PROVINCIAAL NIEUWS BERVOÊH Gemeenteraad Heiloo van Fin ■moDc 1PDTIKÊLÊN AC w BI Wisselkoersen MARKTEN DAMES Fai Ma DONDERDAG 26 OCTOBER DEN HELDER ASSENDELFT HOOGWOUD Communiqué HEEMSKERK HEILOO ABBEKERK BERGEN OBDAM BLOKKER DE KWAKEL SCHAGEN HOORN SPIERDIJK TEXEL WESTWOUD W eer bericht ZWAAG RITS r Verkiezing voor het Hoogheem raadschap „Noordhollands Noorderkwartier” FIRMA TJ. VAN ALTHUIS Cl. BEULAMYSTRAAT 5-7 - TELEFOON MMS SLE boods mond staan toUig schoo men haald Pakht len, L 9—2l 1—1 2—0 Over tfemmingen en hertfemmingen Vyf kwartier comi té Een pakkend *lot Dé tuinder» moeten niet te veel verwachten Vuurwerk van den heer Kotteltfk 3—0; heeft de le deelde mede. vervolgens het 4 1933 van Eg mond Jaa 125 00 Koord- Komkoi E Heerhugo- X d. Rotten OoetwaarD. Voorn een tyd als dezen, zeer in den smaak publiek vallen. Men kan zich vanaf 2 0 1 4 1 1 3 3 1 0 3 2 3 3 0 1 0 2 3 1 0 4 4 3 6 2 Melkprijs Deze week is de melkprijs met 1 cent per liter verhoogd. Magazijnen te Amsterdam: SWINDENSTRAAT, h. DAPPERSTE. KINKERSTRAAT, hoek TEN KATESTRAAT C jnei De burgemeester. Bij Kon. besluit Is herbe noemd tot burgemeester dezer gemeente de heer K. Zijp. Voor de CH.U.: J. Ringers te Alkmaar. Voor de 8.D.A.P.K. Singer te wydenes. F. H. Holzmuller te Alkmaar, penningmeester F. J. Aukes te Bakkum (N.H), secretaris. Zaal Oostwaard Klink 7 5 7 13 8 3 3 10 7 3 12 4 7 7 35.70 41. N 40.15 1.7O4J 13.05 7.35 20.75 Heden 7A4K 59.11 9.70*4 34.57*4 48 05 35.20 40.55 39.50 1.64 13.05 7.35 20.75 Den gelief 1. 2. 3. 5 6. 8. 8. 9. C. M Th. P. O. P. in het Londen Berlijn Partje Brussel Zwitserland Weenen Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable' Rome Praag Madrid zwaar met Uitslag aanbesteding De uitslag der gehou den aanbesteding voor het hekwerk om het R. K. Sportveld is als volgt: H. Botman 310.—; G. Botman 297—; A. Kohst 289.Jb. Reus 28740; F. Schouten 287 Een biljet was ongeldig. 5.30 4—0 Bprull i.io.T kool 1 Metl per 1 2—0 1-M afgebr. 5 4 5 7 4 1 0 3 2 1 1 0 0 0 - E Ure Res 1933 d.d. bso den< ran en i ban< ban< Ee dere en 2 wek pelir vaan bet 1 terre ring. Eei merli van plein plaat bant Ge: soek word) Eer Veree: schikl voor houdt Een jngedi aging B. f in hu te bel Een dere i verlen Zonda tingsu met d B. e Zonda De tot 11 De wil ge laten. Com Tege Een houdei dennet hü de penhol B. ei besluit afwyze Aldu Een hier, h plouati Uit dezen i ge werk niet va Het ris nemer, aotner duin te tot volt De h heer Di «1st gee stelde tram die De h dat De krijgt. Een i Regeling voor tewerk»telling van werklooze arbeider*, c.q. ateunregeling V.V.V. In de laatst gehouden vergadering van het bestuur van V.V.V. is den burgemeester het beschermheerschap en jhr Gevers het eere- Hdmaatschap der vereeniging aangeboden, het welk door beiden onder dank is aanvaard. De voormarkt. Op de Woensdag gehouden jaarljjksche voormarkt bleek de aanvoer minder dan het vorig jaar, n.l. 1061 stuks tegen het vorig jaar 1330. De prijzen waren.' melkkoeien 170220, kalikoeien 160310, varens of gelde koeien 80180. stieren 70100. pinken 60120, graskalveren 4060. Handel goed. WOENSDAG. 38 Oct Vorige slotkoersen. 798 59.11 9.70K 34.57 48.04*4 Democraat in de verschillende commissies had. Dit voorstel werd gesteund. Na verschillende stemmingen en herstemmin gen bleek het, dat geen Sociaal Democraat ge kozen was. Als laatste punt op de agenda prijkte een belangrijk voorstel tot vaststelling van een Benoeming parochie Is Schipper Kz. Personalia. BV Koninklijk besluit is met ingang van 1 Januari 1934. benoemd tot tijde lijk assistent-contröleerend-geneeskundige bij de Rijks verzekeringsbank L. J. Kuijpers. officier van gezondheid 1ste klasse bij de Koninklijke marine, alhier. Geslaagd Voor het gehouden bakerexamen te Alkmaar, uitgaande van de ..Commissie voor Kinderhygiëne" van het N. H. Witte Kruis, is onze plaatsgenoote, mej. A. Loman, geslaagd. Uitslag aanbesteding Door B. en W. is aanbesteed de bestrating op het Gem. Grondbe drijf, ingekomen 4 biljetten. J. M. Zonneveld 1683.— J. de Moei 1499.—; Gebr. Nieuwen huls 1095.A^ Arnouts 827.—. De gunning is aangehouden. De „Zilveren” Sociëteit” Op 34 October was het 25 jaar geleden dat de sociëteit „de Rozen knop" in Hotel „de Zeven Groene Bootnen” werd opgericht. De heer Z. Berkhout was vanaf de op richting de sympathieke voorzitter en de heer R. Zilver bestuurslid. Beide functionarissen werden gehuldig. Het Jubilé zal herdacht wor den met diverse wedstrijden, waarvan kolf en biljart de voornaamste zijn. Verder zullen nog enkele feestavonden gehouden, worden. Tot Armmeester van onze thans benoemd de heer C. M. 3aat mee met Uw Tijd Staart de waach naar de NIJVERHEID Retraiteclub. In de Jaarvergadering werd besloten, zich aan te sluiten bij de Zaansche federatie van Retralteclubs. Hierdoor wordt het mogelijk. een specifiek Zaansche Retraite aan te vragen, waarbij werd gedacht aan de Pinksterdagen, daar in de Zaanstreek algemeen Plnksterdrie nog als Zondag wordt gevierd en men hierdoor geen werkverzuim krijgt. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat de heer C. van der Hoorn werd herkozen en in ‘de plaats van den heer J. Zuldervaart Cz. de heer C. Zuldervaart Az. Besloten werd, bij gelegenheid van het eerste lustrum een H. Mis te laten opdragen voor overleden en levende leden. Met de Kerstdagen wordt weer aan een retraite deelgenomen. Degenen, die naar Bergen willen, kunnen zich opgeven bij het bestuur. Hoogste stand: 774.0 Valencia. Laagste stand: 750.4 Jan Mayen. Verwachtln g: Krachtige tot matigen, tijdelijk afnemende Noord-Wes telijke tot Zuid-Westelijken wind, r bewolkt tot betrokken, regenbuien kans op onweer, iets kouder. Aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen is bevorderd tot doctor in de Landbouwkunde <fe heer Ir. M. D. Dijt, geboren te Texel, op proefschrift met stellingen, getiteld: „Ooujunc- tuurbeheerschlng door middel van internatio nale valorisatie van tarwe, suiker, katoen, koffie en rubber, met behulp van goederenschappen." Maandag werd een vergadering gehouden van het Crisiscomité alhier, waarbij alle leden tegenwoordig waren. De voorzitter, burgemeester Hoogenboom. deed mededeellng, dat de collecte die door eeni- ge leden tan het Crisiscomité in deze gemeen te gehouden werd, een bedrag van 502 heeft opgeleverd, waarbij nog komt een bedrag van bijna ƒ9 van de vereeniging „Hoogwoud Voor uit”, die ontbonden is en het batig saldo be schikbaar stelde voor het Crisiscomité, wat in dank werd aanvaard. Van de opbrengst der collecte wordt 10 pet afgestaan aan het Nationaal Crisiscomité. Be sloten werd voor het overblijvende bedrag stof voor onderkleeding te koopen, dekens beschik baar te stellen en spek te dlstribueeren. Ver volgens werd nagegaan de lijst van personen, die voor verstrekking van bovengenoemde goe deren en levensmiddelen in aanmerking komen en werd net dagelijksch bestuur, bestaande uit de heeren D. Hoogenboom voorzitter, D. Por- tegies, secretaris, en L. Glas, penningmeester, gemachtigd de noodige maatregelen te nemen, waarna om ongeveer half elf- de vergadering door den voorzitter gesloten werd. R. K. Kunstkring Dinsdag 21 November opent de R. K. Kunstkring het tooneelselzoen met de opvoering van het geestig blijspel „Als Je maar een verleden hebt,” in de ..Rustende Ja ger," voor het voetlicht gebracht door de oud- Thijmers uit Alkmaar, thans werkende leden van bozen genoemden Kring. Ongetwijfeld zal dit stuk vol komische situa ties van heden als lid bij het bestuur aanmelden. AJU».: W. 3. Dirkmaat to Broek op Langendijk Voor de VXiJB.: F- Kostelijk te waard. Paspoorten en bewijzen van Nederiandschap. B. en W. stellen den raad voor, de kosten voor t afgeven van bewijzen van Nederlander schap te brengen van 40 cent op 150, alsmede een bedrag van ƒ1.50 extra te heffen op het afgeven van pastesten en het verlengen daar van. oord Doorr *88. W singel lande Gemeenteraad. Dinsdag 31 October verga dert de Gemeenteraad, des avonds te half acht. Op de agenda komen o.m. de volgende punten voor: Aanbieding van de ontwerp-gemeente- begrooting, dienst 1934; Voorstel inzake het doen uitvoeren van werken in werkverschaffing; Voorstel tot het verleenen van een crediet voor extra steunverleenlng, in den vorm van klee- dlng aan werkloozen. HuMIgtog Esther de Boerv. Rijk. Woens dagavond herdacht mevr. Esther de Boerv. Rijk ook te Hoorn haar 60-jarige tooneelloop- baan. Verkooping Dinsdagavond werd ten huize van de wed. Duin en ten overstaan van notaris Hilbrand verkocht een huis en erf, wijk C, no. 90. eigendom van mej. Gr. Ligt hart. Kooper was de heer Jb. Ruiter alhier voor de som van 845.verhoogd met zeven procent overschrij vingskosten. De VOORZITTER stelde voor, dit punt eerst in comité te behandelen. De heer GREEUW was om verschillende re denen tegen een behandeling in comité. Spr. wilde het punt terstond in*het openbaar be handeld zien. De heer KO8TEIJK. hoewel voorstander in het algemeen van behandeling in het open baar, wilde voor dezen heer een uitzondering maken en was voor behandeling in comité. Hiertoe werd besloten, soodat de pers het Mach. 20 veld kon ruimen, evenals het vrij talrijke pu bliek. Na de hervatting, de comité-vergadering had niet minder dan 5 kwartier geduurd, deelde de VOORZITTER mede, dat als gevolg van de ge heime bespreking B. en W. de voorgestelde regeling voorlooplg terugnamen. B. en W. zou den zich eerst tot het Rijk