STADSNIEUWS Voor ie I's goeds weg rpaar weet. De financiën der gemeenten Alkmaar, 20 Oct. Agenda BEURS VAN AMSTERDAM ALCMARIA VICTRIXI- O.V.V.O. I ■Mi l F 4111 De vroegbeurs 3 Wisselkoersen 1 Kijken is koopen bij CLOECK MERCURIUS HAVERMOUT 25 cent per pondspak ish VRIJDAG 20 OCTOBER Over personeele belasting Een sterke breidel is noodig i. Zaterdag 21 October R.K. SPORTCENTRALE Radio-programma Aanrijdingen FL ATBOU WPLANNEN Beurs-thermometer LAAT HOEK PAYGLOP, ALKMAAR Jaarverslag VRIJDAG 20 OCTOBER 1933 BURGERLIJKE STAND ZONDAG A.S. 2 UUR FILMFOTO’S 8 OCTOBER-FEESTEN ADRES AAN DE GEMEENTE RADEN ST. FRANC1SCUS-ROMANA- L1EFDEWERK \W>% 86% 44% r mei har ■au bn „HET GULDEN VLIES” SCHOUWBURG A pothekersnachtd lenst Opvoering van „Vader des Vaderlands” Schrijven van Minister de Wilde tot Ged. Staten in de onder scheidene provincies Onze tijd vraagt vroolijkheid Mij deert geen kou of wind in m’n fijnen, warmen Bervöets-Ulster. 't Is een genot zoo'n jas te bezitten en wat kost-ie heelemaal? Minder dan in den goedkoopen vóór- oorlogschen tijd en stukken minder dan wat je overal elders voor zoo'n prima kwaliteit moet betalen! Doe als ik en ga regelrecht naar Bervoets. De étalages bewijzen het U: I Mededeeling aan h.h. winkelier» Architect aangehouden Het sein gegeven T entoonstellingen 1 i _l SA» 7‘4 45 s Mr. Is ïtMM Anna mej. Tabak W. V. BERVOETS •D iel 46% 48 46 47% 49% 46% Scheepvaart Java Ch. Japan Holl. Amerika Lijn Dito Gem Etgend. Kon. Ned. Stoomb. Scheepvaart- U nle 18 Ams Staatsleenlngen 5 Nederland 1932 4% Nederland 1916 4% Nederland 1917 Nederland 1933 4% N. Ind 1926 AB 4% N. Ind. 1931 5% Young leen. 1930 101% 102% 101% 84 S3 22% 15% 205 127 7% 17Ai 11% 25% Continental Oil Shell ünlon OU 7.921/, 59.17% 9.70 34 55 48.05 35 25 39.75 39.75 1.74% 13.05 7.35 20.7 11)1 P» OP we rt in te r m heel voor ktu 82 54 22% 15»4 205 128 8 19% 11‘4 26«/. V was N L her. T- I Rat ber. Pril h'rt Kol tniu 4an R. pde Scha den. In beer beer beeft Me tngek secre ilagei bet e bedra njn. nazie: Roob Voc tebra kring Pur plaat! verd 'den 1 nu bi welke baar te va: vereei mi Wl 35 45 41 (0 40.00 1.76% 1305 7.35 20 75 Suiker H. V. A. Jav. Cultuur N. I. 8. U. Vorstenlanden Actions Idem Kubber A dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubber Serbadjadi Sllau V I. O. O. Allied Intercontln. Rubber D heid drac (uiti mer ten volg Pt Rott k-B Zo Scha Heni Zwol Leid Utre Pr GEI doq Ble< 01 <iea kkll bun Vooi ken K B J tr I ’001 nui bun Londen Berlijn Paros Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Rome Praag Madrid Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-MU. Industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel's Pat. Nieuwe Philips Küch. Accoustlek Ned. Ford Induatr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel Kennecot U 8. Steel U. 8 Leather Intern Nickel Stand. Brands Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg Exploratie Redjang Lebong Petroleum Kon Olie NEDERLANDSCH FABRIKAAT Vorige slotkoersen. Heden De minister van Binnenlandsche Zaken heeft betreffende toezicht op de financiën der gemeenten dato 18 October een schrijven tot Ged. Staten in de onderscheidene provin cies gericht. 101% 102 Vi 101*/, 99% 86% 86% 44*/, v. d Gtp Anii ku Dit heeft Louis Davids begrpen. Met een uit stekend gezelschap zal onze Jrlelne man” Don derdag 26 October 1933. 