NATIONALE WEES SLIM GEBRUIK GLIM PROVINCIAAL NIEUWS MARKTEN Wisselkoersen Het adres voor Taxi's P. ELZES ZIJLSTRAAT 81 B NIEUWSTE PHILIPS RADIO f 1.- per week STOFZUIGERS WOENSDAG 25 OCTOBER SCHIETEN Voorloopige resultaten Levenstragedie MEDEMBLIK MONNIKENDAM STOOMVAARTLIJNEN URSEM WESTER-BLOKKER HOORN ANNA-PAULOWNA INBRAAK IN EEN PASTORIE WARMENHUIZEN Weerbericht ZIJPE BOVENKARSPEL ZWAAG ZUID-SCHARWOUDE DEN HELDER ENKHUIZEN LEVENSVERZEKER I NG-BANK PROEVEN MET WINTER- TARWE-RASSEN Alles overhoop gehaald, doch de buit was gering Haarlemache Vrijwillig, Burgerwacht TELEF 10338, 11198 N.V. AMSTERDAMSCHE RIJTUIC-MAATSCHAPPIJ PLEIN 21 HAARLEM TEXEL kote Winkel. B u le I I van Spel van kat en muit Co voorloopig zesvoud voor ■p j- Rassen Totaal gemeen tebegrootlng 1934 Is té* soort 30- -36 ct Uitkomsten en Z.A.P.-proefveld). (Opbrengst per Are) betrekking vaste Rassen Totaal Noodlottige vrouwen ■pass. Zie hiervoor de Inleiding. naar Gré BUJman, Bep Droog. R. Kruisman. An in- De Raad vergaderde TEL. 1««1 maken De bijrollen werden alle met 1 ROTTERDAM Het nieuwe orgel Met meer dan gewone be langstelling wordt alhier de bouw van het nieu we orgel gadegeslagen. Het nadert met spoed zijn voltooiing daar alles er op gezet wordt dat het op X feest van Christus’ Koningschap voor het eerst en met reden zijn Jublleonen zal kunnen uitstooten. wy vernemen dat as. Zondagmiddag het Lof om half drie zal zijn, waarna de musi cus Evert Koning op verzoek van het „Orgel- Comité" zich bereid verklaarde eenlge meester werken en fantasieën ten gehoore te brengen. 39.2 39.3 38.9 (38.8) 38.2 37.8 36.7 35.— 32.2 43.5 43.5 46.5 46.— 39.— K.O. korre! Juliana 100 gesteld 1Q3 101 100 97.5 96 96 95 925 wordt den heer H. J. Hillebrands als avondschool voor ambachtslieden —n uitstekend geslaagden feest- Parkzalen. De Parkzaal bleek by- Zomerwoningen De bouw van zomerwonin gen in deze gemeente (Petten) neemt steeds toe. Thans hebben B. en W weer toestemming verleend tot den bouw van drie zoodanige wo ningen. Benoeming kerkmeester Door Z. H. Exc. den BiS'chop van Haarlem is tot kerkmeester benoemd de heer C. Jong Tzn. ons nog te vermelden, dat Donderdag as. voor de kinderen der leden nog een feest avond zal worden gegeven in het Gezellenhuis. Johannes Pieternella Nadat de voorzitter allen medewerkers met namen dank had gebracht, werd met de opvoe- betaalt een 25-jarige slecht* 80.per jaar 35.70 41.20 40.15 1.70V 13.05 7.35 20.75 Z-A.P.-nlewws Zondag JJ. speelde alhier ZAJ. n tegen Rood-Wit HI van X Veld. De wedstrijd eindigde met een stand van 110 voor Z-A.P. n. ZAP. I speelde tegen Geel-Zwart I van X Zand. Voor de rut was de de stand 2—1 Na de rust was het spel aanmerkelijk zwaarder, maar de goede verdediging van beide zijden bracht aan den stand geen verandering. Carstens dikkop V Juliana Regentes 43.5 42.8 42.3 41.3 40 7 40.7 402 39.2 58.7 46-2 48.5 (48.7) 43.5 49 48.7 473 48.7 van Nicolaas Ligthart Groothuizen. Elisabeth, Adalbert. Salomon's ledig 8u- 7 98 59.11 970tf 34.57 48.04% Vei noodi verke den strenr berell Uithc K.G. korrel Juliana 100 gesteld 100 96 95 905 87 SL Deus Dedit In café de Lange werd een zeer goed bezochte vergadering gehouden voor de afdeeling Zwaag van den Landarbelders- bond St. Deus Dedit. Als spreker was aanwe zig de heer Pannebakker uit Haarlem, die op duidelijke wijze diverse aangelegenheden en de gerezen klachten besprak. Ook het contributiestelsel werd behandeld. De aanwezigen konden vragen stellen welke door den spreker werden beantwoord. De ver gadering had een geanimeerd verloop. Voor een tijdelijke verzekering van f 10.000 bij overlijden—-- track I* vergt de sl gelift de. 1 over statu Me vergt zou het I Noch behai ben. hand die i doen, een i eenei besla) Hz stem zang in vi digd tus- zich grof aanvoer idem 3e 35.45 40.90 39.90 1.72 13.05 7.35 20.75 Bal Dorp: 55.5 56 55.7 53 5 43.— 51.— 54.— 38 92.5 92.5 92.— (öl— 90 89 865 825 76.— Door gade Nove Nove 39 375 37.— 35.3 33^ Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New York taaaüle) Rome Praag Madrid Vei staan aangi van mens ernst sel ei Lai seren in di< te he Mej. ter t :e ki pras DASSEN NACHT GEOPEND Al volle rtjde in el De doch waai jnaa De Kali Juliana Emma Carstens V. dikkop Imperiaal II a Hieronder volgend de voorloopige cijfers met winter- van deze re ling van het tooneelstuk begonnen. Nu, er is uitbundig om gelachen. In de pauze werd een verloting gehouden van diverse prijzen, welke bijna alle door de wel willende- burgerij waren afgestaan. Na de uitvoering dankte de voorzitter de too neelvereeniging voor hare welwillendheid, waar op een welgemeend applaus spontaan volgde. vrouw gaan. Verd heeft vroeger een