wenden, teneinde een Rtfksbljdrage te verkrijgen in de werkver schaffing. Tot zoolang zal de oude regeling nog van kracht zijnevenwel met dien ver stande dat het uurloon in de werkverschaffing van 40 op 35 cent gebracht zal worden. Boven dien zal de steun niet meer door het Burger lijk Armbestuur uitgekeerd worden, doch door den gemeente-ontvanger. De heer GREEUW kan zich op verschillende .gronden niet met het uurloon van 35 cent ver- eenigen. Spr wilde de oude regeling zonder wijziging handhaven, totdat er een nieuwe regeling was. De heer SCHUWT belichtte in het kort den slechten toestand waarin het tuinbouwbedrijf in de gemeente verkeert. Het verheugde spr. dat to het door B. en W. ontworpen reglement (dat reeds teruggenomen was!) rekening was gehouden met de wen- schen, die fa het adres van den L. T. B. (dat wij onlangs reeds publiceerden, Red.) waren neergelegd. Spr. hoopte en verwachtte echter, dat ook met de overige wenschen rekening zou worden gehouden, zooals: zorg voor hen, die door hun werkzaamheden op hun bedrijf, Zes jaar later, een nieuwe vere Algemeene Kiesvereeniglng voor het Hoogheem raadschap Noordhollands Noorderkwartier", die onder de leuze „Geen politiek by de verkiezin gen voor het Hoogheemraadschap" voortaan aan die verkiezingen zou deelnemen. Deze vereeni ging begon dat jaar echter zoo laat hare werk zaamheden zelfs nadat de politieke partijen hun candidaten reeds hadden gepubliceerd en was zco afkeerig van alles, wat naar politiek zweemde, dat naar overleg met de politieke partijen, die toch de oudste brieven hadden, niet werd gezocht en dm een verkiezing bij enkele candldaatstelling een onmogelijkheid werd. De voor het Hoogheemraadschap zeer dure verkiezing had toen tot gevolg, dat van de 24 jcAndideten. door de «Igemeene Kiesver eeniglng gesteld, één bij eerste stemming en drie bij herstemming gekozen werden. Weer zes jaar later, dus in 1933, trachtten de politieke partijen, weer ter besparing van kos ten de verkiezing van Hoofdinge'anden en Hoofdingelanden-Plaatsvervangers, by enkele candldaatstelling te doen gesch'eden door nu ook de Algemeene Kiesvereeniglng in het com promis te betrekken. Afgevaardigden van het bestuur der Algem Kiesvereeniglng kwamen dan ook met die der politieke partijen byeen tot nadere bespreking van dat compromis; doch op deze vergadering kwam men nog tot geen positief besluit; daar om werd besloten, de bespreking in een volgen de vergadering voort te zetten. In plaats van die. vclgens afspraak, by te wonen, stelde het Bestuur der Algem. Kiesver. eenlging sch rif tel ijk de volgenae eischen: a. voor de Alsem. Kiesvereeniglng moeten 9 van de ?4 zetels beschikbaar worden gesteld; b. uit 9, door de Algem Kiesvereeniglng op te maken, tweetallen en uit de 15 tweetallen, door de politieke part yen gesteld, zal wederzijds een keuze worden gedaan. De eerste eisch werd gesteld op grond van een beweerd verkregen 11/24 deel van het aan tal stemmen by de vorige verkiezing op de can didaten ”er Algem. 'kiesvereeniglng t gebracht. Een beweerd stemmenaantal, dat niet in over eenstemming is met het aantal (4) zetels toen door hen verkregen. De tweede eisch was daarom minder ge- wenscht, omdat ieder der groepen van compromis verantwoordelijk moet bUJven voor de bekwaamheid en geschiktheid der door hen gestelde canoidaten: hetgeen na een wederzyd- sche keuze uit de door de samenwerkende groepen gestelde candidaten niet meer net ge val zou zyn. Qf de 9 candidaten der Alg. Kiesvereeni- girig Hoofdingelanden of plaatsvervangers zou den moeten zyn en voor welke districten te zouden moeten worden gesteld, werd met aan- gegeven. Een nadere bespreking van de gestelde eischen en van hetgeen verzuimd was te vermelden, was niet mogeiyk. omdat de daartoe (met medewerking van de Alg. Kiesvereeniglng) be legde vergadering niet door vertegenwoordigers van die vereeniging werd bygewoond. Aan de politieke partyen bleef dus niets anders over dan zelfstandig candidaten te stel len. waardoor wederom het voor het Hoog heemraadschap zoo dure verklezingsapparaat to werking zou moeten gesteld. Het odium hier van komt dus geheel op rekening der Alge meene Kiesvereeniglng. Het zal het ernstig streven der door de poli tieke partijen gestelde candidaten zyn om eenmaal gekozen krachtig mede te werken aan: a. behartiging van de belangen der ingelan den; b. bevordaing van een juiste werking van het Hoogheemraadschap; 6. Verkrijgen van een zuinig beheer; d. vermindering van lasten; en e. een meer billijke verdeeling van den sclyll- Ultslag der competitie van 29 Oct. het dammen. Afd. I.: P. v. OostwaardC. v. Zaal Wz. Th. V. Klink—W. Voorn A v. OostwaardJ. Afd. n: A. MaasA N. B.K. „S.V.A." Zondag gaat 8VA 1 naar Kudelstaart om DES 1 te bekampen. Thuis werd met 32 verloren, doch wanneer men met hetzelfde tempo speelt als Zondag jj„ dan biyven de puntjes behouden. Aan vang half drie. SVA 2 ontvangt thuis ADO 3, aanvang 230. Verder WO 3—SVA 3, 1230. SVA-junioren GVO-junioren. 