8 uur 15, optreden in schouwburg „Harmonie”. Bekende namen als de Harmony Kings, ver maarde negerzangere. Fred. Roner. met zijn ma nipulaties. Kate Schnitzer, van de Wiener Ope- r<tte, prijken op zijn programma. Louis Davids zelf presenteert ons zijn aller- iariste liedjes, grappen en verrassingen. Een avond, voor oud en jong bestemd, welke lang in herinnering zal blijven door het hooge peil van beschaafde kuijst en ul bundige vreug de. Zaterdag 21 October: Lijn 1 Hilversum, lijn 2 Huizen, lijn 3 Da- ventry van 10 35 tot 24.00. HJn 4 Langenberg van 1035 tot 16.40, Deutschlandsender van 16.40 tot 22.20, Langenberg van 22.20 tot 24.00. De apothekers-nachtdienst wordt deze week waargenomen door de apotheek van mevr, de Wed. P. A. F. Schouten, Verdronkenoord 121. Gisteravond had in 1 Gulden Vlies de Jaar vergadering plaats van het Liefdewerk ..Bt. Franclsca Romana”, waarvoor de opkomst der dames-leidsters bijzonder groot was. De directeur, de Weleerw. Pater E. Teppe- ma O. P_, opende de vergadering met gebed en enkele woorden van welkom. Vervolgens had de installatie van nieuwe le den plaats en werden eenlge huishoudelijke mededeellngen gedaan. Tct afgevaardigden naar de te Den Haag te houden federatie-vergadering werden gekozen de dames A. Apeldoorn en A. Kraakman. Gisterenmiddag omstreeks 3.45 had op de Kanaalkade alhier een aamjjdir.g plaats tus- schen een luxe-auto, bestuurd do^r A. F. G en een vrachtauto, bestuurd .loo- F. M., beiden wonende te Alkmaar. De luxe auto werd licht beschadigd. Omtrent de schuldvraag wordt door de politie een onderzoek ingesteld. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier zond aan de Raden der gemeenten in haar district het volgende adres: Nu de wet van den 38sten Juli 1933, tot wij ziging en aanvulling van de artikelen 31 bis, 31 duodecies en 63 der Wet op de Personeele Belasting 1896 (St.bl. 388) is tot stand gekomen en luidens art. 4 dezer Wet plaatselijke verorde ningen, gegrond op het bij art. 1 vastgestelde tweede lid van I 2 van art. 31 duodecies der Wet op de Personeele Belasting, vóór 1 Januari 1934 kunnen worden vastgesteld en goedgekeurd en met ingang van 1 Januari 1934 in werking kunnen treden, wendt onze Kamer zich tot uw college met het verzoek te willen bevorderen, dat van de door de Wet van 28 Juli JJ. ge boden gelegenheid in uwe gemeente zal worden gebruik gemaakt. Mqt dien verstande, dat naar de huurwaarde het bedrijfsgedeelte van bedoel de perceelen slechts voor 1/3 zal worden belast in plaats van, zooals thans geschiedt, ten volle. Waar er verschillende der betrokken bedrij ven zijn, voor welke de aanslag in de'Personeele belasting onder de tegenwoordige omstandig heden een veel te zware last is, zoodanig zelfs, dat zij deze verplichting niet of ternauwernood kunnen nakomen, is er naar de meening onzer Kamer voor de gemeentebesturen zeer zeker aanleiding deze bedrijven tegemoet te komen nu de Wet daartoe uitdrukkelijk de mogelijkheid heeft geschapen. Temeer waar het hier niet geldt het brengen in eene uitzonderingspositie van een bepaalde groep bedrijven, doch een streven van de Rijks- regeerlng om door deze Wet een einde te ma ken aan een reeds sedert te langen tijd heer sen ende ongelijke toepassing. Waar deze groep bedrijven zooals gezegd, den nadeellgen invloed van de tijdsomstandigheden zeer sterk gevoelt, is er een reden temeer om den belastingdruk op deze bedrijven, voor zoo ver deze op een minder billijken maatstaf be rust, te verlichten. In djt verband willen wij tevens wijzen op de mogelijkheid om ook ten aanzien van den grondslag „biljarten”, krach tens art. 31 duodecies i 2 eerste lid, geen of een zeer bescheiden aanslag op te leggen, zjf het dan met ingang van 1935, teneinde de ren- tabiliteltskansen dezer bedrijven tegemoet te komen. Het geldt hier een mlddenstandsbelang, waar bij de RUksregeerlng is voorgegaan om daaraan tegemoet te komen en onze Kamer vertrouwt, dat uw college in dezen zijn medewerking ook wel zal willen verleenen. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Hollands Noorderkwar tier: De voorzitter: (w.g.) 8 W. ARNTZ De secretaris: (wg.) D. 3. SCHEFFEL deze periode onzer geschiedenis had, gaf noemd stuk een dlejreren kijk daarop. In Galden Vlies: Jaarvergadering van den R.K. Bond voor Groote Gezinnen, 8 uur. Gesellenhuis: Ledenvergadering RK. Volks bond. 8 uur. Victoria Theater: „Het masker van Pu Man cha". Aanvang 730 uur. Biscoop Harmonie: ,,De Wong". Aanvang 730 uur. 1 in 1584 t voorspel en den aanvang van den 80-Jarlgen oorlog. Wll'em van Oranje komt van meet-af-aan fel uit als leider: alles draait om hem als centrum, vanaf den geslepen Oranvelle tot den Jeugdigen Oldenbameveldt. De schrijver gaf eenigen dieperen zin aan zijn spel door den strijd tusschen Spanje (Philips II) en Holland (Willem de Zwijger) voor te geen leidende rol speelde. Vooropgezet dus. dat men eenlge notie van deze periode onzer geschiedenis had, gaf ge noemd stuk een dieperen kijk daarop. In een negental kleurige goed in stijl gehouden U- fereelen zien we vanaf 1559 tot Oranje’s dood Er gaat ontegenzeglijk- een zekere ontroe ring uit, een stuk geschiedenis, waarmee je van kindsbeen opgroeit, dat je jaren achter een telkens en telkens weer hoort herhalen, op school, in couranten, in speeches, In gezan gen, ja, waar al niet in? er gaat eeu zekere ontroering van uit, zoo iets gedramati seerd te zien. Want laten we eerlijk zijn: ver der dan tot jaartallen en namen en feiten bracht *t cie methode van ontwikkeling onzer nationale kennis en liefde bij den doorsnee- Hol'ander niet. Van verdieping en verinner lijking geen sprake. De helden uit de periode 15591584 waren voor ons geen wezen van vleesch en bloed, leefden niet, wij waren geen getuigen van hun strijden en .lijden, van t milieu, dat hen beïnvloedde, in één woord van dat mysterieuze en onontwarbare complex van omstandigheden, dat in laatste instantie alles verk'aart en bjj ons gevoelens van begrijpend meeleven opwekt. Een van de verdiensten nu van „Vader des Vaderlands misschien de grootste, is. iets van 't vaag-algemeene, 1 te oppervlakkige wegge nomen te hebben, en om wat letterwijs ge maakt te hebben in de psyche van onze groote Nadrukkelijk wordt nog eens de aandacht ge vestigd op de Ministerieele beschikkingen van 10 October, geplaatst in ae Staatscourant No. 199 van 12 October, waarbij bepaald Is. dat de aanwezige voorraden van vetartlkelen in zgn kleine verpakking S—1 KG. enz.) nog tot en met 22 October 1933 in den kleinhandel verkocht, vervoerd en afgeleverd mogen worden. De na dezen datum aanwezige voorraden zul len in beslag worden genomen. Eventueel terugzenden naar de fabrieken toegestaan. Met deze vetartlkelen worden bedoeld, de pro ducten, welke onder den naam van Ronalline, Sllsa. Extra Jus. Stlma, Tabo, Nomafa, enz. in den handel worden gebracht. Omstreeks half vier had gisterenmiddag op den hoek MarktstraatHouttil alhier een aan rijding plaats tusschen een wielrijder, genaamd O. B., wonende te Egmond aan Zee en een vrachtauto, bestuurd door K. N., wonende al hier. Het rijwiel werd beschadigd. Het rechte geen voorrang verleenen door den wielrijder schijnt de oorzaak van de aanrijding te zijn. De zaak is door beide personen in der minne geregeld. De minister merkt daarin oa. op. dat de ernstige tijdsomstandigheden bijzondere waak zaamheid ten aanzien van de financiën van alle publieke lichamen tot onafwfjsbaren nood zakelijkheid maken. In het