I Wat deden de I.V.C.B ers i* E buitenlandsch varia VOSTA WINT u MAANDAG 23 OCTOBER VOSTA-ACH1LLES 7-3 Standen Het Zuiden I Het Zuiden II Het Oosten I V. V. IJ.—D. E. M. 4—1 Op het nieuwe terrein FORTITUDO I—H. M. S. 1 0—3 Het Oosten II Wel vurig niet fraai H. B. C SPARTAAN 2—7 QUICK I—EMOS I 2—2 Het Westen I Spannend T. Y.B. B.—G. D.A. 1—2 D. O. N. K—GRAAF WILLEM Levendige strijd D. H.L.—S.J.C.: 2—2 De Leeuwen zijn op hun retour! VOSTA—ACHILLES 7—3 LEONIDAS—SANTPOORT 3—0 Een productieve voorhoede Meeningsver schil in Frankrijk FORTITVDO-H. M. S. 0-3 I Oostenrijks zorgen P. H.—DE ZWEEF 1—1 Een spelmoment voor het doel van de thuisclub’ I - v der vele Vosta-aanvallen constateert scheids rechter Bokstart buitenspel o 4 3 o o 1 1 1 1 o o o o o o 1 1 o o 1 3 2 3 1 1 o 3 3 1 3 1 3 3 V. V. G.—V. D. z. 2—2 België op den tweesprong De Zwitsersche situatie De combinatie uit vorm Slechte dag voor de Haarlemsche vereenigingen Schutters gevraagd! Tijdens een Duitschland verplettert België Santpoorts run onderbroken e.m/m. I—V. V.Z. I O—1 De Tsjechen verrast Het Westen II De geel-zwarten hadden beter verdiend De Duitsche competitie Een evenement voor Warschau West-Duitschland presen teert zich De juiste verhouding il 5 11—12 V.VJJ. te IJselsteln speelde den eersten thuis- het te o. eigen 9 een d. Zei, I. Vanzelfsprekend heeft Dultschland zyn oog bij de samenstelling van zijn nationaal elftal op het Westen laten vallen. Behalve den Zuld- Dultschér Haringer als back, vormen 10 Wett- Dultschers het nationale elftal, waaronder be kende namen ate Kuzorra, Szepan, Albrecht. Koblerskl ei. Belgische elftal tot een geweldige deceptie heeft geleid. 3 3 5 3 2 4 4 4 4 4 6 5 S 8 4 4 2 6 5 6 5 4 3 4 4 4 3 3 1 4 6 e 5 s 4 4 4 4 4 3 1 1 1 0 0 3 3 3 3 2 2 1 1 1 0 3 3 3 3 3 1 3 3 0 0 0 3 3 3 3 3 1 1 0 3 3 3 1 1 1 0 0 4 4 2 3 1 3 3 1 0 0 0 0 0 o o o o o o o 3 1 o 1 o 0 o 1 1 3 0 o 1 1 o 0 0 3 1 0 2 3 3 3 4 0 2 3 3 1 1 1 1 3 3 4 3 1 1 3 0 1 0 4 4 5 5 1 0 1 1 0 3 3 2 4 4 8 8 7 4 4 1 1 8 8 7 7 7 S 4 4 2 3 0 8 5 4 3 2 1 0 8 8 S 5 4 4 4 3 1 0 8 7 8 8 5 5 5 4 3 1 1 baar verrast 73. Met dezen stand komt einde. 23—10 IS— 8 23—10 13— 7 Nog een maand en het OostenrUksche elftal te overgestoken naar Schotland, om daar den of- flcieelen return-wedstrijd te spelen. Hand over hand nemen de moeilijkheden toe, welke spe lers men voor dit reisje zal ultnoodlgen. Van een maandenlange, intensieve voorbereiding als het vorig jaar te dus geen sprake, bovendien zou men 1 belangryker vinden, als men maar elf prima spelers had. Als ooit Schottands kans gunstig is, om revanche te nemen, dan te t deze gelegenheid, want een leger zonder zelf vertrouwen te practtech geen leger, en «oo ia t nu ook in Weenen. 3 1 0 0 1 3 1 0 3 1 1 1 0 1 1 T 2 3 1 8 8 6 4 4 4 2 3 3 0 18— 0 21—22 24—11 16—10 10— 10 11— 13 8—18 3—1» 19— 5 19— 7 9— 7 11—12 9— 5 H— 8 7—18 14—18 5— 15 6— 35 Schalke 04 S. V. Hömlrop 34— 1 23-11 Santpoort Spartaan G. D. A. D. H. U S. J. C. Leonidas DONK H. B. O. T. Y. B. B. Graaf Willem 17— 14 14— 12 20— 7 18— 9 10— 3 16—11 8— 3 15— 15 13—16 10—23 5—31 14— 5 15— 14 13—10 9— 7 15— 7 13—11 8— 7 10— 4 9— 14 6—11 4—22 11— 3 9— 3 17—19 13— 5 7— 3 11— 7—1 7—1 met hun tienen verder spelen, wat geen bezwViar voor hen is, om door v. d. Poel andermaal te scoren. 13. Direct na de thee zien we een serie zeer goede D. H. L.