12.30. gesp. gew. rem. verl. gem. 1.71 1.60 1.57 138 1.12 l.uO 1.00 0.90 0.71 0.66 0.58 050 0.42 0.42 R. K. Damclub Stand bUgewerkt tot en «net 17 Oct. Afd. I H. Vermey v. Zaal r. Klink Klink Egmond Doom Zaal Wz Oostwaard Th. Voorn 10. W. Voorn 11. B. Verlaan 12. L. 13. A 14. H. Voorgelezen verbaal van afdeellng. De voorloopige agenda voor de vergadering van den B. P. V. H. wordt vervolgens behandeld. Tot afgevaardigde naar deze vergadering, welke 2 November as. te Alkmaar wordt ge houden. worden benoemd de heeren W. G. Haak en P. Boersen. Uit de vergadering komen vervolgens klach ten, dat de pluimveehouders tot nu toe van allen steun zyn uitgesloten. Voorgesteld wordt dat het bestuur eens met den gemeenteraad gaat praten om te trachten ook voor de pluimveehouders een renteloos vooftchot te krijgen evet^ls dit met de tuinders geschiedt. Hiermede zouden ook de pluimvee houders voorlooplg geholpen zyn. De voorzitter zegt toe een onderhoud te zul- met de raadsleden. ;emeene instemming stelt het be- niet in de gelegenheid zijn in de werkverschaf fing te werken; met de grootte van de gezinnen en toeslag op de loonen voor de werkgevers. Ook verwachtte spr. verstrekking van bonnen voor goedkoope regeeringsboter. Spr. hoopte, dat spoedig hulp in dezen geest zou worden geboden. De heer KOSTELIJK was verheugd, dat het voorstel op zyn verzoek, in de comité-vergade- rlng gedaan, was teruggenomen en dat B. en W. zich eerst tot de Regeering zullen wenden. Spr. bleek niet tegen de verlaging van het uurloon te zyn. De heer KEESMAN achtte de wenschen van den heer Schuyt schoone illusies. Het is uit de besprekingen in de comité-vergadering duidelijk gebleken, dat de* tuinders op het B. A. zullen blijven aangewezen. Spr. waarschuwde de tuin ders. dat zy toch geen ijdele hoop zouden koes teren op een eventueele steunverleenlng. want dit zou niet mogelijk zyn zonder een sterke be- lastingverhooging. Daartegenover zal echter een zoo ver mogelijk doorgevoerde werkverschaffing dienen te staan. De heer VAHL verklaarde zich op practische gronden tegen het rekening houden met groote gezinnen. De heer KOSTELIJK vond het overbodig nog verder te dlscussieeren daar een in te stellen tulnderscommlssle eerst de geheele zaak nog moest onderzoeken en de raad pas daarna ja of neen had te zeggen. De heer KEESMAN had de wenschen van den heer Schuijt gaarne in de comité-vergadering naar voren zien gebracht. De heer SCHUIJT zeide, dat de mogeiykheid daartoe hem werd ontnomen. Hierop begonnen verschillende leden tegelijk tegen elkander te debatteeren, zoodat de ge sprekken niet meer waren te volgen en Dr. Bamhoom er aan te pas moest komen, evenals de heer Kostelijk reeds probeerde, om de ver warring te doen beëindigen mei de nuchtere op merking. dat het nergens toe diende om over dit onderwerp te praten, daar de commissie im mers eerst alles uit moest zoeken. Tenslotte werden twee raadsleden benoemd in de tulnderscommlssle. Dit waren de heeren Franken en Greeuw, terwyi de heer Kosteiyk tot plaatsvervangend lid werd gekozen. De commissie van bijstand werd voorlooplg gehandhaafd. De heer KOSTELIJK stak weer eens een stukje vuurwerk af, in den vorm van een vraag over den stand van zaen betreffende het hek van prikkeldraad by „Nyenburg.” Uit het antwoord van den voorzitter bleek, dat het hek, zy het met tegenzin van de Ver. voor behoud van Natuurmonumenten, opge ruimd zal worden. Echter ligt het in de bedoe ling der verschillende partyen, om eerst nog eens de zaak te gaan bekyken. De heer van Tlenhoven zal zelf komen, om met de vertegen woordigers van B. en W. en van den Raad dit te doen. Spr. verzocht Dr. Bamhoom en den heer Kostelijk deze functies te willen vervullen. De beide heeren vonden dit goed, zy het dan. dat de heer KOSTELIJK nog ééns zyn hart over de houding van B. en W. in deze zaak had gelucht. Hierna sluiting, waarna de raad weer to co mité ging. Raadsvergadering. De Raad dezer ge meente komt in openbare vergadering bijeen op Vrijdag 27 October des namiddags te 2.30 uur. Punten van behandeling zyn oa.: Onder zoek geloofsbrieven nieuw benoemd raadslid; aanbieding gemeen tebegrooting. begroot ing G.EB., woningbedryf en algemeen Armbestuur, dienst 1934. Voorziening vacature Algemeen Armbestuur. Door de gecombineerde vergadering van het Uitvoerend Comité en de Commissie uit de Politieke Partyen. samenwerkend by de ax. ver kiezing van Hoofdingelanden en Hoofdingelan- den-Plaatsvervangers. is besloten tot publicatie door middel van de pers van het volgende len hebben Onder alge&eene instemming stelt het be stuur voor dezen winter een lezing te doen houden op pluimveegebied. A. v. KesselC. v. Zaal Mz. W. v. OostwaardG. Voorn A. MaasD. Voorn Ja. per K.G. Groene kool 36 cent. Knollen 3—44 cent per stuk. BROEK OP LANGENDUK. 