bijzonder geldt dit wel voor de financiën der gemeenten, die te zamen een zeer belangrijk gedeelte der publieke financiën vormen. De beginselen, ten aanzien van het Rijks- budget in deze zorgvolle tijden met zware op offeringen volgehouden, behooren voor elk ge meentebestuur richtsnoer voor het financieele beleid te zijn. Derhalve behoort zorg voor het met gewone middelen sluitende budget het be leid van het gemeentebestuur op elk gebed van zijn werkzaamheid te beheerschen. Dat deze verantwoordelijke taak, de de tijds omstandigheden aan de gemeentebesturen op leggen verkeerd wordt begrepen wanneer deze een tijdelijk evenwicht op hun begroeting be werken door de lasten van het heden naar de toekomst te verschuiven, behoeft niet te wor den betoogd. Dit verderfelijke systeem moet scherp worden veroordeeld. Doch ook het aan spreken van de reserves in het verleden ge vormd leidt tot een absolute verarming, welke te voorkomen eveneens een eerste plicht der bestuurders is. Ook daartegen past het scherp stelling te ne men zoolang niet alle middelen zijn aangewend om de gewone inkomsten op te voeren en de gewone uitgaven te verlagen. Verschillende gemeentebesturen schijnen van den ernst van het tijdsgewricht nog steeds niet doordrongen te zijn en voeren een finantieel beleid, waaraan de aangegeven beginselen niet ten grondslag liggen. Een sterke breidel is .hier noodig wil niet het Rijk in zijn onderdeelen on- dermijnd worden. Waardeerende het belangrijke werk, door ver schillende colleges van Ged. Staten in het be lang van het gezondhouden van de flnantiën der gemeenten verricht, merkt de minister op. dat het hem verkeerd lijkt, het heil te willen zoeken in een centralisatie van het scherpere toezicht, dat thans vereischt wordt naast het geen reeds door Ged. Staten van oudsher ge schiedt. Met ernst vraagt de minister Ged. Staten hun volle kracht ten dezen in te zetten in het belang nle alleen van de gemeenten in hun gewest, maar in het belang van het geheele lan.d De Haagsche recherche heeft een 39-jarlgen architect de V. uit Amersfoort aangehouden, toen hfj naar den Haag was opgeroepen in ver band met bij de politie ingekomen klachten. Bjj het onderzoek van deze klachten kwam aan het licht dat de V. van verscheldenen per sonen zoowel in als bulten Den Haag gelden had weten los te krijgen voor door hem te bouwen flats zonder dat daarvoor zijnerzijds de noodige contra-prestatle werd geieverd. In totaal zou hij op deze wijze ongeveer 30.000 hebben geïncasseerd. Als verdacht van oplichting terzake is de V. te ’sGravenhage in polttiebewaring gesteld. Ondertrouwd: Joseph van Seggelen en Geer- truida van de Pol Franz Michel en Adel heid Wessendorf Cornells Bakker en Evers Franclscus Mentzy en Marie Sollle Gerrit Leerkamp en Alberta Boer Gijsbertus Eftlng Dijkstra en Henriette Valeton Jacob Horjus en Henriëtte Koolwijk. Vorige slotkeersen. Heden VRIJDAG, 20 Oct. Vorige slotkeersen. Heden 792% 59 22% 9 70% 34 56 48.05% ons de hoofdftguur ’t meest in de eerste 5 tafereelen, daarna lag ’t romantisch-sentlmen- teele er te dik op. Maareen gedetailleerde analyse zou ons te ver voeren. Wij zinspeelde reeds op de verdienste van een historisch stuk. Wat verder tot succes daarvan kan bedragen, is in alle opzichten te waardeeren: mise-en-scène, costumes, er ont brak niets aan. Met een voor Alkmaar ongewone vlugheid werden oe tooneelveranderingen aangebracht, lichteffecten hielpen mee, meerdere slmul- taan-tooneelen, waarbij enkele scènes tege'ijk gezien konden worden en vooral ’t hoog-fijne spel maakten dezen eersten abonnements- avond tot een avond