Jaarvergadering Mgr. Mutsaersoord ^JtADIO-PROGRAMMA Een ultimatum 19000 VERPLEEGDAGEN Niet op wachtgeld leed wut elhen daq DINSDAG 31 OCTOBER Roestam Effendi naar de gevangenis Openingswoord NOTARIS GEARRESTEERD Verboden organisaties INSLUIPING IN EEN PASTORIE Een brutaal heerschap De Graal te Londen Ernstige aanrijding Bestuursverkiezing OLYMPISCHE SPELEN DE WINKELSLUITINGSWET HET AMATEURISME Uitspraak van den Hoogen Raad CONFLICT BIJ KRIST AL-UNIE Jaarverslagen Thans opgelost TWEEDE KAMER SCHMIDT ACHTER SLOT Het begrootingsdebat aanstaande Twee maanden wegens opruiing Een nieuwe begrootingspuzzle Ingekomen voorstellen STAKING NIET TEN EINDE Dollarleening Ned.-Indië UITLOTINGEN INBRAAK IN EEN KERK DE MOORDAANSLAG TE UDEN TEGEN GEHEIME ZENDERS a s. Rondvraag Rotterdam Lloyd Rapide 4 p AUTO MET MARGARINE AANGEHOUDEN ZAANDAM MOET OPNIEUW GAAN REKENEN Onregelmatigheden gepleegd te Maarssen EEN SMOKKELCENTRALE IN LIMBURG Tewerkstelling als weg ar beider Overcomplete arbeiders-remmer bij de Nederlandsche Spoorwegen Vertrouwen in eigen onderneming En de nieuwe golflengteverdeeling op IS Januari Het loongeschil bij de Sphinx te Maastricht verscherpt Diverse bendeleiders plegen overleg Scheveningen-Haven C Naast de lichamelijke verpleging komt vooral de geestelijke ver- zorging tot haar recht” Pastoor Mutsaerts Medewerking van Nederlandsche meisjes Een lot na toe onbekend persoon door auto gegrepen Ook de Vrijdenkersvereeniging „De Dageraad” eronder opgenomen 1 --- Woensdag 1 Nov. 1933 Donderdag 2 Nov. 1933 Niet in de kerk .We zijn niet in de kerk" lacht 11-30 8 00 heer H. F Timmermans te te van nog 6.20 Kamermuziek is het aan de van zal plaats hebben. Serie 1703 no. 8 fra. 1000; aerie 9401 DO. (t Geheel naar het voorbeeld der Hoüandsche Graalmeisjes hebben Zondag ook de Londen- sche leden der Graal in Albert-Hall een massa spel opgevoerd, waarvoor als grondslag was ge- mofoonmuziek, J. Kers Jr., VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGLDS A. Ring- trio van Zondagmiddag zou de 16-jarige dochter van den smid A. Rlemersma te Twijzel het petro leumstel bijvullen, toen plotseling de vlam haar in 't gezicht sloeg. Zij liep ernstige brand wonden op en overleed aan de gevolgen. De Hooge Raad heeft gisteren verworpen het cassatie-beroep van Roestam Effendi, lid der Tweede Kamer, die terzake van op ruiing tot gewelddadig optreden tegen het openbare gezag in een vergadering te Tiel. door het Hof te Arnhem tot een maand gevangenisstra fis veroorde^d. De voorzitter van de O. B. P., P. J. Schmidt te Amsterdam, is door den politierechter te Dordrecht veroordeeld tot 2 maanden gevange nisstraf wegens opruiing tijdens een op 3 Maart jj. te Sliedrecht gehouden vergadering. Het Haagsche Gerechtshof heeft dit vonnis bevestigd. De Hooge Raad heeft verworpen het cassa- tie-beroep van -J. W.» door het Hof te ’s-Her- togenbosch veroordeeld tot twee jaren gevan genisstraf, wegens het plegen van mishande ling met doodelijken afloop in een café te Uden. studio-orkest 11.05 B.B.C.-dansorkest PARIJS mofoonmuziek BEROM1NSTER, 460 M. 5.20 Gr&mo- foonmuziek 8.30 Kamermuziek. 5.15 Orgelcon- - 9.30 Gramo- Maandagavond heeft op den hoek Nieuwe BetonwegKoenestraat te Ameroagen een ern stig a u t o-o n g e v a 1 plaats gehad. De auto mobilist W. J. F. R. uit Amsterdam reed aldaar den 66-jarigen man 8. V. uit Amerongen aan, die onverwacht den weg was overgestoken. Zeer ernstig gewond werd V. naar het Johanniter- hospitaal overgebracht, nadat dr. R. de eerste geneeskundige hulp had verleend. mofoonmuziek 7 40 C z polonais”. tooneelspel. WEENEN, 517 M. door het Rosé-kwartet. PARIJS (Radio). 