36 Oct. 1000 K.Q. Tomaten: A 9.00. B 11.00. C 6.70. CC 3 60. 10000 K.G. Aardappelen: Schotache Muizen 0.80. Drie lingen 0.50060. 31000 K.G. Roode kool 14»— 1.80. 38000 K G. Gele kool 1.00. 35000 K O. Vroe ge Witte kool 0.40—1.40 5000 K.G. Uien: Gel» Uien 3303 40. 4300 stuk» Bloemkool: le soort 4 807.00. Se soort 0.751.60 1000 K G. Bieten 0.601.30. 1000 K.G. Druiven: Allkanters 3030 36 00. Frankenthalers 38.50—33.00. BARNEVELD. 26 Oct. Aangevoerd 680009 eieren 5.60640 per 100 st. Handel redelyk. HOORN, 35 Oct. Veemarkt. Xffital 1061 stuk». Melkkoeien 170 00330.00. Kalikoeien 16000— 310.00. Vare- of Oeldekoeien 80.00180.00. Stieren 70.00100 00, Pinken 60.00130.00. Graakalver«n 40.00—60 00 per stuk Handel goed. HAARLEM. 25 Oct. Groentenmarkt. SnUboonen 0 180 26. Heerenboonen 0.100.15. Tomaten 0.040.06. Brusselseb Lof 0.140.30 per K.G. Boerenkool 0.130.35. Groene kool 030038, Gele kool 0.30—0.40. Andijvie 030035. Postelein 0.300 40. Spinazie 0 15—0 45 per kist. Bloemkool 0 040 13. Roode kool 0.04-4.06 per stuk. Sla 1.003.60 per 100 krop. Wortelen 0.030.06. Prei 0.040.10. Selderij 0.050.10. Peterselie 0.05— 0.10 per bos. HEM (Zulder-KoKge), 35 Oct. Bloemkool I 3 30 5 00. Idem II 1.503.80. Slaboonen 43023 00. SnUboonen 38 00. AndUvie 0 801 10. Putjeskool Boerenirroen 6 809 10. Wlnterjan Gleser 730—0.00. Curé 10.0011.00, 16.0031 00. William 14.00—31.00. De Raad dezer gemeente vergaderde gister avond in een openbare vergadering. De wet houder Opdam was wegens ongesteldheid ver hinderd aanwezig te zyn. Alvorens de vergadering te openen, wydde de Voorzitter, Jhr. van Foreest, eenige woorden aan de nagedachtenis van den, de vorige week overleden, heer Sengers. Spr. memoreerde in het byzonder de verdiensten van den heer Sengers als Ud van het Burgeriyk Armbestuur. De Raad hoorde deze woorden staande aan. Na de opening, waarbij de voorzitter de hoop uitsprak voor een spoedig herstel van wethou der Opdam, en na de vaststelling van de no tulen, waren de ingekomen stukken aan de orde. Hiervan vermelden we een brief van den nieuwbenoemden administrateur van het G. E. B., waarin hy mededeelde, dat hy zyn benoe ming aannam. De ingekomen rekeningen van de Stichting volgens de Landarbeiderswet en van de ver eeniging voor Volkshuisvesting, werden hierna goedgekeurd. Aan de orde was hierna de vaststelling van een aangebrachte wyziging in het gemeentelijk uitbreidingsplan. Gedeelte der gemeente naast „Ter Coulster”. Hiertoe werd zonder stemming besloten. Nadat men aan verschillende gegadigden eenige stukken bouwterrein had verkocht was aan de orde, het sluiten van een contract met het P. E. N. betreffende het beschikbaar stel len van transformatorgebouwtjes Als gevolg van de eenigen tyd geleden met de directie van het Provinciaal Electriciteltsbe- drijf to Noordholland gevoerde onderhandelin gen, over het beschikbaar stellen van trans- fegmatorgebouwtjes, werd thans het contract ter teekening aangeboden. De inhoud van het contract stemt overeen met hetgeen bij de onderhandellngen was over eengekomen. De Commissie van Bystand voor het G. E. B. kon zich met het sluiten van het contract vereenigen. B. en W. stelden voor, te besluiten het con tract aan te gaan. Aldus werd besloten. Hierna was aan de orde de benodmlng van de commissies van bystand. De VOORZITTER stelde voor de leden, die tet nu toe zitting in de verschillende commis sies hsdtte", wederom voor benoemd te ver klaren. De heer KOSTELIJK stelde voor de com missie voor de werkverschaffing enz. te be noemen na de behandeling van het laatste punt van de agenda. Dit werd goedgevonden. De heer GREEUW vroeg stemming over de commissies. d*ar hU gaarne ook een Sociaal Plulmveehoudersvereeniging In de ver gadering van bovengenoemde vereeniging bracht de controlecommissie van de voederafdeellng verslag uit. Hieruit biykt, dat alles in de beste orde was bevonden. wordt vervolgens het proces- de overneming van de voeder- inkomen hebben, terwyi voor de Openbare School geen bijdrage meer komt, wegens op heffing. Van den Bond voor Groote Gezinnen is een adres ingekomen, waarin een heffing ge vraagd wordt van het zuiver inkomen na kin deraftrek. B. en W. hebben momenteel een hef fing van het belastbare inkomen met progres sie; het college zou de mogelykheid kunnen overwegen, nog andere wegen in