van genot. “t Is ons ónmogelijk leder van de 33 per sonen afzonderlijk te oespreken. We mogen volstaan met te vermelden, dat de held van ’t stuk (Willem v. Oranje) zijn zware rol op onovertreffelijke wijze vervu'de. Vanaf zijn eerste optreden als de levenslustige prins, die te Parijs de jeugdige prinses van Lotharingen het hof maakt, tot aan ’t oogenblik dat nU bijkans bezwijkt onder den last der verant woordelijkheid, werd zijn spel consequent vol gehouden. En dat dit lang niet gemakkelijk was, blijkt b.v. uit t 7e tafereel (slaapkamer van den prins). Hier moest 't spel alles doen en de toeschouwers in strakke spanning be heerschen. Voor niet rasechte kunstenaars hopeloos! De overigen zorgden door de ernstige opvat ting van hun taak voor een harmonleerend geheel, dat ook maar geen moment verbroken werd. De zaal was goed bezet. Na elk tafereel ga ven de aanwezigen door harteltjk applaus hun meeleven te kennen. En dat herhaa'de zich telkens en telkens weer. Na ’t laatste tafereel had Cor v d. Lugt Melsert een ware ovatie in ontvangst te nemen. En zóó nationaal gezind was de stemming, dat, toen T strijkje van Melchert Schuurman t Wilhelmus inzette, allen spontaan meezon gen. Dkt was aardig, die dames en heeren van e'ken Jeeftijd in stramme houding, vol geest drift uiting te zien geven aan hun nationale gevoelens. De direztle van het Gulden Vlies kan over dezen eersten abonnementeavond zeer tevre den zijn. Voor de 2 volgende tooneelavonden zijn nog abonnementen verkrijgbaar. Vermelden wij nog, dat de heer Schuur man ca. voor den aanvang en tijdens de pauze op artistieke wijze door hun samenspel den tijd kortte. Nederl. Staatsleen. ....prijshoudend Gemeenteleenprijshoudend Youngleentng vaat Philips prijshoudend Unilever Aku Koninklijke H V A prijshoudend Kubber prijshoudend rabak I"1" Amerik. waarden ....xeer flauw Aan den oproep, die Pater TUnissen in een serie opwekkende en enthousiaste artikelen over de op te richten R.K. Sportcentrale tot de Roomsche Sportliefhebbers gedaan had. hebben gisteravond vele hoewel nog niet genoeg ln-de-sport-belangstellenden gevolg gegeven. De geestelijkheid was van alle drie de paro chies ruim vertegenwoordigd: de jeugd was er in grooten getale, doch ook ouderen vulden mede de zaal van het Rosa-Patronaat. De voorloopige R. K. Sport-Centrale-Com- missle stond onder voorzitterschap van den heer A. Middelhof, di'e de vergadering leidde en na opening met den christelijken groet be toogde. dat er in Alkmaar behoefte bestaat aan een R. K. Sportbeweging. Indertijd had spr. zich bereid verklaard zit ting te nemen in het bestuur van het neutrale Alcmarla Victrix, omdat 'n aantal R. K. jon gens lid was van die vereenlglng: doch al spoe dig deed spr. daar de teleurstellende ervaring op, dat dit niet de vereenlglng was, waar R. K lid van konden zijn. Het is noodzakelijk, dat de R. K. zich orga- niseeren in een R. K. Eportvereenlging, omdat In een neutrale vereenlglng de gevaren bestaan van Misverzuim, gemengde verkeering, feestvie ring in besloten tijd en gevaren voor de toe komst der jongens op politiek terrein. Het is de bedoeling van dezen avond om te komen tot de oprichting van een R. K. Sport- centraie, waarbij de diverse sportvereeniglngen zijn aangesloten. Hierna ontspon zich een uitgebreide discus sie. waaraan tal van sprekers deelnamen en waarbij o. a. sterk naar voren kwam het stre ven, in de op te richten sportvereeniglngen alle standenverschil uit te schakelen, zoodat er komt voor eiken tak van sport één R. K. ver- eeniging, waarin de leden uit alle standen broederlijk samen die sport