1725 M. 8.05 Gra- AA 12 50 Gramofoonmuziek Gramofoonmuziek 8.20 .Xe Juif tuwinnclcnnl 472 van bin- Ned. .Win- X uit 9.30 door cital. Mej. G. O. ter W. te Amsterdam had zich te verantwoorden voor den kantonrechter aldaar, wegens overtreding der Winkelsluitingswet door op Zondag in het perceel Zeedijk 89 gezouten De leden van het bestuur, de heeren C van den Broek te Den Haag, H- de Jong te Nijme gen en G. J. Prilst te Utrecht, die aan de beurt van aftreden waren, werden, daar er geen can- didaten waren gesteld, herkozen verklaard. Maandagavond hebben de R. K. Fabrieksar. beidersbond en de moderne fabrieksarbeidera- bond te Maastricht besloten de aangekondigde 15 pCt. loonsverlaging niet te aanvaarden en aan de Sphinx-directie een ultimatum te zen den. Hierin wordt de directie uitgenoodigd haar standpunt inzake loonsverlaging en C. A. O. te wijzigen. Bij niet.aanvaardlng zal de staking 8 November uitbreken. A het einde de vergadering Zondagmorgen omstreeks twaalf uur is in gebroken in de parochiekerk te MaasnieL Door het uitsnijden van een ruit van een exvoto van O L. V. van Altüddurenden Bijstand wist de dief een dertigtal gouden en zilveren voorwer pen te bemachtigen. Van den dader heeft de politie een vrij uit voerig signalement. De politie heeft de zaak in onderzoek. LVXEMBl’BG, 1191 M.: 7.50 Luxemburg- sche avond. Klnderconcert. 8 40 Concert, 9 20 Vocaal concert door Nikolaas Schuh. 1.50 OrkestconcertI Naar wij vernemen zal in verband met de beslissingen van de Radioiconferenties van Madrid en van Luzern het radiostation Sche veningen-Haven van 15 Januari as. af werken op een frequentie van 245 kp/s (golflengte 1224 M.>. y Schevenlngen-Ha^en wordt, zooals bekend, gebruikt voor de uitzendingen van den Zake- Hjken Omroep. 3085 n<è_17; Het bestuur van de Vereeniglng voor den Ef fectenhandel bericht, dat de loting van de obli- gatiën, leentng 1922 A in dollars van Neder- Zaterdagavond heeft in de pastorie der 8t. Vltuskerk aan de Emmastraat te Hilversum een insluiping plaats gehad. De dader heeft uit een kast van een der dienstboden, welke kast op de bovjen verdieping staat, een som gelds, groot f 70, gestolen en bovendien een tweetal gouden ringen en eenifee andere sieraden weggenomen. Naar wij verder vernemen, U óc politie inmiddels gelukt als verdacht van deze ernstige misdaad een zekeren W, wonende te Hilversum, aan te houden. w Naar de „N. Rott. Crt.” verneemt, heeft de voorzitter van den ministerraad de vrijdenkers vereeniging „De Dageraad”, Ingevolge artikel 97b, tweede lid, van het algemeen rjjksambte.- narenreglement gerangschikt onder de vereeni- gingen, waarvan het lidmaatschap verboden wordt aan ambtenaren, evenals het verieenen daaraan van eenigerlei steun of medewerking. Art. 97b, 2de lid, voornoemd luidt: „Onverminderd het bepaalde in het eerste lid" (ontslag wegens revolutionnaire gezind heid), „kan voorts eervol ontslag worden ver leend aan den ambtenaar, die lid is van eene vereeniglng. waarvan Onze Minister, voorzitter van den Raad van Ministers, verklaard heeft, dat zij om de doeleinden, die zij nastreeft, of de middelen, die zij aanwendt, de behoorlijke ver vulling van zijn plicht als ambtenaar kan in gevaar brengen of schaden, of die op eenigerlei wijze medewerking of steun verleent aan eene zoodanige vereeniglng of aan van haar uitgaan de actie.” Het bericht over het definitieve einde van de bouwvakarbeidersstaking te Groningen is wel wat voorbarig geweest. Althans Maandagmor gen is gebleken, dat het meerendeel der arbei ders nog steeds blijft'Staken. Aan verschillende bouwwerken wordt nog onderhandeld. Voor eenige weken verraste Zaandams burge meester, tevens Wethouder van Financiën, K. ter Laan, de gemeente met de blijde tijding, dat hij er in geslaagd was, een sluitende concept- begrooting voor 1934 samen te stellen. Het over- gToote deel der burgerij meende, dat er nu ge- lukkig een einde kwam aan de begrootingsmoei- iandsch Indlë op 1 November 1933 te New York Hierna vónd de behandeling plaats der inge- kotnen voorstellen der afdeelingen. De afdeellng Zwolle wenschte wijziging van art. 17 van het Huish. Reglement, betreffende de verpleging van dochter-huishoudster, resp. huishoudster van een lid-weduwnaar Aange nomen werd het praeadvies van het bestuur, waarbij ólt art aangevuld wordt met de woor den „mits deze vrouw minstens twee jaren bij het lid in dienst is. en met de aanvulling de ongehuwde dochter-huLshoudtser van een lid, dat geregeld met de bestiering van het huishouden is belast en bü het lid voortdurend inwonend is- Mede werd aangenomen het bestuursvoorstel om de contributie voor de leden in dienst bij de Nederl. Spoorwegen, die niet genegen zijn de aan de vereeniglng verschuldigde contributie te laten Inhouden op de bezoldiging, op vijftig cents per maand te bepalen. De volgende