-stormloopen, waaruit Ninaber op fraaie een voorzet van Tok Alsemgeest benut, 6 5 0 6 4 1 V. V. Z. H. M S. De Meer Volendam V. V. Y. V. I. C. E. M. M. Wilskracht D. E. M. Forti tudo Vosta Achilles Emos Quick De Zweef N. E. O. Zwolle P. H. wijze 33. Dan vindt de thuisclub het weer welletjes, en gaat sterk afzakken. S. J. C. te doorgaans veel gevaarlijker dan D H. L„ maar schutters zijn er by de Noordwykers blijkbaar niet, daar zij heel fraaie kansen onbenut laten. D. H. L. heeft nog eens pech als de scheidsrechter een mooie kans voor de Delftenaren, door vermeend buitenspel, aan hen ontneemt. Ieder is tenslotte blij als de wedstrijd afgeloopen te. Altlor 8. D. O. U. C. Union V. D. Z. ’s Heerenberg Blauw Wit V V. G. Grol Valkenburg Caesar R. K O. N. 8. R. K. V. V. L. Chévremont Kerkrade Klmbria Volharding Sttt. Boys K. N. V. H. V. V. R. K. T. V. V. Venl. Boys Wilhelmina Brabantia M U. L. O. Dongen Kolping Best Vooruit Gennep S. V. B. Venlo Vooral de positie van Schalke te werkelijk schitterend I Het premle-vraagstuk voor prof-voetballers te 'n aangelegenheid, die nu niet slechts in Frank rijk een twistappel kan worden genoemd, doch waarover ook in andere landen vaak en heftig is gestreden. Het gaat er n.L om. Wat betere uitkomsten geeft, een vast maandgeld, of een geringer salaris met afzonderlijke premies voor een gewonnen of gelijk gespeelden wedstrijd. Beide stelsels hebben zoowel voor- als nadeelen, waarover we in dit korte bestek niet In details kunnen treden. De thee schijnt de thuisclub goed te hebben gedaan, want er wordt In snel tempo gespeeld. Achilles kan op het fraaie, open spel geen vat krijgen. Als Wlggers dan binnen drie minuten na de rust den stand met een tweetal goedge- richte schoten op 41 brengt, heeft Achilles niets meer in te brengen. De Hengeloërs wor den geheel ingesloten en onophoudelijk zweeft de bal voor den Achllles-doelmond. Een ver schot van M. Bevers rolt door de nonchalance van doelman Geerdink over de Hjn 51. Dat wordt Achilles toch te bar De gasten wer ken zich nu wat los en spoedig weet J. Prinsen den achterstand tot 52 te reduceeren. Dan te de beurt weer aan Vosta en als Ach- terbos goed voor doel plaatst, maakt Kleinsman het halve dozijn vol 62. Direct na den aftrap komen de oranje^ hemden echter weer terug en met een schitterend schot, uit een through-pass van O. Bevers, brengt Kleinsman den stand cp 72. Kleinsman krijgt dan blijkbaar weer last van een oude knieblessure, zoodat h'J het veld moet Verlaten. Asbreuk neemt zijn plaats in. Vosta voelt zich met dezen 7—2 Voorsprong in Veilige haven. Het tempo zakt zienderoogen en daarmee ook de kwaliteit van het spel. Bjj een der Achllles-aanvallen lost v. die inmiddels rechtsbinnen te gaan spelen, een Schitterend schot, dat den Vosta-doelman blijz- baar verrast 73. Met dezen stand komt het De hekkensluiters hebben hun eerste puntje binnen gehaald en ze zouden zelfs met flinke cijfers gewonnen hebben, als de voorhoede liet goede werk In het veld met het juiste schot h*d weten te bekronen Legio was het aantal goede kansen, die Eusterbroek cx onbenut 11e- Uo- Trouwens, ook De Zweef zat bet voor bet Zwitserland, dat eerst vanwege de geografi sche ligging, twee competities had. heeft thans een hoofd-afdeeling, welke 16 clubs telt. Hier mede beoogt men een verhoOging van het spel peil In de hand te werken, doch t te alleszins begrijpelijk, dat zulk 'n korte proef nog geen tastbare resultaten kan opleveren. Echter trekt 't wel buitengewoon de aandacht, dat de vroe gere toonaangevende clubs, als Grasshoppers, Lausanne Sport ca. zoo heel bescheiden voor den dag komen, wat de ranglijst wel 'n vreemd aspect geeft. Op meer dan overtuigende wijze beeft het Dultsche elftal gistermiddag in Duisburg ant woord gegeven op de vraag, of de Intensieve training van de laatste maanden met succes zou worden bekroond. Een 81 uitslag laat niet den minsten twijfel, al zullen wy eerst de match tegen Noorwegen moeten afwachten, die op 5 November te Magdeburg gaat, om tot een definitief oordeel te