gehad, hij voldeed daar zeer. veel élan gespeeld en droegen by tot het succes van den avond. Aan het slot kon de voorzitter zyn groote voldoening over het gebodene uitspreken. Hij huldigde de spelers in den persoon van den regisseur, den heer P. G. Smits, wien hij siga ren aanbood, en aan diens echtgenoote bloe men. Rest Imperiaal ITa Carstens V. Juliana ’Emma Vilmorin 23 Wllobo „Regentes Vilmorin 29 Mansh. Witte Dikkop Pajbjerg 188 Anna Paulowna (Wilhelmina)») Vilmorin D.D. Lawaetz Als. Concurent Tassilo Aerlng m 0.91 1.72 155 stekend in te leven en van zijn rol iets bijzon- --w nlla met den te i- - Zonder vooruitbetaling L50 per week. BuaERS ft v. «L KAR - Kruisweg M - TeL 16651» Kopenhagen te Stettin. Dran te Palermo. Arkel Interrumpeert, dat dit niet mo gelijk is. daar zy door haar huwelijk met een Hollander. Hollandsche is geworden. Mr Pauwels betoogt, dat het betreurens- waardig is, dat allerlei verdachte Duitsche ele menten hier in Holland betrekkingen krijgen en Nederlanders tot strafbare feiten verleiden of uitlokken. PI. sloot zich tenslotte aan by het requisitoir, voor zoover het de ter beschikking stelling van de regeering betrof. Vonnis 7 November. Een lange reis In het strand nabij het Homtje zijn twee flesschen aangespoeld, die den 14 Juni te Londen in zee geworpen waren. In één der flesschen bevond zich een briefje met het verzoek direct per post te willen be richten waar de flesschen aangespoeld zijn. Aan dit verzoek is door de vinders voldaan. Deze middelbare fouten (m) laten de clusie- toe dat de uitkomsten zeke; betrouwbaar zijn. Uitkomsten wintertarwerassenpi houden bij den heer KI. Klstemaki (Opbrengsten per are.) Mansh. witte Gemeenteraad Een vergadering van den raad dezer gemeente wordt Donderdag 26 Oct., des voormlddags 11 uur, gehouden. Onderwerpen ter behandeling zijn o.a.: Behandeling gemeentebegrooting en begroe ting G. E. B., dienst 1934. Bespreking wijziging steunregeling voor werkloozen voor den winter 1933 '34. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een aanvu’lende geldleening. groot f 2400. rentende 4’,( pct., met 20 jaarltjksche aflossingen ad 12P en vaststelling suppletoire begrootln 1933, noodi in verband met verbouw raadhuis en aanleg verwarming en werkver schaffing. Voorstel van B. en W. tot vaststelling uurloon en regeling van het baggerwerk door tuinders, te beginnen half November »s. met Rijkssteun. Voorstel van B. en W. tot huurver- laging van woningen, verhuurd door de R. K. Bouwvereeniglng ..St. Joseph”. Bespreking over het al of niet geven van vervolgonderwijs o. 1. school en event, vaststelling van het uurloon voor het onderwijzend personeel. Raadsvergadering Maandagavond. Het bestuur van de speeltuinvereeniglng aan de Wagenaarsstraat wenscht een bergplaats voor speel werktuigen; twee closets met water spoeling en een drinkwatergelegenheid. B. en W. adviseeren hierop afwijzend te be- ■chikken. waarmede de hr. Visser zich niet kan vereenigen en wil bet bestuur een voorschot ver leunen. wlntertarwerassenproefveld den heer D. Rezelman te Anna Paulownapolder Z.E. beer Pastoor Spigt. In den toestand van den Z.E. heer Pastoor Epigt is een lichte verbetering ingetreden By telefonische infor matie vernamen wij, dat de patiënt een rustigen nacht had gehad en de toestand iets bevredigen der was. Burgerlijke stand Geboren: Henderkien. dochter van Hendrik Bazuin en Aaltje van der Velde. Franciscus Camlel, zoon van Prudentius de Caluwé en Louise Maria de Krijger. Ondertrouwd: Vester Weert en Neeltje Maria Versluis. Overleden: Hendrik Roelof Prins, 75 jaar, on gehuwd. Alle bekende merken, nieuw en gebruikt, vanaf f 20 of een gulden per week. ZIET DE ETALAGE. Demonstratie zonder verplich ting. Vakkundig repareeren onder garantie. Lage prijzen. Gratis onderzoek DE STOFZUIGER-CENTRALE van Adrianus Halsema Johanna Maria, dochter Hendrlkus van Heerwaarden Hendriks Dyt. Getrouwd: Cornells Hen drie us Joseph Smit en Aleida Wlbbina Timmer. Jacob Roeper en Willemina Johanna Koning. Gerardus Schmidt en Aaltje van der Zee. con ker voldoende iroefveld ge Uitvoering Zondagavond zal in „Het Gou den Hoofd” de eerste uitvoering worden gege ven ten bate van het plaatseiyk crisiscomité. Hieraan zullen medewerken de R. K. Gem. Tooneelvereeniging St. Michael en de Gem. Tooneelvereeniging TONEGIDO. Eerstgenoemde club zal opvoeren „Mijnheer de In'pecteur”. terwijl door de andere vereenl- ging opgevoerd wordt: „De erfenis van peet Marai". een stuk in West-Friesch dialect en geschreven door den heer G Boot. Gezien het goede doel willen wjj allen aan sporen dezen avond by te wonen. In de afgeloopen nacht, vermoedelyk .schen 5 en 6 uur hebben onbevoegden toegang verschaft tot de R. K. Pastorie te Wes- terblokker, door verbreking van een raam in de serre. De inbrekers zijn zeer brutaal te werk gegaan en hebben alles overhoop gehaald, alle kasten en bureaux werden opengebroken, doch de bult bestond slechte uit een trommel, houdende ongeveer f 25 De trommel is la ter in de onmlddeliyke nabijheid van de kerk teruggevonden. Voor zoover ons thans bekend is, hebben de inbrekers kerk en sacristie ongemoeid gelaten. De pastoor was afwezig, alleen de kapelaan was thuis. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. Crisis-Comité. Hoewel over weinige mid delen kunnende beschikken, maar vertrouwen stellend in de offervaardigheid van die categorie van inwoners, wie het lot van de tuindersge- zinnen ter harte gaat en dit daadwerkeiyk wil betoenen, heeft het comité het weer aangedurfd andermaal een beroep in dezen te doen. Groot was de erkenning, toen de too neelvereeniging „Jong Leven" van Oudkarspel zich bereid verklaarde om geheel belangeloos net tooneelstuk ,JDe Ridders van den Kousen band” ten bate der kas van het crisis-comité te willen opvoeren. Doch niet alleen deze ver- eeniging maar ook zoo vele anderen hebben daadwerkeiyk iets bUgedragen om den avond te doen slagen. Zaal, muziek, koetsen, alles was gratis. Onderscheidene inwoners schonken artikelen voor de attractie, jonge meisje* col porteerden met programma’s, enz. Zaterdag heeft in Hotel Lion d’Or de uitrei king plaats gehad van de Provinciale wedstrij den. Alvorens tot de prijsuitreiking overgegaan werd, had eerst een kleine huldiging plaats. Eerst werd de heer P. Louis, oud-secretaris- penningmeester van het Provinciaal Wedstryd Comité gehuldigd ter gelegenheid van zyn af- scheid uit b.g. Comité. Hem werd een horloge met inscriptie aangeboden als herinnering. De heer Louis dankte voor deze hulde, welke door hem zeer op prils werd grsteld. Vervolgens nam de heer Kolfschoten, Burge meester van Edam het woord, die in een gloed volle rede den voorzitter van het Provinciaal Comité Jhr. O. van Lennep, hulde bracht ter gelegenheid van zyn 15-jarig jubileum. Hem werji ter herinnering een oorkonde aangeboden. Door den heer van Lennep werd dank ge bracht voor deze huldiging, spreker memoreerde de prettige samenwerking waardoor de wed strijden by hem steeds in prettige herinnering zullen biyven. Hierna werd overgegaan tot de uitreiking der prijzen. z Eerst werd een speciaal woord van. lof ge bracht aan den heer B. A. Dammers, comman dant der Burgerwacht VelsenIJmulden, die met zyn Burgerwacht drie van de vier eerste prijzen wist te winnen. Deze prijzen werden door den Burgemeester van Velsen als hoofd der Burgerwacht in ont vangst genomen. Ook de verdere prijzen wer den met een woord van hulde en felicitatie aan de diverse winnaars uitgereikt. Personalia Aan de Leidsche Universitelt is geslaagd voor het candldaatsexamen Indisch recht de beer S. A. ITIonoré Naber, alhier. Toen hy als overcompleet werd ontslagen, heeft hy noodgedwongen gebruik gemaakt van zyn aanleg als pianist en een betrekking ge vonden in een bar. Hier kwam hy in aan raking met de vrouw, die in zyn verder leven zoo noodlottig is geworden. Zy is een typische Carmen-flguur. die het ongeluk wordt voor lederen jongeman, die met haar in aanraking komt. De eenige oplossing sou wezen dat men deze vrouw, een Duitsche over ‘de grens zou zetten. Mr. De heer Kolman wil dit stuk weer in han den stellen van B. en W. om advies in verband met de a s. begrooting. De voorzitter zegt, dat deze vereeniging geen rechspersooniykheid bezit, waarom hy dan ook afwijzend moet staan tegenover het verleenen van een voorschot. B. en W. zullen een nader voorstel indienen. Mej. de Jong heeft als helpster aan de open bare bewaarschool de akte van bekwaamheid als betoaarschool-onderwyzeres behaald en vraagt thans als onderwyzeres te mogen worden aan gesteld c.q. een belooning voor de behaalde akte te mogen ontvangen. J j.. Verschillende motieven zyn aanleiding voor B. en W geweest om dit verzoek af te wijzen De heer Rodenburg (S.DA.P.) wil deze per soon op denzelfden voet behandeld zien als overige ambtenaren der gemeente wanneer zy een diploma behalen. i (•?De heer Elders wenscht dat B en W. deze zaak nog eens nader onder de oogen zien. i De Voorzitter brengt het G-O. hierby ter spra- i ke. waarop de heer Rodenburg direct reageert. Het stuk wordt naar B. en W. teruggezonden teneinde by de begrooting te worden behandeld. De R.K. Volksbond e.a. verzoekt overplaatsing van arbeiders boven den leeftyd van 50 jaar van den Wierlngermeerpolder naar de werkverschaf fing binnen de gemeente en verbetering van de keeten in den polder. B. en