Alg. Vergadering zal te Utrecht worden gehouden. lijkheden, die de laatste jaren de gemoederen zoozeer verontrustten. Tegelijk met het bekend worden van het feit, dat het bedrag van 60.000, dat de gemeente Zaandam In 1934 min der dan in 1933 zal ontvangen uit het Gemeen tefonds. bleek echter, aldus schrijft „De Tele graaf”, dat met dit stropje geen rekening was gehouden. Voorts blijkt, dat men het tekort over 1933, groot ƒ87.000, ook buiten beschou wing heeft gelaten, zoodat het peulschilletje van 60.000 en 87 000 de puzzle zal vormen, die lp de as. begrootingsdebatten zal moeten worden opgelost. Zaandam zit dus opnieuw in de be- grootingsmlsère. menigeen wanneer hij ermede wil uitdrukken, dat het elders met woord en gedrag niet zoo erg op aan komt. Wij zijn niet in de kerk.... dwaze scheiding. Er moet geen verschil zijn. Natuurlijk zijn we in het huis van God in onze uiterlijke gedragingen eerbiediger en ingetogener. Maar ove rigens: in en buiten de kerk geldt er één moraal, één geest, één levensbe schouwing in onze taal, onze gedra- Hoewel het euvel der geheime zenders den laatsten tijd minder wordt blijft de Rljksradlo- contröledlenst niettemin onverflauwd werkzaam op dit gebied. Zoo is Maandagmiddag weder, in samenwerking met de gemeente-politie. beslag gelegd op een clandestiene zendlnrichting ten huize van F. H. R-, in de Wilgstraat te 's Gra aft de reglementen behoud van het lidmaat- venhage. BRUSSEL. 509 M.: 11.20 Grfamofoonmu- zlek. 12.55 Pianorecital. 130 Concert qn- der leiding van André Felleman. 5.20 Con cert door het Radio-orkest onder leiding van Frans André. 6.35 Gramofoonmuziek. 7.20 Concert door het kleine orkest van *t N. I R. onder leiding van P. Leemans. 8.20 Orgelconcert. 9.20 Concert door het omroeosymphonle-orkest onder leiding v. Jean Kumps. WARSCHAU, 1411 M. 6 00 Gramo foonmuziek 6.55 Populair concert 8.35 Cellorecital 9.45 Gramofoonmuziek. BEROMl NSTER, 460 M. 4 50 Concert 7.10 Concert door het omroeporkest 8.30 Allerheiligenconcert. WARSCHAU. 1411 M. - eert 5 40 Radlotooneel foonmuziek. De directie der Kristal-Unie te Maastricht heeft aan de arbeidersorganisaties doen weten, Ddat zij de ontworpen C. A. O. aanvaardt. Dit Is een z. g. monstercontract, waarin de benoe ming van fabrieks- én tarievencommissies is vastgelegd door welke de loonnormen worden bepaald. Te Zurich kwam de speciale Commissie van het Internationaal Olympisch Comité bijeen, welke commissie eenigen tijd geleden op het Weensche congres van het I.O.C. was Ingesteld ter behandeling van de kwestie inzake het ver krijgen eener uniforme regeling der Internatio nale amateursbepallngen voor de Olympische Spelen 1936. De Commissie ging eerst de ver schillende bepalingen na. welke in de bij het I.O.C- aangesloten landen van kracht zijn. Men kwam tot de conclusie, dat afwijkingen en on duidelijkheden onvoorwaardelijk dienden te worden vereffend, weshalve een daartoe strek kend voorstel is uitgewerkt. Dit voorstel zou steunen op onderdeden van amateursbepalln gen van onderscheidene landen en verder in hoofdzaak op practlsche ervaring. Het. voorstel zal bij het I.O.C. worden ingediend. Indien het Internationaal Olympisch Comité zich accoord verklaart met het Commissle-voorstel, dan zal een en ander aan de aangesloten landen worden voorgelegd. In het voorstel zjjn de minimum voorwaarden voor amateurs samengevat. Men hoopt, dat de landen het ontwerp zullen aan vaarden. Het ontwerp-voorstel wordt eerst na aanne ming door het I.O.C.-presidlum gepubliceerd. Het Jaarverslag van den secretaris, den heer G. J. Prins, dat wij bereids publiceerden, werd zonder bemerkingen goedgekeurd, hetwelk ook het geval was met het financieel verslag van den penningmeester., den heer J. F. Wigman te Utrecht. De ontvangsten en uitgaven der exploitatie rekening 1932, sloot met een 'bedrag ad 34.662 07. Op de balans 1932 prijkt een be drag van f 41.074 74, terwijl de winst en ver liesrekening sloot met een bedrag ad 66.292.47- De begroeting der. uitgaven en ontvangsten pro 1934 ten bedrage van 58.500, werd aange nomen. Aangenomen werd vervolgens de begrootlng der inkomsten en uitgaven 1934 ten bedrage van ƒ58.500; alsmede de exploitatie-rekenlng der vereeniglng tot een bedrag van 