komen. Vaststaand te t intusseben, dat da verjongingskuur van bet België staat, wat internationaal voetbal be treft, op den tweesprong. Trouwens de compe titie geeft in twee jaren tyds een ander beeld, waarvan de wijzigingen in het nationale elftal het natuurlijke gevolg zijn. Vele figuren uit de oude samenstelling zijn verdwenen. Braet in doel te gebleven, in gezelschap van de Deken.' die echter Smelllnckx op de boekplaats als nieuwen buur heeft gekregen. Ook de midden- linle heeft de oude opstelling, in tegenstelling met den aanval, die behalve Voorhoof, geheel uit nieuwelingen bestaat. Toris van Daring en Brlchaut van de Luiksche vormen den rechter vleugel, terwijl op links de geheele vleugel van de Union Is uitverkoren, n.L Weydisch en v. d. Eynde. Hoe groot de Belgische belangstel ling was naar dit experiment, spreekt van zelf. Almelosche doel niet mee en zelfs een straf schop werd gemist. P H. heeft reeds eenlge minuten na het begin succes, als Hultink een goeden voorzet geeft, waaruit Franken inschiet 1—8. De aanvallen wisselen elkaar af, maar terwijl het Njjverdal- sche offensief meestal niet verda’ komt dan de backs, krijgen de Prinseiyken tal van gehelde kansen, waarbij Middelkamp echter, geholpen door den paal, zi n doel weet scheen te hou den. Tegen de pauze werkt De Zweef zich wat meer los en meet ook Bruggink eenlge malen handelend optreden. Nadat met 10 te gedraai en Eusterbroek opnieuw voor open doel tangs heeft geschoten, brengt Hoogers met een keihard schot de par tijen op gelijken voet 1—1. Weer volgt een pe riode van gevaarlijke Almelosche aanvallen en weer gaan schoten van Franken, Hultink en Eusterbroek ever of langs. By een aanval van De Zweef mist ook haar rechtsbinnen voor open doel een opgelegde kans. De Zweef krijgt dan een strafschop te nemen, maar Bruggink stuit den hard geschoten bal. Nog eenmaal beleeft ’t NUverdalsche doel een benauwd «ogenblik, als Eusterbroek een pass geeft naar Jansen, die kort bij den rechterpaal een schot lost, dat ra kelings langs gaat. Kort daarop komt t einde 1—1. Bjj De Zweef viel het goede werk van den kleinen rechtsback op, by P. H. het werkelijk schitterend werk van den linkshalf. Ook de belde keepers deden uitstekend werk. Vosta te direct In den aanval. Voortdurend zwerven de oranjehemden voor het Hengelosche doel. O. Bevers opent bij een algemeenen en snellen aanval met een goed schot de score 10. Vosta neemt het spel nu by na geheel in handen en slechte sporadisch komt het Hen gelosche aanvals-quintet by het Vosta-doel. waar de backs met verre trappen hun terrein zuiveren. Als Barkel goed voorzet vergroot G. Bevers met een prachtigen kopbal de score 3—0. Achilles komt nu wat opzetten en kort voor half-time gelukt het Vollenbroek met een on houdbaar schot den achterstand te verkleinen In de eerste helft wogen de partyen vrywel tegen elkander op. Na een halve minuut stond C. Alsemgeest reeds ongedekt voor het Noord- wyksche doel, doch zijn schot was byzonder slecht. Ruygrok deed het aan den anderen kant beter. Met z’n stevige body werkte hy de lichte D. H. L.-backs op zy, om dan Alsemgeest met een laag, effectvol schot te verrassen, 01. De D. H. L.-voorwaartsen hielden het spel geregeld te peuterig en tevens bleek ook de Deutsche llnks-bulten geweldig langzaam. Een der 8. J. C.