te slaan, doch is bevreesd in botsing te komen met de minis- terieele besluiten. Een ministerieel voorstel van de laatste dagen wil een minimum van 6, dat bij de tegenwoordige regeling in deze ge meente slechte ƒ2,60 bedraagt. Hierbij werd er nogmaals op gewezen dat de mogelykheid van reclameeren openstaat. De heer C. Spil adviseerde namens de rap- nort-commissie de begrooting vast te stelten als boven vermeld, waartoe werd besloten. De by- drage voor de „West-Friesehe Gemeenten” ad 1 cent per inwoner zal weer worden toegekend. Een verzoek van de caféhouders om wyziging van de verordening huurwaarde café's, werd in gewilligd en op 1/3 gebracht. De heer Klokkemeuer was verheugd over dit besluit. Van den Bond voor Groote Gezinnen was een verzoek ingekomen, pogingen in het werk te stellen om ook voor deze gemeente goed koope boter verkrijgbaar te doen stellen. De voorzitter deelde mede, dat alle actie to dezen te vergeefsch te, daar niet kan worden voldaan aan de daarvoor gestelde eischen. Met de ver strekking van vleesch in blik zal het straks wel hetzelfde zyn. De kwestie der schoolgeldheffing volle aandacht van B. en W. Door de landarbeidersbonden werd verzocht contiibutiebetaling voor de georganiseerden die werkzaam zyn by de werkverschaffing. B. en W. stelden voor afwyzend te beschik ken. daar het onmogeiyk is in dit verband .ets te doen, omdat daardoor de steun van het Ryk wordt verspeeld. Sint Deus Dedit van Spierdyk verzocht in een ongezegeld, te krachtig adres: 1. vergoe ding stempellokaal ƒ340; 2. kindertoeslag ta de werkverschaffing 8 50 ct. per kind, ook ty- dens steuntrekking. Wethouder J. de Boer Wzn. deelde mede, dat het onderwerp op de agenda van den L.T.B. voorkomt. Het voeren van actie ligt op den weg van de standsorganisaties. Tenslotte werd afwyzend beschikt. Aan de Geitenfokvereeniging werd een sub sidie toegekend; aan de Malariabestrijding géén, en aan den A N W B. ƒ10. Van den Minister is toestemming ontvangen om weer met het baggeren in werkverschaffing te beginnen; de particulieren moeten 25 pet. budragen, het Ryk neemt deel op de oude voor waarden. B. en W hebben uitgezien naar nieu we objecten en deze gevonden in het „sloot- werk" en een wegverbetertng van de .JKwakel”. De Banne heeft 3000 M. slootwerk. De voorzitter sprak woorden van waardeering tot wethouder Henselmans voor al hetgeen deze in verband met de werkverschaffing doet. Hierna ging de Raad to Comité ter behan deling van eenigé belastingreclames. Na heropening werden B. en W. gemachtigd het bedrijf afkomstig van Neefjes, zoo mogelijk ondershands te verkoopen. Een opmerking van den heer Klokkemeyer over de onvoldoende verlichting van het Ko- ningspad bleek overbodig,aangezien het parti culier initiatief reeds voor een konlnkiyke ver lichting zorgde. Hierna sluiting. denlast. die sedert de oprichting van het Hoog heemraadschap op die instelling rust. - Ter bereiking van ret beoogde doel zyn door de politieke partyen de volgende candidaten gesteld: 1. In het Kiesdistrict Alkmaar: voor hoofd- tageland H. Klaver te Alkmaar; C. Kramer Giynls te Stompetoren en P. Slot, APzn. te Broek op Langendyk. Voor hoofdlngeland- plaatsvervanger J. 3. de Boer te Assendelft; 3. van Meerveld te Zunderdorp en J. H. Lan gendyk te Beemster., 2. In het Kiesdistrict Den Helder: voor hoofdingeland G. van der Sluys te Schager- brug; P. Tromp te Heerhugowaard en P. Zee man te Alkmaar. Voor hoofd Inge land-plaats vervanger P. Blaauboer te Kolhom; J. de Veer te Behagen en P. 3. Waiboer te Anna Pau- lowna. 3. In het Kiesdistrict Hoorn: voor hoofd ingeland J. Best, Nzn., te Berkhout; J. Laken man te Lutjebroek en Jb. Pyper, IJszn. te Twlsk. Voor roofdingeland-plaatsvervanger A. Commandeur te Spanbroek; 3. B. van Kampen te SpierdUk en Abr. Sluis te Enkhuizen. 4. In het Kiesdistrict Purmerend: voor hoofd ingeland C. P. Hartog te Midden-Beemster; Jb Kroonenburg te 8t. Pancras en O Ph. Roelé- veld te Ilpendam. Voor hoofdingeland-plaats- vervanger C. Ham te Wydenes; C. Kakes te Zaandam en P. Pluister, Szn. te Nieuwe Nie- doep. De Comité’» tot de Samenwerkende politieke partijen voor de verkiezing voor het Hoog heemraadschap Noord-Hollandscb Noorder kwartier. Voor de R.K.P. Jac. Groen, Azn. te Zd Scharwoude, voorzitter. Voor de Vr. B.: D. de Boer, Dm. te Stompe toren. Voor de 0.90—1.30. 3 .806 60. Conference Druiven 24 0036.00. Goudreinet 9 0013 00. Pre sent 5.6011.00. Zoete Appelen 4.209.30. NOORD-SCHARWOUDE. 26 Oct. 8200 KO. Aardappelen: Drielingen 0.50—0.60. BI. EiKenh. 2.40, Bevelanders 2.00. 2900 KG. Uien: Gele Nep 2.60. Drielingen 1.101.20. Uien 2.302.40, Grove Ulen 2A0. 8200 K G. Peen 1.10tL30, idem KL 0.70—1 20. 