35 950. KALUNDBOBO, 1153 M. 11 20 Strlfk- orkest o. 1. v. Harald Andersen 7.20 Dramatische legende in vier deelen 10.15 Dansmuziek. schap niet toelaten, omdat dit onverbrekelijk verbonden is aan het lidmaatschap van St. Raphael. In dit verband merkte spr. nog op. dat. indien de poorten van de herstellingsoordvereeniging voor katholieke niet-Raphael-leden werden opengezet, honderdtallen toetredingen zouden' volgen. Van een vijftig-tal katholieke ambtenaren, georganiseerd» in den zg. neutrale B. A. N S-, werd nog pas geleden een verzoek ontvangen om lid van het Mgr Mutsaersoord te mogen worden. Zoolang zij echter geen lid van St. Raphael zijn alwaar zij thuis behooren kunnen zij geen lid van het Mgr. Mutsaersoord worden. Door te afd. Zutphen werd namens de ver gadering dank aan het, bestuur gebracht, waarbij de voorzitter een bijzonder woord van hulde en dank aan het lustrum-comité over bracht. 1, BRUSSEL. 509 M. J220 Gramofoon muziek 1.30 Concert door het klein- orkest van het N. I R. o. 1. v. P Lee mans 5.20 Populair concert door het Radlo-orkest o. 1. v Karei Walpot 6 35 Concert door het- kleine orkest van het N. I. R. o. 1. v. P Leemans 8.20 Concert door het omroepsymphonle-orkest o. 1. v. Arthur Mculemans 9.20 Populair con cert door het Radlo-orkest o. 1. v. Karei Walpot. ROME Ml M. 4 35 Orkestconcert 8.05 Vloolrecltal 9.35 Dansmuziek. WEE\ÉN. 517 M. 6 20 Pooulalr oon- eert 8 20 ..Requiem” van Mosart. die aan het einde 'na, de vergadering een kort woord sprak, dankte vóór ^e tot hem gerichte woorden, en verklaarde dat het' adviseur schap niet alleen om den naam voor hem bij zonder dierbaar was. Spr. wees voorts de vergadering er op dat bij het voeren der propaganda, naast de licha melijke verpleging in het Mgr. Mutsaersoord; de geestelijke verzorging vooral tot haar recht komt. De heer Jan Hellemons, bondsvoorzitter van St. Raphael, zeide voor de laatste maal als zoodanig te zullen spreken. Het is spr- bijzon der opgevallen, dat deze vergadering en het behandelde daar, tot voorbeeld kan strekken, waarbij zoo duidelijk gebleken is het vertrouwen In eigen onderneming. Blijft dit aldus, dan zal deze vereeniglng ongehavend jiit deze crisis te voorschijn komen. Spr? vraag* zich af. gezien de mentaliteit ook in de vakbeweging, die als maar wil afbreken wat het in de toekomst zal worden Gij hebt het. aldus spr.. in uw macht om te doen behouden wat bereikt is, indien het vertrouwen in de lei ding blijft bestaan. De bloei van St. Raphael staat In rechtstreeks verband met die van de herstellingsoordvereeniging en omgekeerd. Blijft die goede geest bewaard, welken spr. hoopte ook op de as. vergadering van den Raad van Afgevaardigden te Enschede aan te treffen, dan zullen St. Raphael zoowel als de herstel lingsoordvereeniging onverzwakt in de toekomst blijven. De voorzitter onderstreepte in zijn sluitings- woord het gesprokene op krachtige wijze en hoopte op dezelfde kameraadschappelijke sa menwerking in de toekomst als deze in het verlden is geweest, staat te mogen maken. Gisteravond heeft bij de Museumbrug te Utrecht een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een tot nu toe onbekend persoon werd ter plaatse aangereden door een auto, komende uit de richting De Bildt. In ernstlgen toestand werd het slachtoffer naar de Rijksklinieken te Utrecht overgebracht. HILVERSUM. 298 >L: 8.00 VARA: Gra- 9.30 Onze keuken, door P. U. aers Ui.. 10.00 VPRO: Morgenwijding. VARA: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. Vara-Kleinorkest onder leiding van H. de Groot. J. Oude- geest. ..Democratie en wetteHIkheld.” 12.00 De Notenkrakers onder leiding van Daaf Wins. 2.00 Rustpoos. 2.15 Jose Rodrigues Lopez, viool, 3.00 Voor de kinderen, het Vara-tooneel onder leiding van W. van Capellen. Vara-kinderkoor de Roodborst jes onder leiding van Lêida Hulscher. Jo Klckhefer, pianobegeleiding. Cor Steyn ac cordeon. Oom Henk. vraaguurtje. 5.30 Jack Bee and the Blue Bees. 6.30 RVU ,.De utopia van Thomas Morus.” D. C. D. J. Brand II De ..UAppia.” 7.00 VARA: Ka pitalisme. socialisme en socialisatie. Dr. F. M. Wibaut: „De verspilling van pro ductiekracht”. 7.20 „Watten”, een rijm- en zangspel van Marti en Beversluis. Muzikale compositie van H. K. de vries. Vara-too neel orfber leiding van W. van Capellen. De Flierefluiters onder leiding van J. d. Horst. 