-ers maakt tenslotte met een onge- lukkigen kopbal gelyk, 11. De linkshalf van S. J. C. wordt dan van het veld gestuurd, en stelt zich zeer onsportief aan, door het bevel van den arbiter niet te willen opvolgen. Ten slotte moet de scheidsrechter voor dit lastige persoontje den stryd staken. Als het dit poten- taatje gelegen komt, kunnen z'n medespelers Leonidas: Ham doel; Strieder en Haanappel achter; J. v. Kessel, Dr. Haanappel fti P. van Deursen midden; v. d. Huls, A. v. d. Sande, Ble- wanus. Teppema en Dr. Lap voor. Santpoort: F. Kockx doel; Sambeek en D. Nyssen achter; G. Wessels, C Smit en P. Nys- sen midden; Visser, Gerrits, de Jong, Kalden- bach en Nienaber voor. By Leonidas ontbral( Dr. v. Haaren, waarvoor Blewanus Inviel, terwyi Santpoort volledig was. Direct na den aftrap ontplooit zich van belde zyden een zeer vlug en mooi samenspel; de bal vliegt van doel tot doel. De eerste aanval is Wanneer scheidsrechter Braun beide elftallen binnen de lynen fluit, vetschynl E. M. M. met één Invaller. V. V. Z. te geheel volledig. Ruim 10 minuten over twee trapt T. Terllen voor E. M. M. af. De eerste aanvallen van E. M. M. loopen echter dood op de beide backs. Met for- sche trappen wordt de V. V. Z.-voorhoede aan het werk gezet. Doch ook hun aanvallen leveren nog niet veel op. De aanvallen van V. V. Z. zyn zeer gevaarlyk. doch Hom en v. Velzen weten alle onheil af te wenden. Een goede voorzet van rechts wordt door Hooyschuur omgezet in een doelpunt (0—1). Het spel van E. M. "M te veel te doorzichtig. Steeds hebben de V. V. Z.-backs gelegenheid om in te grypen. Vlak voor de rust krygt Terllen een goede kans om gelyk te ma ken. doch zyn schot gaat hoog over. Na de rust neemt de wedstryd een ruw ka rakter aan, zoodat de scheidsrechter gedwon gen wordt tw'ee spelers het veld uit te zenden. Met wegen man spelen beide ploegen verder. Een keihard schot van Lam langs het doel had beter lot verdiend. E. M. M. werkt uit alle macht voor den gelijkmaker, doch het zit hun dezen J Donk heeft In een afwisselenden wedstrijd, welke ryk was aan spannende momenten. Graaf Willem geslagen. Donk komt met een gewijzig de opstelling. Reebeen speelt linksback en J. Koe mens linksbinnen. Reeds dadelyk na den aftrap ontspint zich een levendige stryd. Belde voorhoeden verken nen het terrein. Eenlge schoten op de doelen worden gelost, maar resultaten hebben zy niet. De achterhoeden zoowel van Graaf Willem, als van Donk, zyn trapvast. Opmerkelyk zyn de snelle en gevaariyke rennen vZn den Haagschen linksbuiten, die verschillende zuivere voorzetten geeft, waarvan echter zijn voorhoede-spelers slecht weten te profiteeren. De gastheeren zitten evenwel niet stil en by een scherpen aanval geeft F. Koemans aan J. Koemans zuiver over, die met een fraai en on houdbaar schot zyn club de leiding bezorgt. Na de rust Is Donk gedecideerd sterker. On ophoudelijk gaat zy ten aanval, doch In den keeper der Grafeiyken vindt zy een onoverko- meiyk struikelblok. Toch, ook nu bUjft Graaf Willem gevaarlyk en het te w'aariyk niet haar schuld, als de gelykmaker niet volgt, als een keurig gericht schot, dat zeker doel had getrof fen. het was immers onbereikbaar voor den doelman van Donk, tegen den paal ketsend, In het veld terug springt. In de tweede helft na de rust worden de Ha genaars allengs ingesloten. Het te In deze pe riode, dat een van de aanvallende Gouwenaars den keeper ten tweede male passeert. Het doel punt wordt echter geannuleerd. Door dezen tegenvaller niet ontmoedigd, blyft Donk sterk In den aanval. Er wordt echter niet meer ge doelpunt. Zulk 'n tegenstand hadden de Tsjechen stel lig niet verwacht; zy stuitten op een onverzet- teiyken muur. Een muur, die poogde door geest drift de betere techniek te breken. Nadat Silny na een half uur voor zyn tand had gescoord, wist Polen door een strafschop gelyk te maken. Tenslotte kregen de Tsjechen hun kans by een schermutseling, waaruit het winnende punt werd geboren. 