit het paleis van den gresldent de sleutels gehaald en is met de politie In de gang gegaan. De toegang er. ook de deur aan den Ryksdagkant waren ge sleten. Er was niets opvallends te zien (Advocaat dr. Sack wijst op een bewering In de bultenlandsche pers. Minister Ooerlng zeu dien dag niets uitvoerend, in zyn ministe rie hebben gezeten en. om zoo te zeggen, op den brand hebben gewacht. Getuige Weber zegt, dat dtt gelogen is. Getuige Adermann verklaart, dat vóór We ber niemand in de gang is geweest. HU zou ook Weber niet hebben binnengelaten, als hy geen politie by zich had gehad Het onderzoek in de gang heeft 7 4 8 minuten geduurd. De deskundige Dr. Schatz verklaart, dat hy getracht heeft op zyn teenen door de gang te loopen. Ofschoon hy zeer voorzichtig liep kon men toch iets hooren. Vervolgens schildert de ingenieur uitvoerig zijn waarnemingen op den dag vóór den brand Hy verklaart oa.: Toen ik in de nabyheld van portaal n kwam, hoorde ik rammelen aan de deur, juist alsof iemand haar wilde openrukken. Ik keek naar den anderen kant en zag daar een man met een gladgeschoren gezicht en een donkere overjas. i de gemeenteiyke nuto- nl« by de staklngsbewe- HERLIJN, 19 October De ..Germania" pu bliceert onder het opschrift: „Betooging van kardinaal Bertram. Uit de dagen van myn reis naar Rome In 1933 ’Naultvoerigebeschouwln- gen over zyn reis, over de betooglngen der Duit sche bisschoppen in 1933, de ratificatie van het concordaat e.d. schryft de kardinaal dan oa. het volgende: Nog vele andere zorgen en problemen uit den jongsten tyd wachten op to openhartig belee- rend woord der bisschoppen, dat wordt voorbe reid en dat te zyner tyd gesproken zal worden, In volslagen uitvoering van de pauselyke ency clieken. Hieruit moge In het byzonder genoemd worden de volheid van de taken der katholieke actie, die een kernstuk tn het program der glo- rleryke werken van onzen rusteloos arbeiden den Heiligen Vader vormt. Nog een andere buitengewoon ernstige en zware zorg drukt op vele duizenden trouwe ka tholieke christenen: de bezorgdheid om diege nen, die in den vroegeren partystaat de leiaers volgden, die uit religieus plichtsgevoel den gees telijken stryd tegen marxisme en bolsjewisme in vormen trachtten te bewerkstelligen, die zich aanpasten by den vroegeren staat. Deze man nen. die het welzyn van volk en staat, van re ligie en kerk, naar beste kunnen en in plichts getrouwe gehoorzaamheid jegens de bestaande overheid, nastreefden te dienen, staan ook thans gereed den nieuwen staat om der wille van bet volk oprecht en trouw en In eeriyke harmonie met de bestaande regeering hunne krachten en capaciteiten te geven voor het gemeenschappe lijke reddingswerk. De elsch is verre van ons menschen te onttrekken aan een onomkoopbare rechtvaardigheid tegenover werkelyk strafbare handelingen, een gerechtigheid, die tegenstan ders en vrienden met gelyke maat meet en die geen willekeurige uitzonderingen kent. Ons deel nemend herderiyk woord heeft betrekking op die talryke mannen en vrouwen, die van zuiver karakter en van besten loyalen wil waren en zyn. Tot de leidende Instanties in Ryk en Staat richtten wy het dringende verzoek genomen harde maatregelen aan een ernstige, welwillende en bespoedigde herziening te onderwerpen. De kardinaal besluit dit artikel met in het licht te stellen, dat hy zich tn al bet hierboven gezegde eensgezind weet met den Opperherder IMütsche (Uoceseiie WASHINGTON. 18 Oct. (Reuter) Het depar tement van bultenlandsche zaken beeft zich voldaan verklaard over de veroordeeling tot drie maanden gevangenisstraf van de S A - mannen, die in Düsseldorf den Amerikaan Velr hadden aangevallen. De Fransche Kamercommissie van tenlandsche Zaken Is eenstemmig meenlng. dat het pact-van-vier GENèVE. 18 Oct. (VB.). De uit Rome ont vangen berichten, volgens welke regeeringskringen een levendige activiteit ontwikkelen, om reeds In de naaste toekomst een bijeenkomst tasschen de vier groote Europeescbe mogendheden Engeland. Frankrijk. Duitschland en Itall* tot stand te brengen, hebben hier groot opzien gebaard. De Fransche regeering zou aan een zoodanige vler- mogendhedenconferentle deelnemen, wanneer de door bet uittreden van Duitschland uit den Volkenbond geschapen Internationale toestand op de conferentie behandeld zou worden. Zy zou echter niet deelnemen, wanneer uitsluitend de regeling der ontwapenlngskwestle besproken wordt. In Volkenbondskrlngen zyn tot nu toe nog geen offlcleele mededeelingen van ItaHaanscbe zyde ontvangen. die In de deur stond. Toen hy my echter zag. keek hy naar de deur aan den tuinkant, waar twee vrouwen naar hem toekwamen. Ik geloofde te bemerken dat deze vrouwen hem een teeken gaven, juist alaot ze hem wenkten. Op hetzelfde oogenblik üep de man hard weg. Hy sprong de trap af en liep weg In de rich ting van de Slegesallee. De vrouwen keken nog meermalen om en toen de man bu de lantaarn op den hoek was. zag hy ook nog een keer ach ter zich. Daarna verdween hy. Ik dacht eerst, dat het een beambte van den Ryksdag was. Dan viel het my echter op. dat er nergens licht brandde en dat ook de deur niet achter hem gesloten werd. Ik wist dat er altyd een politie agent op den hoek stond en besloot hem te ver tellen wat ik gezien had. Ik kon echter geen politie agent vinden. Ik ben toen de richting van het Gebouw van den Generaien Staf inge- loopen. Ers tonden daar een r.ian met een lee- ren jas aan en een vrouw, zy keken naar den Ryksdag en ik boorde de vrouw zeggen: ,Kom, man, het zal vanzelf wel komen". Verder was er nergens Iemand te zien. Toen ik thuis kwam hoorde Ik door de radio dat er brand was in den Ryksdag. Ik was er dadeiyk van overtuigd dat de man dien Ik In het por taal gezien had, daar Iets mee te maken moest hebben. Ik ben naar de politiepost Branden burger Tor gef elst en heb daar alles verteld President: Hoe was het met het sluiten van de deur? Getuige: De deur viel dicht met een dubbelen slag. Ik heb niet gehoord dat zy ge stoten werd. Samen met de politie hebben we proeven genomen met de deur. Wanneer men de deur aan den buitenkant dicht trekt, hoort men geen dubbelen slag. Wanneer men binnen dicht duwt, hoort men den dubbelen slag wel. Toen ik Popoff by de confrontatie zag. schrikte ik, want ik meende hem dadeiyk te herkennen, zyn figuur en zyn houding ver toonden een treffende geiykenls. Ook had hy een zelfden hoed. Intusschen acht Ik een ver gissing niet heelemaal bu.ten gesloten.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 11