8.30 Herhaling SOS-berichten. Vaz Dias en Varia. 8.45 Vara-orkest onder leiding van H de Groot. Ljubow Kusnet- zowa, zang. 9.30 Gramofoonmuziek. 9 45 Vara-orkest onder leiding van H»de Groot. Llubow Kusnetzowa. zang. 10.15 Muzikale thee op den Balkan. Muzikale causerie met toelichting op gramofoonplaten door Fr. Nienhuvs. naar gegevens van Leo Matthias, bewerkt door Arv van Nierop. 10 45 De Notenkrakers onder leiding vrtn Wins. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. Ijjk op maximale sterkte worden gebracht. Dit beteekent dat gedurende de zomermaanden in plaats van aanvulling der minimum sterkte der ploegen door hu'.parbeidera. dit zal geschieden door een of twee arbelders-remmer, die voor dien arbeid geschikt blijken te zijn. ZIJ zullen boven het minimum-kader in evenbedoelne ploegen tot wegar beider worden benoemd en als zoodanig worden te werk gesteld. Als die overcomplete arbelders-remmer van den dienst der Exploitatie naar den dienst van Weg en Werken overgaan, ligt het in de be doeling óij eventueele vacature in de ploegen .deze aan te vullen door een boven het vastge- stelde kader te werk gestelden artMlder-rem- me r- wega r beider Door deze maatregel zal niet alleen op wachtgeld stelling met alle onaangenaamheden daaraan verbonden worden voorkomen, doch deze regeling is ook minder kostbaar voor de spoorwegen. KALÜNDBORG, 1153 M.: 12 05 Strllkor- keat onder leiding van A. Bendlx. 2 20 Gramofoonmuziek. 2.50 Omroeoorkest on der leiding van Launv Gröndahl. 730 Ka mermuziek. 8.20 Dansmuziek. was pastoor W. St. Raphael en geestelijk herstellingsoordvereeniging ging, onze gedachte. z Taal die we ons zouden schamen in de kerk ook maar in gedachten te houden, moet in kantoor en magazijn evenmin over onze lippen komen. Al les wat wc voor God in Zijn tempel ver van ons willen houden, moet ook in ons dagelijksch leven verre blij ven. Er zij geen scheiding tusschen kerk en leven. Ons leven zij één met ons bidden in het Godshuis. plndanootjes te verkoopen. Zoowel de kantonrechter als de rechtbank te Amsterdam oordeelde dit strafbaar. De Hooge Raad oordeelde thans, dat de uit zondering omtrent winkels, waar brood, banket, suikerwerken en chocolade wordt verkocht, moet Zijn gegeven door de gedachte, dat het publiek op Zondag niet buiten de mogelijkheid mag worden gesteld om ook kleine lekkernijen te kunnen koopen. Op dezen grond werd het vonnis der recht bank vernietigd, het bewezen verklaarde niet strafbaar gesteld en requirante ontslagen rechtsvervolging. Door het overcompleet komen van arbelders- remmer bij de Ned. Spoorwegen werden reeds verscheidene dezer beambten bij den dienst van Weg en Werken als wegarbeider te werk gesteld. Door de invoering der Kunze-Knorr-rem op de goederentreinen komen thans wederom een 500-tal erbeiders-renuper overcompleet. Op wachtgeld stelling van een zoo groot aantal beambten zal, ook met het oog op het finan cieel belang de¥ spoorwegmaatschappijen, soo veel doenlijk worden vermeden. Deze arbeiders-remmer zullen, voor zoover zij geschikt zün voor de functie van wegarbeider. - in die ploegen worden te werk gesteld, waar voor een minimum en normaal kader is vast gesteld. De ploegen zullen daartoe zoo moge- CONGOLOTEN 1888 Trekking van 20 October. Uitgeloot zijn de volgende series: - 1727 3085 4632 9401 Door de afd. Nijmegen werd bjj de rondvraag een ontslag-kwestie ter sprake gebracht van een tramman, die wegens ontslag tevens het lidmaatschap der Herstellingsoordvereeniging verloor. In zün antwoord merkte de voorzitter op. KJ. a IVU UW. A, KJ. OUOG UIA-, 11, K2. ÏFWV* uw. S. 10227 no. 22; 8. 11882 nol\3; a 11882 no. 14; S. 13297 no. 18; S. 18583 no. 22; S. 35143 no. 3; S. 39002 no. IK 8. 41334 ne. 25: S. 48694 no. 15; S. 51090 no. 10; S. 52763 no. 8; S. 54277 no. 3; S. 54277 no. 7. De overige nos. in bovengenoemde series be* grepen zün elk betaalbaar met fra. 330. DATENTRY. 1554 M. 1230 Concert door bet Rutland Square en New Victo ria-orkest o. 1. v. Norman Austin 120 Gramofoonmuziek 4.25 Concert door het 1. v. Prank Cantell 1. v. Henry Hall. (Eifel). 