5 4 4 4 3 4 5 4 5 4 voor Santpoort; de Jong bemachtigt den bal, doch schiet Van te grooten afstand, zoodat Ham niet de minste moeite heeft. Direct daarop volgt de eerste corner en wel op het doel der gasten, doch Dr. Lap plaatst achter. De daaropvolgende corner wordt door v. d. Huls genomen. Hy geeft Dr. Lap een prachtkans, welke onbenut blyft. By een mooi samenspel tusschen Teppe ma en Dr. Lap, schiet de laatste op doel, Nys-, sen kopt weg. doch de toeschietende v. d.' Sande geeft Kockx het nakyken <10). Sant poort komt nu sterker opzetten. Nienaber brengt den bal op en lost een vliegend schot, doch de bal gaat rakelings over. Was Leonidas In den aan vang iets In de rpqerderheld, nu wegen de partyen geiyx tegerfelkïtar op; doch Santpoort kan niet zoo vlug wegkomen op het eenigszins gladde en zeer effectvolle veld, terwyi Leonidas er meer op berekend Is. Eenlge mooi opgezet’e Santpoort-aanvallen verliezen daardoor eenlge waarde. Als Santpoort weer voor de Leonldas- veste komt, plaatst Nienaber naar de Jong. Deze schiet hard in. de bal schampert langs het been van v. Deursen en vliegt op doel af. waar Ham een byna zeker doelpunt voorkomt. Weer is het doel der gasten In gevaar doch Kockx verhindert Blewanus om hem te passeeren en zet de voorhoed weer aan het werk. Kaldenbach ver schalkt de Rotterdamsche verdediging. Ham loopt uit, gaat zelfs te ver, doch het geluk is met hem, want in plaats van hem te passeeren schiet Kaldenbach tegen hem aan. waardoor Ham den bal weg kan werken. Nadat eenlge Santpoort-aanvallen door buitenspel zyn onder broken en v. d. Sande voor open doel mist, plaatst ,v. d. Huls mooi voor het Santpoort-doel. Kockx grypt den bal voor Teppema weg. doch laat hem weer vallen. Teppema komt terug, geeft den bal aan Blewanus. welke Kockx pas seert (20). Na de rust gaan beide partyen gelyk op. Als cp 'n gegeven moment P. Nyssen en v. d. Huls tegelykertyd naar den bal willen koppen, komen hun hoofden onzacht met elkaar In aanraking, waardoor het spel eenlge oogenblikken gestaakt moet worden. Een hierop volgende opgoolbal wordt door Dr. Lap veroverd. Deze geeft aan den geheel vrystaanden Blewanus, welke zonder moeite scoort 30. Aanval op aanval volgt nu op beide doelen, doch backs en keepers zyn op hun hoede. Leonidas gaat behoudens enkele uit vallen meer en meer verdedigend spelen. Sant poort zet er alles op om de eer te redden, doch zonder succes. Langzamerhand wordt het spel minder vlug en komt weinig op de Santpoort- helft, doch het einde komt met onveranderden stand. Leonidas heeft verdiend, doch geflatteerd gewonnen. middag niet mee. Hoewel E. M M In de tweede helft voortdurend In de meerderheid was. gelukt het niet om het net te vinden. Met V. V. Z. in den aanval breekt dan tenslotte het einde aan. In een zeer spannenden wedstrijd H MS gelukt Forti een nederlaag toe te bren gen en wel met 30. Om ruim 2 uur wordt onder leiding van den heer Witberg afgetrapt. Direct te het reeds aan te zien dat geen van beiden het cadeau zal ge ven. Porti te aanvankeiyk 1 meest in den aan val, door het zeer vurig op den bal zitten. De achterhoede van H. M. S. met van Hllten aan bet hoofd staat als een rots te verdedigen. Als v. d. Heuvel van Forti een mooie kans krygt schiet hy over. Ook H.M.8 zit niet stil en de wedstryd te zeer spannend.. De scheidsrechter treedt zeer scherp op tegen appelleeren der spelers en geeft hiervoor eenlge waarschuwin gen. H.M.8. krygt In deze periode ook eenige mooie kansen, doch deels door slecht schieten en deels door het goed verdedigen der Fortl- achterhoede, waarin van Dam opvalt, kunnen ook zy geen succes boeken. Piek, de rechtsbui ten van Forti krygt achter elkaar twee mooie kansen, doch door onbesuisd werk dreigt er van deze zyde voor de roodwitten geen gevaar. Met dubbelblanken stand breekt rust