W. stellen voor dit verzoek in hunne handen te stellen ter afdoening. De heer Elders dankt den Voorzitter voor het geen door hem in dezen is verricht maar zegt 1 daarby. dat het hoogst noodlg is, dat spoedige verbetering intreedt. Een breedvoerige discussie ontstaat waarby de heer Vervolgens wordt besloten een aantal boomen te rooien in verband met iepenziekte, enz. Hierna sluiting. Totaal K.G. korrel K.G. stroo Totaal K.G. korrel K.G. stroo De Rykslandbouwconsulent voor Noord-Holland Ir. G. J. LIENESCH ¥CIUUO lersel, Jo Postema. Bert Haring, Marie van Kampen, Truus v. d. Linden, M. v. d. Kroon, Truus Sijm, Cor de Graaf, leerlingen der eerw. Zusters uit de Ramen. DINSDAG, 24 Oct Vorige slotkoersen Heden 7.93 5913 9.70% 34.56% 48 04% Hoogste stand: 781.0 te Seydisfjord. Laagste stand: 745.0 te Ingö. Verwachting Zwakke tot matige winden uit Noordeiyke richtingen, nevelig tot zwaar bewolkt waarschijnlijk eenige regen, weinig verandering in temperatuur. Burgerlijke stand Geboren: Nicolaas, zoon en Geertruida Maria dochter van Willem Koorn en Anna Catharina Pastoor. Wilhelmus Theodorus. zoon van Adrianus Mekken en Sieg- bertha Catharina Rosala van Baar. Johannes, zoon van Wilhelmus Johannes Berkhout en Petronëlla Zutt. Gehuwd: Dirk Wiedijk, oud 25 jaren, agent i van politie en Klaasje Dekker, oud 19 jaren. Overleden: Maria Johanna Post, oud 55 jaar, echtgenoote van Hendrik Vlugt. Jeugdküeuws Woensdagavond houdt de Gezellenvereeniging te half negen een alge- meene ledenvergadering. De Graal houdt dien avond te kwart over acht een algemeene ledenvergadering ter be spreking van den Allerheiligentocht. Raadsvergadering Bjj de behandeling van de begrooting acht de heer Frankena het noo- dig, dat de Raad de bevoegdheid krijgt pen- Bioensverhaal toe te passen op de salarissen ven B S O. Hü stelt voor reeds hiervoor een post op de begrooting te brengen. De Voorzitter zegt, dat dit niet mogeiyk is. HU wil den Raad in het Indienen van een ver zoek niet tegenhouden, doch wijst op de kort geleden door Ged. Staten vastgestelde regcung. Ook wyst hy op het as. rapport van de com- missie-Schouten. Na breedvoerige discussie wordt besloten een adres aan Ged. Staten te zenden. Hierna wordt de begrooting 1934 vastgesteld. Verschillende opcenten op de belastingen worden hierna verhoogd, os. 100 opcenten op de Peraoneele belastingen, 80 opcenten op de Ge meentefondsbelasting Een subsidie voor het vervolgonderwijs en voor malaria-bestrijding werden afgewezen. Aan de PL Landstormcommissie wordt f 20 verleend. Aan een ingezetene wordt voor de operatie van zijn zoontje t 50.verleend. Hierna sluiting. Personalia Dezer dagen slaagden voor het examen costumière Dora Degeling. Lien Entius. Burgerlijke stand Geboren: Cornells, zoon en Trijntje Gieles; van en IJMUIDKN. aangekomen 23 Oct.: Noord Stad ms Fowey; Amazone, a., Danzig: TexeUlroom^ s.. Liverpool. 24 Oct. Lancress. s., Swansea; Euterpe a Bor deaux; Adelbert, m.s„ Limfjord: Tanlmbar. m.s„ AOstrallë laatst Newcastle: Skoger, ms., Pors- grun (voor de vlsachershaven Vertrokken 23 Oct.: Jobsbaven. a„ Rotterdam Stelnmann. Idem: Thuban. a„ idem Ida Joerk. s. Brunsbutteli’Sebu. s Hamburg. 24 Oct.: Vendla, a„ Eabjerg; Goddfrled Bue- ren. s. Lulea 24 Oct St. Xnnaland. a„ Huil; Wagogo, West-Afrika: Mavis. s„ Londen. AMSTERDAM. aangekomen 23 Oct Noord Stad. Fowey. klei. Rietlanden. Holl. stoomboot Mjj Amazone. Danzig, stukgoed, Sumatrakade; Verg. Cargadoorskantoor: Texelstroom. Liverpool, stukgoed. Handelskade. Holl. Stoomboot My. 24 Oct.: Wlegertje Johanna. Greena. hout, houthaven. Kampman: Lancressse. Swansea.: )31 steenkolen. Hoofdkanaal Oost. Ned. Bevr. kan- toor; Johanna Becker, Harburg, repareeren. Werf Verschure. Kampman: Euterpe. Bordeaux stuk goed, Surlnamekade. N Rynvaart Mij Limfjord. rteenen. Kostverlorenvaart. Kustvaartbedryi; Tanlmbar. Newcastle, matrakade. My. Nederland Voor de Amsterdamsche rechtbank stond te recht. K. D., beschuldigd van poging tot dood slag. subs, het toebrengen van zwaar lichameiyk letsel van een vrouw. De verdachte had zich op 28 Mei jJ. naar haar woning begeven en heeft haar daar, toen zij van een feestje met vrienden naar huis terugkeerde, met een mes verwondingen toegebracht aan den rechterarm, de linkerborst en rechter schouderblad. Verdachte was reeds vroeger ter zake van een aanslag op dezelfde vrouw tot gevangenis straf veroordeeld. Welke hy had ondergaan. Toen de zaak op 28 Juli j-1. voor de vacantie- kamer behandeld werd, vroeg de verdediger, mr- F- Pauwels. een onderzoek naar verd.’s geestvermogens, welk verzoek door de recht bank werd Ingewilligd. Thans bracht dr. Overbeek zyn rapport uit- De deskundige