1446 M. 7.50 Gra- De boottrein van het m^. „Baloeran”, dat Dinsdagochtend 31 Oct. te Marseille zal aan komen. zal op Woensdag 1 November 6.58 te Roosendaal. 8.00 te Rotterdam (D.Pen 8.28 uur te Den Haag (H 834.) arriveeren. HUIZEN, 1875 M.: 8.00 NCRV: Schrift lezing en meditatie, 8.15 Gramofoonmu ziek, 10.30 Morgendienst door Db. nalda. 1100 Concert door het trio van der Horst met medewerking van mevr. C. van Ravenzwaay-Möllenkamp, zang. 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoon muziek. 12.30 Vervolg concert, 1.15 Stu- dio-orgel door Ferdinand Kloek. 2.00 Gra mofoonmuziek. 2.30 Huishoudelijke raad gevingen door mej T. Hagenbeek, 3.00 Rustpoos. 4 00 Lezen van Chr. lectuur: „Onder den Brandarls” van G. F. Haspels, 4.30 Het Haagsch Trio, 5.00 Klnderuurtje door G. Westra Mzn., zang en plano van de dames v. d.< Spek. 6.00 Landbouwhalf- uurtje, 6.30 Onderwijsfonds voor de nenvaart. 7.00 Politieberichten. 7.15 Chr. Persbureau. 7 30 H. G. Tulp: ter In Oostenrijk”. 8.00 Kerkdienst de Chr. Geref. Kerk te Leeuwarden, Gramofoonmuziek. 9.45 Studio-orgelbespe- ling door M Stretomlni. 10.30 Gramofoon- unuziek. 11.30 Sluiting. Gistermorgen In de vroegte zijn de marechaus- séé en Douanebeambten van het Noord-Lim. burgsche grenskantoor Lingsfort erin geslaagd naby Venlo, na een hevige beschieting, een V WA Uiu be nomen het middeleeuwsche spel „Elckerlyc” „Every Man”. De rollen werden door jongens en meisjes uit gebeeld. J Vermeldenswaard is, dat voor deze gelegen heid twee honderd meisjes uit ons land waren overgekomen, die de koren en liturgische gezan gen bij dit spel te verzorgen hadden. Het geestdriftig spel der meisjes is prachtig geslaagd. Een stampvolle zaal, waarin verschil lende autoriteiten aanwezig waren, was vol waardeering voor de prestaties der Graal-meis jes. HAMBURG. 37’ M. 10.20 Gramo foonmuziek 11.40 Populair concert 12.40 Populaire muziek 1.30 Gramofoon muziek 3 HO Concert 9 40 Orgelcon cert 10.20 Dansmuziek door het kleine Noragorkest o. 1. v. Gerhard Maasz. UXOENBF.bg. 472 M. 11 20 Ponulair concert door een orkest van werklooze musici o. 1. v. Melchior 12.55 Gramo foonmuziek 2.05 Kamermuziek 10.00 Gramofoonmuziek 10.20 Oude muziek 11.35 Pianoconcert. smokkelauto tot stilstand te brengen. Bij on derzoek bleek de auto niet minder dan 2500 K.G. margarine uit Duitschland te bevatten. Een en ander werd in beslag genomen. Bei de inzittenden zün gearresteerd. Het zün K. D uit Venlo en J. P. uit Maastricht. BERLIJN. 419 M.3.50 Populair concert de Walther Noackkapel. 5.10 Pianore- 8 30 Zevende svmphonie van Schu bert. 9.20 Populaire en dansmuziek. HAMBURG. 372 M.: 10.50 Concert door het OmroepsymohQnie-orkest van Leipzig, onder leiding van Theodor Blumer. 1.30 Gramofoonmuziek. 3.20 Concert door het Noragorkest onder leiding van Adolf Seeker, 5.20 Gevarieerd programma. 7.55 Ötto Leenhardt programma. 8 55 Gramo foonmuziek, 9.40 Pooulaire muziek. 10.30 Populaire en dansmuziek. Met enkele piëteitvolle woorden herdacht de Voorzitter het verscheiden van rector Nüst. den tweeden rector van het Mgr. Mutsaersoord. voor wlën zielerust door de vergadering een gebed werd gestort. Van diens opvolger, kapelaan van den Bosch. Tnoest spr. getuigen, dat hü met veel ambitie zün taak als geestelijk verzorger vervult. De voorz.. de heer Timmermans, deelde mede, dat de eerw. overste. Mère Madeleine, is ver- plaatst en opgevolgd door Mère Gabriëlle. Een büzonder woord van dank werd aan Mère Ma deleine gebracht, die tüdens de beginjaren het bestuur van het herstellingsoord zoo krachtig terzüde stond. Spr. gaf uiting van de groote erkentelükheid van het bestuur voor de toe- wüdlng van de leden van de afd. Venlo: de heeren de Poeisz. van Bruil, Joosten. van Deinre. Wouters. Haenen en het hoofdbestuurslid W. Hendriks, die eiken dag büzonder voor het herstellingsoord in touw zün. Op een gestelde vraag of de vereeniglng uit de vaste baten. d.w.z. uit de contributies kan bestaan, kon spr., zooals uit het jaarverslag blijkt, met een volmondig ja antwoorden. Met groote ingenomenheid kon spr. getuigen, dat het medeleven der afdeelingen en der leden steeds onverzwakt is, tal van klinkende be- wijzen van sympathie als bü de actie van het lustrum-comité. welke ongeveer 10 000 gulden opbracht, zün de bewijzen