aan. Na rust hetzelfde spelletje als daarvoor. Met De tweede thulswedstryd der boys bracht ook ditmaal niet het succes waarop hun aanhang zoo vurig rekende. Op het kantje af wist de stevige Looadulnsche ploeg op beide punten beslag te leggen, waarmede deze iets meer kreeg dan zy verdiende. By de thuisclub ontbrak v. Turnhout; de gasten misten Nederpel. Na den aftrap zetten de bezoekers er dadelyk een flink tempo In, zoodat de geel-zwarte achterhoede al direct veel en moeiiyk werk krygt. Doelman v. d. Lit redt eenlge malen byzonder fraai, v. d. Salm te by de gasten In den aanval de gevaariyke man, doch geniet een speciale bewaking, waarvan zyn nevenspelers niet voldoende weten te profiteeren een geweldig schot van v. d. Balm stopt Klute- kens op fraaie wijze op de doeliyn, waarby hy even onklaar raakt. Het duurt wel een kwartier vooraleer de T. Y. B. B.-voorhdede de eerste beleefdheidsbezoeken gaat afleggen by het Loosdulnsche doel. Uit een goede voorzet van v. Rlel kopt v. Honschoten den bal juist tegen de bovenlat, terwyi kort daarna Put den bal langs den G. D. A.-doelman schiet, doch een der zwarte backs redt nog op het nip pertje. De wedstryd blyft haar vlug en aantrekkelyk karakter behouden, waarby de beide verdedlgln. gen in laatste instantie steeds fie situatie biy- ven beheerschen. Met rust is de stand dan ook nog dubbelblank. Na de thee gaat van de thuiclub het meeste Initiatief uit. Wlllemse, die In de Haarlemsche voorhoede byzonder goed op dreef te. krygt een fraaie scoringskans, doch schiet den bal in de dankbaar uitgestrekte armen van den Loosduln- schen doelman. Juist op het moment dat ieder oogenbllk een doelpunt voor de thuisclub ver wacht kan worden, ondernemen de bezoekers een snellen aanval. Er ontstaat een hevige scher mutseling voor het Haarlemsche doel, waarby scheidsrechter Haverkorn een overtreding biykt te constateeren. Hy wyst althans naar de witte stip. Uit deze te zwaar gestrafte elfmeterschop bezorgt v. d. Salm Jr. den bezoekers de leiding. Deze tegenslag ontmoedigt de thuisclub zicht baar en drie minuten na het eerste doelpunt ziet v. d. Zalm Sr. zyn kans schoons en passeert v. d. Lit met een ontzettend hard schot. In het laatste kwartier Is de thuisclub weer overwegend sterker en oefent een geweldige druk uit op het Loosdulnsche doel. Een minuut of vyf voor het einde gelukt het elndeiyk, na een snelle ren, tegen te scoren, waardoor de spanning weer toeneemt. Alle pogingen om den zoozeer verdienden gelykmaker ter wereld te brengen, biyken echter Ijdel, waarby In de allerlaatste minuut wederom een door v. Hon schoten Ingeschoten bal zich den weg tot het Loosdulnsche doel belet ziet door den doelpaal. wedstryd op zyn nieuwe terrein, dat vry wat beter te dan het oude. Het is zeer hoog gelegen met een zanderigen ondergrond, waardoor het heel wat water zal kunnen verzwelgen. De af zetting is goed; er Is een vry groot aantal zit plaatsen, terwyi de kleedgelegenheid enz. aan de etechen voldoet. Voor dezen eersten thuls wedstryd bestond een groote belangstelling, en de 41 zege heeft het begin goed doen zyn. De bezoekers hadden wellicht een of twee te- genpunten méér verdiend, en hadden deze zeker ook gekregen, wanneer de voorhoede meer door, tastendheld had getoond. Achterhoede en mld- denlinie waren goed, doch er werd veel te weinig en te slecht geschoten. De aanvalsllnle wist met de geboden kansen eenvoudig geen raad. By de thuisclub was dat beter. Heel de voor hoede weet behooriyk van de kansen te profi teeren en gaf den doelman veel moeiiyk werk. Direct na den aftrap volgde een aanval op het doel der bezoekers, en na eenig heen en weer getrap kogelde v. d. Hoogen nummer één in de