concludeerde, dat verd. vermin derd toerekeningsvatbaar is. maar dat hy des niettemin niet valt onder art. 37a van het Wet boek van Strafrecht, waardoor hem wegens ge brekkige ontwikkeling of ziekelyke stoornis zy- ner verstandelijke vermogens zyn daad niet zou kunnen worden aangerekend. Op een vraag van den President, mr. Dons, of een hernieuwde aanslag op de vrouw te vreezen is, gaf de deskundige als zyn meening te kennen dat indien deze wederom met den verdachte omgang aankinoopt. deze kans in het geheel niet uitgesloten is. De vrouw heeft met verd. het spelletje van kat en muis ge speld. met als gevolg dat verd. tenslotte in woede is ontstoken- Mr. van Arkel requisitoir nemend, vroeg ver- oordeellng terzake van poging tot doodslag De officier was van meening, dat verd. hoogst waarschyniyk weer tot gewelddaden zal komen ten opzichte van de vrouw, zoodra hy vry >s- hy vorderde daarom een gevangenisstraf gelijk aan de preventieve hechtenis en ter beschik king stelling van de regeering. subsidiair eisch- te spreker een gevangenisstraf van drie Jaar. Mr. Fr. Pauwels voerde in zyn pleidooi aan, dat het niet de bedoeling van verd is gewee't de vrouw te dooden, omdat hjj in het wilde weg stekende, slechts eenige oppervlakkige wondjes heeft toegebracht. Na drie dagen in het ziekenhuis te zyn geweest, kon de gewonde zonder verder levensgevaar naar huis «-jarig bestaan R K. Volksbond. Zondag avond is het «-jarig bestaan van de afdeeling van den R. K. Volksbond op waardige wijze be sloten met een uitstekend geslaagden feest avond in de Parkzalen. De Parkzaal bleek by- kans te klein. De voorzitter, de heer J. B. v. Bockxmeer. sprak in zjjn openingswoord zyn vreugde er over uit dat het feest op zu’k een schitterende wyze is geslaagd en heette vooral welkom den hoögeerw. Deken en de leden van het hooJ“’ bestuur van den R. K. Volksbond, in het by- zonder den heer J. Smit uit Amsterdam, als op richter der afdeeling. Hierna verkreeg de hoogeerw. Deken J. F Huibers het woord. De feestvierende vereeni ging feliciteerde hy met het jubüeum en hij sprak er zyn groote voldoening over uit. dat ook het feest kerkeiy op zulk een waardige wyze is gevierd. Spr. sprak den wensch uit, dat de vruchten van het triduum zich nog lang in het vereenigings'even zouden doen gelden Een speciaal woord van hulde bracht spreker aan den heer J. Smit uit Amsterdam, die als oprichter der afdeeling Hoorn thans de vruch- daama de hield een Met ten mocht zien van zijn pioniersarbeid. Onder daverend applaus betrad 82-jarige J. Smit het podium en enthousiaste propagandaspeech. Met groote vreugde had spreker de ultnoodlglng aanvaard om dit feest mede te vieren en het gaf spreker groote voldoening, nu hy in dezelfde zaal, waar hy 40 jaar geleden de afdeeling had helpen op richten, de resultaten van zyn arbeid mocht aanschouwen. Hij sprak den wensch uit dat het vereentgingsleven van den R. K. Volksbond zich zal biyven uitbreiden en dat de afdeeling haar gouden feest even luisterrijk zal mogen vieren. Hierna ging het scherm op voor de opvoering van „Zwart of Wit”, een biyspel in drie be- drijven, opgevoerd door „Ons Tooneel” onder- afdeeling van den R. K. Volksbond. Het stuk, dat een bewerking was van .De Tante uit Indië” van Henri van Wermeskerken. stelde hooge eischen aan de spelers. Jammer was het. dat de bewerking het stuk geen goed bleek te hebben gedaan, waardoor het de uit voerenden voor een nog moei’yker taak stelde. Toch wist „Ons Tooneel” er een zeer geslaagde uitvoering van te geven, waarby het succes zeker nog verhoogd zou zijn, indien de rol- kennls iets beter ware geweest Thans had het tempo werkeiyk daaronder te lyden. De heeren konden ditmaal in spel niet tegen de dames op; alleen Kortekaas wist zich uit vette varkens iets lager. Zouters en bleven prijshoudend. “‘KKen KAMPEN. 23 Oct. De prijzen der eieren waren beden ter weekmarkt van 6.00—7.00 per 100 «t 60 jonge Hennen 0.901.70. 30 oude Hennen ?l?=?.?8 pi?.^veren 3^ 50- 40 GRONINGEN, 24 October. Graanbeurs Win tergerst 3503.90. Zomergerst 3.504. Zwanen houtgerst 44.35. Haver (wit) 4.605 Zwarte haver 4-25-r—t.li, Groepe erwten 7259 50 Waal sche boenen 6-^7 50. Koolzaad 915. KarwhzaSTa 2330.50, Gele mosterdzaad 813.25. Blauwe maanzaad 1520. Bultenlandsche gerst 3 90 t Ronde mals 3.303.70. Platte mals 4 35—480 HOOGKARSPEL. 24 October - De Eendacht Bloemkool le soort 2.50—6.70. idem 2e sckm 0.90250. Idem 3e soort 0.751.50. Witte krJj 0 40. Roode kool 150. Gele kool 1.00. Bleten NÓORD-SCHARWOUDB 25 Oct 8600 K o Aardappelen: Schotsche Muizen 0.70o 80 ra Eigenheimers 2 20. 20 K.G. Spercleboonen 6 en 900 K.G. Uien: Drielingen 0.90. Uien. 240 Grote Uien 2.30 2900 K.G. Peen 1.80250. Idem ki 0.80 1500 K.G. Kroten. 