beoefenen. Uit de beantwoording door den voorzitter bleek, dat alle R. K. sportvereeniglngen zich bij de R. K. Sportcentrale konden aansluiten en dat er voor voetballers gelegenheid zou zijn te spelen, zoowel in als buiten competitie verband. Reeds is er een aanbod gedaan voor een sportterrein, waarop reeds dit seizoen voor- looptg gespeeld kan worden, totdat wanneer de R. K. Sport beweging zich geconsolideerd heeft_naar ’n eventueel beter geschikte ge legenheid kan worden uitgezien. Er bleek reeds belangstelling te bestaan voor de oprichting van een R. K. tennisclub, hockey club en voetbalclub. Het. resultaat van dezen avond zal moeten zijn, dat dezer dagen wordt overgegaan tot de oprichting van de diverse clubs, zooals voet bal-, tennis-, hockey-, korfbal-, kano-, zeil-, roei-, wieler-, wandel-, athletiek- en eventueel nog andere clubs, die zichzelf formeeren en zich aansluiten bij de R. K. Sport-Centrale, die dan hare krachten en medewerking er aan zal geven, opdat de verschillende sporten door die clubs kunnen worden uitgeoefend. Het woord neen de daad Is nu aan de sportliefhebbers, om zich in een club te ver- eenigen. Het sein 1» gegeven! De start kan beginnen. We wenschen den initiatiefnemers veel succes! „Kunst x(j ons doel”. Tentoonstelling van schilderijen, aquarellen en teekenlngen van Za terdag 7 October tot en met Zondag 22 Oct. 1933. De tentoonstelling wordt gehouden in het voormalig gebouw der N. H. Levensverzekerlng- Mij.. Hofplein 4. wijding haar beste krachten voor het liefde werk heeft gegeven. Ook dankte spr. mej. Tool vcor het door haar gepresteerde. Een warm applaus volgde op deze enkele dankwoorden. In de door hef bedanken van mej. de Vries en mej. Tool opengevallen bestuursplaateen, werden gekozen de dames Amouds en Haak man, die deze benoeming aanvaardden. Pastcor Biesta dankte in de allereerste plaats pater Teppema voor hetgeen deze voor het liefdewerk heeft gedaan. Daamt betrok hij in zijn dank de dames, zonder wier hulp de ver eenlging niet kan bestaan. Het motief om de kinderen van de kapel naar de kerk te bren gen was, de kinderen te leeren de kerk te bezoeken, waar spr. voor hen de eerste banken beeft gereserveerd. Mocht blijken, dat de opkomst der kinderen allengs minder wordt, dan zal spr. niet aarzelen de kapel weer ter beschik king te stellen. De directeur constateerde met dankbaarheid, dat de darned met groote ijver werken voor de vereenlglng en hoopte, dat dit zoo zal blijven. Nog dankte spr. den Z Eerw. heer Pastoor voor diens erkentelijke woorden en toezegging. Hierna sluiting. Victoria Theater: ..Het masker van Pu Man cha". Aanvang 730 uur. Bioscoop Harmonie: „De Wraak van Mr, Wong”. Aanvang 730 uur. Ambachtsschool (Bergerweg) reizend veilig- heidsmuseum. Geopend tot 24 October van 10 12 uur, van 25 uur en van 79 uur. Des Za terdags alleen van 1012 uur. In het door de secretaresse mej. Jos. de Vries, uitgebrachte uitvoerige Jaarverslag werd allereerst melding gemaaktt van enkele be- stuurs-aanvullingen en -mutaties. In het bij zonder werd dank gebracht aan mej. Wltte- veen, die steeds een enorme activiteit heeft ontplooid, iri wier plaats mej. Apeldoorn tot penningmeesteresse werd benoemd. 't Aantal kinderen, waarover het Liefdewerk «ijn zegenrijken arbeid uitstrekt bedroeg 83, waarvan 61 trouw de kapel bezochten. Het aantal schoolvrije meisjes steeg van 17 tot 32. Ouderavonden en huisbezoek zorgden voor het noodige contact tusschen vereenlglng en ouders. Dankbaar werd gewag gemaakt van de luisterrijde viering van het tweede lustrum, waarbij de vereenlglng duidelijk heeft getoond op de allereerste plaats een godsdienstige ver- eeniging te zijn, en het priesterfeest van den Directeur. Voorts werd herinnerd aan de llef- dadigheldspredicatle van pater Henri de Gree- ve 8. 