41600 KG. Roode kool 1.00—1.70 33200 KG. Gew. Witte kool 125130. 17300 K.G. D. Witte kool 0.90—1-20. 17500 K.G. Gele kool 1.10. 3000 stuks Andijvie 0.25. 260 «tuks Bloemkool 3.60- 7-4.50 per 100 stuks OBDAM. 35 Oct ..De Tuinbouw" 5100 K G. Drielingen 0 500 60, 50000 K.O. Roode kool 1.00 —170. 15000 K.G. Oele kool 1.00. 10000 K.G. Witte kool 0.401 35. 1300’K G Uien 3 002.30, 350 K.O. Drielingen 0.00—1.00. 66000 K.G. Roode Bleten 0.600.00. 13000 K.G Wortelen 1.80—3.10, 30 eek Slaboonen 0.503.15 PURMEREND. 35 Oct AfBlagvereen. Beemster, Purmerend en Omstreken” Aardappelen: BI. Eigenheimer» 040—0.54 Blauwe 0 76—0A3 per 35 K.G. SnUboonen: Stok 3 154.80 per 15 K.O. Tomaten: A 6.3015.60. C 3 600.40 per 100 KG Bloemkool 1400.00. Roode kool 1 404.60. 3a- voye kool 1.604 20 per 100 stuks. Sprultkool 0 70 1.35 per 15 K.G. Boerenkool 0.120 17 p. 10 K.O. Spinazie 0.130 36, Postelein 0 61 per 6 K.G. Sla 0.803 10 per 100 krop AndUvie 0.10—0 17 p<r kis». Bleten 3.006 50 per 1000 stuks. Wortelen 4.60— 0 40 per 100 bos. Uien 0.440 57. ldetn,-> Drielingen 047. idem Nep 0.53 per 25 K.G Drtil- ven: Frankenthalers 0 36—0.32. Allcant 0.220 50 per KG Appels: Westl. Bellefleur 2.00440, Brab. Bellefleur 2.006 40 Zoete Bellefleur 2.00 6 20, Bismarck-appel 6 001440. Bramley Seedling 4.40—1040. Flater Eerstllng 4.006.80. Groninger Kroon 4.30—9.60. Notarls-appel 5-00 13.40, Present van Engeland 4.0011.60. Relr.ette, goud 6.601440. Graham Jubilé 5.00—11.40. Zoete Pippeling 3.006.50 per 100 K.G. Peren: Beurré Clalrgeau 11.0028 30. Beurre Superfln 6.8014.70. Bocrengroen 4.50—10.00, 8t. Gar- matnpeer 3.006 50. Gieeer Wildeman 6.00 10.00. Kamperveen 3.00440. Noveau Polteau 5.0017 40. Sold at Laboureur 13.00—37.60 Wtn- terlouwtje 6.000.00. Wlnterjan 3.50—8.00 per 100 K.O. SCHAGEN. 26 Oct Elerveillng 28000 kipeleren: 58-60 540—6 60. 61-63 5 30640. kleine witte 3.504.40. 000 Eendeleren 3.303.40. 14 KaBtom- eleren 6.10—640. SCHAGEN. 26 Oct. Veemarkt. 3 Paarden 75 00 —125 00. 273 magere Oeldekoeien 70.00180.60. 40 vette Oeldekoeien 140 00—350.00, 60 Kali koeien 70.0016000. 80 Vaarzen «5 00130 00, 18 Oraakalveren 20.00—46.00. 17 nuchtere Kal veren 4.00—16.00. 156 Schapen 15 00—25 00. 363 Overhouders 7.0011.50. per stuk. 10 vette Var kens 0.43—0.43 per K.G 33 Biggen 10.00—14.00. Konijnen 0 40—1 25 16 Kippen 0 45—0 75. Haan tje* 0 350.75 per stuk. TER AAR. 36 Oct. Centrale Veiling. Kasboo- nen 1 70- 3 50. Kasstek 0 651 50. Witte Pron kers 3040_cent. Prlncesseboonen A2°„21ea i 7oTp^rén“‘r3Ö^r9O per 10o“pond.’' Sla 5Ó— 3 50. AndUvie 613 cent. Spinazie 916 cent. Sjalotten 3.90—-6 00. Tomaten: A 5 00—8.00. B 8.00—040. C 4.60740. CC 3.10—2.70. Geaeh. 4.60. BB 7.60 WOERDEN 25 Oct. Op de najsarsmarkt waren aangevoerd 1353 runderen. Plnkstleren 70.06— 160.00. Kalfkoelen 130 00—230 00. Varekoelen 00.00 —160 00. Pinken 60 0085.00. Vaarzen 110.0»— 170.00, Graskalveren 35.00—45.00. Handel rede* hik WESTLAND. 35 Oct. MlddelprU* veilingen Aardbeien 5505 cent. Druiven 2064 cent. SnUboonen 815 cent. Spinazie 4—4 centt Stoolanpelen 710 cent. Stoofperen 50 oen*. Tatelaapelen 710 cent. Tafelperen 1035 cent, per KiG. Tomaten: A 2530 cent. B 40—58 CU C 35—430 eent. dubbele Boonen 3040 cent, per bak. feoemkool 1.504 00. AndUvie 0 50—100. Komkommers 0.701.50, Roode kool 3.00—950 per 100 JSla 0.701.00 per 100 krop. Eieren 240 -jfer 100. Meloenen 833 cent. Perziken Zent per stuk. Peen 1.004.00 per <00. »n 3550 cent. Uien 3460 cent per kist. IMENHUIZEN. 25 Oct. Uien: Drielingen iele kool 1.00, Roode kool 1001 Witte 48. Deenache Witte kool 0.70 per 100 KG. Raadsvergadering. De Raad dezer gemeente kwam in voltallige zitting byeen. De gemeentebegrboting sluit in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 52.466.20. De De post voor onvoorziene uitgave is geraamd op ƒ4.161.39 De voorzitter deelde mede, dat het Is gelukt, de begrooting sluitend te maken zonder belas- ’ingverhooging De opcenten voor de getneenle Ün alzoo vastgesteld op: gebouwd 40. onge bouwd nihil, gemeentefondsbelasttog 40. per- soneele belasting 55, vermogensbelasting 50. De voorzitter deelde mede, dat deze gunstige positie de gemeente wel iets ongunstiger tegen over de flnancieele regeling met het Ryk plaatst, doch de vergroote Rij ksaftrek zal toch geen overwegende bezwaren opleveren. Op de begrooting is uitgetrokken 2.000. voor werkloozensteun, 5.000,voor werkver schaffing en 500.voor bijdrage Crisis comité. De heer Klokkemeyer bracht hulde aan B. en W. voor de wyze waarop de begrooting is samengesteld, doch betreurde het dat de subsi dies voor Gezinsverpleging en het Wit Gele Kruis verminderd zyn. daar deze vereenlgingen zooveel nuttig werk doen. Ook vond spreker t niet juist dat de vergoeding ad 15,by