daarvan. Het ledental vertoont echter een teruggang, een gevolg van de afvloeiing van het spoor- en tramwegpersoneel Volgens de millioenennota zal bovengenoemd personeel binnen afzien- baren tüd nog met duizenden worden vermin derd. Er bestaat echter nog een reserve, n l. die leden van St. Raphael, die nog steeds geen lid van het Mgr. Mutsaersoord zün. Indien uit die reserve, aldus spr.. nieuwe leden kunnen wor den gerecruteerd, zullen in de toekomst wel licht de moeilükheden verdwünen. Wü hebben het herstellingsoord gebouwd, meenende aan het ‘«tnd van de crisis te zyn, doch deze werd ge volgd door een nieuwe, welke een veel ernstiger ijfaarakter draagt. Met een krachtig woord spoorde spr. de aan wezigen aan. met de bekende st. Raphael- energle en offervaardigheid te zorgen, dat het ledental op peil blüft. want voor de veilig stelling van dit groote en schoone goed, het Mgr. Mutsaersoord. is geen moeite te groot. Voor degenen die nog mochten twüfelen aan de ongehuwde dochter-huishoudster van een eigen herstellingsoord, verwees spr. naar het jaarverslag, waaruit blükt, dat ruim 19.000 ver- pleegdagen in eigen katholieke omgeving wer den doorgebracht. De heer Timmermans benadrukte in dit ver band vooral de geraffineerde wijze, waarop men tracht het ongeloof en het zedenbederf ingang te doen vinden. Spr. besloot met een krachtige opwekking, om de moeilükheden, welke zich zullen voor doen met kracht en energie te overwinnen en ▼ooral de propaganda ter hand te nemen. Bericht van verhindering was ingekomen - van den beschermheer, den heer B. Mutsaers uit Capelle. België. Medegedeeld werd nog. dat deze vergadering is bezocht door vertegenwoordigers van 110 afdeeUngen. Oreelcon- Western Rtu- onder leiding van Frank Tho- Gramofoonmu^pk. 3.20 Piano- L.sh, 3.35 Concert van door het StedelMk Orkest van Sir Dan Godfrey. 8 35 Concert. 9.55 Voortzetting concert, 10.50 Rov Fox en zün Band. De douanebeambten in Limburg zün tot de ontdekking gekomen, dat de groote smokkel handel van Duitsche boter in het grensgebied van uit een centraal punt wordt geleid. Men is er büv. achter .gekomen, zoo meldt „De Maasbode”, dat in de afgeloopen week na bij Arcen een büeenkotnst heeft plaats gehad van verscheidene leiders der verschillende smok kelbenden. Deze schünen gezamenlük de boter van Duitsche fabrikanten te betrekken en ou derling overleg te plegen, waar «n wanneer de partijen boter over de grens gebracht moeten worden. De plaatsen Siebengewald, Arcen en Kerkrade zün de voornaamste doorgangspunten van dezen uitgebreiden smokkelhandel. Zondag is te Maarssen op last van den Offi cier van Justitie in hechtenis genomen notaris G. H. ie J., als verdacht van valschheid in ge schrifte en verduistering, meermalen ten na- deele van verschillende personen te Maarssen te hebben gepleegd. Hü werd naar Utrecht over gebracht. In den loop van Maandag is de ver dachte verhoord, waarbü hü bekende onregel matigheden te hebben gepleegd. Nader vernemen wü. dat genoemde feiten zün ontdekt, toen hypothecaire zaken wegens het overlüden van een ingezetene van Maarssen moesten worden aïgewikkeld. Het vermoeden bestaat, dat nog meerdere onregelmatigheden, die vroeger jaren door no taris le J. gepleegd moeten zün, aan het licht zullen komen. De notaris was sinds 1913 te Maarssen gevestigd. Het onderzoek in deze zaak la in vollen gang. De Tweede Kamer der Staten-Generaal is bijeen geroepen op Dinsdag 7 November te een uur. Aan de orde is de behandeling van het ver zoek van den heer Albarda om verlof tot het richten van vragen aan de Regeering naar aan leiding van het besluit van den Raad van Mi nisters. waarbü den ambtenaren verboden is deel te nemen aan elke openbare actie tegen de Overheid en haar beleid. VooAs zal de voorzitter voorstellen om, In dien bet eindverslag betreffende hoofdstuk I der Rüksbegrootlng 1934 is uitgebracht, in deze vergadering een aanvang te maken met de al- gemeene beraadslagingen over dr Rüksbegroo tlng voor 1934. HUIZEN, 1875 M. KRO 8.00 Plech tige Requiemmis uit het Missiehuis der Paters van den H. Geest te Weert. Zang koor van het Missiehuis o. 1. v. P. Berkers NCRV 10.00 Gramofoonmuziek 10.15 Morgendienst door ds. Joh. J. v. Petegem KRO 11.00 Gramofoonmuziek 