0.600 80. 15000 KG Roode kool 1.000 10. 57600 K.G. Gew. Witte kc»i 1 25 4600 K.G D Witte kool 0.86—0.90. 210» K.G. Gele kool 1.00. 4000 stuks Andijvie 0 25 ROTTERDAM. 24 October Aanvoer 606 paar den. 1 veulen, 6 ezels. 3406 vette runderen, 978 vette en graskalveren, 655 nuchtere kalveren. Selderie 1.802.20. Spinazie 710, Appelen S 14 ct.. Peren 613 ct. 456 schapen en lammeren, 4 varkens, 44 biggen, 8 bokken of geiten. Prijzen per K.G.: vette koeien le kw. 56—59, 2e kw. 5854. 3e kw. 34 vette ossen 50—56, 45—48. 34—38; stieren 48—52’ 4344, 3438: vette kalv. 90—100. 7585, 60— 65; schapen 38. 35, 33; lammeren 40, 36 32; prij zen per stuk: schapen 1814—9; lammeren 16— 148; nuchtere slachtkalveren 9—7—5; nuch tere fokkalv. 12—10—8; biggen 12—10—6: slacht- paarden 130—8575; werkpaarden 170140100 hitten 6550stieren 240160100; kali koeien 250—210—160; melkkoeien 270—190—1«- vaarzen 130—140—45; pinken 99—70; graskal veren 405020; biggen per week 1.00—1.20* Overzicht: Vette koeien en ossen ruime aan voer. handel kalm, stieren ruime aanvoer, han del stug, vette kalveren ruime aanvoer, handel flauw; schapen en 'lammeren ruime aanvoer handel flauw; nuchtere slacht- en fokka!veren aanvoer groot; handels als vorige week; biggen flinke aanvoer, handel als vorige week; prijzen duurder; paarden grooter aanvoer, handel vlug Prijzen als vorige week; kalf- en melkkoeien rui mer aanvoer, handel kalm, prUzen stijver: vaarzen en pinken zeer ruime aanvoer, slechte handel, prijzen als vorige week; graskalveren zeer ruime aanvoer, tamelyke handel.’ pryzen als vorige week. Overvoerde markt, prijzen prijshoudend, groo te afname door de Crisis Rundvee Centrale. WOGNUM. 24 October. Druiven 2328 ct Spruitkool 7.8011, Bloemkool 1ste soort 150-^ 5.40. Slaboonen 3334 ct., Snijboonen 3t35 ct WARMENHUIZEN. 24 October Gele Nep 2.50. Gele drielingen 110. Gele kool 1120 roo de kool 11.10. bloemkool 6.60—7 10. bleten 0 60 per 100 Kg. ZWAAG. 23 October ..Bangert en Omstreken' Slaboonen 626. Snijboonen 2232. Druiven 25 W* ?-Pln?zle *—*7. Postelein 2—6. Roode 1-ip3 20. Gele Kool 1—1.«. Sprultkool 10601390. Uien 1.502 90 Witlof 20— 24 Jac Lebel 9—13. Present 722. Goudrelnet 11—1730' Zoet 415. Noveau 8—16. Legioont 1821. Bloem- JS29' 4—12. Sla 11.90. Wortelen 2 605.90. Glese ,an 89 Bo'regroen 710. Graclool 3— 5.10. Kleineer 4 806 90. Wlnterlouw 57 90 Sol- ^?,t,.,1838.70 Kleermaker 7—11. Commies 2Ó—41. William 16—23. -Biel 12—17. Conterena. 15—25. De opvoering verschafte aan de kas van het crisis-comité een reserve van 160.96. De too- ■eelzaal van den heer Kramer was tjokvol. Be- grijpeiyk is het, dat de heer S. de Boer Kz. als voorzitter deze samenkomst met ingenomenheid opende. wy schromen nu evenwel niet, andermaal een beroep te doen op de offervaardigheid der burgerij om by de geregelde aanbieding der busjes het comité te willen gedenken. AMSTERDAM. 25 October. Veemarkt. Ter veemarkt waren heden aangevoerd392 vette kalveren: le kwaliteit 50. idem 2e kwaliteit 3844. idem 3e kwaliteit 3236 ct. per Kg. levendgewicht; enkele zeer besten hooger* 30 nuchtere kalveren. 58 per stuk. 296 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 46 47 ct., zw*are varkens 4445 ctw vette varkens 4344 ct. per Kg. slachtgewicht. 3 Wagons ge slachte runderen uit Denemarken. Markt verloof. Vette kalveren zeer groote aan voer, handel slecht en sterk dalende prijzen. Nuchtere kalveren aanvoer gering, handel stil en constante prijzen. Varkens, zeer stille aan voer, handel zeer stug, prijs als Maandag. AMSTERDAM. 24 October. Amsterdamsche vei ling van land- en tuinbouwproducten, dir. H. J. Houtkooper. Oem. Vellingsgebouw Marnixstr 282, centrum. Bloemen: Rozen: Hadley 35 ct.. Phelia 13 ct.. Edith Helen 4-6 ct.. Kaiserin 12 ct.. Roselandia 23 ct.. Butterfly 23 ct.. Chrysan themum: Rayonanten lila 818 ct.. geel 710 ct.. brons 711 ct., w*lt 710 ct.. Pulling 1416 ct Mont Blanc 610 ct.. germ. 1418 ct., Rose Day 1014 ct. per stuk. Troschrysanthen 1025 ct. per bos. Diversen: Am. Anjers 47 ct. pei stuk. Fresia 2030 ct.. Snijgroen 1030 ct.. Ei kenblad 510 ct. per bos. Fruit. Druiven: Frankenthalers ^xtra 4051 ct. idem 1ste soort 3036 ct.. Alicante 2436 ct. per Kg. Appelen: Sterapoelen extra 1719 ct., idem 1ste soort 1216 ct.. Ooudreinetten extra 1418 ct.. idem 1ste soort 1012 ct Campagne zoet 3.55 ct.. Benderzoet 45 ct.. Bellefleur 4 8 ct.. Nouveau Porteau 1318 ct.. Winterjannen 58 ct., Louwtlesperen 57 ct.. Doyenne de Cc^ice 3238 ct. per Kr Groenten. Bloemkool 1ste soort 814 ct.. idem 2e soort 37 ct per stuk. Roode kool 1 804 60 Gele kool 2330. Groene kool 1.703.50 per 100 stuks. Tomaten A 1013 ct.. idem B 1317 ct. per Kg.. Snijboonen 2632 ct.. Dubbele kas sper- ciebocnen extra 26—32 ct.. enkele 612 ct. per Kg.. Peen 5—7.50. Prei 36. Se’derie 1.503. Pe- tFTselie 12.50 per 100 stuks. Uien 4560 ct. per 25 Kg.. Sn ruiten 1015 ct Der Kg., idem 2e soort 46 ct. per Kg.. Hóllandsch Lof 1222 ct., Snt- npTje 49 ct.. Postelein 1016 ct. per Kg., Sla 1.503. Andijvie 0.802.20 Der 100 stuks. Aardaopel-n De orljzen zijp Inclusief belasting van 2 ct. oer Kg. Zeeuwsche bonte 55.20, blau we 55.10. Bevelanders 4. Blauwe Eigenheimers 44.20. Duinzand 55.20, alles per 100 Kg AMSTERDAM. 