3. Een overzicht werd vervolgens gege ven van de verschillende clubs en cursussen, waarvoor van de zijde der kinderen groote be langstelling bestond. Ook de patronaateavonden mochten zich in ’n druk bezoek verheugen. Een bittere passage in dit zoo hooggestemde ver slag was die over de kapel, waar voorheen des Zondags voor de Hoen santjes de Mis werd geleaen. Door de ingevoerde Kindermis in de kerk is dit mooie onderdeel van het Liefde werk, Jammer genoeg, komen te vervallen. Na een woord van hulde te hebben gebracht aan mej. Tool eindigde de scheidende secretaresse men den wensch, dat Franclsca Romana onder Gods zegen in de komende jaren in groei en bloei zou mogen toenemen. Hierna werd door de penningmeesteresse. Apeldoorn, het financieele jaarverslag uitgebracht. De directeur bracht belde functionarissen dank voor hun verslag. In het bijzonder dankte spr. mej. Jos. de Vries, die in de af- geloopen zes jaren met zooveel liefde en toe- voorvaderen. Om een voorbeeld te noemen: voor de meeaten onzer waren Egmond en Hoorne als Siameesche tweelingen onafscheidelijk aan el kaar verbonden. En waarom? Alleen door t feit, dat zl’ beiden te Brussel onthoofd zijn. Sinds gisteravond te dat voor ve’en andere) Egmond was de nobele troubadour, le chevalier sans peur et sans reproche, Hoorne de beza digde, zwakkere mensch, die in deze tragedie De belangrijk lager afkomende New-York- sche slotkoersen van gisteren waren nog min der dan «ewoonlijk in staat de stemming in het telefonisch gesprek van vanochtend te sti- muleeren. De verwerping van de dollar-stabi- llsatle was gisteren op Wal’street wel bjjzon- dei» van invloed en of de regeerlng het pleit zal winnen door crediet-inflatie, waarmede waarschijnlijk de verlaging van het disconto door de Federal Reserve Bank te New-York van 2% tot 2 pet. verband houdt, is nog zeer de vraag. Men verwacht daarom niet dat Wall street door deze verlaging bijzonder zal worden beïnvloed. Evenals gisteren viel hier vanochtend de stemming weer tamelijk mede en waren de koersverliezen minder groot, dan men mis schien had verwacht. Dit hie»d andernvtf‘wer- band, dat er nergen^ eeu bijzondere verkoop druk viel waar te nemen en het publiek zoowel als de beroepshandel zich zooveel mogelljk van aanbod onthie'.den. Phillpslampen stelden zich 1% lager op 203 !4. Koninklijke olie verloor ook ongeveer zooveel op 165'i166, HVA gaf 1% pet. prijs op 164. Adam-Rubber 1 pet. op 88 en UnUever 1H pet. op 80S- Van Ameri- kaansch goed was Beth!. Steel zeer flauw en verloor op 17% 2 pet. Steels ruim 1 pet. lager op 25% <-n Anaconda’s pet. op 7%. De Young'eening bleef op prijs 44%. De dollar was iets zwakker op 173176, maar dit oefende geen invloed uit. Wraak van 5 10 13t% 113 114% 106 18% 125 165% 89 59% 24% 15.10 20 2 10% 130% 114 165% 88 58 23 15.00 112% 10o% 18 123 Perlak Peudawa 5% n.H I6jfc 70% 2% 10% 8 15 3AJ 14% 89 69 37 26 24 41% 42 Del! Batavia Oude Dell Oostkust Senembah 89 69 37% 26 24 42% 44 1% 5% 11% 15*/. verkrijgen waren, zijn thans te bekomen bij VAN PUTTEN A OORTMEIJEB, Boekhandel, Fayglop Ig. Eveneens de foto', van den optocht „VEMCO" 20)/, 1% 1% 7% 45 Spoorwegen Union Pacific Wabash Erie Kansas City South. South. Railw Chic Mllw Maxwell L. Gr. 6% 2% 9 7% 14 169 12 - 95 tusschen tyrannle en vrijheid, tusschen oude ren en jongeren. Als vrijheidsheld bekoorde 167% 12% 95 4%

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 14