ge-. boorten. ook aan goed gesitueerden zal wordeii verstrekt. Het geraamde bedrag van de school geldheffing gaf spr. eveneens aanleiding tot een opmerking. De voorzitter antwoordde ten aanzien van de verminderde subsidies, dat de toestand van de gemeente-financiën het noodzakeljjk zou kun nen maken, dat tot geheele intrekking van de subsidies moet worden overgegaan. Deze moge lykheid onder de oogen ziende, hebben B. en W. het beter gevonden nu een weinig in te krimpen. Tegenover andere gemeenten maken de subsidies nog geen ongunstig figuur Wat de ultkeerlng by geboorten betreft deelde spr. mede, dat dit nog een geheel nieuwe regeling is en eerst moet worden afgewacht, hoe zy zal werken. Ten -aanzien van de schoolgeldheffing deelde de voorzitter mede, dat B. en W rekening heb ben gehouden met een verminderde opbrengst, aangezien vele ouders een minimaal ofwel geen Verloting en propaganda-avood S. B. C. Dinsdagavond had in het Patronaat de ver loting plaats van de R.K. Voetbalclub 8.R.C Tot het laatste oogenbllk bleef de spanning er in. Want de hoofdprijs, een heeren- of day mesrijwiel kwam pas op één na het laatste uit de bus. De hoofdprijs werd gewonnen door den heer Moolenaar. Noord. Hierna hield de heer H. N. Smite, vlce- voorzitter van den D.H V4 een rede over de sport op Katholieken grondslag. Na herinnerd te hebben aan verschillende brieven van het Doorluchtig Episcopaat in dezen, toonde spre ker aan dat wy de sport moeten zoeken op Ka tholieken grondslag. Na aangehaald te hebben wat Pater van Gestel heeft geschreven over het mooie in de sport voor den Katholiek, herin nerde spreker aan de rede van Monseigneur Aengenent, onlangs gehouden ter gelegenheid van de opening van het RK. Sportpark te Heemstede. Den laatsten tyd is de sport inge schakeld in het Jeugdwerk. In het Bisdom Haarlem begonnen in 1919 met eenige vereeni- gingen, tellen wy thans 35.000 leden. Het is de plicht van de ouders, dat zy hun kinderen afhouden van de neutrale sport, en de Katholieke sport moreel en financieel te steunen. Spreker deed nog een beroep op aller mede werking en wees de spelers er op, hoe zy zich hebben te gedragen iapplaus). De voorzitter bedankte «ten heer Smits uit aller naam voor zyn rede, waarna nog eenlg debat volgde, en sloot dan de vergadering met den christeiyken groet i0"'BÏoëmkoöT'i 5—T^cïnt. Appelen 340— Voor de derde «naai hebben In 1933 de poli tieke partyen het initiatief genomen om door gezamenlijk optreden by de verkiezing van Hoofdingelanden en Hoofdingelanden-Plaatsver vangers voor het Hoogheemraadschap Noord hollands Noorderkwartier een verkiezing by enkele candldaatstelling mogelijk te maken en daardoor een voor het Hoogheemraadschap uiterst kostbare verkiezing te vermyden. Den eersten keer, dus 12 jaar geleden, slaag den zy daarin volkomen. Hun candidaten, be kwame mannen in alle opzichten voor hun taak geschikt, werden by enkele candldaatstelling verkozen verklaard. >y de tweede verkiezing, bleek ilging te zyn opjericht: „De De hiervoor gevormde commissie heeft haar een sympathieke hulde weten te brengen. Het gezelschap werd des avonds met auto’s van den trein gehaald, waarna men onder be geleiding van muziek van .Kunst na Arbeid" een rondrit door de stad maakte. Voor een uitstekend bezette zaal trad mevr de Boerv. Ryk op In .Levensavond” van Jaap v. d. Poll. Na afloop der voorstelling Werd zy door bur gemeester H. O. Leemhorst namens het huldl- gingscomlté in een geestige speech toegesproken. Hy overhandigde haar een fraaie bloemenmand en een cadeau onder couvert. Mevr, de Boerv. Ryk dankte allen voor de hulde. Onder het zingen van .Lang zal zy leven” en talrijke hoera's daalde tenslotte het scherm NOVENKAR8PEL. 38 Oct. ,.D« Tulnbott*r” - 148 baal Uien: grof 048. groote gele 0481.00. drielingen 0.48. nep 1.001.10 per baal. 159035 stuk» Bloemkoolle soort 3400.10, 2e soort 1.10— 340, 3e soort 0.781.90 per 100 stuk». 8000 K G. Gele kool 1.00—140, 1900 K.O. Witte kool 040—140 per 100 K.Q. 80 zak Slaboonen: dubb. 1.10— 1.70. enkele 140—140 per 18 K.G. 17780 K.G. Bleten, groote 0.60, kleine 1.00—1.10 per 100 K.G. 4 aak Sprultkool 0.90 50 baal Wortelen 1.00. BEVERWIJK. 25 Oct. RK. Coöp. Tulndereyer. ..Kennemerland” Breekpeen 25—35 cent, Spl- nazie 3088 cent. Sla 3840 cent. Boerenkool 10—30 eent Andijvie 1840 cent, per kl»t Wor telen 46 cent. Pcteroelle 13 cent. Selderie 12.5 cent. Prei 36 cent per boe. Bloemkool I 8—10 cent, idem 11 23 cent per «tuk. Toma ten 616 cent. Uien 23 cent per K.Q. Druiven 2336 cent. Dikke Boonen 1030 cent. Spercle- boonen 18 cent per K G Roode kool 9-4 cent. Oele kool 4—6 cent per stuk. Spruiten 419 ot.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 2