touwen. De bezoekers zetten daarna tal van goede aanvallen op, kregen eenlge zeer goede kansen, doch wisten ze niet te benutten. I Toch kwam voor hen de gelykmaker, doch wisselende kansen wordt gestreden en het is niet door een ïout van de verdediging van V. l/. IJ., waardoor het leder in de rechterhoek rolde De I-vreugde was echter van korten duur, want nau- weiyks is weer afgetrapt of Hartings schiet van dichtby in. waardoor de stand 31 is. I Ondanks fanatieke pogingen van D. E. M. weet V. V. IJ. den voorsprong tot rust te be houden. Na de rust is D. E. M eenlgerx tyd het meest aanvallend, doch hetzelfde gebrek demonstreert zich als voor de rust. By V. V. IJ. gaat dat beter en Hartings brengt den stand op 31. De Be- verv-ykers stryden lustig verder, maar de voor hoede brengt alle kansen om zeep. Ongeveer 10 minuten voor het einde weet v. w Hoogen een uitstekende kans te bieden aan zyderveld, die deze zeer goed benut en waardoor het 41 te. Beverwyk blyft volhouden, maar ziet zyn zwoegen niet beloond. De thuisclub heeft 't eerst succes. Als Reek- hof prachtig voorzet, schiet G. Koopman juist over de ultloopende Emos-keeperin doel 10. BU een volgende aanval heeft Velthuis minder succes als hy tegen den keeper schiet. Wegens duwen van een der Quick-backs wordt Emos •n penalty toegewezen Deze wordt vla de han den van Damhuis Ingeschoten, 11. Emos komt nu In de meerderheid. De bal gaat echer het veld weer in en een der Emos-voorhoedespe lers Is er als de kippen by om z'n club de lei ding te bezorgen. 12. Dan gaat nog een corner voor 't doel der gastheeren rakelings naast. By een volgende asmval kruipt Quick door *t oog van de naald, als de bal In het verlaten doel rolt en Braakhuis hem op t laatste nip pertje nog kan retourneren. Spoedig daarop komt rusten. Na de thee blyft Emos het beste van 't spel behouden. De Quick-verdediging houdt echter stand Meerdere corners worden voor het Qulck-doel genomen die zonder resul taat biyken. Inmiddels wordt de rechtshalf van Emos vervangen door -een Invaller. Tegen einde leggen de gasen zich biykbaar op ver dedigen toe. Quick profiteert hiervan door een serie aanvallen op te zetten De scheidsrechter beeft handen vol werk om t spel In handen te houden Beide partyen beginnen steeds vuriger te spewn. Ongeveer vier minuten voor 't einde gelukt 't de thuisclub gelyk te maken, als de rechtsbuiten van Qulckult een voorzet van links ineens Inkopt 33. Verwoed wordt er nog ge vochten om de winnende gaol. In dé stand komt echter geen verandering. De sctaelds- reChter heeft zich van z'n uiterst moeiiyke taak goed gekweten. Af en toe zullen wy enkele ranglijst-posities publiceeren van de toonaangevende Dultsche clubs. District Beriyn: HERTHA—BSC 6 5 0 1 10 pnt. Viktoria 6 4 11 9 pnt. West-Dultschland (Niederrhein): Fortuna <DUas.d.) 6 5 0 1 10 pnt. Hamborn '09 6 3 3 1 8 pnt. West-Dultschtand (Westfalen): 5 5 0 0 10 pnt. ft 4 0 2 8 put. Zonder te zeggen, dat het Pooteche voetbal In de kinderschoenen staat, treffen we er niet die hooge sport-cultuur, als in andere tanden. De communicatie met andere groote tanden te niet zoo Intens, waardoor met groote nieuwsgierig heid werd uitgezien naar de tandenmatch te gen Tsjecho-Slowaklje, welke ontmoeting gold als een voorronde voor het Wereldkampioen schap. t Is zeker geen schande voor het Pool- sche voetbal om slechts met 31 van de profs te verhezen, want hun spelopvatting was zeker niet onverdlensteiyk, en zy waren by jftrioden overwegend In de meerderheid. Slechte het schieten was onvoldoende, althans niet krach tig genoeg om den vyandeUjken doelman te passeeren. Als de scheidsrechter beginnen blaast stellen de elftallen zich op en biykt dat by V. D. z. Bruns ontbreekt. Direct ontwikkelt zich een vlug op- en neergaand spel. Van belde zyden wordt enthousiast gewerkt met V D. Z. meer in den aanval, doch voorloopig komt het nog niet tot doelpunten, alhoewel voor belde goalen voldoende kansen aanwezig waren. Ongeveer 10 minuten voor rust zet V. V. G. een goeden aanval op, de linksbuiten zet goed voor, de middenvoor schiet in. doch de keeper slaat de ba! terug voor de voeten van den midden voor. die nu geen fout maakt en’-V. V. G. de leiding bezorgt. Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust weer hetzelfde spel. nJ. van beide zijden slecht. Toch weet de linksbinnen Jansen van V. D. Z. gelyk te maken, echter niet van langen duur, want spoedig passeert te mid denvoor opnieuw den keeper van V. D. Z. ^IL^LZ. valt nu energiek aan en met succes. •^•BM^by een aanval de back van V. V. G- de bal met de Hand bewerkt, geeft de scheids rechter penalty, v. Deun maakt geen fout en den stand Is weer gelyk, 2—2. Met dezen stand kwam het einde. De omstandigheden in aanmer king genomen geeft de uitslag de verhouding weer. Het veld was zeer slecht, zoodat goed ■pel onmogeiyk was. Zelden hebben we de Heemstede Berken- rode-comblnatle zoo uit vorm gezien als gis teren tegen Spartaan, zy mag van geluk spre ken, dat doelman v. d. Burg zyn doel zoo prachtig verdedigde, want anders was het op een geweldige debacle ultgeloopen. Het begon anders zeer hoopvol voor H. B. want reeds In de eerste minuut beoor deelde de Rotterdamsche doelman een corner verkeerd en sloeg daarby het leder in doel, 10. Voorloopig kwam H. B. C. hierna niet meer aan bod, want Spartaan nam het spel geheel In handen. Met een uitstekenden kopbal bracht Th. Menttnck de partyen in evenwicht en even tater namen de bezoekers, na prachtig solospel van v. d. Geer, de leiding. 12. Spartaan speelde een goed partytJe voetbal en slechts aan het uitstekende keepen van v. d. Burg was het te danken, dat Spartaan de score niet verhoogde. Nog voor de rust deed H. B. C. een krach tige poging om met een gunstiger resultaat te gaan pauzeeren, doch Pols ca. hielden kra nig stand, zoodat met ongewyzlgden stand werd gedraald. Het pleit werd spoediger beslist dan al gemeen verwacht werd. Sp&rtaan nam In de tweede helft het Initiatief en de Heemstede naren werden totaal overspeeld. Vooral toen A. Mentink reeds spoedig den voorsprong ver hoogde, had H. B. C. niets meer In te bren gen. Er was maar één elftal dat speelde en ge- leideiyk werd de score opgevoerd, v. d. Geer en Mentink waren niet te houden en Bor mans scoorde het laatste doelpunt. De stand was Inmiddels 17 geworden, waarna een vrye trap op het Spartaan-doel. dank zy de mede werking van een der Rotterdammers, nog een Heemsteedsch doelpunt opleverde. 27. Spartaan was en bleef doorloopend in den aanval, doch keeper v. d. Burg liet zich niet meer verschalken, zoodat Spartaan met 73-zege het tooneel van den stryd kon ver laten. te zeggen wie zal winnen. Ruim een kwartier voor tyd krygt de H.M.8.-mldvoor een kans en schiet hoog In de touwen, 01. Van den tegen slag door dit doelpunt In de thuisclubgelederen maken de roodwitten gebruik en het Is binnen de minuut 02. Nog geeft Forti niet gewonnen en luide aangemoedlgd door het vry talryke pu bliek ondernemen zy nog eenige aanvallen, doch resultaat nihil. Als by een volgenden aanval Groen Jr. den bal te zacht terug speelt heeft HMS maar voor voor het intrappen en het te 03. Nu te het voor Forti verloren en blyft de stand onveran derd. H M8 was technisch de meerdere van de thuisclub en verdiende daardoor de overwin ning. In het veld waren belden aan elkaar ge waagd.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 9