25 Oct. Visch Aangevoerd door 4 motorbotters benevens con si gnat lezend Ingen. A tv eslagen aan de Gemeente Vlschhal De Rulj- terkade. Amsterdam Besomming der botters 83 92136.18 Handschel per kist 12.0013.00 kleine Schol 6.507.50. Schar 2.002.90 Tarbot 0 75. groote Tongen per 10 stuks 1.251 35, mid del Tongen per 10 stuks 1.10120. kleine Ton gen per 10 stuks 0 751.10 Uit de hand ver kocht op het buitenterreinAal per pond 2030 cent. Bot per pond 1015 cent. Harder Bok king per 100 stuks 1.252.00. Garnalen 3.00— 4.00. AVENHÖRN 24 October Kool: Bloemkool le soort 2.306.90 Der 100 stuks. Bloemkool 2e soort 1.502.10 per 100 stuks, aanvoer 2000 stuks. Roo de kool 11.70. aan voer 7500 K.G., Gele kool 11.30 per 100 K.G. aanvoer 50 000 K.G.. Groene of putjeskool 0.602 60 per 100 stuks, aanvoer 3500 stuks: Uien: Groote maat 22 40. Gewone maat 2.102.40. Drielingen 11.10. Nep 230 2 70. per 100 K.G. aanvoer 3500 KG: Bleten: Groote 3.205.30 aan voer 160 000 stuks, idem kleine 22.90 per 1000 stuks, aanvoer 100.000 stuks Slaboonen Dubbele z. dr 0.503.35 per zak. aanvoer 50 zak ad 15 K.G.; Wortelen: Flak- kee 1 90 per 100 K G., aanvoer 250000 K.G. ALKMAAR. 25 Oct. Na laarspaardenmarkt. Aan voer 165 paarden. Rijpaarden 225.00350.00 werkpaarden 150.00280.00. slachtpaarden 80.00 180.00 hitten 80.00225.00, veulens 60 00 115 00. Handel stil. BROEK OP LANGENDIJK. 25 October. Aan gevoerd werden: 12000 Kg. aardappelen: Schot sche muizen 70 ct.. Blauwe Eigenheimers 2.10. Drielingen 5070 ct 800 Kg. wortelen 2 202.70, 40 000 Kg roode kool 1—1 60, 27000 Kg. gele kool 11 10. 50.000 Kg. vroege witte kool 0 40 tot 1.40. 21000 Kg. Deense he witte kool 0.70 1 20, 12000 Kg. uien: gele uien 1.902 40. gele drielingen *1.00, gele nep 2.802.90. 3200 stuks bloemkool 38.10. idem 2e soort 0.752.10, 19000 Kg. bieten 0.601.20. BLOKKER. 23 October. ..Op Hoop van Zegen Andijvie 0.500.90. Bloemkool 1ste soort 36.20. Idem 2e soort 1.502.10. Gele kool 1.70. Putjes kool 1.80—1 90. Bur Clay 16—28. Soldat 1827. Noveau 6 80—13.20. Conferens 1419. Wijnpeer 4 9012 50. Sla 160. Snllboonen. 26. Wortelen 3.80. Curé 6.908.30. St Germ 4.404.90. Cal- vll 8.40—15, Rietpeer 7.70, Gr Kroon 8.409 60. Druiven 2327. Tomaten 6309. Bellefleur 4.40. tot 7.90. Boeregroen 3.808.60. Conseljé 7.90— 18.60. Giese Wildeman 89 10. Goudrelnet 11 1630, G rat looi 3.804.40. Kleermaker 6.808 70. Pr. van Engeland 4.2011. Winterjannen 3.80 7 90. Wlnterlouw* 3 904 80. Zoete Ermgaard 8.90 tot 12.90. Jac. Lebel 730930. Sterappel 17. BODEGRAVEN, 24 October Kaas Aan voer 278 partyen. waaronder 376 Ryksmerk. 15584 stuks, wegende pl.m. 140256 K.G. Prijs: Goudsche kaas met Rijksmerk le soort f 2528. 2e soort 22-24, zwaardere tot 30, Handel matig. BOVENKARSPEL. 24 October Uien 0.850.95, idem groote gele 0.800.95, 227 baal: Bloemkool le soort 3.108.90. soort 1303.10, idem 3e soort 0.752.10. aan voer 149.700 stuks: Roode kool 11.50 per 100 K.G., aanvoer 18470 K G.. Gele kool 11.10. aan voer 19 200 K G Witte kool 0 40—1-50 per 100 KG.. 12790 K.G.. Slaboonen dubt?. 55. idem enk. 0301.70. per 15 K.G., aanvoer 131 zak. Bleten groote 0 60 _per 1000 stuks, aanvoer 11.10, aan voer 7300 K.G. GRONINGEN, 24 Oct. Veemarkt. Kalf- en Melkkoeien* le kwal. 190.00—200 00. 2e kwal. 160.00170.00; Kalf vaarzen: le kwal. 160.00 170.00. 2e kwal. 100.00140 00: Stieren: le kwal. 0.380.46, 2e kwal. 038030; Slachtvee: le kwal. 0 480.50. 2e kwal. 0 40—0 48; vette Kalve ren: le kwal. 0.68—0 70. 2e kwal. 0.54—0.60; vette Lammeren 8.0012.00, vette Schapen 23.00 28.00. Biggen 6.0010.00 per stuk. 1.00 -1.50 per week. Vette Varkens, le kwud. 0.470.48. 2e kw. 0.300.32. Zouters 0.35 •Aanvoer: 2230 runderen. 284 kalveren, 616 schapen. 656 varkens en 463 biggen. Markt verloop. Handel in kalf- en melkkoeien, slachtvee. stieren en vette kalveren waa*"^eer langzaam. Slachtvee en vette kalveren lets lager. Door de Crisis Rundvee-Centrale werden een groot aan tal kalikoeien gekocht. De markt had hierdoor een abnormaal verloop. In wölvee was de handel over bet algemeen minder vlug en nauwelijks prijshoudend. de dit jaar gehouden proefvelden tarwerassen. By de beoordeeling aultaten moet men de volgende punten niet uit het oog verliezen: Voor alle rassen is by den uitzaai origineel «aad gebruikt, met uitzondering van de op net Z-A.P.