11.30 Godsdienstig halfuurtje doot- oastoor L. H. Perquin OP. 12 00 Politieberichten 12.15 Gramofoonmuziek r 12.30 Orgelcon cert door Evert Haak in de Dominicus- kerk te Amsterdam. Boris Pelsky. zang - NCRV 2.00 Fraaie handwerken 3.00 Gra mofoonmuziek 3.30 Rustpoos 4 00 Bijbellezing door ds. J. Hoekstra 5.00 Handenarbeid door H. J. Steinvoort 5.30 Vloolrecltal door Willem Brederode. A. d. vleugel Theo v. Pas 6.30 CNV-kwar- tiertje. Spr. H. Amelink 6.45 Gramo foonmuziek 7 00 Politieberichten 7rl*5 Ned. Chr. Persbureau 7.30 Week overzicht door C. A. Cravé 8 00 NCRV- Harmonie-orkest. versterkt door NCRV- kleln-orkest o. 1. P. v d Hurk 11.00 Gramofoonmuziek 1130 Sluiting. HILVERSUM. 296 M. A TOO Gramofoonmuziek 10.00 Morgenwijding 10.15 Gramofoonmuziek 10 30 Zang- vöordracht door Rita Oger. a. d. vleugel Egbert Veen 11.00 Willem Hunsche leeét voor 11.30 Twentsch Dubbel Ge mengd Kwartet o. 1. v. G. Schildkamp 12-00 Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep. Afgewisseld door viool voordrachten door Boris Lensky 2.15 Rustpoos 2 30 Pianovoordracht door Egbert Veen 3.00 Knipcursus door mevr. Ida de Leeuw van Rees 3.45 Gramofoonmuziek 4.00 Halfuurtje voor zieken en ouden van da gen door mevr. Ant. v. Dijk 4.30 Gra mofoonmuziek 5.00 Halfuurtje voor grootere kinderen door mevr. Ant. v Dijk. Radlotooneel: ..De wonderlijke reis van Tlfernand”. Leiding Komrijer Klevn. Naar den roman van Charles Vildrac. Be- werking Cor Herinus 5.30 Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep 6.30 Snortöraatle door H. Hollander 7.00 Aansluiting met ’t Carl tonhotel te Amsterdam. Vraaggesprek tusschen dr. A. Aljechln, wereldkampioen schaken en dr. Max Euwe. schaakkampioen van Nederland. Actueele problemen utt de A schaakwereld 7.20 Gramofoonmuziek - 7.30 Engelsche les voor beginners door Fred Fry 8 00 Vaz Dias 8.05 Gramo foonmuziek 8.15 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam Abonne mentsconcert o. 1. v. Clemens Krauss. Jo seph Hofmann, piano. In de pauze gra mofoonmuziek 10.30 Gramofoonmuziek 11.00 Vaz Dias 11.10 Aansluiting met de Deca-danclng te Den Haag. John van Brück en zün orkest 12.00 Sluiting. LUXEMBOURG. 1191 M. 7.50 Duit sche avond; symphonleconcert 8.40 Or kestconcert 10.50 Dansmuziek. De voorzitter, de Utrecht, richtte zich in zün openingswoord in *t büzonder tot den bondsadviseur pastoor W. Mutsaers te Tilburg, die met zulke hechte banden aan St-. Raphael is verbonden. In het gebouw van K. en W. te Utrecht had gisteren een druk bezochte jaarvergadering plaats van de RK. Herstellingsoordvereeniging voor Spoot- en Tramwegpersoneel Mgr. Mut saersoord. Behalve tal van afgevaardigden der verschillende afdeelingen in den lande, toonden Verschillende bekende werkers, zoowel in St. Raphael als in bovengenoemde vereeniglng, door hun aanwezigheid belangstelling. Mede aanwezig was pastoor W Mutsaers. bondsadviseur van adviseur van de Mgr. Mutsaers- S. 11882 no. 24; 8. 13297 no<it; S. 13691 no. 11; 8. 17726 no’#; BERLIJN, 419 M. 5.10 Gramofoon- muziek 7.26 Concert 9.20 Berichten en populair concert. 1703 1727 3085 4632 9401 9442 9807 10227 11882 13273 13297 13691'17726 18563 18761 19092 20099 21256 21699 23673 25746 S8653 29560 29868 30324 31341 3.745 32031 32155 32828 35143 37722 38525 39002 39026 41148 41334 34195 43565 46392 48652 48694 49214 50220 51090 51260 51478 51757 52763 54277 59055 59081 59881 Met premies: 20099 no. 1 fra. 1000; serie 32155 no. 1 trs. 1000: serie 32155 no. 20 frs. 2000; serie 51757 no. 11 fra. 10.000. Met fra. 750: 1703 no. 1; 8. LANOENBERG. 471 M.r 1120 Concert door het orkest van den Westdultschen ommen onder> leiding van Buschkötter. 12.35 Kamermuziek. 2 50 Pianorecital. 5.50 Kamermuziek. 10.00 Gramofoonmuziek. DAVENTRY. 1554 M.: 12 20 cert. 1.05 Concert door het Wj dio-orkest mas. 1 50 snel door Erngst Lush, Bournemouth onder leiding 9.55 PARIJS (Elfel). 1446 M. 8.35 Concert o. 1 v. E. Flament. PARIJS (Radio). 17?5 M. 8 05 Gra mofoonmuziek 12 35 Gre mofoonmuziek 12.50 Orgelconcert 1.25 Allerzlelen- concert 7.40 Populair concert 9.05 Lamoureuxconcert. MH.AAN. 331 M. 4 30 Vocaal concert 6.00 Gramofoonmuziek 7.00 Gramo foonmuziek.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1933 | | pagina 16