-proefveld voorkomende Wilhelmlna-veld- jea. Hoewel dit laatste ras by den aanleg niet in de vergelyking was opgenomen en het bleek dat er toch groote belangstelling voor bestond, werd alsnog besloten uit den rand van het proefveld (bezaaid met Wilhelmina) nog twee veldjes uit te meten, en in de vergelyking van de rassen op te nemen. Tengevolge van de hier genoemde werkwijze is m. 1. de opbrengst van de Wilhelmina evenwel niet zuiver te vergeiy- ken met de uitkomsten van de andere rassen. Wilhelmina is namely k én door ligging Van de veldjes en door zaaizaad van andere origine vanaf het begin in het nadeel. Zooals men zal opmerken zyn de resultaten van het proefveld bij den heer Klstemaker te Winkel minder gunstig dan die op het Z.A.P.- proefveld by den heer D. Rezelman te Anna Paulowna polder. Dit is een gevolg van den dunnen stand van de tarwe by Klstemaker, waarvan de oorzaak moet worden gezocht in beschadiging door slakkenvretery. Tenslotte zy nog medegedeeld dat op het Z-A.P.-proefveld drie rassen als standaard heb ben gediend, ten einde eenlgermate een beeld te krijgen van de betrouwbaarheid van de uitkomsten pn van de geiykmatige vruchtbaar heid van het propfperceel. De middelbare fout van het gemiddelde van de standaardrassen was hier by vergelijking in d. Jagt inlichtingen vraagt omtrent ■de Commissie van Werkverschaffing, wat naar het inzicht van den Voorzitter niet aan de orde is. De Voorzitter zegt .toe deze zaak telegrafisch aan den Minister voor te leggen. De rekening 1932 wordt hierna vast gesteld. Gew. Dienst batig saldo f 43.109.52; Kapitaal- dlenst nadeelig saldo f 58 619.10. De betrekking van omroeper wordt met alge meene stemmen opeehëven. Het raadsbesluit tot het stellen der klokken wordt gewyzigd. waarby wordt bepaald dat aan H. Somberg tot wederopzeggens toe de regeling der stadsklokken wordt opgedragen. Besloten wordt tot opheffing van cursussen voor de rijpere jeugd. Hierna wordt het Ambtenarenreglement aan gevuld met een bepaling, betreffende ontslag aan ambtenaren op grond van revolutionnaire gezindheid. Groote politieke debatten worden thans ge houden. De Voorzitter verdedigt het voorstel op uitnemende wijze. Hierna wordt de aangeboden. Alsdan volgen eenige benoemingen van leden van diverse commissies. Komt in behandeling ontruiming timmerplaats in de Breedstraat. B- en W. stellen voor dit per ceel te verkoopen en als zoodanig aan den open baren dienst te onttrekken. Het voorstel van B. en W. wordt Aangenomen; tegen de S.D.AP Komt in behandeling benoeming tydeiyk leeraar aan^de gemeentelijke avondschool. B. en W. hadden twee sollicitanten, t.w. de heeren J. F. Grau en J. W Niermans te Haar lem. Laatstgenoemde bezit de verelschte be voegdheid. De Minister wenscht een bevoegde kracht niet te passeeren. De Raad betreurt het dat de heer Grau, die dit reeds jaren heeft ge daan. nu voor den heer Niermans moet ruimen. Hoewel men deze daad betreurt wordt de heer Niermals benoemd, daar anders geen subsidie kan worden verkregen. vw W aio Hierna i leeraar gem. eervol ontslag verleend. KON. NED. STOOMBOOT MM. AMAZONE. 23 Oct. van Danzlg te Amsterdam. AJAX. 22 Oct. van Amsterdam te Gdynia. COSTA RICA, thuisreis, pass. 23 Oct. n.m. 5 u. Flores EUTEkPE. Bordeaux naar Amsterdam 23 Oct. n.m 4 uur 40 Dungeness. IRENE. 23 Oct. van Barcelona naar Tarrago ORANJE-NASSA’tr. 23 Oct. van West-Indi8 New-York. PLUTO. 23 Oct van Kopenhagen naar Stettin. TELEMON, 23 Oct. van Belize naar Puerto Cortes. TRAJANUS. 23 Oct. van Rethymno n. Izmir VESTA. 23 Oct. van Trtèst naar Flume. AGAMEMNON. 24 Oct. van Amsterdam Hamburg. ALKMAAR. 24 Oct. van Amsterdam naar Chili. NEREUS. 24 Oct. van Amsterdam te Kopen hagen IRENE. 24 Oct. van Barcelona te Tarragona. HERCULES, naar Bremen, pass 23 Oct. d nachts 12 uur Lizard. EUTERPE. 24 Oct. van Bordeaux te Amst VULCANUS. 24 Oct. van Beyrouth naar Mut- zana CLIO. 24 Oct. van Cadix te Genua. VENUS. 23 Oct. van Patras naar Amsterdam. BERENICE. 24 Oct. van Amsterdam te Bar celona CERES, 24 Oct. van Salonica te Catania PLUTO. 24 Oct. van V FAUNA, 24 Oct. van Oran d Zel Jo Koning. Gré Roemer. B. Vlaar, Truus Veken en Cor Gipot, allen leerlingen der eerw. Zusters uit de Ramen. Voor het examen lingerie slaagden M. Ren- ekens. Trien Degeling. Mien Velthuis, Bete Ha- verbus. An Ursem. M., van I-- -- d. Kroon, Truus Sijm, Cor de Zusters uit dc B O n I A (1 ki bl m hi H A hi M bi ki c cl b E L

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 2